-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Tapeta pana Sośnierza czyli formatowanie prawicy

Nie mam siły na pisanie czegoś poważnego, może jutro będzie lepiej. Tak więc dziś będą żarty, ale też ważne ogłoszenie

 

Proszę Państwa w związku z pandemią koronawirusa i zarządzeniami administracyjnymi konferencja, która miała się odbyć w Kazimierzu Dolnym w dniu 28 marca zostaje przesunięta na dzień 14 listopada 2020 roku. Informację do wykładowców już wysłałem, będę ją także wysyłał do Państwa, ale zajmie mi to trochę czasu, dlatego też do 27 marca będę umieszczał tu takie ogłoszenia. Uwaga – przesunięte zostały także wszystkie rezerwacje pokoi, które Państwo opłacili. Niech nikt nie jedzie do Kazimierza w dniu 27 i 28 marca.

 

Dowiedziałem się wczoraj czy przedwczoraj, że na jakimś spotkaniu, gdzie omawiane być miały sprawy kierowców, pan Dobromir Sośnierz zaprezentował wszystkim zebranym tapetę ze swojego laptopa. Na tej tapecie widoczna była piersiasta dama ułożona w pozie więcej niż zachęcającej. Nikt oczywiście nie robiłby z tego afery, gdyby nie fakt, że pan Sośnierz jest przedstawicielem środowiska konserwatywnego, katolickiego i patriotycznego. Ponieważ ani goła baba w komputerze Sośnierza, ani zachowania Jacka Bartyzela, który ten komputer gwałtownie wyłączył, nie są dla mnie żadnym zaskoczeniem, postanowiłem skreślić kilka słów na temat tak zwanego formatowania prawicy.

Działania skrajnej prawicy w Polsce przypominają dość wyraźnie działania niektórych sekt w łonie prawosławia. To znaczy, ludzie nie mający talentów, możliwości, preferencji nawet, a jedynie chęci, zaczynają wierzyć, że mogą wszystko. Są zwykle izolowani, ale ową izolację postrzegają jako wartość samą w sobie, są podzieleni, albowiem ich działania są inspirowane, choć oni tego nie widzą. No, a ich najważniejszą misją, jest stworzenie hierarchii, w której będą awansować. Jeśli idzie o sekty w prawosławiu, chodziło zwykle o to, by wyznaczyć Jezusa i apostołów. Potem zaś odegrać, nieraz wraz z tragicznym finałem, wszystkie sceny z Nowego Testamentu. Po to oczywiście, by zbawić i ocalić zły i zepsuty świat. Jasne jest, że działania prawosławnych sekt były inspirowane i kontrolowane przez ochranę. Nie mogło być inaczej. Jeśli zaś nie były akurat pod kuratelą tej wesołej kompanii, to – jak słowackim druciarzom – patronowała im H-K Stelle, albo wywiad z Berlina. W łonie polskiej prawicy jest trochę inaczej, bo nikt nie szykuje się na śmierć, a wszyscy chcą długiego i szczęśliwego życia. W nim także – w tym swoim długim i szczęśliwym życiu – upatrują szczęście nas wszystkich. Nie przyjmując przy tym do wiadomości, że my się z nimi nie zgadzamy.

Przejdźmy teraz do konkretów. Na co wskazują upodobania pana Sośnierza, bynajmniej nie dziwne, raczej typowe, których ja nie mam zamiaru potępiać? Na pewną dwoistość w podejściu do zagadnień będących podstawą modus operandi polskiej prawicy. W skrócie da się to streścić w zdaniu – dziewczyny z cyckami tak, ale tylko dla nas. To jest, przyznam ciekawe podejście i ja je dokładnie pamiętam z czasów kiedy byłem mieszkańcem internatu. Ono było tam wręcz powszechne i też chodziło o dziewczyny na zdjęciach, a nie takie prawdziwe.

Wskazują one też na to, że żadna ideologia, nawet ta oparta o doktrynę Kościoła, ale realizowana bez kapłanów nie wytrzymuje prostej próby. Chodzi o uzyskanie rozgrzeszenia bez pokuty, lub o zlekceważenie tej pokuty. Mechanizm ten jest dobrze widoczny teraz, ale w przypadku prezydenta Macrona i kanclerz Merkel – zamykamy granicę, kochajcie nas za to! Polaków, którzy zamknęli granice, macie nie lubić, bo to było złe zamknięcie granic. I ani słowa o tym, że wcześniej nie chcieliśmy tych granic zamknąć.

Tak wygląda modus operandi polskiej prawicy konserwatywnej. Mamy swoje życie i nic wam do niego, ale wy za to musicie zmienić swoje tak, by potwierdzić nim hasła przez nas głoszone. Inaczej być nie może, bo Sośnierz nigdy nie zrezygnuje z gołej baby na pulpicie, albowiem dostał na nią pozwolenie z H-K Stelle i już. Ma do niej prawo.

Ktoś powie, że trudno o polityka, który wiódłby przykładne życie. Rzeczywiście nie łatwo. Można jednak, mając świadomość własnych ograniczeń, nie eksploatować tematów i zagadnień z żelaznego repertuaru konserwatysty, albowiem są one już mocno zgrane i zdemaskowane po stokroć. To, że nikt nie robi z tego afery jest zasługą H-K Stelle, udzielającej różnych gwarancji i pewnego zawstydzenia ludzi świadomych okoliczności, którzy nie chcą podnosić kwestii naprawdę krępujących. I to także jest pewna zasada. O wiele łatwiej wytknąć komuś, że nie ma ślubu kościelnego i zrobić z tego dramat, niż wskazać na kogoś kto regularnie odwiedza burdel, albo ma trzy kochanki. Ten bowiem ostatni jest bardziej potrzebny, bardziej wyrobiony aktorsko, bardziej skłonny do kompromisów i łatwiejszy w prowadzeniu. I – co ważne – nigdy nie zostanie obsadzony w roli polityka lewicowego, bo tam takie kompromaty jak goła baba nie mają znaczenia. Liczy się tylko skala złodziejstwa, ale to i tak w końcowej fazie sprawowania urzędu. Dlatego też lewica jest zawsze silniejsza, lepiej zorganizowana i skuteczniejsza niż prawica. Ta ostatnia zaś kompletowana jest według zasady – rozporek, korek i worek. W kolejności, którą wymieniłem, a nie w tej, którą stosowano za komuny wobec księży – korek, worek i rozporek.

Czy ktoś będzie pamiętał o wybryku Sośnierza? Oczywiście, że nie. Nie ma on już żadnego znaczenia. Może być nawet wykorzystany przy werbunku nowych, konserwatywno-prawicowych kadr, którym pokaże się, że proszę jednak można...ten konserwatyzm towarzyszu, wicie, rozumiecie, jest taki bardziej dla pucu, co każdy towarzysz w waszym wieku rozumie. Tu nastąpi mrugnięcie okiem i sprawa zostanie załatwiona.

Ktoś może zapytać – a co by się stało, gdyby jakiś cudem prawica pokonała wszystkie wewnętrzne ograniczenia, gdyby przestała być dysfunkcyjna, gdyby przestała wyżywać się w deklaracjach, a zaczęła działać? Do tego działać podstępnie i skutecznie? Co by się wtedy stało? Odpowiedź jest banalnie prosta. Zdetonowali by pedofila. On tam na pewno gdzieś jest i czeka na swoją kolej. Nie może być inaczej, bo tak podpowiada logika politycznych kombinacji prowadzonych w Polsce od lat. Zdetonowanie geja nie miałoby takiego znaczenia, bo on zostałby natychmiast wypchnięty, albo ukryty. Kiedyś był taki czaruś, co się z Giertychem pokazywał, nawet posłował w Brukseli. Nie pamiętam jego nazwiska. Nikt go chyba już nie pamięta, ale miał człowiek wielkie plany i ambicje. Był też często zapraszany przez media. No i jakoś zniknął. Ten numer już był i nie zostanie powtórzony. Gdyby jednak, w co nie wierzę, prawica zaczęła nagle działać naprawdę, a ja nie powiem nikomu, co według mnie znaczy – naprawdę – natychmiast zdetonowano by pedofila. I z tą ponurą myślą Was zostawiam.

 

Informuję też, że od wczoraj w sprzedaży jest trzeci tom Baśni socjalistycznej

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/basn-jak-niedzwiedz-socjalizm-i-smierc-tom-iii/

 tagi: prawica  konferencja  goła baba  ogłoszenie  sośnierz 

gabriel-maciejewski
17 marca 2020 08:45
28     2493    13 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @gabriel-maciejewski
17 marca 2020 09:05

Ale już poza wszystkim - facet, który działa w polityce, jest posłem, kręci się na różnych spotkaniach, ustawia sobie na tapecie gołą babę. Przecież musi chyba się liczyć, że ktoś to w końcu zobaczy. Zwykły nołnejm może sobie w domu ustawić gołą babę na każdym urządzeniu RTV, ale osoba publiczna? Albo więc musi to być człowiek nie nadający się intelektualnie do roli w którą próbuje się wepchnąć, albo zrobił to specjalnie, z wyrachowania, wiedząc że u dużej części młodych prawicowych mężczyzn ociepli to jego wizerunek. Tak czy siak mnie to nie dziwi. Dziwny niesamowicie jest ten facet, nawet jak na Konfederacyjne standardy...

zaloguj się by móc komentować

Krystian @Marcin-K 17 marca 2020 09:05
17 marca 2020 09:20

Ta baba jest goła bo ją 447 ogołociło...to taki jedyny dowód na to że osobniki na Ż dopieli swojego i posłowie Konfederacji mieli rację. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K 17 marca 2020 09:05
17 marca 2020 10:24

Mniej niż amator w polityce i tyle.

zaloguj się by móc komentować

JarekBeskidy @gabriel-maciejewski
17 marca 2020 10:34

Gęby pełne górnolotnych frazesów a na tapecie goła baba. To pewnie jest ten autentyzm, który ma pociągnąć młodzież ku prawicy, takiej prawicy jak mówią moje dzieci: " nanibowej". 

zaloguj się by móc komentować


ainolatak @gabriel-maciejewski
17 marca 2020 12:05

Pewien młody super nawigator powiedział mi jakoś w zeszłym roku, że jeśli Konfederacja miałaby dojść do władzy, to dopiero byśmy zobaczyli tą nową energię w łapczywości kasty gołodupców i konserwatywnym prawodawstwie dla reszty...

Więc lepiej niech zostaną na etapie tapet widocznych dla wszystkich.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ainolatak 17 marca 2020 12:05
17 marca 2020 12:13

Obawiam się, że nie zostaną

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ikony58 17 marca 2020 12:03
17 marca 2020 12:14

Niesamowity gość po prostu. Tu wykluczenie tu akceptacja, tu goła baba...mistrz świata. Pilnujmy go lepiej

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @JarekBeskidy 17 marca 2020 10:34
17 marca 2020 12:14

Tak, ja myślę, że on to zrobił specjalnie. To cwaniak

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @robert123 17 marca 2020 09:19
17 marca 2020 12:15

Teraz PiS będzie lewicą, wszystkie SLD-owskie złogi tam przejdą i będzie gites. Za pięć lat lewica znów będzie górą. Jeszcze Zandberga przyjmą do Pis

zaloguj się by móc komentować


JarekBeskidy @gabriel-maciejewski 17 marca 2020 12:14
17 marca 2020 12:20

Pan Dobroci pokazywał się publicznie z żoną i bodajże córką. Czekamy teraz na niepokorne media narodowe, sieci albo real24 jak zrobi wywiad z Panią Sośnierzową. 

zaloguj się by móc komentować

JarekBeskidy @JarekBeskidy 17 marca 2020 12:20
17 marca 2020 12:20

Pan Dobromir - miało być.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @magik2 17 marca 2020 12:27
17 marca 2020 13:35

Jednak ptaszynko droga,żaden magik z Ciebie,tylko (kurna) straszna cipcia..

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @JarekBeskidy 17 marca 2020 10:34
17 marca 2020 16:00

"Gęby pełne górnolotnych frazesów a na tapecie goła baba. To pewnie jest ten autentyzm, który ma pociągnąć młodzież ku prawicy, takiej prawicy jak mówią moje dzieci: " nanibowej"."

Ja czekam az na tapecie Sosnierza pojawi sie ogloszenie ze zaklada nowa partie - Republikanie Polska jest Okej.

I pokaze logo nowej jakosci politycznej: zdjecie Reagana, a pod nim dwie skrzyzowane strzelby i wiazka skor boborowych.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
17 marca 2020 16:12

Pan Dobromir to żadna prawica a tym bardziej skrajna i konserwatywna.

"...Jeden z trojga dzieci pana Andrzeja. Rocznik 1976. Zawód: informatyk, z wykształcenia teolog, a na internetowym czacie przedwyborczym w tym roku zadeklarował się jako katolik. Ale chciałby wyprowadzić religię ze szkół. Bo dla niego najważniejsza jest wolność, którą rozumie jako brak przymusu. Z tego samego powodu nie przeszkadzałyby mu małżeństwa homoseksualne. - Koniec reglamentowania małżeństw przez państwo - powiedział na czacie. Niech każdy zawiera umowę, z kim chce. Sam jest po rozwodzie..." . Działa u Korwina, drugiego aktywisty parafialnego. Ojciec pana Sośnierza zaczynał politykę od KLD czyli Januszka Lewandowskiego, był u Korwina a mandat poselski zdobył z Platformy. Dzisiaj chyba u pobożnego Gowina.

Córeczka pana Dobromira Milenka prezentuje swoje wyzywające erotycznie zdjęcia artystyczne. Daleko jej jednak do "mleczarki z laptopa Sośnierza". Ciocia Magdalenka ma wysokie poczucie humoru.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Szczodrocha33 17 marca 2020 16:00
17 marca 2020 16:13

Ja ostatnio jakimś zupełnym przypadkiem zwróciłem uwagę na orła w logotypie Konfy, wcześniej jakoś tego nie zarejestrowałem. Gdyby ktoś takie logo wykorzystujące nasze godło wykręcił w PO-KO czy Czerskiej to ci sami solenni patrioci zrobiliby tam jakąś wesołą i patriotyczna demonstrację. Nie będę tu tego wklejał z szacunku dla miejsca, ale warto zerknąć.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @ikony58 17 marca 2020 12:03
17 marca 2020 19:54

No nie, niemożliwe, przecież ten biust na ekranie to był wyraźny prostest przeciw przywilejom dla geyów, co zawiera się między wierszami pierwszych fragmentów wypowiedzi p. Sośnierza elegancko wymruczanych w stylu symbolu męskości Humpreya Bogarta: 

https://youtu.be/TmKBRCYq9ks

i ten zarost trzydniowy, proszą ja pana.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @magik2 17 marca 2020 12:27
17 marca 2020 19:58

Jakżesz bogata wyobraźnia literacka, i jakaż głębia metafory, myślenie z głębi, jak mawiał św. p. Ks. Tischner, metafory. 

I wcale nie chodzi mi o to, że się rymuje to z muchomory. 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Szczodrocha33 17 marca 2020 16:00
17 marca 2020 20:00

Patrząc na zachęcające wygibasy na Insta jego nastoletniej córki myślę, że tapeta się w zasadzie nie zmieni, a partia może przybrać nazwę RGW (Republika Goło i Wesoło), bo skórki bobrowe już nie modne... ;)

https://www.wykop.pl/wpis/46626545/oto-corka-dobromira-milena-sosnierz-cieszy-sie-wol/

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 17 marca 2020 16:12
17 marca 2020 22:12

"... na internetowym czacie przedwyborczym w tym roku zadeklarował się jako katolik." etc..

Postać żałosna. Nie da się spokojnie wysłuchiwać "liberalnych" argumentacji Sośnierza w kwestiach dla nas oczywistych. Omijam z daleka po jednym czy dwóch jego wystąpieniach /nie wysłuchanych do końca - nie szło/. No i wychował córkę iście po katolicku... Kiedy zatańczą oboje w tańcu z gwiazdami, jak Miler z wnusią?

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 17 marca 2020 22:12
17 marca 2020 22:23

Rodzina rodem aż z Głuchołaz/ów , gdzie po wojnie różni różniści się osiedlali. A tu taka komitywa z konserwatystą Korwinem. I takie piękne kariery polityczne tatusia i synusia. A córeczkę rzeczywiście wychował na wzór katolickiej skromności. Na końcu języka mam słowo "prowokacja".On tak pasuje do Marszu Niepodległości jak siodło do krowy,że polecę klasykiem.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @pink-panther 17 marca 2020 22:23
17 marca 2020 22:31

On nic wspólnego z Marszem Niepodległości nigdy nie miał, bo to wolnościowiec od Korwina - nawet wice tej partii. Marsz to Bosak i Narodowcy. Zobaczymy, czy Konfa przetrwa do końca kadencji.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 17 marca 2020 22:23
18 marca 2020 00:19

Młody Sośnierz jest do bólu nieznośnym doktrynerem, ośmiesza się w tych swoich "wolnościowych" zapędach. Ale stale jest zapraszany do mediów. Tak, tych niezależnych. Omijam faceta z daleka :( 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 17 marca 2020 22:31
18 marca 2020 09:03

niech sobie dalej maszerują bo i tak g... z tego wynika; ot, marszem do koryta i to jest doktryna

zaloguj się by móc komentować

Paris @qwerty 18 marca 2020 09:03
18 marca 2020 09:42

Swietne  !!!

Marszem... i pozostalymi  detymi  "akcjami"  merdialnymi - rowniez  DO  KORYTA - to jest ich "doktryna"...  i ich  "PRACA"  !!!

Tak pomagaja, tak o nas dbaja,  ze moja znajoma  nie mogla sie dodzwonic cale popoludnie sobotnie  na  "wirusowa  infolinie"  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @qwerty 18 marca 2020 09:03
18 marca 2020 09:53

Zgadza się, Mentzen tak się wylansował na Konfie, że zatrudnia nowych ludzi i założył oddział w Warszawie.

Coś ostatnio narzekali, że za mało dostają na utrzymanie biur poselskich.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 18 marca 2020 00:19
18 marca 2020 10:07

Bo to on ma być lansowany a nie ludzie z Marszu Niepodległości.Tamtych się okłada mandatami.On ma sprawić,żeby Konfederacja utrzymywała się poniżej 10%.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować