-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Pamięci Benny Hilla

Ponieważ ojciec Szustak ogłosił, że będzie głosował na Hołownię, postanowiłem, pod wpływem tej informacji napisać tekst poświęcony Alfredowi Hawthorne Hillowi, znanemu jako Benny Hill. Prowadził on równie odjazdowy program telewizyjny, jak ten, w którym występuje ojciec Szustak, tylko misje miał poważniejszą i został za jej realizację srodze ukarany. Zacznijmy jednak od początku. Programy Benny Hilla lubiłem zawsze bardzo i śmiałem się z pokazywanych tam skeczów. Nie dawałem sobie nigdy wmówić tego, co lansował na przykład taki Zembaty Maciej, sugerując, że program Benny’ego jest zbyt „bawarski”, człowiek zaś inteligentny i aspirujący powinien oglądać Jasia Fasolę. Lubię Rowana Atkinsona, ale Jaś Fasola jakoś mnie nie przekonywał. Podobnie jak Zembaty i jego piosenki.

Po co potrzebny był Benny Hill i dlaczego był tolerowany? W mojej ocenie funkcja takich programów jest oczywista i przypomina funkcję padlinożerców na wielkim stepie. Gdyby ich nie było wszystkie inne organizmy zostałyby w pewnym momencie czymś zainfekowane i pogłowie populacji żywej en masse poruszające się po tym stepie spadłoby, być może do zera. Padlinożercy usuwają resztki, przerabiają je na nawóz i stanowią istotne ogniwo obiegu materii w przyrodzie. Co to ma wspólnego z Benny Hillem? Wiele. Ja to oglądałem często, więc wiem. Benny szydził ze wszystkich dostępnych w brytyjskiej TV formatów. I czynił to tak, że ludzie mogli ze spokojem te formaty oglądać. To znaczy zaczynali rozumieć, że to jest pewna umowność, że producent miał wiele ograniczeń, w tym budżetowe i wyszło tak, jak wyszło, ale mimo wszystko nie jest źle. A do tego można się jeszcze pośmiać, bo Benny wziął ten czy inny serial na warsztat i go sparodiował. Benny szydził też z pewnych idei i z wielu postaw akceptowanych społecznie, które wydawały się jednak mało właściwe. Robił to w sposób przewrotny, ale także bezpośredni, czego mu nie darowano. Stało się to jednak w pewnym, dość istotnym momencie. Oto w mediach, a co za tym idzie i w życiu, ktoś wyłączył ironię. Ktoś, nie wiem kto, ale podejrzewam, że zrobił to sam diabeł, który przekonał producentów, aktorów, prezenterów, wydawców programów telewizyjnych, że ironia, a co za tym idzie depozytariusze ironii, tacy jak Benny, którzy wykupili sobie w kahale pozwolenie na jej używanie, nie są już nikomu potrzebni. Wręcz przeszkadzają, albowiem bez ironii można sprzedać więcej programów, więcej idei i wylansować więcej postaw. Po takim postawieniu sprawy dla Alfreda Hilla nie było już miejsca w telewizji. Potem zaś ktoś w kahale wpadł na pomysł, żeby prawa do używania ironii sprzedać tym, który najsilniej chcą się lansować. Na przykład feministkom. No i one stwierdziły, że muszą – mając na uwadze cześć kobiety brytyjskiej i kobiety w ogóle – pozwać Benny’ego do sądu. On się tym tak zestresował, że w końcu umarł ze zgryzoty w swoim mieszkaniu. I nic mu nie pomogło, że był gejem, bo pedały zgłosiły się do kahału w sprawie ironii dużo później niż feministki. On zaś był niezrzeszony w żadnej organizacji, więc i to by mu nie pomogło.

Czy wyobrażacie sobie dziś, w Polsce, jakiś program o taki natężeniu ironii, jak ten, który prowadził Benny? I do tego, nie wymierzony w PiS Kaczyńskiego, rodzinę z prowincji, co pije wódkę, ale wyszydzający na przykład serial Korona królów? Albo występy ojca Szustaka, czy choćby takiego Hołownię? Ja sądzę, że Benny mógłby się przebrać za Hołownię i byłoby to śmieszne. My jednak, którzy używamy ironii produkowanej chałupniczo, bez pozwolenia kahału, widzimy, że za Hołownię nie trzeba się przebierać, bo on jest pewną kreacją. To jest istota już przebrana, ale nikt nie może tego powiedzieć na głos, bo nie można używać ironii. Zakazano tego i dlatego, najważniejszy duchowy przewodnik młodzieży, musi ogłosić – po 23 latach nie chodzenia na wybory – że można się, co prawda śmiać z różnych rzeczy, nawet z Kościoła, ale prywatne wybory polityczne, są jednak prywatnymi wyborami politycznymi i nikomu nic do tego. Otóż śpieszę donieść ojcu Szustakowi, że nie ma czegoś takiego, jak prywatne wybory polityczne. To jest oksymoron. I gdyby Benny żył dzisiaj z pewnością potrafiłby to ładnie zilustrować w jakimś skeczu. Przebrałby się za Szustaka i odstawił jakiś taki numer, że wszyscy pozlatywalibyśmy z krzeseł. No, ale go nie ma, a ironia w życiu publicznym jest wyłączona. A jakby tego było mało, widzimy, że jest silne parcie na to, by Hołownię uczynić jej jedynym depozytariuszem, albowiem jest taki czysty, wymuskany i nawet jakby trzeba było mu kazać łazić po błocie przed kamerą, to posłaliby po specjalne gumowce do sieci OBI, żeby nadać temu wydarzeniu stosowną oprawę.

Dlaczego tak się porobiło z tą ironią? To proste, ktoś zorientował się, że tylko ironia napędza sprzedaż widowisk telewizyjnych, a jeśli jej nie ma, ta sprzedaż leży. Należało więc jakoś zapanować nad ironią i ludźmi, którzy używali jej intuicyjnie. Najlepiej było usunąć ich z wizji, albo pozabijać. No, a klucze do ironii przekazać tym osobom, które zapłaciły stosowną kwotę w kahale. Na przykład Szustakowi albo Hołowni. Kiedy ta operacja została wykonana i dyskusje oraz żarty obserwowane przed kamerą toczą się już wyłącznie w towarzystwie samych swoich, zaważyliśmy – my tutaj – że coś nam ta sytuacja przypomina. Gdzieś tam, niewyraźnie z oddali jakieś odgłosy dochodzą i my widzimy, że te ustawione gawędy, maja jakiś wzorzec. On nawet był pokazywany w różnych starych, ironicznych formatach telewizyjnych, takich jak „Chłopcy z ferajny” na przykład, albo „Dawno temu w Ameryce”. I my te formaty, oraz lansowaną przez nie treść czytamy dokładnie i tak jak należy. Jedno tylko nas dziwi – to mianowicie, że wśród chłopców z ferajny są duchowni, także ci, którzy wybrali życie konsekrowane. A mało tego widzimy, że tam są dokładnie podzielone role, jedni opowiadają żarty, a drudzy się z nich śmieją. I mowy nie ma, by ktoś mógł tę hierarchię zaburzyć. Jeśli to zrobi, koniec z nim. Czy z tym w ogóle można walczyć? Nie wiem, ale spróbujemy. Co z tego wyjdzie nie śmiem nawet przypuszczać, być może nic. Wiem jednak, że nie można poddawać się temu terrorowi. Benny na pewno by się nie poddał i na pewno by coś wymyślił. A ojciec Szustak, niech jeszcze coś opowie o poświęceniu Szymona Hołowni i jego męczeństwie, bo to jest męczeństwo. Zostało nam to jednoznacznie zasugerowane. O tutaj

https://tysol.pl/a43563--video-Znany-dominikanin-To-moja-prywatna-sprawa-ale-pojde-zaglosowac-na-Szymona-Holownie-tagi: telewizja  wybory  szustak  formaty  hołownia  benny hill 

gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 08:48
279     7555    21 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Zyszko @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 09:15

Kiedyś jakiś mądrala z gazety napisał że Benny był dla plebsu, Fasola dla klasy średniej, inteligencja oglądała tylko Monty Pytona. Ja tam lubiłem Benego (cyrk zresztą też). Co do Szostaka - zawsze bardzo mi szkoda księży którzy odlatują na inne planety. Mam nadzieję, że któregoś dnia wróci.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 09:34

To moja prywatna sprawa:

lubię Benny'ego a Jasia Fasolę niespecjalnie. :)

"Lubię" też ludzi, którzy gdy zaczynają coś mówić to na wstępie zaznaczają, że teraz powiedzą jak to było naprawdę. Wtedy wiem, że trzeba uważać, bo są trzy prawdy. :)

Nie wiem po co był Benny, ale robił to tak jakoś, że nikomu nie ubliżył a nawet traktował wszystko z przymrużeniem oka a często puszczał oczko do widza.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 09:37

>Ponieważ  ojciec Szustak ogłosił, że będzie głosował na Hołownię

Jprdl. Nie potrafię inaczej tej deklaracji skomentować. 

 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 09:40

Ja po tej wczorajszej informacji w stupor wpadłem i nie mogę z niego wyjść. Teraz trooo...chę si...ę jąąą...kam, eee...h!

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 09:42

> nie można używać ironii. Zakazano tego

Ktoś mógłby pomyśleć, że ironizujesz, ale to niestety prawda. Ironia - ale taka na serio, pokazująca całą nędzę tych wszystkich nadętych, kłamliwych deklaracji i stojących za nią ludzi - jest surowo zakazana. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 09:44

Boję się po raz drugi obejrzeć "Dawno temu w Ameryce" i wolę "odgrywać" go w pamięci, bo powtórne obejrzenie mogłoby zmienić opinię, że to najlepszy film, który obejrzałem w kinie. Słucham czasami ścieżki dźwiękowej z tego filmu i muzyka Enio Moricone przypomina mi pewne sceny z tego filmu i niech tak zostanie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 09:48

>  jest silne parcie na to, by Hołownię uczynić jej jedynym depozytariuszem.

Przepraszam, że tak na raty, ale jestem wzburzony tą deklaracją Szustaka, bo wiem, że będzie miała dużą, negatywną dla Dudy siłę rażenia. Hołownia - katolik light - zaczyna w ten sposób na serio wchodzić do poważnej gry o to, by niedopuścić do rozstrzygnięcia wyborów w pierwszej turze. 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 09:56

No i tyle w temacie o. Szustaka. Sam zakończył wszelkie dyskusje na swój temat. W sumie nawet dobrze, że w końcu mamy jasność, bo miałem spory dysonans poznawczy i kiedy ktoś mi o nim mówił, nie bardzo wiedziałem, jak to wyrazić.

Zastanawia mnie tylko jedno, pamiętając jego naprawdę dobre rekolekcje z pierwszych lat publicznej działalności. Czy to możliwe, że w czyjejś duszy (do tego duchownego) następuje taki zwrot? Czy to po prostu od początku miało ten sam cel. Najlepsza jest jeszcze ta deklaracja "prywatny wybór". 100% kłamstwa. No cóż, zrobił nam po łysej glacy pięknego Benny Hilla.

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 15 lutego 2020 09:40
15 lutego 2020 10:04

To blad antropologiczny.

Kiedys Toyah napisal, ze jak ojca Szustaka oglada to sie wzrusza. Moje deficyty emocjonalne, zerowy poziom empatii, prosta konstrukcja i taka sama instrukcja obslugi nie pozwalaly mi tego w zaden sposob ogarnac, ja kto jest mozliwe, zeby sie wzruszac sluchajac ojca Szustaka?

Dzisiaj jest to mozliwe jakby mniej.

Slucham sobie co jakis czas tej gawedy i chetnie do niej wracam.

https://www.youtube.com/watch?v=SqmUy1PWKDo

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 15 lutego 2020 09:56
15 lutego 2020 10:06

Miałem bardzo podobnie. Dysonans nasilił się, gdy usłyszałem, że ogląda namiętnie serial Przyjaciele. Ale machnąłem na to ręką, bo naprawdę wygłosił kilka bardzo dobrych moim zdaniem rekolekcji. Teraz jednak już wszystko jasne. Szkoda gadać. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 10:07

Sęk w tym, że to jest męczeństwo. Dokładnie takie samo, jak Andrzeja Dudy - sympatycznego, inteligentnego gościa, z którym dało się pogadać o poważnych i niepoważnych sprawach, na dodatek z genialną żoną. Prywatnego człowieka, który prowadził komfortowe i dostatnie życie, bez większych stresów, mając też czas na wymagające hobby. On to wszystko stracił bezpowrotnie, z wyjątkiem żony, choć ta relacja też musiała ucierpieć. Poczucie humoru też musiał poświęcić. Dlaczego to zrobił? Zakładam, że dla wyższych celów, bo łasym na zaszczyty narcyzem nie jest. Wersja spiskowa będzie brzmiała, że wkręcili go w to podstępni macherzy naszej politycznej rzeczywistości dla własnych ponurych celów. Przewagą, którą Duda zapewne ma nad Hołownią, jest, że on był do tego przygotowany z domu. Dokładnie tak, jak robią to rodziny brytyjskich arystokratów, choć znacznie łagodniejszymi metodami, bo to w końcu jest Polska, nie imperium. Ale przygotowany był, więc go to raczej nie zabije, choć cena, którą płaci osobiście jest bardzo wysoka. Jestem mu wdzięczny, że to robi i podziwiam go za to. Ale nie zazdroszczę.

Kto i dlaczego wkręca Hołownię? Nie wiem. Nie wiem również, jakim jest człowiekiem prywatnie. Ale też zapłaci wysoką cenę. Już zapłacił. Jednak zarówno on sam, jak i Szustak są depozytariuszami tych resztek ironii i humoru, którą w publicznej przestrzeni dopuszcza imperium. Bo masz rację, że to jest obszar ściśle kontrolowany i z pewnych obszarów szydzić zwyczajnie nie wolno, a w razie podejmowania prób żartów nie ma. Hołownia jest ewidentą próbą zagospodarowania elektoratu, który tylko w tym nowym obszarze reglamentowanej ironii umie się poruszać, bo od dziecka nie zna innego. Szustak jest skierowany do wierzącej części tegoż elektoratu (udaną raczej), a Hołownia jest adresowany "ponad podziałami" - czyli znośny również dla niewierzących. Ciekawe, czy to wypali? Zobaczymy 10 maja. Interesujący eksperyment, w każdym razie.

Po tym przydługim wstępie do rzeczy: cały pozostały przekaz polityczny, z Andrzejem Dudą włącznie jest odarty z wszelkiej ironii. Musi taki być, bo pokolenia starsze żyły w świecie innej reglamentowanej ironii, którą w międzyczasie zlikwidowano, a tej nowej nie rozumieją. Na dłuższą metę nie może to działać, bo żaden zdrowy psychicznie człowiek nie da rady żyć wyłącznie na poważnie, bez ironii i dystansu. 

P.S. Nasi Benny Hillowie (choćby Pietrzak, Laskowik) już nie śmieszą, chociaż (a może właśnie dlatego) żyją.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @tadman 15 lutego 2020 09:44
15 lutego 2020 10:13

Prawda? Uważam, że ten film to film filmów, a muzyka w nim, to Himalaje muzyki filmowej. Czasem się zdarza, że zdradza własna rodzina i to już jest tylko piekło w czystej postaci.

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @Andrzej-z-Gdanska 15 lutego 2020 09:34
15 lutego 2020 10:21

Czego nie robił na przykład Zembaty

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @mniszysko 15 lutego 2020 09:40
15 lutego 2020 10:21

Zapisz się na elektrowstrząsy :-)

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @przemsa 15 lutego 2020 09:48
15 lutego 2020 10:23

Hołownia nie jest katolikiem light jest satanistą hard

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @MarcinD 15 lutego 2020 09:56
15 lutego 2020 10:24

Proszę Was wszystkich, przestańcie już z tym - ale na początku dobrze mówił, miał kilka świetnych rekolekcji. Naprawdę Wam się zdaje, że oni nie potrafią stymulować Waszych deficytów? Że nie potrafią odgandąć co chcecie usłyszeć? 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 10:25

Pan Alfred Hawthorne Hill ma swojego biografa. Ciekawe, czy JUŻ przygotowują biografów dla panów Szustaka i Hołowni.

Polecam poświęcić 51 minut i oglądnąć - Living Famously: Benny Hill (2002).

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @valser 15 lutego 2020 10:04
15 lutego 2020 10:26

Popatrz, a ja jeżdżę tylko co niedziela na mszę św. do Londynu do polskiego kościoła, co jakby na to nie patrzeć, jest jednak pewnym dla mnie wyzwaniem, bo to nie jest spacer do swojego kościoła za rogiem 15min, jak też codziennie, no prawie ☺, czytam czytania na dany dzień, które dostaję mailem i często również czytam źywoty świętych, patronów danego dnia, a ostanio wpadłem na książki o historii Żydów.

Żeby potem wiedzieć, kto jest kto, nie trzeba więcej. A jaka potem w człowieku rośnie siła i przecież nie fizyczna.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Grzeralts 15 lutego 2020 10:07
15 lutego 2020 10:29

To nie jest żadne męczeństwo, bo Hołownia nie zostanie prezydentem. A jeśli to będzie to męczeństwo, ale nasze

zaloguj się by móc komentować


valser @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 10:23
15 lutego 2020 11:07

To popierdulka, zaden diabel. Nie potrafie sobie wyobrazic jak trzeba byc umyslowo sponiewieranym, zeby w Holowni zobaczyc prezydenta?

To jest generalnie sprawdzian na odwage, bo jak powiesz, ze Szustak, to zaden ojciec, tylko zwykly duren, to mozesz miec wyrzuty, ze sprzeciwiasz sie "woli Kosciola". No wiec ja wyrzutow nie mam.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 10:23
15 lutego 2020 11:17

To samo, ale dosadniej wyrażone. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 15 lutego 2020 11:07
15 lutego 2020 11:19

Identyczna sytuacja jest z Bosakiem. Też nie wiem, co trzeba mieć w głowie, by nie tylko wierzyć, że ma szanse, ale jeszcze widzieć go w tej roli. 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 15 lutego 2020 11:19
15 lutego 2020 11:28

Brakuje tylko kogos od ojca Rydzyka, ktory publicznie oglosi, ze bedzie glosowal na Bosaka.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 15 lutego 2020 11:28
15 lutego 2020 11:31

Myślę, że tak się nie stanie, choć zapewne wielu słuchaczy RM poprze Bosaka. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 10:29
15 lutego 2020 11:51

Nasze już dawno jest. I nie ma innej opcji. Ale on swoje odkuka.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 10:29
15 lutego 2020 11:58

Przypomina mi się twój parę miesięcy temu napisany przez ciebie tekst o angielskim polowaniu. Hołownia należy to tych piesków, co mają zaganiać.

Mnie się wydaje, że jeśli salony na kogoś stawiają, to na Biedronia. On już udowodnił, że zrobi wszystko co będzie trzeba wzorem francuskiego Henryka IV. Jak będzie trzeba to i ślub weźmie ... choćby i z Moniką Jaruzelską. Ach! Co to byłby za ślub!

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 12:00

Troche smutny ten tekst, ale jakże prawdziwy.

Alfred Hawthorne Hill

 

 

P.S.

Może masz lepsze informacje, ale Benny Hill, pytany, wielokrotnie dementował informacje podające, że jest rzekomo homoseksualistą.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 12:01

Co do o. Szustaka to zamurowało mnie, jakbym tego nie usłyszał na własne uszy to bym nie uwierzył.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 10:29
15 lutego 2020 12:03

Nie zostanie. Ale trzeba coś planować na kolejną kadencję. I to jest test koncepcji. Budżet ten sam w każdym razie. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 12:44

Może i Mickiewicz nie był niebezpieczny waryjat (ciekawe czy też tam z nim czasem nie było troszku gejowo), jak mi się zdawało, ale satyryk? Tak przynajmniej twierdził Norwid:

"Pan Tadeusz: ulubiony i słynny poemat narodowy polski, w którym jedyną poważną i serio figurą jest kto?... Żyd (Jankiel). Zresztą: awanturniki, facecjoniści, gawędziarze, pasibrzuchy, którzy jedzą, piją, grzyby zbierają i czekają, aż Francuzi przyjdą zrobić im ojczyznę... Kobiet w tym arcytworze narodowym dwie: jedna-metresa petersburska, druga panienka pensjonarka, i wyrostek bez profilu wyrobionego. Tła mistrzowskie, pejzaże wyższe od Ruysdaela. Oto Pan Tadeusz! Poemat pejzażysty i satyryka."

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 13:03

Nie znam o. Szustaka więc zajrzałem do docenta. Heroiczny życiorys. Płodne pióro. 

Ale ślepej kurze trafiły się pozłacane ziarnka: "...około 2700 osób na kwotę około 65000 złotych...". W migotliwej i asocjacjami wzburzonej sferze zawijasów saturn dojrzał certyfikat koło 'kahału'.

 

Ziarnko do ziarnka ...

zaloguj się by móc komentować

ahenobarbus @Zyszko 15 lutego 2020 09:15
15 lutego 2020 13:16

Trochę szkoda, że Rowan Atkinson jest kojarzony z Jasiem a prawie nigdy nie jest przywoływany serial Czarna Żmija. Odcinek Wielka rzepa i wielka polityka z trzeciej serii jest ironicznym i inteligentnym spojrzeniem na mechanizmy polityki. No i te powiedzonka jak np.

"ustaliśmy w lidze na klubie że naszą kampanię opieramy na problemach a nie osobowościach. 

- dlaczego? 

Bo nasz kandydat nie ma osobowości". 

 

Można to obejrzeć na CDA https://m.cda.pl/video/23625626

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Andrzej-z-Gdanska 15 lutego 2020 09:34
15 lutego 2020 13:16

Ale aktywiści ruchów feministycznych i LGBT-owskich nie mają poczucia humoru. Poczucia honoru też  nie mają , chyba   bezrefleksyjnie.

PS

Aktywiści to ci, co występują przed kamerami mediów, a dla takich występów zarezerwowane mają  ramki czasowe  w programach tiwi.

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 13:17

We wrześniu 2017 o. Szustak razem ze współbraćmi dominikanami zaczął tworzyć kanał z komentarzami biblijnymi o nazwie Paśnik. W tym czasie uruchomił również kanał WuWu, który jednak – ze względu na brak czasu na publikowanie tam dużej liczby filmów – zawiesił.

Nazwy kanałów - pełen wypas.

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser 15 lutego 2020 11:07
15 lutego 2020 13:34

Jest w gwarze śląskiej takie słowo rzadziol i ono świetnie oddaje cechy tego bytu zwanego kandydatem na prezydenta RP.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 13:43

„Czy wyobrażacie sobie dziś, w Polsce, jakiś program o takim natężeniu ironii, jak ten, który prowadził Benny?(…) No a  w Anglii ? Przecież nawet Monthy Python Clease wyemigrował z matecznika ironistów czyli ze Zjednoczonego Królestwa.

 
https://www.youtube.com/watch?v=ULfqhCNHQPA

Cóż więc stoi na przeszkodzie aby Polacy zmontowali własny kahał ? Z pewnością gdy zwycięży idea społeczeństwa otwartego Karla Poppera i jego byłego asystenta Sorosa to z pewnością zostanie ten jedyny kahał. O to własnie chodzi. No ale jak my żremy się nawzajem to żaden „polski kahał” nie powstanie. 

zaloguj się by móc komentować

kalixt @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 13:59

Pierwszy raz zobaczylem ojca Szustaka lata temu na youtube w jakims jego materiale z egoztycznej podrozy, bo raczej nie wygladalo to na pielgrzymke, gdy w jowialnym nastroju opowiadal o tym, jak to on lubi sobie dobrze podjesc, a do tego napic sie porzadnej kawy, co dzieki zyczliwosci rozsianych po swiecie jego wielbicili udaje mu sie nawet podczas tak odleglych wypraw. W pierwszym momencie nie bylem pewien, czy trafilem na jakis prowadzony ''na wesolo'' kanal podrozniczy, czy moze raczej na kulinarny, zajelo mi chwile, zanim zorientowalem sie, ze to zdaje sie, wedle deklaracji autora, ma byc kanal religijny. Akurat czytalem w tamtym czasie pewien tekst o swietych meczennikach i swiezo rozpoznane emploi ojca Szustaka wydalo mi sie tak gleboko z tymi postaciami kontrastowac, ze nie zapalalem do niego sympatia.

To moje sceptyczne wrazenie utrwalilo sie, gdy w jakis czas pozniej ''obil mi sie o oczy'' material, w ktorym ojciec Szustak prezentowal swoje...tatuaze i gawedzil przy tym ze swada o tym, ze w tatuazach niczego zlego nie ma, ich krytycy przesadzaja i nie maja racji, a te o tematyce religijnej to sa nawet piekne i chwalebne. Jakos tak w ten desen.

Gdy jeszcze pozniej natknalem sie na gorliwe laudacje ojca Szustaka wyglaszane o zamordowanym prezydencie Adamowiczu, jakos juz wcale sie nie zdziwilem, po prostu kazde kolejne moje ''potkniecie sie'' o ojca Szustaka gdzies w sieci utwierdzalo mnie tylko w pierwszym wrazeniu.

No i to jego spojrzenie...ale tu moze sie po prostu czepiam.

Rozpisalem sie...chcialem tylko napisac, ze to, ze ojciec Szustak poparl Holownie, jakos zupelnie mnie nie zaskoczylo.

zaloguj się by móc komentować

kalixt @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 14:02

Pierwszy raz zobaczylem ojca Szustaka lata temu na youtube w jakims jego materiale z egoztycznej podrozy, bo raczej nie wygladalo to na pielgrzymke, gdy w jowialnym nastroju opowiadal o tym, jak to on lubi sobie dobrze podjesc, a do tego napic sie porzadnej kawy, co dzieki zyczliwosci rozsianych po swiecie jego wielbicieli udaje mu sie nawet podczas tak odleglych wypraw. W pierwszym momencie nie bylem pewien, czy trafilem na jakis prowadzony ''na wesolo'' kanal podrozniczy, czy moze raczej na kulinarny, zajelo mi chwile, zanim zorientowalem sie, ze to zdaje sie, wedle deklaracji autora, ma byc kanal religijny. Akurat czytalem wtedy pewien tekst o swietych meczennikach i swiezo rozpoznane emploi ojca Szustaka wydalo mi sie tak gleboko z tymi postaciami kontrastowac, ze nie zapalalem do niego sympatia.

To moje sceptyczne wrazenie utrwalilo sie, gdy w jakis czas pozniej ''obil mi sie o oczy'' material, w ktorym ojciec Szustak prezentowal swoje...tatuaze i gawedzil przy tym ze swada o tym, ze w tatuazach niczego zlego nie ma, ich krytycy przesadzaja i nie maja racji, a te o tematyce religijnej to sa nawet piekne i chwalebne. Jakos tak w ten desen.

Gdy jeszcze pozniej natknalem sie na gorliwe laudacje ojca Szustaka wyglaszane o zamordowanym prezydencie Adamowiczu, jakos juz wcale sie nie zdziwilem. Po prostu, kazde kolejne moje ''potkniecie sie'' o ojca Szustaka gdzies w sieci utwierdzalo mnie tylko w pierwszym wrazeniu.

No i to jego obledne spojrzenie...chociaz moze sie czepiam.

Rozpisalem sie...chcialem tylko napisac, ze to, ze ojciec Szustak poparl Holownie, jakos zupelnie mnie nie zaskoczylo.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Zyszko 15 lutego 2020 09:15
15 lutego 2020 14:09

Mam nadzieję że nie podzieli losu innego, znanego nam, młodego i dobrze się zapowiadającego kapłana, który uległ pokusie gurowania młodzieży, na ulicy i w internecie... 

zaloguj się by móc komentować

donstefano @Grzeralts 15 lutego 2020 10:07
15 lutego 2020 14:10

Moze nie do końca zrozumiałem-ale w jaki sposób A.Duda zostal przygotowany w domu?  Holownia tez mial w domu politykę  w skali mikro- ojciec na pocz.lat 90. byl wiceprezydentem Bialegostoku.Wczesniej dzialal w "S" a potem w UW. W czasach mlodosci to przez osobe ojca byl kojarzony zanim wyplynal na warszawskie  wody.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @przemsa 15 lutego 2020 10:06
15 lutego 2020 14:15

Jeszcze wierzę że to przejaw zachłyśnięcia się popularnością, a nie cyniczna i z premedytacją zaplanowana akcja tajniaka

zaloguj się by móc komentować

tadman @donstefano 15 lutego 2020 14:10
15 lutego 2020 14:53

Był jakiś czas w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego i zakończył oddaniem kluczy ludziom Komorowskiego, więc się trochę w tym środowisku przetarł.

Hołowni kazano z kulis programu "Mam Talent" wyjść na scenę ogólnopolską i stwierdzić, że on też ma talent i to do polityki, a tego jury tego programu w skłądzie trójosobowym nie było w stanie ocenić, więc wypchnięto go na większą scenę.

Powtórzono schemat z poprzedniej kampanii wyborczej, kiedy ludzie kompletnie bez zaplecza i doświadczenia w polityce startowali w kampanii wyborczej, a to reżyser, a to były kulturysta, a to piosenkarz, a to dr historii, na dodatek kobieta, czyli tzw. figuranci terenowi, co to mieli tworzyć tło dla dwóch głównych ścierających się kandydatów. Wyznaczona z góry dwójka szła łeb w łeb do finału, a kiedy już było blisko do wyborów to wyciekły filmiki z suflerowaniem Komorowskiemu przez Jowitę Kacik (ta zbitka pochodzi chyba z jakiegoś PRLowskiego kryminału, może Joe Alexa) i deptanie fotela w japońskim parlamencie.

Kidawa-Błońska przetarłą się tu i ówdzie, ale kiedy zaczyna mówić własnym tekstem to mogłaby podać rękę Ryszardowi Petru. Zdaję sobie sprawę, że lemingom to nie przeszkadza, więc znowu mamy dwóch kandydatów, a reszta ma zaświadczyć, że u nas jest demokracja i w wyborach może wystartować każdy. Ciekaw jestem kto funduje tym figurantom terenowym tę zabawę, bo tania ona nie jest.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tadman 15 lutego 2020 14:53
15 lutego 2020 15:02

 W ogólnoświatowej demokracji nie mamy prawa narzekać  na brak fundacji (fundatorów).

zaloguj się by móc komentować

ArGut @peter15k 15 lutego 2020 13:43
15 lutego 2020 15:04

Pan John Cleese posłuchał pana Bronisława Komorowsakiego. Zmienił pracę, wyjechał i pewnie wziął kredyt. Bo jak wiemy TU WSZYSCY pan Brobiłsaw to krynica wiedzy, prawdomówności i rozsądku.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @donstefano 15 lutego 2020 14:10
15 lutego 2020 15:13

Nie wiem, jak było w domu u Hołowni. Andrzej Duda odebrał w każdym razie solidne wychowanie, takie które przygotowuje do pełnienia wysokich urzędów. Bez tego wysokie stanowiska są dla psychiki nie do udźwignięcia, chyba, że ktoś jest psychopatą - wtedy jego urząd jest z kolei nie do udzwignięcia dla podległych mu. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 15:26

Kto to jest Szymon Hołownia: studia psychologiczne - bez dyplomu, dwa razy zaczynał u domikanów ale się rozmyślał ,albo jego wypędzali.A potem medialny "ciąg zawodowy jakże konsekwentnie sprofilowany": Gazeta Wyborcza -3 lata,Newsweek Polska -9 lat z przerwami, 5 lat w ITI u księdza Kazia Sowy a od 2015 r " stały felietonista „Tygodnika Powszechnego”, co daje ponad 20 lat roboty w firmach stale i na poważnie podgryzających polski Kościół Katolicki. A facet ma 44 lata. Czyli całe dorosłe życie pobierał kaskę z firm walczących z tradycyjnym katolicyzmem i tradycyjną Polską. Takie są fakty. Ja sobie zupełnie nim głowy nie zawracałam, ale chyba tajne sondaże ujawniły, że nie ma pan Szymon najmniejszych szans uszczuplić elektoratu Andrzeja Dudy, czyli kasa wyłożona na jego lans się nie zwróci. No to wyciągnęli "ostatnią deskę ratunku" czyli Ojca Szustaka autoryteta katolików otwartych w grupie wiekowej 15-30. I Ojciec Szustak właśnie "się zatopił". A panu Szymonowi nie pomógł,bo jemu nic nie pomoże.

P.S.Benny Hill osładzał ciężkie czasy "powrotu z kolonii afrykańskich" i robił to z wdziękiem. Podobnie jak jego komanda. Miał gigantyczną popularność ale się przepracowywał. Jeśli zaatakowały go lewaczki feministki, to rzeczywiście stress mógł był go zabić. Benny Hill został zwolniony w 1989 pod pretekstem spadku oglądalności jego jakoby przestarzałych programów a w 1992 Thames Television padła, czyli grzecznie mówiąc "straciła koncesję" mimo wywalenia Hilla.

 

zaloguj się by móc komentować

klon @pink-panther 15 lutego 2020 15:26
15 lutego 2020 15:35

....."sie zatopił"   :-))

Własnie szuka koła ratunkowego ?
 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @OdysSynLaertesa 15 lutego 2020 14:15
15 lutego 2020 15:48

To bardzo trudny odcinek ewangelizacji i swego rodzaju eksperyment, jak sądzę. Myślę, że nie ma łatwo i wierzę, że ma przy tym solidne wsparcie i nadzór ze strony zgromadzenia. Bez tego łatwo skończyć jak Międlar i wielu innych (co roku z kapłaństwa odchodzi kilkudziesięciu księży, jesteśmy niechlubnym liderem w Europie). Różne sposoby komunikacji z wiernymi lub potencjalnymi wiernymi w Kościele, są jak sądzę, próbą dotarcia do jak największej ilości ludzi. W końcu w Kościele istnieje zarówno Szustak, jak i Bractwo Piusa X.

Natomiast szerzej patrząc, ten świat jest tak urządzony, że dobro jest w dłuższej perspektywie wynagradzane, a zło karane także w całkiem doczesnym sensie. Kto nie przestrzega Dekalogu dostanie doczesnego kopa prędzej czy później. I w tym świetle stwierdzenie, że kto nie przeciw nam, ten z nami można rozumieć bardzo dosłownie. I nawet, gdyby się Szustak nie zastrzegał jasne jest, że Kościół nie popiera w wyborach Hołowni przeciw Dudzie. I jasne jest, przed kim w tych wyborach Kościół ewidentnie przestrzega, choć nie może tego zrobić wprost. 

Kandydatura Hołowni to eksperyment, który z pewnością ma bezpośredni cel doprowadzenia do II tury (co akurat nie jest wielką przeszkodą do samej reelekcji Andrzeja Dudy IMO). Ale cele wtórne ma dużo szersze, warto patrzeć, jak to się będzie rozwijało, bo obstawiam, że to jest ogólny kierunek na przyszłe lata.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @klon 15 lutego 2020 15:35
15 lutego 2020 15:57

 Strasznie się skarży na mowę nienawiści ale "przeprasza i resetuje":))Przecież polityka to wojna ,tyle ,że strzela się z armat w ostateczności. Skoro nawet tego nie czai i nie widzi, że od lat nad Wisłą w sporach politycznych "nie bierze się jeńca", a zaczęła to Gazeta Wyborcza Szymona Hołowni, to ma, na co zasłużył czyli "nieprzyjemny telefon z góry":))

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 16:03

"Czy wyobrażacie sobie dziś, w Polsce, jakiś program o taki natężeniu ironii, jak ten, który prowadził Benny? I do tego, nie wymierzony w PiS Kaczyńskiego, rodzinę z prowincji, co pije wódkę, ale wyszydzający na przykład serial Korona królów? "

Ja sobie nie wyobrazam.

W Polsce dowcip i komicy sa sformatowani. Jest taki wzor rozpisany.

Jak Szymon Majewski na scenie "robi ryjek", to wszyscy wiedza ze chodzi o Kaczynskiego i smiechu jest co nie miara.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 16:13

Szymon Holownia wedlug mnie osiagnie w wyborach majowych rezultat zblizony mniej wiecej do Grzegorza Brauna sprzed 5 lat.

Czyli jakies 0.85, moze .0.95%.

I nic mu nie pomoze ciemna marynarka z biala koszula ustylizowana na koloratke, ani "prywatne" oswiadczenia ksiedza Szostaka.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 15 lutego 2020 14:15
15 lutego 2020 16:14

Gdy ktoś medialnie wpływowy, czyli po prostu popularny mówi, że popiera Hołownie, który nie ma żadnych szans na wygraną, a jego jedynym zadaniem jest dołożenie cegiełki do wspólnego celu całej opozycji, czyli uniemożliwienie reelekcji Andrzeja Dudy bez dogrywki, to albo jest zbyt tępy aby przynajmniej tę pierwszą - niespiskową i oczywistą - prawdę o braku szans Hołowni sobie uświadomić albo robi to z premedytacją w imię powodu drugiego, czyli finalnie przegranej Dudy. Innej opcji nie widzę. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 15 lutego 2020 15:26
15 lutego 2020 16:19

Każdy procent uszczknięty Dudzie jest cenny, bo do wygranej w pierwszej turze zabraknie jak już bardzo mało. Tak więc nie zgadzam się, że Hołownia jest tu bez szans. Szczególnie po deklaracji Szustaka.

PS Pamiętam, że gdy Hołownia przechodził do właściwego TVN (chyba z TV Religia?) dostał elegancki, drogi samochód. Niestety nie mogę znaleźć tego w internecie, ale jestem pewien, że widziałem coś takiego w TV. 

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 16:36

Ale o co chodzi? A jakiś dominikanin głosuje na Dudę?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @przemsa 15 lutego 2020 16:19
15 lutego 2020 16:36

"Pamiętam, że gdy Hołownia przechodził do właściwego TVN (chyba z TV Religia?) dostał elegancki, drogi samochód. Niestety nie mogę znaleźć tego w internecie, ale jestem pewien, że widziałem coś takiego w TV."

Procedura nagradzania w Polsce jest dopracowana i utarta.

Przypomne tylko Mercedesa, ktorego Niemcy podarowali Twardochowi.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Szczodrocha33 15 lutego 2020 16:36
15 lutego 2020 16:38

Nawet auta sami nie potrafią sobie kupić

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @Szczodrocha33 15 lutego 2020 16:03
15 lutego 2020 16:40

Albo Ani Mru Mru parodiują księdza po kolędzie

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Szczodrocha33 15 lutego 2020 15:57
15 lutego 2020 16:41

Może dlatego, że jest wierzący ale nie praktykujący?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @pink-panther 15 lutego 2020 15:26
15 lutego 2020 16:41

To jest człowiek osadzony w pysze

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @kalixt 15 lutego 2020 14:02
15 lutego 2020 16:42

On jest w mojej ocenie za mało oryginalny

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @peter15k 15 lutego 2020 13:43
15 lutego 2020 16:43

Oczywiście, a powinniśmy zrobić narodową zgodę wybrać Korwina na wodza i słuchać go we wszystkim

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @betacool 15 lutego 2020 13:17
15 lutego 2020 16:44

Skoro Paśnik, to powinna być jeszcze Lizawka

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @saturn-9 15 lutego 2020 13:03
15 lutego 2020 16:44

I można sobie pielgrzymować po świecie

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @Grzeralts 15 lutego 2020 12:03
15 lutego 2020 16:46

To nie jest planowanie, tylko wciskanie

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @mniszysko 15 lutego 2020 11:58
15 lutego 2020 16:48

Biedroń to dureń, nie można na niego stawiać

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 15 lutego 2020 11:07
15 lutego 2020 16:48

On jest jednak zdrowo pokręcony

zaloguj się by móc komentować

Aquilamagna @klon 15 lutego 2020 15:35
15 lutego 2020 16:49

Obecne na kanale w komentarzach dziewczęta (a i chłopcy) zwracają się często do duchownego per "Adasiu"... Osobliwa konwencja tam panuje.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 16:43
15 lutego 2020 17:10

No niestety Korwin miał  taką przypadłość że skupiał wokół siebie umowną prawą stronę a następnie ją spektakularnie rozbijał tuż przed wyborami. Trochę to wyglądało tak jak Miler po sprawie Rywina objeżdżał ośrodki lewego skrajnego skrzydła z tym samym skutkiem końcowym

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 15 lutego 2020 11:28
15 lutego 2020 17:14

"Brakuje tylko kogos od ojca Rydzyka, ktory publicznie oglosi, ze bedzie glosowal na Bosaka."

Boso ale w ostrogach.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @ArGut 15 lutego 2020 15:04
15 lutego 2020 17:25

Istotnie u pana Komorowskiego cała rodzina na państwowej posadzie, reszta zmieniła pracę i  wyjechała a  ci co wzięli kredyt musieli oddać mieszkania komornikom ( było ok 6 mln egzekucji komorniczych ). 

zaloguj się by móc komentować

valser @emanuele 15 lutego 2020 17:33
15 lutego 2020 17:47

Twoje teksty sa jak chinska zupka. Mialo byc tanio, szybko i zdrowo, a sa wzdecia.

Twoje informacje o mnie sa mocno zdezaktualizowane.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 16:48
15 lutego 2020 17:59

Wszystko jest wyborem. Mozg potrafi przyjac 30 tys. bitow na sekunde, a swiat atakuje nas milionem bitow informacji. Selektywnosc jest niezbedna, zeby funkcjonowac, a to co wybierzesz staje sie afirmacja wybranych tresci i zarazem trescia zycia. 

Mnie wystarczy 10 minut rozmowy z Mniszyskiem przy sniadaniu. To jest czlowiek, ktory mowi wlasciwie non stop Slowem Bozym.

Gaweda Szustaka tego nie ma i miec juz raczej nie bedzie. Dlatego przystawianie do tego ucha to jest droga na manowce.

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 16:45
15 lutego 2020 18:34

Tą inwokacją mnie gej za młodu otumanił (i na tym poprzestałem, wolałem truchła dalej nie tykać, bezpieczniej- pomyślałem), ale jak w pysk strzelił- dalej satyra. 

zaloguj się by móc komentować

klon @Aquilamagna 15 lutego 2020 16:49
15 lutego 2020 18:53

Pewna pani rzekła "Taki mamy klimat"  To poniekąd oddaje langustową atmosferę. To jest w "chmurze".
Netykieta wygrywa. Wszyscy sa na "ty"
 

zaloguj się by móc komentować

genezy @valser 15 lutego 2020 17:59
15 lutego 2020 18:55

Po co kręcić wora, naprawdę nie ma to większego znaczenia na kogo on tam będzie głosował- ktoś musi się w Kościele zająć i tą zabłąkaną trzódką, nie wyobrażam sobie żeby wszyscy księżą głosowali na JK. Podobna rzecz: JPII lubił Słowackiego i go bardzo poważał. Ja ze Słowackim sobie literalnie zwiedzałem Genewę (Kordiana tam pisał) i byłem przy nim, główkę mu trzymałem jak go jaki Anglik chędorzył- zresztą wszyscy "nasi" wieszcze po Genewie się snuli, szukając śladów po Byronie i Shelley czy innych jeszcze agentach. Wszyscy oni płomień powstania wskrzeszali, ludzi na rzeź posyłali, a żaden z nich nie brał w nim udziału- w jaki niby sposób to miało by inkryminować kogokolwiek? Głosuje sobie, to niech sobie głosuje, na kogo chce.

zaloguj się by móc komentować

Paris @cbrengland 15 lutego 2020 10:13
15 lutego 2020 21:06

Czyzby tylko czasem,  Krzysiu  ???

My  non-stop jestesmy zdradzani przez "wlasna rodzine"... co wymagac od innych... ale i tak sytuacja staje sie coraz bardziej przejrzysta i czytelna... wreszcie dochodzimy  do sciany.

Tak czy owak nie ma co zalamywac rak... bo kto pod kim dolki kopie to sam w nie wpada  !!!  

Taka "tepa", ale piekna i  prawdziwa madrosc zyciowa wyplywa  tych naszych  porzekadel ludowych. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 15 lutego 2020 11:07
15 lutego 2020 21:15

Dokladnie tak...

... to samo jest z Bosakiem czy ta cala Kidawa  !!!

Naprawde trzeba miec nas*ane we lbie i niewymieszane, i jeszcze o tym dyskutowac...

... albo  stanac do  "debaty prezydenckiej"... to juz jest naprawde  UPADEK.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 15 lutego 2020 11:28
15 lutego 2020 21:18

Nie kracz,  nie kracz...

... zebys nie wykrakal  !!!

Pan Kucharczyk wydal swoja ostatnia ksiazke we  frAdzie... wiec ktoz to wie.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 10:23
15 lutego 2020 21:19

"Hołownia nie jest katolikiem light jest satanistą hard."

No to kim jest rzeczony Szustak? 

Tutaj kiedyś była dyskusja na temat o. Szustaka. Dość emocjonalna. Szczęśliwie nie znając człowieka - tylko czytałam, co pisaliście. Zatem dzisiaj doszliśmy do jakiejś mety...

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ahenobarbus 15 lutego 2020 13:16
15 lutego 2020 21:28

Moje ulubione z Czarnej Żmiji": "Boldric, śmierdzisz jak gacie rycerza po wojnie stuletniej!"

No i to opiekanie szczura nad żarówką 20-watową w okopach I wojny światowej.

zaloguj się by móc komentować

genezy @KOSSOBOR 15 lutego 2020 21:19
15 lutego 2020 21:30

? Jedynie do takiej, że ludzi można oszukać. Jakby chciał głosować na JK to co, byłoby lepiej w sensie teologicznym? 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @klon 15 lutego 2020 15:35
15 lutego 2020 21:43

O. Szustak zebral ciężkie joby pod zalinkowanym w notce Gospodarza wywiadem. Może więc zorientował się, że może starcic publiczność.

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 21:45

Mistrzostwo świata. Prosto w punkt, jak to się zwykło uważać. Jesteś wielki! Zarazem przerażająco smutne i zabawne. 

zaloguj się by móc komentować

ahenobarbus @KOSSOBOR 15 lutego 2020 21:28
15 lutego 2020 21:47

Zdecydowanie to kopalnia niezapomnianych scen i cytatów :) Humor nie tak pojechany jak Monty Python ale całkiem inteligentny, no i Rowan miał co grać. Edmund to urodzony spiskowiec. 

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 21:51

Przeczytałem pierwsze komentarze i jestem w szoku. Dodatkowo mój kolega wyraził się tak: na kogo będziesz głosował? Chyba tylko na Hołownię. Czy Was wszystkich diabeł opętał? 

zaloguj się by móc komentować

umami @valser 15 lutego 2020 10:04
15 lutego 2020 21:54

Powiem tak: nie oglądajmy się na żadne projekcje, ufajmy Jedynemu.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @genezy 15 lutego 2020 21:30
15 lutego 2020 21:59

Do takiej mety, że jest oszustem. No i właśnie zorientował się, że przekroczył tę granicę, której nie powinien był przekraczać. 

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski 15 lutego 2020 10:24
15 lutego 2020 22:02

Chryste? Przepraszam Cię Gospodarzu, ale tylko chyba Ty jedynie jesteś tu normalny... Kto to jest o. Szustak? Hologram? To jest jakieś złudzenie, cynicznie podsuwane przez Piekło. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 15 lutego 2020 21:19
15 lutego 2020 22:07

Pamietam...

... dla mnie on byl  TREFNY  od samego poczatku... ani go nie sluchalam ani ogladalam... ale ciesze sie, ze od dzis nie musze sie kierowac intuicja co do tego  FARYZEUSZA  !!!

zaloguj się by móc komentować

tadman @KOSSOBOR 15 lutego 2020 21:43
15 lutego 2020 22:08

Wypowiedź o. Szustaka jest nieosiągalna, bo autor nadał jej status prywatny, więc dla postronnego widza materiał jest niedostępny.

O. Szustak nagrał następny materiał w którym się tłumaczy i przyrzeka, że ten usunięty vlog pojawi się powtórnie ale kawałek o Hołowni będzie wycięty, bo nie dotrzymał słowa iż nie będzie polityki w jego wystąpieniach.

https://www.youtube.com/watch?v=KB7J_jRhl74

zaloguj się by móc komentować

genezy @KOSSOBOR 15 lutego 2020 21:59
15 lutego 2020 22:09

Ma niewyparzoną paszczękę i coś głupiego chlapnął- ok. Ale nie ma w tej chwili dobrej opcji w Polsce, po prostu jej nie ma.

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 22:13

Nie chciałbym nikogo urazić, ale czytanie tych komentarzy jest ponad moje siły. Dajcie spokój ludzie, jesteście traktowani jak bydło a wyobrażacie sobie, że ktoś Was ma na uwadze i dba o Wasze dobro. Nic z tego! Gospodarz wyraził się jasno. Kto to jest ten o. Szustak, że tak miękną Wam kolana? 

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 15 lutego 2020 22:08
15 lutego 2020 22:17

Za pozno...

... niech cierpi  po 100-kroc za takie publiczne zaprzanstwo szustacze cialo jak chcialo  !!!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @tadman 15 lutego 2020 22:08
15 lutego 2020 22:24

Zatem dla porządku wklejam:

"Ma ojciec jakieś zdanie na temat Szymona Hołowni? 


- padło pytanie od internautów.
 

Uwaga, teraz jest bardzo ważne zastrzeżenie, bo ja już wiem co zaraz będzie. To co teraz powiem jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem, nie jest żadnym nauczaniem Kościoła, nie jest wypowiedzią Kościoła, nie jest zachętą do tego, by ktoś głosował tak albo tak, nikogo do niczego nie namawiam, nie uprawiam polityki i tak dalej. Chciałbym na to pytanie odpowiedzieć, bo ono mnie w ogóle cieszy. Tylko to jest, uwaga, moja prywatna sprawa. I uwaga - nie powiedziałem tego, czego nie powiedziałem, czego zaraz nie powiem. Bo wiem, że zaraz będzie "no ale Szymon Hołownia to, albo tamto". Uwaga! Powiem to co teraz powiem


- rozpoczął o. Adam Szustak.
 

Otóż: po raz pierwszy od 23 lat pójdę na wybory. Od 23 lat nie byłem na wyborach. Wiem, grzech i w ogóle co to za patriota, co to za Polak. Nie byłem, bo nie ma w kim wybierać, nie ma zupełnie. Po raz pierwszy, kiedy będą teraz wybory prezydenckie pójdę na wybory i zagłosuję na Szymona Hołownię. Uwaga: to nie znaczyło to, co część z Was sobie pomyślała że znaczyło. Tak, bardzo się cieszę, że Szymon startuje na prezydenta. Szczerze mu współczuję, bo to co on sobie sam zrobił tą decyzją, a to co zrobił swojej rodzinie... musi mieć bardzo odważną żonę. Wielki szacun dla Szymona. Nawet jeśli mu się nie uda wygrać, to mam nadzieję że przez samo to co będzie robił i już robi w trakcie kampanii, że to przyniesie dużo dobra. Takie jest moje zdanie nt. Szymona Hołowni, nikomu nic do tego. Takie jest moje zdanie. Nikomu nic do tego, w takim sensie proszę tego nie interpretować tak, jak tego nie powiedziałem. Nikogo do tego nie zachęcam. To moje, adamo-szustakowe zdanie, idę w tym roku po raz pierwszy na wybory 


- odpowiedział dominikanin."

Link z notki Coryllusa.

Wysłuchałam tych tłumaczeń - zostały już tu wyżej zalinkowane.

Generalnie - wielki niesmak.


 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @genezy 15 lutego 2020 22:09
15 lutego 2020 22:30

Wiemy, ze nie ma dobrej opcji. Ale ja Pana bardzo proszę: to nie jest tak, że coś głupiego chlapnął. O. Szustak do duży chłopczyk. No chyba, że nie teges. I raczej tak to tutaj postrzegamy. Prosze wrócić do komentarza niezawodnej Pink Panther, która zamieściła cv Hołowni. To kończy dyskusję o "zaletach" faceta, na którego chce głosowac idol internetowy młodych. Amen.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @umami 15 lutego 2020 22:02
15 lutego 2020 22:33

Proszę się nie denerwować - ten problem musi być przedyskutowany, mimo oczywistej oczywistości. Ale nie dla każdego. A i tak dzisiaj jest nieźle, w porównaniu z niegdysiejszą dyskusją na temat o. Szustaka.  

zaloguj się by móc komentować

umami @KOSSOBOR 15 lutego 2020 22:33
15 lutego 2020 22:43

Dziękuję za uwagę i nie denerwuję się. Ponawiam pytanie — co to za wirtualny byt ten o. Szustak? Nie znajduję dla niego miejsca, więc nie istnieje. Wypatrywanie go w Piekle jest poza zasięgiem mojej percepcji. Niech się tam smaży.

zaloguj się by móc komentować

genezy @KOSSOBOR 15 lutego 2020 22:30
15 lutego 2020 23:10

Kiedyś myślałem, że ci co głosują na Tymińskiego zamiast na Wałęsę, to głupki. Co ja tam wiedziałem. Więcej luzu, my po prostu nie mamy tej opcji. JK jest największą straconą szansą, jeśli w ogóle kiedykolwiek nią był.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gabriel-maciejewski
15 lutego 2020 23:11

Nie wszyscy wiedzą, Benny miał polskie korzenie i dalszą rodzinę tutaj.

Znalezione obrazy dla zapytania: grzegorz kucharczykZnalezione obrazy dla zapytania: apoloniusz tajner

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @genezy 15 lutego 2020 23:10
15 lutego 2020 23:13

"...jeśli w ogóle kiedykolwiek nią był."

To trafna uwaga.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @umami 15 lutego 2020 22:13
15 lutego 2020 23:32

Jest kapłanem. Opamiętajcie się. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Grzeralts 15 lutego 2020 23:32
16 lutego 2020 00:13

Też nie mogę uwierzyć w to co tu niektórzy wypisują... Brak słów. Zwłaszcza na to wysyłanie do piekła. I ta pewność że jest zadaniowany.

Gdyby choć trochę go oglądali wiedzieliby że czasem o Szustak bierze się za historie na których się po prostu nie zna, albo nie do końca przemyślał. Owszem jest to naganne, ale żeby nie brać tego pod uwagę?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 00:13
16 lutego 2020 00:41

Też tego nie rozumiem.
Ja wysłuchałem kilku jego rekolekcji i tak jak już tu chyba pisałem uważam, że były bardzo dobre. W każdym razie na pewno nie zmienię zdania na ich temat z powodu tego wyskoku z Hołownią. Zdanie o Szustaku owszem, ale nic więcej.
A życzenie komuś smażenia się w piekle...
Jak zauważyłeś - brak słów.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @dziad-kalwaryjski 15 lutego 2020 23:11
16 lutego 2020 08:35

Albo zdejmiesz stą zdjęcie prof. Kucharczyka i resztę, albo wylecisz. Masz czas do skoków narciarskich, które oglądam. Czyli do 11.00

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Grzeralts 15 lutego 2020 23:32
16 lutego 2020 08:37

Lemański też jest kapłanem. Też się mamy opamiętać? I jak widzimy księdza Sowę w ITI, też musimy zachować dyskrecje i spokój, bo to kapłan?

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 16 lutego 2020 00:41
16 lutego 2020 08:54

Taka wskazoweczka. Posluchaj sobie jego nauczania, ktore nagrywal o drugiej/trzeciej w nocy. To sa jego najlepsze rekolekcje. Akcja z Holownia to zaden wyskok, tylko wynik rozwijajacej sie ignorancji i coraz wiekszej slepoty. On to przedstawia jako fajerwerk oswiecenia, ze po 23 latach w koncu dojrzal, zrozumial i idzie na wybory. Szymek, co ma glowe nieproporcjonalnie duza do tulowia i charakteryzuje sie tym, ze niczego w zyciu nie skonczyl i ukonczyl, ze przypomne studia i nowicjat dominikanski, zailuminowal Szustaka. 

Slabo.

Za nich obu by trzeba jakas wielka nowenne podjac w intencji oblaskawienia rozumem. Do piekla im daleko.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 08:37
16 lutego 2020 09:18

Tak. Od tego mamy hierarchię, żeby dyskusyjne kwestie załatwiać w ramach instytucjonalnego Kościoła, możliwie unikając zgorszenia (zarówno Lemański, jak Sowa ponieśli konsekwencje, choć nie wszystkie komunikowano publicznie). Poza tym, warto zachować proporcję - kapłanowi wolno publicznie palnąć głupotę nie dotyczącą kwestii dogmatycznych, jak każdemu człowiekowi. A wiernemu wolno to kulturalnie wytknąć. Publiczna szydera z kapłana nie mieści się już w zakresie akceptowalnych działań świeckiej osoby wierzącej (duchownej zresztą też nie). Szustak głupotę palnął niejedną, co zmienia faktu, że jest osobą duchowną, na dodatek pełniącą posługę w bardzo trudnym środowisku, gdzie potknąć się łatwo. Więc raczej modlitwa byłaby tu na miejscu, niż szyderstwa i bluzgi. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 16 lutego 2020 09:18
16 lutego 2020 09:27

Jesli chodzi o mnie, to ja tylko ubolewam i wspolczuje. Do wynurzen Szustaka i Holowni nie przykladam ucha wiec tym bardziej nie moge sie tym zachwycac i wzruszac.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Grzeralts 16 lutego 2020 09:18
16 lutego 2020 09:37

Nikt, póki co nie bluzga, a szyderstwa są nader delikatne. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Grzeralts 16 lutego 2020 09:18
16 lutego 2020 10:11

Skoro ktokolwiek wyskakuje  na publicznych forach z opiniami na temt  bieżącej polityki, i to adresowanej personalnie w trakcie kampanii wyborczej, to sorry Winnettou,  ale powinien brać pod uwagę odbiór takich opinii. Czyli brać pod uwagę, że w skrajnie spolaryzowanym ideologicznie społeczeństwie nie wszyscy zapieją z zachwytu nad jego preferencjami politycznymi.

Moim zdaniem nieszczerość intencji o. Szustaka uległa zdemaskowaniu, gdy zaakcentował, że oto od 23 lat po raz pierwszy pojawia się kandydat, na którego warto zagłosować. Co prawda asekuruje się, że to tylko jego prywatny wybór i "nic nikomu do tego", ale tego rodzaju wrzutka świadczy jedynie o niejawnych relacjach pomiędzy o. Szustakiem a kandydatem Hołownia. Nie chcę zgadywać jakiego rodzaju mogą  być to relacje. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 16 lutego 2020 08:54
16 lutego 2020 10:39

Valser, to jest tak: ktoś mi kiedyś dał kilka CD z jego rekolekcjami. Ja ich przesłuchałem i w tym nauczaniu nie znalazłem niczego zdrożnego, choć na przykład wspomniany zachwyt dla serialu Przyjaciele mi zgrzytał. Innymi słowy nie studiuję jego wystąpień, ale to co słyszałem zrobiło na mnie pewne - pozytywne - wrażenie. Być może niesłusznie, ale nic na to nie poradzę. Tak więc jego idiotyczna deklaracja poparcia Hołowni owszem, zraża mnie do niego i to bardzo, ale to wszystko. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 08:35
16 lutego 2020 10:41

> do skoków narciarskich, które oglądam. Czyli do 11.00

[komentarz zawiera lokowanie produktu]

Też oglądam i myślałem, że do tego czasu dokończę kolejną Taryfę dzienną, taryfę nocną, ale chyba się nie wyrobię. Pewnie jednak niebawem wrzucę.

zaloguj się by móc komentować

JOLANTA1 @gabriel-maciejewski
16 lutego 2020 10:45

Wczoraj po raz drugi odsłuchałam wykład P.Betacola o błaznach .Wykład kończy się pytaniem,kto współcześnie będzie łączył postać błazna i kapłana i mam nieodparte wrażenie ,że wytypowano O.Szustaka i  P. Hołownię .

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 16 lutego 2020 10:39
16 lutego 2020 10:51

Rekolekcje na CD powiadacie... nastepny krok to bedzie zapewne aplikacja z rozgrzeszeniem.

Z Szustakiem jest troche podobnie jak korespondencyjnym czarnym pasem w karate. Kup jeden dostaniesz drugi w promocji. Na to jest lekarstwo.

Od siebie polecam rekolekcje w Wachocku. Modlitwa, Swiety Sakrament, zywi swieci ludzie, pokoje goscinne.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 16 lutego 2020 10:51
16 lutego 2020 11:10

> Rekolekcje na CD powiadacie... nastepny krok to bedzie zapewne aplikacja z rozgrzeszeniem.

No, niesamowite, nie? Kto by pomyślał. Co za bezeceństwo. Na dodatek słuchałem ich w aucie. Teraz dopiero do mnie dotarło, jak bardzo w pale nie powinno mi się to mieścić.

> Z Szustakiem jest troche podobnie jak korespondencyjnym czarnym pasem
> w karate. Kup jeden dostaniesz drugi w promocji. Na to jest lekarstwo.

Być może, ale tylko dla tych, którzy wierzą w cuda tam, gdzie nie mogą one wystąpić. Ja w każdym razie słuchałem ich bez specjalnych oczekiwań, wręcz dla przyjemności.

> Od siebie polecam rekolekcje w Wachocku. Modlitwa, Swiety Sakrament,
> zywi swieci ludzie, pokoje goscinne.

Gdyby wcześniej przyszło mi do głowy traktować te szustakowe, na CD, słuchane w aucie jako ekwiwalent takich prawdziwych, w kasztorze, to teraz przyznając Ci rację zawstydziłbym się trochę.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 16 lutego 2020 11:10
16 lutego 2020 12:29

Eeee tam, zaraz bezecenstwo. Nie ma co dramatyzowac. Szustak jest slaby. To, ze go Holownia zmobilizowal na wybory po 23 latach absencji to jest znak tej slabosci. Ja sie nie nabiore ani na gadanie Szustaka, ani na gadanie Holowni.

Oni nadaja jak amerykanscy telewizyjni pastorzy. Tamci jednak maja duzo wiecej kasy i lataja odrzutowcami, zeby skuteczniej glosoc "slowo boze".

Szustak jest na dobrej wybrukowanej checiami drodze, po ktorej zupelnie nie tak dawno przeszedl Miedlar. A Holownia to jest taka odchudzona wersja Terlikowskiego. Nie mam na ich gledzenia czasu. Slucham sie po prostu innych. I tyle.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 16 lutego 2020 12:29
16 lutego 2020 12:43

#metoo. W sensie, że też słucham innych :)

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @stanislaw-orda 16 lutego 2020 10:11
16 lutego 2020 13:25

Właśnie o to "zgadywanie" chodzi... I wysyłanie na podstawie zgadywania do piekła, tudzież mianowanie na wyższy stopień agenturalności, z pominięciem tego że po prostu odjechał bo mu woda sodowa do głowy uderzyła... Dość posłuchać jakie bzdury czasem wygaduje i jakie tematy, po łebkach omawia... Też jestem tym rozczarowany, zniecierpliwiony i czasem wręcz wściekły.

Nikt tu nikomu nie żałuje krytyki, upomnienia, wytykania zwykłej głupoty czy próżności, no ale na Boga... Jest dziś konktetnie na ten temat w czytaniach... Zarówno do o. Szustaka, jak i do jego "krytyków".

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @valser 16 lutego 2020 10:51
16 lutego 2020 13:27

Za o. Szustaka warto się po prostu modlić chciałeś powiedzieć?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @przemsa 16 lutego 2020 12:43
16 lutego 2020 13:30

Chyba że za jakiś czas się okaże że też nie można... Żyjemy w końcu wszyscy w "posoborowiu" i tak "naprawdę" zmierzamy "wesoło" do piekła, za co byśmy się nie wzięli... Ehhh

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 13:30
16 lutego 2020 13:39

Bardziej się obawiam, że niedługo przeczytam, że jedyną nadzieją dla Polski jest odrzucenie przez księży SWII, odprawianie Mszy w rycie trydenckim oraz prezydent Braun i rządy Konfederacji. Jeżeli na to nie ma szans, to nie warto się angażować, bo i tak wszystko jedno, czy rządzi PiS czy PO, a prezydentem jest Duda czy Kidawa.
Ale zaraz...
Czy aby już nie ma tu takich, co podobne poglądy głoszą?

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 16 lutego 2020 13:39
16 lutego 2020 13:52

To jest ten watek. "Budowanie alternatywy i nadziei".

U Szustaka to sie Szymek Holownia. Ja tego goscia mialem dawni temu na oko, potem w powazaniu na dlugo zanim ktos mu namotal kandydowanie na prezydenta. 

Wszyscy maja wspolne cechy "wlasciwe poglady na sprawe", zero dzialan i mierzalnych rezultatow.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 13:27
16 lutego 2020 13:55

jemu wielka nowenna w intencji przywrocenia rozumu moze juz nie pomoc. 

To glosowanie na Holownie, a wlasciwie to streczenie tego typa, moze nie pomoc.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 16 lutego 2020 00:41
16 lutego 2020 14:08

Nie tylko. Tam jeszcze było coś bardziej obrazowego. "Niech cierpi po stokroć jego ciało". Nie rozumiem, jak można coś takiego tolerować.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 14:08
16 lutego 2020 14:09

A jak można tolerować kazania księdza, za którym ciągną się jakieś kochanki? I do którego wierni zwracają się per Adasiu?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @przemsa 16 lutego 2020 13:39
16 lutego 2020 14:09

Są w mniejszości... Mają swoją rolę do odegrania. Niech im tam będzie.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 14:09
16 lutego 2020 14:12

Jedno i drugie ciężko się czyta... I w całe nie chodzi o to "co było pierwsze".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 09:37
16 lutego 2020 14:13

No wiesz, życzenie, by jego ciało cierpiało po stokroć brzmi dość mocno.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 14:12
16 lutego 2020 14:13

Nie, oczywiście, że nie. Chodzi o to, kto mniej błądzi...Międlar czy Szustak

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @valser 16 lutego 2020 13:55
16 lutego 2020 14:13

Ale temu kto się pomodli, zamiast przeklinać, pomoże bardziej

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 14:09
16 lutego 2020 14:14

Nie masz racji. On miał bogatą, grzeszną przeszłość nim został zakonnikiem. Nie opowiada o szczegółach (chyba), ale jest ona znana jego przelożonym, więc nie sądzę, by było uprawnione twierdzenie, że ona się za nim ciągnie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 14:08
16 lutego 2020 14:16

Też mnie to wzburzyło.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 14:09
16 lutego 2020 14:17

Pewnie, wpływu na to nie mamy zbytniego.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @przemsa 16 lutego 2020 14:14
16 lutego 2020 14:17

Przeczytaj dzisiejszy tekst toyaha

zaloguj się by móc komentowaćkrzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 14:09
16 lutego 2020 14:20

Z tymi kochankami to faktycznie gruba sprawa - i o tym pisałem u siebie. Co do tego "Adasiu", to przede wszystkim ja znam całą kupę zupełnie normalnych księży, do których zaprzyjaźnieni wierni zwracali się w ten sposób (zaznaczam, że ja z księdzem Krakowiakiem zachowujemy należny dystans), a poza tym nawet nie wiemy, czy tam to stanowi zwyczaj, czy raczej pojedynczy eksces. Natomiast niezależnie od wszystkiego, jest duża różnica między nietolerowaniem, a życzeniem piekielnych cierpień. Moim zdaniem, to jest jeszcze gorsze niż ten idiotyczny komentarz na temat prof. Kucharczyka.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 16 lutego 2020 14:14
16 lutego 2020 14:23

Ciągnie się jak cholera. On żył w grzechu naprawdę bardzo długo. I dziś jego pozycja w Kościele naprawdę wygląda dziwnie.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @przemsa 16 lutego 2020 14:17
16 lutego 2020 14:23

A trudno jest się z tym pogodzić... Pytanie o motywy byłoby z założenia sugestią 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 14:20
16 lutego 2020 14:25

Anonimowi internauci są z nim zaprzyjaźnieni? Moim zdaniem kwestia kochanek załatwia wszystko. Ja się co jakiś czas muszę opędzać przed wariatami, którzy mnie pytają czy nie podpisałem czasem cyrografu, bo mi pisanie coś za łatwo idzie. Szustaka o to nie pytają? Jak mu szło z tymi kochankami? łatwo czy trudno?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 14:23
16 lutego 2020 14:27

Ja nie wiem, jak to jest, że akceptujecie taki mechanizm - ktoś żył w grzechu i w nagrodę został kaznodzieją jeżdżącym w tropiki i kasującym 65 patoli miesięcznie. No, ale przecież tak ładnie mówi i trafia do tylu serc, to jest niezwykłe, prawda? 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 14:13
16 lutego 2020 14:27

Ale powiedz mi tak szczerze chodzi o poważną dyskusję o tym co zaszło z Szustakiem, czy o tym kogo nam wolno tolerować na SN?
Kiedy wszyscy mówili, że tylko czekać, aż Szustak coś takie odwali to mówiliście hola hola on tylko naucza młodzież nic złego nie mówi, jak wyszło szydło z worka to wolicie łapać Paris za słówka, niż przyznać, że to się szykowało od dawna.
Teraz filmikiem z "przeprosinami" Szustak jednym szusem stanął w szeregu tych którzy odbierają wszelkie prawa Kościołowi do "mieszania się w politykę". A niektórzy temu jeszcze klaszczą.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @parasolnikov 16 lutego 2020 14:27
16 lutego 2020 14:29

Bo tak zręcznie wybrnął, prawda? A paris tu zostaje i szlus. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @parasolnikov 16 lutego 2020 14:27
16 lutego 2020 14:37

Kto klaszcze Szustakowi? Kto się domaga cenzury na SN?

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 14:20
16 lutego 2020 14:45

" Z tymi kochankami to faktycznie gruba sprawa - i o tym pisałem u siebie."

W jakimś oddzielnym tekście coś więcej?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 14:23
16 lutego 2020 14:52

Ok, nie znam sprawy. Myślałem, że to już zamkniety temat.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 16 lutego 2020 14:14
16 lutego 2020 14:59

Ale jajca! O tych kochankach to nie wiedzialem. Niezle.

Niezle jest to, ze wy jeszcze macie czelnosc gadac tutaj, ze kaznodziejstwo jest z pozytkiem dla Kosciola. Na mnie to robi takie samo wrazenie, ze Adolf mial dobry program socjalny dla Rzeszy i generalnie byl swietnym mowca-oratorem. 

Pal licho Szustaka, bo jemu tojuz malo co pomoze. To raczej za was sie trzeba modlic. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 16 lutego 2020 14:59
16 lutego 2020 15:03

> Niezle jest to, ze wy jeszcze macie czelnosc gadac tutaj, ze kaznodziejstwo
> jest z pozytkiem dla Kosciola.

Jak i Ty mam czelność gadać tutaj to, co uważam za słuszne. Mogę się mylić, ale to też zostawiam swojej ocenie. 

> Pal licho Szustaka, bo jemu tojuz malo co pomoze.

Skoro tak twierdzisz, to na bank tak jest. 

> To raczej za was sie trzeba modlic. 

Śmiało. Na pewno się przyda. Z góry dzięki.

 

zaloguj się by móc komentować


valser @przemsa 16 lutego 2020 15:03
16 lutego 2020 15:14

W przeciwienstwie do Ciebie nie jestem jednak  przywiazany do swoich opinii i ocen i jak widze, ze wdepnalem w goovno to z niego wychodze i nie mowie, ze czesciowo jest fajnie. 

No i jeszcze jedno. Zdolnosc do szybkiego odciecia liny, do ktorej przywiazany jest jakis ciezar, ktory ciagnie w dol. 

To umiejetnosc. Tego sie mozna nauczyc, ale wczesniej trzeba rozpoznac sytuacje. 

Najlepsze jest to jak Szustak mowi, ze to jest fajne, ze sie mylimy. 

Ciekawe co na to zolnierz slyzb inzynieryjnych, szeregowy saper? 

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
16 lutego 2020 15:14

Rodzic będący kumplem pociech to wymysł okresu hippisowskiego i ów omawiany tu ksiądz to brat łata, który widać wyraźnie goni za popularnością. Nie znałem go dotychczas, więc obejrzałem sobie na wyrywki kilka odcinków z YT i wydaje mi się, że zdradza go mowa ciała, więc nie jest to żaden kaznodzieja, nie widać tu pasji i jest to, jak ktoś tu wyżej zauważył, raczej spec od caochingu. Gdyby był faktycznie tym pierwszym to przeprosiłby wszystkich za swoją wpadkę, prosił o wybaczenie i stwierdziłby, że zawiesza swoją działalność vlogową, bo spędzi najbliższy czas na modłach, aby Duch Święty pomógł mu przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie i znależć właściwą drogę. A on ukrywa niesławny filmik, mówi, że go ocenzuruje i powtórnie zamieści i będzie nadal uprawiał duszpasterstwo za pomocą YT; swoiste "Rodacy, nic się nie stało".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 16 lutego 2020 14:27
16 lutego 2020 15:16

Za słówka? Czy Ty wiesz co mówisz?

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 15:13
16 lutego 2020 15:17

No, ale on mówi, że to było dawno i zerwał z tym całkowicie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 14:27
16 lutego 2020 15:20

Ja tego nie akceptuje i nigdy nie akceptowałem. Jedyne co mówiłem i chętnie powtórzę, że jego katechezy są praktycznie bez zarzutu. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Kuldahrus 16 lutego 2020 15:17
16 lutego 2020 15:23

Oczywiście że zerwał, co nie zmienia faktu, że kiedy on rozpoczynał swoją działalność duszpasterską, to jeszcze nie było wiadomo, czy faktycznie zerwał. Poza tym powtarzam, ksiądz Krakowiak twierdzi, że tego rodzaju historia powinna go z miejsca eliminować.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 15:23
16 lutego 2020 15:26

A tego przyznam nie rozumiem, że się wtrącę. Szaweł robił gorsze rzeczy, a jednak Pan Jezus go wybrał. Przecież dopóki żyjemy, to jest nam dostępne zawsze Boże Miłosierdzie. Czy teraz już byli grzesznicy nie mogą być sługami bożymi?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 15:20
16 lutego 2020 15:26

Wiesz, ja też w sumie nic specjalnie więcej nie piszę ponad to, że wysłuchałem kilku jego rekolekcji (kazań? wykładów?) i zrobiły na mnie  bardzo dobre wrażenie. Tak po prostu, nic na to nie poradzę, a już na pewno nie zmienię zdania ze względu na święte oburzenie sprawiedliwych. To jednak nie dociera, ale co ja mogę?

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 14:25
16 lutego 2020 15:27

Z tego co wiem, z kochankami mu szło równie łatwo, jak dziś z fanami. Co do tego "Adasiu" wszystko co na ten temat wiemy to informacja podana przez jednego z komentatorów, że to ma miejsce "często".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 16 lutego 2020 15:14
16 lutego 2020 15:28

Problem z Tobą jest taki, że Ty wiesz najlepiej i na dodatek jeszcze sądzisz, że wiesz lepiej niż ja, co mam na myśli i kogo lub czego bronię. A tak po prostu nie jest.

zaloguj się by móc komentować


valser @przemsa 16 lutego 2020 15:28
16 lutego 2020 15:41

Niezly jestes. Masz problem z moim "wiesz najlepiej", ale z wiedza Szustaka to juz takiego problemu nie masz. 

Nie wnikam. Kazdy jest kowalem wlasnego losu i sam wybiera sobie oratorow to sluchania.  

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 16 lutego 2020 15:41
16 lutego 2020 15:42

Nie chce mi się powtarzać. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @przemsa 16 lutego 2020 15:28
16 lutego 2020 15:48

Nie wspominając "przywiązań", które podobno ciągną nas w dół. 

Ot czego się można o sobie dowiedzieć, tylko po tym że się nie ma odwagi do piekła Szustaka wysłać

Jak dla mnie wystarczy. 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 16 lutego 2020 15:42
16 lutego 2020 15:58

Szustak i jego kaznodziejstwo to kwestia estetyki, psychologii poznawczej i stosowania zdrowego rozsadku. 

W przeciwienstwie do Ciebie, na mnie to dobrego wrazenia nie robi. I nie zrobi.

Mnie nasuwaja sie banalne pytania - kto jest protektorem Szustaka i kto finansuje ten projekt? 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 15:20
16 lutego 2020 16:57

gdyby szatan wygłaszał katechezy też  byłyby bez zarzutu. I praktycznie i teoretycznie...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @MarcinD 16 lutego 2020 15:26
16 lutego 2020 16:58

Kłopot w tym, że Szustaka nie wybrał Pan Jezus, ale ci co kręcą Hołownią. Co było do okazania

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 15:27
16 lutego 2020 16:59

Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie - dlaczego akceptujesz mechanizm nagrody za grzeszne życie, a nie pokuty, gdzieś na odludziu z gracką w łapie, przy pieleniu grządek?

zaloguj się by móc komentować

Paris @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 14:13
16 lutego 2020 17:38

Jest Pan duzym i starszawym juz facetem...

... z jakims tam wyksztalceniem,  doswiadczeniem  i dorobkiem...  po kilku latach  internetowej znajomosci Panskiej publicznej dzialalnosci - musze przyznac, ze ma Pan dosc mocny problem z rozumieniem innych ludzi i tego co chca przekazac... moze to zbyt wysoka samoocena - nie wiem i nie wnikam...

... ale musze wprost napisac, ze w tym konkretnym przypadku - g**no  Pan wie  i  rozumie  !!!

 

I to na tyle.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 16 lutego 2020 15:58
16 lutego 2020 17:58

Tak...

... kto promuje i finansuje te chucpe  ?!?!?!... i  ustawke.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 16:59
16 lutego 2020 18:01

Nie akceptuję. Rozmawiałem o nim z księdzem Krakowiakiem i uznaliśmy, że on w pierwszej kolejności nie powinien był nigdy zostać księdzem. Jeśli go broniłem, to w dwóch wypadkach, najpierw gdy chodzi o jego katechezy, które były atakowane przez naszych los perfectos, a dziś trzymam z nim sztamę, gdy pojawiają się życzenia by on po wielokroć cierpiał, a Ty piszesz że on tu jest traktowany łagodnie. Gdyby nie to, w ogóle bym się nie odzywał. Co miałem nowego do powiedzenia na jego temat, powiedziałem w swojej dzisiejszej notce.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 16:57
16 lutego 2020 18:03

Właśnie o tym dziś napisałem w swoim tekście. Rzecz w tym , że jeśli chcemy się brać za kogoś takiego jak Szustak, powinniśmy najpierw zdefiniować cel, a nie walić na oślep.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 16:57
16 lutego 2020 18:03

Właśnie o tym dziś napisałem w swoim tekście. Rzecz w tym , że jeśli chcemy się brać za kogoś takiego jak Szustak, powinniśmy najpierw zdefiniować cel, a nie walić na oślep.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 16:58
16 lutego 2020 18:14

Okej, ale tego nie definiuje sam fakt wcześniejszych grzechów, tylko to co podejrzewamy od pewnego czasu, a dzisiaj już dobitnie widzimy. Samo więc stwierdzenie, że jeśli ktoś kiedyś źle się prowadził, oznacza automatycznie, że jedyną jego drogą odkupupienia będzie umartwianie się na odludzi, nie jest prawdziwe w świetle znanej nam Ewangelii. Pokutą może być właśnie poświęcenie dalszego życia intensywnemu szerzeniu tej Ewangelii i bycie na świeczniku. Więc z założeniem się nie zgadzam. Natomiast sprawa rzeczonego ojca i kto nim kręci jest już niestety oczywista.

zaloguj się by móc komentować

klon @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 16:58
16 lutego 2020 18:19

Nie wiem kto kogo wybrał. I tego wiedzieć pewnie nie będę.

Wiem za to co słyszałem, a słuchałem obu wypowiedzi o. Szustaka w całości.
W pierwszej, gdy mówił, że zagłosuje na Hołownię stwierdził, że nie zna go osobiście ale bardzo okay są działania Szymona H. Że zawsze mu się one / te działania/ podobały i że bardzo ceni p.Szymon za co ten robi. W drugim filmiku na YT przeprasza za wyrażenie poparcia. I tyle.
Nie ma o. Szustak problemu z działalnością, postawą i szerzonymi przez Szymona H poglądami na "nowoczesny" katolicyzm. 


I to mnie najbardziej zadziwiło. 

p.s. Ale "zsyłki do piekła" i "cierpienia ciała" życzyć nie uchodzi. Pierwszy kamieniem nie rzucę :-).

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 16:59
16 lutego 2020 18:37

A jeśli to właśnie jest pokuta? Myślę, że dużo cięższa dla niego niż pielenie grządek. Dla Ciebie też taka byłaby cięższa niż pielenie grządek.

A druga rzecz: wszyscy jak tu jesteśmy własnym wysiłkiem i staraniem możemy jedynie marnie zdechnąć i pójść do piekła. Nie różnimy się pod tym względem od żadnego dziwkarza, ćpuna, a nawet samego Hitlera. To, co nam pozwala mieć nadzieję na inny los, to Sakramenty. I tak się składa, że Adam Szustak ma moc ważnego ich udzielania. I może sobie przy tym być głupi jak dno beczki i obarczony milionem słabości, ale dla nas, wierzących jest wyjątkowy i należy mu się szczególny szacunek, jak każdemu czynnemu duchownemu. Taki Międlar sam z tego zrezygnował i żadne specjalne traktowanie mu nie przysługuje, a nigdy nie wylało się tu na niego tyle hejtu, co na Szustaka. 

Resztę napisał Toyah, dużo lepiej niż ja potrafię. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 16 lutego 2020 18:37
16 lutego 2020 19:03

Chyba zainspirowałeś mnie wspominając Międlara: Mam wrażenie, że gdyby Szustak zamiast Hołowni stręczył Bosaka, nie zebrałby tyłu kopów. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Grzeralts 16 lutego 2020 18:37
16 lutego 2020 19:03

Jeden komentarz Paris, to jest "tyle hejtu"? Gówno tam nie pokuta, okay...pielenie grządek jest obok odchwaszczania upraw świerkowych sierpem najgorszą mordęgą na ziemi. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @klon 16 lutego 2020 18:19
16 lutego 2020 19:04

Czyli, dopóki on nie stanie w jednym rzędzie z Biedroniem, nie przekonam nikogo, że to jest cwaniak, co mąci ludziom w głowie? Dzięki

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Grzeralts 16 lutego 2020 18:37
16 lutego 2020 19:06

I jaki sprawdzian pokory, żeby przed kimś takim jak Szustak wyznać grzechy w konfesjonale (np. o życzeniu piekła), czy przyjmując z jego ręki Ciało Chrystusa... Przecież nie chodzi o jego deficyty, za które odpowie. Ale o te które z naszego wnętrza pochodzą, "dzięki" jego wybrykom. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @MarcinD 16 lutego 2020 18:14
16 lutego 2020 19:07

Ale dlaczego umartwianie się na odludziu? To była pewna metafora. Chodzi o to, by nie dostwał za to nagrody. Ojciec Szustak zaś, z tego co mówi w zalinkowanym przez toyaha wystąpieniu ma jeden podstawowy problem, przymus zwracania na siebie uwagi. Jeśli więc ktoś ma taki problem, a pokutą za konsekwencje tegoż jest występowanie przed kamerą, to chyba coś tu nie gra, nie?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 18:03
16 lutego 2020 19:08

Rozumiem, że jego zaangażowanie się w politykę, to jest mało precyzyjna definicja. I twierdzenie, że nie zna Hołowni osobiście, a jednocześnie mówi o nim per "Szymon". 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 18:01
16 lutego 2020 19:09

Nie powinien a jednak został i jest księdzem rozpoznawalnym, prawda? Jak to się mogło stać, nie do uwierzenia?! Może ktoś mu pomagał w podejmowaniu decyzji?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 19:06
16 lutego 2020 19:09

Nie chodzi o to, jakie polecenia i sugestie będzie on kierował do ludzi, którzy go słuchają

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @przemsa 16 lutego 2020 19:03
16 lutego 2020 19:11

Jasne. Brakuje tylko żeby i o to rozgorzała licytacja... Żartowałeś?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:10
16 lutego 2020 19:12

Valser jak kopnie, to jest nokaut, przecież wiesz. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 19:11
16 lutego 2020 19:13

Nie żartowałem. Tak mi przyszło do głowy. Choć oczywiście nieweryfikowalne. 

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:09
16 lutego 2020 19:17

Myślę że jednak wszyscy tu zdajemy, już, sobie z tego sprawę. Chodzi tylko o sposób w jaki należy zwracać na to uwagę. Bo ta młodzież która go słucha, może zareagować zupełnie nie tak jak sobie byśmy tego w najszczerszych intencjach życzyli... Zafiksuje się na nim, przeciwko kościołowi, choć on bardzo często odsyła tę trzodę do kościoła właśnie.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @przemsa 16 lutego 2020 19:12
16 lutego 2020 19:17

Valser od dawna nikogo nie kopnął

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 19:17
16 lutego 2020 19:18

Nie rozumiem? Zamierzasz jeździć na mitingi z jego udziałem i przekonywać uczestników, oczywiście bardzo łagodnie, że nie powinni tam być?

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:18
16 lutego 2020 19:25

Nie. Po prostu nie zamierzam na każdą jego głupotę reagować wysyłaniem go do piekła. Również dlatego że w ten sposób będę tam przed nim, i to na własne życzenie, 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 16 lutego 2020 18:37
16 lutego 2020 19:29

Bez wzgledu na to co napisal Toyah...

... moze przeczytam, a moze nie... i bez wzgledu na to, ze Szustak nadal ma moc udzielania Sakramentow swietych - to dla mnie, po tym co o nim wiem, co powiedzial JUZ nie jest dla mnie kims wyjatkowym.  Dziekuje, ze jestem oddalona od niego o setki kilometrow i nie jestem skazana na jego posluge... oceniam go bardzo krytycznie pomimo tego, ze jest wciaz czynnym duchownym... duchowny to tez - w koncu - tylko czlowiek...

... a osadzi go sam  Pan Bog na Sadzie Ostatecznym... tak samo jak i mnie,  Panie Grzeralts  !!!

zaloguj się by móc komentować

klon @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:04
16 lutego 2020 19:40

"Pozycja w rzędzie z Biedroniem" - to jedno. Tu się zgadzam.
Wysłanie "do piekła" -  to inna sfera. Nie mieszam pojęć.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:03
16 lutego 2020 19:48

Nie tylko Paris. Parę osób się dołączyło, Paris była tylko najbardziej ekspresyjna. 

Wyobraź sobie, że ktoś każe Ci od dziś regularnie występować publicznie, przed audytorium na którego skład nie masz wpływu, narzuca i kontroluje treści, które głosisz oraz ustawia Ci grafik aktywności. Nie wolisz pielić?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Paris 16 lutego 2020 19:29
16 lutego 2020 19:55

Jak się znajdziesz gdzieś bez dostępu do Sakramentów na dłuższy czas, Paryżanko, to będziesz się modlić o choćby najgłupszego i najpodlejszego księdza.

Bez Miłosierdzia wszyscy trafimy wiadomo gdzie. Więc mocno bym się miarkował z krytyczną oceną kogokolwiek. A już zwłaszcza księdza. Co innego krytyczna ocena konkretnych czynów. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 19:06
16 lutego 2020 20:02

Ja przede wszystkim nie wiem, dlaczego on walnął takiego babola. Wolę poczekać na rozwój wydarzeń i dopiero interpretować. Natomiast dyskusja pod tekstem poszła w absurdalnym kompletnie kierunku. A projekt Hołownia to ani nie jest rzecz absurdalna, ani błaha i stoją za nim konkretne siły i pieniądze. Obstawiam, że zupełnie inne, niż się tu większości wydaje. I Szustak może być tego projektu ofiarą równie dobrze, jak beneficjentem. 

zaloguj się by móc komentować


valser @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:04
16 lutego 2020 20:17

Ja mysle, ze koledzy maja szkolny problem. Dali sie zwiesc Szustakowi i teraz jest im glupio sie do tego przyznac. Maja troche lat, a tu taki Szustak ich naciagnal na bajerke. 

Czas, zeby powiedziec, ze nie z nami takie numery, po prostu minal i teraz trzeba rozgrywac tak, zeby "wyjsc z twarza" i cos tam bonkac, ze trzeba cele ustalac. 

Cel jest jeden i nie trzeba go ustalac i jak ktos sobie wybral Szustaka, zeby ten mu pomogl zbawic swoja dusze, to moim zdaniem blednie testuje rzeczywistosc, poslugujac sie terminologia prof. Swiecickiego.

Poza tym sprawa jest sportowo prosta. Jak chcesz wygrac to nie bierzesz do skladu jakiejs lipy, ktora ma zamiar obstawiac Holownie, a wczesniej chodzil na baby i jest wydziargany w jakies trybale. 

A propos tych tatuazy. Potraktowalbym Szustaka serio jak on by sobie te dziary wypalil, albo wycial.  Mnie dalby tym czytelny sygnal, ze sam traktuje siebie i swoja misje powaznie. 

No, ale on cisnie teksty, ze tatuaze sa OK.  Slabe to jest fest, panowie. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 16 lutego 2020 19:55
16 lutego 2020 20:19

Nie mowie nie...

... mam lekkie rozeznanie nt.  braku dostepu do ksiedza i Sakramentow,  ale dzis mam takze wspanialego,  ZWYKLEGO ksiedza proboszcza,  bardzo Go cenie i dziekuje Opatrznosci za Niego... nie wiem co sie zdarzy dalej - dzis jest jak jest...

... a ludzi - w moim odczuciu - zwlaszcza tych z tzw. swiecznika, do ktorych zaliczam takze osoby duchowne - oceniam z reguly krytycznie, jesli w mojej ocenie na to zasluguja.  Tak tez ocenilam Szustaka - bardzo krytycznie - i jako czlowieka i jego czyny, bo dla mnie to jest jednosc...

... po prostu od takich osob - wszystko jedno swieckich czy duchownych - wymagam wiecej ludzkiej przyzwoitosci.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Paris 16 lutego 2020 20:19
16 lutego 2020 20:22

Ocena cudzej przyzwoitości to jest bardzo trudna rzecz. Zwłaszcza na odległość. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 16 lutego 2020 20:22
16 lutego 2020 20:33

Zgoda...

... niemniej jednak, gdyby nie "chlapnal" o tym swoim "prywatnym wyborze" - mojej oceny tak krytycznej by nie bylo.  To jego "chlapniecie" bardzo mnie zbulwersowalo... i  - co by nie pisac - zszokowalo  !!! 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Grzeralts 16 lutego 2020 20:02
16 lutego 2020 20:41

Niedawno słyszałem że babranie się w spekulacjach, zwłaszcza tych które generują agresywną retorykę, a zwłaszcza odsądzanie i potępianie innych, to jedna z diabelskich pokus. Dość przeanalizować własne myśli i uczucia przy tego rodzaju "okazji", żeby poczuć że coś w tym jest.

Uważam tak jak Ty, że doszło do jakiegoś przesilenia. Bo na pewno część słuchaczy o Szustaka właśnie wzmogła swoją czujność. Może jest to początek jego końca i psucia, bo Bóg nie pozwala długo z siebie drwić. A może jest to początek, czas przemyśleń dla niego, by zaczął bardziej się przykładać do tego co wypuszcza w eter.. W rozkroku stać długo nie będzie, skoro mleko się już wylało. Jeśli knuje - to wkrótce oberwie mocniej i bardziej czytelnie dla sympatyków. Co będzie również dla nich sprawdzianem, czy przypadkiem nie zrobili sobie z niego złotego cielca. Na pewno nie warto robić z niego męczennika przez stygmatyzowanie

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:07
16 lutego 2020 20:44

Tak, tutaj się zgadzam. Ten przymus zwracania na siebie uwagi jest widoczny i zawsze podejrzany. Chodzi mi tylko o to, że jeśli zaczniemy tutaj jednoznacznie krytykować czynnych duchownych za całokształ ich działań z powodu jakiejś ich części, wstępujemy na dość ryzykowną i niebezpieczną ścieżkę. Nawet jeśli mamy akurat w tym przypadku rację. Należy też oddzielić osobę od posługi i sakramentu, które same w sobie pozostają święte i powinny z tego powodu być poza krytyką doczesną.

Wszyscy po lewej stronie "jadą" po kapłanach katolickich bardziej niż po innych, no bo przecież mają dawać przykład. A ja bym powiedział, że my choćby tutaj powinniśmy zawsze dawać im więcej kredytu i być bardziej oszczędni w krytyce, właśnie z powodu tego, jaką rolę pełnią. Co przecież w ogóle nie osłabia naszej oceny pewnych ich działań czy nawet dużej ich części.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @valser 16 lutego 2020 20:17
16 lutego 2020 20:44

Nawet sam Szustak tak o sobie nie mówi że jest po to by zbawiać duszę... Po co go mianujesz? Gadasz jakbyś sam się dał nabrać :)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:04
16 lutego 2020 20:57

On jest tu gnojony od roku 2016, gdy jeszcze na Salonie zamieściłeś tekst o niejakim Grzegorczyku i czytelnicy strolowali Ci go, skręcając dyskusję na Szustaka właśnie. To tam też pojawiły się kłamstwa, że on promuje seks analny, że zachęca do tatuowania się i że jego zdaniem wszyscy zostaną zbawieni. I wtedy nikt nie znał jego politycznych poglądów, podobnie zresztą jak nie zna ich dziś. Jedyne co o nim dziś wiemy, to to, że nie głosował ani na Kwaśniewskiego, ani na Jana Olszewskiego, ani Lecha Kaczyńskiego, ani na Komorowskiego, ani na Jarosława Kaczyńskiego, ani na Dudę, a dziś postanowił agitować wśród swoich fanów za kandydaturą Hołowni. I to może świadczyć zarówno o tym, że on jest wynajętym cwaniakiem, jak i o tym, że przez te swoje wieczne podróże o polskiej polityce wie gówno, czy że jest zwyczajnie głupi, jak wielu, wielu innych, skądinąd bardzo pobożnych i uc zciwych księży. I teraz najważniejsze. Od wspomnainego na początku roku 2016 nie udało mi się przeczytać choćby jednego komentarza, gdzie wykazano by mu "mącenie ludziom w głowie"; ani jednego, poza wspomnianymi już wcześniej kłamstwami i manipulacjami. Jedyny tak naprawdę, to ten mój wczorajszy, gdzie mu zarzuciłem, że  manipuluje ludźmi agitując za Hołownią i jeszcze bezczelnie kłamie, że on nikogo do niczego nie namawia. Ale to się zdarzyło dopiero w tych dniach. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Paris 16 lutego 2020 20:33
16 lutego 2020 21:02

"...Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. 3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach..."

O. Szustak pewnie to zna. I taki jest efekt jego "prywatnie" skrywanych poglądów politycznych. Czy to zaplanowana akcja, czy skutek zachłyśnięcia się popularnością w internecie, jeszcze się przekonamy. Tak czy inaczej, nie warto ryzykować wysyłaniem go do piekła. To nikogo nie uratuje, ani poczucia własnej wartości/racji nie poprawi

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:09
16 lutego 2020 21:03

Może. Diabli - a dziś wypowiadam to słowo wyjątkowo rozmyślnie - wiedzą. Ksiądz Krakowiak też nie mógł w to uwierzyć.

zaloguj się by móc komentować

valser @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 20:44
16 lutego 2020 21:07

taaa...  nie po to... i dlatego robi te swoje programy. Chyba jako ksiadz to spowiada i udziela sakramentow?

A ja wedlug ciebie go awansuje. Czy ty czytasz to co piszesz zanim klikniesz "zapisz"?

Chcialem powiedziec jeszcze, ze Miedlar i Charamza tez byli ksiezmi. Czyz nie? 

 

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 20:57
16 lutego 2020 21:08

Chcesz powiedzieć, że od 2016 roku wyłącznie niszczymy tu Szustaka? Poczekaj do jutra, dopiero zobaczysz. Jeśli zaś idzie o jego poglądy polityczne, to możesz mieć oczywiście swoje złudzenia, jeśli taka jest twoja wola, ale ja akurat doskonale wiem, jakie one są i żadne dodatkowe glossy i wyjaśnienia nie sa mi potrzebne. Jeśli zaś idzie o mącenie w głowie - możesz mi wyjaśnić jak to jest, że facet wychodzi z semiarium po roku i zamiast pojechać do domu na wakacje, jedzie do Zakiopanego. Tam wchodzi do dyskoteki Wierchy i od razu się zakochuje? Żeby pojechać do Zakopanego i wejść do dyskoteki Wierchy trzeba mieć pieniądze. Skąd on jest brał? Od rektora? Od rodziców, którzy uważali go za durnia, bo wstąpił do tego seminarium? 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 19:07
16 lutego 2020 21:13

Te jego ciągłe przemieszczanie się to tu to tam, to wcale nie taka prosta sprawa. Ja się już parokrotnie zastanawiałem, czy chciałbym żyć tak jak on. Bez domu, bez rodziny, w nieustannej podróży, wciąż w obcych miejscach (to że on, przynajmniej oficjalnie, nie ma nic swojego, to potwierdzony fakt).  Oczywiście my nie mamy pojęcia, jak on się tam tak naprawdę prowadzi, ale podejrzewam, że gdyby się coś działo, to już byśmy wszyscy o tym wiedzieli. A więc zakładając scenariusz dla niego najbardziej życzliwy (a czemu mielibyśmy go wykluczać), czyli że on faktycznie odkrył w sobie powołanie do  pielgrzymowania i głoszenia światu Dobrej Nowiny, to pozostaje tylko tylko ten jeden zarzut, że to jest zadufany w sobie bufon. Nie pierwszy i nie ostatni, zwłaszcza wśród księży.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @valser 16 lutego 2020 21:07
16 lutego 2020 21:16

A nie wystarczy Ci że Ty to wiesz. Czy muszę mieć tę samą "pewność" co Ty? 

Czy muszę wysłuchiwać insynuacji że się przywiązałem, albo że jest mi głupio, bo mnie uwiódł i nie chcę się przyznać? Czy może mi chodzić po prostu o to że wysyłanie go do piekła to jednak zły pomysł?

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 21:13
16 lutego 2020 21:18

To nie jest prosta sprawa bo trzeba miec paszport, wizy, pieniadze i kontakty. Do tego sprzet i zezwolenia. 

No chyba ze ma sie misje jak podroznicy Jej Krolewskiej Mosci. Wtedy to jest tylko ucoazliwe, ale za to proste.

zaloguj się by móc komentować

valser @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 21:16
16 lutego 2020 21:23

Masz ze mna wiekszy problem niz z Szustakiem. Jak Przemsa. To bez sensu jest. 

Nie jest glupota dac sie nabrac, bo to sie kazdemu przytrafia. Glupota jest udawac w imie nie wiadomo czego, ze nic sie nie stalo. 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 21:08
16 lutego 2020 21:27

Powtórzę jeszcze raz: Diabli go wiedzą. Mnie jednak bardziej interesuje jak to się stało, że on po tym używaniu wrócił na miejsce, opowiedział wszystko komu trzeba, a ten mu dał zgodę na to, by się mógł czuć jak u siebie w domu. Jest jeszcze coś. On o sobie mówi, że jest "wędrownym kaznodzieją". Ksiądz Krakowiak twierdzi, że nie ma oficjalnie takiej instytucji w Kościele. I to też mnie bardziej interesuje niż to, skąd on miał wtedy pieniądze na te baby. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @valser 16 lutego 2020 21:23
16 lutego 2020 21:28

Jeszcze większą jest wmawiać komuś problem którego nie ma... 

Zwłaszcza że niby Ty nim jesteś :) No ale skoro tak Ci na tym zależy to co ja mogę

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 16 lutego 2020 21:18
16 lutego 2020 21:29

Nawet w Twojej sytuacji, paszport, wizy, pieniądze i kontakty to nie problem. Podobnie sprzęt. Jeśli idzie o zezwolenia, to nie bardzo rozumiem. Jakie i od kogo?

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 21:29
16 lutego 2020 21:35

Jego przelozeni musza o tym wiedziec. On nie moze sobie tak byle gdzie jezdzic. No chyba, ze to juz jest ten etap co Miedlar na wylocie. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 16 lutego 2020 21:23
16 lutego 2020 21:35

Z tym nabieraniem się to jest mniej więcej ten sam typ argumentu, z którym niektórzy wychodzą do Gabriela, że jeśli on kogoś krytykuje, to przez to, że mu zazdrości. Mnie by nawert do głowy nie przyszło, by Ci zarzucać, że Ty tu się tak prężysz, bo w swoim środowisku jesteś traktowany jak szmata. Mądrzy ludzie mają na to nawet nazwę: "ad personam".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 16 lutego 2020 21:35
16 lutego 2020 21:38

Co znaczy, nie może? Ty możesz, ja mogę, ojciec Rachmajda może, może ksiądz Klimek, a on nie może? A niby wedle jakich przepisów?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 21:13
16 lutego 2020 21:40

Złe prowadzenie sie, nie jest w rzeczywistości łatwe do zaaranżowania. Przede wszystkim ze względu na to, że uprawianie rozpusty kosztuje. A nie po to człowiek się w to bawi, żeby od razu tracić szacunek dla samego siebie, ale po to, by go chwilowo zyskiwać. Zastanów się nad tym, zanim kolejny raz pomyślisz o jego podróżach, kaznodziejstwie i takich tam historiach

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 21:27
16 lutego 2020 21:41

Ksiądz Krakowiak nie wie po prostu wszystkiego. Skąd on miał pieniądze na wszystko? To jest ciekawsze. 

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 21:35
16 lutego 2020 21:54

Nie sadzisz mam nadzieje, ze ja chce byc slawnym blogerem i publikowac ksiazki? Albo moze zostac Vlogerem jak Szustak? 

Ja rozumiem, ze jak np. Lichocka pokazala fucka to teraz idioci to malpuja bez jakiejkolwiek refleksji i kontroli. Sila tej Lichockiej jest wieksza niz zeszlotygodniowego huraganu. Durnie nie wiedza, ze...

Imitation is the sincerest form of flattery. 

I przescigaja sie w wymyslnym pokazywaniu palca. W przypadku Szustaka dziala ta sama sila. Glupota. 

Szustak to jest projekt medialny, ktory da sie zmonetyzowac.  I to sie dzieje. To nie jest rocket science.

Jego dizajn, podobnie jak tresci to slabizna i ja go po prostu nie kupuje. To nie moja estetyka. Takich naciagaczy na dobre slowo trzeba jednak gonic dla wlasnego i innych spokoju.

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 16 lutego 2020 21:38
16 lutego 2020 21:55

Zapytaj ojca Wincentego. Szustak jest zakonnikiem. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @OdysSynLaertesa 16 lutego 2020 21:02
16 lutego 2020 22:03

Wie Pan...

... to wszystko to prawda i racja,  tylko, ze ja juz mam serdecznie dosyc tej cynicznej manipulacji  i  przekletej  cybernetyki czy tych roznych detych socjotechnik,  dosyc mam tych glupich dyskusji dla idiotow... dosyc mam wkrecania nas i siebie w nic nie dajace spory...

... jesli deklarujemy sie, ze jestesmy katolikami,  mamy dekalog - to go przestrzegajmy i niech nasza mowa bedzie tak-tak nie-nie...

... to naprawde wystarczy... a Szustak, jako duchowny nie powinien powiedziec tego co powiedzial... i tyle... a skoro powiedzial - to  MUSI  SIE  LICZYC  z kazda krytyka... i nie ma w tym przypadku zadnej okolicznosci lagodzacej, bo kto sieje wiatr ten zbiera burze  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 21:40
16 lutego 2020 22:12

Ano... kosztuje. W kazdym setupie. Na szybko za dziewczyne z balaganu trzeba placic gotowka, a w innym przypadku trzeba inwestowac w kolekcje znaczkow do pokazywania, kino i kolacje. 

Nie jest latwe do zaaranzowania, bo trzeba jeszcze dowiezc, dojechac, na wyjezdzie jakis hotel i taksowke, i jeszcze trzeba sie maskowac. No, ale z tego co ustalono, to on mial przerob i siekl troche wiec takie akcje to ida w grubsze kwoty. 

Powiem tak... piec kola na weekend to jest lumpenbudzet na impreze w hostelu przy butelce i koli kupionej w Zabce

 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 21:41
16 lutego 2020 22:21

Miedlar utrzymuje sie "z dziennikarstwa", ale na laptop to ostatnio byla jakas zrzutka i afera. 

Szustak sie do takich rzeczy nie schyla. 

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
16 lutego 2020 22:42

Człowiek podchodzi z największą ostrożnością do kaznodziejskich gwiazd medialnych.

My tutaj, w Gdańsku, mieliśmy niezłą szkołę "na okoliczność". Cała rzetelnie pobożna inteligencja gdańska solennie uczestniczyła w tzw. "mszach ostatniej szansy", celebrowanych przez przeora tutejszych dominikanów, o. Jacka Krzysztofowicza, cieszącego sie wielką estymą i szacunkiem połączonym wręcz z uwielbieniem, o sławie nie wspominając. Ludzie wychodzili z przyjęć imieninowych własnych rodziców, byle zdążyć do Dominikanów na ową Mszę Św. "ostatniej szansy" /byłam świadkiem, zdumionym takim właśnie zachowaniem/. Nie minęło wiele czasu, gdy rzeczony Krzysztofowicz zdjął był po mszy, przy ołtarzu, w przytomności wiernych "ostatniej szansy", habit i oświadczył, że odchodzi z zakonu. Do kobiety. Był rok 2013, kilka miesięcy po upadku Amber Gold. Krzysztofowicz był związany ze "złotym słupem",  Marcinem Plichtą i bardzo rezolutnie postępował sobie w 2017 roku z pamiętną komisją ds. Amber Gold. Tam chodziło o zabunkrowanie jakiejś ilości złota przez Plichtów, co wiązano z gdańskimi Dominikanami, a konkretnie z ojcem Krzysztofowiczem. 

To sprawa przykra i wstydliwa, a po prawdzie - okropna. 

Zimna krew zatem jest zalecana i w przypadku dzisiaj tu dyskutowanym. Czas zapewne pokaże, czy coś złego się stało czy nie, czy się mylimy. 

zaloguj się by móc komentować

klon @KOSSOBOR 16 lutego 2020 22:42
16 lutego 2020 23:10

Nie pomnę któż to był stwierdził, że duchowni nie biorą się z Kosmosu, a są jednymi z nas. 
Jaki materiał taki efekt końcowy. Ten temat też był na SN przegadany.

A z dominikanami to jakiś wysyp w tym miesiącu.
Onet cytuje za gazownią artykuł o o. Pawle Gużyńskim.

https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/lodz-o-pawel-guzynski-wyjezdza-z-polski-do-holandii/cwxtgt0

I nie wspominałbym o tym gdyby nie jeden fakt podany w linkowanym  tekście:

„(…)W latach 80. związał się z opozycją - należał do Ruchu Wolność i Pokój, kolportował prasę podziemną”

Zgaduję zatem, że charakter raczej niepokorny, nie ulegający autorytetom i nie potrafiący w pełni podporządkować się hierarchicznym strukturom. Zawsze potrafiący „postawić się” przełożonemu. Swoje „fantazje” opieram na podstawie znajomości kilku osób należących do „WiP”.

I taka ciekawostka. Spora część działaczy „WiP” w latach 90-ych zasiliła szeregi…. UOP :-)))).
Złożono im propozycję którą część  działaczy przyjęła. I tak zneutralizowano ruch który mógł potencjalnie stanowić „zagrożenie” dla nowej władzy. To opinia którą wyraził ten, który nie przyjął oferty pracy w „aparacie przemocy”.  Pozostał wierny anarchizmowi. :-))


Zakładam że do dziś, bo dawno się nie widzieliśmy.


 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @klon 16 lutego 2020 23:10
16 lutego 2020 23:12

Oczywiście, zneutralizowano...niech pan da spokój...Jak słyszę, że ktoś jest "niepokorny" to oddalam się pospiesznie w drugą stronę

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @KOSSOBOR 16 lutego 2020 22:42
16 lutego 2020 23:13

Ale Dominikanie dalej mają wzięcie, prawda?

zaloguj się by móc komentować


bezczas @gabriel-maciejewski
16 lutego 2020 23:42

 Mam wrażenie, że projekt jest skierowany do panów, co widać też po emocjonalnych reakcjach tutaj. Mnie Szustak za serce nie chwycił. Obejrzałam dawno temu parę "odcinków" - między innymi ten o "krętej drodze", która wiodła tego człowieka do miejsca, gdzie teraz jest, a także jakiś film z podróży egzotycznej i modnej knajpy. Te wynurzenia o tym, jak nurzał się w rozpuście, jaki jest cel tego? Dwa razy zostałam czymś takim zaatakowana też w kościele, jakiś człowiek opowiadał jak pił, narkotyzował się, kradł, zdradzał żonę i był niedobry dla dziecka, a po mszy sprzedawał kasety ze swoją twórczością. Smutek.

Plus epatowanie w tych vlogach światowym, "fajnym" życiem bez trosk i nadmiernej pracy, "fajnym" domem zakonnym, "fajnymi" znajomościami. Jakiś fałsz i zgrzyt.

A można tak: www.youtube.com/watch?v=FlPbEqpGRJQ&feature=youtu.be

zaloguj się by móc komentować

valser @klon 16 lutego 2020 23:10
17 lutego 2020 00:03

Ci duchowni co sie nie biora z Kosmosu, a sa jednymi z nas, sa z reguly w porzadku, a jak maja jakies odchyly, to w ramach do tolerowania.

Ale przeciez sa tacy, ktorzy zostali tam wpuszczeni, zeby rozwalac od srodka i sterowac ku przepasci. Ja co do tego nie mam watpliwosci, wystarczy mi ten biogram - https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Turowski

Teraz... jak komus sie wydaje, ze te operacje sie skonczyly razem z upadkiem komuny, to powinien sie zapisac na jakas terapie, zeby szybko wydoroslal.

Ile takich Turowskich, Charamzow i Cybulow (https://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Cybula ) oddelegowanych, zaimplementowanych, zadaniowanych, szantazowanych, wpuszczonych, zeby robic gnoj, to nikt w tej chwili nie wie, ale to, ze takie typy sa, to jest chyba dla wszystkich jasne i oczywiste.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski 16 lutego 2020 23:13
17 lutego 2020 00:25

Nie wiem, jak jest dzisiaj. Byłam związana z Dominikanami w latach 80-tych. Kultura niezalezna, literaci, malarze. Dali nam schronienie i miejsce na galerię. To świetnie działało. Po roku 1989 całe to środowisko /w sposób naturalny/ się rozproszyło "po życiu". Ale chyba dalej mieli duszpasterstwo akademickie. 

/Szokiem były potem wystąpienia publiczne /w gazówie/ o. Wiśniewskiego i o. Puciłowskiego./

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @valser 17 lutego 2020 00:03
17 lutego 2020 00:33

A wiesz, że nas chciano "wydłubać" od Dominikanów i wpakować nam x. Cybulę jako wyznaczonego przez biskupa "duszpasterza środowisk twórczych"? Nie daliśmy się i olaliśmy personę. Był juz wtedy wokół niego brzydki zapaszek TW. Zapewne dla księdza biskupa nasze środowisko było zbyt niesforne i - rzeczywiście - niezależne. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 16 lutego 2020 21:23
17 lutego 2020 05:56

Ja nie mam z Tobą problemu. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Paris 16 lutego 2020 20:33
17 lutego 2020 06:20

Bo i było bulwersujące oraz kompletnie nie na miejscu. Ale miarę musimy zachować

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 17 lutego 2020 00:03
17 lutego 2020 06:34

Takie typy są. I gorsze jeszcze. Ale nie chlapią na jakimś vlogu, że chcą głosować na Hołownię. A druga sprawa - skoro można z tego całkowicie bezkarnie śmiać się i szydzić, znaczy, że nie warto, że nic w tym nie ma, na czym imperium zależy. 

Sława i popularność, a nie daj Boże, jeszcze uwielbienie młodzieży to są jedne z najtrudniejszych do uniesienia rzeczy dla normalnego człowieka. Psychopaci radzą z tym sobie bez problemu. I na bezgranicznie prawych też pozują bez najmniejszego problemu. Więc osobiście z duchownymi, którzy zaliczają wszelkiego rodzaju wpadki ja z kolei nie mam problemu, dopóki pozostają posłuszni przełożonym i swojemu powołaniu. A od bezgranicznie prawych trzymam się z daleka - na wszelki wypadek. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Grzeralts 17 lutego 2020 06:34
17 lutego 2020 07:43

Bardzo cię przepraszam, kim trzeba być, żeby siedząc w nowicjacie czy seminarium, stracić wiarę, następnie prowadzić nieurgulowany tryb życia, a potem jeszcze wmawiać ludziom, że Panu Jezusowi tak bardzo zależało na jego obecności w Kościele, że się osobiście pofatygował i mrugał doń figlarnie. Przesłuchaj to nagranie zalinkowane przz toyaha. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 07:43
17 lutego 2020 09:51

Znam nagranie od Toyaha, znam historię i nadal utrzymuję, że nic mi do tego, dlaczego Dominikanie uruchomili taki projekt i co ma z tego wyniknąć. Muszę założyć, że są ode mnie mądrzejsi i wiedzą coś, czego ja nie wiem. Zakładam, że jest to rodzaj eksperymentu ewangelizacyjnego. Skierowanego z całą pewnością do innej publiki, niż tu się zbiera. W każdym razie teologicznie i dogmatycznie nadzór nad Szustakiem jest bez zarzutu, a życiowo i politycznie może sobie być zwyczajnie niemądry. Dziś każdemu wolno i nie wstyd. Niestety, właśnie zdemolował projekt, jak sądzę, ale to już zmartwienie jego i przełożonych, nie nasze. 

Gorzej, że napisałeś bardzo trafny tekst, o ważnej kwestii, pod którym dyskusja została zdominowana przez banalne szustakalia. Ani nie bylo opinii o samym "projekcie Holownia", jedynie personalne wycieczki, ani o koncesjonowanym humorze i jego zmianach. A to się dzieje i będzie realnie wpływać na nasze życie.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 17 lutego 2020 07:43
17 lutego 2020 10:00

Moze jest jakies nagranie co mowia jego panny o nim?

zaloguj się by móc komentować

malwina @Kuldahrus 15 lutego 2020 12:01
17 lutego 2020 10:30

I Szustaka, jako "aułtoryteta" też zamurowało, albo raczej potężny wyłom w jego "misji" zrobiło. 

Kiedy usłyszałam z ust jego, że kiedyś się był prostytuował, to też myślałam, że mnie zamurowało. 

No więc po tej deklaracji, wiem, że wtedy jedynie na moment straciłam oddech.

zaloguj się by móc komentować

kazef @valser 17 lutego 2020 00:03
17 lutego 2020 10:52

Nie wiem zupełnie, o co te spory. On się już tyle razy wyłożył,

łącznie z tą książką:

https://e-serafin.pl/projekt-judyta-czym-jest-sila-kobiety-adam-szust,3,4395,2576

Fragment z książki:

Ten przesmyk górski, który był bramą do Jerozolimy, po hebrajsku nazwano dosłownie szczelinką, a dokładniej przejściem, w którym mieściło się tylko dwoje ludzi. Być może był to wąwóz między górami, który był tak wąski, że wojsko swoim zwartym szykiem nie mogło przejść, gdyż starczało miejsca tylko na dwie osoby. Właśnie ta szczelinka stała się kluczowym punktem strategicznym Izraela. 

https://www.rtck.pl/jak-wygladalby-swiat-bez-kobiet-o-adam-szustak-op/

Dla mnie nieodwołalnie był skończony, gdy pojawił się w habicie na filmie "Kler". Sekielski zbierał kasę na "Kler" na portalu Patronite, na tym samym, na którym rekordowo dużą kasę udało się wcześniej zebrać .... Szustakowi.

https://www.spidersweb.pl/2018/12/70-tys-zl-na-patronite.html

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

valser @kazef 17 lutego 2020 10:52
17 lutego 2020 11:23

Nie przeczytam z obawy, ze moge sie porzygac. Tym nie mniej dziekuje.

Dla mnie sprawa Szustaka jest definintywnie zalatwiona, a kazdy kto w jego gledzeniu znajduje jeszcze jakas "fajnosc" powinien sie zrekapitulowac i o ogarnac.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 17 lutego 2020 11:23
17 lutego 2020 13:19

Ty masz na swój sposób rację, ale jestem pewien, że gdybyś wysłuchał lub przeczytał którąś z kilku znanych mi jego "katechez" nie mając pojęcia, że to on za nią stoi, mógłbyś się później nieźle zdziwić, hehe. 

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 17 lutego 2020 13:19
17 lutego 2020 15:15

Tak samo jest z programem NSDAP. Ja co jakis czas entuzjastow "demokratycznego panstwa prawa" atakuje cytatami z Mein KAmpf. Wszyscy temu klaszcza dopoki nie powiem skad jest tekst. Potem sa wsciekli, a ja jestem wrog publiczny nr jeden.

Od czasow przygody z J-J Rousseau na studiach, kiedy czytalem te madrosci i sie nimi zachwacalem, po czym dowiedzialem sie, ze to co gosciu pisze i to co robi to sie w zaden sposob nie skleja, wyrobilem sobie nawyk, ze wpierw interesuje sie osoba, a pozniej tym co ma do powiedzenia. Mam dzieki temu mniej zdziwien w swoim zyciu. Aczkolwiek bywa i tak, ze niepozornemu, ulozonemu czlowiekowi korba odbija i idzie w dluga, tak, ze diabel go nie przegoni. Po prostu - zycie.

W przypadku Szustaka sprawa dla mnie jest ewidentna. Toyahowi musze tylk cos udowadniac, bo on sie chyba w Szustaku zakochal. Do tego stopnia, ze go zestawia z Pawlem z Tarsu. Sorry, ale dla mnie takie hiperbole na trzezwo sa nie do ogarniecia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 16 lutego 2020 21:55
17 lutego 2020 15:19

Z tego co zauważyłem, o. Wincenty akurat trzyma się od tej dyskusji z daleka. Ciekawe czemu, prawda?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 17 lutego 2020 15:15
17 lutego 2020 15:19

Ano właśnie. Choć niekoniecznie szedłbym z porównaniami w tę stronę. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 16 lutego 2020 22:12
17 lutego 2020 15:23

Tak? To ciekawe, bo ja słyszałem w swoim życiu o dziesiątkach mężczyzn, które na dziewczyny nie wydali ani grosza. To one za nich płaciły. Niekiedy całym swoim majątkiem. To jest niewiarygodne, jaki Ty jesteś naiwny.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 15:19
17 lutego 2020 15:32

W moim interesie jest, zeby ojciec Wincenty byl zdrowy i sie nie jakal. On ma mniej czasu na pierdoly, niz my tu mamy.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 15:23
17 lutego 2020 15:34

To by moglo wyjasniac skad Szustak ma pieniadze. Nie dosc, ze pierdzieli o fajnych tatuazach, to jeszcze laski skreca na kase. Dobre.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 17 lutego 2020 06:20
17 lutego 2020 19:04

Miare nalezy zachowywac...

... we wszystkim...  szczegolnie ksiadz,  polityk,  wysoki  urzednik, tzw. osoby publiczne  -  nie sa wyjeci  spod prawa do krytyki... za swoje postepowanie czy podejmowane decyzje  POWINNI  BYC  PODDAWANI  ostrej,  publicznej krytyce  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Paris 17 lutego 2020 19:04
17 lutego 2020 19:23

Za postępowanie. Nie za postawę, osobowość, charakter, czy grzechy przeszłości.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 17 lutego 2020 15:34
17 lutego 2020 19:55

Ciekawe, czy Ty formy teraźniejszej "skręca", użyłeś świadomie? Obstawiam że tak. Zgadlem?

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @kazef 17 lutego 2020 10:52
17 lutego 2020 20:36

"Właśnie ta szczelinka stała się kluczowym punktem strategicznym Izraela."

To jawny nonsens geograficzno-historyczny. 

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 17 lutego 2020 19:55
17 lutego 2020 22:33

Nie, nie zgadlem. Przysnilo mi sie. Przyszedl do mnie Twoj apostol Zdzisiek Baran i filuternie do mnie zamrugal, a potem mu sie beklo i zrozumialem, ze skreca.

Ogarnij sie Krzysiek, bo to co demonstrujesz to jest taka slabizna, ze zemby bola.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 17 lutego 2020 19:23
18 lutego 2020 00:07

Coz...

... jestem tylko czlowiekiem,  na dodatek grzesznym - i jak kogos oceniam to za  "caloksztalt"... nie da sie oddzielic od danego czlowieka postawy, osobowosci, charakteru - to jest integralna calosc.

A niby dlaczego nie oceniac po grzechach przeszlosci  ?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Paris 18 lutego 2020 00:07
18 lutego 2020 06:38

Bo z grzechów można wyjść, uzyskać odpuszczenie i nie grzeszyć więcej. 

Wszystkim polecam końcówkę Pierwszego Listu do Tessaloniczan. Tak, ku rozważeniu w kontekście tego, co tu się ostatnio wyrabia.

Aha, i chapeau bas dla niedzielnego tekstu Toyaha.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Paris 18 lutego 2020 00:07
18 lutego 2020 08:13

w działaniach operacyjnych zawsze analizuje sie przeszłość i na tych podstawach buduje się np. prowokacje, dezinformacje, ...; - portrety psychologiczne figurantow robi sie na podstawie danych przeszłych i kreuje sie sytuacje adekwatne do modelu; obowiązuje zasada indukcji - robił n-razy to zrobi n+1 - raz;- konfrontacje wygrywa się przez zmienianie: zachowań, reakcji, ..... i wtedy przeciwnik trafia w pusty obszar, i na to tylko czekamy, a ci, którzy potrafią się 'nawrócić' to robią to w ciszy i bez rozgłosu, epatowanie jakim to byłem 'grzesznikiem' jest conajmniej nie eleganckie aby nie rzec stanowi o deficycie intelektu i ciała;- większość takich osób ponownej próby uwiedzenia grzechem nie zdaje - ot, takie licytowanie się na 'wartości' których się doznało ale niestety bez żadnej refleksji, jednym z elementów życia takich 'nauczycieli' jest pospolita próżność i wskazywanie fałszywych przesłanek "będę grzeszył jeszcze więcej to moje 'nawrocenie' będzie bardziej znakomite' ale proste pytanie: wobec kogo takie pierdoły mają stanowić odniesienie? 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Grzeralts 18 lutego 2020 06:38
18 lutego 2020 20:49

Wszystko mozna...

... jak sie bardzo chce albo ma na to pieniadze - tak i z grzechow mozna wyjsc, ale zycie pokazuje, ze nie wszyscy z nich wychodza.

I nic zdroznego, Panie Grzeralts tu, na SN sie nie wyrabia... wie Pan przeciez,  ze gdzie drwa rabia tam wiory leca... prosze nie przesadzac.  To jest dyskusja,  dobrze, ze jest i ze taka - napewno wszyscy cos z niej wyniesiemy...

... a tekstu Pana Toyah'a nie czytalam... i napisze szczerze, ze nie chce mi sie nawet czytac.

zaloguj się by móc komentować

Paris @qwerty 18 lutego 2020 08:13
18 lutego 2020 20:52

Wlasnie...

... dziekuje Qwerty... Twoje komentarze sa niezwykle trafne  !!!

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @stanislaw-orda 17 lutego 2020 20:36
18 lutego 2020 21:00

Dzisiaj, to miejsce powinno naywać się "szczerbinka".

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @stanislaw-orda 17 lutego 2020 20:36
18 lutego 2020 21:00

Dzisiaj, to miejsce powinno naywać się "szczerbinka".

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @kazef 17 lutego 2020 10:52
18 lutego 2020 21:03

O, w habicie, a vlogi nagrywa w cywilu, ciekawe dlaczego?

zaloguj się by móc komentować

bendix @qwerty 18 lutego 2020 08:13
20 lutego 2020 09:44

Dokładnie. Popieram Gospodarza i Valsera w całej rozciągłości. Dla mnie warunek konieczny to - wypalenie gorącym żelazem dziarów. Potem być może się zastanowie czy z takim rozmawiać.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować