-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Polski pakiet tożsamościowy

Umarł reżyser Antoni Krauze, człowiek dobry i pogodny. Takim go zapamiętałem, widząc dwa razy w życiu jedynie, w czasie spotkań w Klubie Ronina, starszy pan, który się pogodnie uśmiechał. Teraz zmarł, a ostatnim jego filmem był „Smoleńsk”. Wszyscy pamiętamy co się działo wokół tego obrazu i nikomu nie trzeba tłumaczyć o co chodzi. Nikomu z wyjątkiem Jerzego Zelnika, który – gdzieś mi to umknęło w powodzi newsów – rzekł, że film ten zabił Antoniego Krauze. Nagonka na niego samego, zbieranie pieniędzy, a potem komentarze dotyczące jakości obrazu, wszystko to spowodowało, że reżyser nie wytrzymał napięcia i zmarł. Nie wiem kurczę gdzie jest ten materiał z Zelnikiem, bo pod nim był komentarz Kurskiego, którego też dokładnie nie przytoczę, ale nawet to co przytoczę stawia włosy na głowie. Napisał Kurski, że Krauze współtworzył polski pakiet tożsamościowy, albo coś podobnego. W żadnym razie nie chodziło o to, że Krauze tworzył polską kulturę, wzbogacał ją, czy też może drążył twórczo trudne i niewygodne tematy. Nie, on współtworzył ten pakiet tożsamościowy, czy też może coś innego tożsamościowego. Nie jest to istotne, Kurski ujął to w ten sposób, że wiemy iż mamy pewien kanon do którego należą jakości definiujące Polaka, a wszystko co jest poza tym kanonem to mierzwa, a być może też zdrada. No to ja teraz też coś powiem, macie przedsmak tego co się będzie działo po śmierci Jarosława, czyli przedsmak załgania w skali o jakiej Wam się nie śniło, finansowanego z pieniędzy podatników. Oni już to szykują. Pierwszym zaś przyjętym w poczet Polaków właściwie definiujących ów pakiet czy też kanon będzie Jonny Daniels. Tego możecie być pewni, ale nie łudźcie się, że ktoś z Was się załapie. Powiem teraz coś jeszcze – panowie Zelnik i Kurski muszą się trochę opamiętać. Film Smoleńsk jest filmem złym, szkodliwym, deprawującym i degradującym nas wszystkich. Rola zaś w tworzeniu tego obrazu jaką odegrali Pawlicki z młodym Łysiakiem jest potworna. Nie będę tu stawiał zarzutów, ale jeśli ktoś pamięta ten wywiad, którego Antoni Krauze udzielił Gazecie Prawnej, a potem jego wystąpienie w Klubie Ronina i błaganie widoczne w jego oczach, ten łatwo się zorientuje o co chodzi. Nas te numery nie biorą. Nie rusza nas pakietowa sprzedaż polskości i nie przekonuje nas to co mówi, robi, pisze i wypierduje z siebie prezes Kurski. Kanon ustalany przez tego pana jest z istoty dla nas tutaj nieważny. Nie jesteśmy bowiem pańszczyźnianym chłopstwem, które za możliwość wzięcia kredytu u Żyda, rezygnuje z przywileju całowania księdza dobrodzieja w rękę. I niech to sobie panowie Kurski, Zelnik i reszta zapamiętają i dobrze zakarbują. A swoje pakiety polskości czy też kanony, niech sobie wsadzą w Koronę królów, albo w jeszcze jakieś inne, ciekawsze miejsce.

Skoro tak dobrze nam idzie, gadajmy dalej – chamy nie będą nam mówić co jest a co nie jest kanonem polskości. To jest oczywiste i mowy nie ma byśmy na to przystali. Do czego służy taki kanon? Do ograniczenia spectrum. Chodzi o to, by zawęzić pole widzenia, które i tak już jest niemożliwe wąskie. Historię bowiem własnego kraju oglądamy poprzez szparę w wygódce. Nawet nie przez dziurkę od klucza. Kurski zaś wmawia nam, że ta szpara to pełnometrażowy film panoramiczny, na który musimy wydać 250 milionów złotych. Do czego może służyć ograniczenie poznania w takim kraju jak nasz? No przecież nie do tego, byśmy wszyscy wyruszyli na podbój świata wyposażeni w Manifest Destiny czy inne jakieś oszustwo. Służy ono temu, byśmy siedzieli tu na miejscu i nie przeszkadzali mądrzejszym. Służy temu, by wybrani przez zarząd, czy też może jakiś inny sanhedryn ludzie tłumaczyli nam dlaczego Piłsudski jest lepszy od Dmowskiego czy też na odwrót, brali za to pieniądze i spali jeszcze spokojniej niż my. Służy deprawacji po prostu. I żeby się o tym przekonać nie trzeba zbyt wiele myśleć, wystarczy spojrzeć na Kurskiego. On ma tę deprawację wypisaną na twarzy. Najlepiej by było gdyby zaczął nosić maskę. Dla niego najlepiej, bo nam jest obojętne co będzie nosił Kurski.

Skąd się biorą takie pomysły? To jest socjalizm w czystej postaci. To jest wierzchołek struktury heretyckiej, które za pozory wolności, będące w istocie ciężką pracą ponad siły bez wynagrodzenia, z kredytem na karku, proponuje najtańszą rozrywkę i najtańszą doktrynę nie wyjaśniającą niczego poza koniecznością tejże pracy ponad wymiary i siły. Od komunizmu różniącej się tylko tym, że nadzorca jest elegantszy i bardziej aspirujący, a także nie jest jawnym bezbożnikiem. Tak przynajmniej opowiada. No i że gada o polskości i patriotyzmie, który jest oczywiście tożsamy z wolnością i pracą dla każdego.

Ktoś powie, że za daleko zaszedłem. Że nie można biednego Antoniego Krauzego mieszać do takich spraw. Jak nie można, jak trzeba. Zróbcie taki eksperyment – włączcie w google opcje grafika i na osobnym dokumencie skopiujcie sobie po kolei fotografie uśmiechniętego Pawlickiego, uśmiechniętego Tomasza Łysiaka, uśmiechniętego Kurskiego (on może być na początku), uśmiechniętego Zelnika, a na koniec wstawcie czarno białe zdjęcie uśmiechniętego Antoniego Krauze. Efekt zwali Was z nóg i już nie będziecie potrzebowali żadnych dodatkowych wyjaśnień.

Powiem więcej, kiedy zobaczycie ich wszystkich, bez Krauzego rzecz jasna, gdzieś w plenerze, będziecie gotowi gołymi rękami rwać bruk z ulicy i ciskań nim w te puste, oczadziałe łby. No więc jeszcze raz – Pawlicki, Kurski, Łysiak i Zelnik, wszyscy uśmiechnięci.

Nie będziemy oglądać filmu Smoleńsk i nie będziemy korzystać z żadnych pakietów tożsamościowych, niech sobie to wszyscy wybiją z głowy. Teraz powiem słów kilka na temat pomnika smoleńskiego, o którym pisała eska. Pomnik ten, na którym wzmocni się wiele karier, jest idiotyczny w formie. Trzeba to napisać wprost. Żadne otoczenie mu nie pomoże. Nie można bowiem powstrzymać ludzi od wchodzenia na schody i robienia tam głupich rzeczy. Być może dzieło zaplanowane jest tak, że stanie przy nim warta honorowa, żeby nie doszło do profanacji, ale wtedy trzeba będzie do tego wybrać żołnierzy kurdupli, bo jak staną normalni, skala monumentu zdemaskuje intencje. Nie wiadomo też, czy opozycja nie zechce postawić w nocy na tych schodach gipsowego Geremka, który nie wiadomo – schodzi z nich czy na nie wchodzi? Powiem więc jeszcze raz na koniec co myślę o pomnikach. Ludzie – musicie zatrudnić artystę, kapujecie? Artystę, nie durnia, nie bałwana, nie kolegę z klasy, nie narzeczonego kuzynki prezydentowej Kaczyńskiej. Musicie zatrudnić artystę i mu zapłacić. Ktoś może powiedzieć, że nie ma takiego artysty, który w oszczędnej lapidarnej formie wyraziłby prawdę o tej tragedii. Na pewno jest, trzeba go tylko znaleźć. Opowiem taką anegdotę, być może już ją kiedyś opowiadałem, ale nie szkodzi. Oto ktoś położył przed Salwadorem Dali kawałek aluminiowej folii. Gładkiej i połyskującej, takiej co to się w nią kanapki dla dzieci zawija, żeby miały na przerwie co jeść, folii oderwanej z wałka. Salwador popatrzył na tę folię zrobił palcami obydwu rąk jeden ruch i na powierzchni ukazała się ludzka twarz, prawdziwa, wyrazista ludzka twarz. Artyści istnieją, naprawdę. Problem polega na tym, że oni są poza pakietami i kanonami, o których myślą Kurski, Pawlicki, Łysiak, Zelnik i reszta bandy.

 

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć. Budowa jachtów po 35, Berecci, Irlandzki majdan i Kroniki klasztoru w Zasławiu po 10. Sanctum regnum po 30 zł. Na tej samej stronie dostępny już jest nowy komiks Tomka Bereźnickiego zatytułowany „Kościuszko. Cena wolności”. W sprzedaży jest już także książka „Czerwiec polski” zwana tu książką o pluskwachtagi: doktryna  film  kurski  antoni krauze  polskość  kanon 

gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 09:13
31     2346    14 zaloguj sie by polubić
komentarze:
jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 09:29

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak! A ten tekst trzeba propagować jako prawadziwy Manifest Przeznaczenia. I mądrego działania Polaków, którzy wiedzą kim są bez pakietów tożsamościowych i innego badziewia.

Amen.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 09:29

.

http://prostaekonomia.pl/Kazdemu-wedlug-potrzeb-krytyka-kolektywizmu/

.

Chciał bym żebyś to przeczytał z właściwego, to jest aktualnego punktu widzenia. 

Komunizm - to jest realizowane globalnie. Socjalizm był stanem przejściowym, w którym można się było troskać o nierealność. Uprawiać tę krytykę co jest w tytule.

Skoro jednak ludzie nie pasują do ideologii to należy ...nieee...nie porzucić ideologię.

Należy przystosować ludzi. Wyabortować nadmiarowych...lub zdegenerować, bo się nie rozmnażali.

Resztę się podzieli na targety...jak to wyzej opisałeś.

I szafa gra....Komunizm ...i zapowiedziana Apokalipsa ...bo jak starsi powinni pamiętać: komunizm to najwyższe, ostatnie stadium rozwoju historii.

.

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Maryla-Sztajer 17 lutego 2018 09:29
17 lutego 2018 09:37

ja słyszałem, że ostatnie stadium to alkoholizm jako końcowy etaap ewolucji komunizmu

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 09:39

"Zróbcie taki eksperyment – włączcie w google opcje grafika i na osobnym dokumencie skopiujcie sobie po kolei fotografie uśmiechniętego Pawlickiego, uśmiechniętego Tomasza Łysiaka, uśmiechniętego Kurskiego (on może być na początku), uśmiechniętego Zelnika, a na koniec wstawcie czarno białe zdjęcie uśmiechniętego Antoniego Krauze. Efekt zwali Was z nóg i już nie będziecie potrzebowali żadnych dodatkowych wyjaśnień".

To jest bardzo dobra metoda. Ja właściwie nigdy nie stosowałem żadnej innej. No, powiedzmy, jeszcze oczy, ale uśmiech jest oczywiscie lepszy.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 17 lutego 2018 09:37
17 lutego 2018 09:43

Powstaje w mixerze...właśnie widzimy

.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 17 lutego 2018 09:29
17 lutego 2018 09:53

Na szczęście my Apokalipsy czekamy, jak kania dżdżu. A im się wydaje, że można nas nią straszyć.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Maryla-Sztajer 17 lutego 2018 09:29
17 lutego 2018 09:55

I pomyslec, ja naiwny wyjechałem z tego socjalizmu, myśląc wtedy jeszcze, ze jest ten inny świat Zachodu. Teraz jestem w niego wryty, bo nie da się przecież zyc tak zupełnie obok, do Polski wrócić już nie moge z roznych względów, tzn tak, by tam na stale mieszkać i lekko się nie zrobiło.

Jeszcze 10 lat temu, kto by pomyślał, do czego dojdziemy. I to zarówno w Polsce, jak i na Zachodzie. I paradoksalnie z pominieciem UK. Bo tutaj spokój i cisza i nawet z tego socjalistycznego kolchozu UE sobie wyjda i beda sie, jak zawsze w dziejach, przypatrywac, jak kraje Europy i Swiata wala się po mordzie.

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 09:59

Zrobiłem eksperyment ze zdjęciami i przy okazji znalazłem to coś:

http://www.maciejpawlicki.pl/static/b24/2015/10/c4103294dd84703e4062cdc92a47c9ef.jpg

"Naprawię bezprawie"... czyli co? Od teraz bezprawie będzie jeszcze sprawniejsze? Rzeczywiście tragedia....

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 17 lutego 2018 09:53
17 lutego 2018 10:09

Dlatego piszemy tu sobie spokojnie, nie ekscytując się:))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Stalagmit 17 lutego 2018 09:59
17 lutego 2018 10:17

Kalina i schody.. Ręce nogi opadają.. I to wmawianie ,że "pomnik" zyskuje na wartości tylko tam gdzie pierwotnie miał stanąć .. Też jest jakąś makabreską.. No ale kolesie między sobą się poklepuja i się uśmiechają..  Nie ma ,no nie ma artystów rzeźbiarzy w Polsce oprócz dyżurnego Kaliny.. No i się uśmiechają i się cieszą bo blokada dystrybucji na info. dotycząca konkursu na pomnik smoleński się udała.. 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 10:24

Aha, czyli jest tak, jak przewidywałem, właściwy czlowiek na właściwym miejscu we właściwych czasach i on tym prezydentem zostanie

Tusk powinien byc prezydentem Polski

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Draniu 17 lutego 2018 10:17
17 lutego 2018 10:54

Nie angażuję się specjalnie w sprawy tych pomników.. Sama konstrukcja - jaka jest - widać u Eski na drugim zdjeciu.

Otocznie w pierwszej lokalizacji nadawało pewien szerszy kontekst. Tzn cokolwiek by się jeszcze miało okazać w sprawie Smolńska, tam nawet niepiękne artystycznie... było neutralne... Jeśli by miał postać dłuższy czas, to w dowolnej wersji przyszłości nie można by powiedzieć, ze był skłamany.

W nowym miejscu widać tylko małość nędzę i idiotyczność całej sprawy.

.

Myślę, że rzeźbiarz był po prostu cwany .... i się tą formułą zaasekurował. I tyle.

Dlatego mu pewnie obojętne, gdzie toto stanie.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Zawierucha @Stalagmit 17 lutego 2018 09:59
17 lutego 2018 13:33

Cudny obrazek ; jak "zło wytępię" - żywcem od Pana Michalkiewicza.

Np. wpis "Gawędy przed referendum konstytucyjnym".

Szkoda, że nie umieścił Pan wyniku zabawy obrazkowej.

Może za chwilę ja.

zaloguj się by móc komentować


eska @gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 14:52

"chamy nie będą nam mówić co jest a co nie jest kanonem polskości"

Za to jedno zdanko dziesięc plusików co najmniej!

A dla rozbawienia (lekkiego) najbardziej "patriotyczny pomnik", jaki znalazłam, czyli JPII z Orłem  > https://v.wpimg.pl/ODMwMTkxJi1iOGJgWks3cXhHYj1FDz9qPRtiNUQeYC49Eip7WUt9dnRYPTUbGRA0ORYmI1tJLnV_QGM-Gx0o

Poza tym dzisiaj kryterium wyboru artysty to uczestnictwo w odpowiednich zebraniach i marszach i już dawno o tym pisałam.
A co do "schodów smoleńskich", to one pierwotnie jednak wyłaziły spod ziemi i były otoczone szkłem i światłem, więc trudno by było tak po nich sobie skakać. I jednak troche będe bronić twórcy - wszak on wiedział, co się komisji podoba, więc i tak zrobił w pierwotnej wersji max przyzwoicie w stosunku do "patriotycznego gustu".
W porównaniu z pomnikiem LK to i tak cudo prostoty i umiaru > http://bi.gazeta.pl/im/22/7f/15/z22542626Q,Wyrozniony-projekt-pomnika-Lecha-Kaczynskiego-auto.jpg

Pakiet tożsamościowy to zestaw dla kretynów, czyli dla mas i świadczy tylko o tym, jakie zdanie mają o nas nasi władcy. 
A socjalizm mamy zapisany oficjalnie  w strategii Morawieckiego, przecież to jest tam czarno na białym.
 

PS. Polecam artykuł w ostatnim FORUM o Davos (wersja papierowa). Kupione przypadkiem, przeczytane  - i opad szczęki! Tam po prostu widać, jak tępo kłamią nasi, nota bene po obu stronach tak samo.

 

zaloguj się by móc komentować

Zawierucha @gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 14:52

Zalecona przez Gospodarza zabawa obrazkowa.

Żeby uniknąć skrzywienia osobistego, użyłem pierwszych w kolejności obrazów wyświetlonych dla każdej osoby, gdzie ma pogodno-wesołą twarz, możliwie z uzębieniem.

Łysiak do nas nie uśmiecha zupełnie.

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @eska 17 lutego 2018 14:52
17 lutego 2018 15:02

Ten pomnik śp. PLK całkiem akuratny.  200% normy, a skojarzenia religijne takie, że nazwałbym go "Wchodzący mimo drzwi zamkniętych".

zaloguj się by móc komentować

eska @gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 15:02

Cd. - Już mineło parę lat od chwili, kiedy ostrzegałam przed tym "pakietem tożsamościowym" w wydaniu naszych milusińskich > https://www.salon24.pl/u/eska/284198,wszystko-to-kara-boza

zaloguj się by móc komentować

eska @sacco-di-schola 17 lutego 2018 15:02
17 lutego 2018 15:11

Dobra, ponieważ to akurat moja działka zawodowa, to pokażę na przykładach - pomniki poświęcone tym samym osobom, Sławikowi i Antallowi >

Kicz warszawski > https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/06/26/825/360/567cdc5774e64c21be142d1b023be91f.jpeg

Znakomity, poważny, oszczędny w formie w Katowicach >
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/zdjecia/9125202,katowice-plac-miedzy-spodkiem-a-mck-dostal-imie-to-plac-slawika-i-antalla,16252250,id,t,zid.html

I tym się różni wróbelek......

 

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @eska 17 lutego 2018 14:52
17 lutego 2018 16:39

JP2 - Całkiem jak A Mickiewicz na rynku krakowskim, oglądany od strony sw. Wojciecha w kierunku AB (postać z tarczą i mieczem, ta od strony Sukiennic).

Planowany pomnik Ofiar Wołynia to dopiero jest  bogactwo wrażeń. Podobno zostanie postawiony na terenach o.Rydzyka (bo nikt tego nie chce?). 

Czasy Chromego, Dunikowskiego, Rodina, Koniecznego(mimo wszystko) i wielu innych rzeźbiarzy to przeszłość. Zaplanował system na znajomego lub powinowatego... a do tego my już nie nadążamy.

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @adamo21 17 lutego 2018 16:39
17 lutego 2018 17:15

No nie do końca.. Mnie się poda pomnik poświęcony pomordowanym na wschodzie.. Ten z krzyżami objętym drutem kolczastym na platformie wagonu..Pomnik znajduje się przy ul.Stawki w Warszawie, a powstał po 89r, chyba w okolicach 96r.. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @cbrengland 17 lutego 2018 10:24
17 lutego 2018 17:46

A ten Fedorowicz to dla Ciebie jeszcze tylko autorytet, czy już prorok?

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @Stalagmit 17 lutego 2018 09:59
17 lutego 2018 21:27

"Od teraz bezprawie będzie jeszcze sprawniejsze?"

Od teraz bezprawie będzie jeszcze sprawniejsze. Kropa bez znaku zapytania. 

Na marginesie gratuluje wykładu w youtubie. 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier 17 lutego 2018 21:27
17 lutego 2018 21:47

Nie ma strachu. Procedury oraz standardy załatwią i sprawne bezprawie.

zaloguj się by móc komentować

TRU @gabriel-maciejewski
17 lutego 2018 21:59

Kurski by to teraz puścił w ramach pakietu ? Zobaczcie to jest 1999r.  co zrobili z wieloma głowami...

https://www.youtube.com/watch?v=Z0dwNbzzO2w

zaloguj się by móc komentować

TRU @TRU 17 lutego 2018 21:59
17 lutego 2018 22:06

plus to

 

https://www.youtube.com/watch?v=egenYsXMpJw

zaloguj się by móc komentować

Paris @Zawierucha 17 lutego 2018 14:52
18 lutego 2018 00:01

Tra-ge-dia  !!!

Ryje zaslugujace  WYLACZNIE  na  potraktowanie  z buta... z wyjatkiem tego biednego Krauze, bo on juz na Boskim Sadzie.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 17 lutego 2018 17:15
18 lutego 2018 01:04

Tu jest o tym pomniku w rozmowie z Wojciechem Ziembińskim, który był inicjatorem budowy.

https://www.youtube.com/watch?v=aC2Emnsgdoc

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2018 17:46
18 lutego 2018 06:43

Oczywiacie i jedno i drugie , a nawet wiecej. A tak w ogole ja sie juz do Ciebie nie odzywam, wiec uszanuj przynajmniej relacje odwrotną, jak potrafisz, a wiem, ze tak, bo tylko czasem, nie.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
18 lutego 2018 06:45

Oczywiście, mialo byc powyzej, a nie jakies oczywiacie ☺

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować