-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O Marcie...

Miałem napisać dziś, coś budującego, stosownego do okoliczności. Nie mogę jednak. Niedawno bowiem Bartek, którego wielu z Was zna, bo jeździ ze mną na targi, opowiedział mi o Marcie. Zadzwoniłęm do niego, ale jak zwykle nie miałem czasu na rozmowę. - No, ale weź ty coś powiedz – rzuciłem mu w końcu w słuchawkę – bo tylko ja gadam. A sprawa była poważna z mojego punktu widzenia, bo nakład przyjechał i okazało się, że kierowca nie ma na pace paleciaka, a trzeba rozładować 1500 książek. Miałem więc problem do rozwiązania na szybko. Bartek przyjechał oczywiście, żeby mi pomóc, ale wcześniej opowiedział mi o Marcie. Zanim powiem o co chodzi, dodam tylko, że ja Marty nie znałem, słyszałem o niej raz może, a i to jedynie jako wtrącenie do jakiejś innej gawędy. Marcie zdiazgnozowano białaczkę i od razu skierowaną ją na chemię. Ja się z zasady nie interesuję takimi kwestiami i nie wiem, który nowotwór czym się charakteryzuje, nie lubię też o tym słuchać i nie lubię jak ludzie układają sobie te wszystkie rankingi szans na ocalenie. Teraz jednak wszystkiego wysłuchałem. Z Martą było słabo, tak zrozumiałem, ale chemioterapia dawała jakąś szansę. Nie gadaliśmy o tym z Bartkiem do wczoraj. Wieczorem zadzwonił telefon. Bartek zadzwonił. Marta – narzeczona jego brata, z którą Wojtek miał wziąć ślub w sierpniu – zmarła rankiem. Chemioterapia się powiodła, ale wdała się sepsa i nie udało się jej uratować. Miała 27 lat. Pomódlmy się za nią wszyscy, jak tu jesteśmy. Jutro Zmartwychwstanie….tagi: zmartwychwstanie 

gabriel-maciejewski
31 marca 2018 08:20
5     1120    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:

beczka @gabriel-maciejewski
31 marca 2018 13:13

Masz jak w banku

zaloguj się by móc komentować

beczka @gabriel-maciejewski
31 marca 2018 13:18

Dobrych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Ciebie, przyjaciół i rodziny. Niech dobry Bóg otrze wszelką łzę i Wam błogosławi.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
31 marca 2018 14:07

Oczywiście, będę pamiętał w modlitwie.

 

 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania wszystkiego dobrego, wszelkich łask Bożych, a szczególnie nadziei, która trwa pomimo przeciwności.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
1 kwietnia 2018 13:51

Nasz różaniec za Martę i o pocieszenie dla Wojtka, dla wszystkich jej bliskich!

Mimo to, wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim błogosławieństwa od zmartwychwstałego Króla wieków, dla Ciebie, Gabrielu i całej twojej rodziny, również tej, która jest już wyższa od ciebie o głowę!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować