-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Żywoty ludowców

Jakoś nie mogę oderwać myśli od partii zwanej PSL, która mieni się być partią reprezentującą wieś. To jest jedno z najbardziej oczywistych oszustw, z jakimi mamy do czynienia w przestrzeni publicznej. Niby wszyscy to widzą, ale nikt nie śmie w to uwierzyć. Ja się wczoraj przekonałem o tym po raz kolejny widząc telewizyjny występ niejakiej Urszuli Pasławskiej oraz objawionego światu, nie wiadomo skąd przybyłego, działacza ludowego Władysława Teofila Bartoszewskiego. Oboje państwo występowali w telewizji i opowiadali tam rzeczy nadzwyczaj zajmujące i demaskatorskie. Sami nie mając świadomości tego faktu, rzecz jasna. A może i mieli tę świadomość, ale mają to, pardon, w nosie i nie interesuje ich w ogóle co sobie o nich pomyślimy i co będziemy o nich pisać. Zostawmy ich jednak na chwilę i cofnijmy się w nieodległą przeszłość. Jak wszyscy pamiętają, a może nie, pracowałem kiedyś w tygodniku „Pani domu”, prowadziłem tam kilka kolumn, a jedną z nich była kolumna porad eksperckich. Współpracowałem nie tylko z weterynarzem, nie tylko z panią psycholog z ministerstwa sprawiedliwości, nie tylko ze sławnym Andrzejem Samsonem, ale także z Mikołajem Kozakiewiczem. Nie wiem czy ktoś pamięta tę postać. Mikołaj Kozakiewicz był działaczem ZSL, potem PSL, marszałkiem sejmu w czasie pamiętnego sejmu kontraktowego i kolejnego jeszcze, a do tego seksuologiem i profesorem nauk humanistycznych. Tę ostatnią informację zdobyłem wczoraj, zaglądając do wiki, bo kiedy z nim współpracowałem, a było to w ostatnich latach jego życia, byłem święcie przekonany, że jest on doktorem nauk medycznych. O sprawach zdrowotnych bowiem pisał, no i o seksie rzecz jasna. Pamiętam, że w czasie nielicznych rozmów poruszających tematy nie związane z pracą, zastanawialiśmy się czasem, jak to jest, że człowiek o takim wykształceniu został działaczem partii ludowej. Nie mogliśmy tego odgadnąć. Ów brak zrozumienia wyborów życiowych Mikołaja Kozakiewicza wynikał wprost z faktu, że nie rozumieliśmy co to jest PSL i partie ludowe w ogóle i po co one zostały do życia powołane. Na przykładzie Mikołaja Kozakiewicza widać, że celem powstania partii ludowych było szerzenie oświaty na wsi. Najpierw takiej normalnej oświaty, a potem oświaty seksualnej. Gdyby było inaczej Mikołaj Kozakiewicz nie zostałby marszałkiem sejmu, jednego, a potem drugiego. Profesor nauk humanistycznych, seksuolog i psycholog, autor książki „Małżeństwo prawie doskonałe”, w dwóch kadencjach parlamentarnych reprezentował partię ludową, którą my dziś kojarzymy z osobnikami takimi jak drewniany Waldek. To ciekawe, prawda? Mamy więc zdefiniowaną jedną misję rodzimej partii ludowej. Jest nią deprawacja wsi, a raczej inna organizacja tej deprawacji, która na wsi była obecna zawsze, ale spotykała się z potępieniem proboszcza i ostracyzmem sąsiadów. PSL, a potem ZSL, miał sprawić, żeby pozamałżeńskie i kawalerskie ekscesy wieśniaków miały bardziej cywilizowany charakter i były społecznie akceptowane.

Idźmy dalej. W telewizji wystąpiła wczoraj pani Urszula Pasławska. To jest ciekawa postać, także ze względu na piastowane funkcje. Pani ta była wicemarszałkiem województwa Warmińsko-Mazurskiego, jest wiceprezesem PSL i należy do kościoła ewangelicko-augsburskiego. Jest także praprawnuczką założyciela Mazurskiej Partii Ludowej Bogumiła Labusza. Z wykształcenia zaś jest prawnikiem. W czasie wczorajszego sporu z Kosmą Złotowskim powiedziała w pewnym momencie, że ona uważa iż PiS szydzi z protestantów. Poszło oczywiście o nieszczęsnego Szymona Niemca, który według Złotowskiego, szydził z liturgii katolickiej. No i jak to usłyszała Pasławska to wystrzeliła, że w sejmie PiS szydził z protestantów. A czemu? Otóż dlatego, że w czasie rocznicy wystąpienia Lutra sejm nie wydał żadnej związanej z tym uchwały. Ja nie wiem dlaczego miałby wydawać taką uchwałę, skoro większość posłów to katolicy, a mniejszość to agnostycy albo ludzie niezorientowani i zagubieni. I niby dlaczego polski sejm ma się w ogóle przejmować Lutrem i jego wystąpieniem?

Słowa pani Pasławskiej dały nam podstawę do postawienia kolejnej hipotezy na temat roli jaką PSL ma odgrywać na wsi. Jego prominentni działacze – tacy jak Pasławska – są wyznania protestanckiego, a to oznacza, że tradycyjnie rozumiany wiejski katolicyzm musi ustąpić przed partyjnym ekumenizmem. I pozostanie jedynie wstydliwym wspomnieniem, jakimś wyrzutem sumienia, skrywanym gdzieś głęboko na dnie duszy. Mamy już więc dwie postaci – seksuolog i protestantka. Idźmy dalej. Do studia w programie „Minęła dwudziesta” zaproszono wczoraj działacza ludowego, doktora Władysława Teofila Bartoszewskiego. Nie chcę tu za bardzo szydzić, ale pan ten wygląda jak Szmul Zbytkower, faktor Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest on z wykształcenia historykiem i antropologiem. Pan Bartoszewski urodził się i wychował w Warszawie, tam studiował i robił naukową karierę. W latach dziewięćdziesiątych mieszkał w Kijowie i Moskwie. Studiował też w Cambrigde i pracował w Oksfordzie. Współpracował z KOR, i tu się zatrzymajmy, ja bowiem myślałem, że lista KOR-owców jest już wszystkim dobrze znana i wszyscy mają swoje miejsca w różnych partiach politycznych, a tu nagle bęc, wyskakuje ten nikomu wcześniej nieznany Bartoszewski Władysław i Teofil jeszcze do tego. Jego życiorys zawodowy jest tak niezwykły, że ja może za wikipedią zacytuję go tu w całości. Proszę bardzo:

 

Wykładał na Uniwersytecie w Cambridge, był wykładowcą na Uniwersytecie Warwick i był samodzielnym pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Oksfordzkim.

W latach 90. zajmował się doradztwem strategicznym w angielskich i francuskich firmach COBA-M.I.D. oraz Central Europe Trust Company. W tym okresie specjalizował się w opracowywaniu strategii wejścia międzynarodowych korporacji i funduszów inwestycyjnych na rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

W latach 1992–1993 mieszkał i pracował w Kijowie. W latach 1993–1997 oraz 2004–2005 mieszkał i pracował w Moskwie, skąd nadzorował działalność spółki na Ukrainie. W latach 1997–2000 pracował w amerykańskim banku inwestycyjnym JP Morgan w Londynie i w Warszawie (jako szef banku na Polskę), gdzie nadzorował m.in. projekty w sektorze telekomunikacyjnym i energetycznym. Następnie był dyrektorem zarządzającym w ING Barings odpowiedzialnym za wszystkie związane z Polską transakcje: fuzji i przejęć oraz na rynkach kapitałowych.

Koordynował też problematykę bezpieczeństwa energetycznego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie był zatrudniony na stanowisku doradcy ministra.

W latach 2007–2012 pracował w szwajcarskim banku Credit Suisse, ostatnio jako dyrektor generalny banku w Polsce.

W latach 2012–2016 był zatrudniony w Grupie Kapitałowej PGE jako prezes zarządu Domu Maklerskiego PGE oraz wiceprezes spółki Exatel S.A[1].

Od 2015 kierownik katedry im. W. Bartoszewskiego w Collegium Civitas w Warszawie[2].

W 2018 podjął współpracę z Polskim Stronnictwem Ludowym. Poparł kandydatów tej partii w wyborach samorządowych w Warszawie[3], a w 2019 był kandydatem PSL do Parlamentu Europejskiego na liście Koalicji Europejskiej.


 

Jeśli o mnie idzie to wystarczy owo szefowanie w polskim oddziale JP Morgan. No i data podjęcia współpracy z PSL – rok 2018.


 

Mamy więc trzy postaci: seksuolog, protestantka i bankier. To ci ludzie definiują misję partii ludowej w Polsce. My zaś niepotrzebnie zupełnie przywiązywaliśmy się do tego co tam sobie gadają Pawlak z Piechocińskim. Kiedy przyszło co do czego, obaj zostali stanowczo odsunięci od spraw ważnych, a na ich miejsce wprowadzono ludzi odpowiedniejszych, stosowniejszych, którzy lepiej niż oni rozumieją problemy wsi. I teraz ciekawa rzecz, ja jestem wielce zainteresowany tym, jak ludzi takich jak Pasławska i Bartoszewski, bo rozumiem, że o Kozakiewiczu nikt już nie pamięta, odbierają mieszkańcy wsi, a także terenowi działacze PSL. Ja mam nawet kolegę, który jest takim działaczem w dość newralgicznym regionie, ale on mi pewnie na to nie odpowie, a szkoda. Jak to jest, że szeregi polskich chłopów, godzą się na to, by reprezentował ich w mediach, a pewnie niebawem i w sejmie, były dyrektor JP Morgan na Polskę, a także prawniczka wyznania protestanckiego? Ja oczywiście mam kilka sugerowanych odpowiedzi, ale nie udzielę ich celowo.


 

Dodajmy do tego jeszcze prezesa Kosiniaka Kamysza, lekarza, doktora nauk medycznych, należącego do jednego ze sławnych krakowskich gangów, które trzęsą miastem od stu ponad lat i gotowe. Pytanie, które ciśnie się na usta brzmi – która z tych osób potrafi kierować ciągnikiem rolniczym i umie odróżnić bronę talerzową od wieloskibowego pługa? Która z tych osób potrafi powiedzieć coś o frakcjach glebowych, albo rozpoznać ze dwie rośliny występujące na przeciętnej łące? Obstawiam, że żadna. A wszystko to są działacze PSL. Uważam też, że pojawienie się Władysława Teofila Bartoszewskiego to podzwonne dla polskiej wsi. Jeśli były szef JP Morgan, historyk i antropolog z wykształcenia, będzie reprezentował chłopów, to koniec. Sprawa kolejna – uważam, że PiS powinien definitywnie rozwiązać kwestię PSL, tak jak generał Sherman definitywnie rozwiązał kwestię dominacji wielkoobszarowych gospodarstw produkujących bawełnę na południu USA. Po prostu wszystkie je spalił. Nie może być litości dla działaczy PSL, a im silniej powołują się oni na tradycję, na zielone świątki i temu podobne kwestie z tym większym okrucieństwem należy ich traktować. Nie można wchodzić z nimi w żadne układy, ani nawet słuchać tego co mówią. Bo to są dewastatorzy, niszczyciele i przedstawiciele sił ciemności. Tyle mam w tej kwestii do powiedzenia. Dodam jeszcze tylko, że poparcie wyrażone przez Kosiniaka Kamysza dla parady równości nie jest żadną aberracją i politycznym koniunkturalizmem. To jest rzecz naturalna i wpisana w istotną misję PSL, misję, o której my – oszukani przez Pawlaka i Piechocińskiego – pojęcia zielonego nie mamy. I dziwne jest doprawdy, że teraz Kosiniak Kamysz wycofuje się z tego poparcia. Ja wiem, że on się wystraszył marginalizacji swojego ugrupowania, ale wiem, że jeśli tylko ta groza minie, oni na powrót zajmą się edukacją seksualną na wsi, jak w „Konopielce”.


 

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pl

 tagi: protestantyzm  psl  parada równości  seksuologia  bank jp morgan 

gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 09:37
93     3993    17 zaloguj sie by polubić
komentarze:
betacool @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 09:54

Rzeczywistość umie zaskoczyć - chyba nawet  "aktorów ludowych" mamy...

Wąsiska takie borynowo-witosowe i gadka prosta do prostego ludu...

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24613217,do-cholery-glosujcie-na-syna-profesora-olbrychski-w-kampanii.html

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @betacool 10 czerwca 2019 09:54
10 czerwca 2019 09:56

Aha, to jest w dodatku syn tamtego Bartoszewskiego, a ja się łudziłem, że może chodzi o zbieżność nazwisk. 

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 10:00

Ty uważasz, że PiS powinien rozwiązać kwestię PSL a kurska TV (już któryś raz to słyszałem) z uznaniem, ustami swoich ekspertów (proPiS-owskich), mówi o ponad 100-letniej tradycji PSL (Stronnictwa Ludowego), kompletnie przemilczając kradzież „marki”. To są takie ukłony, jak wobec „inteligencji Schetyny”. A to wszystko po tym, jak PSL uzyskał aż 3 mandaty. Może oni się boją, że jak zniknie i Schetyna i PSL, to przyjdzie nieznane, a tu mają swojego rozpoznanego przeciwnika.
Lepszego momentu do rozwiązania kwestii chłopskiej chyba już nie będzie.
Ale czy po to pojawiają się ludzie z JP Morgana? Czy po to Morawiecki ich tu ściągał?
Może to wszystko jest dogadane?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @umami 10 czerwca 2019 10:00
10 czerwca 2019 10:02

Moim zdaniem jest dogadane. Bartoszewski wspomniał wczoraj coś o Naimskim, powiedział to takim głosem, jakby Naimski był jego bratem przyrodnim. I jak tak patrzę na obydwu, to nie sposób nie dostrzec pewnego podobieństwa. Myślę, że PiS jest dogadane z PSL i to się wkrótce objawi. To jest właśnie najgorsze. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:02
10 czerwca 2019 10:11

Najgorszy to będzie "rozłam". Pawlak i Sawicki jako konserwatywny odłam zmieni nazwę na PSL "Piast Kołodziej" i przejdzie do PiSu...

Wtedy wiejska dżuma ocaleje w każdym scenariuszu.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @betacool 10 czerwca 2019 10:11
10 czerwca 2019 10:13

Rozpleni się jeszcze, ale ja widzę to inaczej. Oni są dogadani nie przez Pawlaka i Piechocińskiego, ale przez Bartoszewskiego właśnie. I to się wkrótce okaże

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 10:24

>>> Pamiętam, że w czasie nielicznych rozmów poruszających tematy nie związane z pracą, zastanawialiśmy się czasem, jak to jest, że człowiek o takim wykształceniu został działaczem partii ludowej. Nie mogliśmy tego odgadnąć. Ów brak zrozumienia wyborów życiowych Mikołaja Kozakiewicza wynikał wprost z faktu, że nie rozumieliśmy co to jest PSL i partie ludowe w ogóle i po co one zostały do życia powołane.

[...]

Mamy więc trzy postaci: seksuolog, protestantka i bankier. To ci ludzie definiują misję partii ludowej w Polsce. <<<

Ja tylko chciałbym po raz kolejny przypomnieć, że do dzisiaj mało kto rozumie, na czym polega istotny sens walki z analfabetyzacją i propagowaniem tzw. oświaty.

Sekwencja jest następująca: promocja Akademii i jej tworu w postaci nauki (nie mylić z wiedzą!). Potem budowanie kultu książki jako takiej (wyższość tekstu napisanego nad tradycją przekazywaną - gdzie to, co warte zainteresowania zawarte jest oczywiście tylko w tekście, nigdzie indziej).

Do dzisiaj pamiętam z czasów dzieciństwa jak starzy ludzie na wsi mówili, że skoro tak piszą, to coś w tym musi być, bo inaczej nie byłoby na papierze. Dopiero komuna swoją nachalną propagandą podważyła autorytet słowa pisanego wśród "niepiśmiennych".

W sposób zawiły chcę napisać, że głównym celem urzędowej, państwowej edukacji i walki z analfabetyzmem jest zniszczenie autorytetu Kościoła i jego nauczania z ambony. Kościelna ambona została na 10 -15 minut w niedzielę natomiast większa część nas słucha się teraz "nauki" płynącej z medialnej ambony non stop. Jak nie z radia, to z telewizji czy z innego nadajnika pop-kultury.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @mniszysko 10 czerwca 2019 10:24
10 czerwca 2019 10:27

Dziwne tylko, że nikt nie próbuje odwrócić tej tendencji i wykorzystać książki dla dobra Kościoła. Poza tym książka oddziaływuje na zmysły, szczególnie zmysły dzieci. Nikt nie pamięta za bardzo treści książek z dzieciństwa, poza może "Dziećmi z Bullerbyn", ale zapach nowych książek sprzedawanych w szkole i zapach szkolnej biblioteki pamiętają wszyscy

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:13
10 czerwca 2019 10:28

Oj chyba nie - moim zdaniem, Bartoszewski to wsparcie dla Kosiniaka, który byłby sam za słaby w starciu ze starą gwardią.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:13
10 czerwca 2019 10:28

Bartoszewski i Morawiecki to bankierzy. To oni sa dogadani.

Morawiecki przedstawil instalacje Morgana w Polsce jako swoj sukces. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @betacool 10 czerwca 2019 10:28
10 czerwca 2019 10:29

Możliwe, ale jakiś dalszy plan za całą pewnością jest. Wymienienie przez Bartoszewskiego nazwiska Naimskiego bardzo mnie zaniepokoiło. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 10 czerwca 2019 10:28
10 czerwca 2019 10:30

No tak, a Bartoszewski został kierownikiem. Po wyborach jesiennych zacznie sie pompowanie 'cywilizowanego", "naszego" PSL

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 10:31

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Felicjan_S%C5%82awoj_Sk%C5%82adkowski

 

O ludowcach nic nie wiem ale profesor i seksuolog w jednym kojarzą mi się z historią Czeladzi. Nie tylko lud wiejski ale i małego miasteczka należało obyczajowo ucywilizować. 

Tutaj Sławoj Skladkowski ...Legionista i premier... jako ginekolog jak najbardziej...W Zagłębiu Dąbrowskim...I w Czeladzi. 

Sorry za OT ...w tym upale tylko tyle w temacie misji cywilizacyjnych 

.

 

zaloguj się by móc komentować


umami @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:02
10 czerwca 2019 10:37

Może te serwery są cały czas PSL-owskie (wojskowe) i inaczej nie będzie, zawsze będziemy wspierać narodowe dobro, jak np. LOT (za prównanie przepraszam — chodzi o samą postawę), skoro ma taką długa tradycję.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 10:39

Skoro ruch ludowy wyrósł między innymi z działalności mającego ziemiańskie pochodzenie księdza, który żądał rozdziału Kościoła od państwa i likwidacji wielkich gospodarstw ziemskich oraz wspierał emigrację włościan z Małopolski za Atlantyk, bankier i wykładowca angielskich uniwersytetów w jednej osobie jako następca tamtego znalazł się we właściwym miejscu.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:30
10 czerwca 2019 10:40

Naimski to kumpel Macierewicza jeszcze od harcerskich czasow. Koszerny. Tak jak Bartoszewski i caly ten Morgan. 

Obecnosc amerykanskiej armii w czeciejerpe zaczyna nabierac sensu. 

 

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @valser 10 czerwca 2019 10:40
10 czerwca 2019 10:43

Macierewicz nie ma dziś w PiS za dobrej prasy

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:13
10 czerwca 2019 10:49

Gabriel, jesli oni są dogadani przez Bartoszewskiego, to znaczy, że te niedomówienia są prawdą. Chcałbym zobaczyć, jak umiemy biec bez plecaka z kamianiami.

zaloguj się by móc komentować


valser @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:43
10 czerwca 2019 10:53

Naimski byl politycznie zahibernowany jak grali Macierewicza. Antek nie wszystkim pasowal i dali zmiane na Naimskiego. Mysle, ze oni sie dalej kumpluja.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 10:56

PiS ma jeszcze do rozegrania kartę p.t. Jan Bury. Osobnik dręczony przez CBA od paru lat. Może w gorączce wyborczej wypłyną jego zeznania o działaniach i kolegach?

W kwestii p. Władyslawa Teofila Bartoszewskiego interesujące jest nazwisko jego matki Mijal. Ciekawe czy to z tych samych Mijalów, co Kazimierz emigrant z lat 60 do Albanii? Pan, towarzysz Kazimierz miał siedmnaścioro rodzeństwa i był szefem gabinetu Prezydenta Bieruta w latach 1947-1950.

Z racji powiązań rozmaitych pan Władysław Teofil mógłby być premierem rządu koalicyjnego, po wyborach.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:27
10 czerwca 2019 11:02

Sam zauważyłeś i napisałeś, że promocja książki wiąże się z pewmym przymusem kulturowym, obyczajowy itd. Najlepiej robi się to przez system wychowania (szkolnictwo, kolegia itd.).

Zauważ, że atak był dobrze przemyślany. Wciągnięcie Kościoła w pułapkę sporów precyzyjnie ustawionych (świecka akademia - papieski uniwersytet, nauka kontra teologia). To nie było ustawiane jako spór o metodę i jej weryfikację. To był pozór. To było ustawione od początku jako konflikt autorytetów. Nagłaśniane jako walka wiedzy z przesądem i zabobonem. To Galileusz a nie Kościół był tym, który przywołał argument biblijny w sporze o metodologię badań nad zjawiskami naturalnymi. A potem to już poszło!

Następne uderzenie skierowano na masowe szkolnictwo - jezuici, no a potem rewolucja, za rewolucją.

To nie jest tak, że Kościoł nie wykorzystywał książki i jej nie szanował. Problem - według mnie - jest gdzie indziej. Kościół zawsze traktował i traktuje książkę jako świadka tradycji, element dziedziczonego przekazu, który trzeba rozwijać. To co zrobiła Akademia i Oświecenie (czytaj Oślepienie), to oderwało książkę od tradycji przekazu i tak to do dzisiaj pozostało. Na tym polega rewolucja jaką przyniosła akademia z jej edukacją.

Według mnie tej tendencji nie da się odwrócić bez kompleksowego działania, bo też stan obecny jest wynikiem takiego działania wrogów. Trzeba uczciwie powiedzieć, że od czasów kasaty jezuitów jesteśmy w odwrocie, przynajmniej jeśli chodzi o plan doczesnej historii.

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 10 czerwca 2019 11:02
10 czerwca 2019 11:11

Szanse na normalnosc maja tylko ci co przejda panstwowe szkolnictwo na max. dostatecznych ocenach. 

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @valser 10 czerwca 2019 11:11
10 czerwca 2019 11:16

Nie zapominaj o domu. Jak w domu dostajesz informację to jesteś o jakieś 15-20 lat do przodu.

zaloguj się by móc komentować

valser @K-Bedryczko 10 czerwca 2019 11:16
10 czerwca 2019 11:18

ja w domu to mialem kociol.

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @valser 10 czerwca 2019 11:18
10 czerwca 2019 11:19

Ja wiem, ja też, ale chodzi o nasze dzieci. 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 11:20

panie Coryllus dzięki za tekst, rzeczywiście zestaw iście ludowy jak diabli powiedziałbym... chodzi pewnie o uświadamianie prostych ludzi jak uniknąć chorób wenerycznych oraz jak werbować parobków do pracy na wsi ale nie polskiej, jeśli chodzi o hasło "bartoszewski" pierwsza myśl czy tu chodzi o dziadunia którego nie wiedzieć czemu tytułowano profesorem... a którego w czasie wojny zwolniono z Auchswitz ze względu na zły stan zdrowia... to nie jest przypadek... co do umiejętności prowadzenia ciągnika czy odróżniania tego od tamtego ? czy pan aby nie masz za wielkich wymagań ? obawiam się, ze te ludowery jak odróżniają łopatę od szpadla to już wspięli się na szczyty agronomicznego parnasu... zdaje się, że ich znajomość pielęgnacji wiejskiego ogródka ogranicza się do znajomości jakiejś kompetentnej osoby posiadającej praktykę w fechtowaniu szpadlem albo widłami oraz w odróżnianiu sałaty od buraka czy marchwi

a co do deprawacji ludu wiejskiego... historyczny aspekt... to już było https://opinie.wp.pl/sylwia-frolow-bolszewicy-usankcjonowali-wolna-milosc-6126037737334401a lenin był prekursorem... komuniści

zaloguj się by móc komentować

valser @K-Bedryczko 10 czerwca 2019 11:19
10 czerwca 2019 11:27

wplyw na dzieci jest niewielki i pozorny. Malo ktory chce rodzica nasladowac. 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 11:28

a tutaj jeszczed kwiatek a propos kobiet w czasie rządów bolszewików... https://www.fronda.pl/a/oglasza-sie-nacjonalizacje-kobiet,70399.html 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 11:54

najpierw dygresja:

"mają to, pardon, w nosie i nie interesuje ich w ogóle co sobie o nich pomyślimy i co będziemy o nich pisać".

Dokladnie.

A teraz o ateistach.

Na s24, gdy jeszcze nie znałem wszystkich sztuczek forumowych i zbyt dużo opinii wypisywanych na forach  traktowałem serio, wdawałem sie w ostre, choć nieodmiennie jałowe, przepychanki słowme z tzw. ateistami. Aż  razu jednego cos mnie  natchneło i zapytałem jedno z najbardziej zagorzałych przeciwników Pana Boga, a Jezusa Chrystusa  w szczególnosci, czy za swoją niewiarę (bezboznictwo) oddałby życie, tak jak je oddawali wyznawcy prawdy o Mesjaszu. Oczywiście , wykpił mnie oraz  moje zapytanie, konkludując, że jeszcze nie zgłupiał.  Wówczas zrozumiałem, że na forach wojującymi ateistami są płatni najemnicy, którzy mają robic za wodzirejów dla coraz bardziej ogłupiałych kolejnych ofiar reform oświatowych, które mają tylko  papugować mądrości tychże wodzirejów. 

Uważam, że udzielona mi odpowiedź stanowi  najlepszą  demaskację forumowych bezbozników, a zatem  zawsze można zadać im tego rodzaju pytanie.

zaloguj się by móc komentować

Trzy-Krainy @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 11:57

W latach międzywojennych jeden z PSL-ów starał się przeszkadzać Ks. Wacławowi Blizińskiemu w jego działalności społecznej. W pewnej parafii, gdzie ksiądz Bliziński wygłaszał nauki dla ludu, działacze PSL-u otoczyli kościół i tak hałasowali (walili kijami w ściany), że ludzie zgromadzeni w środku niczego z nauk nie mogli usłyszeć.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @valser 10 czerwca 2019 11:11
10 czerwca 2019 11:59

hmmm... no toś mnie pan uspokoił ;-) w szkole nigdy nie byłem prymasem... ;-) zabłysnąłem dopiero w szkole podchorązych rezzerwy kiedy wbrew wszystkim na szkoleniu politycznym zapowiadałem, że wieloletnia wojna iracko irańska skończy się wkrótce a trwała ona już ładnych parę lat... swoją prognozę wywodziłem z faktu, że trwała ona zbyt długo bo iluż synów pożna poświęcić w imię allaha jeśli się ich ma np siedmiu a po utracie czterech wysyła się piątego... nawet najbardziej sfanatyzowani, plemienni ojcowiew klanach zaczną się zastanawiać co do celu wojny, zwłaszcza jeśli widzą, że szef klanu jak miał dziesięciu synów tak ma ich nadal... to dlaczego zwykli członkowie klanu muszą wysyłać swoich synów a wódz klanu nie... łatwo wtedy o spór w którym nóż odgrywa rolę kluczową... rok pozniej okazało się, ze miałem rację... no i przy okazji próbowałem wytłumaczyć różnicę pomiędzy persami a arabami... smutek... przypominam, to było wojskowe szkolenie polityczne dla słuchaczy którzy ukończyli studia techniczne...  był też aspekt humorystyczny, nosiłem ksywę Rambo... pozniej dowiedziałem się, że Stalone mial chyba 168 cm wzrostu... czy to prawda nie wiem, nie miałem okazji go zmierzyć ;-)

zaloguj się by móc komentować


Tytus @umami 10 czerwca 2019 10:00
10 czerwca 2019 12:03

Może być, że armia USA będzie u nas w roli ochroniarza bankowego.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Stalagmit 10 czerwca 2019 12:00
10 czerwca 2019 12:04

eEektrownię atomową już nm wybudowali, teraz przyszła pora na podbój kosmosu.

Skoro  program ambitny,   to także musi być  ambitna wysokość funduszy  do rozgrabienia.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @valser 10 czerwca 2019 11:27
10 czerwca 2019 12:07

Dzieci chcą rodziców naśladować. Ale po drodze ich dusze są wykradane jak nie przez szkołę to przez popkulturę w mutlimediach. Jak pan myśli, dlaczego zrobili te kasaty i walczyli z analfabetyzmem, aby dzisiaj kraść dusze dzieci.

P.S. W sieci co jakiś czas pojawiają się alarmistyczne artykuły o skutkach 500+. Wie pan co ich najbardziej boli? To, że kobiety rezygnują z kariery zawodowej i tyrania przy kasach i poświęcają się pracy w rodzinie. KE na czele PE wzywają z tego powodu rząd do rewizji 500+. To wszystko razem się z sprzęga.

Boją się, że jak będzie się odtwarzać rodzina, to cofnie się cała ich praca.  Niedoczekanie!  Rodzice mają tyrać a oni będą kraść dusze dzieci w szkołach i socialmediach. Jeszcze na dodatek przy zamkniętych supermarketach w święta, Polacy nauczą się na nowo niedziele spędzać razem zamiast oglądać wystawy sklepowe. Zgroza, po prostu zgroza! Zdobycze rewolucji zagrożone, eh!

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @mniszysko 10 czerwca 2019 12:07
10 czerwca 2019 12:14

Proszę Ojca, jestem przekonany, że jesteśmy teraz w Polsce w czasie Łaski Boskiej dla naszego kraju. Wszystko jest bardziej zielone, pojawiają się zwierzęta, kórych nie było - te słynne wilki, ostatnio wyjeżdżając z mojej rodzinnej Piły, prawie wpadliśmy na łosia. Ja nigdy tam nie widziałem łosia, choć biegało się po lasach bardzo intensywnie. Ja myslę, że dlatego jest taki atak na nas. Bo przecież możemy nie wykorzystać naszej szansy .... po raz kolejny. 

zaloguj się by móc komentować

JarekBeskidy @mniszysko 10 czerwca 2019 12:07
10 czerwca 2019 12:15

Dodałbym tylko, że będą kraść dzieci, których ma być coraz mniej

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 12:26

W pierwszej chwili przeczytałem tytuł jako "Żywoty ludożerców".

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @mniszysko 10 czerwca 2019 12:07
10 czerwca 2019 12:32

Otóż to. Dzieci naśladują głównie rodziców (czyny nie słowa i napomnienia), tylko potem coraz mniej z nimi przebywają. A większość bodźców z zewnątrz ma na celu ich deprawację, a nie edukację. Natomiast sama szkoła ma jeszcze mniejszy wpływ na młodych ludzi (przynajmniej jawny) niż rodzice. Bez dyscypliny w szkole nie ma efektów. A bez dyscypliny w domu dziecko nie zrozumie dyscypliny w szkole, może jeszcze w zapyziałej zawodówce albo dopiero w wojsku go do tego zmuszą, ale wtedy to już jest późno, trzeba łamać charakter i to go częściej wypaczy niż wychowa. 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 12:38

to może jeszcze ja dodam... może nie w temacie a może jednak w temacie... Ks. dr Ireneusz Bakalarczyk  kierownik notariatu we wrocławskiej kurii ? ugodzony nożem... przypadek ?  adamowicz też od noża...  tym razem partactwo ?czy to ma być ostrzeżenie albo presja ? chodzi o tereny ? ludowe ? tak tylko pytam? 

zaloguj się by móc komentować

S80 @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 12:41

Jeśli dobrze pamiętam, na siedemdziesięciu kilku posłów ZSL po wyborach 1989 - dwudziestu kilku było rolnikami. Chyba dobrze zapamiętałem bo jak o tym czytałem raczej niezainteresowany to dało się wyczuć w tym tekście dumę, co mnie zdziwiło bo to kilka razy mniej niż można było sądzić. A teraz to i w tamtych dwudziestu kilku nie chce mi się wierzyć.

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @S80 10 czerwca 2019 12:41
10 czerwca 2019 12:46

Witam, proszę brać pod uwagę, ze bardzow ielu ludzi zainwestowało w ziemię i płacą KRUS, choć z ziemią są zwiazani poprzez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa; fizycznie jest uprawiana przez kogoś innego.

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @valser 10 czerwca 2019 11:27
10 czerwca 2019 12:54

Wpyw na dzieci, przynajmniej do pewnego wieku, jest istotny i znaczący. Chyba, że się rejteruje, a wtedy OBOWIĄZKI rodzica chętnie wezmą w swe lepkie łapska wiejscy lub miejscy owsiakowie.

zaloguj się by móc komentować


valser @mniszysko 10 czerwca 2019 12:07
10 czerwca 2019 13:09

w optymalnej, idyllicznej sytuacji tak moze i jest. Ale od zlobka i przedszkola dzieci sa urabiane i przerabiane. 

Na moje oko, w wiekszosci to rodzice przegrywaja mimo staran.

zaloguj się by móc komentować

MalyMis @gorylisko 10 czerwca 2019 12:38
10 czerwca 2019 13:10

Byłem wczoraj na mszy odprawianej przez tego księdza. Była piękna.

 

Ks. dr Ireneusz Bakalarczyk odprawia mszę wszechczasów i jest jednym z niewielu kapłanów we Wrocławiu, którzy to praktykują. Robi to dwa razy dziennie.

 

Dziś wcześnie rano ksiądz również szedł odprawić mszę wszechczasów. Wtedy podszedł doń mężczyzna i wbił nóż.

 

Komunikat jest chyba jasny? Wrocław należy już do sfery piekielnej i msza wszechczasów nie przejdzie, bo poleje się krew.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @valser 10 czerwca 2019 13:09
10 czerwca 2019 13:19

>>> Ale od zlobka i przedszkola dzieci sa urabiane i przerabiane. <<<

Bingo! Tylko dzisiaj mało kto, wskaże, kiedy to się zaczęło ... Większość odpowie: "Takie czasy, cóż zrobić!"

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @betacool 10 czerwca 2019 09:54
10 czerwca 2019 14:02

"Rzeczywistość umie zaskoczyć - chyba nawet  "aktorów ludowych" mamy...

Wąsiska takie borynowo-witosowe i gadka prosta do prostego ludu...

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24613217,do-cholery-glosujcie-na-syna-profesora-olbrychski-w-kampanii.html"

 

Tam jest w tym artykule taki wymowny podtytul: "konserwatysta, ktory nie boi sie zwiazkow partnerskich"

Mysle, ze on sie nie boi niczego. Jakze moglby sie bac, skoro ma za soba sponsora takiego kalibru jak JP Morgan?

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 10 czerwca 2019 13:09
10 czerwca 2019 14:16

Dlatego zlego slowa nie dam powiedziec na rodziny wielodzietne, ktore decyduja sie na inny model zycia i edukacji, np.edukacje domowa.

Po raz kolejny dam przyklad rodziny Brodow (i prosze, niech nikt sie nie czepia ze oni sa w Neo, bo nie o tym teraz mowa); w ramach promocji roznych projektow muzycznych bywaja zapraszani do tv. Widzialam kawalki programow, w ktorych wypytuje sie ich glownie o logistyke (ile bochenkow chleba jecie, jakim autem sie przemieszczacie, itd podobne mniej istotne sprawy). Byli tez w TVN; pani Kinga (ktora ma zupelnie inna filozofie zyciowa, tak patrzac na jej potomstwo) nie mogla zrozumiec, ze mozna dokonac takiego WYBORU, uczyc dzieci w domu, a do tego jeszcze dzieci sa z tego bardzo zadowolone. Probowala drazyc temat z najstarszym obecnym w studiu synem (siedemnastolatkiem), a ten odpalil, ze nigdy w zyciu swoich dzieci nie posle do szkoly:))

Te akurat dzieci bardzo chca nasladowac swoich rodzicow. Joszko fajnie o ich metodzie wychowawczej (po prostu przebywanie z dziecmi) mowil. Wiadomo, ze jak juz wyjda z domu, to beda robic po swojemu, ale mocna baza jest, to nie zginie.

Tak, moza powiedziec, ze maja "latwiej", bo maja taki zawod, moga pracowac w domu; ale tez do tego trzeba decyzji i checi (iluz ludzi z pieniedzmi, wolnymi zawodami, i narzekajacych na szkole, jakos nie wyrywa sie do uczenia swoich dzieci, tylko wysyla do szkoly, zeby po prostu miec swiety spokoj) Niebagatelna role odgrywa tez wspolnota, te rodziny trzymaja sie razem, pomagaja sobie nawzajem.

https://dziendobry.tvn.pl/a/joszko-broda-historia-zespolu-wyjatkowy-wystep-w-dzien-dobry-tvn

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Wrotycz1 10 czerwca 2019 10:56
10 czerwca 2019 14:18

"W kwestii p. Władyslawa Teofila Bartoszewskiego interesujące jest nazwisko jego matki Mijal. Ciekawe czy to z tych samych Mijalów, co Kazimierz emigrant z lat 60 do Albanii? Pan, towarzysz Kazimierz miał siedmnaścioro rodzeństwa i był szefem gabinetu Prezydenta Bieruta w latach 1947-1950."

Jak to ujal kiedys jeden z polskich historykow - badacz dziejow II wojny swiatowej: "AK zaczynala wtedy juz mocno skrecac w lewo" [koncowy okres okupacji]

Skrecali, skrecali, i w koncu wzieli ten zakret.

Niewykluczone, ze sa z tych samych Mijalow. Antonina Mijal urodzona w 1915 roku w Warszawie, Kazimierz Mijal urodzony w 1910 roku w Wilkowie Pierwszym.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser 10 czerwca 2019 11:27
10 czerwca 2019 14:29

Świadomie to nie, ale z biegiem czasu reakcje potomstwa stają się bardziej podobne do zachowań rodziców.

Ważne są także relacje krzyżowe, że tak się wyrażę, np. stosunek ojca do córki np. znajomy zawsze miał hopla na punkcie swojej córki, zawsze ją zauważał, schlebiał, kupował jej prezenty i mówił ża jest naj... Dzisiaj dziewczyna jest dorosła, otyła, bardzo pewna siebie  i nie ma żadnych obciachów z powodu swojego wyglądu, i ma to coś, że wokół niej zawsze ktoś się kręci, kiedy inne cierpią z powodu pryszcza na nosie i chowają się w mysią dziurę.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tadman 10 czerwca 2019 14:29
10 czerwca 2019 14:58

Dorosłe życie i relacje w związkach bardzo zależą od relacji z rodzicem płci przeciwnej. 

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @Szczodrocha33 10 czerwca 2019 14:18
10 czerwca 2019 15:01

Nie wszyscy byli tak dobrymi kierowcami jak zatrudnieni w BIP i okolicach. Słyszałem o przypadku umowy z 1944r.  między dowódcą oddziału AK i dowódcą oddziału AL o podziale majątków ziemskich na terenie działania obu, które miały obowiązek aprowizacji każdego z nich. Nie uchroniło to dowódcy z AK od wywózki na 3 lata do ZSRR, po wojnie, a potem chyba 5 lat odsiadki w PRL plus represje w stosunku do rodziny. Podobnie jak nie uchroniło znacznej części jego podkomendych od minimalnego wyroku 5 lat, za całokształt.

Pomijam tu przygody tych, którzy zupełnie nie wyczuli zmiany kursu i aktywnie czekali na III WŚ z bronią w ręku.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 10 czerwca 2019 11:54
10 czerwca 2019 15:05

Oczywiście. Po przeciwnej stronie nie mamy fanatyków, tylko płatnych agaitatorów albo zwykłych głupców. 

zaloguj się by móc komentować

umami @Tytus 10 czerwca 2019 12:03
10 czerwca 2019 15:11

To może przypomnę, że po wynikach wyborów do PE i pojawienia się zombie wśród wygranych, pisałem w którymś z komentarzy, że to ma ścisły związek z realizacją interesów amerykańskich w Europie.
Stąd absolwenci amerykańskiej szkoły liderów (Beata Szydło, Donald Tusk)
https://en.m.wikipedia.org/wiki/International_Visitor_Leadership_Program
i stypendyści Fulbrighta (Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Danuta Hübner, Bogusław Liberadzki)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Stypendyści_Fulbrighta

Oni byli, są i pewnie będą tak długo, aż im wszystim podziękujemy (jedni odchodzą, jak Rosati, a w ich miejsce pojawiają się inni).
Najstarszym absolwentem tej szkoły leaderów był Rakowski — w 1978 r., skąd płynie wniosek, że byli dogadani już 10 lat wcześniej, przed transformacją i zanim doszło do spotkania Jaruzelski—Rockefeller w 1985 r.

Im jest najwyraźnie wszystko jedno z kim będą ten robili interesy (tak to nazwijmy), czy z komunistami, czy socjalistami, czy x-ami — ważne żeby nie byli zależni od jednej opcji, bo unikają bezalternatywnej polityki; no i żebyśmy mieli poczucie, że jest wybór :)

No a skoro kupujemy od nich nową partię samolotów, to się nie ma czemu dziwić, że w offsecie dostajemy JP Morgana. I miejmy nadzieję, że to tylko o to chodzi :)

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 09:56
10 czerwca 2019 15:40

Dawniej tam były jeszcze lepsze kwiatki, aż się dziwę że autor nie przypomniał; https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/207170,garbalska-przelozeni-wiedza-ze-jestem-scjentologiem.html.

Z drugiej strony każda partia polityczna w Polsce naszpikowana jest takimi tajemniczymi postaciami, że wspomne pana premiera który jest równie dobry jako doradca tego #$!!yna Tuska, jak i Premier rządu Dobrej Zmiany, też bankowiec.

zaloguj się by móc komentować

tadman @umami 10 czerwca 2019 15:11
10 czerwca 2019 16:16

To jest polityka. Wybiera się ludzi i umożliwia się im szkolenie u siebie, a potem ma się kadry do lobbowania, a nawet do zajmowania wysokich stanowisk, co jest gwarancją uwzględniania interesów tych co te szkolenia zorganizowali. Widać pragmatyzm Amerykanów, bo zjednywali sobie ludzi bez względu na ich umocowanie i przychodzi taki czas, że się ich uruchamia i każda opcji ma swój czas.

zaloguj się by móc komentować

umami @tadman 10 czerwca 2019 16:16
10 czerwca 2019 16:26

Zawsze wygrywa (albo przynajmniej — nie jest stratna) opcja amerykańska, jako gwarant równowagi pozimnowojennej, czasami z przechyłem bardziej na wschód a czasami na zachód.
My wybieramy, Amerykanie wygrywają. Oni wygrywają czy to naszymi, czy też nie–naszymi.

Czyli jest sztama amerykańsko—rosyjska. Nie zapominajmy o tym.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @MalyMis 10 czerwca 2019 13:10
10 czerwca 2019 16:28

hmmmm... ja jako wsteczny katol jakoś nie potrafię powiedzieć, że ktoś/coś jest we władaniu  piekielnym... skoro jest tak jak pan mówi to jak pan myśli ? czy te Kapłan zrezygnuje ? bo moim zdaniem nie zrezygnuje, wróci i odprawi mszę wszechczasów... i będzie to robił nie obawiając się nieczego...proste jak konstrukcja cepa... czego mozna obawiać się skoro Duch Święty jest z Nim...

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @umami 10 czerwca 2019 15:11
10 czerwca 2019 16:38

hmmm widzę, że dla pana świat jest prosty jak w tym kawale o logicznym myśleniu... "masz rybki ? nie? no to jesteś pedałem..." gwoli przypomnienia, fircyk macron ukończył szkołę średnią  u o. Jezuitów... co wcale mu nie przeszkadzało romansować ze swoją nauczycielką  a jak znam życie przynależeć do masonów... uczęszczając do jakichś szkół nie oznacza, że jest się na czyichś usługach... zdaje się, że proces rekrutacji i obserwacji wygląda trochę inaczej...

no i nie traktowałbym poważnie wikipedii... jako zródła wiarygodnego... komorowski prezio tak robił a jak daleko zajechał ;-) 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @umami 10 czerwca 2019 16:26
10 czerwca 2019 16:40

jeszcze jedno... jedna z definicji wojny mówi "współpraca w sensie ujemnym..." tiaaaa jaaaasneeee sztama na linii USA a rosja jest jak diabli...

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 16:55

a w ogóle to o czym my tutaj rozprawiamy ? a obrońcy proletariatu, robotników ? Ilu w tych partiach tak naprawdę było robotników ? Nawet główny tfu,tfu, tfu tfurca tej ideologii (Karol Marks) nie był robotnikiem a swojego oponenta Ferdynanda Lasalle'a który jako robotnik wydzwignął się samokształceniem i sponsorowaniem z proletariatu do klasy zawodowych obrońców klasy robotniczej, nieważne czy ona, klasa robotnicza tego chciała czy nie... ironią losu jest fakt, że prawdopodobnie jedynym proletariuszem jakiego znał, to był jego nieslubny syn jakiego machnął służącej swojej żony...

po prostu mamy do czynienia z menażerią cwaniaków którzy chcą zaprowadzić teoretycznie, szczęście na ziemi a praktycznie posadzić siebie u władzy i to absolutnej...

po prostu dwa kanały tego samego pomysłu

zaloguj się by móc komentować

umami @gorylisko 10 czerwca 2019 16:40
10 czerwca 2019 17:00

No z nami (co najwyżej nami) się nie będą dzielić, tylko z Rosjanami.
Jeśli kłuje słowo sztama — to proszę sobie wstawić: współpraca/współdzielenie/podział wpływów, itd. — czyli są dogadani.
Może to rzeczywiscie zbyt czarno–białe ale na to wskazuje kontynuacja i ta stała obecność PSL.
Kłócić się nie będę, bo nie o rację tu chodzi.
 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Tytus 10 czerwca 2019 12:03
10 czerwca 2019 17:12

Jak oka w głowie strzec będą Suwalskiego Parku Krajoobrazowego,przemyślnie uczynionego...

zaloguj się by móc komentować


MZ @valser 10 czerwca 2019 10:40
10 czerwca 2019 17:25

Mafiozo Naimski od 30-tu lat kręci sie na zapleczu.

zaloguj się by móc komentować

valser @MZ 10 czerwca 2019 17:25
10 czerwca 2019 17:51

mnie interesowaloby kto te druzyny harcerskie montowal, robil rekrutacje i kto tam za instruktorow robil dla Naimskiego i Macierewicza i calej reszty tych bonczkow?

zaloguj się by móc komentować

MZ @valser 10 czerwca 2019 17:51
10 czerwca 2019 18:14

Znanym harcerzem i instruktorem był Kuroń.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 18:21

Gowin powiedział, że w Zjednoczonej prawicy widzi Kamysza Kameckiego, którego zna i  ceni. Czyli dla oka Gowin wprowadzi K-K, bo na boku poza widownią dwaj bankierzy się dogadali.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @ewa-rembikowska 10 czerwca 2019 18:21
10 czerwca 2019 18:41

Nieźle, całkiem nieźle. Ale Gowinowi daleko do bankierstwa. Raczej liczy na sponsoring własnej kariery. I Fundacji Rektorów jakoby polskich też by coś skapnęło.

zaloguj się by móc komentować

valser @MZ 10 czerwca 2019 18:14
10 czerwca 2019 18:48

Kuron ich nie obrabial. On trzymal z banda Michnika, Klub Krzywego Kola i te sprawy, druga banda to byla od Krzeczkowskiego - Bartytel, Hal i pseudoprawica, Naimski i Macierewicz to trzecia banda.

Ciekawe gdzie teraz maja hodowle lidero i kto ziarka podsypuje.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @mniszysko 10 czerwca 2019 13:19
10 czerwca 2019 18:51

Zrobić CPTA, Catholic Parents' and Teachers' Association. Zresztą już takie w Polszcze są i działają, Ordo Iuris na ten przykład. Medal niedawno dostało od tow. Szury Wielgus za wyeksponowanie błędów jej raportu w sprawie nadużyć seksualnych w Kościele polskim. Medal dosłownie bo w atak z jej strony na kogokolwiek to jak nagroda. Nobilituje.  

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 19:02

"

To co zrobiła Akademia i Oświecenie (czytaj Oślepienie), to oderwało książkę od tradycji przekazu i tak to do dzisiaj pozostało.

To co zrobiła Akademia i Oświecenie (czytaj Oślepienie), to oderwało książkę od tradycji przekazu i tak to do dzisiaj pozostało. Na tym polega rewolucja jaką przyniosła akademia z jej edukacją.

Według mnie tej tendencji nie da się odwrócić bez kompleksowego działania, bo też stan obecny jest wynikiem takiego działania wrogów. Trzeba uczciwie powiedzieć, że od czasów kasaty jezuitów jesteśmy w odwrocie, przynajmniej jeśli chodzi o plan doczesnej historii."

Zgadzam się z moim przedmówcą. Pierwszą mądrość dziecko winno otrzymywać w rodzinie. Jeszcze do II Rzpospoliej tak było w rodzinach ziemiańskich, a nawet w zaścianku. Ale co tu mówić o przekazie, gdy również i kobiety zapędzono do "warsztatów takckich" za friko z przymusem roboty po godzinach. 

Rodzina, parafia, spotkania z Jegomościem przy kołdunach, galaretce z pożeczek i orzechówce. Pierwszy uniwersytet, po którym akademia oślepieniowa nie była już w stanie namieszać. 

W Irlandii w 18 w. kiedy już ich załatwiono na amen, powstało takie pojęcie hedge scholars, szkolarze spod krzaczka, bo uczeni spotykać się musię na łonie natury. Było to pojęcie angielskie, pogardliwe, ale jestem przekonany, że pod tymi krzaczkami działy się ważne rzeczy, groźne dla Imperium, inaczej Brytole by tego nie wyśmiali. 

Jestem gotów na szyderę ze strony najmników imperium. Będzie ona ważnym wskazaniem, oceną i nagrodą.  

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 19:15

"Mamy więc trzy postaci: seksuolog, protestantka i bankier." Bankier- nie przymierzając -antropolog. Malinowski podskakuje na tym ruszcie nie tylko z gorąca. Brakuje jednak czwartego, Księdza apostaty. Trzeba tylko sięgnąć nieco wstecz i na południe. Słowacja, Józef Tiso, ksiądz patriota, kolaborant z tow. Adolfem. Jest pełny skład do czartowskiego mariasza. Na stoliku zbawienie dusz i nie tylko, również życie ziemskie milionów. Jakże niedaleczko Drda. Coś jednak w sobie miał.  

Jakże ważny to tekst. Jak mi teraz znajomi zaczną coś dziamdziać o neomarksizmie autora, to nie wiem co im zrobię ...

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @tadman 10 czerwca 2019 14:29
10 czerwca 2019 19:19

To prawda...nawet coś tam pisałam o tym...

Ważna ta Twoja obserwacja 

.

 

zaloguj się by móc komentowaćParis @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:29
10 czerwca 2019 20:53

No i wlasnie okazala sie nam...

... wieloletnia "przyjazn"... pan Naimski to tez "dzialacz" KOR'owski, wiec jeden "korowiec" Bartoszewski wymienil drugiego "korowca" Naimskiego...  fajna ta jaczejka szumnie zwana KOR'em.

To pewnie dlatego pan Orion-Jedrysek nie "pasowal" do tej banksterskiej KOR'owskiej ustawki i bankster Morawiecki odwolal go ze stanowiska...

... tak ja to widze... ciekawe co na to trzeci "korowiec" Macierewicz "chory na Polske"  !!!

 

Wpis absolutnie kapitalny  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 10 czerwca 2019 10:43
10 czerwca 2019 20:56

Jestem pewna...

... ze ten brak "dobrej prasy"  to kolejna sciema  oszustow smolenskich... Sakiewicza i Macierewicza  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 10 czerwca 2019 10:53
10 czerwca 2019 20:58

Wiecej...

... oni sie beda kumplowac do smierci  !!!

zaloguj się by móc komentować

JK @valser 10 czerwca 2019 11:27
10 czerwca 2019 21:00

No! To racja. Mają wpojone, że wszystko zaczynają od nowa.

zaloguj się by móc komentować

MZ @valser 10 czerwca 2019 18:48
10 czerwca 2019 21:14

No,mają na zapleczu tych zapasowych mafii,normalni ludzie nie połapią się w tym. 

zaloguj się by móc komentować

darkforce @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 21:23

mnie zainteresowała ta inf.:>>W latach 90. zajmował się doradztwem strategicznym w angielskich i francuskich firmach. W tym okresie specjalizował się w opracowywaniu strategii wejścia międzynarodowych korporacji  na rynki Europy Środkowej <<.Na czym polega to doradztwo? Otóż na ujawnianiu słabych i mocnych stron w terenie operacji. Ja nazywam to zdradą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Paris 10 czerwca 2019 20:53
10 czerwca 2019 22:13

KOR był "etruskowy", goje tam byli wyłącznie do biegania  po piwo.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 10 czerwca 2019 20:53
10 czerwca 2019 23:00

Czekam 30 lat i nie mogę się doczekać aż pokażą w telewizji, wszystko jedno której, jakiegoś Robotnika Obronionego przez ten sławny Komitet, podejrzewam że to był jakiś "klub krzywego koła/poszukiwaczy sprzeczności" w mieszkaniu Michnika, bo on akurat miał mieszkanie, a cała reszta akurat nie.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @gabriel-maciejewski
10 czerwca 2019 23:30

Witam.

Ja bym jednak pana Waldemara jeszcze nie skreślał. W polityce nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie będzie potrzebna alternatywa. O ciężarze gatunkowym pana Waldemara świadczą dwie postacie/osoby jego bliskich, onegdaj, współpracowników. To są bardzo ciekawe życiorysy:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Mleczko

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zdzis%C5%82aw_Skor%C5%BCa

A ponieważ biznesy i powiązania tak jak własność przerywa jedynie wojna, której ostatnio jednak nie było, myślę że pozycja pana Waldemara jest nadal bardzo mocna.

https://www.salon24.pl/u/perlyprzedwieprze/41447,znajomi-pana-waldemara-czesc-druga

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @mniszysko 10 czerwca 2019 13:19
11 czerwca 2019 08:16

Tak tak BINGO! I potem te dzieciory wracają z tego żłobka i przedszkola do domu i urabiają i przerabiają starych.

I dlatego właśnie ci rodzice są tacy głupi i nasze społeczeństwo idiotyczne ;)

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
11 czerwca 2019 11:50

A na koncu wychodzi Kosiniak-Kamysz i mowi, ze sobie nie wyobraza koalicji z PiS. Czlowiek bez wyobrazni funkcjonujacy w polityce. Mysle, ze jego miesiace sa juz policzone. To dlugo nie potrwa i wrzuca go do zamrazarki.

https://wpolityce.pl/polityka/450449-kosiniak-kamysz-nie-wyobrazam-sobie-koalicji-z-pis-em?fbclid=IwAR0AdDiT8x-S0RKUL7SRRpLTYnjTEsz9fo2-_hzmVl4J02yRTUoYezVzozk

A sojusz bankierski jest jak najbardziej do pomyslenia.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
12 czerwca 2019 00:27

Duży plus za notkę. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować