-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Unia krewska i kur...wska

Wczoraj dowiedziałem się, że giełda warszawska ma zamiar wykupić pakiet kontrolny giełdy w Telavivie. To jest moim zdaniem najgrubszy kaliber newsa jaki się w polskich mediach pojawił do czasu tak zwanego obalenia komunizmu. Nawet jeśli okaże się fejkiem. Nikt tak naprawdę bowiem nie wie kto kogo zamierza połknąć i gdzie są ci mityczni Żydzi z pieniędzmi, a gdzie Polacy bez pieniędzy. Ja wczoraj, po usłyszeniu tej wiadomości powiedziałem do słuchawki – no to co? Mamy unię….Mój rozmówca zaś rzekł – była unia krewska, a ta będzie….- kurewska – dokończyłem za niego, a on się roześmiał. Czas pokaże czy się myliliśmy czy mieliśmy rację i która giełda będzie na wierzchu. Nie sądzę jednak, by można było inaczej interpretować te doniesienia. To jest próba połączenia interesów Polski i Izraela i stworzenia nowego, większego rynku. Takie próby, jak uczy historia kończą się zwykle katastrofą. Mam nadzieję jednak, że nasza jest próbą obliczoną na chwilę, to znaczy ktoś chce zrobić jakiś grubszy deal i do tego potrzebna mu ta fuzja. Jak się już naje odsprzeda te akcje i wszystko wróci do normy. Ponieważ ja sam nigdy w życiu nie byłem w budynku giełdy, wszystkie powyższe dywagacje mają charakter przypuszczeń. Pomyślałem jednak, że warto z nimi zapoznać czytelników, choćby z tego względu, że od wczoraj media grzeją temat rzekomego zerwania stosunków między USA a Polską. To jest coś niesamowitego. Dziennikarze Onetu, niemieccy agenci, wszyscy jak jeden, nie próbują się już nawet kryć ze swoją misją. W Polsce zaś nie ma żadnej instytucji, która przywołałaby ich do porządku. Bo co może zrobić Onetowi jakieś Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich? Nic. Za taką aferę jednak należy się wszystkim biorącym w niej udział ludziom solidny kop w tyłek i wyjazd na bezrobocie. Poziom bowiem komunikatów, adresowanych do aspirującej inteligencji, zjechał już poniżej rozmów prowadzonych dawno temu pod prysznicami w dęblińskiej parowozowni – łumułeś się? - Łumułem...I wszyscy udają, że nic się nie dzieje. To jest bardzo zły objaw, bo oznacza, że poziom dyskusji ustalany będzie w wyniku wcześniejszego modrobicia. Musimy się na to przygotować.

Sprawa dotyczy nie tylko szmatławych newsów, ale także tak zwanych spraw poważniejszych. Gazownia uporczywie przekonuje swoich czytelników, że afery wokół Grossa mają wymiar międzynarodowy. No, a jak pracownic niższego szczebla wydawnictwa Agora przeczyta, że Gross to międzynarodowy wymiar, a tu go Kaczyński atakuje, to nie będzie przecież spał po nocach. Nie inaczej jest w kulturze i tak zwanej sztuce. Ja do wczoraj, do momentu, w którym przeczytałem tekst Toyaha, o filmie Szumowskiej, nie wiedziałem co jest treścią tego dzieła. I do dziś nie mogę uwierzyć w to, że znajdujemy się w takich okolicznościach. Myślę bowiem o tych wszystkich studentach i studentkach kulturoznawstawa, filmoznawstwa, historii sztuki i pokrewnych kierunków, którzy rozpoczynali studia dwadzieścia lat temu, popadając w zamyślenie nad każdym filmem jaki się na jesiennym, warszawskim festiwalu pojawiał. Wszyscy ci ludzie stoją dziś wobec rzeczywistości żywcem przeniesionej z ZSRR lat pięćdziesiątych, a nawet wcześniejszych i nie mogą nawet mrugnąć. - To wszystko miało cel i otom jest u celu – mogą jedynie zanucić smętną tę pieśń, a potem przekonywać jeden drugiego, że to przez tych pisowców i Kaczyńskiego i prawicę w ogóle. Od wczoraj właściwie wszystko jest jasne. Nie ma żadnego dziennikarstwa. Ja napisałem kiedyś tekst pod takim tytułem. Wykazałem w nim, że nie dość, że dziennikarstwa nie ma, to jeszcze nigdy go nie było. Ono było potrzebne po to jedynie, by zniszczyć ostatnie europejskie monarchie przez I wojną, a następnie wynieść do władzy bolszewików i Hitlera. Potem rola dziennikarstwa ograniczała się do promowania mody i trzymania za mordę polityków kreowanych przez banki w tak zwanym wolnym świecie. Oczywiście utrzymywanie złudzenia, że dziennikarstwo istnieje i jest potrzebne trochę kosztuje, ale jak widzimy Niemcy mają już dosyć ponoszenia tych kosztów i usiłują usprawnić system poprzez kreowanie propagandy a la Goebbels. Ja nie wiem, czy odpowiedzią na to nie powinno być – jak to kiedyś wyraził Grzegorz Braun – publiczne powieszenie paru niezależnych dziennikarzy, przez rozjuszony tłum. To by z całą pewnością wzbogaciło lokalny światek mediów o tak potrzebny w dziennikarstwie nerw i element ryzyka. Oczywiście, oczywiście, to jest prowokacje i nawoływanie do zbrodni...ja wiem, bo już raz zeznawałem w sprawie mowy nienawiści. Uprzejmie więc informuję prokuraturę na Ochocie, że to tylko taki żart. Nikogo nie chcemy przecież wieszać.

Chciałbym jednak powiedzieć ważną rzecz. Najgorsze co można w tej chwili zrobić to rozpocząć dyskusję nam motywacjami tych chamów oraz intencjami. Oni tylko na to czekają. Niestety nie ma żadnego publicznego forum, gdzie można by ich napiętnować, albo po prostu przeciągnąć batem po pysku. Wszystkie programy publicystyczne, tak zwane nasze, te różne otwarte studia i temu podobne, są ustawkami prowadzonymi przez takich samych cwaniaków, jak ci z Onetu. Nie łudźcie się. To my jesteśmy wrogami ich wszystkich, a im więcej mamy do powiedzenia, im bardziej rozbudowujemy nasze komunikaty i wzbogacamy ofertę, tym wrogość wobec nas bardziej narasta. Psujemy bowiem interes. Nie ten dotyczący wykupu większościowego pakietu akcji giełdy w Telavivie, ale inny, w którym przewidziano dla nas rolę ciemnego tłumu, który klaszcze na rozkaz. Jeśli się postawimy i nie będziemy klaskać, może dojść do najgorszego. Wszyscy bowiem już dawno przyzwyczaili się do myśli, że poza sferą manipulacji medialnych świat zamieszkany jest przez troglodytów, gorszych niż armia radziecka wkraczająca na tereny jej wrogie a już nie bronione. Nie wiem czy wiecie, bo news ten umknął naszym dziennikarzom, pokazano go tylko w kilku serwisach, ale w Dublinie okradli Lidla. W czasie zamieci jakieś cwaniaki podjechały koparką pod sklep, maszyna usunęła dach, a tak zwany rozszalały tłum kulturalnych i dobrze wychowanych Irlandczyków rzucił się na towary. Wynosili wszystko co się da, całymi rodzinami. Na zasobnym i sytym zachodzie się to zdarzyło. Wyobrażacie sobie taką sytuację za komuny? Trybuna ludu dałaby to na pierwszej stronie. Dziennik telewizyjny trąbiłby o tym przez dwa tygodnie. A dziś cisza. Albowiem trzeba nadawać komunikaty o złych Polakach, co chcieli zamordować dobrych Żydów, a dziś nie chcą przyjmować uchodźców. A do tego nie lubią Grossa i gotowi są poświęcić dobre stosunki z USA, byle przejąć tą giełdę w Tel Avivie

 

Michał przygotował nowe nagranie, reklamę filmu Grzegorza Brauna o Lutrze

https://www.youtube.com/watch?v=69RcKACAUZI

Na koniec umieszczam tu nagranie promujące książkę Hani, nominowaną do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PBIz5asguCA

 

Zaczynamy sprzedaż nowego, specjalnego numeru Szkoły nawigatorów, poświęconego protestantyzmowi. Numer w całości złożył i przygotował do druku nasz kolega Rotmeister. Wykonał wielką pracę. Cześć mu i chwała. Dziś w sklepie znajdzie się także książka eski o architekturze drewnianej.

Michał zaś zmontował moją pierwszą pogadankę nagraną w jego sklepie. Niebawem będzie kolejna. A potem następne. Na ile czas pozwoli oczywiście.

Oto link https://www.youtube.com/watch?v=8xpy8i8nV6U

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć. Budowa jachtów po 35, Berecci, Irlandzki majdan i Kroniki klasztoru w Zasławiu po 10. Sanctum regnum po 30 zł. Na tej samej stronie dostępny już jest nowy komiks Tomka Bereźnickiego zatytułowany „Kościuszko. Cena wolności”. W sprzedaży jest już także książka „Czerwiec polski” zwana tu książką o pluskwach

Michał zmontował kolejne nagranie, które niniejszym prezentuję

https://www.youtube.com/watch?v=5cXv6kzVA9A

I jeszcze informacja o najnowszej promocji

 

Mam dwie wiadomości – dobrą i złą. Pierwsza to taka, właśnie na podwórko wjechał nakład Wspomnień Edwarda Woyniłłowicza, w miękkich oprawach ze skrzydełkami. Każdy tom dostępny jest już teraz w cenie 35 zł za egzemplarz. Zła wiadomość jest taka, że muszę rozpocząć wyprzedaż Wspomnień Hipolita Korwin Milewskiego, w twardej oprawie, a co za tym idzie muszę też obniżyć cenę tych wspomnień do 35 zł za tom. Nie mam wyjścia, za dużo nowych projektów realizujemy, żebym mógł sobie pozwolić na jakieś sentymenty. Nie koniec na tym. Komiks polemiczny Zamah, który jest głosem w dyskusji o zamachu na Heydricha będzie dostępny w cenie 25 zł za egzemplarz, a Historia Katalonii w cenie 20 zł za egzemplarz. Musimy zrobić miejsce w magazynie. Taki lajf, jak mawiają niektórzy…rabota takaja…

Pozdrawiam

Coryllus.

 tagi: niemcy  polska  media  izrael 

gabriel-maciejewski
7 marca 2018 09:30
25     1948    11 zaloguj sie by polubić
komentarze:
krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski
7 marca 2018 10:31

Ja faktycznie sprawdziłem te wiadomośc o irlandczykach z koparką i z mainstreamowych mediów podały ją tylko internotowe wydania Polsatu, Radia Zet i Faktu. Dopóki nie usłyszą gwizdka, nawet palcem w bucie nie kiwną. Nie do wiary.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
7 marca 2018 10:34

Tak właśnie. Merdia w Polsce, ale przeciez nie tylko w Polsce, czyli w kraju wytypowanym do jakichś dalekosięznych kombinacji, pełnia funkcje paralizatora dla niepokornych i tych, którzy nie chcą śpiewać w chórze.

W razie potrzeby, co bardziej opornych napiętnuje się jako hamulcowych postepu i demokracji, , ergo faszystów i ksenofobów, ergo wrogów ludu, kwalifikowanych weług tworzonych list proskrypcyjnych do ośrodków  bezterminowej kwarantanny.

Chór co prawda śpiewa w różnej tonacji, ale w zasadzie tę samą kompozycję.

PS

Jeśli nastąpi zmasowany exodus nad Wisłę  z jednego z krajów Lewantu, to znaczy ze za niebawem  będzie wzniecona gorąca wojna z Iranem (taki powtórzony precedens w większej skali na wzór  WTC 11.09.2001).

Bowiem zakładanym skutkiem ma być  "przemeblowanie" etniczne i graniczne krajów strefy Middle East.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 7 marca 2018 10:34
7 marca 2018 10:48

Francja robi kulturalno dyplomatyczne gesty w Iranie.  Właśnie Lywr wysłał tam swoją wystawę. W tym tygodniu.

.

.

Francja też pół roku temu otwarta filię ..placówkę kultury frsncudkurj w chinsch6..Centrum Pompifou. Nur w Pekinie. .zapomniałam gdzie. 

.

Polityka 'pingpongowa '  W wydaniu Francji.

.

 

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @stanislaw-orda 7 marca 2018 10:34
7 marca 2018 10:53

Najpierw trzeba się rozprawić z polskim antysemityzmem.

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
7 marca 2018 10:56

A mnie w przypadku wiadomości o zamrożeni stosunków USA - Polska zadziwia odstrzelenie redaktora Stankiewicza. Przez lata budował sobie pozycję dziennikarza "niezaleznego", rzetelnego, który pracuje u Niemca. Nawet naszyści uznawali go za rzetelnego dziennikarza. Słynne "pół na pół przychylny nam dziennikarz" z zeszłego roku. Aż tu przyszło zlecenie wykonania zadania i czar rzetelnego dziennikarza prysł.

Trochę to jest nawet pocieszające. Może to oznaczać, że brak jest wobec nas strategii długofalowej polegającej na mozolnym budowaniu jakichś autorytetów, rzetelnych dziennikarzy już nie wspominając o reportażystach typu Kapuściński. Trochę to jak puszczanie młodzierzy z Hitlerjugend na czołgi. Jeszcze nie przygotowany a już ma się dać zabić.

Co prawda można to interpretować jeszcze inaczej. System uznał, że to co się dzieje w Polsce tak im zagraża, że nie ma na co czekać i trzeba rzucić wszystkie zasoby żeby to zniszczyć. A przecież to dopiero początek. Czym będą strzelać jak się naprawdę zacznie zmiana.

zaloguj się by móc komentować

boson @gabriel-maciejewski
7 marca 2018 10:59

"Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest zainteresowana przejęciem udziałów w giełdzie w Tel Awiwie. Jak pisze wtorkowa "Rzeczpospolita", na placu boju są giełdy z Londynu, Toronto i Singapuru."

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Maryla-Sztajer 7 marca 2018 10:48
7 marca 2018 11:01

To mogą być "gesty" na pokaz.

Nie wiemy co i jak jest negocjowane "pod stołem", ( kto z kim z kim, chociaz tutaj mozna się domyslać - nawet "konflikt Rosja - USA na terenie Syrii może być elementem inscenizacji, bo mogą się ww. kraje "pobić" na obcym terenie, że tam kamień na kamieniu nie zostanie, jakkolwioek do rozwałki mało juz pozostało). Ożywione ostatnimi czasy kontakty Rosja - Izrael wskazują, że faza projektu "Iran" jest mocno zaawansowana, to znaczy  przebieg przyszłych stref demarkacyjnych ergo podział stref wpływów.I, jak dla mnie, wygląda na to, że  głównymi przegranymi mogą okazać  się  Turcja i Iran.Bo Irak i Syria już znajdują się  w gronie przegranych.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Grzeralts 7 marca 2018 10:53
7 marca 2018 11:02

 Taka  rozprawa jest w toku.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 7 marca 2018 11:02
7 marca 2018 11:09

Jak najbardziej. I bardzo dynamicznie. Ciekawe, czy Erdogan jest po to, żeby nikomu nie było żal Turków.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 7 marca 2018 11:01
7 marca 2018 11:16

Mogą.  Zobaczymy po czasie. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

heniutka @gabriel-maciejewski
7 marca 2018 11:43

"Wynosili wszystko co się da, całymi rodzinami. Na zasobnym i sytym zachodzie się to zdarzyło."

Społeczeństwa tresowane na wyprzedażach w dużych sieciach. Przełamany wstyd.

Wyżerka w supermarkecie, czy zamiana opakowań z towaru droższego na tańszy (żeby oszukać kasę) nie jest obciachem. 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Grzeralts 7 marca 2018 11:09
7 marca 2018 13:54

Erdogan, któremu nadano w sieci niemieckojęzycznej ze względu na uwagę medialną z odniesieniem do zła wcielonego firera Adolfa przydomek Erdolf  jest nieustającym pieszczochem mediów głównego ścieku. FAZ, poważna instytucja prasowa, przekazała następującą statystykę z Turcji: 

Z powodu "propagandy terrorystycznej" władze tureckie zatrzymały w ciągu tygodnia kolejne 93 osoby. Według doniesień Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w poniedziałek całkowita liczba aresztowań od czasu ingerencji w dniu 20 stycznia wynosi 666. W tym okresie aresztowano 474 osoby za oświadczenia w mediach społecznościowych. Kolejne 192 osoby zostały aresztowane za udział w protestach.

Zarejestrowany fragment z lutego br podebrałem na forum interesujących się chronologią i historią w D. Wytłuszczone zostały na czerwono dwie liczby. Które? Klasyka czyli 666 ale dlaczego też 474?

Jak dla mnie każda liczba w tym przytoczonym fragmencie to Bingo! Oprócz 474.

Biję się w pierś, nie odrabiam zadań domowych sumiennie. Mogę jedynie stwierdzić, że liczby mówią same za siebie.  Ale jakie licho kryje to 474? Oczywiście, że to 15 oraz 6 ale jakie ta szczególna konstelacja 474 ma przesłanie? 

Czy marzec będzie miesiącem tureckich iwentów? Nie można wykluczyć, bowiem Putler będzie zajęty wyborami.

Wegen „Terrorpropaganda“ haben die türkischen Behörden jetzt innerhalb einer Woche abermals 93 Menschen festgenommen. Die Gesamtzahl der Festnahmen seit dem Beginn des Einsatzes am 20. Januar beträgt damit 666, wie das Innenministerium am Montag mitteilte. 474 Menschen seien in dem Zeitraum wegen Äußerungen in den sozialen Medien in Gewahrsam gekommen worden. Weitere 192 Menschen seien festgenommen worden, weil sie an Protesten teilgenommen hätten.

http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/tuerkei-droht-usa-mit-abbruch-der-beziehungen-15444780.html

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @saturn-9 7 marca 2018 13:54
7 marca 2018 14:04

Пожывём увидим.

zaloguj się by móc komentować

JSC @krzysztof-osiejuk 7 marca 2018 10:31
7 marca 2018 15:51

Jakby to Irlandia nie miała innych problemów
- wzmożona fala podań o obywatelstwo po refendum brexitowym...
- zagrożenie terrorystyczne w tzw. Ulsterze
...

One dla mainstrimu nie istnieją.

zaloguj się by móc komentować

JSC @stanislaw-orda 7 marca 2018 10:34
7 marca 2018 15:55

(...)Jeśli nastąpi zmasowany exodus nad Wisłę  z jednego z krajów Lewantu, to znaczy ze za niebawem  będzie wzniecona gorąca wojna z Iranem (taki powtórzony precedens w większej skali na wzór  WTC 11.09.2001).(...)

Zgaduję, że przez Ukrainę, gdzie pogłębi lokalny chaos, co dla niektórych już stanowi wartość samą w sobie, nie zapominajmy też o pewnej republice Rosji... towarzystwo już stoi bramkach startowych w Brześciu.

zaloguj się by móc komentować

JSC @JK 7 marca 2018 10:56
7 marca 2018 16:02

(...)System uznał, że to co się dzieje w Polsce tak im zagraża, że nie ma na co czekać i trzeba rzucić wszystkie zasoby żeby to zniszczyć.(...)

Dobra zmiana, która nie potrafi kupić nawet złamanego śmigłowca ma zagrozić systemowi? Wolne żarty...

zaloguj się by móc komentować

JSC @stanislaw-orda 7 marca 2018 11:01
7 marca 2018 16:04

(...)I, jak dla mnie, wygląda na to, że  głównymi przegranymi mogą okazać  się  Turcja i Iran.(...)

Przyszli rozbiorcy Syrii i Iraku przegranymi? Ciekawy pogląd...

zaloguj się by móc komentować

JSC @Grzeralts 7 marca 2018 11:09
7 marca 2018 16:08

Póki co masowo produkuje swoimi represjami masowo potencjalnych uchodżców... Jak postanowi ich razem z towarzystwem z Lewantu rzucić na Ukrainę to będzie nam wesoło i to bardzo.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @JSC 7 marca 2018 16:04
7 marca 2018 17:56

obecnie   Iran jest juz pierwszy w kolejce do golibrody.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
7 marca 2018 19:26

Skoro Polska miała być drugą Irlandią, może by tak w czasie najbliższej ulewy (żeby nie czekać do następnej zimy) podesłać rozjuszony tłum z koparką na Czerską i ze śpiewem: wina Tuska, wina Tuska, zrealizować ten kryminogenny postulat Brauna? Albo, parafrazując nasz hymn (dał nam przykład Bonaparte) nawiązać do tradycji franko - arabskiej w kwestii Charlie Hebdo?

Uwaga dla rozgrzanych sędziów: żartowałam.

 

zaloguj się by móc komentować


JSC @jolanta-gancarz 7 marca 2018 19:26
7 marca 2018 19:55

Już się uaktywniki wykonawcy: "Donald matole. Twójrząd obalą kibole".

A na poważnie to urzędnicza "Solidarność" majstruje strajk... to dopiero jazda.

zaloguj się by móc komentowaćzaloguj się by móc komentować