-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Wszyscy będziemy ruskimi agentami

Wiem, że nie powinienem o tym pisać, bo wpływu na bieg wypadków nie mam żadnego, z wiekiem zaś staram się unikać tematów, które nie leżą w zasięgu moich rąk, ale wszyscy wiemy jak jest, pewnych kwestii nie da się zostawić. Już wiadomo, że przyjęto w kongresie ustawę 447, ale nikt do końca nie rozumie jakie będą jej praktyczne konsekwencje. Czasem bowiem bywa tak, że to co wygląda groźnie rozchodzi się po kościach, a to co jest milusie i słodkie pokazuje kły i pazury. Temat ustawy 447 będzie grzany przez długie miesiące, dopóki zainteresowani odszkodowaniami za tak zwane „mienie bezspadkowe” nie wynajdą formuły, która pozwoli im po cichu odbierać te pieniądze. Nie piszę odzyskiwać, bo to nie będzie żadne odzyskiwanie, ale pozyskiwanie aktywów, które wcześniej do nich nie należały. W czasie kiedy tamci będą rozmyślać nad bezstresowym transferem tej kasy, nasi będą drzeć się w niebo głosy, że gewałt i aj waj.

A może oni wcale nie będą tych pieniędzy odzyskiwać po cichu? Może zrobią pokazówkę? Nie mogą. Nie ma takiej siły, która by utrzymała Polaków w dyscyplinie jeśli zacznie się drenaż budżetu na okoliczność tych bezspadkowych kamienic. Nie pomogą już oskarżenia o antysemityzm, ani wskazywanie palcem kto i któremu żydowi wyjął z grobu kosztowności. Nikogo to nie będzie interesować. Ponieważ jednak socjotechnika działa i korzysta z narzędzi globalnych, dobrze by było, gdyby „nasi” przynajmniej przemyśleli dziś już jakiś program działań przeciwko temu, co może w przestrzeni publicznej zrobić gazownia. Mam tylko nadzieję, że nie będą nawoływać do zgody i zrozumienia racji drugiej strony. Skoro bowiem nie można było zwrócić majątków okradzionym posesjonatom, trudno by ktokolwiek w Polsce zrozumiał dlaczego ma oddawać pieniądze żydom, którzy ani nigdy w Polsce nie byli, ani nic z nią nie mają wspólnego poza tym, że regularnie organizują seanse nienawiści przeciwko Polakom.

Teraz trochę o tej socjotechnice. Oto mamy protest matek dzieci niepełnosprawnych w sejmie, nie będę się teraz zastanawiał kto ma rację i o co chodzi. W tym samym czasie nagrodę Pulitzera w kategorii dramatu dostaje Polka z Bytomia, która napisała sztukę, a jakże, o samotnych matkach niepełnosprawnych dzieci i w ogóle o tym jak ludzie zmagają się z niepełnosprawnością. Być może jakaś żydowska organizacja zamierza w sposób widowiskowy wesprzeć te biedne matki groszem pozyskanym z mienia bezspadkowego i stąd ten raban.

Jestem głęboko przekonany, że w przypadku łamania prawa własności, które w USA jest, a przynajmniej do niedawna uchodziło za święte, nie pomoże żadna socjotechnika, choć będzie ona stosowana z niespotykanym do tej pory natężeniem. Nie ma takiej socjotechniki, która przekonałaby ludzi, że złodziej nie jest złodziejem. Musi ów złodziej przyjść z kolegą bandytą, a ten powinien mieć jeszcze dwóch pomocników z rewolwerami. Wtedy rzeczywiście, obrabowywany może przystać na ich warunki, a po otrzymaniu ciosu w głowę, powiedzieć nawet do kamery, że oto stała się sprawiedliwość. Do niczego takiego rzecz jasna nie dojdzie, bo jak napisałem wczoraj, zawsze jest ktoś trzeci. Tym trzecim jest w naszym przypadku Włodzimierz Putin, człowiek wiele rozumiejący i dobrze osadzony w rzeczywistości. On, w momencie kiedy zacznie się odzyskiwanie mienia bezspadkowego na pewno złoży różnym środowiskom w Polsce jakąś ofertę. Ona będzie rzecz jasna oszukana, bo w zadanych warunkach pan Putin nic nie może, ale będzie. I wtedy wszyscy, którzy będą przeciwko ustawie 447 zostaną ogłoszeni ruskimi agentami.

Ja to już pisałem dawno temu, ale jeszcze powtórzę – to kogo i z jakiego powodu nazywa się ruskim agentem nie ma żadnego znaczenia, a w 90 procentach przypadków także związku z rzeczywistością. Ruscy agenci bowiem nie wyglądają na ruskich agentów, a także – mam 90 procent pewności, a to dużo – nie wypowiadają kretyńskich kwestii w miejscach publicznych, które umożliwiłyby ich rozpoznanie. Tak się zachowują ludzie, którzy chcieliby być ruskimi agentami i brać za swoją popularyzatorską działalność pieniądze, ale ich ludzie pana Putina nie wciągną na listę płac z całą pewnością.

Dawno temu piłem wódkę z moimi ukraińskimi kolegami. To były to jeszcze lata dziewięćdziesiąte, a oni byli normalnie z Polski tyle, że z tej mniejszości co mieszka na Podlasiu. No i mówią w pewnym momencie do mnie, że Polacy uważają ich za ruskich agentów. Przypomniałem to sobie teraz, bo dziś wszyscy Polacy będą ruskimi agentami, a oni będą dobrymi i właściwie sprofilowanymi patriotami, którzy nawet nie zerkną w stronę Moskwy, a pewnie także zaczną głosować na PiS. Tak to działa. Kluczem do oceny jest własność i stosunek do tej własności narodu wybranego. Właśnie nam udowodniono, że wszelkie roszczenia dotyczące mienia, poza żydowskimi, są nieważne. Ciekawe wobec tego czy II RP i w ogóle prawo działające w Europie Środkowej, a może także w całej Europie ma jakiekolwiek znaczenie czy jest może tylko tymczasową dekoracją, która zasłania bardzo istotne zmiany zachodzące poza zasięgiem naszego wzroku. To się okaże niebawem. Osobiście sądzę, że ta ustawa to bubel i nie ma możliwości by z niej skorzystać, a jeśli tamci spróbują to będzie początek końca dominacji amerykańskiej na świecie. Jasne, że to może być także początek końca Polski i w ogóle świata jaki znamy, ale nikt nam nie obiecywał, że będzie łatwo. Oni zaś, jeśli się nie opamiętają, także muszą liczyć się z konsekwencjami. Te niestety będą narastać powoli, ale pierwszy krok został zrobiony.

 

Na koniec słów kilka o tak zwanych głębokich różnicach dzielących ludzi. Szymon podarował mi niezwykłą książkę, zbeletryzowaną opowieść o II tysiącleciu przed Chrystusem. Kurczę, gdybym to przeczytał wcześniej, w podstawówce, na pewno zdawałbym na archeologię. To jest niesamowite, jak jasne i klarowne, a jednocześnie upiorne były stosunki pomiędzy populacjami zanim na ziemi nie pojawił się Zbawiciel. Ktoś powie, że i dziś nie jest lekko, aha...nie jest lekko, lepiej sobie poczytajcie co tam piszą w tej książce. Mnie wyrwał z butów jeden fakt, oto różnice pomiędzy Europą zachodnią a wschodnią sięgają czasów migracji ludów prymitywnych z Południa. Ci co mieszkają w Europie Zachodniej trafili tam z Afryki Północnej, a co co we wschodniej z Azji Mniejszej. Ktoś powie, że przesadzam, bo fal migracji było potem tyle, że różnice te się zatarły. Może tak, a może nie, nikt nie wie jak daleko w przyszłość sięgała tradycja ustna i jakimi mitami po drodze obrastała, a autor tej książki twierdzi, że komunikacja globalna istniała zawsze. A zatem najazdy i podboje, choć zaskakujące dla ludów podbijanych, były jednak do przewidzenia, bo każdy wiedział, gdzie mieszkają wrogowie. Pozostaje tylko kwestia – dlaczego nie potrafiono przygotować się do obrony. To zupełnie jak teraz z nami – niby wszystko wiadomo, jest komunikacja, wiemy co się szykuje. Tak się jednak składa, że bezwład naszej organizacji, potęgowany przez tchórzliwych i nie rozumiejących języka poważnej polityki przywódców, uniemożliwia jakąkolwiek obronę.

 

Na dziś to tyle. Później wrzucę jeszcze pierwszą część nagrania z Nieborowa, gdzie wraz z Rafałem i Szymonem opowiadamy o ostatnim, starożytnym, numerze Szkoły Nawigatorów.tagi: żydzi  polska  rosja  usa  ustawa 447  majątek 

gabriel-maciejewski
25 kwietnia 2018 09:13
57     4165    14 zaloguj sie by polubić
komentarze:
orjan @gabriel-maciejewski
25 kwietnia 2018 09:29

z orzecznictwa:

I SA/Wa 1515/09 - Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie

[...] Odnosząc się natomiast do oświadczenia pełnomocnika skarżących, złożonego na rozprawie w dniu 26 marca 2010 r., że Terezin Deklaration stanowi podstawę do zwrotu majątków utraconych przez ofiary Holocaustu, Sąd zauważa, iż dokument ten stanowi co prawda część prawa międzynarodowego, jednakże nie może uzyskać pierwszeństwa przed regulacją dekretu z dnia 26 października 1945 r. [tj. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m. st. Warszawy].

Przedłożona deklaracja [terezińska] nie jest umową międzynarodową ratyfikowaną za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie, z tego też względu, zgodnie z art. 91 ust. 2 Konstytucji RP, nie ma pierwszeństwa przed ustawą [tj. przed dowolną polska ustawą!]. Nie może zatem stanowić podstawy prawnej zwrotu nieruchomości [ani innego mienia chronionego ustawą]. [...]

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @gabriel-maciejewski
25 kwietnia 2018 09:50

Na tym tle, tj. zwłaszcza wobec ustawy 447, wyjątkowo interesujący staje się dalszy los przekazanej przez Prezydenta do TK nowych przepisów art. 55a i 55b ustawy o IPN tj. tych penalizujących przypisywanie Polsce lub Polakom odpowiedzialności, lub współodpowiedzialności m.in. za zbrodnie niemieckie, w tym za zbrodnię holokaustu.

Rzecz w tym, iż (moim zdaniem) przepisy te przynajmniej zaczynają usuwać brak klauzuli porządku publicznego, która okazuje się konieczna w polskim prawodawstwie, że mianowicie, nie można czerpać skutków prawnych z bezpodstawnego (wbrew faktom) oskarżania Polski i Polaków. Uformowanie takiej klauzuli jest konieczne dla adresowania ad kosz wszelkich przyszłych wydanych za granicą orzeczeń sądowych opartych w waiadomych sprawach o ustalenie dogmatu polskiej winy i stąd zasądzających polską odpowiedzialność majątkową.

Pryzglądajmy się więc, co Trybunał Konstytucyjny zrobi z wnioskiem Prezydenta Dudy, a jestem przekonany, że będzie miało to wpływ także na wykonywanie majątkowej strony ustawy 447.   

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
25 kwietnia 2018 09:58

Czyli jesli dojdzie do kolejnej swiatowej rozpierduchy, potencjalny kandydat na "sprawiedliwego pośród narodów" zastanowi się dwa razy, czy  być sprawiedliwym.

zaloguj się by móc komentować

heniutka @gabriel-maciejewski
25 kwietnia 2018 10:12

Jako Irokezi, możemy odzyskać piękny i duży kawałek Ameryki. Trzeba szybciutko zarejestrować organizację, źródła historyczne potwierdzą, że cysorz tak nas nazywał, więc UE na pewno poprze nasze prawa do mienia bezspadkowego. 

zaloguj się by móc komentować


grudeq @orjan 25 kwietnia 2018 09:50
25 kwietnia 2018 10:38

Tylko czy ta ustawa 447, to nie jest deklaracja, że Administracja Amerykańska będzie popierać dążenia do restytucji majątku żydowskiego i tyle i tylko tyle. Czyli np. że zgodzi się na demonstrację pod Polską ambasadą ale co do sądowej drogi to powie, że nie może niczego narzucić polskiemu sojusznikowi?

I czy np Polski Sejm nie może wydać uchwały w której np będzie popierał restytucję majątków indiańskich zajętych przez białych osadników w okresie od 1494 do 1894 roku? 

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @gabriel-maciejewski
25 kwietnia 2018 11:11

Dla zainteresowanych opisaną przez Szanownego Gospodarza książką:

Geoffrey Bibby, Cztery tysiące lat temu. Przegląd panoramiczny świata w drugim tysiącleciu przed n.e., Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, 1967.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/200107/cztery-tysiace-lat-temu-przeglad-panoramiczny-swiata-w-drugim-tysiacleciu-przed-n-e

zaloguj się by móc komentować

chlor @grudeq 25 kwietnia 2018 10:38
25 kwietnia 2018 12:09

W zasadzie Sejm samodzielnie może tylko  podwyższać mandaty, zaostrzać przepisy, podwyższać podatki polskim firmom, i nakładać obowiązki na ludność tubylczą. Wszystko inne musi być uzgodnione z zagranicą.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Stalagmit 25 kwietnia 2018 11:11
25 kwietnia 2018 12:30

Proszę o podanie nakładu plus (...). O ile książka pod ręką. 

Na ten przykład Kapitał Marksa, wydanie z 1968, wydawnictwo Książka i Wiedza, to 5000 + 260.  26 to totemiczna proteza cyfrowa. 

Wydawnictwo Naukowe PWN operowało chyba cynkiem 300 ale chciałbym wiedzieć... 

Pozdrawiam. 

zaloguj się by móc komentować

orjan @grudeq 25 kwietnia 2018 10:38
25 kwietnia 2018 12:55

Trudno mi już teraz wnioskować, jak to będzie działać. Tym bardziej, że ja nie mam aż tak wybujałej wyobraźni jak być może są w stanie ujawnić niektórzy starsi, których w dobrej wierze traktuję jak braci.

Oczywiście, ani deklaracja terezińska, ani owa ustawa 447 nie przenoszą sie na grunt polski w sposób bezpośredni. Podobnie jak Gabriel mam tu na myśli niepodobieństwo, że rząd amerykański, czy inny może pod adresem Polski powiedzieć, że temu a temu Polska ma oddać - dajmy na to - korytarz, czy inną nieruchomość.

Sama deklaracja terezińska nie daje tytułu do konkretnych roszczeń nawet podparta ustawą 447. Jeśli chodziłoby o ich bezpośrednie powoływanie przed polskimi sądami, to - jak pokazuje zacytowany wyrok WSA - skuteczną zaporą mogą być polskie ustawy. Dlatego też deklaracja terezińska wzywa do nadania Żydom uprawnień restytucyjnych w trybie spec-ustaw. Póki ich nie ma, to roszczenia od strony spec uprawnień stoją w miejscu.

Potrafię sobie jednak wyobrazić, że gdzieś tam za granicą, najlepiej w Unii, a żeby było bardziej interesująco, to najlepiej przed sądem w jakimś - dajmy na to - Oranienburgu zapadnie wyrok zasądzający tutaj zwrot konkretnej nieruchomości dla jakiejś organizacji NGO tytułem odpowiedzialności Polski jako takiej, czy wszystkich Polaków jako takich za holokaust jako taki. Ciekawe, co polscy niezawiśli sędziowie mogliby wtedy "takiemu wyroku" zrobić, aby nie był w Polsce wykonalny?

Właściwie nic chyba, że mogliby wtedy powołać konkretną w Polsce klauzulę porządku publicznego przeciwną ustalaniu takiej odpowiedzialności. No, ale z niczego takiej klazuli nie zrobią. Trzeba ją na wszelki wypadek z góry mieć, a nie opowiadać potem bajkę o Irence (jak to pod obcą przemocą rozłożyli nogi i rence).

 

zaloguj się by móc komentować

eska @gabriel-maciejewski
25 kwietnia 2018 12:56

Nie natknęłam sie jeszcze na przyzwoite polskie tłumaczenie tego Act 447, więc właściwie obracamy się w sferze pieprzenia "trzy po trzy" przez naszych "media workerów", czyli guzik wiemy tak naprawdę.

Zabezpieczenia przed tym 447 są proste - ustawa o reprywatyzacji, spec ustawa dla W-wy wobec dekretu Bieruta, uregulowanie statusu własności na tzw. ziemiach zachodnich. Pytanie, dlaczego nikt tego nie zrobił dotąd, jest oczywiście pytaniem retorycznym. Poza względami politycznymi istnieje także podejrzenie, że w Polsce NIE MA prawników, którzy by to potrafili dobrze zrobić.

zaloguj się by móc komentować

orjan @chlor 25 kwietnia 2018 12:09
25 kwietnia 2018 13:08

Twój pesymizm prawodawczy jest jednak nadmierny. Dowodem na to jest ten rejwach wobec noweli ustawy o IPN. Gdyby prawodawstwo polskie było co do zasady bezsilne, a wydawane akty prawne bezskuteczne, to po co ten rejwach?

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @orjan 25 kwietnia 2018 13:08
25 kwietnia 2018 13:27

Przecież właśnie z losu tej ustawy widać, że polski Sejm to sobie może...Wykroczył poza swoje kompetencje po prostu. To samo z ustawą reprywatyzacyjną.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @grudeq 25 kwietnia 2018 10:38
25 kwietnia 2018 13:30

Dziękuję Ci za ten powiew zdrowego rozsądku. Ciekawe przy tym jest to, że ja nawet nie będąc  prawnikiem, miałem od początku w głowie tę własnie kwestię, że oni będą popierać i kropka. Nawet niedawno w którymś z komentarzy napisałem, że ciekawe co by było, gdyby Sejm wydał uchwałę w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej Amerykanów, Framcuzów, Niemców, a już zwłasza Poddanych Królowej..

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 25 kwietnia 2018 12:09
25 kwietnia 2018 13:33

Przepraszam Cię bardzo, ale z kim Sejm uzgodnił to, że przez pełne dwa lata będziemy się awanturować z Unią Europejską o sądy? Czy nie przyszło Ci do głowy, że popadasz w paranoję? Nie? Tak myślałem.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @orjan 25 kwietnia 2018 13:08
25 kwietnia 2018 13:41

Biedny chlor. Dostał w łeb z dwóch stron naraz. Ciekawe, czy się opamięta?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 25 kwietnia 2018 13:27
25 kwietnia 2018 13:44

Czyli nie chodzi o to, że on nie może wykraczać poza narzucone z zewnątrz kompetencje i że jak chce to wykracza i że często wykraczać chce. No wykracza  Nie wiem, czy wiesz, ale coś przeciwnego właśnie sugerowałeś w sposób jednoznaczny. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 kwietnia 2018 13:28
25 kwietnia 2018 13:45

No wreszcie napisałeś coś, z czym ja się w pełni zgadzam. 

zaloguj się by móc komentować

chlor @krzysztof-osiejuk 25 kwietnia 2018 13:30
25 kwietnia 2018 13:53

Czyli nasz umiłowany sojusznik będzie dalej popierał agresję dyplomatyczną wobec Polski, ale nie ma problemu, wystarczy udawać że deszcz pada.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
25 kwietnia 2018 14:02

To, ze nie bedzie juz nigdy, jak bylo wydaje mi sie oczywiste. Dodajmy do tych wydarzen walkę o życie tego malucha z Manchesteru, gdzie decyzja jakiegoś sedziego go uśmierca w imię prawa, tego angielskiego, które pamietajmy sięga gdzieś tam hen w czasy Wikingów i Normanow (a USA, co to jest, jak nie kontynuacja). Włos jeży się na głowie, a głos naszego Papieża i nawet jego deklaracja pomocy razem z rządem włoskim, nic nie znaczą.

Prosze prześledzić na http://www.pch24.pl o tej egzekucji. A mały nie poddaje się.

zaloguj się by móc komentować

eska @krzysztof-osiejuk 25 kwietnia 2018 13:39
25 kwietnia 2018 14:07

Przecież mi chodzi o pełny tekst tej amerykańskiej ustawy.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @valser 25 kwietnia 2018 13:58
25 kwietnia 2018 14:25

Z drugiej strony, nie mamy chyba tez nikogo w naszej ekipie, kto pozwoli na to aby amerykanie lub Żydzi mogli dać nam dużego klapsa. A to też sztuka. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 25 kwietnia 2018 13:30
25 kwietnia 2018 14:27

A nasi jak zwykle reagują jak lemury Króla Juliana.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @valser 25 kwietnia 2018 13:58
25 kwietnia 2018 14:34

> W obecnej ekipie nie ma nikogo kto dalby amerykanom lub zydom malego klapsa.

A w jakiej ekipie - przeszłej lub przyszłej - ktoś taki był lub mógłby być? 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @orjan 25 kwietnia 2018 12:55
25 kwietnia 2018 14:35

Pamiętam jakie u nas były śmiechy-hihy.. a równocześnie obawa przed tym jak Rosja wprowadziła sobie przepisy karzące za to, że ktoś kwestionowałby rolę Armii Czerwonej w pokonaniu faszyzmu (przy czym uznawano, nawet że kwestionowanie takiej roli Armii Czerwonej wyraża się w twierdzeniu, że II WŚ wybuchła w 1939  a nie w 1941 roku)... ale w taki sposób Rosja jest ustawiona na wszystkie ruchy. Obawiam się, że u nas klauzula porządku publicznego przez sędziów jest rozumiana na sposób europejski. Swoją drogą po co się od przyszłych prawników wymaga znajomości historii... jak to wszystko zawsze się sprowadza do tu i teraz. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @cbrengland 25 kwietnia 2018 14:02
25 kwietnia 2018 15:35

to szatanizm w czystej postaci.

Zmuszają ludzi do pogodzenia sie z rodzaju procedurą. Nie wydają zgody na przewóz dziecka do rzymskiej kliniki bo taka podróz mogłaby zagrozić jego zdrowiu , ale odłączenie od aparatury wspomagania nie stanowiło  zagrożeniem dla zdrowia.

To klasyczni  ludobójcy. Zwasze zresztą tacy byli.  Urządzili genocyd swoim katolikom, a potem powtórzyli  ten proceder w Irlandii (zafundowali im taki sam gołodomor jaki żydokomuna  chłopom na Powołżu, Kubaniu i Ukrainie w latach 1931-33. Ale to Brytole byli prekursorami. Obozy zagłady ptrzećwiczyli z kolei na Burach. w Kraju Przylądkowyum. I w  tej dziedzinie także byli prekursorami.).

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 25 kwietnia 2018 14:07
25 kwietnia 2018 15:41

A mnie chodziło o to, że Twoim zdaniem w Polsce nie ma odpowiednio wykwalifikowanych prawników.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 25 kwietnia 2018 13:53
25 kwietnia 2018 15:43

Zmieniasz temat, a to Cię dyskwalifikuje.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 25 kwietnia 2018 15:55
25 kwietnia 2018 16:05

obecnie w RP są to eksmisje/egzekucje na zaspokojone tytuły wykonawcze [np. wypożyczasz od okomornika zaspokojony tytuł wykonawczy sprzed roku i idziesz do innego komornika w wnioskiem o egzekucję..]; każdy może zostać ofiarą, lokuje sie całodobowo ochroniarzy aby mieszkancy nie mogli nic wynieść i eksmisja a skarga na czynność komornika rozpatrywana jest po kilku miesiącach z uzasadnieniem, przecież już czynność dokonano to skarga jest bezzasadna; prawo własności, prawo meldunkowe, ustawa o prokuraturze, etc to iluzje dla polskich frajerów; przy poszczególnych sądach są afiliowane całe gangi [adwokaci, komornicy,...] i pytanie: a po jakie g.. komukolwiek takie państwo?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk 25 kwietnia 2018 15:41
25 kwietnia 2018 16:07

w RP nie ma prawników sa tylko absolwenci wydz. prawa i administracji; i po prawdzie prawa nie zna dokładnie nikt z owych profesjonaistów, znają tylko fragmentarycznie te obszary, ktore modelowo ekspoatują

zaloguj się by móc komentować

qwerty @grudeq 25 kwietnia 2018 14:35
25 kwietnia 2018 16:11

rozumienie prawa, klauzul, ... przez sędziów sprowadza się do wykonywania dyspozycji lub realizowania lokalnych modelowań stosowania prawa, np. ustawa o księgach wieczystych i hipotece nie jest dla sądu wiążąca, artykuły KC nawet dla SN nie sa wiążące, a konstytucyjne normy? a kto by sie nimi przejmował - celem jest cudza kasa i korzyści kumpli po dyplomie; a definicja w normie ustawowej? toz lepsza ta z wikipedii [NSA]

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 kwietnia 2018 13:58
25 kwietnia 2018 16:22

Powinni wziąć Gwiazdowskiego. ten by z pewnością sprawę załatwił.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @qwerty 25 kwietnia 2018 16:07
25 kwietnia 2018 16:23

No wiesz, skoro Ty potrafisz to tak znakomicie ocenić, to zapewne sam powinieneś się zgłosić.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 25 kwietnia 2018 16:07
25 kwietnia 2018 17:01

należałem  do jednej z pierwszych edycji  absolwentów Studium Doradców Podatkowych w Warszawie  (u prof. Witolda Modzelewskiego).  Wykładowcami byli tam , m.in. sędziowie ze składów sędziowskich NSA. W roku 2000 mowli, że jest 6 skądó sędziowskich (minimum 3 osobowe sklądy) , czyli na 18 sędziów NSA, jedynie  3 jako tako znało się na prawie gospodarczym, a przecież gros spraw kierowanych do NSA to były sprawy z tego właśnie zakresu merytorycznego. Zdarzało się więc dosyć często, że w składzie trzech sedziów nie było ani jednego, który chociaż liznął kwestie prawa gospodarczego (z tych trzech, co liznęli, dwóch było  wykładowcami we wspomnianym Studium).

Początek nowego stulecia to była ruska ruletka w rozstrzygnięciach sądów w sprawach gospodarczych. A skoro ruletka, to byli i krupierzy do jej obsługi. To poziom NSA, na dole było znacznie gorzej. Tam już był jawny rozbój.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 25 kwietnia 2018 15:55
25 kwietnia 2018 17:16

> Zupelnie teoretycznie  i dla zabawy. Po tym w jaki sposob Grzegorz Braun
> rozmaiwal z Szewachem Weissem, mysle, ze mielibysmy niezly ubaw gdyby
> w tej konkretnej sytuacji Braun byl prezydentem na miejscu Dudy.

Mnie właśnie chodzi o zupełnie nieteoretycznie i na serio: kto dałby klapsa o którym pisałeś.

 

 

zaloguj się by móc komentować

raven59 @eska 25 kwietnia 2018 12:56
25 kwietnia 2018 18:38

Tu masz tekst:

Shown Here:
Referred in House (12/12/2017)

 

115th CONGRESS
1st Session


 

S. 447

IN THE HOUSE OF REPRESENTATIVES

December 12, 2017

Referred to the Committee on Foreign Affairs

AN ACT

To require reporting on acts of certain foreign countries on Holocaust era assets and related issues.

Be it enacted by the Senate and House of Representatives of the United States of America in Congress assembled,

SECTION 1. SHORT TITLE.

This Act may be cited as the “Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017”.

SEC. 2. REPORT ON HOLOCAUST ERA ASSETS AND RELATED ISSUES.

 

(a) Definitions.—In this section:

(1) APPROPRIATE CONGRESSIONAL COMMITTEES.—The term “appropriate congressional committees” means—

(A) the Committee on Foreign Relations of the Senate;

 

(B) the Committee on Appropriations of the Senate;

 

(C) the Committee on Foreign Affairs of the House of Representatives; and

 

(D) the Committee on Appropriations of the House of Representatives.

 

(2) COVERED COUNTRIES.—The term “covered countries” means participants in the 2009 Holocaust Era Assets Conference that are determined by the Secretary of State, or the Secretary’s designee, in consultation with expert nongovernmental organizations, to be countries of particular concern relative to the issues listed in subsection (b).

 

(3) WRONGFULLY SEIZED OR TRANSFERRED.—The term “wrongfully seized or transferred” includes confiscations, expropriations, nationalizations, forced sales or transfers, and sales or transfers under duress during the Holocaust era or the period of Communist rule of a covered country.

 

(b) Report.—Not later than 18 months after the date of the enactment of this Act, the Secretary of State shall submit a report to the appropriate congressional committees that assesses and describes the nature and extent of national laws and enforceable policies of covered countries regarding the identification and the return of or restitution for wrongfully seized or transferred Holocaust era assets consistent with, and evaluated with respect to, the goals and objectives of the 2009 Holocaust Era Assets Conference, including—

(1) the return to the rightful owner of any property, including religious or communal property, that was wrongfully seized or transferred;

 

(2) if return of any property described in paragraph (1) is no longer possible, the provision of comparable substitute property or the payment of equitable compensation to the rightful owner in accordance with principles of justice and through an expeditious claims-driven administrative process that is just, transparent, and fair;

 

(3) in the case of heirless property, the provision of property or compensation to assist needy Holocaust survivors, to support Holocaust education, and for other purposes;

 

(4) the extent to which such laws and policies are implemented and enforced in practice, including through any applicable administrative or judicial processes; and

 

(5) to the extent practicable, the mechanism for and an overview of progress toward the resolution of claims for United States citizen Holocaust survivors and United States citizen family members of Holocaust victims.

 

(c) Sense Of Congress.—It is the sense of Congress that after the submission of the report described in subsection (b), the Secretary of State should continue to report to Congress on Holocaust era assets and related issues in a manner that is consistent with the manner in which the Department of State reported on such matters before the date of the enactment of the Act.

Passed the Senate December 12, 2017.

Attest:julie e. adams,   
Secretary

 

A tu NIEPOŻĄDNE TŁUMACZENIE:

 

Pokazano tutaj:
O którym mowa w Parlamencie Europejskim (12.12.2017)


115. KONGRESS
1. sesja
S. 447
W IZBIE PRZEDSTAWICIELI
12 grudnia 2017 r.
Odsyłane do Komisji Spraw Zagranicznych

AN ACT
Wymóg składania sprawozdań na temat działań niektórych krajów zagranicznych dotyczących aktywów z czasów Holokaustu i powiązanych z tym kwestii.

Czy to uchwalone przez Senat i Izbę Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Ameryki na zebranym Kongresie,
SEKCJA 1) TYTUŁ SKRÓCONY.

Akt ten może być cytowany jako "Akt z 2017 r. o wymiarze sprawiedliwości dla osób pozostałych przy życiu po śmierci żywiciela, którym nie przyznano rekompensaty".

SEC. 2. SPRAWOZDANIE NA TEMAT AKTYWÓW Z CZASÓW HOLOKAUSTU I ZWIĄZANYCH Z NIMI KWESTII.

a) Definicje.- W niniejszej sekcji:

(1) WZYSTKIE KOMITETY KONGRESYJNE.- Termin "odpowiednie komitety kongresyjne" oznacza

A) Komisja Spraw Zagranicznych Senatu;

(B) Komisja Środków Senatu;

C) Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów; oraz

(D) Komitet ds. Środków Izby Reprezentantów.

(2) KRAJE OBJĘTE - Termin "kraje objęte działaniem" oznacza uczestników konferencji dotyczącej aktywów z 2009 r. związanych z erą Holokaustu, którzy zostali wyznaczeni przez sekretarza stanu lub osobę wyznaczoną przez sekretarza w porozumieniu z ekspertami z organizacji pozarządowych jako kraje budzące szczególne obawy w związku z kwestiami wymienionymi w lit. b).

(3) WRONGFULLY SEIZED OR TRANSFERRED - Termin "bezprawne zajęcie lub przekazanie" obejmuje konfiskaty, wywłaszczenia, nacjonalizację, wymuszoną sprzedaż lub przekazanie oraz sprzedaż lub przekazanie pod przymusem w czasach Holokaustu lub w okresie komunistycznych rządów kraju objętego ochroną.

(b) Report.-Nie później niż 18 miesięcy od daty uchwalenia niniejszej ustawy, Sekretarz Stanu składa sprawozdanie odpowiednim komisjom kongresowym, które oceniają i opisują charakter i zakres prawa krajowego oraz egzekwowalną politykę krajów, których dotyczy niniejsza ustawa, w zakresie identyfikacji i zwrotu lub restytucji mienia pochodzącego z okresu Holokaustu, które zostało bezprawnie zajęte lub przekazane, zgodnie z celami i zadaniami Konferencji, Era Holokaustu w 2009 r., oraz w odniesieniu do tych celów i celów.

(1) zwrotu prawowitemu właścicielowi mienia, w tym mienia religijnego lub komunalnego, które zostało bezprawnie zajęte lub przekazane;

(2) jeżeli zwrot jakiejkolwiek własności opisanej w ust. 1 nie jest już możliwy, zapewnienie porównywalnej własności zastępczej lub wypłata godziwego odszkodowania prawowitemu właścicielowi zgodnie z zasadami sprawiedliwości oraz w drodze szybkiego, sprawiedliwego, przejrzystego i uczciwego postępowania administracyjnego opartego na roszczeniach;

(3) w przypadku mienia bez spadkobierców - zapewnienie mienia lub odszkodowania w celu udzielenia pomocy potrzebującym ocalałym z Holokaustu, wspierania edukacji o Holokauście oraz do innych celów;

4) zakres, w jakim takie ustawy i polityki są wprowadzane w życie i egzekwowane w praktyce, w tym poprzez wszelkie stosowne postępowania administracyjne lub sądowe; oraz

(5) w zakresie, w jakim jest to możliwe, mechanizm i przegląd postępów w zakresie rozpatrywania wniosków o azyl składanych przez osoby, które przeżyły Holokaust jako obywatele Stanów Zjednoczonych, oraz członków rodzin ofiar Holokaustu będących obywatelami Stanów Zjednoczonych.

(c) Sens Kongresu - To właśnie sens Kongresu polega na tym, że po przedłożeniu raportu opisanego w podrozdziale (b), Sekretarz Stanu powinien nadal składać Kongresu sprawozdania na temat aktywów ery Holokaustu i spraw pokrewnych w sposób, który jest zgodny ze sposobem, w jaki Departament Stanu składał sprawozdania na ten temat przed datą uchwalenia ustawy.

Senat został uchwalony 12 grudnia 2017 roku.

Próba: dżuleria e. adams,   
sekretarz


Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 25 kwietnia 2018 18:47
25 kwietnia 2018 19:12

> Nie ma mocnych

Czyli nie tylko w obcnej ekipie nie ma nikogo takiego.
C.B.D.O.
Dziękuję.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 25 kwietnia 2018 17:01
25 kwietnia 2018 19:53

i do dziś tak pozostalo - jawny rozbój

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk 25 kwietnia 2018 16:23
25 kwietnia 2018 19:56

tak, potrafię znakomicie oceniać takie zjawiska, a co do zgłoszeń to zarządzam pracą Centralnego Biura Analiz Kryminalnych Stowarzyszenia Niepokonani2012 i dokładnie wiem o czym mówię czy też pisuję

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @qwerty 25 kwietnia 2018 19:53
25 kwietnia 2018 22:50

Dodam tylko, iż hipoteza, że Dobra Zmiana o tym nie wie, bo jakby wiedziała to by przeciwdziałała jest nie do udowodnienia.

Mi napisali, że (dwukrotne umorzenie) w sprawie sfałszowanego tytułu egzekucyjnego mogę sobie wnieść prywatny subsydiarny akt oskarżenia. Problem w tym, że nie znam treści drugiego umorzenia - póki co zostałem jedynie powiadomiony przez sekretariat, że jest - a przez Regionalną, że prokurator wykonał zobowiązania sądu z uchylenia pierwszego umorzenia - ale najwidoczniej nie zasłużyłem na doręczenie, pomio wniosku. 

Podejrzewam, jaka będzie linia obrony w tzw. sprawie nieruchomości warszawskich - na zarzut, iż funkcjonariusz (sędzia, prokurator) powinien wiedzieć, że ludzie nie żyją po 120-140 lat odpowie - że to antysemityzm zakładać, że Żyd tak długo nie może żyć.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @stanislaw-orda 25 kwietnia 2018 15:35
26 kwietnia 2018 00:38

Pisze juz bez przerwy i bede to powtarzal, ze to szatanski kraj, a co z niego wyszlo, jest tym samym. Niestety teraz i my bedziemy mieć z tym do czynienia juz bezpośrednio.

Spotkałem dzisiaj w pracy człowieka, tzn on mnie zaczepil i spytał, czy jestem Anglikiem. Ja na to nie, jestem Polakiem, a potem, zacząłem nadawać, jak to nienawidzę j.angielskiego itd, myśląc, że mam do czynienia z imigrantem też. A tutaj okazało się, że to Anglik. Poczułem się nieswojo jednak ale o dziwo facet okazał zrozumienie i zaczęliśmy sie śmiać, a ja zacząłem swoje o polskiej przed wiekami wielkości, o mojej miłości do języka, o poznaniu siły mej kultury będąc z dala od kraju, o wierze i tym, że Polska razem z Włochami, Hiszpanią ale też Irlandią, to ostatnie bastiony katolicyzmu, o wielkiej Polsce i pierwszym w świecie prawdziwym Commonwealth, o czym o dziwo wiedział i o tym, ze właśnie Polska jest niszczona za to, ze jest katolicka, a była tak wielka i teraz już wiem, przez kogo zostala zniszczona, a teraz jest British Commonwealth i usmiechnelismy się obaj rozstajac się.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @qwerty 25 kwietnia 2018 19:56
26 kwietnia 2018 00:46

Jest w Polsce cała kupa prawników, którzy czymś tam zarządzają, a o których Ty mówisz, że są mało kompetentni. Czy mam rozumieć, że Twoje kompetencje są autoryzowane w jakiś inny sposób niż ich?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 kwietnia 2018 21:30
26 kwietnia 2018 00:48

Nie chodzi o to, że lepiej. Mam na myśli stuprocentową skuteczność. No wiesz, to co Ty lubisz najbardziej. Kop w ryj i duszenie na glebę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 kwietnia 2018 21:33
26 kwietnia 2018 00:50

A więc nie uwierzysz. Co akurat dla Ciebie jest rozwiązaniem bardzo korzystnym. W przeciwnym wypadku nie miałbyś co pisać.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 26 kwietnia 2018 00:01
26 kwietnia 2018 00:55

Tak jest. Rząd powinien się składać z ministra przypierdalania w ryj, ministra kopania w dupę, ministra strzelania prosto między oczy, ministra duszenia i ministra nożem pod żebro. Pięć ministerstw. Wystarczy. Jak w Szwajcarii. Skutecznie, a co najważniejsze oszczędnie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @cbrengland 26 kwietnia 2018 00:38
26 kwietnia 2018 00:58

Niesamowita historia. Anglik myślał, że jesteś Anglikiem. To ty musisz w tym British English wymiatać.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 25 kwietnia 2018 21:33
26 kwietnia 2018 00:59

Ano wlasnie. Jak kiedys zauwazylem, panstwo Izrael choc jest wielkosci mniejszej niz wojewodztwo lubelskie, jest panstwem jak najbardziej powaznym i grac na nosie sobie nie pozwoli.

Wyslali szpecow do Argentyny (choc to bardzo daleko) i przywiezli Eichmanna w kufrze.

A Polska moze wyslac najwyzej (chociaz on sam pojedzie nawet bez wiedzy politykow) glupiego zomowca Rutkowskiego ktorego skreca na lotnisku i zawroca z powrotem.

Polityka polska to od wielu lat jest takie wspinanie sie po linie komletnie pijanego goscia. Rzygnie czasami, pomajta nogami, co sie wespnie 3-4 metry to zjezdza 5 w dol. I on nawet nie wie po co tam lezie, tak sobie, zeby cos z rekami i nogami zrobic.

Wystarczy przesledzic historie slynnej korwety typu "Gawron".

Zaczeto z hukiem i z fasonem w 2001 roku. Mialo byc tych korwet siedem. Po 14 latach (czternascie lat!) zamiast 7 korwet zostal zbudowany ....okret patrolowy.

A pieniadze w miedzyczasie utopiono (rozkradzono w duzej czesci) w tym projekcie gigantyczne pieniadze.

Albo okrety podwodne. Mowy, analiz, oswiadczen nie brakuje. I nadal nic nie ruszylo z miejsca. W koncu te zlomy z lat 60-tych pojda na przemial i nie bedzie nic jak mawial pewien czlowiek z Bialegostoku.

 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Szczodrocha33 26 kwietnia 2018 00:59
26 kwietnia 2018 01:04

Masz rację. Oni takich Eichmanów przywozili w kufrach po kilku rocznie. Mnie się najlepiej podobało, jak załatwili Mengele. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Wolfram 25 kwietnia 2018 22:50
26 kwietnia 2018 06:13

To ewidentny antysemityzm. Zwłaszcza, że w Piśmie stoi, ile lat żyli patriarchowie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 26 kwietnia 2018 00:59
26 kwietnia 2018 06:16

Jeśli chodzi o korwetę Gawron, to biorący udział w projekcie zachowali się po prostu rozsądnie. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk 26 kwietnia 2018 00:46
26 kwietnia 2018 07:23

chyba nie rozumiesz o czym sie wypowiadam, kompetentni i etyczni i moralni.... idź wytrzeźwiej

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Szczodrocha33 26 kwietnia 2018 00:59
26 kwietnia 2018 07:24

bo o to chodzi: aby było nic

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 26 kwietnia 2018 02:13
26 kwietnia 2018 07:26

bo poczuł, że teorytycznie może mieć rację ale praktyki jeszcze nie liznął, a o skuteczności wyobrażenie ma akademickie

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 25 kwietnia 2018 22:50
26 kwietnia 2018 07:29

te zjawiska to już codzienny obraz zycia w RP, 'poświadczał nieprawdę nie w faktach ale w sformułowaniach...' tzw. codziennośc jest przerażająca widać podział: nietykalni w czynieniu zła vs frajerzy

zaloguj się by móc komentować

22marek @stanislaw-orda 25 kwietnia 2018 17:01
27 kwietnia 2018 01:43

Jeśli chodzi o rozbój i "prawo", to zacytuję Bastiata: "Gdy grabież staje się sposobem życia dla grupy ludzi, na przestrzeni czasu stworzą oni dla siebie system prawny, który usprawiedliwi ich działania i kodeks moralny, który będzie go gloryfikował".

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować