-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Telewizyjne sądy doraźne czyli o degradacji polityki i polityków

Nawet największa polityczna świnia stara się podkreślić swoją wielkość i czyni to na różne sposoby. Odnawia stare części miast, fotografuje się z dziećmi, zawraca bieg wielkich rzek. Popełnia też zbrodnie, ale czyni to w imię racji stanu. Osobną kwestią pozostaje jak te rację stanu rozumie, ale nie o tym będziemy dziś mówić. Po raz pierwszy jednak zdarza się, że polityczną karierę zapowiada ktoś, kto mówi, że występuje w imieniu społeczeństwa. Mam na myśli Hołownię Szymona. Komuniści występowali w imieniu ludu pracującego miast i wsi, Piłsudski wysiadł z czerwonego tramwaju, żeby zostać przywódcą narodu, który po części w jego przywództwo wątpił. Hołownia zaś chce wystąpić w imieniu całego społeczeństwa. Uważam, że należałoby to potraktować serio. Głównie z tego powodu, że społeczeństwo musi mieć reprezentantów, a ci powinni być wybrani spośród najlepszych. W Polsce najlepszych selekcjonuje się już od szkoły podstawowej, a czyni się to według kryteriów rodzinnych i organizacyjnych. Przy czym statutowe cele organizacji reprezentowanych przez członków określonych rodzin, muszą ustąpić kryteriom rodzinnym. No chyba, że w grę wchodzi aktywność organizacji zagranicznych, wtedy jest na odwrót.

Nie mam wcale ochoty szydzić w związku z ogłoszeniem kandydatury czy też rzekomej kandydatury Hołowni, albowiem uważam, że kiedy on raz wkroczy na ścieżkę polityczną już z niej ze zejdzie. My zaś obejrzymy rzeczy, o których się Teofilowi Bartoszewskiemu nie śniło. Pan Szymon bowiem jest człowiekiem  bardzo ambitnym i gotowym do wszelkich targów z siłami, zamieszkującymi tereny znacznie odleglejsze niż Sołowki. To cytat z Bułhakowa, gdyby ktoś nie pamiętał. Można zapytać, dlaczego ja uważam kandydaturę Hołowni za degradację polityki i polityków w Polsce? Sądzę tak albowiem wraz z pojawieniem się na scenie pana Szymona, odejdą w przeszłość poczciwe i ograne, a także akceptowane przez wszystkie strony chwyty, podchody, zagrania i świństwa, jakie stosowano w polskiej polityce i pojawi się jakość nowa. Jaka? Tego nie wiemy, albowiem nie znamy treści cyrografu, który podpisał Hołownia. Myślę jednak, że są to sprawy poważne, albowiem reakcje Szymona Hołowni na różne kwestie, często błahe, są poważne, a czasem bardzo poważne. Jeśli zaś ktoś, kto wybiera się do polityki traktuje siebie i swoje otoczenie w sposób niezwykle serio i bywa, że ma łzy w oczach, kiedy sprawy nie idą po jego myśli, to moim zdaniem mamy powód, by się niepokoić. Nie ma bowiem takiego narzędzia, podsuniętego przez usłużnych pomagierów, którego człowiek ten byt nie użył, by przeforsować swoje racje.

Jak wiecie jestem zwolennikiem teorii prób. To znaczy uważam, że wszystko w polityce musi zostać przećwiczone na sucho, w warunkach bezpiecznych i nie przypominających realiów politycznych, zanim zostanie w polityce zastosowane. I popatrzcie teraz na te wszystkie gremia jurorskie oceniające występy młodych ludzi, którzy śpiewają, tańczą, albo pokazują różne sztuki. Czy Wam to czegoś nie przypomina? Mam na myśli owe wyćwiczone reakcje, te zachwyty, łzy, to oburzenie i wściekłość nie raz? Mnie to się kojarzy z sądami republikańskimi we Francji po roku 1789 i z sądami, w których młodzież ideowo zaangażowana, pionierska oceniała postawę starych, pamiętających czasy przedrewolucyjne, nauczycieli. Decyzje jakie podejmują ci ludzie są dramatyczne i od nich zależy kariera, a być może życie uczestników tych dziwnych konkursów. Jakby tego było mało, w niektórych programach, decyzja jury, wspomagana jest prze publiczność, która głosuje sms-ami. No i jak wszyscy wiemy, czasem zdarzało się, że w gronie jurorów oceniających występy tak zwanych zwykłych ludzi zasiadał Szymon Hołownia, który teraz zamierza wejść do polityki. Powtórzę – musimy uważać na takie histerie, bo one nie są bez znaczenia. Ktoś może powiedzieć, że oszalałem. Aha, przypomnijcie sobie pocieszne roty cara Piotra, a jak ktoś lubi redukcję ad hitlerum, niech sobie przypomni występy Adolfa w piwiarniach, wraz z kolegami.

To co widzimy, w czasie tych konkursów, to są normalnie rewolucyjne sądy doraźne. Każdy werdykt poprzedza nakręcanie spirali emocji, ale najlepsze moim zdaniem jest to, że ludzie, którzy są sądzeni mają wszystkie atuty po swojej stronie, albowiem nikt  z sędziów, nie byłby w stanie wykonać tych numerów, które ocenia. A jednak ludzie ci zasiadają w gremiach oceniających. Także pan Szymon, który jest przecież także pisarzem, wierzącym katolikiem, a jego wszystkie występy aranżowane są po to, by przekonać nas, że od jego opinii nie ma odwołania zasiada w tych sądach doraźnych. A tak jest przy tym czysty, szlachetny i prawy, normalnie jak obywatel Robespierre. Chyba nawet jest trochę do niego podobny. Za sędziami stoją racje wyższe, które zostały sformułowane przez nowe, rewolucyjne zgromadzenie narodowe, pardon, społeczne, pozostające na razie w ukryciu.

W czyim imieniu występujące? Społeczeństwa rzecz jasna, bo nie narodu przecież. Naród to przeżytek. Społeczeństwo zaś jest różnorodne i takie musi pozostać, a jeśli ktoś będzie próbował zniszczyć ową różnorodność, marny jego los. No, ale nikt nie próbuje przecież, o co chodzi? Organizacje mniejszościowe są dotowane z budżetu, działają inne organizacje, reprezentujące najdziwniejsze grupy ludzi, wychodzące z absurdalnymi nieraz programami.  W czym problem? W tym, że tempo zmian społecznych jest za wolne i nie chodzi bynajmniej o utrzymanie znanego nam dziś z codziennych doświadczeń status quo. Chodzi – że tak zażartuję – o coś więcej. O reformę gruntowną. Tej zaś nie można robić na łapu capu, albowiem ktoś może się zorientować, co jest grane i proces reformowania przerwać. Jeśli jednak będzie się to czynić ostrożnie, za pomocą haseł nie budzących żadnych podejrzeń, a także przy pomocy szlachetnych i ideowych ludzi, zachowujących się tak, jakby przemawiał przez nich Duch Święty, sukces będzie pewniejszy. No więc, ja, nikomu nieznany bloger i postać całkowicie nieważna, ogłaszam już dziś, na wszelki wypadek, że widzę co jest grane. I ten numer nie przejdzie. Biorę też na siebie wszystkie ewentualne szyderstwa i kpiny wynikające z takiego jak wyżej postawienia sprawy. Rewolucji nie będzie. Odwołamy ją. Amen.tagi: rewolucja  polityka  telewizja  sądy  hołownia 

gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 10:05
55     3215    20 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gorylisko @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 10:26

hmmm no taaak... swego czasu jak słyszałem gadki typu "społeczna gospodarka rynkowa" to zawsze pytałem a co to jest aspołeczna albo niespołeczna gospodarka rynkowa... chwyt stary i oklepany w propagandzie bolszewickiej... skoro nie będziesz popierał szymka to nie jesteś członkiem społeczeństwa ale... insektem/szkodnikiem/kułakiem/żydem... etc. (niepotrzebne skreślić, potrzebne podkreślić albo użyć bolda) zdaje się, że  hołownia został namaszczony na ukochanego przywódcę takiego kim ir sena dla Polaków... ciekawe kiedy powoła swoje ss ?

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 11:17

Jeśli dobrze zrozumiałem to Szymon ma być takim DUDA++. :)

Czyli, że ma być DUDA-Szymon=DUDA--.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 11:18

 

 No więc, ja, nikomu nieznany bloger i postać całkowicie nieważna, ogłaszam już dziś, na wszelki wypadek, że widzę co jest grane. I ten numer nie przejdzie....

Rewolucji nie będzie. Odwołamy ją. Amen.

https://twitter.com/RadTradCatholi7/status/1193166404394061825

https://twitter.com/St_Janecki/status/1191764296625246208

https://twitter.com/St_Janecki/status/1191772294579929088

Here are some of the messages the left has been giving America’s/polskim i in./ young people:

— Your past is terrible, and your future is terrible.

The American past is a story of genocide, slavery, racism, patriarchy and colonialism. You should be ashamed of it.

As regards your future, your very existence is in jeopardy

 

— If you are a girl, you should know that American society has contempt for you. 

— If you are a young black, the most important thing for you to know is that this country loathes you — that racism is “part of our DNA,” as President Barack Obama put it 

— If you are a young Latino, know the white majority is so xenophobic that if it could, it would expel you from the country. 

— If you are a white male, you are the recipient of unearned privilege, and you are a racist.

— Boys and girls, you need to know from as young an age as possible that there is actually no such thing as “boys and girls.”

— Young people, you should know that there is no God. So don’t look to God or religion for meaning. 

— Christianity, the religion of the great majority of Americans since America’s founding, the religion of nearly all your parents or grandparents, justified slavery, the slaughter of Native Americans and the persecution of gays.

— Western civilization is nothing for you to be proud of. It is neither culturally nor morally superior to any other civilization or culture.

— You have few American heroes.

https://www.dailywire.com/news/prager-your-past-is-terrible-and-your-future-is-terrible-what-the-left-tells-young-americans?%3Futm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=dwtwitter 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @ikony58 10 listopada 2019 11:18
10 listopada 2019 11:32

Ciekawe, a najbardziej to czym Janecki barwi sobie łepetynę?

zaloguj się by móc komentować

kalixt @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 11:58

Hołownia ma taki sam obłęd w oczach i grymasach twarzy, jak Greta Thunberg. Faktycznie byłby z niego Robespierre jak się patrzy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 12:10

Może tak na wszelki wypadek złożę oświadczenie, że pan Szymon Hołownia ur. w 1976 r. w Białymstoku - jako kandydat na prezydenta RP (lub jakikolwiek inny publiczny urząd wybieralny) - nie ma mojego poparcia. Więc to oznacza, że nie ma poparcia całego społeczeństwa tylko "społeczeństwa minus  jeden głos".

Niech sobie podpisuje cyrografy jakie chce, jego sprawa, ale podpierać się "całym społeczeństwem" - nie ma prawa.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gorylisko 10 listopada 2019 10:26
10 listopada 2019 12:42

Społeczna gospodarka rynkowa to pojęcie bardzo dobrze zdefiniowane. I z tym, co się u nas, czy w dzisiejszej Europie wyprawia nie ma nic wspólnego. Ale, tak samo jak cytatów z Ewangelii, można tego pojęcia używać do różnych celów. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 10 listopada 2019 12:10
10 listopada 2019 12:48

jego posiadanie praw lub ich nie posiadanie nie interesuje - liczy się tylko cel i budowanie scenografii w cyrku społecznego życia

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @pink-panther 10 listopada 2019 12:10
10 listopada 2019 12:48

On to zlekceważy, bo społeczeństwo jest reprezentowane przez wybrańców, a ci wypowiadają się w jego imieniu w mediach

zaloguj się by móc komentować
gabriel-maciejewski @gorylisko 10 listopada 2019 10:26
10 listopada 2019 12:50

Niebawem je powoła, spokojna głowa

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 13:33

> Rewolucji nie będzie. Odwołamy ją. Amen.

Amen.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Andrzej-z-Gdanska 10 listopada 2019 11:17
10 listopada 2019 13:39

Już to pisałem:
Jeżeli wystartuje to po to, żeby odebrać głosy Dudzie uniewmożliwiając jego reelekcje w pierwszej turze. Razem z Braunem albo innym kandydatem Konfederacji zrobi to skutecznie. I co najlepsze, nikt nawet nie piśnie, no bo przecież wszyscy od lewa do prawa wierzą już ślepo, że rozstrzygnięcie wyborów prezydenckich po dogrywce jest oczywistą oczywistością, nie ma innej  opcji.

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 13:42

Może masz rację, ale ja tu widzę, o wiele poważniejszy problem.
Bo o ile mieliśmy "Kościół Toruński i Łagiewnicki", teraz rozkręcono aferę na ostro, każdy ksiądz który go zapraszał na szopkę w parafii będzie się musiał zadeklarować, nagle się okaże całkiem jawnie i wprost, że Kościół może się angażować w słuszną politkę, a nie może w niesłuszną. Będą musieli go jawnie poprzeć i podział jaki się dokona może mieć nieprzewidziane konsekwencje.

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @stanislaw-orda 10 listopada 2019 14:13
10 listopada 2019 14:20

Dokładnie, szczegółnie, że EGO każdego takiego biedaka, nie pozwoli mu powiedzieć, "pomyliłem się" zapraszając tego patałacha.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @parasolnikov 10 listopada 2019 14:20
10 listopada 2019 14:21

Zapraszając, popierając, opowiadając jaki to on świetny itd. ...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @parasolnikov 10 listopada 2019 13:42
10 listopada 2019 14:32

Słusznie prawisz, zapomniałem, że on objeżdżał kraj z tą swoją szopką

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @parasolnikov 10 listopada 2019 13:42
10 listopada 2019 14:44

Coś mi chyba umknęło. Jaką szopkę?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Kuldahrus 10 listopada 2019 14:44
10 listopada 2019 14:47

Zapraszali go żeby śpiewał i tańczył na ołtarzu czyż nie? I co teraz?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Kuldahrus 10 listopada 2019 14:44
10 listopada 2019 14:50

Wiesz no jak kto reklamował jego książkę w ogłoszeniach duszpasterskich to co teraz zrobi?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 14:51

Stare wypróbowane dobre   wzory zawsze w cenie:

http://stanislaw-orda.szkolanawigatorow.pl/juriew-dzien

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @parasolnikov 10 listopada 2019 14:50
10 listopada 2019 14:55

Aha. O to chodzi.

Pytanie jak była ilość tych księży, którzy zapraszali go do parafii.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Kuldahrus 10 listopada 2019 14:55
10 listopada 2019 15:36

No wiesz! Przestań zdawać kłopotliwe pytania. 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk 10 listopada 2019 15:36
10 listopada 2019 15:44

A to na prawdę ma znaczenie?  Myśliz, że co pięciu ich było?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 16:04

W kontekście elekcji prezydenckiej chciałbym powiedzieć, żeśmy w znaczeniu duchowym nigdy nie opuścili pola bitwy pod Mątwami.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @parasolnikov 10 listopada 2019 15:44
10 listopada 2019 16:20

Może nie aż tylu, ilu mogłoby się wydawać.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 17:54

'' Polityka Jezusa: chcesz - jak Jakub z Janem - zająć miejsce zaraz przy Kierowniku, współrządzić światem? Taka chęć to nic zdrożnego, możesz. Tyle, że musisz zgodzić się na pewien rewolucyjny pomysł: tym więcej ciebie, im mniej.'' Hołownia Szymon   https://www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny/posts/668840336574094/

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 18:09

No to coś mnie się rozjaśnia dlaczegóż pan Szymon nie zgodził się na rejestrację swojego wizerunku na konferencji Sabre 19. To, że pan Irenueusz Krosny nie zgodził się było normalne - jest twarzą kampani reklamowej banku premiera Mateusza.

Konferencja była we wrześniu, zakładam więc, że negocjacje biznesowe pan Szymon już wtedy prowadził. A teraz jedynie po zakończeniu i dograniu warunków, spontanicznie podjął decyzję o kandydowaniu :) Jak każdy dobry aktor !

zaloguj się by móc komentować


Paris @parasolnikov 10 listopada 2019 14:21
10 listopada 2019 18:51

W mojej parafii...

... ani poprzedni ani obecny proboszcz czy RP  zadnego takiego patalacha z gw  NIGDY  nie zapszaszali... i nie zaprosza.  W sasiedniej blonskiej tez takie "wydarzenia kulturalne" w kosciele nie mialy miejsca.  Jestem przekonana, ze jednak z tym calym  holownia niewielu parafian w skali Polski chcialo sie "ewangelizowac".

Ten "obled" jak go pompuje gw to moze miec miejsce tylko wsrod wyksztalcUnyH "nowoczesnych sloikow",  z wielkich miast... i to tez nie do konca.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 18:54

Adam Małysz wystartuje; dajcie spokój.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ArGut 10 listopada 2019 18:09
10 listopada 2019 19:06

Slusznie Pan zaklada...

... warunki teraz zostaly dograne... no i teraz bedziemy miec struganie "kandydata" na prezydEta  z michnikowego  kartofla... i  pApowanie w sAdaRZaH  !!!

Smiechem ich tylko zabic.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @krzysztof-laskowski 10 listopada 2019 16:04
10 listopada 2019 19:12

Panie; poważny pan jesteś? Bitwa pod Mątwami; dobrze jak będą w krawatach i disco nie będą tańczyć.

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 10 listopada 2019 18:54
10 listopada 2019 19:15

Wszystko mozliwe...

... wsrod tych "politycznych swin" w naszym nieszczesnym kraju... a wiekszosc sportowcow czy ich rodzin juz sie "zasluguje"  Ojczyznie... szczegolnie na pudelku albo jakims innym istagramie...

... wszedzie same "wolne krowy"... i "byki"  !!!

 

Wiec,  pozyjemy - zobaczymy.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 10 listopada 2019 19:15
10 listopada 2019 19:28

Tak jak już tu pisałem, sportu nie lubię, nie uprawiam, nie rozumię i nie oglądam. "Wolne krowy" chyba jednak ulegną wyrżnięciu jak to postulowała red. Danuta Zagrodzka dawno, dawno temu...https://www.newslubuski.pl/spoleczne/item/7366-wolne-krowy-deszczna-nadal-potrzebuja-pomocy-przed-nami-jeszcze-wieksze-wyzwanie.html

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @porfirogeneta 10 listopada 2019 19:12
10 listopada 2019 19:36

Myślę o doktrynie, nie o personaliach.

zaloguj się by móc komentować


gorylisko @Grzeralts 10 listopada 2019 12:42
10 listopada 2019 21:20

hmmm... ja jestem z natury nieufny co do pojęć tego typu... np. wobec demokracji socjalistycznej czy wobec krzesła elektrycznego... genaralnie ludzka aktywność ma miejsce w społeczeństwie jako takim... więc albo mamy gospodarkę rynkową albo nie... zdaje się, że KTOŚ kiedyś powiedział "niech mowa wasza oznacza, tak, tak a nie, nie a co ponadto, to od złego jest..." rynek to rynek a bez spoleczeństwa nie istnieje...

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @krzysztof-laskowski 10 listopada 2019 19:36
10 listopada 2019 21:40

Taka jest dotryna demokratury przecie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
10 listopada 2019 21:49

To znacznie więcej niż demokratura.

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 10 listopada 2019 19:28
10 listopada 2019 22:03

Pewnie tak...

... jak cale rolnictwo w Polsce.  W tej chwili ponoc zarznieciu ulega drob.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gorylisko 10 listopada 2019 21:20
10 listopada 2019 22:11

Ale to jest akurat bardzo konkretny model gospodarczy. Od socjalizmu daleki, za to do pogodzenia z nauczaniem społecznym KK. Twórcą pojęcia jest Alfred Müller-Armack, ale bardziej znany jest w związku z nim Ludwig Erhard

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 10 listopada 2019 22:03
10 listopada 2019 22:18

Niech pani nawet tak nie żartuje; właśnie rozwaliłem szklarnie (wiadomo ślad węglowy) i przymierzałem się do małej hodowli kur na jajka...A na serio? Najpierw futerka, a potem się za inne gałęzie hodowli wezmą, z "postępęm" żartów nie ma. A drobiu nie mam i tak co chować bo lisów tyle w okolicy że i tak nie da rady.

9

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @genezy 10 listopada 2019 11:32
10 listopada 2019 22:31

raczej nie czytam komentarzy- trafilem na twój,

odpowiadam - matematyką

Postmodernist Math

After learning this, the students are then supposed to “create counter-narratives about the origins of mathematical knowledge.” Generally, a “counter-narrative” is an alternate explanation. This process is typically postmodernist. It cast doubt on absolute truth and certainties. What possible gain can a student make by devising another explanation for the development of the conventional system of mathematics when the facts are well established?

 

The recent controversy over the proposed California Social Studies Curriculum is one example. This proposal was so ridiculous that the word history was spelled hxrstory (pronounced her-story) to be more inclusive. Fortunately, this proposal was rejected. However, similar minds in Seattle appear to be hard at work to repackaging those errors to appear more palatable to the general public.

A Strange Brew of Math and Ethnic Identity

The Seattle public schools have devised a curriculum that is even more absurd than the California effort. Its “K-12 Math Ethnic Studies Framework” established a new postmodernist benchmark, which all intelligent and discerning people should oppose.

Even its title generates skepticism. Ethnic studies were part of the social science program in California. What possible connection do ethnic studies have with mathematics?

Indeed, this framework is not about building math skills for all students. It’s more about “social justice.”

The framework is organized around four themes:

  • Origins, Identity, and Agency
  • Power and Oppression
  • History of Resistance and Liberation
  • Reflection and Action

The Racism of Mathematics

Analyzing any of these four themes could fill an entire article. This one will focus on the first theme, “Origins, Identity, and Agency.”

What do these ideas have to do with mathematics?  The Seattle reply is a classic piece of edu-speak. It explains that “Origins, Identity and Agency, as defined by ethnic studies, is the ways in which we ​view ourselves as mathematicians ​ and members of broader mathematical communities. Mathematical theory and application is​ rooted in the ancient histories of people and empires of color. All human endeavors include mathematical thinking; from humanities to the arts to the sciences.” (Emphasis in the original.)

The “Learning Targets” and the “Essential Questions” within the curriculum reveal the agenda of the  Seattle school authorities.

The first concept introduced is that the present mathematical system developed in places other than Europe and America. So far, so good. The standard set of numerals in use today is often called “Hindu-Arabic” based upon the fact that the numbers themselves developed in the areas that now contain several Arab nations and Northern India. Starting about 800 A.D., they gradually replaced the more cumbersome Roman numerals. This is factual.

Postmodernist Math

After learning this, the students are then supposed to “create counter-narratives about the origins of mathematical knowledge.” Generally, a “counter-narrative” is an alternate explanation. This process is typically postmodernist. It cast doubt on absolute truth and certainties. What possible gain can a student make by devising another explanation for the development of the conventional system of mathematics when the facts are well established?

This postmodernist approach is reflected in two of the essential questions found in the program. The first is “How important is it to be Right? What is Right? Says Who?” The second is even more obtuse, “What is the difference between being right and being a learner?”

While there is nothing wrong with questioning questionable ideas, facts must be accepted and applied, especially in the hard science of mathematics. Any other result is disastrous. A bridge engineer who used an alternate set of calculations could kill thousands of innocent people. If an architect and a builder use two different sets of principles, the resulting building will collapse. Speeding motorists will have difficulty convincing a police officer that they apply a counter-narrative to the number fifty-five, and should be excused.

Notice also that there is a deliberate attempt to separate the fact “being right” and the “learner.” It is only by constructing this artificial dichotomy that the postmodernists can sow the doubt that facts exist and that learning them is worthwhile.

What makes this program so dangerous is that it will be implemented at all levels from kindergarten to grade twelve. While the well-trained mind can easily disregard such nonsense, impressionable minds are less discerning of this madness, especially when presented by teachers for thirteen years.

Academic Illusionists

The postmodernists are only one set of forces working to promote this kind of curriculum. Another dangerous group is the educrats and educationists who are trying to patch up the sinking ship of America’s schools. Their last significant effort, the much-despised “Common Core,” is rapidly sinking. Another goal, eliminating the “achievement gap” between races and sexes, also goes unrepaired.

For these officials, such curricula divert the public’s attention from the size and expense of their errors.

A recent story in U.S. News documents the failure.

“Over the past decade, there has been no progress in either mathematics or reading performance, and the lowest-performing students are doing worse,” Peggy Carr, associate commissioner of the National Center for Education Statistics…. Carr said the score drops cannot be traced to any one specific student subgroup, as almost all of them logged declines. For example, black, Hispanic, Native American and white students in fourth and eighth grades scored lower in reading in 2019 compared to 2017.”

Waste on a Massive Scale

Common Core accomplished little during its short life (2010-2018). However, it came at a massive price.  The Washington Times quoted The Federalist’s Joy Pullmann’s estimate that “Common Core has cost the nation nearly $80 billion.” While private philanthropy financed many of the initial expenses, every school system in the nation wasted vast numbers of employee hours on this useless venture. They had to purchase books and manuals. Teachers had to write new lesson plans. Compliance officers were hired to ensure that districts met the new standards.

The educrats fear of being forced to account for those vast sums might explain their resorting to identity politics. Issues of race and ethnicity figure highly in the current public discourse. In their world, the lack of success can be packaged as a product of “systemic racism.” Their new mythology extends the racist label even to mathematics.

The exact mixture of mistaken ideology and outright deception is impossible to determine. Such ludicrous ideas must be exposed and resisted. Your children’s ability to add may depend on it.https://www.returntoorder.org/

 

 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Kuldahrus 10 listopada 2019 14:55
10 listopada 2019 22:38

Nie ma znaczenia, tu nie ma ich winy.

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 10 listopada 2019 22:18
10 listopada 2019 23:24

Wcale nie zartuje...

... juz mi dwie znajome mowily o likwidacji ferm drobiowych w ich okolicy (za Pultuskiem i dalej),  a i mama wspominala mi cos, ze i w RM tez o tym mowiono... do tego, juz od jakiegos czasu w godzinach przedpoludniowych jajka przed HM w Warszawie sa jakos dziwnie wyprzedane i po prostu ich brakuje.  Mama moja nie pamieta takich sytuacji wczesniej.

Tak wiec, pisze tylko o tym co slysze.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 10 listopada 2019 23:24
10 listopada 2019 23:45

No to się zlikwiduje, albo to pierwsza, albo ostatnia gałąź gospodarki do zlikwidowania? Niemieckie montownie, portugalskie dyskonty i Izraelskie start-upy będą, a jajka są niezdrowe.

zaloguj się by móc komentować

Zyszko @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 01:08

Hołownia kiedyś komentując słowa papieża o łajnie szatana pisał że wg niego prawdziwy katolik nie może mieć na koncie zapasu gotowki. W sensie że ma co miesiąc spłukiwać się do zera i ufać Bogu że za miesiąc nie zabraknie. Myślę że to ciekawy trop w jego politycznej ścieżce.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @Paris 10 listopada 2019 22:03
11 listopada 2019 14:04

To jedynie obserwacja lokalna czy ślad szerszego zjawiska ? Zamierzam zostać rolnikiem bo parę morgów dostałem po dziadkach. Tyle, że nie zamierzam produkcji uruchamiać a agroturystyką się zająć.

Na zasmakuj z UR gadałem z chińczykiem i gość jasno powiedział przyglądając się ogromnemu bykowi na ruszcie, że Polska to ZAGŁĘBIE DOBREGO i LUKSUSOWEGO jedzenia.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Zyszko 11 listopada 2019 01:08
11 listopada 2019 15:30

I jeszcze mówił, że na sądzie ostatecznym będã sądzić go zwierzęta. Wierzę, że nie wierzę w to co on.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ArGut 11 listopada 2019 14:04
11 listopada 2019 17:51

Bo to prawda...

... jeszcze jedzenie zdarza sie dobre i luksusowe, ale niestety jest to tendencja spadkowa. Brakuje mlodych, chetnych do ciezkiej pracy w rolnictwie - to jest rzecz nagminna  !!!  Ale zagraniczni sa zachwyceni polskim jedzeniem - sama jakies 3-4 tygodnie temu rozmawialam z mloda Murzynka z RPA, ktora kupowala ode mnie jajka, pomidory koktajlowe i kwiaty... i przedwczorajwczoraj tez przyszla kupic - powiedziala, ze chce zostac moja "stala" klientka.  Troszke sie posmialam i powiedzialam, ze o tym porozmawiamy w przyszlym roku, no i przystanela na to.

Co do likwidacji drobiu - asekurancko napisze, ze jest to obserwacja lokalna... byc moze otworza hodowle drobiu na Ukrainie  !!!

Co do Panskich zamiarow - to musi Pan cos zaczac robic... lepsze to niz czekanie az "koniunktura" sie zmieni, bo sie nie zmieni - chyba, ze na gorsze. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 10 listopada 2019 12:10
13 listopada 2019 23:58

Wczoraj w parku, pośród psiego towarzystwa, usłyszałam o tym aspirującym Hołowni Szymonie. No to im rzekłam /psiarzom/, iż ów wstępował trzykrotnie do Dominikanów, po czym występował. Podziałało jak woda święcona :))) 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować