-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Polacy jak Żydzi, Żydzi jak hitlerowcy?

Mam przed sobą artykuł z roku 2004 napisany przez dziennikarza Przeglądu Eugeniusza Guza. Dotyczy on sytuacji Żydów niemieckich po dojściu Hitlera do władzy. Na początek chciałbym zacytować ostatnie zdanie tego tekstu, które, jak sądzę wyjaśnia nam cały ambaras, w jakim się obecnie znajdujemy:

 

Paradoksalnie największa, przytłaczająca pula odszkodowań przekazanych przez RFN Żydom, przypadła byłym obywatelom niemieckim, którzy od holokaustu ucierpieli najmniej. Natomiast Żydzi z Europy Wschodniej, zwani pogardliwie "Ostjuden", aż do obalenia komunizmu wykluczeni byli z wszelkich odszkodowań, jeżeli mieszkali w Europie Wschodniej. Dlatego część ocalałych z wojny Żydów korzystała z okazji bądź z wymuszonego wyjazdu na zachód, aby rozpocząć tam starania o odszkodowanie.

 

Sympatycznie prawda? Większość pieniędzy z niemieckich odszkodowań dostali osadzeni w Terezinie bogacze i kolaboranci, którzy mieli tam do dyspozycji bibliotekę liczącą tysiące tomów i kawiarenkę z amfiteatrem gdzie grano operetki. Ilu więźniów Oświęcimia, Treblinki i Sobiboru dostało w rzeczywistości należne im pieniądze? W świetle bowiem tego artykułu sprawa wygląda tak, że źli Niemcy, którzy trochę potrząsnęli swoimi Żydami, ale krzywdy im nie zrobili za wielkiej, odegrali się na Żydach z Polski i samych Polakach. Potem ci bogaci, niemieccy żydzi, którzy wyjechali dzięki Goeringowi za granicę chcieli dostać odszkodowania za pozostawione w Rzeszy nieruchomości i je dostali. No, a co zresztą, z tymi muzułmanami z obozów? Słowa muzułmanin używam tu w znaczeniu znanym z książek Grzesiuka, chodzi o więźnia obozu, który jest już na wykończeniu. A kogo to obchodzi? Jeśli wyjechali na zachód dostali tam jakąś szansę, jeśli nie, ich los nikogo nie interesował. Konkluzja jest taka – Żydzi z Europy wschodniej nie interesowali i nie interesują nikogo poza ich współmieszkańcami, czyli Polakami, Białorusinami, Ukraińcami i resztą plemion przemieszkujących ziemię I RP. Oni są tak samo wstrętni Niemcom, jak i Żydom z Izraela. To znaczy byli, bo dziś walka toczy się o pamięć po nich i o to na kogo zwalić można odpowiedzialność za ich śmierć, a także o pieniądze, które można wydusić z frajerów na konto ich cierpienia. Teraz kiedy większość Żydów, którzy przeżyli holocaust i komunizm wymarła, inni Żydzi, ci którzy spokojnie przetrwali okupację i wojnę w pensjonatach takich jak Terezin mogą zacząć starania o odzyskanie pieniędzy za nich. W tym artykule są jeszcze inne ciekawsze kwiatki. Ja ich nie będę cytował po kolei, ale zalinkuję całość http://niniwa22.cba.pl/zydzi_roznych_kategorii_losy_niemieckich_zydow.htm

Interesująca jest postawa Niemców oskarżanych przed wojną w Europie o antysemicką politykę. Niemcy występują z miejsca w obronie własnego honoru, łgając bez opamiętania, a jednocześnie trzepiąc z czego się da tych swoich Żydów, pozwalając im jednak przy tym żyć. W Niemczech za ukrywanie Żyda groziło 3 miesiące obozu. Tylko. Rozumiem, że nie w Oświęcimiu, ale w jakimś miłym miejscu, gdzie najdotkliwsza kara polegała na kopaniu rowów wzdłuż drogi. Nie było mowy o karze śmierci dla ukrywającego, jego rodziny i wszystkich znajomych. Mimo to Żydzi głośno protestowali przeciwko polityce wewnętrznej hitlerowców. Czynili to dokładnie tak, jak my teraz, powołując się na to, że byli dobrymi Niemcami, że byli i są lojalni, że zawsze się starali i nigdy Niemiec nie zdradzili. My dzisiaj przypominamy rabinów, co kochali Polskę, mówimy o rodzinie Ulmów, o drzewkach w Yad Vashem i innych sprawach, które według naszych tutaj ocen powinny jakoś dotrzeć do tych ludzi, którzy piszą o polskich obozach i mówią o tym, że Polacy na równi z Niemcami mordowali Żydów. To jest nieporozumienie. W świetle tego artykułu Niemcy mają czyste sumienia. Oni jedynie trochę kradli i za to odpokutowali. Tak naprawdę winni są naziści, którzy na terenach okupowanych stworzyli sytuację niemożliwą do przeżycia dla nikogo. A w takiej sytuacji każdy zachowuje się jak umie. Ci, którzy ryzykowali życie zostali nagrodzeni drzewkami i medalami. O co chodzi? Ci co sparaliżowani ze strachu wybrali obojętność są współwinni tej sytuacji, bo mogli przecież coś zrobić, jak tamci. Ci zaś, którzy brali udział w mordowaniu Żydów, są współwinni holocaustu i koniec. I to oni są bohaterami naszego czarnego snu. A w śnie tym nie chodzi o żadną sprawiedliwość, o żadne ustalanie faktów, ani o to kto jest naprawdę odpowiedzialny. Bo jest nim ten, kto stał najbliżej, po prostu. W myśl tych założeń, co od samego początku rozumieli Niemcy, im dalej od Berlina tym ma być gorzej, bo odpowiedzialność spada na tych co patrzą. To jest jedna z zasad rządzących tym światem, o czym wcześniej nas nie poinformowano. No, ale teraz już wiemy o co chodzi i musimy zachować się stosownie do okoliczności. Najgłupsze co możemy zrobić to okazywać zrozumienie. Nie możemy tak postępować, albowiem nam, choćbyśmy wynosili z pożaru na oczach całego świata żydowskie niemowlęta nikt żadnego zrozumienia nie okaże. Nie o to bowiem chodzi. Trzeba więc wreszcie pojąć jedno – nikt nie oczekuje od nas żadnych płaczliwych wyjaśnień. Każdy chce się wreszcie dowiedzieć czy zapłacimy, a jeśli tak to na jakich warunkach. My zaś musimy się koniecznie dowiedzieć, a nie będzie to łatwe, jakie będą koszta negocjacji. To znaczy czy Netanjahu każe zastrzelić Morawieckiego czy nie. To ważna informacja i polscy agenci, jeśli oczywiście tacy istnieją powinni tę kwestię naświetlić.

Jeszcze o tym zrozumieniu. Ono jest całkowicie poza naszym zasięgiem, bo od dawna nikt nie traktuje nas serio, to znaczy w ogóle jako ludzi. Przekonanie takie to są złudzenia dla dorastającej młodzieży, która musi się integrować na erasmusach. Żeby zasłużyć na poważne traktowanie, musimy przede wszystkim zrozumieć o co chodzi tak naprawdę. A nie są to wcale pieniądze. Chodzi o to, na kogo przerzucona będzie odpowiedzialność za dawniejsze i przyszłe eksperymenty socjalne. Bo w takich kategoriach należy rozpatrywać poczynania Niemców w czasie II wojny światowej. To musi być ustalone raz na zawsze, bo inaczej coś się w tych planach może pochrzanić. Jeśli komuś się zdaje, że jak będziemy się bić w piersi i przepraszać, ktokolwiek potraktuje nas poważnie, powinien się leczyć. No, ale w każdej populacji, szczególnie wśród aspirujących inteligentów ze wsi, znajdzie się mnóstwo osób, które – dla z bardzo egoistycznych pobudek – będą przepraszać w nieskończoność. Zapominając o zasadzie podstawowej – winni są ci, co stali najbliżej. Ludzie ci licząc na jakiś rodzaj akceptacji, na podniesienie sobie samooceny, albo też oceny w środowisku, gotowi będą bić się w pierś za niepopełnione winy, swoje i swoich przodków. Tamci tylko na to czekają. Bo chodzi wszak o to, by wyznaczyć winnych przeszłych i przyszłych eksperymentów socjalnych, historia przecież się nie skończyła. Królestwo Boże na ziemi jeszcze nie zatriumfowało. Wszystko jest jak dawniej. Trzeba wreszcie dorosnąć. Umarli nie mówią.

 

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć. Budowa jachtów po 35, Berecci, Irlandzki majdan i Kroniki klasztoru w Zasławiu po 10. Sanctum regnum po 30 zł. Na tej samej stronie dostępny już jest nowy komiks Tomka Bereźnickiego zatytułowany „Kościuszko. Cena wolności”. W sprzedaży jest już także książka „Czerwiec polski” zwana tu książką o pluskwachtagi: polacy  żydzi  niemcy  izrael 

gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 09:02
36     3403    15 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 09:30

Dokładnie tak.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Zyszko @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 09:30

Nie myślałem, że można w tym temacie tak świetną syntezę zrobić.  Niby wszyscy wiedza, że chodzi o kasę, ale pokusa żeby mówić o tych Sprawiedliwych zbyt wielka.

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 09:46

Celna synteza, trafny artykuł - choroba wyleczona. Niestety pacjent zmarł.

Istotą narracji izraelskiej jest brak niuansowania. Jeśli dzielisz, to nie wczuwasz się w egzystencję. Kryteria etniczne? Ten artykuł Coryllusa jest znów krok do tyłu. https://dorzeczy.pl/kraj/56512/Prof-Spiewak-Ksiazka-Arendt-jest-nieprawdziwa.html Próba walki dokumentami jest dla dziadków w archiwach, zdają się mówić Bibi i Śpiewak. Morawiecki mówi skrótami i bardzo dobrze. Inaczej się nie da. Artykuł nie może mieć 5 tys znaków tylko maximum 280. Jasne?

Budowanie zaplecza prawdy to typowy deficyt inteligencji wojskowej. "Musimy się przygotować na długą wojnę". Jaki system obrony ma Izrael? Żadnego (Iron Dome jest ze strategicznego punktu widzenia podsystemem ataku). Naród żyjący w większości na pasku ziemi o szerokości 25km, przy morzu, który liczy 8mln obok 250 mln przeciwników, może mieć tylko system ataku.

Dajmy spokój z naszymi liniami Maginota. W tej wojnie nas obronią.

 

zaloguj się by móc komentować


sacco-di-schola @sacco-di-schola 19 lutego 2018 09:46
19 lutego 2018 09:48

korekta- W tej wojnie nas NIE obronią .

Freud?

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 10:16

Mateusz jest w tym wszystkim dobry. Pytanie jakie ma zaplecze, to pytanie o zakres swobody.

Oczywiście rozumie że się naraża tak czy tak. 

Myślę, że jego posunięcia gospodarcze wynikają ze zrozumienia po jakiej linii przebiega 'polski front'.... Chyba niewiele więcej może. I trochę 'się nie zna' oczywiscie. Ale wydaje mi się, że np Gomułka miał, paradoksalnie, większą swobodę gospodarczą..... Przy wszystkich zewnętrznych ograniczeniach. 

MM pewnie trochę nie umie i nie rozumie, bo jest 'tylko bankierem'..... ale też tkwimy w innym niż Gomułka czasie. Trochę inne są globalne uwikłania, mniejszy stopień swobody.

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 11:19

Plus za maksymalnie syntetyczne i porażająco trafne ujęcie zagadnienia

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 11:29

Zgadza się. Baaaaardzo pożyteczny tekst. 

Też mam taką obawę, że mimo podejrzeń o socjalizm patriotyczny i kompromisy w obszarze sądownictwa, Morawiecki jak również Prezes i Prezydent muszą znaleźć się pod ścisłą ochroną modlitwy Kościoła, czyli naszej. Boże chroń Premiera, i tych dwu. Bo tu chodzi o nasze dobre imię. Przecież każdy szaleniec, nawet starozakonny a nawet jakiś humanista filosemita, będzie mial doskonałe alibii, afekt, bo przecież ci trzej i ta ich ustawa o IPNie są nie do wytrzymania.

Tylko ciągle mnie męczy to zaskoczenie JK reakcją Izraela. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że był na tyle naiwny i sądził, że jak ustalił nowelizację z Netanjahu, to inne organizacje żydowskie to grzecznie przyjmą. Przecież dla samej zasady musiały to zakwestionować, nie mówiąc już o zasadniczych motywach wymienionych w twoim tekście. 

zaloguj się by móc komentować

chlor @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 11:30

Słuchając M. Morawieckego absolutnie nie mam wrażenia obcowania z mądrym, energicznym, inteligentnym, zapatrzonym w dażenie do  dobrobytu polaków politykiem. Raczej z nerwowym urzędnikiem, który nie wiele wie, nic nie może, i czasem coś palnie. Zdaża mu się mimowolnie palnąć w naszym interesie, i tylko wówczas jest gwałtownie atakowany. Jest więc w jego imagu pewna szczerość. No chyba, że roztacza przed ludem jakieś kolejne wizje gospodarcze. Wtedy na pełnym luzie nawija taką gadkę, że sprzedawca telewizji satelitarnej niewidomym może się schować. Jego powołaniem jest sprzedaż "produktów finansowych", a nie polityka.

zaloguj się by móc komentować

chlor @chlor 19 lutego 2018 11:30
19 lutego 2018 11:32

Eee, to miało być do Maryli Sztajer.

zaloguj się by móc komentować

JK @chlor 19 lutego 2018 11:30
19 lutego 2018 11:37

Oni obydwaj (stary Morawicki i Młody Morawiecki) są w swoich wystąpieniach jacyś tacy cyborgowaci. Tak jak ten szpion co po rusku gada, po rusku pije, i po rusku ogórcami zagryza ale w nim jest coś nie tak.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @chlor 19 lutego 2018 11:30
19 lutego 2018 11:44

No to właśnie napisałam... że jest tylko bankierem.

I na sprawy gospodarcze nie mamy co liczyć. Trochę pieniędzy w róznych formach zabranych ...pójdzie jednak 'w lud'...

Ale to co mówi 'na forum' jest nam przydatne....jeśli jak napisał Coryllus - MM wytrzyma.

Nie nalezy 'się kochać' w politykach tylko ciułać każdy pożyteczny gest czy słowa.

.

Ziarnko do ziarnka... Jeśli nie możemy 'wielką łyżką'...

...

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 11:48

Jeszcze ...było jakieś zaproszenie szefów Grupy Wysehradzkiej do Izraela... Mam nadzieję, że rozumieją że to jak ten wspólny samolot do Smoleńska

.

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @Maryla-Sztajer 19 lutego 2018 11:44
19 lutego 2018 13:06

Zawsze gdy słucham i oglądam jakiegokolwiek polskiego polityka, to mam wrażenie że w trudnej sytuacji on nas sprzeda za czapke śliwek w imię nadrzędnej dla siebie wartości, czyli "utrzymywania dobrych stosunków". U naszych dyplomatów to wrażenie aż bije po oczach.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @JK 19 lutego 2018 11:37
19 lutego 2018 13:27

a z kim jest coś tak?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @chlor 19 lutego 2018 13:06
19 lutego 2018 13:29

tzw. 'politycy' w RP są w wiekszości zbieraniną przpadkowych cwaniaczków [bo nie cwaniaków], co nigdy własnego Państwa nie doznali ani o własnym państwie pojęcia nie mają, ale mają pojęcie o apanażach i cudzych komplementach i cudzej kasie

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @sacco-di-schola 19 lutego 2018 09:46
19 lutego 2018 14:09

Żyd z Izraela - znany przyjaciel Polaków(!!!) -  Eli Barbur o  Hannie Arendt, która napisala prawdę o żydowskiej kolaboracji z Niemcami:

zaloguj się by móc komentować

eska @Zbigwie 19 lutego 2018 14:09
19 lutego 2018 16:21

Eli Barbur, czyli Andrzej Łabendź, urodzony w Paryżu, w 1951 rodzice wracają do Polski w sam środek reżimu stalinowskiego i świetnie sobie wszyscy radzą aż do 1968 roku, kiedy to Eli wyjeżdża - najpierw do Danii (konczyć studia), a potem do Izraela.
Korespondent m.in. GW i TVN24

Co ciekawe, jest wnukiem Nachuma Nira, który był jednym z sygnatariuszy ogłoszonej 14 maja 1948 Deklaracji niepodległości Izraela. Czyli rodzice naszego Andrzejka powinni byli jechać do Izraela, gdzie dziadek był posłem, a nawet przewodniczącym Knesetu. Ale woleli do komunistycznej Polski - ciekawe...

 

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @qwerty 19 lutego 2018 13:29
19 lutego 2018 17:04

Anglia ma oxbridge, Francja tę Eccol cośtam... Mają od pokoleń szkoły elit. Chodzili do nich dziadkowie ojcowie i aktualni politycy. Z dowolnej opcji politycznej. Stojąc partyjnie po przeciwnych stronach (?) .... mają wspólną szkołę... kolor krawata studenckiej korporacji...itd...

Czy my, poza moskiewską szkołą dla dyplomatów ... mieliśmy coś takiego? No a ci z szkoły moskiewskiej....jakoś nam się nie podobają... nieprawdaz??:))

.

Jakie doświadczenie mają kreowani tu politycy? 

Paderewski miał chociaz kolegów, nawet swojego przyjaciela muzyka z USA chciał uczynić ministrem spraw  zagranicznych. Tamten przytomnie odmówił. I szefem rzadu i MSZ został Paderewski...

.

O czym/kim my tu mówimy... Ludzie nawet dobrej woli...nie mają tego szlifu. Skąd?

.

 

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 17:58

KStoch pokazał jak należy zachować się w sytuacji kieday jakaś dziennikarska lub inna 'obama' robi coś od rzeczy. Politycy RP powinni korzystać z takich przykładów.

Apropos konia... takiemu Danielsowi i jego kompanom nie należy otwierać drzwi, jeśli jednak wlezie, to odrazu b. stanowczo wskazywać mu drzwi wyjściowe, następnie zamykać wszystkie okna, bo tacy jak on i oni mają w zwyczaju z nich korzystać. 

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @Zbigwie 19 lutego 2018 14:09
19 lutego 2018 18:06

Oj, nerwy puszczają... Się chłop zdenerwował, jakby wszystkie atuty stracił. Tylko po co ta radosna emotka na końcu?

Wygląda, że nastapił falstart i się sprawa rypła, czyli jak mówi dr Ewa Kurek: o jeden krok za daleko. Pytanie, czy wśród naszych miłomściwych politykierów znajdzie się więcej Polaków, czy szabesgojów (inaczej: dwużydzian Polaka). Bo teraz wystarczy milczeć i robić swoje, wzruszywszy wcześniej ramionami. Można jeszcze dokończyć, a właściwie przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem...

Np. tu się można w tej sprawie podpisać: https://www.petycjeonline.com/ekshumacja_w_jedwabnem

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 18:19

Zdaje się, że sprawy zaczynają układać się niepomyślnie i nasi rządzący nie mają pomysłu i stosują środki niestandardowe... Przychodzę do domu, żona ma puszczony telewizor i słyszę charakterystyczny głos, spoglądam a tam u Magdaleny Ogórek jest dr Ewa Kurek.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @telok 19 lutego 2018 17:25
19 lutego 2018 18:19

Gdyby nie owi politycy z II RP, to by w ogóle  Polski nie restytuowano w Traktacie Wersalskim

Tyle dało.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 18:21

Swoją drogą do ciekawych wniosków można dojść, sprawdzając w Wiki biografie niektórych antysemitów. Taki Niemojewski: antyklerykał, bezbożnik, socjalista, astrolog, paszkwilant... Pochowany na cmentarzu ewangelicko - augsburskim... I nagle: nacjonalista polski i antysemita (ten od dwużydzianu Polaka)...

Którego chyba cała twórczość została zdigitalizowana i jest dostępna w Internecie! Nie wierzycie? To sami zobaczcie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Niemojewski

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @telok 19 lutego 2018 17:25
19 lutego 2018 18:32

Gdyby nie owi politycy z II RP, to by w ogóle  Polski nie restytuowano w Traktacie Wersalskim

Tyle dało.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jolanta-gancarz 19 lutego 2018 18:21
19 lutego 2018 18:45

Polak to katol. A skoro  katol, to wiadomo że antysemitnik. I skoro Polak to pijak. A każdy pijak, etc. Taki archetyp. 
Zdziwiło mnie nieco, gdy ktoś zza oceanu podał info, iż wyznawcy kościołów w denominacjach baptystycznych w ogóle nie uważają  katolików za chrześcijan.  Czyli całe czarne południe (ale wyłączając  Latynosów) i sporo środkowo-wschodnich  stanów USA. Katolików rzymskich, rzecz jasna, bo o innych pewnie nawet nie słyszeli.

Nie wiem czy to prawda, ale absolutnie nie wykluczałbym.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @stanislaw-orda 19 lutego 2018 18:45
19 lutego 2018 18:54

Widać bywają wyjątki, jak ów "upadły postępowiec" (http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2558)

Oczywiście tylko potwierdzające regułę. Albo: tym gorzej dla faktów...

zaloguj się by móc komentować

sannis @gabriel-maciejewski
19 lutego 2018 19:40

Jak przyjechałem na Dolny Śląsk, to kopara mi opadła, kiedy zobaczyłem nietknięte cmentarze żydowskie. No przecież Niemcy nawet u nas w Wielkopolsce, gdzie żydzi w zasadzie byli nieliczni, poprzerabiali maceby w czasie okupacji na murki przy skwerkach. A tam u siebie, w jednym z najbardziej gorliwych nazistowsko regionów, te cementarze sobie stoja do dzisiaj. Niby nagrobek Lassalla w Wrocławiu zniszczyli "naziści" w czasie wojny, w co coraz bardziej wątpie.

zaloguj się by móc komentować


DrWall @sannis 19 lutego 2018 19:40
19 lutego 2018 20:12

Ani Niemcy, ani po wojnie nikt nie niszczył. Zastanawiające, prawda?

zaloguj się by móc komentować

tadman @jolanta-gancarz 19 lutego 2018 18:06
19 lutego 2018 21:47

Pani Jolu, to jakaś zmyła, służąca zapewne rozwodnieniu akcji przygotowanej przez dr Ewę Kurek. Jej akcja trwa jakiś czas i na dzisiaj jest około bo 16 900 podpisów, a celem jest zebranie ich w ilości 20 000.

Poniżej link.

http://citizengo.org/pl/84089-petycja-do-sejmu-rzeczpospolitej-polskiej

zaloguj się by móc komentować

Paris @chlor 19 lutego 2018 13:06
19 lutego 2018 23:47

Dokladnie tak  !!!

Takich przykladow z ostatniej historii  mamy  na peczki  !!!

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @tadman 19 lutego 2018 21:47
19 lutego 2018 23:58

Ich zasada: "Jak się nie da zwalczyć inaczej, stanąć na czele procesji."

Teraz  Ogórek będzie mogła próbować przejąć narrację. Jeśli chodzi o mnie, uważam że kontakt z oszustami jest niewskazany i niebezpieczny. Oszust nie ma moralności, a wszelki kontakt z nim go uwiarygadnia.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @tadman 19 lutego 2018 21:47
22 lutego 2018 22:04

Ma Pan rację. To inna petycja, choć też dotyczy ekshumacji. W pośpiechu kliknęłam w pierwszy link w tej sprawie, nie porównując z oryginałem. Ale sama się kilka dni wcześniej pod tą właściwą podpisałam;-)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować