-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O ukrytych znaczeniach

Wczorajszy dzień zmęczył mnie bardzo. Droga była okropna, choć niedługa. Pomyślałem więc, że dzisiejszy tekst będzie zestawem impresji na różne tematy. Będzie mi po prostu łatwiej go napisać.

Zacznę od tego co działo się w PE po ogłoszeniu brexitu. Wszyscy płakali, nucili jakieś piosenki o odchodzących przyjaciołach i generalnie był niezły cyrk. Wszystko po to, by przekonać publiczność, że brexit zdarzył się przypadkiem, nie wiadomo kto jest winien, ale generalnie trzeba uszanować wolę wyspiarzy. To jest kłamstwo. Brexit był zaplanowany, wyjście z UE spowodowane jest planami inwazji na Rosję, która zostanie podzielona pomiędzy Amerykanów, Brytyjczyków i Żydów, a taki sposób, że Rosjanie tego nawet nie zauważą. Z całej imprezy wykolegowana będzie UE, która albo padnie łupem jakiejś socjo-zbrodni, związanej z inwazją tak zwanych imigrantów, albo zapadnie się do środka. Co z tą Polską? Jakby zapytał Tomasz Lis. Europa środkowa, ponieważ zbliża się czas nowych rozdań na wschodzie, będzie infrastrukturalnym zapleczem dla tej inwazji. I tyle. Ci zaś, co wczoraj płakali w PE i padali sobie w ramiona, już niebawem będą obrzucać się najgorszymi wyzwiskami i pisać paszkwile jeden na drugiego. Taka jest polityka.

 

Informacja, że poddany brytyjski, który nazywał się Brown, a dziś nazywa się Krawcow, będzie nowym ministrem oświaty Rosji, jest moim zdaniem kluczowa. Jak wiecie, mam swoje obsesje. One nie muszą się zawsze sprawdzać, ale jak słyszę coś takiego, a do tego jeszcze dowiaduję się, że ten pan prowadzi interesy w Czechach, to włączają mi się wszystkie możliwe alarmy. Nie jest to, póki co, nikt pokroju prezesów Kompanii Moskiewskiej, panów Jenkinsona i Horseya, ale początek został zrobiony. Kierunki działania są te same, co w XVI wieku. Mamy interesy w Czechach, interesy nad Morzem Białym i cały obszar pomiędzy tymi miejscami, który można eksploatować na różne sposoby, pokojowo i militarnie. Pytanie tylko, kto temu będzie przeszkadzał. Istotna kwestia dla nas brzmi bowiem tak – czy polityka brytyjska będzie szła ręka w rękę z amerykańską, czy nie. Bo jeśli nie, to szykujmy się na utratę Śląska na rzecz Czech.

 

Ojciec Gużyński, sławny, medialny dominikanin, oddzielający Kościół od państwa, wyjeżdża do Holandii, gdzie – jak mówi – będzie uczył młodych zakonników trudnej sztuki życia konsekrowanego. Ja zaś sądzę, że ojciec Gużyński jedzie tam, by w widowiskowy bardzo sposób zabłysnąć w holenderskich mediach, jako ten kapłan katolicki, który dogaduje się publicznie z islamem. Być może nawet ojciec Gużyński wybierze islam i porzuci habit. Moim zdaniem wszystko jest możliwe. W Polsce męczył się okropnie, bo według niego Kościół za bardzo angażuje się w politykę, a nie powinien. Polityka bowiem, to sprawa polityków, którzy jak wiemy, są krystalicznie uczciwi i żadnej pomocy, a już na pewno duchowej, od Kościoła nie potrzebują. Gużyński twierdzi, że jeśli Kościół nie odklei się od władzy politycznej czekają go chude lata. Ja bardzo przepraszam, ale to co mamy dziś, to nie są chude lata? Oczywiście wiem, że zawsze może być gorzej, ale jesteśmy o krok od katastrofy, Kościół jest w mojej ocenie całkowicie odklejony od władzy politycznej, a księża, jeśli mając cokolwiek powiedzieć o bieżącej polityce, przepraszają wcześniej wiernych po kilka razy. Trudno mi więc zrozumieć, co Gużyński ma na myśli mówiąc – chude lata.

 

W Watykanie katolicy i protestanci będą wspólnie celebrować rocznicę ekskomuniki Lutra. I to jest moim zdaniem coś, co powinno ucieszyć ojca Gużyńskiego, albowiem świadczy o całkowitym odklejeniu się Kościoła od polityki. Mówienie o ekskomunice rzuconej na Lutra, bez wspomnienia Jakuba Fuggera, to jak mówienie o Goebbelsie bez Hitlera. Można to oczywiście robić i czynić zastrzeżenia w rodzaju – historii nie można cofnąć. Rzeczywiście, nie można, ale można o niej po prostu nie kłamać. Można jej nie odzierać z istotnych kontekstów i można nie upraszczać egzegez towarzyszących celebrowaniu tradycji różnych wydarzeń. Tak sądzę, albowiem uważam, że Kościół nie może odkleić się od polityki. Jeśli to zrobi zamieni się w organizację nieistotną. Do czego właśnie ze wszystkich sił pchają nas różni ojcowie Gużyńscy.

 

Agencja Nielsen bada od dwóch lat czytelnictwo w Polsce. I wiecie co się okazało? Polacy czytają jednak książki. Doniesienia krajowych wieszczów o rzekomym upadku czytelnictwa były grubo przesadzone. My tutaj dobrze wiedzieliśmy o tym bez agencji Nielsen. Wiedzieli o tym ludzie wystawiający się na targach książki i te targi organizujący. Niestety durniom trzeba podsuwać raporty z pieczątkami, żeby uwierzyli, że słońce świeci, bo przypieczony na plaży, ich własny tyłek, to zbyt mało, żeby wiarę taką podtrzymać.

Polacy czytają i robi się problem – co mają czytać? Jasne jest, że noblistkę, jasne jest, że króla polskiego kryminału i jeszcze jakieś produkcje pomniejszych geniuszy. Nic więcej. Kolejne pytanie – kto na tym zarobi? Lub inne – skoro czytają, czym powinna być wypełniona treść książki? Lokowaniami produktów, to jasne. Skoro tak, to wszystko wydaje się proste. Nie dość, że mamy dotacje do książek, co zwiększa czytelnictwo, jak wykazał Nielsen, to jeszcze możemy sięgnąć po budżety organizacji, które chcą się w książkach reklamować. Gdzie są najpewniejsze budżety? W samorządach, to jasne. Jeśli samorząd nie chce dobrowolnie dać pieniędzy na promocję gminy w książce króla polskiego kryminału, można zasugerować, że lepiej by było gdyby dał. I tak Mróz Remigiusz, człowiek, który nie wie dlaczego słońce świeci i nie dostrzega następstwa pór roku, napisał kryminał o gangu przemytników i porywaczy dzieci z miejscowości Białopole. Wójt się zdenerwował i zapowiedział pozew. Jestem bardzo ciekaw, czy on rzeczywiście pójdzie do sądu i jak na szantaż Mroza zareagują inne gminy. Przyjdą od razu z pieniędzmi czy będą się stawiać? Czekajmy na ten pozew, bo to bardzo ważna rzecz. Dla rozwoju czytelnictwa rzecz jasna.

Przy okazji, jak myślicie, co musiałby się stać, żeby któryś z naszych autorów znalazł się na liście topowej empiku? Ja myślę, że to się nie stanie nigdy, trzeba by było wskrzesić monarchię.tagi: kościół  książki  rynek  rosja  brexit  wielka brytania  czechy  luter  impresje 

gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 09:07
86     3690    29 zaloguj sie by polubić
komentarze:
tadman @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 09:38

Biczyk na Chiny uruchomiony, więc nie powinny przeszkadzać.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 09:42

wyczytałem taką oto lapidarną definicję, która mi się bardzo spodobała: 

"Rasowy polityk ma wszystkie cechy psa, za wyjątkiem  wierności"

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 09:51

Brexit był zaplanowany, wyjście z UE spowodowane jest planami inwazji na Rosję, która zostanie podzielona pomiędzy Amerykanów, Brytyjczyków i Żydów, a taki sposób, że Rosjanie tego nawet nie zauważą.

Właśnie Pan sam się pasował na ruską onucę :)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @maria-ciszewska 30 stycznia 2020 09:51
30 stycznia 2020 09:52

Wydaje mi się, że właśnie nie....

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @tadman 30 stycznia 2020 09:38
30 stycznia 2020 09:53

Oczywiście, że nie. Będą siedzieć cicho jak mysz

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @tadman 30 stycznia 2020 09:38
30 stycznia 2020 09:54

Ciekawe dlaczego zwolennicy przewagi demograficznej tak przycichli? Wystraszyli sie koronawirusa?

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 10:05

Zmiany i cele zaczynają być bardziej widoczne. Kolejnym istotnym momentem będzie, gdy ministrem finansów Federacji Rosyjskiej zostanie człowiek z Albionu. W Polsce mamy już drugiego, w ciągu ostatnich 15 lat.

zaloguj się by móc komentować


BTWSelena @gabriel-maciejewski 30 stycznia 2020 09:54
30 stycznia 2020 10:13

"WUHAN. Pierwowzór apokalipsy." - a ja myślę o notce pana Stanisława ,że w tym coś jest. Celowe działanie,czy wymknęło się spod kontroli? Źródełko  tam bije..Bo jak na razie UFO nie nawiedziło naszą mateczkę Ziemię.

zaloguj się by móc komentować

Paris @stanislaw-orda 30 stycznia 2020 09:42
30 stycznia 2020 10:28

Swietne...

... i adekwatne  do tego   USTAWIONEGO  brexit'u  !!!

zaloguj się by móc komentować

valser @BTWSelena 30 stycznia 2020 10:13
30 stycznia 2020 10:29

W jedenastomilionowym miescie zmarlo mniej niz dwiescie osob? Apokalipsa? Profesor Swiecki by powiedzial bledne testowanie rzeczywistosci.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 10:30

"Should auld acquaintance be forgot,
and never brought to mind?
Should auld acquaintance be forgot,
and days of auld lang syne?

For auld lang syne, my dear,
for auld lang syne,
we’ll tak a cup o’ kindness yet,
for auld lang syne.

We twa hae run about the braes,
and pu’d the gowans fine ;
But we’ve wander’d mony a weary fit,
sin days of auld lang syne.

We twa hae paidl’d i' the burn,
frae morning sun till dine ;
But seas between us braid hae roar’d
sin days of auld lang syne.

For auld lang syne, my dear,
for auld lang syne,
we’ll tak a cup o’ kindness yet,
for auld lang syne.

And surely ye’ll be your pint-stowp !
and surely I’ll be mine !
And we’ll tak a cup o’ kindness yet,
for auld lang syne.

And there’s a hand, my trusty fiere !
and gie's a hand o’ thine !
And we’ll tak a right gude-willy waught,
for auld lang syne.

For auld lang syne, my dear,
for auld lang syne,
we’ll tak a cup o’ kindness yet,
for auld lang syne.

For auld lang syne, my dear,
for auld lang syne,
we’ll tak a cup o’ kindness yet,
for auld lang syne". źródło tekstu
 

To tę piosenkę "Auld lang syne" - szkocką melodię ludową (tekst z 1788 roku, autor tekstu Robert Burns) - śpiewali europarlamentarzyści trzymając się za rączki i chlipiąc na wyjście GB z EU. Przy czym, cytuję:

"Parlament Europejski w Brukseli w środowym głosowaniu poparł umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Decyzja ta otwiera formalnie drogę do brexitu. W głosowaniu 621 europosłów było za, 49 przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu". źródło cytatu

Oczywiście najciekawsze pytanie brzmi: kto był przeciw? Ale na odpowiedź na to pytanie już się polscy dziennikarze nie zdecydowali.

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 30 stycznia 2020 09:53
30 stycznia 2020 10:32

A w miedzyczasie robic...

... te swoje zolciotkie interesiki... jak to  "moski"  ze wschodu potrafio   !!!

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @valser 30 stycznia 2020 10:29
30 stycznia 2020 10:33

 Bardzo znamienne jest to, że np Onet prowadzi niemalże relację "live" z tej "apokalipsy". Żółte paski, relacje, opinie - wszystko wisi na górze i ma bić leminżerię po oczach...

zaloguj się by móc komentować

tomciob @valser 30 stycznia 2020 10:29
30 stycznia 2020 10:35

Statystycznie co 1 minutę na świecie umiera człowiek z powodu powikłań wywołanych zakażeniem wirusem zwykłej, standardowej grypy. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych po 65. roku życia. Czyli co godzinę umiera 60 osób a co dobę 1440, z powodu zwykłej grypy. To z czym do ludzi?

zaloguj się by móc komentować

Paris @BTWSelena 30 stycznia 2020 10:13
30 stycznia 2020 10:36

Moze da Bog, ze sie dowiemy...

... kto pod kim dolki  kopie ten  sam w nie wpada.

zaloguj się by móc komentować

dbx @Wrotycz1 30 stycznia 2020 10:05
30 stycznia 2020 10:44

" Kolejnym istotnym momentem będzie, gdy ministrem finansów Federacji Rosyjskiej zostanie człowiek z Albionu. W Polsce mamy już drugiego, w ciągu ostatnich 15 lat."

 

serio ? no, to, trzeba go posłuchać...

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @valser 30 stycznia 2020 10:29
30 stycznia 2020 10:46

Spoko szanowny valserze.Sytuacja jest rozwojowa,jeszcze nie dość maseczek , pastyleczek,szczepioneczek nie naprodukowano.A na TVN są całe zastępy ekspertów;Jak maseczkę nałożyć,ile razy,myć rączki ,ostrożnie z kontaktami ,szczególnie z "bliskimi".A tak nawiasem mówiąc ,ma pan lepszą teorię,dlaczego w pobliżu takiego labolatorium -fruwają wirusy?Właśnie tam?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @tomciob 30 stycznia 2020 10:30
30 stycznia 2020 10:50

A ponieważ to melodia tego utworu jest starsza niż tekst zobaczmy jak ona leci (wersja współczesna):

http://4.bp.blogspot.com/_tdG4ktVsNPg/Sz8H5r24DmI/AAAAAAAAAlI/NAp1cqVAadM/s1600/auld-lang-syne.gifźródło zdjęcia

Historia pieśni za Wikipedią.pl

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @tomciob 30 stycznia 2020 10:35
30 stycznia 2020 10:53

Z pewnością tak,bo i samoloty spadają,kraksy śmiertelne też są na drogach co minutę,nie mówiąc o zawałach i nowotworach...można  tak wyliczać bez końca....Jednym słowem co nas nie zabije...to chociaż w dyskusji wzmocni.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @dbx 30 stycznia 2020 10:44
30 stycznia 2020 11:08

na Ukrainie najważniejsi ministrowie to ludzie (z) Waszyngtonu

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @stanislaw-orda 30 stycznia 2020 11:08
30 stycznia 2020 11:13

Jest pan bardzo uprzejmy,bo ja dodałabym dwóch Żydów na czubku władzy.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 30 stycznia 2020 11:06
30 stycznia 2020 11:18

Chiny żyją z eksportu. Tysiące kontenerów co dzień opuszczają porty. To co teraz będzie? Łańcuch dostaw się załamie?  Linie lotnicze przestaną latać do Chin? Statki wpływać do portów? Jakie będą straty z tego tytułu?

zaloguj się by móc komentować

Paris @tomciob 30 stycznia 2020 10:30
30 stycznia 2020 11:20

TWORKI  w  czystej postaci  !!!

Zabic  DEBILI  BRUKSELSKICH,   SMIECHEM    !!!    !!!    !!!

zaloguj się by móc komentować

z-daleka @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 11:29

Trochę nie na temat. "Mówienie  o ekskomunice  rzuconej na Lutra, bez  wspomnienia Jakuba Fuggera... " 

Obawiam się, że Jakob Fugger pozostanie dla Kościoła nietykalny, może dlatego, że przez pewien czas był bankierem Watykanu  oraz  że niektórzy wysocy dostojnicy kościelni byli udziałowcami u J. Fuggera. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @Wrotycz1 30 stycznia 2020 10:05
30 stycznia 2020 11:31

No więc właśnie- przejmować się ministrem oświaty, kiedy my mamy już jakiś czas takiego ministra finansów. Ostatnio wpadł na pomysł patriotycznych obligacji 50-cio letnich z zerową stopą i loterią.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @valser 30 stycznia 2020 10:29
30 stycznia 2020 12:17

"W jedenastomilionowym miescie zmarlo mniej niz dwiescie osob? Apokalipsa?"

Zalecam ostrożność. Lepiej liczyć to tak. W 11 mln mieście ChRL średnio miesięcznie umiera 11,9 tys. osób. Za ostatni miesiąc "dodatkowo" zmarło ok. 200, czyli wzrost o ok. 1,7%. Apokalipsa to z pewnością nie jest, ale czy z drugiej strony można nazywać obłędem zauważanie wzrostu śmiertelności o 1,7% i zachęcać do wizyty u prof. Święcickiego? Jeżeli ten trend by się utrzymał, to jest to już statystycznie zauważalny problem. Ponadto nie wiadomo jaki jest potencjał rozwoju epidemii - dowiemy się za kilka - kilkanaście tygodni.

zaloguj się by móc komentować

StanislawGibarian @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 12:22

Istotna kwestia dla nas brzmi bowiem tak – czy polityka brytyjska będzie szła ręka w rękę z amerykańską, czy nie. Bo jeśli nie, to szykujmy się na utratę Śląska na rzecz Czech. "

Czy potrafi pan oszacować kiedy by mogło to nastąpić?

Jestem z Katowic !

zaloguj się by móc komentować

tomciob @BTWSelena 30 stycznia 2020 10:53
30 stycznia 2020 12:26

Ja jednak obawiam się bardziej zwykłej grypy niż tej od węży. Nie wiem czemu ale wierzę statystykom.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @BTWSelena 30 stycznia 2020 11:13
30 stycznia 2020 12:27

a to Żydzi nie mogą być z Waszyngtonu?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomciob 30 stycznia 2020 12:26
30 stycznia 2020 12:30

Stosowne statystyki za rok 2020 będą znane  najwcześniej za rok.

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 12:49

Anglicy ustami lidera projektu wyjscia z UE wyrazili swoje plany: Dania , Polska i Wlochy - wiecej tu.

Dania to ciesniny , Polska to zaplecze (czy po to jest ta Mierzeja ?), ale Wlochy? Po co im Wlochy - czy chodzi o Morze Srodziemne?

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @stanislaw-orda 30 stycznia 2020 12:27
30 stycznia 2020 12:57

Ba! z moich  obserwacji wynika"że ogary idą w las"Mają idealny węch do zwierzyny.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @tomciob 30 stycznia 2020 12:26
30 stycznia 2020 13:09

Węże szanowny tomcio potrafią śmiertelny jad zadać.A statystyki zawsze można dobrze wykazać.Ja opieram się raczej na efekcie domina,które obala statystyki.Statystycznie to syndrom koronowirusa ,pozbawi cichodajki o urodzie chineczki z pewnością zarobku w świecie,ale to drobiażdżek w porównaniu z tym co napisała pani Rembikowska (11:18). To jest efekt domina i statystka się zaburzy. To tak jak dać małpie brzytwę... Trzeba jednak spokojnie poczekać,kto odbierze małpie brzytwę...

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @genezy 30 stycznia 2020 11:31
30 stycznia 2020 13:22

Była już loteria paragonowa, mechanizm sprawdził się. Samochód wygrała koleżanka ówczesnej pani wiceminister Leszczyny. Teraz kolej na kolegę pana ministra; parytet obowiązuje.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @gabriel-maciejewski 30 stycznia 2020 09:52
30 stycznia 2020 13:34

Ale to jest jak z antysemityzmem - wystarczy użyć słowa "Rosja".

 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 13:35

''To z czym do ludzi?''-

Z krzywą logistyczną ,postępem geometrycznym i dwoma wskaźnikami-1) Co jaki  czas podwaja się liczba  chorych.  2) Ile procent z zakażonych umiera.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @DYNAQ 30 stycznia 2020 13:35
30 stycznia 2020 13:36

Aaaa,to do tomciab

zaloguj się by móc komentować

genezy @Wrotycz1 30 stycznia 2020 13:22
30 stycznia 2020 13:42

Patriotyzm jest potrzebny aby albo nas grabić z życia, lubo z kasy, a najlepiej z obu.

zaloguj się by móc komentować

genezy @StanislawGibarian 30 stycznia 2020 12:22
30 stycznia 2020 13:43

Też bym chciał wiedzieć bo akurat mam spory kawałek, jeśli łapiesz aluzju.

zaloguj się by móc komentować

Jakub @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 13:44

Dziękuję! Bardzo ciekawy tekst. Zwłaszcza fragment o rosyjskim ministrze i jego interesach w Czechach (w ogóle w Pradze jest dużo Rosjan). Chciałbym prosić o więcej informacji na jego temat.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @BTWSelena 30 stycznia 2020 13:09
30 stycznia 2020 13:51

Nikt małpie brzytwy nie odbierze bo biznes ma zawsze prymat nad polityką co nauka w Szkole Nawigatorów pokazuje aż nadto dobitnie. Dlatego ja również spokojnie siedzę na kanapie przegryzam przekąski i obserwuję to wirusowe wzmożenie jak jakiś film w kinie. Nawet w zwykła rozmowa z lekarzem pierwszego kontaktu potwierdza, że bakterie to śmiało możemy leczyć antybiotykami, a wirusy to już o wiele poważniejsza sprawa. Oczywiście zarówno antybiotyki jak i szczepionki przeciwwirusowe to też jest biznes i to gruby biznes farmaceutyczny. Przy czym nikt nie raczy pacjentów przyjmujących szczepionki antywirusowe poinformować, że są one zrobione na podstawie wirusów które były "o biegu" pół roku wcześniej. A one, te wirusy, podobno bardzo szybko mutują dlatego też, cytuję:

"U większości chorych na grypę wystarcza leczenie samych objawów: odpoczynek w łóżku, dużo snu, spożywanie dużej ilości płynów i – w razie potrzeby – przyjmowanie leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych, a w przypadku kaszlu łyżka miodu przed snem, ewentualnie leki przeciwkaszlowe.

Dostępne są dwa leki przeciwwirusowe na wirusy grypy. Nie działają one na inne wirusy i bakterie. Jeden z nich to oseltamiwir (Tamiflu), a drugi zanamiwir (Relenza). Na razie prawie wszystkie wirusy grypy pandemicznej A/H1N1v są wrażliwe na oseltamiwir, ale większość wirusów grypy sezonowej jest na niego oporna (miały czas by nauczyć się, jak go unieszkodliwić). Wszystkie wirusy grypy sezonowej i pandemicznej są natomiast wrażliwe na zanamiwir.

Oba leki są w Polsce wydawane tylko na receptę lub dostępne w szpitalach do leczenia ciężko chorych z powikłaniami grypy." źródło cytatu

Jaki z tego wniosek? Biznes ma interes w tym aby wirusy zwalczać i aby szybko i często się mutowały bo to zwiększa sprzedaż. Nie widzę w tym ani nic zaskakującego ani wyjątkowego.

zaloguj się by móc komentować


genezy @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 14:31

Kościół odkleja się od polityki bo polscy politycy są lepcy.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 14:49

Ważne,że UE się sypie.. A wojskowe bazy amerykanskie nadal są w Niemczech..I to jest optymistyczny akcent. Jestem pewien ,ze Polacy będą mogli swobodnie się poruszać miedzy Polską ,a Anglią..

Natomiast ciekawy jestem, czy Angole w ogole zapłacą za wyjście z UE czy będą zwolnieni ,może rozpiszą na raty koszty zerwania umowy np na 100 lat.. :) Jeszcze jest jeden wariant ,nowa umowa o współpracy Anglii z UE, a w niej  bedzie wszystko jak należy, z tą różnicą ,ze to Anglicy będą stawiać warunki..

Oj ciekawe wydarzenia nas czekają w najbliższych latach.. Będzie sie działo..

 Ciekawy jestem,czy tzw nowe rozdania będą odbywały sie np.co 30 lat ,a może częściej.. Skoro mamy nowe technologie ,które rozwijają się bardzo szybko, to częstotliwość nowych rozdań moze się zwiększyć..

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @tomciob 30 stycznia 2020 13:51
30 stycznia 2020 14:54

Szanowny tomcio,w końcowym wniosku praktycznie mamy podobny pogląd ,lecz nie chce mi się jeszcze raz przytaczać cytaty. Te "chińskie wirusy" same się nie uwolniły i nagłośniły w świecie. Wyjątkowość tej sytuacji dotyczy tak czy inaczej interesów państw,a sterowanie paniką przekłada się na interesy. Cokolwiek to się okaże ,to jedni stracą,drudzy zyskają,a ofiary..no cóż ..jest taki wybrany naród w świecie,który głosi,że planeta ziemia jest i tak przeludniona.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 15:04

W końcu znalazłem się poza Europą, tak, jak sobie kiedyś planowałem, że inny kontynent i kto wie, może jeszcze przede mną, taki rzeczywisty. Zresztą wiemy już, że ta Wyspa od co najmniej 1000 lat jest już poza Europą. I to będąc tutaj widać, słychać i czuć ☺, a ludzie, to jak w USA.

Trafiłem na tę książkę i już pierwsze, co mnie uderzyło w niej, to proporcje. Historia Żydów do narodzenia Jezusa z Nazaretu, to ok.21% objętości tej historii. Czyli są Żydzi i Żydzi. I to też już wiemy ale jakże dobrze sobie to zacząć mocno uświadamiać. Dla mnie porównanie z herezją Lutra narzuca się samo.

Nasza Biblia Chrześcijańska, a mówię o katolickiej, to z kolei proporcja taka, że tylko 21%, to Nowy Testament.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @deszcznocity 30 stycznia 2020 12:49
30 stycznia 2020 17:43

Jeśli Włochy to chyba głównie o morze. Jakbyśmy poszli tym tropem dalej to przypomina się od razu coraz częstsze spoglądanie Węgrów w stronę Triestu, ostatnimi czasy.

zaloguj się by móc komentować

dbx @stanislaw-orda 30 stycznia 2020 11:08
30 stycznia 2020 17:45

możliwe, że tak, lecz, zdażyło się, że w pewnej radiowej audycji, w której pani redaktor, anonsując rozmówcę, użyła zwrotu "minister finansów", słychać było: jak mówi, i to miałem na myśli pisząc, by go posłuchać. Czy jest z Waszyngtonu czy innego miasta, jest mało istotne.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @stanislaw-orda 30 stycznia 2020 09:42
30 stycznia 2020 18:38

"Rasowy polityk ma wszystkie cechy psa, za wyjątkiem  wierności" 

:))) - to ja. Natomiast, Szanowny Unu, moja bardzo rasowa charcica /skądinąd rosyjska/, jest o-bu-rzo-na!!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @deszcznocity 30 stycznia 2020 12:49
30 stycznia 2020 18:43

Dzisiaj przed poludniem...

... musialam robic makaron i sila rzeczy przebywalam w pokoju u mojej mamy, a tam  od rana do nocy wlaczone jest  RM,  a tam po godzinie 13-tej   "produkowal sie"  ten gamon i jelop  brukselski  Kuzmiuk  !!!

I on powiedzial, ze juz jakis czas temu  ten  PAJAC  Najdzel,  niegdys byly  €osiol - cwaniak, a dzis ponoc "doradca"  samego  Trump'ka,  ze Lunja to juz  TRUP,  bo wlasnie  Dania,  Polska, Wlochy i Grecja juz tylko  czekaja na  POLEXIT,  bo po tym "brexit'cie"  to  Lunja to tylko  komuszy, socjalistyczny bardak, a Polacy nie beda placic na "emigrantow",  a juz w jednym  baraku socjalistycznym  juz byli wczesniej  !!!

Mowil to glosem wielce zbolalym,  "zatroskanym"... jakby go doslownie gamonia brukselskiego dopiero co z krzyza zdjeli -   a tak naprawde to  nic a nic oprocz tradycyjnego BELKOTU to ten gamon i jelop  to nie powiedzial  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 18:45

"Brexit był zaplanowany, wyjście z UE spowodowane jest planami inwazji na Rosję, która zostanie podzielona pomiędzy Amerykanów, Brytyjczyków i Żydów, a taki sposób, że Rosjanie tego nawet nie zauważą."

Tak jak nie zauwazyli w XVI wieku.

Kompania Moskiewska nadal istnieje.

Ciekawie rzecz ujmuje angielska wikipedia [cyt]:

"The Company continued in existence until the Russian Revolution of 1917 and has since operated mainly as a charity.[2]  The company headquarters (called the Old English Yard), were built during the reign of Ivan IV, and are not far from the Moscow Kremlin. In 1994 they were visited by Queen Elizabeth II."

 

"Spółka istniała aż do Rewolucji Rosyjskiej w 1917 r. i od tego czasu działała głównie jako organizacja charytatywna. Siedziba firmy (zwana Old English Yard), została zbudowana za panowania Iwana IV i znajdują się niedaleko Kremla Moskiewskiego. W 1994 roku odwiedziła je królowa Elżbieta II."

Tak czy owak, wydaje sie, ze to glownie Amerykanie i Brytyjczycy rozdaja karty.

Dla porownania [oficjalne dane]:

Stany Zjednoczone - dochod krajowy brutto: $21.439 trillion

Rosja - $1.657 trillion

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Paris 30 stycznia 2020 18:43
30 stycznia 2020 18:48

Mnie sie wydaje, ze to czego tak naprawde sie obawiaja polscy politycy z obslugujacymi ich mediami to powrot mas pracujacych z wysp do Polski i zwiekszenie bezrobocia.

zaloguj się by móc komentować

chlor @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 19:08

Skoro ten Anglik Farage przepowiada, że kolejne wyjścia z Unii to Dania, Włochy, i Polska, to następne będą jednak nie wspomniane Czechy.

zaloguj się by móc komentować

chlor @chlor 30 stycznia 2020 19:08
30 stycznia 2020 19:09

Nie następne, a pierwsze w kolejności.

zaloguj się by móc komentować

Pioter @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 19:15

Casus Białopola był już wcześniej przerabiany. Wioska nazywała się Wojsławice, a opisany i sławny na całą Polskę tamtejszy menel to Jakub Wendrowycz.

Dla autora skończyło się to w ten sposób, że teraz chwali się publicznie, że na własny koszt wydał monografie wioski, album z pocztówkami i  coś tam jeszcze. A gmina teraz promuje się w taki sposób:

W Białopolu też dojdzie do jakiejś ugody. Jak nie z tą, to z następną władzą.

zaloguj się by móc komentować

Paris @genezy 30 stycznia 2020 13:42
30 stycznia 2020 19:16

O  patriotyzmie...

... i tym podobnych bzdetach to  niech lepiej  ta  TARGOWICA  ZLODZIEJSKA polityczno-merdialna  zapomni... a przygotuje sie do  wdrozenia programu  CELA+... bo w tych dzisiejszych okolicznosciach  jest on  bezwzglednie konieczny  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @tomciob 30 stycznia 2020 13:59
30 stycznia 2020 19:30

Ach, moj Boze...

... jak oni sie pieknie dogadali,  ci makaroniarze z zabojadami  !!!

 A jeszcze kilka lat temu - za Hollande'a - to  tak sobie  dos**wali  w telewizorze francuskim, ze az uszy wiedly sluchac tej  "burzy w szklance wody"... no a teraz jest nadzieja,  ze te Mistrale to z Saint-Lazaire beda splywac... tylko dotacji im bedzie potrzeba,  po tym  "tragicznym"  i  tak  "oplakanym"  brexit'cie  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 30 stycznia 2020 18:45
30 stycznia 2020 19:46

Oczywiscie...

... ze to  deta ustawka  !!!

Ze  Lunja  ZDYCHA  to wie juz nawet  GIMBAZA - nie obrazajac gimbazy... nie tak dawno wcale - tu wlasnie na SN ktos z czytelnikow wrzucil jakis link, z ktorego wynikalo, ze UE  to  PROJEKT  obliczony na 20-25  lat...

... a to juz sie  roz****dolilo... wiec teraz wchodzi nowy  "projekt"... tylko, ze narody z ta sama BANDA  nic  PROJEKTOWAC  NIE  BEDA...

...  teraz to tylko  MAKRELA  i ta cala  BANDYCKA  KE  pod  Trybunal  Stanu... i nic wiecej...  a  dety i mocno  grzany  przekop  Mierzei Wislanej  MUSI  ZACZEKAC... naprawde nic sie nie stanie  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Paris 30 stycznia 2020 19:46
30 stycznia 2020 19:47

Chyba, ze  Trump'ek  SE  DODRUKUJE  troche tego "papieru  toaletowego"  we Fed'ie  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 30 stycznia 2020 18:48
30 stycznia 2020 19:50

Moze i slusznie...

... ta  TARGOWICA  ma obawy  przed gniewem ludu  !!!

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @cbrengland 30 stycznia 2020 15:04
30 stycznia 2020 21:26

Lepiej zacząć od klasyki - Józef Flawiusz, "Dawne dzieje Izraela" i wszystko jasne.   ;)

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @BTWSelena 30 stycznia 2020 10:46
30 stycznia 2020 21:37

Żeby nikt nie miał wątpliwości, że ten towar był/jest? Made in China 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @ewa-rembikowska 30 stycznia 2020 11:18
30 stycznia 2020 21:40

Jak wielkie to od Chin zależy... Uważam podobnie jak ktoś to wyżej zasugerował, że to takie ostrzeżenie. Skończy się jak tylko Chiny obiecają że będą grzeczne

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @BTWSelena 30 stycznia 2020 14:54
30 stycznia 2020 21:47

Pytanie... które państwo byłoby zainteresowane wypuszczeniem z własnego laboratorium czegokolwiek co może wywołać epidemię.

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @OdysSynLaertesa 30 stycznia 2020 21:47
30 stycznia 2020 21:51

Na własnym terenie...warto dodać

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 21:53

apokalispa

P.S.

urwie głowę

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @tomciob 30 stycznia 2020 10:30
30 stycznia 2020 21:53

Świetnie angielskie wiersze, a Kiplinga nikt nie zna.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @tomciob 30 stycznia 2020 10:30
30 stycznia 2020 21:53

Świetnie angielskie wiersze, a Kiplinga nikt nie zna.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Kuldahrus 30 stycznia 2020 17:43
30 stycznia 2020 21:58

Będą tam mieli swój port morski, Batia chce czegoś takiego dla Białorusi, a u nas nawet Mierzeja nieprzekopana.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Kuldahrus 30 stycznia 2020 17:43
30 stycznia 2020 21:58

Będą tam mieli swój port morski, Batia chce czegoś takiego dla Białorusi, a u nas nawet Mierzeja nieprzekopana.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 21:59

Czemu się po dwa dodają, te komentaże, zaprawdę nie wiem.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
30 stycznia 2020 21:59

Czemu się po dwa dodają, te komentaże, zaprawdę nie wiem.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @StanislawGibarian 30 stycznia 2020 12:22
30 stycznia 2020 22:06

"Istotna kwestia dla nas brzmi bowiem tak – czy polityka brytyjska będzie szła ręka w rękę z amerykańską, czy nie. Bo jeśli nie, to szykujmy się na utratę Śląska na rzecz Czech. "

"Czy potrafi pan oszacować kiedy by mogło to nastąpić?" Jestem z Katowic!

Nie wiem czy pana zadowolę, ale odpowiedź jest prosta - nigdy.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Szczodrocha33 30 stycznia 2020 18:48
30 stycznia 2020 22:25

"Mnie sie wydaje, ze to czego tak naprawde sie obawiaja polscy politycy z obslugujacymi ich mediami to powrot mas pracujacych z wysp do Polski i zwiekszenie bezrobocia."

Czyżby? A taki co wróci to nie je, nie potrzebuje prądu, paliwa, nie wydaje na ciuchy, nie kupuje sprzętów wszelakich, nie wydaje na rozrywki?? Oczywiście, że nie - a to oznacza, że generuje dodatkowy popyt, a w konsekwencji też zwiększy popyt na pracę. Przeważnie są to ludzie jeszcze młodzi, zaradni i pracowici. (Chorzy, słabi, gamoniowaci, leniwi, lub starzy - nie wyjeżdżali). Ponadto sa oni przyzwyczajenie do tego, aby biurokracja trochę lepiej traktowała "obywatela", więc mogliby wywierać dodatkowa presję, aby biurwa sią nieco uspokoiła i nie dręczyła ludzi (jeden z większych problemów Polski).

A więc jest dokładnie odwrotnie niż „ci się wydaje” – to ogromna szansa, ale musi być istotna liczba powrotów, idąca co najmniej w setki tysięcy.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @porfirogeneta 30 stycznia 2020 21:58
30 stycznia 2020 22:37

"a u nas nawet Mierzeja nieprzekopana"

Za trzy lata skończą. Prace (ziemne, budowlane, ciężki sprzęt) są już bardzo zaawansowane, mimo że w zasadzie roboty trwają dopiero dwa miesięce. Zobacz tutaj:

1) Przekop Mierzei Wiślanej. Aktualny stan terenu inwestycji

2) Przekop Mierzei Wiślanej #15 Styczeń -2020.01.27

Co cieszy - to w głosowaniach pod filmami jest tak średnio 96% "za", 4% "przeciw".

zaloguj się by móc komentować


Krzysiek @Paris 30 stycznia 2020 19:46
30 stycznia 2020 23:09

Mam pytanie: czy pani jest szalona czy tylko obłąkana??

zaloguj się by móc komentować

Paris @Krzysiek 30 stycznia 2020 22:25
30 stycznia 2020 23:26

Panie...

... gdzie ta choinka rosnie cos sie Pan z niej urwal  ??? 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Szczodrocha33 30 stycznia 2020 18:48
31 stycznia 2020 00:52

W budowlance jest taka bieda, że agencje oferują pracowników z Ukrainy za 300zł dniówki. W mniejszych miejscowościach jest to oczywiście już nieopłacalne. Nasi mają do czego wracać ale oczywiście jeszcze długo na start nie zarobią tego co mają za granicą po kilku latach pracy. Jak będą wracać to raczej do rodziny i do spokojnego kraju gdzie mogą wieczorem bez obaw wyjść na spacer.

zaloguj się by móc komentować


onyx @porfirogeneta 30 stycznia 2020 21:58
31 stycznia 2020 00:57

Nie przekopana bo dopiero zaczęli kopać. Samo się nie zrobi a nikt wcześniej się za to nie zabrał.

https://www.youtube.com/watch?v=R9yPSnQLSXQ&list=PL2-3j3Bpk7RPh-5FjDY5hPS4tLCCSlgTo

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @onyx 31 stycznia 2020 00:57
31 stycznia 2020 09:10

Ten film pokazuje, jaka jest to skala inwestycji i prac. Przeogromna. A im mniej o tym mówią, tym więcej robią, więc bardzo dobrze.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować