-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O degradacji akademii

Święta krowa nigdy nie uwierzy, że może trafić do rzeźni. Stado zaś świętych krów w drodze do tej szacownej instytucji natychmiast się hierarchizuje i te, które idą na końcu, przekonane są, że ich rzeźnia nie dotyczy, że na pewno ocaleją, ze względu na liczne dla rzeźnika zasługi. Tak się nie stanie jak wiemy, a prawda ta jak się zdaje zaczęła docierać do mózgów co bardziej rozgarniętych akademików. Ponoć prof. Kucharczyk coś mówił ostatnio na ten temat, a ja mogę dorzucić od siebie tylko, że cały polski świat naukowy został już zdegradowany do roli reasercherów pracujących za pół darmo dla zagranicznych ośrodków formatujących globalną propagandę. Tak wygląda schemat współpracy i można się długo oszukiwać, że jest inaczej, ale przymusu nie ma, tym bardziej, że wrota rzeźni już są widoczne na samym końcu gościńca. Oczywiście, w zhierarchizowanym stadzie nadzieja umiera przedostatnia, tuż przed wiarą w hierarchię akademicką, bo ta zdycha na końcu. Jeśli do tego dołożymy cwaniactwo, które wielu akademikom podpowie, że lepiej się nie wychylać i ciułać te nędzne punkty jeden do drugiego, to mamy w zasadzie cały obraz tej nędzy i rozpaczy. Jak to już pisałem kilka razy, na samej degradacji się nie skończy, albowiem podział świata jest tak skonstruowany, że jedni muszą ponosić kosza, a inni czerpią z tego zyski. Być może jedną z najważniejszych funkcji tak zwanego świata za żelazną kurtyną było tanie kształcenie wysokiej klasy specjalistów, którzy po jakiejś obróbce na zachodzie mogli dźwigać ciężar innowacyjności tamtejszych gospodarek. Po co wydawać forsę na kształcenie kadr, skoro można je pozyskać za darmo prawie i będą to najbardziej oddane kadry? Jeśli będziemy w ten sposób wnioskować dalej okaże się, że tylko żelazna kurtyna gwarantowała jaki taki poziom w akademii. Po jej likwidacji zarówno akademia, jak i jej hierarchie stały się niepotrzebne. To się nie okazało od razu, ale w perspektywie kilku dekad, z których najważniejsza będzie ta właśnie nadchodząca. Skoro nie potrzeba już wolnemu światu tanich specjalistów z Polski, to należy cały system kształcenia zlikwidować, a wszystko co jest w nim wartościowe sprzedać, albo zniszczyć. Ci zaś, którzy wyrażą gotowość dalszej pracy w charakterze naukowców, zostaną zdegradowani do roli reasercherów i będą jeszcze musieli dopłacać do tego co sami uważają za karierę czyli do tych absurdalnych punktów gromadzonych za publikacje. Chcesz publikować w punktowanym periodyku? Musisz zapłacić. Koniec.

Dla mnie osobiście jest to dobra wiadomość, bo ja właśnie zbieram gratulacje za zorganizowanie pierwszej konferencji LUL i szykuję się do organizowania drugiej. Rzecz jasna nie mogę być konkurencyjny wobec systemu, który firmuje minister Gowin, ale z wielką przyjemnością popatrzę na bezradność ludzi, którzy nie rezygnując z własnej pychy będą musieli w tym systemie działać i jeszcze udawać, że wszystko jest w porządku. To będzie naprawdę ciekawy widok. Jeszcze ciekawsze jest to, że pozycjonując w ten sposób rodzimą naukę, ze szczególnym wskazaniem na humanistykę, państwo nasze pozbawia się narzędzie propagandowych, wręcz wydzierżawia całą państwową propagandę, tak wewnętrzną, jak i zewnętrzną ośrodkom obcym, póki co nierozpoznanym. Pomiędzy degradacją akademii, a degradacją państwa można więc postawić znak równości. Kim w takim razie, wobec takiego ujęcia spraw, jest minister Gowin? Sami sobie odpowiedzcie na pytanie. Ja mogę tylko rzec, że dla mnie jest on nikim i zniknie równie nagle jak się pojawił. Wierzę bowiem, choć coraz słabiej w to, że rząd lub niektórzy ludzie z akademii opamiętają się wreszcie i system, o którym tu piszemy zostanie zatrzymany. Mnie to ani ziębi, ani grzeje, albowiem konferencje i tak się będą odbywały, a ta pierwsza, jeśli idzie o zakresy propagandowe i promocyjne, jest samym, kryształowo czystym zyskiem. Ja, jako wydawca, autor, organizator i promotor określonych treści, mogą się tylko przyglądać poczynaniom ministra i reakcjom akademików z życzliwym, mniej lub bardziej, zainteresowaniem. Przynajmniej przez kolejne 10 lat nikt nie wprowadzi cenzury, a nawet jeśli do tego dojdzie to nie obejmie ona treści dla cenzora niezrozumiałych, a tylko takimi się tutaj zajmujemy. Sprawa bowiem wygląda w ten sposób, że wielki, globalny porządkowy, który formatuje przekazy w skali świata całego, nie bierze pod uwagę uwarunkowań lokalnych i nie rozumie, że one mogą, w sprzyjających okolicznościach, przy dużym uporze i zawziętości, zyskać znaczenie powszechne. I tak się stanie, albowiem treści formatowane płasko i prosto muszą przegrać z treściami głębokimi, konstruowanymi według nieznanych szerzej schematów.

Przepraszam, że piszę dziś tak zawile, ale coś mnie naszło i nie mogę przestać. Jestem po prostu pewien sukcesu i nic nie może mnie z tej pewności wybić, jest ona – ta pewność – silniejsza niż zmęczenie. Dziś idę negocjować z kolejnym prelegentem, który mam nadzieję zaszczyci kolejną naszą konferencję, która odbędzie się w Baranowie Sandomierskim już 9 marca 2019 roku.

Przypominam, że na pewno uhonoruje ją profesor Łukasz Święcicki, kolejnym na pewno umówionym prelegentem będzie dr Łukasz Modelski, mój dawny kolega ze studiów, który prócz tego, że jest historykiem sztuki, jest również dziennikarzem radiowym i krytykiem kulinarnym. W II programie Polskiego Radia prowadzi cykliczną audycję „Droga przez mąkę” oraz inną - „Kryzys wieku średniego” (mam nadzieję, że niczego nie pomieszałem). Mogę już nawet zdradzić o czym będzie opowiadał Łukasz, ale nie zdradzę do końca. Otóż będzie mówił o karpiach. Kontekst zaś nie pozostanie na razie moją tajemnicą. Nazwiska pozostałych prelegentów oraz tematy wykładów będę ujawniał w miarę upływu czasu.

 

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pltagi: akademia  konferencje  lul  minister gowin 

gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 09:46
63     2575    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 10:15

Słucham obu audycji Łukasza Modelskiego. Acz nieregularnie z racji godzin emisji.

Gratulacje 

.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 10:15
21 grudnia 2018 10:16

No proszę, nie spodziewałem się...

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski 21 grudnia 2018 10:16
21 grudnia 2018 10:32

Tam jest jeszcze kilka znakomitych audycji.  Dzięki temu nie duszę się.  Wraca poczucie swobody 

.

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 10:32
21 grudnia 2018 11:00

... państwo nasze pozbawia się narzędzi propagandowych, wręcz wydzierżawia całą państwową propagandę, tak wewnętrzną, jak i zewnętrzną ośrodkom obcym, póki co nierozpoznanym.

No dobra, niech będzie, że nie wiadomo ☺. Oxford i Cambridge, czy London Film School albo inny amerykański Stanford, to miejsca dla każdego zaczadzonego miejsca w niebie, ziemskim.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 11:08

" ...  rząd lub niektórzy ludzie z akademii opamiętają się wreszcie i system, o którym tu piszemy zostanie zatrzymany".

 

To jest z samej istoty rzeczy, o której zreszta szczególowo piszesz, niewykonalne.

Oni są bowiem strażnikami świętego ognia, płonącego przed pogańskim bożkiem Akademii.

Ich głównym zadaniem jest dolewanie oliwy do tego ognia oraz pilnowanie aby monopol na owe strażowanie
znajdował się pod ich kontrolą. Coś jakby  kasta kapłańska  w Egipcie faraonów.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @stanislaw-orda 21 grudnia 2018 11:08
21 grudnia 2018 11:16

kasta kapłańska bez możliwości kreowania budżetu? To kapłani z oślimi uszami

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @cbrengland 21 grudnia 2018 11:00
21 grudnia 2018 11:16

Myślę, że to część prawdy

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @cbrengland 21 grudnia 2018 11:00
21 grudnia 2018 11:18

Należy "wyjąć" z systemu co się da. Do tego potrzeba szerokich horyzontów myślowych i wrodzonej skłonności do improwizacji. By z super refleksem wykonać zwrot przez burtę np

.

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski 21 grudnia 2018 11:16
21 grudnia 2018 11:25

Nie upieram się ale ciśnienie stąd jest duże

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 21 grudnia 2018 11:16
21 grudnia 2018 11:38

Wyższy poziom nadzoru, ale nie centrala. 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @gabriel-maciejewski 21 grudnia 2018 11:16
21 grudnia 2018 12:09

bo to są przebierańcy, tzn. tylko udają kapłanów.

W Egipcie faraonów sprawowali faktyczną władze, zas w "demokracji"  są  propagandystami do wynajęcia.

zaloguj się by móc komentowaćstanislaw-orda @gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 12:14

Ratunek tylko w tym, że Bóg nie jest demokratą, to  kiedyś  znudzi mu się to bezhołowie.

zaloguj się by móc komentować

valser @tomciob 21 grudnia 2018 12:03
21 grudnia 2018 12:14

Reforma to inna postac rewolucji. Pomysl, zeby wywrocic swiat do gory nogami powinien byc karany publicznie przez przypalanie zelazkiem w wierceniem dziur w kolanach.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 11:18
21 grudnia 2018 13:06

Teraz zobaczyłem, że ten pierwszy mój komentarz jest do pani, bo pierwotnie taki miał być, o polskim radio, które czasem słucham, bo teraz można słuchać radia z calego świata ale potem napisałem ogólnie, co napisałem, nie zmieniając adresata ☺. To tak tytułem wytłumaczenia się.

A tutaj faktycznie ma pani rację. Dlatego siedzimy w tej Szkole Nawigatorów i wkuwamy tę wiedzę, by przekroczyć horyzont. Dla mnie jest o tyle łatwiej, ze jestem(byłem) żeglarzem, śródlądowym ale i tak wystarczy, bo teraz żegluję dalej ale w życiu już tylko, mając ocean pod ręką jednak, a z jazzem i improwizacją jestem za pan brat. Inaczej w tym środowisku angielskim tutaj bym normalnie chyba umarł z głęboką depresją w tle ☺

zaloguj się by móc komentować

IanThomas @gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 13:23

 ".... państwo nasze pozbawia się narzędzie propagandowych, wręcz wydzierżawia całą państwową propagandę, tak wewnętrzną, jak i zewnętrzną ośrodkom obcym, póki co nierozpoznanym. Pomiędzy degradacją akademii, a degradacją państwa można więc postawić znak równości."

Jaka degradacja państwa? Przecież mamy wilki!

https://www.youtube.com/watch?v=oOazyvZMUHM

zaloguj się by móc komentować


mniszysko @gabriel-maciejewski 21 grudnia 2018 11:16
21 grudnia 2018 13:30

Dokładnie! Te uczelnie same budżetów nie kreują, ale ktoś im daje. Mnie bardzo ciekawią amerykańskie uniwersytety i ich nadzwyczaj rozbudowane studia mediewistyczne na ten przykład. 

Weźmy na przykład takiego Josepha F. O'Callaghana, który pisze, że tak naprawdę to wcale nie wiadomo, czy rekonwista odbijała ziemie, które jej się należały a dzisiaj mamy rozwałkę Hiszpanii. W Katalonii sytuacja coraz bardziej się zaognia a parlament baskijski niedawno ogłosił tzw. deklarację o niepodległości.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @cbrengland 21 grudnia 2018 13:06
21 grudnia 2018 13:33

Dla mnue to w ogóle nie jest problemem,  Ale ja jestem nietypowa przez tę moją algebrę i geometrię nieeuklidesową. Teraz się już mogę przyznać po latach. .szkoda ze  "na złość  tacie" odeszłam od matematyki na fizykę  :))

Człowiek mądrzejszy za późno 

;)

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @mniszysko 21 grudnia 2018 13:30
21 grudnia 2018 13:35

Kto ma władzę nad przeszłością...

zaloguj się by móc komentować

papinka @gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 14:20

Wierzę bowiem, choć coraz słabiej w to, że rząd lub niektórzy ludzie z akademii opamiętają się wreszcie i system, o którym tu piszemy zostanie zatrzymany.

Chcialbym wierzyc ale nie wierze.

I tak się stanie, albowiem treści formatowane płasko i prosto muszą przegrać z treściami głębokimi, konstruowanymi według nieznanych szerzej schematów.

Jak uratowac nasza stara tradycje kupowania zywych ryb przed plaskim i prostym memem, ze ryby cierpia wiec tzreba je zabic zaraz po zlowieniu?  A ten mem ma wiele podtekstow.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 14:59

Osrodki wladzy ukrytej  dla nas ,wiedzą doskonale,ze edukacja jest najsilniejszą bronią , grozniejsza od broni klasycznej. Stąd dewstuja nasze mózgi i ograniczają wiedzę, ktora powinna byc powszechnie dostępna. W  ostatnich dnia mielismy przyklad na SN ,jak mózg czlowieka moze byc przyslowiowo zaorany . Bez dwóch skrzydeł , duchowości i rozumu, wszelkie inicjatywy szatanskie legną w gruzach, ale zanim to się stanie , dokonują olbrzymich zniszczen.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 15:03

@ Wszyscy

Polecam najnowszy wykład prof Kucharczyka. Doskonały i jak wiele tłumacząc.

 

https://youtu.be/oc2GMkUOWzE

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski 21 grudnia 2018 13:35
21 grudnia 2018 15:12

realizacja władzy w teraźniejszości odbywa się rękami  i głowami absolwentów studiów prawa i administracji [dziennych i zaocznych] i jest to 'szczyt' humanistyki wykonawczej na każdym etapie budowy 'nowego społeczeństwa' 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 21 grudnia 2018 14:59
21 grudnia 2018 15:15

edukacja i mity społeczne np. że z wyrokami sie nie dyskutuje ani nie podlegają komentowaniu - to kreuje nowe normy wdrażane wg potrzeb obecnego etapu

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland 21 grudnia 2018 13:06
21 grudnia 2018 15:43

Ta wiedza jako taka jest większości z nas mniej, lub bardziej zbędna - bardziej chodzi o metodę jej nabywania. Czymś, co współczesny uniwersytet stracił jest właśnie metoda pozyskiwania wiedzy, nie same jej zasoby (chociaż te również stracił lub straci). 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @papinka 21 grudnia 2018 14:20
21 grudnia 2018 15:49

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/181229858-Kobiety-weterynarze-najczesciej-popelniaja-samobojstwo.html

Cierpią nie tylko ryby ale też inne małe zwierzątka domowe. Jak udowodnili amerykańscy uczeni pociąga to za sobą samobójczą śmierć wrażliwych na wykonywanie eutanazji pań weterynarek.

Tak ze nima letko 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 21 grudnia 2018 15:43
21 grudnia 2018 15:52

No wlaśnie ..dlatego napisałam wyżej ze żałuję ze jednak nie studiowałam matematyki. Miała bym w ręku narzędzie do wszystkiego. Mogłam potem robić co tylko się zamarzy

Jako fizyk zawsze miałam pewnie obciążenie 

.

 

zaloguj się by móc komentować

papinka @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 15:49
21 grudnia 2018 16:30

To troche wyglada na fejk news albo "bad research."  W przypadku weterynarzy ja bym popatrzyl na latwy dostep do kontrolowanych substancji narkotykowych.  Im mniej patrza na rece niz lekarzom. Niemniej jednak anestezjolodzy potrafia sie niezle szprycowac, gdyz wiedza jak dozowac.  Anestezjolodzy i chirurdzy maja kilka razy wiecej samobojst niz np. pediatrzy.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @Grzeralts 21 grudnia 2018 15:43
21 grudnia 2018 17:16

Uniwersytet, niezależny to tak jak dla mnie szkołą życia było i jest samo życie właśnie, dlatego ja miałem takie spojrzenie na wszelką beletrystyke, czyli tzw.  literaturę, co okazało się przez właśnie jak piszesz właściwe dochodzenie do wiedzy, vide Coryllus, drogą właściwą, bo ta cała literatura jest nie po to, czym miała być.

Wystarczy nie iść jak te barany w stadzie. Wystarczy samemu myśleć. To przecież nic nie kosztuje. Pisze dzisiaj Coryllus o stadzie idącej na rzeź. No właśnie. Barany.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @papinka 21 grudnia 2018 16:30
21 grudnia 2018 17:19

To raczej kwestia stresu, w którym żyją, niż dostępu do narkotyków. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @cbrengland 21 grudnia 2018 17:16
21 grudnia 2018 17:20

Ale w stadzie jest łatwiej.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 15:52
21 grudnia 2018 17:21

Matematyka jest dla większości ludzi barierą, nie narzędziem. Mniejsza z tym, dlaczego tak jest. Ale sama metoda da się sprzedać w innym opakowaniu. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 21 grudnia 2018 12:14
21 grudnia 2018 17:38

Ladnie to ujal juz kiedys Stanislaw Michalkiewicz:

"Jednego mozemy byc pewni. Na tamtym swiecie nigdy nie bylo, nie ma, i nigdy nie bedzie zadnych reform."

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland 21 grudnia 2018 17:16
21 grudnia 2018 17:39

Oczywiście chciałbym dodać na koniec, że wcale nie trzeba się ze mną zgadzać.

A mogłem siedzieć dalej w Polsce i być dzisiaj ustawiony, że hej. Wystarczyło tylko, bym zaakceptował stosunek mego pracodawcy-właściciela do personelu jego firmy, Niemca, który pozwalał sobie nas nazywać Polnische Schweine. Zwolniłem się stamtąd. Potem wyjechałem z Polski.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 21 grudnia 2018 17:21
21 grudnia 2018 17:43

Oczywiście trzeba się starać  jakiś wbić do głowy. 

Tyle ze narzędzie jako takie jest  "czyste".  Lancet to lancet. 

Opakowania niosą sobą różne przekłamania. Zbytnie przywiązanie do samego opakowania...jeszcze inne

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @papinka 21 grudnia 2018 16:30
21 grudnia 2018 17:47

Pewnie tak...ja mam specyficzne poczucie humoru...

Hm...jak zwykle musiałam się zająć karpiem.  Powiedzmy ze odreagowuję stres pourazowy gospodyni domowej w warunkach niewoli przedświątecznej 

;)

 

zaloguj się by móc komentować


valser @gabriel-maciejewski 21 grudnia 2018 13:28
21 grudnia 2018 19:13

To nie jest zidiocenie, tylko degeneracja za publiczne pieniadze. Narod jest zdrowy i normalny, co mozna bylo doswiadczyc w Tlokini, ale ci ktorzy sa na politycznych szczytach to degeneraci. Oszusci, bandyci i zlodzieje. Bez eliminacji tych ludzi szanse na zmiane sa znikome, organizacje do ktorych oni naleza i ktore tworza sa tak samo zdegenerowane jak oni sami. Gowin, podobnie jak Zyta Gilowska, to sa typy, ktore sie odnajda wszedzie - obojetne czy to dzisiaj jest PiS, a jutro PO.

Najsmieszniejsze jest to, ze opozycja o pomyslach Gowina milczy, podobnie zreszta jak przenikliwy i dalekosieznie myslacy prezes. Ich wszystkich trzeba ta sama szufla, na taczke i na kompost.

Nie zapominajac przy tym, ze trzeba rownolegle realizowac plan wlasnych przedsiewziec.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 19:19

Powtórka z historii, najlepsi będą wyróżnieni jak za dawnych la. Tak jak Tuwim,  który  wydawał  w  okresie  socrealizmu  śliczne książki  dla  dzieci,  doczekał  się,  wraz  ze  wznowieniami,  około  dwudziestu  pięciu  pozycji,  Jastrun  -21,  pod  dwudziestkę  podchodził Broniewski,  młodziutki  Woroszylski  -15,  Pasternak  -14,  Ważyk -13,  Dobrowolski  -12,  Kubiak  -11, Wirpsza  -10.  Ponad  pięć książkowych  "błędów  młodości"  sprzedali  wówczas  władzom:  Słucki (7),  Lewin  (7,  wraz  z  antologią  o  Swierczewskim),  Braun  (6);  Lec, Międzyrzecki  i  Mandalian  po  pięć.  Nie  gorzej  cierpieli  wówczas  prozaicy:  Kazimierz  Brandys  wydał  osiem  książek,  jego  brat  Marian  sześć,  ale  licząc  także  wznowienia,  każdy  z  nich  dostał  honoraria  za ponad  dwadzieścia  pozycji.  Wśród  najemnych  ideologów-publicystów prym  dzierżył  Koźniewski  -piętnaście  pozycji,  ze  wznowieniami jednak  około  dwudziestu.  Każda  z  tych  książek  miała  kilka  -kilkanaście  arkuszy,  każdy  arkusz  równał  się  średniej  pensji ...  Jeśli  dodamy  do  tego  fakt,  że kiedy  Polska  była  odcięta  żelazną  kurtyną  każdy  z  tych  twórców  spędzał  co  najmniej  jeden  urlop  rocznie  na Zachodzie,  że  mieli  w  kraju  elitarne  ośrodki  wypoczynkowe,  stołówki i kliniki - Bohdan Urbankowski

zaloguj się by móc komentować

papinka @ApesCornelius 21 grudnia 2018 19:19
21 grudnia 2018 19:53

Kwiaty nad Wisłą mazowieckie 
Stokrotki, fiołki i kaczeńce 
Zielone wierchy nad Warszawą 
Kwieciste nad domami wieńce. 
Kwiaty znad Odry, gąszcze, róże, 
Stukolorowe pióra pawie 
W parkach Szczecina i Opola 
W małych ogródkach pod Wrocławiem... 

Kaliny, malwy białostockie, 
Lubelskie bujne winogrady, 
Dziewanny złote pod Zamościem 
I w Kazimierzu białe sady. 
Kwiaty nad Wisłą, Narwią, Bugiem, 
Zbierane w słońcu, przy księżycu 
Kocham was kwiaty mej ojczyzny 
Nad Odrą, Wartą i Pilicą...

Tadeusz Kubiak

 

zaloguj się by móc komentować


valeriana @valser 21 grudnia 2018 19:13
21 grudnia 2018 21:04

Pioter,

ja rozumiem, problem jest taki jednak, że ty swoją opinię przedstawiasz jako twierdzenie wiążące o charakterze ogólnym, i o ile podejrzewam, że wiesz  coś na temat karate czy rodzajów whisky to niestety w temacie sztuki, polityki jesteś  przygłupem, z całym szacunkiem,  czytaj uwaznie co ja piszę i inni!!!

Zapoznaj się Pioter z poniższym:

"Pod wpływem napięć percepcja rzeczywistości jest ograniczona. Racje schodzą na plan dalszy, a intelektem rządzą emocje. Upraszczanie
rzeczywistości prowadzi do jej fałszowania. Przede wszystkim następuje przyspieszenie akcji i reakcji, co oznacza brak czasu na analizę
informacji. Selektywność postrzegania oraz ślepota poznawcza są na porządku dziennym. Typowymi zjawiskami są: autogloryfikacja (samouwielbienie)
i brak krytycyzmu, aksjologizacja konfliktu (nasycenie wartościami) i dehumanizacja (odczłowieczenie) oponenta..."

http://janwojtasik.pl/inspiracje/opinie/838-syndrom-my%C5%9Blenia-zbiorowego.html

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valeriana 21 grudnia 2018 21:04
21 grudnia 2018 21:09

Przyłazisz tu, ja cię wywalam, a ty znowu przyłazisz. I masz zamiar nas pouczać w zakresie selektywności postrzegania? Won. 

zaloguj się by móc komentować

valser @valeriana 21 grudnia 2018 21:04
21 grudnia 2018 21:18

wyobraz sobie, ze wrzucam cie w uproszczony sposob do jednego worka z Gowinem. Przychodzis tutaj, streczysz jakiegos durnia z der Onetu Wojtasika, ktory nie dorosl jeszcze do tego, zeby decydowac sam o sobie i pierdzielisz jakies glupoty wiazacych twierdzeniach.

Idz sie umyj synu.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @valeriana 21 grudnia 2018 21:04
21 grudnia 2018 21:35

Widzę ze to stary doświadczony prokurator. .

.

 

zaloguj się by móc komentować


valser @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 21:39
21 grudnia 2018 21:51

to nie nauka tylko okultyzm peerelowskiego prokuratora.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @valser 21 grudnia 2018 21:51
21 grudnia 2018 21:57

Jeśli to jedt czynny zawodowo prokurator. .a chyba sądząc po wieku,  jest. ..to jego narzędzie pracy i tyle. 

Ciekawy ten blog.  Idę czytać. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 21:57
21 grudnia 2018 22:00

No coz... ja sie juz na takie plewy nie dam nabrac.

zaloguj się by móc komentować

papinka @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 21:39
21 grudnia 2018 22:20

To jest na razie wielce naciagane.  Biora DNA i maja prrogram, ktory metoda korelacji (machine learning) nauczyl sie kojarzyc twarze z DNA.  I twierdza, ze program w zgaduje dobrze 70% razy sposrod zdjec 20 osob.  Ale tak sie dzieje, gdyz daje sie do porownania twarze kobiet i mezszczyzn roznych ras.  A rasy i plec latwo z DNA mozna wydedukowac.  Gdy da sie do porownania twarze 20 bialych mezszczyzn to zdolnosc zgadywania spada do 11% czyli tylko 2 razy lepiej niz zgadywanie losowe 5%.  Wokol DNA i co to DNA potrafi zrobic jest okropnie duzo szumu i krzyku.  W samej nauce jest sporo szarlatanerii a na pograniczu biznesu i nauki jest tej szarlatanerii pelno szczegolnie gdy sie stara dostac grant na rozwoj od FBI czy CIA czy przyciagnac bogatych inwestorow.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
21 grudnia 2018 22:33

http://janwojtasik.pl/teksty/najnowsze-teksty/1086-fizykochemiczne-badania-śladów-kryminalistycznych-w-aspekcie-prawa-i-postępowania-karnego.html

 

Tu też ciekawe.  Muszę sobie po świętach przeczesac porządnie tamte blogi.  Inny świat o którego istnieniu nie wiem nic..

Jeszcze z kimś pogadam dla objaśnienia 

 

Dobranoc 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @valser 21 grudnia 2018 22:00
21 grudnia 2018 22:34

A ja wolę wiedzieć czym dysponuje czynny prokurator. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 22:34
21 grudnia 2018 23:52

Zanim sie pointeresuje tymi ciekawostkami to bym chcial sie najpierw dowiedziec czy jego tata za Bieruta nie byl rowniez prokuratorem, a potem bym chcial zobaczyc co on robil jako prokurator w stanie wojennym?

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski 21 grudnia 2018 11:16
22 grudnia 2018 00:00

Już to kiedyś pisałam: akademia straciła wolność badań. Ergo: granty na projekty badawcze są zatwierdzane poza akademią. To stało się kilka lat temu. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 15:49
22 grudnia 2018 00:05

Weterynarek???!!! Marylko! Nie wyrażaj się! 

Weźmy takie historyczki lubo to chirurżki... 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @valser 21 grudnia 2018 23:52
22 grudnia 2018 06:35

Okey;))

Czekam na wyniki Twoich poszukiwań  . Rozumiem ze je opublikujesz na swoim blogu  :))?

.

Wesołych Świąt 

:)

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @KOSSOBOR 22 grudnia 2018 00:05
22 grudnia 2018 06:36

O to to...tudzież psychiatrek i inżynierek ;)

Serdeczności 

:)

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 21 grudnia 2018 17:43
22 grudnia 2018 08:18

Lancet też masz w opakowaniu. I z rękojeścią różnej maści. :) 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valeriana 21 grudnia 2018 21:04
22 grudnia 2018 08:20

Wyższe wykształcenie zdobyte w PRL daje taki dziwny sznyt, że człowiek nie potrafi przyjąć tekstu w trybie oznajmującym jako osobistej opinii autora, a widzi w tym twierdzenie wiążące. Spotkałem się z tym nie raz. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @KOSSOBOR 22 grudnia 2018 00:00
22 grudnia 2018 08:21

To stało się dawno temu.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować