-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Targi we Wrocławiu

Dawno mnie tu nie było i zapomniałem trochę jak to jest, na targach we Wrocku. Generalnie jest dobrze, ale wczoraj na przykład zabrakło identyfikatorów. Nie wiem jak to się mogło stać, ale jakoś się stało. Jest tu 216 wystawców i wydrukowanie takiej liczby identyfikatorów nie powinno być chyba problemem. Nie wiem co trzeba zrobić, żeby zasłużyć na kartę parkingową, bo nikt mnie otwartym tekstem nie zapytał, czy taką kartę chcę. Okazało się, że ponoć taka informacja gdzieś się pojawiała, ale nie wiadomo dokładnie gdzie. No trudno, stać mnie na parking.

Wczoraj spędziłem na stoisku tylko cztery godziny, ruch był całkiem niezły i nie mogę powiedzieć jednego złego słowa na publiczność, która nie dość, że dopisała, to jeszcze wykazywała zainteresowanie książkami. Nie mówię tu o moich stałych klientach, ale on ludziach przypadkowych. Pierwszy raz zdarzyło się wczoraj, że kupił ode mnie książki chłopak młodszy od mojego syna, taki z ósmej klasy. Normalnie przyszedł i wziął pierwszy tom Baśni socjalistycznej, a do tego jeszcze pożyczył nań pieniądze od kolegi. Wszyscy, którzy stali przy naszym stoiku byli tym bardzo zdziwieni, ja także.

 

Okoliczności w jakich przyszło mi handlować są nader ciekawe, bo naprzeciwko mam stoisko z napisem „Różaniec polski”, gdzie prócz różańców można kupić też książki Cejrowskiego, a obok jest Krytyka Polityczna i cały czas kręci się tam Jaś Kapela. Mam nadzieję, że sam Cejrowski się nie pojawi, bo może nam, jak kiedyś w Krakowie, położyć całą sprzedaż. Zdarzyło się bowiem tak, że staliśmy naprzeciwko i fani pana Wojtka zablokowali całe przejście ustawiając się po autografy. Odcięli nas od klientów po prostu. No, ale bądźmy dobrej myśli.

Wyraźnie wzrosła liczba wystawców, ale być może wzięło się to stąd, że po raz pierwszy od kilku lat termin targów nie pokrywa się z terminem targów historycznych w Warszawie. To duży plus, bo do Wrocławia zawsze warto przyjechać. Jest tu lepiej niż na targach w Katowicach, które są w centrum miasta i teoretycznie mają wszelkie dane na to, by być imprezą dominującą w całym targowym kalendarzu. No, może poza targami warszawskimi. Centrum miasta plus aglomeracja to musi oznaczać sukces, a przynajmniej powinno. Okazuje się, że nie. Wrocław jest lepszy, mimo iż hala jest poza miastem właściwie, że trzeba daleko jechać, że miasto jest zakorkowane i wydostanie się z hali po południu jest w zasadzie niemożliwe. Ludzi było wczoraj sporo, a dziś spodziewam się, że będzie ich trzy razy tyle.

Po południu miałem wykład u Karmelitów, przyszło nadzwyczaj dużo osób. Nie spodziewałem się aż takiej ilości. Z Opola przyjechał magazynier, pojawiło się wiele nowych twarzy. W całej historii moich pogadanek wygłaszanych przy Ołbińskiej 1 nie było takiej frekwencji. Jestem więc dobrej myśli. Jest tylko jeden kłopot. Nie ma internetu, więc tekst wrzucę dopiero jak będę w Hali Ludowej. Na dziś to tyle, bo muszę jechać.tagi: targi we wrocławiu 

gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 10:26
42     2548    14 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gorylisko @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 10:44

autograf temu młodzianowi pan wpisał ? pewnie nie...szkoda...

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 11:07

Dla mnie dojazd samochodem na targi do Katowic to jak dojazd do hal Expo w Krakowie też samochodem ale z Krakowa. Katowice dodatkowo są ładne, parking przy Spodku i NOSPR-ze. Kraków oferuje parkowanie na osiedlu lub pod marketem.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 11:12

Ja dzieciakom w podstawówce opowiadam, jak było naprawdę. Niektóre dzieci są bardzo zszokowany, zwłaszcza informacjami o poczynaniach Anglików przeciwko RON. Dzisiaj dowiedzialy się o Lukarisie w związku z Chmielnickiego. Notatki też mają odpowiednie i uczą się z nich. Praca u podstaw. Będą efekty, bo niektórzy już mi mówią, że będą uważać na to, co jest napisane w tzw książkach historycznych. Jeden czyta nawet SN, choć wielu rzeczy nie rozumie. Jeszcze. 

zaloguj się by móc komentować

atelin @gorylisko 6 grudnia 2019 10:44
6 grudnia 2019 11:13

Wpisał, przy mnie się to działo. :-)

zaloguj się by móc komentować

umami @gorylisko 6 grudnia 2019 10:44
6 grudnia 2019 12:01

oczywiście, że tak :) całą dedykację

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 12:01

Klinika Języka jest pod Coryllus,

stoisko nr 116, 5—8 grudnia, Hala Stulecia zwana Ludową (albo na odwrót)

Mapka Targów w pdfie:

http://domliteratury.wroc.pl/uploads/contents/files/41/wtdk_2019_mapa_28.11.pdf

zaloguj się by móc komentować

umami @atelin 6 grudnia 2019 11:13
6 grudnia 2019 12:02

właśnie, i przy mnie też :)

zaloguj się by móc komentować

boomerang85 @gorylisko 6 grudnia 2019 10:44
6 grudnia 2019 12:30

A i trzeci świadek też jest

zaloguj się by móc komentować

bozenan @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 13:30

no tak, sąsiedztwo masz niekiepskie. Te różańce to w sumie zaskoczyły mnie bardziej niż sama krytyka polityczna, ale nie miałam nawet siły się zastanawiać nad tym, bo mnie trawiła gorączka i byłam tam wczoraj półprzytomna. 

Oby Wrocław zawsze Ci się dobrze kojarzył, wszak to był początek, 2011 rok, muzeum architektury i ten mały kulawy stolik plus dzikie tłumy ludzi. 

zaloguj się by móc komentować

moher @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 14:43

Być może chłopca zmyliło słowo "baśń" i ładnie wydana książka w ładnej oprawie ;)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 14:44

>  Jest tu lepiej niż na targach w Katowicach, które są w centrum miasta 

Powinienem być na targach w Katowicach. Zerknę, jak to wygląda i mogę dać znać.
 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 15:53

Internet na laptopie można mieć zawsze i wszędzie, jak tylko działa telefon komórkowy ☺

Telefony komórkowe z systemem Android, czyli praktycznie wszystkie na rynku poza iPhonem tego Appla, mają w konfiguracji opcję zrobienia z telefonu hotspota, czyli nadajnika WiFi, nie wnikając w szczegóły. Mam w telefonie angielski Android, więc nie wiem, jak to w polskiej wersji się nazywa. Wchodzi się tam, nadaje się nazwę i hasło i się uruchamia i pokazuje się ikonka w pasku telefonu u góry.

W laptopie otwieramy połączenie z Internetem i wybieramy tę nazwę, którą nadaliśmy w telefonie i wpisujemy hasło. Laptop łączy się z Internetem via telefon komórkowy.

Często z tego korzystam "na mieście", jak WiFi gdzie ma być, okazuje się do bani.

Pliki tekstowe pojemnościowo, to są śladowe ilości danych. Tak więc pula dostępu do Internetu z telefonu komórkowego, gdy nie ma się dostępu bez limitu (ja nie mam), zmniejszy się zupełnie niewiele.

Jak ten broadband w domu ci padnie, a zdaje się ma tak często, korzystaj z telefonu komórkowego, tak, jak to opisałem. Bo to działa właśnie.

zaloguj się by móc komentować

tadman @moher 6 grudnia 2019 14:43
6 grudnia 2019 16:05

Dzisiaj Mikołajki, więc być może kupił dla dziadka lub ojca. 

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 17:12

Zawsze to powtarzam, że Hala Ludowa(Stulecia) jest idealnym miejscem do robienia targów(jakichkolwiek) we Wrocławiu, przede wszystkim ze względu na duży parking(jak na Wrocław) i też ze względu na dojazd. Bo akurat we Wrocławiu to do centrum jest koszmarny dojazd, tak samo jest z miejscami do parkowania w centrum.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland 6 grudnia 2019 15:53
6 grudnia 2019 18:15

Uważam, że to jest ważne, więc dodaję, jak to jest w wersji polskiej, bo zmieniłem właśnie chwilowo na moim telefonie wersję językową na polską.

Mój Android to nieco starszawa wersja, bo 5.1.1 ale na nowszych wersjach jest to na pewno podobne.

Tak więc klikamy na:

- Ustawienia systemu

- Wybieramy Udostępnianie Internetu

- Wybieramy Router Wi-Fi

a potem już jest napisane, co robić ☺

Zachęcam do korzystania, bo ja tak robię od wielu lat i mam Internet w moim notebooku, czy tablecie na największym nawet zadupiu, oczywiście, jak tylko jest w zasięgu sieć komórkowa, a ona już jest naprawdę wszędzie tam, gdzie ma być

zaloguj się by móc komentować

atelin @moher 6 grudnia 2019 14:43
6 grudnia 2019 18:15

Nie. Miał pełną świadomość na co siłę rzucił. 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @atelin 6 grudnia 2019 18:15
6 grudnia 2019 18:19

Jeżeli tak było, a było, to nie dziwię sie Gabrielowi, że dostał nowych skrzydeł do działania, o czym zresztą wspomina. To największa nagroda dla twórcy.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @cbrengland 6 grudnia 2019 18:15
6 grudnia 2019 19:29

Super ! Dzięki za radę. Mam takie 2 m-ce letnią porą tam gdzie diabeł powiedział dobranoc.Zasięg w handy mam ,plus do syta internet,lecz problem z laptopem.Tak zrobię... Jakoś to zgapiłam...

zaloguj się by móc komentować

Nova @gabriel-maciejewski
6 grudnia 2019 19:44

 Miło było znowu Pana spotkać i uścisnąć rękę. Serdecznie Pozdrawiam.Dziękuję za rewelacyjne produkty Pana wydawnictwa. Życzę jak największego Darz Bór na targach.

Stanisław Klepczyk

 

zaloguj się by móc komentować

Chinczyk @cbrengland 6 grudnia 2019 15:53
6 grudnia 2019 20:40

Iphony też mają funkcję hotspota.

zaloguj się by móc komentować

onyx @cbrengland 6 grudnia 2019 18:19
6 grudnia 2019 20:48

A jak interneta brakuje z abonamentu to można kupić kartę do Aero2 i śmigać na darmowym. Przynajmniej w Polsce. Ja tak robię jak chce coś obejrzeć w lapku poza dostępem do wi-fi.

zaloguj się by móc komentować

bendix @cbrengland 6 grudnia 2019 18:15
7 grudnia 2019 04:58

Rozbroiłeś mnie :-)))))

NETGEAR Aircard

To znacznie lepsze rozwiązanie ;-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @BTWSelena 6 grudnia 2019 19:29
7 grudnia 2019 05:16

Jeżeli "tam gdzie zły powiedział dobranoc" jest zasilanie (a jak rozumiem jest) to lepszym rozwiązaniem będzie choćby np. Huawei b315. Polecam. Grosze kosztuje.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @bendix 7 grudnia 2019 04:58
7 grudnia 2019 06:04

Zawsze coś nie tak i ja wiem lepiej. Inaczej juz komentować się nie da. To jest okropnie denerwujące. Rozmawiajmy, a nie udowadniajmy wszystkim wokół, że wiem lepiej od drugiego.

Ok, zgadzam się ale czy na pewno będąc "na mieście" albo na tym zadupiu ja mam stale zaprzatac sobie głowę innymi gadgetami? Telefon mam zawsze przy sobie. Jak chcę coś wiecej łapie tableta albo notebooka i jadę. Chcę Internet na tych sprzętach? Chwila moment, tak jak to opisalem powyżej i już. Internet jest wokół mnie do dyspozycji z mojego telefonu komórkowego. I to bardzo często nie tylko dla mnie, bo "na mieście" czy gdzieś na wsi nie jestem sam i każdy z nas ma swój sprzęt tam z Internetem z tej komórki właśnie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @cbrengland 7 grudnia 2019 06:04
7 grudnia 2019 06:13

Bez urazy ale poczułem się jak bym w Polsce był jaskiniowcem :-)

Z drugiej strony jesteś trochę niekonsekwentny. Jeżeli jedziesz gdzieś i masz tylko telefon to jak to się dzieje że masz jeszcze w tej głuszy przy sobie notebooka ;-) On trochę waży :-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @cbrengland 7 grudnia 2019 06:04
7 grudnia 2019 06:18

A jeżeli używasz tableta to on nie ma modemu LTE? To jakiś "bieda-tablet imitacja" któręgo używanie z zasady ma średni sens.

zaloguj się by móc komentować

bendix @cbrengland 7 grudnia 2019 06:04
7 grudnia 2019 06:39

W mojej ojczyźnie Polsce nie panuje pod względem technologicznym "epoka kamienia łupanego"

Można w każdym kiosku kupić 20-30 GB w "pre paydzie" za 20-30 złotych.

W abonamentach wychodzi dużo taniej. Z opowieści kuzyna z krainy Elżbiety (New Castle) wynika że jest dużo drożej i dużo gorzej.

Gdzie się nie ruszę w Polsce to mam w zasięgu kilka pasm LTE (800, 1900, 2100)

Jeszcze raz wybacz, ale troche mnie rozbiła Twoja instrukcja jak zrobić hot spota z telefonu :-(

zaloguj się by móc komentować

Aquilamagna @bendix 7 grudnia 2019 06:39
7 grudnia 2019 09:48

Jeszcze raz wybacz, ale troche mnie rozbiła Twoja instrukcja jak zrobić hot spota z telefonu :-(

Jednakowoż BTWSelenie się przydała, a i Coryllus mógłby skorzystać, bo to, że nie ma internetu w mieście w Polsce, nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

Mając więc generalnie rację, niepotrzebnie rozjeżdżasz cbrenglanda. To nie była instrukcja dla Ciebie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Aquilamagna 7 grudnia 2019 09:48
7 grudnia 2019 10:29

Ależ nikogo nie miałem zamiaru rozjeżdżać. Po prostu trochę mnie to uraziło.

Co do gospodarza to sądze że sobie radzi (-:

zaloguj się by móc komentować

bendix @Aquilamagna 7 grudnia 2019 09:48
7 grudnia 2019 10:37

" że nie ma internetu w mieście w Polsce, "

To tego to jest nieprawda.

Może być słabo, ale zawsze jakaś łączność jest. Sam mam działkę na odludziu ale LTE 800 (MHz) jest.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 7 grudnia 2019 10:37
7 grudnia 2019 10:38

Errata "to jest nieprawda"

zaloguj się by móc komentować

bendix @Aquilamagna 7 grudnia 2019 09:48
7 grudnia 2019 10:51

To nie jest portal: "jak używać klawiatury"

Ufff.

zaloguj się by móc komentować

Aquilamagna @gabriel-maciejewski
7 grudnia 2019 10:55

"to jest nieprawda"

No to przecież piszę, że to nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością

Nie ma sporu. Są "białe plamy", ale nie w miastach i ich okolicy.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Aquilamagna 7 grudnia 2019 10:55
7 grudnia 2019 10:59

Oczywiście że nie ma sporu :-)

Pozdrawiam serdecznie.

ps. Jest już w Polsce mało białych plam.

http://beta.btsearch.pl/

zaloguj się by móc komentować

bendix @Aquilamagna 7 grudnia 2019 10:55
7 grudnia 2019 11:04

Jeżeli nie ma jednego operatora to działa inny. Tak jak u mnie na "zadupiu"

Działa LTE bez zewnętrznych anten.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Aquilamagna 7 grudnia 2019 10:55
7 grudnia 2019 11:10

Zawsze gdzieś w okolicy około 10 km jest BTS. Nie wiem jak w wysokich górach. Możliwe że nie ma łączności z Juhasami wypasającymi łowieczki.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Aquilamagna 7 grudnia 2019 09:48
7 grudnia 2019 16:17

Dzięki, bo tak to właśnie miało być.

Nie jestem jakimś guru w komputerach ale wiem o nich trochę więcej, niż przeciętny Kowalski. Sam złożyłem kiedyś kilka PC-tów. A byłem też managerem w niemieckiej firmie w Polsce w latach 90-tych, a ona właśnie przenosiła się do Polski. Cokolwiek przychodziło z Niemiec przechodziło przez moje ręce. Więc stale zmieniałem swoje procesory i dyski twarde i monitory na te nowsze, z Niemiec. Miałem w dupie właściciela i "kroiłem" go równo, bo na to zasłużył (to ten od "polnische Schweine, jak ktoś pamięta moje stare komentarze).

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @bendix 7 grudnia 2019 10:59
7 grudnia 2019 16:25

Jasne, że nie mam do ciebie pretensji. Może forma troszkę.

Tak, masz rację. Tutaj w tym UK to są barany i taki mają sprzęt. Wydawało by się, że oni są bardziej do przodu, niż Polska. Okazuje się, że nie. Już parę lat temu to skontatowałem. A dzisiaj okazuje się, że nie tylko barany angielskie są ale i amerykańskie, bo Chińczycy dali w pysk Ameryce swoją technologią.

Naprawdę im kibicuję, chociaż nie zapominajmy, że to komuniści. Ale cokolwiek się dzieje kontra Ameryce i temu tutaj królestwu, jestem za.

Tak ogólnie powiem. Naszym celem powinna byc destrukcja tego angielsko języcznego świata. I wbrew pozorom, to chyba da się zrobić. Bo obserwuję ich zadyszkę. Trzeba ich zacząć dobijać.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @cbrengland 7 grudnia 2019 16:25
7 grudnia 2019 17:31

wystarczy jeszcze troche zaczekac.

Jesli Atlanci nie wywołają dużej wojny w ciągu najbliższych 2-3 lat, aby utrącic chińską konkurencje, to będzie po nich.

Trump apeluje do Banku Światowego o zaprzestania kredytowania chińskich inwestycji. Czyli że jankesi  mają nóż przy gardle.

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 7 grudnia 2019 17:31
7 grudnia 2019 17:39

Tfu, tfu prze lewe ramie. Oby nie było żadnej wojny )-:

zaloguj się by móc komentować

bendix @cbrengland 7 grudnia 2019 16:25
7 grudnia 2019 17:41

To lepsi Chińczycy? Ogólnie nienawidze każdych komunistów.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Aquilamagna 7 grudnia 2019 09:48
8 grudnia 2019 22:31

Dzięki .Naprawdę ta instrukcja będzie mi pomocna.Bo jest tak,że zawsze mam laptopa i chcąc korzystać,muszę przejść do domu krewnych,co mnie krępuje i ogranicza nocną porą.Na dobre łącze muszę podpisać za ciut długą umowę.Odpada ,inne gadżety też. A w komórce mam do czorta i popłynę jak autostradą. Wygodnie...Są takie zadziwiające dziury w Polsce,lecz akurat tam, na stacje przekaźnikowe na komórkę w porządku...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować