-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

U kosmitów było lepiej

Impreza – jeśli idzie o targ – fatalna. Być może sympozja, w których uczestniczą historycy, coś im dają, ale wątpię, bo wczoraj wszyscy jak jeden po ich zakończeniu wylecieli gdzieś całą gromadą. Przypuszczam, że poszli pić wódkę. Ja poszedłem z Rafałem na piwo. Dzień był koszmarny, okazało się, że impreza zaczęła się rano, a nie o 14 jak mnie poinformowano. Poza tym gościem tego zjazdu był wczoraj prezydent Andrzej Duda. Nie było więc mowy o tym, by się dostać z książkami do środka. Wszystkie wejścia do wind z parkingu podziemnego były zaplombowane. Przy każdym wejściu naziemnym czterech mundurowych z wykrywaczami metali. Tylko dzięki uprzejmości funkcjonariuszy po cywilnemu udało się wtaszczyć książki na górę. Sprzedaż byłaby zerowa, gdyby nie wierni fani, którzy jak zwykle dopisali. Już na imprezie u kosmitów w Nadarzynie było lepiej. Historycy nie kupują książek. To jasne. Oni wiedzą lepiej. Odwiedził mnie prezes Szarek i pogadaliśmy chwilę, ale zaraz go porwali do ciekawszych zajęć. Zabrakło dla mnie kuponu na obiad, ale za to dostałem w ramach rewanżu dodatkowe bilety na imprezy w weekend. Całe szczęście wstęp jest wolny i ludzie mogą wchodzić kiedy chcą, już żaden prezydent nie przyjedzie. No chyba, że prezydent Lublina. Na mieście żadnej promocji. Na placu przed teatrem jakaś dziwna instalacja, wszędzie porozrzucane walizki, buty, czajniki, jakieś drobiazgi, wszystko jakby sprzed wojny. Nie wiem co to jest, a nie miałem czasu sprawdzić. Podjerzewam, że znowu coś o żydach. Że byli i zniknęli. Taki happening. Kawa po 9 zł, w bistro teatralnym, choć Lublin jest miastem tanim i ładnym. Wiele się zmieniło od momentu kiedy byłem tu ostatni raz. Starówki prawie nie pamiętam, a jest całkiem, całkiem...Jedzenie smaczne i niedrogie. To już w smażalni, we wsi Szczęsne jest drożej. No, ale nie ma sesnu tu przyjeżdżać na żadne targi, bo one nie są zorganizowane dla wystawców niestety. Jesteśmy dodatkiem tylko, a to nie jest wobec nas fair, zważywszy na ceny stoisk. Czuję się zawiedziony, ale będę walczył do końca, bo trzeba coś odzyskać, cokolwiek...Na dziś to tyle, bo jestem zmęczony i wkurzony...tagi: zjazd historyków w lublinie 

gabriel-maciejewski
19 września 2019 09:11
9     2294    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
rotmeister @gabriel-maciejewski
19 września 2019 09:35

Co do starówki to potwierdzam. Byłem rok temu, dwa lata temu i trzy lata temu. Cudna.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski
19 września 2019 09:59

To już lepiej po odpustach sprzedawać, niż na takich targach.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @rotmeister 19 września 2019 09:35
19 września 2019 10:31

W ogóle Lublin solidnie wypiękniał w ostatnich latach. Ale realia branżowe po staremu. 

zaloguj się by móc komentować

valser @rotmeister 19 września 2019 09:35
19 września 2019 10:54

To fakt. Bylem w Lublinie w 2017 roku po trzydziestu latach przerwy i wrazenia bardzo pozytywne. Ze wszystkich duzych miast w Polsce najlepiej wyglada Wroclaw, a najwiekszy dramat jest w Lodzi.

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gypon 19 września 2019 11:03
19 września 2019 11:29

Obstawiam, że sprzedaż będzie większa na takich targach. Zapamiętaj HISTORYCY "eł mas" nie czytają, taki to "eł mas" towarzystwo.

zaloguj się by móc komentować

donstefano @gabriel-maciejewski
19 września 2019 13:09

Te porozrzucane sprzety to instalacja przestrzenna przygotowana przez Muzeum Pamięci Sybiru z Białegostoku.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
19 września 2019 17:09

Może w weekend będzie lepiej.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
19 września 2019 21:50

A tu miśki wymyśliły:

https://www.o2.pl/artykul/zbierz-worek-smieci-i-odbierz-ksiazke-za-darmo-akcja-empiku-z-okazji-sprzatania-swiata-6426232505419905a

"... 22 września Empik rusza w całej Polsce z inicjatywą "Książka za worek śmieci"."

"20-22 września w całej Polsce odbędą się pokazy filmów, spotkania i warsztaty."

Czyli jak sprzatać śmieci do worka. Fascynujące! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 19 września 2019 21:50
19 września 2019 23:47

Kolejna zlodziejska akcja...

... empik'owych  NIEROBOW  i  NIELOTOW  !!!

Licze, ze tym razem rodzice zatrzymaja swoje pociechy w domu... i tym sposobem  ukroca ten  ZLODZIEJSKI  PRZEWAL "organizatorki"  tej detej akcji  !!!

Czas najwyzszy ukrocic te  zlodziejska "dbalosc"  o losy swiata... a sprzataniem to niech sie zajma profesjonalni  smieciarze,  ktorych szefowie wlasnie podniesli oplaty narodowi polskiemu  - nawet o  300 %  !!!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować