-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Pogadanka sierpniowa

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/08/gabriel-maciejewski-o-emocjach-polskie-sierpnie/tagi: emocje  sierpień  rocznice 

gabriel-maciejewski
26 sierpnia 2019 15:22
5     955    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Draniu @gabriel-maciejewski
26 sierpnia 2019 16:18

Sądzę,ze ta komunikacja i rozne interpretacje oficjalne zwiazane np. z  PW sa świadomie manipulowane i nam narzucane..

Empatia i obiektywizmu historyczny  w postaci dowodów pozyskanych ze źródeł,które powinny byc przebadane ponownie.. To jest droga do komunikowania się .. A tak mamy wieczną rozgrywke/manipulacje emocjami.. 

Jeśli o mnie chodzi zawsze w dyskusji na ten temat mówię otwarcie.. Gdybym żył w tamtym czasie w Warszawie jako młody człowiek z dużym prawdopodobieństwem poszedłbym do powstania i z dużym prawdopodobienstwem bym zginą , bo taka duża byla śmiertelność.. Natomiast współcześnie posiadając wiedzę ,której nie posiadali ówcześni uczestnicy PW nigdy nie zdecydowałbym sie na ten krok.. Sądzę ,ze ta komunikacja powinna iść  w tym kierunku .. Pełna wyrozumienia i empatii dla Powstańców, a jednocześnie twardo rozliczać się z historią.. Niestety wydaje mi się ,ze jest to teraz niemożliwe , bo natychmiast uruchamiają sie liczne grupy ktore próbują uwlaszczyc sobie wiedzę na ten temat i swiadomie prowokują emocje.. Dlaczego tak sie dzieje, ano nadal Polacy maja występować w roli narwancow ,którzy nie posiadaja krztyny pragmatyzm, nadal mamy mieć te etykietę niepowaznego narodu, nadal jestesmy spychani do narożnika w ktory mamy wsciekac sie I ciskac  z tzw. bezradność ..

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @Draniu 26 sierpnia 2019 16:18
26 sierpnia 2019 18:21

"..Natomiast współcześnie posiadając wiedzę ,której nie posiadali ówcześni uczestnicy PW nigdy nie zdecydowałbym sie na ten krok.."

Trochę nieprecyzyjnie.

Wtedy w PW, byłbyś albo powrześniowym żołnierzem/oficerem, albo i młodziakiem który w czasie okupacji wszedł w dojrzałość i dobrowolnie poszedł do AK. Nawet jeśli dostałbyś na talerzu dzisiejszą wiedzę to musiałbyś wykonać rozkaz. Twoje "nie zdecydowanie się na ten krok" nie ma, ani nie miało znaczenia, poza otrzymaniem wyroku za zdradę.

Inna sprawa jeśli byłbyś w zgrupowaniu poza Warszawą, które siłą rzeczy nie mogło się do niej dostać.

zaloguj się by móc komentować


Paris @gabriel-maciejewski
26 sierpnia 2019 19:34

Genialna pogadanka...

... po prostu genialna i bardzo sie ciesze, ze powiedzial Pan to co powiedzial... to jest  arcywazne  !!!

Ja bardzo jestem wdzieczna wszystkim Powstancom za ich tamta, dawna postawe i bardzo ich za nia szanuje... ale pomimo to nie potrzebuje ich opinii czy osadu w sprawie lgbt czy innych.  Rzeczywiscie jest wiele spraw do dyskusji, ale niestety nie z ta zaklamana banda POPiS'owa... ani z ta upadajaca "akademia"... ani tym bardziej z tym kretynem  zychowiczem  !!!

Sa w Polsce jeszcze uczciwi i Polacy i historycy... i na ich rozpoznanie i oceny tamtego bolesnego czasu czekam i licze  !!!

To sie  MUSI  STAC i to juz sie dzieje,  chocby u Pana w mediach.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @dziad-kalwaryjski 26 sierpnia 2019 18:21
26 sierpnia 2019 21:31

Oczywiście masz rację.. Ale rowniez warto pamietac ,ze np. NSZ bylo przeciwko  PW , jednak kiedy wybuchło walecznie przystąpili .. Tez trzeba zaznaczyć,ze w PW brało udział wiele osob,które nie należały do żadnej organizacji.. 

Zychowicz jest na tyle próżny i niemadry, ze nie zdaje sobie sprawy ,ze został wykorzystany po to tylko aby w perfidny i brutalny sposób rozliczyć PW ,aby temat do dyskusji zamknąć i nadal był dyskutowany w oparach emocji.. Coryllus ma racje ,ze mlodzi zdolni powinni uważać na tzw "okazje" ,ktore maja sluzyc do zrobienia tzw. szybkiej kariery..

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować