-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O karczochu i psach czyli strategia Jarosława Kaczyńskiego

Rozczulające w politykach jest to, w jaki sposób przywołują oni z pamięci płaskie, historyczne porównania, w sytuacjach całkiem nie a propos tych porównań. Rozczulające jest także to w jaki sposób omijają narzucające się wprost metafory z przeszłości. Takim zachowaniem popisał się ostatnio prezes Jarosław Kaczyński, którego wszyscy uważaliśmy za Machiavella i gracza tak mocnego, że drżą przed nim potęgi świata tego. W salonie24, gdzie zajrzałem w interesach, a jakich to mam nadzieję, wkrótce się przekonacie, znalazłem fragmenty wywiadu z prezesem, którego udzielił on „Gazecie Polskiej Codziennie”. Dwie rzeczy zwróciły moją uwagę. Zacznę od drugiej, bo zachowywanie prostych porządków mnie drażni. Oto stosowny fragment:

 

Widzę tę sprawę inaczej. Uważam, że to bardzo ważne i korzystne dla Polski porozumienie. Deklaracja rządów będzie miała duży wpływ na wyciszenie wszelkich wątpliwości wobec Polski, jakie różne środowiska starały się zbudować, wykorzystując nowelizację ustawy o IPN. W tym kontekście to na pewno może osłabić i tak potencjalnie negatywne aspekty tej amerykańskiej ustawy. I tu mała dygresja. Co do ewentualnego oddziaływania amerykańskiej ustawy zdania są podzielone. Jedni mówią, że pozostanie tylko na papierze, nie będzie miała realnego wpływu na cokolwiek. Inni z kolei obawiają się, że przy mniej przychylnej Polsce administracji może się stać kłopotem. Zwracam jednak uwagę, że w deklaracji nie ma mowy o sprawach związanych ze zwrotem mienia. Deklaracja nie dotyka tego tematu. I to również jest dla nas korzystne - zaznaczył prezes PiS

 

Jak zwykle chciałbym zwrócić uwagę na proporcje, bo te są najważniejsze – oto dwie światowe potęgi, grają krajem, który nie jest nawet lokalną siłą, a prezes rządzącej w tym kraju partii – według „GP Codziennie” – uważa, że porozumienie z Izraelem w sprawie ustawy o IPN wpłynie na skuteczność ustawy 447. Bardzo wszystkich przepraszam, nie jestem prawnikiem i pewnie się nie znam, ale w mojej ocenie, w ocenie prostego autora, kwestie te nie mają ani jednego punktu stycznego. Jeśli zaś ktoś ocenia je pod takim kątem, to dlatego właśnie, że mu tę myśl zasugerowano. I teraz wracamy do początku – jeśli tak było, to sytuacja ta przypomina tak ukochane przez polityków PiS w czasach PO metafory rozbiorowe. Oto jedna z dwóch potęg rozbiorowych wysuwa w kierunku Polski propozycję współpracy, a ta druga – większa pozostaje nieprzejednana. Czy była propozycja współpracy z Prusami, wszyscy wiemy, a ja tylko przypomnę co Fryderyk Wielki mówił o Polsce, to mianowicie, że należy ją dzielić jak karczocha – listek po listku. Przypomnę też, że rozbiory, to był projekt rozłożony na 30 lat, a nie jednorazowy szybki event. To nie była wojna, ale ciąg lokalnych kryzysów, które skutkowały stopniowym osłabieniem kraju, a w końcu jego podziałem. Takimi metaforami, jakże chybionymi wobec sytuacji międzynarodowej posługiwali się politycy PiS w czasach rządów PO. Mając przecież świadomość, że Niemcy nie mogą podzielić Polski do spółki z Rosją, bo są klientem USA, a Polska jest w strefie wpływów Izraela. No, ale politykom tym wydawało się, że dla ciemnego ludu metafora ta będzie w sam raz i ciemny lud to kupi. Teraz ciemny lud ma kupić gawędę o tym, że złagodzenie ustawy o IPN wpłynie na ustawę 447.

Zapytacie po co ja to piszę, zamiast trwać w patriotycznym skupieniu i czekać na kolejne genialne posunięcia prezesa, na które i tak przecież nie mam wpływu. Piszę to, albowiem publicystyka to jest ocena naszej współpracy z sojusznikami i krytyka tych sojuszników. Możemy to czynić prawda? Możemy, albowiem mamy wolność ciężko wywalczoną przez opozycję z Adamem Michnikiem na czele, a także demokrację, która gwarantuje nam pluralizm debaty. A więc debatujemy. Nie chowamy się pod stół, nie kładziemy palca na ustach i nie mówimy – ciiiiiiiii, bo się pokapują. Stajemy i otwarcie wyrażamy swoje zdanie na temat naszej współpracy z sojusznikami. Uważam, że prezes prócz USA i Izraela ma jeszcze jednego sojusznika – jest nim opinia publiczna. On tego sojusznika notorycznie lekceważy i olewa, sądząc najprawdopodobniej, że nie ma on znaczenia. To jest ciężkie złudzenia, które może prezesa zabić, jak za organizowanie opozycji zabierze się ktoś choć odrobinę inteligentniejszy niż te bałwany z Nowoczesnej. Politycy PiS, a mam wrażenie, że także niektórzy nasi koledzy oczekują, że będziemy w milczeniu przyglądać się temu co dzieje się na scenie międzynarodowej wokół Polski i ewentualnie tłumaczyć tutaj różne kwestie, szukając w nich pozytywów. Mowy nie ma. Ja na pewno nie będę tego robił.

Teraz kolejny fragment tego wywiadu

 

Kaczyński był też pytany, od kiedy trwały negocjacje między rządami Polski i Izraela w tej sprawie. "Można się domyślać, że nie prowadziły ich grupy, które prezentowane były w mediach, jako zespoły rozmawiające o nowelizacji ustawy o IPN" - sugeruje dziennikarka, która przeprowadziła wywiad.

- Nie mogę zdradzać szczegółów tych uzgodnień, ale to rzeczywiście były inne grupy. Nieliczne. Negocjacje zaczęły się wiele miesięcy temu i najważniejsze elementy wspólnej deklaracji też zostały wypracowane już dość dawno. Przez ostatnie tygodnie trwało doprecyzowanie szczegółów – istotnych, ale jednak szczegółów - odpowiedział Kaczyński.

Na pytanie, kto w negocjacjach reprezentował Polskę, odparł: - Nie mam zgody tych osób na wymienienie ich z imienia i nazwiska. To były dwie osoby. Niezwykle sprawne, profesjonalne. Wykonały dla naszej ojczyzny doskonałą robotę. Negocjacje trwały w ciszy, w wielkiej dyskrecji. Wiedziało o nich bardzo ograniczone grono osób.

Mamy trwające przez lata, bardzo podstępne i trudne do zniesienia ujadanie światowych mediów, które oskarżają Polaków o udział w holocauście. Oskarżenia wysuwane celowo, w konkretnych bardzo momentach, oskarżenia opłacone jak mniemam, albo publikowane złośliwie i szeroko kolportowane. Żeby jakoś zniwelować ich działanie prowadzi się dyskretne negocjacje z rządem Izraela? I te negocjacje prowadzą dwie nieznane z nazwiska osoby? To jest przecież wskazanie winnego publikacji tych oskarżeń. Tak sądzę. Sądzę także, że co, jak co, ale owe negocjacje powinny toczyć się w pełnym świetle dnia, a my musimy wręcz poznać nazwiska osób, które je prowadziły. Mam nadzieję, że nie byli to panowie Wildestein i Pereira.

To jest naprawdę niezwykłe, że negocjacje w kwestii tak silnie naznaczonej propagandową hucpą i tak często podnoszonej, że aż Świrski musiał specjalną fundację założyć, żeby bronić dobrego imienia Polski, toczą się w wielkiej dyskrecji, a prezes uważa, że wszystko jest w porządku. Nie jest, bo sprawa jest prosta – Polacy nie brali udziału w holocauście, brali za to w nim udział Francuzi, których nikt o nic nie oskarża. Jeśli więc negocjacje toczą się w ciszy, to znaczy, że wyznacza się w tej ciszy standardy pisania o zagładzie oraz o udziale Polaków w tych zbrodniach. Ustala się co będzie można, a czego nie będzie można pisać i jak daleko sponsorowani przez Izrael autorzy będą mogli się posunąć. Tak sądzę. Idźmy jednak dalej. Jeśli było tak jak napisałem, to znaczy, ze nic nie zostało ustalone, albowiem Polska nie posiada żadnej sankcji, która mogłaby zdyscyplinować autorów piszących o polskich obozach koncentracyjnych, poza – rzecz jasna – cichymi i dyskretnymi ustaleniami pomiędzy dwójką negocjatorów a rządem Izraela. Jednym zdaniem więc – nic nie uzyskaliśmy, nie mamy wpływu na nic, ale uważamy, że to „nic” osłabi działanie ustawy 447, co do której nie mamy pewności, że jest wymierzona w nasze mienie. I na to wszystko na moim blogu zjawiają się komentatorzy, którzy piszą – tylko PiS, pieski szczekają, karawana idzie dalej...Oczywiście, że idzie, dokładnie to widzimy, idzie wprost na pustynię, gdzie nie ma nic poza piachem i zabójczym słońcem.

Mili koledzy, którzy piszecie tutaj różne pochwały na temat polityki Prawa i Sprawiedliwości, zastanówcie się trochę, bo wszak nie chodzi o to, by trwać w braterskim uścisku z działaczami, którzy wykonują nie do końca jasne polecenia z góry, chodzi o to, by komunikować się z nimi na płaszczyznach nieraz kłopotliwych, ale zawsze ważnych. Nie uspokajajcie nas tutaj, że wszystko będzie dobrze, że PiS podzielił swoją politykę na etapy, które realizuje po kolei, bo trudno w to doprawdy uwierzyć. Karczoch – oto co widzę. Karczoch i nic więcej. Jurto zaś jadę z rana na rozmowę z profesorem Grzegorzem Kucharczykiem i mam nadzieję, że dowiem się jeszcze czegoś nowego w kwestii tych dawniejszych karczochów. Dziś zaczęła się wysyłka ukraińskiego numeru SN, od rana zjeżdżają tu ludzie po paczki kwartalnika, a ja latam w tę i wew tę jak kot z pęcherzem. Niech więc nikt nie panikuje i nie martwi się czy kwartalnik do niego dojdzie, na pewno dojdzie.

 

Teraz ważne ogłoszenie. Ponieważ kwartalnik nasz Szkoła nawigatorów, staje się coraz grubszy i zawiera coraz więcej unikatowych treści, a do tego jeszcze staje się kosztowniejszy w produkcji postanawiam co następuje – tylko do 9 lipca można zamawiać prenumeratę w cenie 25 zł za egzemplarz, bez kosztów wysyłki. Tylko do 9 lipca. Potem prenumerata zostanie zawieszona do końca roku 2018, a od stycznia 2019 kwartalnik kosztował będzie 35 zł za egzemplarz. Szkoła nawigatorów ukazuje się już cztery lata, cena nie była przez ten czas zmieniana. Koszta produkcji rosną, a i przydałoby się też zróżnicować honoraria autorów. Jeśli nie zastosujemy tego zabiegu produkcja SN przestanie się opłacać i trzeba będzie kwartalnik zamknąć. Tak więc jeszcze do 9 lipca można zamawiać prenumeratę w cenie 100 zł za 4 numery, potem przerwa do końca roku i zmiana ceny na 140 zł za 4 numery.

 

Zapraszam także na portal www.prawygornyrog.pl gdzie jest już nowe nagranie o nowym numerze kwartalnika Szkoła nawigatorówtagi: polska  jarosław kaczyński  izrael  ipn  447 

gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 09:33
48     4025    26 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Wrotycz1 @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 10:21

Wildstein był na pewno. W jakimś programie TVP był przedstawiony jako szef lub istotny członek zespołu negocjacyjnego.

Jest zastanawiające, że nie organizują w kraju żadnych grup nacisku, a nawet nie wyciągają na wierzch do mediów pokątnych szemrań. Najważniejsze, że jest sukces negocjacyjny, jesteśmy skuteczni, i tym się upajają. Jak w powiedzeniu , ojciec chwalą nas, wy mnie, a ja was.

Ciekawe czy w tym porozumieniu były jakieś tajne klauzule. Np. zwiększenie liczby wydanych paszportów obywatelom Izraela. Za 2017 było wydanych ok. 3,5 tys. Biorąc pod uwagę liczbę emigrantów do Izraela z Rosji, ciekawe ilu z nich przeflancuje się do Polski i pod izraelską flagą będzie tu wypełniać swoje obowiązki służbowe. Czy ktoś te nowe nabytki rejestruje na poważnie i kontroluje, czy tylko wszyscy im się będą kłaniać z daleka?

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 10:24

Dwie nieznane z imienia i nazwiska persony. .. Boże, sprowadzono Polaków do poziomu gnojowicy... 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 10:25

Czy mógłbyś mi wskazać jeszcze choćby jedną osobę poza mną,  która tu publikuje "różne pochwały na temat polityki Prawa i Sprawiedliwosci? Chętnie poznam te bratnią duszę. 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 10:26

" oto dwie światowe potęgi, grają krajem, który nie jest nawet lokalną siłą, a prezes rządzącej w tym kraju partii – według „GP Codziennie” – uważa, że porozumienie z Izraelem w sprawie ustawy o IPN wpłynie na skuteczność ustawy 447. Bardzo wszystkich przepraszam, nie jestem prawnikiem i pewnie się nie znam, ale w mojej ocenie, w ocenie prostego autora, kwestie te nie mają ani jednego punktu stycznego. Jeśli zaś ktoś ocenia je pod takim kątem, to dlatego właśnie, że mu tę myśl zasugerowano. "

Po raz kolejny dostajemy dowód, że to nie byt kształtuje świadomość, ale że świadomość zawsze jest u zarania bytu i że determinuje jego kształt. Dlatego już mam pewność, że nie odbudujemy majestatu IRP poprzez rekonstrukcję dworów i dworków.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 29 czerwca 2018 10:25
29 czerwca 2018 10:31

Parę razy, nie chwaląc się,  zdarzyło mi się w swoich tu publikacjach pochwalić PiS. Ale ty ich przecież nie czytasz :)

zaloguj się by móc komentować


adamo21 @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 10:38

Drugim tajnym był J Orzeł?

zaloguj się by móc komentować

CMB @Wrotycz1 29 czerwca 2018 10:21
29 czerwca 2018 10:39

https://www.youtube.com/watch?v=bLb2oLc4Hv0

warto sobie tę wypowiedź prezesa z klubu ronina ("zebranie aktywu"), przypomnieć; zwłaszcza od 1.25 h; ale proponuję wysłuchać całą, a minęł ledwie 3 lata ...; to świetnie pokazuje gdzie jesteśmy i kto jest nam "przywódcą" ...

pozdrawiam

CMB

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 29 czerwca 2018 10:35
29 czerwca 2018 10:44

Okay. Muszę na niego zwrócić uwagę. 

zaloguj się by móc komentować

Tobiasz11 @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 11:05

Wreszcie sie Pan zabral za powazna  publicystyke.Daje duzego plusa.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 11:28

Mozliwe, że sprawa ustawy o IPN i jankeskiej ustawy 447 jest dla Polski i Polaków ważna. MOże tak, może nie. Ale załózmy że jest. Czy ktoś z PT tutaj-obecnych zna jakieś OFICJALNE wypowiedzi polskich struktur/hierarchii Koscioła rzymskokatolickiego na te tematy. Przywykłem słyszeć opinie, jak to "zawsze, w najważniejszych chwilach...", "zawsze, w najważniejszych sprawach...", "zawsze, w najtrudniejszych sytuacjach...". A w tej konkretnej sprawie/sytuacji ...? Co...? Ktos coś wie? Nie mam na mysli wypowiedzi tego czy innego ksiedza, nawet ksiedza biskupa, czy ojca, nawet PT Ojca Dyrektora. Ale bardziej oficjalnie, np. X. Prymasa albo Konferencji Episkopatu Polski. Bo skoro milczą, to zakładając uczciwe intencje PT Hierarchów, może cała sprawa nie jest aż tak powazna. Moze ktoś nas dezinformuje, niewłaściwie kładąc akcenty? Może "kręcone są zupełnie inne lody", a 65 mld "judejskich srebrników" to jakaś parszywa maskirowka?

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @PiotrKozaczewski 29 czerwca 2018 11:28
29 czerwca 2018 11:49

wydaje mi się, że do własnych obserwacji i własnej oceny sytuacji, czy słów Kaczyńskiego nie jest potrzebna wykładnia specjalnych instancji

czy dopiero takowa może pozwalać czy zmieniać oceny?

niestety to jest pierwszy krok do zepchnięcia obserwacji na tor boczny, a rozpoczęcie rozważań, jakie hierarchie i jak się na ten temat wypowiedziały i czy są właściwe temu by się wypowiadać...

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 12:01

Nie uważam się ani za specjalnie kompetentnego w kwestii oceny polityków, ani specjalnie dobrze poinformowanego.
Ocena/opinia wypowiedziana np. przez Komisję Episkopatu Polski miałaby, przynajmniej dla mnie, małego żuczka, swoją wagę.
Brak takiej oceny/opinii także, przynajmniej w moich oczach, taką wagę zdaje się mieć.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @ainolatak 29 czerwca 2018 11:49
29 czerwca 2018 12:02

"... pierwszy krok do zepchnięcia obserwacji na tor boczny ..." - jest to jedna z procedur sprawdzania, czy komunikat nie jest dezinformacją ...

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @PiotrKozaczewski 29 czerwca 2018 12:02
29 czerwca 2018 12:13

Tzn. Jawny komunikat prezesa jest deInformacja a struktury koscielne miałyby teraz podać prawdziwy komunikat?

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @ainolatak 29 czerwca 2018 12:13
29 czerwca 2018 12:20

Cała sprawa może być dezinformacją, "przykrywką-na-coś". I dlatego, moim zdaniem, może być tak, że milcząc, Kościół "coś" wyraża ... 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 29 czerwca 2018 10:35
29 czerwca 2018 13:13

Sprawdziłem go:

"Czy powyższe już dostatecznie wyjaśnia dlaczego PiS jest hermetyczny na inteligencję moralną, a jednocześnie otwarty na oportunistów i konformistów? Czy dostatecznie wyjaśnia, że teki ministerialne dzierżą awatary i figuranci sterowani centralnie? Że odsunięci zostali wyraziści działacze? Odsunięci, miejmy nadzieję. Że nie ma miejsca na dziennikarstwo jest tylko propaganda?"

Jak na mnie za mało tam entuzjazmu. Wręcz przeciwnie. Czuję swąd krytykanctwa.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @redpill 29 czerwca 2018 13:03
29 czerwca 2018 13:23

No własnie. I, moim zdaniem, to milczenie jest "wiele mówiące". Ja to odbieram tak: "nie dajmy się wkręcać żadnej ze stron".

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 13:23

A  w budynku PASTY biura wynajęło Muzeum Getta. Niedawno udało się wyprowadzić stamtąd fundację Nissenbaumów do jakiegoś godniejszego miejsca, ale znów jest to samo. Znak znaczy...

zaloguj się by móc komentować

kalixt @krzysztof-osiejuk 29 czerwca 2018 13:13
29 czerwca 2018 13:28

Jest bratnia dusza:

 

boson @gabriel-maciejewski28 czerwca 2018 09:46

odpowiadam pytany: jak dotąd, nic się u mnie nie zmieniło - nadal będę na nich głosować

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @kalixt 29 czerwca 2018 13:28
29 czerwca 2018 13:47

90 procent z tych co będą głosować ma PiS robi to z tak zwanego braku laku. My tu rozmawiamy o zaczadzonych entuzjastach,  takich jak ja.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-osiejuk 29 czerwca 2018 13:47
29 czerwca 2018 13:55

"... My tu rozmawiamy o zaczadzonych entuzjastach,  takich jak ja. ..." - nie wiem, jak to powiedzieć. Pod wpływem paru bliskich osób dałem się zainfekować może nie miłoscią, ale sympatia do PiS'u. Ale mi przeszło. I pozostał tylko Kosciół, przy założeniu że jeszcze istnieje ...

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @redpill 29 czerwca 2018 13:59
29 czerwca 2018 14:03

"... Ja od Kościoła nie oczekuję, że będzie zajmował stanowisko w sprawach świeckich, jeśli nie dotyczą one go bezpośrednio ..." - ciężko powiedzieć, co Koscioła dotyczy, a co nie dotyczy. Czasem cóś, czasem nieomal wszystko. Ale nie chcę tego drążyć, bo nie o to chodzi. W wielu sprawach Kosciół jednak nie milczał, a w tej milczy uporczywie. Jak dla mnie, jest to komunikat.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @redpill 29 czerwca 2018 13:59
29 czerwca 2018 14:06

Jeszcze co do "nie dotyczy". Jeśli sprawom politycznym Kosciół nadawał/nadaje interpretacje w kontekście Dekalogu, np: nie zabijaj, nie kłam, nie kradnij, jeśli takie czy inne procedury medyczne rozpatruje w kontekście Dekalogu, to nic chyba nie szkodziłoby rozpatrywanie zaplanowanego ograbienia ponad 30 mln ludzi w kontekscie "nie kradnij", prawda? Skoro "sie tego nie czyni" to mozliwe, że jest ku temu jakis niebłahy powód, np. wzmiankowana "zaplanowana grabież" jest fejkiem/maskirowka?

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @PiotrKozaczewski 29 czerwca 2018 14:03
29 czerwca 2018 14:10

... a mówiąc jeszcze dosadniej: wszelkie adresowane do katolików "zachęty do działania" w tej sprawie mogą być wyłącznie prowokacją, na którą należy odpowiedzieć tak, jak odpowiedział Kosciół na "njusy" o 65 mld judejskich srebrników: pasywnościa i milczeniem ...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @PiotrKozaczewski 29 czerwca 2018 13:55
29 czerwca 2018 14:21

Ja wciąż kocham PiS. Szczególnie podobają mi się Patryk Jaki i wicepremier Gliński. Żałuję bardzo że ministrem obrony narodowej nie jest już Antoni Macierewicz, ale Mariusz Błaszczak też jest świetny. 

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-osiejuk 29 czerwca 2018 14:21
29 czerwca 2018 14:29

Ślepa miłość może się zakończyć wybuchem nienawiści i np. "próbą skatowania konkubiny", gdy ta bedzie z kasą i pejsatym kochankiem uciekać z Polin, :-).

zaloguj się by móc komentować

aember @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 15:18

Czy jeśli zamówię teraz prenumeratę, to:

1. nie zamawiać ukraińskiej SN, bo przyjdzie jako pierwsza z prenumeraty?

2. zamówić dodakowo ukraińską SN, bo prenumerata działa od kolejnego numeru?

 

Dzięki za informację.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @PiotrKozaczewski 29 czerwca 2018 14:03
29 czerwca 2018 19:56

A policzyłeś może ile to już godzin trwa owe milczenie polskiego Kościoła?

Oraz czy policzyłeś o ile godzin za długo.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 20:27

będzie inaczej ale gorzej; i nie ma żadnych szans na racjonalność, determinację czy też skutecznośc w formułowaniu metodyk i doktryn respektujących postawowe konstytucyjne prawa dla obywatela RP; gorzej wynika ze skali stosowania informatyzacji w zarządzaniu społeczeństwem i wiekszośc obywateli RP [także wy drodzy blogerzy] nie macie pojęcia jak jest zorganizowane państwo i gdzie znajdują się ośrodki decyzyjne i wykonawcze tak lokalne/środowisowe jak i ponadlokalne

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 20:30

szef polskich służb specjalnych był tą osobą negocjującą 'zabawę' z Izraelem;- i jest kilka scen 'dramatu' oraz wiele scenografii a opowieści medialne są do kreowania nastrojów i ustawianiu ducha bojowego przez 'właścicieli' mediów

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk 29 czerwca 2018 14:21
29 czerwca 2018 20:32

Pan AMacierewicz nigdy nie powinien być szefem MONu [jego problem to pycha i głupota] a na Polskę to niech choruje w samotności

zaloguj się by móc komentować

qwerty @PiotrKozaczewski 29 czerwca 2018 14:03
29 czerwca 2018 20:33

jako antidotum to pójdź jutro rano na Mszę św. i wszystko jasne, ok?

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @stanislaw-orda 29 czerwca 2018 19:56
29 czerwca 2018 21:38

Jeśli to miała być ironia lub złośliwość, to nie zrozumiałem - przykro mi.
To po pierwsze.
A po drugie: chyba Pan nie zrozumiał intencji mojej wypowiedzi: ani śladu w tym nie było niecierpliwości ani twierdzenia, że Koscił milczy za długo.
Wręcz przeciwnie: uznałem, że jeśli milczy, to pewnie ma po temu AUTENTYCZNIE ważne powody i tym milczeniem coś nam chce powiedzieć. |Dlaczego Kosciół wybrał metode "mówienia milczeniem", czyli, w jakis sposób nie wprost? Nie mam bladego pojecia.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @qwerty 29 czerwca 2018 20:33
29 czerwca 2018 21:40

Chyba kolejna osoba nie zrozumiała mojej intencji. No cóż, może wyrażałem się niewystarczająco jasno.
Jeśli tak, to przepraszam, i proszę na spokojnie przeczytać moja poprzednia odpowiedź.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @PiotrKozaczewski 29 czerwca 2018 21:38
29 czerwca 2018 22:14

To nie była odpowiedź na moje pytania.

A i owszem, pytania złośliwe i ironiczne.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @stanislaw-orda 29 czerwca 2018 22:14
29 czerwca 2018 22:21

To proszę ironizować gdzie indziej.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @PiotrKozaczewski 29 czerwca 2018 22:21
29 czerwca 2018 22:29

Nie określiłeś czasu, jaki uważasz za  właściwy dla reakcji hierarchów KR-K.

PS

To nie jest twój blog i, tym samym, wyrażona prośba nie może zostać uwzgledniona

 

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 22:38

Osobniki wystrugane z patyka w rodzaju Junkerów czy innych Timermanasów są tak głupie albo wiecznie pijane że nie potrafią jasno sformułować żądań swoich zwierzchników wobec Polski. I stąd te niepotrzebne przepychanki. A żądania te są proste. Dymisja całego rządu, dymisja prezydenta, rezygnacja z mandatów poselskich wszystkich posłow PIS i na koniec samorozwiązanie PIS-u. Wyznaczeniem nowego rządu i prezydenta zajmie się rada unijnych komisarzy ludowych. W celu zapewnienia porządku w czasie tych zmian do Polski zostaną skierowane oddziały wojskowe i policyjne wyznaczonych państw. Przypominam że odpowiednia ustawa o bratniej pomocy w dalszym ciągu obowiązuje, więc to będzie legalne. Przy czym nie muszą to być siły tylko państw unijnych, mogą być też inne. Jak ja widzę udział tych sił wojskowo-porządkowych: Ukraińcy zajmą cię okolicami Przemyśla i Chełma, Litwini okolicami północnego wschodu, Czesi częścią Śląska, Niemcy Pomorzem i resztą Śląska, Rosjanie Mazowszem i okolicami. Amerykanie staną w pewnej odległości na zachód od Wisły, coby się Rosjanie za bardzo nie rozpędzili na tereny przyznane Niemcom. Sprawa odszkodowań dla amerykańskich żydów stanie się bezproblemowa. Ciekawe dlaczego tej ustawy o bratniej pomocy PIS nie anulował przez te kilka lat, pewnie powiedzą że to byłoby okropnie kosztowne. Rządy PO były tak złodziejskie i chciwe że już zagrażały interesom zachodnich demokracji, ostatecznie nie można za każde byle co żądać łapówki. A rządy PIS nie rozumieją dokąd sięga ich licencja.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @stanislaw-orda 29 czerwca 2018 22:29
29 czerwca 2018 22:47

Nie ma sprawy. Jeśli to Panu ulży, to proszę ironizować, chociaż to troche mało konstruktywne.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @wierzacy-sceptyk 29 czerwca 2018 22:38
29 czerwca 2018 23:01

Jak to miło usłyszeć głos, który przedstawia kontekst. Juz się bałem, że kontekst to gówno.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @PiotrKozaczewski 29 czerwca 2018 22:21
29 czerwca 2018 23:02

Dlaczego gdzie indziej? I wedle jakich standardów to rozporządzenie?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @qwerty 29 czerwca 2018 20:32
29 czerwca 2018 23:04

Pisałem o tym, kiedy Tobie ta myśl nawet nie przyszła do głowy. A przynajniej skrywałeś ją w najgłębszej tajemnicy.

zaloguj się by móc komentować

jzontek @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 23:09

Ponoć to byli prawdziwi negocjatorzy

Premier Benjamin Netanyahu miał jednak zdecydować się na zwiększenie nacisku na rząd warszawski. Wyznaczył do tego dwóch zaufanych ludzi – Yossiego Ciechanovera (były minister spraw zagranicznych) oraz Jacoba Nagela (były doradca Netanyahu ds. bezpieczeństwa).

 

https://wolnosc24.pl/2018/06/29/tak-zydzi-dyktuja-polakom-jak-pisac-prawo-tajne-negocjacje-zespolu-morawieckiego-z-izraelem/

 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @qwerty 29 czerwca 2018 20:32
29 czerwca 2018 23:21

Antoni Macierewicz ponoc jest chory na Polske. Wg mnie on chyba bardziej na glowe jest chory. Wprowadzil 24-letniego chlopca zarabiajacego na zycie w aptece w Lomiankach do MON i do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 29 czerwca 2018 13:47
30 czerwca 2018 00:40

"Uchylono art. 55a i art. 55b.

Art. 55 nie uchylono - dotyczy on „kłamstwa oświęcimskiego”, co w praktyce oznacza podważanie zbrodni na żydach w czasach II wojny światowej, za co m.in. ścigano ś.p. dr. Dariusza Ratajczaka. Zaś art. 55a i 55b, które zostały skasowane na wniosek Mateusza Morawieckiego, dotyczyły kłamstw na temat odpowiedzialności Polski w niemieckich zbrodniach z czasów II wojny światowej."

"Tak było przed wczorajszym głosowanie. Od dziś bez konsekwencji będzie można imputować Polakom partycypację w niemieckich zbrodniach, zaś kwestionując przemysł holokaustu można trafić za kratki nawet na trzy lata. Co jak co, żydowscy lobbyści ograli nas jak dzieci i z ustawy o IPN, która miała chronić nasze dobre imię, naciskając na rząd uczynili ochronkę dla żydowskich interesów."

http://wprawo.pl/2018/06/28/ustawa-ipn-stala-ochronka-dla-interesow-zydowskich-nowa-ustawa-zaklada-jedynie-sciganie-za-klamstwa-o-zydach/?publisher-theme-comment-inserted=1#comment-85911

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @gabriel-maciejewski
30 czerwca 2018 06:11

  Oby Gospodarz nie schodzil z poziomu wyznaczonego tym wpisem.

Natomiast wszystkich tych, ktorzy czynia proby ogranego manewru obarczenia Kosciola odpowiedzialnoscia za zdrade, nieudolnosc, niewiedze czy glupote politykow oraz medialnych managerow swiadomosci spolecznej w tej konkretnej kwestii,  mozna spokojnie uznac za albo uzytecznych idiotow albo agenture.  Niczego nie zmienia tu fakt, ze Kosciol polski jest wystawiony i ulega skrajnie niebezpiecznym wplywom modernizmu, choc w znacznie mniejszym stopniu niz reszta Europy.   To moze i ma przelozenie na role jaka Kosciol pelni w sferze politycznej.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk 29 czerwca 2018 23:04
30 czerwca 2018 06:34

A ja dla odmiany organizowałem zbieranie dowodów na tą tezę ale dopiero od 1996r. późno?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować