Pogadanka Pink Panther o terrorze

Kolejny wykład w ramach Akademii WNET. Krystyna Murat (pseudonim blogerski: Pink Panther) jest znana z dociekliwości i umiejętności wyszukiwania i zestawiania informacji, co czasem rzuca całkiem nowe światło na wydarzenia. Tym razem zainteresowała się przypadkami dziewiętnastowiecznych zamachów na panujących monarchów. Liczba takich wydarzeń jest zadziwiająca i wykazuje pewną prawidłowość. Otóż większość z nich była wymierzona w monarchie katolickie i doprowadziła do zmiany ustroju. W notce (http://pink-panther.szkolanawigatorow... ) podsumowującej temat wykładu pani Murat pisze: „Historia jest pisana do dzisiaj z antykatolickiego punktu widzenia ,z wyraźnym poparciem dla ruchów karbonarskich i rewolucyjnych. Próba przełamania tego schematu daje ciekawe efekty. ..Dlaczego było aż tyle zamachów na królów katolickich?” Wykładowczyni opisuje szczegółowo losy monarchii sabaudzkiej (katolicka dynastia ,która posiadała Sabaudię od co najmniej 1003 r. w nieprzerwanym władaniu jako hrabstwo, księstwo i królestwo Sabaudii), sukcesji jakobickiej (czyli walce o uniemożliwienia katolickim potomkom Jakuba szkockiego sukcesji na tron brytyjski), zauważa powiązanie zamachowców z Włochami i azyl udzielany im w Londynie. Pisze: "Co łączyć może ofiary zamachów? Robocza teoria spiskowa jest taka, że zamachy te i ich ofiary były powiązane mniej lub bardziej z dynastią sabaudzką, z sukcesją jakobicką oraz z likwidacją monarchii katolickich na kontynencie europejskim. W szczególności Państwa Kościelnego, monarchii na Półwyspie Apenińskim czyli m.in. Królestwa Obojga Sycylii i Królestwa Sardynii oraz oczywiście Austro-Węgier." Zapraszamy do posłuchania wykładu i spojrzenia z innej perspektywy na nie tak dawną historię."

tagi: polityka  pink panther  terror

20 marca 2020 15:15

MarekBielany @gabriel-maciejewski
20 marca 2020 22:48

Super dzwięk.

Ja wiem, że to trolowanie. ...

Dziękuję !

Marcin-K @gabriel-maciejewski
21 marca 2020 20:00

Pani Pink Panther ma niesamowite - jak to mówi młodzież - flow. Przesłuchane rzecz jasna, ale jak zwykle bywa w takich przypadkach przesłucham to jeszcze ze dwa razy, bo to jest taka paka informacji, że nie wszystko od razu przyswoiłem.

Magazynier @gabriel-maciejewski
22 marca 2020 09:47

"Robocza teoria spiskowa" dobrze udokumentowana. To już jest teoria bez przymiotników, teoria czyli opis rzeczywistości.

ainolatak @gabriel-maciejewski
22 marca 2020 12:00

Bardzo żałuję, że nie mogłam być na wykładzie, załapałabym się i na mapy w tym fascynującym wykładzie, ciężkim od nazwisk i powiązań, ale wszystko teraz zaczęło mi się układać w całość. Dziękuję za ogrom pracy! I fantastycznie, że spotkanie zostało nagrane!

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
22 marca 2020 12:05

Teorie spiskowe są domeną teoretyków-akademików.

Natomiast u  real-polityków są to nieustanne praktyki spiskowe.

ainolatak @gabriel-maciejewski
22 marca 2020 13:39

Tak mi się przypomniało, że Rzymianie nazywają pomnik Witora Emanuela II, czyli Ołtarz ojczyzny...nocnikiem :)

m8 @Marcin-K 21 marca 2020 20:00
31 marca 2020 22:13

Pantera ma taki flow , ze niektorzy go nawet slysza w tektach przez nia pisanych. Nie zartuje.

m8 @ainolatak 22 marca 2020 13:39
31 marca 2020 22:17

Moze obudzili sie z reka w tym urynale ?