-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Wkurzyliśmy Karonia

Dziś ostatni dzień targów w Łodzi, a ja miałem do późna imprezę za ścianą. Wybaczcie więc, że nic nie napiszę. Puszczę tylko linkowany tu wczoraj kawałek do występu Krzysztofa Karonia, który wypowiada się o nas tutaj. Bardzo zabawnie to wyszło. Okazuje się, że jesteśmy samozwańczą elitą. Ja tylko przypomnę, że nie ma innych elit niż samozwańcze. A teraz już nagranie

 

https://www.youtube.com/watch?v=zYxf7X0zjRY&feature=youtu.be&t=3900tagi: szkoła nawigatorów  karoń  elity 

gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 07:46
283     8125    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 08:34

Pierwszy raz widziałem i słyszałem owego Karonia. To przecież jest demagog brudnej wody.

Fenomenalnie dużo   skumał z "SN".

A prowadzący debatę to chyba z KOD-u albo jakiś  jeszcze bardziej "nowoczesny".

 

zaloguj się by móc komentować

WP @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 08:46

Nie odnosząc się nawet do treści wypowiedzi to jest jakaś komedia - ta modulacja głosu, miny, wymachiwanie rękami. A do tego najazdy kamery na oburzoną/zatroskaną publiczność a la Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 09:00

Weszłam na stronę tuż po wysłuchaniu pogadanki Pana z prof. Lukaszem Świecickim no i wysłuchałam fragmentu o SN wybelkotanej przez Karonia. Efekt piorunujący. 

Serdecznie pozdrawiam!

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 09:11

Trafiony... oburzony.

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 09:20

Znaczy wysyłał tu swoich harcowników, chyba że sam tu wchodził pod jakimś przebraniem...

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 09:27

Nareszcie ktoś Pana rozszyfrował! I to kto? Karoń! Guru dla piewców etosu  pracy. On powinien robić wykłady z ekonomii socjalizmu. Przypomina mi ten bełkot.

 Oznajmia, że jest Pan twórcą nowych elit. Cokolwiek by o nich nie myśleć.

Chciałoby  się zawołać. Więcej Karonia! Istna karoniada.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 09:30

O co konkretnie chodzi z tym, że nie jest ważne co mówi, ale kto mówi? To nawiązanie do jakiegoś konkretnego tekstu lub komentarza?

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 10:03

Wydawałoby się, że obowiązuje maksyma ora et labora, zgodnie z którą kontemplacja poprzedza pracę, góruje nad pracą.

zaloguj się by móc komentować

re-or @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 10:28

No proszę. Jak Karoń wieszczy "otwarty konflikt", w sensie "on i jego ludzie vs środowisko SN", to może oznaczać tylko jedno. Oni awansowali Szkołę z poziomu "udajemy że nie istnieje" do poziomu rywala. Rywala, którego należy eksterminować, ale jednak rywala. W mniemaniu Karonia już sam fakt takiej nobilitacji powinien skłonić SN do ucałowania królewskiego pierścienia w geście wdzięczności.

 

A odnośnie etosu pracy to się zastanawiam, czemu Karoń nie pisze tak dużo o etosie dystrybucji na przykład. Bo chyba w ogóle nie pisze? Ciekawe jaką wtedy gawędę by nawinął tym wszystkim "wynazalcom smartfonów" i ciężko pracującym ludziom, że mimo zarzynania się całe życie jakoś nadal nie ma tego dobrobytu.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 10:37

He, he metoda oceny wycinka z wycinku.

Na pewno silniejsza i trafniejsza jest karoniowa redukcja "etos frajdy kontra  etos pracy" niż legendarna już coryllusowa "recenzja spisu treści".

Podgryzanie nogawek to dobra metoda przed wejściem na ring. Pisałem już o tym w jakimś komentarzu. Ta notka potwierdza te sugestie. Tak trzymać.

 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 10:48

Ach,więc tu panuje etos frajdy! Jak mogłem tego nie zauważyć?

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 10:52

"Ten pan jest przedstawicielem etosu frajdy..." Pewnie pan Karoń miał na myśli te paczki z książkami jakie targasz rozładowując samochody z dostawami albo jeżdżąc na targi, no bo co innego? No i czapki z głów, że rozszyfrował co oznacza słowo Nawigator ;)

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 10:56

To ja tu pisze i komentuje w gornie prezentujacym "najwyzsze stadium marksizmu kulturowego" i nawet o tym nie wiem... nie chce mi sie juz tego glupa dojezdzac, bo on sie sam kompromituje, a na dodatek chce, zeby mu jeszcze szyc buty i budowac domy w sytuacji kiedy on sam jest od lat bezrobotny.

To jest jasne, ze wazniejsze od tego "co mowi" jest "kto mowi", no ale od Karonia nie doczekamy sie autoprezentacji. Bedzie cisnal swoje pierdy o "marksizmie kulturowym" i "szkole frankfurckiej" o ktorej dekady temu pisal "wybitny znawca marksizmu", profesor na angielskich uniwersytetach Leszek Kolakowski. Jego nazwisko u Karonia nigdy i nigdzie nie pada, co jest w tej sytuacji nie tyle kuriozalne, co symptomatyczne.

Dzisiaj po poludniu w ramach realizacji projektu z folderu "etosu frajdy" jade w gory do Engelbergu, gdzie polscy skoczkowie raz do roku skacza w konkursach. Jade 180km w jedna strone wysedziowac mecz hokejowy. To jest "robota", ktorej Karon nie jest w stanie wykonac, a wyuczenie sie tego fachu, zeby zakwalifikowac sie do "cechu sedziow" zajeloby mu wiecej czasu niz wyuczenie sie na szewca, nawet wtedy kiedy etos pracy buchalby z pana Krzysztofa zywym ogniem.

Ostateczna uwaga - mysle, ze gdyby Krzysztof Karon nas docenil i wyrazil swoje uznanie, to trzeba byloby sie powaznie zastanowic nad tym co my tutaj robimy?

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 18 listopada 2018 09:30
18 listopada 2018 10:59

Znalazł jakieś zdanie w czyimś komentarzu i bez kontekstu zrobił z niego maczugę na cały projekt SN. Taka klasyczna propaganda robiona cepem. Panu Karoniowi chodzi o to żebyśmy kupili jego książkę i przeczytali bo bez tego jesteśmy jak dzieci we mgle. Ok niech mu będzie ale skoro w ten sposób próbuje wejść na ten rynek to niech równolegle zareklamuje jakąś pozycję z Kliniki Języka. Nawet nie musi to być książka Coryllusa ;) Tak by było uczciwiej. A Rola miał tyle lat żeby zaprosić Gabriela na pogadankę. Góra stoi a oni niech dzielą marksizm na czworo jak zapałkę.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @valser 18 listopada 2018 10:56
18 listopada 2018 11:03

No ale nie docenia. Jest dobrze :)

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @DYNAQ 18 listopada 2018 10:48
18 listopada 2018 11:05

Jak to ? Ja tu piszę dla frajdy :))) 

Coryllus kiedyś napisał ze chce , żebyśmy wszyscy mieli trochę frajdy  I ja mu uwierzyłam od razu  :)))

.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 18 listopada 2018 10:59
18 listopada 2018 11:10

No właśnie. Zdziwiłem się, bo jestem dość regularnym czytelnikiem tekstów Gabriela i sporej części innych, które są publikowane w Szkole Nawigatorów i jakoś nie zauważyłem, by myślą przewodnią Lokalnych Oszołomów (taki ukłon w stronę Pana Karonia) było przekoanie, że nie liczy się treść, a jej autor. Owszem, czasem faktycznie jest to bardzo isotne i znaczące, jednak żeby to był jakiś bon mot?

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 18 listopada 2018 09:30
18 listopada 2018 11:15

Mysle, ze to ja napisalem w kontekscie tego, ze bezrobotny facet chrzani o etosie pracy.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 11:16

Szkoda tylko, że to pan Karoń nas krytykuje, eh!

Chciałbym, żeby nas codziennie i zajadle krytykowali naszyści z " W polityce" czy z "Niezależnej". To byłaby reklama i propaganda, której koszty ponieśliby przeciwnicy. Zamiast tego mamy jakieś popiskiwanie kogoś, kto być może - wybaczcie mi złośliwość - wzmożony wyrwał się z gabinetu pana profesora Łukasza Święcickiego. 

zaloguj się by móc komentować

marianna @Maryla-Sztajer 18 listopada 2018 11:05
18 listopada 2018 11:23

Ładna mi frajda. Wystarczy, że się napisze coś niezgodnego z jego "elitarną linią" /Coryllusa/ i już się sierdzi i  każe zamknąć. :)

zaloguj się by móc komentować

valser @Maryla-Sztajer 18 listopada 2018 11:05
18 listopada 2018 11:24

Tylko troche? To znaczy ile? Jak komando bedzie wychodzic do roboty to na bramie ma przygrywac orkiestra rozumiem?

Mysle, ze Karon by uznal, ze i to jest za duzo, ze trzeba sie jednak wczytac i powaznie potraktowac to, ze praca jest droga do wolnosci. Ja nie wiem gdzie jest frajda Krzysztofa Karonia i chyba nie chce wiedziec. Ten facet to przyglup, albo oszust. I kazdy kto proponuje etos pracy jako antidotum na opresyjny system nim jest.

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 18 listopada 2018 10:59
18 listopada 2018 11:28

Ja proponuje taki sprawdziandla tresci Karonia. Niech Karon, albo jego promotorzy zrobia impreze na 200 osob i sprobuja ja sprzedac za 250zeta od uczesnika.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 11:30

Marianna i Valser

 

Ja mam masę frajdy :))

Cóż począć? Pewnie dlatego ze mam dużo lat ?

.

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @onyx 18 listopada 2018 10:59
18 listopada 2018 11:40

Jakieś pół roku temu napisałem do Marcina Roli maila, żeby zaprosił Coryllusa. Odpisał, że to zrobi, ale do spotkania nie doszło. Nie pamiętam, czy zaproszenie nie zostało wysłane, czy Coryllus odmówił. Może on sam przypomni.

Posłuchałem od 55-tej min do 70-tej. Pan Karoń powiedział, że to OK, że tu są elity samozwańcze i on nie ma nic przeciwko temu. Natomiast jego komentarz i ocena Szkoły Nawigatorów (nie rozumienie etosu pracy, nie rozumienie marksizmu, to że ważne jest kto mówi a nie co mówi i w końcu promowanie tutaj etosu frajdy - to wszystko jest płytka powierzchowna ocena bez żadnej analizy tematu, bez przeczytania samodzielnie tutaj choćby jednego wpisu i do tego przypisanie wszytkiego samemu Coryllusowi osobiście) - czyli niestety typowa demagogia i propaganda. Widać było, jak ludzie się uśmiechają, czyli zamierzony efekt został osiągnięty. Szkoła Nawigatorów to banda marksistów po prostu. Żenada, pan Karoń sam się tutaj unieważnił.

A ja w końcu wiem, jak pogodzić to co mówi Karoń z tym co pisze Coryllus. Otóż etos frajdy i nieróbstwa, życia na czyjś koszt albo koszt państwa, brak budowania własnej materialnej stabilizacji, a do tego deprawacja moralna od najmłodszych lat - tutaj się zgadzam z wymową przesłania Karonia i z tego własnie powodu długo go broniłem (bo potrafiłem dostrzec i wziąć dla siebie to ostrzeżenie). Natomiast epatowanie etosem pracy bez żadnej równowagi z duchowością jak najbardziej może być prostą pułapką zastawioną na ludzi, żeby znowu stworzyć kolejny obszar taniej produkcji i braku właśności - i tutaj absolutnie ma rację Coryllus.

Oczywiście ta koncyliacja ma już mały sens, bo nie dojdzie do żadnej otwartej wojny. Góra stoi i nie będzie walczyć z patykiem na wietrze.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @valser 18 listopada 2018 11:24
18 listopada 2018 11:47

'' Ten facet to przyglup, albo oszust. ''
już wiadomo,
wystarczy puszczone przez niego w eter: 'etos frajdy' i 'nie co, a kogo'

najwidoczniej coryllusowy chrząszcz, nie, nie chrząszcz, raczej pszczoła - staje się coraz brdziej masywna i rwie to karoniowe oczko sieci

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 11:50

Z tej jego wypowiedzi wynika, że ktoś podesłał mu link do którego z tekstów/komentarzy tutaj. O jakiejś frajdzie. I o tym, że ważniejsze od tego, co się mówi, jest kto mówi. Ja sobie tego akurat nie przypominam, natomiast on w zasadzie oprócz stwierdzenia, że SN jest samozwańczą elitą, nie wyartykułował żadnej sensownej treści. Jak próbuję zwykle zrozumieć, co autor miał na myśli, tak z tego fragmentu nic nie zrozumiałem. Tej wypowiedzi zabrakło dyscypliny.

To jest o tyle zabawne, że Karoń nawet nie wie, że samozwaniec z patriotycznej, centro–prawicowej elity, dodajmy koniecznie: promowanej obecnie!, Gabriel Maciejewski, nawet nie zadał sobie trudu żeby przesłuchać w całości jedno jego nagranie/wypowiedź.

Podobnie sam Karoń, nawet nie przeczytał tekstów na swój temat, tutaj zamieszczonych. Ale mówi, że Gabriel Maciejewski jest zwolennikiem etosu frajdy, czyli marksistą i antykulturowcem. Wnioskuję to po tym, co on wygaduje. Najbardziej rozbawił mnie fragment, w którym pyta — kto będzie szył buty, itd.? Panu Karoniowi się wydaje, że ludzie tutaj nie pracują, dostają granty albo zajmują ciepłe posadki. Może nawet pasożytami. Rozumiem, że każdy ocenia wg siebie, albo czerpie z własnego doświadczenia (odnoszę się do spotkania Karoń—Braun, w którym stwierdził, że jest na utrzymaniu rodziny).

No i przekonanie, że jeśli ktoś tutaj sięgnie po jego książkę, to będzie się tego wstydził i ukrywał, że ją podczytuje. Nawet nie rozumie tego, że są/byli tu jego czytelnicy/widzowie/zwolennicy.

Wyraził pogardę, czego nie spodziewałem sie po kimś, kto niby „rozkminia” pojącia i rzeczywistość. Przez te parę minut udało mu się kompletnie zdemaskować. Dla mnie płynie z tego wniosek, że na samo hasło Szkoła Nawigatorów czuje jakieś zagrożenie. W krótkiej wypowiedzi przykleił aż 3 nieprawdziwe epitety. Nie jesteś zwolennikiem etosu pracy — jesteś marksistą, antykulturowcem, zwolennikiem frajdy (hipisiakiem). Nie jesteś z nami — to jesteś przeciwko nam. Czy to ma być może jakieś zarządzanie konfliktem?

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 18 listopada 2018 11:28
18 listopada 2018 11:52

Tak on tą krytykę "nie ważne co, ważne kto"  odniósł bezpośrednio do siebie. Pamiętam, że w paru wątkach to poruszałeś ale on wyciął to z kontekstu że bezrobotny gość gada o etosie pracy, tylko machając paluchem jak politruk głosi "patrzajta gdzie te Nawigatory prowadzą". Bardzo śmiesznie się też wyłożył w kwestii tych samozwańczych elit. Gość, który wyskoczył jak Filip z konopii nie wiadomo skąd wprost na medialne salony zarzuca środowisku które walczy w cieniu od lat samozwańczość. Ok niech mu będzie że jeśmy hermetycznymi samozwańcami, mi to nawet bardzo pasuje, pytanie jak to stawia jego pozycje? Skoro on nie samozwaniec to kto? Wybraniec? Przez kogo wybraniec i do czego wybraniec? "Wąska specjalizacja wytyczania ram debaty publicznej", może jest już taki nowoczesny zawód w tym globalnym zarządzaniu etosem pracy?

zaloguj się by móc komentować

umami @MarcinD 18 listopada 2018 11:40
18 listopada 2018 11:52

O, byłeś pierwszy, z tą oceną :)

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 18 listopada 2018 11:52
18 listopada 2018 12:07

On sie sam namaszcza na specjaliste od marksizmu kulturowego. Ale nie jest samozwancem, tylko mianowancem. On sam z siebie nie jest w stanie ogarnac podstawowych rzeczy. To facet bez roboty i bez kompetencji w rejestrach, w ktorych sie wypowiada. Sie zastanawiam czemu do tej pory zaden akademik go nie rozjechal? Pamietajmy jednak, ze Karon z Braunem zaliczyl konkretne turbulencje oraz to, ze wystepowal z ks. prof. Guzem, ktory nie przyjal, ani nie odrzucil propozycji wystepu z wykladem na naszych targach ksiazki.

Chetnie bym posluchal jak Karon sobie zalatwil wjazd do telewizji internetowe M. Roli? Zorganizowal spotkanie z Braunem? Z ks. prof. Guzem? Pewnie do niego zadzwonil i umowil sie na spotkanie? Tak sie sklada, ze ja akurat w tej sprawie moge sie wypowiedziec, bo mam tutaj swoje doswiadczenia, ale zanim bym o tym napisal, to chcialbym znac wersje Karonia.

Ja rozumiem, ze kazdy ma jakas zyciowa taktyke i swoje cele, ktore roznymi metodami sie osiaga. Moja taktyka od dekad to ciagle wakacje i przerwami na zarabianie pieniedzy roznymi sposobami. Mam swoim zyciu zaliczone trzy tzw. skladkowe lata. Wspominam je jako przestroge drogi donikad.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 12:09

Pan Karoń jest bardzo poruszony  "samozwańczą elitą". Chyba kogoś poruszył II tom "Socjalizm i śmierć" i parę innych tytułów. Plus różne "dekonstrukcje", zaczynając od Igora Neverlego a kończąc na "podlaskich chatach chłopskich wyposażonych w żelazne łóżka z wojskowego demobilu" a kończąć na kultowym  konserwatyście Henryku  Krzeczkowskim.
Kiedy nadchodzi atak, nigdy nie jest skierowany przeciwko temu, co boli atakującego. Pan Karoń się całkowicie obnażył, atakując w stylu stalinowsko-gazownianym - powołując się  na jakieś zdanie, które może zostało powiedziane, ale raczej wątpię.  

"Oni nie rozumieją co to jest marksizm" - ja zostałam zmuszona do przeczytania III tomu Kapitału i zdania egzaminu a na studiach miałam w programie ekonomikę socjalizmu i filozofię marksistowską: wykłady i ćwiczenia. I jeszcze kumplom z Politechniki tłumaczyłam wraz z koleżankami te wszystkie abstrakcje, bo oni musieli zdawać "filozofię marksistowską" a jako ludzie bardzo konkretni nie kumali tego bełkotu:)))

Z czym on tu startuje:)))) To znaczy - bardzo dobrze, bo wprowadził do dużego obiegu termin "szkoła nawigatorów".

Życzę mu wszystkiego najlepszego: facet, który oficjalnie twierdzi, że utrzymuje go rodzina atakuje człowieka o niezrozumienie "etosu pracy" człowieka, który prowadzi codzienny blog, pisze i wydaje książki oraz kwartalnik, który doczekał się już dwóch lat życia. A wszystko bez dotacji.  

zaloguj się by móc komentować

umami @valser 18 listopada 2018 12:07
18 listopada 2018 12:10

Ja mam tylko 2 składkowe lata i to chyba niepełne :) Ale ja jestem hipisiakiem bez prawa jazdy :)

zaloguj się by móc komentować

Cicha @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 12:16

Widzi Pan, Panie Gabrielu, Pana niesprawiedliwa i nie boje się tego określenia "gówniarska" pseudokrytyka, wywołała reakcję w postaci równie niesprawiedliwej krytyki. (Przypomina to spiecie na linii Żebrowski-Jabłonowski - Żebrowski pokazał swoją twarz uprzedzonego bufona - abstrachuję tu od niektórych głupich przekonań pana Jabłonowskiego, bo pan Żebrowski też żywi głupie przekonania, nie ma ideałów). Na co to Panu, Panie Gabrielu i środowiskom patriotycznym w ogóle? Chyba tylko po to, aby sprowokować Karonia do mówienia o SN - no to brawo, osiągnął Pan cel marketingowy w postaci: nie ważne, co mówią, ważne by o nas mówili. Ani Pan nie zna Karonia, aby mieć prawo do formułowania pochopnych sądów na temat tego, co Pan Karoń mówi, ani Pan Karoń nie ma wiedzy o Panu i SN - stąd jego nadinterpretacja Pana słów. Karoń ma racje, że Pana gadki w stylu: "Nie ważne, co mówi, ważne kto" - mogą byc tak interpretowane, jak je Pan KAroń zinterpretował. I teraz sam się Pan zastanowi czy to słuszna interpretacja? Myślę, że maił Pan, czy któryś z Pana popleczników, bo nie pamietam czyj to tekst, na myśli zupełnie co innego, to mianowicie, że agent lub komprador publicznie mówi piękne rzeczy, ale wciąż  jest agentem - tak jak pan Danniels ("przyjacielski" żyd).

zaloguj się by móc komentować

Cicha @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 12:17

*abstrahuję

zaloguj się by móc komentować

Matejek @valser 18 listopada 2018 12:07
18 listopada 2018 12:18

'' To facet bez roboty ''
e, nie, przecie on ma teraz robotę, którą widać ... i jak widać, chyba czerpie z niej dużo frajdy, ot ethos frajdy w czystej postaci :) 

zaloguj się by móc komentować

Cicha @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 12:24

PS Że zacytuję fragment Ojca Chrzestnego: "Oszalałeś? Nigdy nie mów przy obcych, co naprawdę myślisz". Pana ujawnianie się ze swoimi podejrzeniami wzgledem Pana Karonia o agenturalność z punktu widzenia "skutecznosci" działań są błędne - że pozwolę sobie nawiązać do pana go9łosłownego stylu pisania o tejże "mitologicznej skuteczności", jak się o niej wyraził jeden z komentatorów Pana tekstów. Obrósł Pan tutaj w piórka, brak Panu rozsądnych krytków Pana tekstów i rozleniwił sie Pan intelektualnie. Troche to Pana wina, bo pozwala Pan na to by Pana bezkrytyczni zwolennicy, na wszelką racjonalną i konstruktywną krytykę Pana tez i wypowiedzi reagowali głupkowatą pyskówką i wyzwiskami, co odstrasza od tego miejsca ludzi rozsądnych. Ja jednak nie jestem lękliwa i , więc z góry zastrzegam, że żadne pyskóki mnie nie odstraszą od formułowania zasadnej krytyki. Oczywiscie to Pana portal i zawsze moze mnie Pan zakneblować, ale to będzie oznaczało, że zależy Panu jedynie na geremium miernych ale wiernych fanów Pana twórczości.

zaloguj się by móc komentować

marianna @Maryla-Sztajer 18 listopada 2018 11:30
18 listopada 2018 12:30

Nie licytujmy się na lata.

Im więcej lat, tym więcej przyjemności z życia należy czerpać.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @mniszysko 18 listopada 2018 11:16
18 listopada 2018 12:32

Z jednej strony smutno, bo wojna przybiera na dynamice ale z drugiej strony, może jeden, czy drugi lemming dowie się, kto to jest ks.prof. T Guz

Ksiądz profesor Guz odpowiada na oskarżenia o wrogość wobec Żydów

a jeden, czy drugi karonista zmieni herezje, na Wiarę przez tę durną krytykę, którą pan Karoń uprawia wobec dzieła Gabriela Maciejewskiego, gdy przyjdzie tutaj lub na

https://coryllus.pl  ​​

albo tutaj

https://prawygornyrog.pl

i kupi tę książkę

https://basnjakniedzwiedz.pl

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 18 listopada 2018 12:09
18 listopada 2018 12:34

Przepraszam, ale ta jego mina smiertelnie powazna "jedynego co przenikl te straszne tajniki",kiedy objasnia gawiedzi czymze to tajemnicym jest ta SN, z marszu sprawia, ze zdrowy czlowiek ucieka gdzie pieprz rosnie.

zaloguj się by móc komentować

Cicha @stanislaw-orda 18 listopada 2018 08:34
18 listopada 2018 12:35

Proszę Pana, po kim jak po kim, ale po Panu się nie spodziewałam tak niesprawiedliwego osądu. Pan Karoń powiedział to, co powiedział, sprowokowany głupim tekstem pana Maciejewskiego. Ja Karonia widziałam nie pierwszy raz i wiem, że warto z nim dyskutować, ale rozsądnie, a nie po szczeniacku. Jak ktoś obcy na ulicy kopnie pana bez powodu w piszczel, to jak Pan zareaguje? Ja powiem Panu, że zareaguje pan jak Karoń. Nasze reakcje emocjonalne nie są oderwane od tego jak rozumiemy zdarzenie, które miało miejsce. Jeśli rozumiem cos jako bezpodstawny atak, to reaguję ostro, inaczej reaguję, gdy dowiem sie na przykład, że ktoś obwinia mnie ocoś, dlatego przywalił mi w piszczel, choć ja sam go nie znam.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Cicha 18 listopada 2018 12:24
18 listopada 2018 12:36

Oczywiście, że panią zaknebluję. To jest chyba jasne. Zrobi to parasol jak się obudzi, bo ja muszę obsługiwać stoisko, co daje mi mnóstwo frajdy.

zaloguj się by móc komentować


Cicha @jestnadzieja 18 listopada 2018 12:34
18 listopada 2018 12:38

A ta pyszałkowatość Pana Gabriela i bezkrytycznych jego fanów, ocierających sie mentalnością, o piszczące za małoletnim adonisem popkultury dziewuszki, to jakie reakcjeu  normalnego czytelnika wywołuje?

zaloguj się by móc komentować

marianna @pink-panther 18 listopada 2018 12:09
18 listopada 2018 12:39

Pierwszy numer SN wyszedł w grudniu 2013. Pełne 5 lat!

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Cicha 18 listopada 2018 12:38
18 listopada 2018 12:40

Jak na cichą jest pani dosyć głośna

zaloguj się by móc komentować

Cicha @gabriel-maciejewski 18 listopada 2018 12:36
18 listopada 2018 12:40

Pan sprawa, co Pan zrobi, to nie mój problem tylko Pana narcystycznej mentalności.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @gabriel-maciejewski 18 listopada 2018 12:36
18 listopada 2018 12:42

ja już nie mogę tego indywiduum
im więcej 'pisze' tym ...
zresztą, szkoda 'czasu i atłasu', precz!

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Cicha 18 listopada 2018 12:38
18 listopada 2018 12:44

Nie widze pyszalkowatosci. Kazda rozmowa, publiczne spotkanie, sa bardzo sympatyczne. Jest tego w sieci bardzo duzo, prosze poogladac.

zaloguj się by móc komentować

Cicha @gabriel-maciejewski 18 listopada 2018 12:40
18 listopada 2018 12:44

Śmiem twierdzic, ze nie głosniejsza od Pana i pana groupies, ponadto w przeciwieństwie do Pana i PAna grupies potrafię przyjąć konstruktywną krytykę, Pan woli być wątpliwej klasy idolem. To objaw pychy, a pycha to poważny grzech.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @marianna 18 listopada 2018 12:39
18 listopada 2018 12:44

To jest ewenement. Wszystko bez dotacji. To się dopiero nazywa "etos pracy":)))) Wiele numerów zawiera zupełnie unikalne treści. A niektóre numery mogły wręcz przyprawić o zawały różnych "twórców narracji historycznych i innych".
Podejrzewam, że te baty zebrały się z powodu ostatnich prześmiewków ze Stefka Żeromskiego, erotomana i kiczownika:)))) A on jest teraz kreowany na "dobro narodowe". Komuna też go kreowała na "dobro narodowe".

zaloguj się by móc komentować

Cicha @jestnadzieja 18 listopada 2018 12:44
18 listopada 2018 12:45

Jak ktoś ma belkę we własnym oku, to trudno by cos widział jasno i wyraźnie.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Matejek 18 listopada 2018 12:36
18 listopada 2018 12:47

Czego Pan nie zrozumial?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @cbrengland 18 listopada 2018 12:32
18 listopada 2018 12:48

Sorry, że się wcinam: to może wyglądać na "czyszczenie sceny politycznej", bo ks Prof. Guz bardzo konsekwentnie rozprawił się zarówno z tzw. narodowym socjalizmem jak i z komunizmem. I w dodatku wypowiada się teologicznie o różnych sprawach z pogranicza stosunków żydowsko chrześcijańskich czy też polskich, a tak nie może być. Na to monopol mają Engelkingowa z Janem Tomaszem Grossem i jeszcze ten profesor z Kanady, nie mówiąc o młodym geniuszu z Uniwersytetu Warszawskiego:)))

zaloguj się by móc komentować


genezy @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 12:51

Karoń świetnie opisał nasze środowisko i samo pojęcie nawigatora. Zabawne, bo Karoń też jest nawigatorem, co prawda nawigatorem Gildii, nawet w ten sam sposób porusza ustami:

"Nie jest ważne co mówi, ważne jest kto to mówi"- oczywiście, dlatego nie należy brać za dobrą monetę tego co pisał Chesterton- to chyba oczywiste, albo tego, co robiła prof. Janion w latach festiwalu Solidarności.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mniszysko 18 listopada 2018 11:16
18 listopada 2018 12:57

> To byłaby reklama i propaganda, której koszty ponieśliby przeciwnicy.

Nie jest źle. Prawie 32 tys. wyświetleń :-)
 

PS Gabriel, daj znać, czy ktoś ostatnio zamówił "Przemszę..." To byłby znak, że i mnie zaliczono do Samozwańczych Elit Szkoły Nawigatorów ;-)

 

zaloguj się by móc komentować

Matejek @jestnadzieja 18 listopada 2018 12:47
18 listopada 2018 13:01

nie napisałem, że nie zrozumiałem
jedynie to, że zdrowy chyba nie będzie uciekał gdzie pieprz rośnie, ale ... /to nie tak istotne, dobrej niedzieli :)/

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @MarcinD 18 listopada 2018 11:40
18 listopada 2018 13:07

Połączenie pracy ze sferą duchową brzmi bowiem tak:

"...Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść - 
przeklęta3 niech będzie ziemia z twego powodu: 
w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie 
po wszystkie dni twego życia. 
18 Cierń i oset będzie ci ona rodziła, 
a przecież pokarmem twym są płody roli. 
19 W pocie więc oblicza twego 
będziesz musiał zdobywać pożywienie, 
póki nie wrócisz do ziemi, 
z której zostałeś wzięty..."

Nie da się więc wierzyć jednocześnie w etos pracy prezentowany przez Pana Karonia... Bo choć ważne jest kto mówi kiedy mówi sam Bóg, to sam Bóg nie ma względu na osoby, więc pośród ludzi ważne jest co się mówi.

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @gabriel-maciejewski 18 listopada 2018 12:36
18 listopada 2018 13:10

Gdzie ja wstaje, skoro świt,  byłem w Kościele, a teraz mogę spełnić Chrześcijański obowiązek :)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 13:13

Amerykanie :)
Wymyślili taką metodę, poszukiwań zaginionych, że dzielą obszar na fragmenty biorą dziesięciu doświadczonych w poszukiwaniach, dają im po 100pkt i mają, bez żadnego uzasadnienia rozdzielic punkty gdzie najprawdopodobniej jest zaginiony. Metoda ta znacznie zwiększyła skuteczność służb poszukiwawczych.
Karoniowi coś się pokiełbasiło we łbie, że mamy mieć jakiś obowiązek z nim dyskutować na argumenty, mamy pełne prawo go olać, bez żadnych wyjaśnień.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 13:21

Coryllusie , super ,ze nie dajesz sie wciągnąć w polemike z Karoniem, nie ma przypadkow sa tylko znaki, moze i dobrze sie stało .ze w nocy obok Twojego pokoju hotelowego odbyła sie imprezka.:) Karon zwyczajnie prowokuje do tego aby na SN kolejny raz mowic o nim, po to tylko aby reklamowac jego książkę.Nie wiem, czy wysmarujesz jeszcze na jego temat jakaś notę , mnie sie wydaję, ze on swiadomie chcę wchodzić w polemikę po to tylko,aby podbic swoje istnienie na rynku.

 Jest komiczny i skrajnie infantylny ,w tych swoich wypowiedziach na temat Twoje działalnosci .Niby "piętnując" nas i nazywajac nas, ze jestesmy samozwanczą grupą, wychodzi na to .ze jego jest certyfikowana, pytanie zachodzi ,tylko przez kogo. Oj, Karon nam sie coraz bardziej zapętla w tych swoich wypowiedziach i jednocześnie demaskuje. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Cicha 18 listopada 2018 12:24
18 listopada 2018 13:26

Przepraszam bardzo że zapytam. Ale czy tym komentarzem i poprzednim, nie dokonała Pani (przypadkiem rzecz jasna), powierzchownej i krzywdzącej oceny czytelników SN, nazywając ich bezkrytycznymi i miernymi poplecznikami, i to z powodu własnych uprzedzeń do gospodarza, pod którego adresem kieruje Pani oskarżenia, bo przecież nie znając żadnego z nich/nas. Czy tym samym nie stała się Pani w pierwszym rzędzie, na podstawie własnych słów, przykładem niesprawiedliwości i krzywdy o którą oskarża Pani innych?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Cicha 18 listopada 2018 12:40
18 listopada 2018 13:28

... zapomniała Pani powtórzyć to samo o czytelnikach/poplecznikach

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @OdysSynLaertesa 18 listopada 2018 13:26
18 listopada 2018 13:35

Przeprosiny jak najbardziej na miejscu, gdyż jako bystry komentator z pewnością zauważył Pan, że pani Cicha już nie odpowie.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Cicha 18 listopada 2018 12:45
18 listopada 2018 13:35

Pan Jezus miał prawo to powiedzieć w stosunku do osób drugich i trzecich  bo sam był bez grzechu. My zaś (w tym Pani) powinniśmy tej nauki używać wyłącznie w pierwszej osobie liczby pojedynczej,  unikając jakichkolwiek sugesti wobec innych.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @OdysSynLaertesa 18 listopada 2018 13:26
18 listopada 2018 13:36

...zaklina poziom percepcji  :D

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @dziad-kalwaryjski 18 listopada 2018 13:35
18 listopada 2018 13:39

Nie przesadzamy z tą bystrością :) 

Piszę/odpowiadam w kolejności czytania. Może Pani cicha kiedyś wróci pod innym nickiem ale do tego czasu wyciągnie pewne konieczne dla sprawiedliwości wnioski... Takie życzenie i prośba do Pani cichej na koniec.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 13:43

Zakładam, że Gabriel to wrzucił, żebyśmy mogli się rozerwać. Nie ma większego znaczenia, co myśli Karoń i czy w ogóle zauważa istnienie tego miejsca. Jak słusznie zauważył o.Mniszysko czymś poważniejszym byłaby taka wypowiedź salonu. Obojętnie, prawego czy lewego. 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 18 listopada 2018 13:43
18 listopada 2018 13:48

...przy niedzieli :))

.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @mniszysko 18 listopada 2018 11:16
18 listopada 2018 13:49

Pan Karoń ma zrobione emploi na naturszczyka i Starca z Gór zarazem i żadnej krytyki się nie boi. Może się wypowiadać o SN bo jest ustawiany jakby poza systemem. Reszta nie może.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 13:51

Z programu NSDAP, punkt jedenasty:

Zadamy "niehonorowania dochodow nie osiagnietych przez prace."

Etos pracy w wersji hard. Na koncu jest brama z napisem Arbeit macht frei.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 18 listopada 2018 13:26
18 listopada 2018 13:52

Ale dalej napisała o belce w oku, więc się zreflektowała ;-)

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @MarcinD 18 listopada 2018 11:40
18 listopada 2018 14:03

My kiedyś za Coryllusa przewodem wygraliśmy ogólnopolski konkurs na Strażnika Przyrody czy Historii już nie pamiętam i też krew w piach i cisza. Od tamtej pory góra stoi już samotnie. Pan Karoń sam żyje na czyiś koszt albo z grantów więc jego krytyka SN od tej strony to zasłona dymna. Nikt mu jeszcze widocznie nie zwrócił uwagi, że dżentelmeni o pieniądzach i Coryllusie nie rozmawiają.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 14:04

Uzyję porównania. Karoń, to statek z inną obcą banderą. Dla mnie, wbrew zapewnienioniom Karonia, to bandera "protestantyzmu", dlaczego  w cudzysłowiu. Dlatego,że protestantyzm ciągle ewoluuje. Wyraża się się krytycznie o Owsiaku,  ale przecież "róbta co chceta" utorowało mu (Karoniowi) jego bajanie o etosie pracy. Bo ileż czasu można się taplać w błocie, no przecież tylko do czasu, aż zmienią się stosunki własnościowe na obszarze Polski. Podoba się mu pańskie zainteresowanie redukcjami, a o ile wydaje się w tym szczery, to tylko z tego powodu, że system zastosowany przez jezuitów dał efekty. Moim zdaniem, dla Karonia efekty bez etosu pracy, to coś dziwnego i redukcje trzeba było zlikwidować. Są w tym wystąpieniu Karonia i inne kwiatki: człowiek rodzi się religijny (a więc nie pochodzi od małpy), ale nie moralny (a jednak od małpy). Duchowieństwo w średniowieczu, to wykształcona elita świata, ale dopiero protestantyzm pokazał, jak ma wyglądać prawdziwa praca. Wracając do porównania, na tym statku, obcym dla mnie zmienia się załoga i bandera (zależnie od okolicznośći), ale cel pozostaje ciągle ten sam.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Cicha 18 listopada 2018 12:45
18 listopada 2018 14:05

Dziwne te Pani wypowiedzi. Rozumiem, ze Pani jest czysta jak lza i przychodzi tu z jakims moralnym nakazem nas naprostowywac; z tym, ze z Pani wypowiedzi bije okropnie nieznosna wyzszosc.

Pod notkami o Marszu dostalo m sie, ze jestem biednym naiwniakiem, teraz ze wspieram pyszalkow i w ogole zle widze, bo mam belke w oku. Niezborne to wszystko dosc.

 

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Cicha 18 listopada 2018 12:44
18 listopada 2018 14:07

Wygląda na to, że jest pani tzw. beznadziejnym przypadkiem. To się niestety zdarza - na szczęście nie tak często i jakoś ten świat się kręci. Aby mogła pani jakoś powrócić do normalności i - jako to mówi obecnie młodzież - "ogarniać co się dziej", to po spacerze należy zabrać się do lektur. Oczywiście pana Karonia już pani zna b. dobrze, więc trzeba jeszcze coś innego. Radzę zacząć od "Wojny i Kredytu", "Socjalizmu i śmierci", "Polskich historii". Ponadto zalecam posłuchać wykładów dostępnych na jutubie i prawymgórnymrogu. Do obowiązkowych należą: „Herezja i chciwi heretycy", „Św. Joanna D'Arc", „Polityka zaborców wobec szlachty polskiej w XIX wieku”, „Herezja a wielki przemysł w epoce przedindustrialnej", „Renesans - Historia do poprawki (1/2)", „Misje jezuickie w propagandzie i rzeczywistości", „Moja Rzeczpospolita - Gabriel Maciejewski (Coryllus)", „Konflikt polsko-ukraiński w Galicji przed I wojną światową, „Ukraińska geopolityka. Wybór tekstów źródłowych"

Twórczość pana Karonia znam b. dobrze (teksty na stronie historiasztuki, wykłady na tubie i audycje u M. Roli). Ma on oczywiście ten kluczowy wątek, ale mechanizmy o których pisze Maciejewski są ważniejsze, głębsze i przede wszystkim one są motorem dziejów. A socjalizm i marksizm czy neo-maksizm, to globalne ośrodki władzy (które obecnie kontrolują pieniądz (dokładniej - walutę), kredyt i systemy transakcyjne), to sobie wymyślają i wdrażają bo jest im o potrzebne. O tym pisze Maciejewski. Niestety praktycznie żaden z historyków nie odważy się tematu opisać zgodnie z rzeczywistością (niewiedza lub strach). Ale czasmi pewne wątki wychodzą. Polecam prof. Andzrej Dziubiński „Na szlakach orientu : handel między Polską a Imperium Osmańskim w XVI-XVIII wieku, Wrocław, 1997".

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-laskowski 18 listopada 2018 10:03
18 listopada 2018 14:08

Kontemplacja czyli frajda duchowa poprzedza pracę, ale również jest zwieńczeniem pracy, praca powinna prowadzić do kontemplacji. 

Przypomnijmy sobie co Gospodarz pisał na ten etoru pracy w Kredycie i wojnie. Etos pracy jest tworem heretyckim, agresywnie wrogim Kościołowi, tak jak herezja katarów, którzy wygenerowali swoją ideologię, by zaprząc do niewolniczej pracy przy krosnach zubożałą szlachtę Prowansji przez większą część roku. Dogmaty i święta katolickie zastąpili swoimi bredniami, by odebrać ludziom czas na odpoczynek i modlitwę. Święta katolickie sprawiały że ludzie mieli ze 100 dni wolnych w ciągu roku. Katarowie ograniczyli te dni wolne conajmniej o połowę.

Kontynuacją tego niewolniczego etosu pracy są herezje luterska, kalwińska, oświeceniowa, pozytywistyczna, liberalna i socjalistyczna. We wszystkich tych ideologiach człowiek jest zwierzęciem, albo pociągowym, albo rozwiązły, albo zwierzyną łowną. Wszystkie one przemilczają arystotelesowskie i Tomaszowe pojmowanie rozumu, według którego celem poznania jest kontemplacja, bios teoreticos, życie nakierowane na kontemplację rzeczywistości naturalnej i nadprzyrodzonej. Czyli frajda.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 18 listopada 2018 12:07
18 listopada 2018 14:10

Krytyki na poziomie akademickim to już chyba w Polsce nie ma od dawna. Wszystko żyje własnym życiem a co jest niewygodne jest przemilczane. Też chciałbym znać wersję Karonia jak to było że jeszcze zanim napisał książkę już mu zbudowano pod nią rynek. Sam Rola nie mógł ukryć radości, że oto długo oczekiwane wiekopomne dzieło wreszcie jest. Jaja jak berety.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier 18 listopada 2018 14:08
18 listopada 2018 14:10

Szkoda że Ks. Guz nie dostrzega heretyckich korzeni tzw. etosu pracy w wypowiedziach p. Karonia.

zaloguj się by móc komentować

onyx @genezy 18 listopada 2018 12:51
18 listopada 2018 14:16

Jak to się pisze na Twitterze - Mistrzostwo Świata. Świetnie ten filmik pasuje do kontekstu z tym, że Nawigator Gildii przemawia do komendanta Roli. Bardzo dobry pomysł by odróżnić nawigatorów Gildii od samozwańców. Sam tego chciał ;)

zaloguj się by móc komentować

onyx @parasolnikov 18 listopada 2018 13:10
18 listopada 2018 14:23

Jak to mówi ludowe przysłowie "baba z wozu koniom lżej", szczególnie, że pani Cicha o ile to pani oczywiście popadła w tony ad personam znane od lat i używane przez trolli pod zbiorczą nazwą "rozdęte ego". A to wszystko kiedy Coryllus nie może odpowiedzieć bo marznie na targach uprawiając etos frajdy.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther 18 listopada 2018 12:09
18 listopada 2018 14:23

o niezrozumienie "etosu pracy"

Mój były szef "etos pracy" wyrażał w zdaniu "kiedyś po wojnie Niemcy pracowali ciężko za pare marek a teraz jeżdżą 3-pasmowymi autostradami" (r. 2002) podsuwając nam do podpisania umowy o pracę na kilkaset zyla, reszta pod stołem, bo "on nie zarabia, to państwo niszczy przedsiębiorców a w takiej Nowej Zelandii państwo dopłaca do działalnosci nawet plantatorom jabłek".

I tej interpretacji się trzymam.

PS: naprawdę podziwiam ludzi, którzy są w stanie wysłuchać Karonia, dusza by chciała, ale mój organizm się broni. Jako osoba z wadą wymowy być może cierpię na logopedofobię, ale to seplenienie i cyzelowanie słów z długimi przerwami nie działa na mnie dobrze. tez nad tym ubolewam.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 14:26

No to sobie pogadał.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 14:30

Przeglądnąłem tą dyskusję pod http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/tales-z-miletu-sedes-z-ebonitu-karon-z-neolitu, bo jak rozumiem p. Karoniowi chodzi o ten tekst.

I nie znalazłem żadnego takiego zdania, że nie ważne co jest mówione, ale kto mówi. Może niech jakiś sympatyk Karonia wkleju tu link to tego wpisu, jeśli jest on gdzieś na Szkole Nawigatorów. Bo jeśli go nie ma, to p. Karoń albo ma omamy albo po prostu kłamie. Jak na prawicowego mędrca jest to osiągnięcie godne uwagi, zarówno jeśli to są zwidy jak i jeśli jest to kłamstwo.

Ale gotów jestem odszczekać moją impertynencję i przeprosić, jeśli ktoś mi udowodni, że taki wpis jednak jest. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Grzeralts 18 listopada 2018 13:43
18 listopada 2018 14:35

Tzw. Salon a raczej jak to filmikiem zobrazował Genezy - Nawigatorzy Gildii odniosą się bezpośrednio do działalności G. Maciejewskiego wtedy i tylko wtedy jak uznają, że jest to im do czegoś potrzebne. Nie praca/wyniki/treści/przemyślenia tylko sam Coryllus jako narzędzie do np. walki z innym środowiskiem. Za dużo czasu w milczeniu upłynęło żeby teraz jakiś cwaniak udawał że oto wyciąga z kapelusza jakieś nowe odkrycie. "Patrzcie oto Coryllus, wczoraj się o nim dowiedziałem, ma bardzo ciekawe rzeczy do powiedzenia co zaraz państwu przedstawi..." Każdy kij ma dwa końce a tym milczeniem doprowadzili do tego że mogą teraz dostać z obu na raz. Góra stoi i stawia warunki.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 14:39

Być może już ktoś o tym tu napisał. Ja nie miałem czasu zapoznać się z tą tutaj dyskusją, bo studiowałem dyskusję pod tekstem Tales z milety, Karoń z neolitu.

Tak więc nie przypisuję sobie odkrywczości. Stwierdzam tylko, że kiedy słuchałem tutaj zalinkowanej wypowiedzi p, Karonia uderzyło mnie, że pan Karoń ma pretensję do p. Maciejewskiego o to, że promuje się sam, czyli że nikt go nie promuje. 

Czyli wg p. Karonia przyzwoity prawicowy orator powinien mieć swojego "cichego wielbiciela", sponsora niejawnego, razem z jawnym, którzy go promują. Piszę o niejawnym, bo w przypadku p. Karonia jawnego sponsora nie dostrzegam. Jeśli prawicowy orator tego nie czyni, jest ... uwaga ... SAMOZWAŃCEM!!! Zgadzam się w zupełności. Jest jeden z bardziej logicznych wywodów p. Karonia. 

Znalazłem też tą angdotę w tej dyskusji o Marksie i jego wydawcy przytoczoną przez Gospodarza: "Słyszałem taką anegdotę o Marksie - kiedy w Londynie pracował nad Kapitałem, przyszedł do niego list od wydawcy, który mu to zlecił. Było w nim napisane - Panie Marks, niech się pan do cholery pospieszy, bo zlecimy tę robotę komuś innemu. ..."

zaloguj się by móc komentować


valser @Magazynier 18 listopada 2018 14:30
18 listopada 2018 14:40

Powtorze sie. Ja tak napisalem. W sensie, ze trzeba patrzec i wiedziec kto przemawia, w przeciwnym razie grozi nam, ze bedziemy sie zachwycac i brac na powaznie dzielo pedagogiczne -  "Emil. O wychowaniu", gdzie autor pisze jak edukowac i wychowywac dzieci, kiedy sam cale swoje potomstwo oddal do przytulku. 

zaloguj się by móc komentować

glicek @jestnadzieja 18 listopada 2018 12:34
18 listopada 2018 14:41

Coś co łączy tych wszystkich "namaszczonych szybkich i wściekłych" pokroju Jabłonowskiego vel Olszańskiego (odchodzącego w niebyt, nie widać go ostatnio), Grygucia czyli pana Nikt (nowy nabytek) i wreszcie Karonia jest - oprócz mniejszej lub większej agresji w stronę słuchacza - śmiertelna powaga i absolutne zerowe poczucie humoru.

zaloguj się by móc komentować

onyx @olekfara 18 listopada 2018 14:04
18 listopada 2018 14:42

Cel pozostaje wciąż ten sam czyli cała naprzód, podczas gdy pod pokładem część kultywuje etos pracy przy wiosłach a część przy krosnach. Oczywiście na zmiany i z zachowaniem przepisów BHP.

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 14:45

Karoń: "Widać przez ciebie na wylot Rola, jesteś dla mnie przezroczysty. Widzę wiele rzeczy- widzę plany w planach."

Rola: "Ale panie Karoń- Karoniu? Dom Atreides buduje sekretną armię, używając nieznanej nam techniki, techniki mającej coś wspólnego z dźwiękiem."

zaloguj się by móc komentować

genezy @onyx 18 listopada 2018 14:16
18 listopada 2018 14:47

to tłumaczenie miało być do ciebie onyx, onyx'ie :)

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @parasolnikov 18 listopada 2018 13:13
18 listopada 2018 14:53

Witam, ja sądzę, że wysłał wici, szukając kolegów a dostał ostrą odprawę i dlatego taka złość. Mnie się bardzo podoba rosyjski sposób na niemiłe rzeczy. Przykład - jeśli reprezentacja RF w siatkówce odpadła z mistrzostw, mistrzostwa przestały isnieć. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @genezy 18 listopada 2018 14:47
18 listopada 2018 14:59

Ten obraz tak idealnie pasuje że słów brak a ten dialog to zwala z nóg po prostu. "Coś wspólnego z dźwiękiem..." czyli jak mówi Coryllus, tak rozmawiać/pisać by inni tego nie rozumieli. Profetyzm ;) Wszystko jest w popie tylko to trzeba znaleźć, odczytać i zrozumieć. Dzisiaj dwa nowe klucze do skrzynki z narzędziami - Nawigator Gildii i etos frajdy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 18 listopada 2018 14:23
18 listopada 2018 15:06

To jest jeden z elementów tej gry. W ciągu jednej dekady zniszczyli cały przemysł, czyli jakies 4 mln miejsc pracy. Towarzysz Gierek marksista stworzył w ciągu dekady 2,8 mln miejsc pracy a nikt się nie przepracowywał, bo to była akcja "ukrywania bezrobocia" czyli "oni udawali, że płacą a my udawaliśmy, że pracujemy".
Wszyscy nie mogli wyjechać z kraju, więc nadal są nadwyżki na rynku pracy ale nie wszyscy chcą pracować właśnie wg zasady "kilkaset zyla i reszta pod stołem", bo to jest śmiech na sali, więc wystawia się różnych guru, żeby tłumaczyli ciemnemu ludowi "etos pracy", czyli żeby się pogodzili ze swoim marnym losem.
A ten złośliwy Coryllus buntuje ten ciemny lud twierdząc, że te wszystkie opowiastki o "protestanckim etosie pracy" to była ściema obliczona na eksploatację naiwnych i bezbronnych.

Nie jest przypadkiem, że najbogatszym landem w Niemczech jest Bawaria a przez "protestanckimi potęgami" - najbogatsze gospodarki miała I Rzeczpospolita, Hiszpania, Wenecja, Genua a nawet Portugalia- wszystkie "katolickie" i w dodatku "antyislamskie" aż do bólu. Protestancka Anglia w polityce zagranicznej otwarcie popierała muzułmańskie państwa- pirackie - atakujące portugalskie i hiszpańskie transporty morskie. I sama się przyłączyła z piractwem państwowym jako "specyficznym etosem pracy".

Opowiastki o "pracowitych Niemach po II WW" nie uwzględniają ani PLanu Marshalla, ani "zaskórniaków" ze Szwajcarii i Ameryki Południowej - zajumanych w państwach podbitych, ze szczególnym uwzględniemiem podbitej Polski. Tutaj to mieli przez kilka lat prawdziwe "złote żniwa": kilka milionów pracowników niewolników w fabrykach i na roli, rekwizycje milionów ton produktów rolnych i setek tysięcy (rocznie) sztuk bydla, koni i świń, masła i jajek, nie licząc futer, dywanów, sreber, dzieł sztuki i porcelany.  O czym my mówimy.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 18 listopada 2018 14:40
18 listopada 2018 15:10

No wlasnie. Zeby tak przekrecic sens i "straszyc strasznym wyrazem twarzy powaznie przestraszonych sluchaczy" to dopiero jest manipulacja.

Przeciez wiadomo, ze trzeba patrzec na to "kto mowi", bo gloszona teoria zaskakujaco czesto okazuje sie smiechu warta, jak sie spojrzy na zaplecze zyciowe tego, ktory ja glosi.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @glicek 18 listopada 2018 14:41
18 listopada 2018 15:12

Brak dystansu jest bardzo zgubny.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Cicha 18 listopada 2018 12:16
18 listopada 2018 15:18

Zdanie wyrwane z kontekstu o tym, że  nie ważne co, a ważne kto, moze być używane jedynie w propagandowej wojnie ideolo, a nie w merytorycznej dyspucie. P. Karoń na tej jednej, wyrwanej z kontekstu frazie oparl całośc swojej szarży ułańskiej, cyli zachował się niczym  Don Kijote atakujący wiatrak.

Nie da się tego sensownie  wytłumaczyć, ale tez  nie ma takiej potrzeby.

Podzielam tu juz wyrażane zdanie, że  właśnie przez tę  szarżę  został zdemaskowany projekt pt.  Karoń.

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 18 listopada 2018 15:12
18 listopada 2018 15:21

Tam gdzie narracja rozjezdza sie sie z dzialaniem nie ma miejsca na wesolosc i smiechy. Karon jest znikad, tak jak Jablonowski. To bezrobotny, ktory dostal zlecenie i robil wyklad z promptera. On jest slaby. Bez wynikow.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser 18 listopada 2018 14:40
18 listopada 2018 15:25

Aha. A to przepraszam p. Karonia i karonistów i moją bezczelność odwołuję. Tym nie mniej p. Karoń znowu nie zrozumiał tego wpisu. Z takim ujęciem ja się zgodzę.  

Ale Rousseau i jego Emil to nie jest dobry przykład. Bo tam jednak w tym co mówi R. też widać fałsz. Moja żona przed chwilą pokazała mi filmik zdaje się że Patricka Neya, Anglo-Polaka o mieszanym pochodzeniu, który pięknie mówi o Polsce, ale ja bym chciał wiedzieć kim on jest. Może facet jest ok, ale ja to muszę sprawdzić

Albo jeszcze inaczej: nieskazitelna wypowiedź z ust mających nieczyste zamiary, np. zwabienie poczciwych do pracy niewolniczej, albo do współudziału w jumie. 

W przypadku jednak p. Karonia to, co on mówi, to jest skórka bananowa, na której on sam wywija potrójne tulupy (z łyżwiarstwa figurowego, wyjaśniam nie tobie, ale młodzieży).   

zaloguj się by móc komentować

Kuchcik @pink-panther 18 listopada 2018 15:06
18 listopada 2018 15:25

Prosze pamiętać o złocie (nie tym które zajumali angole, tj. przepraszam co ja gadam, co ja gadam - potrącili sobie za wyekwipowanie naszej armii na zachodzie plus zaopatrzenie dla AK) i kamieniach szlachetnych. Nie zapominajmy o ubraniach zimowych ściąganych na ulicy ludziom na potrzeby frontu wschodniego. Dobrze by było wspomnieć o fabrykach pozbawianych maszyn i urządzeń, wysyłanych do reichu lub czechosłowacji.

zaloguj się by móc komentować

genezy @onyx 18 listopada 2018 14:59
18 listopada 2018 15:25

Ten dialog to cała kupa sytuacyjnych nawiązań- jak chociażby to, że nawigatorzy w swoich podróżach poruszają się nieporuszając i zwijają czas. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 18 listopada 2018 15:10
18 listopada 2018 15:28

Sorry, że się wcinam. Jeśli dobrze rozumiem sens wypowiedzi pana Karonia, to jeśli Henio Krzeczkowski, którego zdjęcie w mundurze NKWD z lat 40-tych mamy w internecie, zaczyna gadać o konserwatyźmie i się przedstawia jako "konserwatysta", to mamy słuchać i wierzyć:)))) Bo ważne jest "co"Henio mówił a nie to, "kim" był:)))
Takiej sielanki to by chciały wszystkie agentury świata.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @OdysSynLaertesa 18 listopada 2018 13:07
18 listopada 2018 15:30

chyba Artur Sandauer zrymował ten fragment w taki oto sposób (lecę "z pamięci",  bo choć  czytałem to dzieści lat temu, to  mi jakoś utkwiło):

"Przeklęta będzie dla Cię niwa
w strapieniu będziesz z niej pożywał
oset ci da i cierń kolczasty
a polne będziesz jadał chwasty
dobywał będziesz chleb z mozołem
aż w ziemię zstapisz, skąd Cię wziąłem

boś prochem jest
i w proch powrócisz.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @olekfara 18 listopada 2018 14:04
18 listopada 2018 15:32

Bardzo trafna analiza... Jestem przeciw a nawet za.... Dla każdego coś aspirującego. Oczywiście nie dosłownie.

Nie powiem ale i ja złapałem się swojego czasu na chwyt/ambicję "wszyscy o tym mówią, że to realne zagrożenie, a ja nic nie wiem o tym marksizmie". Ale w miarę tego zapoznawania się (które do dziś uważam za pożyteczny etap) odniosłem dokładnie to samo wrażenie, że ten statek to jednak nie mój. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Kuchcik 18 listopada 2018 15:25
18 listopada 2018 15:33

Dziękuję za uzupełnienie. I to właśnie mieści się w słynnym "niemieckim etosie pracy":))) Taki "etos pracy" miały też kolonialne imperia francuskie i brytyjskie:  najeżdżali tereny jakiegoś plemienia w Afryce i pod groźbą karabinów kazali wodowi - płacić "podatek za ziemię" tego plemienia oczywiście ( a czasem nawet za te ich chałupy z liści palmowych) a jak nie mieli czym płacić - to "do roboty, panowie i panie" - na plantacjach, przy budowie dróg i innych "wykwitów wysokiej kultury europejskiej".  A te plemiona nic, tylko się chciały - lenić.
Tak jak Polacy, co to nawet mieli specjalną, złą gospodarkę dla leniuchów, zwaną "Polnische Wirtschaft":))))

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @pink-panther 18 listopada 2018 12:48
18 listopada 2018 15:34

Mam nadzieje, ze ks.prof. T.Guz nie zostanie "wygumkowany" jednak. To taki troche barometr dla mnie jest. Bo jezeli tak sie stanie, to juz autentycznie po nas w tej szerokiej polskiej masie, katolickiej przeciez ale za chwile to moze byc tylko z nazwy, a czy Francja to nie kraj katolicki? Dlatego pan Krajski cokolwiek powie i robi i zrobi, robi krecia robote. Albo to wie albo nie wie. I jedno i drugie jest nie do przyjecia.

zaloguj się by móc komentować


valser @Magazynier 18 listopada 2018 15:25
18 listopada 2018 15:40

J-J Rousseau i Karon to jest ta sama banda. Zwienczeniem etosu pracy jest napis "Arbeit macht Frei" dzisiaj dostepny w kredycie na 30 lat. 

Na tym etapie mozna te karoniowe durnoty wysmiac, ale nie wykluczam momentu, ze to trzeba bedzie pala po lbie ladowac.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @glicek 18 listopada 2018 14:41
18 listopada 2018 15:43

To jest wręcz obrażanie się o poczucie humoru, a z drugiej strony pozwalanie sobie na nieprzyzwoite sugestie/insynuacje... Bardzo charakterystyczne

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @cbrengland 18 listopada 2018 15:34
18 listopada 2018 15:43

Ja też mam taką nadzieję. Bo wykłady na temat nazizmu i komunizmu w kontekście dziejszej demolki cywilizacyjnej Europy i świata zachodniego - to były perełki. Komuś bardzo nie na rękę jest takie powiązanie różnych "genderów", "wolności seksualnej" czyli zwyczajnie - rozpusty, niszczenia rodziny - z komunizmem i nazizmem (aborcja np). Więc chyba mu podstawili "aktualnego guru" a następnie zaczęli pracowicie nagrywać każde wystąpienie i odsłuchiwać je wiele razy, aby znaleźć jakieś chociaż jedno "trefne zdanie". No i podobno właśnie jakoby (ks prof Guz zdementował) coś na temat "ofiar rytualnych składanych przez Żydów" czy coś w tym podobie.
Jest na celowniku i nie dadzą mu spokoju. Tym bardziej, jeśli KUL pobiera jakieś europejskie (czytaj:niemieckie) dotacje a tu profesor teologii opowiada o tym  całym Lutrze różne niewygodne rzeczy do ciemnej masy.  To chyba "zemsta za Lutra" jest.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @cbrengland 18 listopada 2018 15:34
18 listopada 2018 15:48

Francja to już nawet nie jest kraj chrześcijański, a co dopiero katolicki.

zaloguj się by móc komentować


Draniu @Kuchcik 18 listopada 2018 15:25
18 listopada 2018 15:49

A najsmieszniejsz jest to ,ze rzadzacy w Polsce kupuja zloto i nadal ono jest zdeponowane poza Polską.Nic sie nie zmienia w tym temacie. Tylko 5% jest w Polsce.

Narodowy Bank Polski jest właścicielem 103 ton złota. Daje to wartość osiągającą ok. 16-17 mld zł. Jednak sporym zaskoczeniem może być fakt, że niemal całe swoje rezerwy złota NBP przechowuje w skarbcu Banku Anglii. I póki co nie można liczyć na to, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie. 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @pink-panther 18 listopada 2018 15:28
18 listopada 2018 15:51

Sorry, że się wcinam ;) Ja jednak będę uznawał niezaprzeczalną wartość i odkrywczość "Baśni jak niedźwiedź", nawet jeśli za 3 lata "odnaleziona" i opublikowana zostanie teczka TW "Orzeszek", pozyskanego przez niemiecki wywiad sterujący pismami kobiecymi...

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 18 listopada 2018 15:28
18 listopada 2018 15:55

Pomyslalam, w kontekscie Henia, ze Pani moze sie tym artykulem niezle rozerwac (przebieglam wzrokiem tylko, z braku czasu, ale juz sam tytul wart uwagi). Ja taka dobra w angielskim nie jestem, ale mam przeczucie ze pelno w tym artykule smaczkow:)

https://theimaginativeconservative.org/2014/05/imaginative-conservatism-henryk-krzeczkowski.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @dziad-kalwaryjski 18 listopada 2018 15:51
18 listopada 2018 15:58

W tym miejscu muszę nieco "popolemizować":)))) Zakłada Pan z góry, że owa "teczka TW Orzeszek pozyskana przez niemiecki wywiad sterujący pismami kobiecymi" - jest z definicji prawdziwa:))) No ale.
Tak naprawdę, to napisał Pan bardzo ważną rzecz: ja czytałam książki z serii "Baśń jak niedźwiedź" nie mając początkowo  żadnych dosłownie informacji o autorze. Wystarczyła mi treść - i moje własne doświadczenie z systemem i otaczającym światem. Oraz wiedza nabyta wcześniej w wyniku ciężkich studiów i czytania wielu książek oraz oglądania wielu filmów czyli - propagandy.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @cbrengland 18 listopada 2018 15:34
18 listopada 2018 16:02

Nie wiem czym ks Guz motywował swoją decyzję pojawienia się wspólnie z Karoniem, ale że sam zajmuje się marksizmem jako herezją właśnie jest dla mnie wystarczającym argumentem żeby nie przypisywać tego epizodu do listy skreśleń... Dla mnie robi on po prostu swoje, i robi to dobrze. Dużo lepiej od Karonia. 

Bardzo podobał mi sie jego ostatni wykład na temat "Prawa naturalnego i Humanae Vitae" (Pan prof Grzegorz Kucharczyk też miał swój wykład). Budujący.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther 18 listopada 2018 15:58
18 listopada 2018 16:10

Otóż to... Ja na początku kojarzylem coryllusa z drugiej ręki jako buraka który atakuje Grzegorza Brauna... Nie wiedziałem że to Maciejewski autor książek które sam Braun reklamuje... Treść mnie że tak powiem zawróciła :)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 18 listopada 2018 16:10
18 listopada 2018 16:13

Takie to były "dróżki". Ja nie wiedziałam naprawdę nic i nie miało to znaczenia wobec zawartości tych książek.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 16:14

Śmieszne jest rowniez to ,ze nurotyczny Karoń ,w swojej logice , ktora dla mnie jest pokręta i dziwna, nie zaklada ze produkcja butów ,czy budowanie domów , nie moze sprawiać frajdy tym ,którzy to robią.  

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @OdysSynLaertesa 18 listopada 2018 16:02
18 listopada 2018 16:15

Wykłady organizowane były przez Polonia Christiana... A wiadomo jakie i tam bywa towarzystwo. Nie zamierzam jednak przez to sekować prof Kucharczyka ani ks Guza.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther 18 listopada 2018 16:13
18 listopada 2018 16:19

Właśnie :) Mając względy wyłącznie na osoby wpada się często w sekciarstwo, i ma problem kiedy osoba okazuje się z czasem zupełnie kimś innym. Albo zaczyna jej odbijać ;)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-laskowski 18 listopada 2018 10:03
18 listopada 2018 16:19

"myśl długo, działaj szybko" taka maksyma na jednej z kamienic Talowskiego w Krakowie [ul.Retoryka]

zaloguj się by móc komentować

qwerty @mniszysko 18 listopada 2018 11:16
18 listopada 2018 16:23

jest do zrobienia, opublikujemy jakikolwiek wynik projektu Centralne Biuro Analiz Kryminalnych SN2012 i zlecą sie wszyscy, 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 18 listopada 2018 11:30
18 listopada 2018 16:25

ja także mam dużo frajdy, choćby ze względu na komentatorów i autorów,

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @pink-panther 18 listopada 2018 15:58
18 listopada 2018 16:31

W momencie pojawienia się "teczki" nikt nie wie czy jest prawdziwa (prócz twórców), ale prawie wszyscy mają już zdanie na ten temat.

Pani była juz całkiem dorosła, doświadczona i mogła sprawdzić w necie co nieco, co to za ziółko ten Coryllus.

A jak mieli sprawdzić (Krzeczkowskiego) studenciaki Hall ,Walendziak czy Ujazdowski ?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 18 listopada 2018 12:09
18 listopada 2018 16:32

mialem zawsze 5.0 z markiszmu, z kolegamo doszliśmy do wniosku, że tylko przewaga wiedzy nad lektorami z KW/KC daje okazaje do zabawy, a miałem kolegow w grupie co greka i łaciną wywijali, no i kazdy z 'nauczycieli' marka i leniana stawal przed problemem cy zna oryginallne teksty folozofow greckicj, pisma w łacienie, dwóch uciekło i nie przysyłali juz nikogo do nas - nie było po co; lepiej od nich chcieliśmy budowac komunizm a nimi sie nie dawalo bo nie znali teorii; ta metoda dziala i dziś - jako stowarzyszenie chcemy walczyć o prawny ład w Panstwie, ale sie okazuje, ze prawa nie znają ani sędziowie, ani inne palanty po prawie;- no i jak budowac państwo? z takimi nieukami? RP to kraj na niby i większość czeka na Pana Godota

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 18 listopada 2018 15:55
18 listopada 2018 16:34

Sprowokowała mnie Pani do nie przystojącego memu wiekowi - rechotu :)))) Normalnie jasełka: Henio Krzeczkowski razem z Kołakowskim "dwa filary polskiego konserwatyzmu":)))))  Dzięki za linka.  Otwartym tekstem leci autor: że to był "homoseksualny oficer wywiadu sowieckiego i żołnierz armii sowieckiej". Kandydat na konserwatystę polskiego - pełną gębą.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther 18 listopada 2018 15:28
18 listopada 2018 16:36

to mamy słuchać i wierzyć:)))) Bo ważne jest "co"Henio mówił a nie to, "kim" był:)))

Chyba tak. To tak jak z pieśniarzem, czeskim bardem Jaromirem Nohavicą (o ktorym tu kiedyś pisano*), który jest w PL uwielbiany, ogólnie śpiewa pieśni wrażliwe i dla wrażliwych (a nie jak Zenek Martyniuk o pszczółce Mai i Guciu) czyli mamy i "co" i "kto".

Zatem fakt przyjęcia przez barda Jaromira Medalu Puszkina za zbliżenie i przyjaźń czesko-rosyjską z rąk samego Władimira Władymirowicza Putina (ciekawe czy się spóźnil na wręcznie?) nie powinien wywoływać jakiś tarć w środowisku np. KODu i słuchaczy Trójki, którzy nie cierpią dobrej zmiany i z lubością tropią wszystkich agentów Putina po stronie dobrej zmiany, wszak Putin jest zły a nawet bardzo zły.

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/jaromir-nohavica-odebral-z-rak-putina-medal-puszkina/jkrbkkt

* https://www.salon24.pl/u/coryllus/525554,artysci-i-bezpieka

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Cicha 18 listopada 2018 12:35
18 listopada 2018 16:36

a czy ten Karon cokolwiek w życiu zrobił, coś co mozna pokazać i wskazać że tytl a tyle kosztowalo: wysiłku, kasy, intelektu? a czy te swoje 'wyczyny intelektualne' zaminieł choc raz na czyn, ktory to egzemplifikuje? jak dla mnie to pajac do wypelniania pseudo zycia niby intelektualengo, niech sobie dalej gwarzy i o Marksie i o reszcie a co drugie zdanie niech przywołuje SN i Corylusa - to jego misja

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 18 listopada 2018 16:34
18 listopada 2018 16:37

konserwatyzm w tym przypadku od otwierania konserw na zakąske pochodzi

zaloguj się by móc komentować


onyx @pink-panther 18 listopada 2018 15:33
18 listopada 2018 16:56

Nie zapominajmy też o kartelu farmaceutycznym i technologiach, które Niemcy mogli badać bezkarnie na "materiale ludzkim" by uzyskiwać patenty z których do dzisiaj czerpią profity. Ocean zrabowanego mienia ktorym po wojnie musieli się podzielić ze "zwycięzcami".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 18 listopada 2018 15:28
18 listopada 2018 16:57

Albo, gdy Smarzowski mówi, jak wygląda Kościół od środka, to nieważne, jakie ma intencje i co naprawdę wie na ten temat, powinniśmy pędzić do kina i pochylić się z troską i zrozumieniem nad wizją tego wybitnego reżysera. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @genezy 18 listopada 2018 15:25
18 listopada 2018 17:03

Noszą ich w lektykach, nie wiadomo skąd i nie wiadomo dokąd. Nagle się pan Nawigator pojawia i tym palcem określa byt, świadomość i zakres wiedzy dostępnej maluczkim. To zwijanie się czasu też piękne, po co mówić/debatować o historii jak można ją zwinąć do określonego czasookresu i postawić strażnika z medialnym kijem. Reszta precz. I sze kręci.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @onyx 18 listopada 2018 16:56
18 listopada 2018 17:08

To ta słynna "nauka niemiecka i wysoki poziom technologii". I naturalnie "niemiecki wkład w postęp nauk medycznych i kosmicznych". Gdyby to nie była zbrodnia i tragedia, to byłoby bardzo śmieszne. Tak się robi - propagandę.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @przemsa 18 listopada 2018 16:57
18 listopada 2018 17:11

Trafione w punkt. Nie mamy wściubiać  nosów, jak jaśniepaństwo wystrugane ze stalinowskich oprychów - zaczyna się brać za "recenzowanie przestarzałej instytucji, co to stoi wpoprzek na drodze  nieubłaganego postępu". I nie szukać  zapachu z tych pamiątkowych ich dziadkowych walonek i kufajek z Armii Czerwonej i enkawede.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 17:16

Etos pracy w wydaniu zachodnim:  Jedni pracują żeby żyć, drudzy żyją żeby pracować. 

Rockefeller i skromny człowiek, który próbuje wiązać koniec z końcem, ale też przykładowy japoński rzemieślnik-artysta należący do obu kategorii.

Kawiarniany gadacz, Karoń, tu nie pasuje.

zaloguj się by móc komentować

glicek @onyx 18 listopada 2018 16:56
18 listopada 2018 17:45

Ocean zrabowanego mienia

Złośliwi albo znajacy te tematykę mówią, że ten ocean wysycha, te garnki ze zrabowanym złotem właśnie ujrzały dno.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther 18 listopada 2018 15:28
18 listopada 2018 17:51

I to jest właśnie ten przykład o który mi się rozchodziło :-3))

zaloguj się by móc komentować


MarcinD @valser 18 listopada 2018 14:40
18 listopada 2018 18:04

I to jest prawda. Ważne jest co robi (zrobił już) w kontekście tego, o czym mówi. I nie chodzi o dyskusję na temat, że przecież nasz może się mylić a obcy mieć rację, to lewe sanki służące odwróceniu uwagi. Chodzi o to, że to ważne, bo słowa są tanie. Liczą się efekty działań.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther 18 listopada 2018 15:06
18 listopada 2018 18:09

A ten złośliwy Coryllus buntuje ten ciemny lud twierdząc, że te wszystkie opowiastki o "protestanckim etosie pracy" to była ściema obliczona na eksploatację naiwnych i bezbronnych.

Naiwnych, szczególnie ze świeżo uzyskanym wyższym wykształceniem - tak, bezrobotnych - niekoniecznie. Ludzie z wałbrzyskich biedaszybów (którzy swoje zarobki trzymali w najścislejszej tajemnicy) podziwiali Niemcy bo na Dolnym Ślasku Niemcy to nadal wśród niektórych to nadal prawie półBóg, ale na "protestancka etykę pracy" w naszym głównie wrocławskim (czyt. corposocjalistycznym) wydaniu "lepiej pracować za niewielkie pieniążki niż brać zasiłki" i "z tym wykszstałceniem cieszcie się że w ogóle coś zarabiacie" nigdy się nie nabrali.

Ponieważ zamiast Karonia częściej zaglądam na filmy KODu albo czytam fora/wypowiedzi liberalno-lewackie. Oni ideologicznie jadą na oparach. Widać pustkę w zbiornikach paliwa i słychać echo jak się wrzuci pieniążek. Już nie ma nic o "protestanckiej etyce pracy" "szkoda żeśmy się nie sprotestantyzowali" i żeby "budować autostrady zamiast Kościołów". To działało w latach 90tych. Nie dlatego, że dziś przekonali się do Kościoła. Na pewno "czeba odsunąć od waaadzy PiS" i ostatecznie zniszczyć Kościół bo "nigdy nie będzie dobrze'. Poza tym "edukować, edukować, edukować" (cudze bachory) i jak to kiedyś płakał Hartman "Tusku zrób coś obiecaj lody czy coś!". Ale natychmiast teraz, już dziś, bo "nie ma czasu" za rok i za dwa kolejne wybory. Jak teraz nie odbijemy "Polski z rąk g..wniarzy" to "będzie po nas". Nie ma czasu, aby czekać 20 lat, aż wyrośnie nowe pokolenie. I jeździć na prowincję do regionów "ograniczonych cywilizacyjnie" (wg. Lubnauer). Tzn. żeby ktoś pojechał, zebrał ludzi i pooedukował, bo każdy w odróżnieniu od pisoskich nierobów - pracuje jak mrówki i płaci podatki. Żeby ktoś przemógł strach i obrzydzenie do tego "podcarpaccia", obiecać że nie zabierze im sie  500+ (przynajmniej na razie na tym etapie jak to w liberalnym zamordyźmie bywa). I... co dalej? Na tym koniec, zero pomysłów. Powiem może nie po chrześcijansku - niech wyją, płaczą i zdychają w mękach (ideologicznych nie fizycznych).

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 18 listopada 2018 16:14
18 listopada 2018 18:19

Ostatnio oglądałem program o fabryce Bentleya i produkcji modelu Mulsanne. Wszystko praktycznie ręczna robota, wycyzelowana do poziomu sztuki. Firma w której pracują pokoleniowo rodziny, gdzie rodzice przyuczają dzieci do przyszłego zawodu i są szczęśliwi bo ich klan opanował np. produkcję jakiejś szafki czy popielniczki itp. Wiadomo że to najwyższa półka frajdy z wykonywanej pracy ale nijak się ma do narracji że etos pracy to musi być smutna harówka z marnym wynikiem finansowym na koniec no bo jak tu łączyć pracę z frajdą? Nie da się, mówi pan Karoń i dlatego on się pracą fizyczną nie kala.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 18 listopada 2018 16:25
18 listopada 2018 18:52

Nie obejrzałam ani minuty z Karoniem, ani dziś ani dawniej  :))

.

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @glicek 18 listopada 2018 18:09
18 listopada 2018 19:14

Z tym Tusku zrób coś obiecaj lody to Żakowski błagał :)

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @qwerty 18 listopada 2018 16:37
18 listopada 2018 19:17

Hehe świetne :)

Teraz wiem skąd we wojsku tyle konserwatystów

zaloguj się by móc komentować


qwerty @Maryla-Sztajer 18 listopada 2018 18:52
18 listopada 2018 19:25

ja także nawet sekundy na kretynów nie tracę, bo na codzień mam kretynów z innych branż/resortów

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @OdysSynLaertesa 18 listopada 2018 19:17
18 listopada 2018 19:33

Żelazna porcja : suchary i konserwy ;)

.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 18 listopada 2018 17:51
18 listopada 2018 19:33

Przez tyle lat trwał dobry fart dla takich "autorytetów", co jak Feniks z popiołów wstawały w kolejnych epokach, żeby wciąż i wciąż "stać na czele i prowadzić oraz nauczać". A przy okazji np. instalować młode "konserwatywne" wirusy w Kościele Katolickim, żeby rozsadzały go od środka.  A tu internet i setki  różnych ciekawskich - rujnuje, tak świetnie prowadzony "biznes idelogiczny".

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser 18 listopada 2018 15:40
18 listopada 2018 19:34

Powiedzmy kilkoma cięciami.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @onyx 18 listopada 2018 18:19
18 listopada 2018 19:51

Nie dziwię się, że ludzie z Wałbrzycha podziwiali Niemcy, bo Niemcy nigdy nie pozwoliliby sobie na wyprzedaż garażową złóż węgla najwyższej jakości jakimś cudzoziemcom i doprowadzenia pięknego, bogatego miasta do stanu zapaści a ludzi do rozpaczy i nędzy.

Co do problemu "edukacji", to oni zapomnieli, że nie można jednocześnie jakąś społeczność "edukować" czyli 'przychodzić z dobrym słowem" a jednocześnie okazywać tej społeczności jawną pogardę i nienawiść.  W efekcie takie u "podcarpaccia" mają przerąbane "po całości" ale i na wschodniej ścianie - też. To są ludzie wychowani w bardzo dokładnej izolacji od tutejszego "ciemnego ludu" i ciągle zapominają oni, że ich przodkowie tylko dlatego mogli się pławić w pozorach władzy i w dobrym życiu za frico- bo "Sołdat stał we wsi" a dokładnie kilka dywizji NKWD - na bagnetach przywiozło ten cały PKWN i wszystkich tych "politruczków brunecików" i trzymało te bagnety dla ich obrony "przed ciemnym ludem".
A teraz zostały tylko jakieś "ekspozytury" w postaci "chłopaków ze WSI",ale chłopaki ze WSI nie są od obrony dobrostanu Hartmana:)))  I zostały te potomki pupilków Stalina - same, gołe i w lesie.  A tu wokół same Janusze i Grażynki:))) Nawet jak nie patrzą wilkiem, bo nie wiedzą, z kim mają nieprzyjemność - to takie potomki różnych aktywistów Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy czy innej Białorusi - wiedzą, że na Kremlu schowane jest dość kwitów, żeby "ujawnić ich arystokratyczne korzenie":)))

Stąd to "wyprzedzające wycie", że tu są jacys "polscy neonaziści".

zaloguj się by móc komentować

Paris @Cicha 18 listopada 2018 12:24
18 listopada 2018 20:10

Pardon...

... Pani Cicha, ale oslabia mnie Pani niemozebnie z to swojo konstruktywno krytyko  !!!  Ze tez Pani zadne glupkowate pyskowki i wyzwiska miernych, ale wiernych fanek Gospodarza nie so w stanie odstraszyc od tego miejsca... Pani nadgorliwosc w tym wzgledzie jest naprawde godna innej sprawy...

... mam nadzieje i licze, ze "obrosniety w piorka" Gospodarz jednak Pania ZAKLEBNUJE  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @qwerty 18 listopada 2018 16:37
18 listopada 2018 20:19

Bardzo precyzyjne skojarzenie:)))  Tam też sporo z flaszek się lało.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 21:10

Videło z linka dosluchalem do momentu w którym Karon mówi coś o frajdzie..... Potem mi się przypomniała siostra Michalina jak opowiadała o pracy pariasów w Indiach...... i wyłączyłem pana autoryteta.

zaloguj się by móc komentować

TomaszM @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 21:48

Słowo się rzekło, kobyłka u płota.

https://coryllus.pl/tales-z-miletu-sedes-z-ebonitu-karon-z-neolitu/

> Ponieważ ja najbardziej na świecie nienawidzę etosu pracy
> i zastępuję go kiedy tylko mogę etosem frajdy,
> postanowiłem odnieść się do powyższego tekstu
> i do całego projektu Karonia w ogóle.

----

> Okazuje się, że jesteśmy samozwańczą elitą.
> Ja tylko przypomnę, że nie ma innych elit niż samozwańcze

I Karoń w zacytowanm nagraniu, w którymś kolejnym zdaniu mówi że ok,
 w 'samozwańczej elicie' nie ma nic złego - stwierdza fakt po prostu.

Nie chcę bronic Karonia, ale chcę bronić rzetelności przekazu i dyskusji.
Póki co to przypomina kłotnię chłopców w piaskownicy.

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 21:57

"Antykulturowe elity centroprawicowe" :)

Co on bierze?

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 18 listopada 2018 20:19
18 listopada 2018 22:00

To dlatego kazdy etnos musi miec etos. Albo odwrotnie. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @TomaszM 18 listopada 2018 21:48
18 listopada 2018 22:02

Jak wszystko, wszystko jest kłótnią chłopców w piaskownicy. Czy możesz jednak sprawić, by co jakiś czas nie zaglądali tu ludzie proponujący mi, bym poparł ten czy inny autortet medialny wykreowany dwa dni wcześniej swoją promocją? Jeśli możesz to po prostu to zrób, okay...Ja zaś dalej będe pielęgnował etos frajdy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @TomaszM 18 listopada 2018 21:48
18 listopada 2018 22:06

Kłótnie chłopców w piaskownicy są prawdziwe i szczere. 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @TomaszM 18 listopada 2018 21:48
18 listopada 2018 22:07

 Ustawiam sie frontem do inicjatywy. Wychodz pan z tej piaskownicy. Ponapieprzamy sie troszke.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @glicek 18 listopada 2018 14:41
18 listopada 2018 22:12

...wreszcie Karonia jest - oprócz mniejszej lub większej agresji w stronę słuchacza - śmiertelna powaga i absolutne zerowe poczucie humoru.

Będę bronił p. Karonia. Gdy prelegent poczuje powiew smuty, po szczytowaniu, to popija. Jak prawdziwy mężczyzna skończył pięć minut spuszczania SN?

Palce sięgają po szklankę. Szklankę wody.  Woda zrasza usta a na pokładzie czyli na twarzy prelegenta pojawia się promieniste słońce uśmiechu. Błogostan rozkoszy.  Tak jest na załączonym obrazku w trakcie minuty 69. Powraca pewność i pogoda. Słuch nieco siada.

Ekwilibrystyka zachowana. Nie każdy tak potrafi. Kto zna adres aptekarza, który p. Karonia prowadzi?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 22:17

Ależ to jest prawda, że nieważne jest co się mówi, tylko kto mówi. Gdyby było inaczej, gadki tego Karonia słuchałby tylko Rola.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @gabriel-maciejewski
18 listopada 2018 22:25

Wkurzylismy Karonia i Cichą: )

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @saturn-9 18 listopada 2018 22:12
18 listopada 2018 22:27

Ale to jest slabe. Ta debata z ta pania. Straszne po prostu.

zaloguj się by móc komentować

genezy @onyx 18 listopada 2018 17:03
18 listopada 2018 22:52

"folding space"- rolowanie przestrzeni 

Sekretna wiadomość Gildii odcyfrowana w SN: "Rolą Roli rolowanie roli."

zaloguj się by móc komentować

genezy @saturn-9 18 listopada 2018 22:12
18 listopada 2018 22:57

to jest spice melange z planety Arrakis- znanej także jako Dune

https://pl.wikipedia.org/wiki/Melanż_(Diuna)

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @onyx 18 listopada 2018 14:03
18 listopada 2018 23:35

"...dżentelmeni o pieniądzach i Coryllusie nie rozmawiają."

:)))

Zimna wódka, Onyxie, się należy!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 18 listopada 2018 15:28
18 listopada 2018 23:52

Trafiony - zatopiony, PaniMoja :) A za Krzeczkowskim jest dłuuuga lista takich samych "prelegentów". Uwodzących i prowadzących na manowce "muzyką dla naszych uszu". Nie, ta muzuka dla naszych uszu to bez cudzysłowia. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 18 listopada 2018 22:00
18 listopada 2018 23:56

Trafione, zatopione:))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 18 listopada 2018 23:52
19 listopada 2018 00:06

To taki "konserwatysta" najbardziej "wyrazisty" a może nawet najbardziej - teatralny. A za nim - legion podobnych ale lepiej przebranych za "normalnych".  Tu nad Wisłą tzw. scena polityczna jest tak precyzyjnie zmontowana aby udawać "prawdziwą politykę" i tyle różnych "partii i odłamów" udaje prawdziwe poglądy i ma "prawie prawdziwe programy polityczne", że aż wzdycham z podziwu. Coś jak domek dla lalek. Wszystko tam jest: kuchnia, sypialnia, krzesełka stoliki, komódki - ale to wszystko na niby.  No więc mamy tutaj "prawie prawdziwych liberałów", prawie prawdziwych demokratów", niemal prawdziwych socjalistów" a nawet "prawie prawdziwych komunistów". Każdy gra rolę z poświęceniem i tylko czasem ktoś się potknie i wspomni takiego "Henia Krzeczkowskiego wielkiego konserwatystę" i się sypie całe przedstawienie. Może nie całe, ale trochę widać, że to wszystko - dekoracje.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
19 listopada 2018 01:05

Dość długo słucham wykładów p. Karonia i jego audycji u Marcina Roli i w innych stacjach. Słucham bo... uważam, że nie należy go lekceważyć. /A o wycieczkach ad personam to w ogóle nie ma mowy pośród ludzi doibrze wychowanych./ Już pisałam /pod którąś notką Gabriela/, że niepokojące jest zwracanie uwagi na ów nieszczęsny etos pracy bez poruszania kwestii WŁASNOŚCI.   O sensownej organizacji pracy Karoń mówi zazwyczaj na przykładzie systemu pracy i PŁACY w fabryce Forda. Mówi mianowicie, że za trzymiesięczną wypłatę robotnik mógł KUPIĆ SOBIE SAMOCHÓD /owego forda/. A wiec mówi o celu pracy! Czyli o własności! Ale omija jak jakiś obszar zapowietrzony ową własność. I tu widzę słabość, a nawet coś jeszcze bardziej niepokojącego w wywodach Karonia. Do cholery, pracujemy - owszem, by zjeść, przyodziać się, nakarmić dzieci - ale generalnie po to, by mieć własność. Zgromadzić właśność. Dla siebie, swoich dzieci, na spokojną starość. Na możliwość sensownego działania dla jakiejś wspólnoty /niech będzie ta "wspólnota"/. Na założenie gazety, banku, biblioteki, fabryki, sklepiku czy tam co kto uzna za potrzebne. Przy większej własności - na niezależną politykę. Własność daje wolność. Żaden etos nie da ani spokojnej starości, ani nie da jeść dzieciom. Pracujemy na własność! Własność daje wolność działania zgodną z naszymi chęciami. Nasz etos pracy daje zysk właścicielowi firmy. My zaś liczymy zarobione pracą pieniądze. 

Dlaczego to przyganianie do etosu i omijanie własności niepokoi? Bo pozbawianie ludzi własności jest zasadniczym celem rewolucji. Przecież systematycznie tego doznajemy w opresyjnym państwie. Nie zmieni tego nawoływanie p. Karonia do nauczania ludzi zawodów pożytecznych /co jest przecież zrozumiałe/. Zawód pożyteczny może mieć też niewolnik. Zapewne jest problemem ów "prekariat", masa roszczeniowców bez konkretnego fachu, ale większym problemem jest stałe odbieranie ludziom wypracowanych owoców pracy, a więc własności - zgodnie z założeniami rewolucji. A co jakiś czas ustawowe, przy wsparciu państwowej przemocy, zagrabianie ludziom własności. 

Słuchając pana Karonia, poza wieloma naprawdę ciekawymi i istotnymi kwestiami /np. świetne recenzowanie i dociekliwa analiza filmu "Pokot", genderyzm etc./, w sprawie o której tu rozprawiamy, mam wrażenie ... socjotechniki. Budowa społeczeństwa pożytecznych owadów, pracujących dla...? No właśnie, dla kogo? 

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 19 listopada 2018 00:06
19 listopada 2018 01:11

Po prostu diabli ogon wyłazi spod tych różnorakich fatałaszków. Wystarczy tylko o zwrot własności Polaków zapitywać jednego z drugim odłama politycznego i tzw. polityczne gacie zdobne natychmiast opadają. Tak z ideologów, jak i z polityków. Mam to w małym palcu, dokładnie przerobione. Naprawdę.  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 19 listopada 2018 01:11
19 listopada 2018 01:26

Właśnie nadeszły czasy "sprawdzam". I nie są to przyjemne  momenty, ta konfrontacja ze stanem faktycznym. Tyle lat żyliśmy jakimiś nadziejami. W sprawie własności i w paru innych - zupełnie się nie spełniły. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 19 listopada 2018 01:05
19 listopada 2018 01:36

Ten pan jest, jak rozumiem historykiem sztuki. Historycy sztuki też ciężko pracują. Ale w sprawie tych wszystkich "roszczeniowców bez fachu" i "nauczania zawodów pożytecznych", to on się zachowuje, jakby nie pamiętał, że za komuny był cały system szkół zawodowych różnych stopni na bardzo wysokim poziomie niejednokrotnie. Tyle, że za komuny były fabryki, dla których tych techników kształcono. A kiedy III RP - zlikwidowała niemal cały przemysł tzw. terenowy w małych miastach i całe branże, okazało się, że absolwenci szkół technicznych zasadniczych i techników - zwyczajnie nie mają gdzie się zatrudnić. A niektóre szkoły były tzw. zawodowe, to kiedy padła fabryka, nie było komu utrzymać szkoły. Podobnie jest z systemem wynalazczości: nie ma żyjących fabryk, nie ma wynalazczości na szeroką skalę.

Natomiast nadwyżki bezrobotnych cwane partie zatrudniają w pęczniejącej biurokracji w systemie obowiązującego doboru "wg rodziny" albo 'wg partii". Największe branie mają - historycy, Tych zatrudniają w bankach, w administracji centralnej, w ubezpieczeniach:)))  Ministrami zostają politologowie i socjologowie. Czy to są "konkretne fachy"? 
On opowiada o jakiejś równoległej rzeczywistości. Tak jakby nie było rozwalania gospodarki i gigantycznego nawisu biurokracji a jednocześnie utajonego dużego bezrobocia na rynku, na którym nie ma pracy dla ludzi z dwoma doktoratami. Za to jest olbrzymia masa młodych pracujących na umowach terminowych, w dodatku opłacanych częściowo pod stołem.

I o właśności się nawet nie zająknie.

zaloguj się by móc komentować

Amaro @pink-panther 18 listopada 2018 17:08
19 listopada 2018 03:16

Przypomniało mi to reklamowaną niedawno książkę "Geniusz Żydów na polski rozum" 

cytat

"Izrael wszedł do technologicznej czołówki cywilizacji zachodniej. Znajduje się tuż za Ameryką. A jeżeli uwzględnić proporcje ludności, ten maleńki kraj wyprzedza wielokrotnie Stany Zjednoczone. Niech nikt się nie zdziwi, jeśli następna przełomowa idea, na miarę komputera, wyjdzie z tej kwitnącej byłej pustyni jako genialna synteza istniejących pomysłów. Patenty z Izraela – jak wykazała analiza dokonana na Uniwersytecie Tel Awiwu – wykorzystują największą liczbę najbardziej różnych patentów wcześniejszych. Mają ich połączoną moc. Ostatecznie to wynalazki napędzają produktywność i wzrost gospodarki, jak wykazał Robert Solow, ekonomista noblista.

Wynalazki powstają w tzw. start-up, nowych kompaniach, działających niekiedy w przysłowiowym garażu. Izrael ma największe na świecie ich zagęszczenie, jedna przypada na około 1800 Izraelczyków. W rezultacie kraj jest tryskającym źródłem innowacji. Giełda technologiczna NASDAQ notuje więcej spółek z Izraela niż z całej Europy. Inwestycje w te nowe przedsiębiorstwa, tzw. venture capital, są tutaj 2,5 raza wyższe na głowę mieszkańca niż w Ameryce i 30 razy wyższe niż w Europie. Inwestycje w wynalazki są jak sport narodowy."

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @OdysSynLaertesa 18 listopada 2018 16:02
19 listopada 2018 06:12

Ks.prof. T.Guz to ksiądz katolicki i to uważam również dla niego jest najważniejsze. Słuchając go, jestem jak gdyby na kazaniu, po prostu, bo czyż nie argumentuje Wiarą, pokazując prawdę, Prawdę Jedyną, badając i odklamujac z pozycji naukowca to wszystko, co zakłamane zostało w dziejach człowieka. To wybitna postać.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @stanislaw-orda 18 listopada 2018 15:48
19 listopada 2018 06:20

To takie gadanie, ocena, we Francji dalej są kościoły katolickie, dalej jest episkopat Kościoła, dalej jest Lourdes, po Paryżu najczęściej odwiedzane miejsce we Francji ale właśnie, co zrobiono z wiernymi francuskiego Kościoła en mass i o to mi chodzi, by nie nastąpiła taka "powtórka z rozrywki" w Polsce, a jak widzimy, robi się wszystko, by tak sie stało.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @Amaro 19 listopada 2018 03:16
19 listopada 2018 06:49

System patentów jest tak zorganizowany żeby Polak nie był w stanie niczego opatentowac. Od nas kupuje się myśl technologiczną za bezcen albo ją kradnie. A mit garaży to bajka dla naiwnych.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 19 listopada 2018 00:06
19 listopada 2018 07:23

tak, cały ten świat zasadza sie na określeniu 'prawie'- to wychodzi z uniwesytetów np. ostatnie spory z kwiatem świata prawniczego RP: czy określenie 'prawie przynależność' jest określeniem umocowanym w polskim systemie prawnym? praktycznie zanika stosowanie logiki zero-jedynkowej, kretyni i zwykłe chamy zdobyły przestrzeń publiczną a konsekwencje są tragiczne dla zwykłych ludzi; patrząc na to inaczej, należy stwierdzić, że żyjemy w czasie gdzie logika rozmyta [fuzzy logic] opanowywuje zachowania, także w moralności ['on nie kradł lecz nie znał prawa']; ale takze to wynika z unijnych zaleceń dot. sposobów orzekania, nie rozum i logika prawda-falsz lecz wikipedia, teorie, wynika badań statystycznych, etc;- świata w rozumieniu rzymskiej/greckiej cywilizacji wokół nas już nie ma

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Amaro 19 listopada 2018 03:16
19 listopada 2018 07:28

z tym żydowskim geniuszem to bywa nieraz zabawnie, szczególnie na salach sądowych ['przeciez ten pan nie mógł mieć pieniędzy, bo UB szalało w tamtych czasach' -'to czym zapłacił podczas aktu notarialnego?' - 'no, pieniędzmi, ale Moryc je potem zgubił' - autentyk 2018r. RP]

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Matka-Scypiona 19 listopada 2018 06:49
19 listopada 2018 07:34

to są różne światy: patenty a pomysły na gospodarcze działanie; to drugie można nawet na ulicy, ale to pierwsze wymaga infrastrutury, kadr, kasy, etc; patent, wzór przemyslowy, wzór uzytkowy, algorytm, produkcja, wytwór, ... to przedstawia sie jako jeden mit społeczny, że wszyscy maja takie same szanse - nie mają i mieć nie będą, w RP każdy kto cos uzyska a nie jest z grupy społecznej dla ktorej doktryna dopuszcza bogacenie sie to będzie albo przejęty albo zlikwidowany,

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @KOSSOBOR 19 listopada 2018 01:05
19 listopada 2018 08:47

Bardzo istotne: zawód pożyteczny może mieć też niewolnik. Niewolnik wrecz musi mieć zawód pożyteczny, jeśli go nie ma, jest mięsem, służy własnym ciałem. Człowiek wolny nie musi mieć pożytecznego zawodu, ale jest to dla niego pożyteczne. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 18 listopada 2018 22:00
19 listopada 2018 10:48

i tylko Szwajcarów stać na brak ideałów

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 19 listopada 2018 00:06
19 listopada 2018 10:50

aktorzy prowincjonalni, czyli komórki (persony)  do wynajęcia.

zaloguj się by móc komentować

valser @stanislaw-orda 19 listopada 2018 10:48
19 listopada 2018 10:59

Tzw. ideal to paliwo dla ukierunkowanej dzialalnosci donikad. Polega to na tym, ze sie fantazjuje na jakis temat i celowo, calkowicie ignoruje szczegoly. Na tej zasadzie konstruowane sa wszystkie "programy polityczne" w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @KOSSOBOR 19 listopada 2018 01:05
19 listopada 2018 11:06

nie mógł kupić samochodu za trzy miesieczne pobory, bo z wynagrodzenia robotnik mógł zaoszczędzic góra 10 procent, jesli w ogóle cokolwiek. Brat ojca mojego kolegi pracował "u Forda" w Detroit (wyemigrował do USA w czasach bezposrednio po II wojnie, nie chcąc wracać z frontu zachodniego w łapy  komunistów). No i nadwislański mit Ameryki skutkował tym, iż brat, który został na powarszawskiej zamoznej wsi,  nalezał do czolowki zamoznych gospodarzy. Co nie [rzeszkadzało jego rodzinie pisac załosnych listów do braya "w Ameryce" o jakas pomoc ( w dolarach), No i ten amerykanski bedaczyna zrobił bład, że przysłał kiedyś 100 USD. Po rodzinie poszedł hyr i wszyscy dawaj na wyścigi pisac o to samo. Wreszcie ten ojciec mojego kolego zmarł, a brat z dalekiej Ameryki przyjechał na pogrzeb (poczatek lat 70-tych XX stulecia). Popatrzył na zabudowania gospodarskie, wszystkie murowane od stodoły poprzez oborę, na piętrowy , obszerny murowany dom i na podobne obejście innego krewnego vis a vis po przeciwnej stronie drogi. Popatrzył, zamurowało go, wyjechał bez słowa i sie wioęcej do rodziny w Polsce nie odezwał. Bo on ze swojej krwawicy skrobał te 100 dolarów , aby rodzina nie pomarła z głodu pod opresją komunistycznego reżymu".

PS

Samochody były tanie (ale były takze i drogie ich wersje)  by robotnicy mogli  punktualnie meldować się przy fabrycznej taśmie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @KOSSOBOR 19 listopada 2018 01:11
19 listopada 2018 11:09

To  wszystko są etatowcy, czyli mentalni socjaliści.

W większosci zastraszone i zakłamane kreatury.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Amaro 19 listopada 2018 03:16
19 listopada 2018 11:13

Ktoś już to kiedyś tutaj (na SN) napisał:

Gdy Żyd otwiera książkę, to w tym czasie Polak otwiera butelkę.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @cbrengland 19 listopada 2018 06:20
19 listopada 2018 11:15

Kościoły świecą  pustką albo bywają w  nich głownie wschodnioazjatyccy turyści, a do Lourdes nie pielgrzymują Francuzi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 19 listopada 2018 07:23
19 listopada 2018 11:18

w dekadenckiej postnowoczesności wygrywa  maksyma Goeringa, czyli  "to ja decyduję, kto jest Żydem".

zaloguj się by móc komentować

glicek @qwerty 19 listopada 2018 07:23
19 listopada 2018 11:23

także w moralności ['on nie kradł lecz nie znał prawa']

Albo coś w stylu GazoWni "Ona co prawda napadła na punkt kredytowy, przystawiła kasjerce nóż do gardła i ją okradła, ale kiedy o tym mówi zakręca swoje śliczne brazowe włosy, płacze a w ogóle chciała nakarmić dziecko, bo nie dostaje alimentów".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @KOSSOBOR 19 listopada 2018 01:05
19 listopada 2018 11:40

Wskazałbym, Haniu, na jeszcze ważniejszą kwestię: zmianę edukacji polegającą na postawieniu murów między różnymi dziedzinami wiedzy i związaną z tym zmianę treści pojęć. Nie wystarczy w tych okolicznościach zwrócenie własności dawnym właścicielom lub ich potomkom, bo oni nie rozumują kategoriami takimi, jakimi rozumowali ich przodkowie jeszcze w dziewiętnastym wieku. Bez wprowadzenia do głowy prawidłowych mechanizmów rozumowania i uczenia się sam zwrot własności okaże się klęską.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-laskowski 19 listopada 2018 11:40
19 listopada 2018 11:46

przede wszystkim w obowiazującym systemie podatkowym nie będa w stanie zroobic z tym niczego sensownego, poza wpadnieciu8em w długi (bankowe). Tak wiec z punktu sprzedadzą zwrócone mienie "Niemcowi".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @stanislaw-orda 19 listopada 2018 11:46
19 listopada 2018 12:01

W związku z tym jaką wartość przedstawiają majątki ruchome lub nieruchome, skoro idzie o władanie nad duszami?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @stanislaw-orda 19 listopada 2018 11:46
19 listopada 2018 12:03

Władanie duszami. Dokonanie zmian w duszach przychodzi przed zmianami w systemie władania mieniem nieruchomym lub ruchomym.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Maryla-Sztajer 18 listopada 2018 19:33
19 listopada 2018 12:49

Tak! Suchary nawet bardziej :) 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @KOSSOBOR 19 listopada 2018 01:05
19 listopada 2018 13:22

A bo u Pana Karonia króluje dziwny dualizm. I to nie na zasadzie (jak sam się sam wielokrotnie zarzeka/ł, i to też daje do myślenia) stwierdzania, bazowania  na faktach, tylko w celu zwartościowania, wywołania u słuchacza konkretnego (negatywnego) skojarzenia. W wypadku własności tym nieodłącznym towarzyszem jest kradzież, jako naturalny (bo najłatwiejszy) sposób wejścia w posiadanie dóbr. I ten fatalizm ustawia niestety własność w pozycji winowajcy całego zła. Dlatego potrzebny jest etos pracy, by tej własności nikomu nie zabrakło... Każdemu według potrzeb 

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
19 listopada 2018 13:24

Karon to jest chodzacy paradoks. Ma etos pracy, ale nie ma pracy. Dzieki temu nie moze miec frajdy z pracy i dlatego jest przeciwko "etosowi frajdy". Jemu ze zdania "wazne kto mowi" wyszla dychotomia "nasz-obcy". Na dodatek jak kto jest od trzydziestu lat na wakacjach z przerwami na zarabianie pieniedzy, sa dla niego emanacja "ideologii antykultury", ktora de facto jest marksizmem kulturowym. Podsumowujac - on ma juz calkiem blisko do terapii elektrowstrzasami.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @qwerty 19 listopada 2018 07:23
19 listopada 2018 13:25

"prawie przynależność"... Ożeszku... Nigdy bym nie uwierzył że to aż tak daleko zaszło. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @krzysztof-laskowski 19 listopada 2018 11:40
19 listopada 2018 13:33

Jak prywatyzacja... Dziś wszyscy wiedzą że innej jak złodziejska nie było. I że KAŻDY kto się dorobił w tamtym czasie to MUSIAŁ być złodziej albo UBek... Pięknie to rozegrali, i nic dziwnego że wobec takiej perspektywy, każdy porządny obywatel,  na pierwszym miejscu gwaranta swojego dobrobytu stawia państwo. 

zaloguj się by móc komentować

Amaro @Matka-Scypiona 19 listopada 2018 06:49
19 listopada 2018 13:54

Tak się ostatnio zastanawiałam, Albert Einstein też pracował w urzędzie patentowym. Czy ta teoria jest rzeczywiście jego? To tak na boku, nie będę trolować.

zaloguj się by móc komentować

Amaro @stanislaw-orda 19 listopada 2018 11:13
19 listopada 2018 14:04

Dając ten przykład chodziło mi raczej o porównanie zastosownia niemieckiej i izraelskiej myśli i nauki .

zaloguj się by móc komentować

Amaro @stanislaw-orda 19 listopada 2018 11:13
19 listopada 2018 14:15

"Pamiętniki włościanina" J Słomka

"Wzrósł bezsprzecznie handel chrześcijański. W samym Tarnobrzegu powstały w czasie wojny i za czasów polskich następujące handle polskie: Składnica Kółek Rolniczych, Składownia tytoniu, Bazar Brodkiewicza, sklep korzenny Franciszka Babuli, handle towarów mieszanych Leona Babuli, Czermińskiej, Wolańskiej, restauracje Murzyna i Chruścickiej, cukiernia Rączkowskiego, masarnia Jajkiewicza, Zderskiego, Wydry, skład apteczny (drogerja) Golasa, skład broni, połączony z pracownią mechaniczną Żarowia, przytem dobrze rozwijają się założone przed wojną: Spółka handlowo-rolnicza „Gleba” z filjami w Grębowie, Baranowie i Majdanie Kolbuszowskim, księgarnia i handel przyborów kancelaryjnych K. Szpilki, piekarnie Aducha, Barnata, Gaja. Handel owocami, któremi przedtem zajmowali się wyłącznie żydzi, przechodzi coraz więcej w ręce chrześcijańskie, przyczem rozpowszechnia się w okolicy wyrób win owocowych. Widzi się też coraz więcej, zwłaszcza w dni targowe, że gospodarze i gospodynie same sprzedają produkty swego gospodarstwa, a nie wyręczają się w tem żydami. Przybywa coraz więcej straganów chrześcijańskich na rynku.

Należy zaznaczyć, że handle chrześcijańskie są przeważnie lepiej prowadzone niż żydowskie i już na pierwszy rzut oka można je odróżnić od żydowskich, gdyż odznaczają się zazwyczaj większą czystością i porządkiem wewnątrz i zewnątrz, przytem więcej w nich rzetelności i uczciwości kupieckiej. Niesłuszne więc jest twierdzenie, że jedynie żydzi są stworzeni do handlu, że żydom się należy handel pozostawić, bo Polacy nie nadają się do tego, że nie umieją sobie w handlu poradzić. Owszem bez żadnej przesady można powiedzieć, że handle polskie przewyższyły odpowiedniego rodzaju handle żydowskie i powinny zachęcić nas do tem gorętszego zajęcia się handlem.

W rękach żydowskich pozostało dotychczas wyłącznie rzeźnictwo i handel mięsem wołowem, toteż jest powszechne narzekanie na ten handel, na brak dobrej wołowiny, — a jatki żydowskie z tem mięsem przedstawiają się gorzej, niż masarnie prowadzone przez chrześcijan.

Dopiero w ostatnich czasach za wzorem handlów polskich i żydzi zaczynają staranniej i czyściej swoje handle urządzać.

Z rozwojem handlu chrześcijańskiego pozostaje w związku nabywanie realności przez chrześcijan w mieście. Dotychczas nabyli w Tarnobrzegu w rynku domy: Chruściel, Brodkiewicz, Babula Fr., Zderski, Rączkowski, Jajkiewicz, Wydro. Domy te zostały odrestaurowane, odnowione i wyróżniają się dodatnio wśród domów żydowskich w rynku.

Wielkie znaczenie dla dalszego rozwoju handlu w Tarnobrzegu miałoby odbudowanie ratusza. Przed wojną był taki ratusz w środku rynku i zajęty był głównie przez sklepy. Należał on do hr. Tarnowskiego. W czasie wojny został zupełnie spalony, pozostał po nim tylko plac. Ratusz ten powinien być jak najrychlej odbudowany i lokale w nim wynajęte kupcom katolickim, którzy obecnie nie mogą znaleźć sklepów w rynku. W sprawie tej zwracały się do hr. Tarnowskiego parokrotnie delegacje z Tarnobrzega i z Dzikowa, przedstawiając konieczność wybudowania odpowiedniego gmachu w rynku, wszystkie te jednak zabiegi pozostały do dziś dnia bezskuteczne."

;)

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @Amaro 19 listopada 2018 14:15
19 listopada 2018 16:14

Kiedy te pamiętniki zostały wydane?

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Amaro 19 listopada 2018 14:15
19 listopada 2018 17:34

po II wojnie jest dopilnowane, aby tamta sytucja się już nie powtórzyła.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @maria-ciszewska 19 listopada 2018 16:14
19 listopada 2018 17:35

Warto dodać, że zostały ponoć przetłumaczone na angielski i wydane w Londynie (1941) i w Nowym Jorku (1970).

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Krzysiek 19 listopada 2018 17:35
19 listopada 2018 17:38

No pacz pan, pamiętniki włościanina można wydawać i tłumaczyć, a książek Emanuela hrabiego Małyńskiego nie wolno...co za świat...To samo z Milewskim i Woyniłłowiczem....

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @pink-panther 19 listopada 2018 01:36
20 listopada 2018 01:30

To jest punkt widzenia - sądzę, że tak celowo ustawiony przez p. Karonia - bardzo ponad rzeczywistą rzeczywistością /może być oczywista oczywistość, to co se będziem żałować ;)/. Jakby spojrzenie ideologa, który stale podkreśla ową konieczną praxis. No ale to jest praxis w tej właśnie "równoległej rzeczywistości", którą Karoń narzuca w swojej narracji jako oczywistą i powszechną. Doskonale rozumiem jego zaniepokojenie, wręcz bicie na alarm!, w kwestii zawodów kompletnie niepotrzebnych - przynajmniej w takich ilościach, jak obecnie "produkowane". Te europeistyki, menadżmenty, socjologie etc. Przecież hydraulika, który uratuje ci cieknącą rurę człowiek jest w stanie całować po rencach :) Gdy znalazłam w mooim mieście szewca, który potrafił zreperować oficerki /szklanki, wykonane przez starego szewca, przed laty w Kadynach/ i zamontować w nich ponownie starte na amen okucia obcasów, byłam w siódmym niebie! To też jest obecna praxis. Ciężko znaleźć hydraulika czy dobrego szewca, ale to jest właśnie kwestia ta, o której piszesz - rozwalenie gospodarki i stworzenie tu kraju dla niepotrzebnych półidiotów. Ktoś to wykoncypował, ktoś to realizuje z żelazną konsekwencją i obawiam się, że ktoś będzie zbierał śmietanę z pracy polskich mrów, którym zaszczepi się etos pracy jako cel sam w sobie. Narastający lawinowo "prekariat" zostanie sprawnie pogoniony do kopania i zasypywania rowów /cytat bodaj z Morawieckiego Mateusza/, albo zutylizowany. Bo ludzie, którzy ten system /czytelny!/ wymyślili - są ludźmi praktycznymi... I doskonale wiedzą, co może własność. Doskonale też wiedzą, że celem wszelkich manipulacji, o których tu mówimy, jest osiągnięcie takiego poziomu własności, który daje władzę. Nad mrówami z etosem. 

A co mnie doprowadza do wciórności w narracji pana Karonia, to słowo fetysz, słowo wiodące: kradzież. Wszystkiego pod kradzież nie można podciągać, na litość Boską! To nadużycie.

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @stanislaw-orda 19 listopada 2018 11:06
20 listopada 2018 01:34

No naturalnie, że musiał coś zjeść. Ale to tak się określa się w "statystykach". Nie czepiajmy się: 3 pensje = auto.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @krzysztof-laskowski 19 listopada 2018 11:40
20 listopada 2018 01:39

Dla niektórych klęską, a inni bardzo szybko nauczą się rozsądnego zarządzania swoją własnością. Nic tak nie uczy rozsądku - jak własność. /Nie mówię o idiotach czy utracjuszach. To jednak margines./ Sporo jeżdżę po Kraju, Krzysiu, widzę więc jak ludzie o swoje dbają. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @stanislaw-orda 19 listopada 2018 11:46
20 listopada 2018 01:41

A państwo odda to nie zwrócone Polakom mienie eskimosom w ramach wiadomych. To fajniej, nie?

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @OdysSynLaertesa 19 listopada 2018 13:22
20 listopada 2018 01:43

W punkt, Odysie. Już nie chciałam o tym sama mówić, ale dzięki za pointę. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
20 listopada 2018 04:14

Przyklady dzialania "etosu pracy" w praktyce:

Wincenty Pstrowski

Related image

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

BoaPL @gabriel-maciejewski
20 listopada 2018 06:04

Ten pan zrównał SN z instytutami Misesa, a dla mnie to duży plus.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @BoaPL 20 listopada 2018 06:04
20 listopada 2018 08:36

To jest duży minus, jeśli weźmie się pod uwagę ideologię Ludwiga von Misesa.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @KOSSOBOR 20 listopada 2018 01:39
20 listopada 2018 09:03

Haniu, nasi przyjaciele zaczęli jedną z rund porządkowania spraw polskich od ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, gdy wielka własność ziemska jeszcze w Polsce funkcjonowała.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @jestnadzieja 18 listopada 2018 22:27
20 listopada 2018 11:56

Najlepsze 'momenty' są od 65 do 69 minuty. Prelegent jest dobrze przygotowany do pytania. Takie odniosłem wrażenie. Zasypuje słuchacza słowami. Ustawka?

Chodziło mi tylko o ten fragment [20 sekund], gdy z prelegenta 'moc uchodzi (prawa ręka błądzi) - woda (witaj 'frajda') - moc wraca'. Wyuczony ruch reką prawą (prelegent prawie parsknął). Powraca chłodna maska analityka.

Przyjdzie mi sprawdzić pod kątem 'woda-frajda-maska' całą tą taśmorole. ;-)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 20 listopada 2018 01:30
20 listopada 2018 12:18

Polska jest krajem  bardzo ciężko pracujących ludzi, w dodatku okradanych lekką ręką. Ale skoro III RP jest "projektem" stworzonym przez służby (historia FOZZ tego dowodem), to szacunku dla pracy i szacunku dla ludzi - z definicji być nie może.
Naczelnik Piłsudski - ZAKAZAŁ oddawania ziemianom majątków skonfiskowanych za Powstanie Styczniowe a na drugą nóżkę twórcy II RP - dodali Traktat Ryski - i wydanie na masakrę ok. 1 mln Rodaków.
III RP też się obeszła z wieloma niewinnymi i bezbronnymi ludźmi jak - macocha. Majątków nie oddano ale też prawa nabyte w PRL np. do mieszkania były traktowane - wybiórczo. To znaczy, willa dla Jaruzela skonfiskowana przedwojennemu oficerowi - jest nadal w rękach księżniczki Moniczki a z drugiej strony kamienice miały iść w ręce spadkobierów ale z kolei ludzie, którzy tam mieszkali - mieli tytuły administracyjne komunalne na podstawie obowiązującego prawa. Czyli państwo prawa winno im było zaoferować zamiennie za mieszkania w kamienicach - mieszkania porządne gdzie indziej. A chodziło nie tylko o aparatczyków komunizmu ale np. inwalidów, rodziny z  niepełnosprawnym dzieckiem i np. powstańców warszawskich. Wszystkich wyrzucono na bruk lub zamiennie do - hoteli robotnicznych.

To jest kultura gangu a nie kultura państwa cywilizacji łacińskiej.
No i te przesławne "trójki zbójeckie": ZUS, Urząd Skarbowy plus komornik - zasadzające się na atrakcyjne firmy i majątki należące do ludzi - NIE należących do "układu". Ilu ludzi skończyło po tych "rajdach" - samobójstwem?  Ile firm zniszczono?

I na to wchodzi "antymarksista", żeby mówić o "etosie pracy":)))) A to jest kraj złodziei i bandytów w urzędniczych zarękawkach.

zaloguj się by móc komentować

BoaPL @krzysztof-laskowski 20 listopada 2018 08:36
20 listopada 2018 13:33

Możesz mi przedstawić te duże minusy ideologii pana Misesa? Jakieś trzy argumenty.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-laskowski @BoaPL 20 listopada 2018 13:33
20 listopada 2018 14:18

Jeden minus wystarczy: https://www.frontporchrepublic.com/2009/10/the-one-salvation-of-ludwig-von-mises/

“for us and for humanity there is only one salvation: return to the rationalistic liberalism of the ideas of 1789” (Mises, Nation, State and Economy, p. 239.)

https://libertarianinstitute.org/articles/laissez-faire-radical-quest-historical-mises/

"A living Christianity cannot, it seems, exist side by side with Capitalism".

Własne słowa pana von Misesa.

zaloguj się by móc komentować

byczeq @gabriel-maciejewski
20 listopada 2018 14:48

Godna podziwu mobilizacja wiernych Kościoła Świętego Coryllusa. Czy w przestrzeni naszego bytowania nie ma problemów istotniejszych? 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 20 listopada 2018 12:18
20 listopada 2018 16:55

a czym może być kraj, ktorego ojcami założycielami i kreatorami jest aparat szkolony na WUML-ach? jak do aparatu skarbowego na początku lat 90-tych tysiącami przyjmowano sb-ków bez weryfikacji to czym będzie taki aparat? drugą sbcją i niczym więcej; jak to Bolek publicznie mowił " bo tylko ten aparat będzie trzymał Polaków za twarz bo oni zawsze kombinują' a Balcerowicz był wręcz apologetą tej operacji; 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @byczeq 20 listopada 2018 14:48
20 listopada 2018 16:55

są, ocieplenie z oziębieniem na przemian; i stan entropii

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 20 listopada 2018 12:18
20 listopada 2018 18:05

Tak, jest to państwo instytucjonalnego rozboju oraz  reketu.  Obecnie przemalowano go dla zmyłki w biało-czerwone barwy przy jednoczesnym dęciu w surmy patriotyzmu (najczęściej formatu  kibolskiego). 

zaloguj się by móc komentować

BoaPL @krzysztof-laskowski 20 listopada 2018 14:18
20 listopada 2018 18:07

Wow, prawdziwy, zapatrzony w słowa człowiek. Przedstawiać wypowiedzi wyrwane z kontekstu. A czytałeś dalszą część zalinkowanego artykułu? Doczytaj do końca następnego akapitu. W zalinkowanej analizie, jak byk stoi że Katolików, wg niego, da się uratować i może się z nami dogadać, wystarczy że wyeliminujemy to coś co jest i tak zgóbne, nacjonalizm, oraz uzna, co i tak wydaje mi się że uznaje, wyższość własności prywatnej.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @KOSSOBOR 20 listopada 2018 01:41
20 listopada 2018 18:18

Czy ja twoierdzę, że fajniej? Każdy powiniem móc uczynic ze swoja włsanoscią, co tylko mu sie podoba. Czyli sprzedać, rozdać darmo, przepisać na członków rodziny albo przepić. Jego wola.

Ale nie wystarczy oddać zagrabionego, skoro aktualna konstrukcja ordynacji podatkowych oraz  inne rozwiazania legislacyjne  umiemożliwiają sensowne i racjonalne korzystanie z tego majątku. czyli brakwsparcia całego instrumentarium państwa dla przedsiębiorcy. Bo oto taki przedsiebiorca ma dobry produkt, który w perspektywie moze podbic jakiś segment rynku, nie tylko krajowego, Ale żeby nadać ekspansji odpowiedni rozmach i tempo musi wziąc kredyt na ten cel. Bank(powiedzmy niemiecki) przeprowadza drobiazgowy  wywiad, na co mu i po co kredyt. Wymaga  takze przedstawienia tzw. biznes-planu.  Dostaje wszystkie dane i  patrzy, czy jakiś podmmiot o kapitale niemieckim nie ma podobnej wizji na przyszłośc. Na ogól ma, albo własnie mu ja podsuflowano. Podmiot niemiecji dostaje kredyt szybko i dostatecznej wyskosci, a podmiot polski musi dostarczać coraz bardziej wymyslne dokumenty i podkładki. W koncu dostaje kredyt za mały i dwa razy wyzej oprocentowany, niz podmiot niemiecki. W momencie , gdy tamten podmiot juz uruchamia produkcję i zajmuje teren zaplanowany do ekspansji produktu. Polski podmiot zostaje z niespłaconym kredytem i niemożnością sprzedaży. Może jedynie know-how odsprzedać podmiotowi niemieckiemu, o i.e tamten bedzie zainteresowany odkupieniem.

Tak to działa.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @byczeq 20 listopada 2018 14:48
20 listopada 2018 18:22

No to może wymień przykładowo chociaż ze dwa takie problemy.

I nie wymagam więcej, żebyś nie zwiał stąd przedwcześnie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @BoaPL 20 listopada 2018 18:07
20 listopada 2018 19:47

Pan Mises sprzeciwiał się powszechnemu panowaniu Chrystusa Króla.

zaloguj się by móc komentować

byczeq @stanislaw-orda 20 listopada 2018 18:22
20 listopada 2018 20:16

1. " Nie trzeba być wybitnym psychologiem, by właściwie odczytać intencję i marzenia samego autora, który Pochroniowi ( Karoniowi ) poświęca naprawdę dużo uwagi ( poświęca socjotechniczną wrzutkę) "

2. " No dobrze, dajmy już spokój temu wodewilowi, pozostańmy przy kopania po jądrach i wykręcaniu przestrzelonej ręki"

Gabriel Maciejewski " Socjalizm i śmierć" tom 2, strony odpowiednio 117, 125.

Co prawda nie wprost, liczę jednako na łaskawość i wybaczenie Panie Stanisławie.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
20 listopada 2018 22:05

Zastanawialem sie nad tym "etosem frajdy" i nad tym, ze to Karoniowi przeszkadza.

On niestety wyglada na goscia, ktory za duzo frajdy w zyciu nie ma. Ja natomiast sobie w tym momencie zdalem sprawe, ze ja mam praktycznie frajde caly czas. Wynika to z tego, ze obsluguje rynek frajdy. Ludzie, ktorzy zajmuja sie sportem - karate, hokejem, fitnesem robia to przeciez dla frajdy, albo jak Remigiusz Mroz - "zeby poczuc sie komfortowo". Frajda innych ludzi jest wpisana automatycznie w to co robie. Jak do tego jeszcze dodam podroze, ktore najczesciej odbywam z zona plus piwko i whisky, to tak jak u Remka Mroza - nie ma czasu na nic innego. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @stanislaw-orda 20 listopada 2018 18:18
20 listopada 2018 22:25

Się wqrzyłam, stąd to prowokacyjne pytanie. Bo ja to zawsze słyszę, gdy mowa o zwrocie własności. A g. to kogo obchodzi /pahdą, Unu/, co ja ze swoją własnością zrobię. Ale z całą pewnością wiem, że państwo polskie odda ją  /czyli moją własność/ każdemu, kto tym pieskom powie: siad! A mówią to już od dawna. Pamiętasz zapewne, że jednej nocy chciał sejm /wybrańcy narodu.../ spylić nasze lasy. Ta upierdliwa profesor Pawłowicz ze swoją sałatką na pulpicie sali plenarnej - wiedziała co robi, nie opuszczając posiedzenia. Chwała jej za to! 

zaloguj się by móc komentować

karonista @gabriel-maciejewski
21 listopada 2018 03:14

Zrobiłem bardzo pobieżną statystykę, którą zinterpretuję naturalnie subiektywnie ale to chyba standard w wypowiedziach na SN.
Na ponad 60 wpisów Coryllusa z ostatnich około 2 miesięcy,tylko 11 tematów ma odsłon więcej niż 4000, z których to tylko 3 notki ma odsłon więcej niż 6000 a znich jedna ma odsłon więcej niż 8000. Ta rekordzistka (o Gabrielu z bakelitu) oraz jedna z 6tysiączek to wpisy tytularnie odnoszące się do Karonia. Jeżeli chodzi o ilość komentarzy pod notką Coryllusa to również 2 tematy o Karoniu mają najwięcej wpisów, najwięcej ma temat o "uwodzicielce ucznia", gdzie kryterium ustaliłem na więcej niż 200.
W panice hejtu jaki sie tu przetoczył na początku października, kiedy nieświadom Coryllusowej bufonady zagajiłem o książce "sami wiecie kogo", ktoś wpisał koment w stylu że "jak "Oni" (ci od Karonia) tu (czyli na SN) wchodzą i nas zaczepiają, prowokują to znaczy że "Oni" nas potrzebują", w domyśle do promocji, do uczenia się od "Nas" itd,. itp.
Ja powyższą statystykę bym inaczej zinterpratował. Gdyby ten Karoń był aż tak straszny to najlepiej byłoby go zamilczeć na śmierć. Jednak okazuje się że Karoń spełnia pożyteczną rolę jako wróg zewnętrzny do knsolidacji i tresury szyków własnych. Tą ostatnią zagrywką o "wkurzeniu Karonia" Coryllus prześcignał chyba samego Putina. Nie miał czasu ale starczyło żeby obsikać z rana teren, tak żeby było do wąchania na cały dzień dla wytresowanej w karności i pochlebstwach szkółki.
Zadziwiające jest to że mimo tysięcy odsłon pod wieloma tekstami i setek komentarzy też pod wieloma wpisami Autora, to polubiło tekst, dając plusa stosunkow bardzo mało osób. Zwykle oscyluje to między 10 a 17, na te 2 miesiące tylko 5 notek ma 20 lub więcej polubień i to bynajmniej nie te o Karoniu. A jeszcze przecież niektóre plusy są ode mnie. Widac z tego że żelazna gwardia przyboczna Coryllusa to nie więcej niż 20 osób. Jak od jutra wielbiciele zaczną dawać więcej lajków to wie Pan komu to zawdzięczać. Ale nie sądzę. Po prostu większość ceni Pana za arcy ciekawą serię Baśni ale niecierpi Pana bufonady i braku szacunku.
Zastanawiam się tylko kiedy ci Pana "profesorowie", którymi próbuje Pan nobilitować swój "rynek treści" zobaczą że jakże miły i non stop uśmiechający się do kamery gość, w innych odsłonach okazuje się hejtującym bez pardonu burakiem z deficytami emocjonalnymi. Z pewnością będą tolerować Pana jako użytecznego idiotę, ktory chce promować ich twórczość ale w którymś momencie poznają się na Panu jak już to wiele osób miało okazję. Nie wszyscy muszą bezkrytycznie akceptować Pana wady, choć chcą je tolerować bo nikt z nas nie jest doskonały ale nawet dla niedoskonałości wymaga się i oczekuje szacunku jak dla człowieka, bliźniego.
Życzę Panu jak najwięcej tak ciekawych autorów do promocji jak prof. Grzegorz czy ostatnio prof. Łukasz, życzę sukcesu w Tłokini i kolejnych LULach. Buduje Pan bardzo ciekawy i wartościowy rynek treści ale w tej atmosferze oblężonej twierdzy i przy putinowskich metodach to jest hodowla wsobna.

Większości absurdów jakie tu od wczoraj karna trzódka powypisywała szkoda komentować bo mało mają wspólnego z rzeczywistością i tylko żal że zpewnością inteligentni ludzie są tak zaślepieni  lub tak zaczadzeni lub  z takimi deficytami że tylko jeden guru wystarcza im do opisu rzeczywistości.

zaloguj się by móc komentować

karonista @valser 20 listopada 2018 22:05
21 listopada 2018 03:18

Zrobiłem bardzo pobieżną statystykę, którą zinterpretuję naturalnie subiektywnie ale to chyba standard w wypowiedziach na SN.
Na ponad 60 wpisów Coryllusa z ostatnich około 2 miesięcy,tylko 11 tematów ma odsłon więcej niż 4000, z których to tylko 3 notki ma odsłon więcej niż 6000 a znich jedna ma odsłon więcej niż 8000. Ta rekordzistka (o Gabrielu z bakelitu) oraz jedna z 6tysiączek to wpisy tytularnie odnoszące się do Karonia. Jeżeli chodzi o ilość komentarzy pod notką Coryllusa to również 2 tematy o Karoniu mają najwięcej wpisów, najwięcej ma temat o "uwodzicielce ucznia", gdzie kryterium ustaliłem na więcej niż 200.
W panice hejtu jaki sie tu przetoczył na początku października, kiedy nieświadom Coryllusowej bufonady zagajiłem o książce "sami wiecie kogo", ktoś wpisał koment w stylu że "jak "Oni" (ci od Karonia) tu (czyli na SN) wchodzą i nas zaczepiają, prowokują to znaczy że "Oni" nas potrzebują", w domyśle do promocji, do uczenia się od "Nas" itd,. itp.
Ja powyższą statystykę bym inaczej zinterpratował. Gdyby ten Karoń był aż tak straszny to najlepiej byłoby go zamilczeć na śmierć. Jednak okazuje się że Karoń spełnia pożyteczną rolę jako wróg zewnętrzny do knsolidacji i tresury szyków własnych. Tą ostatnią zagrywką o "wkurzeniu Karonia" Coryllus prześcignał chyba samego Putina. Nie miał czasu ale starczyło żeby obsikać z rana teren, tak żeby było do wąchania na cały dzień dla wytresowanej w karności i pochlebstwach szkółki.
Zadziwiające jest to że mimo tysięcy odsłon pod wieloma tekstami i setek komentarzy też pod wieloma wpisami Autora, to polubiło tekst, dając plusa stosunkow bardzo mało osób. Zwykle oscyluje to między 10 a 17, na te 2 miesiące tylko 5 notek ma 20 lub więcej polubień i to bynajmniej nie te o Karoniu. A jeszcze przecież niektóre plusy są ode mnie. Widac z tego że żelazna gwardia przyboczna Coryllusa to nie więcej niż 20 osób. Jak od jutra wielbiciele zaczną dawać więcej lajków to wie Pan komu to zawdzięczać. Ale nie sądzę. Po prostu większość ceni Pana za arcy ciekawą serię Baśni ale niecierpi Pana bufonady i braku szacunku.
Zastanawiam się tylko kiedy ci Pana "profesorowie", którymi próbuje Pan nobilitować swój "rynek treści" zobaczą że jakże miły i non stop uśmiechający się do kamery gość, w innych odsłonach okazuje się hejtującym bez pardonu burakiem z deficytami emocjonalnymi. Z pewnością będą tolerować Pana jako użytecznego idiotę, ktory chce promować ich twórczość ale w którymś momencie poznają się na Panu jak już to wiele osób miało okazję. Nie wszyscy muszą bezkrytycznie akceptować Pana wady, choć chcą je tolerować bo nikt z nas nie jest doskonały ale nawet dla niedoskonałości wymaga się i oczekuje szacunku jak dla człowieka, bliźniego.
Życzę Panu jak najwięcej tak ciekawych autorów do promocji jak prof. Grzegorz czy ostatnio prof. Łukasz, życzę sukcesu w Tłokini i kolejnych LULach. Buduje Pan bardzo ciekawy i wartościowy rynek treści ale w tej atmosferze oblężonej twierdzy i przy putinowskich metodach to jest hodowla wsobna.

Większości absurdów jakie tu od wczoraj karna trzódka powypisywała szkoda komentować bo mało mają wspólnego z rzeczywistością i tylko żal że zpewnością inteligentni ludzie są tak zaślepieni  lub tak zaczadzeni lub  z takimi deficytami że tylko jeden guru wystarcza im do opisu rzeczywistości.

zaloguj się by móc komentować

karonista @Szczodrocha33 20 listopada 2018 04:14
21 listopada 2018 03:22

Jak wysłuchasz całego materiału ,linkowanego przez Coryllusa, a nie tylko pyskówki o SN, bo dalej jest to bardzo dokładnie wytłumaczone co Karoń ma na myśli mówiąc o etosie pracy to zrozumiesz jak bardzo się ośmieszasz tak debilnym wpisem.

zaloguj się by móc komentować

karonista @Cicha 18 listopada 2018 12:45
21 listopada 2018 03:38

Szanowna Pani te napomnienia i proóby kulturalnej dyskusji nie mają sensu. To bractwo wzajemnej alienacji od rzeczywistości jest odporne na każdą wiedze która nie pochodzi z ust Coryllusa. A jeszcze się Pani dostanie  niewyszukaną inwektywą. Poziom gotowości do dyskusji o czymkolwiek czego nie zaakceptuje najwyższy kapłan tej świątyni sprowadza się do zdania jednego z kapłanów pomocniczych:

"Karoniowi coś się pokiełbasiło we łbie, że mamy mieć jakiś obowiązek z nim dyskutować na argumenty, mamy pełne prawo go olać, bez żadnych wyjaśnień"

Z naciskiem na "nie musimy dyskutować na argumenty, olewamy bez żadnych wyjaśnień" - to jest czysty Luter 1517, to jest ta  sama protestancka mentalność, pycha na przystawkę, pogarda na deser.

zaloguj się by móc komentować

karonista @mniszysko 18 listopada 2018 11:16
21 listopada 2018 03:43

Poziom gotowości do dyskusji o czymkolwiek czego nie zaakceptuje najwyższy kapłan tej świątyni sprowadza się do motywu:

 "nie musimy dyskutować na argumenty, olewamy bez żadnych wyjaśnień"

- to jest czysty Luter 1517, to jest ta  sama protestancka mentalność, pycha na przystawkę, pogarda na deser. Jest Pan dość modernistycznym księdzem akceptując i sygnując taką "ortodoksję".

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 20 listopada 2018 18:05
21 listopada 2018 03:49

Coryllus kiedys trafnie zauwazyl ze bardzo latwo jest namierzyc, czy jak kto woli, zidentyfikowac wspolnote: wystarczy kazac im spontanicznie zaspiewac jakas piesn (czy piosenke).

I to sie wiaze z tym co z kolei rownie trafnie zauwazyl Rafal Ziemkiewicz: przez ostatnie 30 lat jedyna naturalna i prawdziwa wspolnota jaka sie wyksztalcila w Polsce to niestety kibole. Ja innej nie dostrzegam.

Reszta, te plomienne przemowienia, marsze, zakladanie szkol elit, lekcje patriotyzmu, machanie portretami Pilsudskiego - to wszystko swiecidelka i bombki na choinke serwowane przez facetow w garniturach ktorzy sie rotacyjnie podmieniaja mniej wiecej co 4 lata. Albo 5.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @karonista 21 listopada 2018 03:22
21 listopada 2018 03:54

Kiedys posluchalem pana Karonia na You Tube. Jakies trzy-cztery minuty. I dalej nie dalem rady.

Ja pozwolilem sobie jedynie zaznaczyc na przykladzie tych dwoch zamieszczonych zdjec czym, moim zdaniem, moze byc etos pracy.

Moze byc, mowiac delikatnie, przyczyna wielu groznych chorob.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 19 listopada 2018 13:24
21 listopada 2018 04:00

"Na dodatek jak kto jest od trzydziestu lat na wakacjach z przerwami na zarabianie pieniedzy, sa dla niego emanacja "ideologii antykultury", ktora de facto jest marksizmem kulturowym. Podsumowujac - on ma juz calkiem blisko do terapii elektrowstrzasami."

Ale jak on zarabia, nawet w przerwach, pieniadze, skoro nie pracuje nigdzie?

Moze jakis biznes prowadzi?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 21 listopada 2018 04:00
21 listopada 2018 06:17

Prowadzi biznes. Ale co to ma za znaczenie? Mnie dziwi, a czasem bawi, że normalni, często ciężko zapieprzający ludzie chcą tego słuchać. Tutaj czasem się człowiek czegoś nauczy, czasem nie, ale jest ciekawie, zabawnie i z ikrą. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @karonista 21 listopada 2018 03:14
21 listopada 2018 06:18

Ale my z tego zarąbistą frajdę mamy. Po prostu. A z Karonia najwyżej bekę. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Grzeralts 21 listopada 2018 06:17
21 listopada 2018 07:28

Zgadza sie. Nikt tu nikogo na sile za uszy nie ciagnie. SN to interesujacy portal, mnostwo ciekawych informacji. Jest co czytac.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @karonista 21 listopada 2018 03:18
21 listopada 2018 07:57

Przywiazujesz wage do nieistotnych szczegolow i wyciagasz falszywie wnioski. Ilosc klikniec nie podnosi wartosci notki, ani tez jej nie uniewaznia.

Etos pracy, ktory Karon cisnie jako droge do wolnosci czlowieka zawiera sie w calosci w sloganie "Arbeit macht frei" i jesli sam Karon powaznie potraktowalby to co mowi, to wzialby sie w koncu do roboty i uszyl kilka par butow, albo zrobil jakies tshirty.

Ty tu przylazisz i wmawiasz, ze ktos tu tych bzdur nie rozumie. Ogarnij sie chlopie, zrob 50 pompek, gleboko pooddychaj i wez sie sam do jakiejs roboty.

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 21 listopada 2018 04:00
21 listopada 2018 08:15

 

Karon zdazyl juz wystapic z Grzegorzem Braunem, ks. prof Guzem, w telewizji Republika, a nawet w Kurskiej TVP jako ekspert od marksizmu. Jak to sie dzieje, ze gosciu bez zadnego wykszalcenia w tym kierunku, bez zadnego dorobku, bez roboty, zostaje ekspertem w telewizji? Facet, ktory w swobodnej wypowiedzi gubi watek, mysli daty i fakty, nie potrafi skupic sie w wypowiedzi na sednie sprawy i opowiada non stop dygresje, a na jutubie publikuje swoje opowiesci korzystajac z promptera zostaje ekspertem od "marskizmu kulturowego i etosu pracy".

W sumie to proste. Ktos wyciagnal Karonia z niebytu, tak samo jak wyciagnal Jablonowskiego, ktory ostatnia swoja role w teatrze czy filmie mial 10 lat temu.

Mnie interesuje kto, jak i z kim mu tak z bomby te wejscia smoka pozalatwial? Moze kolega karonista sie wypowie w tej sprawie?

zaloguj się by móc komentować

BoaPL @krzysztof-laskowski 20 listopada 2018 19:47
21 listopada 2018 15:30

Możesz mi przedstawić jakiś wywód na temat ustroju "panowania Chrystusa Króla"? Na przykład kto będzie rządził w takim ustroju?

Ja rozumiem to inaczej. Mises do Katolików miał zarzut taki że bardziej jesteśmy skłonni kierować się ku socjalizmowi niż ku wolności jednostki. Po czasie można to zobaczyć. Obecnie większość Katolików nie jest za wolnością. Większość jest za wpisywaniem do prawa ziemskiego wszelkiego rodzaju zakazów i nakazów, niż pozostawić wybór jednostkom.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @BoaPL 21 listopada 2018 15:30
21 listopada 2018 18:35

a te tysiące ustaw i rozporządzeń w RP to katolicy pewnie piszą i wdrażają w życie?

z wyborem jak z wolnością: do czego i od czego; a co to jest wolność?; żyjemy w 'poza wolnością i godnością'?

zaloguj się by móc komentować

umami @valser 21 listopada 2018 08:15
21 listopada 2018 23:47

Ominęło Cię parę nazwisk :)
Wystąpił ze Stanisławem Michalkiewiczem w Polskim Radio (a także w TVRepublika – tu dodatkowo z dr Rafałem Brzeskim), monarchistą, prof. Jackiem Bartyzelem w TVP Kultura, Piotrem Wawrzykiem (kurska TVPInfo) Krzysztofem Bosakiem, Jackiem Ożogiem (Lux24.pl), Maciejem Maroszem (Gazeta Polska), Marianem Kowalskim; Januszem Korwin-Mikke, Michałem Marusikiem i dr Sławomirem Mentzenem na Pikniku Prawicy w Lądku-Zdroju a także z dr hab. Przemysławem Rotengruberem w Poznaniu.
Opublikowali mu także 2 teksty w ARCANA-ch.
I to wszystko w dość krótkim czasie. I pomyśleć, że wystarczyło się tylko raz ujawnić w Klubie Ronina i poszło...
To jest na pewno zaadresowane i wymierzone w młodych ludzi, sądząc po tej rundzie i wszystkich środowiskach wolnościowych, antysystemowych, patriotycznych i narodowych, czy jak je tam zwał. Narodowców i katolików szczególnie sobie upodobał a oni szeroko otwarli na niego swoje ramiona.
Przytulił go CEP Rafała Mossakowskiego i wRealu24.pl Marcina Roli. Jest jeszcze Krzysztof Lech Łuksza (Kontrewolucja Narodowa) i Jakub Zgierski (Młot na marksizm).
Osobą, która to spina jest Grzegorz Braun. Nie wiem, czy za tym stoi — raczej/może nie — zna jednak większość wymienionych i musiał go rekomendować przynajmniej niektórym. Chyba, że to zwolennicy i kręgi sympatyzujące z Grzegorzem Braunem uznały Karonia za „swojego” i wszystko poszło wydeptanym wcześniej przez Brauna torem. Trzeba byłoby popatrzeć na organizatorów. No i z drugiej mańki środowisko TVRepublika.

Jak na gościa, który otwarcie deklaruje, że powinniśmy iść w socrealizm, to mamy do czynienia z czymś naprawdę zastanawiającym.

Trochę sobie zażartuję.
Ja rozumiem, że od lat pan Stanisław Michalkiewicz postuluje, żeby służby w końcu wzięły sprawy w swoje ręce i żeby to były nasze, polskie, służby, ale chyba nie postanowiły wystrugać akurat Karonia?

Zupełnie na marginesie, bo to może Cię zainteresować — w necie można znaleźć korespondencję K. Karonia z firmą Vox Industrie z 2008, w której występuje jako projektant mebli/wzornictwa i to takich high–end-owych.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:3pD1tZkg_EUJ:www.highq.pl/2008_06_14_INFORMACJA%2520O%2520PLAGIACIE.doc+&cd=35&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b
Niezłe są.
http://www.highq.pl/produkt.htm
Nie wierzyłbym tak bardzo dosłownie w to jego bezrobocie i jego niezaradność. On chciał po prostu zaistnieć z przesłaniem, że nie ważne kto mówi, ale co się mówi. Stąd to przedstawianie się jako dyletant. Bo pewnie nie ma tytułu profesorskiego z filozofii, czy socjologii.
Jeśli dobrze pamiętam, jego ojciec był nauczycielem. Wspominał to gdzieś mówiąc o Florianie Znanieckim — socjologu/filozofie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Florian_Znaniecki
Stąd może te jego zainteresowania.

Zagadka:

Znaniecki na podstawie badań określił następujące typy osobowości:
człowiek zabawy – kształtuje się pod wpływem kręgu ludzi, którzy mają dużo czasu. Praca dla nich to zabawa. Najważniejsze jest przestrzeganie zasad gry.
człowiek pracy – kształtował się wśród ludzi zajmujących się pracą fizyczną. Traktowali oni pracę jako źródło pieniędzy, środków do życia.
człowiek dobrze wychowany – kształtował się wśród inteligencji.
człowiek zboczeniec (dewiant) – czyli taki, który się wyróżnia od innych, niekoniecznie na minus, może to być także geniusz czy artysta.

Do jakiej grupy można zaliczyć K. Karonia?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 21 listopada 2018 08:15
21 listopada 2018 23:54

Co pewien czas ktos wyciaga jakies postacie z niebytu. To sa takie bombki na nasza polska choinke. Cos jakby dodatek do salatki w postaci sosu. Tak jak np. Anna Grodzka [kto o niej dzis pamieta? tez robiono z nia wywiady, cykano zdjecia] czy chociazby Janusz Palikot - handlarz pryty z Bilgoraja.

Przemija postac tego swiata, nawet tego swiata nad Wisla, wiec Karon tez przeminie.

Sa natomiast postacie trwale zamocowane w naszej rzeczywistosci, jak np. Janusz Korwin-Mikke. On w niebyt nie odejdzie poniewaz ma bardziej stabilne zamocowanie. Ma za zadanie okrasic to danie Magdalenkowe ktorym lud jest raczony od prawie 30 lat. Taka omasta polityczna. Co pewien czas klada Korwina na patelnie i podgrzewaja. mignie nam na ekranie w parlamencie europejskim (jak drzemie slodko na fotelu), czasami udzieli wywiadu. Zawsze nienagannie ubrany, pod mucha, w cylindrze. Nasz konserwatysta -dzentelmen czyli cud na kiju.

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 21 listopada 2018 08:15
22 listopada 2018 00:30

Polska od dekad jest krainą właśnie takich biznesów. Nie ważne kto, ważne kto na co dostał przydział ;)

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/chylka-zaginiecie-premiera-serialu-na-podstawie-powiesci-remigiusza-mroza-jeszcze-w/pb11g8n

zaloguj się by móc komentować

umami @valser 21 listopada 2018 08:15
22 listopada 2018 00:33

A tu możesz sobie porównać wersję z głosem Karonia
https://www.youtube.com/watch?v=BlafD9Qdt7c

i bez
https://www.youtube.com/watch?v=OeyN71bI56Y

— o kolorze.

Firma Lettero działa, jest zarejestrowana na Wojciecha Karonia. Jest też parę witryn meblowych powiązanych z Karoniami. Meble/wyposażenie dla poligrafii wyprodukowane przez nich zakupiło np. ASP we Wrocławiu (dane z sieci). Jakieś dotacje z Unii biorą bo logo sie pojawia na niektórych witrynach.

zaloguj się by móc komentować

valser @umami 22 listopada 2018 00:33
22 listopada 2018 02:08

wyklad z fizyki dla klas szostych.

zaloguj się by móc komentować

valser @umami 21 listopada 2018 23:47
22 listopada 2018 02:12

Mozna go zaliczyc, z tego co napisales, do ludzi slupow. Jasno z tego wynika, ze to jest zaplanowana monterka, a nie zaden organiczny projekt. To sie wypali za czas jakis, bo to co Karon cisnie to jest bardzo waskie spektrum zagadnien "marksizm kulturowy i etos pracy". Ilez tego mozna sluchac?

Szkoda czasu. Zycie stygnie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @umami 21 listopada 2018 23:47
22 listopada 2018 06:14

Niechybnie człowiek dobrze wychowany.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @BoaPL 21 listopada 2018 15:30
22 listopada 2018 06:15

Po prostu nie rozumiał różnicy między KNS a socjalizmem. Nie on jeden.

zaloguj się by móc komentować

BoaPL @qwerty 21 listopada 2018 18:35
22 listopada 2018 06:34

A pismeni to zapewne innowiercy czy też agnostycy? A może ateiści?

Rozumiem że, nie uważasz, że każdy człowiek ma w pełni wolną wolę i może robić wszystko co nie godzi w innego człowieka czy nawet szerzej, w żywą istotę?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @BoaPL 22 listopada 2018 06:34
22 listopada 2018 06:49

Trochę katolików jest, ale i tak w większości pozostają poganie, jak u pozostałych. Tyle, że u pozostałych katolików jest dużo mniej, a poganie są bardziej agresywni. Głównie wyznają "kult cargo".

zaloguj się by móc komentować

qwerty @BoaPL 22 listopada 2018 06:34
22 listopada 2018 08:37

a czy Ty widziałeś kiedyś katolika czy tylko czytujesz o katolikach?

zaloguj się by móc komentować

BoaPL @gabriel-maciejewski
22 listopada 2018 11:43

piszesz o Katolikach czy katolikach? Może wskażesz mi swój słownik pojęć i definicji, który używasz to będziemy mogli porozmawiać.

zaloguj się by móc komentować

BoaPL @BoaPL 22 listopada 2018 11:43
22 listopada 2018 11:44

Miało być do klawiatury.

zaloguj się by móc komentować

umami @valser 22 listopada 2018 02:08
22 listopada 2018 12:10

raczej zajęcia z psychofizjologii widzenia - miałem na studiach

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @BoaPL 22 listopada 2018 11:43
22 listopada 2018 12:14

Ale ja nie chcę z tobą rozmawiać, skąd ci takie ekstrawaganckie pomysły przychodzą do głowy? Po co w ogóle tu przylazłeś?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @umami 21 listopada 2018 23:47
22 listopada 2018 12:25

Nie wiem do jakiej można zaliczyć Karonia, ale my tutaj jesteśmy w większości zboczeńcami. Ten Znaniecki musiał mieć nieźle zryty beret. Może się z jakąś czarną panterą przyjaźnił?

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 22 listopada 2018 12:25
22 listopada 2018 12:43

a sam Znaniecki poki co nieskategoryzowany? Psychologia i socjologia to jest poletko dla freakow. Co jeden to lepsze dyrdymaly wymysla.

 

zaloguj się by móc komentować

umami @valser 22 listopada 2018 02:12
22 listopada 2018 12:44

:) Człowiek słup — piękne! Mam nadzieję, że się przyjmie zamiast Karoń—człowiek dygresja.

Organiczny projekt to na pewno nie jest. Światło ma świecić z góry.
Liczba miejsc jest ograniczona, więc każda samozwańcza elita, nawet jak nie rości sobie to tego pretensji, to wróg. Zwłaszcza z autentyczną a nie wyhodowaną publicznością. Tym sobie tłumaczę te wycieczki pod adresem naszego Gospodarza i SN. Nie wiem tylko na czyje zlecenie. Może chodzi tylko o to, żeby mu nie przeszkadzać i żeby się nie wtrącać do tej hodowli, bo psuje się szyki. Hodowla musiałaby więc być już zaplanowana i ustawiona. Czyli, zamiast dzieci Korwina, za kilka lat będziemy mieć wysyp dzieci Karonia. Może większy pożytek z tego będzie.
Źródła metody upatruję w tej starachowickiej szkole elit — Przybył/JKM/Braun.
Dobre dla studentów. Ten Zgierski i Łuksza zdaje się to potwierdzają, bo ten pierwszy, z naładowaną pojęciami głową, będzie pisał podręcznik/encyklpedię wiedzy społecznej. Studenci studentom. To poza teoretyzowanie nie wyjdzie a projekt Karoń zdaje się już jest na wyczerpaniu — książka wydana, planowane są tłumaczenia na inne języki. To trochę czasu zajmie. Póki Karoń nie wypłynął na szersze wody, i dozował te swoje przemyślenia na swojej witrynie, to można go było traktować jak pasjonata/gawędziarza, a teraz, po stałych występach u Roli, można już tylko puszczać płytę od nowa + bieżączka.
Gdzie im się tak śpieszy?

zaloguj się by móc komentować

BoaPL @gabriel-maciejewski 22 listopada 2018 12:14
22 listopada 2018 12:45

To pomyłka, miało być do qwerty.

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski 22 listopada 2018 12:25
22 listopada 2018 12:56

Jeśli chodzi o socjologię to ja nigdy nie miałem z nią nic wspólnego. Po liceum plastycznym i studiach wychodzi mi, że najwięcej miałem historii sztuki. Miałem także historię i teorię kultury, filozofię, psychofizjologię ale socjologii nie. Z filozofii byłem noga. Po pierwszym roku wykładowca zapytał mnie na egzaminie (pytania już nie pamiętam) czy uważam filozofów za aż takich idiotów :)

Ja wg Znanieckiego jestem także dewiantem.

Znaniecki wdrażał socjologię za Wojciechowskiego, zdaje się.

zaloguj się by móc komentować

valser @umami 22 listopada 2018 12:44
22 listopada 2018 13:00

Jakie "spieszy"? On od dwoch lat sie lansuje, conajmniej. Im dluzej to trwa, tym wieksza nedze widac. Ze wspomne historie, ze on 500 ksiazek w jeden dzien sprzedal.

Ile mozna gledzic o marksizmie kulturowym?

zaloguj się by móc komentować

umami @valser 22 listopada 2018 13:00
22 listopada 2018 13:11

On ma szersze plany — i chce wychowywać. Sam rzecz jasna, nie zamierza tego robić — dlatego potrzebni są młodzi ludzie. Ja się nie znam na socjotechnikach/cybernetykach ale do czegoś im jest potrzebna ta hodowla. Może zamiast Nowej Huty będą budować New Polin?

zaloguj się by móc komentować


valser @umami 22 listopada 2018 13:11
22 listopada 2018 13:36

Powaznie? Niby kogo? Przelozenie jest za slabe, dlatego przylazo tu jego pretorianie i cisno jego ksiazke. Zauwaz, ze nikt z nas do jego publiki nie lezie i nie wciska mu Coryllusa jako antidotum na jego glupote.

Karonia musieliby go wpuscic na uniwersytety, a to nie nastapi, bo on jest niecertyfikowany.

zaloguj się by móc komentować

valser @umami 22 listopada 2018 13:27
22 listopada 2018 13:38

To sa pierdy nie do ogladania. Jak bedziesz ostatnim czlowiekiem na ziemi, dla ktorego ziemia jest okragla, to zmienisz zdanie bo wiekszosc tak twierdzi inaczej?

zaloguj się by móc komentować

umami @valser 22 listopada 2018 13:38
22 listopada 2018 13:55

Ja słuchałem Karonia z powodu pokrewieństwa zainteresowań :)

Cecha wspólna tych gadek to brak pokory i pogarda do narodu tubylczego. No nie chcą i nie słuchają mędrców.
 

 

zaloguj się by móc komentować

umami @valser 22 listopada 2018 13:36
22 listopada 2018 13:58

Nie słyszałeś chyba o jego podstępach :) Otóż on proponuje tym młodym, żeby pisali jak największe brednie, byleby dochrapali się katedr i zmienili obraz (zapewne na jego podobieństwo). Czyli odzyskiwanie instytucji. Re–marsz przez instytucje.

Kalkuluje, że 10-15 lat na to potrzebne, Przybył – że 3 pokolenia.

Obłoki Magellana.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
22 listopada 2018 14:08

Jakby mieli troche oleju w glowie, to tworzyliby wlasne instytucje, a nie zajmowali sie odzyskiem zlomu.

Potrzeba 6-8 lat, zeby wychowac sportowca, ktory bedzie prezentowal mistrzowski poziom. Zamiast sie szarpac z tzw. systemem lepiej wziac sie samemu do roboty. Karon nigdy tego poziomu nie osiagnie, bo za pozno zaczal i za krotko jest w biznesie.

Szkoda czasu na te idiotyzmy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @umami 22 listopada 2018 13:58
23 listopada 2018 09:44

Sądzę, że po 15 latach pisania bredni człowiek albo ląduje u psychiatry, albo nie jest już w stanie napisać nic innego.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować