-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Żołnierze i księża. Nowa świecka tradycja II

Wydawanie pisma „Żołnierz wolności” zainicjowane zostało w roku 1943, przez Związek Patriotów Polskich, składający się z żydów, komunistów i bezbożników. Do pisma tego dołączano dodatki religijne, albowiem żołnierze służący w szeregach, czyli ci co mieli ginąć i odnosić rany, byli ludźmi wierzącymi naprawdę. W przeciwieństwie do większości oficerów i politruków czynnych w tej armii. Nie wiadomo ile tych dodatków zostało wydane, wiki mówi o pięciu. Redagował je ksiądz w stopniu majora Wilhelm Kubsz. Chcę podkreślić, że pochodził on z bardzo bogobojnej i wielodzietnej śląskiej rodziny. Co dla wielu jest wystarczającym motywem, by usprawiedliwić wszystkie wybory księdza, także te polityczne i uznać, że skoro był księdzem, należy go oceniać inaczej. To znaczy jak? Lżej? Niech mi to ktoś powie wyraźnie, że jeśli ktoś jest duchownym, to w wyborach życiowych należy mu się ulga, bo i tak ma ciężko. Proszę, słucham, obiecuje, że nie dostanę szału i nie zacznę rzucać sprzętami. Ksiądz major, a później pułkownik Kubsz był delegatem stolicy apostolskiej na ZSRR. Kiedy front przeszedł przez tereny Białorusi, odprawił nabożeństwo w Katyniu i modlił się za dusze polskich oficerów pomordowanych przez Niemców. Tak właśnie, przez Niemców, albowiem uwiarygodnił ksiądz Kubsz, swoją postawą i wplątaniem w nią Pana Boga, kłamstwo katyńskie. No, ale – powie ktoś – są rzeczy ważniejsze, jeśli był delegatem stolicy apostolskiej na ZSRR to znaczy, że miał ważniejsze zadania, musiał pełnić posługę duchową na tej straszliwej pustyni. Jasne, po prostu musiał tak zrobić i już. Inaczej żołnierze, nie mieliby duchowego opiekuna.

Kariera księdza Kubsza w strukturach ludowej armii załamała się wskutek jego kłótni z marszałkiem Rolą Żymierskim. Szczegóły tego sporu nie są mi znane, zastanawiam się jednak o co można się pokłócić z kimś takim jak Rola? Odrzucam z miejsca kwestie doktrynalne, moralne i polityczne. Sądzę, że oni się pokłócili o pieniądze. Ksiądz został pozbawiony odznaczeń, a docent wiki tak opisuje jego dalszą karierę

 

W 1944 został dziekanem Armii Polskiej w ZSRR. Brał udział w walkach na terytorium Polski, w styczniu 1945 został zwolniony ze służby w wyniku konfliktu z generałem Rolą-Żymierskim oraz pozbawiony odznaczeń[3]. Urzędował w kościele garnizonowym w Lublinie, podobnie jak jego następca ks. płk Stanisław Warchałowski (obecnie parafia cywilno-wojskowa pw. Niepokalanego Poczęcia NMP)[4].

Przed armią radziecką i polskim wojskiem ukrywał się w Górach Świętokrzyskich, gdzie ponownie wstąpił na ścieżki życia zakonnego, tym razem w klasztorze oo. oblatów w Świętym Krzyżu pod nazwiskiem pokrywkowym Franciszek Kopiec[5]. Przebywał także w Poznaniu, a następnie był misjonarzem ludowym w Gdańsku.

 

Urzędował w Lublinie, a potem ukrywał się w Górach Świętokrzyskich? I ponownie wstąpił na ścieżki życia zakonnego? Pod pokrywkowym nazwiskiem w dodatku? Ciekawe kto mu wyrobił dokumenty na to nazwisko i czy poznał w tych Górach Świętokrzyskich Stanisława Supłatowicza znanego jako Sat Okh? . Ja nie chcę tu zbyt długo szydzić, sami jednak rozumiecie, że trochę muszę. Misjonarz ludowy, zakonnik, żołnierz w stopniu majora, pozbawiony odznaczeń, który w dodatku wszedł w konflikt z kimś takim jak Żymierski. To jest doprawdy niezwykłe. Jeśli przyjrzymy się temu bliżej najdzie nas refleksja następująca – jak bardzo czerwonych musiał, pardon, wkurwiać Popiełuszko, skoro na misje wśród ludu wysyłali kogoś takiego, jak ksiądz pułkownik Kubsz. Prawda?

Ksiądz Kubsz wrócił do posługi, był proboszczem w kościele garnizonowym w Jeleniej Górze, a jak zmarł, to go pochowali na cmentarzu komunalnym. Być może dlatego, że parafialnego tam nie ma, a być może z jakiegoś innego powodu, ale nie chce mi się dociekać z jakiego.

Przedstawiłem tu zupełnie niechcący pewien wycinek historii wojska polskiego, pal licho, że ludowego. Nie ma to znaczenia, albowiem obecnie czynni wojskowi od tej tradycji się odnoszą. Innej nie znają. Mogą co najwyżej udawać, że jest im ona bliska. Na czym trzyma się ta tradycja? Na oddzieleniu żołnierzy od oficerów w wymiarze ideologicznym, moralnym i politycznym. Uczy nas o tym postawa i historia księdza Kubsza. To znaczy, że oficerowie wojska ludowego oraz ci, którzy tradycję tego wojska kultywują, czują się istotami stokroć lepszymi niż ich podwładni czy cywile. Dlaczego? Otóż dlatego, że mają gwarancje i certyfikaty od sił bardzo poważnych, a postawa księży i Kościoła utwierdziła ich i utwierdza do tej pory w przekonaniu, że organizację taką, jak KK, można łatwo wprząc w politykę, rozumianą w sposób bliski Zygmuntowi Berlingowi i Michałowi Roli Żymierskiemu. I mamy teraz tego Hołownię, a za nim tego starego trepa Różańskiego, no i organizację zwaną Klubem Atlantyckim. Wszyscy wiemy czym było pismo „Żołnierz wolności” - enklawą partyjnego, wojskowego betonu. Jak coś się nazywa w ten sposób, to z wolnością nie ma nic wspólnego. Per analogiam, jeśli w tym środowisku, a to jest „to środowisko” wykluwa się projekt Klub Atlantycki, to ma on związek ze wszystkimi akwenami i ciekami wodnymi świata, wliczając w to rzeczkę Gilówkę w Małopolsce, z wyjątkiem Atlantyku i lądów wokół niego położonych. I to mam nadzieję jest dla wszystkich tropicieli politycznych matactw jasne i zrozumiałe.

No i mamy wreszcie ojca Szustaka, który od 23 lat nie chodził na wybory, tak był zajęty rozeznawaniem swojego powołania życiowego, który deklaruje poparcie dla projektu Hołowni, Różańskiego i Klubu Atlantyckiego. I na to wychodzą koledzy i mówią – okay, okay, ale on jest duchownym i ma moc udzielania sakramentów. Całe szczęście nie jest delegatem Stolicy Apostolskiej na ZSRR, bo byśmy musieli chyba przed nim pełzać, tak byłby ważny, a przy tym godny współczucia i zainteresowania.

Przesłuchałem wczoraj zalinkowane przez Toyaha wystąpienie ojca Adama Szustaka. Powiem jedno – nie zawracajcie mi głowy. To jest coś absolutnie niewyobrażalnego. Napiszę teraz z jakich powodów. Otóż ojciec Adam Szustak był zdeprawowanym w dzieciństwie, samotnym chłopcem, poszukującym towarzystwa potwierdzającego jego własną wartość. Poszukiwania te prowadził w sposób nachalny i bez umiaru, a działo się tak, albowiem jego samotność była naprawdę dojmująca. Jak sam twierdzi od dzieciństwa wiedział, że będzie księdzem, choć w domu religia nie była obecna. Przypuszczam, że jednak była, ale a rebours. To znaczy ojciec z matką szydzili z duchownych. On zaś wymyślił sobie, że skoro oni ciągle o tym mówią, to znaczy, że ten ksiądz musi być kimś szalenie ważnym. I postanowił nim zostać. To jest hipoteza i można z nią dyskutować.

Opisane przez Adama Szustaka realia, skłaniają mnie już tylko do zadania jednego pytania – jaki stopień w wojsku miał jego ojciec i czy jego mama także była zatrudniona w jednostce wojskowej? To są moim zdaniem informacje kluczowe do zrozumienia postaw i wyborów tego człowieka. I bardzo Was proszę, żebyście mi tu nie pieprzyli o jego powołaniu. To jest facet, który ze stanu kapłańskiego i kaznodziejstwa zrobił sobie terapię indywidualną i się na tym lansuje, a do tego zarabia. Adam Szustak, jak sam wyznał, „wszedł w nieczystość”. I było to poważne. W tym nagraniu wspomina nawet o prostytucji. To znaczy, tak to zrozumiałem, że prostytuował się kiedy był dzieckiem. Nie umiem sobie wyobrazić, bardzo przepraszam, jego tak zwanego rozwoju duchowego. Jeśli bowiem ktoś prostytuował się, kiedy był dzieckiem, jest przetrącony na całe życie i ma skłonności samobójcze. Rodzina odcina go czasem z liny, albo łazi za nim, żeby nie rzucił się pod pociąg. Adam Szustak jednak poradził sobie z tym inaczej – został księdzem. Najpierw wstąpił do seminarium, a potem do zakonu. I wszystko – jak podkreśla – dostał za darmo od Pana Jezusa, który odwiedzał go wielokrotnie już to pod jakimiś postaciami, już to ukazywał mu się w myślach i mrugał doń filuternie. Pan Jezus przychodził do Szustaka na zmianę z szatanem. I to także jest wyraźnie powiedziane w tym nagraniu – już było dobrze i cacy, tak jak Pan Jezus powiedział, kiedy nagle pojawiał się zły i biedny Adam Szustak, znów musiał wyciągać pieniądze z portfela i jechać do Zakopca na dziwki, bo nie dawał sobie rady ze sobą. Do tego jeszcze tracił wiarę.

A skąd on miał pieniądze w portfelu – zapyta ktoś? Ja nie wiem, ale można spytać jakiegoś oficera ludowego wojska polskiego, może on będzie miał jakąś teorię na ten temat.

Jedno w tych wynurzeniach jest uderzające i ja to słyszę już któryś kolejny raz. Oto ludzie, przeżywający głęboko religijne wzruszenia, a ja nie kwestionuję wzruszeń Adama Szustaka, mówią, że sami nie osiągnęli niczego i bez Pana Boga żadna decyzja nie jest ważna. Mnie to zdumiewa, albowiem idę przez życie trzymając się swoich uporów, często głupich. Są to moje autorskie upory i jest mi trudno ocenić, kto mi je podsunął. Czasem, ktoś pyta mnie czy nie podpisałem cyrografu, bo tak mi łatwo idzie to pisanie. Rozumiem, że Szustak na pewno niczego nie podpisał, albowiem on ma bezpośredni kontakt z Panem Jezusem i palcem nie kiwnie już sam z siebie, dopóki mu Pan Jezus nie pokaże co ma robić? No chyba, że przyjdzie ten drugi i powie – no weź Adam, co tak będziesz siedział, choć pojedziemy się zabawić. I tak na zmianę. Istotne jest to, że wola i decyzje Szustaka są tu sprawą marginalną. I on z tym przekazem wychodzi do ludzi, którzy – co moim zdaniem istotne – podobnie jak on sam, nie interesują się niczym poza sobą. Nic tych biedaków nie obchodzi, poza ich własną relacją z tym, co uważają za emanację Pana Boga, a co wskazuje im Szustak, który przecież także przez całe życie niczym poza sobą się nie interesował. Nawet jak chodził na te dziwki, to one go mniej interesowały niż jego własna osoba. Jeśli to nie jest deprawacja, to może wskażcie mi co nią jest?

Całe życie chciałem być pisarzem i podejmowałem w związku z tym szereg decyzji, dość nieraz chaotycznych i bezładnych. Podobały mi się różne dziewczyny i trochę popijałem, a także bawiłem się wesoło długi czas. Nigdy jednak nie tak, by uciekać z domu, jechać do Zakopanego i tam szukać przygód. Nie miałem na to zwyczajnie forsy. Nie traciłem też z oczu celu, to znaczy tego co sobie zaplanowałem. Nie mogę więc spokojnie słuchać Adama Szustaka, który wszedłszy do seminarium, a potem do zakonu mówi – o kurna, to jednak nie to, nie zgadza się to z moja wizją. Albo – o kurna, to jednak to, zgadza się to z moją wizją, ale jednak muszę trochę jeszcze poszaleć. To są projekcje i zachowania człowieka skrajnie nieodpowiedzialnego i niedojrzałego, w dodatku o tak silnie nakręconej kokieterii, że strach do niego podejść. Ludzie, którzy się decydują na coś, a mówię to na własnym przykładzie, nie wiedzą co będzie, jak osiągną swój cel. Nie mają żadnych wyobrażeń na ten temat. Kiedy w końcu sukces przychodzi jest on zwykle inny niż to czego się oczekiwało. I co? Czy oznacza, to, że trzeba to rzucać, uciekać i łapać się za coś innego? Oczywiście, że nie, bo zbyt dużo pracy zostało włożone w tę aktywność i o powrocie już nie może być mowy. Valser nie odkręci swojego życia i nie zostanie dziś mistrzem curlingu, zamiast mistrzem karate, choć wjeżdża czasem na lód. Ja zaś nie zostanę gwiazdą mediów. Wykonaliśmy zbyt wiele czynności, które na zawsze zmieniły nasze życie. Adam Szustak zaś może odmieniać swoje życie ile razy zechce. Bo odwiedza go i Pan Jezus i szatan, tak jest dla obydwu ważny. I jeszcze może mówić swoim wyznawcom, że to Pan Bóg tak chce, albowiem dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. To nie jest jednak w mojej ocenie prawda. Adam Szustak może to czynić, albowiem nie dokonał w życiu żadnego samodzielnego wyboru i nie zrobił niczego naprawdę. I do tego samego zachęca innych. Nawet nazwał w ten sposób swój wykład – jesteś nikim. Co to oznacza w praktyce? Można to usłyszeć wyraźnie – nawet jeśli się stoczysz, to nie ma to znaczenia, bo Pan Jezus może wszystko i dzięki niemu się podźwigniesz. Nic więc, tak naprawdę, poza tobą się nie liczy. A ty sam liczysz się tylko dlatego, że jesteś nikim. Powtórzę – jeśli to nie jest deprawacja, to wskażcie mi co nią jest.

Jeśli zaś idzie o oficerów, czyli ludzi których utrzymujemy po to, by ponosili za nas ryzyko, a oni z tego szydzą i stawiają siebie samych w centrum wydarzeń nie tylko politycznych, ale także w centrum duchowych i moralnych rozstrzygnięć, trzeba im zadawać zawsze jedno pytanie. Kiedy pojawi się przed nami jeden z drugim, z tymi gwiazdkami na naramiennikach, z tą charakterystyczną miną oszusta matrymonialnego, całkowicie pewnego abolicji, trzeba go poprosić, by opowiedział o ostatniej bitwie, w której brał udział. Jest w końcu oficerem. Niech nie mówi o polityce, niech nie opowiada o swoich fascynacjach, o książkach, o wyborach moralnych, niech nie mówi, gdzie pojechał na wakacje ostatnio, ale niech opowie o tym, jak walczył. To bowiem, jest z mojego punktu widzenia najciekawsze.

Ja mogę długo ględzić o pisaniu, bo do tego zostałem przeznaczony. O tym jak przynudza valser opowiadając o zawodach hokejowych czy treningach, nie muszę nikomu mówić. Teraz chodzi o to, by ci, którzy mienią się generałami i usiłują nam stręczyć Hołownię, opowiedzieli o bitwach, w których brali udział. Najlepiej tych zwycięskich. Amen.tagi: kościół  polityka  armia  adam szustak 

gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 09:13
264     8792    34 zaloguj sie by polubić
komentarze:
atelin @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 09:36

"Odrzucam z miejsca kwestie doktrynalne, moralne i polityczne. Sądzę, że oni się pokłócili o pieniądze. "

Oczywiście, że o pieniądze. Matką Roli-Żymierskiego była Maria z domu Buczek. Kim był jej ojciec? 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Buczek_(komunista)

Jeśli dodać do tego degradację Roli w 1927 roku (i za co), to wszystko w stosunkach Rola-Kubsz nabiera sensu.

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 09:50

Co to za ksiądz, który nie wie, że Pan Bóg dał człowiekowi wolną wolę co skutkuje tym, że sam za siebie i swoje czyny ponosi w pełni odpowiedzialność. Moja 16 letnia wnuczka próbowała mnie przekonać do gadek tego osobnika. Nie byłam w stanie odsłuchać do końca nawet jednej. Może zbyt ostro  /jak dla niej/ go oceniłam ale takie było moje pierwsze wrażenie kiedy kilka miesięcy temu przysłała mi nagrania jego "gadki".

"Jak dla mnie to wykład jakiegoś pojeba dla infantylnych i sfrustrowanych debili. Dłużej niż 5 min nie da się tego słuchać. To ma być ksiądz którego zadaniem jest przestrzegać ludzi przed wyrządzaniem zła? W taki sposób??!! Umieściła bym go w psychiatryku na dłuższe leczenie."

zaloguj się by móc komentować

damian-wielgosik @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 09:50

Nokaut.

Ten tekst pięknie moim zdaniem rozwija inny: https://coryllus.pl/problemy-z-kobiecoscia/, biorąc pod uwagę demografię fanów Ojca. To co mówi o. Szustak prowadzi wprost do braku odpowiedzialności za cokolwiek, bo przecież za chwilę przyjdzie albo Szatan albo Pan Jezus i będzie ok.

zaloguj się by móc komentować

marianna @marianna 17 lutego 2020 09:50
17 lutego 2020 09:53

Od posługi kapłańskiej wśród ludzi oczekuje dużo więcej niż od zwykłego człowieka.  Nawet więcej niż od nauczyciela.

zaloguj się by móc komentować

molier @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 10:31

O. Szustak stylizuje się na styl kaznodziejstwa z pogranicza różnych terapii, co adresowane jest do młodzieży. A przekaz jest taki, że niezależnie od tego jak jesteś sformatowany (ktoś jeszcze używa takich określeń), dasz radę. I tu przedstawia własny przykład, jak mimo tylu słabości daje radę. Ba, jest nauczycielem duchowym. To jest bardzo chwytliwe i uwodzi osoby niepewne i uwikłane we własne słabości. Młodzież, która nie ma wzorców chętnie się w to angażuje, gdyż taki przekaz daje nadzieję. Poza tym o. Szustak jest bardzo przekonujący, jest elokwentny i posługuje się barwnym językiem. Wykorzystuje wszystkie dostępne, nowoczesne kanały komunikacji, co również jest jego atutem.

 Nie dziwi więc jego popularność i wpływ na tak pojęta ewangelizację

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @molier 17 lutego 2020 10:31
17 lutego 2020 10:34

Niech nauczy kogoś grać w kapsle. To tak na początek

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @damian-wielgosik 17 lutego 2020 09:50
17 lutego 2020 10:34

Tak, a Szustak jest w centrum ich zainteresowania

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @marianna 17 lutego 2020 09:50
17 lutego 2020 10:34

To chyba nie jest ksiądz jednak, a na pewno nie taki, jak nasz proboszcz

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @atelin 17 lutego 2020 09:36
17 lutego 2020 10:35

Rola to złodziej. I dlatego został marszałkiem. 

zaloguj się by móc komentować


JOLANTA1 @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 11:14

Pięknie Pan ilustruje w osobchie O.Szustaka połączenie funkcji kapłana i błazna.A jaszcze ważniejszą rzeczą jest sprawdzenie jaki jest odzew społeczny na to zjawisko(jakby sprawdzenie gotowości na przyjęcie) w róznych grupach wiekowych i poziomach intelektualnych- super test(zamierzony czy nie):). dla mnie jest to równierz sprawdzian na czytanie ze zrozumieniem tekstów zamieszczanych w Szkole:) oraz syntezy przeczytanych tekstów.

Gratuluję

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 11:14

Czyli niešwiecka wersja faceta w czerwonych podciętych.

zaloguj się by móc komentować

kazef @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 10:34
17 lutego 2020 11:16

Szustak się już tyle razy wyłożył,

łącznie z tą książką:

https://e-serafin.pl/projekt-judyta-czym-jest-sila-kobiety-adam-szust,3,4395,2576

Fragment z książki:

Ten przesmyk górski, który był bramą do Jerozolimy, po hebrajsku nazwano dosłownie szczelinką, a dokładniej przejściem, w którym mieściło się tylko dwoje ludzi. Być może był to wąwóz między górami, który był tak wąski, że wojsko swoim zwartym szykiem nie mogło przejść, gdyż starczało miejsca tylko na dwie osoby. Właśnie ta szczelinka stała się kluczowym punktem strategicznym Izraela. 

https://www.rtck.pl/jak-wygladalby-swiat-bez-kobiet-o-adam-szustak-op/

Dla mnie nieodwołalnie był skończony, gdy pojawił się w habicie na filmie "Kler". Sekielski zbierał kasę na "Kler" na portalu Patronite, na tym samym, na którym rekordowo dużą kasę udało się wcześniej zebrać .... Szustakowi.

https://www.spidersweb.pl/2018/12/70-tys-zl-na-patronite.html

zaloguj się by móc komentować

JOLANTA1 @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 11:17

Przepraszam miało być osobie, a nie osobchie.:)

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 11:18

Miało być porciętach.

zaloguj się by móc komentować

kazef @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 11:26

Podsumowanie projektu Szustaka "Langusta na palmie" na portalu Patronite:

2 206 patronów

56 705 zł. miesięcznie

1 783 613 zł. łącznie.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @marianna 17 lutego 2020 09:50
17 lutego 2020 11:28

Własnie gładka gadka gadka szmatka. Kiedyś młodziez o takich mówiła, że odleciał. Ale widać, że czasy się zmieniają.

zaloguj się by móc komentować

kalixt @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 11:31

Gospodarz często pisze, że ''forma jest najważniejsza''. Ojca Szustaka zdradza forma. Moim zdaniem to wszystko, co tak trafnie tu Gospodarz opisał, u Szustaka rzuca się w oczy ''od pierwszego wejrzenia''. Świetny tekst.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @tadman 17 lutego 2020 11:18
17 lutego 2020 11:33

Podcięte też pasują.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @tadman 17 lutego 2020 11:18
17 lutego 2020 11:33

Podcięte też pasują.

zaloguj się by móc komentować

Zbigniew @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 11:33

Z wojska pamiętam taki wierszyk - meldunek przed pójściem spać.

"Trybuna Ludu, Żołnierz Wolności

podaje wszystkim do wiadomości,

że szanownej starej kości pozostało do wolności (od 150 ddc)

Więc ja kot szaro-bury

z kitą zadartą na Pałac Kultury

Proszę o pozwolenie

na kojo wskoczenie..."

Chyba to tak jakoś szło.

zaloguj się by móc komentować

valser @Zbigniew 17 lutego 2020 11:33
17 lutego 2020 11:40

zaczelo sie...

Lepiej miec stosunek z jezem, niz dwa lata byc zolnierzem.

zaloguj się by móc komentowaćkazef @Zbigniew 17 lutego 2020 11:33
17 lutego 2020 11:45

"szanownej starej kości"

raczej "szanownej starej kocości" - od kotów.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @kazef 17 lutego 2020 11:16
17 lutego 2020 11:45

Ale z tym co proponuje Szustak nie należy polemizować  to trzeba calkowicie zanegowac.. Wszystko co robi jest  z gruntu fałszywe, on nie jest autentyczny.. Inscenizacje tego rodzaju nic nie mają wspolnego z misją duszpasterza.. Kokieteria ,przypodobanie się jakiemuś środowisku to jest zwykła manipulacja , to nie ma nic wspolnego z autentycznoscią..  Owszem, on prowadzi misję ale ona nie dotyczy KK.. Jakim trzeba być czlowiekiem,żeby nie zauważyć fałszu w tym co proponuje Hołownia i jego ekipa? On już się sam pogubił,a w związku z tym zdemaskował.. 

zaloguj się by móc komentować

kazef @Draniu 17 lutego 2020 11:45
17 lutego 2020 11:48

No właśnie o to chodzi, że on się nie pogubił. A zdemaskował się już dawno.

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 12:00

Jednym słowem niektórzy  księża weszli w buty politruków. Może tylko w trochę innej formie i na innej bazie treści. W sumie  efekt ten sam.

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 10:34
17 lutego 2020 12:02

Wróciłam do Św. Anny. Od niedawna mamy nowego proboszcza.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 12:07

Powtórzę: problem z Szustakiem nie polega na tym, że on się w młodości kurwił, ani nawet na tym, że na to kuriwenie się pieniądze otrzymywał od swoich rodziców trepów, ewentualnie od innych osób, które go prowadziły. Ale też nie jest problemem jego dzisiejsza aktywność. Jesli Kościół mu na to pozwala, a z tego co słyszę i czytam - wbrew temu, co czuje Marianna - nie mam wrażenia, by jego nauki były na tyle występne, by Kościół musiał zareagowa, on dziś nie jest dla Kościoła problemem. To natomiast, co mnie zajmuje - i o tym wczoraj parę razy pisałem - to jaki powód znalazł Kościół, gdy w momencie jak najbardziej krytycznym, go przyjąć do siebie i to jeszcze wypuszczając go wśród ludzi często całkowicie bezbronnych. Nad tym powinniśmy się zastanawiać, a nie albo go tępić za to co robił lata temu, albo za jakieś wydumane błędy w nauczaniu.

To jest trzeci raz jak na tym blogu, i w ogóle na blogu, zajmuje się księdzem Szustakiem. U siebie dziś powtarzam tekst, który w grudniu 2016 roku zamieściłem w odpowiedzi na pierwszą z tych dla mnie osobiści dramtaycznie nieznośnych dyskusji.

No i jeszcze na koniec pytanie do Ciebie. Czy bierzesz pod uwagę taką możliwość, że gdybyś się z Szustakiem spotkał i on by poświęcił Ci odpowiednią ilość czasu, by Ci opowiedzieć o swoim życiu i sytuacji w jakiej się znajduje, znalazłbyś choć jeden powód, by złagodzić swoją ocenę? Nie mówię o jego wyborach politycznych, bo to jest oczywista porażka, ale tak w ogóle, w stosunku do niego jako do kapłana.

zaloguj się by móc komentować

molier @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 12:12

Jeśli KK nie reaguje na nauczanie o.Szustaka, to znaczy, że my się czepiamy i mamy swoje wizje, jak takie nauczanie ma wyglądać. Przecież o. Szustak jest bardzo popularny i wszędzie go pełno. Zwierzchnicy jego nie widzą tego? Na pewno widzą i popierają taką formę ewangelizacji oraz tak sformatowaną osobowość.

Więc co my tu mamy do gadania? 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Draniu 17 lutego 2020 11:45
17 lutego 2020 12:16

Problem z o. Szustakiem mają ci którzy wzięli go sobie za guru... A to już niech każdy w swoim sumieniu rozpatrzy, bez wciskania drugiemu dziecka do brzucha.

PS... Guru nie oznacza tylko ,,uwielbienia,, ale też inne skrajne emocje, niebezpieczne już wyłącznie dla tego kto sobie na nie pozwala.

zaloguj się by móc komentować

marianna @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 12:07
17 lutego 2020 12:17

Moim zdaniem, swoim specyficznym sposobem podejścia do spraw ziemskich i nieziemskich czyni więcej złego niż dobrego. Kapłanowi to nie przystoi - bez względu na losy swojego życia.

zaloguj się by móc komentować

marianna @molier 17 lutego 2020 12:12
17 lutego 2020 12:29

My też należymy do wspólnoty KK. Forma i treść przekazu otrzymane od kapłanów stoi w sprzeczności z tym co dziś ten człowiek nam przekazuje. Mamy prawo i obowiązek na nią reagować.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @marianna 17 lutego 2020 12:17
17 lutego 2020 12:36

Zacytuj mi proszę jeden choćby fragment z jego internetowaych nauk, która dawałby nam prawo go oskarżać o czynienie zła.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 12:07
17 lutego 2020 12:46

Sluchajac Twoich interpretacji mozna pomyslec, ze jak byly zlodziej gada o uczciwosci, to mozna go juz spokojnie wysluchac i jego gadke brac za dobre slowo, bo on w tej chwili nie kradnie?

Wiele razy juz przywolalem Jeana-Jacquesa ROusseau, tego co napisal "Emil. O wychowaniu", a swoje dzieci oddal do przytulka i nawet na oczy ich nie ogladac. Pieprzyl za to pieknie o ich wychowaniu, tak, ze do dzis na socjologii i psychologii poznawczej jest lektura.

Drugi magik - wujek Adolf, tak pisal z troska o zdrowie mlodziezy - cytacik - "Panstwo musi troszczyc sie o podniesienie poziomu zdrowia narodu przez objecie opieka matki i dziecka, zakazanie pracy dzieci, wzrost sprawnosci fizycznej, ustanawiajac w szkolach z mocy prawa obowiazek cwiczen gimnastycznych i uprawiana sportu, a takze udzielania szerokiego poparcia klubom zajmujacym sie rozwojem fizycznym mlodziezy."

Piekne prawda? Chyba nikt tu nie chce, zeby dzieci pracowaly, ale jak to mowi Adolf, to chyba wszystkim to robi roznice? Czy moze nie, bo on przeciez "dobrze gada".

To jest powazny problem, jak zlodziej mowi o uczciwosci, bandyta o milosierdziu, a dziwkarz o moralnosci. Obecny, czy byly... nie ma to znaczenia. Wiarygodny w zaden sposob nie jest.

I jeszcze jedno a propos nadstawiania drugiego policzka i dawania ludziom drugiej szansy.

Ja oczekuje od siebie takiego dzialania, ktore jest robota sapera. A tem ma tylko jedna szanse. Jak dam ciala, albo jej nie wykorzystam to sam sie wysadzam w powietrze i zakopuje trzy metry pod ziemie.

Mozna sie oczywiscie ludzic, ze w zyciu jest inaczej, albo byc tak wysterowanym jak Szustak. Banal sytuacji polega na tym, ze pierwsze wrazenie mozna zrobic tylko raz, tak samo jak na czczo mozna zjesc tylko jedna bulke, bo druga juz na czczo nie jest.

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 13:20

Nawet nie mam ochoty cytować jakiegokolwiek fragmentu. To wszystko jest takie pokrętne i przywodzi mi na myśl rabiniczne wywody które w sumie wprowadzają chaos w umyśle. W szczególności u młodych ludzi. Oni potrzebują prostych definicji, wzorców a nie przekombinowywania na bazie cytowania świętych ksiąg.

Wszystkie jego wywody zaliczyłabym do kręgu zwanego "talmudyczną dialektyką rozumowania". I to jest dla mnie pokrętne i złe. Nadawanie słowom, wydarzeniom innego znaczenia .W taki to sposób "rozpracowywał" nawet  Matkę Bożą. "Jak być dobrą mamą"   https://www.youtube.com/watch?v=dnESkupt5W4

Kuriozalne :"Jak stracić dziecko"   https://www.youtube.com/watch?v=r2JBUReE-6k&feature=share&fbclid=IwAR0-XckaQgF9aclFqq3af9j6QBL_UTwfcoQ-2P5NndTbfN6Tc1SM3oCHyFc

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 13:20

Absrahując od o. Szustaka, swoim wywodem odrzucasz aspekt zerwania z grzechem - przemiany duchowej - czyli po prostu nawrócenia. A nawrócenie jest procesem i bywa długotrwałe. Unieważniasz w ten sposób spuściznę wielu świętych, którzy aniołeczkami przed nawróceniem nie byli.

zaloguj się by móc komentować

marianna @marianna 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 13:20

Przepraszam , to było do Krzysztofa Osiejuka.

zaloguj się by móc komentować

molier @valser 17 lutego 2020 12:46
17 lutego 2020 13:21

Jeśli człowiek, w tym wypadku kapłan mówi o swoich słabościach i nawracaniu się z nich, to moim zdaniem jest wart większego zaufania niż ten, który te słabości i grzechy ukrywa prezentując doskonałość. O.Szustak tak robi. I my możemy się wzdragać, że taki człowiek mówi o nauczaniu kościoła, ale nie ma ludzi doskonałych. Przecież o.Szustak wcale nie musi ujawniać swoich grzechów publicznie, ale uznał, że to przyniesie korzyści ludziom słabym i błądzącym . Przyjął taki model ewangelizacji. Dość odważny i nie faryzejski. Można to oczywiście wyszydzić, ale historia KK poucza nas, że byłoo wielu błądzących, którzy stali się świętymi.

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @Kristoff 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 13:23

Przeproszam Coryllusie, to w lierunku Valsera.

zaloguj się by móc komentować

valser @Kristoff 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 13:31

no, ale jemu to jakos szybko poszlo, to przemienienie duchowe i teraz moze juz sobie opowiadac, a my mamy sobie brac z tego nauke. Dzieki, ale nie skorzystam. Grzechy mam swoje i mysle, ze jakbym mial sie nimi chwalic jak Szustak to mogloby sie okazac, ze on przy mnie wypada jak jakas pluszowa postac z kreskowki.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @valser 17 lutego 2020 13:31
17 lutego 2020 13:39

Tak tak Valserze - Wojowniku! Teraz w konkurencji kto zwycięrzy w dyscyplinie tęższego grzechu. Z pewnością masz szansę wygrać laur Większego Świętego.

zaloguj się by móc komentować

valser @Kristoff 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 13:42

dramatyzujesz i rozciagasz interpretacje poza obiekt dyskutowany, a sa nim oszukane i glupawe teksty Szustaka.

Tym samym sugerujesz, ze zeby zostac swietym to najpierw trzeba wpasc do gnoju po dziurki w nosie. To nie jest jedyna droga. Jest druga, o wiele lepsza i latwiejsza w akceptacji. Nie wpadac do gnoju i od poczatku zyc jak Pan Bog przykazal.

Z Polskiej historii jest caly szereg postaci, ktore mowia, ze mozna inaczej. Na szybko z glowy - sw. Jan z Dukli, bl. Wincenty Kadlubek, sw. JAdwiga Krolowa, sw. Jadwiga Slaska, sw. Wojciech, sw. Stanislaw.

Ze Szwajcarii - zalozyciel St. Gallen - sw. Gallus.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @valser 17 lutego 2020 12:46
17 lutego 2020 13:44

Wszystko co robimy to stanowi całość, slowa i czyny, to jest jedność.. Faktycznie jakas dziwna maniera zapanowała nad oddzielaniem.  Podobnie  komentatorzy czynili  w dyskusji dotyczącej  ostatniej książki prof. Kucharczyka wydanej w fatalnej oprawie przez Fronde,ze treść jest najważniejsza ,a estetyka juz nie jest tak istotna, pomijam fakt ,ze książka jest sprzedawana w cenie prawie albumu.. A może Toyah ma na myśli margines błędu , który w ocenach innnych powinniśmy brać pod uwagę.. ?  

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Kristoff 17 lutego 2020 13:39
17 lutego 2020 13:47

Szustakowe lazenie na lewizne nie robi na mnie wiekszego wrazenia, co najwyzej powoduje rozbawienie i niesmak. Te jego gadki o grzechach jest jak czkawka po zle wypedzonym bimbrze. Slabo i mdlo sie robi. Z tego sie robi lewar propagandowy, ze jak w wiekszym szambie byles, ale juz troche zmadrzales, to wykonales "wieksza robote" i z tego tytulu sie cos wiecej nalezy i mozna dzieki temu z wiekszych wyzyn przemawiac. TO sa niestety glupoty.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 13:42
17 lutego 2020 13:50

Jeden. Proszę o jeden oszukany i głupawy tekst Szustaka. Jeśli dasz radę, to z uzasadnieniem.

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 13:51

Że głupawe to mogę się zgodzić. A czy oszukane?  Nie wiem, nie byłem w sercu o. Szustaka.

A weźże Valserze przypomnij sobie przypowieść o Synu Matnotrawnym.

Twoi święci - wyjątkowi...

A ja tak z głowy: św. Paweł z Tarsu i św. Augustyn.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 13:50
17 lutego 2020 13:53

posluchaj sobie jego pindolenia o tatuazach. Szczesc Boze!

zaloguj się by móc komentować

valser @Kristoff 17 lutego 2020 13:51
17 lutego 2020 13:55

No, ale je nie chce byc synem marnotrawnym i potem na starosc zmadrzec. Nie mam na to czasu. Nikt zreszta nie ma.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 13:50
17 lutego 2020 13:57

Tu masz dwa w jednym. I oszukane i glupawe. Na dodatek on wyglada jakby byl po dwoch glebszych.

https://www.youtube.com/watch?v=qhXyqUY8hgo

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 12:46
17 lutego 2020 14:08

Tu masz jednego z tych byłych złodziei:

"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów1,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.
I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic bym nie zyskał".

 

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 14:09

Varsel vs krzysztof....

podejscie praktyczne vs idealizm czyli to co by sie chcialo zeby bylo...

Ja jak varsel nie ufam w tego typu przemiany bo juz jak raz sie przemienil to co mu szkodzi przemieniac sie w nieskonczonosc....

i te jego grzechy... jaki jest tego cel.

 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @marianna 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 14:10

No tak, "rozpracowywał". Ostro i jakże celnie.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 13:53
17 lutego 2020 14:18

No, no! To ciekawe. Konkretny przykład owego pindolenia, poproszę.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 17 lutego 2020 12:16
17 lutego 2020 14:20

> Problem z o. Szustakiem mają ci którzy wzięli go sobie za guru...

Właśnie. Na przykład ja sobie go nie wziąłem za guru (jestem w ch... daleko od tego), ale czytając niektóre komentarze odnoszę wrażenie, że zostałem nie tylko do takiej szufladki wrzucony, ale jeszcze tam zatrzaśnięty z hukiem i dociśnięty krzesłem. A to już mnie trochę drażni.

 

zaloguj się by móc komentować


valser @Draniu 17 lutego 2020 13:44
17 lutego 2020 14:27

TO sie zawsze jakos nazywa. "Zamkniety rozdzial", "gruba kreska", "trudna przeszlosc", itp. Ja juz tego bullshitu nie trawie. Ja nie odbieram Szustakowi jego nawrocenia. Szczesc mu Boze, tylko nie mam zamiaru sluchac tego pitolenia. Z przyczyn zasadniczych. Za kazdym razem jak idziesz na kompromis to podwazasz wartosci, ktore ci przyswiecaja i to w co wierzysz.

A teraz pomysl, ze o marginesie bledu mowisz do sapera. Naprawde to co bierzesz w tym momencie pod uwage w swoich ocenach nie ma najmniejszego znaczenia.

zaloguj się by móc komentować


valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:18
17 lutego 2020 14:32

dalem Ci linka do jego beblaniu o tatuazach. On sam jest zrobiony jak pisanka. Jak bedzie pierdzielil, ze tatuaze sa fajne, to ja poslucham chetnie Twojej opinii o tatuazach, mimo, ze wielokrotnie juz o tym pisales. A jesli Szustak bedzie cos smucil, ze tatuaze sa do doopy, to moze zapytaj go po co sie wydziargal? Jest jeszcze trzecia opcja, ze jedne tatuaze sa fajne, adrugie do doopy, no i ze prawda lezy po srodku.

A swoja droga, to jakie on imie przyjal jak wstapil do zakonu? Sugeruje, zeby sie nazwal "Pomylka".

 

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:08
17 lutego 2020 14:33

I ty to zestawiasz z Szustakiem? Dobre sobie...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 14:33
17 lutego 2020 14:40

Nie mam najmniejszych wątpliwoście, że gdybyś żył w tamtych czasach i postanowił się wypowiadać na temat zasad i moralności, to byś był pierwszy, który by w świętego Pawła rzucał kamieniami, ewentualnie zwyczajnie, jak to Ty, brał go pod but.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Kristoff 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 14:42

Aha, że proces bywa długotrwały. To może Adam Szustak pojedzie na rekolekcje ZADANE, w ramach posłuszeństwa, przez ojca  duchowego, żeby nie gadał z "diabełkiem" jak go będzie próbował na giganta wyciągnąć. Jak uważasz ?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @kazef 17 lutego 2020 14:23
17 lutego 2020 14:44

Był kiedyś film na YouTube z tym samym pokręconym zarzutem. Potem zniknął, zwłaszcza jak zaczęły się pod nim pojawiać fragmenty z Katechizmu

Zmartwychwstanie – dzieło Trójcy Świętej

KKK 648 Zmartwychwstanie Chrystusa jako transcendentne wkroczenie Boga w stworzenie i w historię jest przedmiotem wiary. Działają w nim równocześnie trzy Osoby Boskie i ukazują swoją własną oryginalność. Zmartwychwstanie dokonało się mocą Ojca, który "wskrzesił" (Por. Dz 2, 24. Chrystusa, swego Syna, i przez to w doskonały sposób wprowadził Jego człowieczeństwo – wraz z Jego ciałem – do Trójcy. Jezus zostaje ostatecznie objawiony jako "ustanowiony według Ducha Świętości przez powstanie z martwych pełnym mocy Synem Bożym" (Rz 1, 3-4). Św. Paweł podkreśla ukazanie się mocy Bożej (Por. Rz 6 4- 2 Kor 13, 4; Flp 3,10; Ef 1, 19-22; Hbr 7, 16. przez dzieło Ducha, który ożywił martwe człowieczeństwo Jezusa i powołał go do chwalebnego stanu Pana.

Problem w tym że o. Szustak pominął część Boskiej osoby Pana Jezusa (o czym jest w następnym 649 artykule). A druga strona z kolei pominęła resztę Trójcy świętej (cytowany wyżej fragment). Nie wnikam w to czy jedni i drudzy zrobili to celowo. Ale wchodzenie w tak wyprowadzony problem to pułapka... Wystarczy poczytać Katechizm KK, by do jednych i drugich mieć uzasadnione pretensje.

Faktem natomiast jest, bo pamiętam dyskusję pod tym filmem, że Szustaka od razu oskarżono o celowość i premedytację tego co pominął, jednak bez słowa namysłu nad własnym punktem widzenia, który również poważne braki posiadał... zapewne przez przypadek :)

zaloguj się by móc komentować

ArGut @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:08
17 lutego 2020 14:46

Ale nie ma obowiązku WIERZYĆ w słowa złodziej, bandytów i dziwkarzy ? 

zaloguj się by móc komentować

kazef @OdysSynLaertesa 17 lutego 2020 14:44
17 lutego 2020 14:47

Po linkami, które wkleiłem, wszystko jest z detalami opisane.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 14:49

Rób co chcesz. Każdy odpowiada za siebie. Ja św. Pawłowi, bandycie, złodziejowi i zapewne też dziwkarzowi, wierzę jak najbardziej.

zaloguj się by móc komentować

bozenan @marianna 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 14:50

to, że coś się pani nie podoba, to nie znaczy, że jest złe. Nazywanie kogoś debilem i wysyłanie go do psychiatryka nie świadczy o pani najlepiej. Ja też bym jednak poprosiła o konkretny cytat z Szustaka, który jest herezją, bo już nas pani wystarczająco pouczyła o swoim poziomie oraz o poczuciu własnej estetyki. Więc może przejdźmy do konkretów. Jak pani udowodni, że ten dominikanin jest heretykiem na podstawie jego publikacji internetowych i książkowych - możemy rozmawiać dalej. UWAGA: to, co napisałam nie odnosi się do jego ostatniej aktywności i bieżącej notki Coryllusa tylko do tego, co pani marianna raczy wypisywać o sobie pod tą notką. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @kazef 17 lutego 2020 14:23
17 lutego 2020 14:52

Banda niedzielnych teologów. Rzygać mi się na was chce.

zaloguj się by móc komentować

bozenan @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:49
17 lutego 2020 14:53

popieram Cię w całej rozciągłości, tak na wszelki wypadek piszę, żebyś nie miał poczucia osamotnienia:-) Ale to walka z wiatrakami. Generalnie większość komentarzy pod ostatnimi notkami Coryllusa są doskonałą ilustracją tego, co dziś Coryllus napisał: że Szustak był i jest zainteresowany tylko sobą. Komentatorzy tutaj są w takim razie jego braćmi w zainteresowaniach - interesuje ich tylko to, co im się w ich głowach wyrodzi, nic więcej. 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 14:54

No to świecka tradycja może panu Szymonowi Hołowni podpowiedziała "JAK GŁOS Z NIEBA" - Szymoni , synu, chciałbym wymienić imię matki ale wikipedia nie podaje, wystąp z nowicjatu bo w 2020 prezydentem masz ZOSTAĆ.

No i w tym momencie pan Szymon przytomnie zapytał GŁOS - A kto będzie wiceprezydentem jakby mnie sił zabrakło ?

A GŁOS odrzekł: No jak to kto: Adam Szustak !

 

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @przemsa 17 lutego 2020 14:20
17 lutego 2020 14:58

Może nie tyle co drażni, ile daje do myślenia, o co tak naprawdę chodzi? Skąd ta potrzeba przyznania racji? I to w postaci publicznego "potępienia", albo "strącenia do piekła". Bo bez tego będzie się trepem albo ofiarą Szustaka? A gdzie jest znajomość Pisma Świętego na ten temat? Świadomość zagrożenia, jakie się na siebie ściąga... Niech już ten Szustak przyda się choćby na tego rodzaju refleksję

zaloguj się by móc komentować

bozenan @kazef 17 lutego 2020 14:47
17 lutego 2020 15:00

kazef,to co linkujesz to gówno, fronda od dawna skompromitowana, reszta nie warta nawet kliknięcia.

 

A poza tym, tak dla twojego uspokojenia: portal "Patronite" jest portalem ogólnodostępnym i większość vlogerów i różnych aktywistów jest na nim zalogowana i zbiera pieniądze od darczyńców, sama jestem "patronką" dwóch. To nie jest narzędzie szatana, serio, a to, że korzysta z niego Sekielski (Sekielski nie zrobił filmu "Kler", to był Smardzowski, tak gwoli ścisłości, Sekielksi to ten od "Tylko nie mów nikomu") i Langusta na palmie oznacza to tylko, że jest to narzędzie dostępne dla każdego i nic więcej. Sądząc po ilości wejść na filmy "Langusty", kwota uzbierana z patronite na działalność Szustaka nie jest jakaś rekordowa. Duszpasterswo z Wrocławia, które też wspieram, w jeden charytatywny bal zbiera trzy razy więcej.....więc twoje szpeigowskie dociekania demaskujące są na tak zwaną psu budę

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @kazef 17 lutego 2020 14:47
17 lutego 2020 15:00

Ale ja znam już tę dyskusję... Została wymodelowana po tym jak filmik zniknął... Nie jestem zainteresowany wchodzeniem po raz drugi do tego bagna... Saper myli się tylko raz :)

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:40
17 lutego 2020 15:04

Twoje fikcyjne, oparte na domyslach i wymyslach wyobrazenia i przerzut w czasie o dwa tysiace lat, to jest lepsze science fiction niz Sapkowski i Lem razem do kupy. Nie wiem czy zauwazyles, ale ja o zadnych zasadach moralnych nie napisalem. Skup sie moze na tych opiniach Szustaka o tatuazach i napisz cos o tym. To ciekawe jest.

Swietech Pawla, prosze do tego nie mieszaj. Szustak kolo niego nawet nie stal.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 17 lutego 2020 14:58
17 lutego 2020 15:05

Mam swoją teorię, ale nie chcę jej rozwijać, bo nic dobrego z tego nie wyniknie.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:49
17 lutego 2020 15:05

Zgoda. Ale co to ma wspolnego z Szustakiem? Sw. PAwel polecal glosowac na Pilata w wyborach, czy jak?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @ArGut 17 lutego 2020 14:54
17 lutego 2020 15:07

Czy to początek większej powieści?

A nie za dużo Pan zdradził tej treści?

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 15:08

"[NV#267] Może trzeba odejść?" - to jest tytuł filmu ojca Szustaka na Youtubie. Nie mam czasu tego oglądać i póżniej rozgryzać , ale proszę poczytac komentarze pod tym filmem. Istnieja dwie możliwści .Albo  ten film jest o małżeństwie , albo o innego rodzaju związkach . W obu przypadkach treść tego filmu jest sprzeczna z nauczaniem kościoła. Chyba jest kłamstwem , gdy ksiądz uczy ludzi czegos innegi niz kościół? Z powodu jego poparcia kandydatury Hołownii  obejrzałem niecały jeden jego 10-minutowy  film o małżeństwie . Nie było ani słowa o dzieciach . Były  za to zdania o tym , że wszyscy jesteśmy   małżeństwem , równiez ojciec Szustak. Jesli ktos próbuje doradzić małżeństwom bez wspominania  o dzieciach , to kłamie . Małżeństwo bez dzieci nie ma sensu.  Kłamstwem  jest również , że wszyscy jestesmy małżeństwem . Stosunki miedzy żona i mężem z powodu dzieci są inne od stosunków z innymi ludżmi . Szustak najwyrażniej zmienia  sens pojęć , żeby móc powiedzieć dowolną rzecz. Zmienianie sensu słów jest chyba  czyms więcej niz kłamstwo

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @przemsa 17 lutego 2020 15:05
17 lutego 2020 15:09

Wiem... Też mnie korci, ale jest dokładnie tak jak mówisz. To nie sztuka wykrzyczeć się 

zaloguj się by móc komentować

kazef @bozenan 17 lutego 2020 15:00
17 lutego 2020 15:10

Ok. Chodziło o "Tylko nie mów nikomu", a nie "Kler" - mój błąd. Całą resztę podtrzymuję, łącznie z tym, że zanim Sekielski pobił rekord zbiórki na Patronite, rekord dzierżył o. Szustak.

Na dziś ranking o. Szustaka na Patronite wygląda następujaco:

2 206 patronów

56 705 zł. miesięcznie

1 783 613 zł. łącznie.

Proszę się uspokoić. Naprawde nikt Pani nie zabrania sponsorwować czegoś na Patronite, ani gdziekolwiek indziej.

zaloguj się by móc komentować

kazef @OdysSynLaertesa 17 lutego 2020 15:00
17 lutego 2020 15:12

Nie oceniam tej dyskusji. Każdy sobie może wyrobić własne zdanie.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @molier 17 lutego 2020 12:12
17 lutego 2020 15:13

"Zwierzchnicy jego nie widzą tego?"

Kościół jest w trudnej sytuacji i jego narzędzia neutralizacji takich niebezpiecznych zjawisk jak o. Szustak są obecnie bardzo ograniczone. Formalne narzędzia niby ma, ale niestety może być problem z wykonaniem - zwłaszcza, że w przypadku próby dyscyplinowania natychmiast podniesie się gigantyczny medialny i środowiskowy klangor obrońców, plus te rzesze zmanipulowanych/ogłupiałych młodych ludzi którzy mieli to nieszczęście na niego trafić.

Nawet autodemaskujący tekst toyacha, człowieka z jak by nie było doświadczonego, oczytanego i wykształconego pokazuje jak ludzie nawet trzymający  poziom mogą ulec. Krzysztof-osiejuk sugeruje, że ponieważ o. Szustak ma "trudną sytuację", to powinniśmy mu wybaczyć i zrozumieć jego destrukcyjną działalność ("by złagodzić swoją ocenę") - i że może z tego będzie co dobrego. No już bardziej otwartym tekstem chyba się nie da.

zaloguj się by móc komentować

bozenan @kazef 17 lutego 2020 15:10
17 lutego 2020 15:14

no, ale co z tego, że Sekielski i Szustak biją rekordy na patronite? To ma czemuś dowodzić? Jeśli jednak czemuś dowodzi, to temu, że powinieneś odpocząć, to nie ja mam tu problemy z nerwicą

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Mk89 17 lutego 2020 15:08
17 lutego 2020 15:14

"Małżeństwo bez dzieci nie ma sensu"... Nooo. Robi się naprawdę ciekawie.

Tu już nie chodzi, jak i od początku nie chodziło o Szustaka. 

zaloguj się by móc komentować

kazef @bozenan 17 lutego 2020 15:14
17 lutego 2020 15:15

Dziękuję za troskę. I dobre słowo.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Krzysiek 17 lutego 2020 15:13
17 lutego 2020 15:18

On napisał coś zupełnie innego... Ale Pański problem/taktyka, jak i innych (niektórych), to ustawić sobie przeciwnika nie tam gdzie rzeczywiście stoi, ale tam gdzie bez trudu i na zasadzie faktów dokonanych, można mu będzie dokopać, licząc na to że się go wyprowadzi z równowagi... Smutne to

zaloguj się by móc komentować

bozenan @OdysSynLaertesa 17 lutego 2020 15:14
17 lutego 2020 15:19

"Tu już nie chodzi, jak i od początku nie chodziło o Szustaka."

o, to,to. Niestety. Trzeba jednak się stąd zawinąć, robi się conajmniej złowrogo. 

zaloguj się by móc komentować

valser @bozenan 17 lutego 2020 14:53
17 lutego 2020 15:20

eee tam... siedze sobie na kompie i robie poprawki do modelu skarpety hokejowej. W przerwach sie tu rozrywam.

Skarpeta. Dluga podkolanowka, z panelami ochronnymi i wentylacyjnymi mnie teraz interesuje. Z tej skarpety bedzie chleb.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 15:21

AS to polska wersja amerykańskiego objazdowego priczera (preacher)? Ci amerykańscy padali ofiarą własnego poróbstwa, nie na początku, a w czasie pełnego rozkwitu kariery, popularności i osiągniętego bogactwa. Kończyli okazywaniem żalu, łzami, kajaniem się, jak nie przymierzając poseł Lichocka, oAS i inni.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @kazef 17 lutego 2020 15:12
17 lutego 2020 15:21

Nie może bo jest wymodelowana... A Pan używając jej jako konkretnego kontrargumentu nadał jej właśnie ocenę... Więc proszę nie bajerować teraz... Jednak przyjmuję że zauważył Pan pewną nieuczciwość. Zawsze coś

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 17 lutego 2020 15:09
17 lutego 2020 15:21

Właśnie. Zwłaszcza, że dyskusja zdaje się i tak już donikąd prowadzić. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

kalixt @molier 17 lutego 2020 12:12
17 lutego 2020 15:24

Ojciec Szustak jest zakonnikiem (podobnie, jak był Marcin Luter, który też był bardzo popularny i wszędzie go było pełno), nie jestem pewien, czy władze KK w jego przypadku wiele mogą, bo jego zwierzchnikiem jest chyba generał zakonu. Chociaż nie wiem, może ktoś bardziej kompetentny podpowie.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @bozenan 17 lutego 2020 15:19
17 lutego 2020 15:24

Jestem tu tylko dla Valsera... 

To moje prawdziwe uzależnienie, i cieszę się że nadarzyła się okazja żeby zrobić komingałta ;)

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Kristoff 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 15:24

"swoim wywodem odrzucasz aspekt zerwania z grzechem"

A gdzie to Coryllus napisał? Podał celnej analizie szkodliwą działalność O. Szustaka, jego skoncentrowanie się na sobie i swoich problemach. A widownia ma być elementem terapii. Jak ostrzega Nicolas Gomez Davila: " Kto się publicznie spowiada, nie chce rozgrzeszenia, ale aprobaty."

zaloguj się by móc komentować

kamiuszek @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 15:25

Patrz, Gabrielu, jak Ci tekst trolują. Zresztą niezła i pouczająca historia.


Oczywista sprawa, że sutanna nie czyni świętym i sporo pod nią może się ukrywać. 
Czasami idiota zwykły, czasami pożyteczny, a czasami jeszcze gorzej.
Tłuc jak w bęben, ale, jak Toyah zaapelował 4 lata temu, niech to będzie celne:
http://toyah1.blogspot.com/2020/02/jak-oszalec-na-widok-zielonej-cebulki.html

Takiego wysypu chybionych komentarzy nigdy tu nie widziałem. Wstyd czytać.
Miejscami wygląda to gorzej niż to:
https://www.youtube.com/watch?v=3WXvHnQcMRY&t=264s


 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @kalixt 17 lutego 2020 15:24
17 lutego 2020 15:26

Nooo... Jak daleko pada kasata zakonów, od tego że "sobie nie radzą"?

zaloguj się by móc komentować

kazef @OdysSynLaertesa 17 lutego 2020 15:21
17 lutego 2020 15:29

Wstawiłem linki. I tylko tyle. Pan linki nazywa kontrargumentem i zaraz potem oceną? Proszę tak nie robić.  Muszę się Panu przyznać, że nawet sie zastanawiałem, czy akurat te linki o zmartwychwstaniu wstawić, bo rzeczywiście cały spór pod tymi linkami jest dosyć mętny. Zrobiłem to, bo lepiej mieć pełny ogląd co sie wokół o.Szustaka dzieje. 

Proszę zajrzeć pod link o tatuażach, bo tam jest sprawa bardziej czytelna i jasna.

kazef @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:18

Bardzo czytelnie jest też w sprawie poparcia o. Szustaka dla jednego z egzorcystów. Proszę wybaczyc, linka już nie wstawię.

Dalsza dyskusja jest zbyteczna - proszę nie brać tego do siebie.

Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:52
17 lutego 2020 15:33

Osakarżamy, po co takie mocne slowa..Rzeczywistość jest taka ,ze Szustak przkierował zgromadzoną trzódkę w stronę Hołowni.. I tu nie chodzi o teologię.. Służby mu sie pomyliły w tych sposobikach pozyskiwania wiernych. Ps. Jak będziesz rzygał uważają zebys się nie odwodnił.  

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:40
17 lutego 2020 15:36

"Nie mam najmniejszych wątpliwoście, że gdybyś żył w tamtych czasach i postanowił się wypowiadać na temat zasad i moralności, to byś był pierwszy, który by w świętego Pawła rzucał kamieniami, ewentualnie zwyczajnie, jak to Ty, brał go pod but."

Z tego to już musisz się wyspowiadać. Patrz punkt 7.

A w kategoriach logiki to argumrntacja żadna.

zaloguj się by móc komentować

valser @OdysSynLaertesa 17 lutego 2020 15:24
17 lutego 2020 15:38

z tej strony Cie nie znalem. Uzaleznienie jest tylko od kawy. Reszta to hobby i sport.

zaloguj się by móc komentować

valser @Krzysiek 17 lutego 2020 15:36
17 lutego 2020 15:39

Eee tam... przymusilem go to takiego wyzwania. Biore to na klate.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 15:46

W. Kupsz zmarł w 1978 r. W Jeleniej Górze istniał  od dawna cmentarz  parafialny polozony w dzielnicy Cieplice Śląskie Zdrój:

" Założony około połowy XIX w. dla katolików i ewangelików, ob. parafialny, rzymskokatolicki. Położony przy południowej pierzei ul. Jagiellońskiej, na mapach z końca XIX w. oznaczony był jako założenie na planie wąskiego prostokąta, podzielonego na dwie części. Po stronie zachodniej była część katolicka, po stronie wschodniej ewangelicka. W 1 ćwierci XX w. teren cmentarza poszerzono w kierunku południowym. Na mapie z 1914 r. sięgał już do obecnej ulicy Mieszka I.
Położony jest między ulicami Jagiellońską i Mieszka I, na tarasowo ukształtowanym terenie; prostokątne kwatery wyznaczone alejami. Starszym elementem założenia jest północna część cmentarza, położona na wyższym terenie, wzdłuż ulicy Jagiellońskiej. Tam zachowały się kaplice grobowe i nagrobki z czasów od 3 ćw. XIX do lat trzydziestych XX w. W wśród nich grobowiec Clary (zm. 1932) i Eugena (zm. 1925) Füllnerów, właścicieli fabryki maszyn papierniczych przy ul. Fabrycznej, który kwalifikuje się do wpisu do rejestru zabytków.
Pozostałe stare kwatery cmentarza zajmowane są przez nowe pochówki. Zachowało się ogrodzenie ze stalowych prętów z furtami, prowadzącymi do każdej z dwu części założenia. Dobrze zachowany jest drzewostan. "
Na cmentarzu tym są pochowani, choć nie wszystkie nagrobki się uchowały, najznamienitsi ciepliczanie zmarli w całym XX wieku. Od 2000 roku konkurencję dla niego stanowi cmentarz komunalny przy ulicy Krośnieńskiej."

https://polska-org.pl/548798,Jelenia_Gora,Cmentarz_parafialny.html

 

Także że,  ,,,, ,  ten tego.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @valser 17 lutego 2020 15:38
17 lutego 2020 15:50

Mam nadzieję że znasz się na żartach... Chciałem wyjść z dyskusji bez urazy od nikogo w zasadzie. Uznałem że Ty akurat dzwigniesz dowcip.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @damian-wielgosik 17 lutego 2020 09:50
17 lutego 2020 15:50

To są deprawatorzy. To co że w koloratkach.

Zyje  trochę  miliardów ludzi na świecie, a Jezus nic tylko nimi zawraca sobie głowe.

Ależ to fenomenalna pycha.

zaloguj się by móc komentować

valser @OdysSynLaertesa 17 lutego 2020 15:50
17 lutego 2020 15:55

Niestety nie znam sie na zartach. Naturalna konsekwencja takich deklaracji jest predzej czy pozniej wspolna wlaszka.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @valser 17 lutego 2020 15:55
17 lutego 2020 15:59

Daj Boże... Pozdrawiam ✋

zaloguj się by móc komentować

klon @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 16:22

Zamieszanie z o.Szustakiem skomentuję opowiastką zasłyszaną kiedyś w radio. Aktora nie pamiętam.

»Rzecz dzieje się chyba w XVII w. Polski rycerz z kompanem w okolicach Gdańska natknęli się na Chińczyka, który pracował dla wroga.

Rycerz pojmał Chińczyka, wziął na spytki. Następnie wyjąwszy zza pazuchy kropidło chrzci Chińczyka po czym podrzyna mu gardło.

Kompan zaskoczony pyta.

-Czemuś Chińczyka chrzcił skoroś go później zabił?

Rycerz rzecze na to:

-Ubić go było trzeba, bo nam szkodził. Ale jako chrześcijan o duszy zbawienie nieszczęśliwca małej obowiązek zadbać.«

Coś w ten deseń to szło....

Tylko proszę nie wprost tekst ten czytać.

Nie o gwałtu zadanie mi chodzi. :D...

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 16:35

To co zrobił Szustak przypomina inny numer który wyciął Owsik (czyż oni nie są podobni do siebie?), ten przedwyborczy, jak była katastrofa smoleńska i trepy zwołały orkiestrę pod pozorem powodzi. Może Szustak pociągnie orkiestrę po dziadzi w kolorowych okularach?

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 16:42

Kurna, myślałem że specjalista od zła wszelkiego skorzysta z niebywałej okazji i weźmie Szustaka na gril moralny, a nie obronę.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:49
17 lutego 2020 16:54

"Ja św. Pawłowi, bandycie, złodziejowi i zapewne też dziwkarzowi, wierzę jak najbardziej."

Coś niedobrego się z Tobą dzieje. Jak emocje ci górują, to słabnie też logika.

Dlaczego św. Pawłowi wierzysz (i do tego "jak najbardziej")? No chyba nie dlatego, że "był [byłym] grzesznikiem, bandytą, złodzijem i zapwene też dziwkarzem." To są zdecydowanie powody, aby być ostrożnym i raczej nie wierzyć!! No ale wierzymy, bo działalność misyjna św. Pawła jest jednoznaczna i to przypieczętowana męczeńską śmiercią. Bądźmy przytomni - wszelkie to nieznośne porównywanie o. Szustaka do św. Pawła (bo mieli coś wspólnego) i w ten sposób próba przeniesienie pozostałych cech  jest typową manipulacją (diabelska demagogia) - jak zresztą większość porównań i analogii (niczego nie dowodzą).

A sugestia "i zapewne też dziwkarzowi" to wizja czy jakieś twarde dowody? To jest poważna sprawa. Szaweł był prześladowcą wyznawców Jezusa Chrystusa, mordował, ale był też bogobojnym faryzeuszem - nic o dziwkarstwie nie wspominał. Po prostu serce miał zamknięte i walczył z "sektą". Idąc twoją sugestią [uważam, że kłamliwą]: jeżeli "zapewne był dziwkarzem" powinieneś [logika] zadać sobie pytanie, dlaczego o tym nie mówił, aby zwiększyć wiarygodność i siłę swojego ewangelicznego przekazu??? A o. Szustak opowiadał. No to skoro św. Paweł tego nie robi,ł to się na niego nie powołuj broniąc o. Szustaka w tej materii.

To gadanie/(ukryte przechwałki) o zabawach z wesołymi paniami w Zakopcu, to oczywiście jest ten najbardziej żałosny poziom kokieterii (o którym pisał Coryllus). O. Szustak mówi: nie jestem jak ci inni zakonnicy i księża, co to uciech cielesnych z paniami nie zaznali. Ja to wszystko przeszedłem, znam się, jestem równiach, a nie żadna tam cnotka. Oczywiście moja organizacje nie pozwala, więc jakoś tam się dostosuję (bo wymuszają) - ale dzięki tym doświadczeniom ma pogłębione rozumienie człowieka i możemy też o „tym” pogadać [dodam od siebie: pewnie najlepiej z dziewczynami]. I znów cytując niezawodnego Coryllusa: "to jest właśnie deprawacja".

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 12:07
17 lutego 2020 16:56

Ja takich ludzi jak Szustak widziałem kilkunastu. Oni mnie nie przekonują z zasady. Na inne komentarze odpowiem później. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:40
17 lutego 2020 17:00

Szustak nie ma nic wspólnego ze św. Pawłem, oprzytomniej

zaloguj się by móc komentować

Matejek @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 17:10

taa, na ile można /sobie/ pozwolić, a na ile nie ...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 17:00
17 lutego 2020 17:31

Mnie nie chodziło o to, by ich zestawiać. Chciałem tylko wykazać idiotyzm argumentu, że "sluchajac Twoich interpretacji mozna pomyslec, ze jak byly zlodziej gada o uczciwosci, to mozna go juz spokojnie wysluchac i jego gadke brac za dobre slowo, bo on w tej chwili nie kradnie?" . Otóż można. I to zupełnie niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze świętym Pawłem, czy z Józkiem Baranem. Dziwię się że nawet czegoś tak prostego nie zrozumiałeś.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bozenan 17 lutego 2020 14:53
17 lutego 2020 17:35

Bardzo to doceniam i czuję się wzmocniony.

zaloguj się by móc komentować

rk3745 @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 17:35
17 lutego 2020 17:37

"Cudzołóstwo i zgorszenie darem Boga wg o. Szustaka"
https://www.youtube.com/watch?v=3K0D4E612QA&feature=youtu.be

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 15:04
17 lutego 2020 17:38

Oczywiście, że nie stał. Tyle że Ty to wiesz dopiero po dwóch tysiącach lat, a wymądrzasz się tak jakbyś tam był i go chornił własną klatą.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 15:05
17 lutego 2020 17:44

O! Widzę że powoli pękasz. Za chwilę zaczniesz cytować mój wczorajszy tekst o tym, że Szustak kazał głosować na Hołownię. Myslałem że jeszcze trochę pociągniesz z tym Szustaka kurestwem i jego zakłamanymi naukami, a tu nagle się okazuje, że został flak. 

zaloguj się by móc komentować

Mk89 @Mk89 17 lutego 2020 15:08
17 lutego 2020 17:44

Kilka pierwszych komentarzy pod filmem ojca Szustaka pt. "[NV#267] Może trzeba odejść?" :

"Odejść - to nie zawsze odejść fizycznie, zerwać kontakt. Czasem się nie da. Wtedy trzeba odejść przynajmniej mentalnie, aby się ratować. Jeżeli jakaś relacja jest niszcząca. Kiedyś w taki sposób odeszłam, aby ocalić siebie. Dziś żyję nie osobno, ale w pewnym dystansie. To mnie uwolniło do tego stopnia, że słowa, które kiedyś raniłyby mnie bardzo, dziś nie " , Malgorzata G.

"Ale Ojciec trafil z tematem w moja obecna sytuacje zyciowa..", Megi w piegi

""Pan będzie czuwał nad Twoim wyjściem" dla mnie teraz oznacza, że będzie przy mnie i mojej córeczce podczas jej porodu, którego termin już w piątek! Wierzę, że będzie czuwał <3" , Joanna Kęsy-Świś

"Ojcze Adamie...dobrze, że jesteś" , Przemysław Kunach

"W tym roku odchodziłem od kilku niszczących mnie relacji i powiem dwie rzeczy: było cholernie ciężko, było warto

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bozenan 17 lutego 2020 14:53
17 lutego 2020 17:44

Nie prawda, mnie interesuje wyłącznie to co jest w głowie Szustaka. A on mówi, że pojawił się tam Pan Jezus i filuternie zmrużył oko. Bardzo cię przepraszam, ale co ten facet musi zrobić, żebyście zrozumieli kim jest? Ponoć wystąpił w filmie Kler, to za mało?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Krzysiek 17 lutego 2020 15:13
17 lutego 2020 17:48

Proszę mnie nie obrażać. Ja nie jestem wykształcony. Nie chcę mieć z wami nic wspólnego.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 17:31
17 lutego 2020 17:49

Ja w ogóle niewiele rozumiem. Nie rozumiem na przykład jak to jest, że po rocznym nowicjacie bracia siedzą wieczorami w klasztorze, a Szustak gania po mieście za babami, bo w jego głowie Pana Jezusa zastąpił akurat Belzebub. Mnie głupiemu wydawało się, że w tym klasztorze, jest trochę jak w internacie. No, ale widać się myliłem. Aha i jeszcze nikt poza zaufanym współlokatorem celi tych wyczynów nie zauważa. No, ale co to może mieć dla ciebie za znaczenie, skoro w jego katechezach nie ma ani jednego błędu doktrynalnego. 

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 17:49

Ja niesmialo sie zapytowywuje jaki jest tego cel.... kazda wypowiedz duchownego ma budowac KK i wspolnote a wszystko inne od zlego pochodzi.

Jaki cel maja te wszystkie jego wypowiedzi i brylowanie po jutubie....

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @genezy 17 lutego 2020 16:35
17 lutego 2020 17:51

Nie mam słów. On musi się wyściskać publicznie z Hołownią po przegranej Dudy, żeby toyah wreszcie przyznał, że coś z nim jest nie tak. No, ale i tak powie, że jednak te katechezy świetne. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @klon 17 lutego 2020 16:22
17 lutego 2020 17:51

Nie mam odpowiedniego noża

zaloguj się by móc komentować


humbelina @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 17:53

Ojciec Szustak  jest zywa egemplikacja tego co dokonuje sie w Kosciele, w polskim Kosciele tez.

Kosciol jest rozsadzany od wewnatrz, a te wszystkie inowacyjne szczeliny nowej ewangielizacji prowadza do zniszczenia podstawy.

Oczywiscie, ze pamietam slowa Pana Jezusa, bo Kosciol to Lud Bozy przede wszystkim i nic go nie przemoze.  Ale tym co rozwalaja Kosciol nie chodzi (NARAZIE)o Lud Bozy, a o majatek Kosciola. 

Pierwszy z brzegu przyklad, prosze bardzo Papiez Bergolio rezyduje u sw Marthy, ale Kaplice Sykstynska wynajmuje korporacjom na mittingi.

Przykladow jest tysiace. Na Zachodzie i w USA Szustakow tez jest tysiace. I co sie dzieje z Kosciolem katolickim?

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @kamiuszek 17 lutego 2020 15:25
17 lutego 2020 17:55

Chyba mnie przeceniasz. Tu nie ma chybionych komentarzy, napisałem prosty tekst. To jest manipulant, kierujący uwagę mas najpierw na siebie, a potem na coś, co zostanie mu zlecone. I szlus. Nic więcej w tym nie ma

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 17:55

Zakon dominikanów jest  najbardziej sprotestantyzowanym zakonem. I najbardziej  zinfiltrowanym przez służby (patrz o.Hejmo). Nb.p.Hołownia też tam był w nowicjacie, żeby się poduczyć rudymentów katolicyzmu, no ale potem został skierowany na inny odcinek.

Dominikanie  ludków, którzy latają do ich kościoła św.Mikołaja w Gdańsku  na msze "dla inteligencji" bez ich wiedzy i woli przerobili  na luteranów.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bozenan 17 lutego 2020 15:19
17 lutego 2020 17:56

Nie proszę Państwa, tu chodzi o Szustaka

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:49
17 lutego 2020 18:00

Św, Paweł nie był ani bandytą, ani złodziejem, ani tym bardziej dziwkarzem. Był świątynnym tajniakiem. Nie miał jednak nic wspólnego z Adamem Szustakiem.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @DWiant 17 lutego 2020 14:09
17 lutego 2020 18:03

Ludzie, jakie podejście praktyczne, jaki idealizm? O czym wy gadacie? Macie faceta, wyposażonego w psychozę i deficyty, który jest jeszcze dofinansowywany przez tych, którymi manipuluje. Ma do spełnienia określoną rolę, taką jak Lemański i Międlar. To jest powtarzalny mechanizm. Porzeba Wam duchowych wskazówek? Poszukajcie sobie prawdziwego księdza a nie gościa, co zapodaje wice przed mikrofonem. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Kristoff 17 lutego 2020 13:51
17 lutego 2020 18:04

Oczywiście, nie byłem w sercu, a Szustak jest jak św. Agustyn. Mogę ci wynając gościa, który na życzenie odegra najpierw jednego, a potem drugiego zakonnika. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 13:50
17 lutego 2020 18:06

Pojawił mu się w głowie Pan Jezus i mrugał. Bardzo przepraszam, że dopowiadam za valsera. Na uzasadnienie mnie jednak nie stać, może Kristoff coś poradzi

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Kristoff 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 18:07

Nie odrzucam aspektu zerwania z grzechem, odrzucam aspekt nagrody i popularności za popełnianie grzechów

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @marianna 17 lutego 2020 13:20
17 lutego 2020 18:07

To jest infantylne po prostu

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @molier 17 lutego 2020 12:12
17 lutego 2020 18:09

Kościół nie reaguje oficjalnie na wiele rzeczy. Pokątnie zaś biskupi wyrażają swoje zdanie. Ono jest na razie prywatne. Tak, jak prywatne jest zdanie Szustaka o Hołowni

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @marianna 17 lutego 2020 12:00
17 lutego 2020 18:11

To jest schemat organizacyjny, czynny i eksploatowany od bardzo dawna. Co tu jest do rozumienia?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @damian-wielgosik 17 lutego 2020 11:41
17 lutego 2020 18:12

Ja też się czasem modlę za kolegów

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Zbigniew 17 lutego 2020 11:33
17 lutego 2020 18:12

Niech Pan da spokój panie Zbyszku

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @kalixt 17 lutego 2020 11:31
17 lutego 2020 18:13

Tak, on jest na bakier z estetyką. Używa form niewiarygodnych

zaloguj się by móc komentować


valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 17:31
17 lutego 2020 18:14

No i sie sie wykazales. Czytajac Ciebie mozna odniesc wrazenie, ze zamiast na niedzielna msze  chodzisz na bazarek posluchac o uczciwosci od ludzikow obstawiajacych trzy karty. Teraz jeszcze wyszlo, ze Jozek Baran jest tak samo dobry do sluchania jak sw. Pawel.

Ja rozumiem, ze tak mozna. To co tu prezentujesz to jest lekki dramat.

Moja zone od lat odwiedza kolezanka Johanna. Ona jest swiadkiem Jehowy. Gadaja towarzysko, nigdy o religii. Taki jest jej uklad z moja zona. Ze mna takiego ukladu nie ma wiec mnie podchodzi. And guess what? Jak z nia rozmawiam, to mam wrazenie, ze gadam z Jozkiem Baranem i bynajmniej nie z Pawlem z Tarsu.

Ona ma ze mna ciezko, a ja z nia troche zabawy, z ktorej byc moze trzeba sie bedzie wyspowiadac. Nie wiem. Ja jej prezentuje polsko-katolicki, moherowo-stalowy beton w wersji hard plus "jajca jak balony".

Oni maja takie zagajenie od pytania o zbawieniu i o Raju. Gadka z mojej strony jest krotka - nie ma zbawienia poza Kosciolem Powszechnym. Amen. Co jakis czas zacheta do porzucenia herezji. 

Potem sie zaczelo o zyciu w raju i czy ja chce do raju?

No to jej mowie, ze mieszkam w Szwajcarii, ze tu jest wystarczajaco grubo, ale nie za grubo, zeby przez przecisnac sie przez igielne ucho, ze mam tu zone, ze hokej, ze whisky, ze piwo, ze spozywanie w miejscach publicznych jest dozwolone, itp bzdury. Poza tym klimat umiarkowany - nie za goraco, nie za zimno, jedzenie przyzwoite, ludzie mili. O co jeszcze chodzi? W tej sytuacji ja juz za wiele nie potrzebuje, bo w raju na ziemi to ja juz jestem i nie widze potrzeby dyskutowania innych opcji.

Innym razem polecialem patentem jeszcze z Polski, pytajac o to kto jest na czele tego kosciola, bo oni widza szatana papieza Franciszka, wczesniej Benedykta i JP2. No wiec tutaj w Szwajcarii tez nie wiedzo, kto jest ich szefem. Ja palnalem, ze ich szefem jest Glenn Hughes. Ona oczywiscie nie mogla skojarzyc kto to jest, no chyba ze za mlodu byla fanka hard rocka, kiedy Glenn Hughes gral na basie w Deep Purple i spiewal. Kariery solowej goscia nie znam. No i ona to lyknela, a ja jej na kartce zapisalem nazwisko.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Glenn_Hughes

Takie sa to rozmowy z Jozkiem Baranem.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @kazef 17 lutego 2020 11:16
17 lutego 2020 18:15

Gubi go też brak ironii. On tak strasznie chce być serio...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @JOLANTA1 17 lutego 2020 11:14
17 lutego 2020 18:16

Odzew jest duży, bo ludzie uwielbiają, kiedy stawia się ich w centrum swojego zainteresowania. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @JOLANTA1 17 lutego 2020 11:14
17 lutego 2020 18:16

Odzew jest duży, bo ludzie uwielbiają, kiedy stawia się ich w centrum swojego zainteresowania. 

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 17:44
17 lutego 2020 18:23

Nic nie widzisz bo postanowiles zamknac oczy i sluchac Szustaka. Nie wiem, ktory to juz raz strzelasz kula w plot. On co innego gada, co innego robi i kase - jak sam sugerowales, ma od panienek, ktorym cos naobiecywal i wychedorzyl. Wypuszcza w eter te swoje madre teksty, a z tylu mu robia tatuaz na plecach i obok tancza panienki na rurze. Ty tego nie widzisz, bo masz zamkniete na to oczy. To jest dla Ciebie niewazne. Na koncu przychodzisz tutaj i streczysz swoja trojce - Szustak, Pawel z Tarsu i Jozek Baran. Nie wiadomo co z tym zrobic?

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 18:07
17 lutego 2020 18:35

Żeby nie było.... Z niejakim Szustakiem mam prywatnie na pieńku. Notorycznie deprawuje mi wnuczkę. Z dziewczyną z która miałam przez lata świetny kontakt,  rozumiałyśmy się - dziś nie jestem w stanie się porozumieć. Ona mi zarzuca, że gadam "coryllusem" /sama tego nie wymyśliła, ktoś z bliskich musiał jej to podrzucić/. Ja natomiast, kiedy zapytałam ją o to kogo czyta, słucha, kto jest dla niej autorytetem, usłyszałam - O. Szostak. Tylko dlatego zainteresowałam się tym człowiekiem. Jeśli nawet odrobinę przesadzam w określaniu tego indywiduum, to mam do tego podstawy.

Nie będę wchodziła w dyskusje z osobami mającymi zastrzeżenia co do mojego poziomu.Nikogo z dyskutujących nie obrażam i proszę nie robić tego wobec mnie. Żaden wykształciuch nie jest w stanie mnie tu obrazić.

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 17:51
17 lutego 2020 18:44

wyściskać i jeszcze żeby na okolicznościowym dyplomie była wyraźna pieczątka WKU

zaloguj się by móc komentować

ninon @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 18:44

"Adam Szustak... nie dokonał w życiu żadnego samodzielnego wyboru i nie zrobił niczego naprawdę. I do tego samego zachęca innych. Nawet nazwał w ten sposób swój wykład – jesteś nikim. Co to oznacza w praktyce?" 

odkąd przeczytałam to rano w głowie dzwoni mi tylko jedno: w połowie lat 80, tuż przed przełomem, radiowa trójka nadawała na okrągło piosenkę Lady Pank "Mniej niż zero"

Zawodowi macherzy od losu
Specjaliści od śpiewu i mas
Choćbyś nie chciał i tak znajdą sposób
Na swej wadze położą nie raz
Choć to fizyce wbrew
Wskazówka cofa się

Mniej niż zero... 

Znowu chcą zahipnotyzować masy? 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Krzysiek 17 lutego 2020 15:36
17 lutego 2020 18:54

Możliwe, natomiast z całą pewnością nie będę korzystał z rad ludzi, których nawet nie znam.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 16:56
17 lutego 2020 19:06

No własnie tego, czy oni byli jak Szustak, wiedzieć nie możesz. Podobnie jak nie możesz wiedzieć, czy Szustak jest taki jak oni.  Musiałbyś z jednymi z drugimi porozmawiać, a skoro się tego zrobic nie da, to przynajmniej mieć więcej danych, niż tylko swoją intuicję. Powtarzam: nauczanie jakie prowadzi Szustak jest w moim rozumieniu bez zarzutu. To co tu się pojawia, to zwykłe plotki, w dodatku oparte wyłącznie na bardzo subiektywnych interpretacjach.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @rk3745 17 lutego 2020 17:37
17 lutego 2020 19:15

Po cholerę wrzucasz link. Nie mogłeś jego zacytować i w cudzysłów wziąć tego co on powiedział, a nie komentarz któregoś z internautów?

zaloguj się by móc komentować

kamiuszek @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 17:55
17 lutego 2020 19:24

Nie.


Nieporozumienie. Znajdujemy sobie miłośnika takiego lub owakiego oszukańca. Pokazujemy miłośnikowi palcem i mówimy to oszukaniec! Ale czemu? - pyta miłośnik. A temu, że łże tu i tu, i tu! Miłośnik do tej pory wierzył oszukańcowi na słowo, ale przejęty zagląda tu i tu, i jeszcze tam. A wszędzie po bożemu. I kto wychodzi na oszukańca? Hołownia?


Sorry. Jestem już stary i bez żadnego trudu przyjmuję, że się myliłem, mylę i będę mylił co do faktów i ludzi. Ale nie pomylę się, gdy powyższą metodę uznam za całkowicie bezsensowną. Mogę?

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 17:49
17 lutego 2020 19:24

To ma dla mnie znaczenie podstawowe i w gruncie rzeczy jedyne, i o tym pisałem wielokrotnie, natomiast tu większość dyskusji - i to od czterech lat, na co zwrócił uwagę Kamiuszek - kręci się wokół właśnie jego rzekomych błędów doktrynalnych, a zatem, skoro co do tamtego jesteśmy wszyscy zgodni, to może rozmawiajmy o tym - o jego rzekomej zdradzie doktryny. O tym, że on podobno pochwala cudzołóstwo i tatuaże, że kwestionuje boskość Chrystusa, że występuje przeciwko egzorcystom, że kwestionuje istnienie grzechu. No ale jeśli mamy to robić, to nie w taki sposób, że ktoś wrzuci tu jakiś link z sugestią, że tam jest coś, czego akurat nie ma, a reszta natychmiast zacznie się zapluwać, wymyślając kolejne sposoby, jak by tu tego heretyka skutecznie wychłostać.  

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 19:06
17 lutego 2020 19:26

Jakie plotki? Powiedział, że się prostytuował. Sam słyszałem, Ty też nie możesz wiedzieć jaki był św. Paweł. Nauczanie bez zarzutu ocenia się po uczniach, a nie po postawie nauczyciela i jego fajności. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 19:24
17 lutego 2020 19:28

Nikt tu nie napisał, że on pochwala cudzołóstwo. Po prostu nie wierztmy w jego autentyczność. I doktryna nie ma tu nic do rzeczy. W Żołnierzu wolności też były dodatki religijne, zapewne bez zarzutu pod względem doktrynalnym. Inne być nie mogły

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @kamiuszek 17 lutego 2020 19:24
17 lutego 2020 19:32

U Lemańskiego też jest po bożemu? I u Natanka? A na Gużyńskiego już można gadać, prawda? 

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 19:24
17 lutego 2020 19:36

Nie rozmawiamy o zadnej zdradzie i bledach doktryny. Szustak ma bajerke i ludzie sie na to lapia. Ty jestes najlepszym przykladem. Problem jest z tym, ze to sie srednio skleja z jego akcjami - z jego dziewczynami, tatuazami i flekami ktore on wali co jakis czas. Jak ten z Holownia czy wlasnie pogadanka o tatuazach. 

TO sie nie klei w nastepujacy sposob: jesli tatuaze sa OK wedlug Szustaka, to co na to cala reszta katolickiego towarzystwa? Musi sluchac tego potelepanca, ktory mowi, ze fajnie jest miec tatuaz? Zrobic sobie Jezuska na klacie za 50zl w promocji? Chyba nie? Co?

A jesli tatuaze sa do doopy, to niech wyjasni dlaczego se ich tyle narobil?

I tyle. Bez wzgledu co on o tatuazach cisnie, to sam fakt, ze je sobie zrobil powoduje, ze sam sie zamknal w logiczno-semantycznej pulapce i cokolwiek powie bedzie bez sensu. Dopoki ich nie usunie. 

W zwiazku z tym, czasami lepiej siedziec cicho. No, ale jak sie ma parcie na szklo, jak Szustak, to jest to niewykonalne.

zaloguj się by móc komentować

genezy @kamiuszek 17 lutego 2020 19:24
17 lutego 2020 19:54

Hołownia na pewno nie jest oszukańcem, bo on też wszędzie po bożemu, nawet w tvn.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 18:00
17 lutego 2020 20:01

Kto go tam wie, co on robił po godzinach.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 20:01
17 lutego 2020 20:07

Taaa... do fajrantu byl apostolem, a potem szedl z Szustakiem na impreze. Sie synek przezegnaj!

 

zaloguj się by móc komentować

kamiuszek @genezy 17 lutego 2020 19:54
17 lutego 2020 20:14

Skoro tak mówisz

 

zaloguj się by móc komentować

klon @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 17:51
17 lutego 2020 20:16

Błędna ocena, moim zdaniem.
Ostrze  / "pióra" / trafiało dziś  z dużą precyzją.
 

zaloguj się by móc komentować

kamiuszek @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 19:32
17 lutego 2020 20:25

No to też pytaniem. Jakie to grzechy w trybie świadectwa wyznał Lemański i jakie tatuaże pokazał, że stał się dla jako tako przytomnych niewiarygodny, a dla normalnych skompromitowany?

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 20:32

Przy okazji o. Szustaka napisałeś o czymś o wiele ważniejszym.

Napisałeś, to co od czasu do czasu przypominasz, że od zawsze wiedziałeś co chcesz w życiu robić i miałeś określony cel za którym szedłeś bez względu na wszystko i mogę tylko powiedzieć, że w dzisiejszych czasach to jest coś za co wielu ludzi dałoby się pokroić żeby coś takiego mieć.
Naprawdę jest znaczna część osób, którzy nigdy tego "nie wykształcili", nie wiedzą co to znaczy być dojrzałym i odpowiedzialnym i nie mają się gdzie udać żeby ktoś im to w końcu wytłumaczył, często są skupieni prawie wyłącznie na sobie, ale z drugiej storny nie wiedzą, że da się inaczej, nie wiem jaka jest tego przyczyna(wychowanie, wpływ popkultury itp.?). Tabuny ludzi, którzy nie wiedzą co dalej począć po szkole, studiach, bo od dziecka byli odciągani od podstawowych pytań na które trzeba sobie odpowiedzieć.

Taka refleksja.

zaloguj się by móc komentować

Maria235 @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 17:55
17 lutego 2020 20:45

Amen. 

Manipulant sformatowany przez tych którzy formatowali np. projekt pt.” Owsiak". Podobieństwa widać na pierwszy rzut oka. Niby zakonnik, ale cool niby kumpel, ale jednak celebryta zbierający pieniądze na zbożne cele. No właśnie jakie cele? 50 000 miesięcznie?!

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 19:26
17 lutego 2020 20:49

Jeszcze raz powtórzę, co mi szkodzi? To że się prostytuował jest poza dyskusją. Tu nie ma sporu. Natomiast nie zgadzam się na metodę, wedle której będę krytykował jego nauczanie tylko dlatego że on się prostytuował. Już bardziej jestem gotów go tępić za to, że poparł ewidentnego satanistę w wyborach prezydenckich. I za to też gotów jestem kwestionować szczerość owych nauk. O tym też napisałem w tekście sprzed paru dni, pytając księdza Krakowiaka czy to możliwe, że księża którzy są najbardziej uwielbiani są też najbardziej podejrzani. Więc proszę, przynajmniej Ty nie tłumacz mi oczywistości.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Kuldahrus 17 lutego 2020 20:32
17 lutego 2020 20:50

bo nadopiekuńczy rodzice (rodzic) z pomoca krewnych i znajowmych usuwali wszelkie faktyczne i wyimaginowane przeszkody, na zasadzie, aby tylko "dziecko" się uczyło i miało dobre szanse na  przyszłość.

No i to dziecko, metrykalnie juz koło trzydziestki, gdy z jakichś powodów zostaje odłaczona wspomniana wcześniej "krysza", nie może sobie poradzić ani z samym sobą, ani z innymi.

Histeryzuje przy byle komplikacjach życiowych albo "gra" dorosłego przybierając pozy z obejrzanych filmów, za pomoca których dotychczas poznawało  świat. Świat precyzyjnie lokowanej deprawacji sumień.

I taki ktoś jest i będzie bezradny, czepiając sie rozmaitych brzytw chetnie podsuwanych przez medialnytch demagogów.
Ci ostatni są zaś politycznymi oficerami-frontierami od deprawowania rozmaitych aspirantów do ilorazu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 19:28
17 lutego 2020 21:00

Owszem, napisał jak najbardziej. Internauta rk3745, że zdaniem Szustaka cudzołóstwo i zgorszenie jest darem Bożym. W dodatku aby się uwiarygodnić wrzucił zmanipulowany link.

zaloguj się by móc komentować

bozenan @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 17:44
17 lutego 2020 21:02

co ty piszesz? Gabriel, prosze cie...jeśli Twoje informacje o Szustaku są takie, że wystąpił w filmie "Kler", to sorry...On poszedł do kina na ten film ze współbraćmi, w habitach, potem o tym opowiadał na YT, w jednym ze swoich tysięcznych pogadanek. 

Ja nie wiem, kim jest Szustak, ale ty nie wiesz tego również. On nagrał tysiące filmów, a od lat m.in u ciebie na portalu tłucze się ten sam temat tatuaży. Ja  uważam, że masz racje oceniając go, ale zakładam jednak że może być inaczej. Na ten moment wybieram ostrożność, w myśl przykazania nr 8. Natomiast to, co dzieje się w dyskusjach m.in tutaj - to jest dopiero szambo. Przepraszam, ale tak to właśnie oceniam i sprzeciwiam się temu. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bozenan 17 lutego 2020 21:02
17 lutego 2020 21:06

Ja to oceniam inaczej. I śmiem twierdzić, że wiem kim jest Szustak. No dobrze, nie wystąpił w filmie Kler. Okay?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 19:32
17 lutego 2020 21:07

Można gadać na każdego, pod warunkiem że za to zrobił źle. Tu się gada na Szustaka za to czego źle nie zrobił. Jak to możliwe że ty się uparles tego nie widzieć?

zaloguj się by móc komentować

Paris @Krzysiek 17 lutego 2020 15:13
17 lutego 2020 21:11

Aja jaja jaj  !!!

Pan Krzysiek - zapewne -  wysoko wyksztalcUny, oczytany i doswiadczony - zapewne - jak Toyah, a moze i wyzej,  powiedzial co wiedzial  !!!

Kosciol jest w trudnej sytuacji... "nasz"  rzad jest w trudnej sytuacji...  "nasz" sejm  jest w trudnej sytuacji... ba,  nawet  Lunja ELropejska jest w bardzo trudnej sytuacji...

... dlatego ja i pozostaly, caly narod gamoni  MUSIMY  zamknac  dzioby, tj.  ZERO  KRYTYKI,  ZERO  "hejtu" - z d**y  wzietego... moze znowu,  ponownie  MUSIMY  SOBIE  ZACISNAC  PASA - bo narzedzia neutralizacji niebezpiecznych zjawisk sa ograniczone...  bo podniesie sie  gigantyczny medialny i srodowiskowy klangor obroncow  !!!

 

Niech pan Krzysiek da sobie spokoj  albo  siana -  z takimi  "otwartymi tekstami",  bo od nich chce sie tylko  s*ac... moze lepiej  niech pan napisze dzieki  KOMU  taka  PATOLOGIA  sie dzieje - bo, ze nie dzieje sie sama z siebie to jest wiadome,  ze tak sobie skaczemy do gardel za jakiegos tam  Szustaka, ktory  perfidnie pierze mozgi  mlodym ludziom...

... i moze lepiej nie wystawiajmy Pana Boga na kolejna probe, bo On i tak wyprowadzil zbyt duzo dobra z tego  szamba, co to sami je robimy...  i to jeszcze swiadomie... nie przeginajmy za bardzo  !!! 

 

 

zaloguj się by móc komentować

klon @stanislaw-orda 17 lutego 2020 20:50
17 lutego 2020 21:12

Nie tylko opiekuńczy rodzice są passe. Czasem ich po prostu nie było.
Są ludzie,  którzy nie dostali żadnego wzorca, bo nie było nikogo jako wzorca do naśladowania.
Pozytywnego wzorca. 
 

zaloguj się by móc komentować

genezy @bozenan 17 lutego 2020 21:02
17 lutego 2020 21:14

 o, faktycznie- teraz to szambo czuć

zaloguj się by móc komentować

bozenan @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 20:49
17 lutego 2020 21:16

Ojciec Szustak jest tak atakowany jak mało kto. Są strony na YT, gdzie jacyś dziwni osobnicy bluzgają na niego i wytykają mu te jego niezliczone błędy w doktrynie - nic więcej. Nie wrzucę tu jednak linków do tego, bo to już całkiem zaniży poziom dyskusji. Ciekawe, że też już go ochrzczono mianem Antychrysta, to swoją drogą ostatnio modny przydomek. Szaleństwo. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 17 lutego 2020 15:20
17 lutego 2020 21:16

Otoz to...

... ja tez dzisiaj odwalilam kawal dobrej roboty  !!!

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 19:36
17 lutego 2020 21:27

Właściwie powinienem machnąć na tę beznadziejną dyskusję ręką, ale skoro zaszliśmy już tak daleko, to jeszcze trochę pociągnę. Proszę o cytat, gdzie on mówi że "fajnie jest mieć tatuaż", no i informację, ile on ma tych tatuaży skoro "narobił" ich sobie "tyle".

zaloguj się by móc komentować

bozenan @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 21:06
17 lutego 2020 21:35

Okay, niech Ci będzie, tylko nie daje Ci nic do myślenia, że ktoś rozpowszechnia takie plotki? Ja w każdym razie wycofuję się z tej dyskusji, nie warto się wkurzać, na siebie wzajemnie też. Po owocach ich poznacie, tak myślę właśnie o Szustaku. Póki co, nie mam danych o tych owocach, żadnych. 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 20:07
17 lutego 2020 21:41

Nie wierzę żebyś był aż tak głupi. Moim zdaniem tylko się tak ze mną droczysz.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 21:27
17 lutego 2020 21:48

Ja tez macham reka. Dalem Ci linka, ale widocznie film idola byl tak wciagajacy, ze nie dosluchales. No, ale ja tez pociagne - jesli tatuaze sa niefajne to po co on sobie je zrobil?

Widze, ze u ciebie wszystko po staremu. Walisz jakas glupote, z ktorej mozna sie wyplatac jednym zdaniem, ale ciezko ci sie do tego przyznac wiec brniesz dalej. W zwiazku z tym zapetlasz sie kolejne glupoty i brniesz w zupelnie nieistotne szczegoly, w typie - ile Szustak ma tatuazy? Jeden - krojc na ramieniu - co to sam pokazuje, a trybal sie wychyla spod sutanny.

Nie potrafisz tego przerwac i skonczyc z glupota, bo Twoje musi byc na wierzchu. Nie wiesz kiedy skonczyc.

To by ci sie rzeczywiscie przydalo. Z kilku wzgledow. Po pierwsze - dal bys sobie szanse na maly fresh start, a to nawet po 50tce czy 60tce jest mozliwe. Ozywcze i inspirujace.

Ty jednak wolisz robic recycling swoich notek sprzed dekady, czyli podazasz w przeciwnym kierunku.

A tymczasem starymi metodami nie da sie osiagnac nowych rezultatow.

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @genezy 17 lutego 2020 19:54
17 lutego 2020 21:53

Sz.Hołownia na pewno nie jest oszukańcem , szanowny genezy! Przecież zaczął swoją kampanię od Gdańska ( teatr Szekspirowski)  -hasłem m.innymi pięknym" Chcę walczyć o dziewczynę transseksualną,która skoczyła z mostu", Nawiązał również do morderstwa  Adamowicza mówiąc, że był to moment, w którym coś w nim pękło. Tak więc pękło i jest" po bożemu,nawet w TVN"....no cóż, na ramię broń i celuj w wroga..To,że jak w tytule "Żołnierze i księża" sprzeciwiają się nauczaniu Kościoła ....to nic -wszystko jest po bożemu... Jeden i drugi podobne przesłanie i sygnał wysłał... Prawdę wygłosili ,a wnioski należy samemu wyciągnąć... Wiara katolicka nie opiera się na tych dwóch personach..

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 21:07
17 lutego 2020 21:58

Gadamy o nim bo wezwał do głosowania na Hołownię, czym w mojej ocenie odsłonił się całkowicie. 

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 21:41
17 lutego 2020 21:58

W sprawie tatuaży, zmienił pan zdanie? Swego czasu, bardzo pan je krytykował.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @klon 17 lutego 2020 21:12
17 lutego 2020 22:00

 Moim zdanie, ci nie chowani w cieplarnianych warunkach radzą sobie lepiej z trudnościami.

Oczywiscie mam na uwadzę pewną srednią z takich przypadków, bo jak wiadomo zawsze mozna znaleźć pojedyncze przyklądy zaprzeczające  opinii w oparciu o jakąś trudno definiowalną średnią. Tak więc jest to moje subiektywne odczucie.

Najbardziej obwiniam degradacje sytemową oświaty.

Gdy ja w pierwszej połowie lat sześciesiątych ub. wieku wszedłem do klasy z podniesionym kołnierzem u kurtki, natychmiast wylecialem za drzwi z uwagą od nauczycielki , żebym się nauczył odpowiednio zachowywać i dopiero wtedy wrócić.

Dzisiaj od dawna nie ma juz komu uczyć podstawowych zasad.

Wracamy kłusem do barbarii.

Wystarczy włączyć telewizor i posłuchać tzw. polityków. To jest zbieranina w połowie  chuliganerii i lumpów.

A chyba powybierali ich im podobni.

A przecież  naśladuje ich wielu , których potem "nic nie razi", żadne obscena i żaden rodzaj stymulowanych prowokacji czy chamstwa. \Ani  wulgarny język własnych latorośli, rodem  z play-station, czyli tej najbardziej msowej  deprawatorni.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 21:41
17 lutego 2020 22:00

Nie drocze sie. Masz racje. Wygrales.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 21:48
17 lutego 2020 22:07

No proszę, a więc jeden sobie "narobił"? A kiedy pisałeś że ich było "tyle" to dlatego że Cię poniosło, czy wręcz przeciwnie, bardzo dbałeś o to, by budować coraz większy bałagan?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Klasyk 17 lutego 2020 21:58
17 lutego 2020 22:09

Zmienilem. Uważam że są super. Ostatnio nawet sobie strzeliłem węża na łydce i kotwicę na skroni. A tak na marginesie, my się znamy? Nie zauważyłem.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 22:07
17 lutego 2020 22:10

Pozwól, że o tym co jest a co nie jest bałaganem na moim blogu będę decydował sam

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Klasyk 17 lutego 2020 21:58
17 lutego 2020 22:10

Zmienilem. Uważam że są super. Ostatnio nawet sobie strzeliłem węża na łydce i kotwicę na skroni. A tak na marginesie, my się znamy? Nie zauważyłem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Klasyk 17 lutego 2020 21:58
17 lutego 2020 22:10

Zmienilem. Uważam że są super. Ostatnio nawet sobie strzeliłem węża na łydce i kotwicę na skroni. A tak na marginesie, my się znamy? Nie zauważyłem.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @bozenan 17 lutego 2020 21:16
17 lutego 2020 22:10

Pisze Pani dziwni osobnicy. Dlaczego dziwni dla Pani? Może dlatego, dlatego, że podgrzewają atmosferę i jeszcze bardziej podnoszą  emocje obrońców O. Szustaka. A tam gdzie grają emocje, to rozum śpi. Więc służą po prawdzie O. Szustakowi. (druga strona medalu). Giną w tym  też wyważone oceny O. Szustaka, widzące jego , takim jaki jest, zgadzające się  z oceną G. Maciejewskiego.

Czy u Pani też nie grają czasami emocje, szambo u Pani, rzygać się chce u Osiejuka.

Już nie do Pani. O. Szustak, tak oczytany, obeznany nie wiedział,(mówi że nie zna Hołowni, a jednocześnie popiera go jako kandydata na prezydenta) o perypetiach tegoż Hołowni z niedopuszczeniem do sakramentu komunii świętej. Widać to mu nie przeszkadzało. A co z sumieniem tego księdza , który mu tej komunii odmówił. Nielegalnie otrzymał święcenia kapłańskie. Biskup nielegalny, papież nielegalny? Sąd nielegalny? A ja pytający się, to na pewno śmierdzę, bom wg Pani stawiam  zmanipulowane (copyright by Osiejuk) pytania, tezy, a więc jestem z szamba

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @olekfara 17 lutego 2020 22:10
17 lutego 2020 22:14

To karmelici odmowili mu tej komunii. Akurat miałem okazję porozmawiać o tym z jednym z nich

zaloguj się by móc komentować

genezy @BTWSelena 17 lutego 2020 21:53
17 lutego 2020 22:15

Oni, oni wszyscy, są oduchowieni ("Holey").

zaloguj się by móc komentować

kazef @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 21:58
17 lutego 2020 22:18

Otóż to! Merytoryczny tekst na temat sprzed 2 godzin:

https://wpolityce.pl/polityka/487392-o-adam-szustak-nie-przeprosil-za-swoj-najwazniejszy-blad

Ktoś tu napisał o Szystaku, że "po owocach go poznacie". Czyź ogłoszenie poparcia dla Hołowni, nie jest właśnie takim owocem?

 

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 22:07
17 lutego 2020 22:23

Kto go tam wie co on po godzinach robi i co pod sutanna nosi?

zaloguj się by móc komentować

valser @Klasyk 17 lutego 2020 21:58
17 lutego 2020 22:25

To jest wlasnie syndrom zapetlenia. Sa fajne, ale nie sa fajne, dlatego to jest takie fajne, ze jestesmy omylni. Aha! I Kosciol jest omyslny i to tez jest fajne!.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 22:10
17 lutego 2020 22:28

Gabriel, proszę Cię. Znów nie zrozumiałeś. Ja użyłem słowa "bałagan" w innym sensie. Chodziło mi o to że on wprowadza chaos w dyskusji, a nie że zaśmieca Twój blog. 

zaloguj się by móc komentować

bozenan @olekfara 17 lutego 2020 22:10
17 lutego 2020 22:28

Szambem nazywam wyzywanie człowieka od debili i psycholi, antychrystów, życzenie komuś piekła. A to się pojawia w tych dyskusjach i owszem, reaguję emocjonalnie. W rzeczonych filmach na YT dziwni ludzie, którzy nie przedstawiają się z nazwiska wypowiadają się o zakonniku w sposób urągający wszelkim normom kultury, a sami siebie nazywają "prawdziwymi katolikami". No więc tak sobie myślę, że gdybym miała te 20 lat mniej i szukała swojego miejsca w życiu, zakładając, że wyszłam właśnie z dysfunkcyjnej rodziny, to taki "prawdziwy katolik" nie nawróci mnie na chrześcijaństwo z pewnością. 

Tak, ma pan rację, że dyskusje o tych tatuażach, o wyglądzie Szustaka, o jego ekspresji, domniemanych błędach doktrynalnych odwracają uwagę od sedna sprawy, o której napisał Coryllus, żałuję że się też do tego przyłożyłam, ale to właśnie te emocje....nie chcę już więcej pisć na ten temat, bo już i tak dużo napisałam. 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @kazef 17 lutego 2020 22:18
17 lutego 2020 22:33

To własnie była demaskacja.

Aż się dziwę, że popełnił  nią tak wielki falstart.

Chyba faktycznie mają mięso wyborcze za całkowicie ogłupione. To błąd paralaksy, gdyz oceniaja ludzi po własnym środowisku (studenci  i rozmaite klony KIK-u). Normalni ludzie są mniej abstrakcyjni, za to bardziej konkretni.

I zaden Hołownia nie przelicytuje  500+ czy trzynastych emerytur.

Społeczeństwo sie starzeje, a dopływ ilościowy kolejnych roczników-ofiar reform edukacyjnych maleje.

Szala przechyla się coraz mocniej w stronę elektoratu "ZUS-owskiego".

Opozycja to oczywiscie wie, dlatego pozostało jej "wymusić" na swoich towarzyszach z międzynarodówki socjalistycznej "obcięcie funduszy unijnych" dla  "faszystowskiego rządu" w Polsce.

A sięganie po typy w rodzaju Hołownia to jest  skrajna desperacja.

zaloguj się by móc komentować

kazef @stanislaw-orda 17 lutego 2020 22:33
17 lutego 2020 22:40

"Szala przechyla się..."

To temat na zupełnie inną dyskusję. Ma Pan oczywiście rację. Zjawisko dotyczy nie tylko poltyki i elektoratu, ale szerzej - gospodarki, kultury itd.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @gabriel-maciejewski
17 lutego 2020 23:06

NIe wiem jak to napisać, ale spróbuję.

Kiedyś  przewinął się tutaj , może w komentarzach, jakiś ksiądz/ojciec, taki z tych bardziej "wyluzowanych" (muzyk, podróżnik).

Zajrzałem na jego stronę - muzyka, wyprawy samochodem.

Napisałem mu, że powinien się zdecydować kim chce być. Muzykiem? Wagabundą podróżującym z dziewczętami - przedstawił relację z podrózy do Fatimy(?) w towarzystwie dwu dziewcząt.  W jego odpowiedzi usłyszałem  "nutkę" zdradzajacą swojego rodzaju pychę. Napisałem mu to i że będę się za niego modlił ( od czasu do czasu jak sobie przypomne to czynię).

Podobnie postrzegam bohatera dzisiejszych komentarzy, gdzieś tam w głębi  jest ta "nutka". Może to nie jest pycha, może coś innego  - ale jest.

Nie sądzę aby większość komentujących tutaj potrzebowała kazań o.Szustaka.

Mamy wyrobione jak myślę poglądy na wiele spraw,  więc o co chodzi?  O co ta zażarta dyskusja? 

Czy to, że jego postawa jako księdza powoduje taką zażartą dyskusję nie jest wskazówką, że "coś z nim jest nie tak"?   

"molier" w komentarzu napisał:

"Poza tym o. Szustak jest bardzo przekonujący, jest elokwentny i posługuje się barwnym językiem. Wykorzystuje wszystkie dostępne, nowoczesne kanały komunikacji, co również jest jego atutem."

Jest ładnie opakowanym cukierkiem. Czy tego nie widać?

Czym i dlaczego on chce się przypodobać? 

Niedawno była dyskusja o ładnym opakowaniu i dzisiaj wg mnie mamy do czynienia z opakowaniem produktu, które nas zwodzi jak kobietę w supermarkecie. 

Rodzice mówili - po cukierkach i przed spaniem wymyj zęby. (Mam 76 i używam własnych :-)).  Lubimy cukierki - ale nie zapominajmy o myciu zębów, dla higieny ciała/duszy/umysłu.

Gospodarz dosadnie przywołał "deprawację". Nas jak sądzę o.Szustak nie zdeprawuje, ale innych nie wyczulonych na fałsz, blichtr w ładnym opakowaniu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @stanislaw-orda 17 lutego 2020 22:33
17 lutego 2020 23:15

Szustak swiadomie wrzutke zrobił z tym poparciem, to był sprawdzian i przekierowanie swoich fanów w stronę Holowni,zauważył, że numer nie wyszedł,to lakoniczne sie wycofał.. Stare zagrywki ..... Ale poparcie jednak poszlo w eter ,zamieszanie jest,i o to chodziło.. Przed tą jego nieszczęsna deklaracja poszły sondaże, że Hołownia jest trzeci w kolejce do prezydentury, to upewniło cale towarzystwo ,żeby wystrzelić swiadomie z takim numerem.. Nie wierzę w to ,ze to byl zwykły błąd.. Tak samo nie wierzę w to ,ze jest autentyczny w swoich naukach..  To jest demaskacja i zarazem kompromitacja.. Zgadza się, sa całkowicie odizolowani od rzeczywistość.. 

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 17:55
17 lutego 2020 23:18

To są tak dobrze znane schematy: facet z czytelnymi deficytami i impomująca aktywnością, z parciem na szkło, mający duży wpływ na sporą grupę ludzi /zwłaszcza młodych, w kraju katolickim/ nie może pozostać niezauważony przez różnych tam macherów. Norma, po prostu. No i niechcący /może to ta kwestia deficytów i chęć błyśnięcia w necie/, albo chcący - wyskoczył ten Hołownia. To tylko jedna strona medalu, bo do teologicznej się nie wtrącam. Nie jestem w stanie oglądać i słuchać o. Szustaka, który dosłownie wyłazi z ekranu. Nie znoszę bliskich planów - musi byc dystans. Ale to już pewnie mój deficyt :) 

zaloguj się by móc komentować

Witekbieszczady @gabriel-maciejewski
18 lutego 2020 00:06

Nie chce mi się wierzyć. Facet w przebraniu zakonnika  reklamuje  satanistę jako kandydata na prezydenta ,na tym forum zyskuje swoich zwolenników.  

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 17 lutego 2020 19:36
18 lutego 2020 00:34

"A jesli tatuaze sa do doopy, to niech wyjasni dlaczego se ich tyle narobil?"

Dokladnie.

Na tej samej zasadzie ja we wczorajszym swoim komentarzu spytalem:

"Jezeli Szustak oglasza, ze decyzja glosowania na Holownie to prywatna sprawa, to dlaczego oglasza to wszem i wobec?"

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 14:52
18 lutego 2020 00:43

"Banda niedzielnych teologów. Rzygać mi się na was chce."

Panie Krzysztofie, ja nie lubie jak ktos rzyga na mnie, nawet jesli tylko wirtualnie.

Jak brakuje panu argumentow to reaguje pan rzyganiem.

Nieladnie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 21:58
18 lutego 2020 00:47

"Gadamy o nim bo wezwał do głosowania na Hołownię, czym w mojej ocenie odsłonił się całkowicie."

Holownia to harcownik typu Palikot. No, moze troche mniej bezczelny.

Ksiadz, ktory deklaruje publicznie, ze bedzie na niego glosowal, sadowi sie w moim mniemaniu w okolicach

ksiedza Bonieckiego, ktory w swoim czasie pstrykal sobie zdjecia z Nergalem.

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @gabriel-maciejewski
18 lutego 2020 01:21

Taki Owsiak, ok, ... też super "gadane", pomarańczowe plastiki na głowie, fajny zegarek ale zalatuje starocią wobec tatoo's i nowoczesnej korporacyjnej brody bohatera wątku.

A stajnia jakby sama.

zaloguj się by móc komentować

tadman @olekfara 17 lutego 2020 22:10
18 lutego 2020 01:45

Też nasunęła mi się taka refleksja o poparciu nie wprost.

 

A tu uwaga ogólna. Okazało się w niniejszej dyskusji, że bardzo różnimy się, bardziej niż bym się spodziewał i niektórym tak chciało się tu rzygać, że jedynym wyjściem było wyniesienie się stąd i zamknęcie się w swojej wieży z kości słoniowej.

zaloguj się by móc komentować

SilentiumUniversi @gabriel-maciejewski
18 lutego 2020 02:58

Szanowni państwo! Temperatura sporu przekroczyła chyba punkt krytyczny. Dajmy sobie po razie, a potem widziałbym przeprosiny. No i powrót do okładania się argumentami. Zdrówka życzę

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SilentiumUniversi 18 lutego 2020 02:58
18 lutego 2020 04:51

Dołożę więc coś, chyba merytorycznie. 

Liczne wystąpienia Szustaka dotyczą poważnych zagadnień teologicznych, a przynajmniej sugerują bardzo dobrą znajomość na przykład Starego Testamentu. Słuchając ich myślałem, że nie wiem nawet jednej dziesiątej tego, o czym opowiada, a gdybym chciał dojść do takiego poziomu znajomością zagadnienia, musiałbym poświęcić studiowaniu tematu wiele, wiele godzin. Zamierzam więc do tego, czy on sam przygotowuje się do swoich wykładów, a jeżeli nie, to ciekawa byłaby informacja, kto mu i w jakim zakresie je przygotowuje. Chyba, że to znana sprawa?

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 18 lutego 2020 00:34
18 lutego 2020 07:31

Oglosil w ramach umowy partnerstwa publiczno-prywatnego.

Z tekstami i gadkami tak juz jest, ze sa mocne, nijakie i slabe. Ale nie wynika to bezposrednio z samej gadki tylko z zestawienia z gadajaca osoba i jej akcjami. Tylko, ze to sie nie skleja z tym co on robi(l) i kim on rzeczywiscie byl i jest.

Szustak ma bajerke. Mowi gladko i z fajerwerkami, "na temat". Ludzie sie na to lapia, jak na mowe Adolfa, ze trzeba skonczyc z zatrudnianiem dzieci ponizej szesnastego roku zycia.

Nosi sutanne i jest ksiedzem, no ale Stanislaw Staszic tez ksiedzem byl. Tak se mozemy w kolko.

Z Szustakiem jest tak, ze idziesz w dobrej wierze do kosciola, sluchasz jego modellingu, a na koncu jest Holownia i czerwone trepy, ktore go wystrugaly. I PRAKTYCZNIE tylko o to chodzi. Dlatego internetowe spiewy Szustaka, chocby nie wiem jak piekne i bez zarzutu byly, sa tylko slodkim pierdzeniem, bo cala akcja rozgrywa sie gdzie indziej.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
18 lutego 2020 07:38

I na to wychodzą koledzy i mówią – okay, okay, ale on jest duchownym i ma moc udzielania sakramentów.

Był taki apostoł nawet, zwał się Judasz.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Szczodrocha33 18 lutego 2020 00:47
18 lutego 2020 08:17

jest to sprzedawanie podróbek wartości i tylko tyle, ot taki rynek

zaloguj się by móc komentować

kazef @valser 18 lutego 2020 07:31
18 lutego 2020 08:36

"cala akcja rozgrywa sie gdzie indziej"

i została skalkulowana. Na ile tysięcy głosów to trudno ocenić, zwłaszcza, że zaraz przyjdą tu jego donatorzy i napiszą, że ich o. Szustak do Hołowni nie przekonał. Ale kalkulacje były, czego ślad mamy tutaj:

 https://www.wiesci24.pl/2020/02/16/dudaexit-guru-katolikow-ojciec-szustak-nie-zaglosuje-na-dude/

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
18 lutego 2020 09:06

Panie Gabrielu, zanim przeczytałem ten tekst wczoraj rano, przemyślałem to jeszcze raz o czym rozmawialiśmy pierwszego dnia, o tym co wiemy i doszedłem do wniosku, że faktycznie w przypadku o. Szustaka sprawa raczej od początku była jasna (bo że teraz jest jasna, to wiadomo). Czyli, że ma Pan zasadniczo rację w tym, co napisał tu na górze. Jeśli ktoś używa Bożego Miłosierdzia jako łatwego usprawiedliwiania swoich ciągłych "przemian", nie ma w tym niczego czystego. Brak poczucia odpowiedzialności i w ogóle wyrobionego nawyku samodzielnego sprzątania po sobie skreśla też daną osobę jako przewodnika duchowego.

Natomiast wstrzymałem się od dalszej dyskusji tutaj, ponieważ dalej w przypadku duchownych mam spory opór przed ferrowaniem jednoznacznych opinii publicznie, a tym bardziej przed życzeniem im czegoś złego.

Dzisiaj widzę, że dyskusja powtórzyła się dokładnie drugi raz tak samo, tylko poszła jeszcze dalej. I zastanawia mnie jedno - czy wystarczy wrzucić kilku takich o. Szustaków, żeby osłabić i skłócić środowisko takie jak Szkoła Nawigatorów.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 18 lutego 2020 09:06
18 lutego 2020 09:32

To ja też powzwolę sobie na krótkie podsumowanie:
Deklaracją, że zagłosuje na Hołownię Szustak nie tyle się skompromitował, co zupełnie obnażył. Nie wierzę, że deklaracja ta wynikała z niefrasobliwości i nie kryło się za nią nic więcej, jak tylko spontaniczna, nie do końca przemyślana chęć podzielenia się refleksją na temat sceny politycznej, którą to wcześniej praktycznie się nie interesował. Twierdzę tak, ponieważ uważam, że Hołownia to projekt obliczony na odebranie procenta, może dwóch, Andrzejowi Dudzie, a tym samym dokładający swoją cegiełkę do jedynego prawdziwego celu, jaki na ten moment mają wszyscy kontrkandydaci obecnego Prezydenta, czyli uniemożliwienie jego reelekcji w pierwszej turze. Zatem - może nie do końca świadomie, tego nie rozstrzygam - Szustak jest tylko produktem do sprzedaży czegoś innego niż faktycznie deklaruje i - co chyba najważniejsze - to nie on decyduje, co za jego pośrednictwem będzie się ludziom stręczyć.

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @valser 18 lutego 2020 07:31
18 lutego 2020 09:39

Diabeł tkwi w szczegółach. Nie wierzę,że swoim wystąpieniem ojciec Szustak doszedł sam do takich wniosków. Wielka szkoda,bo swoim stylem wypowiedzi ,takim luzackim podbił serca tych wątpiących i poszukujących wiary. Młodych przede wszystkim. Niby wycofał poparcie,lecz spowodował wielką dyskusję,nad czymś ,co i tak jest sprzeczne z nauką kościoła. Głoszenie ewangelii,wiary tak,lecz ruszanie coś co mogłoby spowodować koszmar naszej rzeczywistości,jest wywołaniem wilka z lasu...Ziarno zasiane raz zazwyczaj kiełkuje... czy o to chodziło?

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @valser 18 lutego 2020 07:31
18 lutego 2020 09:41

>>> ze idziesz w dobrej wierze do kosciola, sluchasz jego modellingu, a na koncu jest Holownia i czerwone trepy, ktore go wystrugaly. I PRAKTYCZNIE tylko o to chodzi. Dlatego internetowe spiewy Szustaka, chocby nie wiem jak piekne i bez zarzutu byly, sa tylko slodkim pierdzeniem, bo cala akcja rozgrywa sie gdzie indziej.<<<

Wreszcie jakaś mądra konkluzja w tej całej burzy w szklance wody i wzajemnym obrzucaniu się piaskiem w nadziei, że trafi oponentowi w oczy. W całej sprawie o. Szustaka jest jedno wyrażenie klucz: "przejęcie od środka instytucji". W takim przejęciu bardzo ważne jest aby nie wywoływać specjalnie sporów doktrynalnych czy problemów moralnych ale wpływać na konkretne wybory konretnych osób. Możemy się więc zapytać: "Czy o. Szustak jest elementem takiej gry, polegającej na przejęciu Kościoła (np. wiernych od środka) i wpłynięcie na konkretne wybory wiernych np. w kampanii prezydenckiej?" 

Aby przejęcie było skuteczne buduje się w danym środowisku wiernych autorytet wokół postaci, która potem powie to czy tamto: np. teraz zdecydowałem się pójść na wybory, bo wreszcie mam sensownego kandydata. Dla mnie jest rzeczą oczywistą, że aby wpływ był skuteczną pułapką trzeba formalnie trzymać się doktryny oraz dbać o formę przekazu adekwatną do sprofilowanego odbiorcy. 

Jak takich ludzi poznać? Wydaje mi się, że jedyna droga to niestety grzebanie w biografii i wyłapywanie właśnie takich lapsusów, które kończą się przeprosinami - jak mówienie o głosowaniu na Hołownię.

Z góry zaznaczam, że nie wypowiadam się o osobie o. Szustaka, bo go nie znam. Wypowiadam się na temat jego zachowania, które można obejrzeć na youtubie czy domyśleć się w publikowanych tekstach.

Z mojej strony to byłoby tyle.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Witekbieszczady 18 lutego 2020 00:06
18 lutego 2020 09:52

Masz rację, to faktycznie zdumiewające, ale na szczęście nie ma tych "zwolenników" tutaj zbyt wielu. Nawet pełnią pozytywną rolę. "Argumenty" za przebierańcem są tak słabe, że w istocie powodują skutek odwrotny od zamierzonego.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @MarcinD 18 lutego 2020 09:06
18 lutego 2020 09:54

 Kilka osób,zdecydowana mniejszość przyjęła linię obrony w stosunku do Szustak pt. oddzielnie ziarna od plew.. Osobiscie twierdze,ze pozostaly plewy..Nie ma mowy o jakimś podziale w SN.. I trzymajmy się tematu noty Coryllusa i jego sensu, bo o tym jest dyskusja.. Moim zdanie bardzo dobrze ,ze ona sie odbywa, zamiatanie pod dywana to kiepski pomysł..I tu nie chodzi o osłabienie środowiska SN ,bo ono jest silne, to Szustak ewidentnie próbuje osłabić katolików wkładając kij w mrowisko..Fatalnie zachowal sie Szustak , a jego enigmatyczne przeprosiny tego faktu nie zmienią..  

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Draniu 18 lutego 2020 09:54
18 lutego 2020 10:30

Niekoniecznie się z Tobą zgodzę. Dyskusja ma sens tylko wtedy, kiedy ktoś jest w stanie zmienić zdanie, choćby się do tego na początku nie przyznał, ale potem wyjdzie to z jego dalszego stanowiska. Tutaj na razie kilka osób się nieźle poróżniło i to już nie pierwszy raz, a to nie sprzyja sile środowiska. Czas pokaże. Ja np. jednak przyznaję, że mogłem się mylić i dobre skądinąd rekolekcje z początku działalności były prawdopodobnie tylko wabikiem, żeby potem wykorzystać odbiorców do innych celów, które widzimy dopiero teraz - a dokładnie od "poszedłem na film Kler w habicie i było naprawdę w porządku". Gdybym znał przeszłość o. Szustaka wcześniej, pewnie bym też wcześniej miał wątpliwości. Czyli jednak kluczowe znaczenie ma droga człowieka i to czy ją zmienia prawdziwie, czy tylko na niby.

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 18 lutego 2020 09:41
18 lutego 2020 10:46

W zasadzie tylko o to chodzi. O konkretne wybory. Szustak ma dostep do duzej grupy ludzi, ktora go slucha z atencja i szacunkiem. Mowiac inaczej - dysponuje kluczem do spolecznego targetu, ktory liczy sie z jego opinia. Ktos to dostrzegl (bynajmniej nie Holownia) i zlozyl mu oferte. Kasa przyjmie i magazyn wyda.

Nie podejrzewam Szustaka o glupote i naiwnosc, choc to tak moze z pozoru wygladac, ze on przeciez na "gleboko wierzacego katolika" bedzie glosowal. Dla nie to jest ewidentny deal i gdyby poznac szczegoly tej operacji to moze sie okazac, ze jestesmy w wiekszej matni niz z Bolskiem Walesa, bo umocowanie jest juz bezposrednio w strukturze koscielnej.

U komunistow jest to staly fragment gry, ze ten kto rzadzi, to nie jest wyeksponowany na najwyzszym stanowisku. Jest na najwazniejszym stanowisku, gdzie lacza sie linie komunikacyjne, wymiana informacji i realne polecenia, ktore sa wykonywane bez dluzszych debat.

Jesli chodzi o zasieg, to sila razenia Szustaka jest bardzo duza. Poza tym, krytyka Szustaka jest krepujaca, bo jednoczesnie wystepuje sie "przeciwko Kosciolowi i Slowu Bozemu". Wahan jednak miec nie mozna. To jest dla mnie proste i oczywiste. Jakiekolwiek w tym momencie usprawiedliwianie, ze jego ewangelizacyjne teksty sa bez zarzutu sa bez sensu. Nie o to toczy sie gra.

zaloguj się by móc komentować

valser @BTWSelena 18 lutego 2020 09:39
18 lutego 2020 10:48

W szczegolach tkwi piekno. Bez wdawania sie w szczegoly ma sie tylko powierzchowny oglad, z gruntu falszywy i nieskuteczny. Ale jak za bardzo sie skupic na szczegolach, to przeslepia sie calosciowy oglad.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @mniszysko 18 lutego 2020 09:41
18 lutego 2020 12:14

Dokładnie tak. Niewiele można by do tego dodać.

Jestem nawet zdania, że dalsze "drążeni"e tematu intencji o. Szustaka  jest zbędne.

Koń jaki jest sam się zaprezentował.  A że popełnił falstart, to może i lepiej.

Być może niektórzy zdążą jeszcze otrzeźwieć.  Bo, rzecz jasna, nie wszyscy.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @valser 18 lutego 2020 10:48
18 lutego 2020 12:23

Właściwie, Valserze " ten kto rzadzi, to nie jest wyeksponowany na najwyzszym stanowisku" świetnie to ujęła pani Rembikowska w ostatniej swojej notce,odsłaiając kulisy,które miały wpływ na późniejsze bez mała losy światowe. Historie ,które do dzisiaj wloką się jak smród po gaciach... I nie sądzę,aby nawigotorzy taką dyskusją dali się podzielić ,czy skłócić..KK był rozsadzany od środka już dawno...A wzmożony łomot jest ostatnio dość intensywny... Szkoda,że ojciec Szustak wszedł w taką narrację.  Co nas nie zabije ,to wzmocni...  Bóg jest miłosierny i ten kto wierzy,wiary nie straci... i tylko tyle w tej kwestii.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @KOSSOBOR 17 lutego 2020 23:18
18 lutego 2020 12:31

Cbdo: 

niejaki Rafał Matyja ogłosił, iż hołownia to kandydat młodzieżowego buntu.

Tak że ten... co do wyskoku "zupełnie prywatnego" o. Szustaka.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @KOSSOBOR 18 lutego 2020 12:31
18 lutego 2020 12:41

Hołownia, naturalnie, a nie "hołownia". Pahdą.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @mniszysko 18 lutego 2020 09:41
18 lutego 2020 13:08

Mądra konkluzja w całej tej burzy pojawiła się odpowiednio wcześnie jeszcze przed burzą, a więc moim niedzielnym tekscie, zatytułowanym "O księżach, którzy potrafią się fajnie mylić i jeszcze fajniej przepraszać", w którym zwróciłem się do księdza Krakowiaka z prośbą o poradę duszpasterską: "Czy to możliwe co powiedział pewien bardzo mądry duszpasterz, że ksiądz, którego parafianie kochają, jest bardzo często wysłany przez samego Szatana?" Niestety na to co ja tam napisałem niemal nikt nie zwrócił uwagi i wszyscy się na mnie rzucili, tłumacząc mi, jak to ojciec Szustak popiera cudzołóstwo, seks analny i dziaranie się. Jeśli dziś ci sami, którzy to mówili, dziś dochodzą do konkluzji, które o tym wszystkim nagle zapominają, to ja za takie konkluzje dziękuję.

zaloguj się by móc komentować

molier @mniszysko 18 lutego 2020 09:41
18 lutego 2020 13:57

I tutaj, moim zdaniem, tkwi problem. Dyskutanci odnoszą się do zupełnie różnych aspektów działalności o.Szustaka. Bo faktycznie doktrynalnie zarzucić mu niczego nie można właściwie. Doktryna ok, narzędzia komunikacji iście amerykańskie też ok, przekaz trafia w najczulsze potrzeby duchowe, czy psychiczne. I nagle dysonans poznawczy. Niewinne zdanie o preferencjach politycznych o.Szustaka zawaliło calą narrację. To dopiero nam otwiera oczy? Nie było wcześniej sygnałów, że budowanie społeczności wokół o.Szustaka służy innym celom niż ewangelizacja? A skąd to było wiadomo? Gospodarz wskazuje na szereg takich sygnałów, ale dla wielu to nic takiego, że zakonnik nie podlega właściwie regułom obowiązującym w nowicjacie, czy w ogóle życiu zakonnym. No to ja już nie wiem, co może nas skłonić do myślenia.

 

 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @KOSSOBOR 18 lutego 2020 12:31
18 lutego 2020 14:07

Chcą zrobić z Hołowni nowego Kukiza. W sumie, czemu nie, hehe.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 18 lutego 2020 13:08
18 lutego 2020 14:12

Pytanie nigdy nie jest zadna konkluzja, co najwyzej wyrazeniem watpliwosci, jak w Twoim wypadku. Z ostroznosci lepiej pytac niz wypowiadac zdania orzekajace, co jest zrozumiale. I Ty to zrobiles. I nic wiecej.

Szustak przede wszystkim popiera Holownie, a nie cudzolostwo i seks analny, i to jest burza. Reszta jego dzialanosci propagandowej to jest maskirowka, zeby ludzi, ktoryz mu zaufali i dalej ufaja wpuscic wyborczy kanal. I o to byla burza, a nie o to co Tobie sie wydaje.

Watek tatuazy wyszedl tylko w takim kontekscie, zeby pokazac, ze jego pierdolety o tatuazach sa tak samo oszukane jak streczenie Holowni. Sprawa jest prosta. Szustak jest wydziargany. Co tam ma zatuszowane nie ma znaczenia. Jesli jest przeciwko tatuazom, a tatuaz nosi, to jego narracja sie nie skleja. Jesli ma tatuaz i go zachwala, to staje poprzecznie do tego co my tu o tatuazach myslimy. Jesli twierdzi, ze jedne tatuaze sa fajne, a drugie bez sensu, to on oczywiscie ma te fajne. W kazdym z tych przypadkow osobiscie mowie - spadaj gosciu na drzewo ze swoimi bajkami.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 18 lutego 2020 10:46
18 lutego 2020 15:41

Wrzucam trochę info z tego, czego się dokopałam dzisiaj na temat ludzi, których lansuje o. Szustak i ludzi, których z kolei lansują ludzie lansowani przez o. Szustaka. Tatuaże to przy tym Pan Pikuś:

Też mam od wczoraj przekonanie,że to "produkt" a może "szef zarządzający segmentem rynku". Zaczyna się od Fundacji MALAK, której pomysłowacą i inspiratorem jest o. Szustak. Fundacja ma wydawnictwo, które "ewangelizuje słowem, muzyką i designem. Design to m.in. t-shirty z langustą,"kartki pocztowe z cytatami o. Adama Szustaka" . Żadnych świętych obrazków.Wydawnictwo fundacji: książki o. Adama Szustaka głównie.

W dziale "nasi autorzy" poza o.Adamem Szustakiem jest jeszcze 7 osób, w tym pan Karol Sobczyk , przedstawiony jako :"... Prezes Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, gdzie ściśle współpracuje z bp. Grzegorzem Rysiem. Wraz z żoną prowadzi Wspólnotę Głos na Pustyni, jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się wspólnot w Polsce. Jej członkowie od kilku lat ewangelizują i posługują modlitwą w całym kraju. ...".

https://fundacjamalak.pl/wydawnictwo/

https://fundacjamalak.pl/projekty/poprosze-niebo-konferencja-o-tym-co-masz-i-mozesz-w-jezusie/

Fundacja "Chrześcijańska Fundacja Głos na Pustyni"jest  opiera się na 4 Filarach:Słowo Boże, jedność chrześcijan,rola Izraela i Powtórne Przyjście.

Co do "roli Izraela" to szefowie fundacji przedstawiają tę kwestię następująco: Wylanie Ducha Świętego, które miało miejsce w XX wieku, dotknęło nie tylko Kościoły chrześcijańskie, ale także Żydów. Po raz pierwszy od dwudziestu wieków Duch Święty zaczął powoływać i wzbudzać kongregacje żydowskich wyznawców Jezusa (Yeshuy) Mesjasza, którzy zachowują żydowski styl życia oraz żydowską tożsamość. Obserwujemy również powrót Żydów z całego świata do swojej ojczyzny. Wierzymy, że są to znaki czasu dane od Pana i głęboko nosimy Izrael w naszych sercach i modlitwach. Uznajemy, że jako narody zostaliśmy wszczepieni w naturalny pień i gałęzie wierzącego Izraela (Rz 11, 17-24). Stało się to po to, aby stworzyć „jednego nowego człowieka” (Ef 2, 15) razem z narodami, jako „współdziedzicami i współczłonkami ciała i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie” (Ef 3, 6).
Wierzymy, że modlitwa za Izrael, aby uznał Yeshuę za Mesjasza i mógł zawołać „Błogosławiony który przychodzi w Imię Pańskie” oraz inicjatywy dążące do jedności chrześcijan przygotowują drogę naszemu Panu na Jego drugie Przyjście.

Natomiast rolą Kościoła jest uznanie swoich korzeni i fundamentów w Izraelu, odpokutowanie nauczania o zastąpieniu narodu wybranego przez Kościół oraz uznanie prawowitego miejsca żydowskich wyznawców Jezusa (Yeshuy) wewnątrz jednego Ciała Chrystusa – Mesjasza....". ODPOKUTOWANIE NAUCZANIA O ZASTĄPIENIU NARODU WYBRANEGO PRZEZ KOŚCIÓŁ.

Fundacja jest organizacją pozarządową. Fundacja przedstawia się jako chrześcijańska.

Wydawnictwo tej fundacji promuje właśnie książkę pana Dana Almetera ,działacza organizacji  z USA o nazwie "the Gatherings in the Holy Spirit between Catholics and independent charismatic leaders" czyli Spotkania/Zebrania w Duchu Świętym Katolików i charyzmatycznych liderów".

Na stronie fundacji Chrześcijańska Fundacja Głos na Pustyni jest on przedstawiany następująco: "...Dan Almeter  Lider Ekumenicznej Wspólnoty Przymierza Alleluia w Auguscie, w stanie Georgia.
Bierze udział w spotkaniach między katolikami i liderami wolnych Kościołów, zwanych Gatherings in the Holy Spirit. Pełnił funkcję przewodniczącego Katolickiej Fraterni Wspólnot Przymierza w USA – prywatnego stowarzyszenia wiernych, działającego na prawach papieskich.
Jest licencjonowanym doradcą, który podróżuje z wykładami zarówno po USA, jak i poza granicami...."

 

https://glosnapustyni.pl/wspolnota/o-nas/

 

https://glosnapustyni.pl/wspolnota/4-filary/

https://www.alleluiacommunity.org/2019/08/16/unity-on-earth-as-in-heaven/

https://sklep.glosnapustyni.pl/ksiazki/253-jednosc.html

A tu pan Dan Almeter na spotkaniu w Polsce latem 2019 z młodzieżą opowiada od min. 6:54 o tym jak wstąpił do seminarium aby zostać księdzem i spędził w nim 6 lat i podczas studiów był kapelanem w szpitalu w Georgii  1000 mil od miejsca, gdzie żyłem To była prawdziwa opatrzność Boża. Tam spotkałem Wspólnotę Alleluja, która miała wtedy 3,5 roku. Od razu zakochałem się w charyzmacie jedności, jaką oni mieli.Natychmiast byłem w kryzysie powołania: czy wrócić i zostać księdzem, czy zostać w Georgii i dołączyć do wspólnoty. Wrócił do seminarium i się modlił a kiedy przyjmował Komunię św. głos w jego głowie mu powiedział:"wybór należy do ciebie,zrobisz więcej aby budować mój Kościół kiedy wstąpisz do Alleluja,niż kiedy zostaniesz tu i zostaniesz księdzem..."

Pan Sobczyk lansuje pana Dana Almetera a pana Sobczyka lansuje o. Szustak.

https://www.youtube.com/watch?v=1Qakf1aDWUQ

Co tu można dodać?

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @pink-panther 18 lutego 2020 15:41
18 lutego 2020 16:07

No właśnie.

1,5 doby mniej lub bardziej delikatnego kręcenia się wokół tezy czy Ojczulek aby nie popełnił jakichś błędów doktrynalnych, a może to tylko Hołownia go zauroczył albo zbytnio uwierzył w swoją wielkość.

Ludzie, ten gościu lansuje od lat Marcinka Zielińskiego, a więc cały ten pentakostalny zestaw drgawkowych charyzmatyków, dziwaczne niekatolickie ruchy w stylu Toronto blessing, upadki, spoczynki, pseudouwielbienia, pseudouzdrowienia itd. itp.

O czym tu jeszcze gadać?

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 18 lutego 2020 15:41
18 lutego 2020 17:16

Mozna jeszcze dodac, ze katechezy Szustaka sa bez zastrzezen. Nie wiadomo czy sie smiac czy plakac?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Vesuvio 18 lutego 2020 16:07
18 lutego 2020 17:58

O panu Zielińskim też nie słyszałam .Widzę,że już w 2018 były jakieś problemy i pojawiła się petycja pt."Petycja w sprawie zawieszenia posługi Marcina Zielińskiego i wspólnoty "Głos Pana"

https://zwiedzeni.pl/petycja-w-sprawie-zawieszenia-poslugi-marcina-zielinskiego-i-wspolnoty-glos-pana/

 A tu troszkę o "Toronto Blessing".:"...Toronto Airport Christian Fellowship Toronto Blessing to domniemane wylanie Ducha Świętego na ludzi ze wspólnoty Toronto Airport Christian Fellowship, wcześniej nazywanego Toronto Airport Vineyard. 20 stycznia 1994 roku, podczas kazania pastor zboru zielonoświątkowego – Randy Clark dał świadectwo o tym, jak “upijał się” Duchem Świętym i miał niekontrolowane napady śmiechu. W odpowiedzi na jego świadectwo zgromadzeni zaczęli śmiać się, warczeć, tańczyć, trząść się, szczekać jak psy, a nawet przewracali się na podłogę niczym sparaliżowani. Doświadczenia te przypisywano Duchowi Świętemu. Pastor zboru John Arnott nazwał to wielką ucztą Ducha Świętego. Zjawisku nadano nazwę Toronto Blessing, a wspólnota TACF przyciągnął uwagę całego świata..."

 

 To pan Marcin Zieliński doświadcza"Toronto Blessing"? Mocna rzecz. I ewentualnie o. Szustak nic o tym nie wie , czy raczej uznaje,że to źli ludzie pomawiają pana Zielińskiego?

https://zwiedzeni.pl/duch-swiety-czy-zwiedzenie/

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 18 lutego 2020 17:16
18 lutego 2020 18:05

Ja nic nie mam do katechez o. Szustaka, bo ich nie słucham. Wystarczyła jedna czy dwie. Ufnie uznałam, że to tylko kwestia formy, która mi nie odpowiadała a tatuaży nie widziałam. Co innego odgrywać przed młodzieżą "brata łatę" a co innego odpowiadać wymujająco na zarzuty egzorcysty (ks Glas) w sprawie zagrożeń, jakie niosą tatuaże. Ale tu widać "cięższy kaliber".

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @pink-panther 18 lutego 2020 17:58
18 lutego 2020 18:24

Zobacz Czcigodna Pantero,

https://www.youtube.com/watch?v=nSrp847Roiw

Jaka siła argumentów :-)

zaloguj się by móc komentowaćpink-panther @Vesuvio 18 lutego 2020 18:24
18 lutego 2020 19:00

No "siła argumentu" w stylu "tego się oglądać nie da" - o filmie demaskującym zachowania pana Marcina Zielińskiego.

Jakiś człowiek rok temu napisał pod tym wywiadem komentarz:

"...Szanowny Ojcze, Po zapoznaniu się z Ojca wypowiedzią i z inkryminowanym filmem mam cztery spostrzeżenia:1. przyznaje Ojciec, że z argumentacją strony przeciwnej się nie zapoznał, bo przeraziła Ojca forma - a dziwaczna i wysoce wątpliwa forma pląsów MZ wokół Najświętszego Sakramentu Ojcu nie przeszkadza - skąd ta niekonsekwencja;2. Po sprawdzeniu strony wspólnoty Głos Pana widzę świetnie zrobioną stronę FIRMY, nie wspólnoty religijnej z biogramami "członków wspólnoty" jak w jakiejś taniej kancelarii prawnej;3. BUDZI UZASADNIONY NIEPOKÓJ ORGANIZOWANIE SPOTKAŃ ZAMKNIĘTYCH - ZDAJE SIĘ, ŻE STOLICA APOSTOLSKA ZAKAZAŁA TAKIEJ PRAKTYKI DRODZE NEOKATECHUMENALNEJ, WIEC JUŻ SAMO TO UZASADNIA DALEKO IDĄCĄ OSTROŻNOŚĆ W RELACJI Z TĄ GRUPĄ;4. wspólnota w Raciborzu związana z ruchem charyzmatycznym, bardzo podobna do wspólnoty Marcina Zielińskiego miała "zatwierdzenie" Biskupa i wszystkie papierki jak należy, a mimo wszystko jej działanie ocierało się o prokuraturę i wydział kryminalny (zdaje się przesądził brak wniosku o ściganie) - dziś grupa jest poza Kościołem. Wiec może warto zrobić to co Ojciec często zaleca. Dać sobie na wstrzymanie, zastanowić się, zbadać.....ł się ...".

P.S. Pamiętam lata 90-te, kiedy na Okęciu lądowały całe tabuny protestanckich "misjonarzy",podobnie jak na lotniskach w Moskwie, Kijowie etc. Tam wchodzili, jak w masło a polski ciemny lud - nic. Reakcja minimalna lub zerowa. Jeśli ktoś odchodził z KK to na własny rachunek: a to nawrócenie w czasie "karnawału Solidarności" się "nie przyjęło", albo z innych prywatnych powodów przechodził w stan "nie-chodzenia-do kościoła".

To postanowili zrobić desant od środka. Nie pierwszy raz.

zaloguj się by móc komentować

Paris @MarcinD 18 lutego 2020 09:06
18 lutego 2020 19:03

Czy Pan na serio tak uwaza...

... ze  dla  jakiejs  nedzy szustakowej  albo  kilku innych "szustakow"  skloci  sie i oslabi srodowisko  SN  ?!?!?!

Bo ja uwazam, ze wprost przeciwnie... uwazam, ze te wszystkie 3 dyskusje byly bardzo potrzebne, ze srodowisko  SN  tylko urosnie  w sile i sie wzmocni...  no  i najwazniejsze, ze Szustak  ta swoja "deklaracja prywatna" i wszystkimi innymi po niej "dementi"  tylko  SIE  ZAORAL  i   to  PO  CALOSCI  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @pink-panther 18 lutego 2020 19:00
18 lutego 2020 19:52

No, ci rozwalacze KK wchodzili jak w masło, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie "dlaczego?".

Jak zauważyłaś były to lata 90-te, a więc za panowania Św. JP2. Był to czas bezkrytycznego wpuszczania czarnych wilków do owczarni i rudych lisów do kurnika. W Polsce nie znalazł się chyba żaden odważny biskup, który postawiłby tamę tym nadużyciom.

Teraz taki Marcinek Z. i jemu podobni czują swoją bezkarność, bo znajdują full acceptance u najpopularniejszych przedstawicieli hierarchii - vide słynny abp łódzki.

Poniżej taka sobie zwykła relacja...

Marcin Zieliński

10 września 2017 · 

Skończyliśmy wczoraj I Forum Charyzmatyczne w Skarżysku Kamiennej. Eucharystii przewodniczyło trzech biskupów Ordynariuszy diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej. Na Forum głosili ks. Profesor Mariusz Rosik, biskup Grzegorz Ryś. Ja również miałem przywilej poprowadzenia ostatniej konferencji oraz modlitwy o uzdrowienie.

Pan uczynił wielkie rzeczy! Oto kilka z nich:

-Jedna z kobiet miała guza wielkości 2 cm na swojej piersi, który był wyczuwalny, a po modlitwie zniknął!

-Jedna osoba z implantem w kręgosłupie szyjnym miała blokadę ruchu ręki prawej i pełen ruch powrócił.

-Jedna z kobiet 30 lat temu przeszła wylew. W konsekwencji całkowicie straciła słuch w lewym uchu. Podczas modlitwy ucho otworzyło się i zaczęła słyszeć pierwszy raz od 30 lat!!

- kolejna osoba od ponad 3 lat całkowicie nie słyszała na jedno ucho, słuch powrócił!

- Od 20 lat po wypadku samochodowym miałam nieustanny ból kręgosłupa. Pierwszy raz od tego czasu nie czuję bólu!!

Dziękujemy wszystkim za modlitwę. To rownież dzięki niej w 3 dni trzy niesłyszące osoby zaczęły słyszeć!!

Chwała Ci Jezu!

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: 6 osób

 

A w tle są oczywiście piniondze, co można nazwać sakrobiznesem. Ktoś w te drgawkowe charyzmatyckie ruchy inwestuje spory plik waluty; te ich mitingi odbywają się na stadionach i w wielkich halach sportowych, a inwestor jak to zazwyczaj bywa zażąda prędzej czy później zwrotu z inwestycji. 

Ciekawa dyskusja na ten temat tu: https://www.youtube.com/watch?v=l6rlAhxJjnQ

 

 

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @stanislaw-orda 17 lutego 2020 20:50
18 lutego 2020 20:01

To jest rozległy temat. Najgorsze, że ci ludzie często nie mają do kogo(albo nie mają kogoś takiego w "zasięgu wzroku") się nawet zwrócić z pomocą żeby ich naprostował, nauczył "chodzić", za to "ci z brzytwami" czekają.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Kuldahrus 18 lutego 2020 20:01
18 lutego 2020 20:33

Niech zaczną od pójścia do konfesjonału. Na ogół znajduje się w zasięgu niezbyt długiego spaceru.

zaloguj się by móc komentować

darkforce @gabriel-maciejewski
18 lutego 2020 21:16

Super tekst, nie dodam ani jednego słówa.

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 18 lutego 2020 09:32
18 lutego 2020 22:02

Też tak myślę, kwestia na ile on jest świadomy swojej sytuacji jest wtórna do osiągniętych "pików dla systemu". Przypomnę tylko, że kiedy o. Szustak zaistniał na SN omawialiśmy też regał z książkami na tle którego przemawiał i książki Twardocha, które udało się dosyć łatwo rozpoznać. Nie wiem ile czasu minęło od tych rozmów ale on dalej przemawia na tym samym tle. Mieszka w Ikei?

31 grudzień 2018

https://www.youtube.com/watch?v=mhp1xc6Lpyo

15 luty 2020

https://www.youtube.com/watch?v=KB7J_jRhl74&t=172s

Czepiam się ale razi mnie ta sztuczność "ścianki". No i porównuję do pogadanek Coryllusa, gdzie za każdym razem inne książki są wystawiane a tu lokowanie jednego produktu. Też przypadkiem jak ten Hołownia.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @onyx 18 lutego 2020 22:02
18 lutego 2020 22:04

"Ten program zawiera lokowanie produktu"

zaloguj się by móc komentować

genezy @valser 18 lutego 2020 17:16
18 lutego 2020 22:27

Niektóre jego katechezy są straszne. Nie wchodząc w szczegóły kilka z nich naprawdę może zdewastować porządnie młodą duszę- nie odniosę się które to, bo mam w dupie osobników którzy, podejrzewam, mogli by się tym napawać. Ale odniosę się do innej z pozoru osoby- do Marysi Sokołowskiej. Do Szustaka jako księdza miałem zaufanie, więc ciężko było tak na zimno go za przeproszeniem analizować- natomiast teksty Marysi zawsze mnie szokowały (wiem że tutaj był ogólny entuzjazm i fajerwerki), a już zupełnie oczy mi zamarzły jak zobaczyłem ją mówiącą na tle flagi. No ale na gadkę patriotyczną jestem szczepiony, na katechezy- nie.

zaloguj się by móc komentować

onyx @stanislaw-orda 18 lutego 2020 22:04
18 lutego 2020 22:37

Tak z tym, że samego lokowania bym się nie czepiał bo z czegoś trzeba żyć ale problemem jest to co jest lokowane. Hołownia-kandydat jest wystrugany przez trepownię a Twardoch w zestawie z noblistką Tokarczuk i byłą już medialną parą Bonda-Mróz to pierwsza liga współczesnej wersji Związku Literatów Polskich. Jądro systemu w odmłodzonej szacie graficznej. Zgadzam się z tym co napisałeś wcześniej tylko uważam, że z play-station trochę przestrzeliłeś. W porównaniu do Facebooka, YouTube czy Netflixa granie na pleju to łagodna rozrywka. Oczywiście w rozsądnych ilościach czasowych ;)

zaloguj się by móc komentować

genezy @onyx 18 lutego 2020 22:37
18 lutego 2020 22:43

Mróz w ostatniej swojej książce zaatakował pez pardonu księży.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @onyx 18 lutego 2020 22:37
18 lutego 2020 22:49

To bedyskusyjne, że zależy co to za produkty są lokowane.

Tyle że w kategorii ideolo jakoś tak się składa, że lokujący i lokowany wywodzą się  zazwyczaj z tej samej opcji.
Ideolo, oczywiście.

Nie korzystam z play-station, facebooku czy netflixa. Oceniam rzecz po rodzaju słownictwa w rozmowach między przedstawicielami gimbazy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Vesuvio 18 lutego 2020 19:52
19 lutego 2020 12:50

Ja raczej miałam na myśli "wchodzenie jak w masło" w społeczeństa odarte przez 3 pokolenia ateizacyjnego terroru - z wszelkiej wiedzy o wierze katolickiej i fundamentalnych różnicach doktrynalnych mutacji protestanckich. Ludność z terenów byłego ZSRR nie miała elementarnej wiedzy o tyj, czym jest termin "10 przykazań Bożych" a zdewastowana Cerkiew nie miała jeszcze struktur,żeby wyjaśnić to nieporozumienie. W dodatku "katolik" oznaczało w Rosji i ZSRR -"Polak" i związane z tym stare uprzedzenia, to oferta różnych denominacji protestanckich i zwykłych sekt poparta milionami "dularów" w pomocy charytatywnej, która była wtedy na wagę złota, bo rozsypał się spójny system "osłony spcjalnej"-rozstzygnął o tym "wejściu jak w masło".

Natomiast to, co Pan pokazał to dla mnie szok. Widać, że i do polskiego KK znalazlsię wtedy "wytrych" czyli wewnętrzne ruchy "protestantyzujące" przemycane pod pięknym hasłem "ekumenizmu".

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @pink-panther 19 lutego 2020 12:50
19 lutego 2020 14:35

No niestety tak to wygląda. A ekumaniactwo mamy przepotężne, rozmawialiśmy niedawno z kolegą przypadkowo będąc na wydziale teologicznym z pewnym nieznanym nam panem i byliśmy przekonani, że to heretyk, który tam prezentuje odmienne podejście do katolickiej nauki. Strasznie mocno wygadywał na przeciwników Lutra i zachwalał zbawienny wpływ ewangelików w naszym kraju. O filmie G. Brauna "Luter" wykrzykiwał wręcz "ohyda" (a przyznał się, że tego filmu nie oglądał i oglądać nie ma zamiaru). Okazało się potem, że to katolicki ksiądz prof. dr hab. XYZ ..... wykładowca ekumenizmu i misyjności. I tacy ludzie mają wpływ na naszą seminaryjną młodzież. Brrrr

Ekumenizm może być piękny tylko wówczas, gdy nawrócą się sekciarze (ci wewnątrz i na zewnątrz KK) - z naszą i Bożą pomocą. Amen.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Vesuvio 19 lutego 2020 14:35
19 lutego 2020 18:11

Bardzo ciekawe. Czyli wulgaryzując temat, "ekumenizm" odbywa się wtedy, gdy katolicy w "negocjacjach pokojowych" rezygnują ze swoich symboli, ze swojej tożsamości, z dorobku teologicznego i kulturowego, ze swoich świętych, ze swojej krzywdy czyli utraty klasztorów, kościołów , bibliotek,świętych sprzętów, pamięci o swoich przodkach wymordowanych przez braci protestantów - i przede wszystkim - z Matki Boskiej a protestanci NIE REZYGNUJĄ Z NICZEGO i brną w dalsze nowinki i ekscesy obyczajowe, pęczniejąc z samozadowolenia. No sorry, nie ze mną takie numery, Brunner, to jest chcę powiedzieć: nie ze mną taki "ekumenizm":))No cóż, na wojnie, jak na wojnie.

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @pink-panther 19 lutego 2020 18:11
19 lutego 2020 20:23

Dokładnie - jesteśmy na wojnie. Wszystkim niedowiarkom polecam w takiej sytuacji wykonanie bardzo prostego testu. 

Idźcie do Waszego proboszcza i wysondujcie co byłoby dla niego prostsze do przeprowadzenia w kościele: nabożeństwo ekumeniczne (np. z pastorem ewangelickim przy ołtarzu i wygłaszającym homilię do wiernych) czy też odprawienie Mszy Św. w Tradycyjnym Rycie Rzymskim?

Ja już tego testu u mnie niestety nie muszę przeprowadzać.

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 18 lutego 2020 22:02
19 lutego 2020 21:53

"Jak ogarnac zycie" i osoba duchowna witajaca sie "dzien dobry, dzien dobry moi drodzy". On jeszcze dobrze nie zaczal, a juz trzeba go wylaczyc. HEHE! Braun jakby go przepytal "na okolicznosc bycia osoba duchowna" to by zaczal "Szczesc Boze", albo "Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus" i to by ustawilo te rozwazania w odpowiednich rejestrach.

Szkoda dalszych klikow w tym temacie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Vesuvio 19 lutego 2020 20:23
19 lutego 2020 22:01

Jak słaba jest formacja nowego pokolenia osób duchownych z kolejnych roczników (głównie intelektualnie - no, ale to nie dotyczy tylko seminariów), skoro nie potrafią dostrzec, że ekumenizm to zrównywanie wszystkich form religijnych, w oparciu o dogmat modernistyczny, że wszystkie sa jednakowo dobre, czytaj jednakowo  prawdziwe.

Więc co to za różnica,

Kto zatem jest głównie odpowiedzialny za to, że ekumenizm w KR-K uzyskał od dawna prawo obywatelstwa?

To wygląda jak zjazd po spirali śmierci.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować