-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Pogadanka z Hubertem Czajkowskim o komiksie Noc św. Bartłomieja

komentarze:
parasolnikov @gabriel-maciejewski
8 sierpnia 2018 20:10

A co to za macki sięgają do Hiszpani :D

Świetny film Panowie, ale czekam aż dopadne ten komiks w swoje łapy. Tak nie czekałem na komiks od czasów "kaczora donalda" :)

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski
8 sierpnia 2018 21:43

Z Bytomia pamiętam, że Hubert woli rysować niż opowiadać o rysowaniu. Wysłuchałem dziś w samochodzie. Świetna opowieść. Niestety nie wziąłem pod uwagę, że w drodze nie mogłem zerkać na obrazki, więc w domu miałem powtórkę.

I dobrze...

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
9 sierpnia 2018 13:44

No to pierwszy głos krytyczny.

Oprócz mojego subtelnego zauroczenia bardzo wysmakowanym portretem Józefa Nasiego jak przystało na Księcia, a także alegorią zalewania Francji czerwonym winem przez Elżbietę ("Nie wylewaj, waćpani, wina ...") i Karola, a także tymi 6 kadrami z pojedynku Henryka z Montgomenrym (ja to przeczuwałem że one są jakieś wyjątkowe, bo od razu ich wypieszczenie i dynamika zwróciał moją uwagę, no i świetne oddanie detali zbroi Henryka), 3 kadrami rozmowy Montgomerego z Walsinghamem, 5 kadrami rozmowy Henryka Bourbona z Colignym, panoramą Stambułu, i krzyżykiem różańca nad panoramą Paryża i portu nad Sekwaną, no i konkluzja "Paryż jest wart Mszy Św.", 

Jak również zauroczenie tym wykopyrtknięciem oficjalnej narracji propagandowej obowiązującej niemal w całym świecie academic szołbiznes ...

Głos krytyczny dotyczy tego, że się wyłożyłem już na rozmowie Bourbona z Colignym, zapomniałem kto to jest Coligny. Jak na moje przemóżdżenie, to za mało było tekstów streszczających okoliczności i biogramy kluczowych postaci i dopiero na ostatanich stronach podaliści imiona młodych Walezjuszy. Ale to szczegóły, do nadrobienia przy reedycji.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
9 sierpnia 2018 13:46

Porwanie Jana Kaziemierza bardzo bardzo ...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować