-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Skąd się wziął koronawirus?

Najpierw ogłoszenie. Targi wydawców katolickich zostały przeniesione na 24-27 września 2020.

 

Proszę Państwa w związku z pandemią koronawirusa i zarządzeniami administracyjnymi konferencja, która miała się odbyć w Kazimierzu Dolnym w dniu 28 marca zostaje przesunięta na dzień 14 listopada 2020 roku. Informację do wykładowców już wysłałem, będę ją także wysyłał do Państwa, ale zajmie mi to trochę czasu, dlatego też do 27 marca będę umieszczał tu takie ogłoszenia. Uwaga – przesunięte zostały także wszystkie rezerwacje pokoi, które Państwo opłacili. Niech nikt nie jedzie do Kazimierza w dniu 27 i 28 marca.

 

Jak widzimy nie ma możliwości, by zaprzestać dyskusji o koronawirusie, który zdominował wszystko. Skoro nie można czegoś pokonać, a mam tu na myśli przemożną chęć dyskutowania o sprawach, których się do końca nie rozumie, trzeba się do tego przyłączyć. Oto kilka ciekawych teorii na temat tego, skąd mógł wziąć się na świecie koronawirus.

 

Zacznę od tego, że niedawno jakiś Chińczyk wyszedł i oskarżył Amerykanów o spowodowanie pandemii. Oto w czasie wojskowych igrzysk, które odbywały się w tym kraju latem, Amerykanie przywieźli tego koronawirusa i rozsypali go po wiosce olimpijskiej. Wiadomość ta została błyskawicznie podchwycona przez media społecznościowe i powielona, a wszystkiemu towarzyszyło to charakterystyczne zamyślenie – oraz napis – co teraz?! - dramatycznie połyskujący na czołach ludzi zatroskanych o los Chińczyków. Z faktu, że na tych igrzyskach byli także Polacy, że przywieźli jakieś medale i mówiła o tym telewizja, nikt póki co nie wyciągnął żadnego wniosku. Nikt też nie zastanowił się, czy ktoś z polskiej ekipy został zarażony i gdzie teraz przebywa. Afera skończyła się wezwaniem na dywan chińskiego ambasadora i póki co wszyscy nabrali wody w usta. Chiny zaś nadal są tam gdzie są. Próba przebicia zbrodni Mao zbrodniami Trumpa nie nabrała oczekiwanego impetu.

Nikt jakoś nie mówi o tureckich ofiarach koronawirusa i nie martwi się o to ilu Turków leży w szpitalach, czekając na śmierć. Włosi, Niemcy, Hiszpanie, Brytyjczycy są wspominani, w różnych kontekstach, ale poddani sułtana Recepa nie, ciekawe dlaczego? Może chodziło o to – skorzystajmy trochę z tego napędu, jaki nadawany jest zwykle newsom o tym, że jankesi chcą wytruć pół globu – żeby sułtan Recep powstrzymał się trochę i nie groził już nikomu palcem, mówiąc – oj bo się pogniewam i wpuszczę uchodźców. Teraz Trump, co zaraził Chińczyków, powiedział mu – oj bo się pogniewam i zeżresz coś w śniadaniu, a w twoim wieku to może się źle skończyć. No i póki co mamy ciszę i święty spokój z uchodźcami.

 

W dniu kiedy było wiadomo, że mamy poważny kłopot i mówiło się nawet o tym, że miasta będą zamknięte, przez Polskę przejechały amerykańskie czołgi i zapadły gdzieś w lasach na wschodzie. To ciekawe, bo jeśli jest pandemia i obowiązują środki nadzwyczajne to możliwości ćwiczenia dużych zgrupowań wojskowych chyba się powiększają. Tak sądzę, choć pewności nie mam. Może więc zagrożenie koronawiursem jest przesadzone, a cała akcja jest tylko elementem manewrów, które mają wykazać na ile zdyscyplinowany i gotowy do poświęceń jest naród. Ktoś tu wczoraj cytował Bartosiaka, który powiedział ponoć, że Polska ma za mały potencjał obronny w stosunku do terytorium. Ludzie mniej podejrzliwi ode mnie rozszyfrowali ten kalambur uznając, że Bartosiak domaga się zwiększenia potencjału obronnego kraju. Ja jednak sądzę, że może być na odwrót – on się domaga zmniejszenia terytorium, żeby można go było łatwiej bronić. To oczywiście żart. Nie wiem czego chce Jacek Bartosiak i nie zajmuje mnie to specjalnie. Wiem natomiast, że obrona takich krajów jak Polska, nawet przy dużym zaangażowaniu sił, jest raczej niemożliwe. Wszelkie zaś akcje obronne i zaczepne Polacy powinni przede wszystkim prowadzić w gabinetach. Nikt nigdy nie zaatakował Polski nie mając na to pozwolenia od mocy położonych daleko od jej granic i dysponujących dużymi budżetami. To jest sprawa oczywista. Opowiadanie więc, że potencjał jest za mały albo za duży to kokieteria i być może jakiś rodzaj komiwojażerki. To znaczy, trzeba tak mówić, żeby ułatwić komuś sprzedaż sprzętu.

Nie wiadomo dlaczego wszyscy z taką łatwości oskarżają o wywołanie pandemii USA, a nikt się nie zastanawia nad tym, że mogli to zrobić Rosjanie. To jest dość znamienne i świadczy moim zdaniem o tym, że potencjał medialny Rosjan i Putina już się wyczerpał, a w najlepszym razie jest na wyczerpaniu. Kiedy ludziska widzą te sensacje, to całe KGB, te, pardon, bezczelne ryje, gotowe do najgorszych świństw, zaczynają ziewać. Już ich to nie kręci, tak samo jak kolejny sezon Gry o tron. To są rzygi. Potrzeba nowych podniet, nowego wcielonego zła i nowych bezeceństw przy których wszystkie wyczyny oficerów specnazu i czego tam jeszcze, wyglądają jak bezładne bieganie kur po podwórku.

A przecież mogło być tak, że wirus w Polsce znalazł się po to właśnie, by te amerykańskie manewry uczynić nieważnymi i może nawet wybić połowę składu osobowego tej brygady. Przeniósł zaś go do Polski, na własnym podniebieniu bohaterski pułkownik Oszczepienko, potomek Czapajewa.

Pstryknąłem ostatnio pilotem od telewizora i oczom moim ukazał się fragment jakiegoś starego filmu z Arnoldem, w którym gra on ruskiego oficera. Zaczynało się obiecująco, scenami w łaźni parowej, gdzie wszyscy byli bez gaci – babki i faceci. Spoceni, rozgrzani, w wodzie po pas, albo pod specjalnymi natryskami, a wszystko w podziemiach. Zanim zorientowałem się, że jeden jedyny gość, który ma coś na sobie, coś, czyli taką szmatkę na biodrach zasłaniającą wstydliwe niedobory anatomiczne, oraz przyczepiony do tej szmatki pęk kluczy, to Arnold, minęło sporo czasu. Sądziłem na początku, że to jakiś stary, enerdowski pornos, o górnikach pracujących w kopalni węgla brunatnego i ich znudzonych żonach. Pomyliłem się jednak. W ten sposób w latach osiemdziesiątych „wolny świat” wyobrażał sobie szkolenie agentów specjalnych KGB. Dziś całe szczęście już tego nie pokazują i to, w mojej ocenie potwierdza teorię, że Rosja jest sprawą przebrzmiałą. Nawet jeśli będzie jeszcze fikać. Nie ma nawet kogo oskarżać o demoniczne spiski i cała popkultura informacyjna patrzy na Trumpa, czekając co on zrobi. Mrugnie, nie mrugnie, siąknie nosem i rozetrze to w palcach? No i co ten gest będzie oznaczał dla świata? To są problemy, z którymi musi się dziś zmagać poważny i psychicznie dojrzały komentator politycznych wypadków.

 

Dziękuję wszystkim za uwagę.
 

 tagi: usa  media  chiny  wojna hybrydowa  koronawirus  pandemia 

gabriel-maciejewski
19 marca 2020 09:23
104     4117    16 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 09:37

Na razie Trump chyba obiecał, że dodrukuje tyle pieniędzy ile trzeba - nie wiem czy to nie jakiś fejk rozrzucany po portalach niczym jakowyś wirus.

Ja dzięki Koronowirusowi dowiedziałem się, że żyje Walentina Tierieszkowa - bo w tym samym czasie rozeszła się wieść o jej wypowiedzi i o jej działalności politycznej. Byłem zaskoczony że ona żyje - wiem że to brzmi źle. Już jak byłem w początkach podstawówki to ta postać zdawała się istnieć jakby w przesłości, razem z szarikiem, Gagarinem i Hermanem Titovem.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K 19 marca 2020 09:37
19 marca 2020 09:48

Też byłem zaskoczony. Oglądałem ją sobie nawet ostatnio na zdjęciach. Bardzo nieciekawa fizjonomia

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 09:49

Napaliłam się na wyjazd do sanatorium na Białorusi. Porecze, położone nad jeziorem Mołocznoje w obwodzie grodzieńskim, z wodą druskiennicką. Cena w sierpniu taka za jaką w Polsce o prywatnym sanatorium można pomarzyć. I co? Koronowirus zabrał mi to marzenie. Na szczęście jescze nie opłaciłam pobytu. Miałam to zrobić do 15 marca /10% opustu/.  Coś mi mówiło, żeby wstrzymać się do ostatniej chwili. W końcu zrezygnowałam jak ten Himilsbach. On został by z językiem angielskim a ja z debetem do spłacenia.

 Może zdarzy się jeszcze taka możliwość?!

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @marianna 19 marca 2020 09:49
19 marca 2020 09:51

Mam przeczucie, że się zdarzy

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @marianna 19 marca 2020 09:49
19 marca 2020 09:52

Bardzo dobra decyzja - ja opłaciłem lot do Holandii jak już sie zaczynało. Ja nie posłuchałem wewnętrznego dzwonka alarmowego i kasa przepadła. 

zaloguj się by móc komentować

sannis @gabriel-maciejewski 19 marca 2020 09:48
19 marca 2020 09:59

Łooo matkoo, co za wsciekły borsuk z tej Tiereszkowej. Broń odstraszająca. W pierwszym szeregu.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 10:01

Świetna notka!

 

Z artykułu z 13.03.2020 r. cytuję:

W czwartek rzecznik chińskiego MSZ zasugerował, że koronawirus mógł zostać sprowadzony do Wuhan przez armię USA. Zażądał od Stanów Zjednoczonych, by upubliczniły dane dotyczące zakażeń w ich kraju.

    Kiedy w USA pojawił się pacjent zero? Ile osób jest zakażonych? Jakie są nazwy szpitali? Może to amerykańska armia sprowadziła epidemię do Wuhan. Bądźcie przejrzyści! Upublicznijcie swoje dane! USA są nam winne wyjaśnienie! - napisał na Twitterze Zhao Lijian.

https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-rzecznik-chinskiego-msz-oskarza-armie-usa-o-sprowadzenie-epidemii-do-wuhan-6488419724597377a

 

zaloguj się by móc komentowaćtomciob @Andrzej-z-Gdanska 19 marca 2020 10:01
19 marca 2020 10:20

Rzecznik zasugerował to mniej więcej to samo co prezydent się przejął. Kim, czym i czy w ogóle, to już nie ma najmniejszego znaczenia, a za jakiś czas, jak już wyłączą ten cholerny internet dzieci będą przychodzić do rodziców z pytaniem: mamo, tato, pobawimy się w koronawirusa. Tak będzię.

Fajna notka. Akurat na czas apokalipsy. Dziękuję i pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @tomciob 19 marca 2020 10:20
19 marca 2020 10:24

Może odpowiedzi już gdzieś są tylko myśmy jeszcze nie dotarliśmy do nich, czego wszystkim życzę. :)

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @tomciob 19 marca 2020 10:20
19 marca 2020 10:28

Może Pan Zhao zna odpowiedź, ale "dał szansę" USA, żeby mogły pierwsze na te pytania odpowiedzieć zanim sam "sobie" coś odpisze. :)

Mogą też "negocjować" treść odpowiedzi w tzw. międzyczasie. :)

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 10:33

Godna konkurentka obywatelki Tierieszkowej

Celebrytka i znana publicysta Katie Hopkins proponuje specjalne samochody do eutanazji, ponieważ GB ma „zbyt wielu starszych ludzi” !
Dodała: „Śmiesznie jest mieszkać w kraju, w którym możemy uśpić psy, ale nie ludzi”

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2898177350230115&set=a.710293742351831&type=3&theater

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @maria-ciszewska 19 marca 2020 10:33
19 marca 2020 10:49

I to jest właśnie ten normandzki drive, bo nie będę pisał anglo-saski, bo już o tym pisałem nie raz, kim byli Anglo-Saxoni i jak ich podbito i co ukradziono, teraz już właśnie rozlał się po świecie. Człowiek jest nikim, ważniejszy nawet pies. Po kilkunastu latach bycia tutaj, piszę to w pełni świadomości umysłowej, zaznaczam.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 10:49

Moim zdaniem Rosja nie jest sprawą przebrzmiałą, ale bardzo aktualną i groźną.

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 10:52

Chińczycy muszą oskarżać Amerykanów, bo trzeba jakoś społeczeństwu wytłumaczyć, powód nadejścia chudych lat, bo góra już wie, że koncerny Apple, Adidas, Nike i wiele innych poważniejszych w dłuższym horyzoncie czasowym wyniesie się z Chin, czyli nastąpi proces odwrotny do obserwowanego w ostatnich latach. Casus Huaweia był prztyczkiem. Alibaba zmniejsza obroty, a Amazon zapowiada zatrudnienie tysiąca pracowników z innych stagnujących branż.

zaloguj się by móc komentować

ahenobarbus @Marcin-K 19 marca 2020 09:37
19 marca 2020 10:59

Swoją drogą Piotr Wroński w książce "Czas nielegałów" pisał, że Tiereszkowa stała na czele czegoś takiego jak Europejski Kongres Słowian, który miał byc wg niego przykrywką dla działań wywiadu rosyjskiego. Szczerze mówiąc w sieci niewiele jest o tej instytucji oprócz dosyć enigmatycznej notki w/w autora ...  http://pressmania.pl/?s=europejski+kongres+s%C5%82owian 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ahenobarbus 19 marca 2020 10:59
19 marca 2020 11:04

Swoją drogą ciekawie brzmi ta nazwa, jakby z Lema. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @krzysztof-laskowski 19 marca 2020 10:49
19 marca 2020 11:06

Krzysztofie ,Ty nie wierzyłeś ,ze PiS wygra wybory parlamentarne..:)  

A jak nazwiesz manewry Brytoli przed nosem Ruskich i to gdzie?  Wszak to tak wygląda jak Ruscy zorganziowliby manewry np. z Irlandczykami.. 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 11:11

No jasne,że KGB-istom się juz nudziło..za mało trupów się ścieliło.Nawet to rymu?  Jak pandemia raczy świat opuścić,to trzeba pandemi postawić zarzuty i doprowadzić sprawcę na ławę oskarżonych.Świetnie nadaje się do tego nasz mecenas Giertych,koniem zwany.Zagadka na miarę Szerloka i sławy światowej przybedzie. Ja jednak obstawiam inną opcję. A nasz prezes NBP pociesza nas,że " pieniędzy w bankach nie zabraknie i nie ma najmniejszego powodu, by się o to obawiać. - Fizycznej gotówki mamy nieprzebrane ilości". Więc jesteśmy jak u mamy,bo gotówkę jeszcze nieprzebraną MAMY.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 11:12

W Turcji jest obecnie 191 potwierdzonych przypadków wg udostępnionych danych. Nie jest to więc już tak mało, choć kilka dni temu zauważyłem, że jakoś tak mniej. Pewnie dlatego, że sezon turystyczny się jeszcze nie zaczął, jakby to był maj albo czerwiec, turyści zdążyliby przywieźć więcej. A tak wywieźli z włoskich nart. Ciekawe są argumenty w sieci, dlaczego Turcja jest znacznie bezpieczniejsza niż kraje w Europie, czyli chrześcijańskie przynajmniej w teorii jeszcze:

"Turcja jako kraj muzułmański jest znacznie mniej narażony na rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych ze względu na podwyższony poziom higieny. Otóż muzułmanie 5 razy w ciągu dnia myją się przed modlitwą, myjąc ręce aż do łokci, stopy, twarz. Dodatkowo Turcy od dziesiątek lat używają nagminnie wody kolońskiej (zwanej w Turcji po prostu kolonia) która zawiera 80% alkoholu."

"Wody kolońskiej używa się do dezynfekcji rąk, do odświeżania twarzy. W restauracji przed posiłkiem i po posiłku wychodząc jesteśmy nią częstowani."

"Pod kątem czystości i mycia rąk po wyjściu z toalety Turcja przoduje na świecie i wg statystyk robi to 94% osób a dla porównania w Polsce tylko 68%."

Byłem w Turcji turystycznie, podobnie jak pewnie wiele innych osób i hmm przyznam - nie zauważyłem tej nadmiernej dbałości o higienę delikatnie mówiąc. No ale muzułmanie są pełni cnót, więc na pewno się mylę.

https://metintour.pl/koronawirus-w-turcji

 

Mnie bardziej cały czas zastanawia sytuacja w Chinach. Niecałe 90 tys przypadków przez 3 m-ce w kraju z 2 mld obywateli? Teraz 10-20 przypadków dziennie już tylko? Ludzie zaraz wrócą tam do pracy i co, dalej tyle będzie? Przecież wystarczy 1-2 ogniska i cała pandemia zaczyna się od nowa. Może to będzie wracać od nich co 3 m-ce teraz.

 

 

zaloguj się by móc komentować

ahenobarbus @Marcin-K 19 marca 2020 11:04
19 marca 2020 11:15

Dziwne, że takich instytucji jest więcej i nawet mają całkiem bogatą historię.. https://pl.wikipedia.org/wiki/Komitet_Wszechs%C5%82owia%C5%84ski Ciekawa uwaga o Międzynarodowym Komitecie Słowian, na czele którego stoi Łukaszenko. Na starych stronach popleczników Tejkowskiego też jest o tym wzmianka przy okazji jakiegoś "zlotu". http://komitet.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6%3Ax-zjazd-wszechslowiaski&catid=3%3Aaktualnosci&Itemid=7&lang=en

zaloguj się by móc komentować

ahenobarbus @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 11:20

Pewnie będzie że wyrwałem z kontekstu tę wypowiedź Bartosiaka. Tu jest jeden z przykładów https://youtu.be/-ElrHch13ow?t=4789 (mniej więcej od 1:19:49 i dalej). On mówi dalej że wystarczy spojrzeć na mapę, żeby to było dla wszystkich oczywiste.. Pewnie tak samo mówiły pewne osoby w XVII i XVIII w. 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 11:21

Tak dodam ku zastanowieniu się, dlaczego najwięcej ofiar jest we Włoszech i ... w Iranie, gdzie kopie się ponoć już nawet masowe groby, a we Włoszech w jednym Bergamo zmarło 6 księży, a do dzisiaj może i więcej, a w całym kraju ponad 30. "Polowanie na księży" nasuwa się samo.

Iran, to ostatnia niezależna enklawa na świecie, Włochy, to Watykan i Kościół Katolicki, Papież.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @maria-ciszewska 19 marca 2020 10:33
19 marca 2020 11:30

Ona powinna zgłosic się na ochotnika, aby dać przykład.

PS

A ciągle w programach alfabetyzacji (przymusowej) podtrzymują z uporem maniaka zabobon, że ciemnota to była w Średniowieczu. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarcinD 19 marca 2020 11:12
19 marca 2020 11:35

Ale  turysci w Turcji to w większości nie muzułmanie. To ich obserwowałeś.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @maria-ciszewska 19 marca 2020 10:33
19 marca 2020 11:37

I pomyśleć, że tacy Rzymianie (starożytni, oczywiście), twierdzili uparcie: verba docent, exempla trahunt. Może by więc ta pańcia od siebie zaczęła?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @MarcinD 19 marca 2020 11:12
19 marca 2020 11:45

"Turcja jako kraj muzułmański jest znacznie mniej narażony na rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych ze względu na podwyższony poziom higieny. Otóż muzułmanie 5 razy w ciągu dnia myją się przed modlitwą, myjąc ręce aż do łokci, stopy, twarz. Dodatkowo Turcy od dziesiątek lat używają nagminnie wody kolońskiej (zwanej w Turcji po prostu kolonia) która zawiera 80% alkoholu."

Iran to też kraj muzułmański. A za dobrze to tam nie jest.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @maria-ciszewska 19 marca 2020 10:33
19 marca 2020 11:47

Ona ma 45 lat. Dla 99% uczniów na świecie jest stara. Na pewno wiadomo że jest p.....nięta.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 11:49

Nie wiem skąd pochodzi koronawirus, choć mam pewne przypuszczenia. Natomiast zastanawiające jest jego tragiczne w skutkach rozprzestrzenianie się we Włoszech. Pisał coś o tym Nasz Dziennik, przebąkiwał Grodzio (w tej akurat kwestii nawet przez swoich zakrzyczany), a nawet, kiedy to jeszcze nie przybrało takiej skali, wspominały Polsatnews, Puls Biznesu czy Gazeta Prawna. Ale teraz wszyscy zgodnie... morda w kubeł. A tymczasem już 10 lat temu takie radosne informacje się rozchodziły po świecie: https://www.pb.pl/made-in-italy-po-chinsku-576543

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1787158,1,wlochy-dogaduja-sie-z-chinami-co-to-znaczy-dla-europy.read

No, ale potem z tego żadnych wniosków wyciagać nie można, bo to rasizm. Choć jak wspomniałam wyżej, jeszcze w lutym można było to i owo nawet u lewaków przeczytać: 

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1453041,koronawirus-wlochy-chiny-epidemia.html

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-02-17/najwyzszy-alarm-sanitarny-we-wloszech-powodem-powrot-chinskich-imigrantow/

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 11:52

Ten jakiś chińczyk to taki nasz Michał Dworczyk. Tak patrzę na ćwierkacza i trudno znaleźć te wpisy, ale może to tylko moja niedokładność.

Teraz amerykańscy żurnaliści powielają te njusy.

https://twitter.com/cspan/status/1240317057721344010

 

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @MarcinD 19 marca 2020 11:12
19 marca 2020 11:54

Może sunnici, bo szyici w Iranie chyba myli się niedokładnie, biorąc pod uwagę liczbę zakażeń, a zwłaszcza zgonów. A te rytualne obmywalnie to w Jerozolimie widziałam. Nie u muzułmanów, bynajmniej. Strzeż nas Panie przed takimi ablucjami!

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @stanislaw-orda 19 marca 2020 11:30
19 marca 2020 11:56

Ona należy do nadludzi, ten pomysł jej nie dotyczy.

Oczywiście do czasu.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @stanislaw-orda 19 marca 2020 11:30
19 marca 2020 11:56

Dopiero teraz przeczytałam. Nie ściągałam;-)

zaloguj się by móc komentować

tadman @Marcin-K 19 marca 2020 09:37
19 marca 2020 11:56

Uniwersalna babka lat 83.

Będzie jeszcze długo żyć, bo powiedziałą na swoich 70-tych urodzinach w rezydencji Putina, że chce umrzeć na Marsie. (za polską wiki)

A tu z rosyjskiej wikipedii: W 2011 r. została wybrana do Dumy Państwowej z partii Jedna Rosja z listy regionalnej w mieście  Jarosław. Tiereszkowa, wraz z Eleną Mizuliną, Iriną Jarową i Andriejem Skoczem, jest członkiem międzypartyjnej grupy przedstawicieli ds. ochrony wartości chrześcijańskich; W tym charakterze poparła wprowadzenie poprawek do konstytucji Rosji, zgodnie z którymi „prawosławie jest podstawą tożsamości narodowej i kulturowej Rosji”.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @rotmeister 19 marca 2020 11:47
19 marca 2020 11:58

Nie wiem, czy jest p........ . Kazali jej, to gada.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 11:58

Wszystko pięknie, tylko wobec tego czym zajmują się  np. w USA i w Kanadzie,  w licznych  laboratoriach mikrobiologicznych, zwłaszcza pracujących na zleceniach wojskowych. Chyba ich personel nie traci czasu na grę w scrabble albo w monopoly.

A przy okazji załatwiona została sprawa wstrzymania napływu na stary kontynent uchodźców spoza Europy .

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 12:00

O i się znalazło dzięki koledze Andrzejowi-z-Gdańska

Pan Lijian Zhao - Spokesperson & Deputy Director General, Information Department, Foreign Ministry.

W twittach z 12 marca czepia się amerykańskie CDC jak oni liczą przypadki koronawirusa.

zaloguj się by móc komentować

ahenobarbus @jolanta-gancarz 19 marca 2020 11:54
19 marca 2020 12:08

Swoją drogą ok.17% wierzących w Turcji to Alawici/Alewici/Bektaszyci, niby to islam, ale dla sunnitów i szyitów to heretycy. Zdaje się że obecny prezydent Syrii jest również alawitą. 

zaloguj się by móc komentować

Janusz-Tryk @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 12:12

"Skoro nie można czegoś pokonać, a mam tu na myśli przemożną chęć dyskutowania o sprawach, których się do końca nie rozumie, trzeba się do tego przyłączyć."

No właśnie, skąd się bierze to chęć o sprawach, których się do końca nie rozumie?

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @jolanta-gancarz 19 marca 2020 11:54
19 marca 2020 12:15

U nas są przy wejściu/wyjściu do kościołów  kropielnice z "wodą święconą", w której każdy może zamoczyć [alce,  a niektórzy zaraz tymi zmoczonymi palcami robią znak krzyża. Rzecz jasna, zaczynając od dotknięcia czoła.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tadman 19 marca 2020 11:56
19 marca 2020 12:26

Jak juz doleci na tego Marsa, to z pewnością może się tam natknąć na wałęsającego się Bolka:) Bo już chyba tylko tam go brakowało.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 12:32

Tytuł artykułu z 14.02.2020  r.:

Amerykańska armia i NATO rozpoczęły przygotowania do pandemii wirusa SARS-CoV-2

i krótki cytat (bez komentarza):

Musimy pamiętać, że to właśnie wojsko w razie globalnej pandemii będzie dysponowało największymi środkami na wojnę z wirusem i będzie miało największe pole działania przy ochronie społeczeństwa i ich dobytku. Pandemia wirusa to nie tylko niewyobrażalne ilości ludzi, którzy muszą być hospitalizowani, ale również możliwe konflikty na granicach krajów z powodu migracji ludności i związane z tym potworne problemy gospodarcze.

Możemy oczekiwać, że przygotowania wojsk USA i NATO do globalnej pandemii w najbliższym czasie będą skutkowały prowadzeniem w miastach najróżniejszych ćwiczeń i szkoleń. Trzeba tutaj podkreślić, że są one kluczowe. Tak jak powiedział Prof. Gabriel Leung, słynny na całym świecie epidemiolog z uniwersytetu w Hongkongu, znany ze swojej ogromnej roli jaką odegrał w walce z epidemią SARS w latach 2002-2003, najważniejsze jest teraz podjęcie odpowiednich działań przeciwko wirusowi. Jeśli zostanie on zbagatelizowany poza Chinami, to możemy oczekiwać nawet 6 miliardów ludzi zainfekowanych i ponad 60 milionów ofiar.

https://www.geekweek.pl/news/2020-02-14/amerykanska-armia-i-nato-rozpoczely-przygotowania-do-pandemii-wirusa-covid-19/

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Marcin-K 19 marca 2020 09:37
19 marca 2020 12:45

Niedługo okaże się, że Łajka jednak wróciła na Ziemię i wydawnictwo Raduga przygotowuje do wydania jej wspomnienia.

 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @marianna 19 marca 2020 09:49
19 marca 2020 12:48

Mój znajomy był w sanatorium w Truskawcu na Ukrainie i pomijając to, że porażono go lekko i niegroźnie prądem podczas jakiegoś zabiegu, to sobie chwali.

 

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @rotmeister 19 marca 2020 12:13
19 marca 2020 12:50

Nie wiem, czy pani Hanna Shen jest wiarygodna. To propagandzistka antychińskokontynentalna.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @maria-ciszewska 19 marca 2020 10:33
19 marca 2020 12:50

To, że takim ludzio daje się głos jest bardzo niepokojące. Od razu przypomina mi się opisany przeze mnie kiedyś rozdział książki Duhiga i to, jak małymi kroczkami, poprzez oswajanie ludzi, dochodzi się do bardzo poważnych i trwałych rezultatów.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 19 marca 2020 11:30
19 marca 2020 12:56

To jest mądrość obowiązująca już kolejne pokolenia gawiedzi. Mam znajomych w wieku +-25 lat i dla nich to oczywista oczywistość: Średniowiecze - zabobon - palenie czarownic - kościółek - katole.

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @stanislaw-orda 19 marca 2020 11:35
19 marca 2020 13:01

No tak, Ty wiesz lepiej kogo obserwowałem ;) Mówię przecież o tubylcach, o tym jak wyglądały sklepy, restauracje oraz inne miejsca publiczne. Jak wyglądali ludzie, jak byli ubrani i pięknie umyci oraz wyperfumowani. A jeśli tak było w dość renomowanej miejscowości turystycznej pełnej Niemców, na pewno gdzie indziej było jeszcze czyściej. Byłem też w zwykłej wiosce, jadłem placki robione przez starsze panie w jakimś domu i to też widziałem. Zresztą - wystarczy pojechać do Niemiec i zobaczyć jak tam muzułmanie z Turcji dają przykład higieny od lat. Wręcz wzór.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @jolanta-gancarz 19 marca 2020 11:54
19 marca 2020 13:07

Cały mój wpis o higienie w Turcji był ironiczny, mam nadzieję, że to jasne :)

Mnie też Włochy ciągle zastanawiają. Niestety wskazówka na Rzym jest wysoce niepokojąca. Obrzędy Wielkiego Tygodnia z udziałem wiernych już zostały odwołane. Pierwszy raz wszyscy chyba to widzimy, odkąd żyjemy. A komunia duchowa to nie to samo co fizyczne przyjęcie Eucharystii.

Tak sobie pomyślałem, że jeśli to potrwa dłużej niż 2-3 mce, to czeka nas chyba największy kryzys od II wojny światowej. Obym się bardzo mylił.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 13:34

"Czerwona gorączka".

Tak się ten film nazywa... Pasuje do koncepcji dzisiejszej notki.

A sam film opowiada o ruskim milicjancie (Arnold), który jedzie do USA za przestępcą, który tam właśnie przed nim z Rosji ucieka. Film o przyjaźni ponad narodowej i współpracy we zwalczaniu przestępczości/terroryzmu (bo to nie był zwykły rzezimieszek)

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @maria-ciszewska 19 marca 2020 12:50
19 marca 2020 13:39

To teraz pytanie kto jest wiarygodny? I na jakiej podstawie to ocenić? I czy ten kto kogoś innego określa jako wiarygodnego sam jest wiarygodny? 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarcinD 19 marca 2020 13:01
19 marca 2020 13:45

Zatem  opisuj swoje wrażenia badziej precyzyjnie.

Ja jestem zdania, że wrażenia turystryczne są mocno powierzchowne.

Poznałem w Londynie Polaków, którzy przez parę lat tam pobytu jako "czarnoroboczy" nie byli np. w National Gallery i nie dostrzegali powodu, aby tam zajrzeć.  Mocno  się dziwili, że tracę czas na podobne brewerie, zamiast np. przeznaczyć ten czas bieganie po lokalnych cotygodniowych (dzielnicowych) wyprzedażach. W Londynie dzielnic multum.

zaloguj się by móc komentować


mniszysko @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 14:01

 >>> Skoro nie można czegoś pokonać, a mam tu na myśli przemożną chęć dyskutowania o sprawach, których się do końca nie rozumie <<<

Może i nikt nie rozumie, ale każdy odczuwa te sprawy, bo codziennie walą cię jak nie po ryju, przepraszam, miało być po twarzy, to po kieszeniach.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @Draniu 19 marca 2020 11:06
19 marca 2020 14:25

Takie manewry stanowią bardzo groźną prowokację.

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @krzysztof-laskowski 19 marca 2020 14:25
19 marca 2020 14:45

Daj spokój Krzysiek, sprawy mają się inaczej

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @mniszysko 19 marca 2020 14:01
19 marca 2020 14:46

Napisałem żartobliwy tekst...nie można ulegać psychozie, nawet jeśli trochę nas to kosztuje

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Andrzej-z-Gdanska 19 marca 2020 13:58
19 marca 2020 14:47

Lubię naukowa analizy, problem tylko w tym, że bez wiarygodnych danych nie mają one też wartości informacyjnej. To jest więc tylko prognoza rozwoju epidemii wg potwierdzonych przypadków, a dokładniej wg ilości zrobionych testów. Więc tym jednym czynnikiem (ilością zrobionych testów) można najbardziej zmieniać wyniki.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Draniu 19 marca 2020 11:06
19 marca 2020 15:01

Przewidywania Pana Laskowskiego są na poziomie 0. Zna łacinę, potrafi przetłumaczyć jakiś starszy tekst w tym języku - i bardzo dobrze. To wystarczy.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski 19 marca 2020 14:46
19 marca 2020 15:10

Wiem,wiem ...  Tylko nie ma, co się dziwić. Jesteśmy w momencie przebudowy - że tak eufemistycznie rzeknę - gdzie praktycznie każdy może użyty jako wór piachu do cementu. Drastycznie to widać we Włoszech, gdzie ludzie umierają i tutaj jest sedno - bez możliwości czy pożegnania się z rodziną czy bez możliwości sakramentalnego pojednania z Panem Bogiem, bo sterylizacja, bo trzeba przerwać łańcuch zakażeń itd.

Więc ludzie gadają ... Liczą, że wygadają strach i zagadają śmierć oraz jęczeniem przepędzą widmo krachu. Tylko to chciałem napisać.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @sannis 19 marca 2020 09:59
19 marca 2020 15:52

Łooo matkoo, co za wsciekły borsuk z tej Tiereszkowej. Broń odstraszająca. W pierwszym szeregu.

Ilustracja

A moze to trans?

Kto wie, co tam ugotowali w laboratoriach KGB.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Marcin-K 19 marca 2020 09:37
19 marca 2020 16:04

"Na razie Trump chyba obiecał, że dodrukuje tyle pieniędzy ile trzeba - nie wiem czy to nie jakiś fejk rozrzucany po portalach niczym jakowyś wirus."

Zapowiedzieli gromko, ze pakiet pomocy wyniesie cos okolo jeden przecinek cos tryliona dolarow.

Miedzy innymi maja rozsylac czeki ludziom, szczegolnie tym mniej zarabiajacym. W dwoch transzach, $1000 w kwietniu i drugi $1000 w maju.

Grosz sie przyda. Wiekszosc i tak pogalopuje do sklepow i dokupi mydla, papieru toaletowego i konserw.

A bankierzy odbija to sobie pozniej z nawiazka, lejac po kulach wlasnie tych, ktorym wyslali te pieniadze.

Biednemu zawsze wiatr w oczy wieje.

zaloguj się by móc komentować

m8 @rotmeister 19 marca 2020 12:13
19 marca 2020 16:07

Kto oglada IdzPodPrad  pastora Chojeckiego wie , ze pani Shen w kazdej sprawie ma opinie negatywna o CHRL. Nie kwestionujefaktow  przez nia podanych. Po prostu warto widziec kto jest kim.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 19 marca 2020 16:04
19 marca 2020 16:46

Biliona dolarów.

Ichniejszy trylion to nasz bilion

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @m8 19 marca 2020 16:07
19 marca 2020 16:50

odpowiednik  Marii Stepan z TVP, ktora z kolei o Rosji mówi wyłącznie negatywnie wzmacniając rozmaite  stereotypy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 19 marca 2020 16:46
19 marca 2020 16:54

"Biliona dolarów.

Ichniejszy trylion to nasz bilion"

No.

Przypomina mi sie tekst piosenki Kaczmarskiego:

"pieniadz tanszy juz od smieci, milion poszedl bez gadania..."

zaloguj się by móc komentować

Janusz-Tryk @mniszysko 19 marca 2020 15:10
19 marca 2020 17:07

Widzę to inaczej. Myślę, że ci-którzy-zawsze-wiedzą-lepiej muszą koniecznie pochwalić się swoją wiedzą o wirusach, którą właśnie świeżo co zdobyli, przed innymi i przy okazji pouczyć ich o tym jak mają się zachować. Są tacy, którzy zawsze są o krok do przodu przed innymi. Choćby pięć sekund wcześnie przeczytali jakiegoś newsa.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 17:14

Kiedyś była stonka ziemniaczana 'podsyłana' nam przez USA, teraz, dzięki miniaturyzacji, jest wirus. Oczywiście nadawca jest ten sam.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @adamo21 19 marca 2020 17:14
19 marca 2020 17:26

Tak? a niby skąd dotarł do nas ziemniak?

zaloguj się by móc komentować

Paris @adamo21 19 marca 2020 17:14
19 marca 2020 17:29

Dokladnie tak...

... kiedys byl  "plan"  Balcerowicza,  a teraz bedzie "plan"  BANKSTERA  Morawieckiego  !!!

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @rotmeister 19 marca 2020 13:39
19 marca 2020 17:30

Jak zwykle, trzeba sięgać do różnych źródeł wiadomości, i nikomu nie wierzyć na 100%.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @Szczodrocha33 19 marca 2020 15:52
19 marca 2020 17:38

Pan wybrał bardzo ładne zdjęcie. Poniżej takie więcej aktualne:

 

zaloguj się by móc komentować


Kuldahrus @Marcin-K 19 marca 2020 11:04
19 marca 2020 17:53

Totem leśnych ludzi :)

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 18:04

Koronawirus atakuje też finansowo pisarzy! 

Tekst z Facebook:

"Małgosia Karola Piek
Jestem pisarką. Jak większość pisarzy mam ok 2-3 złotych od sprzedanej książki. Kwartalnie to ok 3-4 tys. Dlatego jak większość pisarzy żyję ze spotkań autorskich. Odwołano mi wszystkie - do sierpnia.

Barbara Wojba ale z kim te videokonferencje? I kto mi za nie zapłaci? Kto je obejrzy?
Pani nie wie o czym pisze. Pisarze jeżdżę na spotkania na zaproszenia szkół lub bibliotek. Spotkania opłacane są przeważnie przez biblioteki ze specjalnej puli pieniędzy przeznaczonych na taką działalność (promocja czytelnictwa). Opłacane są również przez instytut Książki z funduszu Promocji twórczości lub funduszu promocji czytelnictwa. Chyba dotarła już do Pani informacja, że nie działają ani szkoły ani biblioteki. I tak pozostanie przez jakiś czas. W momencie, w którym dzieci wrócą do szkół, będzie trzeba nadganiać program, a nie tracić czas na spotkania z pisarzami. Dlatego wszyscy najbliższe spotkania będziemy mieli najpewniej, najwcześniej we wrześniu, a być może dopiero w październiku. Nie wiadomo, czy odbędą się targi książki, które podbijają sprzedaż naszych publikacji, choć ostatnie lata pokazują, że ludzie częściej na nich kupują gry, zabawki etc., a po autografy chodzą do celebrytów, zwłaszcza kulinarnych, niż pisarzy. Ale to już szczegół w tej sytuacji."

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ainolatak 19 marca 2020 17:42
19 marca 2020 18:09

Ona ma 83 lata i widać problemy zdrowotne.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ewa-rembikowska 19 marca 2020 18:09
19 marca 2020 18:15

Podkreślone udatnie makijażem.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @ewa-rembikowska 19 marca 2020 18:09
19 marca 2020 18:25

Ale bardziej chodziło mi o ten wizerunek podkreślany farbowaniem się na ciemno i tym pasmem białych włosów, to już ani wiek ani choroba :)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @adamo21 19 marca 2020 17:14
19 marca 2020 18:28

koronawirus jak mikrostonka, idziemy w kierunku gwałtu przez robota ;)

zaloguj się by móc komentować

Zdzislaw @cbrengland 19 marca 2020 11:21
19 marca 2020 18:30

Nie dajmy się nabierać przynajmniej na oczywistości. Juz pisałem, ze przy średniej przeżywalności powiedzmy 80 lat z każdego miliona odchodzi rocznie 12500 osób czyli  ok.1000 miesięcznie, a z 80 mln Irańczyków ok 80 000. Ofiary koronawirusa to przynajmniej na razie niezauważalny statystycznie margines.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 18:40

A przecież mogło być tak, że wirus w Polsce znalazł się po to właśnie, by te amerykańskie manewry uczynić nieważnymi i może nawet wybić połowę składu osobowego tej brygady. Przeniósł zaś go do Polski, na własnym podniebieniu bohaterski pułkownik Oszczepienko, potomek Czapajewa.

Jak to czytałam to uśmiałam się jak borsuk :))) No może niekoniecznie jak ten powyższy, ale całkiem nieludzko.

A może Arni nigdy nie przestał być szpiegiem KGB? Wiesz te nrd-owskie pornosy to jednak trochę prawdy w sobie miały. I jednak nasz bohater świecił tam gołym tyłkiem już po wyjściu z sauny, podczas walki na śniegu...a jego akcent był tak rosyjski, że warto sobie ten film przypomnieć :)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @ApesCornelius 19 marca 2020 18:04
19 marca 2020 18:41

No pacz Pan...a miał nie ruszać

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @maria-ciszewska 19 marca 2020 17:38
19 marca 2020 18:53

Ale w czym preszkadza  W. Tiereszkowa?

Czy po prostu to taki  pospolity  nawyk, aby dołączać się do dowolnej nagonki.

zaloguj się by móc komentować

Zdzislaw @maria-ciszewska 19 marca 2020 12:50
19 marca 2020 18:53

Otóż to. Przypomina to słynną ostatnio nagonkę na olej palmowy (ponoć niezdrowy, niszczy lasy, zagraża orangutanom, nawet pogarsza, a nie poprawia "ślad węglowy", etc.). Tymczasem okazuje się, że jest to najbardziej wydajna roślina na Ziemi (czysta fotosynteza) i w Indonezji dla 20 paru mln produkcji rocznej potrzeba zaledwie ok. 60 000 km kwadratowych pól (jakieś 3 % terytorium kraju). To zapewne tyle, co w Stanach dla soi, czy u nas dla rzepaku. Problem leży jak zwykle gdzie indziej: jak śmieli brudni (a jakże) Jawajczycy odważyć się na samodzielność i zagrozić różnym interesom wielkich graczy światowych.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @tadman 19 marca 2020 11:56
19 marca 2020 18:54

W takim razie pytanie czy to Walentyna wróciła z kosmosu...Ponoć zawsze się chce umierać na rodzimej ziemi ;)

zaloguj się by móc komentować

tomciob @rotmeister 19 marca 2020 12:13
19 marca 2020 19:46

Jeśli jest jakiś ciekawy fragment w tym "podejrzanie szczerym," jak dla mnie wywiadzie, to jedynie ten, cytuję:

"Nie znamy źródła wybuchu epidemii. Pierwsza oficjalna wersja była kłamliwa. Władze twierdziły, że epicentrum to targ ryb i owoców morza w mieście Wuhan w prowincji Hubei. Ta teza szybko została obalona. Dziś mówi się, że człowiek mógł się zarazić wirusem od nietoperza albo łuskowca (???) Jednak są też eksperci, którzy twierdzą, że wirus mógł powstać w laboratorium. Fang Chi-tai, profesor z tajwańskiego uniwersytetu National Taiwan University i ekspert ds. zdrowia publicznego wskazał, że nowy koronawirus mógł powstać w laboratorium w wyniku modyfikacji podobnego do niego w 96 procentach wirusa RaTG13. Francuski zespół badający wirus z Wuhan stwierdził, że kluczową różnicą między RaTG13 a nowym koronawirusem jest to, że ten drugi ma cztery dodatkowe aminokwasy nie występujące w żadnym innym koronawirusie. Fang powiedział, że te cztery aminokwasy ułatwiają przenoszenie choroby i dodał że w naturze nie jest możliwa taka mutacja z dodatkowymi aminokwasami występującymi od razu. Tak się składa że laboratorium BSL-4 (laboratorium najwyższej klasy bezpieczeństwa biologicznego), które prowadzi badania nad bronią biologiczną, znajduje się w Wuhan".

Jeśli ta informacja byłaby prawdziwa to oznaczało by, że pytanie ambasadora Chin do USA jest nieuzasadniane, a obawy związane z zaraźliwością i śmiertelnością wirusa jak najbardziej uzasadnione. Ale wtedy jest to broń biologiczna wypuszczona celowo lub przypadkowo z laboratorium. Czyli mamy do czynienia albo ze zbrodniczą niefrasobliwością albo z celowym atakiem testowym. I to rzeczywiście nie są już żadne przelewki. Tylko skąd pewność że ta hong-końska gazeta nie manipuluje. Cały czas poruszamy się jedynie w sferze domysłów i strachu.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Zdzislaw 19 marca 2020 18:53
19 marca 2020 20:00

Tych nagonek było i będzie więej. Ocieplenie klimatu, choroba ASF u świń, niebieskie języki u bydła, dziura ozonowa, ptasia grypa, świńska grypa. Co ma wspólnego ta wyliczanka z korona wirusem? A co ma wspólnego wirus ASF z korona wirusem. Na te pytanie szukają odpowiedzi na portalu farmer.pl. Jak im idzie można zobaczyć tu: https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/czym-rozni-sie-koronawirus-od-wirusa-asf-czesc-ii,93007.html

Krótki fragment: "Bo dlaczego zwierzęta nie przenoszą koronowirusa, a przenoszą wirusy ASF? Dlaczego na łapach i butach można przenosić wirusa ASF, a koronowirusa - już nie? Prosiliśmy o wyjaśnienie różnicy między tymi wirusami, która powoduje tak różne zalecenia dla właścicieli zwierząt (hodowcy świń muszą izolować je od zwierząt domowych)."

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 20:47

O tempora, o mores! Pewnej firmie od środków dezynfekcyjnych w Polsce (Grodzio lokował produkt, demonstrując mycie rąk) alkoholu zaczyna brakować: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-w-szpitalach-zabraknie-srodkow-do-dezynfekcji-dramatyczny-apel/lwlwnwv

A Mosad kanałami testy do wykrywania korony sprowadził, ale o pałeczkach do pobierania materiału zapomniał:    Mosad dostarczył to, o co był proszony - odpowiedział przedstawiciel wywiadu. - Mosad wyjaśni zapotrzebowanie z ministerstwem zdrowia. Tajny kanał jest otwarty i będziemy z niego korzystać, by zdobyć to, czego brakuje - oznajmił. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/pandemia-koronawirusa-tajna-operacja-mosadu/16k4pej

Czyż życie nie przerosło kabaretu? Nie potrzeba Demotywatorów;-)))

zaloguj się by móc komentować

olo @mniszysko 19 marca 2020 15:10
19 marca 2020 20:53

o rodzinach wiem, ale jesli moge dopytac kto zakazal poslugi? 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @tomciob 19 marca 2020 19:46
19 marca 2020 20:57

No proszę a gis.gov.pl (Główny Inspektorat Sanitarny) na dzień 27 stycznia tego roku podał takie informacje:

"Co wiemy o wirusie?
Czas inkubacji – około 2-10 dni

Źródło zakażenia: najnowsza teoria mówi, że źródłem wirusa jest jakieś egzotyczne zwierzę z targu. Koronawirus 2019-nCoV należy do dobrze znanej rodziny wirusów. Kod genetyczny wirusa jest znany, w 75-80% procentach jest on podobny do SARS.

Zjadliwość wirusa ocenia się na 3 razy mniejszą od SARS i 10 razy mniejszą od MERS". źródło cytatu

Czyli nasi nie wiedzą czy jest to broń biologiczna czy też nie (nie jest podobno znany albo udostępniony publicznie kod genetyczny tego nowego wirusa). A więc wszystkie teorie są możliwe.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @maria-ciszewska 19 marca 2020 17:38
19 marca 2020 21:04

"Pan wybrał bardzo ładne zdjęcie. Poniżej takie więcej aktualne:....."

Nie Bog zachowa. Narzeczona Fraknesztajna.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @tomciob 19 marca 2020 20:57
19 marca 2020 21:04

Natomiast Wprost.pl w informacji z dnia 2 lutego tego roku podało, cytuję:

"Włoski minister zdrowia Roberto Speranza poinformował na konferencji prasowej, że lekarzom w Rzymie udało się wyizolować kod genetyczny koronawirusa z Wuhan. Wyniki badań mają być udostępnione całej społeczności międzynarodowej". źródło tekstu

No ale czy już udostępnili? Czy jest to wirus mutacji naturalnej czy laboratoryjnej (broń biologiczna), znów nie wiadomo. Panika trwa, a nic pewnego i konkretnego nie ma. Panika o nic? Trudno uwierzyć ale to nie jest niemożliwe jak na współczesne standardy manipulowania opinią publiczną. A więc śpię spokojnie i czekam na kod genetyczny tego cholernego wirusa z Wuhan.

zaloguj się by móc komentować

bulk @gabriel-maciejewski
19 marca 2020 21:28

Korzystając z narzuconego tematu, podziele się swoimi spostrzezeniami. Otóż jak wszyscy wiedzą, na "ten" czas szkolnictwo przesiada się na nauczanie on-line, ja zaś przeglądając to i owo natrafiłem na kanał youtubowy "projekty alpha" firmowany, a jakże przez MNiSW, co tam tam jest to daje link poniżej, moim zdaniem grzęzawisko po pachy.

https://www.youtube.com/watch?v=C_SSAYZlUmk

zaloguj się by móc komentować

onyx @stanislaw-orda 19 marca 2020 18:53
19 marca 2020 22:00

Niestety poziom na SN coraz bardziej przypomina Twittera. Pani Tiereszkowa ma stopień generała majora i jest  PRową podporą władzy radzieckiej tak jak u nas kiedyś lewicę wspierał Hermaszewski Mirosław. Nie wiem co tu jest do drążenia. Jelena Isinbajewa, która też ostatnio mocno wspiera Putina za swoją pracę w polityce dochrapała się stopnia majora ale nawet o tyczce nie doskoczy Walentynie do kolan. Wojsko to wojsko. Ciekawsza jest obecnie sytuacja gospodarcza. Jeśli Coryllus ma rację to kto wie, może w cieniu koronowirusa trwa rozwałka Rosji a wojenne restrykcje dla społeczeństw mają przy okazji porządkować sytuację gdyby Kreml chciał jednak wierzgać. Pamiętamy słynny wulkan po Smoleńsku, kiedy uziemiono lotnictwo cywilne. No i dostało się "starej europie zachodniej", która swego czasu fikała gospodarczo w stronę USA. Chny już ruszyły do odrabiania strat a Rosja została z tą swoją ropą jak Himilsbach z j. angielskim.

https://twitter.com/MichalskiLukasz/status/1240402070580219906?s=20

"Jak informuje Reuters w tym tygodniu Rosji nie udało się sprzedać nawet 1 baryłki ropy w Europie. Żadna z ofert nie znalazła zainteresowania, mimo znaczących rabatów."

https://www.reuters.com/article/mediterranean-crude/med-crude-urals-diffs-ease-on-weak-demand-idUSL8N2BA8OS

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @stanislaw-orda 19 marca 2020 17:26
19 marca 2020 22:33

RE Ziemniaki

Wtedy nie było jeszcze USA.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @adamo21 19 marca 2020 22:33
19 marca 2020 22:52

ale ziemniaki i stonka tam były

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @maria-ciszewska 19 marca 2020 10:33
20 marca 2020 00:23

"Celebrytka i znana publicysta Katie Hopkins proponuje specjalne samochody do eutanazji, ponieważ GB ma „zbyt wielu starszych ludzi” !
Dodała: „Śmiesznie jest mieszkać w kraju, w którym możemy uśpić psy, ale nie ludzi”

Ona tez juz nie pierwszej mlodosci.

Moze tak by ja najpierw uspic?

Przestalaby opowiadac te straszne rzeczy.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @onyx 19 marca 2020 22:00
20 marca 2020 00:36

Dzięki onyx za trochę trzeźwości w tym natłoku różnych wizji na tym ogólnie jednak b. wartościowym forum. Gospodarz to wiadomo, klasa nie do podrobienia, ale reaszta czasami ma problem z kontrolą nad fantazją.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Paris 19 marca 2020 17:29
20 marca 2020 00:38

Jednak te leki co ja zalecił doktor, to nie działają? Może należy zwiększyć dawkę, tak razy 10?

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Krzysiek 20 marca 2020 00:36
20 marca 2020 06:46

Panowie, wyluzujcie troszkę. Gospodarczo to będziemy w przysłowiowej czarnej ..... jak to się skończy, a przecież to się dopiero zaczyna. Większość kosztów i tak zostanie przerzucona na przedsiębiorców i społeczeństwo. Rozgrywka na linii USA-Chiny to też dopiero początek, będzie jeszcze gorzej. 

Nie można być cały czas poważnym bo stres wszystkich zeżre. Nawet Gospodarz sobie tym tekstem zażartował. Czy to takie trudne do zauważenia? 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować