-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Sześciu króli musi odejść!

Ulegamy, nie wszyscy, ale wielu z nas, pewnemu niebezpiecznemu złudzeniu. Dotyczy ono kondycji intelektualnej i w ogóle ludzkiej, naszych przeciwników. Wierzymy mianowicie w to, że jeśli oni demonstrują agresywną głupotę to znaczy, że do niczego się nie nadają. Otóż jest dokładnie odwrotnie, a to kto reprezentuje jaki poziom jest w polityce najmniej ważne.

Zadzwoniłem wczoraj do znajomej, która obraca się – to może za dużo powiedziane – ale zna bardzo wpływowych i ważnych księży. Jeden z jej przyjaciół zaprosił ją na opłatek w tym roku i ona poszła. Na miejscu okazało się, że jej sąsiadem przy stole jest poseł Ryszard Kalisz. Tak właśnie. Pan poseł przeżegnał się, pomodlił, a potem dyskutował w sposób niezwykle zaangażowany o społecznej nauce Kościoła. Później zaś wrócił do swoich stałych zajęć czyli do propagowania wiedzy o aborcji, lansowania pornografii oraz do obrony Stefana N, przed zarzutami o przyjęcie korzyści materialnej w postaci usług seksualnych w wykonaniu Malwiny. I my możemy się oburzać, że to jest okropne, że to podwójne standardy, że skandal. Oczywiście, że skandal, ale on polega na tym, że cała nasza rzeczywistość to podwójne standardy, które akceptujemy, a nawet więcej – one są dla wybrańców nagrodą i szczęściem. To znaczy każdy kto wchodzi do polityki wie, że jak będzie się starał, to nie dość, że dostanie rozgrzeszenie od samego kardynała Nycza, to jeszcze – jak się postara – odwiedzi go wieczorem Malwina. I wszyscy to zrozumieją, albowiem ciężar politycznej skuteczności został przełożony w inne miejsce. Ponieważ państwo nasze jest średnio poważne, a jego funkcje są niedookreślone, skuteczność polityczna polega na robieniu właściwego wrażenia – to w pierwszej kolejności. Właściwego to nie znaczy dobrego, ale takiego, które wywoła określony efekt (patrz poseł Palikot). Ten zaś ma się pokrywać z założeniami globalnej polityki organizacji wobec dużych, niezorganizowanych, ale silnie zintegrowanych grup. Stąd bierze się na przykład ta łagodność w kwestiach religii i niechęć do rozliczania, najlepiej publicznego pana posła Kalisza z jego niekonsekwencji. Stąd też bierze się ta niesłychana ilość medialnych kaznodziejów, którzy naprawiają życie ludzi prostych i na swój sposób pobożnych, ale jakoś tam błądzących. Księża rozumieją po prostu co jest ważne, nie rozumieją jednak, że ta mechanika działa na ich zgubę, albowiem dezintegruje grupę, która ich utrzymuje. Ludzie patrzą i myślą, że skoro politycy mogą, to dlaczego nie oni. Patrzą i myślą, że nie ma sensu dawać księdzu na tacę, bo on się tym podzieli z Kaliszem.

Prócz dobrego wrażenia, skuteczność polityczna w Polsce polega też na ochronie lokalnych środowisk organizujących się wokół pewnych kompetencji lub wokół pewnej tradycji. Na przykład sędziów, lekarzy, albo górników oraz rzecz jasna struktur mających teoretycznie zabezpieczać państwo, a silnie zakotwiczonych w peerelowskiej przeszłośći. To także natychmiast wywołuje powstanie podwójnych standardów, albowiem jednym trzeba coś dać naprawdę, a drugim tylko obiecać. Czyli skuteczność polityczna polega de facto na doskonaleniu sposobów rabunku publicznego grosza, który ma wzmacniać branżowe gangi oraz sposobów maskowania tego faktu. Do tego nie potrzeba intelektualistów tylko spryciarzy. Jedni są tacy jak Biedroń i Petru, to znaczy rozsnuwają swoją gawędę w oparciu o propagandę globalną, inni są jak poseł Kalisz i politycy dawnego SLD i uprawiają politykę opartą o propagandę szeptaną. To co się w obydwu przypadkach wypisuje na transparentach nie ma najmniejszego znaczenia. Mogą tam być same idiotyzmy, z których media będą szydzić i niczego ten fakt nie zmieni. Chodzi powiem tylko o to, by utrzymać podwójne standardy, a także – czego domaga się Biedroń – wprowadzić standardy potrójne. Wiedzę zaś o tym fakcie wlać do głów istot najbardziej zdeprawowanych, które stanowią narybek przyszłej polityki w Polsce. Ujmując rzecz możliwie syntetycznie – sześciu króli musi odejść i tego się trzymajmy, to przetrwamy lata.

Od czego zaczyna się polityka prawdziwa czyli ekspansywna i dążąca do podporządkowania sobie, bądź likwidacji rynków konkurencyjnych? Od wskazania wroga, a także od likwidacji podwójnych standardów. One są już w takiej polityce pojedyncze i płaskie, ale niech kto spróbuje się do nich nie dostosować. Niechby ktoś spróbował nie pójść w niedzielę do zreformowanego, anglikańskiego kościoła. Sami wiecie czym by się to skończyło. W świecie prawdziwej polityki jasno jest też określony przeciwnik, którego trzeba zniszczyć. Wszystko to jest, ponieważ jest doktryna i propaganda pracuje pełną parą, żeby tę doktrynę wbić do głów możliwie największej liczbie osób. My zaś dziś znajdujemy się w sytuacji odmiennej, to my jesteśmy - póki co - przedmiotem fałszywej troski polityków . Może się jednak zdarzyć, że podwójne standardy w naszej polityce znikną i pojawią się pojedyncze. No, ale one będą wymierzone w nas. To my będziemy tym wrogiem, którego trzeba cywilizować, deprawując go przy okazji i zmieniać mu świadomość. I tę operację przeprowadzi się na tak zwanego chama, nie troszcząc się o to, czy wypowiadane przy opisywanych czynnościach kwestie brzmią choć trochę prawdopodobnie, albowiem sześciu króli musi odejść i to jest aksjomat polityki dzisiejszej opozycji. Nic poza tym nie ma znaczenia. Ktoś tu napisał, że jedyną bronią jest szyderstwo. Nie sądzę. Żeby szydzić trzeba mieć gdzie szydzić. Internet już dziś jest obwołany strefą zniewag, braku wiarygodności i chamstwa, co w sumie daje tę całą mowę nienawiści. Liczyć się więc będą jedynie szyderstwa w koncesjonowanych kanałach. Jakie to będzie miało konsekwencje już widzimy. Szyderstwa opozycji, która wynajmuje zawodowców będą fajniejsze od szyderstw naszych, albowiem ci muszą dać zarobić sobie nawzajem, tworząc przy tym – machinalnie i z miejsca – podwójne standardy. Żeby walczyć musimy znaleźć się na rynku i promować tam w sposób jawny, choć nieoczywisty, treści, które uważamy za ważne. Żeby to zrobić trzeba mieć poważną ofertę. Czy uda się taką zbudować? To się zobaczy. Nasi na pewno tego nie zrobią, bo oni pilnują integracji środowiska wywodzącego się z pewnej tradycji. I integralność tego środowiska jest dla nich priorytetem. Nic więcej się nie liczy. A skoro tak, to są całkowicie bezbronni wobec tamtych, co widać choćby po ataku na Magdalenę Ogórek – sześciu króli musi odejść i to jest najważniejsze, z tym trzeba wyjść do ludzi i pokazać im, że to nie jest ostatnie słowo opozycji. Czekajmy co będzie dalej, albowiem opisane tu mechanizmu są powszechnie ważne. My zaś musimy pilnować tego momentu, w którym nasi oficjalnie uznają, że potrójne standardy Biedronia są dla nich ważniejsze w walce z podwójnymi standardami PO niż wszystko inne. Taki moment może nastąpić niebawem.

 

Na razie zapraszam wszystkich na portal www.prawygornyrog.pl i przypominam, że lista uczestników na konferencję w Baranowie jest już zamkniętatagi: kościół  polityka  propaganda  opozycja 

gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 09:52
80     4275    12 zaloguj sie by polubić
komentarze:
cbrengland @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 11:04

Do tego kościoła anglikańskiego nie ma nakazu chodzić już. Teraz już kazdy wie, że idzie się na mecz piłkarski, potem niedzielny shopping, a potem do pubu, a jak się ma rodzinę, to z nią. Jest następny etap albo w ogóle już nie ma etapu, bo one już były. Te etapy są na kontynencie, jak tutaj się mówi na Europę kontynentalna, a jakże, bo na końcu tam ma być właśnie, jak w tym miejscu tutaj.

Toteż widzimy obecnie ruchy kościoła katolickiego w Niemczech, himoseksualisci do seminariów, komunia dla protestantów, komunia dla rozwodnikow, błogosławieństwo dla homo związkow, itd itd. I niech któryś za chwilę zaprotestuje wobec tych demokratycznych zmian w Kościele. Najpierw w Niemczech, a potem w Polsce.

Bo tak jak teraz już. Okrągły Stół był przeciez ok. Wszyscy mówią jednym głosem. Ma ktoś jakieś ale?

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @cbrengland 6 lutego 2019 11:04
6 lutego 2019 11:21

Do kościoła anglikanskiego nie trzeba już chodzic, ponieważ tresura zmieniła swoją formę.  Teraz sa nią mecze, puby i koncerty.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 11:26

"Czyli skuteczność polityczna polega de facto na doskonaleniu sposobów rabunku publicznego grosza, który ma wzmacniać branżowe gangi oraz sposobów maskowania tego faktu."

To powinno być wyeksponowane jako motto.

zaloguj się by móc komentować


spox @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 11:32

jak ogladam ryje  millera, marcinkiewicza, kopacz, schetyny czy cimoszewicza i widze wielki plakat, ze to ma byc nowa europejska alternatywa,  zadowolony i wiecznie usmiechniety biedron do tego jakies zalosne i bezjajeczne protesty, to sie autentycznie zastanawiam, kto na kogo ma haki?

przeciez autentyczna sila sprawcza juz dawno wymienilaby tych nieskutecznych ciapciakow, nawet nie musialaby nic robic, nowi chciwi wladzy i pieniedzy z przyjemnoscia sami by strzelili im tyl glowy i zajeli ich miejsca, a ci jak brezniew, nie do ruszenia, adolf, himmler czy goering w grobach sie przewracaja widzac takie bezplciowe starania, pewnie jak afd dojdzie do wladzy w niemczech to i u nas sie sporo zmieni w tym temacie

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @spox 6 lutego 2019 11:32
6 lutego 2019 11:54

Ależ zabawa polega na tym, zeby w nas walić wciąż tymi samymi ryjami, jak młotkiem. A masz, chamie, na nic lepszego nie zasługujesz!

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @stanislaw-orda 6 lutego 2019 11:26
6 lutego 2019 11:57

Powiedzmy to wprost, człowiek jest nikim dla Systemu.

I to nie ma znaczenia gdzie on żyje. Nigdy nie zapomnę małego Alfiego zabitego przez System w tym przypadku Korony. W innym kopa w d... dostał obrońca Człowieka, czyli polski dyplomata w Norwegii, popełnił nieprawomyslnosc broniąc rodziny. To już idzie otwartym tekstem, gdzie nasze miejsce. I nikt nas nie obroni. I to ani mnie, ani moich rodakow w kraju.

zaloguj się by móc komentować

Trzy-Krainy @cbrengland 6 lutego 2019 11:04
6 lutego 2019 12:01

Jak ktos ma jakies "ale", to czasem musi zniknac i uciec baaardzo daleko. A tam od nowa to samo. Jak kiedys pan Gabriel napisal, oprocz Pana Boga nie ma zadnej pomocy.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 12:03

Od czego zaczyna się polityka prawdziwa czyli ekspansywna i dążąca do podporządkowania sobie, bądź likwidacji rynków konkurencyjnych? Od wskazania wroga (...)

 

Oto prawica wyciągnięta do zgody. Kogo wskaże nieubłagana lewica?

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i tekst

zaloguj się by móc komentować


MarcinD @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 11:30
6 lutego 2019 12:41

Kolejna porażka, aż przykro patrzeć :(

Chciałbym teraz usłyszeć, co ma prezydent do powiedzenia na ten temat. Jeszcze rok temu piał z zachwytu.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 12:46

Od lat na coryllus.pl stawiałam tezę ze nie istnieje prawdziwa partia prawicowa.  Tak jak kiedyś zdefiniowałam prawicę. Nabyłam tej wiedzy na przestrzeni lat 90' gdy gwałtownie zostałam wrzucona do krakowskiej polityki. Swoją wędrówkę w poszukiwaniu takiego ugrupowania zakoncxyłam na AWS. .poszłam sobie po nie całym roku by nigdy już nie próbować sił w partiach. 

Bardzo ważne ze się podjąłes pisania Baśni Socjalistycznej. Tamte mechanizmy są stałe czynne.  Tylko na pewno znaleźliśmy się w zmienionych deklaracjach 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @MarcinD 6 lutego 2019 12:41
6 lutego 2019 12:48

Ależ. ..tam działa Pani Emilewicz. Wywodząca się jak pół Krakowa z Klubu Jagiellonskiego. Który wydał wielu zacnych polityków. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarcinD 6 lutego 2019 12:41
6 lutego 2019 12:48

Prezydent AD jest wystawiony na odcinek  narracji "patriotycznej".
I na żaden inny.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @MarcinD 6 lutego 2019 12:41
6 lutego 2019 13:00

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jadwiga_Emilewicz

Brak tutaj info o pracy w Sejmiku Małopolskim u boku radnego prof Dudy. 

.

 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @cbrengland 6 lutego 2019 11:57
6 lutego 2019 13:04

ale pola/pól konfrontacji oddawać nie możemy

zaloguj się by móc komentować

Witekbieszczady @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 13:04

Wydawnictwo Pardwa wydało książkę Janusza Iwaszkiewicza "Wielka Prowokacja" ze słowem wstępnym Stanisława Michlkiewicza 

https://www.youtube.com/watch?v=QHe4KnqMxiI

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 12:48
6 lutego 2019 13:06

''są to najzacniejsze głowy .. no i paraliż postępowy... - jakos to tak leciało?

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @qwerty 6 lutego 2019 13:06
6 lutego 2019 13:09

Czemu? Przecież radzą sobie bardzo dobrze. Prof Legutko i inni ?

Dobre miejsce na start w karierę. 

.

 

zaloguj się by móc komentować


cbrengland @Trzy-Krainy 6 lutego 2019 12:01
6 lutego 2019 13:15

Nie ma gdzie uciec. Poza jedną drogą. Do Nieba.

Doprawdy nie znałem tego nagrania. A nawet, jakbym znał, to w tamtym czasie bym chyba nie zrozumiał, nie o czym Niemen śpiewa ale dlaczego. To był Wielki Artysta. Ostatniej niedzieli w Liturgii Słowa mszy św. usłyszeliśmy cały Hymn o Miłości św. Pawła Apostoła. Mamy moc.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland 6 lutego 2019 13:15
6 lutego 2019 14:00

Nie ma powodu uciekać. To przecież pewne jak w banku, że umrzemy, nie ma się co spieszyć. Trzeba robić swoje. Jakby tutaj szło za dobrze, zapomnielibyśmy, że królestwo dopiero przyjdzie. I że nie jest z tego świata. 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @cbrengland 6 lutego 2019 13:15
6 lutego 2019 14:34

 

Nie moge sluchac spokojnie tego nagrania. To sa perly przed wieprze; mam na mysli zachowanie publicznosci...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @spox 6 lutego 2019 11:32
6 lutego 2019 14:48

My jesteśmy jedynym chyba krajem, gdzie powiedzenie: "Nie ma ludzi niezastąpionych" jest nieprawdziwe.

 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 14:50

Dzisiejszy tekst Coryllusa jest dla mnie osobiście trudny, ponieważ w sposób jawny ale nieoczywisty mówi o naszej teraźniejszej sytuacji na polskim podwórku w odniesieniu do sytuacji globalnej.

Ja dzisiaj przyznaję się do ignorancji, że nie rozumiem do końca dzisiejszego tekstu i mam nadzieję, że zostaną mi wybaczone aroganckie pytania trzy (mam nadzieję, że to nie jest potrójny standard ;-/ )o pomoc.

Pierwsze pytanie jest następujące.

Coryllus pisze, że na scenie życia publicznego są podwójne standardy. To rozumiem. Pan Kalisz zapala Panu Bogu świeczkę modląc się i rozprawiając o katolickiej nauce społecznej, przyjmując błogosławieństwo od kardynała. Potem zapala diabłu ogarek propagując wiedzę o aborcji, lansując pornografię oraz broniąc Stefana od Waszej Wiosny czy uczestnicząc w niebu obrzydłych sprośnościach:

https://web.facebook.com/650366548500313/videos/320430631875624

Moje pytanie dotyczy czego innego. Na czym polega potrójny standard? Może mi ktoś wyjaśnić. o co tutaj chodzi? Kim jest ten trzeci i deklarowanie lojalności wobec niego? Czy wyrażenie potrójny standard zostało użyte ot tak sobie, tylko dla wyrażenia emocji a nie treści?

Drugie pytanie jest podobne.

Coryllus pisze o propagandzie globalnej i propagandzie szeptanej. Z tekstu wynika, że nie chodzi tylko o to, że jedna jest jawna i głośna, a druga jest sekretna i cicha, ale że również różnią się między sobą treścią. Może mi ktoś wytłumaczyć na czym ta różnica polega?

I wreszcie trzecie i najważniejsze pytanie.

Jaki jest przekaz hasła: „Sześciu króli musi odejść”. Znam historię tego powiedzenia z 2016 roku wypowiedzianego przez Petru. Nie umiem tylko odgadnąć przesłania jakie kieruje dzisiaj Coryllus w sposób jawny ale nieoczywisty. Kim są ci królowie, którzy muszą odjeść? Ci, którzy wyznają podwójny standard czy ci od potrójnego? Może jedni i drudzy na raz?

Będę wdzięczny za odpowiedź i wytłumaczenie dzisiejszego wpisu Coryllusa, bo jak rozumiem nikt poza mną nie ma z nim problemu. Dla wszystkich on jest jasny i klarowny.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 14:52

Znam Twoje zdanie na temat SF, ale jestem ciekaw, czy spodobałaby Ci się książka "Limes Inferior" Zajdla.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mniszysko 6 lutego 2019 14:50
6 lutego 2019 15:02

> bo jak rozumiem nikt poza mną nie ma z nim problemu. Dla wszystkich on jest jasny i klarowny.

Nie, dla mnie też nie jest jasny. Po pierwszych kilku zdaniach założyłem, że będzie o tym, że przeceniamy (ja tak uważam) możliwości i siłę wszystkich tych macherów od sceny politycznej, którzy czynią nam Wiosnę, ale później było jednak o czymś innym.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @stanislaw-orda 6 lutego 2019 12:48
6 lutego 2019 15:07

Czy to z tego powodu zorganizował wczoraj debatę oksfordzką (ciekawa nazwa swoją drogą) na temat Okrągłego Stołu? A żeby było śmieszniej jeszcze z udziałem licealistów.

Swoją drogą nieźle się to wpisuje w działania maskowania tego, że niektórzy coś dostają naprawdę. A my wygrywamy debatę wg profesowa Zybertowicza.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @mniszysko 6 lutego 2019 14:50
6 lutego 2019 15:14

Ja też nie rozumiem, o co chodzi z tymi 6-ma królami ;) Mogę jedynie podejrzewać, że chodzi o to, że Biedroń jest "nową alternatywą" dla PO i Nowoczesnej. Ale w dalszej części tekstu już to jakoś nie pasuje. Tyle, że jak kiedyś zapytałem o coś to dostałem strzała w nos, więc już wolę zaczekać aż się samo wyjaśni ;)

Co do propagandy, to ja to rozumiem tak, że globalna to jest ochrona ziemi i powszechna tolerancja oraz postępowość, natomiast szeptana to lokalne układy i porozumienia, głównie "między swoimi".

A potrójne standardy to pewnie są gdzieś między wierszami w programie Biedronia, ale nie wysłuchałem go jeszcze w całości, bo na razie szkoda mi czasu na to całe "biedrolenie". Może Gospodarz jeszcze wyjaśni.

 

zaloguj się by móc komentować

ninon @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 15:20

"biedrolenie"  - to jest bardzo dobre określenie...

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @przemsa 6 lutego 2019 15:02
6 lutego 2019 15:21

że będzie o tym, że przeceniamy (ja tak uważam) możliwości i siłę wszystkich tych macherów od sceny politycznej

No nie, wlasnie na odwrot: ze nie doceniamy ich mozliwosci, skupiajac sie na pozornej glupocie i roznych smiesznych wpadkach. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

ninon @MarcinD 6 lutego 2019 15:14
6 lutego 2019 15:21

to było do Marcina D 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @MarcinD 6 lutego 2019 15:14
6 lutego 2019 15:25

Ja tak tylko intuicyjnie probuje zgadnac o co chodzi.

Dla mnie zalamujaca byla i jest chyba (mimo krytycznych glosow po konwencji) wyczuwalna radosc "naszych", ze Biedron dokopie PO  i Nowoczesnej, nie baczac zupelnie na cala wstretna trucizne (i wszelkie konsekwencje) , jaka sie z niego saczy spod tego sliskiego usmiechu.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @jestnadzieja 6 lutego 2019 15:25
6 lutego 2019 15:39

Ano właśnie. Tam za pozornie śmiesznymi głupkami może stać ktoś poważniejszy. A kto stoi za "naszymi"? I jakie ma intencje wobec nas i naszych.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @mniszysko 6 lutego 2019 14:50
6 lutego 2019 15:53

Sens jest w ostatnich trzech czy czterech zdaniach tekstu.

.

Czyli co zrobi PiS?

.

 

 

zaloguj się by móc komentować

spox @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 16:18

jak podaje natemat.pl partia rysia petru ma okragle zero w sondazu, 6 kroli odchodzi w niebyt i wszystkie rece na poklad biedronia, ktory niedawno mial kongers zalozycielski, a juz wg sondazy wchodzi do sejmu, ci przynajmniej troche sie przepoczwarzaja, ale raczej nie na lepsze, sam juz nie wiem co gorsze , przepite ryje millera, kwacha i michnika, czy usmiechajace sie pedalstwo

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @spox 6 lutego 2019 16:18
6 lutego 2019 16:24

Ja wiem co gorsze. Usmiechajace sie pedalstwo. "Przepite ryje Millera, Kwacha i Michnika" w zaden sposob nie uwioda naszych dzieci.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @przemsa 6 lutego 2019 14:48
6 lutego 2019 16:27

Racja, całego pokolenia nie ma kim zastąpić...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @jestnadzieja 6 lutego 2019 15:21
6 lutego 2019 16:47

No właśnie nie. Myślę, że zwyczajnie możemy ich przeceniać. Oni stworzą Wiosnę, a my już zakładamy, że musi stać za nią poważne lobby wpływowych ludzi, którzy to wszystko drugoplanowo, dogłębnie obmyślili i od razu czujemy respekt. Tak było np z Palikotem czy Petru. Wiele hałasu o nic. 

 

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 15:53
6 lutego 2019 17:21

PiS robi im kampanię w swojej telewizji.

Za ile?

zaloguj się by móc komentować

Paris @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 11:30
6 lutego 2019 17:29

Czego dotknie sie bankster...

... od start-up'ow i jego kulezanka Emilewicz to tylko...  kamieni kupa...

... no i piekne to stwierdzenie polskiego ojca grafenu, ze rzadzacy nie maja wizji rozwoju grafenu... po prostu piekne  !!!

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @maria-ciszewska 6 lutego 2019 17:21
6 lutego 2019 17:30

Chodzi mi wspomnienie rządu z Samoobroną i Giertycha. .

Byle nie POPiS...ktoś tu tłumaczył kiedyś o co się popis nie skleił.

Zobacxymy co wyjdzie z urny. Na ile Wiosna urwie i komu.

To nie jedt tak że zwolennik PiS nie wykona aborcji jeśli poczuje ze taki jego interes...to i inne  ,,zaniechania,, PiS wynikają z tak soprofilowanego elektoratu. .

Nie wiem po prostu, trzeba patrzeć 

.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Paris 6 lutego 2019 17:29
6 lutego 2019 17:46

Zwolniono go z instytutu po ponad 30-u latach pracy. 

Tak jak opisano wygląda opieka nad wynalazkami mającymi szansę na komercjalizację.

Czytam o wyłożeniu jakiegoś wieżowca w Warszawie słonecznymi bateriami perowskitowymi. Myślę sobie - no, no tym razem poszło z grubej ruty. Dalej znajduję informację, że to jeden panel o powierzchni ok. 2 m kwadratowych. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 12:48
6 lutego 2019 17:47

Ten caly klub...

...  i tych baranow jagielonskich to trzeba jak najszerszym lukiem omijac  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 13:00
6 lutego 2019 17:54

Czy to u boku tatusia PAD'a  ???

zaloguj się by móc komentować

qwerty @mniszysko 6 lutego 2019 14:50
6 lutego 2019 17:55

ad potrójny standard;- jeden wobec jednego środowiska, drugi na pokaz wobec środowiska dysponującego wzorce zachowań [przymusem, kasą, etc], trzeci wobec grupy środowiskowej w której figurant żyje na poważnie [jak przestanie to go nie ma - dosłownie],

ad propaganda;- globalna to ta ordynowana z zewnątrz jako madrość etapu i to widać z ekranów i szpalt; szeptana to ta wg starego wzorca [wicie rozumicie my to tak na pokaz ale na prawdę to to i owo] i jest kontrpropaganda środowiskowa, która zawsze służy za alibi [a nie mówiliśmy, etc, komunizm dobry ale ludzie...],

ad hasło;- jest to figura retoryczna a mająca w sobie i Petru i poszczególne typy/rodzaje zachowań w życiu publicznym, inaczej mówiąc to 'wskazane' hasłem musi z naszego życia odejść lub wyjść [zostać wyrzuconym] bez prawa powrotu, jeśli chcemy być nośnikami innych wartości to na kompromis typu trochę jak petru, trochę jak szeptacz propagandowy, etc nas nie stać i kompromisów z założenia nie chcemy ani ich nie dopuszczamy;- 

i żartobliwie 6=2razy3

 

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @Paris 6 lutego 2019 17:47
6 lutego 2019 18:00

Nie da się.  W samym Rynku mają lokum. Bardzo dobry klub prawicowy dla narybku

:))

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @przemsa 6 lutego 2019 16:47
6 lutego 2019 18:00

figuranci typu P i B oraz inni służą tylko do wywoływania i zagospodarowywania nisz społecznych, no i tematy do debat/dyskusji/... bez cienia refleksji o istocie zarządzania emocjami społeczeństwa, ot i kaczor donald z myszką miki może z powodzeniem zastąpić wyławianych i prezentowanych figurantów, coś jak z wierszyak 'przez ogródki i trawniki zap... myszka miki, za nią kaczor donald człapie czekaj k.. ja cię złapię' a pub;ika brawo, owacje i entuzjazm dokąd miś jogi nie wjedzie/wejdzie do piosenki

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 18:00
6 lutego 2019 18:02

z aspiracjami do 'clubu'

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Paris 6 lutego 2019 17:29
6 lutego 2019 18:05

a czy rządzący posiadają jakiekolwiek wizje poza opowieściami o przyszłym imperium co powstanie i dobrobycie co już tuż, tuż [Chruszczow jako ojciec chrzestny]

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Paris 6 lutego 2019 17:47
6 lutego 2019 18:05

http://kj.org.pl/czlonkowie/

Na dole są członkowie honorowi. Bardzo świetny  zestaw. 

I tak nie ma Ojca Założyciela. ..poszedł na inne pole. 

Ciekawy jedt też  ,,salon,, odrzuconychale nue mam takiej listy gotowej :))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 6 lutego 2019 18:02
6 lutego 2019 18:07

Już nie śledzę krakówka ...to podałam x dawniejszych czasów 

.

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @przemsa 6 lutego 2019 16:47
6 lutego 2019 18:13

Ja nie mowie o tym co kto z nas  mysli, tylko co stoi w tekscie.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 18:07
6 lutego 2019 18:28

kilku poznałem osobiście i ...

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 6 lutego 2019 18:28
6 lutego 2019 18:32

To mili i kulturalni ludzie są. Jak to w Krakowie. Mucha nie siada; )

.

 

zaloguj się by móc komentować


Paris @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 15:53
6 lutego 2019 19:22

Ano wlasnie...

... co zrobi ten caly "nasz PiS"... czy zacznie sie przymilnie usmiechac do wszystkich tych  "misiow"... czy kopnie w ten stoliczek  ?!?!?!

Osobiscie wiekszych zludzen sobie nie robie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @spox 6 lutego 2019 16:18
6 lutego 2019 19:27

Ten sam schemat... powtorka z rozrywki...

... 4 lata temu - tuz przed wyborami - Sakiewicz wystrugal "gore piachu" i  kukiza na 2-3 m-ce przed wyborami parlamentarnymi tez z poparciem ok. 20%  !!!

Dzisiaj tez juz wiedzo, ze wejdo do sejmu  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 6 lutego 2019 17:46
6 lutego 2019 19:39

Pieknie...

... tak podziekowala "ekipa kapiszonowa" wynalazcy grafenu... a grafen pewnie przehandluja... byc moze nawet naszemu  "sojusznikowi"  amerykanskiemu... za dlugi tej swoloczy, co sie nawet za budowanie  wieRZowca  SREBRNA  wziela  !!!... bo tak sie ta banda chce oblowic na Polakach i Polsce  !!!

To naprawde niesamowite rzeczy o tym "naszym" Pis'ie wychodza na swiatlo dzienne  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 17:58
6 lutego 2019 19:44

Zdolna dziunia, nieslychanie  !!!

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Paris 6 lutego 2019 19:22
6 lutego 2019 19:49

https://goo.gl/images/J4FeoB

Rok 95' ...Jacek Kuroń startujący na prezydenta RP.Przebrany w garnitur.  

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
6 lutego 2019 19:52

Właśnie dostałam paczkę z książkami Kliniki Języka. 

Niech mi infekcja przejdzie,  będzie co czytać. 

Na razie głaskam okładki :))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @qwerty 6 lutego 2019 18:05
6 lutego 2019 19:53

Qwerty...

... ale jakie wizje moga miec te barany... i  SPRZEDAWCZYKI... po nich tylko zgliszcza i ruina... jak po grafenie, bylo i sie zmylo  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 18:05
6 lutego 2019 20:02

Szok...

... ile tych pasozytow jest... i  ta Emilewicz - juz czlonek "honorowy"... od rozwalania grafenu,  Szczerski Krzysztof... pamietam jak sie toto lansowalo w RM... ten prezydEcki  mOnister  !!!

Dzieki, Pani Marylko,

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 19:49
6 lutego 2019 20:02

Nie moge sie powstrzymac:) Cytat z jednego z tekstow Coryllusa:

Chodzi o ten szczególny, nonszalancki sznyt jaki znamy z duńskiej komedii pod tytułem „Gang Olsena”. Dokładnie zaś o marynarki w kratę. Każdy mężczyzna, nawet taki, który niewiele się zastanawia nad kwestiami dotyczącymi elegancji wie jak straszliwym niebezpieczeństwem są dla człowieka marynarki w kratę i w jak dziwnych sytuacjach może się ów człowiek postawić, przez sam jedynie fakt założenia takiej garderoby. Wie to również z całą pewnością Eduardo, z którym ksiądz Charamsa pojawił się w rzymskiej kawiarni, ulubionym lokalu Federica Felliniego. Skoro Eduardo wie i z premedytacją zakłada tę kraciastą marynarkę to znaczy, że reprezentuje on tę szczególną formację duchową, która pod różnymi szerokościami geograficznymi organizuje ludziom niecodzienne rozrywki, takie jak gra w trzy karty na bazarku.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Paris 6 lutego 2019 20:02
6 lutego 2019 20:04

Bardzo fajny skład. 

Dobrej nocy Paryzanko :)

.

 

zaloguj się by móc komentować


Paris @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 19:49
6 lutego 2019 20:12

Straszne...

... Pani Marylko... nie lubilam go ani jego synusia, chociaz jeszcze wtedy nie mialam swiadomosci i wiedzy, ze to taka  ZAKLAMANA SZUJA  byla  !!!

zaloguj się by móc komentować


Paris @Maryla-Sztajer 6 lutego 2019 20:04
6 lutego 2019 20:52

O tak...

... wzajemnie, Pani Marylko, dobranoc,

zaloguj się by móc komentować

j130567 @mniszysko 6 lutego 2019 14:50
6 lutego 2019 21:20

"Sześciu króli musi odejść" to skrót antykościelnego i durnowatego zarazem "programu" opozycji.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarcinD 6 lutego 2019 15:07
6 lutego 2019 21:40

Zamiast pomnika dla T. Mazowieckiego, może AD powinien wystapic z inicjatywą zbudowania  Mauzoleum Okrągłego Stołu.c Na wzór tego, co straszy przy Placu Czerwonym w Moskwie.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @jestnadzieja 6 lutego 2019 20:02
7 lutego 2019 01:25

A ja pamietam te bilbordy z Kuroniem w garniaku i z szerokim, stomatologicznie wypucowanym uśmiechem. Horror na ulicach, po prostu :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 6 lutego 2019 21:40
7 lutego 2019 05:22

Mogliby zbudować wielki, okrągły stół wokół Pałacu Kultury. I sprzedawać z niego magdalenki. Magdalenka moczona w herbacie madras wywoływałaby reminiscencje Magdalenki i Okrągłego Stołu.  Takie w poszukiwaniu straconego czasu w wersji dla intelektualnych ofiar mediów Czeciej Erpe. Cieszyłoby się powodzeniem.


 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @przemsa 7 lutego 2019 05:22
7 lutego 2019 07:44

brawo!!! i zegarmistrz światła purpurowy na okrągło z kołchoźników

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @przemsa 7 lutego 2019 05:22
7 lutego 2019 07:56

O, piekny pomysl. Ujrzalam te tlumy aspirujacych mlodych oraz weteranow z 89 jedzacych te magdalenkowe maczanki w madrasie:)

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @gabriel-maciejewski
10 lutego 2019 23:57

Sześciu od szustego stycznia.

;)

saturnie pomiń.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować