-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Żeby nie było niczego, czyli Personalia II

Skala wczorajszej dyskusji o salonie24 trochę mnie zaskoczyła, nie spodziewałem się, że te sprawy są aż tak bardzo zapomniane, a dla wielu czytelników wręcz nieznane, a przez to bardzo interesujące. Postanowiłem więc, że jeszcze trochę powspominam salon, gdzie pisałem przecież przez osiem lat dzień w dzień. Jeśli wziąć pod uwagę, że pisali tam także autorzy wynagradzani przez właścicieli, to uczciwie przyznać trzeba, że mieli oni niezłą bekę ze mnie i moich poczynań. Nawet niewolnik narysował kiedyś moją karykaturę, jak siedzę samotnie we wszechświecie i reklamuję książki.

Zanim przejdę do konkretów wspomnę o trzech kwestiach. Pierwsza – fragment filmu „O dwóch takich co ukradli księżyc”, filmu, który powinien być z kilku przynajmniej względów obowiązkową do opanowania treścią dla działaczy PiS i sympatyków tak zwanej prawicy, patriotów czy jako się tam oni wszyscy nazywają. We fragmencie tym Jacek i Placek spotykają chłopa, który poświęca czas od świtu do nocy na czynności absurdalne. Przenosi w garści ziemię z jednego pola na drugie. Kiedy go pytają co robi, opowiada, że miał spór z królem, który go wyrolował i zostawił mu skałę, a sobie zabrał dobry grunt. Żeby trochę jeszcze poszydzić, powiedział mu, że może sobie z tej ziemi wziąć tyle ile zmieści mu się w garści. No więc chłop nosił tę ziemię, albowiem był człowiekiem serio traktującym deklaracje i postanowił przenieść cały czarnoziem króla na swój skalisty kawałek. Przypominam ten fragment filmu z udziałem Jarosława i Lecha Kaczyńskich, z nadzieją, że wszyscy, którzy patrząc jak codziennie przez osiem lat pracuję za darmo na klikalność i wyniki salonu, dobrze się przy tym bawili. Chcę także przypomnieć, że w pewnym momencie nasze dwa blogi – toyaha i mój – generowały jedną trzecią wejść na ten dziwny portal. W tym czasie Igor Janke organizował tam telewizję, zapraszał Lejba Fogelmana, Janusza Mikke, robił szkołę liderów i wywiad z Obamą. Blogów było setki, dwa robiły 1/3 ruchu w całym interesie. Ostatni tekst w salonie24 opublikowałem 26 marca roku 2017. Od tamtego czasu nie napisałem tam ani słowa. Okazuje się – tak mi to zrelacjonowano, bo na salon nie zaglądam – że w rankingu najpopularniejszych autorów salonu jestem na piątym miejscu. Pomyślałem, że to nieźle. Jak umrę, nawet dzisiaj, to niektórych ludzi będzie straszyć to puste miejsce po mnie. A powiem Wam w tajemnicy, że to dopiero początek. Mam całkiem nowe plany.

Nie będę tu pisał o misji salonu, ale o pewnej kwestii, która w tym salonie odbijała się jak w soczewce. Zgromadziło się tam sporo osób, które siebie nawzajem przekonywały o tym, że są niezwykłe. Używały do tego celu różnych chryzmatów, z których wszystkie były fałszywe. Ja się dziś znów trochę poznęcam nad nieboszczykiem Paliwodą, który przekonywał nas w swoich tekstach, że przeżywał różne moralne rozterki i dyskutował o nich na seminariach z rozpoznawalnymi i sławnymi myślicielami. To była metoda, którą stosowali też inni. Metoda, nie dająca efektu, albowiem ludzie przeżywający coś intensywnie nie chcą, by im te przeżycia tłumaczyć po akademicku. Chcą, żeby trafić do ich serca. To zaś jest bardzo trudna sprawa, a główną w niej rolę gra intuicja. Jest to też kwestia obłożona dużym ryzykiem, o którym ani razu nie wolno wspomnieć, bo można się zamienić w słup soli. Jeśli ktoś zamiast podjąć ryzyko, obstawia się autorytetami, opisuje siebie i swoją misję za pomocą, fikcyjnych sporów ideologicznych, których prawdziwa natura nie jest rozpoznana, to może co najwyżej sprowadzić na siebie nieszczęście. Ujmując rzecz w skrócie – autor jest po to, by podnieść znaczenie czytelnika, a nie swoje własne. A tak właśnie czynili w salonie ci, którzy chcieli uchodzić za autorów poważnych. W świecie realnych wzruszeń i realnych emocji, to było równoznaczne ze ściągnięciem gaci na przyjęciu. A przy tym nie dało się owego mechanizmu wyjaśnić nikomu. Powtórzę może więc jeszcze raz – nie ma nic bardziej odstręczającego i niewiarygodnego niż męska kokieteria, nie mająca pokrycia. Fałszywe deklaracje składane publicznie, przez sam tylko swój ciężar i sam moment bezwładu pogrążą każdego. Nic nie trzeba robić, nie trzeba nikogo atakować, ani specjalnie zeń szydzić. Wystarczy tylko poczekać. Co było i jest do okazania - ciągle ponoć zajmuję piąte miejsce w rankingu najpopularniejszych autorów salonu24.

Prócz autorów domagających się uznania a priori, już to przez uwarunkowania i uwikłania środowiskowe, już to przez koligacje rodzinne, już to przez udział w polityce czy życiu publicznym, czynni tam też byli zwykli agenci. Im się wydawało, że zrobienie dymu wokół jakiejś kwestii zmienia opinię dużych grup ludzi. To byli zwykle ludzie prości jak przecinak. Nigdy nie zapomnę jak niemiecka blogerka Oda, zdziwiła się, kiedy jej napisałem, że Bismarck nie był kanclerzem za Wilhelma II, bo ten go zwolnił i zatrudnił Leona von Caprivi. To był ten poziom. Byli też darmowi prowokatorzy, którzy chcieli zwracać uwagę na siebie także naszym kosztem, a także gwiazdorzy, w których inwestowano bardzo dużo, na samym początku, a który potem popełnili kilka szkolnych błędów i skazali siebie samych na zapomnienie. Byli ludzie, którzy bardzo brzydko szydzili ze mnie i moich poczynań, a potem kiedy okazywało się w co i o co się gra, usiłowali się zaprzyjaźnić. Nigdy tak nie róbcie. Po czymś takim, mogę co najwyżej odebrać hołd i przyjąć podarunki. Nic ponadto.

Czasem ludzie, zaskoczeni moją postawą, determinacją i wytrwałością, pytają po co mi to wszystko? Jakiego rodzaju satysfakcji dostarcza mi ta aktywność? Odpowiadam najdokładniej jak umiem – to są jakości i emocje nieporównywalne z niczym. Być może z lotem w kosmos. Nie da się tego wymienić na nic.

Dawniej kiedy pracowałem gdzieś tam na etatach, nigdy nie mogłem awansować. W pewnym momencie przestałem się nawet starać, nie zależało mi. Nigdy też nie dostawałem pochwał, no może nie nigdy, ale bardzo rzadko. To było dobre, bo nauczyło mnie nie zwracania uwagi na głupstwa. Kiedy napisałem dobry tekst, mnóstwo ludzi rzucało się, żeby go poprawiać. I to mi w zupełności wystarczyło jako symptom sukcesu. I nich tak pozostanie na zawsze. Niech nikt nic nie mówi i nie pisze o mnie, a wyznacznikiem sukcesu niech będzie wycie w obozie naszych wrogów, albo głuche milczenie. To jest najlepsze.

Pisałem tu wczoraj o manipulatorach dewastujących emocje, celowo i na zimno. Uważam, że takich ludzi należy zwalczać bezwzględnie i bez żadnej litości. To są bowiem wyłącznie, jeden w drugiego, przedstawiciele nierozpoznanych struktur, a ich celem jest deprawacja czytelnika i wysysanie mu krwi z serca. Czytelnik zaś jest jakością na rynku najważniejszą. Kto psuje czytelnika musi zginąć. Nie może być inaczej. Kwestii – jak odróżnić tekst dobry od tekstu zmanipulowanego i naznaczonego fałszywymi emocjami nie da się prosto wytłumaczyć. Ironia jest czasem dobrą podpowiedzią, ale nie zawsze. Zawsze jednak jasne jest, po co na rynku pojawiają się manipulatorzy - po to, żeby nie było niczego. Tę samą misję realizował salon – żeby nie było niczego. Jeśli ktoś uzurpuje sobie prawo do pozycji i dorobku, a żeby się utrzymać na nogach w konfrontacji z innymi autorami i z czytelnikami potrzebne mu są: seminaria Ojca Salija, prof. Legutko, sześć zaprzyjaźnionych redakcji, matka w wydawnictwie sejmowym, dwóch kolegów w ABW i jeden w TVP, oraz zaprzyjaźniony ambasador w Jemenie, to niech – pardon – spieprza. Mi wystarczy, że będę mógł przenieść tę garść ziemi z jednego miejsca w drugie. I z tą myślą Państwa zostawiam, albowiem muszę dziś sporo spraw pozałatwiać na mieście.tagi: blogosfera  książki  autorzy  skuteczność  salon24 

gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 10:02
143     4723    21 zaloguj sie by polubić
komentarze:
bendix @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 10:13

Jednak przypomniałeś sobie o tej szkole liderów :-) PLUS

zaloguj się by móc komentować

proton @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 10:22

Ja trafiłem na Salon zupełnie przypadkiem, zaskoczyła mnie początkowo ta ilość blogerów i ogrom bzdur jakie wypisują. Raz na blogu pewnego kompletnego durnia o nicku bodajże Stary, którego notki jak wszyscy pewnie pamietają zawsze były na stronie głównej, rozgorzała standardowa nawalanka i ktoś wspomniał Coryllusa i jego "wyznawców" w pejoratywnym zabarwieniu. Tak trafiłem na autora, książki itd itd. Do tego czasu blogi kojarzyły mi się z wynurzeniami pogubionej młodieży płci obojga albo takich durni jak Stary, ogólnie modny obciach. Salon, jak się okazuje miał za zadanie odpowiednio spozycjonować blogerów o zacięciu publicystycznym, którzy za Chiny nigdy nie zainteresowaliby psa z kulawą nogą i przekierować zainteresowanie czytelników właśnie na takie bzdety. To że razem z Toyachem przejęliście niezauważenie 30% publiki, nie było powodem do pochwał, to była WASZA WINA i należała się kara, te cofania liczników, blokady itd. Janke i spółka to zwykła banda oszustów.

 

Duży plus.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 10:29

To Twoje pisanie o celowym dewastowaniu emocji....rozumiałam...ale bardzo ważne że co jakiś czas o tym przypominałeś.

Wielkie dzięki Ci.

Ogromne.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 10:33

>Jeśli ktoś zamiast podjąć ryzyko, obstawia się autorytetami

>autor jest po to, by podnieść znaczenie czytelnika, a nie swoje własne.

>W świecie realnych wzruszeń i realnych emocji, to było równoznaczne ze ściągnięciem gaci na przyjęciu. A przy tym nie dało się owego mechanizmu wyjaśnić nikomu. Powtórzę może więc jeszcze raz – nie ma nic bardziej odstręczającego i niewiarygodnego niż męska kokieteria, nie mająca pokrycia. Fałszywe deklaracje składane publicznie, przez sam tylko swój ciężar i sam moment bezwładu pogrążą każdego. Nic nie trzeba robić, nie trzeba nikogo atakować, ani specjalnie zeń szydzić. Wystarczy tylko poczekać.

>Byli ludzie, którzy bardzo brzydko szydzili ze mnie i moich poczynań, a potem kiedy okazywało się w co i o co się gra, usiłowali się zaprzyjaźnić. Nigdy tak nie róbcie. Po czymś takim, mogę co najwyżej odebrać hołd i przyjąć podarunki.

>Czasem ludzie, zaskoczeni moją postawą, determinacją i wytrwałością, pytają po co mi to wszystko? Jakiego rodzaju satysfakcji dostarcza mi ta aktywność? Odpowiadam najdokładniej jak umiem – to są jakości i emocje nieporównywalne z niczym. Być może z lotem w kosmos. Nie da się tego wymienić na nic.

>Dawniej kiedy pracowałem gdzieś tam na etatach, nigdy nie mogłem awansować. W pewnym momencie przestałem się nawet starać, nie zależało mi. Nigdy też nie dostawałem pochwał, no może nie nigdy, ale bardzo rzadko. To było dobre, bo nauczyło mnie nie zwracania uwagi na głupstwa. Kiedy napisałem dobry tekst, mnóstwo ludzi rzucało się, żeby go poprawiać. I to mi w zupełności wystarczyło jako symptom sukcesu. I nich tak pozostanie na zawsze. Niech nikt nic nie mówi i nie pisze o mnie, a wyznacznikiem sukcesu niech będzie wycie w obozie naszych wrogów, albo głuche milczenie.

Albo góra pieniędzy.

>Pisałem tu wczoraj o manipulatorach dewastujących emocje, celowo i na zimno. Uważam, że takich ludzi należy zwalczać bezwzględnie i bez żadnej litości. ... ich celem jest deprawacja czytelnika i wysysanie mu krwi z serca.

> po co na rynku pojawiają się manipulatorzy - po to, żeby nie było niczego.

>Mi wystarczy, że będę mógł przenieść tę garść ziemi z jednego miejsca w drugie. (fragment filmu „O dwóch takich co ukradli księżyc”... miał spór z królem, który go wyrolował i zostawił mu skałę, a sobie zabrał dobry grunt. ... może sobie z tej ziemi wziąć tyle ile zmieści mu się w garści. ... postanowił przenieść cały czarnoziem króla na swój skalisty kawałek.)

Pisanie kolejny raz oo jest chyba nieestetyczne, ale trudno :)

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 10:39

Zajrzałam teraz z ciekawości na salon i widzę pod każdym postem tych samych komentujących. Komentarze beznadziejne. Czy oni też są na etacie. Taki podział. Jeden "ważny" bloguje, drugi kometuje. Można rzecz, salon dewastacji emocji.

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 10:42

To motto przewodnie dla działaczy PiS i sympatyków tak zwanej prawicy z garścią ziemi przenoszoną z jednego pola na drugie po prostu doskonałe. Prościej nie da się wyjaśnić, o co powinno chodzić tym, którzy realnie chcieliby coś zmienić przy niekorzystnych, wręcz niewykonalnych, warunkach.

No ale garść garści nierówna. Jedni wolą dewastować za garść dolarów, jeśli już trzymać się metafor filmowych.

I proszę tylko tych dolarów nie brać dosłownie.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 10:53

Jest to jednak niezmiernie smutne, że tak, przy otwartej kurtynie sadzi nam się kłamstwa wprost w twarz i każe się nam je źreć. Tak, czytelnik jest najważniejszy ale według nich i to nieważne, czy to Tusk, czy Kaczyński, jego ma nie być, albo ma być z wypranym mózgiem, co obserwujemy wokół i to zarówno w Polsce, bo tutaj już dawno.

PS Znalazłem kopie bloga Coryllusa i Panthery z salon24.pl. Będzie moja notka z linkami do nich.

zaloguj się by móc komentować

umami @cbrengland 10 stycznia 2020 10:53
10 stycznia 2020 11:00

A notki Toyaha uda Ci się zarchiwizować? Poczekam nawet rok. Chyba, że zdradzisz patent jak to robisz?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @cbrengland 10 stycznia 2020 10:53
10 stycznia 2020 11:10

Ale to wcale nie jest smutne. Moim zdaniem inspirujące. Chyba książki zacznę o tym pisać

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @umami 10 stycznia 2020 10:42
10 stycznia 2020 11:11

Tam są też inne metafory

zaloguj się by móc komentować
gabriel-maciejewski @proton 10 stycznia 2020 10:22
10 stycznia 2020 11:12

Tak, stary był wyjątkowym bałwanem...

zaloguj się by móc komentowaćBrzoza @oda 10 stycznia 2020 11:11
10 stycznia 2020 11:25

zdecyduj się - dachujesz, piszesz do przyjaciela, do toto oda

zaloguj się by móc komentować

smieciu @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 11:27

Człowiek znów dowiedział się paru rzeczy... Dobrze że mnie Salon szczęśliwie ominął. Jego istnienie zauważyłem tylko dzięki Smoleńskowi. Kiedyś, dawno, nie mając pojęcia o co z nim chodzi w pewnym miejscu sieci wdałem się w dyskusję popierając teorię zamachu choć ni w ząb nie miałem konkretnych argumentów ale ponieważ zwykle okazuje się że jest inaczej niż mówią to co mi szkodziło? Potem nie było już odwrotu a ja dowiedziałem się o wielu ciekawych sprawach  i chyba nawet tą drogą jakoś dotarłem do coryllusa. Chociaż co może zaskoczy ja kojarzę autora bardziej z naszychblogów na których się zaczepiłem.

Do Salonu jednak nie przekonałem się gdyż wydał mi się miejscem pełnym chaosu. Z dużo wpisów, za dużo komentarzy nic nie wnoszących. Za dużo różnej paplaniny. Zanim zacząłem czytać odechciało mi się. Może akurat trafiłem na tych, których eksponowali na górze ;) Czytałem tam rzeczy tylko, jeśli ktoś gdzie indziej zamieścił odnośniki.

Z FYMem też miałem szczęście. Zanim się dowiedziałem kto zacz, przeczytałem fajny tekst demaskujący jego poczynania tylko na zasadzie analizy tego co pisze i jak pisze o Smoleńsku. Może nawet mam zapisany gdzieś ten tekst. To było dobre gdyż odpadł mi jeden problem do ogarnięcia, nie musiałem sobie tym zawracać głowy.

Ostatecznie ominęło mnie zjawisko zwane Salonem24, nawet nie zdawałem sobie sprawy z jego wagi.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 11:31

Ta kadencja wlasciwie zweryfikuje wszystko i to juz się dzieje.. Retoryka słabnie i z dnia na dzień pada na pysk.. Salon24 osiagną dno, identyczne jak PO.. To sa wydrązone dynie.. Pustaki.Pewno teraz zastanawiają się nad przeflancowaniem, kolejna zmiana formy, a te ich marne treści pozostaną te same.. Dziś jedynie bezczelnie bazują na tzw. przyzwyczajeniach komentatorów.  

A niech zdycha to całe zakompleksione towarzycho z parciem na szkło i tym ich żenującym lansie...

Ta ostania tragedia udowodniła jaka marność wyziera z tamtych rejonów.. Dno i piec metrów mułu.

I to ślizganie się na czyjejś tragedii.. Czlowiek został zadzgany ,zarzniety.. A oni uprawiaja ckliwe pierdy o sobie.

Tak, smialo mozna powiedzieć to jest przerażająca patologia.. To nie ma prawa przetrwać.. To juz sa ruiny .. Impotencja to dla nich byłby komplement..

 

 

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @oda 10 stycznia 2020 11:11
10 stycznia 2020 11:31

Może jakieś liczby by się przydały do tak światłej opinii.

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski 10 stycznia 2020 11:12
10 stycznia 2020 11:38

W tym sensie że przypomniałeś sobie dokładnie o co chodziło.

zaloguj się by móc komentować

damian-wielgosik @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 11:39

Skoro takie rzeczy wychodzą, to ja może przypomnę z zawodowego obowiązku, że lepiej nie używać w innych serwisach i na poczcie tego samego hasła do konta co na salonie.

zaloguj się by móc komentować

bozenan @oda 10 stycznia 2020 11:11
10 stycznia 2020 11:41

Oda, to naprawdę ty? ta z salonu? łza się w oku kręci

zaloguj się by móc komentować

Draniu @bozenan 10 stycznia 2020 11:41
10 stycznia 2020 11:54

Tak sie zastanawiam, po co te emocje i nad czym ? 

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 12:00

A dlaczego to się nazwało "salonem"? Zalatuje kawiorem i ekskluzywną wodą sodową.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski 10 stycznia 2020 11:11
10 stycznia 2020 12:02

Nie , E tam. Siedziałam akurat w archiwum IPN.

Byłeś odważnikiem na drugiej szalce wagi.

Tak.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @betacool 10 stycznia 2020 12:00
10 stycznia 2020 12:04

We Francji były takie salony Dam... błękitne pończochy czy cóś.....tak mi się kojarzy . Nawet jest rycina, ale nie umiem wkleić. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @umami 10 stycznia 2020 10:42
10 stycznia 2020 12:08

Jeszcze z innej bajki .....o krasnoludkach co chłopu pomagały ziemię suchą orać... Krasnoludki i Marysia co gąski pasła.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Wrotycz1 10 stycznia 2020 11:31
10 stycznia 2020 12:17

Statystyki sa proste.. Na salon24 zagląda pies z kulawą nogą to samo sie dzieje z Blogpress.. Tyle pozostało z tej ich retoryki.. Faktycznie wszystko robią ,żeby nie było nic i to świadomie.. Zero świeżości , wszystko co wezmą w swoje brudne łapska zamiatają pod dywan.. Ślepota.. Kastraci .. Dynamika i determinacją poszła się.... Szkoda nawet wulgaryzmów na te ich docinanie kuponów... Kiedyś gardlowali na PO ,ze misie sa tłuste.. Dziś oni dorawli sie do kasy, a mózgi zwietrzały.. Smród roznosi sie na całą okolicę z tego skwasnialego sosu.. Niech dalej się poklepuja nawzajem i cmokają.. Za jakiś czas obudzą sie z ręką w nocniku..

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @umami 10 stycznia 2020 11:00
10 stycznia 2020 12:59

Wszystkie moje salonowe notki są albo na moim blogu toyah.pl, albo wciąż dostępne w salonie pod adresem osiejuk.salon24.pl

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @Draniu 10 stycznia 2020 12:17
10 stycznia 2020 13:03

Tam się obraca kilkudziesięciu ludzi. Robią stały bełkot. Dla mnie jedyne ciekawostki to Świat za pięć lat i kwestie związane z OZE. Tu chodziło mi tylko o to, czy ta pani jest w stanie dotrzeć do statystyk opisujących ten portal, czy tylko tak sobie emocjonalnie plecie.

zaloguj się by móc komentować

umami @krzysztof-osiejuk 10 stycznia 2020 12:59
10 stycznia 2020 13:07

Ja wiem ale co innego je mieć w domu pod ręką. Ja zapisuję dobre rzeczy, tak już mam.

zaloguj się by móc komentować


umami @krzysztof-osiejuk 10 stycznia 2020 12:59
10 stycznia 2020 13:09

Zapomniałem zapytać, czy jak już komentowałem na blogu toyah.pl, to muszę przesyłać teraz swój e-mail jeszcze raz?

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 13:22

Było to dawno, więc nie pamiętam kiedy trafiłem na / do Coryllusa.

Pamiętam kiedy zacząłem omijać s24. Był to moment kiedy ogarnęła ich 'żóltaczka' i dali d fejsbukowi.

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @betacool 10 stycznia 2020 12:00
10 stycznia 2020 14:10

nie wiem dlaczego. Jak przyszedłem pierwszy raz na urodziny wszyscy zlecieli się mnie oglądać. A wyglądałem naprawdę źle. Nawet Leski przyszedł, ale się nie zapoznaliśmy. Widocznie nie zasłużyłem

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @Draniu 10 stycznia 2020 11:31
10 stycznia 2020 14:11

Oni jeszcze spróbują unieważnić cały rynek treści, zanim ostatecznie odejdą

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @cbrengland 10 stycznia 2020 10:53
10 stycznia 2020 14:27

Jako żywo pasuje tu najnowszy wpis bozeny o "karmie". Jako paszy dosłownie i "przeznaczeniu" w przenośni

Za garść dolarów, jak ktoś tu ładnie skojarzył, jeden by drugiego... Na szczęście zawsze jest ten trzeci ;)

 

zaloguj się by móc komentować


przerywampanu @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 14:56

A pamiętacie niejakiego Artura Nicponia? To był gość! :) 

Mieszkał na jakimś ranczo pod Wrocławiem, był kolegą Igora i zorganizował u siebie pierwsze urodziny salonu. 

Na zdjęciu profilowym siedział w kapeluszu na jakieść tęgiej terenówce a w dłoniach miał prawdziwą strzelbę, z któraj chciał strzelać do lewaków. :)))  

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski 10 stycznia 2020 14:11
10 stycznia 2020 15:12

Tym pasożytom emocjonalnym i specom od pornografii cierpienia ludzkiego ,nie uda się .. Warto podkreślić ,ze jedynie będą próbowali.. Demaskują sie z dnia na dzień..  Tam nie ma śladu autentyczności..  Jakieś stałe fragmenty gry ktore przyprawiają o mdłości.. Piekło ich pochłonie.. 

Człowiek przez kilka dni leżał niezywy, sam w domu , brutalnie zamordowany.. A oni wspominki sobie urządzają.. 

Coryllusie, dobrze .ze napisałeś kolejny tekst pt.Perosnalia.. 

Niech wszyscy widzą jakie prostactwo intelektualne wyziera z tamtych okolic..Gra pozorów.. Szmira w najgorszym wydaniu..

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przerywampanu 10 stycznia 2020 14:56
10 stycznia 2020 15:16

W sumie to nie ma co wspominać takie to szambo było. To tak jak by wspominać przeżycia z gułagu. Narobili mnóstwo szkody. Na szczęście do końca im nie wyszło.

I ta wszechobecna buta. Tak zapamiętałem również Leskiego.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @umami 10 stycznia 2020 13:07
10 stycznia 2020 16:09

Wiadomo, że można zapisać notki z salonu do PDF-a czyli można je przenieś do takiej postaci. 1441 notek TOYAH-a i 2903 notki CORYLLUS-a. Aż się prosi, żeby SOFTWARE napisać i "zassać" CAŁY salon do siebie ... oby tylko nie kokietować ... że zacytuję

"Powtórzę może więc jeszcze raz – nie ma nic bardziej odstręczającego i niewiarygodnego niż męska kokieteria, nie mająca pokrycia."

zaloguj się by móc komentować

umami @ArGut 10 stycznia 2020 16:09
10 stycznia 2020 16:26

Kiedyś było można w Adobe Acrobat Profesional zapisać cały serwis ale dawno temu to robiłem, może spróbuję coś w wolnej chwili wykombinować, softwer byłby idealny ale nie jestem informatykiem, niestety.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 16:43

U Makuszyńskiego baśń i metafory, a tu prawdziwy bohater (już go zresztą dawno temu linkowałam na niesławnym S24). Wytrwałość i pracowitość zawsze przynosi efekty. Niestety, często odłożone w czasie. No, ale przecież dla sławy, dla zysku czasem... Albo: wspomnisz późny wnuku.

https://www.youtube.com/watch?v=JbKO2S_f6vc

Leniwym wyjaśniam, że chodzi o największy na świecie (sic!) kamienny most, zbudowany przez jednego człowieka - Jana Stacha ze Znamirowic.

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @jolanta-gancarz 10 stycznia 2020 16:43
10 stycznia 2020 16:58

Jako dziecko oglądałem film o nim. Pamiętam, że zaprzęgał krowę do takich niby sań, takich płóz, którymi woził po rozmiękłym błocie kamienie na budowę. Bardzo mi się to podobało. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @przerywampanu 10 stycznia 2020 14:56
10 stycznia 2020 16:59

Nicpoń nie zorganizował nigdy u siebie żadnych urodzin salonu

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Draniu 10 stycznia 2020 15:12
10 stycznia 2020 16:59

Tak, on tam leżał, a oni o nim myśleli ciepło, to jest najlepsze

zaloguj się by móc komentować

przerywampanu @gabriel-maciejewski 10 stycznia 2020 16:59
10 stycznia 2020 17:18

Oczywiście, że zorganizował. W 2007 roku była mocno zakrapiana biba u niego na ranczo.
Wszyscy mieli mega kaca i rano pili wodę z jego studni. Pana jeszcze nie było na solanie więc może pan nie wiedzieć.

Informacje o tym fakcie zostały wygumowane z sieci razem z faktem znajomości właściciela s24 z niewygodnym Nicponiem. Stało się to po zgłoszeniu tego ostatniego do prokuratury przez bodajże Azraela za tekst "Zalegalizować strzelanie do lewaków" oraz po tekście Galopującego Majora demaskującego pochodzenie fortuny Nicponia. Taki "przyjaciel" był niewygodny w obliczu tego o czym pisze pan w swojej notce. 

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @odon 10 stycznia 2020 16:59
10 stycznia 2020 17:20

A zna acan jakąś polityczną blogosferę? Czy może tak się waści w główce majaczy i piaskownica za Akademię Platońską uchodzi?

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @umami 10 stycznia 2020 16:53
10 stycznia 2020 17:21

Zwłaszcza, że prawdziwe.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 10 stycznia 2020 16:58
10 stycznia 2020 17:24

Ciekawe, jak się teraz czują potomkowie tych wrednych sąsiadów, kiedy ich turyści o most Stacha indagują? Może jeszcze kasę za oprowadzanie biorą?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @jolanta-gancarz 10 stycznia 2020 17:24
10 stycznia 2020 17:27

To jest nader prawdopodobne. Pecunia nie omlet....czy tak jakoś

:)

 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @przerywampanu 10 stycznia 2020 14:56
10 stycznia 2020 17:58

Jasne, że pamiętam, tyle, to jest akurat mój przyjaciel, nie jakiegoś tam Igora. Minęło ponad dziesięć lat, a my nadal w pełnym kontakcie i proszę jeno, żeby nie wycierać klawiatury Nicponiem. 

Reszta się zgadza, ale pominąłeś koniki wyścigowe, stawy, laski, karaski oraz serce szczere. Impreza się odbyła, to prawda. Baranek poszedł z grilla i mięsa różne. Pewnie po necie petają się zdjęcia. 

Tu w ogóle, to nie do Pana, ale w dyskusji o S24 bajdy szczere.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @umami 10 stycznia 2020 13:09
10 stycznia 2020 18:12

Tak. Bo blogger musi Ci wysłać zaproszenie i Ty je będziesz musiał potwierdzić.

zaloguj się by móc komentować

valser @jolanta-gancarz 10 stycznia 2020 16:43
10 stycznia 2020 18:19

Mocne. Man on the mission. Czasami byc przycisnietym do muru jest darem Niebios. Trzeba miec nerwy ze stali, zeby z tymi sasiadami do wspolnego stolu zasiasc. Dla mnie to jest wiekszy wyczyn niz zbudowanie mostu.  Ich twarze na "Jubel party" sa bezcenne.

Na koncu przyjechala telewizja w jakies 20 osob i "zrobili reportaz". NAwet maestro Jerzy Maksymiuk zalapal sie na liste plac.

zaloguj się by móc komentować

przerywampanu @Jacek-Jarecki 10 stycznia 2020 17:58
10 stycznia 2020 18:20

Daleko mam do wycierania klawiatury A. Nicponiem.

Czytałem s24 prawie od samego początku a Nicpoń wbił mi się w pamięć.

Mnie nie było na tej impreze więc o "laskach i karaskach" nic nie wiem. Picie wody ze studni "nazajutrz o poranku" pamiętam bo ktoś (może Pan?} to obrazowo opisał. 

Jeśli chodzi o Igora to bardzo dobrze pamiętam, jak się tą znajomością chwalił. Do czasu, o czym napisałem wcześniej.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @przerywampanu 10 stycznia 2020 18:20
10 stycznia 2020 18:29

Tylko te "laski" to oczywiście w sensie leśnym, znaczy się drzewnianym, żeby nie było.

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 18:30

Coz,  Panie Gabrielu...

... od samego poczatku mialam dobra intuicje, co toto  za dziadostwo jest ten caly s24,  kto zacz te dete,  tepe Janke'sy... i ze ten caly, dety projekt  byl  SPONSOROWANY nawet przez obecnego premiera Morawieckiego... bankstera.  Zdycha toto "salonowe" dziadostwo i dobrze, to byla zawsze tylko kwestia czasu... szkoda  mi tylko  tej  OGROMNEJ  PRZEWALONEJ i  kompletnie straconej  KASY... naszej  panstwowej, wspolnej kasy  !!!

Zal rowniez,  ze nikt  za to  URZEDOWE  MARNOTRAWSTWO  nie poniesie  ZADNEJ  ODPOWIEDZIALNOSCI... ale wierze, ze siegnie ich  DEPRAWATOROW,  MANIPULATOROW  i  zwyklych  OSZUSTOW  kara boza,  niewaleznie czy ta banda w nia wierzy czy nie - to jednak kara ich siegnie... a jesli nie ich - to ich bliskich  !!!

 

Panie Gabrielu, zycze Panu - na te radosna okolicznosc kompromitacji s24 i calkowitego uniewaznienia tej bandy -  tylko zdrowia i spelnienia marzen... bo ten sie smieje, kto sie smieje ostatni... i jeszcze nie ma tego zlego coby na dobre nie wyszlo...

... Gora stoi... alleluja i pod prad  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @bendix 10 stycznia 2020 15:16
10 stycznia 2020 19:18

Dzięki S24 poznałem pisanie Coryllusa i Toyaha; byłem raz na urodzinach salonowych i mogłem zobaczyć Ufkę, Leskiego, Gw1990 i wyrobić sobie własną opinię; samemu napisałem trochę tekstów i poddałem krytyce ze strony komenatorów, mogłem uczestniczyć w kilkuset dyskusjach. Pisanie o tym, że to szambo to jednak za dużo. Po prostu trzeba się było rozstać i tyle. Właściciele mają swoje cele, człowiek ma inne. Ot. 

PS

Nie byłem niczym agentem, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

PPS

Czy mogę prosić o wyłącznie z wszechobecnej buty?

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 19:18
10 stycznia 2020 19:30

Ufka jest dla mnie nikim. Pana/Ciebie z salonu nie pamiętam.

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 19:18
10 stycznia 2020 19:33

Ufka - butna, bezczelna, wszechwiedząca, prorok - do zaorania.

"Wszechobecna buta" Dziwi mnie to że muszę to tłumaczyć. Wszechobecna nie znaczy że dotyczy wszystkich.

Czy teraz zostałem zrozumiany?

zaloguj się by móc komentować

grudeq @bendix 10 stycznia 2020 19:33
10 stycznia 2020 19:44

Ja rozumiem: wszechobecna jako dotykająca każdego, kto w danym miejscu przebywa. Wszechobecna znaczy właśnie że dotyczy wszystkich. 

Większośc była butna oznacza, że nie wszyscy byli butni.

Chyba dobrze myślę?

 

zaloguj się by móc komentować

przerywampanu @Jacek-Jarecki 10 stycznia 2020 18:29
10 stycznia 2020 19:48

nieeee, no oczywiście :) 

pozdrawiam Mistrza. 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @bendix 10 stycznia 2020 19:30
10 stycznia 2020 19:48

Swoją drogą buta właśnie mi się kojarzy z tym jak ktoś o drugim człowieku pisze że jest nikim. 

Można nic nie napisać, uważać drugą osobę za nic nie wartą, ale wtedy na pewno nie padnie zarzut o bucie. 

 

zaloguj się by móc komentować


bendix @grudeq 10 stycznia 2020 19:48
10 stycznia 2020 19:56

Niech będzie że to ja jestem butny. Skoro nie zauważyłeś tam tego to jest mi niezmiernie przykro - nie jestem lekarzem okulistą.

Pani JJ też była zadęta. Zwłaszcza wstawiając Swoje zdjęcie "profilowe" z poprzedniego stulecia.

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 19:44
10 stycznia 2020 20:00

Wszechobecna nie znaczy dotykającą każdego. Wszechobecna znaczy że tam się tak zachowywała większość kolegów i koleżanek królika. Przykro mi że muszę takie podstawowe rzeczy tłumaczyć. Czasami już nie mam siły! Logika?

zaloguj się by móc komentować

grudeq @bendix 10 stycznia 2020 19:56
10 stycznia 2020 20:08

Widzisz ale gdybym nie był na salonie to bym tobie nie przyznał racji, w opini że JJ była zadęta. Ludzie są butni, ale S24 żeby był miejscem wszechobecnej buty... no bez przesady. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 20:08
10 stycznia 2020 20:24

Ja, wybacz tak to wtedy odbierałem. Co do zdjęcia JJ to nie mam racji? O tekstach pisanych nie wspomnę. Nie pamiętasz tej mądrali? Sadło też nie pamiętasz? Zadęcie było. Łącznie z Leskim. Pamiętasz jak się wściekał że mu podkłady kolejowe śmierdzą krezolem pod domem? Co było pierwsze? Zajezdnia metra czy budynek? Ktoś go zmuszał żeby tam zamieszkał?

Tam buc buca koleś królika poganiał. Szkoda że wtedy tego nie komentowałeś.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @bendix 10 stycznia 2020 20:00
10 stycznia 2020 20:27

Wszechzwiązkowa Partia Bolszewików, oznaczało że obejmowała wszystkich bolszewików.

Wszechobecna... znaczy, że obejmowała wszystkich, a nie większość.

Taka jest moja logika. Po proszę kogoś lepiej orientującego się w języku o rozstrzygnięcie. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 20:08
10 stycznia 2020 20:29

Leski był postacią która mnie szczególnie irytowała*

A może nie pamiętasz barbura z którego jad się lał strumieniami?

*to najłagodniejsze określenie które mi przyszło do głowy

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 20:27
10 stycznia 2020 20:32

Jak rozumiem w ZSRR wszyscy kochali "wadzę"? Ci co kopali uran na Magadanie też?

Czepiasz się chociaż doskonale wiesz co miałem na myśli.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @bendix 10 stycznia 2020 20:24
10 stycznia 2020 20:33

W planach pewnie pierwsza była zajezdnia metra, ale pewnie wyszło że budynek był pierwszy. 

Z JJ masz rację. Z Ufką masz rację. Kataryna.. lubiłem czytać jej "rozkminy", ale mając po czasie wiedze kim była - patrzę na to inaczej.

Leskiego nie czytałem, ufkę tylko przeglądałem - dlatego nie miałem szansy tego komentować. Żeby było jasne o co mi chodzi - napisał Pan Salon24 to szambo, a tam był i mój blog. Sorry ale jest coś takiego jak miłość własna. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 20:37

" W planach pewnie pierwsza była zajezdnia metra, ale pewnie wyszło że budynek był pierwszy. "

Mylisz się. Zajezdnia była jak tam jeszcze były pola! To było w połowie lat 80-tych.

Potem w latach 2000 się Leski pobudował i szczekał.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @grudeq 10 stycznia 2020 20:08
10 stycznia 2020 20:41

A jakie to salon24 ma inne cele  ?  Proszę łaskawie nam to wyjaśnić.. Może jakiś przykład ,skoro użyta została liczba mnoga.. Coryllus napisa wyraźnieł ,ze cel jest jeden. Są jakies inne?

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 20:33
10 stycznia 2020 20:43

"... napisał Pan Salon24 to szambo, a tam był i mój blog. "

Piszmy sobie na TY. Ja doskonale wiem że tam pisali wartościowi ludzie. Ale zdajesz się nie rozumieć co mam na myśli pisząc że to było jednak szambo. To przecież wyszło przy okazji tragicznej śmierci Leskiego.

Miłość własna do szamba?

Jest inaczej.

Niektórzy nie są w stanie przed sobą przyznać że wdepnęli w coś.

Tak jak ja wdepnąłem w Nowy Ekran. Przez chwilę im się to udało. Niestety :-( Nikt nie jest perfekcyjny.

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 20:33
10 stycznia 2020 20:50

Ja doskonale rozumiem że szmatsalon to kawałek Twojego życia.

Ale nie kompromituj się.

Przypominij sobie "akademię liderów" z wykładowcą siemonioszmaciakiem.

Nie daje Ci to nic do myślenia? Prześpij się z tematem :-(

Najserdeczniej Ciebie pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 10 stycznia 2020 20:41
10 stycznia 2020 21:09

Nie ma i nie było. Wyraźnie wypłynął smrodek. Było to czuć, ale nikt nie miał twardych dowodów (może ta akademia)

Przy okazji tego zabójstwa wszystko stało się jasne.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @Draniu 10 stycznia 2020 20:41
10 stycznia 2020 21:19

na przykład salon miał na celi promowanie fb, a ja nie bardzo. I miał także inne gusta estetyczne - reforma z masą zdjęć, co ostatecznie mnie od salonu odrzuciło. 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @bendix 10 stycznia 2020 20:50
10 stycznia 2020 21:31

Daje mi to bardzo dużo. Tak samo jak z tym, że wszechobecne... znaczy w większości (to też jednak jakaś kompromitacja). W akademii liderów nie brałem udziału. Po prostu s24 był w pewnym momencie dobrą formą umieszczenia notek blogowych, tyle i tylko tyle.  

Uważam też, że oceniając siebie sprzed lat 12 kiedy zaczałem pisać na S24 muszę oceniać wiedzę jaką wtedy miałem, a nie jaka ujawniła się po latach. Świństwa żadnego nie zrobiłem. Niczego nie ukradłem. Nikogo nie zabiłem. Więc nie widzę pola dla jakiejś swojej kompromitacji. A to, że jakoś nabiłem staty Jankemu.... trudno, przeżyję. Skoro jemu to tak do szczescia potrzebne. 

Do czego zatem mam się przyznać? Z Leskim na wódkę nie chodziłem i nie chciałem chodzić. Z Ufką wina nie piłem i nie chciałem. Nie pisałem do Leskiego aby mi załatwił aby nie było lagow z mojego kompa, bo ich nie miałem. Na Akademię Siemoniaka nie chciałem się zapisywać. No Na Boga do czego mam się przyznać, szanowny Panie (zachowajmy jednak formę w 3 osobie). 

 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 21:38

Ludzie, nie wariujcie, bo faktycznie, jak się tak spojrzy z dystansu, to wyglądacie jak jakaś pieprzona sekta. 

Pokłony, podlizywanie się, nieopanowanie w rozdawaniu razów. Te dwie dyskusje są po prostu okropne, a teksty je inicjujące wcale nie lepsze. Mogłyby służyć jako przykład krańcowej już bufonady. Zaraz popękacie jak jakieś Haszkowe prosięta.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Jacek-Jarecki 10 stycznia 2020 21:38
10 stycznia 2020 21:44

Może Hasiorowe organy?

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 21:31
10 stycznia 2020 21:52

Poddaje się.

Ja o czym innym pisze a Pan z kosmosu.

" Więc nie widzę pola dla jakiejś swojej kompromitacji. "

Kompletny brak zrozumienia tego co do Pana napisałem.

Już ostatni raz tłumaczę:

...z kompromitacją nie chodzi o to że Pan się skompromitował pisząc na salonie (bo tak nie było) tylko że Pan nie rozumie po latach że to było SZAMBO. Czarno ba białym się to WYDAŁO, a Pan swoje "że jednak to były Pańskie piękne młode lata"

KaTaStroFa!

 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @bendix 10 stycznia 2020 21:52
10 stycznia 2020 22:04

Zabójstwo Leskiego jest dowodem na to, że to był bardzo naiwny, głupi i lekkomyślny facet z poważnymi problemami; Ludzie których miał za przyjaciół z S24 zostawili go w potrzebie albo nie byli mu w stanie pomoc; a i istniał na tym salonie pewien układ z powiązaniami miedzy właścicielami i uprzywilejowanymi osobami. Ok. ale jak to się przekłada na to, że mój blog, blog Coryllusa, Toyaha, Jareckiego, Unukalhaiego, Seamana, Witka był szambem? 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Jacek-Jarecki 10 stycznia 2020 21:38
10 stycznia 2020 22:09

A co w tych dyskusjach...

... a nawet tekstach je inicjujacych jest takiego okropnego, ze sie Pan tak zbulwersowal  ???

"Jakas pieprzona sekta... bufonada... Haszkowe prosieta"... nie przegial Pan przypadkiem  ???

Life is brutal... i czesto tak wlasnie trzeba  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @bendix 10 stycznia 2020 10:13
10 stycznia 2020 22:13

Józef Orzeł też cisnął jakąś szkołę liderów, ciekawe, czy to był ten sam projekt. Mieli szkolić liderów w każdym powiecie, w każdej gminie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @grudeq 10 stycznia 2020 22:04
10 stycznia 2020 22:13

Nadal Pan nic nie zrozumiał. Pański blog i blogi naszych kolegów nie były i nie są SZAMBEM. Gdzie to Pan u mnie przeczytał?

Środowisko w którym się obracaliśmy było/jest SZAMBEM. Teraz jaśniej?

Przy okazji czy słyszał Pan o "netykiecie"? (co do 3 osoby)

zaloguj się by móc komentować

bendix @maria-ciszewska 10 stycznia 2020 22:13
10 stycznia 2020 22:15

Ja mam gdzieś Józefa. Rozmawiamy o czymś zupełnie innym!!! Proszę mi tu nie cisnąć "a u was biją murzynów"

zaloguj się by móc komentować

Paris @maria-ciszewska 10 stycznia 2020 22:13
10 stycznia 2020 22:25

Jakies ZEROWISKO  liderUF  mialo powstac pod Skierniewicami. 

A poza tym to  "nasze blogi" Sakiewiczowe czy  s24  to wylacznie  ZEROWISKA  dla SWOICH  JELOPOW  !!!... i w rzeczy samej  DNO  i  6  METROW  MULU  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Paris 10 stycznia 2020 22:09
10 stycznia 2020 22:26

A czyta szanowny Pan, czy tylko tak, z miłości?

Zresztą szkoda mi czasu, żeby tłumaczyć. Napisałbym o tym tekst, ale nim zdążę i tak stąd pewnie wylecę. Pozdrawiam

 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Jacek-Jarecki 10 stycznia 2020 21:38
10 stycznia 2020 22:28

To są naprawdę jakieś jaja, okazuje się, że wszyscy, dorośli w końcu ludzie i chyba co najmniej po maturze, jak jeden mąż wierzyli, że dziennikarz Janke z żoną Bogną i niejakim Krawczykiem, ze wsparciem funduszy z EU, postanowili im stworzyć strefę wolnego słowa, w dodatku bezinteresownie. I wierzyli by w to do dzisiaj, a właściwie do wczoraj, bo im Coryllus wytłumaczył, jaki to był syf, więc po trzeciej takiej notce w komentarzach powstanie idea pozwu zbiorowego o kradzież własności intelektualnej, czasu, pracy, złudzeń oraz marzeń.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @bendix 10 stycznia 2020 21:52
10 stycznia 2020 22:38

Ależ nic się nie wydało, to wszystko, co dziś wiadomo, było wiadomym od początku. To jest prosty wybór, albo się z czegoś korzysta, albo nie, jak komuś potrzebny facebiook, to na nim jest, a jak niepotrzebny, to nie ma musu przecież, tak samo z instagramem, salonem24, czy szkołą nawigatorów. Piszecie tu wszyscy, nabijając Coryllusowi kabzę, może nie bezpośrednio, ale jednak i to jest całkowicie OK. Jak idę do restauracji, to przecież wiem, że na mnie ktoś zarabia, istotne jest, czy mi się tam podoba, czy mi smakuje i czy mnie stać.

Śmierć Leskiego nic nie pokazała nowego, jeśli ktoś nie zauważył do tej pory, że w Polsce dziennikarze, to najgorsze szumowiny bez zdolności intelektualnych, powinien zainwestować w okulary. Lansują się na śmierci kolegi? Zdziwieni?

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Paris 10 stycznia 2020 22:25
10 stycznia 2020 22:42

Pan jest tak głupi, czy tylko udaje jako tajny agent głupoty? Sobie dopisuj intencje nie mnie. Pan tutaj prezentuje jakąś wiedzę mgławicową, z tyłka, pardą, wyjętą. Zło, jakie było sednem S24 i zmian tam permanentnie zachodzących nie ma nic, albo mało wspólnego z tym, co tu się o tym pisze. W ogóle, aby krytyka miała jakikolwiek sens najpierw wypadałoby znać/pamiętać chtonologię wydarzeń, a Wam się jakoś wszystko miesza. Owszem, skutek może wyprzedzać przyczynę, ale na razie nie jest to powszechne doświadczenie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @SalomonH 10 stycznia 2020 22:38
10 stycznia 2020 22:47

Widzisz, jest pewna różnica jak idziesz do knajpy gdzie w/g ulotki i "menuuuu" podają jadło eko a okazuje się że jadłeś karmę dla psów.

Poniał?

zaloguj się by móc komentować


Draniu @grudeq 10 stycznia 2020 21:19
10 stycznia 2020 22:51

 Cel jest jeden , ciągłe próby unieważnienia treści.. Tak jak to Coryllus napisał.. 

Wydaje mi się, że używasz swojej argumentacji po to tylko zeby nikogo z tamtego kwadratu nie urazić, uprzejmy jesteś.. 

Ale chyba nikt nie uwierzy ,ze salon24 pada na pysk z tych powodów i celów o których  wspomniałeś ? 

Czy był/jest autentyczny  ? Czemu patrzysz na całe przedsięwzięcie przez pryzmat swojej osoby ,proszę spójrz na sprawę szerzej, na sam projekt jakim był format pt.salon24..Dzis tak to trzeba oceniać.. Przynajmniej tak mi się wydaje..

Rozmawiajmy szczerze bez zbędnych konwenasow i tu nie chodzi o to ,czy ktoś się poczuje z blogerów urażony.. 

Porozmawiajmy o pułapce jaką był/jeszcze jest ,salon24..  swobodnie mozna pisać o tym projekcie internetowy w czasie przeszłym.a przeciez ma wszelkie narzędzia zeby działać dalej ,dlaczego tak nisko upadł ? 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 10 stycznia 2020 22:51
10 stycznia 2020 22:55

Dziękuję. W sedno/Sadło. Ale czemu nie w trzeciej osobie? ;-)

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 22:59

Nie, nie poniał, bo ja od dziecka nie wierzę ślepo w to, co jest oficjalnie deklarowane i wolę się kierować własnym rozeznaniem. A dobre jedzenie od żarcia dla psów potrafię odróżnić bez większych trudności.

Taki projekt, jak s24, gromadzący ludzi aktywnych politycznie, zawsze jest pod jakimś nadzorem służb i nie ma możliwości, żeby było inaczej. Nawet w tym miejscu wystarczy przeczytać przedwyborcze teksty Gospdarza, żeby się zorientować, że swój haracz i on musi oddawać. Czy to przekreśla to miejsce? Jak dla mnie niekoniecznie. Czytam to, co mnie interesuje, co nie - ignoruję i tyle. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 10 stycznia 2020 22:51
10 stycznia 2020 23:01

Przy okazji. Ałtorytety w postaci sadło, staniszkis i janiny :-) Kuń by się uśmiał. Ale śmiejmy się nadal.

Sadło została pięknie unieważniona.

zaloguj się by móc komentować

bendix @SalomonH 10 stycznia 2020 22:59
10 stycznia 2020 23:05

Ciekawa teoria. Gabriel pod nadzorem WSI/UB/SB/ABW/CBA/KGB/CIA/MOSSADU.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 10 stycznia 2020 22:51
10 stycznia 2020 23:07

Przy okazji Ci powiem że dla mnie największym "ałtorytetem" jest boni... Większego świat nie spłodził. Chyba lesław mu do pięt nie dorasta.

zaloguj się by móc komentować


SalomonH @bendix 10 stycznia 2020 23:05
10 stycznia 2020 23:14

Wszyscy jesteśmy pod nadzorem :) Gdyby ten projekt był jakoś antysystemowy, to nawet serwery na Wyspach Salomona by nie pomogły, a decyzją jednego urzędnika da się w Polsce położyć każdą firmę. Przejrzyj sobie notki Gospodarza z dwóch tygodni przed wyborami i się zastanów. I żeby nie było, to nie jest żaden zarzut, tylko realia takie są.

zaloguj się by móc komentować

bendix @maria-ciszewska 10 stycznia 2020 23:10
10 stycznia 2020 23:15

Absolutnie nic. Sugeruję tylko żeby nie odwracać kota ogonem w sprawie "akademii"

Józefa znam bo go Coryllus w mojej głowie wypromował.

Nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.

zaloguj się by móc komentować

bendix @SalomonH 10 stycznia 2020 23:14
10 stycznia 2020 23:19

No to się połóżmy na... i czekajmy na trzęsienie ziemii.

Masz jakąś inną propozycję?

zaloguj się by móc komentować

Paris @Jacek-Jarecki 10 stycznia 2020 22:26
10 stycznia 2020 23:21

Tak,  Panie Jarecki...

... z milosci do prawdy,  rzetelnosci i ludzkiej przyzwoitosci  !!!

Czesto trzeba sie dobrze poprztykac,  to przewaznie na dobre wychodzi. A co do tekstu to prosze napisac i zaryzykowac z opublikowaniem... moze Pan nie wyleci... zawsze pisal Pan ciekawe teksty, a tlumaczenia nigdy dosyc.

Wzajemnie pozdrawiam,

zaloguj się by móc komentować

bendix @Paris 10 stycznia 2020 23:21
10 stycznia 2020 23:24

" moze Pan nie wyleci... "

Groźba?

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 10 stycznia 2020 23:24
10 stycznia 2020 23:24

Co Tu się dzieje?

zaloguj się by móc komentować

bendix @SalomonH 10 stycznia 2020 23:14
10 stycznia 2020 23:41

A tak przy okazji. Odgrażałeś się tutaj publicznie że wyemigrujesz na Antypody. Zbieracie się?

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @bendix 10 stycznia 2020 23:19
10 stycznia 2020 23:41

Nie bardzo rozumiem. Wszescy siedzieliście na tym salonie, świetnie się bawiliście i to całkiem za darmo, a byli tacy, co się ładnie podlansowali, oni i ich biznes, a teraz nagle od wczoraj wszyscy się czują oszukani, okradzeni i zrobieni w ch... Ile wy ludzie macie lat, tak średnio? Bo ja tak od 40 mniej więcej lat (mam 55) wiem, że za darmo nie ma nic, a nawet jakby było, to i tak ktoś coś z tego ma.

zaloguj się by móc komentować

Paris @SalomonH 10 stycznia 2020 22:38
10 stycznia 2020 23:41

Pardon...

... jednak troche sie wydalo  !!!

Chocby to, ze czesc z tych  presstytutek  pisala za kase, a to nie tak mialo byc... no i Coryllus to  NIE  TO  SAMO co te  mamely  Janke'sy...  On sie  NIE  SCHANBIL  braniem  dotacji  panstwowych  !!!  Jesli tworzy sie jakies projekty, a do tego jakies zasady czy regulaminy to najpierw trzeba wymagac od siebie i samemu ich przestrzegac.

 

To jest  ZASADNICZA  roznica  !!!

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @bendix 10 stycznia 2020 23:41
10 stycznia 2020 23:45

Odgrażałem się? To chyba ty, albo Przemsa mnie wypędzaliście, bo nie chciałem na PiS głosować, ani na nikogo innego. Jeżdżę gdzie chcę, nie potrzebuję emigrować.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Paris 10 stycznia 2020 23:41
10 stycznia 2020 23:47

A pani wierzyła kiedykolwiek, że presstytutki piszą za darmo? Ile pani ma lat, że się spytam? U Owsiaka też gwiazdy darmo grają, jasne, jasne.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
10 stycznia 2020 23:48

Ja jako skromny komentator mam prosbe do wszystkich, ktorzy sie ze soba nie zgadzaja i polemizuja.

Robcie to panie i panowie w sposob cywilizowany i kulturalny.

Bo przeczytawszy kilkanascie ostatnich komentarzy mialem wrazenie, ze jest to cos, co Parasolnikow trafnie okreslil jako "robienie trzody".

zaloguj się by móc komentować

Paris @Jacek-Jarecki 10 stycznia 2020 22:42
11 stycznia 2020 00:00

Tak, tak...

... jestem tajnym agentem glupoty,  prezentuje wiedze mglawicowa i Panu dopisuje intencje ... i w ogole w d**ie bylam i g**no widzialam... Pan to jest dopiero wszechwiedzacy  !!!

Zapomnial Pan o ruskim trollu.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @SalomonH 10 stycznia 2020 23:45
11 stycznia 2020 00:09

Nie. Ja mam dobrą pamięć. Pisałeś że masz "wychlapane na tenkraj" i jedziesz do Austarlii.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Paris 11 stycznia 2020 00:00
11 stycznia 2020 00:17

Paryżanko..... jesteś nie do zdarcia. Lepsza jeszcze niż start na s24 który pamiętam ...

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować


SalomonH @bendix 11 stycznia 2020 00:09
11 stycznia 2020 00:26

w życiu nie napisałem słów: "wychlapane", "tenkraj", ani nie zaciągnąłbyś mnie do Australii (nie lubię latać samolotem, a i w Australii nic mnie nie pociąga). Pomyliłeś mnie z kimś. Moje komentarze są wszystkie dostępne, jak znajdziesz coś takiego, to stawiam dobre piwo.

zaloguj się by móc komentować

Paris @SalomonH 10 stycznia 2020 23:47
11 stycznia 2020 00:33

Jestem pelnoletnia...

... ale rzeczywiscie sadzilam, ze wszyscy tam piszacy pisza  gratis... chociaz zdecydowanej wiekszosci "blogerow" s24  zwyczajnie nie czytalam... poza tym s24 to byl dla mnie wylacznie "epizod".  Dopiero teraz do mnie dociera, ze wszyscy ci "blogerzy" np.  na "naszych blogach"  tez moga byc  OPLACANI... i zapewne sa  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Maryla-Sztajer 11 stycznia 2020 00:17
11 stycznia 2020 00:49

Smiac mi sie chce, Pani Marylko...

... z tego startu,  ale milo, ze Pani pamieta... ja tez pamietam. Wtedy to ja bylam "zielona",  dzis po Uniwersytecie Leszczynowym,  po podrozach, ktore tez ksztalca - jest duzo lepiej.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Paris 11 stycznia 2020 00:49
11 stycznia 2020 01:01

Nieeee...dobrze było. Akurat wakacje, trochę martwy sezon i TY..!!.super. 

Czekałam na wpisy ...jak poszłaś na cały salon...

;))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Maryla-Sztajer 11 stycznia 2020 01:01
11 stycznia 2020 01:27

No to fajnie...

... zawsze staram sie byc czlowiekiem... byc soba i nikogo nie grac... wazne, ze nie mam sie czego wstydzic albo cos sobie zarzucac...

... a teraz Pani Marylko, zegnam Pania i ide spac, kochana.  Musze wstac o 5 rano, jechac do Warszawy i pohandlowac... prosze sie pomodlic o ladna pogode, bezdeszczowa...

... z Panem Bogiem i dobranoc,

zaloguj się by móc komentować

bendix @SalomonH 11 stycznia 2020 00:26
11 stycznia 2020 08:53

Jeżeli się pomyliłem to z góry przepraszam. Ktoś tu takie teksty sadził i byłem przekonany że to Ty.

Jeszcze raz przepraszam.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski 10 stycznia 2020 11:10
11 stycznia 2020 08:55

No w sumie tak, bo ja naprawdę jestem szczęśliwy czlowiek i tylko trochę smutny właśnie lub raczej wqur..ny, jak muszę mieć kontakt z systemem i to nieważne czy tutaj, czy w Polsce, teraz już gdziekolwiek, bo to już wiem, bo troche byłem tu i tam na Ziemi. "Żyję w lesie", przynajmniej się staram i jest cool.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Jacek-Jarecki 10 stycznia 2020 21:38
11 stycznia 2020 09:01

Fajnie jednak jest, jak ludzie pokazują swoją prawdziwą twarz i też niezrozumienie, jak to się powiada "w gruncie". Toyah stąd odszedł albo mu to doradzono. Nie narzeka.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Jacek-Jarecki 10 stycznia 2020 21:38
11 stycznia 2020 10:21

Ludzie potrzebują, żeby ktoś ich prowadził i podał im jedyną prawdę do wierzenia. Tak samo tu, jak gdzie indziej. I w większości bynajmniej nie szukają informacji, ani nie są skłonni za nią płacić. Gospodarz to widzi, jak sądzę, i próbuje właśnie przestawiać ster. Ale sam też jest człowiekiem, jak i każdy z nas. Na dodatek on z tego żyje. Wprawdzie Igor Janke, czy świętej pamięci K.Leski też, ale Coryllus ma finansowanie na zupełnie innych zasadach. W relacji Coryllus-Salon jest finalnie remis, jak sądzę - obie strony per saldo skorzystały, obie żywią urazę.

A ta dyskusja niesie wielką wartość poznawczą i uważam, że bardzo się przyda Gospodarzowi w podejmowaniu decyzji. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @amber 11 stycznia 2020 11:49
11 stycznia 2020 12:03

@amber - obawiam się, że nie zrozumiałeś intencji mojej wypowiedzi. Ale nie szkodzi, Jacek Jarecki z pewnością zrozumiał.

To tutaj jest w każdym razie autorskim projektem Coryllusa i ma służyć jego celom w pierwszej linii. Jakie, i czyje pieczenie się przy tym upieką, to inna kwestia, ale w odróżnieniu od Salonu, to forum i czyjakolwiek działalność na nim nie może działać na szkodę prowadzącego - to chyba oczywiste?

zaloguj się by móc komentować


Krzysztof-Janyst @gabriel-maciejewski
11 stycznia 2020 23:33

Dość tego utyskiwania.

Jeśli odrzucamy balast, to co nam do tego jakie ci na dole mają albo nie mają profity albo straty?

Brał czy bierze ktoś kasę? To pięknie, to na zdrowie.

Adieu

Trzeba się zdecydować. Albo staramy się aby mejnstrim  nas zauważył i pochwalił, albo robimy swoje i nie oglądamy się za siebie.

P.S.

Biedny grudeq. Myślał że to naprawde.

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
12 stycznia 2020 06:07

"Biedny grudeq. Myślał że to naprawde."

Być może zostałem zrozumiany.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Krzysztof-Janyst 11 stycznia 2020 23:33
12 stycznia 2020 06:12

Pewne osoby trzeba wyciągać z matrixu powoli i delikatnie. Akurat nie byłem w fazie.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 11 stycznia 2020 10:21
12 stycznia 2020 12:47

Mądre to wszystko, uważam, że aż za bardzo. Igor janke zrobił przekręt i tyle. Dupek.

Jedynym, powiadam, jedynym wygranym, jest Gabriel Maciejewski Coryllus. I my. Nie widać? Jak nie widać, to nikt nikogo tutaj nie trzyma na siłę. Nam jest tutaj dobrze. PIszę to w liczbie mnogiej i jestem przekonany, że tak mogę.

zaloguj się by móc komentować

Paris @cbrengland 12 stycznia 2020 12:47
12 stycznia 2020 15:09

Oczywiscie...

... ze ta  nedza Janke'sowa zrobili  PRZEKRET... i  NADAL  robia... i zeby bylo  weselej  to  NIKT  im w tym  NIE  PRZESZKADZA  !!!

Dalej to  dziadostwo,  beztalencia i zwykle zlodziejstwo  UDAJE,  ze  "robi dobrze"  i  wykonuje "swoja misje" - chora i patologiczna, ale to dla nich nie jest wazne  !!!  To normalnie sa  CZUBY  i  KRYMINALISCI  !!!  Podobnie robi  Sakiewicz i  jego  "nasze i patriotyczne"  merdia...  to jest  IDENTYCZNY  poziom  zaklamania i obludy  !!!

 

Tak,  Coryllus  i  my  jestesmy wygrani... bo czlowiek, ktory jest uczciwy wobec siebie,  wlasnej rodziny, potem innych...  robi cos za  WYLACZNIE  swoje,  ciezko zarobione peniadze i jeszcze dla innych, dla  tzw. dobra wspolnego  MUSI  byc  wygrany... i bedzie wygrany.

Dla mnie, Krzysiu,  mozesz pisac w liczbie mnogiej... ja czuje sie tu dobrze od samego poczatku... wiec jest nas przynajmniej dwoje... a z cala pewnoscia jest nas  zdecydowanie wiecej  !!!

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland 12 stycznia 2020 12:47
12 stycznia 2020 15:39

Nie chodzi o to, żeby nam było dobrze, tylko o to, żeby miał z czego żyć Gabriel i jego bliscy. Bo bez niego nie będzie tu nic - i trzeba mieć tego jasną świadomość. Jak Coryllusowi będzie dobrze, to i nam będzie dobrze. 

A Janke nie zrobił żadnego przekrętu. Po prostu zrealizował projekt i budżet. Co sobie inni przy tym myśleli, to ich wyłączny problem. Ofertę dla tych wszystkich, którzy z owym projektem wiązali jakieś niespełnione nadzieje ma dziś Coryllus.  

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 12 stycznia 2020 15:39
12 stycznia 2020 20:40

Janke mógł nie przyjąć propozycji. Czy do ciebie to nie dociera? Kogo ty chcesz bronić i bronisz?

Wiesz, mnie się juz nie chce z Tobą gadać, naprawdę. Zawsze musisz mieć odpowiedź, nie widzisz tego? Po co? Piszę tak, by skończyć dyskusję, a ty znowu. Zamilcz kiedyś na komentarz. Tak też można.

A o Gabriela się nie martw.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Paris 12 stycznia 2020 15:09
12 stycznia 2020 20:59

Robią z Polaków to, co zrobili z tzw. Anglikami. Przynajmniej my tutaj to widzimy, oczywiście nie wszyscy, jak widać po komentarzach.

Nie raz pisałem, jak to w rodzaju "terapii" wysłał bym jednego, czy drugiego na kilka albo kilkanaście miesięcy na tę wyspę tutaj, gdzieś na prowincję, do pracy, bez możliwości częstych kontaktów z innymi Polakami, nie mówiąc o wizytach w Polsce. Czyli takie życie tzw. Anglika, z tym, co ma do dyspozycji na co dzień. Gwarantuję wariactwo, jeżeli osobnik lub osobniczka nie mieli by "kręgosłupa i jaj". Ale każdy by spokornial i nie wypisywal czasami głupot.

W mojej ocenie w Polsce przebiega operacja zrobienia z niej drugiej Francji, czytaj, Kościół Katolicki "do piwnicy", a społeczność ma mieć tak, jak jest w "nowoczesnych krajach Zachodu".

Nie dziwią mnie te nowe filmy i seriale tv, czy inne programy tv, nie mówiąc o mediach pisanych i w Internecie. Przecież to tutaj jest juz dawno i mam to od kilkunastu lat ale mam kregoslup i jaja ☺. Teraz to będzie w Polsce i będzie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować