-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Triumf popu czyli narodowe dziedzictwo Jasia Kapeli

Patrząc na tytuły w gazowni, a także na wyczyny czołowego prowokatora Krytyki Politycznej czyli Jana Kapeli, widzimy wyraźnie jedną kwestię. Pisałem już o niej, ale nie zaszkodzi powtórzyć. Chodzi o to, kto będzie narodem z prawem do dziedziczenia substancji materialnej, a kto zostanie z tego narodu wykluczony i postawiony na pozycji aspirującego gamonia, który szuka akceptacji. Wszystko wskazuje na to, że tak zwana prawica, wliczając w to najbardziej zaangażowaną i bezkompromisową prawicę narodową, przebierającą się w różne malownicze i fikcyjne mundury, znajdzie się w tak zwanej czarnej dupie. W zasadzie już tam tkwi, a wszystko przez braki w edukacji estetycznej i przemożną chęć bycia akceptowanym. Kiedy stawiamy na stole to pojęcie – akceptacja, które jest nie wiedzieć czemu przeniesione z dyskusji terapeutyczno-psychologicznych wprost do polityki, powinno się natychmiast pojawić pytanie – akceptacja przez kogo? Jakiego rodzaju uznania domagają się organizacje prawicowe, które nie potrafią zrobić niczego poza zmienianiem garderoby i maszerowaniem po ulicy w wyznaczonych do tego przez ludzi im wrogich miejscach? No, przecież, że chodzi o akceptację w oczach czerwonych, czyli lewicy, której prawica nienawidzi, ale podświadomie wyczuwa, że tamci mają lepsze trąfy i wiedzą jak grać, by przeciwnik poczuł się naprawdę źle. Oto Jaś Kapela, autor wielu szampańskich żartów, postanowił zagrać na nosie instytucjom i organizacjom kultywującym pamięć o wyklętych. Napisał wiersz na cześć poległych bohaterów podziemia i wysłał go na konkurs organizowany przez Lasy Państwowe w Białowieży. Oto ten wiersz

NIE DLA NICH

Nie dla nich selfie w windzie w bloku,
ani wyprzedaż w H&Mie,
nie wezmą ich do Rozmów w Toku,
i nie wystąpią w TVNie.

Nie dla nich latte ze Starbucksa
nowe iPhony, instagramy.
Żadne gendery, książki Marksa,
Tańce z gwiazdami i reklamy.

Nie spotkasz ich na techno party,
i nie poderwiesz na Tinderze.
Nie pójdą z Tobą na gokarty,
Twoja bajera ich nie bierze.

Choć piękni, młodzi i gotowi
poświęcić wszystko dla miłości.
Dla nich jest tylko las brzozowy,
groźby, wyzwiska, marsz w ciemności.

Choć chcieli tylko żyć normalnie
wolni, ambitni i morowi –
nie było im to jednak dane.
Zamiast pacierza, strzał w tył głowy.

 

 

Nie ma najmniejszego sensu oceniać tego wiersza, co mam nadzieję jest zrozumiałe. Jedyny sens widzę w zakwestionowaniu przyjętej obecnie formy kultywowania pamięci o wyklętych, która jest moim zdaniem idiotycznie kokieteryjna. No i jasne jest, że nikt tam nie rozumie co to jest wiersz i po co się go pisze, a cała impreza organizowana jest po to chyba, żeby wypłacić honorarium jury tego konkursu. Kapela konkursu nie wygrał, co też powinno być jasne, ale z pewnością wygrał go inny jakiś grafoman, który swój wiersz napisał serio, ze łzami w oczach. I tu dochodzimy do rozróżnienia najważniejszego. Ludzie, nie wygracie kładąc na szali swoje emocje. Zostaniecie zdewastowani, zabici śmiechem. Nie będzie martyrologii, będzie tylko beka. I to właśnie jest triumf popu. To samo będzie w przypadku Szustaka. Jeśli idzie o niego, mam taką propozycję – kto pierwszy odnajdzie w sieci zdjęcie, na którym widać jednocześnie Szustaka i Hołownię w tym samym towarzystwie, dostanie ode mnie książkę o Nienackim w prezencie. Może być?

Wiersz Kapeli został opublikowany przez wiele patriotycznych portali, które potraktowały go serio. Nawet odczytano go gdzieś na jakiejś uroczystości ku czci. Dlaczego? Otóż dlatego, że jest taki bardzo współczesny i trafia do serc, taki jest „na czasie” i w sam raz dla młodzieży poszukującej w dzisiejszym świecie jakichś wartości. To jest kompletna porażka, z którą nie wiadomo co zrobić. Nie dość, że patrioci demonstrują całkowitą bezradność wobec prowokacji, to jeszcze domagają się za tę bezradność uznania. A jak go nie dostaną, to co? Rozpłaczą się? Powtórzę jeszcze raz – napisane jest - bądźcie łagodni jak gołębie i przebiegli jak węże. Nie zaś – bądźcie łagodni jak gołębie i głupi jak gołębie.

 

W swoim felietonie, gdzie chwali się opisanym tu wyczynem, Kapela napisał coś znacznie, w mojej ocenie ważniejszego, niż ten wiersz. Są tam słowa następujące

 

Czym bliżej było do ogłoszenia werdyktu, tym bardziej zacząłem podejrzewać, że jednak nie wygrałem, bo nikt do mnie nie dzwonił. Mimo wszystko razem ze znajomymi poetkami, poetami i krytykami zdecydowaliśmy się wybrać do Puszczy Białowieskiej, gdzie Lasy Państwowe poza organizacją konkursu poetyckiego prowadziły też barbarzyńską wycinkę naszego narodowego dziedzictwa, ostatniego naturalnego lasu nizinnego w Europie.

 

Pominę już kłamstwo o ostatnim naturalnym lesie nizinnym. Nie ma czegoś takiego. Chodzi mi o zwrot – barbarzyńska wycinka naszego narodowego dziedzictwa. To jest ciekawe, jeśli porówna się ową frazę ze wspomnianymi tu już tytułami z gazowni sugerującymi, kto w Polsce jest, a kto nie jest narodem. Otóż lasy w Polsce są narodowym dziedzictwem Kapeli, jego rodziny, a także zaprzyjaźnionych z nim poetów, poetek, pisarzy i aktywistów. Instytucja zaś zwana nie wiedzieć dlaczego Lasami Państwowymi, owo dziedzictwo niszczy w barbarzyński sposób.

Miałem dzisiaj pisać tekst o rewolucji, ale postanowiłem jednak pociągnąć temat popu. Obrona lasów przez Kapelę, to też triumf popu, podobnie jak wiara tych ludzi w to, że czynią dobrze. To ma oczywiście związek z rewolucją, a mechanika tego związku jest prosta i czytelna od tysięcy lat. Jeśli jakaś organizacja finansowa lub polityczna, chce przejąć w sposób bezkrwawy aktywa innej organizacji, oskarża ją najpierw o sprzeniewierzenie się doktrynie, a następnie instaluje w miejscu gdzie znajdują się interesujące ją zasoby, sfanatyzowaną sektę, która nie rozumie niczego z rozgrywających się naokoło wypadków. Nie ma to jednak znaczenia, sekta bowiem, jak to sekta została wyposażona w głęboką i fałszywą wiarę, drwinę z istot znajdujących się poza nią oraz płaską jak naleśnik doktrynę, która niweluje wszelkie wątpliwości. To są poważne sprawy i liczne przykłady w historii uczą nas, że kara za próbę przejęcia wielkich zasobów spadała zawsze na sekciarzy. Ci którzy ich posyłali na śmierć nie ryzykowali niczym, mogli co najwyżej usiąść do stolika negocjacyjnego i porozmawiać z dotychczasowym zarządcą dóbr o ustępstwach. Ten zaś był już dobrze zmiękczony, bo wszystkie ważne ośrodki zalane zostały w międzyczasie pisaną i szeptaną propagandą o jego wydumanych i rzeczywistych okrucieństwach, wobec bezbronnych istot, które chciały przecież dobrze, chciały uratować las przed wycięciem, pomóc zwierzętom i ocalić duszę drzew.

Kapela wyraźnie szykuje się do męczeństwa, ale traktuje to jak bekę i szydzi, że ci, których zrobił w trąbę swoim wierszem będą go rozstrzeliwać jako zdrajcę narodu. Tak się oczywiście nie stanie, będzie inaczej. Ci, którzy mu płacą i wysyłają w różne miejsca, wbiją go na rożen, kiedy przyjdzie pora i każą usmażyć nad ogniskiem. Tak było, jest i będzie. To akurat się nie zmienia. Ludzie nieco silniej niż ja poddający się nastrojom, więcej upoetyzowani, określają tę fazę negocjacji jako etap, w którym rewolucja pożera własne dzieci. To jest formuła nieadekwatna moim zdaniem. Wszystko domaga się nowego opisu, ale ten postaram się wystrugać jutro.

 

Przypominam, że w dniach 6-8 marca jestem na targach w Poznaniu, a na konferencję do Kazimierza można się zapisywać do 16 marcatagi: prawica  dziedzictwo  prowokacja  kapela  wyklęci  lasy państwowe 

gabriel-maciejewski
2 marca 2020 09:09
39     4135    19 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Paris @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 10:13

Swietny wpis, Panie Gabrielu...

... a szczegolnie kwintesencja zawarta w ostatnim akapicie  !!!

Dobrze by bylo, zeby  ten caly, dety jas kapela zapoznal sie z jego trescia,  bo zapewne on i ta cala otaczajaca go ta piszaca  TARGOWICA  tego nie wie.

Komisja konkursowa,  my, wreszcie  narod  juz  zabilismy go smiechem,  ale prawdziwie zabije tego JUDASZA jasia kapele i jego chalastre - ich  PLATNIK,  ten od ktorego biora srebrniki za te swoja deta,  bezczelna  hucpe  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

umami @Paris 2 marca 2020 10:13
2 marca 2020 10:44

Ale dlaczego ma to być mu oszczędzone? Niech się trochę opiecze na tym rożnie. Na razie się dobrze bawi, może oprzytomnieje. Swoją drogą zastanawia mnie na co ich werbują? Oni też muszą szukać jakiejś akceptacji, najwyraźniej, ale u jakiegoś swojego guru. 

Jeśli ktoś miały zapoznawać się z treścią tekstu Gospodarza to tylko ten zmiękczany, zarządca dóbr, żeby wiedział, że ma być twardy do końca i nie ustąpić na krok. A na te wszystkie organizacje spuszczać psy.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 12:02

> ... Mimo wszystko razem ze znajomymi poetkami, poetami i krytykami zdecydowaliśmy się wybrać do Puszczy Białowieskiej
> gdzie Lasy Państwowe poza organizacją konkursu poetyckiego prowadziły też barbarzyńską wycinkę naszego narodowego dziedzictwa,
> ostatniego naturalnego lasu nizinnego w Europie.

Tam wystarczy pojechać i nie trzeba być zbyt wnikliwym obserwatorem, żeby zobaczyć, że to LASY PAŃSTWOWE dwają o powierzone im dobra. LASY PAŃSTWOWE są też dużym pracodawcą, dającym pracę zamieszkującej tam ludności.

Poetki, poeci i krytycy w Puszczy Białowieskiej robią swoje instalacje i hepeningi no i może wywiązują się też z nierozpoznanych umów sponsorskich. Jak już naszumią to dzwonią do zaprzyjaźnionych stacji telewizyjnych. I ogląda się materiały jak to "lokalny ciemny lud bije NARÓD".

Tak własnie wyglądały aranżacje z przed paru lat przy budowie drogi z Narewki do Białowieży. Droga przez Hajnówkę to przeszło 40 km a droga przez las to jakieś 18 km. Proszę mapa, zaznaczony punky to Hajnówka.

Po co tym poetką i poetą ten ogromny kawał lasu z gospodarstwami leśnymi. Dla mnie poetka i poeta jedyne co by potrafił z tym zrobić to spalić, nawet nie jestem pewny czy potrafiłby to ładnie opisać.

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 12:13

Morowy wiersz. Prawica jest w czarnej dupie, nie inaczej- to fb laureata tego konkursu Marcina Królikowskiego:

https://www.facebook.com/Grozypoetyckieiinneutwory/photos/a.171922980057114/590875541495187/?type=3&theater

Szczerze- wolę bekę Jasia niźli poetykę tego gamonia.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 12:44

Można się też zastanowić czy Lasy Państwowe powinny się "bawić" w kanał na YT. Moim zdaniem powinny, choćby tylko dlatego, żeby "naród warszawski" mógł sobie z tego bekę robić. A pan Jaś Kapela wysyłać na konkursy swoją liryką o ... starbaksach, ajfonach i innych takich warszawskich marzeniach.

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @genezy 2 marca 2020 12:13
2 marca 2020 12:45

polecam Zębową wróżkę- spojler: Tooth Fairy czytać na patriotyczne na czczo;

http://fundacja-karpowicz.org/marcin-krolikowski-wiersze/

zaloguj się by móc komentować

genezy @ArGut 2 marca 2020 12:44
2 marca 2020 12:47

jasne że powinny się bawić- a kim oni niby są? 

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @ArGut 2 marca 2020 12:02
2 marca 2020 12:48

Ich to nie interesuje. To są jakieś bzdury z ich punktu widzenia

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @genezy 2 marca 2020 12:13
2 marca 2020 12:49

No, ale ten Królikowski też zrobił bekę. On naprawdę wygrał ten konkurs? Nie wierzę. To jest dno i 10 metrów mułu. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ArGut 2 marca 2020 12:44
2 marca 2020 12:49

Niech się lepiej nie bawią

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @genezy 2 marca 2020 12:45
2 marca 2020 12:49

No właśnie, Karpowicz go lansuje. To jest jakiś festiwał zidiocenia. Czy ktoś to widzi? 

zaloguj się by móc komentować

Sinistram @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 12:50

Jako że Szustak jest tylko przedstawicielem szerszego zjawiska tłumu ludzi ewangelizujących katolików rapem, jutubem i mówieniem w językach, stwierdziłem, po co się rozdrabniać, lepiej znajdę zdjęcie Hołowni z samym szefem tego zamieszania.  I proszę, oto oni, bohaterowie spotkania ze sobą:

Hołownia i Ryś

Przeszkadza im coś czego wprost nie mogą powiedzieć, zatem obracają to w katolicyzm kościelny bezjezusowy i kościelne antyświadectwo. 

Proszę państwa, oto Ryś:

https://www.biznesistyl.pl/biznes/relacje/7880_.html

,,Dziś możliwa jest postawa: Kościół - tak, Chrystus - nie. Oznacza, że jestem w Kościele, w tej instytucji, bo jest to dla mnie w taki, czy inny sposób opłacalne, ale to nie znaczy, że chcę się w życiu kierować nauką Jezusa."

Rozumiem, że naukę Jezusa wyjaśni nam Hołownia lub inny ewangelizator?!

I dalej:

,,Kiedy mówię do nich, że życie erotyczne jest niesłychaną wartością, bo jest znakiem oddania osoby drugiej osobie, to młodzi mogą zapytać: „A wy coście zrobili? A te wszystkie krzywdy, które są przestępstwami przeciwko małoletnim? Co wyście zrobili z życiem erotycznym?”. To jest właśnie antyświadectwo, które zatrzymuje nas w punkcie wyjścia. Nie możemy mówić o Ewangelii, bo staliśmy się antyświadkami."

Tym czasem Hołownia, zwolennik pigułki dnia po, opowiada, że wam się  chrześcijaństwo pomyliło ze stosunkiem do aborcji. Biskup Ryś słucha w zamyśleniu.  

https://www.youtube.com/watch?v=L7zzXgR47zk

Cóż, jestem świeżo po przeczytaniu fragmentu pracy pt. ,,Problemy i kontrowersje związane z działalnością ruchu Odnowy w Duchu Świętym w Kościele katolickim". Zagrożenia tam wymienione to chrześcijaństwo bezkościelne, illuminizm (fałszywy mistycyzm) i paraklerykalizm.  Do Hołowni pasuje jak ulał. 

 

 

 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski 2 marca 2020 12:49
2 marca 2020 13:07

kurna zły link:

http://fundacja-karpowicz.org/marcin-krolikowski-wiersze/

lepiej z honorem dać się kolejny raz zutylizować, niż to zobaczyć

 

 

zaloguj się by móc komentować


tadman @Sinistram 2 marca 2020 12:50
2 marca 2020 13:33

Biskup Ryś jest do wszystkiego i w Łodzi na kolędowym koncercie Golców zaśpiewał przed katedrą "Łodzi moja, Łodzi moja..."

zaloguj się by móc komentować

klon @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 13:33

"(...)Wiersz Kapeli został opublikowany przez wiele patriotycznych portali, które potraktowały go serio."

Powraca stare rewolucyjne pytanie: głupota czy sabotaż?

Oby nie " klęska urodzaju" :D

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski 2 marca 2020 12:49
2 marca 2020 13:35

a, sorry

Królikowski zrobił chyba coś więcej niż bekę, to coś w nurcie Mickiewicza czy Słowackiego, albo Herberta, takie ukryte skurwysyństwo. 

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 14:06

I do tego pan Kaplea niezbyt dobrze sobie radzi z językiem polskim:

"Czym bliżej było do ogłoszenia werdyktu, tym bardziej zacząłem podejrzewać ..."

a powinno być:

"Im bliżej było do ogłoszenia werdyktu, tym bardziej zacząłem podejrzewać ..."

"Czym" to mogłoby być we frazie: "czym skoropka ... " albo "czym wykopią dół dla Kapeli?" itp.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 14:10

Szanowny genezy! Poeta Królikowski Marcin ... hmn...bez obrazy ...co nieco zaświńtuszę jego twórczość.....

                                     " O Ty co w nocnej godzinie,

                                      ulgę przynosisz całej rodzinie,

                                      I chociaż biją w Ciebie pioruny i strzały....

                                     Ty stoisz pełen dumny i chwały ...."

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @BTWSelena 2 marca 2020 14:10
2 marca 2020 14:11

Przepraszam pana Gabriela to do @genezy...

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski 2 marca 2020 13:09
2 marca 2020 15:02

Jest i Szuwarek, ostatnio Marcin-K, go tu przywołał, tego Szuwarka a tu proszę, mistrz słowa:

Era zwodnika
Wodnik Szuwarek.
Poukładany mężczyzna, kawaler.

Nie to co ja,
Rozwodnik Marcinek.

Przed chwilą rozwiązałem ostatni krawat
rąk, które dusiły, a miały ozdabiać.

Datowany metodą C14. 28 maja, 2015-ście.

zaloguj się by móc komentować

umami @umami 2 marca 2020 15:02
2 marca 2020 15:16

Ale jest i jakby zaduma. Tak to się przecież kończy. Najpierw renesans, potem pasiaki. Ale u tego grafomana renesans to tylko punkt kariery, związku nie widzi. Może od razu powinien wprowadzić się do jakiegoś baraku i zza drutów wieszczyć. 
Kto to zamawia i wydaje?

 

Od renesansu do Buchenwaldu

Z Tomaszowa Lubelskiego pojechałem do Bełżca,
byłem nadal objęty ścisłą godziną pracy przed szesnastą
zwłaszcza, że jako manager czas miałem nielimitowany.
Właśnie rozpoczął się renesans kariery, mogłem wszystko.

Gdy pracowałem na Śląsku odwiedziłem Oświęcim-Brzezinkę.
W niedzielny poranek pojechałem zamiast do Warszawy,
do miejsca bardzo mi nierodzinnego i choć cofało mnie ? to byłem
całym sobą na zgliszczach baraków, chciałem widzieć-wiedzieć.
W Warszawie odwiedzałem wieczne gruzy getta, po Pawiaku i Nalewkach, po dawnej Gęsiówce powłóczyłem wyobraźnią.
Umschlagplatz, wciąż zaciskam dłonie by nic nie uronić, także Dworzec Gdański gdzie zginął mój wujek, maleńki powstaniec.

Do Stutthof wzdłuż mierzei, bez chrzęstu lodu i jęku uchodźców,
dotarłem samochodem w pewne upalne lato, widziałem małą komorę dla jeńców radzieckich skleconą naprędce, ponoć własnoręcznie,
sam czułem się jeńcem obowiązku i ojcostwa zakładnikiem byłem.
Majdanek po kilku latach wytężonej pracy odwiedziłem z żoną,
ona siedziała na schodach krematorium i nadziwić się nie mogła
zapachu żywego smoły i oleju w drewno baraków wtopionego.
Wiele par butów tam było, oprawek okularów, waliz, i panował zaduch.
Sobibór-Treblinka, alegorie piekła, które ukryło się w trawach.
Gross-Rosen i marsz śmierci w góry Sowie, turyści zadeptali wszelkie ślady, wciąż palą ogniska tam gdzie inni umierali z zimna.
Chełmno, tego nie wiem. Poznałem jednak rabina, który wskrzeszał pamięć, trząsł się, jadł, pił, śpiewał obok miejsca kaźni.

Płaszów, wielka niewiadoma pośród knajp Krakowa i ja, który
nadal pełnię funkcję kontrolera czasu pracy wylęknionych ludzi
podległych mi w regionach, miastach i placówkach od-do,
i ja od-do staram się i muszę czas wypełniać sobą pracowicie
ale nie potrafię służyć w pełni żadnemu z tych szaleństw.

 

Rany!
Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, ul. Probusa 9/4, Wrocław 50-242

No tak. Mamy tu w końcu cały Port Literacki i te spędy wariatów i wariatek, recytujących od rana do wieczora.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 15:30

>...To samo będzie w przypadku Szustaka. Jeśli idzie o niego, mam taką propozycję – kto pierwszy odnajdzie w sieci zdjęcie, na którym widać jednocześnie Szustaka i Hołownię w tym samym towarzystwie, ...

To będzie trudne. Wydaje mnie się, że to nie ta grupa w nowicjacie. Choć byłby czad zobaczyć panów Szymona i Adama na jakiejś kameralnej uroczystości kościelnej.

@ALL

Polecam szukającym Międzu sklepami program pana Szymona Hołowni. Może tam wypatrzymy pana Adama. Ja wypatrzyłem ojca Pawła Gużyńskiego OP. A ten odcinek ujął mnie "za serce"
w starotestamentowym tego słowa znaczeniu (link: https://www.youtube.com/watch?v=k1KWIuEv5uE).

.

zaloguj się by móc komentować

Sinistram @tadman 2 marca 2020 13:33
2 marca 2020 15:39

Biskup Ryś jest przede wszystkim od ewangeliacji. Organizuje spotkania dla ewangelistów, ekumeniczne, itd. 

Twierdzi, podobnie jak przełożony ojca Szustaka, Tomasz Nowak OP, że nie ma sensu wychodzenie z kościoła katolickiego do protestantów, bo w KRK można robić to samo co oni robią tam, tylko mało kto to robi! Po czym zaraz się oburza jeśli zarzucić ewangelizatorom protestantyzację. 

https://youtu.be/BdSKdHUkSrA?t=502

 

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 16:35

A Lasy są formalnie nadal Państwowe, a nie Narodowe.  Narodowe są zaś stadiony, czyli zarabia na nich obecny naród, a lud miast i wsi jedynie je finansuje. Aaa, parki też są już narodowe.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski 2 marca 2020 12:48
2 marca 2020 16:35

Nadprodukcja rozmaitych "humanistów z wyższym wykształceniem" powoduje rozmaitegho  rodzaju aberracje.

Gdzieś w czymś muszą się "produkować", a że brak im konkretnego fachu, uciekają w wykoncypowane chałupniczą metodą abstrakcje. Na dodatek mają o sobie mniemanie jako o   "inteligencji", nieomalże soli ziemi. Tak, tak, tej  polskiej ziemi. Zgroza.

zaloguj się by móc komentować

Janusz-Tryk @Sinistram 2 marca 2020 12:50
2 marca 2020 16:56

Jakby tu podsumować to ględzenie Hołownii. Jedyne co mi przychodzi na myśl to gwiazda popu. Szustak to faktycznie po jednych pieniądzach jak to się mówi.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @umami 2 marca 2020 15:02
2 marca 2020 17:32

Guru tych infantylnych chłoptasi zapewne jest jakiś osobniki pokroju pułkownika Przymanowskiego.. Oni uwielbiają takich..

zaloguj się by móc komentować

genezy @BTWSelena 2 marca 2020 14:10
2 marca 2020 20:07

tu wygrał ten konkurs w 2018

http://fundacjakochanowskiego.pl/konkursy/

ciezko jest cos znalezc o wierszach tej czy innej edycji tego konkursu- to musi byc straszna kaszanka

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @genezy 2 marca 2020 20:07
2 marca 2020 21:15

Ach jej ..jakoś coś chyba nie teges z moim wyczuciem,piękna poezji M.Królikowskiego.Próbowałam wczuć się w jedną próbkę prezentowanej poezji,ale mój gust jednak ciut inny... A oto próbka"Ostatni Bal na gnojnej"...

Znów miewa koszmary, znowu mu się śnię

i starym zwyczajem, zamiast w stronę światła,

idzie do lodówki, wie, gdzie trzymam wódkę.

Stawiam mu kieliszek niziutko jak kotu,

skarżył się przed śmiercią na chory kręgosłup,

cicho popłakuje, kępką siwych włosów owija

mój serdeczny palec.

Spróbuję poszukać coś co napisał na ten konkurs sanitariuszki "Inki",no chyba nie ten bal na gnojnej?

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ArGut 2 marca 2020 12:44
2 marca 2020 21:22

Co za  BURAK...

... w glowie sie nie miesci  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 2 marca 2020 12:49
2 marca 2020 21:30

No wlasnie...

... niech sie LP  tak brzydko nie bawia,  skoro ie potrafia rozpoznac takiej zenujacej hucpy... ten festival to wylacznie  dla idiotow i zwykly finansowy przewal...

... czyzby w LP  nikt nie potrafil tego rozpoznac  ???

zaloguj się by móc komentować

darkforce @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 22:08

Pan nie obniża lotów, co bardzo cieszy. Nie czytam współczesnych grafomanów usadowionych po lewej stronie marxa (a stanowią przygniatającą większość) co ratuje humor przed stetryczeniem. Dlatego cenię pańką ironię i celne spostrzeżenia i diagnozy, ich czytanie sprawia mi radość, dziękuję :-)  

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 22:54

Lasy państwowe przygotowują oficjalnie też partyzantkę.

“…Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Pilotażowy program ruszy w kilkunastu regionach Polski już 21 listopada. – Efekty ocenimy za rok, ale to może być przełom. Usuwamy bariery niezrozumienia między różnymi grupami i wspólnie szukamy rozwiązań, które pozwolą wszystkim cieszyć się lasem w sposób bezpieczny dla nich i dla lasu – mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych…”

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Sinistram 2 marca 2020 12:50
2 marca 2020 23:32

Tak, zdjęcia są bezcenne, wystarczy jedno i już.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
2 marca 2020 23:44

"Jak śmiesz, dupku?" - to tutaj tak napisali

Dla mnie rewelacja pop kultury i to nieważne, że politycznej. Teraz już społeczność nie będzie wiedzieć, czy być za, czy przeciwko niezawislym sądem w Polsce, czy za, czy przeciw tym dupkiem, co mówi o dupku.

Mija prawie dokladnie 10 lat, gdy ten dupek od dupków mówił o wyniszczeniu dinozaurów. Oni teraz rządzą. I koń by uśmiał, gdyby nie płakał.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @ArGut 2 marca 2020 15:30
3 marca 2020 08:08

Co za gowno. To ma w ogole oglądalnosc? Holownia - wystepujacy tu w roli tego wierzacego, taki niby katolik, napieprza sie lekko z tych biblijnych opowiesci, trywializuje kazdy temat, podlizuje tym wszystkim  swoim antykoscielnym rozmowcom.. 

Ten dominikanin to nie Guzynski, tym razem ktos inny.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @cbrengland 2 marca 2020 23:44
3 marca 2020 08:24

Ten od "Jak śmiesz, dupku?", Panie to mianowany w tym artykule ziemianin całą gębą, pan na włościach, aż 14 ha. To, dopiero coś.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować