-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Ogłoszenie i wywiad z psychiatrą

Proszę Państwa, wracam dziś z Wrocławia, już wiadomo, że jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, co zapewne nie jest ostatnim ograniczeniem jeśli chodzi o zabezpieczenie przed koronawirusem. W poniedziałek będę rozmawiał z menedżerką hotelu Król Kazimierz w sprawie przełożenia terminu konferencji na jesień. Nie możemy tego załatwić inaczej. Nie wiadomo bowiem jak długo trwać będzie ta psychoza i co z niej wyniknie. Hotelarze nie oddają zaliczek, o czym wiadomo. Tak więc przełożenie terminu jest jedynym wyjściem. Przełożymy także rezerwacje pokoi, które Państwo opłacili w związku z tą konferencją. Mam nadzieję, że uda się to zrobić bezstresowo i bez kłopotów. Bardzo wszystkich przepraszam, ale nie mogłem przewidzieć rakiego obrotu spraw. 

 

A teraz już pogadanka z prof. Łukaszem Święcickim

 

https://prawygornyrog.pl/tv/2020/03/gabriel-maciejewski-i-prof-lukasz-swiecicki-rozmawiaja-nie-tylko-o-ksiazce-buka-u-psychiatry/tagi: konferencja  książka  psychoza  psychiatria  łukasz święcicki 

gabriel-maciejewski
14 marca 2020 08:42
46     3003    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:


Draniu @gabriel-maciejewski
14 marca 2020 10:29

Smute lat osiemdziesiątych tamtego wieku przeżyliśmy ,przeżyjem panike związaną z kolejną mutacja grypy,która dzis nazywa się koronawirus.. 

Urzędasy w amoku ,nakrecają się ,dowartosciowuja się ,czują się ważni wmawiając społeczeństwu,ze swiat bez ich udziałi zawali się.. Zenada..Oni swoje pensyjki zgarną za te kretynskie przekładanie papierków, natomiast Ci którzy pracują na własny rachunek tracą z dnia na dzień..  

Chyba mamy do czynienia z kolejnym obliczem rewolucji.. 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Draniu 14 marca 2020 10:29
14 marca 2020 10:55

Czy to jest mutacja grypy, a może coś uciekło z laboratorium?

Gdyby to była mutacja grypy nie robionoby takiego rabanu.

https://m.cda.pl/video/478777733?fbclid=IwAR3ebJoM1oBADgMc9049gDzjrEdnDKXybomcJgH4igBE8m2j4OXeEvif2J4

zaloguj się by móc komentować

tomciob @gabriel-maciejewski
14 marca 2020 10:57

Witam. Obejrzałem i posłuchałem z wielkim zainteresowaniem. Bukę oczywiście mam, jeszcze nie do końca przeczytaną, ale większość już tak. Wątków, ciekawych wątków, poruszonych w rozmowie jest kilka ale ja na szybko zauważam jeden. Buka, jak dla mnie, nie wydaje się książką jedynie o psychatrii. Byłaby gdyby nie poruszone w niej wątki osobiste pana profesora szczęgólnie odnośnie relacji z córką. Co prawda ta ciepła i niezwykle osobista relacja jest również związana z elementami psychiatrycznymi ale na kartach książki staje się w moim odczuciu bytem samodzielnym. Ta relacja to zwyczajnie opis miłości ojca do córki i wzajemności w tym uczuciu. I to zrobiło na mnie silne wrażenie, a jednocześnie ustawiło Bukę w pozycji literatury pięknej. Przy czym, i tu dojdę do innego wątku rozmowy z panem profesorem, możemy tę miłość zaliczyć do elementów psychoterapeutycznych co wiąże ją z głównym tematem Buki. Ten wątek, wątek relacji osobistej i bezpośredniej, wątek poczucia kochania i bycia kochanym, może nas zaprowadzić do powodów negowania psychatrii. Wydaje się bowiem, że nie do końca wiadomo jakie są pierwotne i istotne przyczyny chorób psychicznych. Albo inaczej, na ile wpływ środowiskowy - dom, rodzina i wynikające z tego relacje mają związek z powstaniem choroby psychicznej. Bo jeśli mają wpływ istotny lub jeden z kluczowych to sama terapia nawet kilkudziesięciodniowa, same leki (farmakologia), nie zmianiają istotnych przyczyn i uwarunkowań powstania choroby. Powstaje więc pytanie o długofalową perspektywę i dobre rokowania jedynie takiego, leczenia. I tu, moim zdaniem, tkwi powód negowania psychiatrii jako takiej i metod jej działania. Miłości bowiem nie da się dać ot tak w klinice. Można dać poczucie bezpieczeństwa, chwilę wytchnienia ale zawsze, dla każdego pacjenta, jest potem. I dlatego Buka, z tym wątkiem osobistym wplecionym w opowieści o leczeniu psychiatrycznym posiada dla mnie dużą wartość. To dobra, ciekawa i warta przeczytania książka tak jak i rozmowa. Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
14 marca 2020 11:00

Zacytuję, z "Buki u Psyhiatry" od wydawcy - Popularyzacja wzruszeń 

"Wiedza medyczna stanowi nieustające źródło inspiracji dla ludzi nieposiadających żadnego wykształcenia. Nie tylko medycznego, ale żadnego w ogóle, bo jak to już zostało dawno temu ustalone, na medycynie, sporcie, polityce i pisaniu książek zna się KAŻDY. "

Tak ...

zaloguj się by móc komentować

Janusz-Tryk @gabriel-maciejewski
14 marca 2020 11:09

Wysłuchałem pierwszą część wywiadu dotyczącą sytuacji organizacyjnej w psychiatrii. Nie chcę porównywać się do pana profesora ale sytuacja w moim zakładzie pracy jest bardzo podobna. Pod wieloma wypowiedziami pana profesora mógłbym się podpisać. Własnie jestem w pracy, po godzinach i robię swoją robotę, którą z różnych przyczyn nie jestem w stanie wykonać w ciągu tygodnia. Już z tego powodu myślę, że przykład psychiatrii nie jest odosobniony. I osób które biorą na siebie odpowiedzialność. Też tak się czuję. I mam wrażenie, że w pewnym momencie to musi pierdyknąć.

Podobnie jak czytam notki gospodarza o sytuacji na rynku książki i o energii jaką musi włożyć w to, żeby utrzymać się na tym rynku. Nie chcę powiedzieć, że tego nie doceniam. Chcę tylko powiedzieć, że nie dotyczy to tylko rynku książki i psychiatrii. Oczywiście rozumiem cieżar gatunkowy psychiatrii i że od tego zależy często życie konkretnego człowieka.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @szarakomorka 14 marca 2020 10:55
14 marca 2020 11:51

A jaka jest różnica w objawach , nie ma żadnej.. O pardon.. Różnica jest tak ,ze na zwykłą grypę umiera wiecej ludzi niz na koronawirusa. Mamy do czynienia z psychozą ,która jest kontrolowana przez urzedasów.. Nie wierzę im w żadne słowo i apele.. Dlaczego ? Bo zwyczajnie sa nieautenyczni, ten teatrzyk to zwykła szmira, która ma na celu nas dyscyplinowac,  podporządkowywać i zastraszać..

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
14 marca 2020 11:56

Otóż to  , chodzi o  to, aby szary ludek żył w notorycznym kryzysie , aby nie miał czasu na samodzielne myślenie.. Upieprzyc czlowieka,zastraszyć,zagonic do kojca.. Rozmontowac mentalnie , osłabić.. 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Draniu 14 marca 2020 11:51
14 marca 2020 12:06

"Mamy do czynienia z psychozą ,która jest kontrolowana przez urzedasów."

Tia, tia - przez tą psychozę Chińczycy i Włosi, Niemcy i  Francuzi dołują swoją gospodarkę.

Trochę więcej trzeźwości w ocenach.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @szarakomorka 14 marca 2020 12:06
14 marca 2020 12:21

No wlasnie trzezwosci.. Niech sie Pan zastanowi kto zyskuje na tym, jakie grupy finasowe , a które tracą .. 

Np.żółte kamizelki teraz będą walczyć o zwykłą egzystencje juz nie beda podskakiwac co weekend , walcząc o podwyżki. Beda siedzieć w domciu i obgryzac paznokcie ze strachu przed Convid-19..

Proszę zestawić dane umieralności w  stosunku do populacji i to w każdym kraju ,które Pan wymienił.. To jest żałosne jak ludziom mozna wbić do głów ,strach i lęk.. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Draniu 14 marca 2020 12:21
14 marca 2020 12:40

Takie podejście mieli i w jakiejś części jeszcze mają Włosi. I teraz mają zamknięty kraj. Ja mam w dupie żółte kamizelki. Jak ktoś chce się przekonać czy covid to taka "zwykła" grypa to jego sprawa. Ale beze mnie. Macherzy z NBA czy UEFA to też pewnie uczestnicy spisku. Woleli stracić miliardy dolarów niż sprawdzić na sobie czy ta grypa to taka "zwykła" grypa. Spisek panie. 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Draniu 14 marca 2020 12:21
14 marca 2020 12:47

No jakie grupy np. w Chinach, we Włoszech?

Przez tą psychozę Chińczycy pozamykali miliony ludzi w aglomeracjach?  

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Draniu 14 marca 2020 12:21
14 marca 2020 13:06

Oglądałem przed chwilą TVN24 "Śniadanie mistrzów." Całe pełne dywagacji o koronawirusie w milionie politycznych i niepolitycznych aspektów, ze śmiercią dwojga zarażonych w Polsce włącznie. A na dole na żółtym pasku "niewinna informacja". W wypadku w Lubuskiem, tu padła nazwa miejscowości, zginęły cztery osoby. Taki lajf. Oczywiście że to psychoza ale jaka pouczająca. Najbardziej zastanawia mnie wiara w informacje podawane przez chińskie władze. Chętnie bym poznał metodologię ich powstawania. Ale to niestety niemożliwe. No i giełda nowojorska, patrz pan, odbiła. Wystarczy że Trump wprowadził stan wyjątkowy. Manipulacja z suspensem w tle.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @szarakomorka 14 marca 2020 12:06
14 marca 2020 13:18

A które z wymienionych państw jest niezależne. Żadne

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @tomciob 14 marca 2020 13:06
14 marca 2020 13:32

"Najbardziej zastanawia mnie wiara w informacje podawane przez chińskie władze."

Krótko: zaniżają czy zawyżają?

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Draniu 14 marca 2020 12:21
14 marca 2020 13:55

"To jest żałosne jak ludziom mozna wbić do głów ,strach i lęk.. "

Unikajmy emocji - bo rozumiem, że zdanie to jest adresowane do innych, a nie jest wyrazem samokrytyki?

Korona jednak ma śmiertelność na poziomie 3-4% i zdolność do transmisji 2,5 krotnie większą niż ta często tu przywoływana grypa (Coutard et al., Anivirial Research (176) 2020, 104742). A więc żartów nie ma. Wygląda na to, że jednak wyciekł z laboratorium (chińskiego?), gdzie opracowuje się broń biologiczną. Teoretycznie było to laboratorium z poziomem bezpieczeństwa BSL-4 [najwyższy], ale u nich to mogło być trochę na papierze. W artykule jest zwrócona uwaga na bardzo nietypową sekwencję aa w białkach furyn, które są odpowiedzialne za wnikanie kapsuły do komórki nosiciela. Całkiem inna niż w SARS-CoV i SARSo-podobnych CoV wirusach ("a peculiar furin-like cleavage site"). Piszą, że to jest kolejny "ewolucyjny" krok w filogenezie tej rodziny. Moja opinia jest taka, że ten "ewolucyjny krok" odbył się z pomocą człowieka.

U nas jest stosunkowo mało przypadków zarażeń i zgonów - a może to jednak efekt podjętych działań? Czy warto - każdy nie sam sobie odpowie. Ja uważam, że warto było (i jest).

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @olekfara 14 marca 2020 13:18
14 marca 2020 16:06

Akurat wirus wybiera najczęściej tych niezależnych  - od myślenia.

zaloguj się by móc komentować


qwerty @Krzysiek 14 marca 2020 13:55
14 marca 2020 16:29

wirus ten jest egzekutorem osób starszych i podatnych na infekcje; szybkość rozprzestrzeniania się oraz cechy dot. żywotności nakazują restrykcyjne ograniczenie aktywności sprzyjającej 'sprzedawaniu' wirusa - jednak bez szaleństwa ale z rozumem, 'cukier krzepi...'

zaloguj się by móc komentować


boomerang85 @rotmeister 14 marca 2020 12:40
14 marca 2020 17:32

Jakiś czas temu Toyah na swoim blogu wspomniał o autorze o nazwisku Limbaugh, który opisał pewną metodę w swojej książce. Podał on przykład jej działania na tzw. "dziurze ozonowej". Pozwolę sobie tu zacytować fragment książki, który ukazał się na blogu Toyaha: 

Pewnego styczniowego dnia NASA dokonała pomiarów stężenia chloru i innych szkodliwych gazów w atmosferze na północnej półkuli i odkryła, że ich poziom jest znacznie powyżej normy. Nie poczekano na rzetelną analizę danych; nie poczekano dwa, trzy miesiące, aby pomiary powtórzyć; po prostu opublikowano komunikat utrzymany w alarmistycznym tonie, który od pewnego już czasu stanowi cechę osób ogarniętych ekologiczną obsesją. Dzień po dniu w mediach ukazywały się nagłówki informujące o tym, że w atmosferze nad Północną Ameryką pojawiła się dziura ozonowa. Doszło do tego, że senator Al Gore, autor histerycznej książki na temat tego, jak to znaleźliśmy się na drodze do zniszczenia naszego ekosystemu, zapowiedział, że niedługo prezydent Bush zrozumie co się dzieje, kiedy sam, wypoczywając w Kennenbunkport, zauważy nad głową ozonową dziurę. Tyle że ani nic tego typu się nie wydarzyło, ani też nawet dane NASA na to nie wskazywały. W rzeczywistości nie nastąpił jakikolwiek ubytek ozonu, jedynie dość mocno podwyższony poziom chloru, spowodowany, jak się już wkrótce okazało, erupcją wulkanu Pinatubo, a więc faktem, który ekologiczna agenda z rozmysłem usiłowała zignorować. Chcecie wiedzieć coś jeszcze? Podobne wyniki uzyskano w roku 1989 i im również towarzyszyły apokaliptyczne prognozy dotyczące dziury ozonowej nad Stanami. I one również się nie sprawdziły.

Czemu część naukowców dostaje w tych kwestiach małpiego rozumu? Otóż nie da się oddzielić nauki od polityki. Naukowcy twierdzą, że nie realizują jakiejkolwiek agendy, jednak robią to jak najbardziej. Oni wciąż poszukują funduszy, a to dziś oznacza przede wszystkim finansowanie państwowe. Cóż może być bardziej naturalnego w przypadku NASA, której kosmiczne programy z każdym rokiem zwijają się coraz bardziej, niż ogłosić, że ze względu na wzrost chloru w atmosferze potrzebne są dodatkowe pieniądze? Przecież to wszystko trzeba zbadać, prawda? No ale oczywiście najpierw należy ‘poinformować’ opinię publiczną. To jest dopiero przekręt!”.

Parę dni temu na portalu wpolityce.pl pojawiła się informacja, że UE planuje przeznaczyć 25 mld euro na WALKĘ z koronowirusem, w tym 1mld dla Polski. Co się stało z tymi pieniędzmi - nie wiem. 

Parę dni temu także odwołano mecz NBA Oklahoma - Utah, bo wykryto ponoć koronowirusa u Rudyego Goberta. Tyle tylko, że w tym czasie zarówno wśród zawodników jak i kibiców mogły być dziesiątki osób chorych na grypę, której przypadków jest o wiele więcej, a i umieralność wysoka. I nikt o tym w mediach głośno nie krzyczy. I nie ma żadnych budżetów przeznaczonych na walkę z grypą, rakiem itp. itd., a na koronowirus są.

Jak to Toyah pisał parę dni temu jesteśmy świadkiem jakiegoś globalnego eksperymentu. Kto go wywołał i kto na tym zarabia? 

W mediach pojawiają się informacje, że wirus utrzymuje się na banknotach. Siostra, która jest w Niemczech mówiła, że w tej chwili za zakupy może płacić tylko kartą. Może całe to zamieszanie ma na celu wywołanie zgody wśród ludzi na wprowadzenie bezgotówkowego obiegu pieniądza?... Nie wiem, tylko teoretyzuję:)

 

 

zaloguj się by móc komentować

olekfara @szarakomorka 14 marca 2020 16:06
14 marca 2020 17:42

Oczekuje  Pan  raju na ziemi.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @boomerang85 14 marca 2020 17:32
14 marca 2020 18:28

Skoro Toyah porównuję dziurę ozonową która nie zabija w kilka czy kilkanaście dni z covid 19 to mnie to w ogóle nie dziwi. Skoro to taki kozak niech se chodzi o dworze do zatłoczonych miejsc albo niech pojedzie do Hiszpanii albo Włoch. Już tu pisałem. Jak ktoś chce udowodnić że to spisek finansistów z City to niech to sam na sobie udowadnia. Bo jest widocznie mądrzejszy od macherów z UEFA czy NBA. I niech sobie jest i niech się swoimi mądrościami chwali na blogu. Online. 

zaloguj się by móc komentować

boomerang85 @rotmeister 14 marca 2020 18:28
14 marca 2020 18:35

Właśnie przeczytałem, że UE przeznaczy Polsce 7,4 mld euro w ramach "walki z koronowirusem", największą transzę pieniędzy z krajów UE. Nie rozumiem dlaczego, skoro jesteśmy krajem z niewielką ilością przypadków na tle innych krajów.

zaloguj się by móc komentowaćrotmeister @boomerang85 14 marca 2020 18:35
14 marca 2020 18:57

Mnie nie obchodzi czy to będzie miliard, 200 miliardów czy 2 eurocenty. Mnie nie obchodzi to czy w ogóle chcieliby czy nie chcieliby cokolwiek dać. Dziura ozonowa też mnie nie obchodzi. Ja chcę usłyszeć takie info jak z Korei Południowej czy Chin a nie takie jak z Włoch, Hiszpanii czy UK. Kto chce udowadnić że to fejk wirus niech se sam na sobie udowadnia. Znaleźć kogoś na kwarantannie i się wprosić na chatę. A potem ogłosić to w necie. 

zaloguj się by móc komentować


tomciob @Krzysiek 14 marca 2020 13:32
14 marca 2020 19:20

Brak wiary oznacza, że nie wiem ale uważam, że mogą informacją manipulować. Pamiętam bowiem Tienanmen. Do dzisiaj nie wiadomo ile osób tam zginęło i w jaki sposób postradały życie, chociaż... dyplomacja brytyjska wiedziała o skali zbrodni i... poinformowała (odtajniła) dokumenty bardzo niedawno:

https://www.gazetaprawna.pl/amp/1094056,odtajniony-dokument-wiadomo-ile-osob-zginelo-w-masakrze-na-placu-tiananmen.html

Sam więc widzisz Krzyśku, że nie mam podstaw aby wierzyć Chińczykom, którzy nie potrafią rozliczyć się z własną historią.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @boomerang85 14 marca 2020 18:35
14 marca 2020 19:26

Przecież to jest tam też napisane. Ponieważ taki akurat procent (największy) Polska ma przyznany w obecnych latach z tego funduszu. Jak dostajemy mniej to podejrzane, bo jesteśmy robieni w konia. Jak więcej to też źle, bo na pewno coś się za tym kryje. Nie jest to męczące?

zaloguj się by móc komentować

boomerang85 @MarcinD 14 marca 2020 19:26
14 marca 2020 19:41

W porządku. Dziękuję za wyjeśnienie. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @boomerang85 14 marca 2020 18:35
14 marca 2020 20:06

Zeby z powrotem...

... ta kasa wrocila do  Lunji,  tj.  do firm farmaceutycznych  z kapitalem  brytyjskim,  francuskim, niemieckim, szwajcarskim, amerykanskim i innym...

... czyli  z  powrotem  do  tych  roznych  "filantropow"  Soros'ow,  Gates'ow i reszty zbaFcUF  ludzkosci  z  koziej  d**y  wzietych  !!!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @boomerang85 14 marca 2020 18:35
14 marca 2020 20:30

"Nie rozumiem dlaczego, skoro jesteśmy krajem z niewielką ilością przypadków na tle innych krajów."

Tak jest na razie. Z czego wniosek, że najgorsze dopiero przed nami. A władze najwyraźniej wiedzą coś więcej , ale wiedzę tę  dozują w takich dawkach , by nie powiększać histerii.

zaloguj się by móc komentowaćolo @stanislaw-orda 14 marca 2020 20:30
14 marca 2020 22:59

jesli to jest gra na czas, to histeria dalaby go nam wiecej

zaloguj się by móc komentować


przemsa @gabriel-maciejewski
15 marca 2020 08:03

Wywiad z psychiatrą i proszę, zaraz po nim ta notka:

http://genezy.szkolanawigatorow.pl/kaczynski-wychodz-z-nory

Przypadek? Nie sądzę...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 15 marca 2020 08:03
15 marca 2020 09:39

Autor linkowanej notki to niespełniony frustrat.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @tomciob 14 marca 2020 19:20
15 marca 2020 14:41

A tu reportaż francuskiego dziennikarza mieszkającego w Chinach na temat kwarantanny i życia w tym kraju w warunkach paniki zwiazanej z epidemią deklarowaną przez chinskie władze. Publikacja z francuskiej Arte.tv:

https://www.arte.tv/pl/videos/095527-000-A/koronawirus-dziennik-z-kwarantanny-w-pekinie/

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @tomciob 15 marca 2020 14:41
15 marca 2020 15:55

Dzieki...

... wszyscy Polacy  - i nie tylko -  powinni obejrzec ten  WSTRZASAJACY  reportaz  !!!

zaloguj się by móc komentować

m8 @tomciob 15 marca 2020 14:41
15 marca 2020 23:23

Przy ogladaniu nie zapomonajmy , ze to taka francusko-niemiecka Prawda.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @gabriel-maciejewski
15 marca 2020 23:24

:)

też miałem 47,5C

dziś.

 

zaloguj się by móc komentować

m8 @m8 15 marca 2020 23:23
15 marca 2020 23:31

Np. taka "pravda" o polskim weglu. O lasach pewnie sie znajda niezle cuda na tym kanale.

zaloguj się by móc komentować

Paris @m8 15 marca 2020 23:31
15 marca 2020 23:57

To fakt...

... czesto slucham i ogladam "arte"... i jesli chodzi o  "pravde" o polskim weglu to rzeczywiscie sa tu pokazywane  NIEBYWALE  "cOda-wianki"... zreszta te  "cOda-wianki"  dotycza  prawie wszystkich spraw dziejacych sie w Polsce...

... przekaz saczony z tego kanalu  jest  WYBITNIE  SZKALUJACY  i  ANTYPOLSKI...  czesto  wprost  nie daje sie sluchac i ogladac  !!!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować