-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Pogadanka o Łysiaku i św. Stanisławie

Nie mogę tu dziś siedzieć i komentować, zostawiam więc nagraną wczoraj pogadankę

 

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/05/gabriel-maciejewski-nie-do-rzeczy/tagi: św. stanisław  łysiak  komuda  do rzeczy 

gabriel-maciejewski
8 maja 2019 14:36
13     1298    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
8 maja 2019 16:06

Na razie chyba chyba tylko przypomnę z Twojej książki przykład działań Hermana. I kontrę jego własnych synów  plus sprawę ich stosunku do Sieciecha. 

Kto czytał Twoją książkę ten wie. 

.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować


Draniu @betacool 8 maja 2019 17:06
8 maja 2019 17:34

Symptomy .ze juz nie maja o czym pisać.. Czas walkowania jednej i tej samej narracji juz sie skonczył, sa przewidywalni dlatego sięgają po tanią sensację do przyslowiowego magla.. To sa symptomy upadku tych gazetek ,portali.. Szmira sprzedawna za 7.50 zwiastuje plajte..

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
8 maja 2019 18:43

Piękne. Im bardziej oni zajmują się tematami dotyczącymi sfer znajdujących się poniżej pasa, tym bardziej godzi się zajmować tematami dotyczącymi sfer znajdujących się powyżej pasa.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @krzysztof-laskowski 8 maja 2019 18:43
8 maja 2019 20:02

Elegancko powiedziane... I tak jak coryllus w punkt. Trzeba się szanować i dlatego publikacje kliniki języka warte są każdej złotówki... Dużo powyżej 7, 50

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
8 maja 2019 20:03

Lysiak chyba nigdy nie byl w katedrze na Wawelu. Tam w centralnym miejscu umieszczony jest sarkofag biskupa Stanislawa, zdrajcy, ktory byl na czeskim zoldzie  - jak twierdzi Lysiak.

 Otaczaja go sarkofagi Wladyslawa Lokietka i Kazimierza Wielkiego, ktorzy zapewne nie wiedzieli, ze biskup to zdrajca, albo co gorsza wiedzieli, ale im to pasowalo. 

Ja juz nie ma sily czytac tych idiotyzmow. Co ktory morde otworzy, albo cos napisze, to wylazi taka ignorancja, takie nieuctwo, a do tego jeszcze manipulacja i klamstwo prosto w twarz. A wszystko tylko po to, zeby pare zeta wierszowki zarejestrowac. 

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
8 maja 2019 20:38

Ojejku, jejku! W takich okolicznościach to tylko zanucić pod nosem:  

A tam w kącie pan Waldemar przeprasza na chwili / Bo mu spodnie pękli, gdzieś na samym tyli/ i tak dali i tak dali/ i tak dali dali/ tralala lala lali/ tralala lala lali/ Ta juś ta joj! 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @betacool 8 maja 2019 17:06
8 maja 2019 20:42

Musi że epidemia.

Ale ja bym o te dziewczyny trochę powalczył, bo dziewczyny w większości bardzo poczciwe dusze, a tu masz, p. Waldi zagina na nich parol. No szkoda ich po prostu. Cała pociecha, że wielkiej im krzywdy nie zrobi, ja tak dumaju.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @krzysztof-laskowski 8 maja 2019 18:43
8 maja 2019 20:49

Ta "publicystyczna, zdemoralizowana cholota"...

... na dodatek "nasza" w zdecydowanej wiekszosci wystrugana ze spraw  "ponizej pasa"... czyli z  SZAMBA - nie jest w stanie zajac sie sprawami "powyzej pasa"... takie sprawy to  DZIADOSTWO i MATOLSTWO  "publicystyczne" zwyczajnie przerastaja  !!!

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @gabriel-maciejewski
8 maja 2019 21:19

Mam wrażenie, że on rzeczywiście zatrzymał się na swojej asfaltowej autostradzie. 

zaloguj się by móc komentować


gorylisko @gabriel-maciejewski
8 maja 2019 23:49

panie Coryllus, oczywiście, że przypadek ;-)  a propos bpa Christiana... powiem więcej, będzie coraz więcej takich przypadków ;-), moim zdaniem jest pan słuchany, czytany i analizowany... na portalu pgr jest pan już obstawiany przez dyżurnych troli... gratuluję

pan daruje ale nie przyłączę się do peanów uwielbienia dla szkoły nawigatorów bo ja jako małpa osobliwa nie lubię chodzić w tłumie... aczkolwiek moje uznanie... zwłaszcza, że moim zdaniem jest pan jedyną osobą która jak dotąd przedstawiła spójną hipotezę a propos hucpy z św. Stanisławem i królem Bolesławem...

a propos przejścia pod Konstantynopol...przyszło mi do głowy, że kiedy zobaczył Kijów który był potężną i bogatą metropolią...olśniony bogactwem i potęgą, zaczął zwyczajnie kombinować jakby tu wskoczyć do tego bogatego powozu...

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
9 maja 2019 09:21

To jest niesamowite. Zyje wychowana od zawsze w kulcie sw.Stanislawa, i nie sadzilam, ze w popkulturze znowu komunistyczna nagonka na niego.  

Rok 1979 to moja pierwsza komunia swieta, ale rowniez jubileusz 900 lecia smierci sw.Stanislawa oraz (zaraz pozniej)  pierwsza wizyta papieza Jana Pawla II. Pamietam w bialym tygodniu swieto 8 maja na Skalce, tlumy nieprzebrane.

Karol Wojtyla zanim zostal wybrany na papieza przygotowywal ten jubileusz, organizowal przez kilka lat w latach 70 ogolnopolskie sesje historyczne, konferencje, zlecil nowe badania, wyglosil wiele homilii..To wszystko jest do znalezienia.

Sadze, ze wszystko co pisal i mowil o nim Wojtyla  jest przez przecietnego katolika przyswojone. Kult jest zywy. I to jest chyba problem, bo okazuje sie, ze brzydko starzejacy sie Lysiak probuje brac sie za rzad dusz i odgrzebuje "historykow". Nie ze mna takie numery. 

P.S.  Bardzo ladnie ich obsmiewasz :-)

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować