-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Pogadanka o św. Stanisławie

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/03/gabriel-maciejewski-o-ksiazce-sw-stanislaw-biskup-i-meczennik-historia-prawdopodobna/

 

 

Przypominam, że od dziś do 18 marca trwa nowa promocja książek: Pająki, Życiorys własny przestępcy, Przez jasne wrota i nawigator protestancki kosztują w tym czasie po 15 zł. Po tym terminie cena wraca do poprzedniego stanutagi: św. stanisław 

gabriel-maciejewski
5 marca 2019 13:40
6     1228    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
5 marca 2019 14:57

Bardzo potrzebne ujęcie sprawy, bo pomaga nam wyjść poza prosty schemat walki dworu z klerem. Rola Polski i Rusi w kontekście działań Wenecji i wielkiej schizmy wschodniej okazuje się kluczowa.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
5 marca 2019 14:58

Ta książka przez rozległość spojrzenia daje oddech 

A bzika na punkcie tego świętego mam ja,  chyba oczywiste. 

Wszyscy powinni ja przeczytać :)

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
5 marca 2019 15:26

Kończysz książkę pisząc o motywach kanonizacji bp Stanisława. Od mojej śląskiej piastowskiej strony to jest jasne , bo Władysław Opolski na tym opierał swoje nadzieje na tron senioralny krakowski. Na pewnej decyzji papieża. ..zmienionej pod wpływem okoliczności politycznych. 

Mówiąc krótko : dotyczyło to Grzymisławy.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @gabriel-maciejewski
5 marca 2019 18:18

Świetnie, dziękuję. Właśnie zabieram się za czytanie książki, za którą bardzo dziękuję.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @gabriel-maciejewski
6 marca 2019 11:57

Witam.

No bardzo ciekawa pogadanka, zachęta do książki i pewnego typu  sposobu patrzenia na głęboką historię Polski. Mnie ona przekonuje i zdecyduję się przeczytać tę książkę. Ale jak to z pogadankami bywa,nie tylko jedna książka jest w tej pogadance widoczna. W tle autora mamy bowiem inną interesującą pozycję pt.: "Historia literacka Biblii" ks. prof. Tomasza Jelonka. Postać ciekawa i książka też interesująca ale,... w tej książce, z tła pogadanki, jest rozdział pt. "Pismo, jego powstanie i rozwój," a tam w przypisach mamy małą i niewinną książeczkę pt.:

W serii Biblioteka Młodego Czytelnika i do tego po polsku czyli w tłumaczeniu. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie życiorys autora Michaiła Iljina, którego dalsze losy według Wikipedii są nieznane (choć podobno dożył 1953 roku), a ta jego (niejedyna zresztą książka), na rynku polskim i w polskim tłumaczeniu ukazała się w 1949 roku. Tak to z książkami bywa, że są ciekawe i warto je czytać, a autorzy tych książek i ich życiorysy zaskakują nie raz.

Dziękuję za rekomendację i pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

tomciob @tomciob 6 marca 2019 11:57
6 marca 2019 12:01

Co ciekawe w polskiej biografii tłumaczki Michaiła Iljina pani Janiny Dziarnowskiej o tych tłumaczeniach ani słowa.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować