-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Tłokinia - o szczegółach misji

Jeśli komuś się zdawało, że na telefonach szaleńców się skończy, ten się niestety pomylił. Oto już dwie poważne firmy próbowały zarezerwować pałac w Tłokinii w terminie 8-9 grudnia, z przeznaczeniem na firmową wigilię. Strach pomyśleć co by było, gdybyśmy zaczęli organizować nasze konferencje w pobliżu świąt kościelnych, ale tych niewolnych od pracy. Poważne korporacje zaczęłyby świętować Matkę Boską Zielną i Gromniczną, a świętujących dowożono by na miejsce specjalnymi autobusami i byliby oni wystrojeni w specjalne berety z antenką.

Ponieważ robi się poważnie, muszę wyraźnie powiedzieć, że żadne prowokacyjne zachowania, nawet jeśli będą one udziałem osób, które zapłaciły za udział w konferencji nie będą tolerowane. Ja potrafię wyrzucać ludzi za drzwi nawet takich, co im się zdaje, że akurat ich wyrzucić nie można. Mam w tym sporą praktykę. Na sali będą trzy kamery, a także ludzie zaufani, którzy zarejestrują wszelkie nietypowe zachowania, a potem nagrania te umieścimy w sieci. Jeśli komuś się to nie spodoba, niech idzie do sądu i tam dochodzi swoich praw. Ponieważ mam już doświadczenia z szaleńcami i prowokatorami na imprezach otwartych, pora wzbogacić je o nowe, tym razem z imprez zamkniętych.

Teraz pora na omówienie szczegółów misji. Jestem przekonany, że propozycja organizowania zamkniętych imprez seminaryjnych jest właściwa. Poznajemy to także po tym co napisałem wyżej i po tym co zostało opisane przedwczoraj. Poza tym formuła ta uchroni nas przed posądzeniem o frajerstwo i zidiocenie, o co bardzo łatwo, jeśli człowiek próbuje składać ważne dla siebie i grupy, z którą się identyfikuje deklaracje czyniąc to w przestrzeni otwartej. Mam przed sobą dwa rodzaje druków. Pierwsze to ulotki wyborcze kandydatów do rady miasta i powiatu Grodzisk Mazowiecki. Co drugi z tych gamoni zainteresowany jest propagowaniem wartości patriotycznych, a są nawet tacy, którzy byli u samego schyłku komuny przesłuchiwani na SB i się nie dali złamać. Prócz patriotyzmu, przyszłych radnych interesuje także historia i przeszłość narodu. Wiemy oczywiście, że to są kłamstwa i jedyne, co tych ludzi interesuje to stały dopływ gotówki, którą będą dostawać za tak zwane bicie piany. Teraz omówię drugi rodzaj druku. To jest katalog firmy Mennica polska wypuszczającej na rynek różne numizmaty. Na pierwszej stronie mamy propozycję zakupienia pamiątkowych medali ze srebra o wadze odpowiednio – 4 i 10 kg. Jest tam umieszczony wizerunek tego medalu, który flankują portrety Piłsudskiego i Dmowskiego. Pomyślałem – jakie to podobne do okładki nowej Baśni socjalistycznej. Tam też są portrety Piłsudskiego i Dmowskiego, ale między nimi nie ma medalu tylko gwiazda Dawida. To jest bliższe prawdy moim zdaniem niż ta okładka Mennicy polskiej. Zastanawiam się też po co komu 10 kilogramowy srebrny medal? Jego istnienie oznacza bowiem tyle, że srebro jest tańsze od papieru, a wartością podstawową i najważniejszą pozostają nadal technologia i praca. Czy taki medal może być pamiątką dla przyszłych pokoleń? Sądzę, że nie. Kiedyś, w roku 1980 kupiłem sobie w Kazimierzu Dolnym srebrny medal z papieżem Polakiem. W luksusowym etui. Taki miałem kaprys. Wala się on do dziś gdzieś po podłodze i wygląda już raczej komicznie, bo wartość misji Jana Pawła II nie wyrażała się w biciu srebrnych numizmatów. To zwykle czynią różni biznesmeni, co to poważnie traktują swój fach i nie wiedzą, że tak zwane szlachetne porywy i deklaracje służą temu jedynie by wycisnąć z frajerów parę groszy. To właśnie łączy ich z kandydatami na radnych i posłów. Nie twierdzę, że ze wszystkimi, ale ze sporą ich liczbą.

W radio natomiast premier Morawiecki opowiada o budowie Muzeum Historii Polski, w którym zgromadzone będą eksponaty świadczące o wielkości narodu i jego umiłowaniu wolności. Jednym słowem znajdą się tam wszystkie te oszustwa, z którymi się przez wieki nie mogliśmy uporać i które doprowadziły nas na skraj katastrofy. Bo premier też wie przecież, że to tylko tak dla pucu, dla mas ta gawęda o patriotyzmie, a liczy się coś zupełnie innego. Zrezygnować z niej jednak nie potrafi i nie chce, bo to jest w ogóle poza jego wyobraźnią. Wobec tak spozycjonowanych wartości, każdy kto zabiera się za wydawanie, pisanie i propagowanie treści uważanych za propaństwowe, patriotyczne, prawicowe czy jakieś podobne musi być z miejsca uznany za frajera, co wchodzi w paradę czynnikom oficjalnym. Może być też uznany za agenta obcego mocarstwa, który chce storpedować oficjalną, zadekretowaną formułę w jaką opakowuje się przeszłość i ją sprzedaje. No, ale nie sposób przekonać ludzi by zaprzestali takiej aktywności, albo uczestniczyli w niej tylko w proponowanych przez czynniki oficjalne formułach. Widząc jednak co się dzieje i jakich narzędzi używa się do promowania historii ludzie inteligentni rezygnują z tej rozrywki, bo ona jest poniżej ich godności. Zostają durnie i entuzjaści. My jesteśmy wyjątkiem, a trzymamy się tylko dlatego, że posiadamy osobną przestrzeń. I do tego jeszcze wyrąbiemy są sobie teraz w tak zwanym realu. Cel misji zaś jest taki, by mówić i robić rzeczy poważne, konkurujące z treściami jawnie Polsce i Polakom wrogimi, ale nie popaść przy tym w zidiocenie i zdziecinnienie. Bo te ostatnie przypadłości kończą się w naszych okolicach katastrofami, bynajmniej nie łagodnymi. Wszelka więc „ułańskość” będzie u nas tępiona, wszelkie nawoływania do szarży na bagnety, pokazywanie ran kłutych i ciętych pozostałych po przesłuchaniach na SB takoż.

Co zaś będzie promowane? Historia Polski chrześcijańskiej, a także treści takie, które w sposób jawny oraz mniej jawny z tą historią się łączą. Odrzucamy tradycję socjalistyczną, która zwyciężyła w Polsce w XX wieku, a po wojnie przerodziła się w zdegenerowaną całkiem tradycję komunistyczną, połączoną z wielką chęcią życia i użycia. Chcemy powrotu do tradycji dawnej. Dawnej to nie znaczy, że wszyscy mamy od razu chodzić na nabożeństwa tradycyjne, choć wielu z nas tak czyni. Mam na myśli dawną tradycję polityczną, a to znaczy taką, która łączy się, do dziś nie wyjaśnionymi i ukrytymi więzami z innymi europejskimi tradycjami politycznymi, u podstawy których znajduje się doktryna chrześcijańska. Zaczęliśmy od tekstów francuskich, ale dziś dostałem niezwykle ważny list z Hiszpanii. Potrzebujemy zawodowego i bardzo sprawnego tłumacza tego języka. Podkreślam – bardzo sprawnego. W takich mniej więcej kierunkach będziemy się rozwijać, co z tego wyniknie zdecyduje Pan Bóg. Nam pozostaje jedynie przykładać się do pracy.

 

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pltagi: patriotyzm  misja  chrześcijaństwo  przestrzeń dyskusji 

gabriel-maciejewski
19 października 2018 10:22
95     3694    18 zaloguj sie by polubić
komentarze:
ainolatak @gabriel-maciejewski
19 października 2018 10:35

Co do poważnych firm, chcących zarezerwować termin na imprezę z antenką, wcale się nie dziwię. To normalne w tym okresie. U mnie duża konferencja grudniowa rezerwowana była już w wakacje - teraz nie byłoby szans na żaden hotel. A grudzień ze spotkaniami firmowymi wygląda tak, że prawie każde atrakcyjne miejsce, zdolne pomieścić sporo osób, jest zaklepane.

Będzie dobrze i według tradycji dawnej :)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
19 października 2018 10:39

No właśnie w wakacje, a nie na dwa miesiące przed imprezą i to akurat w ten dzień kiedy ja ujawniłem lokalizację. Co za niezwykła koincydencja, prawda?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
19 października 2018 10:41

Ta oficjalna zadekretowana formuła jest dla normalnych aktywnych ludzi niestrawne. Tyle ze tzw masy idą w lemingozę z przeciwnym wyhyleniem. Ślepy protest wpędza ich w inną ślepą uliczkę 

.

 

zaloguj się by móc komentować


ainolatak @gabriel-maciejewski 19 października 2018 10:39
19 października 2018 10:51

ale są też firmy mniej poważne, albo mają marketingowców zaraz po studiach :)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ainolatak 19 października 2018 10:51
19 października 2018 10:51

Którzy czytają teksty w SN?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
19 października 2018 10:51

Czyli zostaje formuła tworzenia twardego jądra,  przetrwalnika...

Ogromnie żałuję, ze nie mam możliwości uczestnictwa w nadchodzącym wydarzeniu ...historycznym być może 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ainolatak 19 października 2018 10:35
19 października 2018 10:53

Akcja przeciwko tej tutaj społeczności nie jest fantazją 

.

 

zaloguj się by móc komentować


ainolatak @gabriel-maciejewski 19 października 2018 10:51
19 października 2018 10:56

Nie wykluczam złośliwych desperatów i wariatów.

Ważne jest że powziąłeś wszystkie środki ostrożności, żeby wyeliminować potencjalne ryzyko w trakcie imprezy. Zaufane niedźwiedzie będą trzymać rękę na pulsie, a reszta w rękach Boga.

 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Maryla-Sztajer 19 października 2018 10:53
19 października 2018 10:58

to oczywiste i nikt kto śledzi rozwój Coryllusa i SN nie ma co do tego wątpliwości

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski 19 października 2018 10:56
19 października 2018 11:06

Wszystko wkoło faluje...

Słucham głównie muzyki, poza nagraniami na PGR. ..tam widać bardzo mocno kierunek w którym pcha się tzw inteligencję. Odrobinę pokazywałam na swoim blogu .

Musi być jakiś obszar dla rozsądnej refleksji 

.

 

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
19 października 2018 11:08

Jest na tasmie Mateuszka .. ta co ja w jutubie mozna odsluchac.. cos o obnizeniu oczekiwan i o pracy za miske ryzu.... i to mowi facet ktory sprzedal akcje swojego banku przed krachem w 2008 i zarobil na nich 1.25 mln dolarow. 

... dodam tez od siebie ze Polska katolicka a nie chrzescijanska...  

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @DWiant 19 października 2018 11:08
19 października 2018 11:10

Może jak będziesz miał własny blog, to będziesz dodawał od siebie, na razie słuchaj i daj ludziom szansę. Okay...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
19 października 2018 11:27

Bardzo istotna wypowiedź Ks.prof. Guza

https://youtu.be/7_1W7qwyrBg

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski 19 października 2018 11:10
19 października 2018 11:34

https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=7&t=7619&start=272

.

To na marginesie dzisiejszego tematu, ale w wolnej chwili zobacz tę dyskusję 

Tutaj nie miejsce na mój szerszy komentarz 

.

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @ainolatak 19 października 2018 10:35
19 października 2018 11:35

Za niedługo, zaraz po zaduszkach, będzie leciał w tylewizji kewin sam w domu, nikolas z kokakolą i inne swiatecznie przystrojone reklamy (tabletek na wzdęcia, itp) dla całej rodziny... W radiu last christmas i all i want from You... A w witrynach sklepowych pojawią się pierwsze świąteczne wystawy... Przygotowania do firmowych wigilli i opłatków też trwają... Wszystko z duchem czasu :)

Taki sam duch zdominował odpustowy patriotyzm. Odpustowy, jak spowiedź bez rachunku sumienia i poprawy pozostającej na poziomie deklaracji... Z daleka od tego, na odległość kija (w ostateczności)

zaloguj się by móc komentować

Draniu @DWiant 19 października 2018 11:08
19 października 2018 11:38

Co do ostaniego zdania , wydaje mi sie ,ze nie zdajesz sobie sprawy z tego ,ze popełniasz błąd w myśleniu. Chrześcijaństwo to katolicyzm innego nie ma . Resza to sa odlamy,ktore sobie uzurpuja miano Chrzecijan. 

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski 19 października 2018 11:10
19 października 2018 11:41

Oki dzieki za sprowadzeie do pionu.

Wlasnie sie przekonalem jak wazna jest semantyka... i jak latwo jest przekroczyc niewidzialna granice.

W przyszlosci nie bede juz ''dodawal'' ale wyrazal swoja ''opinie''.

 

zaloguj się by móc komentować

Robo @gabriel-maciejewski
19 października 2018 11:42

Pod tekstem "atak spawacza" zalozylem garnek na glowe  Nie daje mi to spokoju i chcialbym to wyjanic. Dzwoniac tam wywiazala sie rozmowa z pania z recepcji ,nauczony jakimis tam podrozami wiem ,ze mozna dostac pokoj w piwnicy , pokoj bez okna, pokoj z oknem tuz na uliczne wysypisko smieci  itp. Wiem , wiem ,ze to Polska i u nas sa zachowane standardy ale czlowiek ma juz to we krwi. W zwiazku z tym ,ze im dalej tym trudniej cos zaplanowac ,zapytalem czy jest duzo chetnych na pokoje ,bo latwiej jest zdecydowac wtedy kiedy podjac rezerwacje ,czy juz czy za tydzien. Pytajac o wplate za rezerwacje pokoju , tez byla mowa o tym ,ze jak sie nie odbedzie spotkanie to nie ponosi sie kosztow tej rezerwacji.                   Nie wiem czy np pani na recepcji byla wczesniej uczulona i mogla z tego wysnuc jakas podejrzana teorie i czy np to moja rozmowa mogla wprowadzic jakis zamet.                            Ale powtarzam to dla mnie normalna sytuacja ,bo wole dopytac  nauczony roznymi sytuacjami zyciowymi . Stad moze to zamieszanie .Wiec zakladam ten garnek ale prosze  mi nie zarzucac zlych  intencji.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @DWiant 19 października 2018 11:41
19 października 2018 11:48

Ignacy Antiocheński w 115 nazwał Kościół powszechnym  czyli katolickim. Tam gdzie jest Jezus Chrystus

I w Credo tak wyznajemy 

.

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Draniu 19 października 2018 11:27
19 października 2018 11:53

To prawda, szczególnie jej druga połowa.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Draniu 19 października 2018 11:27
19 października 2018 11:53

To prawda, szczególnie jej druga połowa.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
19 października 2018 12:01

Żarty się skończyły, zresztą ukrycie blogów, a potem rozwalenie salon24.pl, to pewno byl ten moment już, a ustanowienie polskiego premiera w osobie tego obecnego, zamyka sprawę, chciałem napisać, na zawsze ale się powstrzymałem ☺

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Robo 19 października 2018 11:42
19 października 2018 12:16

Niczego ci nie zarzucam, już daj spokój

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @cbrengland 19 października 2018 12:01
19 października 2018 12:16

Z pewnością nie na zawsze

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
19 października 2018 12:16

Kurde! Trzy kamery, czujne oko organizatora, jeszcze Vasler jako lotna brygada. Dyscyplina będzie jak się patrzy (Vasler, albo jeszcze ktoś, może być uzbrojony). Uczestnicy ani zipną. A niech no który coś powie nie tak, albo wyciągnie komórkę, nie wtedy kiedy trzeba.... . Aż nie chce się myśleć co się wtedy stanie.

Umie pan budować napięcie.

Ale życzę powodzenia.

Ja rozumiem napięcie i emocje przed tym wydarzeniem, bo jest ono zapewne niepowtarzalne, ale trochę dystansu do siebie i otoczenia też nie zszkodzi.

Taki kierunek mi się podoba. Rzeczywiście o poatriotyźmie nie można już słuchać. Chętnie bym się wybrał, pomimo tych obostrzeń od których aż włos się na głowie jeży. Może następnym razem.

Powodzenia!

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
19 października 2018 12:20

Tyle jest ryzyka wokół, że nie wiadomo czy następny raz będzie. Może lepiej zdecydować się teraz. 

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
19 października 2018 12:21

W związku z reklamą 8- i 10 -kilogramowych medali Mennicy Polskiej przypomniał mi się dowcip o krasnoludku, który aspirynę kupował;-)

A w ramch rojtowania takie małe sprostowanie: święto Matki Boskiej Zielnej (czyli Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia) jest jak najbardziej dniem wolnym od pracy. I chyba było już za komuny, ale tu pewna nie jestem (po prostu nie pamiętam, bo wiem, że i tak szło się na mszę św.)

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @jolanta-gancarz 19 października 2018 12:21
19 października 2018 12:27

Chyba nie było. Ja jestem słaby ze znajomości świąt, wiem, że jest niedziela, Boże narodzenie i Wielkanoc

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 19 października 2018 12:27
19 października 2018 12:35

To tu masz ściągę;-)))

"Katolicki kalendarz liturgiczny wypełniony jest po brzegi dniami świątecznymi o różnej randze. Najważniejsze wydarzenia kościelne zostały wyróżnione w nim jako „uroczystości”. Następnie spośród nich wybrano kolejne – tzw. święta nakazane. Nakazane, ponieważ wszyscy wierni zobowiązani są w tych dniach do uczestniczenia we Mszy Świętej oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych.

Listę świąt nakazanych układa i modyfikuje za zgodą Stolicy Apostolskiej episkopat danego kraju.

W Polsce obecnie znajdują się na niej:

- wszystkie niedziele (w tym Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc)

- Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – obchodzona 1 stycznia (Nowy Rok)

- Uroczystość Objawienia Pańskiego (inaczej: Święto Trzech Króli) – obchodzona 6 stycznia

- Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – obchodzona w VII Niedzielę Wielkanocy (święto ruchome; zwykle wypada w maju)

- Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (inaczej: Boże Ciało) – obchodzona w czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (60 dni po Wielkanocy; jest to święto ruchome, które wypada w maju lub w czerwcu)

- Uroczystość Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (inaczej: Matki Boskiej Zielnej) – obchodzona 15 sierpnia

- Uroczystość Wszystkich Świętych – obchodzona 1 listopada

- Uroczystość Narodzenia Pańskiego (Boże Narodzenie) – obchodzona 25 grudnia

Do 2003 r. do grupy świąt nakazanych zaliczano w Polsce również Uroczystość św. Józefa (19 marca), Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca) oraz Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia). Zostały one zniesione na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jednocześnie w Liście Episkopatu Polski na temat przykazań kościelnych hierarchowie zachęcają do podtrzymywania tradycji i udziału w Eucharystii we wszystkie wspomniane dni świąteczne.

Do świąt nieobowiązkowych, ale wyjątkowo istotnych ze względu na tradycję, zalicza się również: Ofiarowanie Pańskie (inaczej: Matki Boskiej Gromnicznej, obchodzone 2 lutego), Poniedziałek Wielkanocny (święto ruchome), święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego) oraz święto świętego Szczepana (II dzień Bożego Narodzenia)"

https://www.msze.info/informator/swieta-nakazane-w-kosciele-katolickim-obowiazkowe-swieta-koscielne

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 19 października 2018 12:20
19 października 2018 12:39

Powiem tak... jade do Tlokini sie zabawic. To znaczy posluchac madrych ludzi i poprzebywac w milym towarzystwie. Jak ktos bedzie chcial to zepsuc to musi sie liczyc z konsekwencjami i kosztami, ktorych nie uniesie. Nie bede nikogo straszyl czy bil jak sie komus moze wydawac, bo to sa sprawy, ktore ewentualnie beda sie dzialy poza mna i bez mojego udzialu.

Jesli wiec ktos ma pomysl, zeby na imprezie narobic gnoju, niech wezmie pod uwage, ze bedzie musial ten gnoj skonsumwac sam i w calosci.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @JK 19 października 2018 12:16
19 października 2018 12:41

 Sytuacji jaka nas otacza nie sprzyja, aby tego rodzaju spotkanie bylo traktowne letnio i z dystansem, tym bardziej ,ze Coryllus zaakcentował charakter chrzescijanski tych konferencji, nie mozna lekceważyć zagrozen jakie istnieją, bo one są. A w obecnym czasie w sposob zaawansowany  działają jawnie i skrycie   sily ktore atakują KK. Bardzo dobrze ,ze ostrzega ,ze wszelkie objawy dywersji ,będą bezpardonu neutralizowane .Tylko dyscyplina w dobrym slowa znaczeniu moze nas ochronić. A dyscyplina nie jest czyms zlym, i jej sie nie ma czego obawiać.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @OdysSynLaertesa 19 października 2018 11:35
19 października 2018 12:43

W zeszlym roku w niektórych miejscach w stolicy już 3 listopada dynie były wymienione na last christmas...obłęd. Jedyny sposób to omijać sklepy w grudniu, a ze spożywczych tak szybko uciekać jak tylko można. I ma Pan rację co do odpustowego patriotyzmu...kupiliśmy koszulkę z Dmowskim i Piłsudskim i rogatywkę ala Olszański, posłuchaliśmy z odkrywczym wzmożeniem .......(tu wstawić dowolnego szczerego patriotę, z wystającym ogonem z PRLu) i cieszymy się na myśl Muzeum Nieprzejrzanych Eksponatów Historycznych. Jak najdalej.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Maryla-Sztajer 19 października 2018 10:53
19 października 2018 12:46

No może jest fantazją, ale kawaleryjską, mam na myśli kawalerię Budionnego.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
19 października 2018 12:50

"W radio natomiast premier Morawiecki opowiada o budowie Muzeum Historii Polski, w którym zgromadzone będą eksponaty świadczące o wielkości narodu i jego umiłowaniu wolności. Jednym słowem znajdą się tam wszystkie te oszustwa, z którymi się przez wieki nie mogliśmy uporać i które doprowadziły nas na skraj katastrofy. Bo premier też wie przecież, że to tylko tak dla pucu, dla mas ta gawęda o patriotyzmie, a liczy się coś zupełnie innego."

Ale to może być rozwiązanie. Weźmie, zbierze to wszystko w jednym miejscu i zrobi z tego zbiór zastrzeżony. Tylko dla badaczy tzw. propagandy. 

Takie marzenia. Ale w zasadzie, kto to będzie zwiedzał? Chyba tylko przymusowe wycieczki szkolne. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier 19 października 2018 12:50
19 października 2018 12:52

I wycieczki zagraniczne. Np. z Izraela. Jak dla mnie może być.

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @Magazynier 19 października 2018 12:46
19 października 2018 14:11

Nie wiem co Pan ma na myśli?

.

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Maryla-Sztajer 19 października 2018 14:11
19 października 2018 14:19

Inny rodzaj fantazji. Typowy dla funkcjonariuszy i mafiozów.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @jolanta-gancarz 19 października 2018 12:35
19 października 2018 14:23

A to są dni wolne w UK i praktycznie nikt już nie kojarzy nawet dni wolnych związanych z Chrześcijaństwem z tym Chrześcijaństwem, czyli Big Friday (Wielki Piątek), Easter Monday (Poniedziałek Wielkanocny, nazwany po prostu poniedziałkiem wiosennym), Christmas Day (Pierwszy Dzień Bożego Narodzenia) i Boxing Day (dziwadło do potęgi, dzień wyprzedaży po cenach najniższych w roku, szał zakupów, a to Drugi Dzień Bożego Narodzenia). A w Szkocji dopiero dwa lata temu zniesiono zakaz obchodzenia Bożego Narodzenia

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Draniu 19 października 2018 12:41
19 października 2018 14:27

Nie sądzę, żeby jakieś poważne siły uznały to co robi nas Gospodarz i to co się wokół tego dzieje za jakiekolwiek istotne zagrożenie (przynajmniej na razie). I nie będę pisać dlaczego tak myślę, bo to chyba jasne. Myślę wręcz i mam nadzieję, że to się właśnie nigdy nie stanie, bo tylko ktoś wystarczająco mały i niewidoczny, operujący na tylnej albo bocznej flance może coś zmienić.

Natomiast nie oszukujmy się też - wpuszczanie tutaj dośc stanowczych stwierdzeń o różnych potencjalnych zagrożeniach i obostrzeniach, żeby im zapobiec, mają swojej cenę w postaci tworzonego klimatu i odbioru tego wydarzenia, tzn. tworzy to nieuchronnie pewien jak to się mówi "kwas" czy też niesmak. Mam nadzieję, że Coryllus o tym wie i jest to po prostu ryzyko wkalkulowane (podobnie jak to słynne już okropne czasem traktowanie komentatorów) i że z tym zwyczajnie nie przesadzi :) No i że Valser też nie przegnie, choćby w połowie żartując ;)

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland 19 października 2018 14:23
19 października 2018 14:34

Ok rozpędzilem się ☺ Easter w tym angielskim to Wielkanoc ale to i tak nie zmienia postaci rzeczy, tutaj to są tylko nazwy tych dni

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
19 października 2018 14:51

A tu jeszcze mały OT a'propos zmiany stosunków własnościowych, to chyba ich ostatni etap - znikające zyski z inwestycji: https://www.forbes.pl/finanse/sledztwo-w-sprawie-gant-development-aresztowano-szesc-osob/54dytqf

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 19 października 2018 14:27
19 października 2018 14:55

Nie ma co popadac w paranoje. Zeby rozwalic impreze to trzeba zmontowac bojowke. Nikt za 500zl tego bie zrobi. Na dodatek tutaj zeby wejsc to trzeba bedzie z gory zaplacic. Jesli bedzie jakis problem to raczej z ludzmi, ktorzy beda chcieli popasozytowac i nielegalnie nagrywac. 

A tu wystarczy ustawic dwie lampy z czerwonymi swiatlami ledowymi i kazda kamera sfiksuje ze filmu nie da sie ogladnac. Koszt jest w granicach 20 dolarow. 

Ja nie wiem ile Coryllus dostaje maili od roznych wariatow. A mysle, ze dostaje ich calkiem sporo. Mysle, ze duzo wiecej niz ja dostawalem przed swoimi imprezami. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 19 października 2018 14:55
19 października 2018 15:10

"...Mysle, ze duzo wiecej niz ja dostawalem przed swoimi imprezami."

 

W życiu nie zorganizuje żadej imprezy ;-)

zaloguj się by móc komentować

Draniu @MarcinD 19 października 2018 14:27
19 października 2018 15:17

Przepraszam ,ale nie zgodze sie z Twoją argumentacją, bo ona jest ogolna. Jakie tzw. powazne siły masz na myśli , czym one sa dla Ciebie, bo moze inaczej postrzegamy swiat, jezeli tych zagrożeń nie widzisz? Coryllus nigdy nie stawiałby tak sprawy, gdy nie dostrzegał zagrozenia.Uwazasz,ze o wszystkim nas informuje? Zadałeś sobie pytanie ,dlaczego taką ,a nie inna obrał strategie informacyjną co do organizacji konferencji? Czy zauwazyłes ,ze w notce zaznaczył ,ze opiera swoje działania na doświadczeniu?

Następna sprawa. Czy jestes osobą ,ktora reaguje wówczas kiedy juz sie cos nieoczekiwanego wydarzyło, czy raczej potrafisz wczesniej przewidzieć, co moze się wydarzyć ? 

W takich przedsiewzieciach bardzo istotną sprawą jest przewidywalność i wyznaczenie hierarchii, to samo dotyczy SN. A w totalna lojalność w stosunku do Coryllusa  , jezeli chodzi dwieście osob nie wierzę, generalnie naiwnością jest takie myślenie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 19 października 2018 15:17
19 października 2018 15:26

Dokładnie. Miejsce trzeba zarezerwować a nie wie się ile osób się zgłosi. Dobrze to rozegrał że miejsca nie ujawniał bo by go nie było.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Maryla-Sztajer 19 października 2018 14:11
19 października 2018 15:32

Telefony sugerujące odwołanie konferencji, blokowanie pokoi i różne takie gry i zabawy towrzyske to jest "fantazja" funkcjonariuszy.

zaloguj się by móc komentować

tadman @bendix 19 października 2018 15:26
19 października 2018 15:38

A tak byłoby "tu szwabska kula" i "kotlet panierowany"... Nie dał im tego.

zaloguj się by móc komentować

tadman @tadman 19 października 2018 15:38
19 października 2018 15:39

To do Magazyniera było.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @MarcinD 19 października 2018 14:27
19 października 2018 15:44

Oby miał pan rację. Ale są jeszcze "siły" niepoważne, najemne, typu Sakowicz, Smarzowski, Terlikowski, etc. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @tadman 19 października 2018 15:38
19 października 2018 15:46

To ci sknera. Swoją drogą "kotlet panierowany" doskonale komponuje się ze "szwabską kulą" i ... tupotem białych mew.

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski 19 października 2018 12:20
19 października 2018 15:51

Spoko! Nie takie ryzyka kalsa robotnicza i wraz z chłopem małorolnym i inteligentem pracującym przezwyciężała.

Skoro ryzyko nastepnego razu tak wielkie to może jednak ... 

zaloguj się by móc komentować

JK @Draniu 19 października 2018 12:41
19 października 2018 15:54

Cholender! Chyba zmuszę ojca by mi powiedział gdzie ukrył broń za okupacji. Mówią, że był to cały arsenał jadnego okręgu AK - no takiego niedużego, znaczy okręgu. Może na obstawę konferencji wystarczy. Tylko czy ojciec jasze pamięta?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @ainolatak 19 października 2018 12:43
19 października 2018 16:06

Muzeum Nieprzejednanych Eksponatów... Śliczne. I straszne. Jak Noc Żywych Trupów. 

zaloguj się by móc komentować

Robo @JK 19 października 2018 15:54
19 października 2018 16:15

Pamietac to pewnie pamieta ,jest jednak duze prawdopodobienstwo ,ze w latach 50 od kogos z okregu przy trzaskach lamanych kosci ludowe wladze juz ta bron wydobyly. U nas tak wlasnie zabrali plus jakies dokumenty z ziemianki.

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
19 października 2018 16:33

Nawet jakby władza ludowa nie wydobyła i mój ojciec pamiętał, to kto by ten arsenał potrafił uruchomić. Chyba tylko Vasler a i to, tylko wtedy jakby go ktoś wkurzył.

DO MIŁEGO ZOBACZENIA NA KONFERENCJI!!!

zaloguj się by móc komentować

spox @gabriel-maciejewski
19 października 2018 16:44

poslugiwanie sie syndromem oblezonej twierdzy u ludzi ktorzy jada posluchac wykladu o zwierzetach zamkowych zakamarkow i o stresie pourazowym u jencow tatarskich, czy to troche nie przesada, jesli chodzi o marketing ?? oczywiscie jezeli dziala to dziala, ale trudno sie nie usmiechnac, chyba nawet lechici jadacy na legie nie buduja u siebie takiego napiecia..;)

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser 19 października 2018 14:55
19 października 2018 16:44

OK i tu się ze wszystkim w zasadzie zgadzam. Przede wszystkim z tym, że (jak Pan już wcześniej napisał), nikt poważnie temu nie jest w stanie zagrozić, bo to by go kosztowało trochę, więc to nie będzie żaden oberwaniec oszołom (vide mój poprzedni wpis).

Niemniej też z tym ostatnim się zgadzam i wiem, że nie jest łatwo być twardym i obojętnym cały czas (chociaż nie ma innego wyjścia), więc spuszczanie tutaj części tej pary, choć śmierdzi, pomaga pewnie to jakoś rozładować.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Draniu 19 października 2018 15:17
19 października 2018 16:47

Nie będę tutaj podejmował tego tematu w publicznej domenie i mam nadzieję, że zrozumiesz, bo jest on zbyt drażliwy a ponadto my sobie tylko gadamy, a kogoś to dotyczy bardziej dosłownie. Ale jak będziesz na miejscu tam, to wtedy jak będzie okazja możemy wymienić poglądy na ten temat.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @Maryla-Sztajer 19 października 2018 11:34
19 października 2018 17:06

Czy jest wiecej niz jedno znaczenie slowa chrzescijanstwo?

No bo jak wytlumaczyc irlanczykom za Cromwela ze oni katolicy a Lord Protector of the Commonwealth of England, Scotland and Ireland  to protestant a wszyscy razem to chrzescijanie?

Przytoczone z: http://www.wikiwand.com/pl/Chrześcijaństwo 

Według badań PEW Forum, z chrześcijaństwem identyfikuje się blisko 32% ludności świata (według raportu z 2011 r.[29]). Według sprawozdania organizacji spośród blisko 2,2 miliarda chrześcijan wyróżnia się:

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @spox 19 października 2018 16:44
19 października 2018 18:13

To może spróbój zarezerwować sobie pokój w Kaliszu z 8 na 9 grudnia, co? tak po prostu

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @JK 19 października 2018 15:54
19 października 2018 18:15

czyli, że powinienem zapłacić te 5 kawałków zaliczki, albo zwolnić termin dla korporacji, co chce wigilię zorganizować? Tak sądzisz?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @MarcinD 19 października 2018 14:27
19 października 2018 18:30

Mylisz się. Operacyjne sondowania dot. Toyaha, coryllusa już się odbywały i 'sami' w świecie nie są, oj nie są.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski 19 października 2018 10:51
19 października 2018 18:32

czytywanie tekstów na portalach jest rutynowym zajęciem w wielu instytucjach, i bywają ciągi dalsze...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @JK 19 października 2018 15:54
19 października 2018 18:37

dwa tygodnie temu na Kazimierzu w Krakowie ul.Miodowa odnaleziono właśnie taki arsenał [z granatami włącznie], zadzwoń na 997 to szybko przekopią Ci dom i działkę, jakby Twój tato mial do czynienie z magazynowaniem broni po 1945 to nie taki byłby jego los, mój dostał 15 lat w 1951r. za takie nieduże zapasy, na lepsze czasy czekał

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @spox 19 października 2018 16:44
19 października 2018 18:43

Tylko przypadkiem niech pan nie zakłada tego garnka na głowę. Nie chodzi mi o podpadnięcie organizatorowi, ale raczej o pana percepcję rzeczywistości. Jest ryzyko, że ulegnie dalszemu osłabieniu.  

zaloguj się by móc komentować

kalixt @cbrengland 19 października 2018 14:34
19 października 2018 18:52

Nazwa Easter wywodzi się od święta obchodzonego na cześć tej bogini:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ēostre

Anglojęzyczni chrześcijaine powinni nazywać to święto Resurrection Sunday albo ewentualnie Pascha, oczywiście nikt tego nie stosuje.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @gabriel-maciejewski
19 października 2018 18:56

... Zastanawiam się też po co komu 10 kilogramowy srebrny medal?

Może w celu ułatwienia transportu. Taki medal to ok. jednego decymetra sześciennego srebra. Po rozklepaniu to niezły kawał dekla :) .

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @kalixt 19 października 2018 18:52
19 października 2018 19:05

No tak, czyli wyszło jednak na moje ☺, dziękuję

Naprawdę, gdybyśmy to ich szataństwo rozpracowali na detale, mamy ich i chyba albo na pewno właśnie w tym jest nasza szansa, bo to wojna jest na idee i wiarę, oni nie mają nic, dosłownie nic, pustka, księcia Harrego w Australii, śmiech na sali

zaloguj się by móc komentować


tromba @cbrengland 19 października 2018 14:23
19 października 2018 19:28

Jak to "zakaz obchodzenia Bozego Narodzenia"?

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @valser 19 października 2018 14:55
19 października 2018 19:28

Dobrze ,ze piszą do Coryllusa ,jezeli w ogole piszą ci tzw. "wariaci" , a tego to nie wiemy.Osobisie uwazam , ze w gorszej sytuacji bylibyśmy ,jezeli w ogole by nie pisali.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @DWiant 19 października 2018 17:06
19 października 2018 20:00

Jest cały cykl moich notek poświęconych wierze, temu czym jest dla mnie Wiara. Resztę pytań proszę kierować do swojego przewodnika duchowego. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Krzysztof5 19 października 2018 19:12
19 października 2018 20:03

Aleksandrowicz jest rozumnym człowiekiem. Poznałam go ze 30 lat temu...oczywiście mówi do krakówka. ..nawet sam jest krakówkiem zarazony...

.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Draniu 19 października 2018 19:28
19 października 2018 20:14

Nie mam w zwyczaju ujawniac tresci prywatnej korespondencji, ale w zwiazku z tym, ze rozmawiamy o wariatach, zrobie teraz wyjatek. Ten akurat jest niegrozny gawedziarz.

Idzie zima, Panie. Ciezkie czasy ida dla Rumcajsow.

zaloguj się by móc komentować

Jimmy @Maryla-Sztajer 19 października 2018 20:03
19 października 2018 20:20

Czy to ten Aleksandrowicz co chyba wczoraj zmarł?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Jimmy 19 października 2018 20:20
19 października 2018 20:33

Tak. W dawnych latach dobry psycholog. Oczywiście moje znajomosci krakowskie. ..i inne...to bardzo dawne lata. Dziś czasem słyszę o ludziach w radio cxy w necie. .

Dokąd moi znajomi i ci których ledwie ledwie spotkałam zawędrowali  ..?... Powinnam to była spisać. Teraz już za późno, a to wiele ciekawych postaci było 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @valser 19 października 2018 20:14
19 października 2018 21:00

A ja dziś dostałam tutaj pocztę, żebym nie pisała kursywą bo to kogoś okropnie denerwuje. 

Jak widać przestałam. Tyle ze przypuszczenia czemu tak pisałam były. ...bez sensu...delikatnie mówiąc. Jakieś niemiłe. 

Ale wszystko jedno, i tak ograniczam pisanie. Dowolną czcionką. 

Kursywa wymuszała na mnie kontrolę, korektę komentarzy.  Mam na koniec ambicję nie robić literówek. Czyli zmusić się do...hm...

Ślepy zawsze przeszkadza 

.

 

zaloguj się by móc komentować

mooj @Maryla-Sztajer 19 października 2018 21:00
19 października 2018 22:03

Zmienić coś, co działa zgodnie z założeniem , bo ktoś napisał, że kogoś denerwuje?

To ja jawnie, nie pocztą: denerwuje mnie zmiana z kursywy - niech będzie dla równowagi, skoro "głosowania" przesądzają:)

1:1

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Maryla-Sztajer 19 października 2018 21:00
19 października 2018 22:20

Prosze pisac kursywa. To jest dobry argument z tym przymuszaniem sie do korekty. Literowek w Pani postach juz wlasciwie nie bylo.

Mnie osobiscie to nie przeszkadza, choc poczatkowo myslalam, te to cytaty:)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 19 października 2018 12:41
19 października 2018 22:29

Może  mógłbyś coś bardziej konkretnie, czy nadal będziesz teoretyzował "tak w ogóle"?

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @Maryla-Sztajer 19 października 2018 20:03
19 października 2018 22:30

Wspominała Pani A.Kępińskiego...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarekBielany 19 października 2018 18:56
19 października 2018 22:37

zapewne posrebrzany (natryskowo). Kg  srebra próby 925 (tzw. czystego) to odpowiedmnik ceny skupu w wys.  ca 30.000 PLN.

Chyba nawet obecnego min. finansów nie stać na takie gesty.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @stanislaw-orda 19 października 2018 22:37
19 października 2018 22:56

Przed chwilą sprawdziłem 1,76 PLN/g -> 1760 PLN/kg. https://goldenmark.com/pl/mysaver/ceny-srebra/

Ciekawe !

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarekBielany 19 października 2018 22:56
19 października 2018 23:48

widocznie "na szybko" podałem ceny sprzed kryzysu 2008 roku.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 19 października 2018 23:48
19 października 2018 23:50

no i rzecz jasna, rozchodziło mi się o cenę 10 kg srebra (1 dcm sześć.).

Liczba "10" gdzies mi się "zjadła" przy pisaniu komentarza.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @stanislaw-orda 19 października 2018 23:50
19 października 2018 23:59

No i tak zrolowaliśmy Gospodarza.

Jadąc rowerem przez swoją Warszawę - 20 (?) - lat temu, przy Torwarze widziałem traki z napisem pod szybą:

you rock we roll

inaczej

we rock

you roll

P.S.

google inaczej tłumaczy kursywę.

Dobrej nocy !

zaloguj się by móc komentować

tadman @jestnadzieja 19 października 2018 22:20
20 października 2018 00:00

Zdumiewające, bo nie przeszkadza i nie wnerwia używanie niecenzuralnych słów, udziwnione pisanie, a kamieniem obrazy jest kursywa. To musi być ktoś ważny iż należy natychmiast dostosować się do tej uwagi.

W internecie nie jest dobrze widziane pisanie dużymi literami, bo odbierane jest to jako pyskówka, ale kursyws... Ludzie opamiętajcie się, bo ważniejsza jest treść.

zaloguj się by móc komentować

chlor @stanislaw-orda 19 października 2018 22:37
20 października 2018 00:02

Dajcie spokój. Tam na pewno chodziło o 10 gram a nie 10 kg.

zaloguj się by móc komentować

tadman @chlor 20 października 2018 00:02
20 października 2018 00:12

Widziałem reklamę, która wieściła, że z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości jakaś firma, zupełnie nie związana z mennicą, ofiarowuje każdemu posrebrzany pamiątkowy medal.

Jaki w tym jest myk to nie zgłębiałem.

zaloguj się by móc komentować

StanislawGibarian @Maryla-Sztajer 19 października 2018 21:00
20 października 2018 09:11

Oto treść mojego mail'a w PW:

---------------------------------------------------------------
Mam pytanie: - Czy używa pani kursywy (italików) ze względów "ładnościowych" , czy dla podkreślenia ważności swoich uwag. Jeśli nie to może warto rozważyć rezygnację z tej maniery edycyjnej, bo odwraca ona uwagę od treści a z czasem staje się on denerwująca. 
----------------------------------------------------------------

W jaki sposób stosowanie kursywy ( to przecież tylko krój pisma ) wymusza kontrolę, korektę komentarzy? Ciekawe - może sam bym spróbował.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @StanislawGibarian 20 października 2018 09:11
20 października 2018 09:39

Ta czcionka powoduje, ze piszę wolniej. To na pewno subiektywny efekt. 

 

Proszę jeszcze wkleić moją odpowiedź dla pana. Ja nie umiem. 

 

Miłej niedzieli etc...

.

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @StanislawGibarian 20 października 2018 09:11
20 października 2018 10:13

Czepia się pan. Wolno tu mieć swoją indywidualną stylistykę i formę pisania.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować