-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O prawicy

Z demencją nie ma żartów. Oto wczoraj napisałem, że zmieniam ceny Baśni socjalistycznej na stare, wyższe. Po czym po napisaniu tych słów uznałem, że ceny te już zmieniłem. To nie była niestety prawda, o czym przekonałem się dziś z rana. Tak więc chyba nie mogę tego lekceważyć. Zanim przejdę do rzeczy chciałbym Wam zaprezentować list od trola, który nęka mnie regularnie, pisząc przeważnie o tym, jak istotną rolę w moim projekcie odgrywają dziewczyny. Ja z tym nic nie robię, bo nie mam czasu, a poza tym mam początki demencji. Nie bawi mnie to już także, ale może Wy się rozerwiecie. Oto korespondencja z dzisiejszego ranka:

 

narcyz którym jesteś koncen truje się na sobie i na swoich wymyślonych celach. Straciłeś kasę na swoje fanaberie wydawnicze bezpowrotnie, kosztem swojej rodziny lub ukrytych sponsorów.

Grafomania, od której jesteś uzależnony jest nieuleczalna i kończy się demencją, zużyciem mózgu na nieprzydatne do życia codziennego fakty historyczne.

Degradacja emocjonalna i intelektualna literackiego zasrańca.

 

Kolejna ofiara szambonetu i bezkrytycznej grupy wsparcia starych dewotek niedozdarcia.

 

Przypomnę tylko, że człowiek ten pojawił się na ostatniej edycji bytomskiej Rozetty i zrobił tam nagranie. Jest do rozpoznania, jak myślę i pewnie jeszcze kiedyś, gdzieś się pojawi.

 

A teraz już do rzeczy. Wszyscy mniej więcej wiedzą co to był pakt lanckoroński. Stronnictwa prawicowe zawiązały koalicję i po zwycięskich wyborach roku 1922, utworzono tak zwany rząd Chjeno-Piasta. Dało to PPS i Piłsudskiemu powód do oskarżenia prawicy o zamach na prezydenta Narutowicza i wywołało poważny kryzys, który trwał w zasadzie do zamachu majowego. Czytając o tych wypadkach miałem wrażenie, że nikt nie rozumie co się wtedy stało. I nikt nie rozumie jak powtarzalne i łatwe są takie operacje jak utworzenie tego całego paktu lanckorońskiego. Zanim zadam pytanie najważniejsze, umieszczę tu skopiowane wprost z wiki założenia tego paktu.

 


 

 

 

Nie będę się zajmował dziś reformą rolną, która jest idiotyzmem samym w sobie dowodzącym tego jedynie, że jej zwolennicy nie rozumieją struktury globalnego rynku żywności i spekulacji, jakie się na nim odbywają. Najlepsza jest moim zdaniem w tym zestawie wzmożona polonizacja kresów wschodnich. To jest obłęd czysty. Oto kresy wschodnie w roku 1922 podzielone granicą ryską, która zostawiła masę Polaków za kordonem, miały być polonizowane ale jednocześnie trzeba tam było likwidować latyfundia, które polskość kresów gwarantowały. Kto więc miałby te kresy polonizować? No urzędnicy rzecz jasna. Oddani sprawie urzędnicy. Wszyscy wiemy, że wśród urzędników, tych oddanych sprawie jest może jeden na stu. Reszta zaś, chce napawać się władzą, odwalić swoją robotę i iść do domu. Jak można zwiększyć w państwie rolę Kościoła, kiedy pozbawia się jednocześnie ten kościół diecezji mińskiej? To jest niepojęte. No, ale tak właśnie było i my musimy tu wprost wskazać na to, jaka była przyczyna tego stanu rzeczy. Nie chodzi bynajmniej o polityczną krótkowzroczność prawicy, która wygrała wybory roku 1922, choć o to, że ludzie ci nie rozumieli realiów państwa powołanego właśnie do życia. Witos nie był żadnym politykiem, to był w najlepszym razie człowiek opętany rządzą władzy, a w najgorszym oszust. Ja wiem, że mamy tu sporo zwolenników Korfantego, ale jak można było podpisywać takie deklaracje w chwili, kiedy zawarto traktat ryski? No i najważniejsza rzecz – kto ten pakt gwarantował? Wszyscy wiedzą kto, ale to nie wywołuje żadnej refleksji w nikim. Pakt lanckoroński układany był w leżących pod Lanckoroną dobrach Ludwika Hammerlinga, żydowskiego aferzysty z Nowego Jorku, który uzyskał obywatelstwo USA na podstawie sfałszowanych dokumentów. Potem wspomógł finansowo prawicę w wyborach roku 1922, otrzymując za to fotel senatora z ramienia PSL Piast. I co? Nikt się nim nie brzydził? Nikt nie wpadł na pomysł, że człowiek ten może mieć nieszczere intencje? Że może być, na przykład w zmowie, z Piłsudskim, który w odpowiednim momencie zdemaskuje machlojki tej całej prawicy i Witosa, łasego na pieniądze dziada, który dałby się za dwa złote kopnąć w tyłek? Jakoś chyba nie, bo wszyscy myśleli, że dzięki jego pieniądzom zdobędą władzę, utrzymają ją, a do tego jeszcze wzmocnią Kościół, spolonizują kresy i wyrzucą wszystkich żydów z polityki i uniwersytetu. To jest moim zdaniem niezwykłe i powinno być przypominane wszystkim zawsze, kiedy pojawia się jakiś nowy zbawca ojczyzny, który woła – precz z żydostwem – domaga się wzmocnienia pozycji Kościoła i deklaruje inne jeszcze rzeczy, wśród których nie ma już niestety polonizacji Kresów.

Ludwik Hammerling wywinął jeszcze jeden fantastyczny numer, który opisał w swoich wspomnieniach Feliks Młynarski. Otóż pan Hammerling w tajemnicy przed wszystkimi, dogadał się z ministrem skarbu Kucharskim, zapewniając go, że ma wielkie znajomości w świecie finansowym i załatwienie Polsce pożyczki stabilizacyjnej w Banku Anglii to dla niego – Ludwika Hammerligna – pardon miłe i drogie, stare dewotki nie do zdarcia – pierdnięcie w mąkę. Po czym bez wiedzy rządu, ambasadora, bez uprzedniego zaanonsowania się obaj panowie pojechali do Londynu, poszli do tego całego Banku Anglii i zażądali widzenia z prezesem. Kiedy ten się pojawił oświadczyli, że chcą pożyczkę stabilizacyjną dla nowo powstałego państwa polskiego. Czy Wam to coś przypomina? Bo mi na przykład trochę Stana Tymińskiego. Prezes, pan Norman, mocno się zdziwił, kazał zadzwonić do ambasady i powiedzieć ambasadorowi, że ma przed sobą dwóch oszustów, z których jeden podaje się za polskiego ministra skarbu Kucharskiego. Kiedy okazało się, że to rzeczywiście minister skarbu Kucharski, życzliwy gubernator – jak pisze Młynarski – Banku Anglii – wyjaśnił mu, że po pożyczki stabilizacyjne jeździ się do Genewy. No, a poza tym taka pożyczka wiąże się z poddaniem gospodarki kraju pod międzynarodową kontrolę. Czym była i jest międzynarodowa kontrola wszyscy dobrze wiemy. Nikt jakoś, a przynajmniej ja się z tym nie spotkałem nie ocenia wyczynu Hammerlinga jako prowokacji. Wszyscy uważają, że to był niezrównoważony oszust. Moim zdaniem nie, ale i tak powinniśmy się cieszyć, że nie zaliczono go do panteonu ojców odrodzonej ojczyzny, jak tego całego Daszyńskiego. Dodajmy jeszcze tylko, że sąd marszałkowski zarzucił Hammerlingowi, iż będąc w USA prowadził robotę agitacyjną dla Niemiec a nie dla Polski. No to teraz na trzeźwo i z ręką na sercu zadajmy pytanie – jakimi myślami kierowali się przywódcy stronnictw ludowych i narodowych mający i bez Hammerliga ogromne poparcie w kraju, czego oni od niego chcieli, bo wybory i tak by wygrali? A jeśli nie czuli się dość pewnie, jaka była tego przyczyna? Może ich intencje nie były aż tak szczere, jak to się zwykło oceniać? Może nie traktowali tej całej niepodległości zbyt serio? Ja nie wiem, tylko zadaję pytania. Nie jestem w stanie wyjść z podziwu, nad tym zestawem deklaracji niemożliwych do zrealizowania i tym gangsterem, który śmiejąc się zapewne w duchu, obiecywał Witosowi gruszki na wierzbie. Trzeba też zapytać ile razy liderzy tak zwanych stronnictw prawicowych będą dawali się robić w bambuko portfelom takich Hammerlingów?

Na koniec wisienka. Pierwszą żoną Ludwika Hammerlinga była Klara Szechter. Nie wiem czy z tych Szechterów, ale nazwisko jest znamienne.

Przypomnę jeszcze tylko, że polityka to zbiór metod, które w zasadzie nie są modyfikowane i jeśli coś raz się sprawdziło, na pewno zostanie wykorzystane po raz drugi.

 

Teraz ogłoszenie – w dniach 19 – 22 września trwa w Lublinie zjazd historyków, będzie tam także targ z książkami i ja na tym targu będę. Zapisałem się jeszcze wiosną.

Zapraszam do księgarni www.basnjakniedzwiedz.pl do sklepu FOTO MAG, do księgarni Przy Agorze i na stronę www.prawygornyrog.pl

 

 

Tak się niestety składa, że dynamika rynku (a nie mówiłem, a nie mówiłem) w związku z okrągłymi rocznicami politycznych sukcesów Polski, jest tak słaba jak nigdy chyba do tej pory. Mamy wielkie plany dotyczące tłumaczeń, które od kilku lat są realizowane z budżetów, generowanych bieżącą sprzedażą. Niestety budżety te nijak nie pokryją dalszych, będących w trakcie realizacji projektów. Jeśli więc ktoś ma taki kaprys, żeby wspomóc mnie w tym dziele i nie będzie to dla niego kłopotem podaję numer konta. Ten sam co zwykle

 

47 1240 6348 1111 0010 5853 0024

i pay pal gabrielmaciejewski@wp.pl

Jestem tą koniecznością trochę skrępowany, ale ponieważ widzę, że wielu mniej ode mnie dynamicznych autorów nie ma cienia zahamowań przed urządzeniem zbiórek na wszystko, od pisania książek, do produkowania filmów włącznie, staram się odrzucić skrupuły. Jak nic się nie zbierze trudno, jakoś sobie poradzę…tagi: żydzi  prawica  wybory  ludowcy  chrześcijańska demokracja 

gabriel-maciejewski
4 września 2019 08:51
64     3373    11 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
4 września 2019 08:58

Zapomniałem dodać, że mój prywatny hejter nazywa się Maciej Nowakowski i mieszka w Łodzi

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski 4 września 2019 08:58
4 września 2019 09:18

Osobisty hejter cierpiący na zespół maniakalny to nie byle co.

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski 4 września 2019 08:58
4 września 2019 09:19

niech pan poda jeszcze jego adres email...jak otrzyma stado emaili od tubylców tego bloga to może się trochę zmityguje... nato miast na pana koncie można założyć filtr na jego adres w zależności od pana nastroju filtr może spuszcza korespondencję tego pana do kosza albo do specjalnego foldera gwoli poczytania od czasu do czasu...

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
4 września 2019 09:39

Dziwne z tym hejterem. Tak po prostu sobie pozwala, pod imieniem i nazwiskiem? Za jednym Nowakowskim z Lodzi wyslano list gonczy, ale to chyba nie ten..

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 4 września 2019 08:58
4 września 2019 09:45

Fajnie masz. Zazdroszcze Ci. To jest jeden z dowodow uznania publicznosci miec fan klub.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @gabriel-maciejewski
4 września 2019 09:59

Jest pytanie, czy ten pan Nowakowski to kolega Jacka Dehnela, czy tylko jego platoniczny fan. Panie Nowakowski proszę o rozstrzygnięcie. Bardzom ciekaw.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski
4 września 2019 09:59

Panowie wiedzieli, że do każdego przesięwzięcia potrzebny jest faktor. Ich błąd, że wybrali niewłaściwego.

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski 4 września 2019 08:58
4 września 2019 10:10

"Zapomniałem dodać, że mój prywatny hejter nazywa się Maciej Nowakowski"

Niedobrze

;-)

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
4 września 2019 10:18

Hmm... Maciejewski => Maciej, a Nowak to ceniony przez Gospodarza poeta. Ogólnie rzecz biorąc to mistyfikacja z jego strony i chyba to jakiś niechętny Tobie były klient, wspołpracownik, kolega z pracy, albo uciekinier z przymusowego miejsca odosobnienia.* Nic nie radzę w tej sprawie (z wiadomych względów).

* - niepotrzebne skreślić

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @gabriel-maciejewski
4 września 2019 10:36

> Kolejna ofiara szambonetu i bezkrytycznej grupy wsparcia starych dewotek niedozdarcia.

Ale ja nie jestem Dewotką?

 

> Hammerling ... i tak powinniśmy się cieszyć, że nie zaliczono go do panteonu ojców odrodzonej ojczyzny, jak tego całego Daszyńskiego

:)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Brzoza 4 września 2019 10:36
4 września 2019 10:53

Ale on mi nie zazdrości Pana...

zaloguj się by móc komentować
gabriel-maciejewski @Wrotycz1 4 września 2019 09:59
4 września 2019 10:54

Nie wiem i nie chcę wiedzieć czyj to kolega

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 4 września 2019 09:45
4 września 2019 10:55

Ponoć mam też prywatnych agentów, którzy mnie strzegą. Nic o tym jednak nie wiem

zaloguj się by móc komentować
jolanta-gancarz @ewa-rembikowska 4 września 2019 09:59
4 września 2019 11:00

Tak. Faktor to drugie nazwisko Hammerlinga. Ale to on zwykle (do czasu) wybierał kontrahentów: https://naszahistoria.pl/ludwik-hammerling-ludowiec-z-honolulu-amerykanski-sen-ludwika-hammerlinga/ar/12788342

W artykule informacja o wydanej w 2015 r. w USA jedynej dotąd biografii Hammerlina (autorem jakiś M. B. B. Biskupski). Co ciekawe, niektóre dane biograficzne (w tym rok urodzenia rzeczonego faktora), różnią się od tych podanych w Wiki.

zaloguj się by móc komentować

umami @jolanta-gancarz 4 września 2019 11:00
4 września 2019 11:07

Ten M.B.B. Biskupski to autor Nieznanej wojny Hollywood przeciwko Polsce 1939—1945.

zaloguj się by móc komentować

Gonzo @gabriel-maciejewski
4 września 2019 11:33

dzień dobry, bo ja mam takie 4 pytania:

- co sądzi Pan o Januszu Korwinie-Mikke, to jest chyba geniusz polskiej prawicy

- co sądzi Pan o Krzysztofie Karoniu, to jedna z myślicieli polskiej prawicy

- co sądzi Pan o Marcinie Roli, to najlepszy dziennikarz polskiej prawicy

- co sądzi Pan o Marianie Kowalskim (co się z nim dzieje?), to przyszłość polskiej prawicy

Czy mógłby się Pan spotkać na wielkiej debacie z tymi Panami ? wzrosłaby sprzedaż książek, to byłoby spotkanie tysiąclecia !!!!!!!, wszystkim opadłaby kopara i byłoby zajebiście, wszyscy razem masakrowalibyście lewaków !!!!

zaloguj się by móc komentować


jolanta-gancarz @umami 4 września 2019 11:07
4 września 2019 11:46

Dzięki. Jakoś nie skojarzyłam. Ale ciekawe, że Wiki wśród "wybranych publikacji" Biskupskiego nie wymienia tej nowej w końcu biografii Hammerlinga, pod wielce zaskaującym tytułem: The most dangerous german agent in America. The many lives of Louis N. Hammerling. Najniebezpieczniejszy agent niemiecki w Ameryce?! No, no...

zaloguj się by móc komentować

smieciu @gabriel-maciejewski
4 września 2019 11:47

No dobra, ja będę, jak zwykle, ten zły. Ale co mam za wyjście? Ktoś musi. Weźmy np. to:

Czyli:

 • Daniels i Mosbacher jako rządowe wsparcie.
 • Kościół Katolicki, naturalne miejsce dla pedofili. Rząd wspiera odpowiednią produkcję filmową. Medialnie w sumie też. Aczkolwiek trzeba tu oddać rządowi że sam Kościół przyjmuje cierpiętniczą pozycję do biczowania. Skoro to lubi, więc czemu nie?
 • Kresy Wschodnie. Czyli przyjmujemy setki tysięcy Ukraińców w zamian dla Polaków na Wschodzie robiąc co?
 • Szkolnictwo już chyba tak upadło że nie trzeba za wiele tam robić.
 • Rolnictwo. Po tym jak już rolnik nie może bez pozwolenia hodować krów czy świń to PiS wdraża program dronów, które będą pilnować czy mimo wszystko rolnicy sobie na boku nie sieją i hodują po swojemu.

Ogólnie, przecież to jest ciągle to samo. Jeżdżą gdzieś szukając poparcia, znów u tych amerykańskich Żydów. W ten sam kompromitujący sposób. Tańcząc przy stole, płacąc za czyjeś zachcianki, czasem nawet zapomniani zostać poinformowani na czym te zachcianki mają polegać. Amerykanie uchwalają 447? Rząd udaje że to fikcja, powód jedynie by jeszcze bardziej się przymilić. Czy coś się zmieniło od tamtych czasów?

Chyba tyle tylko że teraz to już mamy jazdę całkowice na całego, kompletne zero refleksji czy odruchów sprzeciwu i chyba też dzięki temu nie ma już potrzeby wymiany Chjeno-Piasta na Piłsudskiego. PiS, wyciagnął wnioski (albo raczej mu je wyciągnięto) i mamy gładko i stabilnie. Ale ... rzeczy wiszą w powietrzu. Lekko łatwo i przyjemnie nie będzie wiecznie trwać.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Gonzo 4 września 2019 11:33
4 września 2019 12:11

Wyluzuj, bo  ci żyłka pęknie.

Najpierw napisz co ty uważasz na temat tych  wymienionych.

Wtedy będzie wiadomo kto zaprasza do tańca.

Bowiem gdy przychodzi się w  gości na czyjś blog to wypada  najpierw samemu się przedstawić.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 4 września 2019 11:47
4 września 2019 12:16

Ależ ten PiS cię uwiera, a wygląda jak osobista trauma. Odreagowywana wirtualnie.

"Lekko łatwo i przyjemnie nie będzie wiecznie trwać."

Lepiej żeby potrwało bodaj trochę, niż miałoby nie trwać wcale.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @smieciu 4 września 2019 11:47
4 września 2019 12:27

Jeśli nie odróżniasz Kościoła katolickiego od grzesznych duchownych Kościoła katolickiego, to lepiej się nie wypowiadaj.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 4 września 2019 12:16
4 września 2019 12:39

Cóż, przynaję, uwiera mnie, to tkwi jakoś we mnie. Ale dlatego właśnie gdyż mnie skręca od tych fałszywych pozorów za którymi jest coś tak upadłego, tak niskiego, tak upakarzającego w sumie mnie jako Polaka. Czuję się jak ten hrabia, który wiedział kim naprawdę jest Dyzma i który wymiękł nie mogąc zrozumieć jak ludzie biorą takich pajaców na serio.

Uwiera mnie ponieważ mamy bez przerwy do czynienia z brutalnymi faktami. Zresztą i Pan zgadza się na pewno że postępowanie wobec Amerykanów, opłacanie ich wojsk, w ich prywatnych interesach jest czymś całkowicie żenującym. Ale my mamy doczynienia z eskalacją żenady. Wciąż klękając przed panem unijnym a teraz dorzucając sobie jeszcze pana żydo-amerykańskiego. Jednocześnie piejąc w mediach jaką to niezależną i patriotyczną politykę prowadzimy. Czy może być coś bardziej absurdalnego i żałosnego?

Mnie po prostu nie interesuje zwykła wymiana jednych gąb na inne. Co mnie to obchodzi skoro zostajemy w UE a to oznacza że niepodległość, niezależność jest całkowitą fikcją. Jak w ogóle ktoś może brać na serio rząd, który MUSI się podporządkować czyjemuś prawu? Który jedynie może wprowadzać rozwiązania społeczne zadekretowane gdzie indziej?

Ja nie rozumiem jak ludzie (pisowcy) przechodzą nad tym do porządku dziennego. Jak sobie wyobrażają że PiS cokolwiek może. Jaki jest sens takiego rządu? Przecież 500+ i inne takie nie miałyby szans powodzenia gdyby nie zatwierdzone przez czynniki wyższe, unijne, które z łatwościa mogą w każdym momencie ustawić Polskę do pionu. Mają na to setki sposobów. Weźmu np. Kuchcińskiego. Przecież powód dla którego zrezygnował był żałosny. To była pierdoła. Coś raptem troszkę poważniejszego musiałoby wysadzić cały rząd. Naprawdę wierzycie że UE i spółka nie ma setek sposobów na kontrolowanie tego nic nie znaczącego rządu?

A skoro tak to na jakiej zasadzie widzicie to dobro pisowskie skoro tak naprawdę jest to łaska unijna? Łaska za grzeczną, posłuszną postawę, wykonywanie poleceń Morawieckiego, właściwe wdrażanie dyrektyw UE. Wręcz wyrywanie sie przed szereg jak np. w przypadku RODO, czy CETY.

Tak jak napisałem wyżej, ta cała fikcja, ten absurdlanie żałosny zestaw pozorów, bezmyślna kompletnia wiara w jakąś dziwaczną rządową powagę wywołuje we mnie skręt flaków, który normalnie fizycznie zmusza mnie do pisania kolejnego tekstu w tym stylu.

zaloguj się by móc komentować

Pioter @gabriel-maciejewski
4 września 2019 12:45

Korfanty od lutego 1922 był prezesem Rady Nadzorczej Skarbofermu - polsko francuskiej firmy nadzorującej wydobycie w kopalniach panstwowych. Później zajął się (1924) wydawaniem gazet "Rzeczpospolita" oraz "Polonia" (ten drugi tytuł to w Katowicach). Był również członkiem rady nadzorczej Banku Wzajemnych Ubezpieczeń VESTA w Poznaniu. Przez Sanację był po przewrocie majowym oskarżany o to, że nie rozliczył wszystkich środków Polskiego Komitetu Plebiscytowego. Nie był krystalicznie czysty.

Wyciągano mu również uwiedzenie i zbrzuchacenie pokojówki, z którą później ożenił się jego przyjaciel. Nic jednak nie zostało (oficjalnie) udowodnione.

Sądownie natomiast zostały mu udowodnione malwersacje finansowe i nielegalne finsnowanie działalności politycznej.

Był zdolnym politykiem, ale też jednocześnie był biznesmenem i lubił pieniądze. Dlatego mógł podpisać takie weksle - jesli ocenił, że będzie się to opłacać, i że jeśli uda się z nich jakoś wybrnąć w przypadku fiaska.

https://dziennikzachodni.pl/korfanty-nie-byl-swiety/ar/149516

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Pioter 4 września 2019 12:45
4 września 2019 13:02

Tu nie chodzi o czystość, ale o zrozumienie kto jest kim

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @smieciu 4 września 2019 11:47
4 września 2019 13:03

To samo, ale jednak nie to samo

zaloguj się by móc komentowaćPioter @gabriel-maciejewski 4 września 2019 13:02
4 września 2019 13:08

A mi chodzi o Twoje zdziwienie, że Korfanty mógł coś takiego podpisać. Dlatego piszę, że głównie był biznesmenem

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
4 września 2019 14:09

No to zostalem na starosc dewotem.

Wiem ze w odniesieniu do faceta prawidlowe jest okreslenie bigot, ale niech bedzie dewot.

Podoba mi sie to slowo.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Szczodrocha33 4 września 2019 14:09
4 września 2019 15:40

Przecież pobożność na pokaz to duży nietakt względem Pana Boga.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Brzoza 4 września 2019 15:40
4 września 2019 15:41

errata:

pobożność tylko na pokaz

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 4 września 2019 12:39
4 września 2019 16:08

To podaj alternatywę.

Bo jesli taka alternatywa nie istnieje, albo są do  dyspozycji wyłącznie gorsze, wówczas nie ma właściwego punktu odniesienia dla formułowania  opinii krytycznych.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski 4 września 2019 13:04
4 września 2019 16:10

Żałosne cieniasy z tych prowoków.

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @Brzoza 4 września 2019 15:41
4 września 2019 16:30

:)

Czasem lepiej popełnić błąd niż popełnić erratę

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
4 września 2019 17:39

 "Trzeba też zapytać ile razy liderzy tak zwanych stronnictw prawicowych będą dawali się robić w bambuko portfelom takich Hammerlingów?"

Zawsze. Są bowiem bezbronni wobec kasy. 

Mnie natomiast najbardziej uderza w założeniach paktu lanckorońskiego ta reforma rolna. Dla manipulatorów /sponsorów/ w tym punkcie tkwi najgłębszy sens - ergo: prawdziwy koszt paktu. A jeszcze w Polszcze były fortuny ziemiańskie /polskie!/, o które można było się oprzeć. Na politykę starczyłoby jak nic. Zatem - nie chcieli lanckorończycy, wybrali Hammerlinga. Ty piszesz o nich, że nie rozumieli rynku, a ja czuję tu szatański smród. Plan był przeprowadzany i został do końca przeprowadzony z konsekwencją walca drogowego. 

Czy jeszcze gdzieś w Europie, poza Polską, był taki wściekły nacisk na anihilację wielkich majątków ziemskich i - tym samym - anihilację warstwy ziemiańskiej? 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @jolanta-gancarz 4 września 2019 11:00
4 września 2019 18:00

Swietne,  Pani Gancarz...

... jakie zycie taka smierc, tego patalacha  Hammerlinga  !!! 

To  zupelnie jak  "faktor"  Sakiewicz...  w gazecie gapol...  w klubach gapol'owych... na portalu "niezaleznym od rozumu"... w kurwizorze... i w radio...  i nic tylko  sukces,  sukcesa sukcesem pogania  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 4 września 2019 11:39
4 września 2019 18:04

Pewnie sie zorientowali...

... ale ci golodupcy liczyli na kase... dzisiaj dla mnie to casus - sierzanta Daniels'a... zakochanego w Polsce... of course  !!!

Coz historia naprawde sie powtarza.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Pioter 4 września 2019 12:45
4 września 2019 18:26

Dziennik Zachodni  jest własnością Polska Press a ta z kolei jest własnością  Verlagsgruppe Passau. Jako źródło informacji o dyktatorze III Powstania Śląskiego  Korfantego Wojciecha chyba nie do końca krystalicznie wiarygodny:)))

Wojciech Korfanty wraz z Kolegami Ślązakami w trakcie  przeciągania liny o granicę polsko-niemiecką na Śląsku rzeczywiście zaprzyjaźnił się z "francuską częścią komisji", dzięki czemu Polska złapała najlepszy kawałek tortu śląskiego. Bo Francja i Włochy były "za Polską". Jednakowoż w trakcie Powstania Śląskiego nr 3 patriota Grażyński usiłował skaptować grupę młodszych oficerów, żeby "obalili dyktatora Korfantego, bo zatrzymał Powstanie i nie chce się bić do ostatniej kropli krwi". Ale Ślązacy nie słuchali Grażyńskiego.  A za to kiedy wybuchła wolność to Grażyński został powołany na posadę Wojewody Śląskiego i rozpoczął totalną wojnę z Korfantym.  M.in wojnę medialną  z użyciem rządowego dziennika.M.in oskarżając Korfantego o przekręty i prywatę. Warto jednak pamiętać, że kiedy ugrupowanie Korfantego wygrało wybory do Sejmu, to PPS zagroził strajkiem generalnym, jeśli Korfanty zostałby premierem. Tak się wtedy grało o władzę.  

Przyznam, że informacja o uwiedzeniu służącej i doprowadzeniu jej do ciąży w wykonaniu katolickiego posła na Sejm Ustawodawczy i ojca czworga legalnych dzieci jest fascynująca, ale chętnie się dowiem, jak nazywała się nieszczęsna "służba domowa" i jakie przedstawiła dowody:)))

Trochę za dobrze ostatnio pisano o zapomnianych Ojcach Niepodległości Polski , a Korfanty do nich należał, więc nie dziwi mnie rajd Dziennika Zachodniego. Natomiast warto znaleźć jakieś drugie źródło tej fascynującej wiadomości.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @KOSSOBOR 4 września 2019 17:39
4 września 2019 18:54

Prawie wszędzie, Haniu, po to, by najpotężniejsi przedsiębiorcy branży spożywczej i bankierzy zaczęli trzymać narody za twarz, jeśli chodzi o zaopatrzenie w żywność. A za nimi stoi na przykład Nosferatu wampir.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @krzysztof-laskowski 4 września 2019 18:54
4 września 2019 21:55

W Niemczech, we Francji, we Włoszech, w Hiszpanii, w Anglii??? Czy te kraje przeprowadziły anihilację swojej warstwy ziemiańskiej i anihilację majątków ziemskich? U nas to działo się od rządu Daszyńskiego, Rządu Lubelskiego, pierwszego polskiego rządu po 123 latach zaborów. 

/za wiki/ https://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Ignacego_Daszy%C5%84skiego

W swoim programie politycznym wymieniał:

 • natychmiastowe rozwiązanie Rady Regencyjnej,
 • zapowiadał zwołanie jeszcze w tym roku Sejmu Ustawodawczego wybranego w demokratycznych wyborach, który obierze Prezydenta;
 • całkowite polityczne i obywatelskie równouprawnienie wszystkich obywateli bez różnicy pochodzenia, wiary i narodowości, wolność sumienia, druku, słowa, zgromadzeń, pochodów, zrzeszeń, związków zawodowych i strajków;
 • uznanie wszystkich donacji i majoratów jak również lasów zarówno prywatnych i dawnych rządowych własnością państwową;
 • ustalał w przemyśle, rzemiosłach i handlu 8-godzinny dzień pracy. Zapowiadał utworzenie armii oraz szeroki program reform, w tym nacjonalizację przemysłu, a także reformy rolne oraz stworzenie ram ochrony socjalnej pracowników.
 • zapowiadał po ukonstytuowaniu władz rządowych powołanie demokratycznych rad gminnych, sejmików powiatowych i samorządów miejskich, jak również do zorganizowanie milicji ludowej[12]
 • wskazywał na konieczność zapewnienia taniej żywności w oparciu o organizacje samorządowe i społeczne.

Ponadto rząd zapowiadał wniesienie pod obrady Sejmu ustawodawczego:

 • przymusowego wywłaszczenia i zniesienia wielkiej i średniej własności ziemskiej i oddanie jej w ręce ludu pracującego pod kontrolą państwową;
 • upaństwowienia kopalń, salin, przemysłu naftowego, dróg komunikacyjnych oraz innych działów przemysłu, gdzie się to da od razu uczynić;
 • udziału robotników w administracji tych zakładów przemysłowych, które nie zostaną od razu upaństwowione;
 • prawo o ochronie pracy, ubezpieczeniu od bezrobocia, chorób i na starość;
 • konfiskaty kapitałów, powstałych w czasie wojny ze zbrodniczej spekulacji artykułami pierwszej potrzeby i dostaw do wojska;
 • wprowadzenie powszechnego, obowiązkowego i bezpłatnego świeckiego nauczania szkolnego.

==========================================================

Wytłuszczenia są najważniejsze; reszta to didaskalia. 

"wskazywał na konieczność zapewnienia taniej żywności w oparciu o organizacje samorządowe i społeczne." - a to już są całkowite jaja.

Nosferatu wampir, Krzysiu, to przy socjalistach i "pomysłodawcach" socjalistów jest pluszakiem, po prostu. Wypije krew z jakiejś dzieweczki, która pobłądziła, ale reszta się uchowa :) 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 4 września 2019 18:26
4 września 2019 22:05

Ale za to w wymienionym artykule o nie-świętym Korfantym mamy wieeelkie zdjęcie facjaty p. Smolorza, autora, a po wizerunku Korfantego ani śladu. Oni tam kindersztuby /dziennikarskiej/ nie znają?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @KOSSOBOR 4 września 2019 21:55
4 września 2019 23:10

Prawie wszędzie. Kilka krajów oszczędzili.

Jeśli chodzi o Nosferatu, to myślę o postaci rzeczywistej. Wskazany przez Ciebie program wyszedł z jego szponów. Pan Ignacy tylko postanowienia te zareklamował.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 4 września 2019 12:39
5 września 2019 06:31

Bądź jak Państwo i zrób z tym porządek, czynem dowiedziesz racji

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @stanislaw-orda 4 września 2019 16:10
5 września 2019 07:21

On to kopiuje i wkleja, a robi to, żeby poprawić humor kolegom, nic więcej go nie interesuje

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @KOSSOBOR 4 września 2019 17:39
5 września 2019 07:22

To durnie, należy się ich wystrzegać jak ognia. Nie ma prawicy bez kontroli jakiejś produkcji w dużym i znaczącym segmencie. 

zaloguj się by móc komentować

Pioter @KOSSOBOR 4 września 2019 22:05
5 września 2019 08:16

Tylko, że jest to artykuł sprzed ponad 10 lat. A redaktor Michał Smolorz rozstał się już z tym światem i nie pozostawił następcy - z równie ciętym słowem i z równie dobrym warsztatem dziennikarskim.

zaloguj się by móc komentować

Pioter @pink-panther 4 września 2019 18:26
5 września 2019 08:21

Nie wiem czy znajdą się jakieś dowody "zbrzuchacenia" bo to równie dobrze mogła być plotka wypuszczona specjalnie na czas wyborów.

Co do Michała Kurzydło ps "Grażyński" to moim zdaniem realizował on zalecenia Piłsudskiego, który chciał zakończyć te powstanie tak samo jak zakończył się rajd Żeligowskiego. A to na Górnym Śląsku nie miałoby żadnej racji bytu i Korfanty z tego zdawał sobie sprawę.

Wojna rozpętana w 1926 przez Sanację na Śląsku trwa do dziś, choć nie w takiej skali oczywiście.

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @gabriel-maciejewski
5 września 2019 13:01

Przemóżdżenie to nie demencja. Po prostu nie miałeś urlopu i nerwy nie miały kiedy się zregenerować. Łatwo wtedy o deja vu. Ja też bez urlopu. Może pod koniec września. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @krzysztof-laskowski 4 września 2019 18:54
6 września 2019 01:00

Właśnie to samo miałam napisać.  Prawie nigdzie nie ma już majątków ziemskich w prywatnych rękach. Takich dużych majątków.  Ziemia należy do korporacji. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @gabriel-maciejewski
6 września 2019 01:04

Ponoć najlepszym sposobem zapobiegania Alzheimerowi ( i innym chorobom cywilizacyjnym również) jest wysiłek fizyczny. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @DrzewoPitagorasa 6 września 2019 01:00
6 września 2019 06:14

Wszystko należy do korporacji. Po co sobie wiązać ręce własnością w tradycyjnym rozumieniu?

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Grzeralts 6 września 2019 06:14
6 września 2019 13:47

Dokładnie taki jest przekaz do ludu, który ma w tych korporacjach pracować i nie myśleć o własności.  Natomiast o tym kto nimi zarządza decyduje grono wybranych i zaufanych. Wybrani i zaufani są pozyskiwani między innymi tak jak nam to pokazała ostatnia afera z Epsteinem. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować