-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Stary film o blogerach komercyjnych. Nie do wytrzymania

Ponieważ na coryllus.pl pojawił się komentarz Macieja Budzicha, który określa siebie jako blogera, a jest jakimś biednym sprzedawcą drutu miedzianego liczonego na kłębki, postanowiłem przypomnieć stary film o tak zwanych prawdziwych blogerach, który media puszczały swego czasu. Przypomnę jeszcze tylko, że kiedy Tomek Kamiński próbował raz, a było to w samym apogeum sukcesu politycznej blogosfery, umieścić w wiki biogramy toyaha i mój, administratorzy się nie zgodzili, argumentując, że blogerzy to są Kominek, Budzich i Kataryna, a nie my. Dziś Pan Budzich przychodzi na mój blog i rozdziera szaty, bo go rzekomo prześladujemy swoją nachalnością i uzurpacyjnymi roszczeniami. Przez 10 lat niezauważeni, staliśmy się mimowolnie dręczycielami uczciwych i nie wadzących nikomu sprzedawców pop kulturowego śmiecia. To jednak jest jakaś satysfakcja.

 

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/06/stary-film-o-blogerach-komercyjnych-nie-do-wytrzymania/tagi: blogosfera  blogerzy 

gabriel-maciejewski
6 czerwca 2019 16:47
16     1901    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
valser @gabriel-maciejewski
6 czerwca 2019 18:36

Piekny jest ten film. Dowod, ze glupek, zyje chwila i nie ma pojecia, ze sam na siebie produkuje material dowodowy. Najlepszy jest Igor Janke jak chrzani o wolnosci w internecie. Wystarczylo pare lat, zeby on sam sciagnal sobie majty i tak latal po ulicy.

Do tego jeszcze klasyka dziennikarstwa Zakowski i Kamil "upier"*lony stol" Durczok. Oni sami do siebie nie maja zadnego szacunku. W najlepszym razie powiedza, ze "przeszli dluga droge" i juz nie sa tymi, ktorzy byli dziesiec lat temu.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @valser 6 czerwca 2019 18:36
6 czerwca 2019 19:11

Torsji mozna dostać jak sie to ogląda.. Jak to robaczki kity wciskają ,ze tworza niezależny rynek... Jak to się spotykają ,konferują np z Tuskiem, albo inna gadzina z SLD.. Nie no, wolni ludzie z blogosfery..Reprezentanci wolnosci słowa.. 

Chlopcy i dziewczęta dlugo bez Boga nie pociagneli.. Zdechlo towarzystwo sciemniaczy..

zaloguj się by móc komentować

re-or @gabriel-maciejewski
6 czerwca 2019 19:18

Ta końcówka...

Nam więcej wolno, bo my nie mamy kagańca. Bo kto nas wyłączy? Premier okólnikiem nakaże wyłączenie bloga? Nie ma takiej władzy. Nikt nie ma takiej władzy.

Nie ma co zadzierać z blogerem, bo my jesteśmy wyjęci spod prawa. Nas pewne prawa nie dotyczą. Zazwyczaj bloger nawet jeśli na ma racji, to wygrywa.

...brak słów. Tylko jak GetBack "niespodziewanie" upadając wyrwał wtyczkę z gniazdka, to nagle S24 wziął i zdechł... No nikt nie ma nad nimi władzy, jasna sprawa.

zaloguj się by móc komentować

boomerang85 @gabriel-maciejewski
6 czerwca 2019 19:28

Ja najbardziej uśmiałem się ze zdania przytoczonego przez Budzicha, że "jeżeli ktoś ma pomiędzy uszami te 20 cm, to może działać cuda" (czy jakoś tak).

Oni naprawdę wierzą w to, że ich kreacja ma jakieś znaczenie. Wystąpili w filmie z Durczokiem i Żakowskim i czują się ważni.

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @gabriel-maciejewski
6 czerwca 2019 19:39

Trochę w ruskin stylu robione. Pełny entuzjazm. I dla równiwagi "profesór doktór" Zakowski. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Draniu 6 czerwca 2019 19:11
6 czerwca 2019 19:57

Zadne torsje. To czysta beka. Jankemu przy kazdej okazji trzeba wyciagac te kilka zdan, ktore tam wypowiedzial i pytac jak mu idzie na drodze postepujacej wolnosci w blogosferze?

Cale to towarzystwo z Tuskiem na czele to parada oszustow, z Kamilem narkomanem i amatorem molestowania oraz mobbingu w ogonie awangardy wolnosci slowa.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski
6 czerwca 2019 20:08

Kiedyś to było :D

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @gabriel-maciejewski
6 czerwca 2019 23:59

. Nie do wytrzymania

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski
7 czerwca 2019 00:26

Z nimi wszystkimi...

... jest juz bardzo zle.  Ten film to TRAGIFARSA... jak napisal wczesniej Valser - to jest  BEKA  z nich samych... totalna bezradnosc i kompromitacja  !!!

 

Po prostu - do Tworek i w kaftany. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
7 czerwca 2019 08:01

Nie no MaSaKra - żakowski mnie zabił + buciki na biurku. Więcej nie oglądam.

DUŻY PLUS za to!

zaloguj się by móc komentować

bendix @re-or 6 czerwca 2019 19:18
7 czerwca 2019 08:03

Co masz na myśli mówiąc że zdechł?

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
7 czerwca 2019 08:20

Aż poszukałem na coryllus.pl tego mediafuna :P Rozbawił mnie z rana :-)

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski
7 czerwca 2019 09:55

Wytrzymałem do tekstu "Blogi to regres" :D Natomiast wywołany przez Ciebie Maciej Budzich, na swojej stronie, również linkuje ten film i pyta:

"Uff, a tu stara rzecz – film dokumentalny o Blogerach z 2012 roku – „Blogersi” w reżyserii Jarka Rybusa. Jestem bardzo ciekaw jak dzisiaj odbieracie ten film, czy jest jeszcze aktualny? Czy to co mówimy w filmie  ogóle się sprawdziło?"

Podejrzewam, że jego to "wali" jak dzisiaj jest ten film odbierany i pewnie SN jest jedynym miejscem gdzie może przeczytać opinie na ten temat :)

zaloguj się by móc komentować

re-or @bendix 7 czerwca 2019 08:03
7 czerwca 2019 12:28

W kontekście tego o czym bajał Janke, to nic nie wypaliło, tzn ta cała "wolna blogosfera", co to niby miała wypierać telewizje i onety wszelkie. No i finansowo też podobno cieńko przędą. Ale takie wieści "chodziły" po sieci w apogeum medialnej młócki nt Getbacku.

zaloguj się by móc komentować

onyx @bolek 7 czerwca 2019 09:55
7 czerwca 2019 15:04

Chciałem mu napisać, że niewiele się zmieniło bo dalej nic nie może powiedzieć o Coryllusie ale nie ma tam opcji do wstawienia komentarza. Ot platforma marketingowa nakręcająca masowe trendy jak większość popu. Widocznie dla nich to kariera i szczyt możliwości tych 20cm między uszami. Wkęcić się w jakieś korpo i brylować. Ech... Żakowski mniej ściemnia co wydaje się niemożliwe. POP Project 2.0

zaloguj się by móc komentować

bolek @onyx 7 czerwca 2019 15:04
7 czerwca 2019 15:52

"Chciałem mu napisać, że niewiele się zmieniło bo dalej nic nie może powiedzieć o Coryllusie ale nie ma tam opcji do wstawienia komentarza."

Bo to jest taki "czalendż" :) gdybyś naprawdę chciał mu napisać, to znalazłbyś sposób ;-)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować