-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Czy będziemy głosować na PiS?

Nikt tu wczoraj nie dzwonił na szczęście, ale ja w nocy już zadzwoniłem do Jacka, bo wysłał mi sms z dziwną informacją. Taką mianowicie, że premier Morawiecki, swoim wczorajszym posunięciem otworzył drogę do utworzenia polskiego Jobbiku. Ja początkowo nie zrozumiałem o co chodzi, ale Jacek mi szybko wytłumaczył. Oto wczoraj zdefasonowano całkiem ustawę o IPN, a więc dano pozwolenie na produkowanie wszelkich możliwych hagad na temat polskich obozów koncentracyjnych i uczestnictwa Polaków w holocauście. Tak to trzeba odczytywać, ale sprawa ma jeszcze jeden wymiar, z zakresu praktyki politycznej. To co zrobił premier przesunie całe masy wyborców w kierunku zwanym przez gazownię ekstremistycznym, czyli w kierunku partii narodowych. I to będzie ten polski Jobbik. Teraz właściwie przydałoby się tylko zbadać kto finansuje Jobbik i kto zacznie finansować tę przyszłą, nie istniejącą jeszcze polską partię prawicową, a także w jaki sposób gazownia będzie ich promować. I już. Wiedza na temat mechanizmu przejmowania władzy z rąk ospałych bałwanów z aspiracjami wypełni się i zbliży do górnego ekstremum.

Być może całe zamieszanie z ustawą o IPN służyć miało właśnie temu – wykreowaniu partii o charakterze narodowym, która wejdzie do sejmu i będzie swoją obecnością świadczyć o postępującej faszyzacji kraju. Jasne jest, że dla ludzi, którzy dostaną tę szansę, nie będzie takiej granicy, której nie da się przekroczyć, a jeśli znajdzie się wśród nich ktoś rozsądniejszy zostanie natychmiast skompromitowany i wypchnięty z szeregów. Tak działa polityka w Polsce, a smutne, pełne współczucia oczy Szewacha Weissa i jego łagodny uśmiech tylko tę prawdę potwierdzają.

Niestety nie jest łatwo przeciwstawić się temu mechanizmowi, bo człowiek przeciętny z miejsca ma ochotę, widząc co się dzieje, opowiedzieć się za albo przeciw i jeszcze ten swój wybór solidnie umotywować. Nie widzi innej drogi, bo nauczony jest tego, że święty spokój jest wartością najwyższą.

No więc świętego spokoju nie będzie. Nie po to zmienia się ustawę o IPN, żeby był. To jest punkt wyjścia, a skoro go osiągnęliśmy, możemy powiedzieć tylko jedno – pocałujcie nas wiadomo gdzie. Nie słuchamy waszej gawędy, tak samo jak nie słuchamy już tego co mówi PiS. Powodów jest kilka. Pierwszy z brzegu, choć nie najważniejszy, to idiotyczny program Adama Hoffmana, który istnieje po to, by wszyscy już dokładnie mogli zobaczyć, że nie ma górnej granicy aspiracji jeśli idzie o polityków i byłych polityków Prawa i Sprawiedliwości. I jeśli przyjdzie taki moment, że trzeba będzie iść na paradę równości, oni wszyscy tam pójdą i będą machać tymi kwiatkami z bibuły, czy czym tam się macha na tej paradzie. Kolejnym jest wczorajsza transmisja z wystąpień Morawieckiego i Netanjahu. Ponoć było tak, podaję informacje z drugiej ręki, bo nie widziałem - najpierw pokazali Bibiego, który zaczął mówić po swojemu, a w polskiej telewizji dał się słyszeć głos z offu – o, to on mówi po izraelsku? Potem ktoś zaczął nieudolnie tłumaczyć to co mówi Bibi, a potem była przerwa. W kolejnej fazie wezwali kogoś, kto gadał już składniej i ponoć nawet dało się zrozumieć, co premier bratniego narodu chce nam przekazać. Następnie był występ Morawieckiego. Przez piętnaście minut – podaję czas przybliżony – widać było pustą trybunę i snujących się wokół niej dwóch facetów. Potem wyszedł premier i zaczął odczytywać z kartki swoje przemówienie, napisane w języku angielskim. Ponoć dlatego, że sprawa miała wymiar międzynarodowy. Nikt jednak nie uprzedził Kurskiego, że to będzie po angielsku, więc nie zorganizowali na czas tłumacza. Morawiecki więc czytał, a reszta słuchała. Potem ktoś to zaczął tłumaczyć z kamery, która łapała tekst spod sufitu. Tak to zrozumiałem. Jacek, który mi to opowiadał rzekł, że Kurski zostanie zamordowany za takie przygotowanie wystąpienia, ale ja myślę, że mu się nic nie stanie. Poziom pychy bowiem, w głowach polityków partii, na którą głosowaliśmy, jest już tak wysoki, że zaczyna ona tworzyć krystaliczne złogi w ich mózgach. Tego nie da się zatrzymać, ponieważ działające na nich kije i marchewki, są tak silnymi atraktorami, że nic poza nimi się nie liczy. Najmniej zaś nasza tutaj opinia. Oni już wiedzą, że media społecznościowe, opinia publiczna i temu podobne historie to fikcja, a skoro wiedzą, nie pozostaje im nic innego, jak wystaranie się u Kurskiego o czas antenowy i wypełnienie go swoją fryzurą, uśmiechem i czarem.

Niestety przegraliśmy, ale możemy się z tego jakoś wytłumaczyć – od samego początku projekt mediów społecznościowych i tak zwanej wolnej dyskusji formatowany był tak, żeby nie było w nim miejsca na wolność. Pisałem już o tym i szkoda do tego wracać. Role zostały rozdzielone i każdy, mniej lub bardziej udanie, starał się je odgrywać. Ja sam, kiedy okazało się, że jestem jednak prawdziwkiem, zacząłem otrzymywać różne propozycje, wszystkie jak jedna fałszywe i nie nadające się do realizacji. No, ale świadczyło to o tym jedynie, że o żadnych szczerych intencjach ze strony PiS nie ma mowy. Najdobitniej prawda ta ujawniła się po Smoleńsku, ale wszyscy i tak wierzyli. Dziś już za bardzo nie ma w co wierzyć, bo twarze PiS to Tarczyński i Hoffman po liftingu. Komunikacja zaś, jaką ma nam do zaproponowania ta partia, jest gorsza od tego co miał do zaproponowania Tusk. Tamci bowiem przynajmniej się starali, żeby wypaść jakoś, nie za dobrze może, ale na miarę swoich możliwości. Kurskiemu takie kwestie zwisają. On się nie musi przejmować, bo ma wszelkie potrzebne gwarancje i uwierzytelnienia, żeby trwać. To co myślimy o nim my, czy ktokolwiek, czy też tak zwana jakość, nie interesuje go w stopniu najmniejszym. To jest politruk wystrugany z kartofla. Czy Jarosław Kaczyński o tym wie? Oczywiście, że wie i przyklaskuje temu, albowiem on także uważa, że zarządza masą. Nie licznymi organizacjami o skomplikowanym i nie do końca rozpoznanym charakterze, ale masą. Masa zaś kojarzy mu się brzydko. Jego otoczenie, jak mniemam, bo nie wiem tego na pewno, utwierdza prezesa w tym przekonaniu i tak się to toczy. Jestem tego pewien, albowiem gdyby było inaczej nie mielibyśmy do czynienia z tak strasznym lekceważeniem. Jeśli na górze nie byłoby tej pogardy, nie byłoby jej również na dole. A jest. Powtórzę więc raz jeszcze – nie będziemy się komunikować z nikim za pomocą Ściosa, bo to jest pretensjonalny bałwan. Nie będziemy słuchać Hoffmana, ani Kurskiego, ani Tarczyńskiego. A tym się odróżniamy przy tym od zamieszkującej wyobraźnię prezesa masy, że o tym mówimy wprost. Masa, nie odpowie na tę hucpę nic, tylko spokojnie pójdzie głosować na SLD i taki będzie koniec projektu Prawo i Sprawiedliwość. To jednak nikogo już, a najmniej samych polityków PiS, nie interesuje.

 

Zapraszam na portal www.prawygornyrog.pl gdzie od wczoraj wisi pogadanka o zamachu na Andrzeja Potockiego, namiestnika Galicji. Przypominam też, że nowy numer kwartalnika Szkoła nawigatorów – numer ukraiński – jest już w sprzedaży.tagi: morawiecki  prawica  pis  kaczyński  kurski  ustawa o ipn  netanjahu  jobbik 

gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 09:07
112     8722    23 zaloguj sie by polubić
komentarze:
DWiant @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 09:22

Bardziej szczegółowy podział masy to: 

- kiedy żyje jest socjomasa

-kiedy nie żyje jest biomasa

Pozdrawiam ze słonecznej Irlandi.

zaloguj się by móc komentować

boson @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 09:46

odpowiadam pytany: jak dotąd, nic się u mnie nie zmieniło - nadal będę na nich głosować

zaloguj się by móc komentować

OstatniMit @boson 28 czerwca 2018 09:46
28 czerwca 2018 10:13

Syndrom bosoński – stan psychiczny który pojawia się u ofiar polityki, głównie blogerów, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je dymającymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celów lub w szerzeniu propagandy politycznej.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 10:15

Głosowanie wg obenie obowiązującej ordynacji to największa fikcja. Jesli w wyborach uczestniczy (procent głosów waznie oddanych) mniej niż połowa uprawnionych (a tak bywało w praktycznie wszystkich dotychczasowych wyborach), wybory nie powinny być uznane za  ważne.

Skoro są jednak uznawane za ważne, pomimo nie ustanowienia progu minimalnego dla ich ważności (quorum), oznacza to jedynie, że tzw. politycy-prokurenci stworzyli obecnie obowiązujący system polityczny wyłacznie dla siebie i dla potrzeb swoich mocodawców, zaś  wyborcy-tubylcy interesują  ich jedynie jako tło dla tej chutzpah.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 10:32

Taki plan świadczyłby o absolutnym  braku rozeznania. Nikt nikogo nigdzie nie przesunie, bo cała ta trwająca od miesięcy wojna wokół ustawy o IPN interesuje tylko i wyłącznie ludzi, którzy i tak mają dobrze ugruntowane zdanie na ten temat. Wiara w jakichś "liderów opinii" którzy pociągną za sobą elektorat jest w Polsce po prostu dziecinna. 

Polacy nieco intuicyjnie, a może nawet podświadomie operują na wielkich modelach. Dlatego równie trudno zyskać tu polityczną popularność, jak ją utracić. Przegrywa się dopiero wtedy, gdy codzienny rozdźwięk pomiędzy rzeczywistością a deklaracjami polityków jest zbyt wielki, by go przeskoczyć kierując się własnym ostrożnym rozumem. Dlatego błędy i zaniechania, ktore nie mają reperkusji w życiu codziennym praktycznie nie wpływają na skalę poparcia. 

Żaden radykalizm nie ma szans w Polsce. Tak naprawdę nie miał go nigdy na przestrzeni dziejów, co nam Polakom wytykają różni mądrale po dzień dzisiejszy i za sto lat nie przestaną.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 10:42

Żebyś się nie zdziwił

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 10:43

Premie awanse i stołki zostały rozdane i teraz chodzi tylko o to żeby nie być za bardzo Polakiem, bo "wróg" patrzy i pamięta... Oni dobrze wiedzą w czyją stronę to zmierza, a jak powiedział książę hetman Radziwiłł Kmicicowi "Szwed tylko z silnym się liczy". Kmicic zaś uwierzył że to tylko na chwilę bo potem to będzie hohohooo... Ano będzie, tylko nie takie jak to sobie Kmicic wyobraża, bo dokładnie na odwrót ooohohoh.

Część kmiciców chociaż wie że nie gryzie się ręki która karmi to jednak narzeka na drożyznę, i martwi się podatkiem od cukru (alias od grubasów, ergo dla zdrowia) co to ma być, więc robi na gwałt zapasy bo akurat w Biedronce promocja. W internecie zaś radzą by zostawiać łyżeczkę cukru w ogrodzie, bo dopiero będzie jak pszczół zabraknie... Bo choć w przyrodzie nic nie ginie, tylko zmienia właściciela, to jednak każdy sobie wyobraża że akurat jego żadne zmiany nie dotyczą.

zaloguj się by móc komentować

eska @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 10:44

A jutro lub pojutrze pan Timmermans wyciągnie to procedowanie ustawy O IPN na rozkaz  i poza normalnymi procedurami jako klasyczny przykład zamordyzmu i braku praworządności w Polsce. To jest tak prosta ustawka, że ręce opadają.....
Zupełnie jak próba wsadzenia Saryusza-Wolskiego zamiast Tuska - tylko spalili faceta i nic nie uzyskali. Tyle, że tym razem skutki będa zdecydowanie bardziej bolesne..
Cóż, ja tam nie mam żadnych złudzeń już od ponad roku, Kaczyński jak zwykle gra w kulki na małe bramki, kolejny raz. Prezes ma ludzi za idiotów tak samo jak Tusk, tylko stawia na inny target. Sęk w tym, że ten target nie jest aż tak głupi jak lemingi i po prostu, zamiast pójść na wybory, zostanie w domu....
Jeszcze jedna ciekawa rzecz - otóż mimo naprawdę dobrej koniunktury inwestycje polskich małych i średnich wcale nie rosną w oczekiwanym tempie, co widać najlepiej w budownictwie. Owszem, idą zamówienia za kasę państwową i jest ruch w interesie, ale średniaki nadal trzymają kasę w materacach. Za śp. prof. Gilowskiej prywatne inwestycje budowlane poszły jak szalone, dzisiaj jakoś nie bardzo - i to powinno coś komuś dawać do rozumienia. Ale nie daje....

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @Jacek-Jarecki 28 czerwca 2018 10:32
28 czerwca 2018 10:48

Wystarczy trochę suszy... Ot np. taki brak płynności finansowej. Ale dopóki PIS robi co karzą, to żadna susza (nawet taka co rolnictwu dopiec potrafi) nie jest straszna... Ale to nie zmienia faktu że kierunek jest jeden... Wenezuela

zaloguj się by móc komentować

mooj @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 11:02

Istnienie Jobbików może mieć różne konsekwencje. Na Węgrzech wydaje mi się, że Jobbik ma pozytywne oddziaływania wewnątrz i na zewnątrz (jeśli budowanie stabilnej większości jest pozytywne). Finansowanie - ważna rzecz, ale aż chce się przytoczyć "zalecenie" przerzucenia kosztów na przeciwnika. Wtedy nie ma 1:1 finansował=odniósł korzyść.

To nie jest najgorszy scenariusz. Chyba:)

zaloguj się by móc komentować

eska @mooj 28 czerwca 2018 11:02
28 czerwca 2018 11:10

Tyle, że Orban oficjalnie gra z Putinem, a u nas to niemożliwe, bo nawet jakby PiS chciał, to Putin nie zechce - więc różnica jest zasadnicza.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 11:13

No, to Pan Premier ma szanse uniknąc potepienia. Już myślałem, że odrzucił zbawienie. A jednak nie.

zaloguj się by móc komentować

mooj @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 11:17

więc nie jest to kwestia "czy Prawo i Sprawiedliwość stworzy jobbikopodbne" a "jak wykorzysta/jak się odniesie do radykalnego tworu grupującego większość radykalnego elektoratu". Moim zdaniem - najgorszy pomysł: asymilacja, wykorzystanie jako punkt odniesienia, tło ("węgiersko") nienajgorsze chyba. Aktywne zwalczanie nienajczystszymi metodami (ze strachu? głupoty?) - tragedia

To, że nie ma takiego tworu jest wręcz nienaturalne jak na Europę.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 11:37

To nie ma znaczenia na kogo głosować. Teraz juz nie. Za chwile będzie 30 lat od "transformacji ustrojowej". Wystarczy, a nawet za dużo. Miała być demokracja, jak na Zachodzie, no to jest. Tam nie ma znaczenia już, która partia wygra. Zawsze rządzi ta sama.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @eska 28 czerwca 2018 10:44
28 czerwca 2018 11:45

Procent stopy inwestycji jest najnizyszy od 96r.. Socjalizm i rozrost biurokracji obecnie szaleje ,mozna powiedziec ze osiaga szczyty swoich możliwosci.. Zamiast ulatwien pietrza sie trudnosci .. To nie ulatwia wzbijania sie , to raczej jest podcinanie skrzydeł.. A Polacy dalej emigruja i to juz pokolenie z nizu demograficznego.. Swiatla w tunelu nie widze.. Co do glosowania , moge mowic tylko za siebie.. Nikt nie zmusi mnie do glosowania na mniejsze zlo.. Zawiodlem sie kolejny raz.. Zaznaczam ,ze nie jestem benificjentem wszelkiego rodzaju programowych pisowskich plusów.. 

zaloguj się by móc komentować

eska @Draniu 28 czerwca 2018 11:45
28 czerwca 2018 12:02

Procent stopy inwestycji jest najnizyszy od 96r..

I to jest dla mnie rzeczywisty wskaźnik zaufania do władzy, reszta to wydmuszki.
Opinię beneficjentów różnych plusów można zmienić kilkoma cwanymi wrzutkami przed wyborami, tak było w 2007. Teraz szykuje się powtórka, dobrze, że to wybory samorządowe, może jednak komuś coś do rozumu trafi przed wyborami do parlamentu.

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 12:11

Jobbik już jest, nazywa się Ruch Narodowy z Winnickim i Bosakiem na czele i Międlarem na emocjonalnym zapleczu. Kwestia żeby to poukładać, dodać kilku od Kukiza i załogantów od Korwina i Wiplera. Rola będzie naganiaczem w TV a Międlar w terenie. Jak nic 10% zbiorą. Tylko głupio będzie wyglądać w TV jak narodowcy ramię w ramię ruszą pod Parlament z resortowymi emerytami z KOD.

Z drugiej strony poprzednia ekipa przepraszała po rosyjsku jakichś ruskich sołdatów a obecna tłumaczy się po angielsku przed możnymi tego świata. Jest to jakiś postęp, ewentualnie podstęp. Może kolejna jakaś/kiedyś ekipa będzie mówić do świata po polsku? Pomarzyć zawsze wolno. Jeszcze.

zaloguj się by móc komentować

onyx @eska 28 czerwca 2018 12:02
28 czerwca 2018 12:13

Biznes czekał i wciąż czeka na zapowiadane obniżenie podatków i danin. Na razie się nie doczekał i widzi narastający chaos. Jak się władza nie ogarnie to przeczekają do następnej, która coś w tej kwestii zmieni.

zaloguj się by móc komentować

onyx @redpill 28 czerwca 2018 09:40
28 czerwca 2018 12:16

Na razie poszła plotka że ten Polin to już pewne i że będziemy wszyscy nosić mycki. Taka zmiana po moherowych beretach.

zaloguj się by móc komentować

JK @boson 28 czerwca 2018 09:46
28 czerwca 2018 12:23

Przygotowaniem do tych emblematów są "kotyliony" na święta narodowe. Święto mieć będziemy cały okrągły boży rok.

zaloguj się by móc komentować

JK @JK 28 czerwca 2018 12:23
28 czerwca 2018 12:24

To było do redpilla

zaloguj się by móc komentować

Zawierucha @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 12:26

Sprawa noweli-noweli o IPN wyglądała paskudnie ale tylko w TVN-ach. No bo nasze władze w przepychankach z Izraelem zrezygnowały z bezzębnego paragrafu, który może właśnie tylko w celach negocjacyjnych zaistniał, Ale JAKĄ AFERĘ wywołał i coś zaczęło wreszcie z naszego punktu widzenia iść w świat - metyodą polityczną - tzn, na ich koszt.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 12:29

Trochę off topic, ale to jest ciekawa refleksja nad naszym stosunkiem do spraw publicznych pióra Karola Zbyszewskiego:

http://retropress.pl/wiadomosci-polskie/polacy-i-anglicy-wobec-wojny/

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Draniu 28 czerwca 2018 11:45
28 czerwca 2018 12:46

żeby nie powtarzać tytułów prasowych często doprowadzających do fałszywych wniosków, warto zawsze jednak dodać, że informacja ta dotyczyła danych za rok 2016, podanych na początku 2017 i warto również wyraźnie zaznaczyć, że na taki wskaźnik miało wpływ zerowe inwestowanie samorządów, no i średnie firmy czekały z dużymi inwestycjami (i wciaz czeka), mikro i małe firmy inwestowały więcej niż w poprzednich latach, choć wartościowo niestety w oczywisty sposób nie było to tyle ile mozna wyciągnąć przez inwestycje publiczne (to tłumaczy również wynik przedsiebiorstw budowlanych uzależnionych od inwestyci publcznych)

 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx 28 czerwca 2018 12:13
28 czerwca 2018 12:49

mały i mikro biznes na nikogo nie czeka, inwestuje w miarę swoich możliwości i dokąd może,

nie ma złudzeń co do podatków (a jeśli miał to już mu przeszło po przemówieniu prezesa w Toruniu 1,5 roku temu) i wie, że musi zasuwać prawie 24 godziny na dobę, żeby utrzymać z zyskiem swój życiowy wybór. 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx 28 czerwca 2018 12:11
28 czerwca 2018 12:51

o tak, Międlar to nawet wygląda bardzo rasowo, nadaje się ;)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 12:58

Tak role już rozpisane, niestety. Prezes zagrał swoją dobrze - teraz masa sie trochę wkurzyła, więc się schował, żeby wszystko było na tego z krzywymi oczkami, mówiącego językiem City, kiedy historia robi zdjecia...ale mleko z nędznymi nadziejami się wylało. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @onyx 28 czerwca 2018 12:13
28 czerwca 2018 12:59

Biznes nigdy nie czeka.. Biznes zawsze bedzie szukał dogodnych miejsc w ktorych spokojne bedzie mogł fukcjonowac nie narażjąc sie w bilzeszej/dalszej perspektywie na straty..  A podatki z tego tytulu nie beda wpywały na konto panstwa polskiego.. I tu nawet kolejny wymysł chorych glow pt split paymant nie pomoze.. Restrykcyjna polityka podatkowa nie pobudzi przedsiębiorczości.. Ona jedynie odstrasza... 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @eska 28 czerwca 2018 10:44
28 czerwca 2018 13:43

"ale średniaki nadal trzymają kasę w materacach" - masz błędny ogląd sytuacji. Nie ma żadnej kasy w materacach. Żeby był kapitał w małych polskich firmach potrzebna jest akumulacja kapitału. Ale "ktoś" dba żeby taka akumulacja szczególnie w polskich firmach nie była możliwa.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @Jacek-Jarecki 28 czerwca 2018 10:32
28 czerwca 2018 13:56

Jak żaden radykalizm nie ma szans w Polsce a już zwłaszcza na przestrzeni dziejów to skąd się brały te powstania od listopadowego począwszy?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 14:10

Musieliśmy złożyć deklarację dotyczącą unijnego Vatu, w urzędach jest gorzej niż za poprzedników. Jutro coś napiszę o metodzie, na podstawie tego co powiedział prezes o sukcesie w związku z ustawą IPN. Dziś muszę się przygotować do nagrania. 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski 28 czerwca 2018 14:10
28 czerwca 2018 14:21

ach to jednak wypowiedział się, że ojczyzna jest w dobrych rękach i może liczyć na pełne zrozumienie przyjaciół w Izraelu

i pewno jeszcze pogroził paluszkiem tym, którzy mają wątpliwości, otwierając buzię

zaloguj się by móc komentować

eska @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 14:32

No i właśnie SN uchwalił, że Gersdorf zostaje do końca kadencji, bo Konstytucja ważniejsza od ustawy. I co gorsza - oni mają rację, zapis konstytucyjny jest wcześniejszy i wybór też, prawo nie działa wstecz.

I to jest właśnie padgatowka dla Timmermansa, który teraz opowie o tym, jak to w Polsce parlament działa na rozkaz premiera itd.. CBDO...

zaloguj się by móc komentować

bendix @eska 28 czerwca 2018 14:32
28 czerwca 2018 14:52

Art. 180. Sędziowie są nieusuwalni. Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie. Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób odwołania się do sądu określa ustawa. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @eska 28 czerwca 2018 12:02
28 czerwca 2018 15:04

Jaki plan, taki rezultat. Przedsiębiorcy nie są w stanie skutecznie zagrozić wynikowi wyborów - więc się nie liczą. Elektoratowi wystarczy wytłumaczyć, że to nie on, Prezes za to odpowiada, tylko zły pracodawca - za wszystko, co złe spotyka tegoż pracownika.

Plan był taki:

http://www.rp.pl/Gospodarka/170209527-Kaczynski-najpierw-panstwo-potem-wlasnosc-i-rynek.html

Np.

Jeżeli ktoś we współczesnej Europie, współczesnej Polsce nie jest w stanie działać efektywnie, jeżeli te ograniczenia nie będą odrzucone, to po prostu powinien zająć się czymś innym (chodzi o postulat zminiejszenia różnych ograniczeń)

albo:

Jeżeli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się po prostu do tego nie nadaje.

Takie teksty każdy prowadzący DG (czy małą/ średnią spółkę) mógł od lat usłyszeć w dowolnym urzędzie - jak pan/pani zaczynał prowadzenie DG, to "trzeba było się z tym czy tamtym liczyć".

Ekonomiści mówią, że giełda reaguje z wyprzedzeniem na to, co nastąpi. To jest pewne uproszczenie i przekłamanie w jednym - bo giełda niczego nie przewiduje - trudno nawet powiedzieć, czy ta rzekoma predykcja to jest skutek większej, "ekskluzywnej" wiedzy największych uczestników - czy też ta reakcja giełdy jest w istocie przyczyną zdarzeń przyszłych, a nie żadną predykcją - czyli rezultatenm zmian, jakie podejmują gremia silnie i niejawne.

Przez analogię - jak "giełda" polityczna oznajmi, że słupki poparcia dla PiS lecą na tzw. pysk - to będzie już za późno na jakąkolwiek reakcję. To, że tak może być - świadczy zadufanie PO - ona też wierzyła, że będzie rządzić wiecznie. Prezesowi się wydaje, iż posiadł św. Graala na sukces wyborczy - uszczelnić VAT, nadwyżkę rozdysponować na jak najszerszą grupę wyborców, nie aktakować Kościoła, markować reformy, zapewniając pozorom walor prawdziwości za pomocą mediów. Same zaklęcia i pozory nie wystarczą - bo w urzędzie, banku czy sądzie zaklęcia z telewizora nie działają.

Naiwnością jest sądzić, iż ktokolwiek podejmie decyzję o inwestowaniu - ryzykując swoim majątkiem, a czasem wolnością - jedynie na podstawie swoich wyobrażeń, wykreowanych przez media. To może zrobić co najwyżej ktoś zaprzyjaźniony z władzą, dla kogo bariery nie istnieją - ale to się nie nazywa zmiana polityki gospodarczej, tylko nepotyzm, czy coś w tym kształcie.

Co mówi Sędzia TK w stanie spoczynku Pan Wiesław Johann na temat reformy sądownictwa, od 2min 30sek:

https://vod.pl/programy-onetu/onet-opinie-andrzej-stankiewicz-wieslaw-johann/p5mtzkb

Potrzeba dokonania reformy wymiaru sprawiedliwości byla potrzebą polityczną.

Ergo - nie było żadnej potrzeby merytorycznej wymiaru sprawiedliwości (zdaniem Pana Sędziego).

Potwierdza to inna wypowiedź:

[...] sędziowie w Polsce mają ogromną władzę, m.in. ze względu na bardzo szeroki zakres czynności procesowych sądów oraz stopień, w jakim władza sądownicza jest oddzielona od władzy wykonawczej. - Wszystko to stwarza sytuację w istocie modelową, rzadko kiedy taki model idealny występuje w całkowicie realnej rzeczywistości. W Polsce tak jest, choć oczywiście nie bez zakłóceń.

zaloguj się by móc komentować

bendix @eska 28 czerwca 2018 14:32
28 czerwca 2018 15:05

I jeszcze jedno: SN w orzeczeniu o zadośćuczynieniach przedłużył przedawnienie wstecz do 20 lat. Czyli sprawy przedawnione w/g wcześniej obowiązującego prawa przestały być przedawnione. Prawo nie działa wstecz?

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @bendix 28 czerwca 2018 15:05
28 czerwca 2018 15:16

Prawo nie jest wielkością wektorową, więc może działać we wszystkich kierunkach, także wstecz :)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @mniszysko 28 czerwca 2018 13:56
28 czerwca 2018 15:47

stąd co i rewolta bolszewicka

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Wolfram 28 czerwca 2018 15:04
28 czerwca 2018 15:51

A czy polityczna potrzeba nie jest dla polityków tym samym, co potrzeba merytoryczna?

Oczywiście, dla sędziów zupełnie przeciwnie.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 15:51

:) A jednak zwyciężyliśmy:

"

 19 godz.19 godzin temu

Dzięki Premierowi Morawieckiemu uzyskaliśmy międzynarodowe uznanie ustawy o IPN, jednocześnie zyskując deklarację Izraela, że za Holokaust nie odpowiada państwo ani naród polski, który pomagał Żydom i walczył z nazizmem. To sukces, który jeszcze niedawno, wydawał się niemożliwy."

zaloguj się by móc komentować

chlor @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 15:53

PiS zapomniał o Kodeksie Karnym, a tam stoi jak byk art. 133.

"Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

Czyli znów trzeba będzie przepraszać i szybko wywalać ten "paragraf".

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @Godny-Ojciec 28 czerwca 2018 15:51
28 czerwca 2018 16:04

"Zawrót głowy od sukcesów".

"Życie stało się lepsze, towarzysze, życie stało się weselsze (…)".

J. Stalin

;))

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @Godny-Ojciec 28 czerwca 2018 15:51
28 czerwca 2018 16:42

"... jednocześnie zyskując deklarację Izraela ..." - no, ale za taka deklarację to juz z pewnoscią się należy ca. 65 mld USD

zaloguj się by móc komentować

qwerty @onyx 28 czerwca 2018 12:13
28 czerwca 2018 16:51

problemem nie jest ani wysokość podatków czy też danin ani tzw. chaos;- problemem jest zupełnie coś innego np. 'poświdczał nieprawdę nie w faktach lecz w sformułowaniach', 'nie dokonał lecz mógł to zrobić', 'wymga tego inetres społeczny'. itd., itd., czyli był i jest komunizm i nic poza nim

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 16:51

w czasie kiedy w emocjach, z poobgryzanymi paznokciami czekamy na bramki ;)

chwila przerwy na złotoustego przybysza z Emilcina...nie wiem kiedy nauczył się po polsku, ale wykazuje pyszne poczucie humoru

zaloguj się by móc komentować

qwerty @chlor 28 czerwca 2018 15:53
28 czerwca 2018 16:52

a kto sie jakimkolwiek kodeksem w RP przejmuje? rozporządzenia i szkolenia załatwiają wszystko 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @Draniu 28 czerwca 2018 12:59
28 czerwca 2018 17:04

a co to jest restrykcyjna polityka podatkowa? czy to zajmowanie kont bankowych bez decyzji/wyroku/.. i bez możności zaskarżenia przez 3 m-ce?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @mniszysko 28 czerwca 2018 13:56
28 czerwca 2018 17:05

radykalizm społeczny w egzekwowaniu własnych praw to jest droga konfrtontacji, i żadne sny o partiach/... tego nie zastąpią

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 28 czerwca 2018 15:04
28 czerwca 2018 17:09

jednak w tle jest problem tzw. merytoryczności z powodu ostentacyjnego wydawania wyroków wbrew normom ustawowym i konstytucyjnym, a na zaplecze 'spółdzielnie' tak samo zorganizowane jak mityczny Pruszków lecz figuranci ubrani w togi [sędziowskie, adwokackie, prokuratorskie]

zaloguj się by móc komentować

qwerty @bendix 28 czerwca 2018 15:05
28 czerwca 2018 17:11

przykład: 2007r. noowelizacja art. 442 KC i 20 lat na dochodzenie roszczeń z tytułu występków i zbrodni, obiegowe wypowiedzi co to jest przedawnienie, co to jest prawo, co to jest prawo działające wstecz, ... są zazwyczaj bredniami bez jakiejkowiek logiki oraz znajomośc zagadnień; to juz z prl-em nie mozna sie pożegnac bo prawo nie działa wstecz? co ma norma konstytucyjna do normy ustawowej? nie większych kretynów niz prawnicy w RP

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @stanislaw-orda 28 czerwca 2018 15:51
28 czerwca 2018 17:14

Potrzeba merytoryczna oznacza, iż sądy orzekają źle w sposób częstotliwy - np. niezgodnie z ustawami i trzeba coś z tym zrobić - polityczna - że przeszkadzają w sprawowaniu władzy.  

Potrzeba merytoryczna została wyartykułowana nie po to, by zrobić z nią coś konkretnego - ale po to, by uzyskać akceptację elektoratu do zrealizowania potrzeby politycznej. Tzn.  by zrealizować cel polityczny, mając ku temu mandat społecznego poparcia, udzielony faktycznie w innej sprawie. W istocie chodziło o "reformę" tylko niektórych sądów - TK i SN - poprzez zmianę ich składu personalnego.

Ci, co przychodzili do Duda pomoc, czy jak się to zwało nie skarżyli się na to, że sądy utrudniają życie Prezesowi - tylko, że ich pokrzywdziły. Takie było meritum - a potrzeba polityczna interesowała ich o tyle, że liczyli na to, że skutek osiągnięcia celu politycznego spowoduje zmiany merytoryczne.

Artykułując to inaczej - polityk dążąc do władzy odwołuje się do zagadnień merytorycznych (składa obietnice wyborcze) - tzn. twierdzi, że on będzie rządził lepiej. Potrzeba polityczna jest stwierdzeniem, iż chodzi o to, by żądził kto inny - a nie o to, by rządził istotnie lepiej niż poprzednik. Potrzeba polityczna została zrealizowana, choć są z tym problemy (Timmermans) - potrzeba merytoryczna (realizacja obietnicy wyborczej) - nie.

Dla polityka jego cel polityczny jest merytorycznym - ale mnie ten temat i gra słowno logiczna nie interesuje - tzn. prywatne potrzeby polityków. 

Sens wypowiedzi Pana Sędziego Johanna jest jasny. Widać to dobrze na przykładzie tzw. skargi nadzwyczajnej (Pan Sędzia Johann jest "od Prezydenta Dudy") - nawet  w wersji nieokrojonej dotyczyć mogła ona jedynie działań na wniosek funkcjonariusza partii rządzącej (plus kilka innych bytów, które albo nie chcą, albo nie mogą, albo się boją) - czyli de facto spraw czysto politycznych - bo dla zwykłego człowieka była to i jest opcja niedostępna. Pan Sędzia zakomunikował, iż potrzeby zmian w sądownictwie nie było, choć uczynił to gładkim językiem, nie w formie zaprzeczenia - gdybyś uważnie wysłuchał jego wypowiedzi - to on mówi, że jemu z KRS pracowało się dobrze. Skoro dobrze, to nie było problemu.

Przyznam, że niespecjalnie chcę argumentować, podawać fakty, powiązania personalne i konkrety, ograniczając się do syntetycznych wniosków - bo szok poznawczy byłby taki, że mózgi niektórych czytelników zlizywałyby z trotuaru bezpańskie psy. To metafora oczywiście - może niezbyt elegancka.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @qwerty 28 czerwca 2018 17:09
28 czerwca 2018 17:24

Pewnie,  że jest problem merytoryczności - ale ja znam opinię na ten temat tzw.  najwyższych czynników - oni wiedzą, że jest "zapotrzebowanie społeczne na zmiany" - ale to nie jest ich pogląd. Tzn. złe sa tylko te sądy, co utrudniają rządzenie - inne są w porządku. To, że część środowiska staje okoniem - wynika nie z faktów, a z ulegania narracji,  że "PiS się nimi zajmie".

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Wolfram 28 czerwca 2018 15:16
28 czerwca 2018 17:49

zwłaszcza, gdy jest to prawo podatkowe, które działa jak najbardziej wstecz.

zaloguj się by móc komentować

bendix @qwerty 28 czerwca 2018 17:11
28 czerwca 2018 18:02

Idę zwymiotować na prawników i ich brak logiki. Logika u nich działa tylko wtedy kiedy im jest wygodna.

Mam już dosyć jednej takiej Gersdorf. Nie mogę się już na to patrzeć. Chyba się odetnę od informacji na jakiś czas.

zaloguj się by móc komentować

bendix @ewa-rembikowska 28 czerwca 2018 17:49
28 czerwca 2018 18:03

Ciekawsze w prawie podatkowym jest to że tam nie działa zasada domniemania niewinności.

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 18:04

No i sprawdza się.

Napisz o czymś naprawdę ważnym i masz kilka komentarzy.

Napisz o nawalance w bieżączej polityce i masz komentarzy mnóstwo albo jeszcze więcej.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Wolfram 28 czerwca 2018 17:14
28 czerwca 2018 18:20

Nadal nie przekonuje mnie argumentacja, że zasadnośc polityczna dla obecnej ekipy rządzącej wyklucza zasadność merytoryczną.

Mogą występować obydwie, tak jak to obecnie dzieje się w polskim przypadku.

zaloguj się by móc komentować

eska @bendix 28 czerwca 2018 14:52
28 czerwca 2018 18:34

Art. 183.

  1. Sąd Najwyższy sprawuje nadzór nad działalnością sądów powszechnych i wojskowych w zakresie orzekania.
  2. Sąd Najwyższy wykonuje także inne czynności określone w Konstytucji i ustawach.
  3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

 

zaloguj się by móc komentować

boson @eska 28 czerwca 2018 18:34
28 czerwca 2018 18:43

mgr architektury E.K., przy czym wielbicielka dr. prawa A.D., ocenia "merytorycznie" decyzję dot. posady prof. prawa M.G. - no... klękajcie narody!

zaloguj się by móc komentować

eska @eska 28 czerwca 2018 18:34
28 czerwca 2018 18:46

CD. > Gersdorf została wybrana wg normy konstytucyjnej przed wprowadzeniem ustawy ograniczającej wiek, a więc (niestety) norma ustawowa powinna obowiązywać dopiero od nowej kadencji. Powinno być tak:

Gersdorf, szanując nową ustawę, grzecznie pisze do prezydenta o przedłużenie z powodów konstytucyjnych, a prezydent grzecznie przedłuża, czyli formalnościom staje się zadość wg obydwu norm prawnych.
Co oczywiście jest niemożliwe w naszych warunkach, więc będzie cyrku ciąg dalszy.

zaloguj się by móc komentować

bendix @eska 28 czerwca 2018 18:34
28 czerwca 2018 18:58

Art. 180. .... Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia.

Trzeba jaśniej?

zaloguj się by móc komentować

eska @bendix 28 czerwca 2018 18:58
28 czerwca 2018 19:09

Sorry, ale ten temat był przerabiany na uczelniach, kiedy wprowadzono ograniczenia wiekowe w sprawowaniu funkcji kierowniczych, więc jest to bardzo dobrze rozeznane. Po prostu nie wybiera się ludzi, którym ustawowo kończy się wiek przed upływem kadencji, ale to nie dotyczyło wybranych przed wejściem ustawy o ograniczeniu wieku.
To, wbrew hurra narracji, jest poważny problem prawny, bowiem art. 183 obowiązuje tak samo jak art. 180, a w ustawie zapomniano (?) napisać, co robić w takim przypadku.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 28 czerwca 2018 17:14
28 czerwca 2018 19:26

i odpowiedź na takie dictum byłaby jedna: to nieprawdopodobne i niemożliwe; pzdr 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 28 czerwca 2018 19:14
28 czerwca 2018 19:28

selekcja kadr zapenia niezmienność i ciągłość ideologiczną i wykonawczą

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 28 czerwca 2018 17:24
28 czerwca 2018 19:31

pełna zgoda, gdyby KSobierajski prezes SA w Krakowie robił to co przez całe lata nic by sie nie stało ale dorwał z kumplami w togach numer na ok. 100 mln zł ze Skarbu Panstwa i to było powodem akcji, tylko to i nic więcej

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @boson 28 czerwca 2018 18:43
28 czerwca 2018 19:31

Nie obawiasz się że kiedyś pękniesz?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
28 czerwca 2018 19:31

A co? Będziesz głosować na Ruch Narodowy?

Oczywiście że przykro i gęba mi się wydłużyła jak w krzywym lustrze. Tylko że na bramce do Białego Domu ustawiły się żydowskie organizacje. Morawiecki nie przedarł się przez ich zaporę. Może nie zamierzał. Nie wiem. Nie zwierza mi się. Za Orbanem ciągnie się cień Putina, za JK cień Netanjahu. Mam wrażenie, że dla aktywistów z Wiejskiej, również dla JK, każdy, kto nie przekroczył progu wyborczego, jest masą. Tak fiksacja kastowa. Zaś dla Trumpa każdy, kto nie przekroczył progu żydowskiej zapory. Morawiecki mógłby np. wycofać się z polityki i kontynuować robienie kasy. Miałby więcej czasu np. na czytanie Katechizmu i Kliniki Języka. Zaś bez tego magicznego konta w dolcach nikt nie sforsuje tej bramki.   

zaloguj się by móc komentować

eska @valser 28 czerwca 2018 19:14
28 czerwca 2018 19:32

Dawno temu znajoma pani adwokat (zresztą znakomita w zawodzie) wyjaśniła mi, że ludzie całkiem mylnie sądzą, iż prawo oznacza sprawiedliwość, a sądy winny ją wymierzać.
Otóż prawo oznacza pracę dla niezliczonej ilości prawników, polegającą na niezliczonych i pokrętnych interpretacjach, natomiast sprawiedliwy wyrok zależy tylko i wyłącznie od przyzwoitości sędziego. Stąd się właśnie biorą "problemy prawne" :)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 28 czerwca 2018 17:49
28 czerwca 2018 19:32

wbrew pozorom prawo podatkowe ma dość dobrze oznaczone i przedawnienia i działanie w czasie, to, że odpowiedzialnośc dot. okresów 5 letnich nie jest dzialaniem prawa wstecz

zaloguj się by móc komentować

qwerty @bendix 28 czerwca 2018 18:02
28 czerwca 2018 19:33

jak to jeden sędzia na sali sądowej z wyrzutem się do mnie zwrócił 'a bo Pan to logikę stosuje'

zaloguj się by móc komentować

qwerty @eska 28 czerwca 2018 19:32
28 czerwca 2018 19:35

i stąd też jest nienawiść środowiska do prawa precedensu

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @qwerty 28 czerwca 2018 19:32
28 czerwca 2018 19:47

oj, wystarczy zmiania interpretacji podatkowej i zaczyna działać wstecz. Ostatni przykład - Podatek od czynności cywilno-prawnych przy handlu i wymianie kryptowalut. Do połowy kwietnia nie było a od połowy kwietnia jest i za pięć lat wstecz mogą naliczyć.  A takich przykładów mam w rękawie nieco więcej.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 28 czerwca 2018 19:47
28 czerwca 2018 19:53

ale ten sposob stanowienia prawa jest normą - dziś ustawa i działa jak napisano, ale przyklad pcc jw daje sie wybronić w sądzie, bowiem na dzień dokonywania czynności obowiązuje takie prawo z dnia dokonywania czynności, natomiast czyms innym jest świadoma drwina z prawa w celu wyludzania mienia i jest to plaga polskiej administracji - 'kradnę, bo może się uda'

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 28 czerwca 2018 19:14
28 czerwca 2018 19:53

Oczywiście że się mylisz. W wypadku zgonu przejmują dzieci/wnuczki.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 28 czerwca 2018 19:47
28 czerwca 2018 19:53

interpetacja nie jest prawem

zaloguj się by móc komentować

qwerty @bendix 28 czerwca 2018 19:53
28 czerwca 2018 19:54

świat gangów jako forma istnienia państwa - ideał

zaloguj się by móc komentować

bendix @qwerty 28 czerwca 2018 19:33
28 czerwca 2018 19:58

Logika nie ma znaczenia. Ważne jest "krytykowanie Pana ... jest niezgodne z zasadami współżycia społecznego" Czy jak to zwał.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @onyx 28 czerwca 2018 12:16
28 czerwca 2018 20:04

... najpierw zmieni się nazwę Klub Ronina, na Klub Rabina, no a potem poleci szybko z górki.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 28 czerwca 2018 19:53
28 czerwca 2018 20:10

w kraju, gdzie politycy sa nieodróżnialni od zbójców na gościńcu czy jakichs reketerów, nie obowiązuje vacatio legis przy wpowadzaniu nowych obciążeń dla podatników-niewolników.

A , dajmy na to w takiej Szwajcarii, no ale tamte realia lepiej zna valser więc może coś skrobnie na ten temat, w jaki sposób  mozna tam zmieniać forme i  zakres podatków. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 28 czerwca 2018 19:53
28 czerwca 2018 20:10

w kraju, gdzie politycy sa nieodróżnialni od zbójców na gościńcu czy jakichs reketerów, nie obowiązuje vacatio legis przy wpowadzaniu nowych obciążeń dla podatników-niewolników.

A , dajmy na to w takiej Szwajcarii, no ale tamte realia lepiej zna valser więc może coś skrobnie na ten temat, w jaki sposób  mozna tam zmieniać forme i  zakres podatków. 

zaloguj się by móc komentować


bendix @valser 28 czerwca 2018 20:56
28 czerwca 2018 21:22

Ja z Tobą Valser nie chcę dyskutować na temat tego jak z syfu 39-45 i wcześniejszych wyszła Szwajcaria i jakie złoto znalazło się w bankach szwajcarskich i też o tym jak pociągi z Węgier z pasażerami w 4 klasie (wagony bydlęce zaplombowane) jechały przez słitserland z biletem w jedną stronę. Dlatego nie jesteś wiarygodny w rozpisywaniu się o Twoim obecnym miejscu zamieszkania. (bez urazy)

zaloguj się by móc komentować

Paris @Godny-Ojciec 28 czerwca 2018 15:51
28 czerwca 2018 21:23

Niech sie premier o waskich oczkach...

... wypcha tym zwyciestwem... i poszuka idiotow wsrod swojej rodziny i najblizszych  !!!

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 28 czerwca 2018 20:56
28 czerwca 2018 21:27

słit ludki góralskie mają dużo za kołnierzami... :-(

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 28 czerwca 2018 21:22
28 czerwca 2018 21:34

A co to ma do rzeczy (systemu podatkowego)?

PS

Skoro nie chcesz gadać z valserem, no to po co gadasz?

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 28 czerwca 2018 21:34
28 czerwca 2018 21:41

Czy ja do Ciebie pisałem?

" oplata roczna za autostrady wynosi tyle samo do dzis - 40 frankow."

To nie ma nic wspólnego z podatkami?

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 28 czerwca 2018 21:34
28 czerwca 2018 21:44

Czytaj ze zrozumieniem. :-(

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 28 czerwca 2018 10:42
28 czerwca 2018 22:13

Nie zdziwi się. A wygra SLD.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 28 czerwca 2018 22:00
28 czerwca 2018 22:25

Nie ulega wątpliwości że bracia szwajcarzy nawet nie podali wody pasżerom 4 klasy. A to że oni się sami przehadlowali... takie zasady handlu.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Grzeralts 28 czerwca 2018 22:13
28 czerwca 2018 22:29

SLD nie ma papierów na wygrywacza wyborów.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 28 czerwca 2018 22:00
28 czerwca 2018 22:31

"A jesli chodzi o robienie interesow na pociagi z Wegier, to najlepszy byl chyba jednak Rudolf Kastner. Niestety biedaczek nie ma nawet hasla w polskiej wiki, taki wstydliwy temat sie porobil. No, ale jest jak jest. Oto Rudi K."

A u Was biją mużynów.

Przewozili te pociągi 4 klasy czy nie?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 28 czerwca 2018 22:29
28 czerwca 2018 22:37

Bedzie się jakoś inaczej nazywać. No i najpierw trzeba wystrugać porządnego lidera. Z batata.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 28 czerwca 2018 22:00
28 czerwca 2018 22:39

Jest taki kawał:

przychodzi koleś do lekarza i na dzień dobry hail hitler....

Lekarz na to: panie panie, czasy się zmieniły...

Czasy się zmieniły, ale ludzie nie, doktorze mengele...

zaloguj się by móc komentować


bendix @bendix 28 czerwca 2018 22:39
28 czerwca 2018 22:49

i ten śmieć ludzki dożył starości w AP zamiast zawisnąć na sznurku. To mnie wqrzyło. Z  całą resztą niemiaszków z IG farben

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 28 czerwca 2018 22:42
28 czerwca 2018 22:55

Daj jakieś zdjęcia i dokumenty że słit banki nie przetapiały złota.

Bo to że np. szwedziny po zbombieniu fabryku łożysk tocznych w szweinfurcie sprzedawali im łożyska to sobie wymyśliłem.

SKF to się nazywa

zaloguj się by móc komentować

onyx @ainolatak 28 czerwca 2018 12:49
28 czerwca 2018 23:07

Taki mikro biznes to jest samozatrudnienie i nie jest to koło zamachowe gospodarki. Czy dostaną stówkę do przodu czy stówkę w plecy globalnie niewiele to zmienia. Może jakiś procent poparcia danego rządu.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 28 czerwca 2018 12:59
28 czerwca 2018 23:09

Czeka = nie inwestuje 100% swoich możliwości tylko działa "by się kręciło" i obserwuje rozwój wypadków. Jak ma możliwości to inwestuje gdzie indziej. To skrót myślowy był.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Godny-Ojciec 28 czerwca 2018 15:51
28 czerwca 2018 23:10

Ten pan robi dużo szumu wokół siebie, musowo jakiś przyszły lider na miarę posła Tarczyńskiego albo Pięty.

zaloguj się by móc komentować

onyx @qwerty 28 czerwca 2018 16:51
28 czerwca 2018 23:12

Oczywiście, że systemowo się nie zmieniło ale do tego to już się ludzie przyzwyczaili. Przecież wszyscy nie wyjechali. Dlatego gdyby mieli więcej w kieszeni i prosty system to resztę też by ogarnęli jak zawsze a nawet lepiej. A tu głównie bęcki od rana do wieczora i to od swoich.

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 28 czerwca 2018 20:56
28 czerwca 2018 23:15

Jestem za, a co głupszych to przez okno jak to u Czechów bywało. Defenestracja i oklep, taka dwójpolowka. Jeden sezon i wszyscy chodzą na baczność i myślą od rana do wieczora co poprawić dookoła.

zaloguj się by móc komentować

sannis @chlor 28 czerwca 2018 22:29
28 czerwca 2018 23:16

Ale ma mocne kadry...

 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx 28 czerwca 2018 23:07
28 czerwca 2018 23:54

Mikrusy generują ponad 40% PKB i mniej więcej tyle samo miejsc pracy, więc jak na razie bez nich to raczej słabo widzę naszą gospodarkę. 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @valser 29 czerwca 2018 00:11
29 czerwca 2018 07:48

Właśnie

Zarządzanie wyborcami ukrytymi w mikrusach wygląda jak jakaś mglista obietnica dana kiedyś tam, a potem agresywne skracane sznura, besztanie, że nie inwestują (guzik prawda), że nie zatrudniają (guzik prawda), że się nie powiększają (a tego już pilnujuje obcy kapitał bankowy).... i straszenie większymi podatkami i nowymi kontrolami, tak żeby nie przeciekało do szarej strefy.

Dobrze wiedzą, że tak mogą ich traktować, bo większość z firm, nie przeprowadzi się nagle do UK (ci co chcieli/mogli już to zrobili), nie tupną nogami prawników z zagranicznych kancelarii, nie powiedzą: odchodzę z takiej pracy. Tak też ich potraktowano tym razem, z resztą nie tylko ich.

Jak sądzę Adam Hofman akurat tym nie musi się przejmować, bo jego tymczasowa działalność gospodarcza ani nie zatrudniała, ani nie musiała się powiększać...wystarczyły 3 gabinety dla niego, byłego asystenta Kaczyńskiego Wiórkiewicza i byłego rzecznika policji Sokołowskiego w na 26. piętrze Warsaw Financial Center, obok międzynarodowej kancelarii prawnej i światowego potentata na rynku ropy naftowej. No ale okazało się, że nawet w tym nie czuł się spełniony, więc zostawił kolegów na pokładzie R4S, a sam podryfował w medialne gabinety cieni.

 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @onyx 28 czerwca 2018 23:15
29 czerwca 2018 08:25

Takie bęckowanie to utopia kończąca się w katowni żydowskiego UB. Żeby coś realnie zmienić trzeba chociaż nieznacznie podnieść świadomość i kulturę prawną obecnych niewolników. Czasem wystarczy jedynie im uświadomić że w PL nie ma obowiązku dziedziczenia długów po zmarłych rodzicach... I że obowiązkiem rodzica jest uchronić dzieci przed płaceniem podatków spadkowych gangowi np poprzez rozdysponowanie majątku już za życia, tak jak robią to nasi żydowscy współobywatele.

Żeby gangsterzy chodzili na baczność i myśleli od rana do wieczora co poprawić dookoła to trzeba wywołać wojnę gangów. Pytanie kiedy wybuchają wojny gangów? A no wtedy kiedy przestaje być opłacalny "PAX GANGrena" polegający na solidarnym strzyżeniu Narodu Polskiego przez wszystkie opcje. Innymi słowy dopóki jest kogo strzyc i z czego strzyc, bez ryzyka utraty życia, czy choćby materialnej stabilności i dopóki dzieci znajdują przy tym strzyżeniu wygodne posadki, nie ma potrzeby zastanawiac się jak poprawic byt Narodu Polskiego.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ainolatak 29 czerwca 2018 07:48
29 czerwca 2018 09:19

Nie mamy co sie ludzic.. Jak przez trzy lata nic nie zrobiono w sprawie mikroprzedsiebiorcow , to w perspektywie rowniez nic nie zrobia.. O pardon.. Wulkanizacje obloza kasa fiskalna .. Cos co jest praktycznie sezonowa praca...Zakladaja  kolejny kaganiec.. Przeciez to rece i nogi opadaja.. Nie wierze ,aby PiSowi zalezało na tym by wspiera np. mikroprzedsiebiorcow.. Jakby chcieli to juz to dawno by  zrobili.. To sa speca od duszenia prywatnej inicjatywy..A to co wyprawia pani Minister Finansów to jest zwykle pozoranctwo, udaje ze cos robi.. Nie sadze aby PIS w kolejnych wyborach zdobył np. wiekszosc konstytucyjną.. I oby nie zdobyli .. Po pierwsze ,zbyt duzo bledow popelniaja przy projektach prawnych. Po drugie nie sa zainteresowani wspieraniem polskiego kapitału.. A sprowadzenie do Polski banku Morgana, to jest jeden wielki skandal.. 

zaloguj się by móc komentować


marek-natusiewicz @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 16:14

Różnym mędrcom i mądralom ku rozwadze.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 29 czerwca 2018 17:19
29 czerwca 2018 17:39

Nastepna chucpa  !!!

Chyba jakis worek sie rozsypal z tymi deklaracjami... we Francji tez tylko deklaracje z masonskich ryjow plyna rzeka... deklaracja za deklaracja.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 29 czerwca 2018 09:19
29 czerwca 2018 17:42

Sprowadzenie do Polski banku Morgana.

No, a co rząd w Polsce ma do gadania w takich sprawach, skoro to są  tylko prokurenci, a nie rząd.

Wniosek: wszystkie  propozycje reform oraz "reform" są kierowane do niewłaściwych adresatów.

 

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować