-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O filmie Brauna i planach bliższych i dalszych

Dawno już nie puszczałem żadnego tekstu wieczorem, ale jutro z rana znów wyjeżdżam, więc nie zaszkodzi, jeśli tych tekstów będzie trochę więcej. Najpierw chciałem podziękować wszystkim, którzy wpisali się pod porannym tekstem. Dobrze wszyscy wiecie, że bez Was nie byłoby tego bloga, bez komentatorów, którzy uzupełniają tekst myślą, słowem, a czasem czynem, nic by się tu nie stało. Dlatego tak ważne jest by ci, którzy komentują i rozumieją misję oraz wszystko co się tu dzieje, znaleźli tu spokój. Dlatego między innymi apelowałem ostatnio kilka razy o to, by powściągnąć emocje i nie kierować niepotrzebnych ataków pod adresem ludzi, którzy na to nie zasłużyli. Musimy wszyscy zrozumieć, że wchodzimy w nowy etap, nie wiem jeszcze jak on będzie wyglądał, ale to co było, nie wróci, autorzy, a wiem, że kilku z nich tak myślało, traktujący blog i SN na zasadzie – lustereczko powiedz przecie...muszą zmienić taktykę. Nie tworzymy tu enklawy, w której ktoś, nie dający sobie rady ze sobą, będzie mógł znaleźć ukojenie. Nie robimy takich rzeczy. Tak, jak to napisałem kiedyś tam, hen, dawno, szykujemy się do ataku. Dobrze, żeby wszyscy to zrozumieli.

Teraz słów kilka w kwestii taktyki. Pomyślałem sobie, że cóż to jest za sztuka wziąć do sprzedaży film Grzegorza Brauna, tuż po premierze. Każdy głupi tak potrafi i każdy liczy wtedy na nie wiadomo jakie zyski. Ja postanowiłem umieścić ten film w sklepie teraz. Wiadomo już, że żadne rocznice, żadne jubileusze, ani nic w ogóle, co ma jakikolwiek związek z kulturą i historią Europy, nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko to, co pokazują amerykańskie seriale i to co uchodźcy wyrabiają na ulicach europejskich miast. Reszta to dziamdzianie bezzębnych emerytów. I ja w tym układzie sił, w tym sprzężeniu dostrzegam szansę. Bo już wkrótce okazać się może, że tak zwani wielcy dystrybutorzy nie mają ani ochoty, pozwolenia na dystrybucję niczego poza tym o czym mówią wspomniane seriale i tym co wyprawiają uchodźcy. Konflikty przeszłe i teraźniejsze, subtelności, którymi żyją wielkie społeczności i które dawniej wywoływały emocje przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Dla dystrybutorów oczywiście...ale czy przestaną mieć znaczenie dla nas? Nie. Nie mogą, albowiem my nie słuchamy nikogo i wszystko robimy po swojemu. To ważne, żeby każdym dniem, każdą decyzją zaprzeczać rzekomym koniecznościom, które muszą nas spotkać, bo tak sobie to ktoś zaplanował. Niepostrzeżenie minęła rocznica wystąpienia Lutra, wkrótce minie rocznica odzyskania niepodległości, potem zaś rocznica bitwy warszawskiej, a wokoło cisza...Dlaczego? Bo nie reagujemy tak, jak to zostało zaplanowane. Nie reagujemy, bo jest internet i tu możemy mówić co chcemy. Mimo coraz liczniejszych prowokacji, mimo uporczywego lansowania anonimowości w sieci, mimo fałszywego zatroskania o publiczne morale, dobro i spokój nieletnich, którym internet rzekomo zagraża. Ciągle możemy mówić co chcemy i robić co chcemy w tych chwilach, które wybierzemy. No więc ja wrzucam tu niniejszym ten tekst, a wraz z nim film Grzegorza Brauna „Luter i rewolucja protestancka”. Wrzucam go, albowiem nie możemy reagować jak psy Pawłowa i odzywać się tylko wtedy kiedy ktoś to sobie zaplanował. Co jakiś czas będziemy powracać do tego filmu i omawiać zawarte w nim wątki. Póki co zapraszam do sklepu na stronę www.basnjakniedzwiedz.pl

Na koniec dodam jeszcze, że zmiany dotyczyć będą nie tylko promocji i postaw, ale także spraw praktyczniejszych. Udało nam się, nie od razu co prawda, ale od września wyprowadzić firmę z domu. Nie będziemy już mieszać pracy z życiem prywatnym, a ja, jak normalny człowiek będę jeździł do roboty na ósmą.

 

Zapraszam na portal www.prawygornyrog.pltagi: film  plany  luter  braun 

gabriel-maciejewski
2 sierpnia 2018 21:11
5     1209    13 zaloguj sie by polubić
komentarze:


OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
2 sierpnia 2018 22:07

Dobra wiadomość... Brakowało trochę tej właśnie pozycji w Pana sklepie. Przykład bowiem idzie od góry.

To nie jest sugestia jakoby Panu czegoś brakowało. Po prostu to miejsce jest naturalnym dla tego rodzaju produktów. I dla kilku innych jeszcze, których nie będę jednak sugerował, bo nie widzę takiej potrzeby (zwłaszcza po takim posunięciu).

Pozdrawiam i jako zainteresowany życzę dalszych sukcesów.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
3 sierpnia 2018 03:02

Wyjście byznesu 'z domu' to b. duża sprawa, ale niosąca ze sobą nowe wyzwania.

Będzie dobrze, a nawet lepiej.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
4 sierpnia 2018 19:38

"a ja, jak normalny człowiek będę jeździł do roboty na ósmą."

To ważne. Niby szczegół a jednak.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować