-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Pogadanka powyborcza

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/10/gabriel-maciejewski-refleksje-powyborcze/tagi: wybory 2019 

gabriel-maciejewski
20 października 2019 10:37
48     2655    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
valser @gabriel-maciejewski
20 października 2019 11:11

Fajne. Ja mialem dokladnie takie same refleksje, tylko, ze one byly przedwyborcze.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @gabriel-maciejewski
20 października 2019 11:19

Jak lubię takie pogadanki z samego rana. Całkowicie pan pominął "właściwy "cel pani Jachiry." W rozmowie z TOK FM nowa posłanka zapowiedziała, czym chce się zajmować w Sejmie - wyliczyła działania na rzecz ochrony środowiska, edukacji i przedsiębiorców."Więc niech drżą przedsiębiorcy,bo edukacja będzie sroga.Następnym ważnym celem pani Jachiry będą pozwy do sądu za niepochlebne przymiotniki jakie wymienił pan Pietrzak  „wynajęta zdzira” i stwierdził, że ma „szlam w głowie”.Słusznie zdenerwowała Pietrzaka pogadanka,gdy udawała prezenterkęTV; telenowela smoleńska”, „blok ekshumacyjny” oraz „quiz Czyja to kończyna". Przecież nie dla szlamu wyborcy głosowali ,tylko dla jaj. I to jest to o czym pan powiedział panie Gabrielu. Smutno i niespokojnie się robi.Kto zapanuje nad tą dziunią?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
20 października 2019 11:23

Ja bym Wilanów odsprzedał jakiemuś chętnemu a zasobnemu szejkowi, po to żeby jego moeszkańcy nie zawracali głowy reszcie Polski swoją korpo dezynwolturą.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @BTWSelena 20 października 2019 11:19
20 października 2019 11:24

Osób o tym nazwisku sporo jest na rosyjskich stronach np. Яхира Авраам

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
20 października 2019 11:31

panie Szef ja bym skorygował nieco pańską konkluzję co wystąpień...co do Kaczyńskiego, zgoda... co do rezty to chodzi o zwrócenie uwagi i na wciśnięcie kitu... ale zgoda, do zyskania na czasie przede wszystkim...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 20 października 2019 11:23
20 października 2019 12:09

Słuszna koncepcja. Mogliby w praktyce sprawdzić swoją tolerancję.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @DYNAQ 20 października 2019 11:24
20 października 2019 12:28

Analiza tych korzeni już była.Nie skupiałabym się na tym. Mamy już swoje polskie "Olgino",dostatecznie sterowane.Nawet tytuły posiadają.

zaloguj się by móc komentować

klon @gabriel-maciejewski
20 października 2019 12:32

Jako Naród nie jesteśmy podzieleni? Oby nie. Zauważam jednak "atomizację społeczeństwa".


Większość parlamentarna? Brak było w kampanii idei przewodniej, myśli spajającej wokół celu. Bo 500+ to trochę za mało.


Zadaję sobie pytanie zatem. Czy PiS nie potrafił stworzyć "wspólnotowej myśli wyborczej", czy też dostał zakaz? Bo jak sobie przypomnę co zaczęło się dziać po Marszu Niepodległości 2016 /60 tyś faszystów?/ to wszystkie teorie spiskowe zaczynają być dla mnie wiarygodne. :)

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
20 października 2019 12:54

W tym konkretnym przypadku przypomina mi się powiedzenie mojej Mamy kiedy chciała ostudzić moje zapędy. "Nie pomogą szczere chęci, z gówna bata nie ukręcisz". Bez złudzeń, Panie Gabrielu.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
20 października 2019 13:11

Zaraz,zaraz.. Zgoda,ze Kurski dokarmiał medialnie Jachire,ale równiez słuszna uwaga komentatorow,że bez tego dokarmiania np.miateczko Wilanów  i tak by na nią zagłosowało.. Nie zgodzę się  calkowicie z tezą,ze PiS przyczynił się do wprowadzenia Jachiry ,czy tez Konfederacji.. Jak również to.ze nie ma większości konstytucyjnej,ze to jest porażka PiSu.. Większość konstytucyjna to jest chyba okolo 306 posłów.. 

Kto przewidział rozne dziwne zachowania PAD ? Kto z nas wie na jakie trupy w szafie napotkał PiS w tej ostatniej kadencji? 

Coryllusie stworzyłeś portal i kwartalnik SN, masz swoje wydawnictwo, bloga, PGR , konfercje, zwiększyłes dynamikę wydawniczą. I co ? Oczywiście ja nie mam zielonego pojęcia ,w jakim tempie przybywają czytelnicy, jacy przychodzą i jacy odchodzą.  To tylko Ty wiesz. A jednak tempo musiałeś zwolnić, tlumaczysz to tym ,ze musisz zrobić porządki w magazynie.. Czytelnicy niekoniecznie.. Następna sprawa, czy rzeczywiście wykorzystujesz na maksa te wszystkie działani ,które utworzyles,też mozna sie zastanowić i czy aż tak dużo potrzeba .żeby odnosić sukces..

Do czego zmierzam ,nie wszystko co zaplanujemy i zrealizujemy przynoszą planowane wyniki.. Jak sam wiesz ,żeby cos sprawdzić trzeba to zrobić. Ty działasz sam, a więc elastyczność w działaniu masz większą.. PiS to jest korpo,ta mobilność jest zdecydowanie mniejsza..

Ale zgadzam się,ze PiS musi być inny ,niż ten jaki był w ostatniej kadencji..

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gabriel-maciejewski
20 października 2019 13:11

Przekonanie, że sądziło się że PiS zdobędzie większość konstytucyjną jest objawem niebezpiecznym podwójnie. Rozumiem felietonistów którzy w ferworze polemiki strzelą, że wydawało im się że ci wyrżną tamtych, wywalą sądy itp; ale nie mówiącego na zimno trzeźwego pisarza społecznego.

Statystyka to nauka. Sondaże mogą być fałszowane, te czy tamte. Jednak pogląd typu "wydawało mi się że zdobędą większość konstytucyjną" to niezrozumienie zasady wielkich liczb i procedur sondażowych. Gorzej, w ustach człowieka który jakoś tam, w większości popierał PiS, może to oznaczać iż był przekonany, iż większość tych sondażowni- instytucji w znacznej części współpracujących z PiSem (!) - kłamie i manipuluje !

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @gabriel-maciejewski
20 października 2019 14:33

Wyborcy konfederacji ukrecili sobie sznur z g...a na szyję. Najgorsze, że nic, ale to nic do nich nie dochodzi. Żaden argument. Kiedy już nie wiedzą,  co powiedzieć,  to mówią,  że Pan Jezus nam nie blogoslawi, bo u nas są aborcje. Od kiedy Kaczyński jest za aborcjami? Tego nie da się słuchać. Żeby cokolwiek zmienić trzeba zacząć od konstutucji, ale przez następne cztery lata to będzie niemożliwe i pytanie czy już w ogóle. Braun stanął po tej samej stronie, co komuniści i teraz rozumiem, że będzie napieprzac do PISu całą mocą.  Ciekawe,  czy zwrócił uwagę swojemu nowemu jakajacemu się przyjacielowi, że zabicie ks Popiełuszki,  to nie było wypadek przy pracy... Ohyda...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @dziad-kalwaryjski 20 października 2019 13:11
20 października 2019 14:45

Otóż to.. Też mi się wydaje ,ze epatowanie frazesem pt.większość konstytucyjną,juz teraz ,w tej chwili i natychmiast, to jest jakieś nieporozumienie i zwykla utopia, jakies szalenstwo..Zgadzam się z tym ,ze to jest kolejny argument ,żeby osłabić PiS.. A  robią to niestety tez niektórzy "zawiedzeni" zwolennicy PiSu.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Siusielec 20 października 2019 15:13
20 października 2019 15:34

Jasne,już lecą. Obydwaj.Inne ''chasło'' proponuje platforma-''Stawiamy na kobiety''  Moje ''chasło'': Kładziemy na Biedronia''

zaloguj się by móc komentować

an24 @gabriel-maciejewski
20 października 2019 15:48

Zwracałem wielokrotnie uwgę, że to iż PiS w sondażach miał prawie 50%, to nie jest jeszcze wygrana w wyborach. Propaganda zostosowana od 2 lat przez Kurskiego, i w programach informacyjnych przez ludzi z niezaleznej i tej całej Gzety Polskiej itp. była gonieniem króliczka, nie dozniesienia dla normalnego człowieka. Zero programów autentycznie informująco-edukacyjnych a autentycznych zagrożeniach. Dyskusja na tematy 10 znaczenia, zupenie nie istotne. Świat jednobiegunowy. Przekaz według wzorca psychologi tłumów, dla debili. Każdy wie, jak czerwony jest PiS w terenie. Powiedzenie od PZPR do PiS, jest jeden krok, nie wzięło się z powietrza. I trochę głupio wyglądają w tej narracji niepodległosciowej.
Nomicacje miernych ministrów, posłusznych. Ci mający swoje zdanie czy inny pogląd niż zakon - czyli Ci co utożsamiają się bezgranicznie z filozofią polityczna Piłsudskiego i myślami Stanisława Ehrlicha, Carla Schmitta i Jeana-Jacquesa Rousseau oraz podkreślający dziedzictwo tradycji  niepodległościowej PPS - byli eliminowani. I to miał być jedyny patriotyzm. 
Błędem było pozbycie się twarzy sukcesu - zmian społecznych czyli 500 Plus, płaca minimalna - czyli zmuszenie pracodawcy do podzielenia się dochodami z pracobiorcami. W jakich okolicznościach, nie trzeba pisać, ale warto by prezes powiedział publicznie, kto w tej sprawie na nim wymógł usunięcie premier Szydło. Skoro prezes jest tak uczciwy i poważny i szczery. 
Osobiście uważam, że tak jak w 2007 roku, sukces PiS załatwili również Ziobro (brak zmian systemowych i wiara że jedni w wymiarze sprawiedliwości są lepszi od tzw. naszych, mimo, że wszyscy są ukształtowani przez ten sam system - pycha rozdęta, jedyny sprawiedliwy), Kamiński (fatalna praca kontrwywiadu - zaliczam do nich równiez CBA - pokażcie rekina - same płotki i poteczki wpadały) i wywiadu (w tym zero analiz geostrategicznych).
Fatalna poliyka zagraniczna i brak jakiegokolwiek rozumienia sytuacji w jakiej się znajdujemy, także od wewnątrz. Wasalizm sprowadzony podłogi. Po co było uwalać incjatywę refelendalną Prezydenta, słuszną, idącą w kierunku wzmocnienia władzy wykonawczej, gdzie można by było spróbować przesłać poważny i ważny komunikat do miast, miasteczek i wsi.
Niestety też dzięki prezesowi Kaczyńskiemu, który powyższy uwalił i blokowaniu ekshumacji w Jedwabnem, ponieważ zaszkodziłoby nowemu mitowi założycielskiemu sanacji - śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Natomiast, że to będzie słuzyło do systematycznego walenia nas pałą - prezesowi do głowy nie przyszło. 
Być może się inaczej nie dało. Ponieważ taki kapitał ludzki jest w elicie i zapleczu PiS. 
Nikt nie miał odwagi powiedzieć, gdzie byli Ci, co zarabiali więcej niż średnia krajowa, jak miliony Polaków pracowało w zakladach produkcyjnych na umowach śmieciowych i najniższych płacach na produkcjach. Nikt nie zapytał tych pracujących w korporacjach, dlaczego wówczas nie protestowali. 
To niestety TVP wspierała Wiosnę w kontrze do rozwalenia tzw. Koalicji. 
Osobiście bardzo chętnie widział bym np. coryllusa i wielu innych (nikt nie ma monopolu na mądrość) wypowiadającego się o kulturoznastwie,, historii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, pamiętnikach, socjalizmie itd. - gdzie wiadomo by było, że ludzie przecierać będą oczy, także Ci pracujący w korporacjach iż co innego im do głów wkładali - być może zostali by zmuszeni do myślenia i konfrontacji samych ze sobą. 
Niestety mamy od co najmniej 100 lat zabijanie właściewgo oceniania - co to jest patriotyzm i czym był prawdziwy patriotyzm. PiS niestety starał się budować na mitach. 
Mimo, że dostał ponad 2 miliony glosów wiecej, pomocy finansowej skierowanej do ludzi i ponownie - dzięki wewnetrznemu popytowi dobrych wskaźników ekonomicznych - nie był wskatnie uzyskać nawet większości pozwalającej do odrzucenia VETA. 
Jest oczywistą - oczywistością, że jak będzie to wskazane, to z tego starcia globalnego i regionalnych odprysków, możemy wyjść bez państwa. Niestety, jak nie mielismy dobrej dyplomacji, tak nie mamy. Tu potrzeba ludzi inteligentnych, a nie kolejnych marksistowskich utopistów, z wasalnymi skónnościami wpatrzonych bezgranicznie wizje uosobione w Księgach Jakubowych (jak piałao z zazachwytu środowisko niezaleznej), zwlaszcza że w w XX i XXI wieku dokonano dużych zmian kulturowych w społeczeństwie. Niestety tzw. reforma edukacyjna - ma nie polegać na tym, że będzie system 1- 8, a na tym, że zamiast kształcić pracowników do pracy w korporacji i na eksport - zacznie się ształcić elity państwa. To też był duży błąd - brak zrobionej symulacji. 
Musimy pamiętać, że na tych ziemiach nie mamy ELITY, została wybita w powstaniach i wojnach. 
PiSowi w ciagu tych 4 lat nie udało się doprowadzić (mimo posiadania mediów dla mas) do sytuacji takiej jak na Wegrzech, że społeczeństwo będzie broniło Rządu i PiS, jak na Wegrzech broni Orbana i FIDESZ (ale Orban wywalił na stół wszystkie nikorzystne umowy dla narodu Wegier i jednoczy NARÓD wobec Korony i św. Stefana a nasi wobec Piłsudskiego i dziedzictwa niepodległościowego PPS oraz Powstania Warszawskiego).  
Na przyszłość, najgorszym rozwiązaniem będzie pozbycie się premiera Morawieckiego. Pamiętanie, i myślenie nieustanne, że naszym dziedzictwem jest nie zamordyzm i socjalizm a republikanizm wypełniony personalizmem. Im więcej republikanizmu we wszystkich dziedzinach, tym lepiej. Nieustanne myslenie, aby ten nasz personalizm stał się beneficjentem rywalizacji indywidualizmu (protestantyzm anglosaski) z kolektywizmem. Miłosierdzie - Własność - Wolność - Godność - Republikanizm. 
Większość konstytucyjna przy takiej polityce byłe nierealna. Mamy społeczeństwo postkomunistyczne i cały czas tłoczoną w przekazie masowym, edukacji, szkolnictwie wyższym - pedagokikę wstydu.
Prezydent mówił o drużynie biało-czerwonej ale został przez zakon szybko sprowadzony na ziemię. 

zaloguj się by móc komentować

kalixt @gabriel-maciejewski
20 października 2019 18:22

Mógłby Pan od teraz kończyć tak każdą pogadankę: ''a poza tym uważam, że Wilanów należy zrównać z ziemią'' :)

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski
20 października 2019 18:38

Doskonaly felieton, Panie Gabrielu...

... coz, ja nadziei na tzw. wiekszosc sejmowa dla PiS'u nie mialam... i ZADNA  WIEKSZOSC  SEJMOWA  jest zwyczajnie  NIEMOZLIWA... moze za jakies 20 lat albo wiecej, jak narod zmadrzeje, a Bog da.  Nie dlatego, ze wszystkie rozumy pozjadalam, ale zwyczajnie w obecnym  SZAMBIE,  jakie zrobili komunisci i postkomunisci w Polsce jest to  NIEREALNE... a zrobili z premedytacja,  bo to szambo  NIE  ZROBILO  SIE  SAMO  Z  SIEBIE  !!!

Dopoki ta prozaiczna wiedza, swiadomosc tego "modus operandi" z takimi  "przedstawicielami narodu"  jak  niesiolowski,  palikot  czy ta cala  jachira, nie dotrze do narodu polskiego...  ze  WYBIERANA  PRZEZ  NAROD  WLADZA  zainteresowana jest  WYLACZNIE  wlasnymi, partykularnymi potrzebami i interesami - nie ma mowy o jakichkolwiek zmianach, a juz na tzw.  dobre - to mozna zapomniec.

Ale w tym - pozornym szalenstwie -  jest metoda,  bardzo grozna dla calego narodu polskiego.  Jest nadzieja, ze  dzieki Panu Bogu, Pana codziennej i mozolnej pracy na blogu, portalu, czy w PGR - narod polski coraz lepiej bedzie rozpoznawal te  GIERKI  WLADZY  i  MERDIALNI... bo jedno bez drugiego istniec nie moze  !!!

Dziekuje za ten felieton... szkoda, ze tak krotki.

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Matka-Scypiona 20 października 2019 14:33
20 października 2019 18:41

należy zacząć od egzekowania obowiązującego prawa [od prokuratorów, sędziów, adwokatów, skarbówki, etc], zmiany w Konstytucji nic nie dają i nic nie znaczą, ponieważ Konstytucję cały aparat [szczególnie wym.spr.] ma w d...; Konstytucja jest iluzorycznym narzędziem do jakichkoliwek zmian i temat ten jest odwracaniem uwagi od realnych problemów w państwie; a tak po rawdzie to jakież to zmiany mają być w Konstytucji? i jak bedą oddziaływać na ocean patologii w RP? może komornicy przestana kraść a sędziowie falsyfikować [nawet daty na zwrotkach pocztowych przerabiają aby do przestępczego modelu pasowało] postępowania?

zaloguj się by móc komentować

Vester @gabriel-maciejewski
20 października 2019 19:10

PiS miałby lepszy wynik, gdyby w TVP serwowano pogadanki-bieżączki Coryllusa. Niestety Kurski tego nie kuma, z tego samego pewnie powodu utrącono program z Orłem. I na tym polega problem PiS - sojusznik, który wymyka się szablonom, to dla nich nie sojusznik. Zamiast maksymy 'kto nie jest przeciwko nam, jest z nami' wolą 'kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam'. Subtelna różnica pomiędzy Katolami a Socjalistami. Ciekawe, czy poleci głowa Kurskiego? Pewnie nie, bo gdzie znajdą takiego drugiego kierowcę walca? No i opcja nr ileś-tam: może Kaczor jest tak genialny, że wyniki wyborów SĄ z godne z jego zamiarami, i że będzie gites-malines? Zobaczym. W każdym razie szukanie winnych marnych wyników PiS na zewnątrz zamiast w głowach jej liderów jest imho głębokim wyparciem. Nie wierzę, że nie widzieli lewaków w blokach. Wybory samorządowe też sobie odpuścili tu i tam. Z jakiegoś powodu PiS lubi mieć jaskrawe tło do swoich opowieści.

zaloguj się by móc komentować

chlor @gabriel-maciejewski
20 października 2019 19:37

Nie mniej  ogłupienie postępuje z umiarem, a może nawet zwalnia. Nie mamy nowej Partii Przyjaciół Piwa, kolejnej baby z brodą w sejmie. Jachira to słaba namiastka Cicioliny jednak. Aż tak jak było kiedyś, to nie ma.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @qwerty 20 października 2019 18:41
20 października 2019 19:55

To prawda. Z egzekwowaniem prawa zawsze był problem jeśli chodzi o tych lepszejszych, ale przy braku większości rząd będzie skazany na niekończąca się bitwę o każdą ustawę. Mnie jednak nie dziwi, że pisu nienawidza komuchy,  korwiny, narodowcy i braun. Dziwi mbie tylko, że to nie dziwi ich wyborców 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Matka-Scypiona 20 października 2019 19:55
20 października 2019 20:05

masa wyborcza wielokroć działa impulsywnie i nie zadaje sobie wielu pytań, ponieważ stroni od wysiłku i jako suweren uważa, że 'należy się' i 'samo przyjdzie' albo wybory traktuje jak grę na wynik zawodów sportowych nasi/goście; główny problem w RP to jest prawo [szczegolnie równość wobec prawa jako norma konstytucyjna] - cały system prawny jest postsowiecki i nikomu to nie przeszkadza a ofiary bezprawia czekają że sprawiedliwość im sie należy i sama do nich przyjdzie; brak prostych słów/terminów/... czym stało się tzw. prawne państwo, ot, bezkresny step sowieckiego bezprawia w praktyce; BanaśLand

zaloguj się by móc komentować

Old-x @gabriel-maciejewski
20 października 2019 20:16

Trafiłem tutaj trochę z przekory. Ktoś u Roli, zgadnijcie kto? Powiedział: ta szkoła nawigatorów: lepiej nie gadać. Wysłuchałem pogadanki powyborczej i nic się nie nauczyłem. Nie dowiedziałem się niczego nowego. Więc co to za szkoła? Oczekiwałem jakiejś głębszej analizy. Dlaczego w sejmie znależli się: Czarzasty, Biedroń, Jachira itd, itp. Czy żeby coś u Was ogarnąć, zrozumieć muszę tu spędzić wiele tysięcy godzin? Życia wystaczy?

zaloguj się by móc komentować

Old-x @Matka-Scypiona 20 października 2019 19:55
20 października 2019 20:23

A mnie dziwi pisanie nazwisk z małej litery. Jak można ufać tym którzy nie przestrzegają dobrych manier? 

zaloguj się by móc komentować


Paris @qwerty 20 października 2019 18:41
20 października 2019 20:36

Dokladnie tak...

... wcale nie potrzeba zmiany konstytucji aby taka  HGW -  MEGA  ZLODZIEJKE  wsadzic do CELI+...  albo to  BYDLE,  starego, czerwonego kiejkuta, pijaczyne  kwacha  zwiazc za d**e,  a nie zapraszac do telewizorow czy redakcji, aby TOTO  sie "dzielilo" jakimis swoimi chorymi i urojonymi opiniami  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @chlor 20 października 2019 19:37
20 października 2019 20:44

I raczej nie bedzie...

... ciemny lud sie uczy,  powoli bo powoli, ale jednak cos zaczyna docierac.  Do tego "zaczyna sie dziac" we Francji, Hiszpanii, na Wyspach...

... no, nie da sie ukryc, ze to wszystko szlag trafia  !!!

zaloguj się by móc komentować

valser @Old-x 20 października 2019 20:16
20 października 2019 20:56

Ty jestes jeden z tych mistrzow co po trzech treningach chca na dzielni wymiatac. Szczesc Boze. Moze pomoze.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Old-x 20 października 2019 20:23
20 października 2019 21:31

Niedawno miał pan kłopoty z ortografią i domagał się pan jakichś ułatwień w tej kwestii, teraz drażni pana pisanie nazwisk z małej litery. Nikt tu pana nie zatrzymuje. Niech się pan idzie uczyć do Roli, albo do Korwina, on daje same pogłębione analizy. A jak pan wpisze tu jeszcze jakiś komentarz w stylu tych dwóch dzisiejszych to pan wyleci. 

zaloguj się by móc komentować

Old-x @gabriel-maciejewski 20 października 2019 21:31
20 października 2019 23:00

Także do Valser, dziękuję za życzenia, to pewnie mój ostatni komentarz. Gdy był czas uczyć się ortografii ja musiałem się martwić co jutro do garnka włożyć. I choć sam popełniam wiele błędów. Drażni mnie gdy to widzę. Stąd prośba o tezaurus. Panie Maciejewski Pan jako pisarz i wydawca powinien, chyba, szczególnie dbać o styl i poprawność form. Cieszę się że uwaga poskutkowała. Nazwiska napisał Pan z dużej litery. Tylko ten Pan jest jeszcze do poprawienia. 

PS Pisząc te komentarze miałem nadzieję że sobie życzliwie pogadamy. A tu .............. powiało grozą.

zaloguj się by móc komentować

valser @Old-x 20 października 2019 23:00
20 października 2019 23:01

Popedz w bagna mily bracie, tam przygoda czeka na cie.

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @Paris 20 października 2019 18:38
21 października 2019 02:32

"Dziekuje za ten felieton... szkoda, ze tak krotki."

Popieram.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Old-x 20 października 2019 23:00
21 października 2019 07:42

Skąd się w panu wzięła nadzieja na to, że sobie życzliwie pogadamy? Gość Roli nie uprzedził pana, że tu nie ma miejsca na życzliwość? Współczuję tej ciężkiej pracy już w szkole podstawowej, kiedy wszyscy uczymy się ortografii. Ciekawe jak pan ominął obowiązek szkolny i miast na lekcje załatwił sobie pan chodzenie do fabryki. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @kalixt 20 października 2019 18:22
21 października 2019 08:35

Sam się zrówna. Miasteczko Wilanów wybudowano w starorzeczu Wisły i tam się same budynki zapadają. Podobno gdzienbiegdzie w szparę w scianie szczytowej można pięść wsadzić.

zaloguj się by móc komentować

Old-x @valser 20 października 2019 23:01
21 października 2019 09:11

"Popedz w bagna mily bracie, tam przygoda czeka na cie." To zdanie to oksymoron. Czy będzie Pan umiał wyjaśnić, dlaczego?

Gdzie są znaki diakrytyczne? Co to jest dzielnia? Co Pan rozumie przez ten termin?

zaloguj się by móc komentować

Old-x @gabriel-maciejewski 21 października 2019 07:42
21 października 2019 09:22

W Panu nadzieja! Powiadają że nadzieja matką głupich. Tęsknię do ludzi z którymi można porozmawiać nie tylko o tym jak usmażyć schab. Nie załatwiłem sobie zwolnienia ze szkoły. Po prostu chodziłem na lekcje głodny. A nauczyciele, z jednym chlubnym wyjątkiem, mieli gdzieś czy się czegokolwiek nauczymy. Zresztą mnie uważali za predystynowanego do łopaty. 

PS Ciekawe czy tego samego "gościa u Roli' mamy na myśli?

zaloguj się by móc komentować

valser @Old-x 21 października 2019 09:11
21 października 2019 09:45

Zadajesz pytania jak kot, przed szkoleniem unitarnym. Ja nie bede cie docieral. Szkoda mi na ciebie czasu.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Old-x 21 października 2019 09:22
21 października 2019 09:48

Jest pan beznadziejnie czytelny...proszę przestać

zaloguj się by móc komentować

Old-x @valser 21 października 2019 09:45
21 października 2019 10:54

........lub umiejętności.

zaloguj się by móc komentować

Old-x @gabriel-maciejewski 21 października 2019 09:48
21 października 2019 10:56

Jeśli nie przyjmie Pan zaproszenia na dłuższą pogawędkę przy ognisku i kawie, to uznam że, powiedziałeś Pan: spieprzaj dziadu.

zaloguj się by móc komentować

valser @Old-x 21 października 2019 10:54
21 października 2019 11:00

Mozesz oczywiscie miec zludzenia, ze w sytuacji jeden na jeden bys zdzierzyl pol pacierza. Kazdy ma jakis problem. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Old-x 21 października 2019 10:56
21 października 2019 11:53

Mogę tylko powtórzyć - jest pan beznadziejnie czytelny. Nie mam czasu na żadne pogawędki przy ognisku i kawie. Niech pan gawędzi tam z ludźmi zapraszanymi do programu Roli. Pomylił pan adresy

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
21 października 2019 22:58

Czy przed równaniem Wilanowa z ziemią będzie 10 minut na ewakuację ludności cywilnej oraz księży z masońskiej rozumiem świątyni?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @genezy 21 października 2019 22:58
21 października 2019 23:07

a po co  aż 10 minut?

zaloguj się by móc komentować

genezy @stanislaw-orda 21 października 2019 23:07
21 października 2019 23:16

A więc koktajl mołotowa i seria z pepeszy...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @genezy 21 października 2019 23:16
21 października 2019 23:32

Po cóż aż taka brutalność, skoro mozna to załatwić cięciem chirurgicznym, a mianowicie dobrze skalibrowanym ładunkiem neutronowym.

zaloguj się by móc komentować

genezy @stanislaw-orda 21 października 2019 23:32
22 października 2019 00:50

Zastanawiało mnie: po co karakanowi ciężki myśliwiec F-35, kogo on chce bombardować, a tu taka surpryza.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @Old-x 20 października 2019 20:23
22 października 2019 03:32

Janusz ich przestrzega. Może nazwać pana " jego ekscelencja". Czeka na takich jak pan- wiecznie naiwnych

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować