-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O tym, jak wpływowi ludzie zmieniają świat wokół nas

Dzięki Bogu troll, który się tu wpisywał, namawiając mnie do rozmowy z Karoniem, a przez to zapewne liczący na podniesienie sprzedaży książki tego ostatniego, nie musi już tego robić. Oto bowiem w ramach nagrody im. Józefa Mackiewicza, Karoń został specjalnym laureatem. Nagrodziła go polsko-amerykańska fundacja PAFERE. Sprzedaż więc tej publikacji powinna skakać jak kangur.

Zanim zacznę z tego żartować, chciałbym zacytować fragmenty wywiadu ze słynnym szpiegiem i literatem jednocześnie panem Severskim. Wywiad ten przesłał mi rano jeden z czytelników, a w środku są naprawdę rewelacyjne rzeczy. O tym w jaki sposób ludzkie słabości ujawniające się na portalach społecznościowych, pomagają w inwigilacji zamkniętych grup. Takich jak na przykład nasza. Oto buduje się fikcyjną postać, a potem wprowadza się ją do jakieś społeczności za pomocą osób już się tam znajdujących i gotowe. Potem zaś można już wszystkich inwigilować, a nawet wpływać poważnie na treści publikowane w tych społecznościowych portalach. Niestety nie zdradza nam pan Severski po co? Po co to robić? Wszyscy wiemy co odbywa się na portalach społecznościowych, nikt z nas tutaj nie jest anonimowy, a Severski pisze, że oficerowie służb nie mogą się lokować w takich miejscach. No to może podoficerowie mogą? Sam już nie wiem, co o tym sądzić? Trzeba wymyślić trolla, do tego jakąś gawędę i siedzieć cały czas na portalu, żeby pamiętać jakie wątki są dyskutowane. Po co? Żeby się potem dowiedzieć, o co pokłócił się Osiejuk z valserem? Albo dlaczego bendix nie lubi ongaku? No dobra, żartuję, Severski pisze o tym, jak się inwigiluje ludzi na fejsbuku. Musi być w tym prawdziwym mistrzem. Ponieważ ja jestem zainstalowany na fejsbuku nie ma możliwości, żebym nie był inwigilowany przez tajne służby. Podobnie jak wszyscy inni, którzy tam siedzą. I teraz patrzcie:

https://www.youtube.com/watch?v=qsggo7sa-50

 

Wręczają oto tę nagrodę Karoniowi, a czyni to pani Halszka Bielecka, która po konferencji w Kalsku, wiosną tego roku, została moją znajomą na fejsbuku właśnie. Ja się niewąsko zdziwiłem, albowiem – po zerknięciu na profil pani Halszki – zorientowałem się, że jest ona zwolenniczką Konfederacji i w ogóle prawicy w wydaniu hard core. I nagle okazuje się, że wręcza ona nagrody im. Mackiewicza, a wśród nominowanych są osoby takie jak Piotr Gursztyn i Paweł Lisicki, ludzie stojący od Konfederacji jak najdalej. Listę zaś nagrodzonych czy też nominowanych odczytuje Stanisław Michalkiewicz, który ostrzegał niedawno Polaków przed ustawą 447. To  jest, w mojej naiwnej ocenie, dość niezwykłe. Czyżby pomiędzy pisowskimi urzędnikami medialnymi takimi jak Gursztyn, a twardymi zwolennikami Konfederacji nie było żadnej istotnej różnicy? To chyba niemożliwe, może niech w tej kwestii wypowie się znany szpieg i znawca Vincent Severski.

Przyznam, że nie miałem siły odsłuchać do końca laudacji jaką pan z fundacji PAFERE (polsko-amerykańskiej zaznaczam, co w istocie oznacza pewnie polsko-żydowską fundację w ocenie Stanisława Michalkiewicza), wygłosił na temat Karonia. Już wolałbym chyba słuchać samego Karonia, on przynajmniej wierzy w to co opowiada, a efekt zwykle jest dość zabawny. Tu zaś waloru żadnego nie ma. Odsłuchałem tylko kawałek, ten gdzie jest mowa o niezależności Karonia, który jak ten Bikile Abebe, wybiegł na bosaka z buszu i pobił wszystkie rekordy świata. Karoń bez pomocy niczyjej, samym tylko własnym sprytem osiągnął sukces, a na dodatek wynajął sobie mieszkanie przy Nowogrodzkiej w Warszawie i stamtąd dystrybuował swoją książkę przy pomocy jakichś zaprzyjaźnionych osób. Normalnie geniusz organizacji. I za to został słusznie nagrodzony przez fundację polsko-amerykańską.

Ja teraz z tego miejsca chciałem przypomnieć najważniejsze tezy, które stanowią podstawę filozofii Krzysztofa Karonia. Oto one:

 

Nie ma kolorów

Jest światło

Ono jednak też nie ma koloru

Siedzimy więc – wniosek mój – w bezdennej ciemności. W samym jej środku zaś siedzi Krzysztof Karoń i emituje swoje komunikaty. Aż strach pomyśleć jak się o istnieniu Karonia dowiedziała fundacja PAFERE. I od kogo? Może z fesjbuka, na którym Severski zainstalował się jako szpieg i to on ich poinformował? Sam nie wiem, gubię się w domysłach. Przecież w tych ciemnościach sami na niego nie mogli trafić.

Ciekawe co by na to wszystko powiedział Józef Mackiewicz, albo jego brat Stanisław. Ten ostatni, jak pamiętamy, został aresztowany i osadzony w Berezie na 17 dni, tuż przed wojną. Sanator w Berezie, kto by pomyślał? Wiecie dlaczego? Bo wskazywał na to co się wydarzy za moment, a usłużni gamonie z dwójki, trójki czy jak się ta przedwojenna szpiegownia nazywała, uznali, że uprawia on działalność antypaństwową. Jeszcze wcześniej starszy Mackiewicz miał kłopoty z człowiekiem, który zatrudnił się w jego redakcji jako akwizytor reklam, a okazał się donosicielem na państwowej posadzie, który pilnował, żeby za dużo tych reklam się tam nie ukazywało. Mackiewicz opisywał to z dziecięcym zdziwieniem. Tu wojna się szykuje, wrogowie u granic, a państwo polskie, niepodległe, jak najbardziej nasyła na niego szpiega w przebraniu akwizytora. Severski by tego nie wymyślił.

No więc dziś mamy zamiast szpiegów struganych z kartofla filozofów i nagradzanych autorów. Może jednak wysłuchajcie tego co tam jest do końca….może być ciekawie.

Parasol prosił mnie ostatnio, bym napisał coś na temat naszej tutaj społeczności, coś do takiej zakładki – o nas. I ja mam już nawet tytuł, który akuratnie pasuje do tego co robimy. Brzmi on „Seminarium trzepakowe”. Bo tym się właśnie zajmujemy – siedzimy na trzepaku i gadamy, a co jakiś czas robimy obrót o 180 stopni.

Całą powagę, splendor, nagrody i płynące z nich profity, a także wszystkie wynikające z powyższego ułatwienia sprzedażowe, zostawiamy Karoniowi i innym nominowanym, a także nagrodzonym. Żeby im tylko Pan Bóg dał siłę do pisania, żeby nie ustawali w wysiłkach i nie dopuścili do tego, by zardzewiały im pióra. Bo co wtedy zrobią stęsknieni i nakręceni czytelnicy? Jak sobie bez nich poradzą? Będą musieli zacząć czytać Severskiego, a to jest doprawdy, zbyt duże poświęcenie, można to nawet rozpatrywać w kategoriach kary.

Na dziś to tyle. Będę dziś w rozjazdach, proszę więc parasola, jeśli jest na miejscu, by uważał na trolli, którzy z pewnością się pojawią.tagi: prawica  pis  karoń  konfederacja  nagroda im. józefa mackiewicza  stanisław michalkiewicz 

gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 08:27
76     3482    14 zaloguj sie by polubić
komentarze:
jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 08:41

Dzięki. To jest najlepsza odpowiedź. Wysłuchałam wczoraj do końca, łacznie z wystąpieniem tego szczura Cichockiego i zazdrościłam Paris jędrności języka.

Biedny Mackiewicz, biedna Polska.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @jolanta-gancarz 11 listopada 2019 08:41
11 listopada 2019 08:46

Ale za to my jesteśmy bogaci w doświadczenia

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @qwerty 11 listopada 2019 08:46
11 listopada 2019 08:54

To taki nowy rodzaj garbu?

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 09:03

Też mnie zawsze zastanawiały te rewelacje o permanentnej inwigilacji zwykłych Kowalskich, nie tylko na portalach społecznościowych, ale także rzekomo za pomocą sieci komórkowych itp. Abstrahując od możliwości gromadzenia wyników takich obserwacji na skalę masową, niejasny wydawał mi się ich cel i przyczyna. Ale kiedyś przyszło mi do głowy, że chodzi o ustalenie głównych dróg przepływu informacji w społeczeństwie, w różnych grupach. Głównie po to, aby w razie potrzeby, organizować te wszystkie "spontaniczne skrzykiwania się ludzi" w określonych miejscach, ilości i celach. Takie sterowanie tłumem w sobie znanych interesach. Początkowo niegroźne, a nawet pozytywne (jak po śmierci JPII), ale jak się metoda sprawdzi i rozchula, to wyjątkowo niebezpieczne, także dla państwa.

zaloguj się by móc komentować

rezjan @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 09:31

rezjan → @Jolanta Gancarz

11 listopada 09.34

 

Hulanka.

zaloguj się by móc komentować


olekfara @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 09:35

" Nagrodziła go polsko-amerykańska fundacja PAFERE. ". Może dlatego, że Karoń twierdzi, że u podłoża powstania Unii Europejskiej leżą europejskie komunisty, a tutaj https://www.youtube.com/watch?v=k6P2_MEh9ac

"Kiedy opadły maski. Bestseller o korzeniach Unii Europejskiej"  Philippe de Villiersr. Dr W. Golonka recenzent i tłumacz tej książki na jej podstawie mówi, że u podłoża powstania Unii stoją interesy Amerykanów. Nie wspomina o komunistach, raczej o Niemcach z recyklingu II Wojny Światowej.

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 09:59

Wolna wola... Umiejętność jaką dobry Pan Bóg obdarował człowieka, żeby nie musiał siedzieć w ciemności. Żeby mógł widzieć.

W dniu niepodległości warto podziękować Ojcu za Ducha (mądrości), który daje rozeznanie by można było trzymać się z daleka od deterministów, którzy sami sobie zaprzeczają. Bo gorszą i próbują wlać w duszę zwątpienie, namawiając do samobójstwa. 

Niech światłość w ciemności świeci... Dziś jest fantastyczna Ewangelia i 1 czytanie.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @jolanta-gancarz 11 listopada 2019 08:54
11 listopada 2019 10:02

Może bardziej sakwojaża

zaloguj się by móc komentować

genezy @olekfara 11 listopada 2019 09:35
11 listopada 2019 10:04

PAFERE to przybudówka tego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie_Mont_Pelerin

a znowu ta w/w fundacja miała być pod wezwaniem tego typa:

https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Acton_(1._baron_Acton)

czyli można syntezować, że to libertarianie- pochwała wolnego rynku i krytyka opodatkowania- więc to dlatego wyciągnęli Karonia z kapelusza, bo opisuje świat oczami libertarianina.

Tja, konkludując, więc mamy taki oto wybór polityczny: puławianie luboć natolińczycy. Wybierajta...

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 10:05

I coś na temat legendy polskiego wywiadu... Archiwistów.

IPNtv "Tajemnice Wywiadu. Niepodległościowe siatki wywiadowcze po II wojnie światowej"

https://youtu.be/ISEvf9w0NXw

Ten okropny determinizm... Nie mamy innych bohaterów, więc musimy czcić bałwanów... Nie musimy.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @jolanta-gancarz 11 listopada 2019 09:03
11 listopada 2019 10:20

 "także rzekomo za pomocą sieci komórkowych." 

Znam człowieka, który przy tym robił. Żeby nie było  - nie u nas, u sąsiada. Mówił, że to technika, którą mamy na co dzień jako cywile, to jest epoka za tym, co mają służby.

Ja tylko nieśmiało przypomnę sprawę Dochnala. Inicjatorem jej były niemieckie służby, które przesłały taśmy do polskich i wymusiły zajęcie się tą sprawą, bo tak im było na rękę.

A ile było innych takich spraw?

zaloguj się by móc komentować

genezy @OdysSynLaertesa 11 listopada 2019 10:05
11 listopada 2019 10:23

"Według tradycyjnego podziału dwuosiowego, libertarianizm jest w zdecydowanej większości nurtem prawicowym. Sam termin libertarianizm zaczął być powszechnie używany w latach 50tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych, dla odróżnienia od liberalizmu, który tam ewoluował w kierunku lewicowym (w terminologii europejskiej, w kierunku socjalliberalizmu. W konsekwencji, w Stanach Zjednoczonych liberalizm jest obecnie uznawany za lewicę, a libertarianizm za prawicę. W Europie to rozróżnienie nie jest tak jednoznaczne i libertarianizm jest często uznawany za radykalny liberalizm.

Według założeń socjalliberalizmu, państwo ma dbać o dobrobyt, czyli zapewnić ludziom minimum socjalne, dostęp do wykształcenia i innych podstawowych potrzeb. Zwolennicy liberalizmu socjalnego zakładają, że państwo powinno zapewnić obywatelowi wolność od biedy czy nędzy."

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @genezy 11 listopada 2019 10:04
11 listopada 2019 10:26

Wśród przyjaciół tej fundacji [PAFERE] figuruje:

http://obywatelskithinktank.org/

Logo tego przedsięwzięcia to błazeńska głowa - nie znalazłem w opisie strony wyjaśnienia - dlaczego.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @rezjan 11 listopada 2019 09:31
11 listopada 2019 10:30

Już klikałem, żeby Cię wywalić, więc nie dyskutuj ze mną i po prostu więcej tak nie rób.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 10:31

> No więc dziś mamy zamiast szpiegów struganych z kartofla filozofów i nagradzanych autorów.

Ładne, ładne - filozofów, autorów i dyrektorów teatrów służby strugają z kartofli, bo taki natłok, że jeden kartofel to za mało. A polityków strugają służby z bananów - tu mamy pana Hołownię Szymona. Banan materiał mięki, elastyczny no i można dodać utwardzacza. Jak się utwardzacza doda to i zmielić można i rzeźbić w tym da radę.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Wolfram 11 listopada 2019 10:26
11 listopada 2019 10:36

 

Załozyciel strony - Jacek Barcikowski

http://obywatelskithinktank.org/?page_id=1964

ex właściciel Pack Plast International

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @genezy 11 listopada 2019 10:04
11 listopada 2019 10:37

Cytat z pierwszego linku:

 Według relacji, w czasie jednej z pierwszych dyskusji Mises opuścił pomieszczenie w burzliwym nastroju, krzycząc „jesteście wszyscy bandą socjalistów".

Cytat z drugiego linku:

...pragnął dostać się na Cambridge. Jednak trzy kolegia odmówiły przyjęcia go ze względu na jego wiarę. Był katolikiem, a warunkiem przyjęcia na tą uczenie było podpisanie 39 Artykułów Kościoła Anglikańskiego. 

18 lipca 1870 roku Pius IX ogłosił dogmat o nieomylności papieża. Lord Acton uznał to za swoją życiową porażkę.

W 1888 roku uniwersytet w Cambridge nadał mu honorowy stopień doktora prawa. W Oksfordzie otrzymał stopień doktora praw cywilnych. W 1892 roku objął stanowisko Lord-in-Waiting przy królowej Wiktorii. 

zaloguj się by móc komentować

byczeq @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 10:40

Fizyka kwantowa. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @Wolfram 11 listopada 2019 10:26
11 listopada 2019 10:40

Dlaczego mnie to nie dziwi?

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @ewa-rembikowska 11 listopada 2019 10:36
11 listopada 2019 10:44

Treść jest interesująca:

Wiele cennych doświadczeń zdobyłem w czasach, kiedy wraz z przyjaciółmi realizowałem swoje pasje w klubach studenckich – najdłużej w Centrum Klubowym PW Rivera-Remont. Przełom lat 70. i 80. Czas Solidarności. Klub Remont stanowił wówczas ważny ośrodek kulturalny i intelektualny Warszawy.

Byłem w nim kierownikiem programowym i przewodniczącym rady klubu, a merytorycznie zajmowałem się publicystyką. Szczególne miejsce w moich wspomnieniach z tamtego okresu  zajmują burzliwe debaty, w których uczestniczyli m.in. znani opozycjoniści, ludzie nauki i kultury, publicyści. Debaty gromadziły w Sali Remontu setki osób. Uczyłem się wtedy patrzenia na wiele spraw z różnych punktów widzenia, łamać stereotypy. Uczyłem się też empatii oraz dialogu, nawet z tymi, z którymi moje poglądy różniły się diametralnie.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @betacool 11 listopada 2019 10:40
11 listopada 2019 10:48

Nie, no co Ty piszesz, ładna grafika była, to sobie człowiek wziął i fotkę pstryknął. Wszędzie te błazny...

zaloguj się by móc komentować

ArGut @ewa-rembikowska 11 listopada 2019 10:20
11 listopada 2019 10:51

> A ile było innych takich spraw?

Całe mnóstwo ! Zbieram sobie materiały do tego amerykańskiego bana na Huawei-owe 5G i wychodzi mnie, że amerykanie obrazili się na Huawei-a za to, że nie przestrzega amerykańskich reguł na wdrażanie 5G. Czyli, że może klient końcowy, przysłowiowy Kowalski ma dużo większą łatwość w "schowaniu" się służbom. Schowaniu nie na zawsze, a na chwilę.

Jest też druga strona tego zagadnienia w chinach wdraża się 5G by nagle się nie okazało, że "przysłami w teczkach z ameryki" bojownicy o wolność waszą i naszą, zrobili rewolucję. Nic tu nie wymyślam. Mam kumpla z roku, chińczyka. W polsce zrobił magisterium z informatyki, po którym walną do stanów i zrobił doktorat i MBA z ekonomii. Prowadzi teraz "real-e-state kompany" sprzedając ludziom majętnym nieruchomości jako zabezpieczenie ich przyszłości. I może, co hipotetycznie zakładam, zdarzyć się tak, że jak to opisał nam CORYLLUS, przytaczając pana Severskiego, jakiś pariotyczni amerykanie zainstalują w jego firmie trolla, troll nabruździ a do mojego kolegi przyjdą smutni panowie i powiedzą:

- Bo albo ciupa albo wdrażasz demokrację w chinach. Wybór należy do Ciebie, drogi nasz przyjacielu.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 10:58

"Seminarium trzepakowe"

Podoba mi się.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ArGut 11 listopada 2019 10:51
11 listopada 2019 11:02

Tak mniej więcej to wygląda.

Nagle wyskakuje z kapelusza pan z Riviery i zakłada Pack Plast. Olechowski też zdobywał ostrogi w Rivierze. To samo pokolenie.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ewa-rembikowska 11 listopada 2019 11:02
11 listopada 2019 12:25

i Betacool

Czyli ze SZS(y)P-u do plastiku. W latach 1970/80 nie można było kierować klubem studenckim, nie będąc prominentnym działaczem SZSP.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @jolanta-gancarz 11 listopada 2019 12:25
11 listopada 2019 12:29

Właśnie. Kluby poza tym były pod mocną opieką służb.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @genezy 11 listopada 2019 10:23
11 listopada 2019 12:30

Tradycyjny podział dwuosiowy? Przyznaję się do wiary w jeden podział... Ten o którym można przeczytać w Piśmie Świętym. Ten podział pozwala zachować zdrowy dystans wec wszystkich "izmów"

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ewa-rembikowska 11 listopada 2019 10:20
11 listopada 2019 12:33

Czyli z jednej strony propaganda powszechnej inwigilacji, a z drugiej zasada sowiecka: jest człowiek, paragraf się znajdzie... Grunt to dobra legenda.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @jolanta-gancarz 11 listopada 2019 12:33
11 listopada 2019 12:43

Dobra legenda niezależności, teraz  maska błazna a z tyłu śmieje się Henio Krzeczkowski. Tak wygląda, jakby jedna ręka promowała adwersarzy w prawej i lewej strony.

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 12:47

No toś mnie załatwił, ja tego obrotu o 180° na trzepaku nie zrobię, za Chiny Ludowe. Nie ma mowy nawet.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @umami 11 listopada 2019 12:47
11 listopada 2019 12:50

Można emigrować :-)

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 13:06

Przeglądałem wczoraj wiadomości po paru dniach tego nie robienia, wiadomości na polskich portalach. Tak średnio na ich 10, 6 albo nawet 7 było o Kościele, jaki to on brzydki jest lub, że ktoś gdzieś zrobił zadymę i nawet się zabarykadował w budynku kościoła, czy też, jak pan Hołownia, wiarą dla niego stała się woda, na Planecie Ziemia, czy też msza św. w budynku polskiego Sejmu, to obraza dla tego miejsca itd ...

W mojej ocenie nastąpił atak frontalny w Polsce na Kościół. Wszystko inne, to zaciemniane tego ataku, który i tak jest widoczny. Bardzo. Nawet już sam Jarosław Kaczyński tak mówi.

I tak porównując czasy PRL-u z obecnymi, to wtedy przynajmniej było wiadomo, gdzie wróg i w co się wchodzi lub podpisuje, jeżeli się tego chciało i wiadomo było, że to z Kościołem nie po drodze było.

Dzisiaj już jest etap następny. Jest to samo ale jak najbardziej z Kościołem i nawet się tego nie ukrywa. A przede wszystkim osągnięto cel, bo już nie wiadomo, kto swój, a kto wróg.

zaloguj się by móc komentować

genezy @OdysSynLaertesa 11 listopada 2019 12:30
11 listopada 2019 13:34

z tym, że trudno o dystans jak się chce wrzucić coś do urny- trzeba podejść dosyć blisko

zaloguj się by móc komentować

umami @cbrengland 11 listopada 2019 12:50
11 listopada 2019 13:46

Nie wybieram się, mimo wszystko. Raz byłem, widziałem, wystarczy mi tej Anglii.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ewa-rembikowska 11 listopada 2019 12:43
11 listopada 2019 13:48

Jak te błazny, wyrastające z ramienia błazna:

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 13:52

Przypomniało mi się, że to PAFERE zapraszało wcześniej na pogadanki i Karonia, i Michalkiewicza, i Brauna. Najwyraźniej Karoń ujął ich za serce, bo tak im ładnie, na ich melodię, o tym marksizmie prawił. Nawet nie przeszkadzało im to, że krytycznie wypowiada się o tych wszystkich wolnościowcach. No ale najwyraźniej chodzi tylko o to, żeby się pięknie dzielić. Przesłucham nagrania i jak będzie o czym wspomnieć, to napiszę.

zaloguj się by móc komentować

MZ @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 14:29

Michalkiewicz,Karoń i podpierają się J. Mackiewiczem,dziwne,ze dwa lata temu myslałem,że Pana winni przedstawic do nagrody J. Mackiewicza w myśl jego maksymy.że "Tylko prawda jest ciekawa",ale chyba na zapleczu inni decydują...

zaloguj się by móc komentować


genezy @Wolfram 11 listopada 2019 10:26
11 listopada 2019 15:59

Teolog-biblista jest szefem programowym tej organizacji- jak to było? Tak naprawdę to nie politycy rządzą a kapłani? Tak jak Dorn wymyślił nazwę pis, którą to nazwę był zapożyczył z Biblii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Michał_Wojciechowski_(teolog)

 

Lewiatan:

https://www.youtube.com/watch?v=bdk_oJmiED0

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 16:10

No i zagadka "samorodka" - rozwiązana.

zaloguj się by móc komentować

zkr @ewa-rembikowska 11 listopada 2019 11:02
11 listopada 2019 16:34

tak troche OT

Chcialem poszukac czegos na temat pani sedzi Jonczyk pojawiajacej sie w komentarzach pod artykulem "Recenzja „Dalej jest noc”" i wyskoczyl mi pan od Pack Plastu :)

http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17804

https://piasecznonews.pl/wyrok-w-sprawie-kwiryty-wciaz-nieprawomocny/

swiat jest maly...

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 16:37

Obejrzałem. Myślę, że to wyróżnienie dla Karonia, to jest jakaś forma realizaci jego postulatu, że trzeba wziąć za mordę tych współczesnych obiboków i niebieskich ptaków, bo inaczej wszystko się zawali. Najpierw, oczywiście, zaszczypi się im etos pracy a potem wezmą się do roboty. Taka przymusowa resocjalizacja. Jeśli, dzięki wsparciu kapituły/wyróżnieniu, książka dotrze pod strzechy... jest szansa, że uda się, przynajmniej częściowo, uniknąć niebezpieczeństwa fałszywych alternatyw, które są nam rajone z każdej strony. Musimy taką alternatywę stworzyć sami ponieważ jej nie ma. Tak jakoś to Karoń powiedział na zakończenie swojego krótkiego przemówienia.
Karoń przedstawiony został jako samotny bojownik o prawdę!

Słowo o Góreckim dramatyczne. Ci ludzie są tak zakompleksieni, że dech mi zapiera. Potwierdzeniem osiągnięcia szczytów przez Góreckiego, wg tego pana, który to głosił, jest obecność III Symfonii Pieśni Żałosnych na listach przebojów. Taaaaak dłuuuuugo! Czyli gdyby nie to, to pewnie nie warto byłoby mówić o kompozytorze, tak?

Te laudacje nędzne okrutnie. Idziemy dalej.

Michalkiewicz wygłosił laudację o książce Lisickiego Epoka antychrysta. Ponoć książka pobożna :) Rozwinięcie książki Mackiewicza Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy. Michalkiewicz przynajmniej nie czyta z kartki i do książki próbował zachęcać, dowcipkując, jak to on potrafi. Książka to sajans-fajans. Pisana językiem nowomowy. Ja słowom autora książki nie zawierzę, nawet nie spróbuję. Nie ma mowy.

Laureatem został Marek Aleksander Cichocki za Północ i Południe. Nie znam go. Teologii Politycznej także. Wręczenie nagrody odbyło się jakoś pokątnie. Pan Małek wyjął zza pazuchy jakąś wymiętoloną kopertę i konfidecjonalnie wręczył ją laureatowi. Dramat!

Rany. Dwie osoby z kapituły, także Michalkiewicz, powołały się w laudacjach na Miłosza. Nie ma innych autorytetów?
Eseje Cichockiego, o polskiej kulturze i historii, z Iwaszkiewiczem, Parnickim i Klaczką (Lejbem)! Nie wyjdziemy z tego bagna nigdy. 
Laureat mnie nie przekonuje. Zdradza go wymowa. Rozumię zamiast rozumiem. Tosamości zamiast tożsamości. To ż jakieś takie nieme, przynajmniej dwa pierwsze, bo następne brzmiały już lepiej. Czepiam się, wiem. Ale jak na literata, to dziwne.
Wyczytałem, że od 2007 był doradcą społecznym prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. traktatu konstytucyjnego i przyszłości UE. Podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli w dniach 21–22 czerwca 2007 był głównym negocjatorem ze strony polskiej (tzw. szerpą)
Czyli to nagroda za wierność. I za tego ducha renesansu chyba. Eseje są o tożsamości naszego nieszczęsnego kraju, i o tym, że kiedy myśli nasze (naszych myślicieli) i ich źródła biegły z południa na północ to było ok, a kiedy z zachodu na wschód, lub odwrotnie, to było gorzej. Zchristianizowany romanitas. Wg laureata przyszłość świata [bo książka jest o przyszłości], dla nas, istnieje tylko tutaj [czyli tutaj w Polsce a nie gdzieś na zewnątrz] i nigdzie indziej

Rozumiem, że tu chodzi o ciepłe słowa i krótkie resume. Jest kapituła, więc trzeba się zebrać, powiedzieć kilka słów o nagrodzonych książkach, z którą nie do końca się zgadzamy i może nawet czasami wybrnąć z kłopotliwej sytuacji, świecąc oczami. No ale czemu to musi być takie marne? A może ja się mylę i tam panuje pełna zgoda?

Zostanę jednak przy tym, że sam będę sobie dobierał lektury.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @ewa-rembikowska 11 listopada 2019 12:29
11 listopada 2019 17:23

Nie tylko kluby. Waldemar Maj opisał swoje przygody z okresu studiowania na FTiMS na PW i mieszkania w Mikrusie. http://waldemarmaj.pl/spis-dokumentow.html?page=5

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @zkr 11 listopada 2019 16:34
11 listopada 2019 18:01

Ona jest z Pruszkowa i tam występowała pod nazwiskiem panieńskim.

zaloguj się by móc komentować

genezy @umami 11 listopada 2019 16:37
11 listopada 2019 18:08

Na marginesie, za sam tytuł "Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy" Mackiewicz zasłużył, żeby jego zwielokrotniona łepetyna była nagrodą dla karoniowatych.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 11 listopada 2019 12:43
11 listopada 2019 18:21

& Jolanta  Gancarz,

 

Genialne odkrycie  !!!

To wcale tak nie wyglada,  tylko  to  TAK  WLASNIE  JEST   !!!   !!!   !!!

 

Propaganda powszechnej inwigilacji - genialne.

zaloguj się by móc komentować

Paris @umami 11 listopada 2019 12:47
11 listopada 2019 18:23

To ja zrobie za Pana.

zaloguj się by móc komentować

umami @Paris 11 listopada 2019 18:23
11 listopada 2019 18:46

Dobra... Chociaż gdybym musiał to bym pewnie zrobił, bo sztuka chyba w odpowiednim chwycie rąk, dobrze kombinuję?

zaloguj się by móc komentować

Paris @jolanta-gancarz 11 listopada 2019 13:48
11 listopada 2019 18:53

Swietne...

... tak samo  blazny z PAFERE  nagrodzily sobie kolejnego blazna  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @umami 11 listopada 2019 16:37
11 listopada 2019 19:08

I slusznie...

... mnie tez nikt inny nie bedzie dobieral lektur... a przy okazji to dziekuje za zrelacjonowanie linka, bo ja tego g***a nie zamierzalam nawet ogladac.

Oczywiscie, ze w "kapitule fundacji" panuje piekna zgoda - wszyscy bowiem siedza w tej samej blazenskiej kieszeni.  Wiec coz,  pozostaje "kapitule"  tylko  SWIECIC  OCZAMI... ale to tez juz nie dziala... bo jak to sie widzi to tylko splunac sie chce... i nic wiecej  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @umami 11 listopada 2019 18:46
11 listopada 2019 19:12

Dobrze...

... tez tak mysle, ze by Pan zrobil.

zaloguj się by móc komentować

umami @genezy 11 listopada 2019 10:04
11 listopada 2019 19:15

Wśród członków polskiego MPS https://pl.wikipedia.org/wiki/Paweł_Lisiewicz i nikomu to nie przeszkadza.

 

Paweł Jan Lisiewicz (ur. 6 lutego 1979 w Poznaniu) – polski urzędnik państwowy. W latach 2013–2015 szef Gabinetu Prezydenta RP w randze ministra, były wiceprezes Instytutu Bronisława Komorowskiego.

Ukończył politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia typu MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest także absolwentem studiów badawczych na London School of Economics[1].

Był związany z Unią Wolności, kandydował z ramienia tej partii bezskutecznie do Parlamentu Europejskiego (2004)[2]. Należał do Młodego Centrum, od 2004 do 2006 był asystentem europosła Jana Kułakowskiego[3]. Pełnił także funkcję dyrektora poznańskiego ośrodka Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej[1]. Działał następnie w Partii Demokratycznej – demokraci.pl, bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski w wyborach w 2005[4].

W 2007 został dyrektorem komunikacji w Ministerstwie Skarbu Państwa. W 2010 Bronisław Komorowski powierzył mu funkcję dyrektora Gabinetu Prezydenta RP. 5 września 2013 powołany na stanowisko szefa Gabinetu Prezydenta RP (w randze ministra w Kancelarii Prezydenta RP)[1]. Jako przedstawiciel Prezydenta RP zasiadł w Radzie Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS)[5]. 5 sierpnia 2015 został odwołany ze stanowiska szefa Gabinetu Prezydenta RP[6]. Od tego samego roku był wiceprezesem zarządu Fundacji Instytut Bronisława Komorowskiego[7].

W 2015 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[8].

Jego starszym bratem jest Piotr Lisiewicz[9].

zaloguj się by móc komentować

umami @genezy 11 listopada 2019 10:04
11 listopada 2019 19:21

i ti jeszcze ze strony prezydenta

https://www.prezydent.pl/archiwum-bronislawa-komorowskiego/kancelaria/kierownictwo-kancelarii/pawel-lisiewicz---szef-gabinetu-prezydenta-rp/

Paweł Lisiewicz - Szef Gabinetu Prezydenta RP

Paweł Lisiewicz - urodził się w 1979 roku w Poznaniu. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, indywidualne podyplomowe studia badawcze na London School of Economics oraz studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Był wielokrotnym stypendystą Institute for Humane Studies na George Mason University w USA, ukończył Studium Polityki Zagranicznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Szkołę Liderów. Zdał egzamin w Krajowej Szkole Administracji Publicznej do Państwowego Zasobu Kadrowego, potwierdzający kwalifikacje do pracy na wysokich stanowiskach państwowych.

W latach 2007-2010 jako dyrektor komunikacji w Ministerstwie Skarbu odpowiedzialny za promocję programu prywatyzacji, był współtwórcą programu Akcjonariatu Obywatelskiego (w wyniku którego ponad 300 tysięcy obywateli, którzy dotąd nie inwestowali na giełdzie, zakupiło akcje prywatyzowanych spółek) oraz relacji inwestorskich ministerstwa (obejmujących promocję oferty prywatyzacyjnej, która przyniosła budżetowi przychody ponad 40 mld PLN, wśród inwestorów m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Tokio, Singapurze, Kuwejcie, Doha, Rijadzie, Abu Dhabi i Dubaju).

Wcześniej był asystentem Jana Kułakowskiego, byłego Głównego Negocjatora Polski z UE jako Posła do Parlamentu Europejskiego oraz założycielem i dyrektorem ośrodka Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Poznaniu.

Współzałożyciel środowiska Projekt: Polska, członek Mont Pelerin Society. Interesuje się filozofią polityczną liberalizmu (zwłaszcza F.A. Hayeka), integracją europejska i Ameryką Północną.

Dyrektor Gabinetu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Z dniem 2 września 2013 r. powołany na stanowisko Szefa Gabinetu Prezydenta.

zaloguj się by móc komentować

umami @Paris 11 listopada 2019 19:08
11 listopada 2019 19:24

Fakt, strata czasu. No ale się przejaśnia przynajmniej :)

zaloguj się by móc komentować

umami @Paris 11 listopada 2019 19:12
11 listopada 2019 19:27

Ja już tego nie pamiętam, i nie wiem czy sobie tego nie wmówiłem, ale chyba raz w życiu zaryzykowałem i żyję. Ale po co mielibyśmy to jeszcze raz sprawdzać ;)

zaloguj się by móc komentować

Paris @umami 11 listopada 2019 19:15
11 listopada 2019 19:38

A komu ma to przeszkadzac  ???

Sakiewiczowi  czy tej calej  Hejce... a moze panu Jaroslawowi Kaczynskiemu  ???

 

Przeciez to  JEDNA  BANDA  BLAZNOW  i  OSZUSTOW  !!!   Na dodatek to jest towarzycho wzajemnej adoracji... wzajemnie nagradzanych "laureatow"  !!!

Tylko smiechem ich zabic... te wszystkie zaklamane, polityczne swinie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @umami 11 listopada 2019 19:21
11 listopada 2019 19:42

Piekna laLurka  !!!

Dla  "naszego"... ale podobna jemu, temu calemu Lisiewiczowi mlodszemu "kariere" zrobila "nasza" blazenska ambasadorzyca obecnie w Rzymie  Anna Maria Anders-Costa  !!!

zaloguj się by móc komentować

genezy @Andrzej-z-Gdanska 11 listopada 2019 10:37
11 listopada 2019 19:48

kolejny katolik królowej, zaraz za tym skończonym durniem Chestertonem

zaloguj się by móc komentować

umami @Paris 11 listopada 2019 19:38
11 listopada 2019 19:51

Komu? ...no wolnościowcom, Karoniowi, Michalkiewiczowi, RAZ-owi i reszcie.

Wniosek z tego taki, że lepiej nagród nie brać i nie zasiadać, chyba że się sprawdziło wcześniej z kim się siedzi (lub będzie siedziało).

zaloguj się by móc komentować

syringa @umami 11 listopada 2019 19:15
11 listopada 2019 20:03

Oni Piotr i Pawel) tak jak Kurscy -obstawiaja obydwie strony (Piotr to "zapiekla prawica") Zawsze ktos jest  na gorze i ciagnie tego drugiego

zaloguj się by móc komentować

umami @syringa 11 listopada 2019 20:03
11 listopada 2019 20:25

Ich rozumiem. Żyć się chce na wyższym poziomie, to kombinują. Lenin w Republice, brat pod żyrandolem. Nie rozumiem tych „naszych”. To znaczy, chyba miałem jeszcze jakieś złudzenia, np. co do Michalkiewicza. Nie żebym rozpaczał ale...

zaloguj się by móc komentować


umami @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 20:27

Oczywiście pani musiała sie Hołownią podeprzeć...

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
11 listopada 2019 20:50

W świetle tej recenzji wyróżnienie dla Karonia to małe miki. A Michalkiewicz lekko z uśmiechem i diabelską przewrotnością tę książkę Lisickiego „pobożną” określił, opowiadając a propos tej pobożności anegdotkę, jak to ksiądz został przyłapany w kościele, kiedy grał jakąś frywolną piosenkę o pewnej pani, która lubiła się oddawać. Przyłapany tłumaczył się tym, że piosenka jest patriotyczna, bo śpiewa ją każdy francuski żółnierz idący do boju, a więc jest też pobożna (bo wykorzystuje się ją, tę piosenkę, w dobrej sprawie).
Ja rozumiem, że można się pośmiać ze wszystkiego. No luz. Ale po tych pomysłach Lisickiego opisanych w recenzji, ja bym się nie śmiał. Odmówiłbym zabrania głosu albo ogłosiłbym votum separatum. Kto to gówno zgłosił?

zaloguj się by móc komentować

Paris @umami 11 listopada 2019 19:51
11 listopada 2019 21:07

Dokladnie tak  !!!

Nie brac nagrod i nie zasiadac w zadnych "kapitulach" z tym dziadostwem... tyczy to szczegolnie mlodych aby potem sie to za nimi nie ciagnelo...

... znaczy sie... wskazana jak najwieksza  IZOLACJA, czyli  ZERO  KOOPTACJI do tego  dziadostwa zwlaszcza teraz w czasach  celowo wytwarzanego "chaosu" w  "domu wariatow".

zaloguj się by móc komentować

Paris @umami 11 listopada 2019 20:50
11 listopada 2019 21:16

Taka to natura blazna...

... czyli pana Michalkiewicza... w "kapitule" poopowiada anegdotki  i w studio  RM  tez anegdotki poopowiada.  Coz pan Michalkiewicz jest juz tak "uwiazany"... a raczej  UWIKLANY od lat,  ze o votum separatum to moze tylko pomarzyc. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Paris 11 listopada 2019 21:16
11 listopada 2019 23:03

Z Trwam już go wypieprzyli, tak że tego.

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @genezy 11 listopada 2019 13:34
12 listopada 2019 00:37

Ahaa... Bez tego niebo zamknięte? 

zaloguj się by móc komentować

umami @Paris 11 listopada 2019 21:16
12 listopada 2019 00:58

Dobrze mówią, że pycha kroczy przed upadkiem. Michalkiewicz się po prostu zbłaźnił. Póki wygłaszał pod adresem Franciszka papieża tę swoją dezaprobatę i jakoś ją tłumaczył, to jeszcze można było to uznać za jego prawo do krytyki i to przełknąć. Ale podczas tej laudacji on przykrył książkę tego szmaciarza tę nędzną anegdotką o pobożności. Wcześniej musiał ją przeczytać i najwyraźniej z treścią się zgodził. 
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

zaloguj się by móc komentować

Paris @umami 12 listopada 2019 00:58
12 listopada 2019 19:42

Swoja "fascynacje"...

... panem Michalkiewiczem zakonczylam z 15 lat temu.  Fakt... ukol kilka fajnych bonmotow typu "nasz nieszczesliwy kraj" czy "zlota pani Angela", ale z reguly sie juz dosc mocno powtarzal, a juz kiedy pojawila sie na firmamencie blogosfera, a na nim gwiazda Coryllus'a - no to juz nastepowalo tylko powolne zdychanie i to nie tylko pana Michalkiewicza.  Sam Pan wie, ze publicystyka Coryllus'a i Nawigatorow to absolutnie niedostepna dla tych blaznow wiedza i jakosc tresci...

... tak nosil wilk razy kilka, ponioslo i wilka. Blazensko  wygladal pan Michalkiewicz w tej calej, detej "kapitule  PAFERE", naprawde  blazensko. 

Szkoda, ze te stare dziady - nagminnie - nie potrafia z godnoscia zejsc ze sceny, czy to politycznej czy publicystycznej  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 11 listopada 2019 23:03
12 listopada 2019 19:54

I dobrze...

... czas byl po temu.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
12 listopada 2019 21:31

Ja tam pana Stanisława lubię i szanuję, a reszta niech sobie robi jak uważa.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
12 listopada 2019 21:32

Komentarz był do Pani Paris.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować