-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Sierp z dupy

Proszę wybaczyć mi tytuł, ale innego być nie może. Mój ojciec miał takie powiedzenie, że coś się ciągnie, jak przysłowiowy sierp wiadomo z czego. I tak samo jest z filmem Patryka Krzemienieckiego zwanego Patrykiem Vegą. Byłem wczoraj na tym filmie i siedziałem w drugim rzędzie, bo nie było już innych miejsc. Pierwszy też był zajęty. Kino było pełne, a ja widząc ludzi, którzy stali przed wejściem pomyślałem, że będzie naprawdę ciężko. To znaczy wystraszyłem się, że te wszystkie wice, które Vega umieścił w swoim filmie wywołają szczerą wesołość i sala będzie ryczeć ze śmiechu, a potem, w październiku, wszyscy pójdą zagłosować na Czarzastego. Tak się nie stało. Słychać było co jakiś czas ciche wymuszone w zasadzie śmiechy, gdzieś z tyłu, śmiała się także jakaś młoda pani z cyckami i udami na wierzchu, która siedziała przede mną i to w zasadzie wszystko. A nie, przepraszam, kiedy na ekranie pojawił się Macierewicz i Misiewicz, którzy najpierw wciągali kreski, a potem tańczyli, kilka osób rozśmiało się głośniej.

Przez cały film ludzie siedzieli w milczeniu. Nie wiedzieli co powiedzieć, bo wobec tego co było tam pokazane nawet standardowa wiedza ekonomiczna, którą sobie przyswoili oglądając TVN, a dotycząca krachu jaki nastąpi w wyniku wypłacania 500+, nie mogła się do niczego przydać. Zanim cokolwiek powiem o filmie, przypomnę, że Vega czyli Krzemieniecki pochodzi z bardzo utalentowanej rodziny. Jego babcia, której nie mógł poznać bo zmarła przed jego narodzinami– Lucyna Krzemieniecka – była autorką popularnych książek dla dzieci. Oto biogram babci Lucyny https://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/lucyna-krzemieniecka

To ona napisała książeczkę o przygodach krasnala Hałabały. Dzięki temu wyjaśniło się dlaczego w filmie zatytułowanym „Piłsudski”, Borys Szyc, który wcale się tak nie nazywa, bo jego prawdziwe nazwisko to Michalak, został ucharakteryzowany na krasnala Hałabałę. To przez wzgląd na babcię Vegi-Krzmienieckiego i bliskie daty premier obydwu filmów. Mamy trzy osoby, które są przez większość dorosłej populacji rozpoznawane i okazuje się, że one wszystkie mają fikcyjne nazwiska, a każda z tych osób zmieniła je z innego powodu. Niezwykłe prawda? Oczywiście, że niezwykłe, jeśli uświadomimy sobie, że wszystkie te osoby „robiły” w kulturze i w tej kulturze, zamierzały osiągnąć sukces i zdobyć popularność.

Nie wiem jak było z rozpoznawaniem targetu sprzedażowego w przypadku Lucyny Krzmienieckiej, ale chyba dobrze, bo krasnal Hałabała jest dość popularny do dzisiaj, a ja bardzo go lubiłem jako dziecko. Jeśli idzie o jej wnuka, to mamy prawdziwą katastrofę, to samo z Szycem. Nie wiem do kogo adresowane są te emocje, pokazywane w tych filmach, bo i zajawkę „Piłsudskiego” i zajawkę „Legionów” obejrzałem, ponieważ ludzi o takiej konstrukcji psychicznej zwyczajnie nie ma. Te ciche śmiechy na sali, świadczyły o tym dobitnie. Ci co się śmiali liczyli na to, że inni też się będą śmiać, a może też na to, że ich śmiech porwie salę. Najpewniej jednak liczyli, że poprzez ten chichot uda im się wpisać w intencję reżysera, którego pewnie lubią. Zawiedli się jednak srodze. Vega ich zawiódł. Pokazał im po prostu, że nie jest z tego samego co oni świata. To było widać wyraźnie, bo większa część widowni wyglądała, jak bohaterowie i bohaterki wcześniejszych filmów Vegi. Oni przyszli tam jak po swoje, a on im pokazał, że są dla niego śmieciem. Tak to trzeba określić, nie inaczej – śmieciem. Nie ma bowiem ludzi nadających na takich falach. Podobne numery robił zawsze Zanussi z aspirującymi studentami kierunków humanistycznych. Pokazywał im, że są dla niego śmieciami, którym on – reżyser przebywający w intelektualnej stratosferze – może co najwyżej sprzedać trochę szarego mydła.

Vega zrobił rzecz niewybaczalną, bo odarł swoich bohaterów ze wszystkiego, nie tylko z godności. Oni są po prostu nie do wytrzymania. To, że przeklinają, to jest nic. On każde aktorom uczestniczyć w sytuacjach nieprawdopodobnych ze wszystkich znanych dresiarstwu punktów widzenia. Vega zapomniał po co tak naprawdę ludzie przychodzą do kina. Oni tam idą, żeby zobaczyć siebie w wersji lekko zmodyfikowanej i uszlachetnionej. Tutaj zobaczyli tłum skandujący – konstytucja, konstytucja – z którym nikt z widzów się nie utożsamia, a także ludzi, pochodzących z jakichś zakazanych rewirów, którzy udają takich jak oni. To wszystko.

Najgorszy w tym filmie jest Grabowski. To jest suma nieprawdopodobieństw. Myślę, że gdyby Palikot reżyserował ten film, to dałoby się go jeszcze oglądać. W tej wersji jest to niemożliwe. Prezes zaprzyjaźniony z gejem terapeutą podsuniętym mu przez Zamachowskiego-Rydzyka, który klepie geja po tyłku – tak sobie tę sytuację ustawił Vega. Potem tenże gej – grany przez młodego Stuhra zdobywa serce prezesa i razem idą nad Wisłę puszczać kaczki, albowiem faceci jak się zakolegują, to zajmują się takimi właśnie czynnościami. W filmie jest mnóstwo wątków homoseksualnych, które służą – nie rozumiem dlaczego – do deprecjonowania i degradacji postaci. Macierewicz pederasta jest godzien szyderstwa i pogardy, to samo z prezesem, to samo z Rydzykiem. To są ludzie, których formacja, pardon, intelektualna reprezentowana przez Vegę powinna brać w obronę, a nie z nich szydzić. Mamy złych pedałów – to ci, których wymieniłem, i dobrego pedała, czyli młodego Stuhra. Gdzie przebiega granica podziału? Trudno mi dociec, ale prawdopodobnie chodzi o jawność. Jeśli ktoś obnosi się ze swoimi preferencjami jest dobry, a jeśli ktoś jest trochę dyskretniejszy, to jest zły, bo przeszkadza w robocie politycznej polegającej na propagowaniu tego rodzaj zachowań.

W filmie da się rozpoznać tylko te postaci, które wymieniłem. To znaczy Kaczyńskiego, Macierewicza, Rydzyka i Misiewicza. Ja nie potrafiłem rozeznać się wśród innych. Nie wiem kim był facet, który uciął sobie romans z młodą dziewczyną i miał założyć nową partię. Nie wiem kim był polityk lansujący Olbrychskiego na posła i nie wiem kim byli jego współpracownicy. Coś tam mówili o ośmiorniczkach, a więc pewnie chodziło o polityków PO. Nieważne. Vega obmyślił pointę swojego filmu tak, żeby wzruszyć zwykłych ludzi, tak jak on ich sobie wyobraża. Do roli emerytowanego nauczyciela historii, do tego pszczelarza, który wjeżdża samochodem wprost w kolumnę pojazdów eskortujących premier Szydło, wybrał Olbrychskiego. To jest zabieg fantastyczny. Olbrychski jako reprezentant uczciwszej części narodu, wygrywa w wyborach i zostaje marszałkiem sejmu. Potem zaś wchodzi na mównicę, wygłasza serię komunałów, które nie zrobiły najmniejszego wrażenia na grodziskiej widowni, a potem pokazuje, pardon, dupę. Normalnie wchodzi na fotel, ściąga spodnie i pokazuje dupę. Nie potrafiłem zrozumieć dlaczego. Dupa, bardzo przepraszam panie, zwykle wywołuje salwę śmiechu, nawet jak jest wstawiona w narrację bez sensu, przypadkowo albo z rozpędu. Ktoś powie – dupa – i zawsze parę osób parsknie śmiechem. I tutaj było podobnie, ale za chwilę zaległa grobowa cisza. Potem film się skończył i wszyscy wychodzili w milczeniu, jak z jakiegoś pogrzebu.

Poświęcę jeszcze kilka słów tak zwanym faszystom, albowiem ich obecność w tym filmie zdradza rzeczywisty cel jego powstania. To jest – robiona na chama – próba odwrócenia uwagi widzów od prowokacji wymierzonych w ruch narodowy. Tak sądzę. Lewicowa młodzież przygotowuje tam bowiem w lesie urodziny Stalina, który jak wiadomo urodził się w styczniu, a nie latem, ale to reżyserowi nie przeszkadza. Chodzi o to, żeby pokazać, że za prowokacjami – Stalin-Hitler -wafelki – stoją media katolickie, a nie służby nierozpoznanej proweniencji. W filmie efektem tych prowokacji jest gwałt zbiorowy na absolwentce toruńskiej uczelni, którego dokonują brutalni faszyści. Wcześniej zaś traci ona dziewictwo z jednym z lewicowych działaczy, który potem za pieniądze Rydzyka, wręczone mu przez grubego księdza udającego włoskiego komunistę, robi te urodziny Stalina w lesie.

Nie mogę powstrzymać się od zadania tego pytania – dlaczego osoby pochodzenia żydowskiego, nawet tak mocno zdegradowane i prymitywne jak Vega – nie są wstanie zrozumieć, że widz, do którego adresują te swoje komunikaty, jest kimś zupełnie innym niż oni sądzą? Być może oni powinni te komunikaty filmowe, bo tak chyba trzeba to nazwać, pokazywać sobie nawzajem, ale przecież ich filmy nie interesują z istoty. Im chodzi o to, by podkreślać własną wyjątkowość na każdym kroku. To wszystko. Czy robią to za pomocą filmu, tatuażu, czy pieniędzy, nie ma najmniejszego znaczenia. Gdyby Vega pokazywał swój film w Izraelu mógłby może liczyć na jakąś przychylność publiczności, ale on się uparł, żeby pokazywać go nam. Nie jest przy tym wcale świadomy, ilu ludzi o identycznych jak on korzeniach działa w strukturach PiS. Myślę więc, że pan Patryk został po prostu wystawiony, że zaangażowano go, bez jego wiedzy, jako ostatni gwóźdź do trumny projektu zwanego PO, przekształconego teraz w coś innego. Nieistotne czy to się nazywa KO czy Lewica czy jakoś inaczej. Chociaż mam pewne podejrzenia, że film ten może być początkiem kontrolowanej odgórnie kariery lewicy rozumianej jako resztówka po SLD, bez Kwaśniewskiego, Milera i reszty. Ktoś musi artykułować te żydowskie roszczenia, a nie może robić tego partia mająca Piłsudskiego-Hałabałę na sztandarze. Może się więc zdarzyć, że PO zejdzie do grobu, a zastąpi ją Lewica i Czarzasty. Ani jego bowiem, ani Hansa Klossa w filmie Vegi nie było. Jeśli chcecie zapytać o czterech pancernych, to tak – byli. Był czołg, była piosenka i była salwa z działa, ale Klossa, Brunnera, Czarzastego i Milera nie było i to też może być pewna wskazówka co do intencji inspiratora tego filmu, bo przecież nie reżysera. Reżyser to bałwan.

Dodam jeszcze tylko, że ten film to koniec kina agresywnego i początek kina kokieteryjnego. Na początku bowiem pojawia się plansza z napisem – Tu miała być reklama, ale się wystraszyli. To zupełnie jak z zakazanymi piosenkami Kukiza reklamowanymi na bilbordach w głównych punktach wielkich miast. Kim zaś są wytatuowani, kokieteryjni faceci, to już każdy dobrze wie. Publiczność także się dowiedziała i jak sądzę zareaguje odpowiednio przy wyborach. Aha – jeszcze uchodźcy, Vega bez przerwy podnosił sprawę uchodźców, że PiS ich nie chce. Nikt mu nie powiedział, a sam się nie zorientował, że dresiarstwo, dla którego do tej pory kręcił filmy, też ich nie chce. I to w zasadzie tyle. Katastrofa.

 

Teraz ogłoszenie – w dniach 19 – 22 września trwa w Lublinie zjazd historyków, będzie tam także targ z książkami i ja na tym targu będę. Zapisałem się jeszcze wiosną.

Zapraszam do księgarni www.basnjakniedzwiedz.pl do sklepu FOTO MAG, do księgarni Przy Agorze i na stronę www.prawygornyrog.pl

 

 

Tak się niestety składa, że dynamika rynku (a nie mówiłem, a nie mówiłem) w związku z okrągłymi rocznicami politycznych sukcesów Polski, jest tak słaba jak nigdy chyba do tej pory. Mamy wielkie plany dotyczące tłumaczeń, które od kilku lat są realizowane z budżetów, generowanych bieżącą sprzedażą. Niestety budżety te nijak nie pokryją dalszych, będących w trakcie realizacji projektów. Jeśli więc ktoś ma taki kaprys, żeby wspomóc mnie w tym dziele i nie będzie to dla niego kłopotem podaję numer konta. Ten sam co zwykle

 

47 1240 6348 1111 0010 5853 0024

i pay pal gabrielmaciejewski@wp.pl

Jestem tą koniecznością trochę skrępowany, ale ponieważ widzę, że wielu mniej ode mnie dynamicznych autorów nie ma cienia zahamowań przed urządzeniem zbiórek na wszystko, od pisania książek, do produkowania filmów włącznie, staram się odrzucić skrupuły. Jak nic się nie zbierze trudno, jakoś sobie poradzę…

 tagi: żydzi  polityka  film  patryk vega  prowokacja 

gabriel-maciejewski
7 września 2019 09:23
82     5258    19 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Andrzej-z-Gdanska @gabriel-maciejewski
7 września 2019 10:20

Wygląda jak opowieść z cyklu "nie bije się leżącego". :(

"Nasz reżyser" (poniżej wyjaśnienie), jak czytam w Wiki często bywał pod i na wozie, chociaż nikt tego wprost nie napisał.

Poniższy cytat zostawiam bez komentarza:

Podczas uroczystości nagrodę Klubów „Gazety Polskiej”, przyznawaną przez członków Klubów „Gazety Polskiej”, odebrał profesor Krzysztof Szwagrzyk.

Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego, przyznaną przez miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” otrzymali: profesor Ryszard Legutko i reżyser Patryk Vega.

https://www.tvp.info/41476297/premier-mateusz-morawiecki-czlowiekiem-roku-2018-gazety-polskiej

Trochę tego nie rozumiem, ale tylko trochę. :)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Andrzej-z-Gdanska 7 września 2019 10:20
7 września 2019 10:21

Zupełnie o tym zapomniałem. Może to jakaś wyższa cybernetyka, której nie rozumiemy?

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @gabriel-maciejewski
7 września 2019 10:30

>Reżyser to bałwan.
Ooo to Pan jest mniej ostrożny niż (chyba się nazywa) T. Raczek, bo (jak Pan Coryllus napisał) ofszem- poodrąbywał wszystkie liny wcześniej wiążące z tzw. Vegą, ale dodał, że jest też lojalny względem P. reżysera, bo nie podał zakończenia z d.. by nie psuć zabawy. A Pan to zrobił!

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
7 września 2019 10:36

Z tym Hałabałą i Szycem pojechałeś, mistrzostwo :-D

 

zaloguj się by móc komentowaćmarianna @gabriel-maciejewski 7 września 2019 10:21
7 września 2019 10:40

Filmu nie oglądałam i nie obejrze. Brak mi takiego samozaparcia jakie Pan posiada.  Może to nie jest coś nieudanego? Może tak właśnie miało to  wyglądać? To widać i czuć po reakcji widowni. Większość ludzi, to głupcy ale nawet oni mają trochę wyczucia, że ktoś próbuje ich zrobić w "bambuko". Proszę nie zapominać o kwestii wypowiedzianej przez Władimira Iljanowicza :  "kino to najważniejsza ze sztuk" /propaganda./. Nie na darmo film puszczony przed ważnymi wyborami.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
7 września 2019 10:43

Ten Vega-Krzemieniecki to taki talent po babci nie do konca odziedziczony.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @marianna 7 września 2019 10:40
7 września 2019 10:45

Tam nie ma propagandy. Komuniści pędzaliby na ten film rekrutów pod karabinami

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 7 września 2019 10:43
7 września 2019 10:45

W sesie, że pokrewieństwo nieudowodnione?

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
7 września 2019 10:50

Jak to nie ma jak jest. Ukryta. Jest próba jakoby ośmieszenia całej formacji. A jaki odnosi skutek? Prawie zażenowanie u widzów. Nawet nie mają ochoty się śmiać." Ani straszno, ani smieszno, tolka skuczno/nudno/"

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 7 września 2019 10:45
7 września 2019 10:52

W sensie, ze babcia to jeszcze jakis talent moze miala, a wnuczek... sam widziales. Ja na szczescie nie widzialem i raczej nie zobacze. Mnie wystarczylo poogladac jego tatuaze.

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski 7 września 2019 10:45
7 września 2019 10:54

Poza tym ta narracja nie jest skierowana do komuny tylko do peowców, kodziarzy i im podobnych.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @marianna 7 września 2019 10:54
7 września 2019 11:05

W notce jest wyłuszczone, że nie za bardzo wiadomo do kogo jest skierowana (jaki target), a jeśli już do kogoś, to do nielicznej kasty wybrańców, dla których nie opłaca się robić filmów, bo ich jest za mało i którym jednako nie zależy na samej mocy propagandy, a na dowartościowaniu sobie.

zaloguj się by móc komentować

sannis @gabriel-maciejewski 7 września 2019 10:45
7 września 2019 11:21

Kino było pełne, promocja filmu się udała. Inwestorzy wyjdą w najgorszym wypadku na "zero". Być moze ten film, to ma byc narzędzie dla inwestorów do zbadania jaki oni teraz profil mają przyjąć. Zatem trop z Hansem Klosem jest wielce prawdopodobyny. Wracając w sierpniu autem z urlopu słyszałem jakąś biedną audycję w radio o ostatnim filmie Tarantino. Takie pierdu pierdu. Z tym, że pojawił się ciekawy wątek badań holywoodu, po filmie. Rozpracowane mają już wszystko. No bo to jest tego całego Tarantino 9 film a się zarzeka, że tylko 10 będzie. A oni policzyli wszystko ilu poszło ze względu na nazwisko, muzkę, co ma być, czego nie, itp.       

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @valser 7 września 2019 10:52
7 września 2019 13:27

Jak człowiek jest tak blisko władzy jak babcia, to nie musi mieć talentu, a i tak go opiszą, jako zdolnego

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @marianna 7 września 2019 10:54
7 września 2019 13:27

Tak to prawda. To jest do nich

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @sannis 7 września 2019 11:21
7 września 2019 13:27

Nasi na pewno nie mają nic policzonego

zaloguj się by móc komentować

sannis @gabriel-maciejewski 7 września 2019 13:27
7 września 2019 13:51

Myślę, że on wątek babci podkreślał w kalanowych rozmowach z odpowiednikami Rywina.

Biogram babci tez jest niesamowity:

"Wybuch drugiej wojny światowej przerwał na pewien czas drogę twórczą K-iej. Poetka nie opuściła Warszawy mimo niebezpieczeństw, na jakie była narażona ze względu na swe pochodzenie żydowskie. Przed samym powstaniem wynajęła mieszkanie pod Warszawą, a w r. 1945 przeniosła się do Łodzi."

Prorocy jacyś, czy w czepku urodzeni...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 7 września 2019 10:43
7 września 2019 13:53

znaczy, talent zbyt głęboko ukryty

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
7 września 2019 14:24

"Ci co się śmiali liczyli na" tych parę groszy dla klakiera na kolejnych premierach. Vega jak wiadome jest za pan brat ze środowiskiem podwarszawskich miśków i ci wydelegowali parę modeli dla zrobienia atmosfery. Chyba jednak spotka ich zawód. Miśki przyjdą do Patryka i mruknął coś żeby na następny raz postarał się bardziej, bo coś nie styka. I na tym kaniec filma. "A teraz kochani fani i dziennikarze prawicowi wraz miśkami pocałujcie mnie ...", oczywiście tow. Krzemieniecki tego nie powie głośno, ale pewnie przeleci mu taka myśl między jednym głębszym a drugim.

I ten gostek dostał order św. Grzegorza! Ogłaszam konkurs na projekt mąk czyściocowych dla kapituły rzeczonego orderu. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
7 września 2019 14:29

"Prezes zaprzyjaźniony z gejem terapeutą podsuniętym mu przez Zamachowskiego-Rydzyka, który klepie geja po tyłku – tak sobie tę sytuację ustawił Vega. "

Nosz kurde, Vega czytał "Żelaznego motyla"! Wytoczę mu proces o plagiat! Chociaż w zasadzie jeśli to była skórka od banana na której się był pośliznął, to może to wystarczy. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Magazynier 7 września 2019 14:24
7 września 2019 14:35

Primo / w tym czyścu/: odciąć od zimnej wódki i zostawić towarzystwo ino o solonym śledziu. 

Secundo: przez miesiąc, na okrągło, puszczać im obowiązkowo "Politykę" Vegi.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
7 września 2019 14:37

"Nie mogę powstrzymać się od zadania tego pytania – dlaczego osoby pochodzenia żydowskiego, nawet tak mocno zdegradowane i prymitywne jak Vega – nie są wstanie zrozumieć, że widz, do którego adresują te swoje komunikaty, jest kimś zupełnie innym niż oni sądzą?"

Bo zadanien Krzemienieckiego jest wysądowanie jak daleko może posunąć się deprawacja Polaków? To jest w końcu socjolog zdalnie sterowany przez jakieś tam służby i organizacje chyba koszerne. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
7 września 2019 14:37

Te nazwiska: Vega, Varga... :))) U Vegi to aspiracje do Holiłudu, a u Vargi - do  czego, z przeproszeniem? /Pahdą, natuhalmą!/

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
7 września 2019 14:38

Aha, dzięki za poświęcenie! Znaczy - z tym wysiedzeniem na filmie.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
7 września 2019 14:40

"I to w zasadzie tyle. Katastrofa."

A gdzie sierp?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @sannis 7 września 2019 13:51
7 września 2019 14:43

Ciekawe gdzie wynajęła? Może w Grodzisku?

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
7 września 2019 14:46

Jeszcze - gdzieś, u jakiegoś krytyka, słyszałam porównanie Vegi do Smarzowskiego koniecznie Wojtka na okoliczność ostatniego filmu "Polityka". W kontraście, naturalnie. No i ten Smarzowski koniecznie Wojtek podawany był jako wielki artysta w porównaniu z reżyserem Vegą, który nie dorasta do tematów. Smarzowski natomiast dorasta jak najbardziej. Znaczy - takie są "aspiracje" ludzi, którzy tutaj zarządzają propagandą i filmem. Znaczy 2 - jesteśmy w czarnej ....., jeśli idzie o oficjalną, narzucaną kulturę w Polszcze. Okupacja jakaś, czy co? 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Magazynier 7 września 2019 14:24
7 września 2019 14:50

No popatrz jutuberki na listach wyborczych, Vega z orderem św. Grzegorza, a za zamykam serię gospodarczą, bo nie ma na nią żadnego odzewu w środowiskach o istotnym znaczeniu, choć wszyscy podkreślają, że przecież "gospodarka głupcze". 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Magazynier 7 września 2019 14:29
7 września 2019 14:50

Coś takiego tam umieściłeś?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Magazynier 7 września 2019 14:37
7 września 2019 14:51

Dalej już nie może. Zoofil z Grodziska - Radomir D, ma lepsze karty

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @KOSSOBOR 7 września 2019 14:37
7 września 2019 14:51

Od niedźwiedzia wargacza? Żyje taki w Azji

zaloguj się by móc komentowaćMagazynier @gabriel-maciejewski 7 września 2019 14:51
7 września 2019 15:24

I tak daleko zaszedł ... w tej trzęsawce.

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @gabriel-maciejewski 7 września 2019 14:50
7 września 2019 15:26

Nosz ty w życiu, kóre jutuberki? Z salonu? Czyżby Kataryna? Do tyłu jestem przez ten kadryl z pracodawcą.

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @gabriel-maciejewski 7 września 2019 14:51
7 września 2019 15:28

Oj, żebś nie wykrakał. Bo jeśli Vega czyta twoje teksty, to ... 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski 7 września 2019 14:51
7 września 2019 15:30

Dialog między panem a plebanem, co to nie chciał dać ślubu panu Radomirowi D i jego wyżlicy

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
7 września 2019 16:52

"Był czołg, była piosenka i była salwa z działa, ale Klossa, Brunnera, Czarzastego i Milera nie było i to też może być pewna wskazówka co do intencji inspiratora tego filmu, bo przecież nie reżysera. Reżyser to bałwan."

Balwan jaki jest kazdy widzi.

Related image

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
7 września 2019 16:53

Gdyby istniała prawdziwa Krytyka, to nie byłoby 95% produkcji filmowych, które zaśmiecają ekrany kin, telewizorów i innych takich przekazujących obraz i treści. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
7 września 2019 16:56

Bezcenna ta notka. Tak się skatować  dla środowiska  SN to przechodzi ludzkie pojęcie.

I bezcenna ta babcia z domu Wiera Zeidenberg - Halevi ,  autorka dzieła pt."Lenin wśród dzieci" z roku 1952. Po prostu skarb. I zapewne ten talent do krojenia scenariuszy z życia politycznego miast i wsi zacofanych katoli polskich -to w linii prostej inspiracja babci  Wiery.  W 1954 wydał dzieło Czytelnik. Może nawet przetłumaczyli na język rosyjski. Nakłady musiały być kosmiczne.

Zastanawia mnie, po co Krzemieniecki zmienił nazwisko na Vega? Gdyby wrócił do rodzinnego "Weidenberg" ewentualnie "Halevi", to Oskara miałby już na półce w salonie.

 

https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNRRY4A0WMVrc3w90-juJtJAu9BKHQ:1567867583936&q=lucyna+krzemieniecka+lenin+w%C5%9Br%C3%B3d+dzieci&tbm=isch&source=hp&sxsrf=ACYBGNRRY4A0WMVrc3w90-juJtJAu9BKHQ:1567867583936&sa=X&ved=2ahUKEwjbopTz-b7kAhVN-yoKHfgaCXIQsAR6BAgJEAE&biw=1600&bih=745#imgrc=gPSp3B_nnfCqPM:

Znalezione obrazy dla zapytania lucyna krzemieniecka lenin wśród dzieci

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @Szczodrocha33 7 września 2019 16:52
7 września 2019 16:59

Wytatuwany pajac w murzyńskiej bucówce - W Japonii nie zostałby wpuszczony na publiczny basen lub do publicznej łaźni... bowiem ludzie z tatuażem traktowani są jako zagrożenie, przestępczość (yakuza). On podaje jednak, że składał swojego gniota w Japonii!?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski 7 września 2019 10:21
7 września 2019 17:01

"Zupełnie o tym zapomniałem. Może to jakaś wyższa cybernetyka, której nie rozumiemy?"

Nie. Wydaje mi sie, ze to po prostu zwykla procedura, mieszanie w kotle narodowym.

Czy administrowanie terenami nadwislanskich Komanczow, jak kto woli.

Wystarczy wspomniec, ze nasi tez juz maja na koncie wybitne dzielo - film "Smolensk", w ktorym Jerzy Zelnik chodzil po lesie w prochowcu i wywolywal tajemniczego "Miedzynarodowego".

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
7 września 2019 17:03

Jechałem właśnie samochodem i w "jedynce" była audycja reklamująca film "Piłsudski". Wypoeiadał się w nim Borys Szyc. Ja nieznmiernie lubię manierę aktorów utożsamiających się rolą. Tak więc Szyc planował zamach w Bezdanach, kilka zamachów i cierpiał z powodu niechęcści obywateli do niepodległości. Na koniec stwierdził, że jak grał tego Piłsudskiego to mu się wzmógł patriotyzm. I to tak w kółko - słuchajcie debile, idźcie do kina zobaczycie oryginał.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @adamo21 7 września 2019 16:59
7 września 2019 17:03

Tak podaje, poniewaz jest aspirujacy.

Gdyby nie aspirowal to by powiedzial, ze skladal swoje dzielo w Zimbabwe na przyklad. Albo w Albanii.

zaloguj się by móc komentować

z-daleka @gabriel-maciejewski
7 września 2019 17:06

Ten film jest obecnie w programie Titania palast w Berlinie

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @JK 7 września 2019 17:03
7 września 2019 17:09

Może szyc jak Piłsudski trafi też do domu wariatów?

zaloguj się by móc komentować

onyx @pink-panther 7 września 2019 16:56
7 września 2019 17:09

"Lucyna Krzemieniecka (1907—1955)Poetka związana z grupą literacką Kwadryga. Od 1928 roku zajmowała się twórczością dla dzieci i młodzieży. Od 1949 roku należała do ZLP i PZPR‑u. Związana z czasopismami „Płomyczek”, „Świerszczyk” i „Iskierki”. Otrzymała nagrodę Stołecznej Rady Narodowej (1950) oraz Krzyż Oficerski Orderu Odro‑dzenia Polski. Autorka publikacji: O świerszczyku Bumcyku, Cudowne okulary, Z przygód krasnala Hałabały, O młynarzu Sylwestrze, a także O wielkim Stalinie(wiersze wydane w 1951 roku) i Lenin wśród dzieci (1952), które to zaważyły na uznaniu jej przez ówczesną władzę za wybitną pisarkę."

https://rebus.us.edu.pl/bitstream/20.500.12128/3176/1/Geborska_Laureaci_nagrod_panstwowych_za_tworczosc_literacka.pdf

Z tego wynika, że to ten sierp bardziej przeważył o jej wybitności a nie krasnal Hałabała ;)

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @pink-panther 7 września 2019 16:56
7 września 2019 17:10

Zapomniałem napisać o tym Leninie wśród dzieci, to jest wykwit dopiero...Myślę, że do nazwiska Halevi pan reżysr wóci szybciej niż się spodziewamy

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @adamo21 7 września 2019 16:53
7 września 2019 17:11

Nigdy nie istniała prawdziwa krytyka. Łudziłem się tym przez jakiś czas, ale przestałem

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @JK 7 września 2019 17:03
7 września 2019 17:15

Bedzie to zapewne dzielo takiej samej klasy co "1920 Bitwa Warszawska" Jerzego Hoffmana.

Moze nawet zagra tam ta corka pulkownika Boleslawa Urbanskiego. Ta co strzelala z karabinu maszynowego do bolszewikow. Pewnie po ojcu odziedziczyla te nienawisc do komuny.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @onyx 7 września 2019 17:09
7 września 2019 17:41

Skoro ta pani Wiera przed wojną pisała różne utwory dla "Płomyczka", to musiała być zakolegowana z późniejszą "bywszą Polką" Wandzią Wasilewską i towarzyszką wyzwoloną erotycznie Janinką Broniewską. A to była najwyższa damska półka PKWN a wcześniej Związku tzw. Patriotów Polskich.  Czyli inaczej "twarde  jądro leninizmu stalinizmu PRL" w kulturze i sztuce. Z takimi stalinowskimi korzeniami to Patryk gasi arystokratycznie w komunistnych rodowodach nawet Nadredaktora. Mały detal: brak talentu, braki w wykształceniu ogólnym i fachowym, nie mówiąc o zbyt zawziętym parciem "na sukces" to pewna droga do rozczarowania. Patryk jedzie szeroką autostradą do śmieszności i autokasacji.  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski 7 września 2019 17:10
7 września 2019 17:43

"Lenin wśród dzieci" to jest to. Przysięga wierności w świątyni kultu bolszewickiego w kolonii PRL.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @onyx 7 września 2019 17:09
7 września 2019 18:02

"jak go nie sierpem, to go młotem"

zaloguj się by móc komentować

S80 @gabriel-maciejewski
7 września 2019 18:16

Może oni "muszą" tworzyć te politgramoty bo im hollandówa kazała zrobić film o tym i o tym, bo jak nie to wiecie rozumiecie, i robią żeby się  matrona-sitwiara odwaliła.

zaloguj się by móc komentować

onyx @pink-panther 7 września 2019 17:41
7 września 2019 18:45

To jest normalnie Szymborska Wisława prawie...

http://booklikes.com/o-wielkim-stalinie-lucyna-krzemieniecka/book,12273598

"...Józef Stalin - już to imię znacie.
Ludowej Polski - wielki przyjaciel.
Jego armia, jego wola wzniosła
krwi ofiarą wolność nam przyniosła.

W pierwszych latach, gdy nam zbrakło zboża,
Stalin spichrze radzieckie otworzył,
słał transporty surowca i maszyn,
żeby przemysł ruszył w kraju naszym.

W Polsce szkoły i fabryki rosną,
rośnie szczęście i socjalizm rośnie.
Imię wodza pokoju - Stalina -
ludzie nasi powtarzają z ufnością."

Gazownia zrobiła z tego przytyk O. T. Rydzykowi

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjhp-mdkr_kAhXDxqQKHWiHAiYQFjACegQIAhAB&url=https%3A%2F%2Fwww.pressreader.com%2Fpoland%2Fangora%2F20130922%2F281487864034639&usg=AOvVaw0wgOMwe_-099KwibdhKTtQ

Ten sierp to nam wciąż z boku gdzieś wystaje...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Szczodrocha33 7 września 2019 17:15
7 września 2019 19:02

Celem nie jest/była klasa lecz kasa

zaloguj się by móc komentować

valser @Szczodrocha33 7 września 2019 16:52
7 września 2019 19:36

to nie balwan. To pisanka.

zaloguj się by móc komentować

z-daleka @gabriel-maciejewski 7 września 2019 17:08
7 września 2019 20:11

staralem sie bezstronnie, poniewaz jezeli sie nie myle oprocz  seksmisji  przed laty zaden polski film nie dostal sie do niemieckich kin .

https://www.cineplex.de/programm/berlin-titania/

zaloguj się by móc komentować


szarakomorka @gabriel-maciejewski
7 września 2019 21:01

"Do roli emerytowanego nauczyciela historii, do tego pszczelarza, który wjeżdża samochodem wprost w kolumnę pojazdów eskortujących premier Szydło, wybrał Olbrychskiego. To jest zabieg fantastyczny."

- ale chyba niewykorzystany.

(nie byłem na filmie) 

Gdyby ten Olbrychski wytoczył się z samochodu na czworaka z butelką w kieszeni publika "ryła by ze śmiechu". (chyba trzymałoby się w "poetyce" filmu)

Jak on mógł zmarnować taką okazję.

Rzeczywiście - "Dupa nie reżyser".

zaloguj się by móc komentować


saturn-9 @z-daleka 7 września 2019 20:11
7 września 2019 21:11

Berlin by night a biorąc pod lupę to ta sala t7 mieści 114 możliwości do zaśnięcia gdy na ścianie miga zgrana trupa z państwa ościennego. Film "Polityka" OmU czyli leci w oryginale z napisami. Niedziela o godzinie 20 da się żyć. Znaczy się docelowy target to przebywający w Bln rodacy. No, no...

Zajrzę za tydzień czy jeszcze leci.

zaloguj się by móc komentować

JK @Szczodrocha33 7 września 2019 16:52
7 września 2019 22:36

Jest taki stary, ruski dowcip o tatuażach, który rozpoczyna się od słów "мы моряки Черного моря ...". kto dowcip zna to wiedział będzie o co mi chodzi.

zaloguj się by móc komentować

JK @Szczodrocha33 7 września 2019 16:52
7 września 2019 22:44

Musi mieć nieźle zryte pod czaszką skoro tak się podziergał. Ciekawe czy ma kalieś sznyty, i czy ma w porządku u ludzi?

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 7 września 2019 10:21
7 września 2019 23:11

Rozumiemy, rozumiemy...

... i to bez zbednych slow tych  wszystkich - ponoc "naszych" - sakiewiczowych platnych pacholkow i hipokrytow  !!!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @KOSSOBOR 7 września 2019 14:35
7 września 2019 23:43

Oczywiście w czyśćcu, a nie czyścu. Pahdą :)

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 7 września 2019 16:56
7 września 2019 23:55

@ PP i @ Onyx

Bezcenne informacje

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @onyx 7 września 2019 18:45
8 września 2019 01:38

Ładne rzeczy! Tadeuszek Rydzyk, zanim został Ojcem Dyrektorem, to w szkole nie chciał się uczyć wierszyka o Stalinie. I rzucił naukę w I klasie:)))  Gazownia uprawiała, jak widać, slalom informacyjny , nie ujawniając powiązań "słynnego absolutnie niezależnego filmowca" ze stalinowską literatką, która tę bolszewicką  politgramotę  produkowała.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 7 września 2019 23:55
8 września 2019 01:55

Tak naprawdę to wyciągnął to Gospodarz bo podał linka do fiszki biograficznej "Lucyna Krzemieniecka". A tam w tekście , że nie całkiem "Krzemieniecka" tylko "Weidenberg" a z mamci "Halevi". Nic by nie było, gdyby nie ten "Lenin wśród dzieci" popełniony w 1952 r. kiedy całkiem sporo ludzi porządnych dogorywało w kazamatach. Taka "babcia" w dzisiejszych czasach to lepsze dla kariery w filmie niż babcia Radziwiłłowa. Przynajmniej w III RP.  Ale dzięki bardzo za docenienie naszych dalszych wykopej z @Onyxem.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Paris 7 września 2019 23:11
8 września 2019 07:33

Zawsze wolę założyć, że czegoś nie rozumiem :-)

zaloguj się by móc komentować

Jimmy @gabriel-maciejewski
8 września 2019 09:53

Pokazana jakiś czas temu zajawka "Polityki" zapowiedziała straszliwą nędzę, karykaturę wręcz. FIlm więc rzeczywiście może zadziałać odwrotnie od powszechnych oczekiwań. Czy to przypadek?

A może stado celebryckich baranów-aktorów dało się zwabić wytatuowanemu cwaniakowi na melinę? I sfilmować pijących i tańczących na szkle z tanimi dziwkami?

I kto teoretycznie mógł taką prowokację opłacić?

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 8 września 2019 07:33
8 września 2019 20:12

Rozumiem...

... a korzystajac ze sposobnosci dziekuje Panu pieknie za zrecenzowanie  tego  GNIOTA... swoja droga wyrezyserowanego i  NAGRODZONEGO  przez te debilna i skompromitowana doszczetnie "gazete polska" przez  Sakiewicza i cale ta "patriotyczna i narodowa"  zaklamana  BANDE  HIPOKRYTOW  !!!

 

Dla mnie to jest  kolejna,  niebywala i oczywista  DEGRADACJA  "naszych"  !!!   

zaloguj się by móc komentować

bendix @JK 7 września 2019 22:36
9 września 2019 09:18

Tak tak znam :-)

zaloguj się by móc komentować

bolek @JK 7 września 2019 22:36
10 września 2019 17:26

"Jest taki stary, ruski dowcip o tatuażach, który rozpoczyna się od słów"

On się tymi słowami kończy ;-)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować