-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O różnych rodzajach prawdy

Wyświechtany do niemożliwości dowcip świętej pamięci księdza Tischnera nie przyda nam się dzisiaj na nic, więc niech nikt nawet nie próbuje go cytować. O co innego chodzi. Toyah zwrócił mi wczoraj uwagę, że ordery Polonia Restituta chodzą na allegro po osiem złoty dwadzieścia cztery grosze. Sprawdziłem, tak rzeczywiście jest, tyle, że są to ordery z PRL, bez wstęgi i pudełka. Komandorskie restituty ze wstęgą i pudełkiem latają po 600 stówek. To nie jest oszałamiająco drogo, jeśli wziąć pod uwagę rangę odznaczenia, ale ważne jest to, że ordery są prawdziwe. Dla porównania – Virtuti Militari dostępny jest tylko w podróbkach, a takiego orderu podwiązki nie ma na allegro wcale. Jeśli ktoś spodziewa się, że ja teraz powiem coś złego na Piekarczyka, ten jest w błędzie. Piekarczyk jest jedynie biednym idiotą, który odgrywa tu jakąś niezrozumiałą dla samego siebie śpiewogrę. Dramat polega na tym, że autentyczne odznaczenia państwowe – Polonia Restituta – chadzają w roku odzyskania niepodległości po 8,24. I nikt nie widzi w tym nic zaskakującego, podobnie jak nikt nie widział nic zaskakującego w obdarowaniu tym odznaczeniem człowieka takiego jak Piekarczyk. Proszę Państwa, to bardzo źle o nas świadczy. O nas wszystkich, albowiem ten order, nosi nazwę taką jak wiemy, a my jesteśmy do tej jakości - bo to jest jakość, prawda – mocno przywiązani. Jeśli więc organy państwa traktują tę restitutę jak widać, to moim zdaniem coś jest nie tak. Das ist ein problem jak mawiała moja pani od niemieckiego, którego się nigdy nie nauczyłem.

Mam wrażenie, że potrafię zdiagnozować to zjawisko, a także opisać je szerzej, niezbyt może oryginalnie, ale szerzej. Do tego wyławiając z bieżącej rzeczywistości najbardziej jaskrawe jego objawy. To jest niemożność zmierzenia się z realiami, która powoduje wielką chęć budowania rzeczywistości alternatywnej, rekonstruowanej z jakichś przypadkowych znalezisk, która ma rzekomo ułatwić osiąganie sukcesu. Opowiem teraz jeszcze raz o tym, co już tu, na naszym blogu było omawiane. Jeśli ktoś jest gruby, nosi okulary, ma predylekcję do zakładania dżinsów, pedalskich sweterków i do tego czerwonych butów, a jest jeszcze przy tym z wykształcenia historykiem i kustoszem, musi – podkreślam – musi, po pracy przebierać się w kontusz i udawać jakiś zlew Lechistanu. Nie może być inaczej. Swoją misję pan ten postrzega zaś w sposób następujący – należy zapamiętać taką ilość technicznych szczegółów dotyczących interesujących go zagadnień z przeszłości, żeby spoza nich nie wyjrzał nawet cień prawdy, żeby cała narracja sprowadzona została do wymiany średnic luf armatnich i ciężaru kul do nich pasujących. Postawa ta ma ciężkie bardzo konsekwencje. Przyciąga bowiem młodzieńców, którzy nie rozumiejąc nic z tego co ich otacza, zaczynają swoją przygodę w życiu dorosłym od rekonstruowania przeszłości w taki sposób, w jaki przewidzieli to dla nich autorzy podręczników akademickich. Ujmując rzecz w skrócie powiedzieć można tak – skoro nie umiemy zorganizować budżetu na film historyczny, to sami się za film historyczny przebierzmy, może to kogoś zainteresuje. Mamy więc niejako podwójne niezrozumienie. Przemożna chęć wizualizacji własnej przeszłości, bez jakiegokolwiek jej zrozumienia, wpływa na całkowite niezrozumienie realiów, w których przyszło tym ludziom żyć. Kiedy oni myślą bowiem o tych filmach, które chcieliby obejrzeć, a które miałby rzekomo rzucić na kolana publiczność, w ich głowach nie pojawia się hasło „dystrybucja”, tam się pojawia co innego, aplauz widowni mianowicie. I nic innego tych ludzi nie interesuje.

Pragnienia te nie pozostają bez odzewu. Jak wiemy internet to jest narzędzie o straszliwej mocy, które ma to do siebie, że korzystając z niego łatwo wziąć za prawdę to co jest tylko popularną opinią. Błąd ten nie dotyczy bynajmniej nas maluczkich, bo pokusy, na jakie narażeni są zwyczajni ludzie to jest ich osobisty problem. Błąd ten dotyczy instytucji państwowych. Na przykład telewizji, której prezes – Jacek Kurski – uwierzył, jak mniemam, słuchając głosu licznych, sfrustrowanych rekonstruktorów historii, ufających, że pokazanie filmu o zdobyciu Moskwy, wyda Moskwę w ich ręce rzeczywiście, iż tylko film historyczny może przywrócić Polakom godność. To jest oszustwo i pułapka, w dodatku nie zastawiona przez Kurskiego, ale na Kurskiego. On tego nie zrozumie nigdy, ale nie jest to w końcu nasza sprawa.

Dziś z samego rana przeczytałem bowiem, że Korona królów to jednak sukces i Polacy ten serial uwielbiają. Cóż to w końcu jest za sztuka opłacić klakierów? Cóż to jest za sztuka przyjąć za prawdę jedną, masową opinię podpartą autorytetami znawców kul armatnich, a odrzucić inne opinie, które takiego poparcia nie posiadają. Nic. To jest praktyka, w której obaj Kurscy mogliby iść w zawody. Jeśli nie widzicie w tym nic groźnego, powróćcie do lektury Historii Polski Stanisława Mackiewicza. Dowiecie się z niej, że kiedy sytuacja międzynarodowa była już klarowna i wszyscy politycy na świecie z łotewskimi i estońskimi włącznie wiedzieli, że jest już po Polsce, politycy w Warszawie rozpoczęli realizację planów mocarstwowych. Dziś jest nawet gorzej niż wtedy. Nie da się tego jednak nikomu wytłumaczyć, bo najważniejszy jest sukces medialny. A jeśli go nie ma, to co? To robimy sukces z braku sukcesu i wynajmujemy oszustów, żeby go uwiarygodnili. A kto za to zapłaci? Oj, tam, oj tam….

Cieszmy się, że póki co chodzi tylko o pieniądze i głupią telewizję, a nie o życie naszych dzieci, bo Kurski by się nie zawahał także i w tym przypadku. I marną pociechą jest świadomość, że ja także bym się nie zawahał jeśli idzie o Kurskiego, a wielu wraz ze mną. O czym Kurski, na wszelki wypadek, powinien wiedzieć już dziś, a to z tego względu, że różnie mogą potoczyć się losy. Nigdzie nie jest powiedziane, że po śmierci Jarosława Kaczyńskiego nie dostanie on w nowym rozdaniu jakiejś bardziej odpowiedzialnej funkcji. Tak więc uważam, że trzeba mu ten komunikat wbić do głowy już teraz. Kurski, nie wódź nas na pokuszenie, bo łatwo mu ulegamy, jesteśmy tu w większości gwałtownikami i mamy za sobą jakąś przeszłość. Nie próbuj też wodzić ludu na barykady, bo będzie naprawdę źle….Opinie z internetu niewiele wtedy pomogą.

Finałem tych sekwencji – niemożności zrozumienia przeszłości, błędów w ocenie rzeczywistości, mylenia faktów z opiniami i przywiązywania się do tych ostatnich – jest Piekarczyk i jego order. On podobno napisał list do prezydenta, w którym wyłuszczył, dlaczego oddaje tylko odznaczenie, a nie wieczne pióro, które było do niego dołączone. Napisał, że to pióro także wziął z rąk niegodnych, ale napisał nim ten list i ono przez to nabrało wartości. Nie wiem czy Piekarczyk, Sakiewicz i reszta bandy pamiętają, jak prezydent chwycił w swoje niegodne ręce upadającą hostię? Pamiętają? Jeśli pamiętają, to może niech zabiorą głos także w tej sprawie. Do wszystkich bowiem wymienionych tu przeze mnie złudzeń dołączyć należy jeszcze jedno – złudzenie dotyczące wagi gestów. W zasadzie trzeba by było napisać wybryków, bo to o czym tu mówimy, od początku aż do Kurskiego, to jest zestaw wybryków, z którymi my, ludzie poważni musimy się mierzyć codziennie. Nie mamy przy tym żadnej szansy na to, że nasz głos, nawet jeśli będzie usłyszany, zostanie wzięty pod uwagę. Nie zostanie, bo pokusa łatwego, oszukanego, wymyślonego, fikcyjnego, wziętego ze śmietnika i na dodatek jeszcze śmierdzącego sukcesu, jest zbyt wielka.

Polonia restituta po 8,24, oddam order, ale pióra szkoda, psioczą na serial, wynajmijmy klakę, a potem jeszcze człowieka, który powie, że w internecie szerzy się hejt i trzeba z tym koniecznie walczyć. Najgorszy zaś jest ten cały coryllus, bo w swojej książce pomylił datę śmierci papieża Juliusza II o jeden rok – napisał 1514 zamiast 1513. - To był taki papież Juliusz – Łepkowska na to. - myślałam, że Juliusz to tylko Słowacki. - Cicho Ilona – zajmij się lepiej opisywaniem przygód Kazimierza Wielkiego w Budapeszcie.

 

Na koniec zmienię nieco tonację. Wyobraźcie sobie, że ten emerytowany policjant co na portalu randkowym udawał pilota samolotów pasażerskich przestał przyprowadzać do szkoły swoje dzieci, o których mówił, że są dziećmi jego brata bliźniaka. No i w ogóle zniknął z horyzontu. Zobaczcie, jak krótkie i sztywne są te połączenia. Czy to nie jest niezwykłe? A skoro tak, to może i to zadziała – wczoraj przez cały dzień nie było prądu. To się zdarza tu nagminnie. Mieszkamy 30 km od Warszawy, zaraz zaczną budować obok międzynarodowe lotnisko, a wieś Szczęsne, Radonie, Adamowizna i Opypy mają regularne przerwy w dostawie energii elektrycznej. Dla mnie to jest problem, bo ja miałem wczoraj wysyłkę, która nie doszła do skutku. Nie będę przepraszał, bo to nie jest moja wina. Poszedłem na skargę do wiceburmistrza Galińskiego, bo to czasem skutkuje, ale tym razem nie poskutkowało. Prąd włączyli wieczorem. Za wszystko odpowiedzialny jest ten pan, przepuszczony jak widać przez foto szop. Wszelkie uwagi dotyczące opóźnień w dostawie proszę od dziś kierować do niego https://pgedystrybucja.pl/Spolka/O-Spolce/Wladze

 

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć.tagi: kłamstwo  prawda  fikcja  serial historyczny kurskiego 

gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 09:06
37     2294    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Jacek-Jarecki @gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 09:12

Super!

"Jeśli ktoś spodziewa się, że ja teraz powiem coś złego na Piekarczyka, ten jest w błędzie. Piekarczyk jest jedynie biednym idiotą, który odgrywa tu jakąś niezrozumiałą dla samego siebie śpiewogrę. "

Naprawdę, dla takich "kawałków" zawsze warto Ciebie czytać. Idę czytac dalej, ale musiałem, bo...

zaloguj się by móc komentować

tadman @Jacek-Jarecki 13 stycznia 2018 09:12
13 stycznia 2018 09:28

No oczywiście, bo to jest prawda.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 09:32

Prawda to pojęcie subiektywne, podobnie jak obiektywizm.

Nawiasem pisząc, list pana Piekarczyka nadaje się do zaśpiewania w stylu piesni dziadowskiej. A nawet znakomicie!

Cytat bonusowy z Gapola:

"Jak poinformował nas Piekarczyk, list został podpisany piórem wiecznym otrzymanym od byłego Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza."

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 09:41

Z tą "Korona Królów" oni faktycznie idą na ostro. Po kilku miesiącach przerw kupiłem sobie tygodnik "Sieci" i tam się pojawiła nowa  śmieszna rubryka, coś w rodzaju moich krótkich kawałków dla "Polski Niepodległej", pod tytułem "Nieoficjalny przegląd tygodnia". I oni tam szydzą z wszystkiego - z Róży Thun, Jacka Kurskiego, TVP, Sylwestra w Zakopanem, Marka Suskiego, Petru - z wyjątkiem właśnie tego serialu. Tu akurat szydzą z nas. Popatrz:

"Całkiem zgrabne dzieło o Polsce Piastów, naprawdę nie ma wstydu, mło się ogląda, wręcz łatwo się uzależnić. Ale w mediach, nie tylko lewackich, fala tzw. hejtu od dawna niewidziana. Każdy zrobiłby lepiej, każdy jest ekspertem od pełnego średniowiecza. To jednak prawda, że Prus w 'Lalce' opisał także nas".

Swoją drogą, z tą Thun, oni poprawili swój własny rekord. Ten śmieszek wspomina o niej kilka razy, za każdym razem podając pełną wersję nazwiska, z tymi wszystkimi tytułami, a jednocześnie pisze tak: "Róża Maria Barbara Grafin von Thun und Hohenstein najczęściej występuje pod skróconym nazwiskiem. Ale będzie się musiała przyzwyczaić do pełnej wersji, bo dziś jest w dobrym prawicowym tonie wyrzucić pełną wersję bez żadnej przerwy czy zająknięcia. Najlepszy jest w tym pewien prezenter TVP, ale konkurencja depcze mu po piętach".

Nie zdziwiłbym się, gdyby ten ktoś - podpisany "Sygnalista" - opylił swój krzyż na Allegro (ten z pudełkiem) i kupił za to całą baterię wódki.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Jacek-Jarecki 13 stycznia 2018 09:32
13 stycznia 2018 09:51

Najmocniej przepraszam, my, internetowi kłamcy, nie możemy nawet ust otworzyć, żeby czegoś nie przeinaczyć....

zaloguj się by móc komentowaćparasolnikov @gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 09:56

Niech mnie dunder świśnie :

Dziękuje Panu, że w przeciwieństwie do Twojego gościa od prądu nie mam takiego punktu w CV:

"MBA University of Illinois przy Politechnice Lubelskiej."

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @krzysztof-osiejuk 13 stycznia 2018 09:41
13 stycznia 2018 09:56

Kończą jednocześnie emisję Kiepskich...w innej telewizji. 

Inna śpiewogra nam zagra i chyba się kilku połapało jak się wpisać w nowy 'trynd'.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @parasolnikov 13 stycznia 2018 09:56
13 stycznia 2018 09:57

Przy ...lubelskiej ?:)) ho ho..

.

 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @gabriel-maciejewski 13 stycznia 2018 09:55
13 stycznia 2018 10:07

Humorysta z Ciebie! 

Dobre jest to, że od teraz będę się wklejał jeno tu i u siebie, na zakurzonym blogu. Wkurzyłem się na idiotę z salonu zmieniającego tytuły notek. Byłem mało drazliwy, odkąd całkowicie stracilem na znaczeniu, ale to już było przegięcie!

Pozdro

 

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 10:57

Niestety, cały czas pokutuje to, że IIIRP jest państwem wymyślonym dla nas przez "kogoś" komu nie zależy na naszym dobru, a jesteśmy tylko pretekstem i "zasobem". Z tego powodu ludzie zatrudnieni na państwowych etatach nie robią nic, a mają płacone za markowanie działania i tworzenie iluzji.

Ten fragment to perła(przepraszam, że tak obszernie cytuje, ale warto):
" Jeśli ktoś jest gruby, nosi okulary, ma predylekcję do zakładania dżinsów, pedalskich sweterków i do tego czerwonych butów, a jest jeszcze przy tym z wykształcenia historykiem i kustoszem, musi – podkreślam – musi, po pracy przebierać się w kontusz i udawać jakiś zlew Lechistanu. Nie może być inaczej. Swoją misję pan ten postrzega zaś w sposób następujący – należy zapamiętać taką ilość technicznych szczegółów dotyczących interesujących go zagadnień z przeszłości, żeby spoza nich nie wyjrzał nawet cień prawdy, żeby cała narracja sprowadzona została do wymiany średnic luf armatnich i ciężaru kul do nich pasujących. Postawa ta ma ciężkie bardzo konsekwencje. Przyciąga bowiem młodzieńców, którzy nie rozumiejąc nic z tego co ich otacza, zaczynają swoją przygodę w życiu dorosłym od rekonstruowania przeszłości w taki sposób, w jaki przewidzieli to dla nich autorzy podręczników akademickich. Ujmując rzecz w skrócie powiedzieć można tak – skoro nie umiemy zorganizować budżetu na film historyczny, to sami się za film historyczny przebierzmy, może to kogoś zainteresuje. Mamy więc niejako podwójne niezrozumienie. Przemożna chęć wizualizacji własnej przeszłości, bez jakiegokolwiek jej zrozumienia, wpływa na całkowite niezrozumienie realiów, w których przyszło tym ludziom żyć. Kiedy oni myślą bowiem o tych filmach, które chcieliby obejrzeć, a które miałby rzekomo rzucić na kolana publiczność, w ich głowach nie pojawia się hasło „dystrybucja”, tam się pojawia co innego, aplauz widowni mianowicie. I nic innego tych ludzi nie interesuje."

To jest właściwie matryca która odpowiada działaniom ludzi zatrudnionych na uczelniach wyższych, nie tylko tych humanistycznych, ale też(a może nawet bardziej) technicznych. Wystarczy zmienić niektóre frazy i wychodzi opis zjawiska. W sumie to nie tylko na uczelniach, ale przede wszystkim.

Cały tekst pięknie spina "MBA University of Illinois" , a za tym chroniczny brak prądu.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Jacek-Jarecki 13 stycznia 2018 09:32
13 stycznia 2018 11:28

> Prawda to pojęcie subiektywne

E tam.

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @Jacek-Jarecki 13 stycznia 2018 09:32
13 stycznia 2018 11:32

Ale czy atrament był w piórze oryginalny? Pewnie już dokupiony za swoje.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Kuldahrus 13 stycznia 2018 10:57
13 stycznia 2018 12:17

Kiedy czytałem początek charakterystyki to myślałem, że to opis kandydata wystawianego po raz drugi do Pokojowego Nobla, tylko tamten nosi czerwone dżinsy, a ten buty. :(

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 13:25

Piramidalne kłamstwo. Gazownia cytuje jakiegoś mitycznego Marcina, który ponoć sądzi iż przeciwnicy tego w czerwonych porciętach powinni się określić w następujący sposób:

Nie chcę, aby moje życie oraz moich bliskich było ratowane przez sprzęt zakupiony dzięki WOŚP.

zaloguj się by móc komentować

eska @gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 15:39

"zaraz zaczną budować obok międzynarodowe lotnisko, a wieś Szczęsne, Radonie, Adamowizna i Opypy mają regularne przerwy w dostawie energii elektrycznej."

 

Nie zaczną, spokojnie. To tylko ściema dla frajerów. Nie ma tego w żadnych formalnych planach rozwoju kraju, nic poza jakąś tam uchwałą już nieistniejącego rządu. Takie lotnisko wymaga uzgodnienia w ramach wspólnej strategii UE dot. rozwoju komunikacji. Tego lotniska w tej strategii nie ma i nie będzie.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @eska 13 stycznia 2018 15:39
13 stycznia 2018 15:50

Co Ty piszesz ??!!! az taka ściema ???

.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 13 stycznia 2018 15:49
13 stycznia 2018 17:52

Brak prądu w Szczęsnem to strategia i doktryna IIIRP. A wszystko przybite okrągłą pieczęcią z MBA Illinois w lubelskiem.

zaloguj się by móc komentować

eska @Maryla-Sztajer 13 stycznia 2018 15:50
13 stycznia 2018 18:04

Tu masz wszystko po kolei, w tym linki do pozotałych notek i dalsze linki. Tłukę o tym od dwu lat.

https://www.salon24.pl/u/eska/830293,smutne-rozwazania-w-klubie-ronina

zaloguj się by móc komentować

glicek @tadman 13 stycznia 2018 13:25
13 stycznia 2018 18:10

Gazownia cytuje jakiegoś mitycznego Marcina, który ponoć sądzi iż przeciwnicy tego w czerwonych porciętach powinni się określić w następujący sposób:

Nie chcę, aby moje życie oraz moich bliskich było ratowane przez sprzęt zakupiony dzięki WOŚP.

-----------------------------

Tamta strona powtarza to samo co roku od kilku lat. Nawet takie oświadczenia inblanco załaczają na fejsie. Nie mogą wymyślić czegoś nowego? Skoro nie dociera do nich, że ludzie płacą składki na NFZ, cała służba zdrowia jest utrzymywana z naszych podatków itp.

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof-Janyst @gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 18:12

Jak w podstawówce:

sukces = brak sukcesu + przegadana legenda

zaloguj się by móc komentować


Kuldahrus @tadman 13 stycznia 2018 13:25
13 stycznia 2018 18:26

To i tak postęp, że jest 'Marcin', a nie 'Janusz'. Troche się jednak wysilili.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 13 stycznia 2018 18:04
13 stycznia 2018 19:09

Jednak dokądś muszą przenieść port lotniczy z centrum miasta.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx 13 stycznia 2018 17:52
13 stycznia 2018 19:26

myślę, że to może być smart grid (inteligentna sieć energetyczna skomunikowana ze wszystkimi uczestnikami rynku energii, dzięki czemu obniża koszty i zwiększa efektywność)….parę dni temu Lutek wylądował, w prawdzie jeszcze nie na CPL Solidarność, ale w radzie dyrektorów EDSO, czyli europejskim molochu operatorów dystrybucyjnych, zajmującej się właśnie smart gridami, i widać, że od razu podniósł efektywność przepływu prądu

swoją drogą jego cv bez dat jest bardzo ciekawe

zaloguj się by móc komentować

eska @Grzeralts 13 stycznia 2018 19:09
13 stycznia 2018 20:20

Ano muszą. Ale co innego przenieść, a co innego zbudować nowy wielki hub komunikacyjny.
W każdym razie temat powinien być wpisamy w KPZK i uzgadniany z KE/UE na poziomie strategii komunikacyjnej UE,
a na dziś mamy obowiązujące to:

"Do  2020  roku  zostanie  rozbudowana  sieć  istniejących  portów  lotniczych,  a  w  2030  roku 
Warszawa  wraz  z obszarem  funkcjonalnym  będzie  obsługiwana  także  przez  międzynarodowy 
port lotniczy w Modlinie" - KONCEPCJA PRZESTRZENNEGO ZAGOSPODAROWANIA KRAJU 2030, str. 100
I nic nowego się nie szykuje w temacie KPZK, w każdym razie nic o tym nie wiadomo.

https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/polityka-rozwoju-kraju/zarzadzanie-rozwojem-kraju/koncepcja-przestrzennego-zagospodarowania-kraju/
 

I rymcymcym, i tralala, idziemy przez życie w podskookach :))

https://youtu.be/7ySPsLrInuI

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @ainolatak 13 stycznia 2018 19:26
13 stycznia 2018 20:29

Patrząc od strony panna Lutka to może wszystko gra i buczy. Od niego prąd idzie a że gdzieś po drodze zanika to już problem pośredników, sprzętu itp. Pan Lutek ma czyste ręce po łokcie.

zaloguj się by móc komentować

heniutka @gabriel-maciejewski
13 stycznia 2018 20:29

A więc mówi pan, że były "Dyrektor Biura Operacyjno-Technicznego w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania Sp. z o.o" zarządza u was energią elektryczną. Pewnie nie spodobała mu się pańska krytyka nowego hasła "Stolec Twój wywóz mój", bo w sumie o cóż innego by się na pana boczył?

zaloguj się by móc komentować

heniutka @onyx 13 stycznia 2018 20:29
13 stycznia 2018 21:58

Pan Lutek nadzoruje firmę Skakanka https://mojepanstwo.pl/skakanka nie ma czasu na jakieś prądy. Programy edukacyjne na bateriach słonecznych odpalą.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx 13 stycznia 2018 20:29
13 stycznia 2018 22:14

tak jak Heniutka mówi, po drodze prąd skacze, za co z pewnością pan Lutek nie odpowiada 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 13 stycznia 2018 20:20
13 stycznia 2018 22:21

Weź pod uwagę, że to ma być przede wszystkim port cargo. A w ustawie stoi jak byk: "Otwarta pozostaje kwestia wskazania lokalizacji i ewentualnej realizacji lotniska centralnego dla przewozów międzykontynentalnych dla kraju."

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @onyx 13 stycznia 2018 20:29
13 stycznia 2018 22:23

W tym regionie, jak w wielu innych pozamiejskich trzeba być zaopatrzonym w pewne i tanie alternatywne sposoby zasilania i ogrzewania. To nie są rzeczy ani skomplikowane, ani drogie. Na pewność zasilania przy takim udziale linii napowietrznych liczyć nie można. 

zaloguj się by móc komentować

eska @Grzeralts 13 stycznia 2018 22:21
13 stycznia 2018 23:18

W jakiej ustawie? Bo już się pogubiłam.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2018 12:40

Tfu, w uchwale. KPZK.

zaloguj się by móc komentować

eska @Grzeralts 14 stycznia 2018 12:40
14 stycznia 2018 15:54

No i dalej pozostaje otwarta, bo nawet lokalizacja jeszcze nie jest przesądzona do końca. Poza tym "otwarta" oznacza konieczność uzgodnienia z ESPON, KE i diabli wiedzą, z kim jeszcze, bo musi pasowac do strategii całej UE.

Czyli tak naparawdę nic jeszcze nie ma poza uchwałą kierunkową rządu. Do tego w tej uchwale o hubie pod Łodzią jest cały nowy system PKP, bardzo zresztą dobrze opracowany, tyle, że znowu - kompletnie niekompatybilny z KPZK.
A sejmiki wojewódzkie, przygotowując swoje plany i programy RPO (finansowanie), MUSZĄ dopasować się do KPZK, bo takie jest prawo. Nowe negocjacje co do finansowania z UE właśnie startują.
Ja bym chciała się dowiedzieć, co jest aktualnym prawem, a co SF dla publisi na daleką przyszłość. Tylko tyle...:)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 14 stycznia 2018 15:54
14 stycznia 2018 17:46

Infrastruktura pod takie przedsięwzięcie istnieje tylko w dwóch miejscach: pod Strykowem i pod Piotrkowem Trybunalskim. Taki wielki port cargo byłby konkurencją przede wszystkim dla Flughafen Berlin-Brandenburg, którego budowa "jakoś nie idzie". Pażywiom, uwidim.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować