-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Oskar Arnulfo Romero

Wczoraj toczyła się tu absurdalna zupełnie dyskusja o tym czy Jan Paweł II powinien być świętym. Zainicjował ją młody człowiek, a przynajmniej za takiego się podający, który używa nicku profesor. Dał się on poznać jako osoba dość powierzchowna z wielkimi aspiracjami do załatwiania spraw najważniejszych. Od wczoraj rana Pan Bóg, ma przepraszam, że tak piszę, dużą bekę z takich jak on albowiem papież Franciszek kanonizował Pawła VI, a jakby tego było mało także Oskara Arnulfo Romero, arcybiskupa metropolitę San Salwador, zastrzelonego przed ołtarzem w roku 1980.

O biskupie Romero usłyszałem po raz pierwszy dawno temu, jako młody bardzo człowiek, a opowiedział mi o nim Krzysztof Mroziewicz przemawiający do ludzi z telewizora. Prowadził ów dziwny człowiek taki program publicystyczny, w którym opowiadał o przeniewierstwach zachodnich polityków, zachodnich służb, CIA i różnych junt, które chcą zniweczyć wysiłki międzynarodówki socjalistycznej dążącej do uszczęśliwienia mas pracujących na całym świecie. Zwykle Mroziewicz mówił o Romero przy okazji Somozy, który był dla niego diabłem wcielonym. Wielokrotnie powtarzał pan Krzysztof jak to jeden z amerykańskich polityków powiedział, że Somoza to łajdak, ale to nasz łajdak. I to było dla takiego dziecka jak ja zupełnie wstrząsające. Romero, który został zastrzelony przez ludzi wyszkolonych przez CIA w czasie prezydentury Cartera, był dla takiego Mroziewicza i wszystkich czerwonych nie lada zdobyczą. Oto prawicowa bojówka morduje księdza przed ołtarzem, a jej prominentni członkowie, widząc co się wyrabia w Nikaragui, wymyślają hasło – bądź patriotą, zabij księdza. Chodziło głównie o księży jezuitów, którzy w tamtych czasach otwarcie przyłączyli się do komunistów, a niektórzy wręcz objęli ministerstwa w rządzie sandinistowskim. W Salwadorze szykowało się to samo, ale dzięki brutalności miejscowej junty i brutalności szwadronów śmierci miejscowa oligarchia utrzymała władzę. Następnie zaś, już po zamachu na Romero musiała ją oddać chadekom, którym przewodził Jose Napoleon Duarte. I teraz ważna sprawa. Wczoraj na kazaniu w moim kościele, zastępujący proboszcza dominikanin, bardzo wymowny i inteligentny, powiedział, że Romero zginął w obronie prostych ludzi, którzy cierpieli nędzę, a także że zabiła go prawica. Ja rozumiem, że on mówił do ludzi, co do których nie miał żadnej pewności czy rozumieją politykę, czy nie. No, ale my teraz musimy sobie wyjaśnić jak to jest z tą prawicą, która zabiła świętego Oskara Arnulfo Romero, w dodatku w czasie odprawiania mszy. Jest znacznie gorzej niż myślicie, albowiem wśród wrogów biskupa na pierwszym miejscu wymienia się miejscowych posiadaczy ziemskich, którzy skupiają w swoich rękach większość uprawnego areału. Ludzie więc prości i bardzo pragnący utrzymać podział na prawicę i lewicę, który daje im możliwość podejmowania politycznych dyskusji ze szwagrem, nie mogą wyjść ze zdumienia – jak to jest możliwe, że ta rozmodlona prawica zabiła biskupa?

Proszę Państwa, sprawa jest banalna i ja ją wyjaśnię w dwóch odsłonach. Pierwszą demaskację już i tak mamy za sobą, więc będzie to tylko powtórzenie. Tak zwana prawica w Ameryce Południowej to po prostu masoni. Oni są albo płaceni przez USA, albo przez GB i w zależności od tego kto im daje pieniądze nazywają się albo prawicą skrajną, albo umiarkowaną. Teraz druga kwestia, czyli areały. Jak jest areał, musi być uprawa. Co takiego uprawiano w Salwadorze w latach osiemdziesiątych? Myślicie pewnie, że banany, albo kukurydzę. A gdzie tam, głównym towarem eksportowym kraju była kawa. No to teraz postawmy ważne pytanie – czy można uprawiać kawę bez kredytu? Czy można to robić, jeśli ma się do dyspozycji wielki areał? Ja tego nie wiem, ale wiem, że z burakami cukrowymi i tytoniem bez kredytu się ruszyć nie da. Pewnie z kawą jest podobnie. A jeśli tak, cała ta salwadorska oligarchia to po prostu wynajęci przez banki regulujące ceny kawy na świecie stójkowi, którzy mieli tam może jakieś akty własności w rękach, ale wobec faktu podstawowego – zarządzania krajem przez szwadrony śmierci – mogli się nimi co najwyżej podetrzeć. Swoją władzę zaś realizowali właśnie wobec słabszych i najsłabszych, czyli tych, którzy pracowali na ich plantacjach. I to był jedyny moment kiedy ludzie ci mogli poczuć siłę. W obronie tych, gnębionych przez nich biedaków wystąpił biskup Romero.

Przywołajmy teraz jeden ważny fakt z życia biskupa Romero – jego spotkanie z Janem Pawłem II. Po tym spotkaniu większość salwadorskich hierarchów odsunęła się od niego, to zaś wytworzyło pustą przestrzeń, w która wkroczyli zamachowcy, mając gwarancję, że nikt z miejscowych nie ujmie się za Romero. To ważne moim zdaniem, bo trzeba koniecznie wyświetlić dlaczego to, po spotkaniu z Janem Pawłem II salwadorscy biskupi odsunęli się od Oskara Arnulfo Romero. Stawiam hipotezę następującą – administracja najbardziej nieudolnego prezydenta USA w całej historii, a także wspierające ją służby podsunęły im ten pomysł. To zaś oznacza, że w tejże administracji żywe były i pewnie planowane zamachy na księży, także wysoko postawionych. Być może brano pod uwagę także zamach na papieża. Tak się jednak składa, że demokraci, których reprezentował Carter, to tylko połowa układanki. Jest jeszcze druga połowa. I ta druga połowa pilnie obserwowała, co się dzieje w czasie pielgrzymek Jana Pawła II do poszczególnych krajów. Myślę, że kiedy agenci CIA zobaczyli co się działo w Polsce w roku 1979, napisali stosowne raporty, a pewnie też nie mogli uwierzyć w to co widzą, bo oni mając do dyspozycji gigantyczne budżety w życiu by takiego Łudstoka nie urządzili. Nie zebraliby tylu ludzi po prostu, nawet jeśli wszystkie dziewczyny paradowałby z cyckami na wierzchu, a do narkotyków dopłacał by rząd. Niestety prezydentem był Carter, a jego doradcą Brzeziński, człowiek wierzący w to, że papieżowi potrzebne są dywizje, nieszczęście polityczne relacji polsko-amerykańskich….sukces na opak itp., itd...Myślę, że polityka demokratów, oparta o lokalne junty i płatnych morderców, polityka tak zwanego globalnego odprężenia, polegającego w istocie na formule – my mamy swoich łajdaków, a wy swoich i niech tak zostanie, wchodziła w ostry zakręt. W czasie tego wirażu wydarzyło się nieszczęście – masońscy bandyci wyszkoleni przez CIA zamordowali biskupa. Przy milczącej zgodzie innych hierarchów, którzy uwierzyli w trwałość gwarancji administracji waszyngtońskiej reprezentowanej przez demokratów. W niecały rok po śmierci Romero, Carter przegrał wybory. Zajął się wtedy, jak każdy nieudacznik, działalnością humanitarną, to znaczy jeździł po świecie i proponował pieniądze różnym łajdakom, za to, by na jednym czy drugim kawałku areału zaprowadzili jaki taki spokój, co umożliwi bankom udzielenie kredytu miejscowym bandytom i zakontraktowanie na rynek globalny taniej, produkowanej właściwie bez kosztów, kawy, czy czego tam akurat mocodawcy Cartera potrzebowali do swoich spekulacji.

Władzę w Salwadorze zdobyli chadecy, a człowiek oskarżany o zabójstwo biskupa Romero musiał uciekać. CIA już nie dawało mu ochrony, a jego wyczyny w czasie kiedy kierował szwadronami śmierci spowodowały, że nie mógł się czuć bezpiecznie nigdzie. Nazywał się Roberto D’Aubuisson . Ma dziś swój pomnik w Salwadorze i nazywany bywa politykiem, ale tak to już jest w Ameryce Łacińskiej, że każda szmata, byle tylko miała trochę bezczelności może być tak nazwana.

Tak więc mili czytelnicy nie ma żadnego rozdźwięku między naszym światopoglądem, a kanonizacją biskupa Romero. Od wczoraj możemy się już do niego modlić w różnych intencjach. Ciekawe o co poprosi księdza biskupa Krzysztof Mroziewicz. Może o lekką śmierć?

 

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pltagi: masoni  papież franciszek  cia  carter  romero 

gabriel-maciejewski
15 października 2018 09:44
64     3163    17 zaloguj sie by polubić
komentarze:
OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
15 października 2018 09:57

Bóg ma bękę nie tylko ze względu na to że zna motywację swojego Kościoła, ale przede wszystkim dlatego, że tylko On dzierży wszelkie łaski w tym temacie... Chyba że każdy profesor jest Bogiem.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @OdysSynLaertesa 15 października 2018 09:57
15 października 2018 09:58

Żaden nie jest bogiem, ani nawet bożkiem

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
15 października 2018 10:00

...Zresztą podobne aspiracje ma prawica, z którą jest taki problem że lewica np nie udaje o co jej chodzi. Tzn. trochę udaje ale nie aż tak.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
15 października 2018 10:15

Nie wiedziałam tego. Dziękuję 

.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Maryla-Sztajer 15 października 2018 10:15
15 października 2018 10:17

Nikt nie wiedział. Wszyscy są tak głęboko zainteresowani problemami religijnymi, że aż w dupie, przepraszam, mają męczenników Kościoła

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
15 października 2018 10:21

A ze "szwagrem" można rozmawiać tylko gdy się jest na tym samym poziomie niewiedzy. Stale doświadczam sytuacji gdy przez dowolnej opcji rozmówcę jestem identyfikowali jako przeciwnik, tylko nie mogą ustalić gdzie mnie zapisać 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski 15 października 2018 10:17
15 października 2018 10:24

Wiesz, znajomi z całą plejada świętych księży. ...teraz wprost wybierają masonów. To znaczy świadomie to robią 

.

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Maryla-Sztajer 15 października 2018 10:21
15 października 2018 10:33

:) do błogosławionych (działa tylko na wierzących którzy kojarzą Kazanie na Górze)

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
15 października 2018 10:35

W tej chwili ida jakies przetasowania na rynku kawy. Plantacje w Kolumbii padaja, bo jakis grzyb zaatakowal rosliny i produkcja spadla o 30%. "Naukowcy walczo", zeby kawa byla odporna na grzyba. W Kolumbii jest pol miliona rodzinnych farm, ktore zyja z uprawy kawy.

https://www.nbcnews.com/news/world/colombia-s-coffee-danger-these-scientists-are-fighting-save-it-n891221

Do tego dochodzi polityka cenowa koncernow, ktore handluja kawa. 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 15 października 2018 10:35
15 października 2018 10:36

Naukowcy walczo, żeby wprowadzić na rynek nowy preparat na grzyba, który będzie skuteczny jedynie po komasacji areałów...ho, ho, tak, tak

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @valser 15 października 2018 10:35
15 października 2018 10:42

Kawa to jeden z bardziej popularnych surowców do "handlowania" na giełdzie.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @OdysSynLaertesa 15 października 2018 10:42
15 października 2018 10:45

Ergo... Łatwiej (zyskowniej) "handlować" na giełdzie tym co jest skomasowane w wielkich centrach... Rozproszony kapitał utrudnia wielkie spadki i wzrosty.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @OdysSynLaertesa 15 października 2018 10:45
15 października 2018 10:47

...No i tzw. zarządzanie kryzysem

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 15 października 2018 10:36
15 października 2018 10:48

Naukowcy mowio, ze male plantacje sa nieoplacalne i "komasacja gruntow" jest "jedynym rozwiazaniem".

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
15 października 2018 10:52

Wczoraj, czytajac zyciorys sw.Oskara Romero, pomyslalam ze ludzie zafiksowani na slowie "ziemianstwo" beda mieli zagwozdke. 

Mam nadzieje, ze ten wymowny dominikanin zrobil dygresje na temat zupelnie innych uwarunkowan w Ameryce Poludniowej.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 15 października 2018 10:48
15 października 2018 10:54

W razie jak grzyb nie pomoże w komasacji, to przyjdzie następca pana D'Aubuisson z kolegami i sprawę rozstrzygnie 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @jestnadzieja 15 października 2018 10:52
15 października 2018 10:55

Nie zrobił. Te kwestie są niestety poza duchownymi, a także poza wszystkimi - trza popierać biednych i koniec. Jakiekolwiek glossy i wyjasnienia sa niemile widziane. Bo może wyjaśniający chce skrzywdzić biednych złym słowem? I co wtedy?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski 15 października 2018 10:55
15 października 2018 11:01

To niestety prawda. Bieda jest tematem tabu, dobroczynność to już tylko wielkie programy socjalne bo "zrównują" i "przywracają godność"... Kto myśli o wędce i krzywi się na rybę ten jest krwiożerczym kapitalistą, który zasługuje wyłącznie na wysokie opodatkowanie. Inaczej przecież się nie podzieli, i nie będzie dobroczynny z własnej woli.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @jestnadzieja 15 października 2018 10:52
15 października 2018 11:03

Ludzie chcą prostego przekazu, który im się "mieści w głowie ". 

Ile trwa uczenie się wzajemne tutejszego, dość jednak zamkniętego jeśli chodzi o aktywnych komentatorów, grona? 

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
15 października 2018 11:04

Masoneria anglosaska uznaje  Kosciół rzymski za  organizację sieciową o zasięgu globalnym, która stanowi obecnie juz tylko konkurencję ideową wobec ideologii  tejże masonerii (bo element konkurencyjnosci gospodarczej instytucji KR-K został wyeliminowany dawno temu), ale i tak   musi być bezwzględnie zwalczana we wszelki możliwy sposób, rzecz jasna w  zależnosci  od uwarunkowań istniejących w danym czasie historycznym.
 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @stanislaw-orda 15 października 2018 11:04
15 października 2018 11:08

I jeszcze anektują symbole, bo wśród posągów męczenników XX wieku w Westminster stoją i Kolbe i Romero

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @OdysSynLaertesa 15 października 2018 10:33
15 października 2018 11:09

Tego się nie da wytłumaczyć. Albo człowiek wierzy, albo nie rozumie. Dlatego ograniczam wypowiedzi do info, ze jestem za Chrystusem Królem. Jasne ze wychodzę na dziwadło. Zdarzyło mi się ze ktoś mnie grubo obraził. ..tzn ja wzruszam ramionami. Nie chodzi o dokładne tłumaczenia tylko o pewien szok poznawczy u rozmówcy. 

Mam nadzieję ze czasem ktoś po takiej deklaracji sam kiedyś pomyśli 

.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 15 października 2018 10:54
15 października 2018 11:10

To musi byc ktos koniecznie prawicowy, a i tak na koncu Lutlampa rozstrzygnie.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 15 października 2018 11:10
15 października 2018 11:11

Przynajmniej tak prawicowy jak Tarczyński

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 15 października 2018 11:04
15 października 2018 11:11

Takie " miękkie przejście " dla chętnych to Roraty Club

.

 

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @OdysSynLaertesa 15 października 2018 11:01
15 października 2018 11:14

Naród jest właścicielem ziemi (przestrzeni) na której żyje, kiedy czerpie z niej pożytki i ma wolność decyzji co do jej sposobu użytkowania. Każdemu członkowi Narodu przysługuje udział we własności tej ziemi. Z tytułu posiadania własności każdy członek Narodu ma prawo do sprawiedliwego udziału w zyskach jakie przynosi narodowy majątek. Przy takim ujęciu tematu 500+ i inne fructa przestają być socjalistyczną dobroczynnością a stają się dywidendą. Nikt nikomu łaski nie robi.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Ojcobojca-z-pleksy 15 października 2018 11:14
15 października 2018 11:15

Ciekawe książki umieszczę w tym tygodniu w księgarni, niektóre w sam raz dla ciebie

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski 15 października 2018 11:15
15 października 2018 11:17

Czekam na Hohenzzolernów. Jak się pojawią złożę większe zamówienie.

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @Ojcobojca-z-pleksy 15 października 2018 11:17
15 października 2018 11:18

Już dawno się pojawili. Te nowe będą znacznie bardziej dla ciebie odpowiednie

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski 15 października 2018 11:18
15 października 2018 11:21

Jak mi dasz prawo do publikowania bloga to postaram się którąś zrecenzować. Być może nawet bez czytania :)

zaloguj się by móc komentować


Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski 15 października 2018 11:18
15 października 2018 11:23

Nie mogę znaleźć Hohenzzolernów w wyszukiwarce Kliniki Języka. Dostaję od paru miesięcy komunikat że nie ma takiej pozycji.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Maryla-Sztajer 15 października 2018 11:11
15 października 2018 11:25

No juz lepiej zeby poszli faktycznie do Roraty Club  (ladna literowka Pani wyszla)

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski 15 października 2018 11:22
15 października 2018 11:25

Z takimi argumentami bym uważał. Statystycznie biorąc Ciebie za wariata uważa więcej ludzi niż mnie.

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @Ojcobojca-z-pleksy 15 października 2018 11:25
15 października 2018 11:26

Nawet nie zauważyłeś, że mamy od dwóch lat nowy sklep. O czym z tobą gadać?

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 15 października 2018 10:35
15 października 2018 11:30

Fajnie...

... podobnie rzecz sie ma z bananami na Kostaryce... azeby bylo smieszniej to tym biznesem rzONdzo Franki...

... wykanczaja Ameryke Poludniowa i Srodkowa  masonskie ryje... to widac jak na dloni  !!!

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski 15 października 2018 11:26
15 października 2018 11:33

Choćby o tym że masz w internecie o jeden sklep za dużo. Ja bym zrobił tak jak wszyscy w takich sytuacjach czyli zostawił przez jakiś czas starą domenę i zawiesił na niej przekierowanie na nowy adres sklepu. Klienci by nie błądzili.  Dzięki za link.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Maryla-Sztajer 15 października 2018 11:03
15 października 2018 11:33

W tym przypadku uproszczony przekaz odpada. Trzeba znac historie na tamtym kontynecie. Jednym lubiacym uproszczenia moglo wydawac sie dziwne, ze papiez kanonizowal "socjaliste". U takich zas co sluchali homilii dominikanina mogla pojawic sie "uproszczona" mysl: no tak, ziemianie i prawica, ci krwiopijcy...

Bardzo mi sie spodobalo stwierdzenie Coryllusa, ze "Pan Bog ma beke.." :))

zaloguj się by móc komentować

Paris @OdysSynLaertesa 15 października 2018 10:45
15 października 2018 11:35

Wlasnie...

... slyszalam od osoby dobrze zorientowanej, ze szykuja w Polsce olbrzymie podwyzki zywnosci... zaraz po wyborach samorzadowych.  Osoba ta byla przerazona tymi podwyzkami... skwitowala to tak, ze...

... "wies to jeszcze sie wyzywi,  ale miasto to zacznie zdychac".

Wiec, ziarnko prawdy w tym jest. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @OdysSynLaertesa 15 października 2018 10:47
15 października 2018 11:37

Bien sur...

... kryzysem i chaosem  !!!... tak jak to zapodala juz dawno temu  Kryska Lagarde  !!!

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Maryla-Sztajer 15 października 2018 11:09
15 października 2018 11:41

Dokładnie o ten szok mi chodzi... Chrystus Król też się musiał nagadać żeby ludzie nie domyślali się o co mu chodzi. Kazanie na Górze to dobra alternatywa dla "lewicy czy prawicy"... Ale każdy sam musi chcieć.

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @Paris 15 października 2018 11:35
15 października 2018 11:41

Niby jak? Markety się zmówiły?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Ojcobojca-z-pleksy 15 października 2018 11:14
15 października 2018 11:43

Są też inne ujęcia... ale rozumiem tę logikę. Nie podzielam... Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @Ojcobojca-z-pleksy 15 października 2018 11:14
15 października 2018 11:51

A gdzie to Pan wyczytał te "mądrości" !?!! Pewnie z jakiejś socjalistycznej instrukcji. Mamy prawo do nabywania własności i jej posiadania oraz mamy obowiązek moralny czynienia sprawiedliwośc. Ludzie nie naród (kto jest narodem w tym ujęciu do jasnej pomroczności!) są włascicielami ziemi.

Nauczanie Kościła jasno uczy, że sprawiedliwie nie oznacza po równo każdemu. Równi to jesteśmy w godności przed Panem Bogiem jako Jego stworzenia. Zresztą Pan Bóg nie stworzył ludzi równymi, bo jeden jest bardziej inteligentny, drugi ma lepsze predyspozycje fizyczne itd.

Coryllusie! Jakaś nowa herezja w SN się rodzi. Od kiedy to naród jest właścicielem ziemi?! Koniecznie to trzeba wyjaśnić w Baśni socjalistycznej (piszę to pół żartem, pół serio, absolutnie nie jako sugestnię). Właśnie realizują ten "słuszny" pański postulat. Zabierają ziemię białym i dzielą między czarnych ale oddają już tę podzielową ziemię jako (ho, ho, tak, tak) państwową dzierżawę.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @mniszysko 15 października 2018 11:51
15 października 2018 11:53

W RPA realizują. Uciekł mi ten szczegół.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @mniszysko 15 października 2018 11:51
15 października 2018 11:55

To się nawet wzniośle nazywa... "Użytkowanie wieczyste". Brrrr

zaloguj się by móc komentować

kalixt @Ojcobojca-z-pleksy 15 października 2018 11:14
15 października 2018 12:25

Z którego tomu dzieł Lenina Pan takie kwiatki przepisał?

zaloguj się by móc komentować

Paris @Ojcobojca-z-pleksy 15 października 2018 11:41
15 października 2018 12:31

A czemu nie ?

Przeciez polska gospodarke zwija sie juz od wielu lat  !!!... przeciez to widac golym okiem. 

zaloguj się by móc komentować

MZ @gabriel-maciejewski
15 października 2018 12:38

Ciekawy jestem kiedy kanonizują polskich księży  zamordowanych na ołtarzach na Wołyniu i Podolu.

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @mniszysko 15 października 2018 11:51
15 października 2018 12:40

Sam to wymyśliłem poszukując sensu w 500+ czyli wyjścia z herezji. Bo jeśli to nie jest należna współwłaścicielowi dywidenda, to jest to socjalistyczna łapówka, albo jałmużna "nie ze swojego". I tak źle i tak niedobrze. 

A prawo do nabywania "własności" owszem mamy... bohatersko chronione przez Kastę Nadzwyczajnych Ludzi, pomiędzy jednym dekretem kasacyjnym a drugim.

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @kalixt 15 października 2018 12:25
15 października 2018 12:41

Co za różnica? I tak nie czytałeś żadnego.

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @Paris 15 października 2018 12:31
15 października 2018 12:45

Kiedyś (za parę lat) z pewnością się zmówią, ale na pewno nie po tych wyborach samorządowych. Niech pani znajomy przestanie się lękać i śpi spokojnie. Rolnik Polski wciąż jeszcze dysponuje zdolnością odtworzeniową. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @jestnadzieja 15 października 2018 11:25
15 października 2018 12:58

O !:))

Napisałam dobrze a Android poprawił. .,znając moje zainteresowania uznał ze mi chodziło o roraty..

Pisałam kiedyś o algorytmach śledzących nas w sieci. Mój tablet dobrze mnie "zna"

.

 

zaloguj się by móc komentować


jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
15 października 2018 13:39

jeździł po świecie i proponował pieniądze różnym łajdakom, za to, by na jednym czy drugim kawałku areału zaprowadzili jaki taki spokój, co umożliwi bankom udzielenie kredytu miejscowym bandytom i zakontraktowanie na rynek globalny taniej, produkowanej właściwie bez kosztów, kawy, czy czego tam akurat mocodawcy Cartera potrzebowali do swoich spekulacji.

Poniżej link do praktycznego uzupełnienia powyższej tezy. Wprawdzie Rzepa (z 2016) i Konrad Kołodziejski, ale mechanizm dobrze przedstawiony. Dodam tylko, że zamiast kawy może być genetycznie zmodyfikowana (i opatentowana jako "autorski" zespół genów) soja, albo kukurydza.

https://www.rp.pl/Plus-Minus/302189771-Korporacje-jak-przejac-swiat-na-wlasnosc.html

Nam zaś pozostaje nieustanna ufność w mądrość Kościoła (z dużej litery), który niemal równocześnie kanonizuje arcybiskupa Romero i beatyfikuje polskich franciszkanów, zabitych przez Świetlisty Szlak (https://www.tvp.info/22928804/terrorysci-wykonali-na-nich-wyrok-dzis-beatyfikacja-dwoch-polskich-franciszkanow). Bo gdy dwóch mówi to samo, to nie zawsze znaczy to samo, a miłosierdzie chrześcijańskie nie ma nic wspólnego z teologią wyzwolenia (mimo obecności wśród jej wyznawców wielu konsekrowanych osób).

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
15 października 2018 19:02

Bo terminy 'prawica' i 'lewica' wykładają się całkowicie przy opisie rzeczywistości. One są tylko potrzebne do rozjeżdżania kota.

zaloguj się by móc komentować

Krystian @gabriel-maciejewski
15 października 2018 19:57

Mały offtop, przepraszam (mam nadzieję że zostanie mi wybaczone ze względu na "wagę" tegoż ;) ) :

Dzisjesze znalezisko w Biedronce, w powiatowym mieście, co jest nie tak w obrazku ?

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
15 października 2018 20:29

Patrze na SN dzisiaj i nie moge uwierzyc. Co za marnosc. Ledwie wczoraj powstal tekst o rozjechanym kocie, i zeby nie wchodzic na tematy teologiczne, dzisiaj jakis amok "reformatorow" Kosciola. Biegunki dostali?

Pare cytatow z wczorajszego tekstu:

"Po tej stronie muszą pojawiać się ludzie, zajmujący się zawodowo dewastowaniem emocji, czyli zabierający – dla przykładu – głos w sprawach religijnych i doktrynalnych w zastępstwie duchownych."

"Nie ustalimy więc ponad wszelką wątpliwość czy Kościół przedsoborowy jest lepszy od posoborowego, możemy za to – za pomocą tak postawionej kwestii, oraz jej ciągłego uszczegóławiania, zdewastować istotny sens naszej misji czyli budowę rynku, a także podzielić obecnych tu chrześcijan na lepszych i gorszych, w zależności od tego gdzie akurat stoją. Ja się na to nie zgadzam, chcę to powiedzieć wyraźnie. Stąd bardzo nie lubię, kiedy przywołuje się tu kwestie teologiczne, albowiem kończy się to zawsze podważaniem autorytetów duchownych."

A oni - pare nowych nickow - wlasnie specjalnie, na przekor. I jeszcze rozmowcy im sie trafiaja...Dajcie spokoj.

 

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @mniszysko 15 października 2018 11:53
16 października 2018 00:30

W RPA robia jeszcze inne rzeczy. Napadaja na farmy prowadzone przez bialych  ich morduja w okrutny sposob, wlewajac wrzatek do gardla i ucinajac glowy. Ponoc nie przepuszczaja kobietom i dzieciom. I te napady i morderstwa sa calkowicie ignorowane przez policje i caly poludniowoafrykanski wymiar sprawiedliwosci.

Tam  byl porzadek i prawo gdy czarni mieli wydzielone lawki w parku i tramwaje.

Jest taki film z lat 70-ych, "The Wilby Conspiracy", z Michaelem Caine i Sidney Poitier. Jest tam wymowna scena, jak na posterunku policji jakis bardziej postepowy komisarz policji (czyli taki ktoremu juz postepowe lewackie media mozg troche upraly) probuje uswiadamiac agenta z rzadowego biura bezpieczenstwa, ze przyjmuja zla taktyke itp.

A ten gosc odpowiada mu, walac prosto z mostu:

"Mamy pelna racje utrzymujac prawo i porzadek i trzymajac w ryzach czarnych. My biali zbudowalismy kazdy istniejacy tutaj kosciol, fabryke, farme, szkole, szpital. I nie pozwole zeby jakis Bantu, ktory swiezo zeskoczyl z drzewa wcisnal mi do reki pare centow i wyslal na statek czekajacy w zatoce zeby mnie zabral z kraju ktory stworzylem i ucywilizowalem."

A niestety teraz wlasnie sie to dzieje na naszych oczach.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @jestnadzieja 15 października 2018 20:29
16 października 2018 06:20

Biegunka eklezjogenna.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @OdysSynLaertesa 15 października 2018 10:42
16 października 2018 20:40

Jeśli mnie pamięć nie myli to kawa zajmuje 3 miejsce w świecie jako surowiec handlowy 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować