-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O przewagach zakonnic nad kurwami z Soho

Jak widzimy już z samego rana wczorajsze moje zabiegi, by cokolwiek z tego co się tu dzieje dotarło do niektórych głów, zakończyły się fiaskiem. No nic, poczekam jeszcze. Miałem kiedyś takiego szefa, Turka z Niemiec, i on mawiał, wskazując palcem na jakiegoś nierozgarniętego kolegę – Gabriel, damy mu szansę. Od niego właśnie nauczyłem się, że człowiekowi zawsze trzeba dać szansę, a może nawet dwie.

 

Jak się przegląda tą głupią wikipedię zawsze można trafić na coś ciekawego. Trzeba tylko uważać i nie łazić zawsze za kolegami, którzy idąc rozpić flaszkę w krzakach mówią nam, żebyśmy ich nie śledzili. Wszyscy wiemy, że takie zachowanie jest skrajnie głupie i nie przysparza śledzącemu sympatii. Stawia go w sytuacji idiotycznej i w końcu dochodzi do tego, że nie można już dać takiemu szansy. No więc ja, mając zawsze sporo starszych i bardziej doświadczonych kolegów nigdy nie narzucałem im swojego towarzystwa. Nawyk ten wyniosłem z domu, gdzie byłem najmłodszy. To dobre przyzwyczajenie i warto czasem z niego skorzystać. Zanim wrócę do wikipedii, opowiem o moich przygodach z pielęgniarkami. Dwa razy wylądowałem na oddziale szpitalnym jako młody bardzo człowiek i tam poznałem różne siostry, a także uczennice z liceum medycznego. Były to fantastyczne osoby i miło się z nimi spędzało czas. Nie żebym jakoś specjalnie łaził do tego kantorka gdzie siedziały, ale one same przychodziły pogadać, bo jak na sali pełnej chorych na raka dziadków, kładą siedemnastolatka, to jednak jest wydarzenie. Wielu kolegów umawiało się z dziewczynami z liceum medycznego, które już dziś nie istnieje. Nie wiem dlaczego, pewnie w związku z ruiną wszystkiego, nie ma już tych liceów, a żeby zostać pielęgniarką trzeba skończyć studia. Na wszystkich jednak największe wrażenie robiła dziewczyna naszego starszego kolegi Staszka, który w tamtych czasach, z takimi szczylami jak ja nawet nie chciał gadać. Była chyba mojego wzrostu, albo wyższa i wszyscy wołali na nią Manuelita. Gdyby w tamtym czasie w kinach pokazywali film Pocahontas miałaby ksywę Pocahontas, bo tak właśnie wyglądała. Generalnie chcę powiedzieć, że pielęgniarki kojarzą mi się dobrze, w przeciwieństwie do lekarzy. A wszystko przez to nie istniejące już liceum medyczne w Biłgoraju.

Pisząc książkę o Żydach wróciłem myślą do tamtych czasów, albowiem trafiłem na znane wszystkim nazwisko Nightingale, Florence Nightingale. Kiedy pracowałem jeszcze w redakcjach pism kobiecych, postać Florence była na łamach tych pism prezentowana wielokrotnie, związane było to z istniejącą do dziś tendencją, by pokazywać czytelniczkom kobiety, które dokonały w życiu czegoś wielkiego i ważnego. Czego dokonała Florence wszyscy wiemy, stworzyła nowoczesne pielęgniarstwo, uczyniła z tego zajęcia zawód i misję, a dzięki temu uratowała życie tysiącom żołnierzy, którzy umierali w szpitalach polowych, w warunkach absolutnie straszliwych. Florence rozpoczęła swoją działalność w czasie Wojny Krymskiej. Pochodziła z rodziny arystokratycznej i, jak piszą w tej głupiej wikipedii, jej życiowy wybór zdziwił otoczenie, a nawet ktoś tam protestował przeciwko takiemu upokorzeniu, jakim w mniemaniu starych ciotek była opieka nad rannymi. Dlaczego, spytacie, dopiero w czasie wojny na Krymie, w ministerstwie wojny ktoś doszedł do wniosku, że potrzebna jest rannym opieka pielęgniarska? Mam na to swoją teorię. Jak nas poucza wiki, przed Florence, rannymi brytyjskimi żołnierzami opiekowały się wyłapywane w Soho dziwki, które do tej pracy zmuszano, albowiem była najpodlejsza, wręcz wstrętna. W czasie wcześniejszych wojen, które jak walce przewalały się przez kontynent sprawa opieki nad rannymi nie była może aż tak ważna, poza tym szpitale wojskowe na kontynencie pozostawały pod opieką sióstr zakonnych. To one poświęcały swoje życie, by ulżyć cierpieniu rannych. Tak było we Francji, w Polsce, także w Niemczech. Brytyjczycy zawsze walczyli poza swoim krajem i zawsze ktoś się nimi zajmował. Wyłapane w Soho prostytutki jeździły z żołnierzami na ekspedycje karne, gdzieś hen, daleko, gdzie nikt nie mógł widzieć w jakich warunkach przebywają ranni żołnierze królewscy. Co innego było w roku 1854 na Krymie. Wojna miała charakter interwencji, korpus brytyjski był mniejszy niż francuski. Żołnierzami republiki, mimo że byli bezbożnikami opiekowały się zakonnice. Wobec wizji, że w jednych szpitalach będą siostry w habitach, w drugich dziwki z cyckami na wierzchu, ktoś w ministerstwie wojny zaplanował udział kobiet innego rodzaju w tym przedsięwzięciu. Kobiet, które pochodzić miały z normalnych domów, a do tego jeszcze pracując w szpitalach podniosą ogólną kulturę rannych i może rzeczywiście, w tym upiornym świecie bez antybiotyków, ze słabo rozpoznanymi zasadami higieny pomogą jakoś tym rannym biedakom.

To jednak nie wszystko. W głupiej wikipedii napisali bowiem, że Florence była nie tylko pielęgniarką, była też statystykiem. Kurczę! To jest wręcz niemożliwe! Kobieta w świecie zdominowanym przez mężczyzn, w roku 1854 była statystykiem? To niemożliwe. Oczywiście, że niemożliwe. Bo statystyka w połowie XIX wieku nie była tym czym stała się już na początku XX wieku. Statystyka jak poucza nas wiki, to w języku niemieckim badanie osób i spraw publicznych. W łacinie zaś wyraz statisticus oznacza rzecz związaną z polityką. Co w takim razie Florence robiła w praktyce? Zbierała informacje dotyczące kraju, w którym przebywała, tym samym trudniły się podległe jej pielęgniarki. Trzeba teraz sprawdzić w jakich miejscach znajdowały się, prócz stolicy, oddziały szpitalne gdzie zatrudniano świeckie siostry i sprawa będzie jasna. Brytyjczycy, znani na całym świecie z humanitarnego podejścia do cierpienia, zorganizowali pierwszą profesjonalną służbę pielęgniarską, która wyeliminowała ze szpitali wojskowych patologię. Na jej miejsce zaś wprowadziła szpiegostwo zwane dla niepoznaki statystyką, którym trudniły się zaangażowane w misję pielęgniarki. Co z rannymi spytacie? Nic. Umierali jak dawniej.

Oczywiście, uważny czytelnik wikipedii, zorientował się pewnie już dawno, że Florence i jej misja, są do dziś rozdmuchiwane po to tylko, żeby jeszcze raz pokazać, że Wielka Brytania przoduje we wszystkim. Przecież sama Florence uczyła się pielęgniarstwa w Niemczech w domu diakonijnym w Keiserwerth. Skąd więc to całe zamieszanie? Ono ma charakter statystyczny. To znaczy Sidneyowi Herbertowi, który wciągnął Florence do zawodu nie była potrzebna opieka nad rannymi, bo i po co. Z londyńskich workhousów można było zawsze wyciągnąć stosowną liczbę nędzarzy, których po przebraniu w mundury i obiciu kijami wysyłano na front by tam ginęli. Herbertowi potrzebna była hierarchiczna struktura dokonująca selekcji informacji, a także gromadząca je w systemach tabelarycznych. Takiego zadania mogły podjąć się tylko dobrze wychowane i dobrze ułożone dziewczyny z bogatszych rodzin. I to właśnie robiły. Dlaczego w brytyjskiej armii zakonnice nie opiekowały się rannymi? To już musicie zgłębić sami, może uważna lektura linków z wikipedii Wam pomoże.

 

Michał przygotował nowe nagranie, reklamę filmu Grzegorza Brauna o Lutrze

https://www.youtube.com/watch?v=69RcKACAUZI

Na koniec umieszczam tu nagranie promujące książkę Hani, nominowaną do Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PBIz5asguCA

 

Zaczynamy sprzedaż nowego, specjalnego numeru Szkoły nawigatorów, poświęconego protestantyzmowi. Numer w całości złożył i przygotował do druku nasz kolega Rotmeister. Wykonał wielką pracę. Cześć mu i chwała. Dziś w sklepie znajdzie się także książka eski o architekturze drewnianej.

Michał zaś zmontował moją pierwszą pogadankę nagraną w jego sklepie. Niebawem będzie kolejna. A potem następne. Na ile czas pozwoli oczywiście.

Oto link https://www.youtube.com/watch?v=8xpy8i8nV6U

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć. Budowa jachtów po 35, Berecci, Irlandzki majdan i Kroniki klasztoru w Zasławiu po 10. Sanctum regnum po 30 zł. Na tej samej stronie dostępny już jest nowy komiks Tomka Bereźnickiego zatytułowany „Kościuszko. Cena wolności”. W sprzedaży jest już także książka „Czerwiec polski” zwana tu książką o pluskwach

Michał zmontował kolejne nagranie, które niniejszym prezentuję

https://www.youtube.com/watch?v=5cXv6kzVA9A

I jeszcze informacja o najnowszej promocji

Mam dwie wiadomości – dobrą i złą. Pierwsza to taka, właśnie na podwórko wjechał nakład Wspomnień Edwarda Woyniłłowicza, w miękkich oprawach ze skrzydełkami. Każdy tom dostępny jest już teraz w cenie 35 zł za egzemplarz. Zła wiadomość jest taka, że muszę rozpocząć wyprzedaż Wspomnień Hipolita Korwin Milewskiego, w twardej oprawie, a co za tym idzie muszę też obniżyć cenę tych wspomnień do 35 zł za tom. Nie mam wyjścia, za dużo nowych projektów realizujemy, żebym mógł sobie pozwolić na jakieś sentymenty. Nie koniec na tym. Komiks polemiczny Zamah, który jest głosem w dyskusji o zamachu na Heydricha będzie dostępny w cenie 25 zł za egzemplarz, a Historia Katalonii w cenie 20 zł za egzemplarz. Musimy zrobić miejsce w magazynie. Taki lajf, jak mawiają niektórzy…rabota takaja…

Pozdrawiam

Coryllus.

 tagi: wielka brytania  szpiegostwo  pielęgniarki  zakonnice 

gabriel-maciejewski
10 marca 2018 10:01
43     2811    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
jestnadzieja @gabriel-maciejewski
10 marca 2018 10:38

"Jak widzimy już z samego rana wczorajsze moje zabiegi, by cokolwiek z tego co się tu dzieje dotarło do niektórych głów, zakończyły się fiaskiem."

Widzimy...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski
10 marca 2018 10:54

Nie do końca wiem, po co zlikwidowano licea pielęgniarskie, ale skutek tego jest taki, że zawód pielęgniarki wymiera. Może faktycznie nie potrzeba już statystyków?

zaloguj się by móc komentować

kms @gabriel-maciejewski
10 marca 2018 10:56

Prawdę powiedziawszy, za każdym razem czytając wpisy na blogu słyszę "patrzysz a nie widzisz".

Chapeau bas.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @Grzeralts 10 marca 2018 10:54
10 marca 2018 11:06

Statystycy wśród statystów - istota postkolonializmu.

zaloguj się by móc komentować


JSC @gabriel-maciejewski
10 marca 2018 12:07

Dla niektórych np. Piłsudskiego, i zakonnica z Częstochowy jak i dziwka z Sopotu to kurwy.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Grzeralts 10 marca 2018 11:36
10 marca 2018 12:50

Europa to kontynent starych ludzi, zapotrzebowanie na opiekę wzrasta z roku na rok.. W Polsce są i będą pielęgniarki.. Z tą różnicą ,że młode dziewczęta nie mają już dylematów ,gdzie pracować .. Po szkole/  studiach oraz kursach różnego typu ,od razu jadą do państwa,,gdzie taka praca bardziej się opłaca.. Oczywiście żyjemy w niżu demograficznym w związku z tym szkoł będzie mniej... 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Draniu 10 marca 2018 12:50
10 marca 2018 13:08

Niekoniecznie. Raz, że mocno podupadło szkolenie praktyczne, dwa, że to bardzo ciężka praca, której prawie nikt, zwłaszcza pośród tych którzy idą na studia, wykonywać nie chce. Z obecnych absolwentek może z 10-15% deklaruje gotowość do pracy przy łóżku chorego.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
10 marca 2018 13:21

To prawda. Jeśli zlikwiduje się zakony to jednocześnie likwiduje się zinstytucjalizowaną opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi. Oczywiście "nowoczesne" państwa po likwidacji lub/i zmarginalizowaniu roli zakonów próbują robić  jakieś protezy tej opieki, ale to zawsze jest tylko statystyka.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @jestnadzieja 10 marca 2018 10:38
10 marca 2018 13:38

A ja nie widzę. Tzn chyba się domyślam, ale tylko z grubsza.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @przemsa 10 marca 2018 13:38
10 marca 2018 13:48

:)))

Najgorzej się domyślać. .lepiej robić swoje 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Draniu 10 marca 2018 12:50
10 marca 2018 13:51

Mamy być miejscem usługowym. .

Właśnie słyszę o książce zavhwalsjscej zawód kelnera w dawnym stylu...jak można osiągnąć w tym doskonałość,  I być prawdziwym fachowcem oddanym swojrj orsvy.

.

Taka książka. ..reportażowa. .

Dużo tego.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Grzeralts 10 marca 2018 13:08
10 marca 2018 14:32

A skąd masz takie dane ,że tylko 10-15 % .. Zgodzę się ,że nie wszyscy .. I nie sądzę .ze jedynym argumentem jest to , że nie chcą w tym zawodzie pracować ,bo to jest ciężka praca.. Dziewczeta z prowicji jak slysza ze moga zarobic około  srednio  7-8 tys. netto przy zapewnieniu kosztow zamieszkania i jedzenia, nawet sie nie zastanawiają i wyjeżdżają.. A niż demograficzny będzie się pogłębiał, a efekt 500+ jest znikomy , co do do liczby narodzin.. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Kuldahrus 10 marca 2018 13:21
10 marca 2018 14:42

Polski ten problem całe szczęście nie dotyczy.. W Polsce mamy ponad 800 tyś instytucji charytatywnych związanych z KK, benificjetami tych instytucji jest około 3 mil ludzi.. Gdyby nie KK , bida i nędza wylewałaby się na ulicę.. Instytucje państwowe ,które raczej nie wywiązują się ze swoich obowiązków ,powinny się wstydzić .. To jak one dziaĺaja to jest jedna wielka kpina..

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @przemsa 10 marca 2018 13:38
10 marca 2018 14:45

No niestety, portal SN wyglada ostatnio jak kanciapa na pogaduszki. 

Moze to przejsciowe, mam nadzieje.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Draniu 10 marca 2018 14:32
10 marca 2018 15:32

Uwierz na słowo. Oczywiście, gdyby ten zawód był lepiej płatny, a kształcenie tańsze i bardziej praktyczne (do liceów zawodowych powrotu nie ma), to dla wielu byłby wciąż atrakcyjny. Ale studiować tylko z myślą o wyjeździe, to może jednak niekoniecznie pielęgniarstwo.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @jestnadzieja 10 marca 2018 14:45
10 marca 2018 15:38

Bez" pogaduszek " ze strony komentujacych.. Nic by się nie sprzedaĺo w Klnice Języka.. A i Coryllus zorientowała się ,że do klienta trzeba też przemówić wykorzystując Youtube... A jego uwaga głównie chyba jest skierowana do autorów ,którzy prowadzą swoje blogi na SN.. Zrozumiałe jest ,że chce czuwać nad poziomem zamieszczanych wpisów.. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @jestnadzieja 10 marca 2018 14:45
10 marca 2018 16:09

Faktycznie,  pogaduszki.  

Niech piszą mocarze. Niech milczy reszta.

.

 

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @Grzeralts 10 marca 2018 15:32
10 marca 2018 16:28

Z opieką lekarską i pielęgniarską jest jak ze sztuką, potrzebne są na nie pieniądze. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Maryla-Sztajer 10 marca 2018 13:51
10 marca 2018 17:12

niech przeczytają "Zaklęte rewiry", tam jest wszystko

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @ewa-rembikowska 10 marca 2018 17:12
10 marca 2018 17:33

Tutaj ...niestety tytuł mi umknął... jest inny cel.

Taka audycja w radiowej dwójce : Droga przez mąkę. 

Mąkę.... kulinaria....

Ale nie chodzi tylko o ten jeden przykład. Celem jest wpojenie ethosu pracy służbie. Każdej służbie. 

Tu akurat kelner jako droga kariery... może być w inntj audycji inny zawód.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Draniu 10 marca 2018 14:32
10 marca 2018 19:53

Pardon...

... a gdzie to tak slychac... tj. o tych zarobkach 7-8 tys. netto - z ksiezyca wzietych... i jeszcze przy zapewnieniu kosztow mieszkania i jedzenia  ?!?

zaloguj się by móc komentować

Paris @jestnadzieja 10 marca 2018 14:45
10 marca 2018 20:08

O la vache...

... jestnadzieja powiedziala co wiedziala.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @adamo21 10 marca 2018 16:28
10 marca 2018 20:28

Sęk w tym, że nie tylko.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Paris 10 marca 2018 19:53
10 marca 2018 21:53

UK ,Londyn.. Średnie zarobki okolo 2tys £ ,praca dla wykwalifikowanej osoby z komunikatywnym angielskim..   Proszę zajrzeć na portale angielskie z ofertami pracy związane z profesjonalną opieką pielęgniarska .. 

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
10 marca 2018 23:43

Maleńki szpitalik pani Florance N. (dzięki, Georgiusie):

Budyneczek  tworzy czworobok o wymiarach 200m x 267 m, a więc większych od krakowskiego Rynku (200m x 200m). Największego w Europie! Trzy skrzydła mają po 3 kondygnacje, czwarte, nieco wyżej położone, tylko dwie. Były to koszary tureckie, oddane na czas wojny "sojusznikom". Po wymarszu wojsk na pola bitew utworzono tam szpital dla rannych i zarażonych cholerą brytyjskich żołnierzy. Jak piszą w Wiki: tysięcy pacjentów. A do opieki mieli w tym molochu 37 pielęgniarek plus Florance jako zarządzająca "statystka". Ponieważ leczenie w takich warunkach "statystycznych" nie było raczej możliwe, więc szybko zapełnił się wojenny brytyjski cmentarz (ok. 6 tys. zmarłych, głównie na cholerę - odważne kobitki były). No, ale przynajmniej nie umierali samotni i opuszczeni na polu bitwy, tylko pod dachem, wśród swoich. Po chrześcijańsku;-)  A panie na pocieszenie miały ładny widok na statki na Morzu Marmara...

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Draniu 10 marca 2018 21:53
11 marca 2018 00:21

Dziekuje za odpowiedz...

... ale nie bardzo wierze tym "swietnym" ofertom portalowym.  Tuz przed wyjazdem z Francji widzialam we francuskim telewizorze reportaz nt. sluzby medycznej w Londynie.  To byl jakis horror co sie tam dzieje w tych publicznych szpitalach londynskich... praktycznie tylko Polacy - lekarze - dawali rade tyrac po 16 godzin na dobe  !!!... i wcale to nie byly jakies powalajace pieniadze... ta "praca" to wygladala na jakas wykanczalnie firyczna...

... no i nie tak dawno ciekawa notke na SN zamiescil  Deszcznocity... taka z "zycia wzieta"... o tym jak jedna Polka lekarz byla okrutnie dyskryminowana przez Angoli, i jak w koncu po kilku latach walki w sadzie wygrala proces, ale prawie tracac... zdrowie.

Jakies 3 miesiace temu na swieta BN wrocila z Londynu po 2 czy 3 latach mloda corka naszych sasiadow... dziewczyna 26 lat, z niezlym angielskim... tak sie "najadla" tej pracy, ze dzisiaj nie chce sluchac ani o pracy ani o Londynie.

Jesli Pan nie zna tego wpisu to prosze sie z nim - w miare mozliwosci - zapoznac... tak wiec  generalnie to jest jakas sciema, te "rewelacyjne" oferty. 

zaloguj się by móc komentować

JSC @Paris 11 marca 2018 00:21
11 marca 2018 00:34

(...)... ale nie bardzo wierze tym "swietnym" ofertom portalowym.  Tuz przed wyjazdem z Francji widzialam we francuskim telewizorze reportaz nt. sluzby medycznej w Londynie.  To byl jakis horror co sie tam dzieje w tych publicznych szpitalach londynskich... praktycznie tylko Polacy - lekarze - dawali rade tyrac po 16 godzin na dobe  !!!... i wcale to nie byly jakies powalajace pieniadze... ta "praca" to wygladala na jakas wykanczalnie firyczna...(...)

Farage miał niczym Morawiecki uszczelnić system... ale nie wyszło.

zaloguj się by móc komentować

Paris @JSC 11 marca 2018 00:34
11 marca 2018 00:50

Teraz "uszczelnia" u Trump'a.

zaloguj się by móc komentować

JSC @Paris 11 marca 2018 00:50
11 marca 2018 03:04

Ten blagier? A Trump to niech nauczy się nie dawać demokratom okazji do przeczołgiwania brakiem budżetu jak tym roku...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Paris 11 marca 2018 00:21
11 marca 2018 08:15

Placa około 2tys.£ jest  jedna z najniższych w Londynie.. A praca wykwalifikowanej pielęgniarki jest bardzo ciężka..

Co do chętnych do pracy w Anglii jest bardzo dużo np lotnisko dla tanich linii lotniczych w Luton rozbudowuje się non stop.. Samoloty lądują i wylatuja non stop do różnych części Europy.. Ruch jest jak w ulu.. Aktualnie raczej nic na to nie wskazuje ,że interes polegnie..

Przykłady które pani podała są jednostkowe.. Oczywiście zgadzam się ,że nie wszyscy pracodawcy są uczciwi .. Tak również jest w Polsce..Gdyby było inaczej to tzw sady pracy przestałby istnieć i to dotyczy każdego państwa i każdego tubylczego narodu,nie tylko przybyszy z innych państw.. Oszuści są wszędzie ..

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Draniu 11 marca 2018 08:15
11 marca 2018 09:23

Miód to nie jest. W ogóle praca pielęgniarki to nigdzie nie jest miód. To ciężka robota po nocach. Nasze polskie absolwentki w większości mają nadzieję na pracę organizacyjno-zarządcza, nie przy łóżku chorego.

zaloguj się by móc komentować

JSC @Grzeralts 11 marca 2018 09:23
11 marca 2018 10:52

To samo można powiedzieć o górnikach... Oba zawody łączy też to, że do Dobra Zmiana "restruturyzuje" sektory, w których są wykonywane te zawody.

Co za obłuda...

zaloguj się by móc komentować

Paris @JSC 11 marca 2018 03:04
11 marca 2018 17:18

Ten blagier...

... jest jednym z jego doraTcUF  !!!

zaloguj się by móc komentować

JSC @Paris 11 marca 2018 17:18
11 marca 2018 17:23

A powinien być zajmować miejsce May... Ponad rok zleciał od uruchominia brexitu, a ona nadal nic nie załatwiła!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Draniu 11 marca 2018 08:15
11 marca 2018 17:31

To prawda, ze dzisiaj oszustow jest w brod i wszedzie...

... jednak nie zgodze sie z Panem, ze moje przyklady sa jednostkowe... jeszcze we Francji wielu mlodych bardzo narzekalo - i nie tylko Polakow, takze Frankow...  poza tym mam liczne przyklady wsrod rodziny i znajomych... to nie jest tak  ROZOWO  jak Pan to przedstawia... czesto jest wrecz koszmarnie, ale mlodzi czesto "nie maja odwagi" mowic jak to jest w rzeczywistosci...

... we Francji tez jest multum ogloszen... i coz z tego... kiedy to tak po prawdzie tylko zwykle wykorzystywanie, a czasami wrecz... eksploatacja ludzi.

A praca pielegniarki - nie tylko w Anglii, ale w Polsce tez jest czesto znacznie ciezsza, trudniejsza i bardziej odpowiedzialna niz takiego - dajmy na to - lekarza  !!!

zaloguj się by móc komentować

JSC @Paris 11 marca 2018 17:31
11 marca 2018 17:44

W Polsce pielegniarki tylko wykonują rozkazy...

zaloguj się by móc komentować

Paris @JSC 11 marca 2018 17:23
11 marca 2018 17:47

A co ona niby ma zalatwic, ta oszustka  ???...

... tu nam sie "system"  zlodziejsko-mafijny, sFiatowy, globalny i Lunijny wali i bankrutuje... a Pan wymaga zeby ona cos zalatwila...

... no, trzymaja sie Pana wolne zarty  !!!

zaloguj się by móc komentować

JSC @Paris 11 marca 2018 17:47
11 marca 2018 17:53

(...)A co ona niby ma zalatwic, ta oszustka  ???...(...)

To co obiecywała jak szła na wybory!!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @JSC 11 marca 2018 17:53
11 marca 2018 18:00

Obiecanki-cacanki, a glupiemu radosc...

... tak to mowi madre polskie przyslowie.

zaloguj się by móc komentować

JSC @Paris 11 marca 2018 18:00
11 marca 2018 18:06

Takie cacanki powinne być karane na równi z zamachem stanu!!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @JSC 11 marca 2018 18:06
11 marca 2018 19:03

Otoz to...

... odechcialoby sie tym  lobuzom i cwaniakom oszukiwac i klamac narodowi w zywe oczy  !!!

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Paris 11 marca 2018 17:31
11 marca 2018 19:24

Cięższa tak, bardziej odpowiedzialna nie. Trudniejsza bywa, ale to zależy od specjalności.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować