-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O fetyszach i charyzmatach

Zanim zacznę pisać o wrażeniach z wykładów konferencyjnych, rzeknę słowo o pewnych charakterystycznych trendach obecnych w obszarach komunikacji zwanych lewicą i prawicą. Obiecałem to prof. Ostaszewskiemu i Panu Emilowi z Toronto, który jest fizykiem atomowym. Nie będzie to jednak miało nic wspólnego ani z fizyką, ani z matematyką. Chodzi o charyzmaty i fetysze władzy osobistej nad bliźnimi, które uznawane są przez lewicę i prawicę za najważniejsze.

Jechałem sobie samochodem któregoś dnia i słuchałem radia. Donoszono właśnie, że mieszkanie Wisławy Szymborskiej będzie udostępniane wybitnym autorom z całego świata, by oni mogli także pooddychać tym samym kurzem i posiedzieć z tymi samymi pająkami, które były tu, kiedy żyła Szymborska. Ktoś powie, że przesadzam, bo z całą pewnością mieszkanie Szymborskiej wysprzątano. Ja bym nie był tego taki pewien. Jak słuchałem tego całego Rusinka, co jest dziedzicem ideologiczno-emocjonalnej masy spadkowej po Szymborskiej, to naszły mnie wątpliwości co do tego wysprzątania.

Co jest zawarte w tym krótkim komunikacie? Otóż chodzi w warstwie deklaratywnej o to, by przekonać ludzi, iż kurz po Szymborskiej ma właściwości talentotwórcze. W tej trochę niższej warstwie, chodzi o to, by za pomocą posadowienie chwilowego jednego czy drugiego gamonia w tym lokalu, zyskać gotowych na wszystko propagandystów. To się – tu wtrącenie – zapewne nie uda, bo pisarze to cyniczne chamy, łase na pieniądze. W mieszkaniu posiedzą, ale zleceń nie będzie im się chciało wykonywać. To pewne. W warstwie najniższej – warstwie realizmu politycznego – chodzi o to, by wyciągnąć skądsiś pieniądze na ten wynajem, zapłacić go, posadzić tam jakiegoś poetę z Quebec albo Joannę Bator i zacierać ręce z uciechy przy podziale zysków z tej operacji.

Nie pierwszy już raz spotykam się z tym zjawiskiem, to znaczy z próbą namaszczenia ludzi pozbawionych talentu na geniuszy. I drugi już raz widzę te zabiegi wykonywane pośmiertnie. Jak pamiętamy za życia takie namaszczenie, udało się uzyskać jedynie Manueli Gretkowskiej, biednej wariatce, która dziś, by zwrócić na siebie uwagę, musi głośno powtarzać nieprzyzwoite wyrazy. Pierwszy raz jednak widzę, by owo namaszczenie odbywało się mechanicznie poprze fakt pomieszkiwania w tym samym lokalu, w którym wcześniej mieszkał ktoś uznany za utalentowanego. Tego kogoś do zadań propagandowych wyznaczyła władza ludowa, o czym nie możemy zapominać, a charyzmat tej władzy nie wymydlił się jeszcze tylko został zamieniony na coś innego, w ocenie Rusinka, subtelniejszego, co jednak nie znaczy, że nie da się tym pohandlować. Mamy więc sytuację taką – poeta albo pisarz nie ukształtowany duchowo wchodzi do mieszkania Szymborskiej, siedzi tam przepisaną ilość czasu i wychodzi innym już, lepszym człowiekiem. Podobne numery, ale z myślą o sobie wyłącznie wykonuje niejaki Remigiusz Grzela, pożeracz mózgów i serc nieboszczyków oznaczonych w hierarchiach, jako utalentowani. Ten pan pisze po prostu, od sztancy i maszynowo, biografie. Potem zaś występuje w mediach, jako ekspert od twórczości tych nieboszczyków. Jest w tym lepszy niż Żakowski, który od podobnych eksploatacji zaczynał swoją karierę.

Pamiętam też pewien projekt, który zlecono Czesławowi Bieleckiemu. Chodziło o tak zwane centrum chopinowskie w Brochowie, małej wiosce pod Sochaczewem. Znajduje się tam malowniczy XVI wieczny kościół, w którym ochrzczono małego Fryderyka. Zamysł był taki, by zbudować tam centrum konferencyjne i ściągać doń za opłatą Japończyków, a potem wmawiać im, że jak trochę pograją na klawiszu koło tego kościoła, to będą takimi małymi, skośnookimi szopenkami. Wszystko wzięło w łeb i inwestycja stoi w ruinie, byłem tam dawno temu i nie wiem jak to wygląda dzisiaj, ale pewnie nie za wesoło. To są wszystko parareligijne koncepcje, mające przekonać słabych na umyśle, że mistrzostwo to nie jest 25 lat uporczywej pracy plus talent, ale jakaś ektoplazma, co dostaje się do mózgu i tam dokonuje niedostrzegalnych inaczej, jak przez dzieła wielkie, zmian. Tak wygląda najważniejszy charyzmat lewicy.

Pora na tych drugich. Tu jest prościej i bardziej bezpośrednio. Widzieliśmy to ostatnio dokładnie. Przez wszystkie portale przeleciało zdjęcie Jonasz Korana Mekki jak stoi w gaciach samych, w rzece Świder i demonstruje nie tylko najprawdziwsze machismo, ale jeszcze godne ojcostwo. Patrzył bowiem Jonasz, stojąc w tych gaciach, na swoje drobne jeszcze dzieci z ostatnich eksploatacji, jak uczą się pływać. Obok – jak napisano pod zdjęciem – stała jego piękna, młoda żona. I rzeczywiście, była tam jakaś babeczka, ale najwyraźniej zdenerwowana poczynaniami Jonasza wobec tych bezradnych dość maluszków. Nie bez satysfakcji napisano jeszcze, że ta żona jest młodsza od Korana Mekki o prawie czterdzieści lat. Nie wiem, jak Was, ale mnie to krępuje. Na jednym zdjęciu pokazali jeszcze jak Jonasz patrząc w zamyśleniu w górę dzierży umocowany na sznurku patyk, służący do bujania się nad wodą i imponowania tym bujaniem stojącym na brzegu dziewczynom. Nie było jednak zdjęcia z samym aktem bujania się. Choć można uznać, że cały fotoreportaż miał taki właśnie charakter.

Tak z grubsza wyglądają charyzmaty prawicy – gacie, dzieci traktowane z małpią surowością, i jakaś młoda pani, która ma podkreślić swoim wyglądem i zachowaniem autentyczność przekazu. To jednak tylko jedna strona medalu. Jest jeszcze druga. Ta z kolei opiewa na tytuły naukowe. Każda prawicowa telewizja ma wśród ekspertów jakiegoś prof.dr.hab nauk medycznych albo prawnych, który na zmianę Jonaszem Koranem Mekką demaskuje podstępy lewicy. W istocie niczego nie demaskuje, bo owa konfiguracja ma jedynie służyć uproszczeniu systemu manipulacji tłumem. Młodzieniec wyglądający jak kluska śląska i poruszający się z takim samym wdziękiem po świecie jak ona po talerzu, musi się w pewnym momencie swojego życia zdecydować – czy chce leżeć bardziej przy buraczkach i zabarwiać się na różowo, czy może przy śledziu w occie i nabierać tej charakterystycznej ostrości i wyrazistości. Sam decyzji nie podejmie, ktoś musi mu pomóc i musi uczynić to według jasnych, klarownych, wyrazistych zasad, które zastąpią refleksję rzeczywistą i uporczywą pracę.

Na dziś to tyle, bo wyruszam w drogę, od jutra zajmę się refleksjami pokonferencyjnymi.

 

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pltagi: prawica  lewica  charyzmat  fetysz 

gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 09:43
37     2860    13 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 10:13

No wspaniały konserwatysta z tego Jonasza. Aż dziwne, że nie pluskał sie w tym Świdrze w samej muszce. 

zaloguj się by móc komentować

JarekBeskidy @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 10:18

No to domek Szymborskiej musi mieć rezerwację na lata do przodu!

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 10:52

A nie...tam może być posprzątane metodą  ,,na Rusinka".

Jak ona dostała nagrodę to min rozdzwonił się  telefon, wtedy stacjonarny. Przypięty na fest do gniazdka w ścianie. 

Koleżanki widząc że ona zaraz zwariuje podesłały jej młodego Rusinka. Przyszedł i zapytał jak pomóc. A ona bezradnie wskazała na non stop dzwoniacy..

On tysz sie nie znał. Ale z męskim wdziękiem und determinacją wyrwał kabel że ściany...:)))

Można posprzątać  ? 

:)))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 11:01

Tzw. "prawa" strona internetowa  z uporem pijaka przy płocie.. Nadal będzie lansowala tego przyglupa.. I nie zanosi sie na to ,ze pojawi się normalny czlowiek, który zwyczajnie określi zjawisko pt. JKM.. Nie ma takiej mozliwosci. Nikt sie nie pojawi ,który chluśnie zwyczajnie zimną wodą, na te " rozpalone gorące prawicowe głowy".. Nikt .. Natomiast z pełną powagą będzie monologowal GB delektując sie swoim talentem krasomówczym, ze konserwatywna Konfederacja z JKM doskonale sobie da radę ,bez porno producenta  i bylego sierzanta LWP w apaszce.,..

A ja nadal się śmieje z dowcipu Danielsa ,który jednak jako sierżant ma większe poczucie humoru od sierżanta LWP.. I śmieje się z wyniku wyborczego Konfederacji ,czyli 4,47% :)

Ogórki, kelnerzy.. Bo tak sie określa słabą drużynę piłkarską.. To byłby komplement dla Konfederacji i całej tej naukowej wirualnej elity eksperckiej. 

Współczuję rodzicom tej mlodej kobiety.. Ja jako ojciec pewno bym wygladował na OIOmie jak bym miał córkę ,która podjęłaby tak szaloną decyzję.

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 11:21

Nie mogę sobie odmówić. Onegdaj dla jaj Wiśkę umieściliśmy wspólnie ze Sztirlicem w kuble na odpady mokre i okazało się, że to dobrana para, bardziej niź z tym Rusinkiem. Sztirlic ma ciężką rękę, więc Wiśka chodzi jak w zegarku.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @Draniu 1 lipca 2019 11:01
1 lipca 2019 11:46

Córkę?  A pomyślał Pan, co by było gdyby to była wnuczka? 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 12:08

pisałem o tym pod innym postem, napiszę raz jeszcze, siły tajemne zaplanowały sobie scenę polityczna na dwie ręce w Polszcze naszej... operacja się udała tylko jeden z graczy zaplanowanej partii szachów zaczął nagle umierać... co to będzie ? co to będzie... ?

kolejny raz muszę uderzyć się w piersi, że dałem się uwieść jkm... szkoda mi tylko GB ale zaczynam mieć podejrzenia, że on wykonuje swoją rolę

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 12:15

Na chętnego obejrzeć mieszkanie noblistki ma spłynąć natchnienie - pojawia się pytanie, w postaci jakiego ducha ma się owo natchnienie ujawnić.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 13:02

na lewicy i prawicy najwięcej medialnych "politologów".

Ktoś  może  wie co to za zwierz?

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @krzysztof-laskowski 1 lipca 2019 12:15
1 lipca 2019 13:09

no jak to jakiego ? mniłości, tolerancji jak cholera... pod znakiem kuciapy na patyku... no i oczywiście ciężkiego braku nienawiści... spod znaku kuciapy na patyku... a swoją droga czy nikt nie widzi, że te wszystkie protesty to są spod znaku takiego dziwoląga, że kiedyś przed blokiem w okolicach trzepaka to byłby ubaw taki, że Przygody Marka Piegusa wysiadają zaś Bolek i Lolek na wakacjach staję się realne jak koalicja tworzona przez psl...

ok to można zrozumieć jeśli chodzi o Polskę która ostatnie kilkaset lat miała problemy z podmiotowością... ale tzw. stara Europa też zaczyna wykazywać oznaki  infantylizmu...

zaloguj się by móc komentować

olekfara @stanislaw-orda 1 lipca 2019 13:02
1 lipca 2019 13:12

To są tłumacze pierdnięć na język ynteligenta.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @olekfara 1 lipca 2019 13:12
1 lipca 2019 13:49

znaczy: wykształceńca
(ros. obrazowanszczina)

zaloguj się by móc komentować

byczeq @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 14:11

Mogli by w tym lokalu podawać móżdżek Wisławy, to podobno skuteczniej od kurzu inspiruje wenę tw (f)órczą.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 18:15

Jest jeden pozytyw odnośnie pani Wiesławy i tej historii... Otóż nikogo ona nie zainteresuje i nie ma żadnego znaczenia dla nikogo. Zwłaszcza dla typowego polskiego wyborcy. Który może coś tam piąte przez dziesiąte kojarzy kim w ogóle ta pani była.

Ja w każdym razie czytając takie informacje, podobnie jak te też o JKM mam nieodparte wrażenie że dla organizatorów naszej sceny politycznej wystarczy Polaka traktować jak skrzyżowanie cielęcia (od malowanych wrót) z krową uczoną manier przez Jolantę Kwaśniewską.

No bo cóż. Intelektualiści będą wdychać szacowny kurz. Radykaliści podziwiać posturę JKM i śmiałość Liroya. Zwolennicy(czki) światowych manier jako wzór nowczesnego Europejczyka(jki) dostaną Labudę lub inną Wielgus czy coś (sorki, nie orientuję się kogo tam wystawiają w TV, może panią Dudę z córusią?). No i na koniec patrioci dostaną bankiera zarządzającego stadkiem dziwolągów, których myśl sięga tak daleko że bez objaśnień natchnionych blogerów nigdy byśmy się nie dowiedzieli że polityka upokorzeń wobec Żydów, całkowitej niekompetencji wobec Rusków, rozpłaszczania wobec UE oraz dokręcania państwowej śruby każdemu Polakowi jest odbiciem błyskotliwego umysłu prezesa i każdy myślący obywatel powinien tylko podziwiać jej skuteczność.

Jak się okazuje, zupełnie wystarcza. Każdy dostał zestaw odpowiednich przewodników od podziwiania lub zaplutych karłów od obrzydzania i stado idzie do przodu.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
1 lipca 2019 18:59

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lot_nad_kuku%C5%82czym_gniazdem_(powie%C5%9B%C4%87)

 

Miała być notka ,,na motywach"...Ale za gorąco. 

Zwracam tylko uwagę że frajer na końcu dowiaduje się że ON akurat nie jest dobrowolnym pacjentem...

Dedykuję wszystkim 

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 1 lipca 2019 18:15
1 lipca 2019 20:17

a może potrafisz  przypomnieć, jak to bywało za poprzedników aktualnej władzy?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Draniu 1 lipca 2019 11:01
1 lipca 2019 21:07

Ja bym się tak nie śmiał, dowcip jest z rodzaju "Arbeit mach frei", w 1993 PC miało jeszcze gorsze wyniki, a po trzecie i ostatnie w PiS się tak wszyscy moralnie prowadzą? 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @smieciu 1 lipca 2019 18:15
1 lipca 2019 21:14

J bym pani Wisławy nie skreślał, jako pacholę recytowałem jej wiersz pt "Bez tej miłości można żyć" na konkursie recytatorskim, jeszcze się babina może przydać.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 1 lipca 2019 20:17
1 lipca 2019 21:17

Poprzednia władza była lepsza gdyż kłamali i zdradzali otwarcie. Nigdy zbytnio nie ukrywali swoich dążeń. Nie raz fałszowali wybory by utrzymać się przy władzy. Obecna włądza kontynuuje poprzednią politykę ale stroi się w patriotyczne piórka. Nie to jednak jest najgorsze. Ale że ludzie tak łatwo nabierają się na te same schematy. Nabrali się w 1989 roku, nabierali się potem i robią ciągle to samo. Przecież każdy z was postawiony w roli powiedzmy takiego Kiszczaka zrobiłby to samo. Dał ludziom PiS. Same zalety dla Układu. Kto patrzy władzy na rękę, kto krytykuje? GDZIE krytykuje skoro praktycznie wszystkie dotychczasowe miejsca krytyki (PO) zostały spacyfikowane, zawłaszczone przez PiS. Albo dosłownie albo poprzez tych ciągle naiwnych.

Ja wiem że nudzę i ciąglę powtarzam to samo. Ale to nie ja lecz historia się ciągle powtarza a ludzie nie wyciągają wniosków. Przecież tak jak 1989 nie było możliwe wybranie niezatwierdzonych ludzi tak samo nie było to parę lat temu. Bo co niby się zmieniło skoro sami twierdzicie i wiecie dobrze że nic się nie zmieniło że Układ nie oddał władzy przez te 25 lat III RP.

Dla mnie najbardziej znamienne  jest zachowanie mediów, które zawsze bez żadnych skrupułów i problemów gnoiły tych, którzy nie pasowali układowi. Ilu ludzi zgnoiły a ilu ośmieszyły. A z drugiej strony z ilu zrobiły mężów stanu? Zadziwia mnie że raptem parę lat temu ludzie to wiedzieli i tak się oburzali a dzisiaj nie dostrzegają kompletnie tej zmiany. Jak PiS z Morawieckim i Dudą na czele są właśnie promowani na sprawnych polityków, brak wyciągania brudów w stosunku do nich itp. Media zachowują się dokładnie tak jak zachowywały się zawsze wobec ludzi zatwierdzonych przez Układ.

Nie wiem doprawdy co może PiSowcowi otworzyć oczy. Znamienne jest że identycznie wyglądało to w przypadku Smoleńska. Czasem się pytałem: ale co właściwie mogłoby cię przekonać że był to zamach? Otóż nic... Tylko pewnie jeśli Putin osobiście by się do tego przyznał choć jestem pewien że i to zostałoby poddane w wątpliwość. Tak samo jest w tym wypadku. Nic nie jest w stanie przekonać że PiS jest pod całkowitą kontrolą Układu choć bez przerwy daje temu wyraz. Niesamowita jest siła 500+. Jakby te 500zł cokolwiek znaczyło wobec tego co Układ może zyskać. Za grosze kupił naród i całą jego robotę, ich ciała i dusze i ich dzieci przede wszystkim, które znajdą się w nowej rzeczywistości ale ludzie uważają że PiS coś Układowi odebrał.

PiSowcy zawsze oburzali się i w sumie (słusznie) gardzili tym środkiem naszej sceny politycznej który dał się urabiać PO i pochodnym. Ale kiedy dzisiaj zakładają sobie klapki na oczy i nie przyjmują oczywistych faktów stawiają się z nimi w jednej lini. Niestety to wróci. Te wybory zawsze wracają. Jestem praktycznie pewien że w sierpniu lub wrześniu nadejdą duże wydarzenia, które każą podjąć ostateczne wybory. Im bardziej ślepo ludzie będą wierzyć w te wszystkie iluzje tym bardziej bolesne będzie zderzenie z nadchodzącą rzeczywistością.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @porfirogeneta 1 lipca 2019 21:14
1 lipca 2019 21:45

Chyba żartujesz, ale Cię rozumiem.. Probujesz uwiarygodnic te nędzę polityczna.Z Jonaszem KM nie mają szans, po tym jak choćby  JKM naubliżł rolnikom po przegranych wyborach do europarlamentu.. Sorry , moze sie obrazisz, ale skoro JKM ma cięty język to ja tez na to sobie pozwolę.. Na Konfederacje głosują onanisci z netu.. Prędzej w totka wygram jak Konfederacja sie dostanie do Sejmu..

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Draniu 1 lipca 2019 21:45
1 lipca 2019 22:25

Nie mam ciętęgo języka, uważam że PiS nie jest ósmym cudem świata i jak już jest ta demokracja, to przydałaby się jakaś opozycja, żeby patrzyła rządzącym na ręce, PO-KO to klałny, Kukiza już nie ma. Z czym się PiS będzie z PO-KO licytował? Niedoszłym koalicjantem? Kto bardziej kocha UE? O co jeszcze? 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 1 lipca 2019 21:17
1 lipca 2019 22:27

o.k.

Ale jaką  masz receptę na tzw.pospolitość, która skrzeczy, bo same jeremiady na społeczeństwo dające się wciąż  na nowo omamiać, to żadna recepta.

Tzn. czy masz sposób  na wymianę obecnego społeczeństwa na takie, które by dorastało do twoich oczekiwań.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @stanislaw-orda 1 lipca 2019 22:27
1 lipca 2019 23:00

Społeczeństwo mamy całkiem dobre, pod jednymi względami lepsze, pod innymi gorsze od innych, ale w górnej normie :) Problem nie jest ze społeczeństwem, tylko z władzą. Ta nie pochodzi przecież z żadnego demokratycznego wyboru, tylko z nadania. Społeczeństwo odnosi się tylko do wyboru, jaki ma zastany. Wiadomo że dodatek na dzieci w tak biednym społeczeństwie jak nasze będzie dobrze postrzegany. Nawet jakby niemiecki okupant w reismarkach taki dawał, to ludzie by brali.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 1 lipca 2019 22:27
1 lipca 2019 23:12

Ja nie mam nadmiernych oczekiwań wobec zwykłych mas. Ale też nie podchodzę do nich specjalnie negatywnie. Chodzi o to że oni są zasadniczo uzależnieni od różnych autorytetów. Masy chcą w sumie dobrze tylko że co na nich oddziałują niekoniecznie.

W takim miejscu jak to (ha, z jaką trafną nazwą...) rozmawiamy wśród ludzi, którzy coś wiedzą, którzy zwykle potrafią w swoim otoczeniu narzucić swój autorytet. Stąd moje teksty. Nie mogę tutaj tolerować tej naiwności, którą rozumiem u innych. Nie możemy odejść od komputera, pójść gdzieś do normalnych ludzi (jakkolwiek to brzmi) i powtarzać głupoty o PiS. Jeśli to my mamy być tym autorytetem (a czemu nie?) to działajmy na jakimś poziomie. Nie powtarzajmy tych samych bajek, którymi Układ karmi masy. Że niby nastąpiły jakieś zmiany a rząd... rządzi.

Po prostu tracimy masę czasu i energii jeśli damy się wpuścić w narzucone przez media tamaty dyskusji. Tu trzeba jakoś wyjść poza te schematy. Wrócić do jakichś wartości bazowych. Czemu np. nie chrześcijańskich?

Ostatnio np. myślałem o tekście pt. „Czy PiSowiec może być chrześcijaninem?” No bo (tak na szybko) skoro w sumie wspiera System, wspiera rządy pieniądza, wspiera UE z całą jej ideologią, wspiera cały ten żydowski system prawa to co on w istocie wspiera? Jakie są jego wartości? Ciąglę podgryzam ten temat z różnych stron ale może czas wyłożyć kawę na ławę i próbować rozwikłać jedną rzecz za drugą?

Interesujace jest że tyle jest teologicznych dyskusji w komentarzach. Ale może by ktoś np. napisał wyraźnie jak właściwie z katolickiego punktu widzenia powinno się traktować wspieranie UE? Uważam że bez jasno określonego systemu wartości te wszystkie polityczne dyskusje są jałowe. Dziecinne. Sprowadzające się do tego co opisałem wyżej: analizy jakiegoś politycznego zoo, cyrku z dostarczonym kompletem błaznów.

Jeśli my tutaj nie będziemy potrafili poprowadzić logicznej dyskusji wychodząc od jakichś funamentalnych wartości to po co właściwie myśleć o zwykłych masach. O to mi chodzi. By pchnąć naprawdę dyskusję naprzód. Ustalić coś z czym na serio można uderzyć dalej... Zamiast dać sobie narzucać standardową medialną narrację i zostać zjedzonym (technicznie) przez Ziemkiewicza i spółkę. Bo tak musi skończyć się pływanie w podrzuconym zestawie tematów politycznych.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @porfirogeneta 1 lipca 2019 22:25
1 lipca 2019 23:19

A ja sądzę,ze nie jakaś  partia, tylko solidna powinna powstać, w pelnym slowa znaczeniu.. Sciemy pt. Konfederacja z takim ludzmi jak JKM, który regularnie rozwala wszystko co ma jakąś szansę zaistnieć, już na starcie nie ma prawa się udać.. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Draniu 1 lipca 2019 23:19
1 lipca 2019 23:24

Z kogo? z Gowina? z Wiosny? z PO-KO? z PSL? To już wolę JKM z kolegami.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Draniu 1 lipca 2019 23:19
1 lipca 2019 23:29

partia, tylko solidna powinna powstać

Ale partia nie jest czymś co ma wolę działania i może powstać... Takie podejście mnie właśnie drażni gdyż usuwa w cień cały mechanizm sprawczy. Partia nie powstaje tak samo jak nie rządzi. Partię zakładają i tworzą ludzie.

I teraz należy sobie zadać proste pytanie. Jacy ludzie będą mieć czas na harówę, pieniądze na inwestycje w to przedsięwzięcie oraz dostęp do mediów by założona przez nich partia przekroczyła 5% próg wyborczy?

zaloguj się by móc komentować

Draniu @smieciu 1 lipca 2019 23:12
1 lipca 2019 23:38

Zapomniałeś o jednym, myśląc o ideologii nie można zapominać o gospodarce.. Moim zdaniem model gospodarczy jest punktem wyjścia w całej dyskusji.. Potencjał przedsiębiorczości Polaków, to jest wspólny mianownik, który może scalic Polaków i zmniejszyć podziały, bo podziały będą.. Nie możemy ulegać hipokryzji ,ze pieniądze i interes Polski i Polaków nie jest istotny... Same ideolo ,bez pragmatyzmu .racjonalności nic nie znaczy.. Tego jest najmniej w propagandzie politycznej.. Wyłania się jedynie jazgot emocji.. 

Póki mozna ,stwórzmy enklawy podobne jaką stworzył  Coryllus nie oglądając się na polityków.. Mamy wzór, ale nie ma naśladowców i tu jest problem..  

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @tadman 1 lipca 2019 11:21
2 lipca 2019 00:14

Tadziu, o naszych Jajach.be będą kiedyś śpiewać pieśni :))) 

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @gabriel-maciejewski
2 lipca 2019 11:59

Nasz Synek i Panie przedszkolanki dostali takie książeczki wybierane przez radę rodziców. Aż dziw, że zapomnieli umieścić buzi Jonasza Mekki.

JKM - Jonasza Korana Mekki brak

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @SalomonH 1 lipca 2019 23:00
2 lipca 2019 12:27

ale to chyba powinna być  odpowiedź adresowana dla smieciu

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 1 lipca 2019 23:12
2 lipca 2019 12:38

zapewneparę tutajszych uzytkownikó jest zaangazowanych w jakichs strukturach organizacyjnych PiS. Dlatego utożsamiaja sie z "linia polityczną " owych struktur. Bez względu na postrzeganie tejze linii przez wybrednych smakoszów menu politycznego.

Moim zdaniem, bez radykalnej zmiany ordynacji wyborczej oraz konstytucji, będziemy skazani na wybór "mniejszego zła".

A w ramach obowiązującej ordynacji wyborczej oraz norm zawartych w obecnie obowiązującej  konstytucji wybór "większego dobra" nie jest możliwy. Tym bardziej, że praktycznie całość aktorów "sceny politycznej" broni zaciekle obecnego status quo.

Zatem cała gadanina o rozmaitych akrobatach  z tzw. sceny politycznej nie ma dla mnie większego sensu Jeslichodzi o innych, nie zainteresowanych osobiście, moze stanowić jedynie  sposób wyładowania własnych frustracj (mam na myśli np. twoje wpisy).  I właśnie z tego względu w swoich tekstach blogowych unikam tzw. bieżączki politycznej.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Brzoza 2 lipca 2019 11:59
2 lipca 2019 17:29

Coz, Panie Brzoza...

... przed Panem, jako tata duze wyzwanie... zatem zycze duzo samozaparcia i zdrowia  !!!

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @stanislaw-orda 2 lipca 2019 12:27
2 lipca 2019 17:49

Nie, ta odpowiedź jest do Pana, bo to Pan wytacza takie pseudoracjonalne argumenty.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @stanislaw-orda 2 lipca 2019 12:38
2 lipca 2019 17:53

Tu nic nie zmieni żadna nowa ordynacja, ani konstytucja, bo to nie one są "sprawcą". Ja na to nie mam żadnej recepty, a już na pewno nie jestem zwolennikiem żadnej partii, z Korwinem czy bez niego, ani też nie mam pomysłu, jak wyjść z tego bagna, w którym jesteśmy. Jedyne na co mnie stać, to odróżnianie gówna od czekolady i nazywanie ich otwarcie po imieniu.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Draniu 1 lipca 2019 23:38
2 lipca 2019 21:29

Nie jestem fanem Ozjasza Goldbrega aka Jonasz Koran-Mekka, fascynacja jego poglądami, kończy się zwyklę po skończeniu szkoły średniej lub wyższej i otrzymaniu pierwszej wypłaty, wielu tego zderzenia teorii z praktyką nie wytrzymuje, i albo zostaje socjalistami, albo emigruje, słusznie kombinując; "2000 za miesiąc roboty? Ja to pieprzę". Może to jest istotna funkcja Jonasza/Ozjasza/Janusza, w charakterze dyspozytora ruchu? Może tak, może nie, ja tego nie wiem. Gdzie w tym jest PiS i niedoszły koalicjant, ja sobie tak myślę że jednaka, a z czego to wniskuję? Ano z tego że polityka gospodarcza jest tożsama, już pani Wiśniewska mówi o "zeroemisyjnej gospodarce", PMM już dawno mówił o "Fabryce Europy", w fabryce się zapieprza, a nie dyskutuje.  

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 2 lipca 2019 21:29
2 lipca 2019 21:55

No, kto by pomyslal...

... ze  ta cala Wisniewska taka "wszechstronna"... jak ona sie  sFietnie zna na gospodarce  !!!... a co do tej "fabryki Europy" to  BANKSTER  Morawiecki jeszcze mowil - jest na tasmach - ze Polacy beda  zapie***lac za miske ryzu... ze beda rowy kopac i je z powrotem zasypywac... i jeszcze beda szczesliwi  !!!  

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować