-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O rzeczywistości filmowej i wyborczej

Ledwie wczoraj zadeklarowałem, że nie będę się zajmował tematami topowymi, a już dziś muszę to zmienić. Tak to właśnie bywa. Za nami wybory samorządowe, na które starałem się nie zwracać uwagi, albowiem byłem pewien, że PiS nie osiągnie w nich tego co chce, choćby się skichał. Przyczyna klęski PiS w Warszawie jest dla mnie dość oczywista, myślę, że niewidoczne nitki łączące PO i PiS w stolicy są tak mocne, że po prostu nie da się wyrzucić ze stołka ani pani Hani, ani jej następcy. Jeśli dodamy do tego to, o czym już kiedyś pisałem, czyli poważne braki w dyscyplinie wewnętrznej partii, a jestem pewien, że tym razem też się one ujawniły, to klęska była łatwa do przewidzenia. Warszawa nie mogła zagłosować na Jakiego, bo on zwyczajnie nie jest wcieleniem aspiracji Warszawy. Ktoś powie, że ten drugi też nie jest. To prawda, ale ten drugi, to jest rozpoznawalny i dający się oswoić cwaniak, Jaki zaś to zwykły frajer. Na frajera zaś nikt w stolicy nie zagłosuje.

Najciekawiej wygląda jednak wynik w Łodzi. To jest miasto, podobnie jak cała okolica, na granicy zapaści. Tam się nic nie dzieje, śmieci walają się po ulicach, zdarza się, że na bruk przewróci się fasada kamienicy, ale to nic. Ważne, że pani prezydent jest fajna i sympatyczna. Dostała 70 proc. poparcia. Niezwykłe prawda? O czym świadczy ten wynik? Zresztą wynik warszawski też o tym świadczy. Otóż chodzi z grubsza o to, że motywacje jakimi kierują się wyborcy nie są racjonalne, a nie dość, że taki jest ich charakter, to jeszcze leżą na obszarach emocji, do których spin doktorzy PiS nie są się w stanie nawet zbliżyć. W jaki sposób PiS chciał wygrać wybory w Warszawie to akurat jest łatwe do opisania, ale trochę trudniejsze do zrozumienia, partia chciała zdemaskować panią Hanię i jej popleczników-kamieniczników, ale zabrakło jej odwagi, że by sprawę dociągnąć do końca. Tak to bywa przedstawiane, ale ja w to nie wierzę. Myślę, że Warszawa została oddana, nie rozumiem tylko po co i w imię czego. Miałem bowiem wrażenie, że w zakresie zarządzania państwem PiS przechodzi do kwestii rudymentarnych pozostawiając za sobą drobne interesy i układziki. Rzeczywistość, jak to kiedyś obrazowo ujął jeden z moich kolegów, okazała się inaksza.

Powtórzmy jeszcze raz, bo nigdy dosyć powtarzania. Klęski PiS biorą się z tego, że większość partyjna pogardza wyborcami. Stara się ów fakt ukryć za różnymi parawanami, z których najważniejszym jest wzmożenie patriotyczne, ale to niczego nie zmienia, bo ta pogarda stamtąd wyłazi. Jeśli do tego dodamy przyrodzoną głupotę niektórych liderów, a także głuchotę na argumenty to mamy obraz całości. Mając w ręku cały kraj, mając do dyspozycji media, przerżnąć wybory samorządowe, to jest wyczyn. I niech mi Patryk Jaki nie mówi dziś, że dopóki człowiek walczy jest zwycięzcą. To nie jest gawęda na tę okoliczność. Może teraz zastanówmy się skąd się biorą zwycięstwa PiS. One się biorą z tak głębokiej degradacji partii, opozycyjnej, że ludzie już tego po prostu nie wytrzymują. Biorą się także ze zmiany w kierunkach polityki zagranicznej. Zasługa liderów PiS w zwycięstwie wyborczym jest minimalna i to przede wszystkim powinni oni sobie uświadomić, a ja mam nadzieję, że uświadomi im to wynik wyborów samorządowych. Skoro jesteśmy przy polityce międzynarodowej to popatrzmy na ten link

 

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/piotr-adamczyk-w-serialu-madam-secretary-zagral-prezydenta-polski/p8w9cqq

 

Takiej porcji idiotyzmu dawno nie było i być może też, stąd właśnie, z tego źródła bierze się całkowite nierozpoznanie realiów przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Oni myślą, że wyborcy myślą takimi schematami, jak te zaprezentowane w tym filmie. Czym jest film? Jest on antycypacją rzeczywistości. Najpierw pokazują filmy, a potem zmieniają realia. A jak ktoś pyta – dlaczego, to mówią – no bo przecież w filmie było. To był, wiesz, taki trochę proroczy film. I tak to leci. Widzimy wyraźnie, że narracja idzie w tym kierunku, żeby oskarżać skrajnie prawicowe ugrupowania o współpracę z Rosją, być może one rzeczywiście z Rosją współpracują, ale ich rola na polskiej scenie politycznej jest zerowa, jeśli oczywiście nie liczyć roli kozła ofiarnego, w której się je obsadza przy okazji kryzysów.

Nie wiem co to za dowcipniś nazwał polskiego prezydenta Demko, ale musiał być przy tym nieźle ubawiony. Niezorientowanym przypominam, że Demko to prawdziwe nazwisko Mieczysława Moczara. I tak się właśnie bawimy.

Rządzi nami partia, która nie potrafi zrobić kampanii wyborczej inaczej niż w myśl recepty – dla idiotów, a do tego jeszcze próbuje nieudolnie ukryć swoje powiązania w wielkich miastach, z partią, która ją zwalcza. Jakby tego było mało, podstawową troską partii jest odgadnięcie właściwe intencji sojuszników, którzy widząc to zaangażowanie ziewają już tylko dyskretnie, rozglądając się przy tym po okolicy za jakimś innym może, bardziej dynamicznym partnerem. Ofiarą takich poczynań jest wyborca, który jak zwykle nie zrozumiał i jak zwykle nie dorósł do programu i oczekiwań partii. Na tyle jednak politycy PiS są przytomni, że nie ogłaszają tego wprost, ograniczają się jedynie do zapewniania, że wynik zmotywuje ich do pracy, jeszcze wydajniejszej i jeszcze cięższej. To są idiotyzmy, wynik do niczego ich nie zmotywuje. Żeby PiS wygrywał naprawdę trzeba zmienić ludzi na kluczowych stanowiskach, a do tego jak wiemy nie dojdzie. Musimy się więc przygotować na sukces jakiejś innej partii, który już niebawem nastąpi. Tak to widzę.

Jadę dziś do Warszawy i mam nadzieję, że uda mi się porozmawiać o tym z Józefem na wizji. Początek o 13.07. Józef zasugerował, że mam dać jakiś odlotowy show, no to spróbuję. Nie wiem czy się uda, bo zanim wyjadę mam tu masę rzeczy do ogarnięcia. A do tego dwa samochody mi się popsuły. Co za świat...

 tagi: media  film  kampania  wybory  partia 

gabriel-maciejewski
22 października 2018 09:27
160     6353    14 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Draniu @gabriel-maciejewski
22 października 2018 09:49

Ta przegrana w Wawie ,to jeszcze nic, rowniez w sejmikach, na papierze niby wygrana, a w rzeczywistosci przegrana , koalicja PO+N+PSL wysadza z siodla " Dobrą Zmianę" i jest pozamiatane, czyli nic sie nie zmieniło od ostatnich wyborów. A Struzik nadal przyspawany :) .Tragi-farsa. Faktycznie format pt PiS powoli sie zwija.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Draniu 22 października 2018 09:49
22 października 2018 09:52

I nic przy tym nie rozumie

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
22 października 2018 09:58

http://krakow.pl/aktualnosci/221158,33,komunikat,dzis_rozpoczyna_sie_festiwal_conrada_2018.html

.

Festiwal Conrada dziś zacznie się " Pytaniem o Polskę " ..prowadzi Jacek Żakowski. .poza tym hasło trgotoczne to POP

To jest ogromny festiwal i on sobie trwa niezależnie od dobrych zmian 

.

 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @gabriel-maciejewski
22 października 2018 10:10

Pomijając tego Moczara to nazwisko Demko może wskazywać, że scenariusz do filmu pisał jakiś Ukrainiec, a to nam mówi kto pisze dla nas scenariusze.

Pod czyje dyktando  to sprawa następna.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski
22 października 2018 10:18

W Warszawie to nawet małpa z Jakim by wygrała. To jest miasto urzędników oraz wytresowanych korpoludków.

Trzaskowski będzie tylko słupem dla warszawskich gangów od nieruchomości a wiem co mówię, bo dwa lata byłam walcowana wzdłuż i wszerz przez jednego takiego bankstera i jego pomagierów. Odbijałam się od ściany do ściany a urzędnicy śmiali mi się w twarz i pisali - spadaj - nie jesteś stroną w sprawie. Poznałam mechanizm legalnego przejmowania/kupowania nieruchomości po zaniżonej cenie na własnej skórze. Takiego biznesu nikt nie odda bez walki. Na Starym Mokotowie jeszcze bardzo dużo niewielkich domków na dużych działkach -  takich jak ten, w którym mieszkałam.

Zresztą było tysiąc powodów, by wprowadzić zarząd komisaryczny. I co? I nic.

Niestety jest tak jak Pan napisał - Jakiego być może wystawiono do odstrzału a wygrana pisowi nie za bardzo była na ręke Warszawie. Tu jest za dużo splątanych interesów.

 

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski 22 października 2018 09:52
22 października 2018 10:20

Przyglądam się poczynaniom PiSu od 8 lat z bliska. Czasami z bardzo bliska. Twierdzę z pełnym przekonaniem, że w tej partii jest czynny "aktyw" którego naczelnym zadaniem jest dopilnowanie aby nie pojawiła się  grupa /jednego  człowieka szybko zniechęcą/ która mogła by doprowadzić do pozytywnych zmian. Zmian koniecznych do możliwości wygrania jakichkolwiek wyborów. Niektórzy z tego aktywu tkwią na swoich pozycjach od lat. Inni zmieniają się ale na ich miejsce przychodzą następni o identycznym nastawieniu na zmiany. Działają zgodnie z zasadą - "zmieniać tak by nic się nie zmieniło". Początkowo sądziłam, że to tylko głupi ludzie, nie mający pojęcia o polityce. Niestety ale głupcami to oni się tylko wysługują. Jestem przekonana, że to się wpisuje w pewien plan. Dotyczy to aktywu pisowskiego na wszystkich szczeblach organizacji.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski 22 października 2018 09:52
22 października 2018 10:28

Warto rowniez dodac, ze SLD powraca do łask,wprowadzajac przy tym  oszołomów z partii Razem.. Wielce jest prawdopodobne, ze i SLD w Sejmikach przyłaczy sie do opzycji.. No coz ,teraz widac jak na dloni jak zadziałała zachowawczosc PiSu.. Bufetowa na wolnosci, aferzysci z PSL również , nie wspominając o innych.. Przestepcy wygrywaja wybory .. Projekt 500+ i uszczelnianie podatków ,nie zadziałoło, mozna sobie wsadzic w buty.A frekwencje zrobiły duze miasta.. To takie lekkie podsumowanie partii , ktora rzadzi przez trzy lata i ma większość w parlamencie.. I oczywiscie lepiej wie co ma robić, niz ich wyborcy, ktorzy oczekiwali zdecydowanych działań..Kto sie boi gangsterów, nie powinie brac się za rządzenie.. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @szarakomorka 22 października 2018 10:10
22 października 2018 10:35

Fama głosi, że Andrzej Duda rodzinnymi korzeniami bynajmniej nie jest od Upainy daleki. Toteż scenarzyści filmu, służby i wszyscy doinformowani, mają niezły ubaw, kiedy lud polaczy się oburza: - NO JAK TAK MOŻNA!!! 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @marianna 22 października 2018 10:20
22 października 2018 10:38

Zapowiedź ze w Łodzi wprowadzą zarząd komusarycxny jeśli wygra Zdanowska.  To ludzie ja wybrali chyba chcąc jakoś pokazać ze "sobie nie dadzą " tak ingerować. ..

Wiele innych przemyślanych gestów i słów.  

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
22 października 2018 10:40

Patrząc na sytuację przypomina mi się cytat  : skręcały tramwaje na most przy giserni. ..

...I dalej skracają. ..

.

 

zaloguj się by móc komentować

LES @gabriel-maciejewski
22 października 2018 10:45

Wczoraj przez kilka minut oglądałem serial w TVP pt. "Barwy szczęscia" . Tam był przedstawiony sex grupowy - to jest serial dla gospodyń domowych- jako coś całkiem codziennego  i normalnego . Nastepnie była scenka z karnym pracownikem z Bangladeszu wykonujacym bardzo pożyteczna prace dla polskich pracodawców. Jacek Kurski 23 godziny na dobę robi propagandę dla drugiej strony i jedną godzinę dla PIS-u dla 3 milionów widzów dziennika telewizyjnego.

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @gabriel-maciejewski
22 października 2018 10:46

Siedzący w areszcie Zbigniew W., wójt gminy Daszyna, zdobył 48,5 % głosów. Jest podejrzany o 92 przestępstwa, w tym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. 

Frajer, nie - prawidłowa reakcja Polaków: kradnie, znaczy swój chłop.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 22 października 2018 10:40
22 października 2018 10:47

Majakowski, ...już za socjalizmu

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
22 października 2018 10:47

W PiS myślą, że moc bierze się z patriotyzmu. Mają najlepszy przykład pod bokiem, Ukrainy ale dalej tak myślą.

W Alicji jest taki fragment z którego ewolucjoniści nawet zrobili hipotezę badawczą. Królowa Czerwo rzekła: “No ale tutaj, widzisz, musisz biec tak szybko jak tylko potrafisz, by móc utrzymać się w tym samym miejscu”. To jest o Polsce, my naprawdę musimy tutaj biec tak szybko jak potrafimy. A co my robimy? Prezydent Duda na ten mały przykład czyta Żeromskiego i nakręca gawędy patriotyczne, tudzież zachęca Polaków do powrotu. Szkoda że nie zachęca Polaków do zostania. Naprawdę szkoda.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Krzysztof5 22 października 2018 10:46
22 października 2018 10:49

i każdy z głosujących na gościa marzy o tym, żeby on też tak mógł; to samo jest z nieruchomosciami w W-wie [i nie tylko] wielu myśli, że jeszcze na ten pociąg się załapie

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Krzysztof5 22 października 2018 10:46
22 października 2018 10:50

lub odreagowanie: lepszy złodziej niz idiota

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 22 października 2018 10:47
22 października 2018 10:55

Tak, za socjalizmu. ..

Dałam wyżej link do festiwalu który trwa trwa trwa..

Czysty socjalizm 

.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Krzysztof5 22 października 2018 10:46
22 października 2018 10:55

Raczej, umie kombinować/ma łeb, a to przydatna cecha przy pełnieniu funkcji kierowniczych.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewa-rembikowska 22 października 2018 10:18
22 października 2018 10:56

Jezeli ktos sadziĺ,ze PiS zerwie sie ze smyczy, no to sie grubo przeliczył.. Osobiscia szkoda mi bardzo wyborcow ,ktorzy z taka olbrzymia nadzieją , zaangażowaniem przyczynili sie do wygranej w wyborach w 2015r.  

Teraz w PiSie zaczną sie ostre przepychanki personalne ,kto ma startowac w wyborach do paralment europejskiego. Nie sadze, aby wyciagnieto wnioski z tej porazki samorzadowej. Tu widać wyraznie równie pochyłą. Kon jaki jest to widać. 

Największą porażką chyba jest sztandarowy projekt pisowski, ktory miał ich nieść do zwyciestwa. Teraz beda walic jak w bęben, ze ci co maja zamiar przyjsc po nich ,zabiora 500+, bo tylko na to ich stać.. 

Te wybybory pokazały kolejny raz jak marnuje sie potencjał wyborczy,  a tak w ogole, ze praktycznie wcale nie chodzi o wybory, ze to tylko szopka dla gawiedzi. Liczy sie prywata ,drobne intersiki urzedasów, i utrzymanie sie na stołeczkach.. Raczak rączkę myje. 

zaloguj się by móc komentować

MZ @qwerty 22 października 2018 10:50
22 października 2018 11:00

Nie tak,ludzie nie lubią oszustów,uważają,że oszust to złodziej+ kłamca.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @gabriel-maciejewski
22 października 2018 11:01

W wyborach samorzadowych PiS zawsze prezgrywał i ogólnie miał słabszy wynik niż w wyborach parlamentarnych. Mnie akurat wynik trochę zaskoczył - zwycięstwo (?) (PiS 33 %, peło 26,7%) - przewidywałem po równo, lub lekką przegraną.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 22 października 2018 10:55
22 października 2018 11:01

a kto jeszcze Majakowskiego pamięta? i wykonanie tego skrętu przy giserni jakim było wyczynem dla kadrowej partii bolszewików; 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Draniu 22 października 2018 10:56
22 października 2018 11:02

Nie zerwie się, a z drugiej strony niesamowicie zaktywizował się elektorat negatywny na co wpływ miały media. Jeśli PiS przez 3 lata nie był w stanie przejąć mediów to jest po prostu zgroza.

Szkoda ludzi, którzy wierzą, że wybory coś zmienią. Masakra.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tadman 22 października 2018 10:55
22 października 2018 11:04

ale jak widać nie brał tylko dla siebie, inni też coś zaliczyli i są wdzięczni jako wyborcy;- duża więź środowiskowa

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 22 października 2018 11:01
22 października 2018 11:05

To zapomniane pozwala powtarzać  "chwyty ".

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @qwerty 22 października 2018 10:50
22 października 2018 11:05

Ale prosze nie przerzucać przegranej PiSu na wyborców.. Do wyborow poszli benificjenci starych ukladow, oni sie zmobilizowali.. PiS olał swoich wyborcow i nic nie zrobił  w stosunku do oprnych ktorzy nie zaglosowali, czyli około 48% .

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
22 października 2018 11:08

W miastach PiS przegrał z kretesem. Możnaby powiedzieć, że to taki papierek lakmusowy stopnia ogłupienia - im większa aglomeracja, tym więcej ludzi głosowało na PO/N oraz inne lewicowe bandy. Ale jest chyba właśnie i druga strona medalu - że to co Pan pisał nieraz o prawicy się znowu potwierdza. Niby jest, ale żeby cokolwiek faktycznego robiła na dłużą metę? Niewiele... tyle, żeby na odpowiednią propagandę wystarczyło. I moralne zwycięstwo.

A teraz jeszcze rząd nam szykuje kolejną poważną podwyżkę podatków, tzn. istotne ograniczenie odpisów na samochody wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. W dużym skrócie koszt zakupu/leasingu będzie można odliczyć od przychodu do wartości samochodu tylko 150 tys. Wszystko powyżej już płacimy w całości. A dodatkowo co gorsze, koszty eksploatacji będzie można odliczać już tylko w 75% a nie w 100% jak dotychczas. Także uderzy to i podwyższy podatki dla wielu osób. I co najgorsze znowu tym, którzy generują 75% wpływów z podatku PIT/CIT. 

Projekt jest już w Sejmie, głosowanie niedługo. Tu są szczegóły, jakby kogoś interesowały: https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut

Także to tyle, jeśli chodzi o obniżanie podatków w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
22 października 2018 11:08

Partia która próbuje robić z ludzi idiotów, niby to unikając retoryki straszenia oponentem i argumentów pogardy (personalnych ataków), ale robiąc dokładnie to samo, nie zdobędzie zaufania. Partia która tyle mówi o sprawiedliwości, ale mając wszystkie służby w rękach nie potrafi jej wyegzekwować, nie zdobędzie szacunku... Ludzie biorą od nich kasę bo ktoś im to po prostu umożliwił, a do tego wmówił że to się po prostu im należy, więc argument wdzięczności wypalił się prawie na samym początku... A teraz trwa festiwal wciskania innym kitu o "moralnym zwycięstwie", bo Płażyński odbędzie drugą turę z Adamowiczem. Tak tak, równa walka z tym człowiekiem to zwycięstwo. I nie wiem czy głupszy od tego jest inny plus ujemny, czyli porażka młodego Wałęsy... Wylatowo i kraina grzybów. Ludzie nie są głupi i już wyciągają stosowne wnioski. PIS jest partią tymczasową i nie warto z nimi trzymać.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 22 października 2018 11:05
22 października 2018 11:08

oni uczą się z jednego elementarza a naiwni naprawiacze świata nie chcą się uczyć bo wiedzą lepiej i są przekonani o własnej genialności, tym naprawiaczom towarzyszy asysta zawodowców co kasę wycisną ze wszystkiego a ideały i  naprawiaczy los na życia stos i jeszcze jeden toast dzisiaj

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @OdysSynLaertesa 22 października 2018 11:08
22 października 2018 11:11

Mniej więcej to tylko "prostszym" językiem słyszałam w koło siebie przed wyborami 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 22 października 2018 11:08
22 października 2018 11:12

Pięknie napisane :))

.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 22 października 2018 11:05
22 października 2018 11:12

to kto poszedł do urn? krasnoludki? przegrana jest egzemplifiakcją zaangażowania wyborców; a PiS winien tych 'innych' aresztować? w RP toczy się wojna wewnętrzna od lat o jakość Państwa i 'trup' ściele sie gęsto; opowieści że PiS winien i to i tamto to byłby raj to jak z zebrania egzekutywy 'wicie rozumicie towarzysze'; 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 22 października 2018 11:12
22 października 2018 11:13

dziękuję i pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @gabriel-maciejewski
22 października 2018 11:14

Kiedy kandydat wahał się, czy przyjąć godność, zniecierpliwieni wyborcy krzyczeli: „przyjmuj zaszczyt, psi synu, a nie – to w gardło wepchniemy!

Owszem – samorządy nie stwarzają tylu okazji do wydobycia się z ubóstwa, jak uczestnictwo we władzach centralnych, ale czasy są takie, że nie ma co grymasić. Toteż sytuacja polityczna i emocjonalna przypomina nieco anegdotkę, jak to w synagodze modlili się Żydzi. Jeden wydzierał się w niebogłosy, zaklinając Najwyższego, by sprawił mu 500 dolarów. Jego wrzaski coraz bardziej przeszkadzały pozostałym, toteż w pewnym momencie jeden z nich podszedł do krzykacza i powiada: masz tu 500 dolarów i się wynoś, bo my się tu modlimy o znacznie większe pieniądze!http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4331

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @Krzysztof5 22 października 2018 10:46
22 października 2018 11:26

Trochę Pan przesadził... Ludzie się po prostu boją. Żyją na co dzień pośród przestępców a obrońców nie ma. Obrońcy wolą udawać że na hasło "dobra zmiana" już każdy przestępca trzęsie się ze strachu... W ostateczności chodzi przecież tylko o to żeby podzielił się z państwem swoimi dochodami.

zaloguj się by móc komentować

MZ @MarcinD 22 października 2018 11:08
22 października 2018 11:28

A podwyżka 50% gazu dla przedsiębiorstw!!!

zaloguj się by móc komentować

Draniu @qwerty 22 października 2018 11:12
22 października 2018 11:29

Przepraszam,ale troche to trąci demagogią. Z Twojej wypowiedzi wynika ,ze PiS na nic nie ma wpływu. 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @OdysSynLaertesa 22 października 2018 11:08
22 października 2018 11:30

Partia która tyle mówi o sprawiedliwości, ale mając wszystkie służby w rękach nie potrafi jej wyegzekwować, nie zdobędzie szacunku...

Amen. I to jest clou mz i główny zarzut, który rośnie coraz bardziej jak chora narośl. Nie potrafili uzyskać tego dla wygnanych mieszkanców kamienic warszawskich. Ani nawet dla wydojonych przez banki kredytobiorców frankowych. Nawet tej jednej chol...nej rzeczy nie mogli zrobić, żeby dać zwykłym ludziom jakąś satysfakcję i poczucie elementarnej sprawiedliwości. A np. na Węgrzech mogli i zrobili, więc nie ma argumentu "że się nie da".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 22 października 2018 10:28
22 października 2018 11:31

Też tak to widzę.

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Maryla-Sztajer 22 października 2018 11:11
22 października 2018 11:33

No właśnie... To jest najgorsze że oni nas traktują jak idiotów, a siebie mają za cwanych polityków co to lód w garści i na łasce posiada... Nie posiada. Jedni dalej żyją w strachu przed lokalnymi układami, modląc się tylko żeby nikt z nadania prawa "najpierw państwo" nie przyszedł ich uszczelnić... A inni się po prostu śmieją i gardzą słabeuszami, którzy w komisjach śledczych obnażają codziennie swoją głupotę, naiwność, słabość i co najwyżej złośliwość 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Krzysiek 22 października 2018 11:01
22 października 2018 11:37

To też warto zauważyć. Chyba oczekiwania byłby zbyt duże.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 22 października 2018 11:29
22 października 2018 11:37

na brak skuteczności ma wpływ ogromny oraz na połowiczność dążeń; ot, zestaw frajerów z kilkoma cwaniakami;- i sen o jedności z tymi, ktorzy ich przy najbliższej okazji do pierdla powsadzają jak leci

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Draniu 22 października 2018 10:56
22 października 2018 11:38

Nie zabiorą... Jeszcze rozszerzą

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @gabriel-maciejewski
22 października 2018 11:38

Wiem, że liczby nie mówią wszystkiego, ale przypomnę:

Wybory samorządowe 2014: PiS - 26,8%; PO - 23,3; PSL - 23,9%

Wybory samorządowe 2018: PiS - 33%; PO - 26,7; PSL - 13,6%

No faktycznie - klęska jest. A w tubach wszyscy ogłaszają zwycięstwo (swoje) i klęskę (przeciwników).

Wnioski niech sobie każdy wyciągnie sam.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @MZ 22 października 2018 11:28
22 października 2018 11:40

i to już widać, słychać i czuć

rebeliantka.neon24.pl/post/145995,niezadowoleni
 

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @OdysSynLaertesa 22 października 2018 11:26
22 października 2018 11:44

Ludzie się po prostu boją. ...a obrońców ...

Tak, i ocean pogardy dla tego, ze 'pewnych rzeczy się nie robi'

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @OdysSynLaertesa 22 października 2018 11:38
22 października 2018 11:45

To możliwe ze rozszerza , bo w ten sposób ubezwlasnowalnia się ludzi. 

Państwo ma dać. I już.  Socjalizm 

.

 

zaloguj się by móc komentować

spox @gabriel-maciejewski
22 października 2018 11:46

ok polskie media to lipa, ale nie jest tak zle, przciez nikt nie wpadl jeszcze chocby na pomysl  nagrania filmu porno pt "Dochodzenie do Prawdy" przed wyborami,  taki scenariusz np mloda niewinna uczestniczka smolenskich miesiaczek slubuje czystosc tj jej guru, potem poznaje innego uczestnika marszow w ktorym sie zakochuje i lamie sluby czystosci,  coraz bardziej probuje "dojsc", ale nie moze tak samo jak uczestnicy marszu nie moga dojsc do prawdy, oboje wpatruja sie w tv on ja pociesza , ze jest jeszcze nadzieja, a tu dramat, koniec miesiecznic, tj frajerzy smolenscy tak i ona nigdy nie dojdzie, on widzac jej tragedie porzuca ja sama, powiedzmy na smietniku, potem ostatni kadr i widzimy ja jak na ulicy swietych lecha i marii zaczepia klientow;)

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @MarcinD 22 października 2018 11:08
22 października 2018 11:48

O właśnie  ! Mają być tylko "ludzie zależni "...

Wszelką inicjatywę się tępi niezależnie od wszystkiego  , od początku tzw transformacji 

.

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Maryla-Sztajer 22 października 2018 11:45
22 października 2018 11:52

Wałkujemy to przecież na okrągło. Socjalizm ma swoje konsekwencje. Materialne i moralne. Kto twierdzi że w ten sposób przywraca się ludziom godność ten... Nie dokończę bo mi się brzydkie wyrazy nasuwają

 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @Maryla-Sztajer 22 października 2018 11:48
22 października 2018 12:07

każdy kto posiada kapitał lub zdolność do jego generowania a nie jest lub nie chce być powolnym 'oddzialywaniom' aparatu jest przeznaczony do likwidacji, bywa, że z rodzinami;- to jest kontynuacja budowy społeczeństwa 'nowego typu' wg znanej ideologii walki klas;- tylko klasa aparatczyków jako dostępujących posiadania i kumulacji kapitału i rozbudowane ideologie środowiskowe, które mają chronić i poszerzać spektrum 'zdobywanej władzy/mienia/..';- kto nie z nami ten do 'obrania' ze wszystkiego - to jest doktryna

zaloguj się by móc komentować

qwerty @OdysSynLaertesa 22 października 2018 11:52
22 października 2018 12:10

obecnie to co nas otacza wymyka sie dotychcasowym definicjom znanych pojęć, to już socjalizm nowego typu a strażnicy są nieusuwalni i wyłączeni spod prawa; ale powstające patologie daje się rozpracowywać i ustawiać konfrontacje, i bywa, że wygrywamy;- na końcu zawsze pada pytanie: za jakie grzechy nas to spotyka?

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
22 października 2018 12:16

Jest spokojnie, tak jakby wszyscy wiedzieli, że tak potoczą się wybory w sztandarowych miastach. Dobrze, że na ten czas zawiesił pisanie drugi czołowy bloger.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @qwerty 22 października 2018 12:07
22 października 2018 12:30

Na pierwszy ogień do tych ćwiczeń poszły wielkie miasta a jak tam będzie po ptokach to i za resztę się wezmą.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Maryla-Sztajer 22 października 2018 11:56
22 października 2018 12:31

No proszę, wystarczy się rozejrzeć i wszystko już było...

Co zdanie to hicior"Klient też może być nago, ale [...] Nie świadczymy usług seksualnych, a nasze usługi czyszczenia przez nagich pracowników nie powinny być traktowane jako doświadczenie seksualne". I "Można też wybrać rodzaj figury – szczupła lub pełna oraz rozmiar piersi." albo "Nawet w domu zaczęłam sprzątać nago – mówi Polka." 

Najlepsze jednak jest na końcu "Do kraju na razie nie chce wracać. Zwłaszcza gdy sprawdziła, ile w Polsce zarabia osoba sprzątająca nago. W Warszawie za godzinę trzeba zapłacić 30-50 złotych."

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @qwerty 22 października 2018 12:10
22 października 2018 12:34

Coryllus pisał jakiś czas temu o pokusach, uzależnieniach, lenistwie. To jak najbardziej grzechy. Cudze też mają swoje konsekwencje na niewinnych... W Piśmie Świętym stoi że tylko Pan Bóg jest niewinny i bez grzechu. Przy czym jedni traktują to/ wykorzystują jako usprawiedliwienie, inni jako wyzwanie. My natomiast jesteśmy "skazani" na pragnienie i łaknienie sprawiedliwości... Zwłaszcza ci którzy władzy nie posiadają. To łaknienie jest jak przekleństwo, ale dzięki niemu możemy czuć się zwycięzcami... A jeśli przy tym wygrać coś  na tym świecie się udaje to nawet możemy się czasem poczuć usatysfakcjonowani.

Pozdrawiam Cię i życzę więcej zwycięstw i satysfakcji. Na chwałę Bożą :)

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @tadman 22 października 2018 12:16
22 października 2018 12:47

Bloger, ktory zawiesił działalnosc na SN, na swoim blogu ,wyborców warszawski wyzywa od durniow..Niestety, zawsze powtarzałem, tak sie dzieje z ludzmi, ktorych wlasne ego przerasta .. Najlepiej skwitowac wybory ,ze wyborcy to durnie, i nic nie rozumieja. To sie chyba w psychologi nazywa wypieranie,albo splaszczanie problemu.. A generalnie ,dobrze ze zawiesił działalność na SN.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @gabriel-maciejewski
22 października 2018 12:54

Swoją drogą ,na Warszawę PiS mógł dać Beatę Szydło i by było pozamiatane.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @DYNAQ 22 października 2018 12:54
22 października 2018 13:03

Pan sobie wyobraża co by to było gdyby to Pani Szydło została pożarta zamiast Jakiego? Wysunięcie takiej a nie innej kandydatury to zimna kalkulacja... Ci którzy o tym zadecydowali wiedzieli od początku jak to się skończy. Tylko biedny Jaki i "dzieci z nagonki" myśleli że to na poważnie.

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @szarakomorka 22 października 2018 10:10
22 października 2018 13:05

Prosze sobie wejsc na strone bi bi si i zjechac do samego dolu. Tam jest sekcja obcojezyczna. Jakiez bylo moje zdziwienie, o naiwny ja, ze jest sekcja i rosyjska i ukrainska, ale polskiej nie ma.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @MarcinD 22 października 2018 12:31
22 października 2018 13:25

Miałam nadzieję ze ktoś doczyta do tego ostatniego zdania 

.

 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @qwerty 22 października 2018 11:12
22 października 2018 13:29

PIS nie może/nie chce poradzić sobie z mediami to jest fakt.

Postawienie Jacka Kurskiego  na czele TVP to to samo co postawienie na to stanowisko Jarosława Kurskiego.

Polską samorządową rządzą sitwy.

A w sitwie jak to w sitwie, wszyscy się pożywią.

Ostatnio obserwuję jak na założonym przeze mnie na działce skrawku lasu pojawiają się grzyby.

Najpierw pojawiały się same muchomory, później maślaki a ostatnio rydze i kozaki. (najwięcej muchomorów).

To samo można zaobserwować w samorządnej Polsce. Grzybnia sitwy zagłusza inne postawy.

Trzeba mieć nadzieję, zmieniać szkołę i wychowywać młodzież.

Za dużo włożono pieniędzy w wychowanie pokolenia "kiepskich". Nie zmienią tego jedne wybory i partia, która boi się swojego cienia.

 

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Maryla-Sztajer 22 października 2018 09:58
22 października 2018 13:32

A ja mieszkam w jego nowej ojczyźnie i mam jej dość. On nie przestał, może i chciał ale się sprzedał. Nie wiem i już nie chcę wiedzieć, już o tym pisałem. Conrad leży na cmentarzu w Canterbury, tutaj niedaleko mnie. Chodzę po miejscach, które z pewnością on też odwiedzał. To są przepiękne okolice, Kent - Garden of England, tak się określa to hrabstwo. A on z tej swojej czarnej duszy wyjść nie potrafił, a może nie mógł już lub nawet mu nie pozwolono. Wygląda na to, że teraz tak chce się zrobić Polakom i to w ich własnym domu.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @szarakomorka 22 października 2018 13:29
22 października 2018 13:55

Pis chlodno kalkuluje ,i to slychac w wypowiedziach .. Wybory samorządowe traktuje jedynie jako punkt wyjscia /odbicia sie  i przygotowania sie do wyborow parlamentarnych. Na papierze lepszy wyniki osiagneli w wyborach samorzadowych,niz w poprzednich wybora, dla nich to jest dobra prognoza na przyszłość.. Niestet im nie zalezało na realnej wladzy w samorządach, doskonale  wiedzieli ,ze realna wladze bedzie miała koalicja PO,N , PSL i do tego towarzystwa  dochodzi SLD.. PiSowi zalezy na osiagnieciu wyniku w wyborach parlamentarnych ,osiągając 38 % i wyżej.. A wyniki wyborów samorzadowych potwierdzaja tendencje zwyzkowa.. Czy uda sie PiSowi utrzymac te tendencje zwyżkową ,o to jest pytanie.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @szarakomorka 22 października 2018 13:29
22 października 2018 14:06

A gdzie tam.

Od rana eksperci/politolodzy "się pytają" i "zastanawiają", jak to się stało że demokracja wygrała (tu nikt nie ma wątpliwości), ale nie PiS. Może to wina spotów? Jak mógł słaby i bylejaki Trzaskowski przegrać z takim charyzmatycznym nie byle Jakim? Normalnie cyrk. Kwiat propagandy uwierzył w to co sam nachalnie podaje innym do wierzenia.

Równolegle trwa to samo co miało zapewnić sukces. Propaganda sukcesu na innych odcinkach. Z przerwą na kolejne odcinki Korony Królów, i innej cooltoory. Tylko patrzeć jak sięgną dna i w kolejnych wyborach wystawią na listach całą drużynę złotych siatkarzy, bo sukces Wenty pokazał że da się.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
22 października 2018 14:14

Czy będzie Pan dzisiaj w tv z p. Orłem?

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
22 października 2018 14:24

O kurczę, a dzisiaj dzień po wyborach Prezydent Duda mówi właśnie na konferencji prasowej, że Polska włącza się w przemysł kosmiczny. A ja marzę o tym, żeby mi drogę na dzielnicy w końcu wyremontowali, bo od 20 lat jeździć się nie da.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
22 października 2018 14:31

"W jaki sposób PiS chciał wygrać wybory w Warszawie to akurat jest łatwe do opisania, ale trochę trudniejsze do zrozumienia, partia chciała zdemaskować panią Hanię i jej popleczników-kamieniczników, ale zabrakło jej odwagi, że by sprawę dociągnąć do końca. Tak to bywa przedstawiane, ale ja w to nie wierzę. Myślę, że Warszawa została oddana, nie rozumiem tylko po co i w imię czego."

W Warszawie Trzaskowski wygralby nawet gdyby wczesniej Hanna Gronkiewicz - Waltz z kolegami z PO napadla na sklep jubilera w bialy dzien i gdyby zarejestrowaly to kamery.

Nie wiem czy sa jakies powiazania miedzy PiS a PO w stolicy ale to miasto, razem z jego mieszkancami (nie tylko to zreszta, Lodz drugi wymowny przyklad), jest zdewastowane do tego stopnia ze tam nawet i ewentualna wygrana PiS niczego by nie zmienila.

Zreszta, wszystkie te ruchy Patryka Jakiego, tych komisji sledczych, przypominaja czyszczenie zakopoconego, starego kotla przy pomocy szczoteczki do zebow. Cos takiego jak dzialalnosc Antoniego Macierewicza.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Draniu 22 października 2018 10:28
22 października 2018 14:38

Bufetowa nie tylko na wolnosci ale bedzie przeciez stala juz w listopadzie na trybunie kolo prezydenta Andrzeja Dudy, z okazji...wiadomo jakiej.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Krzysztof5 22 października 2018 10:46
22 października 2018 14:43

Ja sie juz niczemu nie dziwie. W poprzednich chyba wyborach samorzadowych, wygral jakis facet ( nie wiem czy przypadkiem nie w Olsztynie),ktorego kamera zarejstrowala jak mlocil rytmicznie w samochodzie jakas panienke.

Fajnie to wygladalo, samochod tak rytmicznie sie kolysal, z gory na dol.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @OdysSynLaertesa 22 października 2018 12:34
22 października 2018 14:52

Bóg zapłać. Gramy na tej szachownicy cały czas a to że żyjemy i się uśmiechamy jest już zwycięstwem, do satysfakcji też z Bożą pomocą dojdziemy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 22 października 2018 13:55
22 października 2018 15:18

Chyba się powtarzam, ale też mi właśnie na to wygląda. Nie wierzę, że mogli mieć jakieś złudzenia co do Warszawy czy innych dużych miast. Może tyle, że w części z nich spodzieewali się przegranej dopiero po dogrywce.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @przemsa 22 października 2018 15:18
22 października 2018 15:20

Kampania Malgosi Wasserman w Krakowie byla mniej niz blada. Tak jakby nikomu nie zalezalo. W mediach krakowskich gadalo sie tylko o Majchrowskim i Gibale, jej nie bylo.

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 22 października 2018 11:30
22 października 2018 15:20

Jak na Węgrzech to zrobili z kredytami walutowymi wiesz? Przewalutowali po kursie dnia ustawy...

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
22 października 2018 15:26

http://sosnowiec.online/wicepremier-beata-szydlo-w-po-pis-owym-sosnowcu/

.

Link prowadzi fo Sosnowca,  czerwiec tego roku. Wixyta PBS..

Samorządowcy najwyraźniej poukladani ze sobą.  Wizyta w ramach pre kampanii. Nic nie ma zmienić,  po prostu przypomnienie osoby.

Podobnie wygląda w Krakowie. .lansowanie kandydatki. Obie pójdą do PE i tam się na pewno dostaną.  Takie szkolenie w boju kadr , ale to nie zmienia sytuacji w terenie. 

Pytanie mnue nurtujące: czy ta kadrowa forma PiS jedt w stanie obronić tutaj cokolwiek? Wynegocjować dla nas lepsze warunki? ?

Wyraźnie nie udaje się wywołać "majdanu" tak zwanym totalnym. Ale....?

Natrętnie źle forsowany patriotyzm obrxydził wielu rwanie się do niebezpiecznych dla zdrowia i życia awantur,  Ale np narodowców nie zniechęcił. ..

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @cbrengland 22 października 2018 13:32
22 października 2018 15:28

Zawsze mamy poślizg,  trochę czasu

.

 

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @Szczodrocha33 22 października 2018 14:31
22 października 2018 15:38

Mieszkam w Warszawie. Nie jestem zdewastowana.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Draniu 22 października 2018 13:55
22 października 2018 15:46

Dla mnie zaskoczeniem były bilboardy z przedstawicielem SLD lat 25. Niby młody a już skamielina.

zaloguj się by móc komentować

Vester @gabriel-maciejewski
22 października 2018 16:18

Wyniki wyborów bardzo dużo mówią o Polsce. Sądzę, że każdy, kto głosował na umoczonych lub z wyrokiem, głosował negatywnie - „jakakolwiek  kanalia, byle nie PiS”. Właśnie po to wykonano na nas „dziel i rządź”, czy „PO vs PiS”. I to jest pokłosie: nastąpiła podmiana moralności chrześcijańskiej na plemienny pragmatyzm "wolę świnię-swojaka". Cofnęliśmy się cywilizacyjnie w rozwoju, proszę Państwa. A PiS udowodnił albo swoją niemoc wobec gangsterki, albo swój udział w tejże. Do tego dile za plecami z Żydami i pogarda wobec szaraków, o której wspominał Gospodarz. Nie mam więcej pytań, Wysoki Sądzie. Pora meblować katakumby. 

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @bendix 22 października 2018 15:20
22 października 2018 16:45

Po pierwsze rząd Orbana podjął kilka (co najmniej 3) próby ułatwienia życia kredytobiorcom frankowym. Tu jest opisana cała droga od 2011 do stycznia 2015: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-Wegry-pozbywaly-sie-franka-7285938.html

Po drugie 2 tygodnie po zakończeniu akcji ostatecznego przewalutowania bank szwajcarski przestał bronić kursu EUR/CHF na poziomie 1,2. Przez co miliony Polaków nagle musiało zapłacić 20% większe raty kredytu. A Węgrzy już nie.

I takie są fakty. Nasi mogli to zrobić podobnie, mogli inaczej. Nie zrobili nic. I takie też są fakty.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 22 października 2018 15:18
22 października 2018 16:47

Możliwość realnego rzadzenia PiSu w sejmikach jednak sie zwiekszyła w porownaniu do poprzednich wyborow, rzadzili tylko w jednym, a teraz szacuje się ,ze beda rzadzic w kolejnych dwóch,progres jednak jest, ale jak widać wyborcy PiSu sa nie zadowoleni. Ciagle zawodzi komunikacja PiSu ze swoimi wyborcami. Ciekawe jak bedzie działał PiS ,jak opadna emocje powyborcze. 

zaloguj się by móc komentować

heniutka @MarcinD 22 października 2018 14:24
22 października 2018 16:56

Po co jeździć. Poduszkowce dostaniecie i obejdzie się bez drogi. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 22 października 2018 15:46
22 października 2018 16:56

A co KOlega myślał? Że SLD nie miewa dzieci i wnuków? Oni też się rozmnażali w ciągu ostatnich lat a kasę na kampanię mają  sporą.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @pink-panther 22 października 2018 16:56
22 października 2018 17:13

SLD zawsze dbaĺo o zaplecze, kiedyś stawiali na przystawke w postaci partii emerytów i rencistów ,dzis maja partie Razem, ale tutaj dysponuja młodą generacją korpo- ludkow. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @spox 22 października 2018 11:46
22 października 2018 17:28

Po co porno jak się robi "Kler"? Porno to już temat niszowy, Lars von Trier kariery sobie tym nie poprawił. Zobacz filmik "Polak na Marsie" jaki zalinkowałem, teraz jest na topie "kino niepokorne" i tam można zrobić wszystko. I jeszcze nagrody zdobyć.

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/tofifest-2018-nagrody-dla-panahiego-jakubika-dziedziela-i-waglewskiego/qdskmsx

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 22 października 2018 12:47
22 października 2018 17:36

Bez jaj, Toyah opisał chodowlę "nowego człowieka radzieckiego" w Warszawie, chodowlę która się z róznym skutkiem przyjęła na terenie całego kraju i której to chodowli TVNy i Gazownie nadały europejskiego sznytu.

zaloguj się by móc komentować

onyx @OdysSynLaertesa 22 października 2018 13:03
22 października 2018 17:42

Nie sądzę, że Jaki nie wie co jest grane a wręcz przeciwnie. Jest młodym pistoletem, któy w terenie zrobił 300% normy i zbiera punkty na przyszłość. Taki Tarczyński to przy nim kołek z wiadrem na głowie. O tym, że tzw. "warszawka" miała pełne majty do niedzieli wieczorem świadczy ich histeryczna reakcja po ogłoszeniu wyników.

https://plejada.pl/zdjecia-gwiazd/rafal-trzaskowski-prezydentem-warszawy-gwiazdy-gratuluja-zwyciestwa/jc4jz58

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski 22 października 2018 09:52
22 października 2018 18:18

ależ rozumioe, rozumie. Jaki został wystawionyn w Warszawie, bo żadne z tzw. "poważnych" nazwisk w PiS (np. Karczewski) nie chciało ryzykować oczywistej przegranej. W warszawskiej leminżerii  nawet koń na biegunach wystawiony przeciwko kandydatowi PiS wygrałby (podobnie jak np. w Poznaniu). Dlatego "młody, przyszłościowy" Jaki mógł odegrać role trału na polu minowym i polec, gdyż w tej sytuacji  można taką przegraną ( ade facto klęskę, bo nie ma drugiej tury) jakoś wziąc na klatę i starać się ją zracjonalizować. A gdyby wystawiono marszałka Karczewskiego i przegrałby on w podobnych proporcjach, już by się nie dało, a poza tym byłby to obciach, że przegrał sromotnie z jakimś tam "kapciowym" p. Hani.

Tak więc gra pozorów i taniec marionetek trwa nadal, a kształt obecnej ordynacji wyborczej wręcz wymusza taki własnie  teatrzyk. To kształt ordynacji wyborczej przesądza o tym, iz wyborca jest traktowany jako niepełnosprawne umysłowo dziecko.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @szarakomorka 22 października 2018 10:10
22 października 2018 18:19

ponoć poprawnie brzmialo to nazwisko jak: Diomko.

Mykoła Diomko.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 22 października 2018 10:18
22 października 2018 18:23

ludzie z korpo masowo poszli do wyborów, gdyz mieli przedstawioną tzw. propozycję nie do odrzucenia na zasadzie, ża albo wygra Trzaskowski, albo trzeba bedzie powoli zwijać interes i zwolnić so drugiego.Dlatego nawet musieli porejestrować się w komisjach obwodowych warszawskich, o ile pracowali w Warszawie, a np. mieli adres zameldowania  pozawarszawski i w Warszawie  mieszkali w wynajętych lokalach.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @LES 22 października 2018 10:45
22 października 2018 18:27

od zawsze twierdzę, że JK to "kret" i robi dla PiS krecią robotę.

Kto to wie, czy strategia tej roboty nie jest aby uzgadniana "rodzinnie'.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 22 października 2018 18:23
22 października 2018 18:37

też mi się to obiło o uszy

zaloguj się by móc komentować

MZ @Draniu 22 października 2018 12:47
22 października 2018 18:45

Geremek też wyzywał Polaków ,że nie dorośli do demokracji.

zaloguj się by móc komentować

MZ @stanislaw-orda 22 października 2018 18:27
22 października 2018 18:56

Ja to wiem od 2007 jak oddał ,bez powodu władzę,a brat był prezydentem,bez złudzeń.

zaloguj się by móc komentować

MZ @stanislaw-orda 22 października 2018 18:27
22 października 2018 19:15

...i kiedy Kaczyńscy zniszczyli abp Wielgusa

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Draniu 22 października 2018 17:13
22 października 2018 19:18

Oczywiście. A poza tym są jak "ojciec-i-matka" dla każdego, kto się do nich garnie, zwłaszcza jeśli ma odpowiednie drzewko genealogiczne z ORMO czy MO w tle.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @MarcinD 22 października 2018 14:14
22 października 2018 19:25

Był Pan. Oglądałem i po tym programie oraz wyniku wczorajszych wyborów mam taką tezę: PiS nie będzie lepszą władzą dla Polski i Polaków niż teraz dopóki nie pojawi się tam ta jedna osoba, która będzie poważnym politykiem i liderem - i nie będzie ona Jarosławem Kaczyńskim.

zaloguj się by móc komentować

re-or @gabriel-maciejewski
22 października 2018 19:30

Jak przeczytałem o tym serialu niemal natychmiast uderzyło mnie pewne skojarzenie, choć z początku nijak tego skojarzenia do serialu i roli Adamczyka przypisać nie potrafiłem. Chodzi mianowicie o ex-posła Piotra Misztala. To ten, który do kamer pokazywał grubaśne pliki dwusetek oraz chwalił się Maybachem, żenująco się przy tym nabijając z innych bogaczy, że płacą za mowego Maybacha bańkę euro, a on kupił bodaj roczną "używkę" za ledwie pół bańki.

Ale do rzeczy, bo jak zacząłem coś doczytywać ze starych notatek i wpisów Wiki to wpadłem na to, że łańcuch skojarzeń był następujący: serial -> wątek ekstradycji -> Edward Mazur -> Misztal. To ostatnie połączenie było najmniej oczywiste, ale dzięki Wiki ustaliłem, że obu panów łączył dobór amerykańskich adwokatów, a i pewnie przeróżne interesy.

I jak wiele tego typu skojarzeń wywołało u mnie różne refleksje. Także takie generalne, dotyczące suwerenności i tego czego się od Polski oczekuje "w świecie". Ja tam nie wiem, może zamiast wydawać komuś faceta, który jest (podobno, bo przecież nigdy nie wiadomo czy to nie prowokacja) obcym agentem i działa na rzecz wrogiego imperium, to w zasadzie powinno się go jakoś samemu użyć, względnie po prostu rozstrzelać. Ale może się mylę. Polska w każdym razie agenta wydaje.

Oczekiwania są więc takie, że do nas się przychodzi jak po swoje. Albo bierze się to za bezcen, albo, w najlepszym wypadku, za miskę ryżu. Ostatecznie można jeszcze dołożyć uścisk dłoni szefa wszystkich szefów. Smutne to jest.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 22 października 2018 19:18
22 października 2018 19:43

cały sektor aparatu skarbowego zbudowany jest na funkcjonariuszach sb, no to czego oczekiwać? przestrzegania prawa? wiedzy? czy totalnego zbydlęcenia w wyzbywaniu obywateli RP z mienia? "inspektor poświadczał nieprawdę nie w faktach lecz w sformułowaniach" - to jest zwykły dom wariatów, ot, przedwczoraj sędzia pisemnie się określił znawcą prawa jako, że dany artykuł KC jest 'klarowany' i z niego wynika to a to [oczywiście nawet nie znał treści tego artykułu KC] - autentyk

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @gabriel-maciejewski
22 października 2018 20:10

  1. Film Wojciecha Smarzowskiego obejrzało około 4 milionów wyborców. Do kościoła (nie znaczy, że patologicznego) bliżej prawicy niż opozycji. Czy i jak popularność filmu wpłynęła na wyborczy wynik? Na pewno Zjednoczonej prawicy nie pomogła ta filmowa produkcja.
  2. http://wei.org.pl/article/przegrac-z-samym-soba/
zaloguj się by móc komentować

przemsa @MZ 22 października 2018 18:56
22 października 2018 20:19

Przecież Stanisław Orda pisze o Jacku Kurskim. Czy się mylę?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Krzysztof5 22 października 2018 20:10
22 października 2018 20:32

Serio ktoś poważny, nieoderwany od rzeczywistości, mógł mieć nadzieje na powstanie w szybkim czasie "czegoś poważnego na prawicy"? W domyśle alternatywy dla PiS? Straaaaaszne...

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
22 października 2018 22:04

Od razu odniosę się też do tego co było w programie u J. Orła.

To prawda, w PiSie nie odrobili niektórych lekcji i to co miało się odbić, w końcu się odbiło, szczególnie brak lokalnych struktur. Bo rzeczywiście ci co zostali w domu to byli potencjalni wyborcy PiSu, a stwierdzili, że nie ma się po co ruszać.

Tylko o jednym troche się zapomina jeśli chodzi tylko o wybory samorządowe. O układach, tzn. ludzie którzy cokolwiek zawdzięczają staremu układowi(nawet jeśli to jest tylko 200zł na skrzynkę wódki, o stołkach nawet nie wspomnę), albo po prostu są twórcami układu(także ich rodziny, znajomi, interesanci itd.) zagłosują prędzej na ten kij od mopa niż na kogoś z PiSu.

zaloguj się by móc komentować

re-or @Kuldahrus 22 października 2018 22:04
22 października 2018 23:45

Te układy mają oczywiście znaczenie, ale głównie na wsiach. Np u mnie w okręgu, gdzie w sumie głos oddało ze 400-450 osób to wiadomo, że jest wielce prawdopodobne, że ze 100-150 osób jest z różnych powodów zainteresowanych utrzymaniem stus quo. A to "bo to rodzina", a to właśnie za flaszkę, a to za stołek, a to za jakiś kontrakt na remont 20-metrowego chodnika. Ale to jest wioska. W wielkich miastach tak to nie działa. Za dużo ludzi, za duża rotacja, za duża atomizacja. Poza tym w miastach jest tak, że gmina daje zarobić korporacjom, a dopiero te potem ludziom. W miastach ludzie bardziej patrzą co im może dać wszechobecne "korpo", a nie gmina.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 22 października 2018 16:56
23 października 2018 00:07

PINK PANTHERze, zaskakuje w tym względzie, że karność i wychowanie młodych jest u nich skuteczne i młodych nie dotyka z tego powodu schizofrenia lub jakaś dwubiegunówka, lub porządne wyalienowanie. Ten z bilboardu niewinnie uśmiechnięty był. :)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 23 października 2018 00:07
23 października 2018 00:28

Oni są zawsze przyczajeni do skoku a wiedzę o zdobywaniu i sprawowaniu władzy otrzymują od dziadków lub przyjaciół rodziny.  A ze zdjęć to nawet Cyrankiewicz z Bermanem wyglądali - niewinnie:)))

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @qwerty 22 października 2018 19:43
23 października 2018 00:33

I co? Nasze patrioci nie zauważyli tego "detalu" przez 28 lat? Może tu też była taka "koncepcja", że "urzędy skarbowe same się zdekomunizują". To jest jedna wielka i szczęśliwa "rodzina". Jak "rodzina sycylijska"

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 23 października 2018 00:33
23 października 2018 01:04

Genialne...

... wlasnie tak... jak rodzina sycylijska w mafijnym  panstwie  !!!

zaloguj się by móc komentować

sudetnik @pink-panther 23 października 2018 00:28
23 października 2018 01:30

ze zdjęć to nawet Cyrankiewicz z Bermanem wyglądali - niewinnie:)))

To prawda.

Ale najbardziej niewinnie wyglądali na zdjęciu - Bierut z wręczającym mu kwiaty (z okazji 22 lipca, święta dwóch Konstytucji) 6-letnim Janem Lityńskim :-))

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 22 października 2018 16:45
23 października 2018 04:41

"Po drugie 2 tygodnie po zakończeniu akcji ostatecznego przewalutowania bank szwajcarski przestał bronić kursu EUR/CHF na poziomie 1,2. Przez co miliony Polaków nagle musiało zapłacić 20% większe raty kredytu. A Węgrzy już nie."

I wtedy rządził PiS i dlatego frankowicze głosują na PO - rozbawiasz mnie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 22 października 2018 16:45
23 października 2018 05:15

Frankowicze nigdy nie byli i nie będą wybocami PiS. Nawet gdyby im te kredyty PiS za darmo spłacił to i tak by poszli głosować na po i podobne.

Jeżeli tego nie rozumiesz to bardzo mi przykro.

Piszesz o tym chyba z pozycji umoczonego w te kredyty bo żal się z Ciebie wylewa bez głębszego zastanowienia się jaki jest stan rzeczy.

Z tego linka który tu wkleiłeś wynika że na Węgrzech skasowane nieuczciwe spreedy i oprocentowanie prezesa.

CZY U NAS TEŻ TEGO NIE ZROBIONO? - albo manipulujesz albo jesteś tak rozżalony swoją sytuacją kredytową że masz klapki na oczach.

Co miał zrobić PiS? Przewalutować im na siłę te kredyty po obecnym wysokim kursie?

Masz jakieś genialne propozycje?

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
23 października 2018 05:17

U nas właśnie Sąd uwalił pozew zbiorowy przeciwko jednemu z banków w sprawie frankowiczów. I co? I pobiegli głosować na trzaskowskich i innych!!!!!!!!!

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 23 października 2018 05:17
23 października 2018 05:21

do MarcinD to było. Przepraszam Gabriel.

ps. Marcienie - frankowicze to kiepska grupa wyborców na którą imho nie warto stawiać. To ludzie z bardzo niskim IQ.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 23 października 2018 05:17
23 października 2018 05:25

Na to trzeba patrzeć jak na zjawiska przyrodnicze. Zakładanie, że wyborca kieruje się logiką jest, bowiem błędem w założeniach.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 23 października 2018 05:25
23 października 2018 05:41

Oczywiście ale przyznasz że można dokonać oceny typu że w jednej grupie jest więcej przewidywalnych osobników niz w innej?

Co do frankowiczów to można by coś dla nich zrobić tylko w przypadku podpisania dożywotniego cyrografu pod wysoką karą za odstępstwa.

Inaczej szkoda na nich energii.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bendix 23 października 2018 05:41
23 października 2018 06:06

Grupy są przewidywalne, ale nadal nie kierują się logiką. 

Frankowicze to, jak piszesz, grupa dla PiS całkowicie stracona. I tak zrobili dla nich więcej, niż było trzeba. Natomiast samo prawo bankowe, które takie działania umożliwiało jest do zmiany, niezależnie od sympatii politycznych. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
23 października 2018 06:28

Oczywiście. Ale i tak nie wygrasz. Uszczelnisz jedno to znajdą inne drogi. Zabronisz opcji to będa opcje na opcje.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 23 października 2018 06:06
23 października 2018 06:31

Nawet nie tyle stracona co od początku nie warta żadnej uwagi. Nigdy nie była i nie będzie warta uwagi. Z takimi ludźmi tylko cyrografy.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Grzeralts 23 października 2018 06:06
23 października 2018 06:35

I powiem Ci że tak stanowcza moja opinia w tym temacie urodziła się dopiero po przeczytaniu tego co MarcinD tutaj napisał.

Wcześniej miałem trochę empatii do nich. Teraz już prysła.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 23 października 2018 00:33
23 października 2018 08:17

na początku lat 90-tych jak tworzono 'nową' skarbówkę to przyjęto w kilku rzutach tysiące funkcjonariuszy sb bez weryfikacji, i jak to Bolek Wałęsa publicznie powiedział 'Polacy zawsze kombinuja i ktoś musi ich trzymac za twarz dlatego tylko funkcjonariusze slużb do tego sie nadają' na sprzeciwy zareagował tez Balcerowicz, który był apologetą wprowadzanie sb-ków do aparatu skarbowego i publicznie popierał hurtowy nabór, a co z tego wynikło? III i IV RP oraz tysiące wykończonych polskich przedsiębiorców wraz z rodzinami, to że od  czasu do czasu jakis naczelnik us powiesi sie w celi nie jest ani powodem do satysfakcji ani rekompensatą, najbardziej skuteczne wyłudzenia podatku VAT [oraz inne czyny np. wyłudzenie na fikcyjne wierzytelności] jak wynika z danych operacyjnych organizowane są przez aparat skarbowy [przy poszczegolnych sądach są wręcz afiliowane grupy specjalizujące sie w wyludzeniach wg wyćwiczonych modelowań]

zaloguj się by móc komentować

bendix @qwerty 23 października 2018 08:17
23 października 2018 08:25

Co to są wyłudzenia na fikcyjne wierzytelności?

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @bendix 23 października 2018 06:35
23 października 2018 08:26

Przepraszam, nie zauważyłem dalszego ciągu tej dyskusji wczoraj.

No więc w Pana odpowiedziach na mój ostatni wpis niestety same pudła, więc po co te ataki osobiste (jesteś rozżalony, jesteś umoczony w kredyty, nic nie rozumiesz, podaj mi swoje genialne pomysły). Może nie rozmawiajmy na tym poziomie, OK?

Tak się składa, że nie mam kredytu. Ale miałem i to kilka, głównie w CHF. I spłaciłem je dzięki swojej ciężkiej pracy oraz pewnie genialnym pomysłom. Z dużą stratą, ale mam to gdzieś, bo się ich pozbyłem. Więc pierwsze pudło.

Nie mam też pojęcia, skąd Pan i Grzeltas macie taką wiedzę o frankowiczach, że są straceni dla PiS i w ogóle idioci. Znacie tych wszystkich ludzi? Mnóstwo z nich (w tym ja i pewnie połowa albo 1/3 tego forum) brało te kredyty w wieku 20-30 lat, czyli guzik wiedząc o świecie i finansach, za to pochodząc z domu gołodupców i nie mając innego wyjścia, żeby gdzieś zamieszkać na swoim z żoną albo rodziną. Znam sporo ludzi ze swojego otoczenia, którzy brali te kredyty i część z nich albo nigdy nie głosowała na PO, albo zmądrzała po latach. Więc naprawdę nie generalizujmy w taki sposób, bo to prowadzi na kompletne manowce.

W niedzielę głosowałem na PiS 3x, więc drugie pudło.

W latach 2005-2007, kiedy w Polsce zaczęły się kredyty frankowe i kiedy rząd do spółki z KNF oraz bankiem centralnym mógł ich zakazać tak jak stało się to w Niemczech, Austrii i chyba Holandii - nie zrobił tego. A kto był wtedy przy władzy, może Pan sobie przypomni? Ja właśnie wtedy brałem kredyt. I wiele innych ludzi też. Więc trzecie pudło.

Widzę, że to Pan ma dużo emocji w tym temacie, ja podaję tylko prosty przykład (jeden z wielu) na to, że na Węgrzech rząd miał determinację do zrobienia chociaż kilku rzeczy NAPRAWDĘ. Takich, które faktycznie przysporzyły mu wyborców. A u nas tego brakuje, jednego spektakularnego opowiedzenia się po stronie zwykłych ludzi. Jest głównie tylko gadanie i podwyższanie podatków jak zawsze.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @bendix 23 października 2018 08:25
23 października 2018 08:41

wszczynanie lub przylaczanie sie do egzekucji na podstawie np. hipoteki, ktora została spłacona przed wszczęciem egzekucji z mienia, wydawanie decyzji o sankcjach skarbowych i ich egzekwowanie na podstwie fałszowanych dokumentow [faktury VAT], poswidczanie w dokumentach urzedowych kierowanych np. do sądów , ze istnieja wierzytelności/długi wobec skarbu państwa ktore nie istnieją ani prawnie ani realnie, ... itd., itd., - to jest caly przemysł wyłudzen organizowanych przez aparat celno-skarbowy - wg doktryny: mam pieczątkę to mam rację i mogę kraść do woli

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 08:26
23 października 2018 08:45

Podany przez Pana przykład Węgier wskazuje na to że albo Pan go nie przeczytał albo celowo Pan manipuluje. Na Węgrzech zrobiono dokładnie to co w Polsce czyli zrekompensowano oszukańcze spreedy. O tym Pan nie pisze. Co do przymusowego przewalutowania po kursie dnia to nic Pan nie napisał o tym ilu tam było przeciwników tego przymusu wśród zakredytowanych. Do tego w okresie wzrostu kursu CHF w Polsce rządziło POPSL. Więc do kogo te pretensje że PiS nic nie zrobił? Może teraz powinien przewalutować to przymusowo na złotówki? Niech Pan zapyta polskich frankowiczów co o tym sądzą.

Są tylko życzeniowi. Ale na POPSLSLD latają głosować. Im się po prostu żadna pomoc nie należy bo są nieedukowalni. Takim przykładem frankowiczów jest Miasteczko Wilanów w Warszawie. Tam na PO 90%.

Powiem jeszcze jedno. Ja osobiście brałem wysoki kredyt w PLN. Z 0.4 mln zostało mi 0.08 - to było  dokłądnie 10 lat temu.

Przeprowadziłem kilka rozmów uświadamiających między innymi z bliskimi z rodziny i ze zwykłym znajomymi ostrzegając ich że robią totalną głupotę. Jedna ze znajomych jest po ekonomii na UW. I myśli Pan że mnie ktoś posłuchał? Wszyscy wzięli kredyty w walutach. Jedni się wyłamali i wzięli w Euro.

Wyśmiali mnie. Teraz rozpacz to jedna postawa, druga że i tak zarobili i jest fajnie a ja byłem głupi.

Jedyne możliwe rozwiązanie tego problemu to przeliczenie tych kredytów tak jak by były wzięte od początku w PLN i nakaz zapłąty różnicy + np. 1% kary za głupotę.

Żadnych logicznie myślących sojuszników wyborczych w nich nie należy szukać. To są już nieuleczalnie wytresowani przez "dzień dobry TVN" osobnicy.

Zwykli głupcy którym się wydaje że trafili do grona tych oświeconych.

Pański przykład jest tylko statystycznym wyjątkiem potwierdzającym regułę co do tej grupy ludzi jako całości.

Tak jak napisałem można by im podarować te kredyty a oni za chwilę by polecieli zagłosować za tymico ich oszukali i to jeszcze z krzykiem: "Przecież mamy demokrację" i "Konstytucja"

Za Rzeplińkim też krzyczeli chociaż on jako jedyny był za zgodnością z konstytucją BTE.

Wiedział Pan o tym? Proszę szczerze odpowiedzieć na to pytanie.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @qwerty 23 października 2018 08:41
23 października 2018 08:51

Ale jak oni to kradli do własnych kieszeni skoro to były "wierzytelności skarbu"?

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 08:26
23 października 2018 09:00

To jest szczególnie ciekawy fragment z zalinkowanego przez Pana tekstu:

"W 2011 roku partia Fidesz przeforsowała, mimo oporu banków, program dobrowolnej konwersji kredytów walutowych po kursie poniżej rynkowego. Akcja nie przyniosła jednak spodziewanych rezultatów – z możliwości zamiany zobowiązania skorzystało do 2013 roku tylko ok. 40 proc. kredytobiorców."

I Pan tu wylewa żale na PiS. I jeszcze pisze pan że w 2007 roku nic nie zrobił. A na Węgrzech to kiedy ktoś coś zrobił? W 2011 roku. U nas POPSL nic nie zrobił aż do końca. I nadal na nich głosują jednocześnie drąc twarze na PiS że nic im nie pomógł. Za dużo im pomógł.

Jakoś o Sądzie nie krzyczą że im proces zbiorowy uwalił.

Ale zapewne tupać w barierki przed Sejmem biegali.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 23 października 2018 09:00
23 października 2018 09:07

A to że do tej pory Polacy są windykowani z BTE to niech mi jakiś prawny autorytet tu wytłumaczy bo to jest dla logicznie myślącego człowieka nie do pojęcia.

ps. Tu linki do uwalonej sprawy frankowiczów:

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/583516,sad-pozew-frankowicze-mbank-pieniadze-bank-kredyt.html

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @bendix 23 października 2018 08:45
23 października 2018 09:19

O czym wiedziałem? Bo sporo tego jest, co Pan napisał. Jak Pan doda, to odpowiem.

Co do Węgier, owszem czytałem, że dużo ludzi było przeciwnych temu przewalutowaniu i większość komentatorów to bardzo krytykowała. Ale szybko zmienili zdanie po styczniu 2015 i wzrostu kursu CHF o wspomniane 20%. Oczywiście to mógł być przypadek, mogło to być też celowe, mniejsza o to. Ja nie twierdzę, że Węgry zrobiły to idealnie dla kredytobiorców. Tylko, ze podjęły jakąś konkretną decyzję, nawet jeśli była w tym momencie mniej popularna niżby chcieli. A u nas jest tego brak. Tego konkretu. I tu przechodząc do innego fragmentu pańskiej argumentacji, ja nie mówię wcale o szukaniu sojuszników wyborczych w kredytobiorcach. Tylko o zrobieniu czegoś właśnie NIE pod słupki sondaży. I kredyty były tylko przykładem, więc nie o nie same chodzi.

Natomiast co do kredytów jeszcze, to niesamowite jest dla mnie to, że przez lata tutaj dyskutujemy na temat cyklicznych zmian stosunków własnościowych na dużych obszarach, które inicjują i przeprowadzają organizacje o zasięgu globalnym, głównie finansowe. A potem nagle przychodzi Pan i kilka innych osób i mówi, że ci co wzięli kredyty na mieszkania, żeby móc gdzieś założyć rodzinę to durnie i im się nie należy ani litośc ani edukacja, ani zrozumienie. I to jest dla mnie jakaś schizofrenia myślowa.

Mówi Pan, że znajomi go wyśmiali. A dziwi się Pan? Przy tej całej machinie propagandy informacyjno/doradczej z jednej strony oraz sytuacji, w jakiej znalazły się miliony młodych ludzi w Polsce po zdarzeniach ostatnich 100 lat z drugiej strony? Toyah kiedyś napisał, że w relacji przedstawiciel banku - klient oboje jesteśmy ofiarami. Ja bym dodał, że odkąd banki stały się powszechne, wszyscy oprócz ich właścicieli są ofiarami ich operacji. W takim świecie żyjemy. Więc nie sądźmy, bo będziemy sądzeni.

Ja też mam jedno pytanie. Skąd Pan wie, że kredytobiorcy w CHF i obrońcy konstytucji to jest ta sama grupa? Są jakieś badania statystyczne na ten temat?

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @bendix 23 października 2018 08:51
23 października 2018 09:21

Możliwości jest wiele - poczynając od zachęty korupcyjnej, by atakowany opłacił się w zamian za umorzenie - a skończywszy na tanim kupieniu jego mienia. Może też chodzić o awans, by uzyskać większe możliwości. W przyadku, gdy wierzytelność (fikcyjna) jest kierowana od osoby prywatnej to oczywiste - "uzysk" jest bezpośredni. Może też chodzić o danie delikwentowi zajęcia, by nie chodził komuś w paradę - likwidacja konkurencji - funkcjonariusza opłaca kto inny.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @MarcinD 23 października 2018 09:19
23 października 2018 09:25

Aha i jeszcze pewne wyjaśnienie, bo mam wrażenie, że jest potrzebne. Ja nie wylewam żalu na PiS. W pierszym wpisie, na który Pan odpowiedział podałem tylko powód, dla którego moim zdaniem nie wygrali tak naprawdę tych wyborów w niedzielę.

Ja nie wylewam żalu, bo mam swoje zycie, swoją rodzinę i robię swoje. Robiłem to za czasów PO i będę dalej. Chciałbym tylko móc zagłosować na jakąś partię (np. PiS) dlatego, że ma odwagę do podejmowania niepoularnych decyzji, a nie tylko dlatego, że o całej reszcie w ogóle już szkoda mówić.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @bendix 23 października 2018 09:07
23 października 2018 09:30

Nie wiem Bendixie, czy czytujesz oświadczenia majątkowe prokuratrorów - to też jest grupa dosyć licznie pokrzywdzona kredytami frankowymi. Wyobraź sobie taką sytuację - masz milion kredytu, dobijasz sześciesiątki - a wynagrodzenie masz, jakie masz. W przypadku, gdy popełnisz "błąd" - wylatujesz z zawodu, przestajesz otrzymywać wynagrodzenie i tracisz prawo do emerytury (wynagrodzenie w stane spoczynku). Nie popełnisz błędu, prawda? A kto decyduje, co jest błędem?

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 09:19
23 października 2018 09:48

Proponuje na wstępie przejście na Ty jak to jest w internecie przyjęte.

"Tylko, ze podjęły jakąś konkretną decyzję, nawet jeśli była w tym momencie mniej popularna niżby chcieli. A u nas jest tego brak. Tego konkretu."

Jaki tu może być konkret kiedy przewalutowanie na górce nie ma większego sensu i tylko pogorszy sytuacje tych nieszczęsnych frankowiczów.

Węgry miały farta jak pokazuje historia. Trzeba to było robić jak problem się pojawił (stały wzrost kursu) a wtedy frankowiczó miano w przysłowiowej...

"Skąd Pan wie, że kredytobiorcy w CHF i obrońcy konstytucji to jest ta sama grupa?"

Odpowiem nieco żartobliwie z naciskiem na nieco: bo to widać po wyglądzie, w każdym razie ja ich po zachowaniu i wyglądzie rozpoznaje z dużym prawdopodobieństwem. Wynika to z tego że wielu takich miałem okazje poznać choćby z racji prowadzonej kiedyś specyficznej działalności gospodarczej (długie towarzyskie rozmowy z klientami sklepu). No i do tego wyniki głosowania w dzielnicach typu Kabaty, Miasteczko Wilanów - tu już statystyka :-)

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 09:25
23 października 2018 09:52

"Aha i jeszcze pewne wyjaśnienie, bo mam wrażenie, że jest potrzebne. Ja nie wylewam żalu na PiS. W pierszym wpisie, na który Pan odpowiedział podałem tylko powód, dla którego moim zdaniem nie wygrali tak naprawdę tych wyborów w niedzielę."

To nie miało znaczenia. Ci ludzie nie są w stanie nawet zrozumieć że za takie działanie gdyby się ta pomoc odbyła powinni być "wyborczo" wdzięczni.

Oni uważają się za oświeconych a reszta to ciemnogród. Żadna siła ich nie zmusi żeby być z ciemnogrodu. To jest taki rodzaj ich religii. Również towarzyskiej pośmiac się z ciemnego luda z pozycji tego lepszego.

Jaśniej już nie potrafię tego napisać :-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @Wolfram 23 października 2018 09:30
23 października 2018 09:53

Wszystko jasne. Mechanizm znany. Tylko jak to może funkcjonować w systemie prawnym skoro BTE jest niezgodny nawet z ich prostytucją?

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @bendix 23 października 2018 09:52
23 października 2018 11:11

Dobra to kończymy temat :)

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 11:11
23 października 2018 11:20

W sumie fajnie się rozmawia. Notka już nienowa więc chyba gospodarz się nie pogniewa jeżeli sobie tu wymienimy opinie :-)

zaloguj się by móc komentować

Draniu @bendix 23 października 2018 09:53
23 października 2018 11:27

I znowu dostało sie waskiej grupie społecznej,ale zgadzam sie z Tobą, jest to specyficzna grupa ludzi, gdzie zdecydowana większość ma zaorane mózgi, mozna mowic o nielicznych, ktorzy cos jeszcze kumają z tego wszystkiego. 

Moim zdaniem ,jezeli PiS nie zacznie budowac mozliwosci koalicyjnych ,to kiepsko to wróży na przyszłość. Liczenie tylko na tzw. większość parlamentarną ,i ewentualną większość konstytucyjną w wyborach do Sejmu , moze ich wyprowadzic na manowce. Zawsze partie rządzące , w kolejnych wyborach obrywają , bo taka jest specyfika , latwiej jest byc w opozycji ,bo tylko jest skoncentrowana na krytyce opcji rządzącej.  To tylko siatkarzy stac na drugie z rzedu zwyciestwo w MS, ale to jest sport, to tak tytułem zartu. 

Reasumując, PiS sporo zawalił w tych wyborach, jezeli odpowiednich wniosków nie wyciagna to perspektywa jest kiepska. A jak widzimy ,to slynne oderwanie od koryta ,nijak ma sie do rzeczywistosci ,bo jednak oni dysponuja sporymi zasobami finsowymi oraz wspierani sa przez obcy kapitał. 

Faktycznie to drugiej stronie zalezy na tym ,aby PiS nie był zdolny do utworzenia nowej Konstytucji. Oni doskonale zdaja sobie sprawę,ze w tej nowej Konstytucji ,moze widniec zapis ,ktory calkowicie uniemozliwi wplywy prawne UE w stosunku do Polski. Dlatego tak uczepili sie twj Konstytucji.To tylko oczywiscie moje przypuszczenia, ktore moga byc calkiem mylne, bo PiS inaczej wyglada dzis, niz w 2015r i tak naprawdę trudno ich wyczuć ,o co im chodzi. Dlatego miedzy innymi wyniki wyborow samorzadowych sa takie ,a nie inne.

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 09:19
23 października 2018 11:41

"A potem nagle przychodzi Pan i kilka innych osób i mówi, że ci co wzięli kredyty na mieszkania, żeby móc gdzieś założyć rodzinę to durnie i im się nie należy ani litośc ani edukacja, ani zrozumienie. I to jest dla mnie jakaś schizofrenia myślowa."

Ja niczego takiego nie napisałem. Sam musiałem 10 lat temu kupić mieszkanie na kredyt od zera (400 tyś PLN kredytu) żeby założyć rodzinę. Jakoś dzięki pracy, szczęściu i przemyśleniu sprawy udało mi się pozostać z 80 tyś których już nie opłaca mi się szybko spłacać bo to w miesięcznej racie jest już bardzo mało.

Odpornymi na próbę bezinteresownej edukacji okazała się większość znajomych. Tylko o tym pisałem. I uważam na dzisiaj że nie załużyli na jakąkolwiek pomoc. Bo w większości są to ludzie egoistycznie roszczeniowi.

Ja spłacałem kredyt w dużych ratach ale mi kapitał zjadała inflacja. Oni tego nie byli w stanie pojąć. A ja na tępotę mam uczulenie. Więc dostali po tyłku i bardzo dobrze. Może następnym razem będą przynajmniej słuchać co się do nich mówi.

Kredyty frankowe mają też pozytywny wpływ na nasze społeczeństwo ;-))))

Uniemożliwiają rozpad rodziny ;-)))

Znajomy bankowiec od kredytów hipotecznych opowiadał mi historyjkę:

Małżeństwo kupiło na spółkę mieszkanie w kredycie frankowym. Po jakimś czasie już nie chcieli być małżeństwem a były małżonek nawet się zaręczył.

Niestety pomimo 8 lat spłat kredytu ich mieszkanie zaczęło być o 100 tyś mniej warte niż wysokość zadłużenia.

Czyli żeby się móc wyprowadzić i sprzedać mieszkanie musieli wpłacić do banku owe 100 tyś których nie mieli rzecz jasna.

Więc skończyło się tym że mieszkają nadal razem a niedoszła narzeczona odeszła od niedoszłego męża ;-)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 23 października 2018 09:30
23 października 2018 11:42

widziałem minę prokuratora jak urzędnik skarbowy odmówił mu odliczenia od podatku puszki farby zużytej w celach remontowych w domu, tego się nie zapomina

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 23 października 2018 11:27
23 października 2018 11:46

Masz dużo racji. Co do przyczyny wyniku wyborów samorządowych to bym dyskutował. Moim zdaniem co byś tutaj nie zrobił to sitwy lokalne są tak rozbudowane że wyniki będą ciężko zmienne w krótkich okresach czasu.

PiS nie ma z kim zawierać koalicji bo tacy nie istnieją.

Wszystkie dziwactwa to chwilowe wytwory służb. Taka jest moja opinia i to się potwierdza jak popatrzysz w niedaleką przeszłość.

Tamci mają forsę i władzę lokalną od zawsze. Czyli jak zwalczysz POPSLSLD - ciężko :(((

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @bendix 23 października 2018 09:53
23 października 2018 11:48

BTE to tylko przywilej - fakt, iż nie obowiązuje daje iluzoryczną przewagę, bo bank i tak sobie poradzi. Jest natomiast i obowiązuje szereg przepisów, które dają komornikom przywilej bezkarności - bo fałszywa egzekucja traktowana jest jako błąd, a można ją zaskarżać powództwem przeciwegzekucyjnym czyli działaniem o charakterze cywilistycznym.

Tzn. rozbój w przypadku komornika nie podlega penalizacji. Ponadto przywilejem komornika jest brak konieczności wychodzenia poza to, co ma na katce papieru (tytuł wykonawczy) - tzn. pokażesz mu dowód, że spłaciłeś dług - nie ma znaczenia, bo przepis mówi, że go to nie ma interesować. (Dygresja: sprawdź, kto w PiS skończył prawo).

Ostatno modne i praktykowane jest, iż działanie j/w nazywa się propozycją negocjacyjną - w przypadku, gdy trafią na kogoś, kto ma ostre zęby i się odgryza.

Ponieważ mogłoby powstać przypuszczenie, iż trollujemy temat - to od razu uprzedzę, iż wynik wyborczy PiS także z powyższego powodu jest, jaki jest - bo np. pan Patryk Jaki rzucił kiedyś taki bon mot, że oni mogliby do pani Gronkiewicz Waltz takiego komornika wysłać - więc wie, a ja wiem, że on wie i inni też wiedzą. Do HGW nie wyśle - ale też i nie interesuje go, że kto inny wyśle gdzieś do Koziej Wólki, do babci, co nie płaci czynszu czy czegoś innego.

Grono ujeżdzanych przez komorników jest na tyle liczne, że waży - podobnie, jak grono tych, co dostali w zęby od systemu niezależnie, kto rządził. To są te procenty, co nie chodzą na wybory - albo głosują na cokolwiek. Takich różnych procentów jest tyle, że składają się na dziesiątki procentów, a one dycyduja o wyniku wyborczym. Można oczywiście próbować pokryć to narracją - tzn. uczynić ją lepszą - przypomnę jednak, iż w Polsce połowa zatrudnionych otrzymuje tylko zasiłek socjalny - nie otrzymuje wynagrodzenia - więc po 30 latach takiego stanu, poprzdzonych stanem wojennym - należy się spodziewać, iż ich może być trudno zindoktrynować - można im dać nadzieję i perspektywę. Po kilku latach rządzenia musi to być konkret. Ta perspektywa póki co ogranicza się do tego, że uszczelnimy VAT i zwiększymy transfery socjalne. 

Można oczywiście dobudowywać do tego narracje, że PiS nie może, iż nad złem nie panuje  i kilka innych - ale wtedy u części mniej zindoktrynowanego elektoratu rodzi się pytanie - skoro nic nie może, to po co on nam? Bo nam sie wydaje, że jest taki, jak sądzimy, że jest? A jak nie jest, to co?

Np. u mnie na wsi pewien kandydat na prezydenta miasta zachował się brzydko - i mój znajomy, zwolennik PiS od czasów PC zagłosował na cokolwiek, co nie jest PO czy .N czy SLD. Wynik wyborów: 70% do 17%. Dodam, że sprawa w której zachował się brzydko mogła mu pomóc wysadzić konkurenta z siodła, a przynajmniej zaszkodzić. Mówię o człowieku, który obnosi się z tym, że będzie w komisji d/s VAT - a osoba, wobec której się brzydko zachował zajmowała się walką z wyłudzeniami VAT, kiedy nikt w PiS nawet nie wiedział, co to jest VAT.

Inna kandydatka, w radio zeznała, że jeżeli chodzi o in vitro, to "potrzebującym należy pomagać". Tzn. z konserwatyzmu PiS może za jakiś czas zostać sieczka - a ten konserwatyzm, to ostatnia linia obrony - i pewnie tłumaczenie będzie takie, jak w przypadku PISF, że to nie oni tylko tamci, że takie jest prawo i nie można otwierać nowego frontu z Unią etc.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @bendix 23 października 2018 09:53
23 października 2018 11:51

a kto się w tym kraju Konstytucją/ustawami przejmuje? to są tematy dla gawiedzi, system funkcjonuje wg doktryn środowiskowych, ktore nic nie maja wspólnego z prawem stanowionym i zwyczajowym, najczęstsze pytania u pokrzywdzonych: to oni tak mogą? przecież tak się nie robi?; parafraza cytatu "artykuł jest klarowany i z niego to wynika" - i z kim i o czym rozmawiać "Postanowienie jest zasadne i musi być wykonane ze względu na interes społeczny" - to dot. wyłudzenia egzekucji bez podstaw prawnych przez Dyrektora Izby Celnej - dopiero ok. 15 wszczętych działań [cywilne, karne, administracyjne] zmusiło złodzieja do odstąpienia, a jak to onegdaj Prezes SA w Krakowie oświadczył "skierowałem do egzekucji fikcyjny dług bo chciałem x ukarać", nieraz się zastanawiamy a po co nam to państwo, za jakie grzechy

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 23 października 2018 11:48
23 października 2018 11:56

rzeczywistość jest jeszcze bardziej przerażająca;- ale w ramach równosci wobec prawa wobec nich należy stosować te i takie same mechanizmy tzn. domniemanie,  ze wszyscy są członkami zorganizowanej grupy przestępczej i działają celowo i w porozumieniu, i tak aż do skutku;- dopóki aparat ma papier i na prąd, jak braknie kasy i będzie ciemno po 16.00 w o oknach - to będa zmiany

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 23 października 2018 11:48
23 października 2018 12:05

...

dot.: IC 3071/18/K [Sąd Rejonowy dla Krakowa Krwodrzy, dalej: SRKK]

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw:

- poświadczania nieprawdy w dokumencie: Wezwanie do … z dnia: 28.09.2018r. jakoby Powódka złożyła wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych,

- falsyfikowanie zawartości akt postępowania poprzez przywoływanie fikcyjnego, nieistniejącego dokumentu jako podstawy czynności urzędowej,

- niedozwolone pozyskiwanie od strony postępowania informacji o jej stanie majątkowym w celu niedozwolonego rozpowszechniania danych wrażliwych.

...

Przy SRKK jest afiliowany przemysł wyłudzeń na fikcyjne wierzytelności i żaden sędzia nie odważył się temu sprzeciwić lub podjąć czynności mogące chronić wymiar sprawiedliwosci przed czynami wymierzonymi w jego dobro.

Rola Sądu Okręgowego w udziale i w chronieniu takich procederów to już inny temat, od fałszowania dat na zwrotkach poczynając a na wyrokach sprzecznych z normami konstytucyjnymi i ustawowymi kończąc [i nie jest to obraźliwe w intencjach, po prostu tak jest]."

koniec cytatu - to z dnia dzisiejszego życia w RP

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @bendix 23 października 2018 11:46
23 października 2018 13:31

My tu gadu gadu, a wyniki wyborow samorzadowych spływaja, i co sie okazuje.. PiS ,jest to wielce prawdopodobne bedzie miał bezwzględną wiekszosc w szesciu Sejmikach. I teraz ,ja sie tak zastanawiam, czy my przypadkiem nie uleglismy jakiejś panice,czy my przypadkiem nie uleglismy propagandzie opozycji ,i tej niby retoryce  o koronie samorzadowej dotyczacej prezydentow miast. Sześć sejmików przejąć, a miec jeden ,no to jednak mozna mówić o sukcesie . Czy my przypadkiem ,zbyt wiele nie oczekujemy, a rzeczywistość mamy jaka mamy, PiS rzadzi tylko trzy lata ,i to w warunkach notorycznego ataku,ze wszystkich stron, a ten najsilniejszy pochodzi z UE. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 23 października 2018 13:31
23 października 2018 13:59

Właśnie widzisz mam straszne przelęki że siła gnąca tych ataków jest tak wielka że nastąpi zmęczenie materiału. Oby nie!

Ale obyś ty miał rację.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sudetnik 23 października 2018 01:30
23 października 2018 14:06

Jakże można zapomnieć tę sielankę. I mamy "reaktywację": bardzo podobne treści, atak na KK (bez aresztowań, ale szambo leje się aż miło), wydzieranie majątków prywatnych metodami "prawnymi", mówienie jednego a robienie - rzeczy przeciwnych (imigranci). To jest 'stalinizm 2.0". Powtórki zawsze są łagodniejsze, ale szkody są wielkie.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @bendix 23 października 2018 11:41
23 października 2018 15:15

Miałem na myśli wtedy krdyty frankowe, wyraziłem się nieprecyzyjnie.

I to prawda, w dzisiejszej rzeczywistości wolnych ludzi kredyt lepiej wiąże niż sakrament. To dopiero daje do myslenia jak smutno jest, że nie odwrotnie.

Jeszcze tak na koniec o tych kredytach, to może i Węgry przewalutowały na górce, może i dużo ludzi było niezadowolonych, ale z obcymi walutami chodzi o to dodatkowe ryzyko, czyli kurs. I najważniejsze to się go pozbyć, nawet ze stratą ale na poczet braku dalszego ponoszenia tego ryzyka w przyszłości. Dla dobra porftela, zdrowia psychicznego i relacji z bliskimi. Moim zdaniem jest to bezcenne, tzn. jeśli kogoś stać, nie powinien się zastanawiać.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @bendix 23 października 2018 13:59
23 października 2018 15:19

No właśnie, oby władza tamtych słabła do 0, ale też oby PiS nie zgłupiał (chodzi o kadry, szczególnie te samorządowe). Bo przejąc sejmiki jest fajnie, ale dać się umoczyć w obecnej albo stać częścią nowej sitwy bardzo łatwo. I za parę lat znowu ciężko będzie odróżnić, kto tu jest świnią.

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 15:15
23 października 2018 15:24

Wytłumacz to ludziom którym rata nagle skoczy i to że to nie spowoduje tego że ich zadłużenie będzie równe cenie nieruchomości. Teraz jest już po piwie (po skokowym wzroście CHF)

Oni do tej pory nie mogą zrozumieć dlaczego wartość kapitału kredytu przekracza cenę nieruchomości pomimo że 10 lat płacą.

I dlatego pisałem że ich poziom to dno i wodorosty. 10 lat i nic nie rozumieją dalej. Ale zapewniam Cię że nadal uważają się za elitę.

Przewalutowywać trzeba było jak kredyt przekroczył np o 10% wartość mieszkania. Teraz jak to jest pewnie 140-160% to już nie ma sensu.

Musieli byśmy do tego z budżetu dopłacać. A zmuszenie banksterów do podzielenia się zyskiem raczej nie wchodzi w grę bo oni są zdolni wysadzić państwo w powietrze - choćby nie kupując obligacji SP.

Oni już nie mają innego wyjścia jak do końca płacić te raty we frankach. Chyba jedyne co mogą to zbankrutować.

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 15:15
23 października 2018 15:28

Zresztą powiem Ci że w sumie chyba większość tych frankowiczów do tej pory zapłaciła mniejsze te raty niż ci co brali w PLN. Problemem jest to że wkrótce zapłacą wiecej i to że nie mogą sprzedać tych nieruchomości.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @bendix 23 października 2018 15:28
23 października 2018 16:10

Problem jest też taki, że ryzyko kursowe (jako chyba jedyne) jest nieograniczone, w każdym razie żadnym zapisem w umowie. I to jest moim zdaniem największe zagrożenie i powód, dla którego te kredyty były/są tak toksyczne. Dlatego kraje chroniące swoich obywateli przynajmniej w stopniu podstawowym nie zezwoliły na ich sprzedaż. I dlatego nawet jakbym miał przepłacić nieruchomość o 150%, to bym to zrobił za wszelką cenę, żeby do starości żyć spokojniej.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @re-or 22 października 2018 23:45
23 października 2018 21:05

Coś w tym jest, ale też zdziwiłby się Pan jakie mogą być ścisłe powiązania w tych "zatomizowanych społecznościach" dużych miast.
Poza tym ja pisałem też o mniejszych miejscowościach, bo nie można mówić, że tylko duże miasta się liczą.

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 16:10
24 października 2018 07:14

To prawda. W przypadku załamania się naszej waluty kredyty się same zjedzą. Walutowe poślą ludzi na ulice.

Niech kombinują sami ryzyko czy zabawa.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 24 października 2018 07:14
24 października 2018 07:15

Źle to napisałem,

ryzyko i zabawa czy spokój ale pot i łzy - tak powinno być.

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 23 października 2018 09:19
24 października 2018 10:12

"Ja też mam jedno pytanie. Skąd Pan wie, że kredytobiorcy w CHF i obrońcy konstytucji to jest ta sama grupa? Są jakieś badania statystyczne na ten temat?"

To teraz dowód wprost ze statystyki wyborczej:

13 mandatów na Wilanowie zdobyła KO, PiS 2, KW Pozytywny Wilanów 1, KW Stowarzyszenia Mieszkańców Miasteczka Wilanów 5.

sławetne miasteczko wilanów :-)))))

We wtorek PKW podała, że na Białołęce KO otrzymała 11 mandatów, PiS – 5 mandatów, KW Inicjatywa Mieszkańców Białołęki - 4, a KW Stowarzyszenie Razem dla Białołęki – 5.

no białołeka aż wali wekami ;-))))

To takie dwa przykłady na potwierdzenie CHF = KODORPPONZSLLSD

Bo zapewniam Cię że tam 98 % kredytów to CHF :(

zaloguj się by móc komentować

tomciob @ewa-rembikowska 22 października 2018 10:18
30 października 2018 07:39

Witam.

Miałem odpowiedzieć na Pani świetny komentarz już wcześniej ale jakoś mi się nie złożyło (może nie do końca byłem pewny swojego zdania). Moim zdaniem takiej funkcji jak prezydent Warszawy nie da się pełnić jedynie jako figurant. W wieczór wyborczy zaskoczyła mnie mowa ciała Rafała Trzaskowskiego. Chyba pan Rafał zdał sobie sprawę ze swojego położenia i odpowiedzialności jaka na niego spadła. Po kilku dniach od jego wygranej mowa ciała się nie zmieniła. Wcale nie jest ani zadowolony ani szczęśliwy z powodu swojej wygranej. Może ma po prostu świadomość, że ma zostać słupem i przykrywać swoją osobą działalność owych gangów reprywatyzacyjnych? Czy został postawiony w komfortowej sytuacji życiowej, w której będzie musiał robić dobrą minę do złej gry? Nie sądzę przy tym aby na tak wysokie stanowisko został wybrany człowiek na którego warszawski układ reprywatyzacyjny nie będzie miał wpływu. Tym mniej komfortowa jest rola w której pan Rafał w tej chwili się znalazł. Tak więc uważam, że skro nie da się tak wysokiej i prestiżowej funkcji pełnić jedynie jako słup albo marionetka to będzie pan Rafał musiał, czy tego chce czy też nie, dookreślić swoją mowę ciała do zajmowanego stanowiska. Co wybierze? A to jest jest ciekawe pytanie.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować