-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Ortodoksja w imię zasad czyli Franz Maurer powraca

Nie byłem na dokrętce „Psów”, tak więc uspokójcie się. Zajrzałem tylko, a tak czynię czasem, kiedy jestem zabiegany i mam pustkę w głowie, na stronę gazowni. Zawsze znajduję tam coś, co mnie zainspiruje, jeśli nie bezpośrednio, to po połączeniu z czymś innym.

Muszę jednak zacząć od „Psów”. Jak wiemy jest to film i projekt zakłamany od początku do końca, którego niejawnym celem jest przekonanie widza, że prawdziwe zasady mają ci, którzy ich nie mają. Wszystko inne, czyli gołe baby, wice, strzelaniny i pościgi mają podstawowym przekaz złagodzić. Nie może on być bowiem widoczny w całej swojej brutalnej jaskrawości, musi być zakamuflowany. Dlaczego? Otóż dlatego, że film ‘Psy” ma także misję wychowawczą. I nie wychowuje ludzi zdeprawowanych, ale dopiero takich, którzy na drogę deprawacji wkraczają. Dlaczego to czynią? I mię zasad, to oczywiste. Tako rzecze Franz Maurer. Zasady obowiązujące bowiem w świecie realnym są fałszywe, zakłamane, przestrzegają ich gnojki i jakieś, pardon, kutasy. Trzeba odkryć prawdziwe zasady, rządzące prawdziwymi społecznościami, grupami zhierarchizowanymi wokół spraw naprawdę ważnych, żeby stać się w pełni człowiekiem. To zaś nie jest proste i wiąże się z ryzykiem, a także z uprawianiem pewnego rodzaju ortodoksji. Jeśli ktoś raz wejdzie na tę drogę, nie może już myśleć o głupstwach. Musi myśleć o zasadach, a z filmu „Psy” łatwo można się zorientować, że te zasady reprezentuje on sam i nikt więcej. One są wcielone zawsze. I nie zapisuje się ich w żadnych kodeksach. Po prostu się je intuicyjnie wyczuwa. Jeśli ktoś tej umiejętności nie posiada, ginie, albo zostaje zdegradowany. I nie ma doprawdy znaczenia, jaka jest treść i fabuła nowego filmu Pasikowskiego, bo on jest właśnie o tym – o niejawnych zasadach, którym człowiek prawdziwie wolny musi oddawać cześć.

W mojej biednej głowie, od dłuższego czasu centralne miejsce zajmuje pojęcie ryzyka. Ono jest szalenie istotne, albowiem mam całkowitą pewność, że wszyscy ci występujący w imieniu zasad bohaterowie, reprezentują z całą pewnością tylko jedno – mechanizm pułapki na szczury. Ludzie opowiadający o niebezpieczeństwach i ryzyku i próbujący tymi gawędami uwodzić młodszych, żadnego ryzyka nie ponoszą. To jasne. Gdyby jakiekolwiek ponosili, milczeliby, albowiem każde słowo by to ryzyko zwiększało.

To są demaskacje łatwe do wskazania w pop kulturze, albowiem propaganda nie wykształciła jeszcze mechanizmu obronnego, a pewnie też nikt się nie spodziewał i nie spodziewa nadal, że można ten temat nadgryźć z takiej strony właśnie. Oto w latach siedemdziesiątych Krajowa Agencja Wydawnicza wypuściła na rynek komiks „Ryzyko”. Był to oczywiście komiks o dzielnych ubekach, którzy żadnego ryzyka nie ponosili. Do czego więc potrzebni są ludzie opowiadający o niebezpieczeństwach i zasadach? Do zarządzania ciemną masą, która ponosić będzie ryzyko rzeczywiste. To niby jest proste, ale moim zdaniem ciągle za mało czytelne. To oni mają znać prawdziwe zasady, co oznacza, że mają się, pardon, nie opieprzać i jak trzeba kogoś wykończyć, albo wpuścić na pole minowe, opowiadając mu przedtem, że to kartoflisko, nie wahają się. I czynią to właśnie w imię zasad.

Mechanizm ten działa także w zakresach mniej drastycznych i ma właściwości paraliżujące. Oto na Lubelszczyźnie, część rad gmin – przyznam szczerze, że trudno mi w to uwierzyć – podjęła uchwały, które zostały następnie przegłosowane, aby uczynić te gminy strefą wolną od LGBT. Kto to zainicjował? Koledzy Franza Maurera, to jasne. Dlaczego to zrobili? W imię zasad, to oczywiste. Żeby się pedały i lesby nie panoszyły w Puławach i Niedrzwicy Dużej. Postaram się uniknąć tu jakichś gawęd folklorystycznych, które z racji tego iż Lubelskie jest moją ziemią rodzinną, znaną doskonale, cisną się na usta. Zostawmy to na boku.

To jest pułapka na szczury, która się właśnie zatrzasnęła. Nie wiem co należałoby zrobić z durniami, którzy takie uchwały do podpisania radom gmin i miast podsunęli, ale moim zdaniem popędzenie batem nago po śniegu to za mało.

Ludzie występujący w imię prawdziwych zasad tylko bowiem czekali na to, aż takie uchwały zostaną podpisane. Oto pojawił się młody artysta, który postanowił wskazać i napiętnować te nieludzkie uchwały. Zamówił 36 tablic drogowych, wzorowanych na tablicach z napisem „Military area” i ustawił je na ocynkowanych słupkach tuż przy tablicach z nazwami miejscowości, w których zatriumfował faszyzm. Dlaczego ten odważny młody człowiek to zrobił? W imię zasad, to oczywiste. Zasady bowiem są najważniejsze. Nie wiem jak Wy, ale jak czytam tekst – zamówiłem 36 tablic wzorowanych na tablicach drogowych z napisem „Teren wojskowy”, to mam ochotę barykadować drzwi. Młody artysta idzie i zamawia sobie prawie pół setki tablic, a potem, nie niepokojony przez służby drogowe, ani przez policję, czy nadzór budowlany, podejmuje to straszliwe ryzyko, żeby pokazać ludziom żyjącym według prawdziwych zasad, że nie będzie zgody na dyskryminacje. Przy tych tablicach nasz bohater sfotografował aktywistów ruchu LGBT mieszkających w tych miastach, a oni – co oczywiste – zgodzili się podjąć ryzyko w imię zasad. Dzielnie, z otwartą przyłbicą wystąpili przeciwko faszyzmowi. Bo, że chodzi o faszyzm właśnie, nie można mieć wątpliwości. Pan artysta bowiem od razu mówi o tym, że Lubelszczyzna spłynęła kiedyś krwią żydów i to się może tu jeszcze powtórzyć.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/strefy-wolne-od-lgbt-na-lubelszczyźnie-te-znaki-szokują-ale-to-obowiązujące-prawo/ar-BBZgAGl?ocid=spartandhp

Teraz trzeba tylko czekać, aż do akcji wkroczą wychowani przez Franza Maurera blokersi z puławskich osiedli, albo jakieś, żyjące według prawdziwych zasad elementy ze Świdnika. I pozamiatane. Macie laboratoryjnie wręcz przygotowany, co tam przygotowany, wydzielony, teren dla najbardziej brutalnych socjologicznych eksperymentów. I uzasadnienie do tego jeszcze – bo tu kiedyś mordowano żydów. Na Lubelszczyźnie przed wojną było więcej żydów niż w Holandii i Belgii razem wziętych. I nikt ich nie mordował, tak tylko przypominam, dla porządku. Mordowanie zaczęło się, kiedy na te tereny wkroczyli ubermensche, finansujący dziś takie projekty, jak ten z 36 tablicami zrobionymi na wzór tablic z napisem „Military area”.

Czy coś z tym można zrobić? Myślę, że nic. Oto gazownia, z niekłamaną satysfakcją podaje, że Ordo Iuris interweniowało w sprawie brutalnych scen gwałtu pokazanych w teatrze. Na widowni siedziały dzieci, to znaczy młodzież licealna. No i mogła ta młodzież ulec deprawacji. Dlatego nasi dzielni, ortodoksyjni, działający w imię zasad prawnicy, postanowili postawić tej obscenie tamę. Sztuka nosi tytuł „Śmierć białej pończochy” i opowiada o Jadwidze Andegaweńskiej. Nie wiedziałem, doprawdy, że w Polsce, prócz różnych bredni, wystawia się takie sztuki. Dopiero Ordo Iuris wskazało na ten fakt. Chętnie bym ten spektakl zobaczył, bo jego istnienie – a niechby nawet był lewicowy w wymowie – wskazuje, że nie wszystko umarło.

Przyznam, że mam ściśnięte gardło. Prawnicy, niektórzy z tytułami profesorskimi, interweniują z powodu sfingowanej sceny gwałtu pokazanej szesnastolatkom. W tym czasie w województwie lubelskim odbywa się długofalowa prowokacja, obliczona na wywołanie bardzo konkretnego efektu i oni tego nie widzą. Milczą, albowiem to im się z niczym nie kojarzy. Co innego gwałt na scenie. Niedługo całe Ordo Iuris zacznie zwalczać pornografię w sieci i wtedy dopiero zobaczymy prawdziwe cuda.

Pointę mam nie całkiem a propos. I pewnie niektórzy się uśmiechną. Musiałem bardzo spuścić z tonu, jeśli idzie o działalność wydawniczą, wszyscy to widzą, prawda? Paru rzeczy bardzo żałuję, na przykład tego, że nie udało mi się podpisać umowy na przetłumaczenie i wydanie takiej dużej hiszpańskiej powieści opowiadającej o upadku królestwa Wizygotów. I to nie jest kwestia pieniędzy tylko, ale także kwestia szoku. Bo jestem pewien, że tyle analogii ile znaleźlibyśmy w tej książce, analogii do naszej własnej historii, powaliłaby słonia, a co dopiero wykształconego na UW prawnika, działającego w imię zasad za pieniądze fundacji. Jeszcze raz przypomnę – 18 synodów toledańskich wydających ustawy – bardzo drastyczne – przeciwko żydom. Na koniec lądowanie Arabów na skale, katastrofa armii i odcięcie króla w zbuntowanych prowincjach. Jak się nazywał ten rabin, który podsuwał biskupom teksty tych antyżydowskich dekretów? Jonny Daniels? Lejb Fogelman? Nie pamiętam, jak pragnę zdrowia, całkiem zapomniałem….

 tagi: prawo  lgbt  prowokacja  lubelszczyzna  zasady  franz maurer  ordo iuris 

gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 10:02
52     2857    19 zaloguj sie by polubić
komentarze:
jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 10:36

Ordo Iuris interweniował nie tyle w sprawie spektaklu, co w sprawie wycieczki warszawskich licealistów do Gdańska, żeby m. in. takie przedstawienie obejrzeli. Ponoć na wniosek rodziców. I kurator musiał jednak zająć się sprawą niewłaściwego nadzoru władz szkoły nad organizacją wycieczek.

https://ordoiuris.pl/edukacja/nauczyciel-zabral-uczniow-na-obsceniczny-spektakl-kuratorium-reaguje-po-interwencji-ordo

Co do tej lubelskiej hucpy - pełna zgoda. Mam nadzieję, że chociaż późno, policja i służby drogowe w końcu się obudzą i pan artysta poniesie jednak poważne ryzyko. W końcu sam się przyznał;-)

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 10:36
24 stycznia 2020 10:44

A tu dowód jak gazownia manipuluje, czyli informacja z 31. października 2019 r. na stronie Ordo Iuris o sprawie owej wycieczki uczniów do Gdańska. Zdaje się, że po fakcie i kuratoryjnych (w stolicy!) kontrolach, dyrekcja postanowiła przy pomocy gazowni, ratować swój nadwątlony autorytet:

https://ordoiuris.pl/edukacja/nauczyciel-zabral-uczniow-na-wulgarny-spektakl-ordo-iuris-interweniuje

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 10:55

Ja cię niemogę ! Toż ten komiks RYZYKO - oczywiście ŻBIK wygląda jak trailer tych psów co w imię zasad szczekają.

Komiks Ryzyko - aukcja

A cenę można z ALLEGRO można zobaczyć po kliknięciu w obrazek. ŻADNE ryzyko !

zaloguj się by móc komentować

qwerty @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 10:36
24 stycznia 2020 11:01

nikt się nie będzie 'budzić' - role już rozdane, widownia żądna finału [w zasadzie finałów]

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 11:05

istotą funkcjonowania tych wszystkich 'ordo iuris' jest kreowanie tematów zastępczych, co ma zasłonić skalę patologii wywoływanej przez prawników [sądy, prokuratura, ...], z wczoraj, sala sądowa: "zarzut rozpatrywania pozwu bez wniesionej opłaty sądowej jest zasadny ale sąd to zrobił dla dobra strony przegrywającej aby oszczędzić jej wydatków" - Tworki 4.0 i nic poza

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 11:05

Czyli karawana jedzie dalej i to coraz bardziej zaciężna i to na wszystkich frontach

Kard. Marx zapowiada: Zrobimy wszystko, co możemy jako Niemcy. Rzym to nie jest Kościół powszechny

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 10:44
24 stycznia 2020 11:07

To nie ma znaczenia. Zaraz utoniemy w dyskusjach o tym kto manipuluje i dlaczego. To pan kłamie, nie to pan kłamie...Jeśli organizacja taka jak Ordo Iuris z takimi charyzmatami, zajmuje się bzdurami, to znaczy, że cel jej misji jest inny niż deklarowany

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @cbrengland 24 stycznia 2020 11:05
24 stycznia 2020 11:10

Cesaraska propaganda, jak za Hohenstaufów

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 11:10

W imię zasad Franca (taka choroba) można być albo Alfa albo omegą, czyli pierwszym lub ostatnim w organizacji (ergo jeść innych bądź zostać przez innych zjedzonym)... Zupełnie jak w stadach dziko żyjących zwierząt... Tyle że one rozumu nie mają. Zupełnie jak ci których dopada Franca 

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 11:11

Coz, Panie Gabrielu...

... serce boli, ale rzeczywiscie w gminach lubelskich - takze w mojej mamy stronach, a takze bliskich mi do dzisiaj - poziom radnych wybieranych do samorzadow jest  po prostu  ZADEN.  Bardzo wielu wartosciowych ludzi z tamtych terenow wyjechalo do miast, a nawet dalej w swiat zeby sobie radzic, a ci co pozostali - to po prostu rozpacz  !!!

Mam w rodzinie takiego wlasnie "radnego"... prawdopodobnie za 3 lata do wyborow samorzadowych z tamtego terenu pojdzie tylko jego rodzina... oczywiscie zeby zaglosowac  TYLKO  na niego... i tak to sie kreci.

Cale rady samorzadowe skladajace sie z debili, bez podstawowej wiedzy... a za to tzw. latwych,  uwiklanych,  czesto skorumpowanych - taka prawda.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @OdysSynLaertesa 24 stycznia 2020 11:10
24 stycznia 2020 11:16

Wśród tych zasad tzw. ryzyko pełni bardzo ważną, nobilitującą (i slusznie) rolę. Tyle że "oni" to ryzyko sprowadzają do przygodnego seksu bez zabezpieczenia... Franca jak nic

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 11:07
24 stycznia 2020 11:32

I o to wlasnie chodzi...

... a oni nas urzadzo  !!!   Wlasnie tak  jak Sakiewicz urzadzil ich z to  "strefo wolno od lgbt"  !!!   Jest nadzieja, ze ludzie sie zainteresuja bardziej tymi "swoimi"  radnymi... czym ta banda sie zajmuje i za co my wszyscy im placimy... bo to  NAPEWNO  nie jest UCZCIWA  PRACA  ani  nie sluzy to DOBRU  WSPOLNEMU.

 

Na czolo powinien se przylepic te nalepke, ten kretyn i to razem z tym calym Lisiewiczem... i  DAC  PRZYKLAD  !!!

A poza tym  - to nalezy sie tym  Sakiewiczowym  OSZUSTOM -  tylko  BOJKOT  !!! 

zaloguj się by móc komentować

genezy @ArGut 24 stycznia 2020 10:55
24 stycznia 2020 11:36

To Ryzyko było fatalnie narysowane, najgorszy komiks jaki dotychczas widziałem- okładki jak cię mogę, ale jakość rysunków i papier to dno. Jeszcze mniejsze ryzyko miała ubecja wydając te tzw. wydawnictwa podziemne w stanie wojennym, druk był gorszy, a zysk mniemam lepszy, bo i dystrybucja za friko.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @genezy 24 stycznia 2020 11:36
24 stycznia 2020 11:56

No ale popatrz pan na Lynde... Z tym ciągle w podkówkę zgiętym/granym grymasem na twarzy/masce. Podkładającym głos Franca pod niemal każdy swój publiczny występ... Ta sama kiczowata kreska. Toporna Pretensja i mizeria... Łomnicki na ten przykład przecież też warunkami nie grzeszył, a jaka różnica.

zaloguj się by móc komentować

genezy @OdysSynLaertesa 24 stycznia 2020 11:56
24 stycznia 2020 12:05

To jest problem większości starych aktorów- zbytnia ekspresja. Jean Gabin to nie jest.

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 12:07

https://pl.wikipedia.org/wiki/Noizz.pl to Axel Springer. Pani Marta Ciastoch to redaktorka prowadząca. Jej artykuły mają budzić właściwą postawę: https://noizz.pl/autorzy/marta-ciastoch

W wypadku tej prowokacji z uchwałą i tablicami nie ma mowy o ryzyku. Jest to podpięcie się pod globalny projekt, wyznawców religii holocaust, na znalezienie odpowiedzialnego za zabrodnie. Trzeba znaleźć faszystów a marsze niepodległości nie wystarczają, Hajnówka nie wystarcza, prowokacje TVN z obchodami urodzin Hitlera też nie, no to strefy wolne może dadzą radę.

Przed wojną, jak zauważyłeś, żyło w Lubelskiem bardzo dużo Żydów i nie było stref wolnych a teraz w Lubelskiem, jeśli żyją, to nie są zauważalni, ale tablice mają posłużyć do znalezienia odpowiedzialnych za holocaust Żydów. Będą faszyści, to będzie można robić z nimi porządek i opomnieć się o odszkodowania. To jest po prostu absurd. Wychodzi na to, że LGBT zrównuje się z Żydami. Zasad nie określają kumple Franza, tylko adwokaci z przedsiębiorstwa i media działające w ich imieniu a byli funkcjonariusze z zasadami wykonują jedynie polecenia — zadania specjalne.

Przez cały wczorajszy dzień gadali w TV o tym forum w Jerozolimie i nieobecność tam Prezydenta Dudy. Że to dobrze, że tam nie pojechał, itd. Imprezę zorganizował jakiś prorosyjski Żyd Kantor. Nawet Szewach się po nim przejechał. A zjechali wszyscy oprócz naszego prezydenta. Putin był stonowany, ale efekt uzyskał — nikt nie mówił o tym, że w 1939 r. na Polskę napadła III Rzesza i ZSRS, i mógł opowiadać jak to ludzie sowieccy wyzwalali całą Europę. Faktem jest, że on jedyny upomniał się o Słowian, wszyscy inni gadali tylko o 6 milionach Żydów. Te przeinaczenia nikomu nie przeszkadzają, bo najwyraźniej takie reguły obowiązują.

Całe to forum zaczęło się ponoć (nie pokazano tego) od filmiku, na którym opowiadano o faszyzmie, ilustrując to swastyką umieszczoną na powiewającej biało-czerwonej fladze i pokazywaniem marszów niepodległości w Polsce.

A największym zagrożeniem dla Izraela okazała się nie Polska, tylko Iran.

Może Onet, po prostu, realizuje przy tym plan spychania odpowiedzialności za ludobójstwo z Niemiec na Polskę. A przynajmniej korzysta z każdej okazji, żeby to światu pokazać.

zaloguj się by móc komentować


Paris @umami 24 stycznia 2020 12:07
24 stycznia 2020 12:33

O tak...

... ile to  Soros  kasy musi umoczyc zanim  sFiat uwierzy w te bujdy na resorach...

... no i przede wszystkim  jak te  presstytutki z kurwizora sa  "zarobione"  zeby  te  deta i ustawiona  propagande od poczatku do konca tak  GRZAC... i w Polakach  EMOCJE  WZBUDZAC  !!!

Cieszy, ze narod polski ma gleboko  w d**ie  te  PIERDY  saczone  z kurwizora...  bo o polskojezycznej  agenturze "publicystycznej"  nie wspominam.

W kazdym badz razie we francuskim telewizorze  WCALE  o tej  hucpie  nie wspominaja  !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 17:15

" Oto w latach siedemdziesiątych Krajowa Agencja Wydawnicza wypuściła na rynek komiks „Ryzyko”. Był to oczywiście komiks o dzielnych ubekach, którzy żadnego ryzyka nie ponosili."

"Ryzyko" i kapitan Zbik spelnialy swoja role.

Moj kolega z bloku mowil mi w latach 70-ych, ze jeden chlopak w jego klasie naczytawszy sie o przygodach dzielnego kapitana, nosil sie z zamiarem wstapienia do MO.

Na szczescie pomysl mu wyparowal z glowy [moze pomogla mu na szczescie rodzina] i zostal kierowca w komunikacji miejskiej.

To byla masowka w formie komiksow.

Dla "koneserow literatury" byly opowiesci o przygodach majora Downara, spreparowane przez Agathe Christie PRL-u czyli Zygmunta Zeydlera-Zborowskiego.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 17:19

Coś mało komentarzy jak na taki ważny tekst

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 17:19
24 stycznia 2020 18:03

Tekst ważny, ale sam uległeś prowokacji. Nie ma żadnych uchwał anty-lgbt, są tylko w obronie tradycyjnych wartości:

"Jak już wspomniano, treść uchwał zasadniczo odnosi się do obszaru edukacji, rodziny oraz szeroko pojętej kultury i życia społecznego, na co wskazują takie (i podobne im) zwroty jak:

  • „nie godzimy się na sprzeczne z prawem oraz z realnym dobrem dzieci instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. »latarników«)”;
  • „Nie zgadzamy się, aby w oparciu o źle pojętą polityczną poprawność działacze wywodzący się ze środowisk LGBT żądali praw do kształtowania podstaw programowych w edukacji naszych dzieci oraz ingerowali w przysługujące tylko i wyłącznie rodzicom prawa do wychowania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez nich wartościami”;
  • „deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty i wychowania przed propagandą LGBT”.  (https://ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo/uwagi-do-przyjmowanych-przez-organy-wladzy-publicznej-deklaracji-przeciw)

Nie ma też 36 tablic, tylko jedna obwoźna, wieszana na czas sesji zdjęciowej: "Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika stwierdził jednoznacznie, że miasto odcina się od tego typu akcji. – To zwykły „fotomontaż” – mówi. Znaki znikały z tablic miejscowości tak szybko, jak się pojawiały. Wieszane były bowiem tylko na czas sesji zdjęciowej. Właściwie był to jeden znak, przewożony z miejsca na miejsce. W kolejce czeka jeszcze ponad 30 miejscowości, które podjęły kontrowersyjne uchwały, a gdzie, także na chwilę, zawisną tablice."

 https://kurierlubelski.pl/znaki-strefa-wolna-od-lgbt-w-lubelskiem-tak-aktywista-walczy-z-samorzadowymi-uchwalami-antylgbt/ar/c1-14735318

Znacznie gorszy jest ten "krwawy atlas prześladowań", wyrysowany nie wiadomo przez kogo w linkowanym przez Ciebie tekście. Manipulują bezczelnie (vide: dzisiejszy tekst p. Ewy Rembikowskiej), stosują grepsy typu polexit, faszyzm, obrona demokracji, nietolerancja, ksiądz-pedofil, licząc na nerwowe ruchy nawiedzonych lemingów z jednej strony, albo wzmożonych patriotów z drugiej, bo coś z "prawnymi metodami" kiepsko. A przy okazji kilku Bartków Staszewskich się podlansuje. Faktycznie: ryzyko żadne, ale chyba jednak nie wszystko mogą zaplanować, bo jak wiadomo to Pan Bóg kule nosi...

Wbrew Pasikowskiemu uważam, że SB-ecy nie mają duszy (tej z określenia: duszoszczipatielnyje), ale knajackie zasady z pewnością. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 18:03
24 stycznia 2020 18:33

Fajnie...

... to ja tez uleglam "prowokacji"  !!!  

Fajnie, ze jest  "PRZYZWOLENIE"  na takie "prowokacje"... ze nikt tego calego  Staszewskiego  nie wezmie za d**e,  bo on ten caly  Staszewski wyraznie sie nudzi... i to co robi  robi w bezkarnosci i z premedytacja...

... i rzeczywiscie moze sie zrobic bardzo nerwowo jesli wladza nie przyp***doli temu  GNOJOWI  tak z  5  pal  po grzbiecie... jak w Paryzu albo w Katalonii  !!! 

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 19:48

„trzeba być bandytą żeby przetrwać w tej rzeczywistości”
— Bogusław Linda,

Franz Mauerer powraca

kim jest Franz? — pyta Linda
„ostatni romantyk, ostatni z tych którzy potarfią umrzeć za swoje zasady”, czy jakoś tak, no jak ci dwaj ostatni szlachcice — Jaruzelski i Michnik;

teraz to leci na TV6

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
24 stycznia 2020 19:52

Z tego,co wiem,to zaczęło się w Świdniku i chodzi o "strefy wolne od ideologii LGBT" i chyba ma to związek z pomysłami zapraszania do szkół i przedszkoli reprezentantów 42 płci plus transwestytów w strojach roboczych.

Kolega, który postawił te tablice chyba nie doczytał ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych

(Dz. U. 1985 Nr 14 poz. 60)

"...Art.39.1. Zabrania się dokonywania wpasie drogowym czynności, które mogłyby powodować niszczenie lub uszkodzenie drogi ijej urządzeń albo zmniejszenie jej trwałości oraz zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego. Wszczególności zabrania się:1)lokalizacji obiektów budowlanych, umieszczania urządzeń, przedmiotów imateriałów niezwiązanych zpotrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego;...".

Guy Verhofstadt oskarża o postawienie tablic rząd RP.Rząd powinien mu wysłać bombonierkę z podziękowaniami.

 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 18:03
24 stycznia 2020 20:05

Co na to Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, któremu szefował Skowroński? Nie wiem czy nadal szefuje....To jest jakaś masakra, a Żakowski zaraz zacznie walczyć z nienawiścią i pomówieniami w sieci, to znaczy z takimi jak my

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @pink-panther 24 stycznia 2020 19:52
24 stycznia 2020 20:06

Ten wąż zidiocenia zaczyna zjadać własny ogon

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @umami 24 stycznia 2020 19:48
24 stycznia 2020 20:07

Tak, ostatni romantyk...byłem dzis u fryzjera, patrzę a tam Janda. Ona też jest bardzo romantyczna

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 20:07
24 stycznia 2020 20:12

ja poszedłem dwa dni temu i też wyglądam jak szlachcic

zaloguj się by móc komentować

glicek @umami 24 stycznia 2020 19:48
24 stycznia 2020 20:12

kim jest Franz? — pyta Linda
„ostatni romantyk, ostatni z tych którzy potarfią umrzeć za swoje zasady”

To są te zasady? ;)
- pierd...lisz
- nie, przysięgam mówię prawdę Franz
- pierd...lisz moją kobietę
- dlaczego?
- w imię zasad sq...synu

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 20:07
24 stycznia 2020 20:13

I nie krzyczała - KON -STY-TU-CJA?????

zaloguj się by móc komentować

umami @ewa-rembikowska 24 stycznia 2020 20:13
24 stycznia 2020 20:15

W wypadku aktorów w grę wchodzi tylko PRO.

zaloguj się by móc komentować

glicek @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 20:07
24 stycznia 2020 20:16

Ona też jest bardzo romantyczna

W dodatku z matematycznym zacięciem Krystyna Janda aktorka wczoraj odkryła, że...

-----------------------------------------

„W tym roku wszyscy jesteśmy w jednym wieku. To jest raz na tysiąc lat. Twój rok urodzenia + twój wiek w tym roku = 2020. Następny raz będzie za 2 tysiące lat. Niesamowite” – obrazek tej treści Krystyna Janda udostępniła na Fejsbuku.

https://www.wprost.pl/prime-time/10292017/krystyna-janda-pochwalila-sie-ciekawostka-internauci-szybko-ja-wysmiali.html

-----------------------------------------

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 20:07
24 stycznia 2020 20:19

To Janda do męskiego fryzjera chodzi???!!!

 

zaloguj się by móc komentować

umami @glicek 24 stycznia 2020 20:12
24 stycznia 2020 20:20

Pół programu obmacywali kurtkę Franza, o..., a..., ja..., a Pazura coś o pierwszym, drugim i trzecim razie, ten trzeci to tylko prawdziwym mistrzom wychodzi. Wielki powrót Władka.

 

zaloguj się by móc komentować


jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 20:05
24 stycznia 2020 20:28

To nie są dziennikarze, tylko misie, grające w głuchy telefon, ewentualnie aspirujący przepisywacze zapodanych treści. W zależności od "specjalizacji" mają gotowce typu: mapa drogowa, obrona demokracji, prawicowi/lewicowi ekstremiści, tolerancja, ekumenizm, etc., etc., etc... Żeby coś naprawdę poznać i opisać, musieli by się od nowa nauczyć nie tylko myśleć, ale i pisać normalnym językiem, a nie jakąś nowomową stygmmatyzującą. Ponoć Eastwood się rozprawia w najnowszym filmie z jedną taką "przedstawiecielką mediów", co się bardzo nie spodobało "recenzentowi" Onetu: https://www.onet.pl/film/onetfilm/richard-jewell-recenzja-filmu-clinta-eastwooda-cena-bohaterstwa/ljegdzk,681c1dfa

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @glicek 24 stycznia 2020 20:16
24 stycznia 2020 20:31

Identycznej treści tekst dostałam dzisiaj od koleżanki. To chyba hula po sieci.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 20:27
24 stycznia 2020 20:32

;-)))

Znaczy się do elyty awansowałeś.

zaloguj się by móc komentować

glicek @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 20:31
24 stycznia 2020 21:20

Hula.  Nawet moja mama w tej sprawie do mnie wczoraj zadzwoniła, widocznie któraś z jej koleżanek wysłała niej tego sms'a,

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @umami 24 stycznia 2020 20:20
24 stycznia 2020 23:04

Franz przekazał w tym roku swoją kurtkę Jurasowi O. na aukcję. Ot, tak, skromnie. 

Czasu onego Rubik Piotr przekazał na ten cel swoje dwa /?/ włosy. To było wtedy, gdy największym obciachem pośród nastolatków było: "Twoja stara klaszcze u Rubika".

Ciekawe, czy podobne podejście mają małolaty do tej kurtki Lindy? 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 20:27
24 stycznia 2020 23:12

Tyle dobtego, że kobita nie gardzi prowincjonalnym fryzjerem :) No chiiiba, że ją na warszawskiego nie stać. 

Ja tam strzygę się u pani Violi, na naszym osiedlu. Na dziale męskim. Potem "na mieście" kobitki pytają, gdzie jest ten fryzjer, który mnie tak genialnie strzyże. Są gotowe wydać wielkie pieniądze na mojego fryzjera, który zapewne poniżej 160ciu zeta nie działa. Gdy mówię, że to pani Viola na naszym osiedlu, na dziale męskim /23 zeta/ - panie tracą błysk w oku i zdają się bardzo zniechęcone. A ja wychodzę na "prymnitywa, bynajmniej" :)))

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @jolanta-gancarz 24 stycznia 2020 20:28
24 stycznia 2020 23:17

No coś w tym jest. Onego czasu, zdenerwowana tekstami dyżurnych w sztuce dziennikarzy tutejszych gazet o moich wystawach, napisałam sama tekst o swoim malarstwie i rysunku. Dziennikarze byli zachwyceni - "bardzo nam pani ułatwiła pracę" :))) 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 17:19
24 stycznia 2020 23:40

Nie wiem, jak inni, a poza tym mam nieco inną pozycję patrzenia na sprawy w Polsce ale ja już powoli nie mam nerwów otwierać polskich portali informacyjnych. Ile razy można dostawać w łeb. Przecież Polska stała się chłopcem do bicia od Ameryki, przez Brytanię (bo to już nie Europa, dzisiaj podpisany BREXIT, zresztą nigdy w niej nie była, jedynie, by w niej mącić, co czyni dalej), Europę, Bliski Wschód do Moskwy. A my coś tam popiskujemy i wyjścia z tej matni nie widzę.

No bo jak wytłumaczyć tym na Zachodzie, że w Polsce mieszkają Polacy i ci, którzy tylko mówią po polsku, a są nie wiadomo kim i służą nie wiadomo komu (np dzisiejszy tekst Toyaha o Tuleyi, sędzia taki, polski z nazwy). Nie da się.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @glicek 24 stycznia 2020 20:16
25 stycznia 2020 00:15

To aż taka idiotka?! Nie do wiary... to mi przypomniało '' bajeczkę o romantyku...''.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @KOSSOBOR 24 stycznia 2020 23:12
25 stycznia 2020 08:09

Mieszka nie daleko, a to naprawdę dobry fryzjer

zaloguj się by móc komentować

Draniu @cbrengland 24 stycznia 2020 23:40
25 stycznia 2020 08:23

A moze inaczej spojrzyj na sprawę.. Anglia dba o swoje interesy. W ich wypadku wyjście z eurokołochozu to bardzo dobry manewr.. Zobaczymy kogo za sobą pociągnie, bo ten fakt oznacza ,ze UE się sypie.. Szkocji czy tez Irlandii nie wypuszcza z raczek.. A jak zaczna sie stawiac to Angole zrobia z nimi Falklandy..Zaczarowywanie rzeczywistości,ze to jest zły ruch, jest kolejnym kretynizmem ,ze strony UE... UE bez wojska nic nie znaczy , może jedynie tupać nóżkami . I nie sądzę,żeby Anglia izolowała się , teraz zacznie działać bez tego garbu jakim jest UE.. Czy Niemcy i Francja utrzymają UE ,wątpię.. Ukladanka pt UE wyraznie sie sypie..  

W zeszłym roku głównym inwestorem ,który najwięcej zainwestował w Polsce jest USA, to juz nie Niemcy dyktują warunki ekonomiczne w Polsce..  

Te wszystkie nagonki na Polskę , to tylko oznaka bezradności niektórych sił zewnętrznych.. Polska wymyka im się ,a więc sądzą ,ze stosując różne naciski zahamuje ten  proces...  Nie taki diabeł straszny jak go malują..  

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 25 stycznia 2020 08:09
25 stycznia 2020 10:40

Moge Pana prosic...

... o adres do tego fryzjera  ?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 25 stycznia 2020 08:23
25 stycznia 2020 11:08

problemem kolizji jest prawo, system angielski w GB nie dopuszcza i nie dopuści obłąkanych teorii prawnych i ich dewiacyjnej praktyki rodem z UE; wyraźnie to akcentowano w GB

zaloguj się by móc komentować

umami @KOSSOBOR 24 stycznia 2020 23:04
25 stycznia 2020 11:26

To musieli ją do programu wypożyczyć albo któryś z nich odkupił. Albo się nie sprzedała.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @KOSSOBOR 24 stycznia 2020 23:04
25 stycznia 2020 13:24

Emil Sowiński

FINANSOWANIE „AMERYKAŃSKICH FILMÓW POLSKICH” W ŚWIETLE BADAŃ ARCHIWALNYCH. PRZYPADEK WŁADYSŁAWA PASIKOWSKIEGO

Artykuł ma na celu przybliżenie kontekstów produkcyjnych tzw. amerykańskich filmów polskich. Szczególna uwaga została poświęcona – odgrywającej znaczącą rolę w finansowaniu tego typu obrazów – Agencji Produkcji Filmowej (APF). Autor – na podstawie materiałów archiwalnych zgromadzonych w Archiwum Akt Nowych i Archiwum Państwowym Dokumentacji Płacowej i Osobowej w Milanówku – dokonuje analizy systemu oceny eksperckiej APF. W analizie tej odwołuje się do projektów autorstwa Władysława Pasikowskiego z pierwszej połowy lat 90., a więc z okresu, gdy nie był on szeroko rozpoznawalny (karty ocen filmu Psy), a także momentu, gdy przylgnęła do niego łatka skandalisty i twórcy kasowych filmów (karty ocen filmu Psy 2. Ostatnia krew oraz Glock 17).http://www.ispan.pl/pl/wydawnictwa/czasopisma/kwartalnik-filmowy nr 105-106

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
25 stycznia 2020 18:13

"Jak się nazywał ten rabin, który podsuwał biskupom teksty tych antyżydowskich dekretów? Jonny Daniels? Lejb Fogelman?"

Salomon Pruszkowski, może raczej Mazowiecki ... coś w tym stylu.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski 24 stycznia 2020 17:19
28 stycznia 2020 20:08

Jak mało, to powiem swoje; Zlikwidować PISF!!!! Dość tej Chujni, widział kto jakąś ruską produkcje? Nie widział? To zobaczy że jak ma być Wybuch, to Wybucha, a u nas najczęściej młody Pawlicki przeżywa swoje "dylematy moralne" Do dupy to jest.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować