-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O kolekcjonerach peruk i producentach czekolady

Dziś będzie trochę popu, ale trudno trzymać pion i poziom, kiedy tak zwani wielcy osuwają się wprost w zidiocenie, bynajmniej nie łagodne, a wręcz zalatujące grozą. Zaczniemy jednak od kwestii podstawowej – znak znaczy. Bez znaków się nie obejdziemy.

Oto znany kolekcjoner męskich peruk i tupetów, a także wielki przyjaciel Polski, Szwach Weiss powiedział w izraelskim radio, że rząd polski na uchodźctwie brał udział w mordowaniu żydów. Ja rozumiem, że pan Weiss ma 85 lat, codziennie łyka środki pobudzającej, z których viagra nie jest bynajmniej tym najbardziej dewastującym organizm, rozumiem, że on się już zbliża do schyłku i za chwilę Lucyfer – jak to ładnie ujął w swoich wspomnieniach Hipolit Milewski – sięgnie po jego piękną duszę. Rozumiem to wszystko, ale nie oceniam wypowiedzi pana Weissa w kategoriach zidiocenia, to jest – do czego już się powinniśmy przyzwyczaić – część planu. Po podpisaniu deklaracji premierów, która wywołała w Izraelu wycie, a w Polsce niezadowolenie, były ambasador Izraela w Polsce, Żyd uratowany przez Polaków, opowiada, że rząd państwa wciągniętego w wojnę przez ludzi, od których zależało powstanie państwa Izrael, mordował jego rodaków. To jest niezwykłe i groźne. Nie wiadomo bowiem czego jeszcze możemy spodziewać się po wielkich przyjaciołach Polski, kiedy Polacy zaczną domagać się, by na forach międzynarodowych mówiono o nich prawdę. Ja oczywiście wiem i wielokrotnie o tym pisałem, że to całe domaganie się przez Polaków uznania, domaganie się zrozumienia, a także chwały za uratowanie Żydów, nie ma sensu, trzeba się od tej narracji oderwać i nie mieć z nią nic wspólnego. No, ale nie można, bo Żydzi z jednej strony kokietują nas tą swoją rzekomą przyjaźnią i zmianą holocaustowej narracji, z drugiej zaś opowiadają o tym, że ich rząd emigracyjny mordował. Oderwanie się więc nie wchodzi w grę, jesteśmy bowiem jak wychowanek domu poprawczego, niewinnie osadzony, za jakieś drobne wykroczenia, który został uzależniony emocjonalnie od wychowawcy sadysty. Nie potrafimy zrozumieć swojej sytuacji i nie potrafimy jej sprostać. O tym, by mogły jej sprostać czynniki oficjalne mowy nie ma. Znajomy powiedział mi ostatnio, że na rynku ukazała się książka ministra Czaputowicza, zatytułowane „Suwerenność”. Co Czaputowicz chce osiągnąć tą książką? Czy on zwariował? Nie, Czaputowicz podkreśla nasz brak suwerenności, pisząc książkę o suwerenności właśnie. Pisze ją jako minister, bo mu się zdaje, że ma wtedy większe juju. Czym jest juju tłumaczył nie będę, bo wszyscy dobrze pamiętają. Tak to działa. Im więcej urzędników pisze książki z pobożnymi życzeniami tym gorzej. Bo to jest wyraźny znak, że oni nic nie mogą, że są nędznymi popychadłami, a każdy, nawet najbardziej pośledni, urzędas unijny, nie mówiąc już o izraelskim, ma nad nimi władzę i może takim jednym i drugim pomiatać do woli.

Zaczynają się właśnie obchody kolejnej rocznicy rzezi wołyńskiej. To jest moim zdaniem w najwyższym stopniu irytujące. Dlaczego? Już tłumaczę. Zacznę od irytacji mniejszych. Nie można upamiętniać pomordowanych eventami rynkowymi, na których jeden czy drugi wydawca chce trafić parę złotych. To jest degradujące. Nie można tego robić, jestem o tym przekonany, w przestrzeni otwartej. A to z tego względu, że przestrzeń otwarta w Polsce jest zarezerwowana dla ofiar ukraińskich. Na Ukrainie ona także jest dla nich zarezerwowana, bo nikt tam nie postawi pomnika pomordowanym Polakom. Nikt więc obcy, patrząc na to z boku nie zrozumie o co nam chodzi. Ukraińcy zaś już się postarają, żeby na świecie ludzie zrozumieli iż największym problemem jaki oni mają z Polakami jest sławetna granica etniczna, którą trzeba zawsze wyznaczać tak, by sięgała jak najdalej na zachód. Kwestię granicy etnicznej zrozumie każdy, a najgłębiej zrozumieją ją Brytyjczycy, bo oni na wyspie polikwidowali granice etniczne i dobrze wiedzą dlaczego to zrobili. Narracja globalna jest wymierzona w nas. W tej narracji, mieszkaniec Ukrainy, w łapciach i koszuli z wzorkiem, zawsze będzie dobry, albowiem aspiruje i trzeba mu dać szansę. Polak będzie zły, bo ma wszystko swoje i nie widzi potrzeby, by stawać się kimś innym, na przykład poddanym brytyjskim. Mam tu na myśli dawnego Polaka, bo z tym współczesnym jest inaczej. Dlaczego ten Polak miał swoje? Bo ukradł Ukraińcowi, to jasne. I tamten słusznie się na nim mścił. Nawet jeśli czasem trochę przesadził, to założenia były prawidłowe. Wiemy o tym z pism socjalistów, własność to przecież kradzież. No, a skoro tak, to może wysuńmy tu teraz na plan pierwszy prezydenta Ukrainy, pana Poroszenkę, ekonomistę i biznesmena od czekolady, który karierę zrobił całkiem bez wspomagania KGB, samym tylko talentem i sprytem. Jego zaś, krążące po sieci zdjęcia, w mundurze radzieckim to fejk i potwarz. Czy on cokolwiek rozumie z emocji, jakie wzbudzają w Polsce jego wystąpienia? Myślę, że ni cholery, a gdyby nawet rozumiał, zacierałby ręce z uciechy.

Wobec tak zarysowanej sytuacji stwierdzić należy, że żadne porozumienia z Ukrainą, czy to odgórne czy to oddolne nie są możliwe, albowiem oni realizują pewne polecenia, których istoty nie rozumieją. Dostają za to jakieś paciorki i siekiery i są tak szczęśliwy, jakby im ktoś w kieszeń nasikał. Jakiekolwiek więc próby porozumiewania się spotkają się z lekceważeniem lub zostaną uznane za wyraz słabości jeśli nie poddaństwa. Dla nich sprawą oczywistą jest to, że Polaków na Ukrainie ma nie być, bo taki był plan globalny. My tego zrozumieć nie możemy i przyjmujemy ich tutaj, a także stawiamy pomniki ofiarom polskiego podziemia, nie dociekając za bardzo kim były te ofiary. Narracje o rozmaitym charakterze rozsnuwają się wokół niczym warkocze mgły nad stepem ciągnące się o rzeki...Gdzieś ostatnio przeczytałem, że Ukraińcy też mają swoją Inkę. Jakaś biedna dziewczynina została schwytana i skazana na śmierć przez komunistów i teraz rozdmuchiwany będzie jej kult. Trzeba by może sprawdzić najpierw czy w tym mordzie nie brali udziału krewni Szwacha Weissa, żeby jakiś skandal dyplomatyczny nie wybuchł niespodziewanie…

Istotne jest to, że my otwieramy przestrzeń na ofiary ukraińskie, a oni ją zamykają dla ofiar polskich. Poroszenko kładzie wieniec przy granitowym pomniku, a prezydent Duda kładzie wieniec w polu. Nikt nie zrozumie dlaczego, a nawet jeśli zrozumie pomyśli jedno – frajerzy. No więc podtrzymuję postulat wczorajszy, musimy budować przestrzenie zamknięte, do których wejść można za okazaniem specjalnej legitymacji wydanej przez Królewską Komisję Wojska Skarbu i Domen. Przestrzeń bowiem pamięci w Polsce i wszelkie narracje historyczne wydane są na łup cwaniaków, albo idiotów. W przestrzeni tej szaleją kolekcjonerzy peruk i tupetów, byli sowieccy oficerowie i proste głupki, którym się zdaje, że dogadując się z sąsiadem osiągną międzynarodowy sukces i wszystkie gazety umieszczą ich zdjęcie na okładce.

Jakoś nie mogę się otrząsnąć po przeczytaniu relacji z misji jezuickich nad Wielkimi Jeziorami, a także po tej książce o Irokezach, którą wstawiłem do sklepu. To jest niezwykłe, jak tamta sytuacja przypomina naszą – my, tak samo jak Huroni, nigdy nie sprawdzimy jakie gwarancje i na co opiewające, ma nasz sąsiad, który próbuje odnieść sukces na tym samym co my rynku skórek bobrowych. To się zapewne na nas zemści. Tym silniej, im więcej otwartej przestrzeni do dyskusji o relacjach wzajemnych będzie wokół nas.

 

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pl , dziś po południu umieszczę tam nagranie z kolejnej pogadanki z Józefem. Będziemy mówić o zmianie ustawy o IPN

 tagi: polska  ukraina  izrael  szewach weiss  petro poroszenko 

gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 09:40
63     3960    13 zaloguj sie by polubić
komentarze:
JK @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 11:31

Z tym Sahryniem, to rzeczywiści jakieś jaja. Wojsko Polskie (AK i BCh) zaprowadzało porządek i broniło lidności przed bandziorami z UPA a teraz to jest morderstwo.

Ukraińcy pilnują. Jak tylko polacy zaczynają coś mówić o Wołyniu to ci natychmiast robią stosowną kontrakcję. Jak Duda na Wołyń to Poroszenko do Hrubieszowa. Jeszcze jednał się będzie - pacan jeden. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 11:40

Ukraińcy są w trakcie poszerzania swojej domeny na Zachód.

Jak na  razie zainstalowali się za Sanem i Bugiem  w liczbie 2,5 - 3,0 milionów.

Nadejdzie czas, że dostaną rozkaz do przeprowadzenia kolejnych rzezi.

"Specjalsi" którzy w tym tłumie są z całą pewnością  pewnie robią  na tą okazję  stosowne  inwentaryzacje.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 11:55

"... Nadejdzie czas, że dostaną rozkaz do przeprowadzenia kolejnych rzezi. ..."

1/ Kto ich sprowadza/wpuszcza?
2/ Kto organizuje zbiórki na pomoc dla "wpuszczanych"?
3/ Kto "uwiarygodnia" "wpuszczających?

Krótko:
Rządzi nami Kiszczakowo/magdalenkowa banda: "żyd, ubek, mason i pedofil".
Kogo ta banda sie boi? Ruskiego specnazu, zwłaszcza "kałmuckich razwiedczykow",
bo banderowcy w porównaniu do Kałmuków to grzeczne chloptasie.
Wszystko na ten temat.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 11:55
9 lipca 2018 11:59

I jeśli, co nie daj Bóg, dojdzie do "Wołynia-bis" miedzy Bugiem a Odrą, to, jeśli Polacy to przeżyją,
to NIKT, dosłownie nikt, z winnej tej tragedii, nieświętej czwórcy w składzie "żyd, ubek, mason i pedofil"
nie znajdzie w Polsce ani posłuchu ani, prawdopodobnie,
miejsca wśród żywych.

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 12:19

"Petent ma mieć wygląd lichy i durnowaty, coby nie peszyć czynownika". Ten podstawowy warunek nasi "politycy" spełniają. A porady co by mogli sensownego zrobić można sobie w buty wsadzić, bo nie tylko sprawiają wrażenie że są durnowaci ale też po prostu są.

Przecież etruskowie mają w Polsce liczne interesy, a my u nich żadnego. Wsadzanie kija w szprychy tych biznesów mogłoby im sprawić sporo strat finansowych. Takie testowanie sojuszników. A tego typu straty są dla nich najbardziej zrozumiałe. Ale do tego potrzebni są politycy, a nie kundle łase na jakiś kąsek i podkulające ogon pod siebie gdy się na nie tupnie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @wierzacy-sceptyk 9 lipca 2018 12:19
9 lipca 2018 12:26

Póki będziemy myśleć, że wsadzanie etruskom kija w szprychy biznesów jest działaniem propolskim będzie jak jest. Albo i gorzej. 

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @Grzeralts 9 lipca 2018 12:26
9 lipca 2018 12:37

A kiwanie główką i przyjmowanie poklepywania po plecach poprawi zdecydowanie naszą sytuację, tak jak dotychczas.

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @wierzacy-sceptyk 9 lipca 2018 12:37
9 lipca 2018 12:45

Zresztą, kto to by mógł zrobić jako element naszej polityki, chyba tylko "patrioci" realizujący czyjąś politykę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 12:45

To pewnie wynik mojego skrajnego braku zaufania wobec tego, co donoszą internetowe portale, najczęściej powołując sie na siebie wzajemnie. Kiedy wczoraj usłyszałem ten fejk podany przez The Jerusalem Post, wiedziałem, że to fejk. Dziś Weiss oświadcza, że nigdy nie powiedział tego, co oni mu przypisują i że zawsze twierdził, że "polski rząd zagraniczny i polski rząd jeszcze w Polsce na początku wojny nie współpracował z hitlerowcami, natomiast prawie cała Europa wtedy współpracowała".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @JK 9 lipca 2018 11:31
9 lipca 2018 12:47

Swoją drogą to bardzo ciekawe, że w tej swojej dbałości, by odpowiednio stawiać wielkie litery, jedyny wyjątek zrobiłeś przy słowie "Polacy". Odruch?

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @stanislaw-orda 9 lipca 2018 11:40
9 lipca 2018 13:06

Chyba już rozpoczęli "próby poszerzania". Jak podała prasa lokalna oraz portal fakt24.pl  w dniach 25 i 26 czerwca br. "brutalny gang Ukraińców rozbity" - pięcioosobowa grupa obywateli Ukrainy dokonała kilku napadów nocnych na domki jednorodzinne w okolicy Lublina i torturując ofiary (m.in młotkiem, żelazkiem czy też lokówką, podtapianiem w wannie oraz "obiecując rodzicom", że obetną ich 10-letniemu synowi palce) wyrwali z tych domków: drogą biżuterię, kolekcjonerskie monety, drogie sztućce i kasę. W jednym domku "tylko" 70 tysięcy PLN. Policja domyśla się, że  "na czatach w samochodach" mogło być jeszcze "wsparcie". Bandyci w wieku lat 35-17. Złapani w trakcie ucieczki na Ukrainę przez Policję z Chełma Lub i Lublina. Czyli  "próba przejęcia Grodów Czerwieńskich". Oczywiście tzw. media centralne chyba nie poświęciły temu dużej uwagi. Ale już lokalne jak najbardziej. Nawet nie chcę cytować komentarzy pod artykułami.

Z tą "przyszłą rzezią" to chyba byłyby jakieś "oddziały profesjonalsów", bowiem naród ukrainski znajduje się w stanie totalnego rozpadu. Z "sukcesów" zaliczają właśnie - międzynarodowe przyklepanie odłączenia Krymu a Władymir Władymirowicz świętował w mediach światowych otwarcie mostu na Krym. Sprawa Doniecka i Ługańska - "w negocjacjach" i tutejsi marzą, że Władymir Władymirowicz - puści to wszystko "na zmarnowanie". Ale tam mieszka/mieszkało parę milionów etnicznych Rosjan i parę milionów rosyjskojęzycznych Ukraińców, którzy dzisiaj nienawidzą "zachodnich Ukraińców" czyli tzw. ukraińskich patriotów naprawdę z całego serca. Więc on to zapewne swoim zwyczajem "weźmie na czas" i poczeka do dogodnej okazji, żeby "wyszło na jego".

To tylko tutejsze "elity patriotyczne" oddają wszystko walkowerem. A potem trzeba stać na pustym polu, na którym wedle PRAWA BOŻEGO winien być - chrześcijański cmentarz.
 

 

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/brutalny-gang-ukraincow-rozbity-przypalali-ludzi-zelazkiem-podtapiali-w-wannie/ygvymrb

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @JK 9 lipca 2018 12:54
9 lipca 2018 13:10

Spadło na Ciebie w najgorszym momencie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 13:18

JE Szewach Weiss był łaskaw sprostować dla mediów tutejszego bantustanu czyli do m.in RFM FM , że "nie mówił o rządzie na uchodźtwie" tylko miał na  myśli AK, która :"...Powiedziałem, że Armia Krajowa, niestety, tam Żydzi walczyli też, i ratowała Żydów i ukarała szmalcowników, ale byli tacy w Armii Krajowej, że też współpracowali z Niemcami co do Żydów. ALE PRZEWAŻNIE NIE ARMIA KRAJOWA, tylko ŻANDARMERIA POLSKA - zaznaczył. - To powiedziałem. Co z tego zrobili, "Jerusalem Post", ja nie wiem - mówił dla RMF FM b. ambasador Izraela w Polsce....".

Czyli musowo chodzi - o Granatową Policję. Tak, tak. Te granty z Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego pobożnego ministra Gowina - dla Engelkingowej Boni i dla profesora Abrahamera Grabowskiego Jana - to było "naprawdę dobrze zainwestowane pieniądze" - polskiego podatnika w zorganizowanie eskimoskiej jumy.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @pink-panther 9 lipca 2018 13:06
9 lipca 2018 13:44

"... Złapani w trakcie ucieczki na Ukrainę przez Policję z Chełma Lub i Lublina. ..." - trochę szkoda tych policjantów, bo mogą mieć "przechlapane w papiórkach".

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @wierzacy-sceptyk 9 lipca 2018 12:37
9 lipca 2018 13:51

Też nie. Ale widzenie tylko tych dwóch skrajności nie może być modus operandi państwa poważnego. 

zaloguj się by móc komentować


JK @krzysztof-osiejuk 9 lipca 2018 13:10
9 lipca 2018 13:57

Od kiedy to taki czepliwy się stałeś?

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @JK 9 lipca 2018 13:57
9 lipca 2018 14:01

E tam! Zwyczajnie, nie lubię jak ktoś pisze Polska, czy Polacy z małej litery. Ja bym tego nie zrobił nawet gdybym był nieprzytomny od nadmiaru alkoholu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 9 lipca 2018 13:59
9 lipca 2018 14:02

Naprawdę? Nie znałem tego przysłowia.

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk 9 lipca 2018 14:01
9 lipca 2018 14:05

Ja po nadmiarze alkoholu też bym tak nie napisał.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 13:44
9 lipca 2018 14:09

Policjanci "miejscowi" i sami zapewne "mają domki", więc "wszyscy w nerwach". W tamtych okolicach były wcześniejsze "incydenty" ale teraz zapewne padło na jakichś miejscowych ważnych ludzi. Poza tym straszenie rodziców, że się dziecku obetnie paluszki na ich oczach - to nie był dobry pomysł.  Nie wiem, czy "policjantom zaszkodzi", bo "sytuacja wyborcza jest dynamiczna".  Jeszcze trochę występów JE Szewacha Weissa, jeszcze parę grantów na produkcje intelektualne duetu ex-Boni - Abrahamer- Grabowski - i może się zrobić ciekawie.

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @Grzeralts 9 lipca 2018 13:51
9 lipca 2018 14:16

Ale co w tym widzisz skrajnego?

Normalny biznes, nie dać się oszukać, no chyba tylko pierwszy raz.

Chcecie muzeum Polin? Sprzedamy wam plac, z rabatem 10%, tak na dobry poczatek biznesu.

Budujcie. Warunki zabudowy znacie, cenę też.

Chcecie tym zarządzać? Toż to Wasze, zarządzajcie. Za swoje pieniądze. Opodatkowanie? No jak muzeum, czyli małe albo wręcz żadne.

To naprawdę takie trudne?

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @wierzacy-sceptyk 9 lipca 2018 14:16
9 lipca 2018 14:23

A widzisz żeby ktoś tak robił? Z jednej strony masz głaskanie, z drugiej: "ani piędzi ojcowizny Żydom!".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @JK 9 lipca 2018 14:05
9 lipca 2018 14:29

Czyli trzeba pić jak najwięcej.

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @Grzeralts 9 lipca 2018 14:23
9 lipca 2018 14:36

Nie widzę. Ale widzę że gdy mają płacić to ich przestaje interesować. Nic ich nie interesuje, ani cmentarz, ani synagoga, ani kultura żydowska. Wszystko sprzedać i wziąć pieniądze. Zresztą co taki amerykański żyd może wiedzieć o jakielkolwiek kulturze.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @wierzacy-sceptyk 9 lipca 2018 14:16
9 lipca 2018 14:46

Te propozycje to:
*/ w zasadzie antysemityzm
*/ brak miłosci bliźniego / miłosierdzia, ergo:
     **/ możliwe, że satanizm
     **/ napewno coś, co stanowi realne zgrożenie zbawienia

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @pink-panther 9 lipca 2018 14:09
9 lipca 2018 14:50

"... i może się zrobić ciekawie ..." - mam taka cicha nadzieje, że "nieświętej czwórcy" z Magdalenki Polacy pokażą gest Kozakiewicza.

Np.: bliska zera frekwencja w wyborach i jakieś obywatelskie projekty referendów, czy cos w tym stylu ...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 9 lipca 2018 13:59
9 lipca 2018 14:50

Ukrywał się podobno na Ukrainie, gdzie nie było w zasadzie AK po czystkach terenu przez NKWD (przy pomocy ochotników z mniejszości etnicznych). Praktycznie 1 mln etnicznych Polaków, głównie elit - wywiezione do Gułagu.  Na terenach Ukrainy okupowanych przez Niemców - rządziła Ukraińska Policja Pomocnicza. A JE ambasador, zamiast pojechać do swej "pierwszej ojczyzny" (wreszcie) lub do swojej "drugiej ojczyzny" czyli na Ukrainę - siedzi tu, cierpi męki i - tworzy podkładki pod "fakturę na 300 mld USD". Pytanie, czy potomkowie aktywistów żydowskich, którzy w 1939 r. - rzucili ze wstrętem polskie paszporty i z pocałowaniem ręki - wzięli paszporty ZSRR - też mają życzenie "partycypować". No i pozostaje kwestia - faktury, jaką Polska Rodzina, winna "wystawić" JE Szewachowi Weissowi - za koszty UTRZYMANIA czyli - żarcie ( na czarnym rynku), mydło, ciuchy plus 1000% za - śmiertelny strach i zagrożenie życia. Chyba polskie rodziny, które ukrywały Żydów - winny takie faktury - wystawić. Bo nie ma "to tamto". Plus należy potrącić to, co polski Rząd II RP - wydał na szkolenie bojówek żydowskich, w tym umundurowanie, broń, amunicja, koszty zaprowiantowania etc. oraz 200 tysięcy zł ówczesnych "gotowizny", którą Rząd II RP - POŻYCZYŁ patriocie żydowskiemu - Żabotyńskiemu. Odsetki biją. Podobnie jak odsetki za koszty -utrzymania Żydów ukrywanych przez polskie rodziny w warunkach okupacji niemieckiej. Bo "drzewko za 3,50 dolara od sztuki" to chyba troszkę tanio wychodzi.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @pink-panther 9 lipca 2018 14:50
9 lipca 2018 15:01

Plus odszkodowanie dla Polski i Polaków za ca. 50 lat ŻYDO-Komuny, bo tak to trzeba nazywać ŻYDO-Komuna. I publicznie, na cały swiat uzywać sformułowania : ŻYDO-Komuna !

zaloguj się by móc komentować

wierzacy-sceptyk @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 14:46
9 lipca 2018 15:14

*/ Jeśli według nich nie jestem człowiekiem tylko zwierzęciem, to tak

*/ to jest bardziej skomplikowane, jeśli miłość i miłosierdzie, to nawrócenie. Nie masz Greka czy Żyda. Jeśli tam nie ma Starego Testamentu tylko talmud to co z tym zrobić? Na pewno nie można pertraktować z kimś kto nie uważa Cię za człowieka. Poganina, dzikusa, inowiercę to tak. Ale człowieka. Dlatego są to pertraktacje z krokodylem który kiedyś może był człowiekiem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 14:50
9 lipca 2018 15:15

Nie myślę aż tak "daleko" i tak konkretnie. Myślę nie tylko o "kraju" ale i o sytuacji międzynarodowej. Czyli o różnych domniemanych "zleceniodawcach i sponsorach". A w tej sprawie może wydarzyć się naprawdę bardzo wiele.   Nie wiadomo, czy "opcja magdalenkowa" - "dobrze obstawiła". Bo na razie - to "miała być wielka Ukraina" a już odpadł Krym i jest faktyczny podział państwa. A do Doniecka pielgrzymują "wycieczki parlamentarzystów niemieckich" a nawet i jacyś czescy się trafili. Po Syrii miało być "pozamiatane" a tymczasem tak jakby "trzeba się umawiać" i "koszty rosną". Nawet ten pączuszek z Korei Płn. - zaliczył sukces medialny. Niemcy już "przyłączali Prusy spowrotem" a teraz mają za rogiem "Kalifat Berliński", co jeszcze jakieś 3 lata temu było pysznym żartem.  Rosja się miota między USA, Chinami i "opcją euroazjatycką" ale światełka w tunelu - nie widać. Długofalowo- idzie się umierać. Demograficznie oczywiście.

To chyba nie tak - miało być.  Nas już "mieli zjeść" - różni "najmocniejsi tego świata", że przypomnę: Prusy, Monarchię Habsburgską, nie licząc Imperium Romanowych.  Grillowali nas ponad 120 lat. I gdzie oni dzisiaj są?  Trzeba mieć "szersze spojrzenie" i "rosnąć nisko jak trawa" to się zobaczy naprawdę ciekawe rzeczy:))) Fatygantów jest sporo, bo tu kraj ludzi pracowitych, ufnych, przyjaznych.  I jako tako odbudowany po II WW i "wielkiej jumie lat 90-tych". Ale skoro "fatygantów jest sporo" - to chyba - bez wojny - nie dałoby się tego "polskiego skrwawionego sukna" szarpnąć tylko w jedną stronę. A wojna - to koniec Europy. Więc "zachodzą nas od tyłu" czyli - ta "faktura za mienie bezspadkowe" rychtowana ręcami magdalenkowych elit. Bo to III RP wylewała szambo propagandowe na Polaków, jakiego nie ośmieliliby się wylewać nawet komuniści.  Pożyjemy, zobaczymy, Jeszcze jest Pan Bóg na wysokim niebie.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @pink-panther 9 lipca 2018 15:15
9 lipca 2018 15:22

"... Pożyjemy, zobaczymy, Jeszcze jest Pan Bóg na wysokim niebie. ..." - to jak sie dostaniemy do tego tzw. nieba, tzw. "blokowymi" będą pewnie tzw. "bezczelne gnoje" z tzw. "narody wybranego", coś jak oszust Jakub w stosunku do Ezawa. Trza rachunki wyrównać "na tym łez padole".

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @wierzacy-sceptyk 9 lipca 2018 15:14
9 lipca 2018 15:24

" miłość i miłosierdzie " to, za przeproszeniem, "nadstawienie dupy do wydymania" semickim szwancem. Kto sie nie da wydymac - nie bedzie "zbawiony".

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 15:32

"Poroszenko kładzie wieniec przy granitowym pomniku, a prezydent Duda kładzie wieniec w polu. Nikt nie zrozumie dlaczego, a nawet jeśli zrozumie pomyśli jedno – frajerzy."

Prezydent Duda ostatnio wyrazil sie w sposob nastepujacy:

"Atakuja nas bo jestesmy coraz silniejsi".

Ja bym powiedzial: "Atakuja nas bo jestesmy coraz glupsi".

Parafrazujac Gribojedowa mozna rzec "glupiemu biada".

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 9 lipca 2018 13:06
9 lipca 2018 15:38

Oddzialy profesjonalistow mozna latwo zorganizowac. Za pieniadze mozna wszystko zorganizowac.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 15:56

"do których wejść można za okazaniem specjalnej legitymacji wydanej przez Królewską Komisję Wojska Skarbu i Domen ..."

Czy opórcz starodruków Komisja będzie miał wpisane rękopisy?

"czy w tym mordzie nie brali udziału krewni Szwacha Weissa, żeby jakiś skandal dyplomatyczny nie wybuchł niespodziewanie…"

Ależ, nie problemu, to się zamiecie pod tupecik i skwituje miłosiernym uśmiechem pana Szwacha. 

Na pewno mi nie uwierzysz, ale tak sobie właśnie pomyślałem po tym "historycznym kompromisie", że zaraz nam koszerni dowalą. Ale mister Weiss przeszedł sam siebie. Założę się że zaczął od dobrodusznego uśmiechu, żeby zaraz ściągnąć usteczka i brwi i zrobić surową minę Metuzalema czy innego Szabataja Zwi'ego. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 16:08

Ale Czaputowicz naprawdę ma juju, bo go wszak poklepał po łysinie mkozi Geremek. Zapewne nie czesał się przez miesiąc, żeby moc lepiej się wchłonęła. No a teraz wystarczy że wbije kościaną igłę w tę "Suwerenność" i będzie się działo. Heeeeeej!

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @wierzacy-sceptyk 9 lipca 2018 14:36
9 lipca 2018 17:29

Z każdym trzeba rozmawiać jego językiem. Jeśli targowałeś się kiedyś na jakimś bliskowschodnim bazarze, wiesz, że nasz sposób komunikacji musi tam trafiać w próżnię. 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @pink-panther 9 lipca 2018 14:09
9 lipca 2018 21:59

To ciekawie już ruszyło

zaloguj się by móc komentować

qwerty @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 14:50
9 lipca 2018 22:04

I co z tego ma wyniknąć? Z referendów? Z wyborów bez frekwencji?

zaloguj się by móc komentować


qwerty @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 15:22
9 lipca 2018 22:06

A potrfisz te rachunki wyrownywać?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 22:06
9 lipca 2018 22:07

I co z tego? Słowa, słowa....

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @qwerty 9 lipca 2018 22:06
9 lipca 2018 22:58

Indywidualnie nikt nie potrafi. Natomiast warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jak sie zachować wobec naszych wrogów, gdy bedą zagrożeni przez ich wrogów? A moga być. I co? Bedę kolejny raz tzw. dobrym chrześcijaninem wobec istot, nie uważających mnie za człowieka? A może jednak nie?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 9 lipca 2018 15:38
9 lipca 2018 23:03

Wystarczy kilka grubych prowokacji, które wymuszą  kontrakcję polskich formacji zbrojnych. Chętni do dolewania oliwy do tak  zaaranżowanego paleniska są wciąż i niezmiennie ci sami.

Potem będzie mediacja  europejska albo i miedzynarodowa z konkluzją, że etnos polski i ukraiński nie może egzystować  obok siebie, więc konieczna jest pomiędzy nimi strefa buforowa.

I wiadomo z góry , kto powinien  ją  zamieszkiwać.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 22:06
9 lipca 2018 23:06

delegitymizacja faktyczna wystepuje juz  od dawna, gdyz nie wprowadzenie minimum frekwencyjnego dla ważności wyborów świadczy o tym, że  oddelegowani "do robienia w polityce" w Polsce świetnie zdają sobie sprawę z farsowości swojej roli.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @stanislaw-orda 9 lipca 2018 23:03
9 lipca 2018 23:12

... I sie judeopolonia wbije klinem miedzy ukraińskich neo-banderowców i polskich klerofaszystów, :-) ?

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 22:58
9 lipca 2018 23:14

... Oczywiście, tzw. autorytety świeckie/duchowne/dwu-/jednpłciowe bedą mi "gwałcić mózg", żebym kolejny raz "miło-smierdnął", ale może juz starczy tego smrodku "miło-smierdzia"?

zaloguj się by móc komentować

szsz @gabriel-maciejewski
10 lipca 2018 02:06

To nie jest żaden fejk jak sugeruje krzysztof-osiejuk .

Wywiad został udzielony dla Israel's Army Radio w niedzielę 08.07.2018. Israel's Army Radio - za Wiki Galei Tzahal lub Galatz.

A to publiczny tweet tego radia z tego dnia:

פרופ' שבח וייס, לשעבר יו"ר "יד ושם", מתייחס ב- להצהרת ראש ממשלת פולין ורה"מ @netanyahu בחוק הפולני: " מדובר במסמך שיש בו כמה משפטים נכונים והיתר או מעומעם או שקרי. למשל, בניגוד לכתוב - היו מקרים בהם הממשלה הפולנית הגולה השתתפה בעצמה ברצח יהודים"

i tłumaczenie g**gle translator:

Prof. Shevach Weiss, były prezes Yad Vashem, odnosi się do deklaracji polskiego premiera i premiera @ netanyahu w polskim prawie: "Jest to dokument zawierający szereg poprawnych i niejednoznacznych lub dwuznacznych lub fałszywych oświadczeń, Zdarzały się przypadki, w których polski rząd na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów "

https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2FGLZRadio&ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Eembeddedtimeline%7Ctwterm%5Eprofile%3AGLZRadio&ref_url=https%3A%2F%2Fglz.co.il%2F%25D7%2592%25D7%259C%25D7%25A6&widget=Timeline

(w celu odnalezienia należy kliknąć 5x "load more tweets", jest pod tweetem z mapką)

Nie znalazłem dementi na stronie The Jerusalem Post. Nie znalazłem informacji o dementi wśród tweetów Israel's Army Radio. Niewykluczone, że źle szukałem.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 9 lipca 2018 23:03
10 lipca 2018 02:32

Uaktywnil sie ponownie cesarz Europy:

https://www.salon24.pl/newsroom/880098,donald-tusk-wzywa-wladze-polski-i-ukrainy-do-zlagodzenia-napiec-w-tle-polityka-historyczna

Moze on pelni role palacza. To znaczy doklada delikatnie drewienka do ognia pilnujac zeby woda sie podgrzewala w kociolku.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @Szczodrocha33 10 lipca 2018 02:32
10 lipca 2018 06:02

A film "Wołyń" to jakąś inną rolę pełni?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Grzeralts 10 lipca 2018 06:02
10 lipca 2018 08:28

Pewnie taka sama. Mowiac szczerze nie widzialem tego filmu, ta recenzja mi wystarcza:

http://naszeblogi.pl/50913-film-wolyn

Pan Owsinski wie co mowi, to urodzony i wychowany na Wolyniu czlowiek.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 10 lipca 2018 08:28
10 lipca 2018 08:53

On się do obejrzenia nie nadaje. To klasyczna dewastacja emocji - dorosły, zdrowy psychicznie człowiek nie zdzierży.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @Grzeralts 10 lipca 2018 08:53
10 lipca 2018 09:47

Widziałem ten film 2 razy. Pierwszy raz w kinie - byłem przerażony. Uważałem ten film za bardzo dobry, choc przerażający i epatujacy okrucieństwem. W niedziele byłem wkurwiony na nachalne antypolskie wstawki, bezczelnie uzasadniające banderowski punkt widzenia. Taka wkurwiajaca dialektyka: "noo, wicie-rozumicie, może i te banderowce były (troche) zbyt okrutne, ale jak ich ci Polacy przedtem poniżali". Ale warto ten film obejrzeć 2 razy. Najpierw dac sie "ponieść", potem - otrząsnąć się i oglądać na zimno. Kolejne antypolskie gówno Smarzowskiego, którego jedynym jednoznacznie pozytywnym elementem są niemieccy piechurzy w scenach końcowych. Nie jestem specem od hitlerowskiego umundurowania, ale sądząc z łaciatego kamuflażu na hełmach - było to SS a nie Wehrmacht ?! Dokładnie takie samo opluwanie, jak poprzednie dzieła tego pana. Nie znam sie na ocenach dzieł kinematograficznych, ale od strony warsztatowej: wizualnej, gry aktorskiej etc. - moim zdaniem film bardzo dobry. I tym gorzej dla niego. Piekno w słuzbie kłamstwa i gówna. Gówno.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 22:58
10 lipca 2018 20:02

A czy Ty tych wrogów widziałeś? Rozmawiałeś z nimi? Czy wiesz jak rozumuja? Po prostu pieprzysz.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Grzeralts 10 lipca 2018 06:02
10 lipca 2018 20:03

Zmienia narracje i ukierunkowywuje emocje i tyle

zaloguj się by móc komentować

qwerty @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 23:14
10 lipca 2018 20:04

A dokąd Ty zajdziesz bez Niego i jego miłosierdzia?   A może nie masz ochoty ruszyć w drogę? Odwagi.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować