-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Świeccy kaznodzieje

Miałem dzisiaj pisać o Janie Kochanowskim, ale zmieniłem zdanie. Powody są właściwie dwa. Oto pierwszy:

 

Dzień dobry,

 

Dziękuję za dzisiejszą pogadankę oraz felieton. Wstawiłem dziś link do

tego drugiego na grupie Ruchu Czystych Serc

https://www.facebook.com/groups/ruchczystychserc/. Nie ukrywam, że

zrobiłem to specjalnie, by zobaczyć reakcje, ponieważ Tomasz

Terlikowski zdaje się wygłaszać konferencje na rekolekcjach tamtejszej

grupy - https://www.youtube.com/watch?v=fFWagLj2OxQ. Czyli ma

przyzwolenie na obrabianie grup katolików i poszerzania targetu.

 

Efekt? Usunięcie postu po kilku godzinach. Spodziewałem się tego, ale

warto było sprawdzić.

 

Dziękuję jeszcze raz za materiały, pięknie Pan go wypunktował, takie

teksty są bardzo potrzebne.

 

 

Taki właśnie list dostałem od jednego z czytelników wczoraj. A tu powód drugi, zawartość porannego listu od Michała:

 

Sprawdziliśmy ręcznie poniższy film i ustaliliśmy, że nie jest odpowiedni dla wszystkich reklamodawców. W związku z tym reklamy nadal będą się w nim wyświetlać w sposób ograniczony lub nie będą się wyświetlać wcale.

Twój film można nadal oglądać i wciąż może on generować przychody w ramach subskrypcji YouTube Red. Więcej informacji o wytycznych tworzenia filmów odpowiednich do wyświetlania reklam znajdziesz w Centrum pomocy.

Pozdrawiamy,

Zespół YouTube

 

Jak widzimy, jutrzenka swobody zaświtała nam tak mocno, że niektórych aż oślepiło. Moim zdaniem zdemaskowany został jeden bardzo prosty mechanizm – wolność, w tym wolność słowa jest jedynie figurą propagandową, dającą się zastosować raz na jedno pokolenie. Kiedy bowiem dojrzeje następne, od razu zabiera się ono za zakładanie prewencyjnej cenzury, bo mu się zdaje, że w ten sposób dba o swoje interesy. I tak się to kręci bez końca. Pozostaje mieć nadzieję, że ja nie będę jedyną ofiarą tej cenzury, kiedy już prawda, dobro i piękno zwyciężą i na ziemi zapanuje wreszcie „ład Boży” gwarantowany przez osoby realizujące w praktyce wytyczne doktryny katolickiej i lansujące autentyczną katolicką duchowość. Czas pokaże.

W literaturze amerykańskiej mamy cały nurt demaskujący podwójną moralność wędrownych i osiadłych kaznodziejów, a najpełniejszym jego wyrazem jest powieść Sinclaira Lewisa zatytułowana „Elmer Gantry”. Tak przypuszczam, bo nigdy tej powieści nie czytałem. Nie zrobiłem tego, albowiem zasugerowałem się opinią Hemingwaya o autorze. Być może niesłusznie. Nie jest to istotne. Chodzi o to, że pan Lewis, bardzo płodny autor, alkoholik pełen kompulsywnych obsesji, pisał podobno tak dużo, że nawet książki Jacka Londona napisał. Był to, jak mniemam, człowiek na usługach agencji rządowych, który realizował pewien program, a paszkwile na kaznodziejów zajmowały w tym programie ważne miejsce. A skoro tak, łatwo możemy sobie wyobrazić sytuację odwrotną. To znaczy – używając schematów polityczno propagandowych znanych z przeszłości – możemy opisać naszą współczesną sytuację. I tak, jeśli zawrócimy uwagę, że jakaś organizacja zwalcza na swoim terenie heretyków, a jednocześnie sponsoruje tych heretyków u sąsiada, po to, by go osłabić, to możemy przyjąć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że jeśli jakaś organizacja krytykuje – poprzez projekty literackie – działalność kaznodziejów, może tychże samych świeckich kaznodziejów wspierać gdzie indziej, na obszarze, gdzie zbyt dużą rolę ciągle odgrywają kaznodzieje w sutannach. Może tak być, prawda?

Pytanie istotne brzmi – czy świeccy kaznodzieje rozumieją w czym uczestniczą? Nawet jeśli rozumieją, to profity płynące z ich działalności, oraz „piękne kuszenie”, któremu ulegli wiedzę ową unieważnia. Jeśli dołożyć do tego różne osobiste kłopoty, mowy być nie może, żeby się któryś cofnął, kiedy dostanie propozycję prowadzenia rekolekcji dla wybranych, szczególnie głęboko rozumiejących duchowość ludzi. To wyróżni i ubogaci i jego i tych ludzi. No i da im do ręki narzędzia, które, po zastosowaniu w praktyce, postawią ich o kilka poziomów wyżej niż wyznawców tej samej wiary, nie uczestniczących w podobnych projektach. Czym to zalatuje? Już Wam mówię czym. Ktoś tu ostatnio zalinkował wywiad Slavoja Żiżka, okropnie sepleniącego filozofa, który opowiedział dowcip o żydach modlących się w synagodze – kupiec, rabin i biedny krawiec powtarzają tę samą frazę – Panie jestem nikim, miej nade mną litość. Kiedy biedak kończy – kupiec odwraca się do rabina i mówi – za kogo on się do cholery uważa, żeby mówić Bogu, że jest nikim? To jest śmieszna anegdota, ale odsłania ona sprawy bardzo poważne. To znaczy, mówi nam, że kradzież dóbr duchowych ma charakter totalny i propagandowy jednocześnie. Nie przebijecie się z promocją swojej nędzy, nawet jeśli będzie ona najbardziej autentyczna na świecie, nie przebijecie się ze swoim cierpieniem i swoją udręką, nie zostaniecie wysłuchani, albowiem na to nie zasłużyliście. A kto zasłużył? O tym zdecyduje hierarchia. To jest istotny cel i istotny efekt działalności osobników takich jak Terlikowski, Hołownia i Górny – tworzenie hierarchii certyfikującej emocje. Tylko bieda wskazana przez Hołownię jest prawdziwą biedą, tylko grzech napiętnowany i wskazany przez Terlikowskiego, czyli najczęściej jego własny, zasługuje na ekspiację. Tylko tajemnice historii Kościoła, o których mówi Górny zasługują na uwagę. Dlaczego księża się na to godzą? Bo im z tym wygodnie, a poza tym wielu z nich jest zwyczajnie zapracowanych i pogubionych. No i podobnie, jak my, świeccy, przywiązują się do deklaracji, a nie do wyników. Te są z istoty nieinteresujące, bo w ich ocenie należy porzucić kryteria proponowane przez hierarchie opisane wyżej, które – pierwsze co czynią – to zabiegają o certyfikat kościelny dla swojej działalności.

Ojciec dyrektor z wydawnictwa franciszkańskiego w Niepokalanowie zapytał mnie kiedyś co zrobić, żeby sprzedawać tyle książek ile ja sprzedaję. - Wyrzucić Terlikowskiego – odpowiedziałem bez namysłu. Nie da się pogodzić sprzedaży z tak głęboką nieszczerością jaką demonstruje redaktor Tomasz Terlikowski. To jest niewykonalne. Tak więc, albo sprzedaż, albo on. Jak wiemy wybrano jego. No, ale to nie jest nasz problem.

Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego duchowni dopuszczają do takich sytuacji, że rekolekcje dla wybranych grup prowadzi osoba świecka, w dodatku związana z mediami. To tak, jakby Jezus dogadał się z hierarchią świątynną i w porozumieniu z nimi prowadził warsztaty na temat „Jak odwdzięczyć się Samarytaninowi i się przy tym nie zbrukać?”. Tak to w mojej ocenie, być może błędnej, wygląda. Od dłuższego już czasu wszyscy możemy obserwować taką tendencję – księżom i zakonnikom, szalenie imponują ludzie mediów, a do tego sami księża i zakonnicy robią kariery w mediach, albowiem to daje im poczucie skuteczności. Czy tak rzeczywiście jest? Jeśli wykonują polecenia właściciela mediów, to może być prawda, ale czy taka skuteczność jest rzeczywiście tą, o którą zabiegają? Nie mnie oceniać.

 

Zwróćmy jeszcze uwagę na to ręczne sprawdzenie filmu przez zespół YT. Nie wiem co to może znaczyć, ale jeśli ktoś zadał sobie trud ręcznego sprawdzania, to zapewne ktoś mu doniósł o tym, że w nagraniu są jakieś kontrowersyjne treści. Wszyscy wiemy co jest na YT i wszyscy wiemy co jest w tym nagraniu. Nie ma tam żadnych kontrowersyjnych treści z naszego punktu widzenia. Nie ma tam też kontrowersyjnych treści z punktu widzenia Kościoła. No, ale są inne punkty widzenia, które pozostają poza zasięgiem naszego wzroku. Ktoś opuścił na chwilę jeden z taki punktów poszedł do zespołu YT i powiedział, że muszą coś zrobić z naszym nagraniem, bo tak być nie może. Zawłaszczenie bowiem dóbr i jakości duchowych ma charakter totalny, a totalny charakter wymusza cenzurę. Co było do okazania.

 

Teraz ogłoszenie – w dniach 18 – 22 września trwa w Lublinie zjazd historyków, będzie tam także targ z książkami i ja na tym targu będę. Zapisałem się jeszcze wiosną.

Zapraszam do księgarni www.basnjakniedzwiedz.pl do sklepu FOTO MAG, do księgarni Przy Agorze i na stronę www.prawygornyrog.pl

 

 

Tak się niestety składa, że dynamika rynku (a nie mówiłem, a nie mówiłem) w związku z okrągłymi rocznicami politycznych sukcesów Polski, jest tak słaba jak nigdy chyba do tej pory. Mamy wielkie plany dotyczące tłumaczeń, które od kilku lat są realizowane z budżetów, generowanych bieżącą sprzedażą. Niestety budżety te nijak nie pokryją dalszych, będących w trakcie realizacji projektów. Jeśli więc ktoś ma taki kaprys, żeby wspomóc mnie w tym dziele i nie będzie to dla niego kłopotem podaję numer konta. Ten sam co zwykle

 

47 1240 6348 1111 0010 5853 0024

i pay pal gabrielmaciejewski@wp.pl

Jestem tą koniecznością trochę skrępowany, ale ponieważ widzę, że wielu mniej ode mnie dynamicznych autorów nie ma cienia zahamowań przed urządzeniem zbiórek na wszystko, od pisania książek, do produkowania filmów włącznie, staram się odrzucić skrupuły. Jak nic się nie zbierze trudno, jakoś sobie poradzę…tagi: kościół  cenzura  media  wierni  terlikowski  kaznodzieje 

gabriel-maciejewski
11 września 2019 08:47
68     4124    16 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @gabriel-maciejewski
11 września 2019 09:06

Ponieważ, jak zapewne większość ludzi, sam przeszedłem etap neofickiej fascynacji nie uwierzę, że to się może komuś utrzymać całe życie. Stąd postaci świeckich kaznodziejów niewiarygodne są z definicji. Gdyby chociaż byli dominikańskimi tercjarzami, jakoś zrozumiałbym kaznodziejski zapał. Ale u świeckiego muszą za tym stać zaburzenia. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Grzeralts 11 września 2019 09:06
11 września 2019 09:07

Ja nie miałem takiej fascynacji nigdy, jak to jest było możliwe? A tu link według którego nie mamy racji. Mylimy się i powinniśmy siedzieć cicho. 

https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZM/or201204-nowaew.html

zaloguj się by móc komentować

Pioter @gabriel-maciejewski
11 września 2019 09:07

To wyjaśnia, dlaczego facebook zablokował wyświetlanie udostępnionej przezemnie reklamy książki w sprawie Andrzeja Bobolii. Oficjalnie nazwano to "niedozwoloną reklamą", co jest dziwne, bo reklamuję w ten sam sposób swoje książki i nikogo to nie obchodzi.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Pioter 11 września 2019 09:07
11 września 2019 09:09

Jeszcze raz, bo  nie rozumiem - wyświetliłeś na swoim profilu moją książkę i Cię zablokowali?

zaloguj się by móc komentować

Pioter @gabriel-maciejewski 11 września 2019 09:09
11 września 2019 09:12

nie. na razie tylko usunęli post

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Pioter 11 września 2019 09:12
11 września 2019 09:21

Ze św. Andrzejem Bobolą?!!!!!!!!

zaloguj się by móc komentować

byczeq @gabriel-maciejewski
11 września 2019 09:21

U mnie jak u Plotera. Doceniają Pana.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
11 września 2019 09:28

Ja pierniczę....To pewnie sprawka jezuitów :-)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 11 września 2019 09:07
11 września 2019 09:35

Ale tam nie ma nic o zawodowym kaznodziejstwie. Jest o dawaniu świadectwa i niesieniu wiary. Wspólnoty charyzmatyczne głoszą w zasadzie cały czas, ale prowadzi ich osoba duchowna, nie świecki.

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski 11 września 2019 09:21
11 września 2019 09:40

Mnie zadziwia Twoje zdziwienie.

Będziesz miał blokady filmów i wrzutki negujące holokaust.

Niestety posiadasz tę irytującą kustoszy cechę, że jak widzisz jakiś kiepski ornament na kolumnie, to zaczynasz w niej wiercić palcem i nagle zaczynają odpadać całe fragmenty. A właśnie na tych klumnach opiera się cały, jak to nazwałeś "ład Boży".

Jak rzekł von Olpe (ten od "Okrętu błaznów") - NIC BEZ PRZYCZYNY.

Ale jak mi powiedział pewnien słynący z wytrwałości gość: "Nikt nie mówił, że będzie łatwo"

 

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @gabriel-maciejewski
11 września 2019 09:52

W sobotę jadę do Włocławka, ciekawe czy będzie któryś z tych kaznodziejów.... Irytujace, że monopol mają.

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski
11 września 2019 09:57

Okazuje się, że jesteś jedynym gościem, z kórym nie da się gadać "ponad podziałami".

Z Michnikiem można, z Tobą nie.

Musisz poćwiczyć. Najlepiej weloetapowo i selektywnie. Jak się rozejrzysz, to znajdziedsz speców, którzy Cię nauczą.

zaloguj się by móc komentować


ArGut @gabriel-maciejewski
11 września 2019 10:19

Tomasza Terlikowskiego w najkorzystniejszy dla niego warunkach można traktować jako protestanta. I jak każdy szanujący się protestant, pan Tomasz, wierzy w media, wybraństwo, seks i pieniądze. I byłby w stanie rozmawiać z samym DIABŁEM dla mojego i twojego DOBRA.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @gabriel-maciejewski
11 września 2019 10:31

Świeccy kaznodzieje zawsze chcą naszego dobra. W końcu z czegoś muszą żyć.

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
11 września 2019 10:45

Problem polega na tym, że katolicy (w znakomitej większości) nie wiedzą nic o duchowości katolickiej ani duchowości w ogóle. Jakiejś duchowości potrzebuje każdy człowiek do życia. W to miejsce wkraczają różnego typu hohstaplerzy lub wręcz całe organizacje i podsuwają jakieś namiastki duchowści. Obserwuję w tej dziedzinie dużą aktywność medialną i mogę powiedzieć, że zajmuja się tą kwestią wysokiej klasy specjaliści od duchowości. Nie są to oczywiście osoby praktykujace jakiś rodzaj duchowości tylko tacy co na ten temt dużo wiedzą z książek lub wykorzystują jakichś naiwniaków do promocji różnorodnych duchowości. Wykorzystują więc tę wiedzę, posługując się językiem symylujacym duchowość do wciskania ludziom różnych erzatzów duchowości.

Jeśli trafia to na ludzi mających nawet dobrą wolę to czyni to niezłe spustoszenia.

Chyba dzisiaj tu jest podstawowe pole walki z Kościołem - na poziomie duchowości.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @gabriel-maciejewski
11 września 2019 11:11

>Od dłuższego już czasu wszyscy możemy obserwować taką tendencję – księżom i zakonnikom, szalenie imponują ludzie mediów

 

Boże Święty.

zaloguj się by móc komentować

kalixt @gabriel-maciejewski
11 września 2019 11:13

Jakiś czas temu natknąłem się na youtubie na kanał pt. ''Dobra Nowina''. Też świecki kaznodzieja. Młody, hipsterski, pogadanki skrzą się młodzieżowym dowcipem, taki Radosław Kotarski na odcinku teologii. Ich chyba w jednej fabryce robią. Ja, słabo wyrobiony w analizie treści, nawet bym pewnie kupił niektóre z tych wywodów, ale ta forma...czuje się na poziomie estetyki, że coś tu nie gra.

Wstyd się przyznać, ale jeszcze kilka lat temu wierzyłem, że ci młodzi jutuberzy to są przeważnie tacy naprawdę self-made men, co to mieli jakiś dobry pomysł, odrobinę talentu, młodzieńczą smykałkę do nowoczesnych technologii i tak o, wzięli i bez niczyjej pomocy sami się wypromowali, takie to rewolucyjne narzędzie ten internet.

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski 11 września 2019 09:07
11 września 2019 12:09

OT: Wysłałem Ci prośbę na PW.

zaloguj się by móc komentować

JarekBeskidy @betacool 11 września 2019 09:57
11 września 2019 12:17

Do tego wogóle się Coryllus nie umie "pięknie różnić" :) 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bendix 11 września 2019 12:09
11 września 2019 12:40

Na razie nie mogę jej spełnić

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @kalixt 11 września 2019 11:13
11 września 2019 12:41

Kwestie estetyczne są najważniejsze

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @JK 11 września 2019 10:45
11 września 2019 12:42

Duchowość to moim zdaniem komunikacja, oparta na uczciwych intencjach. Mogę się mylić, ale tak mi podpowiada intuicja

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @betacool 11 września 2019 09:57
11 września 2019 12:43

Da się, ale nie na tych warunkach, które proponują

zaloguj się by móc komentować


valser @gabriel-maciejewski
11 września 2019 12:44

Czyli Dziczka juz wie o Twoim podcascie i tekscie.

You Tube jest jak Fejsbuk. Narzedzia do komunikacji nieszkodliwych tresci. To nie jest platforma do porozumiewania sie w sprawach istotnych. A jako cos nie jest istotne, to po co sobie tym grzywe zawracac?

 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @betacool 11 września 2019 09:40
11 września 2019 12:44

Lubię czasem wyrazić zdziwienie i popaść w zamyślenie też lubię

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Grzeralts 11 września 2019 09:35
11 września 2019 12:44

Różnie to może być interpretowane

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 11 września 2019 12:44
11 września 2019 12:48

Koledzy dziczki też wiedzą

zaloguj się by móc komentować


kalixt @gabriel-maciejewski 11 września 2019 12:41
11 września 2019 12:55

Wiem. Zrozumiałem to ostatecznie dzięki Panu. Dziękuję.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @gabriel-maciejewski 11 września 2019 12:44
11 września 2019 13:05

Jak wszystko. Na duchowej pustyni w Niemczech sam się starałem trochę udzielać, ale tu, chwalić Boga, mamy jeszcze dość duchownych. Poza tym są liczne oferty zakonów dla osób świeckich, a jak się ktoś bardzo w tym widzi można zostać diakonem.

Generalnie nauczanie i głoszenie Słowa jest trochę jak psychoterapia - bez sensownej superwizji większość śmiertelników wypaczy naukę, a samemu zwariuje. 

zaloguj się by móc komentowaćDraniu @gabriel-maciejewski
11 września 2019 16:30

Terlikowski krąży nad okrągłym stołem nad tymi co podobno tez  sa ponad podziałami :)  A wszystkie drogi kaznodziei świeckiego prowadzą do GW, po świeżą pasze..  Zawodowi ludzie od poglądów..

YT pewnie jak nie miał sie do czego przyczepić to przyczepila sie do tych starych kotletów co nam Terlikowski serwuje non stop..  On uważa jednak ,że  sa świeże..  

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
11 września 2019 17:54

Jak widac, mozna miec czyste serca i smietnik we lbie. Serduszko to chyba od Owsiaka pozyczyli.

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
11 września 2019 18:00

Tomasz Terlikowski wdepnął w GieWu to absolutne mistrzostwo świata — doskonały tytuł!
Gęba od razu mi się roześmiała :)

Co do YT to próbowałem zapisać sobie Twoją pogadankę, co zwykle robię bez problemów, a w tym wypadku takiej możliwości nie ma. 
Czy to YT maczał w tym palce, czy to Kruk nie udostępnia?

Jeśli to Kruk — to proszę wrzuć to do jakiegoś innego serwisu. Dziękuję z góry.
Szkoda, żeby tak doskonały tytuł sie marnował i żeby nie można było sobie tego zapisać.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @umami 11 września 2019 18:00
11 września 2019 18:10

> Jeśli to Kruk

Spokojnie proszę Pana, przecież można też coś przypadkiem kliknąć nie tak.

zaloguj się by móc komentować

raven59 @umami 11 września 2019 18:00
11 września 2019 18:25

Film jest publiczny jak wszystkie pozostałe - ograniczenia dotyczą wyświetlania reklam.

Myślę, że to kwestia tytułu - sprowokował "automat" a cenzor YT się "wykazał".

Obecnie sprawdzają ręcznie pogadankę o książce, roboczy tytuł: "Śledztwo w sprawie śmierci św Andrzeja Boboli". Jaki będzie wynik sprawdzenia zależy od humoru cenzora z YT...

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @gabriel-maciejewski
11 września 2019 18:32

Pan Terlikowski  już zdążył postawić do pionu moralnego na odcinku lustracyjnym abp Wielgusa (poza Tomaszem Sakiewiczem był  najgorliwiej "ścigającym agenta Greya") w roku 2006/2007 a ostatnio na portalu hipsterskim Fronda.pl zaapelował do zakonu chrystusowców, "żeby zapłacili" (bagatela, podobno 1 mln zł) , kiedy ich sprawa idzie właśnie do kasacji.

Krystaliczna przejrzystość moralna Tomasza "dziczki" Terlikowskiego po prostu zapiera dech w piersiach. :)))

zaloguj się by móc komentować

umami @raven59 11 września 2019 18:25
11 września 2019 18:52

Dzięki za szybką odpowiedź.

Ale i tak nie mogę zapisać ani ostatniej pogadanki Tomasz Terlikowski wdepnął w GieWu ani żadnej innej. Tzn. dotyczy to każdego filmiku na YT.
Nawet jak wrzucam link do jakiegoś konwertera online, to nic nie działa.

Pojawia mi się taki komunikat: An error has occurred! Please reload the page and try again.

Nie wiem o co chodzi, wczoraj wszystko działało :(

zaloguj się by móc komentować

raven59 @umami 11 września 2019 18:52
11 września 2019 18:55

Może dzisiaj coś się zepsuło, trzeba sprawdzić jutro, jak wrócę do domu sprawdzę czy "moja ściągarka" "niejutubowa" zadziała (jako właściciel kanału mam dostępną opcję sciągania jako narzędzie YT)..

zaloguj się by móc komentować

umami @raven59 11 września 2019 18:55
11 września 2019 18:58

Dzięki
w końcu zadziałał ten konwerter, gdyby ktoś chciał:
https://y2mate.com/youtube/UhjPLocJt1o

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
11 września 2019 19:02

I pomyśleć, że wystarczyło by zabierać te biedne młode istoty i nie tylko młode na rekolekcje, do Anglii, czyli wizję lokalną tego kraju i już. Lub założyć instytut badawczy. Nie wiem, czy dalej taki jest ale był Instytut Badań Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. I niech by powstał Instytut Badań Dominacji Imperium Brytyjskiego.

Świat bez Boga przecież już istnieje. I to wcale nie tak daleko od Polski.

zaloguj się by móc komentować

umami @Brzoza 11 września 2019 18:10
11 września 2019 19:08

Chyba zostałem źle zrozumiany — chodziło mi tylko o to, że nie wiem gdzie tkwi problem (czysto techniczny) :)

Kruka o nic bym nie podejrzewał przecież.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @betacool 11 września 2019 09:57
11 września 2019 19:31

Okazuje się, że jesteś jedynym gościem, z kórym nie da się gadać "ponad podziałami".

Byłem dzisiaj na poczcie i dowiedziałem się, co to znaczy rozmowa ponad podziałami. Zanim przejdę do meritum - uwaga o tym, ile jest urzędów pocztowych, czyje one są i jak powszechna (nie mylić z ewentualną skutecznością) jest to reklama - książka wyłożona na widoku,  na stojaku, w takim miejscu. Urzędów jest dużo, a Poczta jest państwowa, czyli obecnie nasza.

Otóż oprócz różnych romansów, książek o niezłomnych i pełnego spektrum treści wszelakich można na poczcie spotkać publikację:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/302889/bialo-czarna

Z opisu:

Ewa Wanat spotkała się z przedstawicielami każdej ze stron, by poszukać punktów wspólnych. Jest ich więcej, niż się wydaje.

[tu moja uwaga - absolutna racja, jest ich więcej - może nie "niż się wydaje" - ile - niż podaje obowiązująca narracja, przedstawiająca "strony" jako totalnych antagonistów - tymczasem są to koledzy z jednej pracy - nazwijmy ją BTiUN - Biuro Tworzenia i Utrzymania Narracji].

Nie wiem i nie zamierzam sprawdzać formuły książki - niemniej wydaje się, iż jest to "debata" o "zasypywaniu podziałów", w której rolę inicjującą i moderatora pełni Ewa Wanat (Była wydawcą serwisów informacyjnych Radia Plus w Poznaniu [Radio Plus rozpoczęło nadawanie 5 września 1992, jako rozgłośnia archidiecezji gdańskiej], (...) Od stycznia 2003 do kwietnia 2012 była redaktorką naczelną Tok FM (...); jakieś podziały? [dop. mój]).

Z opisu:

Tomasz Terlikowski mówi w rozmowie z Wanat: Nie ma postaci jednowymiarowych. Tak mogą sądzić tylko ślepi wyznawcy jednego z plemion.

Biało-czarna [tytuł książki]  ukazuje się w momencie, w którym dotarliśmy do ściany. Są dwa plemiona i dwa monologi, ale nie ma rozmowy, bo obie strony mówią odwrócone do siebie plecami. Albo wyłącznie uciekają – do swoich.

Rozmowy Wanat pokazują, że czas przestać uciekać.

 

Wychodzi na to, że obecność Terlikowskiego  w GW to nie błąd, a realizacja planu.

Ich strona: Środa, Najsztub Wroński, Żakowski, "nasi": Lisicki, Skwieciński, Terlikowski, Ziemkiewicz.​​​​​​​

zaloguj się by móc komentować

Paris @JarekBeskidy 11 września 2019 12:17
11 września 2019 19:58

I takich ludzi...

... jak Coryllus nalezy cenic, szanowac i nasladowac !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Wolfram 11 września 2019 19:31
11 września 2019 20:33

Ciekawe...

... kto-zacz  te dete, tepe i zaprzedane  "nasze"  presstytutki  "oddelegowal"  do tej  zalosnej  USTAWKI  ??? 

zaloguj się by móc komentować

MZ @gabriel-maciejewski 11 września 2019 12:44
11 września 2019 20:42

Rzeczywiście różnie...

zaloguj się by móc komentować

betacool @Wolfram 11 września 2019 19:31
11 września 2019 22:22

Ja wiem, że ty wiesz, że oni wiedzą, że tak naprawdę na drodze do zgody stoi jeden człowiek, który uporczywie nie chce zginąć.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
12 września 2019 02:41

No popatrz - wczoraj, z telefonu, napisałam komentarz pod Twoim klipem o Terlikowskim na PGR i ten koment się nie ukazał. Plus się wbił, owszem. I w tym komencie wyraziłam obawę, że poza naszym tu gronem, mało kto zrozumie, o co Ci chodziło. A tu siurpriza! I jeszcze "ręcznie" jakieś coś sprawdzało nagranie :))) Pytanie, czy chodziło o Terlikowskiego, czy o to Gie. Albo o wszystko razem. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 11 września 2019 19:31
12 września 2019 07:04

dystrybucję na PP ma we władzy tylko jedna firma [jedno środowisko]

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Draniu 11 września 2019 16:30
12 września 2019 08:23

Oni się chcą pogodzić nad naszymi głowami i lansować to mityczne pojednanie

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @pink-panther 11 września 2019 18:32
12 września 2019 08:25

A za co Chrystusowcy mają zapłacić?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @cbrengland 11 września 2019 19:02
12 września 2019 08:25

Już widzę jak taki powstanie

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski 12 września 2019 08:25
12 września 2019 08:26

Pewnie "opłatę klimatyczną"

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Wolfram 11 września 2019 19:31
12 września 2019 08:26

To jest wstrząsające...sami o sobie

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @KOSSOBOR 12 września 2019 02:41
12 września 2019 08:27

Oni są gorsi niż Gomułka

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski 11 września 2019 12:42
12 września 2019 08:46

A te można uczciwie zweryfikować dopiero (niestety) po owocach... Czasem te owoce są mylone z prywatnym deficytem od którego nikt nie jest wolny. Dobry kaznodzieja nie ma żadnego wpływu na to kto u niego bywa czy komentuje, bo przyciąga masy. I raczej się tym nie zajmuje bo inaczej traciłby czas wyłącznie na weryfikację i walke z trollami. Nie byłoby czasu na głoszenie Dobrej Nowiny.  Dlatego wszelkie wyroki (i zemstę) pozostawia się Bogu. Powstrzymywanie się od tego rodzaju pokusy (reaktywności) jest dobrym, o ile nie pierwszym w kolejności sprawdzianem/weryfikatorem z kim mamy do czynienia. Czy ktoś to robi z uwagi na swoje dobre imię, zabiega o własną chwałę, czy też wie o tym że to jest w zasadzie sprawa drugorzędna. Bo najważniejsze to trafić ze słowem Bożym do innych. Do jak największej liczby ludzi. No i czy kieruje do Kościoła. Czy broni kapłanów.

Często i gęsto występują pod świętymi awatarami ludzie których jedyną czystością jest przekleństwo i agresja wobec innych. Język, język i jeszcze raz język. Jego zaczepny charakter podszyty insynuacją, pokazuje kto z jaką intencją "głosi Słowo Boże".

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski 12 września 2019 08:24
12 września 2019 09:29

Brawo Michał! Brawo Foto-Mag!

zaloguj się by móc komentowaćzaloguj się by móc komentować