-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O paradoksach świata tego

Najtragiczniejszą namiętnością dręczącą ludzkie serca jest według mnie potrzeba akceptacji. To jest żywioł podstępny i straszny, z którym nie każdy potrafi się zmierzyć, a nawet jeśli potrafi, często przegrywa. Ja sam wielokrotnie łapię się na tym, że przemożna potrzeba akceptacji, nie pozwala mi na wyłożenie swoich racji tak, jak to należy zrobić. Są jednak ludzie, którzy znajdują się w o wiele gorszej sytuacji, ludzie, życie których wygląda jak puste pudełko, albo pudełko pustoszejące w straszliwym tempie. Takim ludziom poza potrzebą akceptacji i chęcią jej natychmiastowego zrealizowania nie zostaje już w zasadzie nic.

Ponieważ życie towarzyskie, w miarę jak upływają lata, jest coraz bardziej rozczarowujące, człowiekowi pozostaje w końcu tylko modlitwa. Jeśli jednak ktoś nie ma nawyku i potrzeby, by się modlić, może się jedynie wsłuchiwać w głosy dochodzące z mediów i starać się nastroić swoją wewnętrzna muzykę tak, by współbrzmiała z tym co emituje telewizor albo portale internetowe. To jest nie do pokonania i na to właśnie liczą ludzie tacy jak Biedroń i tacy jak Scheuring Wielgus – na wpisania się w globalną narrację postępu, która emitowana jest w najgłośniejszych rejestrach i daje pewność wszystkim jej słuchającym, że serca ich doznają ukojenia, a potrzeba akceptacji zostanie zaspokojona. Niestety to co najgłośniejsze nie jest przeważnie prawdziwe, a to co wydaje się być spójne i – po pierwszym szoku – akceptowalne, okazuje się inne zgoła. Okazuje się pułapką, albo oszustwem. Moja teściowa przekonywała mnie wczoraj, że homoseksualizm jest czymś naturalnym i spotykanym także w świecie zwierząt. Podała przykład dwóch cielaków, które hodował jej tata i które, jak to się czasem mawia, miały się ku sobie. Coś mnie podkusiło i zapytałem – a co się z tymi cielakami stało? - No jak to – rzekła babcia – poszły na rzeź. Demaskacje jak widzimy następują niespodziewanie. Akceptacja, którą dwa homoseksualne cielaki cieszyły się w obejściu dziadka mojej żony, nie przełożyła się na ich przyszłe szczęście. Stąd właśnie należy być bardzo ostrożnym jeśli idzie o objawy akceptacji i nie otwierać zbyt wcześnie szampana tylko z tego powodu, że towarzysko wszystko jest okay. Dotyczy to nie tylko gejów, ale wszystkich w ogóle. Tamte cielaki też pewnie bawiły się wesoło na łące i zdawało im się, że cały świat należy do nich. Ich dziwne praktyki dziwiły ludzi, ale tylko przez chwilę, nikt się bowiem nie będzie zastanawiał nad preferencjami seksualnymi bydła rogatego, kiedy nadchodzi czas peklowania wołowiny. Jestem głęboko przekonany, że wszyscy ci, którzy dziś tak ochoczo demonstrują swoje dziwaczne upodobania, pożałują tego gorzko i zatęsknią kiedyś za czasami, kiedy można było mówić na księdza – pedofil. Może się bowiem okazać, że księży nie będzie w ogóle, a akceptacja, która jest dziś udziałem różnych szczęśliwców w różowych perukach, jest pułapką. W dodatku zastawioną właśnie na nich, a nie na tych wstrętnych klechów.

Wczoraj na którymś kanale w telewizji puszczali stary i kiedyś przeze mnie lubiany film pod tytułem „Żandarm na emeryturze”, gdzie główną rolę gra Louis de Funes. Ja zawsze bardzo lubiłem tego aktora, ale filmu wczoraj nie obejrzałem, widziałem tylko samą końcówkę. Pomyślałem przy tym, że to jest coś niezwykle szyderczego, ten film i wszystkie inne filmy z udziałem tego aktora. Oto człowiek świętujący co roku ze smutkiem rocznicę ścięcia króla Ludwika, człowiek, który robił nauczycielom swoich dzieci karczemne awantury, kiedy źle wypowiadali się o monarchii, zyskał popularność rolą żandarma republiki. Uwiarygodnił ją tym samym w oczach publiczności zagranicznej. Podobnie jak wcześniej czynili to inni artyści, którzy nie robili nic ponadto, do czego zostali przeznaczeni. Ktoś powie – no, ale przecież aktor jest do grania...Oczywiście, że jest do grania. Chodzi mi tylko o to, że nie można się wyrzekać wpływu na okoliczności. To jest najtrudniejsza rzecz na świecie i pokusa, by, nie tyle płynąć z prądem, ale akceptować istniejący stan rzeczy, demonstrując przy tym skrajną wrogość dla niego, jest nie do zwalczenia. Nie oskarżam tutaj o nic Louisa de Funes, być może on nie wiedział co jeszcze mógłby zrobić, a propozycje filmowe dostawał akurat takie. Chodzi mi o coś innego – nie można gardłować przeciwko systemowi i jednocześnie uczestniczyć w aranżowanych przez ów system ustawkach, licząc na to, że przez wejście do środka, uda nam się coś zmienić. To jest taniocha, wielokrotnie wyszydzana w dodatku.

Wczoraj przesłano mi taką oto anegdotkę – w Muzeum Powstania Warszawskiego przewodnicy opowiadają turystom o bohaterstwie żołnierzy AK i wymieniają przy tym jednocześnie książkę Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Kiedy turyści ci idą do kiosku, by ją kupić w języku obcym, okazuje się, że ona nie została nigdy na angielski przetłumaczona. W kiosku tym jest za to, dostępna w obydwu językach książka Normana Davisa. Mam nadzieję tylko, że nie ma tam książki Zychowicza „Obłęd 44”. Jak pamiętamy niedawno rozmawiałem z dyrektorem Instytutu Książki, który w formule niezwykle politycznej i dyskretnej wyraził różne swoje lęki przed środowiskiem Gazety Wyborczej. Na stronie tegoż instytutu znajdują się informacje o tytułach tłumaczonych na języki obce, które instytut dotuje. Są wśród nich książki Olgi Tokarczuk, ale „Kamieni na szaniec” nie ma. Ja powiem wprost z czego to wynika – z głębokiego przekonania wszystkich, że nie da się zmienić okoliczności, bo jest beznadziejnie i tak ma pozostać. Skoro jednak pojawiają się jakieś budżety, nie można ich pochopnie trwonić na dziwne projekty typu tłumaczenie Kamińskiego. To jest taka sobie książka i pewnie nikt się nią nie zainteresuje. Już lepiej dać zarobić kolegom, którzy coś tam sobie wieczorami piszą i dla świętego spokoju przetłumaczyć na koreański Tokarczukową. Zyska się w ten sposób chwilę spokoju i upragnioną akceptację środowiska, które jako jedyne potrafi zmieniać okoliczności, kreować je i używać jako narzędzi walki ideologicznej, czyli środowiska Gazety Wyborczej.

Wczoraj w telewizji pokazywali też migawki z konwencji PiS. Jarosław Kaczyński mówił, że opozycja ma ciągle przewagę medialną. Trochę się to zmieniło dzięki TVP, ale przewaga medialna opozycji pozostaje faktem. Dlaczego tak jest? Wyjaśniłem to wyżej. Wszyscy „nasi” dziennikarze nie są w stanie wyjść poza dziecinną potrzebę żebrania o akceptację tych, których uważają za silniejszych. Jeśli zaś widzą pieniądze, nie myślą o ich celowym wydaniu, ale o schowaniu do kieszeni. Nie potrafią też zmienić wokół siebie niczego, albowiem o tym czy będą akceptowani czy nie, decyduje umiejętność powtarzania komunałów. To oni są winni temu, że opozycja ma przewagę w mediach, ale prezes nigdy tego nie zrozumie, jemu bowiem zdaje się, że ma do dyspozycji najlepszych ludzi. Nie ma. To są najgorsi ludzie i fakt ten niebawem się ujawni w całej swojej upiornej krasie.

 

Zapraszam na portal www.prawygornyrog.pltagi: polityka  propaganda  profesjonalizm  media  sukces  homoseksualizm 

gabriel-maciejewski
25 marca 2019 09:22
96     4683    23 zaloguj sie by polubić
komentarze:
bendix @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 09:29

Plus. Dokładnie takie same mam przemyślenia. poko ma propagandę na stałe. Naszyści może się okazać że tylko chwilowo.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 09:37

Czemu, jak już ludzie lubią powoływać się na przykłady ze świata zwierzęcego, nikt nie przywołuje przykładu modliszek i tłumaczy tym, że niektóre zabójstwa czynione przez kobiety są czymś zupełnie naturalnym i nie powinny podlegać karze...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @grudeq 25 marca 2019 09:37
25 marca 2019 09:38

Niebawem zaczną, poczekaj trochę. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bendix 25 marca 2019 09:29
25 marca 2019 09:44

W dodatku propaganda naszystów jest reaktywna i naśladowcza

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 09:46

Muzeum Powstania Warszawskiego. Rok 2018. Sierpień. Zaprosiłem cudzoziemców do zwiedzania. Wrażenia olbrzymie. Nie mają pojęcia czym Powstanie było. Chcieliby w prosty, przystępny sposób dowiedzieć się czegoś więcej, przeczytać o faktach, poznać tło historyczne, opis polskiego punktu widzenia, poznać więcej faktów z historii polsko-niemieckich stosunków w latach przedwojennych. Chcą kupić jakieś materiały informacyjne dla cudzoziemców. Po angielsku, francusku, niemiecku.

Nie ma.

Dzień w dzień, w lecie szczególnie, tłumy przewalają się przez Muzeum.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @lchlip 25 marca 2019 09:46
25 marca 2019 09:48

A Ołdakowski nadal jest dyrektorem i podejmuje decyzje. Jego koledzy są w innych pionach i też podejmują decyzje

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 09:48

"akceptacja, która jest dziś udziałemr różnych szczęśliwców w różowych perukach, jest pułapką."

Oczywiście, że jest pułapką. Przypomniała mi się przy tej okazji książka Burgessa pt. Rozpustne nasienie. 

A co do Kamieni na Szaniec. Ile mogłoby kosztować przetłumaczenie tego na angielski? Strzelam, że grosze. I narodowych instytucji na to nie stać? Żenada, naprawdę. Swoją drogą czytając w podstawówce Kamienie, mocno przeżyłem tę książkę. Płakałem chyba nawet bardziej, niż gdy umarł Ernest Nemeczek. 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @przemsa 25 marca 2019 09:48
25 marca 2019 09:52

Oni tego nie tłumaczą z bardzo dziwnego powodu, a ja akurat jestem pewien, że właśnie z tego. To są ludzie w moim wieku i młodsi, oni się wychowali w okolicznościach, kiedy już się z tych spraw szydziło. Aspirowali całe życie do czego innego i te ich pozycje i stołki są wyrazem aspiracji, no ale okoliczności są inne - takie, z których szydzili w liceum. I nie wiedzą co zrobić. Szukają akceptacji u Normana Davisa. Oni się boją co powie grupa rówieśnicza kiedy jeden z drugim zacznie lansować Kamińskiego. No, a poza wszystkim mają to głęboko w du..pie

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 09:53

Tzw. życiowa przypowieść o cielakach jest pyszna. Pozdrowienia dla Babci.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski 25 marca 2019 09:48
25 marca 2019 09:55

To był dla mnie szok.
Ludzie Polsce przychylni, gotowi wziąść (kupić) materiały propagujące nasze polskie widzenie historii a szczególnie te związane z walką o polskośc, i w jakimś stopniu propagować to zagranicą, nie mają na to szans. Przyzwyczajeni do dziesiątek, setek materiałów wciskanych im w takich miejscach - odchodzą z kwitkiem.

Mogli kupić kubki do herbaty z symbolem Polski Walczącej - Kotwicą.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @lchlip 25 marca 2019 09:55
25 marca 2019 09:57

Tam jest miejsce na pięć przynajmniej powieści o Powstaniu, a nie ma żadnej. To jest skandal bardzo gruby. Szczególnie jak się słyszy prezesa, który mówi, że opozycja ma przewagę medialną

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 25 marca 2019 09:52
25 marca 2019 10:05

Lansowanie Kamińskiego jest możliwe tylko w wersji "panów w rózowych perukach": https://natemat.pl/56591,profesor-pan-zoska-i-rudy-z-kamieni-na-szaniec-mogli-byc-gejami-bedzie-awantura-jak-o-konopnicka

Mając wybór między szyderstwem, a pedalstwem (bo tak sobie to kiedyś spozycjonowali) "naszyści" wolą siedzieć cicho, żeby się nikomu nie narazić. Tylko kasę biorą bez wstydu i wyrzutów sumienia. "Sorry, taka karma"...

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski 25 marca 2019 09:57
25 marca 2019 10:08

To jest skandal nie tylko gruby ale pokazujący jak bardzo wciskany nam jest kit o tzw. Polskiej polityce historycznej. M. inn. pana Glińskiego z jego konfabulacjami o holywoodzkiej "sztuce" propagującej bitwę pod Grunwaldem. Albo cudzie nad Wisłą.
A Muzeum Powstania Warszawskiego nie stać na materiały propagandowe dla odwiedzającychcudzoziemców.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @lchlip 25 marca 2019 09:55
25 marca 2019 10:08

Niemiec lat około 60 z młodą żoną i małymi dziećmi powiedział, że chcą zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego i pytał mnie czy uważam, że można zaprowadzić tam dzieci. Powiedziałem mu, że tak, bo drastyczne filmy z okupacji mogą obejrzeć ludzie na ekranach postawionych tak, że tylko dorośli lub młodzież może je obejrzeć. Jak widać z powyższych komentarzy to jego zainteresowanie pozostało bez wsparcia w odpowiedniej literaturze w języku niemieckim.

Była z nami również Polka lat około trzydzieści kilka i powiedziała, że ona tam w ogóle nie pójdzie, bo to ją nie interesuje. Nie wiem na ile rozmowa z Niemcem i Polką była szczera, ale ona nie miała najmniejszego zamiaru tam pójść. Kiedyś o niej pisałem; to ta, która egzaminowała mnie z rocznicy śmierci Freddy'ego Mercury.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @jolanta-gancarz 25 marca 2019 10:05
25 marca 2019 10:13

Ale żeby było czego się bać...a tu nic, poza towarzyskim ostracyzmem im nie grozi, a ten ostracyzm też taki sobie...

zaloguj się by móc komentować

lchlip @tadman 25 marca 2019 10:08
25 marca 2019 10:17

Nie interesują mnie ci, którzy nie chcą "wiedzieć". 
Interesują mnie ci, którzy nie bedąc Polakami a chcąc dowiedzieć się czegoś o polskiej historii, z której tak jesteśmy dumni, są traktowani jak "piąte koło u wozu". I którzy pomyślą: jak trzeba być głupim aby nie propagować własnej Historii dostając na to niepowtarzalną szansę.

Strona internetowa MPW: https://www.1944.pl/
ma tylko tłumaczenie po angielsku. Nie ma nawet tłumaczenia na NIEMIECKI.

Czy nie jest to skandal??

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @lchlip 25 marca 2019 10:17
25 marca 2019 10:23

narracje o Powstaniu przeznaczone są na rynek wewnętrzny, czyli język komunikowania także musi być lokalnym; inaczej zanikną tematy do wzbudzania emocji w RP

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gabriel-maciejewski 25 marca 2019 09:57
25 marca 2019 10:24

W temacie tłumaczeń wystarczyłby jeden odważny w programie na żywo. Rzuciłby, że w takim Polinie jest z dwadzieścia pozycji w kilku językach, a prezes nie może wykonać jednego telefonu i pstryknąć palcami, by były tłumaczenia o Powstaniu Warszawskim, choć jego ś.p. brat wypruwał sobie żyły by powstało Muzeum.

No, ale to groziłoby lekkim podniesieniem ciśnienia, a dziennikarze drobnozmianowi to nie rycerze. To kolejny etap, jak mawiała moja pani od polskiego, dziewiętnastowiecznej mutacji szlachty w inteligencję.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @dziad-kalwaryjski 25 marca 2019 10:24
25 marca 2019 10:27

Tak, to nie rycerze...to nawet nie harcerze...

zaloguj się by móc komentować

lchlip @qwerty 25 marca 2019 10:23
25 marca 2019 10:36

"narracje o Powstaniu przeznaczone są na rynek wewnętrzny, czyli język komunikowania także musi być lokalnym..."

 

Narracje o PW to jest (powinno być) część polskiej narracji historycznej. Jeżeli nie umie się tego propagować w biernej nawet formie (materiały propagandowe) dla cudzoziemców to wszelkie opowieści o dobrej zmianie na tym polu to jedna wielka ściema.

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 10:40

Może się bowiem okazać, że księży nie będzie w ogóle, a akceptacja, która jest dziś udziałem różnych szczęśliwców w różowych perukach, jest pułapką. W dodatku zastawioną właśnie na nich, a nie na tych wstrętnych klechów.

Pisalem juz nie raz, że niech jeden z drugim ten mądry duren przyjedzie do UK, gdzieś na prowincję i pozyje życiem tubylców, gdzie nie ma księży, kościoła, jest krykiet, futbol i pub i telewizor oczywiście. 

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @gabriel-maciejewski 25 marca 2019 10:13
25 marca 2019 10:47

Nie rozumiem, a obserwuje podobne zjawisko: strachu przed czymś, co nawet nie jest umiarkowaną nieprzyjemnością. Skąd to się bierze? Uniżoność w stosunku do Zachodu (koniecznie przez Z) ludzi z Pańskiego pokolenia jest zrozumiała ze względu na doświadczenie spędzania lat 80-tych w PRL przy oglądając jak fajnie było za żelazną kurtyną. Ale skąd ten strach? 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 25 marca 2019 09:52
25 marca 2019 10:48

To ostatnie zadanie jest kluczowe. Mają to w dupie, ale faktycznie, na pierwszym miejscu boją się jednak, co powie ten czy inny autorytet z ich stajni. Innymi słowy jest nieoficjalna, nienazwana nawet konkretnie presja, której oni grzecznie i bez szemrania, automatycznie się poddają.

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @lchlip 25 marca 2019 09:46
25 marca 2019 11:05

Za to pewnie w Polin materialow dla cuzoziemcow jest do wyboru, do koloru. Nie wiem, bo nie bylam, tak tylko przypuszczam.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 11:07

Ja skomentuję tak po "zakonnemu" dzisiejszy wpis, czyli zasadniczo i od podstaw, wychodząć poza konkretne uwarunkania, w których tkwi każdy z nas ze swoim środowiskiem.

 

>>> Najtragiczniejszą namiętnością dręczącą ludzkie serca jest według mnie potrzeba akceptacji. […] Ponieważ życie towarzyskie, w miarę jak upływają lata, jest coraz bardziej rozczarowujące, człowiekowi pozostaje w końcu tylko modlitwa. <<<

 

To mówi Pan:

«Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku
i który w ciele upatruje swą siłę,
a od Pana odwraca swe serce.
Jest on podobny do dzikiego krzaka na stepie,
nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście:
wybiera miejsca spalone na pustyni,
ziemię słoną i bezludną.

Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu,
i Pan jest jego nadzieją.
Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą,
co swe korzenie puszcza ku strumieniowi;
nie obawia się, skoro przyjdzie upał,
bo utrzyma zielone liście;
także w roku posuchy nie doznaje niepokoju
i nie przestaje wydawać owoców …»

Jr 17, 5 - 8

Solidna, katolicka formacja - trwająca przez lata - ma właśnie ten kierunek. Wierzący siłę swojego istnienia powinien czerpać z faktu, że P. Bóg jest Jego Ojcem, który kocha Go miłością bezwarunkową i niezłomną. Tylko Bóg może tak kochać i tylko On tak potrafi. Zaś drastycznie i bez ogródek każdy wierzący przekonuje się o tym w sakramencie spowiedzi. To ten fakt wiary, powinien i ma siłę, aby zaspokoić fundamentalną i nie do usunięcia potrzebę akceptacji.

Jest wręcz niesprawiedliwością, jest głupotą i przepisem na katastrofę domaganie się takiej akceptacji od ludzi. To jest też - że się tak technicznie wyrażę - przepis na solidną trwałość w małżeństwie, kiedy każda ze stron czerpie swoją siłę od Boga i na drugiego ją przelewa. Całe nasze nieszczęście polega na tym, że z naszą potrzebę akceptacji idziemy nie tam, gdzie trzeba.

Chrześcijanin, to ten, który nie potrzebuje od świata usprawiedliwienia swojego istnienia. Jest na odwrót. To on uzasadnia istnienie świata. Ktoś mi może tutaj wystuka, że ja głodne kawałki tutaj wciskam, ale gdyby tak naprawdę, choć 10% z ludzi kultury, z modlitwy czerpało swoją potrzebę akceptacji, wiele spraw, o których tutaj mówimy nie byłoby na wokandzie.

Tak przy okazji, to według mnie jest to jeden z głównych motywów walki z Kościołem Katolickim. Bo jeśli zawsze będzie jakaś grupa ludzi, która z Boga czerpie poczucie akceptacji, to władza systemu nigdy nie będzie absolutna. Złość i przewrotność pop kultury na tym polega. Aspiruje do roli P. Boga w tej materii.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @qwerty 25 marca 2019 10:23
25 marca 2019 11:14

Preydent USA zrobil wielka promocje tej czesci historii Polski. Mysle, ze zainteresowanie cudzozemcow wzroslo. Tylko nasi maja to w nosie.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @lchlip 25 marca 2019 10:17
25 marca 2019 11:18

Nawet ta wersja po angielsku to nedza,  pare podstawowych infomacji (sadzilam ze wszyko co tam sie po polsku pokazuje, jest w tej wersji przetumaczone)

zaloguj się by móc komentować

lchlip @jestnadzieja 25 marca 2019 11:18
25 marca 2019 12:04

Wersja angielska: nędza.

Pozostałe wersje: nicość.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @maciej-kazimierz 25 marca 2019 10:47
25 marca 2019 12:05

To są towarzyskie układy warszawskie, hierarchia jeszcze z liceum

zaloguj się by móc komentowaćjolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 25 marca 2019 10:13
25 marca 2019 12:29

Wrażliwi salonowcy cierpią na samą myśl o krzyżu dla siebie. Nawet jeśli jest pluszowy. A wykluczenie z "towarzystwa" to prawdziwa męka. Chociaż czasy Trędowatych ponoć już szczęśliwie minęły.

Krótko mówiąc: mamy do czynienia z bandą tchórzy i kunktatorów. W gruncie rzeczy nieudaczników, którzy nic dobrego po sobie nie potrafią pozostawić i nawet nie mają takiej potrzeby.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @jolanta-gancarz 25 marca 2019 12:29
25 marca 2019 12:30

Oni myślą, że pozostawiają....

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @mniszysko 25 marca 2019 11:07
25 marca 2019 12:41

Dziękuję. To rzeczywiście fundament.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 12:52

Piękne teksty ostatnie:)

O akceptacji...potrzebujemy jej w pewnym sensie by móc działać. Tak jak my tutaj akceptujemy Ciebie i Twoje działania:)

 

Przełomowe dla mnie było zrozumienie że jest Osoba Najważniejsza która mnie chciała i która mnie akceptuje. I daje mi wolność jakiej nikt z ludzi nie jest w stanie dać. 

 

Wielkim darem było to że zrozumiałam. Chodzę sobie  zygzakiem jak to Człowiek. 

No ale...On czeka aż mi przejdzie. I wrócę...:)

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski 25 marca 2019 09:52
25 marca 2019 12:58

"I nie wiedzą co zrobić. Szukają akceptacji u Normana Davisa. Oni się boją co powie grupa rówieśnicza kiedy jeden z drugim zacznie lansować Kamińskiego. No, a poza wszystkim mają to głęboko w du..pie."

Szukaja akceptacji u Normana Daviesa bo aspiruja. jak on ich poklepie po plecach albo zdjecie sobie z nimi zrobi to czuja sie dowartosciowani.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @mniszysko 25 marca 2019 11:07
25 marca 2019 13:08

To nie sa zadne glodne kawalki. To jest prawda.

"Boga sie boj i zachowuj jego przykazania. Bo caly w tym czlowiek."

Tak chyba stoi w Pismie Swietym.

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 13:11

Ja rozumiem, że te cialaki to poszłyby do rzeźni niezależnie od tego czy były pedałami czy też nie. Morał jest taki, że jak ktoś jest na rzeź chodowany to nawet pedalstwo mu nie pomoże w uniknięciu jego losu.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @JK 25 marca 2019 13:11
25 marca 2019 13:36

Występowanie jakiegoś zjawiska w przyrodzie nie oznacza, że jest ono normą. Cholera, tyfus, dżuma, syfilis, trąd, malaria, a także ChAD, schizofrenia i tp. też występują w naturze, ale nikt nie określa stanu ludzi nimi zaatakowanych sytuacją normalną, a ich samych zdrowymi. Stłuczenie termometru nie spowoduje spadku temperatury. Dlatego  wykreślenie homoseksualizmu z listy chorób psychicznych bodaj w 1987 r. to czysty orwellizm, czyli nowomowa w służbie propagandy.

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 13:43

Mam wrażenie, że słowo paradoks zasłania realny i silny mechanizm obronny, nie inaczej jest z koncepcją batiuszki razem z jego złymi bojarami. JK przecież też potrafi zmieniać okoliczności czy tam kształtować rzeczywistość, ale ta rzeczywistość coraz bardziej nam się rozjeżdża. Tzn. w każdym razie mi się ona rozjeżdża, albo już się całkiem rozjechała. Szkoda, że nie mogę odnaleźć fragmentu wywiadu z Paulem Schrederem o kawałku filmu Taksówkarz- opisywał w nim tę scenę gdzie Travis zaprasza Betsy na pierwszą randkę i zabiera ją do kina porno. Schreder opisał to jako właśnie mechanizm obronny Travisa: on chce mieć dziwewczynę, ale podświadomie i automatycznie niszczy szansę na jej bliższe poznanie- zraża ją do siebie bo mimo chęci wyrwania się z samotności, wyrwania się do normalnego życia, zadziałał silniejszy od niego mechanizm zagrożenia.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski 25 marca 2019 09:52
25 marca 2019 13:44

w punkt.

No i jeszcze ten strach, ze którys z pismmaków agorowych wytknie ich swoim nieubłaganym brudnym paluchem i napiętnuje. I co poczną wtedy, gdy zmieni się ekipa u władzy?

Czyli tak samo, jak z tą, ponoć wielką wciąż  rzeszą katolików. Niby wyznają w Dekalog, ale na codzień starają sie za bardzo nie przesadzać z tą wiarą.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @dziad-kalwaryjski 25 marca 2019 10:24
25 marca 2019 13:49

w lumpeninteligencję na kroplówce pseudobudżetowej

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jestnadzieja 25 marca 2019 11:14
25 marca 2019 13:53

jacy oni  znów "nasi", wszak tam każdy co ważniejszy, to przecie z etrusków.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jolanta-gancarz 25 marca 2019 12:29
25 marca 2019 13:57

i to jest motyw, że popierają jeden drugiego tak długo, póki ktorys się nie wychyli ( niezechce krakać w tej samej tonacji).

Wówczas go solidarnie pozsytali zadziobią. I kazdy z nich ma to na uwadze. I z tego powodu bardzo jest uważający, by dreptać tylko po opalikowanych szlakach narracyjnych.

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 14:02

Nie no nie mogę... oni mają (opozycja totalitarna) te media na 900% normy:

https://niezalezna.pl/264597-dramat-gwiazdora-tvn-nie-mogl-delektowac-sie-winem-bo-myslal-o-prezesie-pis

"Z Józkiem i Kazkiem no moglismy się delektować wisienką bo myśleliśmy o Mellerze"

To normalnie się dramat już robi.

Tak jak ta baba tarzająca się po ziemii po wygranej Trumpa: "This is not what we want..."

zaloguj się by móc komentować

klon @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 14:09

>> Zyska się w ten sposób chwilę spokoju i upragnioną akceptację środowiska, które jako jedyne potrafi zmieniać okoliczności, kreować je i używać jako narzędzi walki ideologicznej, czyli środowiska Gazety Wyborczej.<

Czy może jako jedyne ma licencje na jumbo jet'a ? 

Jeżeli jedynym powodem "przewagi medialnej opozycji" jest potrzeba akceptacji ze strony  tzw. środowisk, to.....Boże, miej nas w Swojej opiece !

zaloguj się by móc komentować

chlor @lchlip 25 marca 2019 10:36
25 marca 2019 14:18

Nie wolno wychodzić z Powstaniem Warszawskim na rynek zewnętrzny, bo na nim ma rządzić Powstanie w Getcie.

zaloguj się by móc komentować


bendix @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 14:21

No to ta wyżej wspomniana niewiasta do kolekcji jak ktoś nie miał okazji:

https://www.youtube.com/watch?v=wDYNVH0U3cs

zaloguj się by móc komentować

klon @chlor 25 marca 2019 14:18
25 marca 2019 14:23

Czy nadinterpretacją będzie twierdzenie, że obecne stosunki ze stroną Powstania w Getcie są "odreagowaniem" za przemówienie Trumpa w Warszawie z roku  2017 r.?

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @chlor 25 marca 2019 14:18
25 marca 2019 14:30

Stefan Tompson odwala robote za innych:

<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/zu8cq73-bxs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @chlor 25 marca 2019 14:18
25 marca 2019 14:33

Nie wskoczylo. kiedys umialam wkleic film, teraz tylko link

https://youtu.be/zu8cq73-bxs

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 14:40

Jeżeli przez ponad 20 lat nie było w III RP  tłumaczeń na język angielski takich dzieł jak "Proszę państwa do gazu " Tadeusza Borowskiego czy "Kamieni na szaniec" to znaczy , że NIE MIAŁO ICH BYĆ. Zbyt się kłócą z wiodącą "narracją" ostro sponsorowaną przez III RP czyli "narracją Grossa , Grabowskiego i Engelking". To proste. W zamian dostajemy kolejne "zapowiedzi naszystów", kolejne "narodowe centra tego i owego" m.in "promocji" a na koniec serial o 100-leciu odzyskania niepodległości Polski ma scenariusz w 3 pierwszych odcinkach napisany  z udziałem Łepkowskiej, córki I sekretarza POP historii w PAN.

No i co my tam mamy (rzut okiem 10 min na chyba 3 odcinek): w czasie największego głodu pod koniec I WW - w serialu cały poczet więcej niż dobrze odżywionych "polskich mieszczan i chłopów". Kobiety i mężczyźni noszą jakieś brudnobeże rozmemłane koszuliny, jakby nie znano wynalazku tzw. farbki, stosowanej w praniu powszechnie od wybielania pościeli i bielizny lnianej i płóciennej ( no polskie brudasy po prostu), jest oczywiście "Polak alkoholik", który pije z gwinta i skarży się oczywiście na ..."przemoc w rodzinie". Polska mężatka rodzi jakieś "cudze dziecko" potajemnie i je morduje a karczmarz miejscowy literackim polskim językiem informuje  kmieciów rozlewając kolejki :"...kiedy odzyskaliśmy niepodległość". Główny negatywny bohater siedzi w karczmie i wychwala Dmowskiego.

No a starsza jakaś ciotka grana przez Kingę Preiss( miejscowa sufrażystka przy kości po 6 latach głodu) w okolicznościach oświadczyn jakiegoś kawalera wobec jej siostrzenicy czy innej kuzynki zawiadamia: "ale do ślubu mieszkasz z nami". Czyli gdzie niewinne dziewczę  polskie katolickie miałoby mieszkać między zaręczynami a ślubem w roku 1918?

Więcej nie dało się oglądać. Była jeszcze "manifestacja sufrażystek o prawa kobiet" a Kinga Preiss rozdawała ulotki.

Wszystko sfinansowała TVP z pieniędzy podatnika i dała ten melanż treści podprogowych  w czasie najwyższej oglądalności.

Proszę więc nie mieć złudzeń, że "oni tak nie potrafią" albo "nie rozumieją". Na co chcą dawać kasę to dają a na co nie chcą dawać kasy - to nie dają. Na 'rycie beretów" i antypolskie paszkwile kasa zawsze była. I będzie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @jestnadzieja 25 marca 2019 14:33
25 marca 2019 14:41

Ograniczenia wiekowe na ten materiał filmowy bo może być nieodpowiedni dla społeczności - dobre sobie

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @pink-panther 25 marca 2019 14:40
25 marca 2019 14:42

Sorry, dzieciobójstwo w wykonaniu Polki katoliczki było w II odcinku. 

zaloguj się by móc komentować


bolek @jestnadzieja 25 marca 2019 14:33
25 marca 2019 15:13

Klikasz 4 ikonę od prawej (trójkąt w kółku), wklejasz linka ->https://youtu.be/zu8cq73-bxs et voila :)

Bardzo fajny filmik. Bardzo profesjonalny. Pierwszy raz widzę Stefana i niestety pierwsze pytanie, które ciśnie mi się na usta to "Who are you Mr. Tompson?". Mam nadzieję, że nie jest to nowy Davies ;-)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @grudeq 25 marca 2019 09:37
25 marca 2019 16:04

Także robienie kupy w marszu jest czymś naturalnym.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 16:06

Każdy chciałby mieć portret upamiętniający habilitację syna.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 16:10

O paradoksach świata tego tu się pisze.

A my piszemy, trzymamy kciuki, wymagamy od naszych, i - dziwimy się jak to możliwe że się nie daje, dziwimy się, dziwimy.

A ja dzisiaj czytam, iż pani Magdalena Fitas-Dukaczewska była tłumaczem prezydentów i premierów, Kwaśniewskiego, Tuska, Komorowskiego, Lecha Kaczyńskiego... Żona Marka Dukaczewskiego.

Luzik. Idę po kompres. Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało.

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @mniszysko 25 marca 2019 11:07
25 marca 2019 16:18

Żadne głodne kawałki a Świete słowa ! Podstawa - kerygmat. Miłość Boga jako fundament życia. Leczy wszystkie deficyty i pozwala je przezwyciężać, nie od razu. No i pełnia wolności ...

zaloguj się by móc komentować

DrWall @pink-panther 25 marca 2019 14:40
25 marca 2019 16:51

Ale wiesz co jest zdumiewające? W PRL-u, za czasów komunistów nakręcono taki serial jak "Najdłuższa Wojna nowoczesnej Europy", a dzisiaj "nasi" raczą nas taką kupą.

Ale czy mnie to dziwi? Dosyć często słucham Trójki, gdzie szefem jest Wiktor Świetlik. Taakże podobno "nasz". I szczególnie w ostatnim okresia, ta stacja nie ustępuje różnym "tefauenom", w nawalaniu, w Kościół i księży, a z drugiej jawnym propagowaniu dewiantów spod znaku tęczowej flagi. I tak własnie te "nasze" media wyglądają.

zaloguj się by móc komentować

Paris @maciej-kazimierz 25 marca 2019 10:47
25 marca 2019 16:52

A co tu jest do rozumienia, prosze Pana  ???

Pytam - sama siebie - czy Pan rzeczywiscie tego co sie dzieje nie rozumie... czy tylko tak udaje  ???  

To jest strach przed  UTRATA  KORYTA  PANSTWOWEGO  !!!   Tych wszystkich apanazy i bycia na "swieczniku"... i oni te nasza Polske i nas sprzedadza... aby tylko utrzymac sie i swoje rodzinki przy korycie  !!!

Wezmy taka debilna presstytutke od  Sakiewicza jak Gojska-Hejke-Rachon... albo tego jej mezusia Michala Rachonia z kurwizora... albo jeszcze inne CHeroiny jak Lichocka, Czerwinska, pierdzace w fotele poselskie przez ostatnie prawie 4 lata za ogromne pieniadze... redaktOrka Kania i pozostale kretynstwo na portalu "niezaleznym od rozumu"... te perejry, te wildstein'y w kurwizorze... te romaszewskie w bielsat'ach... o "klubowiczach gapol'owych"  nie wspominam  !!!

... pardon... ale czego Pan tu nie rozumie  ???  Tego, ze to jest ciagle rosnaca ARMIA  PASOZYTOW  i  DARMOZJADOW... "naszych" i  nienaszych  na utrzymaniu calego narodu  ?!?!?!

 

zaloguj się by móc komentować

DrWall @pink-panther 25 marca 2019 14:40
25 marca 2019 16:54

ps.

I wcale by mnie nie zdziwiło jaakbym się dowiedział, że taki Świetlik lata do Lizbony z Mellerem i przy winie oraz owocach morza rozprawiają o Jarosławie Kaczyńskim.

zaloguj się by móc komentować


Paris @stanislaw-orda 25 marca 2019 13:57
25 marca 2019 17:13

Ba...

... zeby tylko zadziobali... przewidziane sa takze inne "scenariusze"...  jeden z nich ze Smolenska wyjasniajo juz od  9 lat... i konca tego "wyjasniania" nie widac...

... a kasa polskiego podatnika  na ten "priorytetowy cel"  przewalona juz w setkach milionow zlotych  !!!

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @bolek 25 marca 2019 15:13
25 marca 2019 17:14

:)

Dla mnie to raczej pozytywna postac, powinien byc politykiem, moze sie powolutku przygotowuje..;) Jak na razie rzadowe media go raczej omijaja, pojawia sie czasami w Mediach Narodowych czy w innych niszowych kanalach.

Troche mu sie przygladalam, odkad pierwszy raz o nim uslyszalam. Tez bylam ciekawa, skad sie wzial.

A dal sie u nas poznac jako autor filmu "W  poszukiwaniu ojczyzny" (polecam) , nagrodzonego na festiwalu Niepokonani Niezlomni Wykleci w 2015 roku. To syn Polki i Poludniowoafrykanczyka, wychowany w Londynie. Malo mowi o dziadkach, tyle tylko, ze byli emigracja przedwojenna, jego mama urodzila sie juz na obczyznie. Mowi pieknie po polsku, od wczesnych lat matka zapisywala jego i brata do szkolek polskich. Od paru lat zyje, studiuje i pracuje w Polsce, ma paszport polski. Probowalam doszukac sie czegos wiecej, przy odrobinie uporu co nieco mozna z sieci wyluskac. Jest zwiazany ze "stara brytyjska emigracja", gdzies mignely wiadomosci o bywaniu w roznych kolach i klubach polskiej emigracji o uczestnictwie w pogrzebie kogos z rodziny Raczynskich (mysle, ze jest z nimi spokrewniony).

Razem z bratem kreci bardzo profesjonalne filmy, najczesciej sa to riposty na zydowskie, niemieckie i angielskie ataki w mediach obcojezycznych (dlatego mowie, ze wyrecza panstwo polskie, moim zdaniem jest to skuteczniejsze niz te wszystkie zadania sprostowan w ykonaiu RDI). Dwukrotnie nagrywal filmy - listy do Guya (ktory pisal o 60 tys polskich faszystow), do pani Mosbacher, itd. Nagral tez reportaze o imigrantach w duzych europejskich miastach.

A tutaj opowiada troche o sobie (facet, ktory z nim przeprowadza wywiad zyje sobie w Anglii, Stefan zas- urodzony w Anlii, tlumaczy mu sie dlaczego wybral Polske)

https://www.youtube.com/watch?v=MllTKDmVci4

zaloguj się by móc komentować

genezy @dziad-kalwaryjski 25 marca 2019 16:10
25 marca 2019 17:20

Czarny obelisk smoleńsko/masoński, szczyt Wyszehradzki w Jerozolimie, chodowla niewolników za 500, czytanie Żeromskiego przez prezydenta, taśmowa produkcja pomników smoleńskich i inne tego typu atrakcje dobrej zmiany może i są godne politowania czy też nie warte splunięcia, no ale nie tylko- są znakami, są językiem dyplomatycznym, który informuje naszych partnerów: zapraszamy i tak, dalej jesteśmy niepełnosprawni umysłowo.

zaloguj się by móc komentować

Paris @dziad-kalwaryjski 25 marca 2019 16:10
25 marca 2019 17:32

Wcale bym sie nie zdziwila...

... gdyby nawet dla PAD'a pracowala, ta "niezastapiona" dziunia  !!!    Jedna banda zlodzieji  i  oszustow  !!!  

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @DrWall 25 marca 2019 16:51
25 marca 2019 17:34

Też słucham Trójki "naszego" Świetlika i nie mogę się nadziwić, że on ponoć czasem prowadzi W tyle wizji, a nie Szkło Kontaktowe.

 

zaloguj się by móc komentować

klon @pink-panther 25 marca 2019 14:40
25 marca 2019 17:37

Ja szukam odpowiedzi na takie oto pytanie - Kiedy dotrze do "naszej" świadomości, że zarówno poprzednie rządy jak i obecny nie są nasze?


Dlaczego takie pytanie ? Wystarczy bez emocji przyjrzeć się JAKOŚCI decyzji  władz. Decyzji kształtujących: tożsamość, wolności, bogactwo, niezależność, samowystarczalność .....ups.  Się zagalopowałem. Koniec z s-f. Lepiej napije się kawy i poczytam coś....

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 25 marca 2019 14:42
25 marca 2019 17:50

Wysłałem coś Pani na PW jakiś czas temu. Widziała to Pani?

zaloguj się by móc komentować


Paris @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 19:28

Oj,  dziekuje za linka i przypomnienie...

... jeszcze jeden  prezydEt,  "nasz solidarnosciowy" w kolekcji  tej  NARODOWEJ  "tlumaczki"  !!!

Tak sobie mysle o tym sp. LPK... o jego przytomnosci politycznej, orientacji w tym co sie dzialo... i wyglada mi to  ZENUJACO  i  zalosnie  NAIWNIE  !!!   Widac jak na dloni, ze i PJK  i jego srodowisko... te cale dete  jONdro  PiS'u,  ta cala "dobra i lepsza zmiana"  jest rownie "przytomne i zorientowane"  jak sp.  LPK...

... to jest  TRAGIFARSA  NARODOWA  i jedno wielkie  OSZUSTWO...  i  oni wszyscy  WON  !!!  

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Paris 25 marca 2019 19:28
25 marca 2019 19:29

Pardon...

... mialo byc do Pike.

zaloguj się by móc komentować

chlor @gabriel-maciejewski
25 marca 2019 19:33

"Posłuszne cielę dwie matki ssie". Najważniejsze polskie przysłowie i zarazem motto "naszych ludzi" w mediach, polityce, kulturze, i wszędzie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DrWall 25 marca 2019 16:51
25 marca 2019 19:55

Od lat nie słucham radia bo nie czuję tam szczerości i prawdy tylko po komunistycznym kłamstwie - jeno fałsz i obłudę. Ten pan Wiktor Świetlik a raczej jego kariera to jest "klasyka kariery w propagandzie III RP": najpierw w miesięczniku "Nowe Państwo" ( Srebrna i Lipiński) a potem dziennik "Fakt", któego przedstawiać nie trzeba a następnie nawet szefował jakiejś instytucji od "wolności mediów" , gdzie rada nasączona Heniami Wujcami i Rzeplińskimi. Jeśli "orzeł wylądował" w Programie 3 Polskiego radia to znaczy tylko, że "to wszystko jest jedna wielka rodzina". Skoro Łepkowska robi za "mózg od scenariuszy naszystów" w TVP  to jakiś pan Świetlik   i jego kariera - to jest małe miki.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DrWall 25 marca 2019 16:54
25 marca 2019 19:58

Kiedyś dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, ale mam nadzieję, że je po prostu będziemy mogli uznać za nudne bo nie będą miały znaczenia.  Skoro mozna było wyprodukować za pieniądze podatnika "prawie beatyfikację Brystygierowej" czy film "Kler" nie mówiąc o utrzymaniu na garnuszku rządu Centrum od "nowej szkoły historii Holocaustu'  - to co jeszcze może nas zdziwić, dotknąć czy zrazić.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 25 marca 2019 17:50
25 marca 2019 20:02

Dzięki. Nie zaglądam zbyt często, niestety. Ale teraz przeczytałam. No takie mamy "kadry" w III RP i to nie powinno nas zdziwić. Skoro jakaś Kozlovsky chodziła "po wolności" wraz z małżonkiem, to nie wiem, kto jest w tym przedstawieniu aktorem a kto widzem. Nie mówiąc , że zaczynamy się domyślać, kto  próbuje być reżyserem. To jest jedna wielka rodzina i cała pociecha w tym, że im się mimo wszelkich udogodnień - nogi plączą coraz bardziej. Wszystkim.  To nie jest tak, że "panują nad rzeczywistością".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @klon 25 marca 2019 17:37
25 marca 2019 20:08

Dobrze, że do nas dociera, za cenę wielu upokorzeń i za cenę wielu złamanych losów naszych współobywateli, że to wszystko jest - na niby. A rok 1989 był tylko rokiem "wielkiej zmowy przeciwko Polakom". I zostają po nich tylko kiepskie haggady oraz ruiny i zgliszcza. Cudzych pachołków nie chcą nawet ci, co ich wynajęli, zatem  ja się specjalnie nie martwię o los tych tzw. naszych, które nie są nasze - rządów.  Wybrali swój los, pozornie błyskotliwy. Król Staś też miał świetny  pijar za życia i obsypywany był kasą z różnych stron a po pewnym czasie - ktoś wyrzucił trupa z trumny na wieczną hańbę, potomków los rozwiał po świecie i do niebytu a Polacy go nie żałują. Nikt go nie żałuje. Pytanie, czy warto było. Ale ludzie mali i chciwi taniego poklasku i pozorów władzy nigdy się nie zastanawiają nad długofalowymi skutkami. 

My możemy cieszyć się naszymi małymi radościami życia. :)))

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 25 marca 2019 20:02
25 marca 2019 20:41

A gdzie tam...

... to zdegenerowane bydlo panuje nad rzeczywistoscia  !!!   W Francji  "francuska rodzina" juz od tygodni gra "zoltymi kamizelkami"... a dzis zaczal sie juz 2 tydzien jak graja "zakaz manifestacji"  wydany przez slupa rotszyldowego... czyli  Macron'a.  Ten figurant to ostatnio juz tylko  "tlita" na twitterze, taki zajENty jest... a dzis pomimo wizyty chinskiego przywodcy, ktora nb.  jest bardzo we francuskim telewizorze dezawulowana - to od poludnia  pompuja jedna mocno zraniona manifestantke w Nicei.

Nawalaja sie nieprawdopodobnie... dzieci Sarko i 4 dzieci Hollande'a  chco kandydowac do  rozpie*******cej  sie na naszych oczach  Lunji  !!!... zeby  to ZOMBI  masonskie  w brukselce  REAKTYWOWAC  i  REWITALIZOWAC  !!!

 

To jest normalnie  KABARET  i jaja jak berety co oni tu w tej Francji  odstawiaja  !!!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Paris 25 marca 2019 20:41
25 marca 2019 21:00

Bóg nierychliwy, ale przecież ...

Oni Boga od siebie wygnali, czyli nie ma dla nich ratunku.

zaloguj się by móc komentować

genezy @genezy 25 marca 2019 17:20
25 marca 2019 21:13

Paradoksem ziemi, tej ziemi jest czarny masoński obelisk na tym właśnie placu. Ale kolejny paradoks, tym razem patriotyczny- znowu ten błyskotliwy Sikorski:

https://naszahistoria.pl/blyskotliwy-agent-czy-zdrajca-tajenica-samosna-mikicinskiego/ar/9895157

 

zaloguj się by móc komentować

klon @pink-panther 25 marca 2019 20:08
25 marca 2019 21:17

Kocham Pani Optymizm :-))))

zaloguj się by móc komentować

Paris @stanislaw-orda 25 marca 2019 21:00
25 marca 2019 21:54

Po ludzku...

... mozna tak napisac,  Boga wyrzucili i ratunku znikad.  Robia te swoje nedzne prowokacje i ustawki w nadziei, ze to cos pomoze, ze uda sie cos sprowokowac i wystrugac... za 2 tygodnie bedzie kolejna ustawka "holokaust'owa" organizowana przez loze, ktora - ponownie - sprowadzil do Polski nb. wlasnie sp.  PLK... bim...brum...bnajt... cos jakos tak... tutaj to zapewne "pilotowane" jest przez tego komuszego knura i  POLAKOZERCE  kostka geberta  !!!... a w Polsce - to Kwas,  Rosati i reszta starych  kiejkutow...

... zreszta - sam wiesz lepiej. 

Nam pora zwolnic tempo zycia, zajac sie sami soba...  czas zaczac robic wlasne porzadki... te zlodziejska bande przykladnie ukarac... wyciac wreszcie ten socjalistyczny wrzod  !!!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @JK 25 marca 2019 13:11
26 marca 2019 01:01

      " ...jak ktoś jest na rzeź chodowany to nawet pedalstwo mu nie pomoże w uniknięciu jego losu."

Tak właśnie. No ale to widać z boku. Oni /ci pedali ;)/ tego nie widzą, oszołomieni aktualnym trendem politycznym. Rzeczywistość przerasta ichnią możliwość percepcji. Oczywisty deficyt umysłowy.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @bendix 25 marca 2019 14:21
26 marca 2019 01:10

Widziałam podobne idiotki po przegranej Mazowera w wyborach prezydenckich. Wszakże tak głośno nie wyły, ale wyły. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 25 marca 2019 14:40
26 marca 2019 01:16

Wpływ Stefana od "Dziejów grzechu", musi... Pokolenie /scenarzyści/ zadręczone Żeromskim. 

Coś niebywałego! 

zaloguj się by móc komentować

bendix @KOSSOBOR 26 marca 2019 01:10
26 marca 2019 04:32

To co znalazłem jest przycięte. Ona się potem tarzała.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @KOSSOBOR 26 marca 2019 01:01
26 marca 2019 06:27

To z definicji są osobowości niedojrzałe.

zaloguj się by móc komentować

bolek @jestnadzieja 25 marca 2019 17:14
26 marca 2019 08:33

Dzięki za to uzupełnienie!

zaloguj się by móc komentować

malwina @gabriel-maciejewski
26 marca 2019 17:58

Wspanialy tekst Wielkopostny.

Bardzo trudny, tzn. dzis czytam go i rozumiem coraz lepiej, ale 20 lat temu to byloby dla mnie nie do przejscia...a przeciez chodzilam juz wtedy do kosciola i znalam tresci Psalmow...

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @bendix 26 marca 2019 04:32
26 marca 2019 18:41

:))) 

Moja ryczała, niepocieszona, przez kilka dni. 

zaloguj się by móc komentować

remusmalus @gabriel-maciejewski
31 marca 2019 10:00

Porównywanie zachowań homoseksualnych ludzi do skrajnych przypadków z królestwa zwierząt jest idiotyczne, to nie ulega wątpliwości, pytanie skąd sie to bierze? Wydaje mi się, że jest to riposta środowisk zwiazanych lub kibicujących LGBT na nasz zarzut o nienaturalności zjawiska, dlatego też trzeba u zarania podniesienia argumentu, dodać że zdarzają się wybryki natury, myślę że nikt nie chce by wybrykiem, a tym bardziej głośno się do tego przyznawać. Mogę być naiwny oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 25 marca 2019 17:34
31 marca 2019 11:24

spoko, zmieni się ekipa u włądzy , to i on zmieni program i narrację

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować