-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Pogadanka o wyborach

W związku z okolicznościami zasygnalizowanymi rano, pragnę przypomnieć, że termin składania zgłoszeń uczestnictwa w konferencji, która odbędzie się 8 grudnia w Tłokini został przesunięty na 20 listopada. A teraz już pogadanka

 

https://prawygornyrog.pl/tv/2018/11/gabriel-maciejewski-o-wyborach-lokalnych/tagi: wybory lokalne  małe ojczyzny 

gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 14:13
37     2268    11 zaloguj sie by polubić
komentarze:
maria-ciszewska @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 14:36

G E N I A L N A !

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 16:05

Jeden z wielu znaków, że PiS chce najbliższe wybory przegrać.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 16:21

Nowa przykrywka .. Proszę.. Ziuk . Młodość Piłsudskiego... Chyba nikt nie zaprzeczy ,ze PiS karmi nas bajkami  z mchu i paproci.. :)

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 17:21

Bardzo ważna pogadanka !!!

Mała ojczyzna to sposób na rozwalenie państwa!

zaloguj się by móc komentować

LES @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 17:22

Dęblin jest miastem zarządzanym przez trepów. Wybrany przez nich kandydat ,jeszcze w poprzednich wyborach, dostał poparcie PIS-u i wygrał . Współparaca rządu z burmistrzem Dęblina szła przez MON , pewnie słuzby , moze nawet amerykańskich sojuszników.  Być może pana diagnoza dotycząca małych miasteczek jest słuszna , ale Dęblin nie jest jej dobrą ilustracją.W większych miastach nawet kucharki bez pełnej podstawówki aspirują do bycia wykształoconymi z wielkich miast . PIS nie jest w stanie wyłączyć TVN-u i Polsatu . Co wiecej   Jacek Kurski pracowicie rozbudowuje ten rodzaj pragnień . Musiałby być rozbudzony nowy rodzaj aspiracji konkurencyjny dla istniejącego , ale to raczej jest niemożliwe , ponieważ dla samych PIS-owców nic innego nie istnieje. Rzeczywiście mała ojczyzna istnieje dla kilku , kilkunastu procent , mających jakis tam wpływ na lokalną władzę . Tych nic nie przekona do zmiany

zaloguj się by móc komentować

Draniu @LES 6 listopada 2018 17:22
6 listopada 2018 18:31

Jaka partia moze totalnie wygrac kolejne wybory ,jezeli tuz po polowicznym wygraniu samorzadowych wyborow, a w duzych miastach totalnej przegranej w wyborach prezydenckich, przesluchuje Tuska przed komisją.. Takich strategicznych błędów PiS popełnia non stop.. 

zaloguj się by móc komentować

MZ @Draniu 6 listopada 2018 18:31
6 listopada 2018 19:07

Ne popełnają strategicznych błędów bo to jest ch strategia,nie wygrać przekonywująco wyborów i wmówić lemingom,że nie mogli,należy pamiętać rok 2007.W strategii nic się nie zmienia.To jest strategia ping ponga,raz my raz wy,ten sam zgniły korzeń.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 19:18

Chodzi o stworzenie inteligentnych miast.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 6 listopada 2018 18:31
6 listopada 2018 19:44

https://wbdata.pl/wp-content/uploads/2018/10/polskapartiesejmiki2018.png

Oczywiście można nazwać to zwycięstwo połowicznym - z naciskiem rzecz jasna, że to ta dolna połowa (jak w tym oklepanym tekście o szklance), ja jednak daleki byłbym od dramatyzowania. Owszem, wielkie miasta nieodzyskane  (bo przecież nie stracone, skoro w większości nie były PiS-u), ale nikt normalny akurat tam cudów się raczej nie spodziewał. 

Ale to tylko taka uwaga na marginesie. Już się nie wcinam. Miłego biadolenia, że wszystko stracone, olaboga!

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 6 listopada 2018 19:44
6 listopada 2018 20:17

Nie  popadaj w skrajnosc, nikt tu nie biadoli ,rozmawiamy o rzeczywistości. To ze PiS nie ma pierwiastka Zwyciezcy to widac, nie potrafi, nie chce ,nie umie ,dobijac  wroga. Dlatego mnozą sie liczne wątpliwości . Argument w dyskusji,ze to jest jedyna partia na którą mozna głosować nie powinien zamykać dyskusji. A ten co glosuje, ma prawo wymagać i dociekac dlaczego tak rażące bledy popełnia PiS.Np  takiego geszefciarza Tuska powinno sie przesluchiwac jak partia jest na fali, a nie w momencie kiedy musi sie tlumaczyc z wyborow samorządowych, wszak wiedzieli,ze wystawiajac dzieciaki do walki z gangami samorządowymi ,te wybory zostaną przerzniete. Ale coz ,było mineło. Kolejne wybory przed nami ,zobaczymy jak te pieski na posadkach poselskich i rządowych będą sie gryzły o kandydowanie do prlamentu europejskiego, i kto kogo wystawi na ring. Show must go on. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 20:28

OK. Wydaje Wam się, że to jest rzeczywistość i rzeczywiście z tym mogę się zgodzić.

 

zaloguj się by móc komentować

LES @Draniu 6 listopada 2018 18:31
6 listopada 2018 20:37

Przypomnę cudzą receptę na dobry spektakl . Najpierw powinno być trzęsienie ziemi , a potem napiecie musi rosnąć

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 20:48

Dzięki za ważny głos, który nasunął mi myśl, że małe ojczyzny to jest kompromis z lokalnymi układami. A nawet sygnał że partia rządząca toleruje lokalne układy. Zaś one mogą wchodzić w układ z partią rządzącą.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @przemsa 6 listopada 2018 19:44
6 listopada 2018 20:56

Ciekawe co na ten temat p. Orzeł? Bo ja trzymam się interpretacji podanej przez Ruch Kontroli Wyborów. PiS wygrał również w dużych miastach. Ale przegrał przy liczeniu głosów. 

Przecież i Kraków i Warszawa i Poznań i Gdańsk, to są państwa w państwie. Być może na to samo wychodzi, ale nie do końca. Bo przestawia to hierarchię ważności. Powszechnie uważa się, że najpierw jest image i program, zaś wynik jest rezultatem obu. No więc chyba jest na odwrót. Najpierw jest wynik ustalony z komisją, image i program to bonus. 

Czy to znaczy że poparcie społeczne nie liczy się? Nie. Ono liczy się, ale w działaniach konkretnych. Nie w wyborach. Działania krajowe czy lokalne z udziałem pospolitego ruszenia, w tym RKW, to ostatnie reduty tzw. demokracji, a raczej porządku obywatelskiego. 

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 21:01

Nie wiem czy Bytom jest juz malym miastem, ale wszystko zmierza w tym kierunku. Za poznego Gierka 220 tysiecy mieszkancow, dzis jakies 140 tysiecy. W drugiej turze wygral wybory Mariusz Wolosz ktory jak najbardziej wygral w stylu tych biletow autobusowych. Z haslem " Bytom to nie hasiok". 

Ponizej artykul i program w punktach. Wolosz nie ma u mnie wysokich notowan. Znam jego wyczyny z hokeja kiedy byl prezesem Polonii Bytom, a pozniej wiceprezesem Polskiego Zwiazku Hokeja na Lodzie. 

http://bytomski.pl/polityka/23420-wolosz-prezydentem-i-co-dalej-video?fbclid=IwAR2iXPCOxzy_I3masWXGuymzQRWb8WJNZarqs-WBVDLkP2nLsi7pyIxZLGg

zaloguj się by móc komentować

LES @LES 6 listopada 2018 20:37
6 listopada 2018 21:11

Na wiosnę znajomy z niedużej miejscowości na Pomorzu powiedział mi ,że u niego miejsca w komisjach wyborczych są dziedziczone przez określone rodziny. Nie wiem , czy to ogólna tendencja , ale   ta opowieść infomuje nas o realnym ustroju naszego kraju . Ustrój ten polega na rządach lokalnych gangów w mniejszych miejscowościach. W dużych miastach również . Tylko sytuacja tam jest nieco bardziej zagmatwana. Centrum potrzebuje lokalnych gangów do organizowania kampanii itd , ale przede wszystkim do własciwego przeliczenia głosów . Z kolei lokalny gang potrzebuje centrum do kontrolowania miejscowych delegatur agend centralnych i pewnie w przypadku tych z wiekszym rozmachem do ściągnięcia jakichś inwestycji centralnych. W tym hipotetycznym modelu PIS strał sie przeciągnąć lokalne gangi na swoja stronę obietnicą zachowania status quo i przede wszystkim inwestycjami . Na prowincji to zadziałało    oprócz  ziem należących do II Rzeszy przed 1918 rokiem. Widocznie na północy i zachodzie jest jakaś    siła zdolna do kontroli gangów lokalnych, niezależna od PIS-u. W tym modelu mozliwe sa tylko dwa ruchy . Albo osłabienie tej tajemniczej siły , albo osłabienie samych gangów . Chyba oba niewykonalne,

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @valser 6 listopada 2018 21:01
6 listopada 2018 21:16

nono "- Doroczna loteria z atrakcyjną nagrodą dla wszystkich przedsiębiorców, którzy płacą w Bytomiu podatki;"

Generalnie przejeżdżam często przez Bytom i słabo to wygląda...

zaloguj się by móc komentować

genezy @przemsa 6 listopada 2018 20:28
6 listopada 2018 22:00

Kto wygrał wybory do sejmików jest mniej ważne od tego, kto w tych sejmikach będzie rządził (kto stworzy koalicję). Taką mapkę przedstaw to wtedy zobaczysz na czym polega zwycięstwo połowiczne, albo wręcz przegrana PiS w wyborach samorządowych (w 6 PiS, a w 9 anty-PiS?).

Jeśli chodzi o miasta to PiS przegrał na własne życzenie, czego dowodem było wystawienie Patryka Jakiego w Warszawie. Byłem przekonany, że PiS wystawi Szydło, ale oni pojechali po bandzie i ta kampania szeryfa na dzikim zachodzie musiała rzutować na wszystkie miasta: 107 miast prezydenckich a PiS będzie rządził w 5 (Zamość największe). Nie wydaje mi się, że to przez liczenie głosów (chociaż np. w Anglii liczy się w innym miejscu niż są wybory), spekulacje o fałszowaniu to jest pavulon. W miastach PiS przegrał z kretesem, fałszowanie na małą skalę nie zmieniłoby tego.

zaloguj się by móc komentować

genezy @genezy 6 listopada 2018 22:00
6 listopada 2018 22:10

Mam znajomego który wymyslił taką oto sentencję (jak mu pokazałem rachunek ze sklepu, gdzie nie uwzględniono reklamowanej ceny promocyjnej): nieważne co ile kosztuje, ważne ile za to zapłaciłeś.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
6 listopada 2018 22:38

Zgadzam sie ze pojecie "malych ojczyzn", wprowadzane z takim zapalem przez niektorych, to wyswiechtany slogan, nie majacy pokrycia w polskiej rzeczywistosci.

Ale odnosnie samorzadow to mam w ogole taka uwage. Chodzi o kluczowa sprawe zwiazana z finansami czyli kasa po prostu jaka dysponuja samorzady. Przed wojna samorzady lokalne w przewazajacej mierze mialy wlasne zrodla finansowania, obecnie sa one w olbrzymim stopniu uzaleznione od tego co im skapnie z kasy centralnej, od rzadu w Warszawie. Czyli po staremu, jak w PRL, pieniadze z rozdzielnika.

Wiaze sie to z kolei z nierozwiazana i porzucona przez politykow sprawa wlasnosci w Polsce.

O szczegolach tej sprawy pisze ciekawie bloger Andrzej Owsinski, tutaj link:

http://naszeblogi.pl/51773-polska-samorzadowa

To bardzo wazna kwestia a ten pan jest jedynym ktory ja porusza.

A co do malych ojczyzn to faktycznie, w tych duzych miastach jak Krakow, Gdansk czy Poznan, potworzyly sie przez dlugie lata takie ojczyzny kolesiow i tam zeby cos zmieniac to chyba trzeba zaczac dzialac w stulu Clinta Eastwooda [czyli rewolwer o duzym kalibrze i mocne piesci].

W Warszawie to nawet chyba to by nie pomoglo. tam juz jest kompletna stajnia Augiasza.

zaloguj się by móc komentować


valser @parasolnikov 6 listopada 2018 21:16
7 listopada 2018 01:51

Taaa... loteria z atrakcjo. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Magazynier 6 listopada 2018 20:56
7 listopada 2018 07:02

Myślę, że jeżeli były jakieś nieprawidłowości, nie ma sposobu, by je udowodnić.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @genezy 6 listopada 2018 22:00
7 listopada 2018 07:10

> Kto wygrał wybory do sejmików jest mniej ważne od tego, kto w tych sejmikach będzie rządził (kto stworzy koalicję).
> Taką mapkę przedstaw to wtedy zobaczysz na czym polega zwycięstwo połowiczne. 

Przedstawiłem konkretną mapkę.
https://wbdata.pl/wp-content/uploads/2018/10/polskapartiesejmiki2018.png
Twierdzisz, że wprowadza ona w błąd,  przedstaw lepszą. 

> Jeśli chodzi o miasta to PiS przegrał na własne życzenie, czego dowodem było wystawienie Patryka Jakiego w Warszawie.

Oczywiście, że PiS "przegrał na własne życzenie." Tylko fantasta z odlotem zbliżonym do fazy, jaką mają kolesie twierdzący, że tym razem Korwin wygra i zostanie królem, mógł zakładać, że w Warszawie Jaki (lub ktokolwiek inny), jest w stanie osiągnąć coś więcej niż porażka w drugiej turze.
W innych dużych miastach było podobnie: druga tura szczytem marzeń. Przy tej skali medialnego antyPiS-u nie da się tam wygrywać. Szanse, by ten trend odwrócić w niedalekiej przyszłości są znikome.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 7 listopada 2018 07:10
7 listopada 2018 07:18

Natomiast Jaki zrobił sobie dzięki temu "twarz medialną". I to jest plus konkretny. Mnie wyniki wyborów nie martwią w ogóle. Natomiast zadowolona twarz Donalda martwi mnie bardzo. I nie mam na myśli Trumpa.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 7 listopada 2018 07:18
7 listopada 2018 07:27

Chyba jednak napiszę notkę o tej zadowolonej twarzy Donalda...

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @przemsa 7 listopada 2018 07:02
7 listopada 2018 08:18

Sposoby są, ale to zależy od woli politycznej JK. Każdą mafię da się rozbić, bo ich solidarność opiera się na hakach.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Magazynier 7 listopada 2018 08:18
7 listopada 2018 08:29

Nie, nie wierzę, żeby się dało cokolwiek udowodnić w związku z ostatnimi wyborami.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 7 listopada 2018 08:29
7 listopada 2018 08:38

Nic się nie da zrobić za jednym wyjątkiem - w każdej komisji 2 mężów zaufania (2 bo jeden nie wydoli całej doby i musi tez iść coś zjeść)

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @Magazynier 7 listopada 2018 08:18
7 listopada 2018 09:04

a Gospodarz o chrzcie...

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @przemsa 6 listopada 2018 19:44
7 listopada 2018 09:11

Sen wariata śniony nieprzytomnie,

Dutkiewicz/Wrocław/ blokując Marsz Niepodległości pokazał swoje pro niemieckie poglądy. On przecież nie chciałby urazić swoich niemieckich przyjaciół.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @przemsa 7 listopada 2018 08:29
7 listopada 2018 09:29

Masz słabą wiarę :-)

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Krzysztof5 7 listopada 2018 09:04
7 listopada 2018 09:31

"światła nad ... PiSem" z podpisem: wasz Lucek.

zaloguj się by móc komentować


glicek @Krzysztof5 7 listopada 2018 09:04
7 listopada 2018 13:34

Dziś jest (ponoć) Dzień Kotleta Schabowego. Znaczy się przyszły prezydent Sutryk będzie rozdawał schabowe? czy one nie mają takiego powabu egzotyki jak "jedzenie hinduskie" cokolwiek to znaczy w ponad 1miliardowym kraju?

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @przemsa 7 listopada 2018 07:10
7 listopada 2018 17:07

Jak oduczyć psa Pawłowa slinienia się na widok włączonej żarówki... skutki tresury działają.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Grzeralts 7 listopada 2018 07:18
7 listopada 2018 18:18

Donald, który ma T.,  przywiózł harmonogram "obalania władzy PiS".

I HGW zadęła  dzisiaj w surmy bojowe.

Ustawka była przygotowana na poziomioe Rady Europy oraz gremium legislatorów.

Prezydent i premier nawet nie mrugną.

Mieli okazję by dostarczyć pod strażą HGW na przesłuchanie wiadomej komisji.

Woleli przez długie miesiace rolować lans dla  jakiego(ś) Patryka. 

No to dostali fangę w sam czubek nosa.

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować