-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Pięści księdza Lemańskiego

Przeczytałem wczoraj informację, która latała na pasku WP po lewej stronie dość wysoko. Raz nawet opatrzono ją fotografią zatroskanej twarzy księdza Lemańskiego, ale potem zdjęcie zniknęło. News dotyczył pięści księdza, które same się zacisnęły kiedy czytał on opublikowany w gazowni tekst na temat innego księdza – prałata Henryka Jankowskiego. W tekście tym jakaś pani opowiadała o molestowaniu jakiego dopuścił się na niej ksiądz Jankowski dawno temu. Jak wiemy Henryk Jankowski nie żyje od ośmiu lat. Wiemy też co to znaczy kiedy wyciąga się z grobu nieboszczyka i stawia mu różne niepiękne zarzuty. Jest to oznaka nasilania się propagandy antykościelnej, która – mimo filmu Kler puszczanego w kinach – zabuksowała i nie pędzi z takim impetem jak to się zleceniodawcom Smarzowskiego zdawało. Trzeba więc atmosferę podgrzać, a ponieważ nie ma, jak raz, w pobliżu żadnego żywego pedofila w sutannie, wyciągamy zmarłego i stawiamy mu zarzuty. Wiadomo, że się nie obroni. Żeby zarzuty wzmocnić uruchamiamy tego całego Lemańskiego, który ponoć jeszcze jest księdzem. Pan Lemański opowiada o swoim oburzeniu, które nie może być prawdziwe, albowiem spowiadał on przez długi czas wiernych i z całą pewnością uodpornił się już na historie jakie serwuje w tym materiale gazownia. Wiem to na pewno, bo rozmawiam czasem z księżmi i to są najmniej ulegający emocjom ludzie na świecie. Kiedy więc Lemański mówi, że pięści mu się same zaciskają to kłamie, a mówi tak, ponieważ najprawdopodobniej dostał za to honorarium.

Wracajmy jednak do księdza prałata Jankowskiego. Za życia stawiano mu zarzut antysemityzmu i podśmiewano się zeń, że ma skłonności do bombastycznych przedstawień z własnym udziałem. Są chyba gorsze rzeczy niż operetkowe stroje prałatów? Są, wiemy o tym z całą pewnością.

Nie chcę tu rozwodzić się nad postawą bohaterki tekstu, która teraz przypomniała sobie, że była molestowana, a wcześniej kiedy gazownia nie ruszała Jankowskiego, bo był – jak wszyscy z Solidarności – jeszcze swój, nie wpadła na pomysł, by to zrobić. Ludzie mają dziwne pomysły, dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn i czasem chęć zwrócenia na siebie uwagi jest tak przemożna, że nie ma siły by się jej oprzeć.

Jak łatwo możemy sprawdzić, choćby w wiki, ksiądz Jankowski nie był tym człowiekiem, za którego go brano. Rzeczywiście lubił pompę, ale nie był ani kutwą, ani wariatem. Wspomagał finansowo różne instytucje i pojedynczych ludzi. Różnił się rzecz jasna od Jerzego Popiełuszki, ale wszyscy się od siebie jakoś różnimy i nie ma w tym nic dziwnego. Opowiadano cuda o jego bogactwie, które chyba nie było tak wielkie jak by ludziska chcieli. Z całą pewnością ksiądz prałat nie miał tak luksusowych samochodów, jak choćby Kuba Wojewódzki, któremu nikt przecież nie wyrzuca, że jeździ BMW.

No dobrze, ale dość już tego soft porno, przejdźmy do ostrzejszych kawałków. Oto fragmenty tekstu:

 

Dopadł mnie z 10, może nawet 20 razy – wspomina Barbara Borowiecka. – Ale nie jestem w stanie odtworzyć tego w porządku. Pamiętam strzępy zdarzeń, wyrwane z czasu, z chronologii. Był jak bestia – mówi w rozmowie z „Dużym Formatem”

 

Nie jestem śledczym ani prokuratorem, ale z filmów wiem, że mogliby oni w tym momencie zadać takie pytanie – łaskawa pani, pomiędzy 10 a 20 razy jest spora różnica, minęło ponad 30 lat od tych wypadków, dlaczego zgłasza się pani z tym teraz i to od razu go gazety, kiedy sprawca już nie żyje?

Nie wiem, co odpowiedziałaby pani Barbara, ale byłoby to zapewne coś równie wstrząsającego, jak owe zdarzenia wyrwane z czasu czy chronologii.

 

Teraz kolejny fragment. Tym razem opowiada ksiądz, który nie ujawnia rzecz jasna swojego nazwiska, ale w tamtym czasie pracował w Kurii. Dziś więc musi być emerytem. Łatwo chyba sprawdzić kto to taki, mimo tego, że pani Barbarze wydarzenia powyrywały się z czasu i chronologii. Oto fragment.

 

W artykule opisane są także inne historie, rzekomych kontaktów ks. Jankowskiego z nastoletnimi chłopcami. Na pytania "Dużego Formatu" odpowiadał ksiądz pracujący w tamtych czasach w kurii. - Ludzie byli zniesmaczeni, ale traktowali to z uśmiechem: "Ma słabość do blondynów" albo "Prałat nie lubi być sam" - mówi.
 

Nie rozumiem dlaczego ksiądz nie ujawnił swojego nazwiska, skoro – mniemam – zależy mu na oczyszczeniu Kościoła z brudów.

 

Najlepsze jest jednak to. Uwaga! Teraz będzie popis warsztatowego mistrzostwa autorów z gazowni.

 

Gdy oglądałem jeden z obrazów, ksiądz podszedł do mnie i zaczął głaskać po głowie, po chwili muskał ustami policzki. Kiedy pocałował mnie w usta, odruchowo odepchnąłem go. Jankowski skarcił mnie i kazał się rozebrać. Gdy stałem nagi, proboszcz spytał się, czy napiję się drinka. Szybko wychyliłem szklankę i zaszumiało mi w głowie. Ksiądz jedną ręką rozpiął rozporek, drugą trzymał mnie mocno za plecy. Klęknąłem, wtedy zbliżył się i włożył mi członka do ust. Powiedział, że nie będę tego żałował. Po wszystkim zrobiło mi się niedobrze i pobiegłem do toalety zwymiotować. Rano Jankowski dał mi 1000 złotych i wypchnął za drzwi. "Należy ci się, bo byłeś dobry" – zeznawał chłopiec.
 

Załóżmy, że to prawda. Jeśli tak jest, to kim jest ten facet, który poszedł dobrowolnie na plebanię, mając zapewne świadomość tego, co się wydarzy, najadł się, napił, rozebrał i wziął bez szemrania 1000 zł? Może po tym artykule powinien je oddać, to znaczy wrzucić do puszki w kościele św. Brygidy? Jak wiemy nie jest łatwo dokonywać czynów lubieżnych, a skalę trudności zna każdy, kto się kiedyś wstawił i próbował porozmawiać tak bardziej przyjacielsko z jakąś koleżanką. Na prawdziwe czyny lubieżne, takie jak opisane w powyższych fragmentach musi być zgoda. Inaczej to się nie uda. I nie muszę mam nadzieję opisywać dlaczego. Zmuszenie zaś nastolatka do czynności opisanych wyżej to jest wręcz straszliwe ryzyko, no chyba, że zmuszający ma świadomość iż ów nastolatek jest całkowicie bezradny nie tylko wobec 1000, ale nawet już wobec 700 złotych. I nawet nie próbuje się targować.

Może ktoś mi wyjaśni teraz taką kwestię, której zrozumieć nie potrafię. Moja rodzina zawsze trzymała się raczej daleko od Kościoła. To znaczy mama chodziła na mszę, a ojciec nie. My z siostrą chodziliśmy, ale jak to było ze starszym rodzeństwem, tego powiedzieć nie umiem. Nigdy w życiu nie zdarzyła się ani mi, ani nikomu z moich kolegów, bliższa relacja z księdzem. To znaczy nie służyliśmy do mszy, nie łaziliśmy na plebanię, nie uczestniczyliśmy w oazie czy innym ruchu i nie chodziliśmy na pielgrzymki. Ja nie byłem ani razu. Nie widziałem też papieża na żywo. Jest dla mnie więc szalenie interesujące, kto i dlaczego, mając do wyboru telewizję, hasanie po łąkach, grę w piłkę nożną, albo łowienie ryb nie czyni tego, wybierając w zamian wizytę na plebanii u księdza o którym w kurii krążą plotki, że ma słabość do blondynów. Kim są tacy ludzie? Ja rozumiem, że wiele z obecnych tu osób wybierało w dzieciństwie Kościół a nie wędkarstwo czy piłkę, rozumiem, że wielu ludzi o innej niż ja wrażliwości modliło się żarliwie i uczestniczyło w młodzieżowych i dziecięcych ruchach moderowanych przez księży. No, ale oni nie zeznają teraz w gazowni. Pytanie brzmi – kto zajmował się deprawacją polskiej młodzieży w czasach intensywnego nasilenia się tych wszystkich oaz i pielgrzymek. Ja wiem skądinąd, że stopień tej deprawacji był zauważalny, może nie znaczny, ale zauważalny, bo rozmawiałem kiedy z kilkoma osobami, które nawet tego nie próbowały ukryć. Nie wiem jednak skąd one się wzięły i kto ukształtował ich psychikę. Na pewno nie byli to młodzi księża. Może ktoś z Was będzie wiedział jak to było naprawdę.

 

Zapraszam na portal www.prawygornyrog.pl

 tagi: gazeta wyborcza  molestowanie  prałat jankowski  lemański 

gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 08:50
184     5707    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
DWiant @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 09:24

masoneria musi poszukiwac ciagle nowej kadry, oni nie sa w stanie utrzymac stanu biomasy na wystarczajacym poziomie .... wiec te wszystkie oazy, mlodziezowe ruchy charyzmatyczne, bojowki itd. sa po to zeby pozyskac kadre. 

W takim ruchu mlodziezowym sprawdza sie mlodego czlowieka i potem mu proponuje .... a reszta w swiat i robie radzic.

 

 

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 09:33

"Załóżmy, że to prawda. Jeśli tak jest, to kim jest ten facet, który poszedł dobrowolnie na plebanię, mając zapewne świadomość tego, co się wydarzy, najadł się, napił, rozebrał i wziął bez szemrania 1000 zł?"

To się chyba nazywa "męska prostytutka". Tak wiem, że to było pytanie retoryczne ;-)

Poza tym obstawiam, że to był "bohater" takiego dokumentu, który wtedy puszczali w TVP. Zakapturzony młodzian z rozbieganymi oczami, który recytował swoją kwestię a w oczach było pytanie czy dobrze mówi. Masakra jakaś. Pamiętam scenę w samchodzie i jego końcowe znikanie w mrokach jakiegoś gdańskiego blokowiska :/

"Nigdy w życiu nie zdarzyła się ani mi, ani nikomu z moich kolegów, bliższa relacja z księdzem."

Od czasu "rewelacji" Kory, też mnie to męczy. Jak ja się uchowałem?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 09:57

to jest z arsenału "czarnej propagandy".

Zdaje sie ma to nazwę jako "antyklerykalizm tramwajowy".

Opowiada prowokator w środku komunikacji miejskiej podobne konfabukacje, ale takim pólgłosem, aby go pół trawnaju/aktobusu  słyszało. Intencja jest  taka, że  potwarz "pójdzie w lud" i statystycznie rzecz biorąc z dziesięc procent słuchaczy to powtórzy w swoim srodowisku (sąsiadce/sasiadowi, a ci z kolei w swoim i td.),.

Teraz mamy  internet i plotki mają nieporównanie większy zasieg rażenia.

Nieżyjący już, glowny watykański egzorcysta,  O. Gabriel Amoth w swoich publikacjach pisał, że Szatan zwierzał mu sie, że teraz ( w 2 połowce XX wieku)  jego robota to łatwizna, bo przejął we włądanie cale instytucje i w zakresie adeptów do Piekła leci robota "hurtowa".

zaloguj się by móc komentować

beczka @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 10:03

Napisał też o tym Jezuita o. Kramer na swoim blogu wczoraj i co ciekawe też napisał, że zbiera się w nim złość, kiedy czyta takie rzeczy z gazowni.

http://grzegorzkramer.pl/trzeba-o-tym-krzyczec-glosno/

Może jakiś ekspert od wizerunku im tak doradził, że ksiądz jak słyszy o pedofilii to ma  pisać, że jest wściekły, wkurzony.

Kończy się ten wywód konkluzją

" Trzeba o tym krzyczeć głośno, nawet jeśli winni już nie żyją. "

Kim trzeba być, żeby zamiast uganiać się za dziewczynami na oazach, pielgrzymkach, wybierać starego księdza?

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 10:05

"....Kiedy więc Lemański mówi, że pięści mu się same zaciskają to kłamie, a mówi tak, ponieważ najprawdopodobniej dostał za to honorarium...."

Jedno zdanie a dwie insynuacje.

Bo tak to się chyba nazywa?

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @lchlip 4 grudnia 2018 10:05
4 grudnia 2018 10:39

Najlepiej złóż pozew i nie zamulaj dyskusji, okay

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski 4 grudnia 2018 10:39
4 grudnia 2018 10:43

Nie wydaje mi się abym zamulał dyskusję jeżeli cytuję z Twojego tekstu i do niego się odnoszę. Ale rozumiem doskonale, że nie chcesz odnosić się do meritum mojego komentarza.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @lchlip 4 grudnia 2018 10:43
4 grudnia 2018 10:51

Wiesz co, ja cie znam i ty mnie znasz. Ja czytam w komentarzu słowa "meritum" i "nie wydaje mi się" to dzieli mnie tylko krok od bana...jeśli więc chcesz tu pozostać i dalej dziamdziać po swojemu musisz się bardziej postarać

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 11:03

Ostatni wyrok w sprawie molestowania przez księdza rowniez dotyczył KK. Sąd uznał ,ze Kościół ponosi odpowiedzialność za czyny ksiedza i zasadził 1 mil PLN tytułem odszkodowania. Byc moze cala ta spraw również służy temu aby kolejny raz obarczyc odpowiedzialnością KK.

Propaganda antykoscielna nadal trwa. Na rynku pojawiła sie książka pod tym samym tytułem co film Smarzowskiego autorem jest Piotr Głuchowski.Był reporterem, redaktorem, wicenaczelnym i szefem w lokalnych redakcjach GW w Toruniu, Bydgoszczy i Gdańsku Od 2011 r. pracuje w centralnej redakcji GW.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 4 grudnia 2018 11:03
4 grudnia 2018 11:12

"łomatko", drżyjcie narody...

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski 4 grudnia 2018 10:51
4 grudnia 2018 11:26

Tak, ja cię znam i doskonale wiem dlaczego tyle razy w naszych rozmowach pojawia się słowo ban. Ty również to wiesz.  I ci wszyscy którzy zostają przez Ciebie wyrzucani.

Przecież wiesz, że kajać się nie będę za to, że mówię ci prosto z mostu jakie błędy popełniasz. Jezeli nie chcesz o nich rozmawiać i reagujesz zamykaniem dostępu to masz swoje racje. I to w końcu Ty prowadzisz ten biznes i Ty decydujesz czy krytyka ci się opłaca czy nie. Niezależnie od tego czy i jak jest bolesna.

Insynuacje pozostają insynuacjami. Niezależnie od tego czy komuś wolno o tym napisać czy lepiej zamieść to pod dywan i udawać, że wszyscy klaskają na potęgę bo o tym decyduje szlaban.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @bendix 4 grudnia 2018 11:12
4 grudnia 2018 11:29

Nie rozumiem Twojego cynizmu i ignornacji, a sprawa jest bardzo powazna bo atakuje sie KK ,GW inscenizuje kolejna sprawe,aby osłabic Kościół , nie udaje im się, ale beda probowali uderzać po kieszeni. 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Draniu 4 grudnia 2018 11:03
4 grudnia 2018 11:32

".....Konferencja Episkopatu Polski wydała stanowisko ws. pedofilii w polskim Kościele. "Przepraszamy Boga, ofiary wykorzystania, ich rodziny i wspólnotę Kościoła za wszystkie krzywdy wyrządzone dzieciom i ludziom młodym oraz ich bliskim przez duchownych, osoby konsekrowane i świeckich pracowników kościelnych" - czytamy w dokumencie....."

https://episkopat.pl/kosciol-wobec-przestepstwa-pedofilii/

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 4 grudnia 2018 11:29
4 grudnia 2018 11:38

To dotyczyło tej nowej książki z gazowni. W sensie że tak strasznie się jej boimy.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @lchlip 4 grudnia 2018 11:26
4 grudnia 2018 12:00

Oczywiście, że ja kieruję, nawet się nie waż myśleć inaczej

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @lchlip 4 grudnia 2018 11:32
4 grudnia 2018 12:01

Już przeprosili, co dalej? Mają jeszcze zapłacić? Ile i komu? 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski 4 grudnia 2018 12:01
4 grudnia 2018 12:05

Komu już zapłacili episkopat nie chce podać do publicznej wiadomości. Może coś o tym wiesz? A może skończy się tylko na modlitwach? No bo w końcu dlaczego mają płacić?

 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @lchlip 4 grudnia 2018 12:05
4 grudnia 2018 12:07

Właśnie, dlaczego mają płacić? Ten co się wypowiada w tekście gazowni zainkasował przecież cały tysiąc. To chyba dużo, nie sądzisz?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 4 grudnia 2018 10:05
4 grudnia 2018 12:10

Tzw. emocje pana Lemanskiego są tak prawdziwe jak trzydolarowy banknot.  Więc nie mówimy o "insynuacjach" ale o - analizie psychologicznej. Takich cynicznych, zimnych osobników można spotkac w każdej organizacji. Ale jemu źle z oczu patrzy, więc nie ma efektu tzw. słusznego gniewu.

Jako dorosły człowiek, nawet nie ksiądz, winien wiedzieć, że skoro nie było żadnego śledztwa prokuratorskiego i procesu,to opowieści o tym, co się zdarzyć mogło  zdarzyć  36 lat temu ( zakładam, że "wyznanie" dotyczny roku 1982) na plebanii śp. ks. Jankowskiego, która , podobnie jak sam kościół, była nawiedzana przez dziesiątki a czasem setki różnych  ludzi - dziennie - są co najmniej podejrzane. Zwłaszcza, jeśli opisane są w wiodącym antyklerykalnym szmatławcu w samym środku kampanii antykościelnej.
Sp. Ksiądz Jankowski był od strajków w stoczni - celebrytą na skalę międzynarodową i w owych czasach przyjmował gości zza żelaznej kurtyny  i bywał tam Wałęsa przed i po internowaniu.  Oznaczało to pełną całodobową obstawę bezpieczniacką zarówno kościoła jak i plebanii. Jedyne miejsce, w którym śp. Ksiądz Jankowski mógł być chwilę sam, to była łazienka. Ale na krótko, bo "ludzie mieli sprawy".

Zatem nie mówimy o "insynuacji" a o realnej ocenie wymysłów pana Lemańskiego, który usiłuje "wzmocnić" opowieści jakiegoś 50-latka, który "sobie przypomniał", co się w jego życiu działo 36 lat temu.
Nawiasem, Trójmiasto znane było, jako miasto portowe - jako jeden z głównym ośrodków prostytucji w PRL jeszcze za Gierka.  Był w Gdyni nawet wieżowiec, o którym źli ludzie mówili, ze sporo mieszkań własnościowych "za dulary" wykupiły "panie profesjonalistki".  Więc nie był to temat jakoś specjalnie "tajemniczy" a "zarobić parę groszy" - to można było, oczywiście pod nadzorem bezpieki - u cudzoziemców schodzących ze statków. 
Więc skoro nie ma twardych dowodów: nagrań, filmów, koszulek "z pamiątką" jak ta sukienka Moniki Lewinski, to znaczy, że film "Kler" rzeczywiście NIE spełnił  pokładanych w nim oczekiwań.

zaloguj się by móc komentować

Caine @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 12:12

Co za czasy, że i chlip się aktywował. A przecież marskość wątroby nie wybiera.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @lchlip 4 grudnia 2018 11:32
4 grudnia 2018 12:13

I co jeszcze zasugerujesz ? Moze Polska jest odpowiedzialna za np. szmalcowników, a moze adminstracja panstwowa jest odpowiedzialna za mordesrtwa dokonane w Polsce.Działania KK sa po to aby kolejne sady nie miały argumentów ,aby kolejny raz obarczac odpowiedzialnoscią KK za jednostkowe czyny,aby sad nie uczepił sie argumentacji np. co Kościół zrobił ,aby zapobiec takim przestępstwom. KK jako organizacja nie kazał popełniac przestępstw wobec nieletnich. 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 12:26

Człowiek czuje się bezradny wobec takich publikacji. Bo przecież to nie pierwsze już coś takiego, a tak strasznie widać, jak jest już to "robione na chama" i co z tego. Urban wiecznie żywy pozostanie, bo to już ta klasa. A ta gazeta to nie  "NIE" tego buca ale najważniejszy polski dziennik, wszędzie w świecie jest na pierwszym miejscu cytowan i w ogóle tylko czasem on jest w czytnikach prasy w Internecie. bo mam to przerobione. I to jest nie do ruszenia. A w tutejszej tv, jak czasem tam zerkam, bo telewizory włączone są wszędzie, zobaczyłem reklamę Coca Coli, a w niej śpiewanie ze szklankami Coca Coli w dłoniach czterech młodych byczkow, dwóch murzynów, jeden taki mniej więcej Pakistanczyk i czwarty wyglądający na Europejczyka jednak, uff jeszcze jest. A za chwilę Tom Cruise na ekranie i inne jakieś postaci, w przebitkach parę razy krzyż, a to okazuje się być reklamą filmu o Kościele Scientologicznym. Widać przyszłość nadciąga szybciej, niż przeszłość odchodzi.

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 12:58

Instrukcje lub wzór na tego typu "zeznania" musiały przyjść z tego samego ośrodka,  które przygotowało panią Blasey Ford do zeznań przeciwko sędziemu Kavanaugh ( o usiłowanie gwałtu ).

Nie pamiętała gdzie, kiedy, jak się znalazła na balandze i jak stamtąd wróciła do domu ( w Ameryce nie ma miejskiej komunikacji, zwłaszcza w suburbiach, do domu miała kilkanaście mil i miała wtedy 15 lat, czyli nie mogła mieć prawa jazdy ).

Ten artykuł w GW można potraktować jako preparat bardzo dobrze ilustrujacy wykład prof. Kucharczyka o propagandzie antykościelnej.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @pink-panther 4 grudnia 2018 12:10
4 grudnia 2018 13:15

- Nie mam zamiaru poważnie traktować "analizy psychologiczne" kogoś kto powołuje się na oceny typu: "jemu żle z oczu patrzy".

- Sledztwa prokuratorskie dotyczące molestowania przez ks. Jankowskiego nieletnich były. Wystarczy poszukać.

- W roku 2004 ks. Jankowski został przez zwierzchnika odwołany z fukcji proboscza kościoła św. Brygidy w Gdańsku. Metropolita gdański Tadeusz Gocłowski zaznaczył iż wie:
"....."zachowanie młodych, tolerowane przez księdza proboszcza Jankowskiego na plebanii, zdecydowanie odbiegało i odbiega od normalnego wpływu duszpasterza....".

-mówimy o insynuacji jeżeli ktokolwiek bez dowodów lub uprawodobnienia swoich wypowiedzi oskarża kogoś o kłamstwa i sugerowanie otrzymywania z tego powodu jakiś korzyści materialnych.

- oczekiwania twardych dowodów w sprawach o gwałt, molestowanie seksualne, czyny lubieżne w stosunku do nieletnich zakrawa trochę na żart. Jak mniemam nieuświadomiony.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski 4 grudnia 2018 12:07
4 grudnia 2018 13:15

Dobry żart jest tynfa wart.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Caine 4 grudnia 2018 12:12
4 grudnia 2018 13:20

O jakie fajne!

To taki żarcik, nieprawdaż?

Taka sobie insynuacyjka o marskości wątroby ponieważ nie lubi się czyiś komentarzy?

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Draniu 4 grudnia 2018 12:13
4 grudnia 2018 13:25

CYTAT z oświadczenia polskiego episkopatu ma być moją sugestią?

A ja myślałem, że Po Prostu cytuję stanowisko katolickich hierarchów mówiących o (jak sami określają) pedofilii w polskim kościele.

Jak rozumiem z Twojej wypowiedzi nie za bardzo podzielasz to oświadczenie.

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @lchlip 4 grudnia 2018 13:15
4 grudnia 2018 13:28

Słuchaj może idź do wysokich obcasów i napisz im jaki to paragraf, oskarżać zmarłego bez dowódów lub uprawdopodobnienie. To Ci nie wpadło do głowy?

zaloguj się by móc komentować

lchlip @parasolnikov 4 grudnia 2018 13:28
4 grudnia 2018 13:38

Jeżeli mi podasz w którym ze swoich komentarzy oskarżam zmarłego o cokolwiek to z pewnością przyznam ci rację. 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @parasolnikov 4 grudnia 2018 13:28
4 grudnia 2018 13:42

Jeszcze jedno.

Jeżeli polski episkopat przeprasza w oficjalnym, publicznym oświadczeniu za przypadki pedofilii w polskim kościele to na postawie jakiego paragrafu lub jakich dowodów to robi?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 4 grudnia 2018 13:15
4 grudnia 2018 14:00

Śledztwo było i zostało umorzone. Ów "domniemany poszkodowany' należał do sporej grupy rodzin "w trudnej sytuacji materialnej", którym ks. Jankowski dostarczał obfitej pomocy.  Co oczywiście może byc bez związku poza tym, że ów "były chłopiec" jako "dowody" przeciwko księdzu Jankowskiemu - miał wyłącznie swoje słowa.
A warto może przypomnieć, że ilość funkcjonariuszy SB i samych donosicieli na księdza Jankowskiego z kręgów KK zwanych potocznie "duchownymi" w roku 1987 - sięgnęła 37 osób łącznie,w  tym 9 księży/zakoników(?).

Arcybiskup Gocłowski w sprawie "pedofilskiej" księdza Jankowskiego w roku 2004 - sam "był pod presją" od roku co najmniej 2002 - i to ze znacznie poważniejszymi dowodami. Jego "prawa ręka" ksiądz  Zbigniew B. , który zarządzał firmą pod nazwą Wydawnictwa Archidiecezji Gdańskiej "Stella Maris" Spółka z o o. - był już "pod śledztwem" w sprawie, która przeszła do historii jako "Afera Stella Maris", w której firma wystawiała faktury VAT za rzekomo dostarczone usługi np. konsultingowe, a tak się przyjemnie złożyło, "dostarczycielami usług konsultingowych" miały być podobno jakieś firmy związane z SLD " i tym podobne". Wyłudzenie VAT było szacowane na parę ładnych milionów i Diecezja musiała na poczet tego VAt - sprzedać sporo bezcennych historycznych ruchomości a może i nieruchomości.
NAtomiast co najmniej od roku 1997  między Arcybiskupem Gocłowskim i Proboszczem św. Brygidy Ks. Jankowskim - istniał ostry spór natury politycznej, bowiem Abp Gocłowski osobiście włączył się w naciski na AWS "aby zaprzyjaźniła się z UW" a z kolei ks. Jankowski publicznie popierał tych, którzy bronili Krzyża na Żwirowisku obok KL Auschwitz. I pojawiał się na antenie  Radia Maryja w bardzo wczesnej fazie.  Więc gazownia "wzięła go na widelec" "i się zaczęło".

Jak dla mnie w tej sprawie zachowania abp Gocłowskiego nie są "dowodem w sprawie", bo nie wiadomo, co wtedy "sam negocjował" dla siebie z tytułu  braku nadzoru nad podległą firmą.
PS. Sam Adam Michnik bywał często na plebanii proboszcza Św. Brygidy śp. ks. Jankowskiego - w latach 1988 -1989 a może i wcześniej  i pił oraz "zakanszał" i mu "nie przeszkadzało". Taki bystry "dziennikarz śledczy" i "autorytet moralny" to powinien sam porobić jakieś zdjęcia "ukrytą kamerą" i rzucić na stół twarde dowody, że ksiądz Jankowski "zachowywał się nieobyczajnie". Ale nie zrobił.  Nie widział ? Jak taki bystrzak mógł "nie widzieć ludzkiej krzywdy"?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Goc%C5%82owski

https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Stella_Maris

zaloguj się by móc komentować

lchlip @pink-panther 4 grudnia 2018 14:00
4 grudnia 2018 14:10

Ok.

Masz rację.

Michnik powinien zrobić zdjęcia czynów nieobyczajnych.

Ukrytą kamerą

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 14:11

Pytanie brzmi – kto zajmował się deprawacją polskiej młodzieży w czasach intensywnego nasilenia się tych wszystkich oaz i pielgrzymek. Ja wiem skądinąd, że stopień tej deprawacji był zauważalny, może nie znaczny, ale zauważalny, bo rozmawiałem kiedy z kilkoma osobami, które nawet tego nie próbowały ukryć. Nie wiem jednak skąd one się wzięły i kto ukształtował ich psychikę. Na pewno nie byli to młodzi księża. Może ktoś z Was będzie wiedział jak to było naprawdę.

To jest ciekawa kwestia, tym bardziej ze nic na ten temat nie wiem. W przeciwienstwie do Ciebie, u mnie bylo tak, ze w dziecinstwie i mlodosci trzymalismy sie blisko Kosciola (i kilku kosciolow, ich zageszczenie w najblizszym sasiedztwie bylo duze, wybor tez, a i czasy takie ze tylko Kosciol dawal mlodziezy jakies propozycje)  Brat byl ministrantem, ja zahaczylam o oaze i inne grupy mlodziezowe, ciagle szwendalismy sie z tabunami innych mlodych po roznych klasztorach. Ksiezy i zakonnikow znalismy bardzo wielu. O zadnym przypadku molestowania nie slyszalam.

Zadnemu deprawatorowi w tych grupach chyba nie udalo sie swojej ukrytej krucjaty przeprowadzic, dzieki Bogu. Bo ze kogos tam nasylali, to pewne.

 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 4 grudnia 2018 14:10
4 grudnia 2018 14:18

No a jak inaczej?  Toż to "urodzony dziennikarz śledczy".  Śledztwo zostało umorzone przez prokuraturę w 2004 r. czyli w świetle prawa śp. Proboszcz Jankowski - jest niewinny.
Jeśli gazownia "odnalazła" w cudowny sposób kolejną "niewinną ofiarę dziecięcą" demonicznego Proboszcza Jankowskiego, to mam prawo liczyć na coś więcej niż "rzewne a raczej pornograficzne opowieści" - sprzed dekad - jako dowód.


Pani się nieco spóźniła, bo mogła złożyć doniesienie do prokuratury, kiedy rzekomy sprawca - jeszcze żył. Obecnie - kiedy nie żyje, zgodnie w przepisami polskiego prawa - "sprawy nie ma" i jedyne, co zostaje aby podkręcić atmosferę - to są "zaciśnięte pięści pana Lemanskiego". Polski Kodeks Karny takiego "dowodu" nie przewiduje.

PS. Przecież widać gołym okiem, że to jest pośredni atak na abp Głódzia, z którym śp. Proboszcz Jankowski miał relacje - poprawne.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @lchlip 4 grudnia 2018 13:25
4 grudnia 2018 14:21

Czemu konsekwentnie udajesz durnia?

Czy w stanowisku Episkopatu wymienie zostało nazwisko ks. Henryka Jankowskiego?

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 4 grudnia 2018 14:00
4 grudnia 2018 14:30

Tu w pigulce o strategii zwalczania Kosciola w PRL. Widac golym okiem malpowanie tamtych metod, tylko teraz nie "szpiegostwo" a "pedofilia" jest na tapecie

(dopiero teraz dotarla do mnie informacja, ze w latach 50-tych zagnano zakonice z wielu zgromadzen do obozow pracy, utworzonych w przechwyconych klasztorach..)

http://www.rodzinapolska.pl/dok.php?art=prawdahistor/archiwum/2006/766_1.htm

zaloguj się by móc komentować

Draniu @pink-panther 4 grudnia 2018 14:18
4 grudnia 2018 14:32

Ichlip bezczelnie sugeruje,ze KK odpowiada za przestepstwa księży. Dla niego sam fakt ,ze sledztwo prokuratorskie było ,jest wystarczające,zeby kontynuować ten kretynski teatrzyk. On niestety nie swiadomie nie zauważyć,ze sprawa została umorzona .To  jest zwykły manipulant. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Draniu 4 grudnia 2018 14:32
4 grudnia 2018 14:33

*poprawka ,swiadomie , zamiast nie swiadomie.

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @jestnadzieja 4 grudnia 2018 14:11
4 grudnia 2018 14:42

Ja zaś znałem dwóch takich modeli z oazy, że strach dziś o tym myśleć

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski 4 grudnia 2018 14:42
4 grudnia 2018 14:45

Z oazy to jednak szybko ucieklam (koniec podstawowki), bo na cala rzesze dziewczyn bylo tylko dwoch nudnych chlopcow;)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 4 grudnia 2018 14:30
4 grudnia 2018 14:53

Dzięki za info. To jest jedna z najbardziej przemilczanych historii stalinizmu: obozy pracy dla zakonnic.  Było tych obozów całkiem sporo - powstały z decyzji Julii Brystygierowej odpowiedzialnej w MBP za "rozpracowanie Kościoła Katolickiego". Pisze o tym bardzo szczegółow siostra Ewa Kaczmarek MChR w pracy pt.:"Dlaczego przeszkadzały? Polityka władz partyjnych i rządowych wobec żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce w latach 1944-1956".

Wg tego opracowania na stronie 253-254 :"... latach 1952-1954 przetrzymywanych było w nieludzkich warunkach łącznie 1053 zakonnice .  W tym: w Wieliczce – 80 sióstr, w Stadnikach -82, w Staniątkach obóz I – 76, Staniątki obóz II – 220 sióstr, w województwie poznańskim: obóz w Kobylinie – 167 sióstr, w Głogówku – 182, w Otorowie – 154, w województwie bydgoskim w Dębowej Łące – 115 sióstr...". Do tego należy dodać aresztowanie ok. 900 księży. I to po tym, jak ok. 3000 tysiące księży (nie wiem, czy wliczeni są księża z województw na wschód od Bugu) zostało wymordowanych w czasie okupacji.

Ale to są "detale".
Pisałam o tym w notce o Brytygierowej, "co to się nawróciła" i Bugajski zrobił o niej liryczny film niedawno.

https://www.salon24.pl/u/bobry7/725653,zacma-bugajskiego-nadprymas-luna-tlusty-ksiadz-i-nawrocenia-w-nkwd

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Draniu 4 grudnia 2018 14:32
4 grudnia 2018 15:02

Przede wszystkim zupełnie pomija tzw. kontekst: historyczny, polityczny i prawny.  O tym, jak nieuprawnione jest przypisywanie odpowiedzialności jakiejś instytucji czy organizacji -za sprzeczne z prawem działania jednostek a w tym wypadku - tylko domniemanie takiego postępiowania, były już poważne dyskusje na portalach, ale jakoś koledze @lchlip chyba "umknęły".

Trzeba bardzo dużo złej woli, aby życiorys śp. Proboszcza Jankowskiego - sprowadzić do kilku lat przed śmiercią, kiedy był atakowany z wielu stron i najczęściej - poniżej pasa.
Jedna z największych beneficjentek jego pomocy - była Pierwsza Dama Danuta Wałęsowa podobno w  swoich wspomnieniach, jakie ostatnio napisała, skupia się nie na tym, ile kasy i dóbr materialnych - wydał na całą rodzinę Wałęsów proboszcz św. Brygidy, w czasach, gdy "byli prześladowani" ale na tym, że ona też "widziała" te różne "nieobyczajne zachowania księdza Jankowskiego".

Sprawdziło się w ten sposób po raz kolejny starożytne przysłowie:" Co ci takiego dobrego zrobiłem, że mnie tak nienawidzisz". 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 4 grudnia 2018 14:53
4 grudnia 2018 15:09

Dziekuje! Koniecznie musze jeszcze sporo sie doksztalcic. Mam nadzieje, ze fragmenty ksiazki "Dlaczego przeszkadzaly" uda mi sie gdzies znalezc w sieci. Poki co znalazlam taki artykul:

https://www.kul.pl/files/214/studia_15/full_text/agata_mirek_studia_z_prawa_wyznaniowego_15.2012.pdf

Smarzowscy i banda bazuja na ogolnym niedoinformowaniu (kiedy tuz po premierze Kleru pojawili sie pod kosciolami aktywisci z bucikami, wielu z moich znajomych, niedzielnych katolikow, rozpoczelo w domach dyskusje w stylu zaproponowanym przez lchlipa), a przeciez powtarzaja schematy ograne przez komune.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @stanislaw-orda 4 grudnia 2018 14:21
4 grudnia 2018 15:16

Nie, w stanowisku Episkopatu nie zostało wymienione nazwisko ks. Henryka Jankowskiego. Żadne nazwisko nie zostało wymienione. 

W stanowisku Episkopatu mówi się o "pedofilii w Kościele Katolickim".

ps.

Ja może rzeczywiście konsekwentnie udaję durnia. Ale o tym wiem. A Ty nawet nie wiesz, że nim jesteś.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @lchlip 4 grudnia 2018 15:16
4 grudnia 2018 15:39

Naprawdę  nie musisz pajacować. Przeciez znamy  już trochę lat swoje wpisy w necie . 

Zwracam uwagę, że notka dotyczy  potwarzy miotanych wobec śp. ks. parałata H. Jankowskiego.

Ty zaś wolałbyś  strollować temat , aby pociągnąć w stronę "tak w ogóle"  pedofilii w Kościele.

To idź komentuj pod  notką na  taki właśnie  temat.

zaloguj się by móc komentować

byczeq @pink-panther 4 grudnia 2018 14:18
4 grudnia 2018 15:47

Niezmiennie dążąc Szanowną Panią szacunkiem, nie jestem w stanie zrozumieć misji uświadamiania oligofreników. 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @stanislaw-orda 4 grudnia 2018 15:39
4 grudnia 2018 16:25

Jeżeli byś uważnie śledził moje komentarze to powinieneś wiedzieć, że pierwszy z nich dotyczył potwarzy wyrażonych przez Autora w stronę ks. Lemańskiego. Oskarżenie o kłamstwa i korzyści materialne z tego powodu to jest to co mnie poruszyło. Oczywiście przy tego typu insynuacjach jakichkolwiek dowodów brak. Nikt z tego powodu nie zareagował no bo przecież ten klecha to stoi po "drugiej stronie" a "MY" bronimy przed insynuacjami przecież tylko swoich, nieprawdaż?

O ks.Jankowskim napisałem tylko raz w związku z procesami sądowymi o molestowanie seksualne w których został uniewinniony. Przypadkowo w tym samym czasie został odwołany z funkcji proboszcza przez swojego zwierzchnika z innymi zarzutami. Zbiegło to się w czasie z jego sądowymi procesami ale to przecież przypadek.

To co nazywasz potwarzami to są przypadki oskarżeń w stosunku do nieżyjącej coprawda osoby i czy jest to prawdą czy nie to nikt a nas nie wie. Faktem jest jednak, że problem molestowań seksualnych w KK wydostaje się na światło dzienne dopiero w ostatnich latach. Przez dziesiątki lat był ten problem negowany i uznawany za "potwarze", niszczenie Kościoła, robotę komuny i lewaków. Dopiero ostatnie lata przynoszą coraz więcej udokumentowanych przypadków ujętych w raporty na całym świecie, a część z nich jest również publikowana przez władze kościelne, ujawniających bulwersujące przypadki seksualnych nadużyć wśród katolickiej hierarchii. Część z nich to pedofilia ale również homoseksualizm.

Głowa KK Papież Franciszek nie neguje tych wynaturzeń i uznał współodpowiedzialność  za podobne ekcesy. Również ostatnie lata w polskim KK, w przeciwieństwie do lat poprzednich, OFICJALNIE uznaje się te przypadki, wyraża współczucie ofiarom, przeprasza, nawołuje i organizuje modlitwy za ofiary nadużyć seksualnych. 

KK nie podaje danych dotyczących WEWNĘTRZNYCH dochodzeń, nie publikuje danych i mało jest znanych wypadków, aby SAM BYŁ INICJATOREM prawnego ścigania seksualnych przestępców w swoich szeregach. Można chyba mówić o wielu wypadkach zaniechania, ukrywania, zamiatania pod dywan i wybielania przestępców a szkalowania ofiar nie mogącychw wielu wypadkach udowodnić swoich oskarżeń. A przecież w wypadkach pedofilii trudno od dzieci czy nastolatków wymagać zachowań przynależnych dorosłym i oskarżąć je o niepodjęcie odpowiednich działań prawnych.

Na tym i nie tylko tym forum jest wielu katolików broniących duchownych przed "potwarzami". Ale jakże rzadko spotyka się częściowe choćby zrozumienie dla wielu z tych młodych ofiar opowiadających o swoich traumatycznych przeżyciach. Olewa się to i jedynym wytłumaczeniem jest spazmatyczna obrona i oskarżenia o najgorsze motywy z których wiele kończy się na finansowych żadaniach. A przecież sam Kościół OFICJALNIE mówi o również finansowej pomocy przy przezwyciężaniu psychicznej traumy dla ofiar.

Mogę zakończyć ten krótki wywód słowami, tak często zapominanymi czy negowanymi, z Pisma św.:

".....6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie...."

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @DrzewoPitagorasa 4 grudnia 2018 12:58
4 grudnia 2018 16:34

Na razie prawnicy Trumpa zamierzaja sie dobrac do skory pani Stormy Daniels - gwiezdzie porno, ktora po latach poczula ciag na kase i rozglos i postanowila podpiac sie pod prezydenta.

Nastepna w kolejce pewnie ta pani na ktorej czesc niewiescia mial nastawac sedzia Sadu najwyzszego.

zaloguj się by móc komentować

bendix @lchlip 4 grudnia 2018 16:25
4 grudnia 2018 16:57

No no, tak samo jak Glapiński ma postępowanie w prokuraturze, jak ja na Ciebie doniosę to też potem będziesz miał w historii  że miałeś postępowanie. Czy tak?

A za co doniesienie na Glapińskiego? Że złożył pozwy do Sądu!!!! A co nie można złożyć pozwu? To jest przestępstwo? Może odpowiesz?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @lchlip 4 grudnia 2018 16:25
4 grudnia 2018 17:00

Ten klecha żyruje cudze insynuacje. Jest jeszce  bardziej winien potwarzy.

Gdyby to był jakis nieznany do tej pory "Lemański", nie osadzony w konkretnym, znanym nam  kontekście, mozna by było zakladać, że nim  pomówienie "wstrząsnęło", ot  samo z siebie. Z początku myślałem, ze tym wstrząsem, które wygenerowało zaciskanie pięści było oplucie sp. ks. prałata. Ale okazało się,  że Lemański zacisnał pięści  najpewniej w celu okładania nimi nieboszczyka.

I an koniec, tuj nie salon24, toteż nie przyniesie poklasku  ani nie odniesie powodzenia twoja gorliwa antykrucjata.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 17:03

"Wiemy też co to znaczy kiedy wyciąga się z grobu nieboszczyka i stawia mu różne niepiękne zarzuty. Jest to oznaka nasilania się propagandy antykościelnej, która – mimo filmu Kler puszczanego w kinach – zabuksowała i nie pędzi z takim impetem jak to się zleceniodawcom Smarzowskiego zdawało."

Jeszcze odnosnie filmu "Kler". Ostatnio ukazala sie w salonie24 i na naszych blogach notka blogera Krzysztofa Pasierbiewicza zatytulowana "Obejrzalem Kler Ojcze Dyrektorze", tutaj link: http://naszeblogi.pl/52100-obejrzalem-film-kler-ojcze-dyrektorze

Ten pan to taki zmanierowany snob, przedstawiciel "krakowskich elit", ktory stworzyl sobie maszynke do miesa. Wrzuca tam rozne ochlapy-tematy typu:

Halloween i zacofanie i ciemnota Polakow, przeklety PiS, corka przebrana za zakonnice 31 pazdziernia itp.

On w tym artykule wypowiada sie niezwykle cieplo o filmie Smarzowskiego, a zaraz na poczatku zapewnia ze jest ochrzczony i bierzmowany i ze jest Polakiem i katolikiem.

Nie wiem, ale przypomina mi to pewien mechanizm z ktorym sie juz zdazylem zapoznac.

Otoz to w USA gdzie mieszkam, spotykam od czasu do czasu ludzi z Bliskiego Wschodu. Tak przypadkowo, czasami np. w sklepie gdzie cos kupuje itp.

Nietrudno rozpoznac Araba, ale zawsze pytam tak od niechcenia: "skad pochodzisz?"

Wiec pada odpowiedz np: "z Jemenu, Arabii Saudyjskiej, Turcji i tak dalej".

A po chwili rozmowy pada niesmiala uwaga - zapewnienie: "wiesz, Islam jest religia pokoju".

Mam wrazenie ze to taki sam mechanizm ktory dziala w przypadku tego blogera Pasierbiewicza i innych osob ktorzy chca zrzucic te cuchnaca szate zapyzialego polskiego katolicyzmu i stac sie oswieconymi i otwartymi na swiat Polakami.

Kto sie tlumaczy, w tym tkwi ukryte poczucie winy.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 17:04

"Dopadł mnie z 10, może nawet 20 razy – wspomina Barbara Borowiecka. – Ale nie jestem w stanie odtworzyć tego w porządku. Pamiętam strzępy zdarzeń, wyrwane z czasu, z chronologii. Był jak bestia – mówi w rozmowie z „Dużym Formatem"

 

A rogow i ogona nie mial?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 4 grudnia 2018 17:03
4 grudnia 2018 17:05

Pasierbiewicz to kliniczny przykład tego, co opisujesz.

Zdaje się, że jest (był) nauczycielem. A to dużo tłumaczy.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 4 grudnia 2018 17:04
4 grudnia 2018 17:09

treśc konspektu do wyuczenia  powinna  stwarzać wrażenie  wiarygodności dla wyborczych mediotów. Wszak minęło 30 lat z okładem, więc zostały  do przekazania tylko strzępy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 4 grudnia 2018 15:09
4 grudnia 2018 17:10

Dzięki za linka. Każde źródło jest na wagę złota. Co do tego opracowania pt. Dlaczego przeszkadzały to może zwyczajnie na allegro a jak nie to może przypadkiem w księgarniach z przecenionymi książkami. No i w IPN-ach trzeba szukać opracowań, bo oni mają niezależne księgarnie w swoich siedzibach. Niestety, to są miasta wojewódzkie i sprzedają tylko to, co sami produkują. Przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu.

Smarzowski jest tylko słupem w tej historii, a zwalczać jego kłamstwa można - właśnie faktami. Prawda jest siłą.

Serdecznie pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @byczeq 4 grudnia 2018 15:47
4 grudnia 2018 17:13

Myślę, że warto przypominać fakty nawet, jeśli trzeba - wiele razy, bowiem mijają lata, młodzi wychowują się bez tej wiedzy, która dla mojego pokolenia jest oczywista.
Właśnie to trzeba założyć: że nasza wiedza nie jest oczywista dla młodych pokoleń i w takich sytuacjach grasuje kłamstwo i oszczerstwo. 
WIęc ja "nie uświadamiam", tylko - przypominam fakty, żeby wszyscy mogli ocenić różne treści - we właściwym kontekście.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

lchlip @bendix 4 grudnia 2018 16:57
4 grudnia 2018 17:38

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z tym Głapińskim, prokuraturą, sądami i pozwami.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 4 grudnia 2018 17:05
4 grudnia 2018 17:40

Tak, nauczyciel akademicki z Krakowa. Pare razy sadzil felietony o tym jak to brylowal w Krakowie lat 60-ych jako student i jak rwal sprytnie panienki w zmowie z babcia klozetowa. No i litry gorzaly w knajpach.

Ze szczegolami mozna sie zapoznac w salonie24.

zaloguj się by móc komentować

bendix @lchlip 4 grudnia 2018 17:38
4 grudnia 2018 17:42

Po primo to Glapińskim. Po drugie przeczytaj o doniesieniu przez PO na niego.

zaloguj się by móc komentować

bendix @lchlip 4 grudnia 2018 17:38
4 grudnia 2018 17:43

Sprawa nówka sztuka.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @stanislaw-orda 4 grudnia 2018 17:00
4 grudnia 2018 17:50

Jak nie chcesz zrozumieć pewnych rzeczy to nie musisz.

A odpowiedzi na pytanie gdzie są właściwie ofiary pedofilii o których mówią od niedawna kościelni hierarchowie i czy mają prawo opowiadać o tym co ich spotkało, też od ciebie nie oczekuję.

Jeżeli ja prowadzę antykrucjatę to przeczytaj sobie https://episkopat.pl/kosciol-wobec-przestepstwa-pedofilii/

i przestań mi zawracać głowę swoimi wydmuszkami.

zaloguj się by móc komentować

bendix @lchlip 4 grudnia 2018 17:50
4 grudnia 2018 17:55

Pytanie jest proste: Czy jeżeli złoże na Ciebie doniesienie do Prokuratury o podofilię i ona to umorzy to będę mógł pisać za 20 lat że coś z lchlipem było na rzeczy? To kończy wymianę myśli z Tobą bo to jest pytanie retoryczne.

zaloguj się by móc komentować

Paris @lchlip 4 grudnia 2018 16:25
4 grudnia 2018 18:02

Precz faryzeuszu ze swoim krotkim wywodem...

... szukaj idiotow, ale nie tutaj  !!!

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Paris 4 grudnia 2018 18:02
4 grudnia 2018 18:10

Precz idiotko ze swoimi hejtami!

Przeczytaj sobie:  https://episkopat.pl/kosciol-wobec-przestepstwa-pedofilii/

Najlepiej, ze zrozumieniem.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @bendix 4 grudnia 2018 17:55
4 grudnia 2018 18:11

Jak kończy to kończy.

Na szczęście.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 4 grudnia 2018 17:03
4 grudnia 2018 18:15

Ten pan to ma juz swoje lata...

... i od jakiegos czasu bardzo mocno wali mu na dekiel - kolokwialnie mowiac... wpisy tego elYciaZa to juz naprawde dno i kompromitacja... kiedys wychwalal naszego Gospodarza...

... coz, jak Pan Bog chce kogos ukarac to odbiera mu rozum... za pana Pasierbiewicza to mozna sie juz tylko pomodlic, poprosic o zdrowie... a wpisy ominac szerokim lukiem.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 18:27

To all:

Dyskutujcie sobie dalej o ks. Jankowskim, Lemańskim, antykościelnej nagonce, lewackiej propagandzie i szatanach tu się pojawiających.

Nie ruszajcie problemu pedofilii i homoseksualizmu w Kościele Katolickim, nie zajmujcie się dziećmi ofiarami pedofilów i ich przeżyciami, nie dopuszczajcie do siebie myśli że ksiądz może być gejem i mieć takowych kolegów, nie myślcie o dzieciach poczętych na plebanii. Brońcie "prawdy" i oskarżajcie o niecne zamiary tych wszystkich którzy odważą się o tym mówić. Bo ktololwiek to jest, jedno jest pewne: to wróg i niszczyciel katolickiej Wiary i katolickiej moralności.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Paris 4 grudnia 2018 18:15
4 grudnia 2018 18:30

Otoz to. Jak glosi stare powiedzenie: "wlos siwieje dupa szaleje".

Zamiescil kiedys notke na temat Halloween i zdjecie swojej corki przebranej za zakonnice-upiorka. I przekonywal jak to mlodzi ludzie w Polsce bawia sie tysiacami w wielkich miastach [czyli mlodzi wyksztalceni z duzych miast, skad my to znamy?] w dniu swieta Halloween.

Gdy mu odpisalem zamieszczajac uwagi na temat mechanizmu zwiazanego ze zjawiskiem postkolonializmu i przeflancowywania na sile roznych obyczajow z zachodu na grunt polski, nie zrozumial wcale. Nie mogl zrozumiec jak zalosne to jest i idiotyczne.

A mieni sie byc czlowiekiem wyksztalconym, ba, czlonkiem elit.

On mi przypomina umyslowoscia i zachowaniem pana Marcina Krola - jak glosi polska wikipedia - filozofa polityki i historyka idei. Straszliwy jezyk, nie wiem nawet czym sie to je. Tyle ze pan Pasierbiewicz jest z kolei geologiem.

zaloguj się by móc komentować

Paris @lchlip 4 grudnia 2018 18:10
4 grudnia 2018 18:43

Dzieki Pani Panther'o...

... za to przypominanie  !!!  Genialnie Pani  ZROWNALA  Z  ZIEMIA  i te WP, i tego calego szmaciarza lemanskiego... i  mimimichnikaaaa  tez...

... rzeczywiscie kapitalne powtorzenie najnowszej historii dla nas wszystkich, a dla mlodych  nadzwyczajna LEKCJA nie tak dawnej historii... a dla calego narodu  PRZYKLAD  jak mamy sie bronic przed tym  szatansko-masonskim terrorem i  ZLODZIEJSTWEM  !!!

Tak...  PRAWDA  JEST  SILA  !!!

Jeszcze raz dzieki piekne za wspaniale komentarze. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @lchlip 4 grudnia 2018 18:10
4 grudnia 2018 18:48

W tym gronie pod wpisem nie ma innego idioty oprocz Ciebie... falszywcu...

... w piety sobie wsadz ten link  !!! 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @lchlip 4 grudnia 2018 18:27
4 grudnia 2018 18:59

A dlaczego mamy to wszystko robić? od tego są przecież psychologowie tacy jak Santorski. On ich wszystkich za darmo przyjmie, wysłucha i pocieszy

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 4 grudnia 2018 18:30
4 grudnia 2018 19:05

Ja go juz od dawna nie czytam...

... no ale stary, zdemoralizowany dziad ma duzo wolnego czasu... i  talEt do pisania go meczy.  Ten drugi pryk wcale nie lepszy... ale w naszej przestrzeni politycznej jest cale stado takich wykolejonych, starych dziadow... i bab tez... szczegolnie w tzw.  akademii...

... to naprawde czarna rozpacz dla mlodziezy i calego spoleczenstwa  !!!

zaloguj się by móc komentować

Wawrzyniec @gabriel-maciejewski 4 grudnia 2018 18:59
4 grudnia 2018 19:16

No wezmę się kurde i aż przejadę do tej Nowosolnej, te pięści zaciśnięte ks. Lemańskiego zobaczyć. To ode mnie kawałek, sąsiednia parafia. Już wcześniej miałem to zrobić, bo byłem po prostu ciekawy jak ten ksiądz wygląda na żywo, ale zrezygnowałem. No bo to chyba słaba motywacja, tylko taka sobie ciekawość, to może nawet grzech by był jej ulec.

Całe szczęście, że parafia w Nowosolnej, gdzie tak zaciska pięści ksiądz Lemański jest pod wezwaniem
św. Andrzeja Boboli. To potężny Święty, da sobie radę.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 4 grudnia 2018 18:27
4 grudnia 2018 19:38

"Dzieci poczęte na plebanii"???  Ogarnij się, człowieku. A od czego jest Policja Państwowa i prokurator. Każdy poszkodowany i świadek ma prawo a nawet obowiązek zawiadomić organa ścigania w najszybszym możliwym czasie i najlepiej z dowodami.  A nie po 36 latach, kiedy przestępstwo przedawniło się od jakichś co najmniej 15 lat.

Fajnie jest jeździć jak po łysej kobyle po Kościele Katolickim, bo on  się nie odwinie a co najwyżej opublikuje "przeprosiny". A o ofiarach pedofilów z Dworca Centralnego - milczenie jak makiem zasiał.  Romek - broniony jak niepodległość, bo to "artysta", nieważne że z prawomocnym wyrokiem z Kalifornii.

Podwójne standardy i udawane oburzenie to ma być dowód na "wrażliwość wobec krzywdy dziecka"???

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 4 grudnia 2018 18:43
4 grudnia 2018 19:42

Ja ze złośliwości to robię :)))) Pamiętam po prostu stare czasy, kiedy w czasie stanu wojennego różne figury z kręgów bardzo dalekich od KK - nie odmawiały paczek zagranicznych rozdawanych na plebaniach przez KK.  Księża nie żałowali nikomu, również - niewierzącym. A teraz otrzymują "zapłatę": oskarżenie hurtem o "pedofilię" albo o "krycie pedofilii".

Wojna z KK jest w toku i raczej nie można przyglądać się z boku, bo kiedyś "przyjdą i po nas".

Pozdrawiam serdecznie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @jestnadzieja 4 grudnia 2018 15:09
4 grudnia 2018 19:48

Rozmawiałem z kilkoma osobami, które uważają się za katolików (i to bynajmniej nie jakichś okazjonalnych) i po seansie Kleru ich refleksja brzmiała mniej więcej tak: Ple, ple, ple, ple, ale bezwzględnie trzeba ten film zobaczyć.

Dobrze, że udawało mi się powstrzymać i nie wyraziłem się ani razu dosadnie, co sądzę o ich głębokiej potrzebie stręczenia do oglądania tej agitki. 

zaloguj się by móc komentować


DrWall @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 20:36

"Jest to oznaka nasilania się propagandy antykościelnej, która – mimo filmu Kler puszczanego w kinach – zabuksowała i nie pędzi z takim impetem jak to się zleceniodawcom Smarzowskiego zdawało."

 

Tylko wykonawców chyba brakuje, jeżeli już nawet za umoralniacza robi niejaki Tymon Tymański, który mając 33 lata był w związku z 15-latką. 

 

https://web.facebook.com/ttymanski/posts/2210824342303058?__xts__[0]=68.ARDXmA-5dvayAmLni8rs7p97j4TCAJSk72SeIGO2_zHZa92nR3JhF_SaWKpHppSVXGqGPr16QrzxkEUH2OKxlippVj0r8IUdYP_mqML0kXn_Ck-BYXMYtx1xuCS7BS-t-MrldTFQyMjaUBKxuuEQqenJJ3XuJF1X-VYaSZdFAM1Sks2r-BIj41eobGKeEpbhJbsPHCCzgsj7oF7IqeZIjhhAA-eMu5QEHIqD_RxZqbsNpdgWaP39omnpvlzV96UGFwsFjt0kde8B8sn2357Q4pHbv9dEP4L2z9b6mD_pLFKOZ8VP-1J0gp3--exrN2r_96Qd8W4YI20syU4aRTrD6A&__tn__=-R

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 4 grudnia 2018 19:42
4 grudnia 2018 21:09

Uwielbiam te Pani zlosliwosc...

... tez pamietam jak sie ta czerwona cholota grzala w ciepelku KK... i jak to czerwone bydlo pokazywalo sie z purpuratami... i dzis jest bardzo podobnie, bylo widac w ostatnia sobote w Toruniu podczas uroczystosci jak sie te  "nasze zloby" zjechali... Kempa-Samarytanka to nawet po podrozy zimnym samolotem nie odtajala,  a takze zwolennik eutanazji stary Morawiecki zawital...

... to rzeczywiscie jest wojna i rzeczywiscie nie wolno stac z boku.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DrWall 4 grudnia 2018 20:36
4 grudnia 2018 21:14

To chyba jest powiązane z wiadomością na S24 zatytułowaną przez administrację S24 następująco: "...Scheuring-Wielgus żąda usunięcia pomnika ks. Jankowskiego. Duchowny podejrzany o pedofilię"

Do tego słynny Krzysztof Luft z wpisem "Duchowny pławiący się w luksusie, obnoszący się nieprzyzwoitym bogactwem" - a dalej oczywiście o "pedofilii", tak jakby "pedofil mógł być tylko bogaty", a przecież w więzieniach siedzą murarze i bezrobotni.
Krzysztof Luft do 1998 pracował jako prezenter telewizyjny a w latach 1999-2001 był rzecznikiem prasowym rządu Jerzego Buzka.

Czyli, jak to mówią, "cała seria przypadków".

 

https://www.salon24.pl/newsroom/916215,scheuring-wielgus-zada-usuniecia-pomnika-ks-jankowskiego-duchowny-podejrzany-o-pedofilie

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 21:20

Zapomniałam, zbliża się 13 grudnia. Komuchy muszą to jakoś uczcić.

PS.Towarzyszka księżniczka Moniczka przenosi się do willi tatki, co to wykupił z bonifikatą (70 czy 80%) od wojska a wojsko wcześniej dostało od tych, co "znacjonalizowali" jakimś porządnym ludziom. Przecież nie będziemy gadać o takich przyziemnych sprawach. Na przykład o tym, czy to prawda, że mąż pani Wałęsowej wygrywał w totolotka.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
4 grudnia 2018 21:29

" Pytanie brzmi – kto zajmował się deprawacją polskiej młodzieży w czasach intensywnego nasilenia się tych wszystkich oaz i pielgrzymek. Ja wiem skądinąd, że stopień tej deprawacji był zauważalny, może nie znaczny, ale zauważalny, bo rozmawiałem kiedy z kilkoma osobami, które nawet tego nie próbowały ukryć. Nie wiem jednak skąd one się wzięły i kto ukształtował ich psychikę. Na pewno nie byli to młodzi księża."

Dokładnie, to jest dobre pytanie. To jest w ogóle sprawa dosyć złożona, bo nie tylko ci zadaniowani deprawatorzy wysłani "na odcinek" gmerali w psychice tych osób.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @byczeq 4 grudnia 2018 15:47
4 grudnia 2018 21:40

Aaaa,znalazłem ..''.Oligofrenie je porucha intelektu projevující se jeho nevratným snížením.''

zaloguj się by móc komentować

kazef @pink-panther 4 grudnia 2018 21:14
4 grudnia 2018 22:31

"Słynny Krzyztof Luft" - nienawistny wróg Kościoła - bardzo jestem cięty na niego, bo to wyjątkowy niegodziwiec. Szczególnie zajadłego występowania K. Lufta przeciwko koncesji dla TV Trwam nie bedę nawet wspominał.

Jego ojcem jest prof. Stanisław Luft, reumatolog związany m.in. z Instytutem Reumatologicznym  i długoletni, potem honorowy czlonek KIK w Warszawie (siedlisko udeckiej "elity"). Równolegle do pracy lekarza prowadził przez 55 lat wykłady z medycyny pastoralnej w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Tu przerywam... resztę trzeba sobie dośpiewać. Lekarz robiący karierę w czasach komuny, pokonujący kolejne szczeble kariery medyczno-akademickiej i do tego wsadzony na 55 lat do obsługi seminarium. Bez zgody komunistycznej władzy z pewnością się nie obeszło, a przez te 55 lat musiał różne rzeczy widzieć i obserwować...

Synów miał 2: Krzysztofa i Bogumiła.

Krzysztof został powołany 7 lipca 2010 (tuż po Smoleńsku) na członka KRRRiT z rekomendacji rezydenta Belwederu, p.o. prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Bogumił Luft w latach 1993-1999 był ambasadorem RP w Rumunii powołany na stanowisko przez min. Skubiszewskiego (SB o TW Kosk K.Skubiszewskim: udziela chętnie i wyczerpujących informacji bez względu, czy dotyczy to jego znajomych, czy też bliskich członków rodziny). Poprzednikiem Bogumiła Lufta na stanowisku ambasadora w Rumunii był…. Zygmunt Komorowski, ojciec Bronka... W 2010 Bogumiał otrzymał nominację na ambasadora RP w Mołdawii od ... Bronisława Komorowskiego, tymczasowo wykonującego obowiązki prezydenta RP...

Od 2012 r. Bogumił już nie jest amasadorem, nie wiem co teraz robi. Czasem gada w TOK FM.

Stanisław Luft dostał od Komorowskiego w 2013r. Krzyż Komandorski OOP. Widać szczególną więź rodziny Luftów z rodziną Komorowskich. Tak to się nad Wisłą przeplatają losy różne i rózne interesy. Różne, ale czy aby polskie?

 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @lchlip 4 grudnia 2018 14:10
4 grudnia 2018 22:31

To może wyręcz Michnika i zrób reportaż wcieleniowy. 

Za to nawet nagrodę można dostać.

 

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @stanislaw-orda 4 grudnia 2018 22:42
4 grudnia 2018 22:54

To byłoby bez znaczenia, gdyby nie był tak podłym premierem:))) Niespecjalnie zwracam uwagę na wyznanie urzędnika w służbie państwa, bo i komunistom przez nieuwagę i niechcący udało się zrobić parę dobrych rzeczy, ale w przypadku Buzka - to jego "premierowanie"  jest  wstydem dla jego wyznania i dla - narodowości, z której się wywodzi. On podobno z Niemców jest.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 4 grudnia 2018 21:09
4 grudnia 2018 23:01

Nawet "zwolennik eutanazji" senator Morawiecki raczył był zawitać? A święcona woda go nie poparzyła przypadkiem?:))) Oni wszyscy muszą pielgrzymować do Ojca Dyrektora raz do roku, żeby sobie zdjęcie zrobić na kampanię wyborczą. Bo inaczej ciemne katoliki mogą zagłosować na jakichś "niegodnych narodowców" albo na coś jeszcze gorszego:)))

Ciekawi mnie, czy ktokolwiek ze środowiska "S" z Trójmiasta - publicznie zabierze głos w obronie śp. Księdza Jankowskiego. Na razie "bohater Borowczyk" czy jak on się tam nazywa, już znalazł się na posterunku obok tych, co twardo stoją na gruncie obrony katolików przed księżmi.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kazef 4 grudnia 2018 22:31
4 grudnia 2018 23:05

Jak to mówią: rodzinka, jak się patrzy. Ja pamiętam jak on się zachowywał w czasie marszów w sprawie przyznania koncesji Telewizji Trwam. Agresywny był ponad wszelkie wyobrażenie.  A rodzina tzw. katolików koncesjonowanych tylko pan Krzysztof pospieszył się z ujawnieniem swoich prawdziwych uczuć względem KK i jakoś go "wywiało". Przynajmniej od publicznego korytka. Zapewne ci, którym służył ładnie go zaopatrzyli, więc krzywdy nie ma ale służbę ma i jak jest "hasło", to on musi krzyknąć "odzew":)))

zaloguj się by móc komentować

kazef @pink-panther 4 grudnia 2018 23:05
4 grudnia 2018 23:12

Zażyłość z Komorowskim i zajmowane, koncesjonowane stanowiska w aparacie III RP świadczą o czymś bardzo złym. "Rodzinka jak się patrzy" to pobłażliwe określenie, nieprzystające do "zasług" Luftów.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kazef 4 grudnia 2018 23:12
4 grudnia 2018 23:20

"Rodzinka jak się patrzy" to określenie - szydercze. To są przypadki tzw. agresywnej służalczości i dennego oportunizmu.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 4 grudnia 2018 12:10
4 grudnia 2018 23:34

Tzw. "burdelowiec" z mieszkaniami za dolary postawiono w samym środku Wrzeszcza. Mówiło się, że za te dolary mieszkania w nim wykupiły panie prostytucje. /"Pani prostytucja" - to cytat ze znajomego, subtelnego artysty malarza, który nie używa wyrazów :)/

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 4 grudnia 2018 23:01
4 grudnia 2018 23:50

Dokladnie tak samo pomyslalam...

... i powiedzialam do mojej mamy, ze ta BANDA... "lepszej zmiany"  musi sie pokazac... premier ex-doradca Tuska... Kempa, Ziobro... i cale to krecie towarzycho sprzed lat, te rozne "spindoktory"  bielany, kaminskie... serce mi sie krajalo z RZalu za nieobecnym sierzantem Danielsem, rozkoHanym w Polsce... i RM...

... a niby kto ma sie odezwac... Gwiazdy, Wyszkowski... Walesa... a moze senior Morawiecki z solidarnosci walczONcej... zwolennik eutanazji  ??? 

Wszyscy oni  NA  SMIETNIK  historii... i ten ostatni "bohater Borowczyk" tez  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 4 grudnia 2018 23:05
4 grudnia 2018 23:54

Dokladnie tak...

... musi krzyczec "odzew"... on, a jak jego zabraknie to synusie bedo krzyczec... taka to u nich lajdacka i szmaciarska powinnosc  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 4 grudnia 2018 22:54
5 grudnia 2018 00:32

Musimy zrozumiec ze Niemcy na rozne sposoby usiluja sie do nas dobrac. Czasami wysylaja ludzi z tzw. "aktion direkt", oni maja takie ladne stalowo-zielone mundury szyte przez firme Hugo Boss, czasami w wersji soft, przysylaja ludzi ktorzy nam nieba gotowi sa przychylic w imie wspolnej Europy.

Niestety, zdarzaja sie wpadki czasami, gdy przysylaja nidorozwinietych. Przeciez wystarczy popatrzec na twarz pana Jerzego Buzka. On nawet nie musi nic mowic.

zaloguj się by móc komentować

papinka @pink-panther 4 grudnia 2018 22:54
5 grudnia 2018 01:00

Buzek ponoc z bardzo dobrej ewangielickiej rodziny z zaslugami dla Polakow na Slasku.  Insynuujac mu niemieckosc pzrekracza Pani pewne linie przyzwoitosci. Nie pierwszy raz zreszta.  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 5 grudnia 2018 00:32
5 grudnia 2018 01:57

To jest klasyczny życiorys "cierpiącego w czasach komunizmu": po studiach inżynierskich doktorat w 1969, zaraz potem staż w Cambridge i w 1979 - habilitacja. Jeśli nie był członkiem PZPR, to jeszcze gorzej, bo to oznaczało "głębsze zaangażowania". I taki "oddany chemii inżynierskiej" poświęcił się i został politykiem. I akurat za jego rządów - trzeba było negocjować wejście do UE. Jak wynegocjowane - to widać na każdym kroku:)))

No ale jego tatko urodzony w 1909 r. ma taką historię okresu 1939 - 1945 i nieco dalej  wg docenta wiki: "... Po wybuchu II wojny światowej  wyjechał do Śmiłowic   na Zaolziu (Śląsk Cieszyński), gdzie urodził mu się syn Jerzy, późniejszy premier (1997-2001) i przewodniczący Parlamentu Europejskiego (2009-2012). Po zakończeniu wojny powrócił wraz z rodziną do Chorzowa . Pracował w Zjednoczeniu Energetycznym w Katowicach , jako dyrektor techniczny Zakładu Sieci Elektroenergetycznych w Gliwicach....".

Ciekawa historia okupacyjna:))) A po wojnie od razu - za Stalina - dyrektor.  Robi się coraz ciekawiej.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @papinka 5 grudnia 2018 01:00
5 grudnia 2018 02:07

Nie wiedziałam, że "niemieckość" to jakaś niezasłużona obelga.
PS. Co do "zasług rodziny" to na początek chętnie się dowiem, co w okresie 1939 - 1945 r. porabiał tatko pana profesora Jerzego - pan Paweł Buzek, o którym wiadomo tyle, że "w 1939 r. wyjechał na Zaolzie" a w 1945 r. "powrócił do Chorzowa". A jak wrócił, to komuniści go zrobili dyrektorem. A nie wywieźli na białe niedźwiedzie jak kilka tysięcy śląskich górników.

PS2. Proszę sobie darować uwagi o braku przyzwoitości, bo ja jestem potwornie gruboskórna i nie robią na mnie wrażenia żadne wycieczki osobiste.

zaloguj się by móc komentować

papinka @pink-panther 5 grudnia 2018 02:07
5 grudnia 2018 03:38

"chętnie się dowiem" - dla chetnego nic trudnego. Niech sie Pani dowie. Na wikipedii swiat sie nie konczy.  Ale poki Pani nie wie, moze niech przytemperuja swoje insynuacje. 

"tatko"  - zauwazylem, ze lubi Pani kanajacko protekcjonalny ton czego pzrykladem jest to slowo.  Czy to jest moze regionalizm?  Zapewne Pani nie pozwalalaby aby ktos tak mowil o Pani ojcu, no chyba, ze mial podejrzana przeszlosc, czego nie wiemy.

"komuniści go zrobili dyrektorem" - a kto Pania zrobil studenka SGPIsu? Niech mi Pani nie mowi, ze to byl zwykly egazamin.

"nie wywieźli na białe niedźwiedzie jak kilka tysięcy śląskich górników"  - a czy ten Pan byl gornikiem?   Co robic z ponad milionem Slazakow, ktorych nigdzie nie wywieziono?  Moze powinna Pani ich wszystkich zlustrowac. 

"o braku przyzwoitości, bo ja jestem potwornie gruboskórna" - Dobrze, ze ma Pani gruba skore ale to nie zwalnia od przyzwoitosci.   Ktos sobie zadal troche trudu aby Pania zlustrowac.  Nawet to sie dobrze czyta gdyz jest to dosc dokladny pastisz wikipedycznej metodologii polaczonej z insynuologia absolutna, ktora Pani tak bez umiaru lubi sie bawic:

https://pinkpantherwatch.wordpress.com/2017/07/28/first-blog-post/

https://pinkpantherwatch.wordpress.com/2017/07/29/zyciorys-krystyny-murat-z-encyklopedii-solidarnosci/

https://pinkpantherwatch.wordpress.com/2017/07/29/czerwona-ekonomistka/

https://pinkpantherwatch.wordpress.com/2017/07/29/4-bronislaw-geremek-stawia-na-czerwona-mlodosc-pani-krysi/

https://pinkpantherwatch.wordpress.com/2017/07/29/6-zycie-po-jaruzelu-krysia-trafia-do-elity-iii-rp/

Tu kilka fragmentow, ktore moglyby wyjsc spod Pani piora:
 

Pierwsze co się rzuca w oczy to to, że pani Krysia jest jeszcze jedną osobą z biogramem w polskim internecie, która nie ma ani ojca i matki, nie mówiąc o dziadkach.

O jej rodzinie nie ma nic. Jedno wielkie zero. Skąd się rodzice wzięli, co robili podczas wojny i po wojnie. Jakie było nazwisko panieńskie matki. Gdzie rodzice należeli po wojnie, z czego żyli. Nic. Tak samo nic o dziadkach. A przecież wszystko to są rzeczy, które samą panią Krysię bardzo interesują w biogramach innych ludzi. Nawet można powiedzieć, że niesamowicie pasjonują. A tutaj ona sama wygląda jakby spadła do stalinowskiej Polski z księżyca. Albo jakby była znajdą ze stalinowskiego sierocińca.

Pani Krysia jak tylko się urodziła, to zaraz poszła na studia.

Pani Krysia widocznie była dziewczynką nietypową, bo poszła na ekonomię i w dodatku na jedną z najbardziej czerwonych i partyjnie pilnowanych uczelni w PRL, jaką był SGPiS, czyli Szkoła Główna Planowania i Statystyki. Wiadomo przecież, że kto planuje i kontroluje statystykę ten ma realną władzę. I nie po to kształci sobie pomocników, żeby trafiali mu się tam jacyś przypadkowi ludzie, z niesprawdzonych środowisk.

Dlaczego maturzystka Krysia poszła na SGPiS nie wiadomo. Może ktoś ją namówił.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 03:38
5 grudnia 2018 07:00

He he, stalinięta kontratakują. Jednak nic biedaki nie znaleźli bo PP nie była w związku komunistów maoistów jak duża część brukselki :P

Co do SGPiS to zapis PZPR był na HZ (handel zagraniczny) na innych wydziałach studiowali normalni więc pudło.

Pantero +2 punkty :-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 03:38
5 grudnia 2018 07:00

Widać chyba jakiś młody jesteś :P

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @papinka 5 grudnia 2018 03:38
5 grudnia 2018 07:09

Ja mówię o swoim nieżyjącym już ojcu tatko. No, ale ja jestem rzeczywiście z odpowiedniego środowiska. A teraz ty powiedz dlaczego ci to przeszkadza. 

zaloguj się by móc komentować

glicek @papinka 5 grudnia 2018 01:00
5 grudnia 2018 07:12

Buzek ponoc z bardzo dobrej ewangielickiej rodziny

A czym się wyróżnia zła ewangelicka rodzina na Śląsku? ;)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 5 grudnia 2018 01:57
5 grudnia 2018 07:27

to była polityka tzw. zapisów; do konca komuny i do dziś to jest wszczepione w aparat [tzw. zasób kadrowy msw];- w latach 80-tych jako student nie moglem dostac paszportu i wezwal mnie rektor 'panie kolego wy sie nie udzielacie, no wiecie..' odparlem 'przecież dwa fakultety, konferencje, ect ..' 'no nie o to chodzi' podziękowałem za to nie o to chodzi i wyszedlem bez paszportu, paszport zalatwilem sobie później przez 'prywaciarzy', w 1998r. zabrali mi paszport i odzyskałem dopiero w 2018r.; większość obywateli RP nie wie gdzie żyje i nie chce wiedzieć

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @papinka 5 grudnia 2018 03:38
5 grudnia 2018 08:33

No jestem pod wrazeniem. Tylko mnie to utwierdza w przekonaniu jak strasznie Wam Pantera nadepnela na wszelkie mozliwe odciski:) Oby tak dalej.

Ktos zalozyl specjalnie blog, zeby sie "odwijac". Wow!!

zaloguj się by móc komentować

bendix @jestnadzieja 5 grudnia 2018 08:33
5 grudnia 2018 08:41

Prawda? ;-) Jacyś kiepscy śledczy jednak, nic nie znaleźli biedacy.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @papinka 5 grudnia 2018 03:38
5 grudnia 2018 09:37

Co do SGPiS to zapis był na HZ, ale też nie do końca. W związku z wyżem demograficznym koło roku 1972  radykalnie zwiększono liczbę miejsc na wszystkich wydziałach, tak więc i z ulicy można było się dostać, pod warunkiem dobrej noty na egzaminie a przy gorszej proponowano ekonomikę turyzmu na wydziale ekonomiczno-społecznym.

zaloguj się by móc komentowaćpapinka @gabriel-maciejewski 5 grudnia 2018 07:09
5 grudnia 2018 10:28

Przyznam sie, ze zdrobnienia "tatko" nie znalem.   Dlatego zapytalem czy to jest jakis regionalizm.  Teraz sprawdzilem u Doroszewskiego, ze to slowo jest i bylo od dawien dawna.  Oczywiscie wobec wlasnych rodzicow uzywamy zdrobnien, ale mnie razi uzywanie zdrobnien wobec osob trzecich, nam obcych, gdyz wtedy to ma tylko jeden cel, ktory stoi po przeciwnej stronie od okazywania czulosci czy szacunku.   Gdy PP pisze "tatko" to dokladnie wiemy jakie emocje imputuje i przemyca. 

zaloguj się by móc komentować

papinka @glicek 5 grudnia 2018 07:12
5 grudnia 2018 10:31

Co podraznilo ciebie w tym zdaniu "Buzek ponoc z bardzo dobrej ewangielickiej rodziny"?

 

zaloguj się by móc komentować

papinka @bendix 5 grudnia 2018 08:41
5 grudnia 2018 10:36

kiepscy śledczy jednak, nic nie znaleźli biedacy

Dokladnie o to chodzilo. To nie chodzilo o to aby cos znalezc na PP.    To jest pastisz na jej wredna insynuologie, ktora namietnie stosuje.  Czasami cos sie jej trafi ale naogol to sa wlasnie tylko insynuacje bo tez nic nie potrafi znalec biedaczka. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @papinka 5 grudnia 2018 10:28
5 grudnia 2018 10:36

"Przyznam sie, ze zdrobnienia "tatko" nie znalem."

Czy Polski jest twoim drugim językiem?

zaloguj się by móc komentować

bendix @ewa-rembikowska 5 grudnia 2018 10:11
5 grudnia 2018 10:41

Oczywiście. Nawet większy teren.

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 10:36
5 grudnia 2018 10:43

"komunistów maoistów"

Może do tego się odniesiesz? ;-)

 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @papinka 5 grudnia 2018 10:36
5 grudnia 2018 11:36

"na ogół"  to pantera  trafia w punkt, natomiast  insynuacji dotychczas nie dostrzegłem

zaloguj się by móc komentować

papinka @DrzewoPitagorasa 5 grudnia 2018 10:36
5 grudnia 2018 11:37

Czy Polski jest twoim drugim językiem?

W jezyku polskim slowo tata jest pierwotne.  Slowo tato pojawilo sie pozniej bo przyszlo z Kresow.  U Mickiewicza jest "Tato nie wraca."   Wiekszosc ludzi, ktorych polski jest pierwszym jezykiem jesli uzywa wersji tato to w innych przypadkach nadal uzywa deklinacji wersji tata, gdyz prawidlowa deklinacja wersji tato jest troche dziwna dla ucha.  A ja to wiem nie dlatego, ze j. polski jest moim pierwszym jezykiem a dlatego, ze wlasnie znalazlem w internecie.

A tatko jest zdrobnieniem.  Zdrobnienia sa czesto prywatne i intymne i moga sie roznic od rodziny do rodziny.  Twoje zalozenie, ze tatko powinno byc powszechnie znane, moze swiadczyc o pewnym prowincjonalizmie z twoje strony, o ktory ciebie nie posadzam, gdyz sadze, ze napisales to co napisales dlatego, ze chciales byc troszke zlosliwy a nie koniecznie logiczny.    

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 4 grudnia 2018 22:54
5 grudnia 2018 11:42

To było w kontekście "bojkotowania" przez instytucje państwowe za jego premierostwa wszelkich inicjatyw X. T. Rydzyka.

Moim zdaniem opcja "religijna" polityków zawsze  miała i ma  znaczenie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @papinka 5 grudnia 2018 03:38
5 grudnia 2018 12:00

Pani tu chyba przyszła z jakąś "misją", nieprawdaż?:)))

 

zaloguj się by móc komentować

papinka @gabriel-maciejewski
5 grudnia 2018 12:10

Powinna Pani czesciej uzywac przyslowka chyba w swoich tekstach ale nigdy nie laczyc z partykula nieprawdaz.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stanislaw-orda 5 grudnia 2018 11:42
5 grudnia 2018 12:14

Też mam takie podejrzewnie. Ostatecznie katolicy tzw. ostentacyjni są zawsze - bocznikowani. A już "legion X. Rydzyka" to jest tolerowany z zaciśniętymi zębami.:)))

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 12:10
5 grudnia 2018 12:18

Nie powinna. Pani misja jest widoczna gołym okiem. Nie odpisała Pani na żaden mój merytoryczny zarzut.

Przyszła tu Pani robić tylko zamęt właśnie przy użyciu konstrukcji typu "chyba"

Mam nadzieję że to się szybko skończy.

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 12:10
5 grudnia 2018 12:22

"W jezyku polskim slowo tata jest pierwotne.  Slowo tato pojawilo sie pozniej bo przyszlo z Kresow.  U Mickiewicza jest "Tato nie wraca."   Wiekszosc ludzi, ktorych polski jest pierwszym jezykiem jesli uzywa wersji tato to w innych przypadkach nadal uzywa deklinacji wersji tata, gdyz prawidlowa deklinacja wersji tato jest troche dziwna dla ucha.  A ja to wiem nie dlatego, ze j. polski jest moim pierwszym jezykiem a dlatego, ze wlasnie znalazlem w internecie."

Tu jest przykład Pańskiego (znalazłem) rozbijactwa. Chce Pan sprowadzić każdą merytoryczną dyskusję do poziomu ścieku oczywiście używając pseudo inteligenckich wrzutek. Merytoryczne tematy omija Pan szerokim łukiem.

To klasyczny przykład trollingu na który tutaj sobie nikt na dłuższą metę nie pozwoli.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 5 grudnia 2018 10:55
5 grudnia 2018 12:24

To nie o to chodzi. To "ujawnienie strasznych tajemnic blogera PP"  pojawiły się po notce na temat genealogii pani Zofii R. (częściowej genealogii, bo inny kolega dodał gałąź od strony mamusi) i sędziego Strzembosza.  Komuś korona z głowy spadła bo  "jesteśmy za wolnością słowa ale nie do tego stopnia":))) 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @pink-panther 5 grudnia 2018 12:14
5 grudnia 2018 12:25

Ich wpisy czyta sie jak Krytykę Polityczną.. Wykazują sie swoją specyficzna retoryką. Oni sa na froncie walki :)

zaloguj się by móc komentować

papinka @bendix 5 grudnia 2018 10:43
5 grudnia 2018 12:25

"komunistów maoistów"

Może do tego się odniesiesz? ;-)

Nie wiem jak sie mam do tego odniesc?  Chyba jest jasne, ze te teksty "lustrujace" PP nie lustrowaly jej, ale wysmiewaly jej metodologie "badawcza" i jej styl pisania uzywajac publicznie dostepnie danych o niej jako ilustracji.   Ale skoro tu ktos podniosl sprawe czy PP nalezala do "komunistów maoistów" to droga jest otwarta. Zlustruj ja. Czy PP nalezala do TPPR, ZMS, SZSP, PZPR i kto z jej rodzenstwa, rodzicow i dziadkow nalezal do podobnych instytucji tego nie wiemy. Ale mnie to nie interesuje. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 5 grudnia 2018 12:24
5 grudnia 2018 12:27

Bardzo możliwe. Ja tylko te notki pokazałem w opozycji do tego:

"kiepscy śledczy jednak, nic nie znaleźli biedacy

Dokladnie o to chodzilo. To nie chodzilo o to aby cos znalezc na PP.    To jest pastisz na jej wredna insynuologie, ktora namietnie stosuje.  Czasami cos sie jej trafi ale naogol to sa wlasnie tylko insynuacje bo tez nic nie potrafi znalec biedaczka. " z 10:36 dzisiaj :-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 12:25
5 grudnia 2018 12:29

Tego specjalnie nie zauważyłeś: "... jak duża część brukselki..." ?

To bardzo ciekawe :-)

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 12:25
5 grudnia 2018 12:31

Twój trolling polega na tym że celowo udajesz że nie rozumiesz że PP nie jest politykiem!

zaloguj się by móc komentować

papinka @bendix 5 grudnia 2018 12:22
5 grudnia 2018 12:35

Ja ci odplacilem pieknym za nadobne, za twoja zlosliwosc gdzie imputowals mi, ze jezyk polski nie jest moim jeykiem czy cos takiego.  Czy ten twoj komentarz o moim jezyku byl przykladem "merytorycznej dsykusji,"  ktora ja rzekoma "sprowadzilem do scieku" edukacyjnym tekstem o deklinacji slow tata i tato.  Chyba tracisz nerwy.  

 

zaloguj się by móc komentować

papinka @bendix 5 grudnia 2018 12:31
5 grudnia 2018 12:43

Twój trolling polega na tym że celowo udajesz że nie rozumiesz że PP nie jest politykiem!

Ty ciagle nie lapiesz. Poza tym naduzywasz slowa trolling.  Nikt PP nie lustruje. PP jest krytykowana jako autor tekstow, za jej metodologie "badawcza" i jej insynuacyjny styl.

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 12:35
5 grudnia 2018 12:45

Pudło. Czytaj dokładniej.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Draniu 5 grudnia 2018 12:25
5 grudnia 2018 12:47

Ja czuję pewien dyskomfort jedynie dlatego, że jest trollowana notka z mojego powodu. Z mojego punktu widzenia ten atak jest przeciwskuteczny.  Bawimy się na tym portalu doskonale od już jakichś 2 lat, trzymając się zasady dyskusji merytorycznej  i unikania wycieczek osobistych. Wszyscy są grzeczni.Aż nagle pojawia się ktoś i zaczyna ataki personalne, nie zwracając uwagi na to, że trolluje notkę. Ta osoba jest tu od niedawna i nie tyle usiłuje stawiać mnie do pionu moralnego, co usiłuje - się kłócić. Zaczepialska taka:))) Ale to chyba jest pan a nie pani.

Przeprowadzanie namiętnej obrony Buzka, którego rząd przyspieszył rozwalanie górnictwa węgla kamiennego na Śląsku, co doprowadziło do pauperyzacji tysiące  śląskich rodzin i do wielu nieszczęść - jest po prostu kuriozalne. 

W swoim czasie zajmowałam się kontrolą jego zjawiska, więc wiem, że kilku inicjatorów i organizatorów tej demolki powinno było znaleźć się w kazamatach na ładnych parę lat. Ale oczywiście pozostali na wolności, podobnie jak inni mniej znani beneficjenci, którzy teraz należą do miejscowych klubów golfowych.

Tam było zatapianie szybów,wysadzanie kominów,  kombinacje na handlu kombajnami górniczymi ( 5-20 mln zł sztuka), wyrzucanie całych skrzyń z dokumentami osobowymi potrzebnymi do naliczenia emerytury - w błoto, nie mówiąc o sprzedaży majątku górniczego a nawet całych kopalń - za przysłowiowe frico.  I on w tym tkwił. Nie sam, tam była cała gromada różnych "śląskich profesorów dobrych towarzyszy", ale niektórzy liderzy związkowi po tej operacji zaczęli jeździć mercedesami 600. Wszystko było robione "legalnie", bo z wysokości "decyzji rady ministrów", więc nikogo nie da się złapać za rękę bez woli politycznej. A takiej nie było.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 5 grudnia 2018 12:14
5 grudnia 2018 12:48

Tolerowany jest tylko tam, gdzie nie można zastosować innej opcji lub inna jest doraźnie "politycznie" nieopłacalna.

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 12:43
5 grudnia 2018 12:48

Większości ta metodologia jak widać pasuje. Tobie nie pasuje z nieznanych nam powodów. Podałem linki do dwóch notek i zero komentarza co Ci tam w metodologii nie pasuje. Jak rozumiem PP powinna się umówić na wywiad i autoryzację.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stanislaw-orda 5 grudnia 2018 12:48
5 grudnia 2018 13:02

Czyli mamy do czynienia z tzw. demokracją ograniczoną. Katolicy stanowią najmarniej jakieś 75% wyborców, ale nie mogą aspirować do stanowisk decyzyjnych w państwie. A jeśli znajdą się na takich stanowiskach, najczęściej aby ugasić jakiś pożar, to się ich potem ostentacyjnie usuwa w "stylu obraźliwym". Zjawisko ma już kilka ładnych lat, ale nie może być inaczej, skoro jest duży wysyp różnych "lóż" a także można już zauważyć tworzenie się "nowych starych rodów" z korzeniami jeszcze w PKWN. Na co zwrócił uwagę w stylu żartobliwym pan redaktor Michalkiewicz.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 5 grudnia 2018 13:02
5 grudnia 2018 13:10

Po prostu wyrysowano nam dozwolone granice "transformacji" . A tzw. politycy desygnowani kazdorazowo w skład  "rządu warszawskiego" zobligowani są do ich pilnowania. Gdy pojawiaja sie obawy  że będa chcieli zmienić owe granice, to się wcześniej ich wymienia (casus Szydło, Szyszko i kilka innych "casusów").

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stanislaw-orda 5 grudnia 2018 13:10
5 grudnia 2018 13:43

Tego rodzaju mało finezyjna "polityka personalna" jest bardzo wrażliwa na krytykę. Ciekawe jest to, że w zasadzie nie ma reakcji na ataki ideolo wobec pewnych pomysłów i decyzji politycznych ale wyciąganie drzewek genealogicznych tzw. autorytetów moralnych - wywołuje coś na kształt "białej gorączki". Czyli rzeczywiście - "dozwolone granice transformacji" zostały kiedyś wyrysowane i uzgodnione a kto się wychyla to jest bocznikowany politycznie, czasem mało finezyjnie (badanie odporności elektoratu na "obelgę") a z kolei tzw. opinia publiczna jest  bacznie monitorowana, co widać na przykładach utrudniania  życia takim ciekawym  publicystom i historykom jak pan Leszek  Żebrowski czy redaktor Stanisław Michalkiewicz.
Na ich miejsce usiłuje się "zainstalować" różnych "guru", im radykalniejszych, tym lepiej, byle tylko przekaz konserwatywnej strony opinii publicznej był rozproszony a więc - nieważny.

Ten portal z kolei jest albo zamilczany, albo określany jako "grupa wyznawców tego dziwaka Coryllusa". Ale skoro na portalu pojawiają się informacje, których nie można znaleźć gdzie indziej i w dodatku wydawane są książki i kwartalnik - to sprawa robi się poważniejsza. W sensie: niebezpieczniejsza dla zarządzających rynkiem treści.   Więc portal nie będzie zostawiony w spokoju. Ale to chyba dowód na sukces.

zaloguj się by móc komentować

papinka @pink-panther 5 grudnia 2018 12:47
5 grudnia 2018 13:52

Przeprowadzanie namiętnej obrony Buzka...jest po prostu kuriozalne. 

Gdybym bronil Buzka byloby to rzeczywiscie kuriozalne.  Ja jedynie napisalem to:

Buzek ponoc z bardzo dobrej ewangielickiej rodziny z zaslugami dla Polakow na Slasku.  Insynuujac mu niemieckosc pzrekracza Pani pewne linie przyzwoitosci. Nie pierwszy raz zreszta.

Na tym koncze komentarze w tym watku.

zaloguj się by móc komentować

bendix @papinka 5 grudnia 2018 13:52
5 grudnia 2018 13:56

"Na tym koncze komentarze w tym watku."

Nareszcie. Żegnam ozięble.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 5 grudnia 2018 13:43
5 grudnia 2018 14:00

Ale to chyba dowód na sukces.

Z cala pewnoscia.

zaloguj się by móc komentować

byczeq @DYNAQ 4 grudnia 2018 21:40
5 grudnia 2018 15:26

Dowcipnie, ale może być niezbyt precyzyjnie odczytane przez żądnych wiedzy. Tym polecam raczej psychiatrę kliniczną.

zaloguj się by móc komentować

byczeq @pink-panther 4 grudnia 2018 17:13
5 grudnia 2018 15:38

Wpis mój był sugestią, iż małpie nic o Sokratesie. Też tak mam. Przypominam i na swą skromną miarę wskazuję, teraz dowcipnie, impordelabilia ontologiczne. Tylko czasami się zastanawiam: Po co ci to Maciuś, po co,i co we mnie jest takiego, iż ten przymus mam.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @byczeq 5 grudnia 2018 15:38
5 grudnia 2018 17:22

Wielu sobie stawia takie pytania, ale czasami człowiek działa pod wpływem impulsu:))) Często daje to lepsze efekty niż głębokie przemyślenia i szczegółowe kalkulacje. Pozdrawiam serdecznie.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @lchlip 5 grudnia 2018 18:07
5 grudnia 2018 18:21

Po prostu oni, jak Józef Stalin, chcieliby "zarządzać Kościołem'. Aż do zaduszenia na śmierć. Dlatego każdy kapłan czy zakonnik, który przyciąga wiernych jakimś rodzajem charyzmy, jest traktowany jak "wróg cywilizacji", nawet a może zwłaszcza - po śmierci, kiedy nie może bronić swojej sprawy i dobrego imienia.
To tak jak z Jezuitami i krzyżowcami.  Rozprawiali się z wrogami cywilizacji łacińskiej, więc wg standardów rewolucji francuskiej - dlatego też w nauczaniu historii - występują wyłącznie jako "czarne charaktery".

Z tym, że akurat nadredaktor wyczerpał już dawno swój "kapitał moralny i intelektualny", więc jego zdanie nie ma znaczenia.

No ale ma zadania i musi je wypełniać. Pan każe, sługa musi.  A kogo wezmą na celownik, to sprawa drugorzędna. Film "Kler" pokazuje, że "nie ma niewinnych księży", tak jak opowieści Grossa, Engelking czy Grabowskiego sprowadzają się do tezy, że "nie było niewinnych Polaków".

zaloguj się by móc komentować

qwerty @lchlip 5 grudnia 2018 18:07
5 grudnia 2018 18:33

a kto sie jeszcze jakimś tam Michnikiem dziś przejmuje, ot, fetor historii nadaje

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 5 grudnia 2018 17:22
5 grudnia 2018 18:36

ale skutecznością epatuje maksyma T.Talowskiego na elewacji jego dzieła tj. kamienicy ul.Retoryka w Krakowie "Myśl długo działaj szybko"

zaloguj się by móc komentować

qwerty @papinka 5 grudnia 2018 13:52
5 grudnia 2018 18:37

ojej, więcej, więcej, więcej

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 5 grudnia 2018 18:21
5 grudnia 2018 18:41

Dokładnie o zarządzanie Kościołem chodzi. W latach Solidarności nasz wikary,  bardzo znany i zasłużony dla stanowiska mocno był oczywiście naciskany przez ,,opiekę,,.. 

Uczył religii  , wtedy jeszcze w salach dolnego kościoła  . Przy wielkich talentach do organizacji  , lekcji prowadzić nie umiał. Wiem , bo uczył też moje dziecko. .dzieci to nie słuchały a środowisko trudne  wykorzenione z swoich wsi. ..

Kościół nowy , dorobił się ledwie przyjaznego otoczenia.  Nasz wikary wzywał nas na wywiadówki i grzmiał do rodziców , nie do dzieci  ! :))

Ja się dopiero wtedy tak naprawdę dowiedziałam gdzie mieszkam. .co za ludzie w koło. 

I teraz jesienią miła pani opowiedziała mi ze wtedy to i ona chodziła na te lekcje. .I ma traumę do dziś,  tzn ona dość szczegółowo się zwuerzała...

...wynikło z tego ze ksiądz choć bez talentów dydaktycznych,  był OK co ja i tak wiedziałam. 

No ale kobieta ma traumę. Widocznie jej potrzebna. 

To było jeszcze przed filmem. .,nie wiem czy by sobie teraz coś nie dodała do doznanych krzywd . .Z biegiem lat można sobie wiele uroić. 

.

Co nie zmienia faktu, że niezależnie kto krzywdzi dziecko i jest to fakt a nie plucie. .ten ma być bezwzględnie ukarany.

.

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @papinka 5 grudnia 2018 12:43
5 grudnia 2018 18:41

'insynuacyjny styl'? to już życiorys jest insynuacją? to więzi rodzinno-ideologiczne są insynuacją?  to dialektyka już z obiegu wycofana na tym etapie? podać maila do Dukaczewskiego i umówić na spotkanie w kancelarii ...? metodologia? i badawcza? a cóż w niej niewłaściwego? 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 5 grudnia 2018 18:41
5 grudnia 2018 18:45

to się nazywa 'przejęcie struktury organizacyjnej' i w konsekwencji wklejenie do zasad działania własnych idei/metodyk/...; no i kasa, kasa, ...; onegdaj w Krakowie jeden z dziennikarzy ubolewał, że na tych nieruchomosciach Kościoła w centrum miasta to mozna by dużo wybudować - dla wielu środowisk to jest celem: przejęcie i kasa; ceny nie grają roli, dla kasy to jak aktorzy wszystko zagrają i w każdej 'sztuce'

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 5 grudnia 2018 12:00
5 grudnia 2018 19:08

To jest pan... pan papinek  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @papinka 5 grudnia 2018 12:43
5 grudnia 2018 19:13

Chyba TYLKO  przez pana jest krytykowana,  nieprawdaz  ?!?!?!

zaloguj się by móc komentować

lchlip @pink-panther 5 grudnia 2018 18:21
5 grudnia 2018 19:15

"...Dlatego każdy kapłan czy zakonnik, który przyciąga wiernych jakimś rodzajem charyzmy, jest traktowany jak "wróg cywilizacji"...."

To ks. Lemański?

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @papinka 5 grudnia 2018 12:43
5 grudnia 2018 19:16

Teraz doczytałam ze się tu jeszcze i coś innego sprzeczacie.

Panthera jest publicystka i owszem , ma swój styl. .ironiczny i z dystansem. .

Porusza się w tematyce niezbyt bezpiecznej. .pewne rzeczy  SUGERUJE czytelnikowi. .

Jeśli czasem coś jest nie tak z wnioskowaniem , to moxna konkretnie,  pid danym tekstem po prostu wskazać o co chodzi. 

 

Dopiero niedawno tak zrobiłam wskazując ze ktoś konkretny jedt postacią pozytywną. 

Im już. 

Panthera sobue to sprawdziła sama i zobaczyła w cxym rzecz.

Ale wskazałam konkret. I uznała fakt.

Czepianie się stylu jest ogolnikowe..

.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @qwerty 5 grudnia 2018 18:45
5 grudnia 2018 19:17

"...onegdaj w Krakowie jeden z dziennikarzy ubolewał, że na tych nieruchomosciach Kościoła w centrum miasta to mozna by dużo wybudować -...."

Wyburzyć kościół Mariacki?

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 5 grudnia 2018 18:45
5 grudnia 2018 19:20

Już od kilku lat nie śledzę krakowka. Jeżdżę do lekarza i uciekam 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 5 grudnia 2018 12:47
5 grudnia 2018 19:27

I teraz tez takiej woli nie ma  !!!

Bo jak to tak... kUlega  kUlege bedzie oskarzal albo  kUlezanke  ?!?!?!

Za to jest wola... cicha... BEZ  ZGODY  NARODU  na sciaganie do Polski  bidnyH  emigrantUF,  uHocUF i wszelkiego innego tego  popapranego etnosu... a potem  "sie pomaga"... "sie otwiera punkty Caritas'u"... "sie je wyswieca"... "sie integruje"  do  NICNIEROBIENIA...  a cala BANDA "na etatach" obslugujaca te  ZLODZIEJSKIE  WYNALAZKI  zyje sobie dobrze z  grantow i budzetowych polskich pieniedzy...

... i tak sie "kupuje"  m.in.  przyszly elektorat... gnebiac caly narod  !!!

Mordy pelne frazesow, a z HGW i reszta kryminalistow nie maja sposobu co zrobic i jak...

... i przylazi taki papinek i jeszcze sie tu rzuca jak wsza na grzebieniu... za  PRAWDE  !!!

BRAVO  Pani Panther'o...  PRAWDA  TO  SILA  !!! 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @qwerty 5 grudnia 2018 18:36
5 grudnia 2018 20:19

Zupełnie niezwykły architekt był ten pan Teodor Talowski. Utrwalał na swoich kamienicach myśli takie jak "Festina lente" (Śpiesz się powoli)". Efekt znakomitego programu kształcenia owczesnego systemu oświaty:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 5 grudnia 2018 18:41
5 grudnia 2018 20:21

Nie każdy nauczyciel ma talent pedagogiczny i nie każdy ksiądz. Ale przeciwko nauczycielom nie prowadzi się napastliwych kampanii a księża czasami trafiają na tzw. tereny misyjne. I wtedy obie strony mogą być bardzo sobą rozczarowane.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 5 grudnia 2018 19:08
5 grudnia 2018 20:22

To nie ma większego znaczenia, ale tak. Pan Papinek.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 5 grudnia 2018 19:15
5 grudnia 2018 20:23

On był długo suspendowany a teraz jego sytuacja jest zupełnie niejasna. Może potrzebuje pomocy dobrego psychologa albo i egzorcysty.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 5 grudnia 2018 20:21
5 grudnia 2018 20:30

Właśnie tak.  Ksiądz o którym mówię  znany i z ogromnymi zasługami . Legenda naszej historii . Ale musiałam o tym w rozmowie dopiero przypomnieć  , bo ta pani wolała pamiętać coś innego. 

Dzieciaki w większości dawały w kość okropnie.  Nie chcę wskazywać miejsca...bo...

Ale teren absolutnie misyjny 

.

I niestety powoli robi się ponownie misyjny  . Czasem tam jestem

.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @lchlip 5 grudnia 2018 19:17
5 grudnia 2018 20:39

A czy Ty widzieć kiedykolwiek Kraków? Ogrody przyklasztorne i przykościelne w centrum miasta?

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Paris 5 grudnia 2018 19:08
5 grudnia 2018 20:41

Patrzajta, papinek, a zdziwiony, ze forma "tatko" istnieje..

zaloguj się by móc komentować

Paris @jestnadzieja 5 grudnia 2018 20:41
5 grudnia 2018 21:12

Nie wiem gdzie sie Papinek uchowal, ze musial te forme sprawdzac az w slowniku Doroszewskiego... to sa wprost niepojete rzeczy.

zaloguj się by móc komentować

Boguska @pink-panther 5 grudnia 2018 12:00
5 grudnia 2018 21:58

Witam Pani Panther! Prosze o wiecej analiz.Jest Pani najlepsza.Pozdrowienia z okolic Chicago.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 5 grudnia 2018 20:39
5 grudnia 2018 22:53

To jednak jest dziwne. Bo oto tzw. nowoczesny liberał-socdemo, czyli ideowy bękart jakobińsko-bolszewickich miazmatów, wyniósł  na sztandary hasło o rozdzieleniu Kościoła od Państwa. Ale wg wspomnianego liberała ma to działac tylko w jedną strone, tzn. Kościół ma sie "nie wtrącać" do spraw państwowych (polityki, oświaty, służby zdrowia, kultury etc,. etc.). Natomiast "Państwo" może wszystko Kościołowi narzucić i wyegzekwować.Wówczas byłby pełny tryumf demokracji, gdyby  Kościół został  zamkniety w skansenie i ogrodzony drutami pod napięciem.

Reasumując,  jestem za rozdzieleniem od Państwa (poza Kościołem): oświaty, kultury, służby zdrowia, spraw społecznych. Oczywiście z adekwatnym obniżeniem danin podatkowych przeznaczanych przez tzw. Państwo na ww. cele.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Boguska 5 grudnia 2018 21:58
5 grudnia 2018 23:57

Wielkie dzięki za tak krzepiące słowa. Pozdrawiam Chicago,dalekie ale jednak bardzo bliskie.  PS. Pojawianie się analiz uzależnione jest od  trafienia na jakieś dobre źródełko informacji:))) Serdecznie pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 5 grudnia 2018 20:30
5 grudnia 2018 23:57

Chyba trzeba się modlić i za księży i za te "tereny misyjne". I za nas samych. Serdecznie pozdrawiam i zdrowia życzę.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 5 grudnia 2018 12:47
6 grudnia 2018 00:39

"I on w tym tkwił. Nie sam, tam była cała gromada różnych "śląskich profesorów dobrych towarzyszy", ale niektórzy liderzy związkowi po tej operacji zaczęli jeździć mercedesami 600. Wszystko było robione "legalnie", bo z wysokości "decyzji rady ministrów", więc nikogo nie da się złapać za rękę bez woli politycznej. A takiej nie było."

Bo w Polsce niestety brak jest tej woli politycznej. A jesli nawet jest deklarowana w jakims przedwyborczym wyscigu to pozniej sie to rozplywa wszystko, milkna deklaracje, bunczuczne zapowiedzi i po staremu.

Inny przyklad: pamietam jak Tusk zapowiadal reformy, posuniecia, druga Irlandie. Wygral wybory i mniej wiecej po roku czy dwoch publicznie oznajmil: "tak, potwierdzam to, jestesmy partia cieplej wody w kranie".

Jakkolwiek moze byc zepsuty i zdegenerowany ten zachod [a konkretnie mam na mysli moj przybrany dom imigrancki czyli Stany Zjednoczone], gdyby tam polityk tak sie zachowal, to jego partia w kolejnych wyborach moglaby liczyc na jakies 1, moze 1.5% glosow. Tyle idiotow moze jeszcze by sie znalazlo.

W Polsce jest przyzwolenie na wszystko.

Zycie publiczne i polityka dziala na zasadzie: "nie,nie, temu  panu juz dziekujemy! o, prosze bardzo, moze teraz ten pan!"

I wychodzi kolejny jakis metny typ, odwalajac kazaczoka ku uciesze tlumu, zonglujac nozami, albo pokazujac inny "cud na kilju".

zaloguj się by móc komentować

glicek @papinka 5 grudnia 2018 10:31
6 grudnia 2018 00:39

Co podraznilo ciebie w tym zdaniu "Buzek ponoc z bardzo dobrej ewangielickiej rodziny"?

Ale, że ten... Że niby nie ma złych ewangelickich rodzin? Wszyscy zawsze porządni i pracowici?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 6 grudnia 2018 00:39
6 grudnia 2018 00:46

Nie o to chodzi. Nam się wydawało, że w 1989 doszło do obalenia komunizmu a to  była tylko zmiana dekoracji. Stąd kariery w III RP "w charakterze działaczy "S" - ludzi, którzy i za komuny byli świetnie urządzeni w systemie. A antykomuniści dalej są trzymani na odległość grabi od jakiejkowiek władzy.  Generalnie, jak to mówi pan redaktor Michalkiewicz - rządzą agentury, tyle, że się przebukowały: z Moskwy na Berlin, lub na Waszyngton albo inne stolice. Powtarzam za specjalistą bo nie badam tematu od strony towarzyskiej.
I stąd ta "niemożność". To nie jest to, że "nie ma woli politycznej". Ci ludzie nie mają ŻADNEJ woli politycznej. Oni są w zasadzie - wynajęci. Brutalne ale prawdzie. Tylko tak można zrozumieć "28 lat niemożności" a zwłaszcza rozwalenie: przemysłu, armii, szkolnictwa i służby zdrowia. Gdyby "nie było woli politycznej" - to nie robiliby NIC, i jakoś te dziedziny by funkcjonowały. Ale one zostały świadomie i planowo - rozwalone. A to inna sprawa.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 5 grudnia 2018 22:53
6 grudnia 2018 07:42

realnie ten rozdział jest już 'poza' formalnie dokonany, przykład edukacji to SN, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że żyje pod okupacją 'nowego typu' co ma swoje odzwierciedlenie w zachowaniach i w funkcjonowaniu w życiu publicznym, wizje Państwa ktore są wbijane w umysly obywateli przez zadaniowane grupy społeczne są emanacją ich dażeń 'cała władza w ręce rad' a kasa dla aparatu i tutaj nic sie nie zmieniło od czasow towrzyszy lenina i stalina, a ludzie w wiekszości za przyslowiową flaszkę podejmą każdą krucjatę, rozum/refleksja/wiedza/... to juz wartości zapomniane

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 6 grudnia 2018 07:42
6 grudnia 2018 12:49

ale to nie jest ten rozdział, który ja pstuluję.

W  mojej wersji  rozdziału łączny wolumen  obciążeń  podatkowych nie powinien przekrczać 15-20 procent.

Czyli rozdział typu "państwo resortowe w Państwie" na zasadzie funkcjonowania dziedzicznych cytadeli starej i niwej nomenklatury się cementuje, a podatki rosną.

To wspólczesne niewolnictwo nazywane jest demokracją, która wyewoluowała w rządy nad ludem danego terytorium, sprawowane przez wyznaczanych nadzorców i  skoligaconych z nimi arendarzy.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 6 grudnia 2018 12:49
6 grudnia 2018 15:35

miły idealizm, wróciłem własnie z otwarcia biura rzecznika praw małych i srednich przedsiębiorców, były mowy, i kuluarowe rozmowy i idealizm, idealizm - i nikt nie ma ochoty na diagnozowanie realnej patologii i wskazywanie dróg/sposobów konfrontacji, jeszcze jedno pismo, jeszcze jedna ustawa i będzie raj bo aparat zrozumie, że tak nie można; 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 6 grudnia 2018 15:35
6 grudnia 2018 17:11

Patologiczna  demokracja równa się patologiczna biurokracja.

Wszyscy chcą być urzędnikami na etacie.

Ale ktos musi te tabuny biurokratów finansować

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 6 grudnia 2018 17:11
6 grudnia 2018 19:21

no i pieczątka jako licencja na okradanie bliźnich zgdonie z prawem i na podstawie prawa

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @lchlip 4 grudnia 2018 14:10
8 grudnia 2018 23:53

Czy tak inteligentny komentator nie zadał sobie pytania, dlaczego ubecja nie wykorzystała widomości o ks. Jankowskim, wiadomości które powinna chyba mieć jeżeli 37 jej agentów śledziło go dzień i noc?

Potrafili księzy mordować a tego "mając tyle dowodów" nie potrafili "usadzić.

Czy na zadania sobie tego pytania inteligencji nie starczyło?

   

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @papinka 5 grudnia 2018 03:38
8 grudnia 2018 23:57

Po co ta zmiana nicka z pinkpantherwatch na papinka?

zaloguj się by móc komentować

remusmalus @gabriel-maciejewski
10 grudnia 2018 21:25

W sensie że buziak w usta mu nie pasował, ponieważ zakończył sie odepchnięciem, a już felatio poszło gładko? Przyjemniaczek.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować