-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O degeneracji partyjnej

Z mojego punktu widzenia, czyli z punktu widzenia człowieka, który chce zwiększyć sprzedaż swoich produktów, ważne były dwa rozwiązania w wyborach – albo całkowity sukces PiS i zakneblowanie wariatów na cztery lata, albo całkowita klęska PiS i poszukiwanie przez tę partię sojuszników wszędzie gdzie się tylko da. Dlatego, kiedy dowiedziałem się, że ugrali jedynie 43 procent, bardzo się zdenerwowałem i zacząłem przeklinać w obecności dzieci, także nie swoich. Mam nadzieję, że będzie mi to wybaczone.

Dziś z rana okazało się jednak, że jesteśmy bliżej tej pierwszej wersji, to znaczy całkowitego zwycięstwa PiS. Cóż to oznacza? Powiedział to wczoraj jeden z członków partii Kukiz 15 pan Tyszka. Rzekł mianowicie z miną bardzo mądrą, że potrzebny jest w sejmie rozsądny środek, a dominacja jednej partii spowoduje jej degenerację. To jest sposób rozumienia spraw politycznych według jakiejś behawioralnej wykładni – rozwój, degeneracja, obumieranie, śmierć. Może zresztą jest to innego rodzaju wykładnia, a ja po prostu nie umiem dobierać słów. Nie ma to znaczenia...chodzi o to, że Tyszka przemawia tak, jakby jego i jego kolegów ta degeneracja nie dotyczyła. Ja zaś zastanawiam się na czym ona mogłaby polegać i nic innego nie przychodzi mi do głowy, jak tylko to, że po całkowitym sukcesie, wszystkie cwaniaki z PO-KO, które mają dziś już od rana różne wątpliwości, przejdą z podniesionymi rękami do PiS i zaczną powolutku układać tam sprawy po swojemu. Ktoś powie, że niektórzy z nich już tam byli wcześniej, a partyjne doły i nie tylko doły PO i PiS układały się ze sobą od początku tej kadencji. Być może, ale teraz ta przepowiedziana degeneracja Tyszki będzie się pewnie nasilać. Pytanie tylko czy sam Tyszka nie dostanie propozycji z PiS i jako pierwszy nie zasili szeregów tej partii porzucając Kukiza i jego kolegów.

Ja się cieszę ze zwycięstwa PiS, albowiem przez cztery lata nie będziemy musieli słuchać i oglądać Schetyny, nie będziemy też musieli czekać na cudowne ozdrowienie gospodarki, które miało nastąpić po rządach PO i do tej pory nie nastąpiło, ale mogłoby nastąpić, gdybyśmy jeszcze raz oddali głosy na Schetynę i kolegów. No way. To już było i nie wróci więcej. Nikt mnie nie przekona do głosowania na Konfederację, a najmniej mnie przekonują zdjęcia polityków konfederacji z tą młodą panią eksponującą podwiązkę czy też koronkę na lewym udzie. Tą, którą Korwin tak szarmancko całuje w rękę. Mam niestety taki odruch, że jak widzę Korwina całującego szarmancko w rękę jakąś panią, to biegnę do łazienki bo żołądek podchodzi mi do gardła. Mniszysko napisał tu wczoraj ciekawy komentarz, ważny prawie powszechnie, a myśl w nim zawartą wyjął z praktyki własnej jako duchownego i z praktyki Kościoła – popęd seksualny jest jednym z najsilniejszych demotywatorów. Jeśli więc ktoś robi politykę i stawia w pierwszym rzędzie paniusię wyglądającą tak jak wspomniana tu osoba, to ma złe zamiary i chce sprowadzić swoich wyborców na niewłaściwą drogę. Tak ten komunikat odczytuję. Mam nadzieję, że Konfederacja do sejmu nie wejdzie.

Ponoć już za to wszedł do sejmu Jaskiernia. To aby prawda? Nie chce mi się wierzyć. Jeśli jednak prawda, to mam propozycję. Jak przez mgłę przypominam sobie pana Jaskiernię i myślę, że ciekawie by było gdyby ustawił się on na wspólnym zdjęciu z Lechem Wałęsą, a obaj ubrani by byli przy tym w koszulki z napisem Konstytucja. Wyglądali dawniej prawie tak samo, a dziś, kiedy się postarzeli podobieństwo to stało się chyba jeszcze wyraźniejsze.

Właśnie podali wyniki z 70 procent komisji i znowu musiałem się zdenerwować. Spadło i to wyraźnie. Lepiej pewnie nie będzie, a ale większość jednak uzyskali. Oby nie było niżej, bo będzie moim zdaniem katastrofa. Kwaśniewski właśnie prorokuje w WP, że za dwa lata jak osłabną koniunktury światowe, PiS będzie zabierać 500+. Ja cię nie mogę, a jak by nie zyskali większości, to Schetyna nie czekając na osłabienie koniunktur zabrałby to już zaraz, prawda? I wszystko by było według pana Olka w porządku. Przyjemnie jest obserwować to schadenfreude w oczach Kwaśniewskiego, Milera i innych...no, ale czekajmy co będzie.

Powiedział jeszcze pan Olek, że PiS będzie teraz kokietował elektorat umiarkowany. To możliwe, ale ta kokieteria może być pułapką, bo umiarkowany elektorat nie da się skokietować, albowiem to są ludzie uzależnieni emocjonalnie od przeżyć z przeszłości, czyli tych wszystkich ekscytacji związanych z „sukcesami” Tuska w PE i całą tą proeuropejską otoczką. Nie ma sensu, moim zdaniem, kokietowanie kogokolwiek. Jeśli PiS ma plan musi go realizować i tyle, nie oglądając się na nic, a najmniej na Olgę Tokarczuk i jej bełkot.

Najgorzej będzie jeśli PiS zacznie kokietować komunistów, to znaczy Czarzastego i Zandberga, a to możliwe, bo ja już dawniej słyszałem w okolicach PiS głosy, że Czarzasty nie jest taki zły. Pewnie nie jest, to zabawny gość, który ma swoją dynamikę. To jednak za mało, żeby wchodzić z nim w koalicję i uważać, że coś dobrego z tego może wyniknąć.

Na dziś to tyle, może wrzucę jeszcze jakiś tekst po południu.tagi: wybory 2019 

gabriel-maciejewski
14 października 2019 08:27
344     8041    12 zaloguj sie by polubić
komentarze:
mniszysko @gabriel-maciejewski
14 października 2019 08:44

Dla uspokojenia nerwów najlepiej opierać się na danych z Radia Maryi. To są dane z godziny (plus minus 7.30). Portal NCzas jakby tylko mógł urządziłby PiS'owi krwawą noc więc lepiej ich dane brać na dystans. Takiej zajadłości to nie widziałem nawet w KO czy w SLD a oni mają więcej powodów ku temu.

Wybory do sejmu:
https://www.radiomaryja.pl/informacje/dane-pkw-z-4222-proc-komisji-wyborczych-pis-493-proc-ko-2227-sld-1088-psl-975-konfederacja-662/

Wybory do senatu:
https://www.radiomaryja.pl/informacje/senat-dane-pkw-z-4226-proc-komisji-wyborczych-pis-4941-proc-ko-2981-proc-psl-549-proc/

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gabriel-maciejewski
14 października 2019 08:45

Jestem spokojny - będzie samodzielna wiekszość - bez paniki.

Co bredzi opozycja? - szkoda czasu na analize :)

Co do migracji politycznych to norma i nie martwiłbym sie tym wcale - zresztą sojusze PO i PIS w gminach by coś tam zalatwić to standardzik jak Polska długa i szeroka.

Popęd seksualny jako cel życia sam w sobie to pułapka, i metoda na deprawacje młodych,  (hormony szaleją) jednakże w małżenstwie imho miłość pomaga i wzmacnia związek.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski
14 października 2019 08:46

Sorry ale musze cytacik z der łonetu po jest cymes, a na codzień ich nie czytam:

Współczesna polityka międzynarodowa tym się różni od tej z przeszłości, że o ile w przeszłości miało miejsce starcie potężnego Związku Sowieckiego z jeszcze potężniejszym Zachodem, to obecnie mamy do czynienia z konfliktem słabej Rosji z teoretycznie silniejszym, a praktycznie jeszcze słabszym Zachodem.

Najzabawniejsze jest przy tym to, że strona tak naprawdę silniejsza, czyli Zachód jest w praktyce słabszy i przegrywa dlatego, że nie chce mu się wygrać. W Polsce strona silniejsza, dysponująca przecież niezmiennie większymi zasobami, przegrywa z prawicą z dokładnie tych samych powodów.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @Ongaku 14 października 2019 08:45
14 października 2019 08:49

Gwoli ścisłości, aby nie było nieporozumień:

>>> Cała tradycja Kościoła mówi a wiekowe doświadczenia udowadnia, że niekontrolowany popęd seksualny jest jednym z najsilniejszych demotywatorów. <<<

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @mniszysko 14 października 2019 08:49
14 października 2019 08:53

Pamietam proszę Księdza - odetnij prawice i wyłup prawe oko ;)

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
14 października 2019 08:55

Gdyby nie konfederacja młodzież nie poszła by głosować tak licznie . W przedziale wieku 18-29 Konfederacja uzyskała ponad 20 %. W przeciwieństwie do Pana uważam, że dobrze by było aby kilku posłów z tego ugrupowania zasiadło w ławach sejmowych. OcZywiście oprócz Korwina bo go nie trawię od lat,. Byłaby to , być może, opozycja z prawdziwego zdarzenia. Nie wytykająca władzy bzdur ale informująca o sprawach ważnych co by się pisowskiej władzy we łbie za mocno nie poprzestawiało.  Niestety, władza ludzi deprawuje. Bez względu na przynależność partyjną.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gabriel-maciejewski
14 października 2019 08:58

WARSAW (Reuters) - Poland’s ruling nationalist Law and Justice (PiS) party is seen winning parliamentary elections with 49.3% of votes, according to partial official results calculated on the basis of 42% of electoral commissions published early on Monday.

Poland’s biggest opposition grouping Civic Coalition is seen coming second with 22.3% support, then leftist alliance The Left with 10.9%, while the bloc of agrarian PSL and anti-system Kukiz’15 has another 9.8%. The far-right Confederation would get 6.6%.

https://uk.reuters.com/article/uk-poland-election-officialresults/polands-pis-seen-winning-parliamentary-election-partial-results-idUKKBN1WT0B9

 

zaloguj się by móc komentować


Ongaku @DWiant 14 października 2019 09:00
14 października 2019 09:02

hah - no racja :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mniszysko 14 października 2019 08:44
14 października 2019 09:03

Oni - Konfederacja - najbardziej pomogli opozycji. Ich wyborcom można za to podziękować. 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 14 października 2019 09:03
14 października 2019 09:08

To zaleźy jak bedą się zachowywać - założę się, że wyborcy PO i SLD widzą w Konfederacji przybudówkę PIS - tak jak widzieli w Kukiz15 za poprzedniej kadencji.

zaloguj się by móc komentować


valser @przemsa 14 października 2019 09:03
14 października 2019 09:10

Wydaje mi sie, ze przesadzasz. Wiecej glosow od nich zebral PSL i bolszewicy.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @mniszysko 14 października 2019 08:49
14 października 2019 09:11

Teoria motywacji bazujaca na nauce KK tez o tym mowi vel doc. Kossecki. Sa ludzie u ktorych poped jest bardzo 'wytlumiony' i tacy razem z motywacjami religijnymi lub ideologicznymi bardzo dobrze czuja sie w KK.

Niestey motywacje witalne mozna ''wyostrzyc''. Jednak po pewnym czasie ''wyostrzone'' popedy szukaja nowych ''emocji'' bo stare po prostu staja sie nudne....czego przyklad mamy w Irlandzkim KK.

Ja osobiscie nie bylem na wyborach. Wolalem pojsc z zona na msze o 14 a potem razem z naszym mlodym ksiedzem Markiem zjedlismy wspolny obiad. 

 

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
14 października 2019 09:15

Konfederacja przypomina mi taki Boysbend z UK. Calkowicie obcy ideologicznie ludzie zebrani w jednej parti.

Podczas tworzenia Boysbendow przynajmniej wiemy kto i na jakich kryteriach ich wybiera a kto dobieral ludzi w konfederacji? 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @DWiant 14 października 2019 09:15
14 października 2019 09:20

Pewnie Ci sami co tworzyli Nowoczesną :P

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
14 października 2019 09:22

Wszystko wskazuje na to, że Konfederacja /a przedewszystkim Braun/ znajdą się w sejmie. Dane z ponad 70 % obwodów - w każdym! powyżej 5 %. Najlepszy wynik miał GB - 8,19 %. Niestety Korwin ma też powyżej 7 %.

Dobry wynik osiągnęła K. w zachodnich województwach, gdzie PiS był zawsze słabszy

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @Ongaku 14 października 2019 09:10
14 października 2019 09:25

Niby ostateczna 48,03. Ale to i tak mało.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @marianna 14 października 2019 09:22
14 października 2019 09:28

Jesli GB wygrał w Konfederacji z Mikke i Liroyem to dobra wiadomość - zdecydowanie wolę ich jako opozycję niz PSL...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
14 października 2019 09:31

W mojej ocenie paradygmat lewicy i prawicy ostatecznie zawala się na naszych oczach, z czego bardzo się cieszę.

Przegrałem zakład. Niech i tak będzie.

zaloguj się by móc komentować

atelin @przemsa 14 października 2019 09:03
14 października 2019 09:33

Mój brat wczoraj, przy maminym cieście i popołudniowej kawusi, zwrócił uwagę na pewien szczegół: otóż jakiś czas temu przez media przelała się fala reklam różnych leków na kaca, która nagle się skończyła by ustąpić fali reklam zwykłych tabletek na ból głowy, a i ta zniknęła, by nadeszła fala reklam kredytów (bo lepsze życie się należy) i reklam leków na różne wydumane choroby. Stan na godzinę 9:30 - Konfederacja 13%. Idzie nowe, zgodnie z zasadą czterdziestu lat na pustynii.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gabriel-maciejewski
14 października 2019 09:36

Nie dla postępowego zachodu.

Reuters jasno wskauzje kto jest kto :)

WARSAW (Reuters) - Poland’s ruling nationalist Law and Justice (PiS) party has won Sunday’s parliamentary elections with 45.8% of votes, according to official results from 72% of constituencies published by the electorial committee on Monday.

Poland’s biggest opposition grouping Civic Coalition (KO) has come second with 25.5% support, followed by the leftist alliance, The Left, with 11.9%. The bloc of agrarian PSL and anti-system Kukiz’15 was at 9.0% while the far-right Confederation got 6.7% based on the partial official results.

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
14 października 2019 09:37

Wygląda że jachira wlezie. Porażka.

zaloguj się by móc komentować

atelin @bendix 14 października 2019 09:37
14 października 2019 09:41

W Warszafce miała w kieszeni.

zaloguj się by móc komentować

bendix @atelin 14 października 2019 09:41
14 października 2019 09:44

Senat też w wawce cały dla nich. Nie zaszkodziły im komuchy i kasprzyk.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @atelin 14 października 2019 09:41
14 października 2019 09:45

w WA wygrało PO potem PIS a nie zadne SLD.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @bendix 14 października 2019 09:37
14 października 2019 09:47

To dobrze, będzie wesoło, jak w sejmie austro-węgierskim. Ona jest walnięta, nie ma hamulców, więc pójdzie na całość. Poza tym będzie kradła "szoł" liderom partyjnym, kompromitując ich przy okazji. Przebije Niesiołowskiego, Budkę i tego z tym przedziałkiem - Misiło.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gabriel-maciejewski
14 października 2019 09:49

Odezwał sie we mnie patriotyzm lokalny - państwo wszyscy dobrze wiecie znając historie, że w Warszawie - Warszawiaków takich jak ja, mieszkających tu od wielu pokoleń dzis juz prawie nie ma - a mieszka tu "reszta" Polski :)

wiec prosze sie od Warszawy odstosunkować... :P

zaloguj się by móc komentować

Draniu @marianna 14 października 2019 08:55
14 października 2019 09:52

Konfederacja rozsypie się w trakcie kadencji, ludzie od Kukiz15  odejdą z PSL..  Tak sie skończy pieśń o młodych zbuntowanych..

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @mniszysko 14 października 2019 08:44
14 października 2019 09:54

No właśnie, że też ludzi ta zajadłość nie zaciekawia

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @marianna 14 października 2019 08:55
14 października 2019 09:56

Niech Pani da spokój, dobrze...zobaczy Pani co Braun zrobi w sejmie i oczy się Pani otworzą

zaloguj się by móc komentować

klon @Draniu 14 października 2019 09:52
14 października 2019 09:57

Zadanie zostało wykonane. Jak powiedział Schetyna - "Nie będzie Budapesztu w Warszewie"

zaloguj się by móc komentować


Ongaku @gabriel-maciejewski 14 października 2019 09:55
14 października 2019 09:57

Panie Gabrielu - jak mowilem przed wyborami - mniejsze zlo :P

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @bendix 14 października 2019 09:37
14 października 2019 09:57

No to będzie mogła spierać się z Korwinem.

zaloguj się by móc komentować


qwerty @Ongaku 14 października 2019 09:28
14 października 2019 09:57

a cóż oni będą jako ta opozycja robić?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @DWiant 14 października 2019 09:15
14 października 2019 09:58

Zespół Negro. Sześciu stoi żaden nie gro. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @marianna 14 października 2019 09:22
14 października 2019 09:59

Aha, już za chwilę przyjdzie ocalenie dla nas wszystkich...Niech Pani da spokój

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @Ongaku 14 października 2019 09:36
14 października 2019 10:00

Oczywiście, nacjonaliści...Nacjonalista Orzeł i nacjonalista Wildstein

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bendix 14 października 2019 09:37
14 października 2019 10:00

Oczywiście, że porażka

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @qwerty 14 października 2019 09:57
14 października 2019 10:00

To samo co Kukiz15 przez 4 lata - właściwie gdy PIS ma wiekszość samodzielną - moga sie tylko przyglądać i latać po ulicach :D

Jednak szkoda ze nie ma tej wiekszości konstytucyjnej. Dzieki duzemy poparciu Orban mógl cos tam u siebie pozmieniać. U nas znów bedzie problem.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Ongaku 14 października 2019 09:49
14 października 2019 10:01

A co ja napisałem o Warszawie?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gabriel-maciejewski 14 października 2019 10:00
14 października 2019 10:02

"Oczywiście, nacjonaliści...Nacjonalista Orzeł i nacjonalista Wildstein"


Tylko pokazuje, ze podział prawica / lewica jest nadal obowiązujący.

To Reuters czyta duzo ludzi...

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
14 października 2019 10:03

Zawsze jak widze politykow w towarzystwie ladnej i mlodej kobiety, no a teraz byc moze sama bedzie w polityce? to przypomina mi sie Ksiega Estery....

No ale ktory z naszyk politykow czyta Biblie? 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gabriel-maciejewski 14 października 2019 10:01
14 października 2019 10:03

To nie było do Pana apropo Warszawki :)

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski 14 października 2019 10:00
14 października 2019 10:03

otoczenie wawy też do senatu nieciekawie. psl i po.

zaloguj się by móc komentować

Adinocka @przemsa 14 października 2019 09:03
14 października 2019 10:03

Bardzo proszę. Zawsze do usług i kłaniam się uniżenie. Może pana PiS w końcu zrozumie że dzieciobójstwo eugeniczne warto zlikwidować, jak chce sie zbliżyć do większości konstytucyjnej. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Ongaku 14 października 2019 10:00
14 października 2019 10:04

i cóż w tej Konstytucji ma być zmieniona i jak będzie to oddziałowywać na bezpośrednie stosowanie norm konstytucyjnych np. w sądach? - napiszą wzorem Chruszczowa, że jeszcze dwie pieciolatki i będzie raj/komuznizm/socjalizm/kapitalizm/..

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @DWiant 14 października 2019 10:03
14 października 2019 10:05

On nie wchodzi...Wszedł na Kukizie, wyleciał na Konfederacji....

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 14 października 2019 09:10
14 października 2019 10:06

Nie chodzi o to, kto zebrał, ale kto zabrał. 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @qwerty 14 października 2019 10:04
14 października 2019 10:06

Nie wiem co - ale wolałbym juz zeby PIS miał całkowita władze do przeprowadzenia reform, które podobno nie moze zrobić bo Konstytucja. - więc ta wymówka byłaby nieaktualna prawda?

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @Ongaku 14 października 2019 10:00
14 października 2019 10:08

I tak byłby problem, bo według TSUE i tych podobnych gremiów zmian konstytucji byłaby wbrew duchowi praw obiektywnych, do których dostęp mają odpowiedni sędziowie.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @bendix 14 października 2019 10:03
14 października 2019 10:13

Uważam.ze PiS będzie miał większość parlamentarną, również uwazam,ze nie wyłożył na stół swoich wszystkich asów ... Czemu tak pesymistycznie podchodzisz do sprawy.. ? 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 14 października 2019 09:47
14 października 2019 10:15

Paru co bardziej sensownych parlamentarzystów z PO moze nie wytrzymać zbyt dużej ekspresji p. Jachiry i poczuć tak duży  dyskomfort zasiadania wraz z nią w ławach tego samego ugrupownia, że będzie wolało poszukać innego.

Dlatego wejście do sejmu p.Jachiry może okazać się pyrrusowym zwycięstwem PO w Warszawie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 14 października 2019 10:13
14 października 2019 10:16

Nie podchodzę pesymistycznie tylko się lekko martwię jak czytam stronę PKW. Mam dużą nadzieję że bredzę.

zaloguj się by móc komentować

Pioterrr @gabriel-maciejewski
14 października 2019 10:23

Tak na marginesie: Konfederacja, PSL i Lewica powinny mieć progi 8% (bo to są koalicje partyjne). I wtedy wynik byłby inny.

zaloguj się by móc komentować

marianna @Draniu 14 października 2019 09:52
14 października 2019 10:24

Oczywiście, że się rozsypie. Chodziło tylko o wejście do sejmu. Braun w życiu nie pójdzie dalej z Korwinem. Czekają nas ciekawe przetasowania. Ilu z nich wchłonie PiS!?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Pioterrr 14 października 2019 10:23
14 października 2019 10:24

Mozna zaskarżyć wyniki jeszcze chyba :)

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 14 października 2019 10:13
14 października 2019 10:24

Upst. W kaszalinie wygrał gawłowski 320 głosami. Wynik pewny 100% komisji.

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/senat/okr/100

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski 14 października 2019 09:56
14 października 2019 10:27

Pan sze myli. Mnie już nic nie zdziwi. Projekt instytucji p.n. "Grzegorz Braun" może nas nieźle zaskoczyć.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
14 października 2019 10:28

PiS jest w bardzo dobrej sytuacji, a totalna opozycja jest podziurawiona jak żółty ser.. Tam nie na ma ładu i składu, również w Konfederacji. Jeżeli dojedzie do blokad w senacie, to PO bedzie sobie strzalalo w stopę, również zapominasz o tym,ze PiS dysponuje bardzo silnymi kartami w ramach negocjacji.. Jak to się popularnie mówi, tylko ryba nie bierze.. 

zaloguj się by móc komentować


DWiant @mniszysko 14 października 2019 08:49
14 października 2019 10:28

"Kształcenie charakteru" Mariana Pirożyńskiego....

a co na to onet: https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/rydzyk-chce-wychowywac-najmlodszych-darmowa-ksiazka-ksztalcenia-charakteru/n5kddmm

Kilka cytatow z ksiazki ktore jak mniemam der Onet-owi sie nie podobaja:

"Pogoń za rozkoszą pociąga za sobą choroby. Ile szpitali zapełniło pijaństwo! Nawet tak »niewinny« nałóg, jak palenie papierosów ma swoje ofiary, niekiedy śmiertelne wskutek zatrucia nikotyną. A rozpusta? Natomiast wstrzemięźliwość nikomu jeszcze na złe nie wyszła".

"Mordowanie dzieci, czy to po urodzeniu, czy przed urodzeniem, które jest samobójstwem narodu w najściślejszym znaczeniu słowa, zostało podyktowane przez niepohamowany pęd do rozkoszy za wszelką cenę" .

"Pęd do przyjemności ujawnia się ze szczególną siłą na terenie życia erotycznego. Zwłaszcza u młodzieńców około roku 18-20, u panien w latach od 20 do 25 głód erotyczny zaczyna występować jako najintensywniejsze ze wszystkich pożądań zmysłowych".

"Człowiek, kierujący się w życiu rozumem, nie rozprasza swych sił, ale je skupia w dążeniu do celu. Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią obracać się w atmosferze brudów erotycznych: mówić o nich i myśleć".

-----------------------------------------------------------------------------

Ojciec Tadeusz Rydzyk: "W naszej wspólnocie Rodziny Radia Maryja powstał pomysł ewangelizacji przez książkę. Dzięki Wam, ........ rozprowadziliśmy już ponad 300 tys. książek »Kształcenie charakteru«. Rozdajemy te książki dzieciom i młodzieży".

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski 14 października 2019 09:59
14 października 2019 10:31

Zawali się między innymi z powodu spraw obyczajowych.

zaloguj się by móc komentować

bendix @ewa-rembikowska 14 października 2019 10:28
14 października 2019 10:34

kaszalin przeważył. W reszcie przegrał. KOSMOS!

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 14 października 2019 10:28
14 października 2019 10:35

Przyznasz jednak że milej by było nie negocjować. Do tego gawłowski - z zarzutami.

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @ewa-rembikowska 14 października 2019 10:28
14 października 2019 10:39

Tak zupełnie poważnie, to jest ciekawe dlaczego dla wykorzenionych mieszkańców wielkich miat i Ziem Zachodnich tożsamość euroglobalsityczna jest bardziej atrakcyjna niż polska tożsamość narodowa. PiS wygrywa stabilnie tam, gdzie jest silna wspólnota lokalna i jest ona niesprzeczna z polsko-romantyczną ideą (Mickiewicz-Sienkiewicz - krytyczne podejście do tej tradycji, a la coryllus jest niszowe i nie ma znaczenia wyborczego). Są rejony na Śląsku Opolskim czy na Podlasiu, gdzie mieszkają głównie mniejszości i tam wygrywa w dalszym ciągu Platforma albo komuchy. 

Ciekawym zjawiskiem na mapie wyborczej jest stopniowy, ale wyraźny wzrost PiS na prowincji w Wielkopolsce i Ziemiach Zachodnich, być może niechęć do Kaczyńskich w Wlkp. wynikała z ich rewolucyjności (co okazało się nieprawdziwe), a na ZZ zadziałał socjal.

    

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @bendix 14 października 2019 10:34
14 października 2019 10:40

Czy w Koszalin nie był miastem garnizonowym?

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
14 października 2019 10:41

Mam podobne odczucia, wieczorem niedosyt, rano poprawa nastroju, teraz znowu jednak pewne rozczarowanie. Szczególnie wynikiem PO, jak widać metoda na złego Kaczyńskiego jest ciągle jeszcze skuteczna.

Dobrze, że PiS wygrał i mam nadzieję, że wynik będzie jednak w okolicach chociaż 44-45%. Jednak absurdalnie wysoki wynik PO (w stosunku do tego, co ta grupa wyczyniała przez ostatnie 4 lata) i fakt, ze wystarczyło te same 4 lata by SLD wróciło smuci, bo pokazuje stopień skuteczności ogłupiania narodu.

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @maciej-kazimierz 14 października 2019 10:39
14 października 2019 10:51

Ja myślę, że to już tutaj taka tradycja. Zachodnie  prowincje Polski zawsze łapały się na nowinki prosto z Berlina i łykały je jak pelikan. Leszno, Szlichtyngowa, Śmigiel, Poznań - tam zawsze były silne wpływy protestanckie. Po II wojnie na terenach zachodnich, przygranicznych była lokowana ludność ze Wschodu, często bez żadnej tożsamości narodowej za to z rozwiniętą tożsamością plemienną. I tak już zostało. Znam kilka osób z terenów koło Szprotawy. Oni najchętniej przyłączyli by się do Reichu. Wybory są dla nich aktem emocjonalnym. Opowiadają się za plemieniem, które daje im poczucie przynależności i utwierdza ich w przekonaniu, że są lepsi, mądrzejsi, piękniejsi.

zaloguj się by móc komentować

valser @valser 14 października 2019 09:10
14 października 2019 10:52

Sumarycznie PO, ZSL i bolszewia maja tyle samo co PiS, a tym masz problem z Konfederacja. Niezle. A moze to jednak PiS zabral Konfederacji?

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @gabriel-maciejewski
14 października 2019 10:52

Powiem tak - jest źle, choć mogło być gorzej. Ledwo, ledwo wywalczona większość w Sejmie, zobaczymy jak wypadnie Senat ( na razie jest 46 głosów). Miało być ok. 260 mandatów, jest o ponad 20 mniej.

Najgorsze, że weszli posraluchy, bo teraz będą się kreować na partię umiaru i rozsądku, a jak przyjdzie co do czego, to zagłosują za dwoma tatusiami.

Moim zdaniem, to wina niezrealizowanej reformy sądów i pozwolenia, aby radio "bzdet" kupił Soros z towarzyszami. Ktoś powie, że to detale. Owszem, ale z detali składa się całość. A jak brakuje kilku detali, lub są one niedopasowane do całości, to i całości nie ma.

To tyle na świeżo.

zaloguj się by móc komentować


atelin @Ongaku 14 października 2019 09:45
14 października 2019 10:54

Ty czytasz ze zrozumieniem?

zaloguj się by móc komentować

S80 @gabriel-maciejewski
14 października 2019 10:55

Ciekawe czy anarcho-monarchista G. Braun dostał się do ławy.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Ongaku 14 października 2019 08:45
14 października 2019 10:57

"imho"

brakuje słów?

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @stanislaw-orda 14 października 2019 10:15
14 października 2019 10:58

Nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Wszak niejaka pani Fabisiak wyleciała z PO za "odchylenie prawicowo-konserwatywne", by do PO powrócić z poparciem swojej koleżanki pani Bufetowej. Tak więc pani Fabisiak (należącej do odnowy w Duchu Świętym) pani Jachira nie przeszkadza. Bo gdyby przeszkadzała, to pani Fabisiak byłaby na liście posraluchów.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @atelin 14 października 2019 10:42
14 października 2019 11:02

Taki off topic.

Czy Czechy są ateistyczne? Wg. niejakiego Szczygła tak, ale wszystkie moje podróże do Czech potwierdzają inny stan rzeczy. Jak ktoś chce zobaczyć ateistów, to zapraszam do Słowenii.

zaloguj się by móc komentować

valser @Starybelf 14 października 2019 10:58
14 października 2019 11:03

Najblizsze miesiace beda sie wachac i ukladac, a potem sie rozpocznie miedzypartyjne lazikowanie. Bolszewiki sie odrodzily, ale to sie namnaza jak plesn, jak tylko gdzies ukradnie troche kasy i sie stworzy przetrwalnicze warunki. ZSL jest jak widac nieprzemakalny i niesmiertelny.

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @ewa-rembikowska 14 października 2019 10:51
14 października 2019 11:03

Wyraźnie rozróżniam Wielkopolskę i Ziemie Zachodnie. To widać w terenie i też na przykład na mapie religijności: w Wlkp. raczej się chodzi do kościoła, a na ZZ raczej się nie chodzi. Wlkp była przed wojną bastionem endecji i politycznego katolicyzmu, co się skończyło, mimo iż nie było dużej wymiany ludności (na prowincji prawie wcale, choć istotnym politycznie faktem była likwidacja inteligencji przez Niemców - dużo skuteczniejsza niż w GG i w konsekwencji budowa tej klasy społecznej od nowa). 

Ciekawe jest Zagłębie Miedziowe, tam wygrywa PiS od kilku wyborów, a demograficznie nie różni się ono od reszty ZZ, taka sama mieszanina i społeczeństwo ukształtowane od nowa za PRL. Tam rozstrzygająca jest siłą związków zawodowych i przekonanie, że jakby sprywatyzować KGHM komuś zagranicznemu ludziom żyłoby się gorzej. 

Tradycyjna propaganda, jeśli na nas zagłosujesz będziesz młodszy, lepiej wykształcony i większego miasta dalej działa, ale słabiej na prowincji ZZ, niż w Warszawie i Poznaniu. 

PS.

mieszkam w Warszawie, wychowałem się w Poznaniu, a dużo rodziny mam w woj. Lubuskim.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Draniu 14 października 2019 09:52
14 października 2019 11:05

A ilu ludzi od Kukiza trafi do Sejmu z listy posraluchów? 1-2 osoby?

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @valser 14 października 2019 11:03
14 października 2019 11:07

Powiem tak, najbliżej rozbicia będzie klub PiS. Chyba, że Prezes postawił na naprawdę nieprzemakalnych ludzi.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @szarakomorka 14 października 2019 10:57
14 października 2019 11:08

"imho"

"brakuje słów?"

tak jestem analfabetą. :)

 

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @atelin 14 października 2019 10:54
14 października 2019 11:08

Ty czytasz ze zrozumieniem?

apropo czego?

ale juz odpowiadam - pewnie nie.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @bendix 14 października 2019 10:24
14 października 2019 11:10

No, to jednak geniusz. Od czeladnika do doktora w ciągu 5 lat, to i senat się należy.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
14 października 2019 11:10

Te wyniki wyborow to jest tak przewidywalna nuda, ze nie ma sie czym interesowac. Przed wakacjami bylo juz dla mnie jasne, ze PiS wygra "jedna bramka". Taka parafraza "pensji minimalnej". W zadnym wypadku absolutna wiekszosc, bo to wtedy jest "autorytaryzm i tyrania jednej partii". System jest na dobre zakonserwowany i to sie nie zmieni bez drastycznego przewrotu, a ten nie nastapi bez kilku dekad namnazania problemow. To w sumie dobra wiadomosc bo daje perspektywe stabilizacji, ale dobra tylko dla tych, ktorzy beda potrafili sie w tym odnalezc.

Wyobrazmy sobie jednak, ze wygrywaja POlszewicy, albo bolszewia. To sa wtedy nowoczesne katakumby, ktore chwilowo nie groza.

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @gabriel-maciejewski
14 października 2019 11:15

U mnie we Wrocławiu kapitan Schetino na razie przegrywa...

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @valser 14 października 2019 11:10
14 października 2019 11:16

Wyobrazmy sobie jednak, ze wygrywaja POlszewicy, albo bolszewia. To sa wtedy nowoczesne katakumby, ktore chwilowo nie groza.

No, w takim układzie, to już dziś nie byłoby internetu, a Rachoń, Kurski & consortes nie weszli by dziś "do biura" - cytując klasyka Otuę.

zaloguj się by móc komentować

valser @mithrandir 14 października 2019 11:15
14 października 2019 11:18

Mala rzecz, a cieszy.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @maciej-kazimierz 14 października 2019 11:03
14 października 2019 11:19

Problem polega na tym, że religijność niewiele ma wspólnego z preferencjami politycznymi. Znam rodzinę jednego z arcybiskupów, która z uporem głosuje na PO, aktywnie zwalczając przy okazji PiS. Takich rodzin w Wielkopolsce, gdzie preferencje religijne rozjeżdżają się z preferencjami politycznymi jest całkiem sporo. 

Zupełnie nie wiem, skąd u tych ludzie bierze się przekonanie, że PO jest partią pragnącą wprowadzić praworządne i demokratyczne zasady do rządzenia Polską a przy tym nowoczesne i wydajne technologie, by ludziom żyło się lepiej. Mam wrażenie, że ludzi ci żyją w jakiejś strasznej schizofrenii, biorąc swoje życzenia za rzeczywistość. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @ewa-rembikowska 14 października 2019 11:19
14 października 2019 11:26

Tak działa paradygmat lewicy i prawicy. Ale szerzyciele tęczowej rewolucji, zwłaszcza ci z największych stolic świata, usilnie pracują nad paradygmatu rozwałką.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 14 października 2019 09:03
14 października 2019 11:28

Ja bym się nie przyczepial do Konfederacji, tylko do tych ,ktorzy dumnie manifestują, ze nie poszli do wyborów i generalnie zwisa im ,kto bedzie zarządzał Polską.. 

zaloguj się by móc komentować

ParysvelParwowski @parasolnikov 14 października 2019 08:46
14 października 2019 11:29

cymesik hahahaha super hihihi

zaloguj się by móc komentować

Marymont @mniszysko 14 października 2019 08:44
14 października 2019 11:30

(Konfederacja vs PiS) - Bo może są faktycznym przeciwnnikiem, a nie tylko taktycznym, na potrzeby rozgrywek gawiedzi?

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski 14 października 2019 09:56
14 października 2019 11:34

niestety... obawiam się, że Braun z jkm odstawią takie cyrk, że jachira wysiada... będzie to ciekawa trojka... poza tym mnie także frapuje zajadłość konfederacji wobec PiS... podejrzewam, że jkm może nawet mianować czarzastego człowiekiem honoru... pomysleć, że kiedyś mu wierzyłem

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @ewa-rembikowska 14 października 2019 11:19
14 października 2019 11:36

matrix... szanowna Pani... matrix

zaloguj się by móc komentować

Marymont @DWiant 14 października 2019 09:15
14 października 2019 11:36

A według jakich kryteriów tworzona jest lista PiSu?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 14 października 2019 10:28
14 października 2019 11:38

Koszalin to osiedleńcy od Berlinga (znad Oki). Czyli rodziny wojskowycvch i milicjantów.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gabriel-maciejewski
14 października 2019 11:40

Rodzina mojej byłej żony - pochodznie Mazury Łomża - zawsze co niedziela w Kościele i zawsze jak 1 mąż na SLD - żelazny elektorat.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Starybelf 14 października 2019 10:58
14 października 2019 11:40

miałem na mysli tych z PO, ktorzy są bartdziej sensowni. Pani Fabisiak do tego grona  nie zaliczam.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gorylisko 14 października 2019 11:36
14 października 2019 11:42

Ja bym powiedziała, że u kobiet to brak logiki, bo niby dlaczego kobieta ma myśleć logicznie?

Ale u facetów? Też nie widzą, że fonia z wizją się nie styka? Jeszcze bym zrozumiała motywację biznesową - jakieś zamówienia od kolesi z PO z samorządów. Ale jak ktoś biznesu nie prowadzi, tylko tak z czystej sympatii, to faktycznie potrzebna jest głęboka zmiana w przekaziorach.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 14 października 2019 11:38
14 października 2019 11:44

To jest odpowiedź na pytanie, dlaczego ten gość z zarzutami został senatorem. Sami swoi.

zaloguj się by móc komentować

ParysvelParwowski @Ongaku 14 października 2019 09:49
14 października 2019 11:44

Znam kilkunastu farszfiaków (od pokoleń jak podkreślają), którzy są murem za polszewią, nie nawidzą przyjezdnych (co nie przeszkadza pieprzyc im o tolerancji) i całym sercem głosują na takich jak jasrira więc ten tego nie mam zamiaru sie ten teges

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @ewa-rembikowska 14 października 2019 11:19
14 października 2019 11:45

Rzeczywiście, tematu religijność a wybory nie ma co pogłębiać. 

Ciekawsza jest wiara, że platformersi są lepsi w bieżącym zarządzaniu państwem. Ci sami ludzie są w stanie przyznać, że pisowcy są lepsi w walce wyborczej i organizacji partii i często narzekają na nieudolność swoich. Ale jeśli chodzi o sterowanie państwem na odwrót. 

PiS nie ma spektakularnych sukcesów w naprawie państwa, ale się chyba nigdzie nie pogarszało, a jeśli chodzi o skuteczność ściągania podatków oraz zysków spółek skarbu państwa to poprawa była znaczna. PO za to miała spektakularną wpadkę z oczyszczalnią w Warszawie, czyli w zakresie, który powinien szczególnie interesować ich wyborców. Tak na marginesie, samorząd nie radzi sobie ze swoimi zadaniami (gospodarka wodno-kanalizacyjna) a bierze się za kompetencje władzy centralnej (treść naucznania w szkołach)

 

 

zaloguj się by móc komentować

atelin @Ongaku 14 października 2019 11:08
14 października 2019 11:46

Prześledź kto komu w tej dyskusji odpowiada na jaki wpis i nie katuj mnie "a nie żadne SLD".

zaloguj się by móc komentować

marianna @gorylisko 14 października 2019 11:34
14 października 2019 11:48

Korwin z pewnością . Braun - na pewno nie. Jest państwowcem.

A czym mieli się uwiarygodnić? Miłością do PiSu?

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @Marymont 14 października 2019 11:30
14 października 2019 11:49

Stukałem już do znudzenia.

Tyle razy pisaliśmy o rodowodzie tzw. prawicy i ich genealogii, powiązań rodzinno-towarzyskich. Każdy to tutaj uznaje. Ale klapki na oczy większości opadają, gdy przechodzą do liderów - pożal się Boże! - Konfederacji.

Ja naprawde polecam pochylenie się nad życiorysami tych ludzi, nad życiorysami ich rodziców i dziadków.

Nie mogę zrozumieć dlaczego w jednym przypadku życiorys i genealogia ma znaczenie a w drugim już nie. 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @marianna 14 października 2019 11:48
14 października 2019 11:53

"Jest państwowcem". Długo się nad tym określeniem zastanawiałem. Zwłaszcza co to ma znaczyć w ustach pana Brauna biorąc pod uwagę fakty z życia dziadka, brata jego dziadka i ojca. 

A pan Braun z rozbrajającą szczerością pisze co będzie robił w sejmie - wsadzał kij w szprychy. To jest jego program:

https://nczas.com/2019/10/13/grzegorz-braun-tej-nocy-wkladamy-kijek-w-szprychy-machiny-ktora-sluzyc-ma-do-mielenia-polskosci/

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @atelin 14 października 2019 11:46
14 października 2019 11:54

Whatever - nie odpowadam za to jak miasto głosuje ani kto tu mieszka i skąd przybył.

Jestem dumnym Warszawiakiem i nim pozostanę a z chorą nienawiścią do mego miasta i odpowiedzilanością zbiorową mam doczynienia od dziecka.

Pewnie stoi za nią zwykła zazdrość, mająca to samo podłoże co kiedyś w PRL do "bananowej młodzieży"... :P

99% chetnie by sie z tą młodzieżą po prostu zamieniła...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @maciej-kazimierz 14 października 2019 11:45
14 października 2019 11:57

Natomiast wiedeński Kurier pisze, że wygrała kontrowersyjna partia Prawo i Sprawiedliwość, pomimo przyznania nagrody Nobla dla Ogli Tokarczuk oraz apelu trzech byłych prezydentów.

 

Powodem ich sukcesu na jest wysoki poziom gospodarki oraz świadczenia społeczne i obietnice społeczne na następne cztery lata.

PiS w tym przypadku dyskonuje sukces rządów PO, które przez 8 lat rządów dokonał cudu gospodarczego sprawiając, że Polska stała się największym odbiorcą funduszy  netto w UE. 

Poza tym PiS wygrał, bo przejął propagandę w mediach, strasząc wyborców, że PO odbierze im przyznane świadczenia socjalne.

 

Austria nam nie sprzyja. Podobne komentarze pewnie są i w innych krajach.

zaloguj się by móc komentować

atelin @mniszysko 14 października 2019 11:53
14 października 2019 11:58

Przeczytałem. Według mnie z PiS-em obszedł się bardzo łagodnie, żeby nie powiedzieć, że w jego wypowiedzi widać zajawkę współpracy.

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 14 października 2019 11:53
14 października 2019 11:59

To, ze w 2014 roku komisja skitrala 130 tysiecy glosow, to jest fakt. To, ze ukrecono leb sprawie, to tez fakt. Jak to jest czesc tego programu, to ja sie pod tym podpisuje. Tradycja dosypywania, przepisywania, tasowania, zeby wyszlo "na nasze" jest dluga i wszyscy duzi gracze sie w tym odnajduja.

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/745990719194435/

 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @ewa-rembikowska 14 października 2019 11:57
14 października 2019 12:03

Austria nam nie sprzyja, to mało powiedziane. Oto kwiatek o przeraźliwym smrodzie:

https://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/1434820,die-presse-zwyciestwo-pis-to-ciag-dalszy-sporu-z-ue-pogarda-dla-myslacych-inaczej.html

Ale Węgrzy i Czesi myślą już inaczej:

https://forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1434789,szijjarto-wygrana-pis-ma-dla-wegier-kluczowe-znaczenie-najlepsza-informacja.html

Cytuję: Przewodniczący czeskiej Izby Poselskiej Radek Vondraczek powiedział w poniedziałek PAP, że wyborcza wygrana Prawa i Sprawiedliwości oznacza stabilność w Grupie Wyszehradzkiej.
 

zaloguj się by móc komentować

atelin @Ongaku 14 października 2019 11:54
14 października 2019 12:05

Ty ciągle nie na temat... SPRDL.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @valser 14 października 2019 11:59
14 października 2019 12:07

Zasada im gorzej tym lepiej - to zasada rewolucji.

Chcę tylko zwrócić uwagę, że dziwne, kiedy "państwowiec" mówi o wsadzaniu kija w szprychy państwa. Jeszcze raz do znudzenia napiszę spójrzcie na jego rodzinny życiorys.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 14 października 2019 11:57
14 października 2019 12:07

Im to chyba wypada z jakiegoś generatora. To samo w mediach zachodnich, jakby wyleciało z automatu. Mnie najbardziej śmieszy jak oni piszą o populistycznej prawicy albo katolicko-nacjonalistycznym PiS-ie. W kontekście całości tych ich "newsów" to brzmi jakby ktoś miał chorobę weneryczną. Głównie te niemieckie przekaziory się w takich sformułowaniach lubują. Swoją droga mam takiego znajomego, który mało się polityką interesuje ale ma pogląd, że to nawet dobrze że oni nas tam mają za antysemitników, morderców dzieci i starców, gwałcicieli i  notorocznych żonobijców, gotowych poderżnąć każdemu obcemu i każdemu mto krzywo się spojrzy na kościół, bo będą się nas podświadomie bali. Dlatego radzi żeby jeszcze bardziej podkręcać te mity o "polskich obozach śmierci". Mówi: nie mamy atomu, to niech chociaż zawsze sobie pomyślą, co może im się stać jak tu wejdą. Kolega opowiada to oczywiście w tonie zgryźliwie ironicznym, ale zawsze jak czytam o tych "katolickich-nacjonalistach z Law & Justice" to mi się on przypomina.

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @ewa-rembikowska 14 października 2019 11:57
14 października 2019 12:09

Bardzo śmiesznie jest za to na "Die Welt" (Springer), gdzie PiS jest określane łagodniej, bo narodowo-konserwatywna partia, ale poza tym podobnie w artykule redakcyjnym.

Nie wiedzieć czemu im tego nie zlikwidowali, ale forum "Die Welt" jest nieoficjalnym forum Niemców narodowo-konserwatywnych właśnie. Zdecydowana większość wypowiadajacych się w tonie "brawo Polacy, chyba się przeprowadzę do Polski", mniejszość "podli Polacy biorą kasę z UE, a nas zostawili z tymi imigrantami". Wśród tych popierających Kaczyńskiego pojawiło się bardzo dobre pojęcie: Linksstaatlichkeit - czyli leworządność, w odróżnieniu od praworządności w znaczeniu potocznym. Brak tej leworządności jest główną zbrodnią rządu w Polsce. 

zaloguj się by móc komentowaćOngaku @atelin 14 października 2019 12:05
14 października 2019 12:10

Wiele tematów w tym wątku... ale polecenie przyjmuje z pokorą.

Dodam tylko, ze wczoraj po 22.00 Viktor Orban gratulował braciom Polakom wyboru.

Bardzo miło mi sie zrobiło gdy to czytalem.

 

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @Marcin-K 14 października 2019 12:07
14 października 2019 12:13

Autorem jest wolny strzelec Jens Matters, który po studiach językoznawstwa i slawistyki we Freiburgu i stażach odważył się skoczyć do Warszawy. Robi wywiady, raporty i raporty dla dzienników i tygodników  z Polski, polsko-niemieckiego pogranicza i krajów bałtyckich.

Jednym słowem zaprzyjaźniony z okolicami Gazety Wyborczej.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 14 października 2019 12:13
14 października 2019 12:17

Fantastyczni młodzi "dziennikarze" i "reportażyści". Z tymi swoimi wypocinami pisanymi jakby z jakiegoś safari w Afryce. Widocznie z pisania takich idiotyzmów i oczadzania ludzi tam można nieźle żyć. I to działa. Mam rodzinę w Holandii, znam trochę tamtejsze media i najpopularniejsze poglądy i tak to właśnie z ich perspektywy wygląda. Polska - dziki kraj pełen bezrozumnych katolików modlących się niczym Pigmeje do jakiegoś kawałka drewna z przybitym trupem, a ich ciągoty do faszyzmu i religijnego fanatyzmu to znak rozpoznawczy. 

I z tym chyba niewiele da się zrobić. Nawet Gazeta Wyborcza przy tamtejszych pismakach to jest szczyt finezji i polotu. 

zaloguj się by móc komentować

atelin @Ongaku 14 października 2019 12:10
14 października 2019 12:20

Tak to jest, jak się ma za dużo wątków i się nie ogarnia forów, na których jednocześnie trzeba coś pisać.

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @Marcin-K 14 października 2019 12:17
14 października 2019 12:20

mam wrażenie, że oni nigdzie nie jeżdżą tylko mają gotowiec, do któreg wklejają aktualizacje zrobione przez ludzi z GW, najwyżej muszą przetłumaczyć

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @gabriel-maciejewski
14 października 2019 12:22

Warto porównać wyniki wyborów AD 2015 z aktualnymi. Przy czym, ponieważ kało to w zasadzie peło + .n, więc ich wyniki należy sumować:

2015: PiS -> 37,58%, Kało(Peło+.N) -> 31,70%

2019: PiS -> 44,38%, Kało(Peło+.N) -> 26,77%

Uważam, że te liczby  są istotne.

Na marginesie - podczas "mów" wygłaszanych przez przywódców po ogłoszeniu wyników (wstępnych, ale dość wiarygodnych), wszyscy ogłaszali zwycięstwo i radość. Ci z PZPR (lewica) i ZSL (Kosiniak+Kuki), to byli na granicy wręcz płaczu. Że tak dobrze im poszło i jaki to "mandat" nie dostali od ludu i jak będą walczyć i realizować wspaniałe sprawy. Zandbergowi tylko brakowało tej charakterystycznej szpiczastej czapeczki z czerwona gwiazdą, które to w latach 20-tych nosili funkcjonariusze WCZEKA.

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 14 października 2019 12:07
14 października 2019 12:22

Polska klasa polityczna wywodzi sie ze zlodziejo-bandyterki zaistalowanej przez sowietow. Dzis reprodukuje sie przez koneksje towarzysko-rodzinne. Ja co do tego nie mam zadnych watpliwosci. 

O swojej rodzinie Braun sam mowil wielokrotnie wiec to nie jest zadna nieznana rzecz, nigdy tego nie ukrywal, a artykul ktory sie to pojawil zostal zrobiony na podstawie tego co Braun sam o swojej rodzinie mowil.

Zapraszajac Brauna na swoja impreze mialem wiedze na ten temat. O rodzicach, o stryju, o dziadkach.

https://www.youtube.com/watch?v=iYbzVPOKojA

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/26/metody-manipulacji-polakami-grzegorz-braun-jako-przyklad/comment-page-1/

 

zaloguj się by móc komentować


Ongaku @atelin 14 października 2019 12:20
14 października 2019 12:29

Bardzo Pana przepraszam za swoja indolencje.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @gabriel-maciejewski
14 października 2019 12:37

Ku pokrzepieniu serc [za rmf]: "

"Monika Jaruzelska nie wejdzie do Senatu. Ma najgorszy wynik w okręgu."

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @valser 14 października 2019 12:22
14 października 2019 12:37

Oczywiście, ze korzenie są ważne - no ale chyba istnieje jakiś % ludzi, którzy nie podzielają poglądów i ideałów rodziców - moi rodzice są w KOD... ja głosowalem na PIS... - myśle, ze jest takich ludzi więcej...

Dyscypilna w czerownej brygadzie nie moze być, az tak super - no bo przecież ktoś na ten PIS głosuje - a tak Kwasniewski z Millerem nigdy by od wladzy nie odeszli...

Pamietam, ze zalożyciel zakonu Jezuitów też raczej od rodziców sie odciął...

zaloguj się by móc komentować

valser @atelin 14 października 2019 12:25
14 października 2019 12:39

Kup ksiazke za cztery dychy, oszczedz 2,60 na bilecie. To sa Himalaje marketingu.

Za tym stoi LIDL i Biedronka. Bedzie szturm na koszyki z makulatura.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @atelin 14 października 2019 12:25
14 października 2019 12:40

A jakby nosić przy sobie np. jej włos (nie powiem skąd), to nie wystarczy?

Nie tak dawno Coryllus pisał o prawdziwej roli samorządów czy też władz lokalnych w dużych miastach. Patrząc na takie pomysły, nie sposób nie wrócić do tych rozważań raz jeszcze.

zaloguj się by móc komentować

atelin @valser 14 października 2019 12:39
14 października 2019 12:44

Dobre, dobre.

Ale myślę, że Sutryk (prezydent Wrocławia) wpadł na ten pomysł używając własnej głupoty.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Ongaku 14 października 2019 12:37
14 października 2019 12:44

Przepraszam, ale akurat Pana intencje na tym portalu są dla mnie (i pewnie nie tylko dla mnie) na razie mocno niejasne :-) Tym mocniej, im więcej Pan tutaj postów pisze, choć zaczął dopiero 2 tygodnie przed wyborami. Może to tylko potrzeba nagadania się, a może nie. Czas pokaże.

Niemniej tak przy okazji - umiar zwykle jest lepszy.

zaloguj się by móc komentować

valser @Ongaku 14 października 2019 12:37
14 października 2019 12:45

WIekszosc Polakow jest wykorzeniona, albo odcieta od korzeni, albo przepedzona wielokrotnie w te i nazad, ewentualnie przesadzona.

Mniej wiecej od dwoch sezonow cwicze juz tubylcow-Szwajcarow z ich Szwajcarskosci. Jak sie spozniaja, na przyklad, to im mowie, ze jestesmy w Szwajcarii, ojczyznie najlepszych zegarkow i jest prosba o to, zeby dochowac tradycji. Kupic sobie zegarek i go uzywac. Plus oczywiscie 10 pompek za minute spoznienia. Nie ma chyba lepszej lekcji niz Ausländer, ktory cie szkoli z rodzimej tradycji.

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @atelin 14 października 2019 12:44
14 października 2019 12:46

No nie wiem, Valser napisał dokładnie to samo, co ja miałem na myśli. Duże miasto to duży lokalny rynek. I często mocno osobny od krajowego. Ktoś też nim musi (chce) zarządzać.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @MarcinD 14 października 2019 12:44
14 października 2019 12:48

Zejdzicie juz ze mnie bo zachowujecie sie jak sekta - intencje? pogadac sobie z ludzmi - bez kajdan cenzury i wyzwisk.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @valser 14 października 2019 12:45
14 października 2019 12:49

Fantastyczne :) Czyli sporo mitów o tej Szwajcarii nadal w obiegu...

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 14 października 2019 12:46
14 października 2019 12:50

"Kasa przyjmie", problem tylko czy "magazyn wyda"???

zaloguj się by móc komentować

Marymont @mniszysko 14 października 2019 11:49
14 października 2019 12:50

Ja to rozumiem, ale niemożna stosować sita do Konfederacji, a lejka do PiSu.

 Tylko tyle. Cały ten cyrk to chłam, łącznie z PiS. I tylko tyle. JAk się chce robić w polityce, to trzeba nużać się w tym gównie. Ale komentować, to o tak, a jakże. Co drugoi tutaj to albo premierem mógłby być, albo marszałkiem sejmu. O prowadzeniu tak nudnej i łatwej kampanii wyborczej to już nie wspomnę. Generalnie śmieszni są specjaliści kanapowi. To nie do PAna - to ogólnie do tego i innych blogów.

zaloguj się by móc komentować

Marymont @gabriel-maciejewski
14 października 2019 12:51

Nurzać się. Przepraszam za błąd.

zaloguj się by móc komentować

atelin @MarcinD 14 października 2019 12:46
14 października 2019 12:52

Oczywiście, że może tak być, że ktoś mu to podpowiedział kierując się sprzedażą, ale we Wrocławiu więcej jest ludzi, którzy uwierzą w jego głupotę i chęć doraźnego błyśnięcia politycznego.

zaloguj się by móc komentować

valser @Ongaku 14 października 2019 12:49
14 października 2019 12:55

Glowny mit o Szwajcarii jest taki, ze oni sie dorobili na wyrwanych w Auschwitz zlotych zebach i jada na tym do dzis.

No wiec ja mam z tym problem, bo nie mam zadnych zlotych zebow w posagu. A przyjezdzajac tutaj nie tylko nia mialem zadnej nieruchomosci czy majatku, ale nie mialem zadnych zawodowych kontaktow. Nie znalem nawet niemieckiego jezyka.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @valser 14 października 2019 12:55
14 października 2019 12:58

Znam Szwajcara, ktory mieszka w Polsce a moze w Szwajcarii - powiedział mi, ze tam za ciezko sie robi interesy - za duza konkurencja - wg info od niego Szwajcaria to przedewszystkim przemysł wysokich technologi - maszyny + banki oczywiście.

zaloguj się by móc komentować


valser @Ongaku 14 października 2019 12:58
14 października 2019 13:06

Nigdzie nie robi sie latwo zadnych interesow. Tubylcy z nadmiaru dobrobytu i ciezkiego sera maja ciezka dupe i marudza.

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
14 października 2019 13:07

Nr 1 [Legnica]1
Nr 2 [Legnica]1
Nr 3 [Legnica]1
Nr 4 [Wałbrzych]0
Nr 5 [Wałbrzych]1
Nr 6 [Wrocław]0
Nr 7 [Wrocław]0
Nr 8 [Wrocław]0
Nr 9 [Bydgoszcz]0
Nr 10 [Bydgoszcz]0
Nr 11 [Toruń]0
Nr 12 [Toruń]0 PSL

Nr 13 [Toruń]1
Nr 14 [Lublin]1
Nr 15 [Lublin]1
Nr 16 [Lublin]0
Nr 17 [Chełm]1PIS

Nr 18 [Chełm]1
Nr 19 [Chełm]1PIS

Nr 20 [Zielona Góra]0
Nr 21 [Zielona Góra]0
Nr 22 [Zielona Góra]0 Vadim Tyszkiewicz

Nr 23 [Łódź]0
Nr 24 [Łódź]0 Kwiatkowski

Nr 25 [Sieradz]1
Nr 26 [Sieradz]1
Nr 27 [Sieradz]1
Nr 28 [Piotrków Trybunalski]1 PIS

Nr 29 [Piotrków Trybunalski]1 PIS

Nr 30 [Kraków]1
Nr 31 [Kraków]1PIS

Nr 32 [Kraków] ?
Nr 33 [Kraków] ?
Nr 34 [Tarnów]1
Nr 35 [Tarnów]1 PIS

Nr 36 [Nowy Sącz]1 PIS

Nr 37 [Nowy Sącz]1 PIS

Nr 38 [Płock]1PIS

Nr 39 [Płock]1
Nr 40 [Warszawa]0
Nr 41 [Warszawa]0 PSL

Nr 42 [Warszawa]0
Nr 43 [Warszawa]0
Nr 44 [Warszawa]0
Nr 45 [Warszawa]0
Nr 46 [Siedlce]1 PIS

Nr 47 [Siedlce]1
Nr 48 [Siedlce]1 PIS

Nr 49 [Radom]1 PIS

Nr 50 [Radom]1
Nr 51 [Opole]1 PIS

Nr 52 [Opole]0
Nr 53 [Opole]0
Nr 54 [Rzeszów]1
Nr 55 [Rzeszów]1
Nr 56 [Rzeszów]1 PIS

Nr 57 [Krosno]1
Nr 58 [Krosno]1 PIS

Nr 59 [Białystok]1 PIS

Nr 60 [Białystok]1
Nr 61 [Białystok]1
Nr 62 [Słupsk]0
Nr 63 [Słupsk]0
Nr 64 [Słupsk]0
Nr 65 [Gdańsk]0
Nr 66 [Gdańsk]0
Nr 67 [Gdańsk]0
Nr 68 [Częstochowa]1 PIS

Nr 69 [Częstochowa]0 SLD

Nr 70 [Katowice]0
Nr 71 [Katowice]0
Nr 72 [Bielsko-Biała]1
Nr 73 [Bielsko-Biała]1
Nr 74 [Katowice]1
Nr 75 [Katowice]0 SLD

Nr 76 [Katowice]0
Nr 77 [Katowice]0
Nr 78 [Bielsko-Biała]0
Nr 79 [Bielsko-Biała]1
Nr 80 [Katowice]0
Nr 81 [Kielce]1 PIS

Nr 82 [Kielce]1 PIS

Nr 83 [Kielce]1
Nr 84 [Elbląg]0
Nr 85 [Elbląg]1
Nr 86 [Olsztyn] 0 NIEZALEZNA

Nr 87 [Olsztyn]1
Nr 88 [Piła]0
Nr 89 [Piła]0 PSL

Nr 90 [Poznań]0
Nr 91 [Poznań]0
Nr 92 [Konin]0
Nr 93 [Konin]1
Nr 94 [Kalisz]0
Nr 95 [Kalisz]0
Nr 96 [Kalisz]0
Nr 97 [Szczecin]0
Nr 98 [Szczecin]0
Nr 99 [Koszalin]0
Nr 100 [Koszalin]0 GAWŁOWSKI

Zestawienie z 93,93% komisji SENAT

1 - PIS

0 - KO

Jeżeli jest dopisek to znaczy że nie wystawiała KO i wygrał PIS lub coś innego co dopisałem. Razem pewnych mandatów 48. Dwa w Krakowie nierozstrzygnięte, 86 Olsztyn nie wiem po której stronie.

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
14 października 2019 13:09

Nie mogę się powstrzymać i nie sparafrazować sierżanta — Konfederacja — 6,66. Wybaczcie :)

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewa-rembikowska 14 października 2019 12:13
14 października 2019 13:11

Tyle razy tu w SN dyskutuje sie na temat dziejów gospodarki, przepływie pieniądze, wpływach zewnętrznych... Proszę spojrzeć kto jest na listach najbogatszych , uwłaszczeni postkomunisci , współpracownicy służb komunistycznych.Oni zgromadzili przez te trzydzieści lat potężny kapitał.. Dlatego ludzie z zarzutami będą dostawali sie do parlamentu.. Proszę sobie wyobrazić, gdyby elektorat pisowski znajdował się na tych liscie ,dziś PiS miałby większość konstytucyjną..

Osobiście uważam,że PiS osiągnął olbrzymi sukces w tych wyborach,przypomnę ze mial tylko cztery lata.. A bandyterka szalała przez około trzydzieści lat..  

Dla mnie PiS jest wielkim wygranym tych wyborów. I jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa.

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @gabriel-maciejewski
14 października 2019 13:11

Konfederacja to zlepek chłopców o niewiarygodnie rozbuchanym ego. Już się zaczęła sypać. Zmarnowane głosy. ..

zaloguj się by móc komentować

orjan @marianna 14 października 2019 08:55
14 października 2019 13:15

cyt.: Byłaby to [Konfederacja], być może, opozycja z prawdziwego zdarzenia. [...] informująca o sprawach ważnych co by się pisowskiej władzy we łbie za mocno nie poprzestawiało.

Kto jednak przypilnuje, czy aby to właśnie Konfederacji we łbie za mocno się poprzestawiało?  [Quis custodiet ipsos custodes?]

Poza tym, jeśli to akurat konfederacyjne łby mają być selekcjonerami ważności spraw, to ... ja cię nie mogę.

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @mniszysko 14 października 2019 12:07
14 października 2019 13:19

konfrontacja z patologią państwa wymaga narzędzi [dopuszczalnych obowiązującym prawem] oraz wytypowanej przestrzeni do konfrontacji; w RP państwo traktowane jest jak bożek i to samo dot. tzw. skarbu państwa; pojęcie 'państwowiec' dyskontują zawsze i wszędzie pospolite oszołomy [z wizją totalitaryzmu w oczach] ale każdy z nich ma teczkę operacyjną w MSWiA [i nie tylko tam] ; wszystkie te opowieści o: oburzonych, wsadzajacych kije w szprychy, etc nie wytrzymują konfrontacji z realnością życia w RP, kryteria są proste: przykłady jak i to przykłady skuteczne oraz diagnozy i zalecenia/wnioski; toż ten prezes NIKu to państwowiec, że heeeej; a sędzia Sobierajski [prezes sądu apelacyjnego w Krakowie] toż wzorzec państwowca;- jak okradali i okradają pospolitych obywateli to państwowcy pęłną gębą ale juz jak 'obrobią' państwo na np. 100 mln [wyłudzenia, etc] to konkurencja wśród państwowców ich wysadza z siodła

zaloguj się by móc komentować

Draniu @bendix 14 października 2019 13:07
14 października 2019 13:20

Ale co sugerujesz, nie wiem o Ci chodzi.. ? 

PiS bedzie miał większość w senacie i tyle w temacie..  

zaloguj się by móc komentować

Marymont @orjan 14 października 2019 13:15
14 października 2019 13:21

według tej logiki to nikt nikogo nie zweryfikuje, bo każdemy się "we łbie poprzewraca". 

PiSowi może się poprzewracać z nadmiaru mandatów, ot i tyle. Władza deprawuje i PiS mimo promocji (przymusowi) szczepień, sam nie zaszczepił się na degrengoladę.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 14 października 2019 11:28
14 października 2019 13:25

Ja poszedłem (okręg podwarszawski. Na liście do senatu miałem dwa nazwiska do wyboru. Kamiński (Misiek) i Radziwiłł (Kostek). To którego z nich powinienem był  zakreślić?

zaloguj się by móc komentować

atelin @Marymont 14 października 2019 13:21
14 października 2019 13:26

To nie PiS się nie zaszczepił, to JK nie zaszczepił PiS-u. Jak Jego zabraknie, to wszystko to zdechnie w 5 minut.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @umami 14 października 2019 13:09
14 października 2019 13:27

Przeciez to nie jest końcowy, ostateczny  rezultat

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @valser 14 października 2019 12:22
14 października 2019 13:28

Ja szanuję Brauna jako reżysera filmów dokumentalnych czy książeczki o Gietrzwałdzie. To są rzeczy, które bronią się same w sobie. 

To co mnie bardzo irytuje na portalu SN u dyskutantów to czasami wybiórcze stosowanie kryteriów np. politycznych. PiS to komuchy, to ludzie uwikłani, bo Panie, jakie oni mają rodowody. OK. Rozumiem to. To jest argument, nad którym trzeba się zastanowić.

U pana Brauna uwikłanie w system odtwarza się w każdym pokoleniu począwszy od dziadka (dalej już nie chcę iść) i jest wszystko w porządku. Wszyscy traktują jego polityczną rolę jako autentyczną i szczerą. Patriota ze złota próbowanego w ogniu! Oto ten patriota, co bez przerwy podkreśla, że jest "państwowcem", mówi, że będzie w sejmie kij w szprychy wstawiał. Nikt mu tutaj niekonsekwencji nie wykazuje. Wręcz przeciwnie jeszcze ma kibiców: "Dobrze prawi, oby tak dalej!" Wybacz Valserze ale dla mnie to są żarty.

P.S. Nie robiłem absolutnie aluzji do Bytomia. To była impreza kulturalna a dzieła Brauna, jakie są każdy widzi. One nie potrzebują niczyjej obrony.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Draniu 14 października 2019 13:20
14 października 2019 13:33

Mi wychodzi z danych PKW że PiS ma 48 mandatów. PO 41+ 1Gawłowski+ 3 PSL + 2 SLD + 2 niezaleznych = 49

2 w Krakowie niewiadoma + jeden w Olsztynie niezależna gdzie PiS nie wystawił kandydata.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 14 października 2019 11:44
14 października 2019 13:35

tak właśnie. Podobnie Słupsk, Lębork, itp.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @maciej-kazimierz 14 października 2019 11:45
14 października 2019 13:36

treść nauczania w szkoła nie powinna pozostawać w kompetencjach władzy centralnej

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
14 października 2019 13:44

Mnie ciekawi, co zdaniem tych, którzy głosowali na Konfederację, ta dobrego da Polsce. Ale tak konkretnie. Czyli jaki ma program minimum i jakimi drogami dojdzie do jego realizacji podczas kadencji, która została im wolą populi dana.

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Ongaku 14 października 2019 11:54
14 października 2019 13:44

Ja, urodzony warszawiak,  z ulgą wyprowadziłem się z tej dziedzicznej twierdzy powojennej nomenklatury, do miejscowości podwarszawskiej.

Minęło już 37 lat od tej mojej życiowej decyzji. Niestety, tam dokąd się wyprowadziłem, od kilku lat  dociera coraz wyższa fala leminżerii, a segmenty  dla niej  zajmują  wszelkie, wolne dotychczas, skrawki wolnej przestrzeni.

Pora umierać.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ongaku 14 października 2019 09:08
14 października 2019 13:46

Wyborcy zapewne tak. Kręcący PO i SLD już nie. Są na to zbyt mądrzy.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Adinocka 14 października 2019 10:03
14 października 2019 13:47

No to teraz Konfederacja nam zlikwiduje, no nie? 

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 14 października 2019 13:33
14 października 2019 13:51

W krakowie Nr 32 i 33 wygrała ko. Więc jest 51 do 48 i jedna niezależna kandydatka z Olsztyna Lidia Staroń.

Czyli PiS nie ma większości w Senacie :-(

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
14 października 2019 13:52

SENAT 51 do 48 - gdzie tu wygrana i ponad 50 mandatów?

"Jak szacuje Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 53-54 mandaty w Senacie i 235 mandatów w Sejmie. - Zwycięskiego składu się nie zmienia, nie słyszałem o planach, żeby miał być nowy rząd - odpowiedział Sobolewski, pytany o zmiany w rządzie."

https://niezalezna.pl/292726-ile-mandatow-w-sejmie-i-w-senacie-wezmie-pis-szef-komitetu-wykonawczego-podal-liczby

zaloguj się by móc komentować

umami @stanislaw-orda 14 października 2019 13:27
14 października 2019 13:54

To żart przecież...
Konfederacja wtedy także nie uzyskała tyle, ile podawał sierżant, czyli 4,67, tylko mniej. Równie dobrze można było wtedy zażartować, że PiS zdobyło 46,7 (mimo, że zebrali mniej) a nikt sobie tak nie żartował.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 14 października 2019 10:52
14 października 2019 13:54

Tak, mam problem z Konfederacją, bo gdyby nie Konfederacja PiS miałby więcej głosów. To oczywiste. Druga sprawa jest taka, że musiałbym naprawdę być ciżkim frajerem by uwierzyć, że twór w którym jest Korwin obliczony jest na cokolwiek więcej niż rozwalanie. Po trzecie z sukcesu Konfederacji najbardziej cieszy się właśnie PO, ZSL i bolszewia, bo identycznie jak ich, Konfederację najbardziej interesuje, żeby PiS miał pod górkę. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 14 października 2019 11:28
14 października 2019 13:55

Ci to oddzielny temat. Ktoś tu się chwali, że zamiast głosować jadł niedzielny obiadek z plebanem. Szkoda komentować.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 14 października 2019 13:52
14 października 2019 13:56

a z kim PSL będzie w "koalicji" w Senacie ?

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @bendix 14 października 2019 13:07
14 października 2019 13:57

Dzięki za to zestawienie, bo to jeszcze bardziej podbudowuje zasadność pytania z mojej dzisiejszej notki (:http://jolanta-gancarz.szkolanawigatorow.pl/smierc-frajerom-czyli-kilka-refleksji-powyborczych) jak to jest możliwe, że z dużych miast, podzielonych przecież na porównywalne z wiejskimi obwody, z proporcjonalną do liczby mieszkańców liczbą członków komisji wyborczych, informacje o wynikach wyborów na dzisiejszy ranek to zero?! Null! I komu to służy?

Ponoć nie ma spiskowych teorii, są tylko spiskowe praktyki...

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @jolanta-gancarz 14 października 2019 13:57
14 października 2019 14:00

Juz wszystko jest pokazane na stronie PKW, ale zagadkowo dlugo trwala ta zwloka  Krakowa

zaloguj się by móc komentować

Draniu @stanislaw-orda 14 października 2019 13:25
14 października 2019 14:03

Ale czemu przerzucasz decyzję na mnie.. Ja postawiłem na PiS, a w związku z tym na ludzi z PiSu.. Nie rozdrabnian się na drobne,czy dany kandydat sie sprawdził czy tez nie.. Drużyna sie liczy i tyle..  Nie ma i nie będzie komfortu .. Kierowałem sie jedną myślą ,chce aby Polską zarządzał PiS ,i powtórzę ,nie ma innego ugrupowania ,które mogłoby sprawnie zarządzać naszym panstwem i w dalszejj perspektywie nie bedzie..

zaloguj się by móc komentować


jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
14 października 2019 14:04

Jeśli chodzi o degenerację partii i ich zwolenników, to taki przykład z własnego, wczorajszego doświadczenia: Na 80 głosów, oddanych na Konfederację (spośród 1009 ważnych), 50 dostał już tu kiedyś przeze mnie przedstawiany koropludek z partii Korwin, czyli Konrad Berkowicz. Jako jedynka z listy, więc pewnie wejdzie. Na liście był też jakiś Moszkowicz, tudzież dwojga nazwisk Bauman (pierwszego członu nie zapamietałam).

A ważny głos oddał przyjemniaczek na KWW Prawica, który pod krzyżykami (na jednej liście dopuszczalne były postawienie więcej niż 1, dawało to poparcie najwyższemu) dopisał: je..ć PiS i księdza!

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 14 października 2019 13:28
14 października 2019 14:04

Podobnie widze sprawy. Nie bronie w zaden sposob politycznego uwiklania i sprawy politycznej w ktora on sie zaangazowal, po trzech latach od mojej imprezy moge juz dopytac ile to szkol i strzelnic zorganizowala Pobudka? O polityce to juz chce pisac.

Dla nas wszystkich byloby z pozytkiem, gdyby Braun wrocil do tego co robi najlepiej.

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
14 października 2019 14:04

Sorki, tak to jest jak tłumaczy się żarty — chodziło o 4,47 (dla Konfederacji) i 44,7 (dla PiS) bo o tej ustawie (447 a nie 467) było tyle gadania.

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 14 października 2019 13:54
14 października 2019 14:08

Konfederacja spelnia role ta sama co Kukiz15 cztery lata temu. Wentyla - urzadzenia do kontrolowanego zmniejszania cisnienia w ukladzie. Jak wejda do sejmu, to nie dotrwaja w tym skladzie do konca kadencji.

Problem zawsze bedzie POlszewicy, zieloni i czerwoni. To oni beda rozgrywac, a nie Konfederacja.
Ja mam wygodna role nieuczestniczacego obserwatora. Nawet gdybym byl w Polsce, to bym nie poszedl na glosowanie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @mniszysko 14 października 2019 08:44
14 października 2019 14:09

"Dla uspokojenia nerwów najlepiej opierać się na danych z Radia Maryi. To są dane z godziny (plus minus 7.30)."

Natomiast Radio Erewan [Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza] twardo podaja PiS 43%, KO 27% itd.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @jolanta-gancarz 14 października 2019 13:57
14 października 2019 14:10

I jeszcze: od rana trabili, ze byla "porazka prof.Jana Dudy", podczas gdy wynikow z miasta Krakow nie mieli..

Nie chce mi sie wierzyc w spektakularna wygrana, po raz enty, Fedorowicza... Podczas gdy do Sejmu wygrywa jednak PiS

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @stanislaw-orda 14 października 2019 13:44
14 października 2019 14:12

Panie Stanisławie - ja do Konstancina od 1990 :)

Doskonale Pana rozumiem.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @MarcinD 14 października 2019 10:41
14 października 2019 14:12

Wyscigi na Sluzewcu w pelnej krasie.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @jestnadzieja 14 października 2019 14:10
14 października 2019 14:15

Nawet mi się nie chce na sarkazm zdobywać o tym kto jest ważny przy liczeniu głosów.

Miałam nadzieję na duże zwycięstwo PiS. Może nie większość konstytucyjną, ale grubo ponad 50%.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @przemsa 14 października 2019 13:55
14 października 2019 14:23

Dla mnie ta osoba się kompromituje ,chowając się za sutanne.. Wstyd.  

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 14 października 2019 14:08
14 października 2019 14:24

Kukiz 15 nie wniósł nic do Sejmu poprzedniej kadencji. Poza ewentulanie posłami, którzy w jej trakcie z tego dziwnego tworu odeszli. A po Konfederacji nie spodziewam się niczego poza cyrkiem z Korwinem i zagraniami uderzającymi w PiS.

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @przemsa 14 października 2019 14:24
14 października 2019 14:26

No jak to ? Ojciec Premiera to nic? :)

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 14 października 2019 14:24
14 października 2019 14:26

Kukiz przede wszystkim odebral glosy PiSowi w poprzedniej kadencji. Po to zostal zmontowany i dobra robote wykonali chlopaki.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @jolanta-gancarz 14 października 2019 14:15
14 października 2019 14:30

Histeria, jaka odbywala sie w mediach spolecznosciowych przez ostatnie tygodnie (dziecko pokazywalo mi posty na profilach smarkaczy -znajomych z Polski, swiadczace o tym, ze wiekszosc ludzi to jednak, pardon, debile sa), dotyczaca tego jakie katastrofy nas spotkaja, gdy wygra PiS, udzielila sie ludziom na codzien niezbyt interesujacym sie i orientujacym sie w polityce; tlumnie ruszyli na odsiecz ojczyznie. To stad ten ich w miare dobry wynik. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 14 października 2019 14:03
14 października 2019 14:34

do Senatu są wybory jednomandatowe, czyli  nie żadna drużyna. Wobec tego na kogo miałbym zagłosować w sytuacji, gdy, moim zdaniem, żaden z ww. kandydatów nie zasługuje aby mieć  miejsce w Senacie?

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Draniu 14 października 2019 13:20
14 października 2019 14:40

opozycja zdobyła 52 mandaty w Senacie i będzie miała większość.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @jolanta-gancarz 14 października 2019 14:04
14 października 2019 14:49

A ważny głos oddał przyjemniaczek na KWW Prawica, który pod krzyżykami (na jednej liście dopuszczalne były postawienie więcej niż 1, dawało to poparcie najwyższemu) dopisał: je..ć PiS i księdza!

Myslalam, ze karty z "komentarzami odautorskimi" nie sa wazne.. Noo, fajnych wyborcow ma ta Prawica..

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @stanislaw-orda 14 października 2019 11:40
14 października 2019 15:12

Nie wiem, którzy są bardziej sensowni z PO. Tym bardziej że SENAT jest ICH!

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @gabriel-maciejewski
14 października 2019 15:14

Problem w tym JACY senatorowie i posłowie dostali mandaty. Bo, że Jachira to pewne na 100%. Więc mamy znów pucz 16 grudnia i senat obalający Adriana. Tak to się skończy.

Schetyna wybory wygrał!

zaloguj się by móc komentować

Draniu @stanislaw-orda 14 października 2019 14:34
14 października 2019 15:21

Ale to jest demagogia i nie chowaj się za ordynację jednomandatowa ,wiesz doskonale ,ze sejm bez senatu bedzie miał trudno.. Nie głosując na przedstawiciela z PiSu, glosowales przeciwko PiSowi . Taka jest rzeczywistość .

zaloguj się by móc komentować

valser @Starybelf 14 października 2019 15:14
14 października 2019 15:21

Dasz pan wiare, ze Kidawa Blonska zdobyla o 150 tysiecy wiecej glosow niz Kaczynski? Na budke glosowalo przeszlo 90 tysiecy. Jajcarze. Ludzie maja jednak baniaki zryte i zrekultywowane po nowoczesnemu.

Zeby to odwrocic, to tu trzeba znowu krucjaty i cystersow, zeby ten ugor pojechali trojpolowka. Masakra.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Starybelf 14 października 2019 15:12
14 października 2019 15:22

Czy ich to się jeszcze  okaże, bo te mandaty dla  opozycji w Senacie są  policzone razem z mandatami PSL-owców i tzw. niezależnych. I niebawem okaże się od kogo są oni niezależni.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 14 października 2019 15:21
14 października 2019 15:27

Nie, nie przeciwko.  Nie oddałem bowiem głosu na żadnego kandydata so Senatu, ergo  żaden sobie mojego głosu nie zaliczył.  Masz jakiś problem z  z rachunkami. Operujesz bowiem  schematem  wlaściwym  dla ordynacji wyborczej do Sejmu.  A w  przypadku Senatu   ten schemat  nie ma zastosowania. 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Marymont 14 października 2019 13:21
14 października 2019 15:37

Wiśta wio, łatwo powiedzieć w tzw. liczbach ogólnych. Bądź teraz uprzejmy i pokaż mi konkretnie komu w PiS przez ostatnie  4 lata poprzewracało się z nadmiaru mandatów? No i konkretnie kto tam zachorował na degrengoladę (czymkolwiek ona wg Ciebie jest)? 

zaloguj się by móc komentować


valser @dziad-kalwaryjski 14 października 2019 15:56
14 października 2019 16:05

No, ale Miller to komuch, a ten ze swej natury klamie i oszukuje. Z zyciowej ostroznosci nie mozna tego sluchac i brac powaznie. 

Wyjscie na swieze powietrze jest zwlaszcza dzis przyjemnie wskazane.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @DYNAQ 14 października 2019 14:40
14 października 2019 16:08

"opozycja zdobyła 52 mandaty w Senacie i będzie miała większość."

W wyborach nie ma czegoś takiego jak "opozycja". Było kilka komitetów - które również względem siebie były "w opozycji". No chyba, że pan Zandberg i Braun byli/są po jednej stronie barykady. No to startowaliby z tego samego komitetu (może kiedyś do tego dojdzie, znając koleje losu pana Grzegorza i jego odmiany oraz nawrócenia). W zasadzie każda kombinacja kilku przeciwko pozostałym jest technicznie jakąś tam opozycją. Np. PiS+Konf+PSL (w pewnej sprawie) przeciw PZPR+Kało itd.

Do Senatu wygrał zdecydowanie PiS, potem jest Kało itd.

Gdyby wszystkie pozostałe (poza PiSem) komitety wystąpiły w ramach jednej koalicji, to można by powiedzieć, że "opozycja wzgledem PiS zdobyła w Senacie większość".

Reszta to propaganda (dla poprawy samopoczucia).

Na marginesie - rola Senatu jest b. ograniczona. Mogą co prawda raz odrzucić ustawę sejmową, ale ta wraca do Sejmu i jest jeszcze raz głosowana (jedyny utrudniacz to, że "w obecności co najmniej połowy składu Izby (230)).

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Starybelf 14 października 2019 15:14
14 października 2019 16:10

@Starybelf napisał: "Schetyna wybory wygrał!"

No tak, tylko że on sam o tym nie wie. Musisz go poinformować. Chyba, że Starybelf to tak naprawdę Staryblef?

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @stanislaw-orda 14 października 2019 15:22
14 października 2019 16:12

Odpowiem tak. Najbardziej niezależni są od PiS (oczywiście poza panią senator Lidią Staroń, która startowała z własnego komitetu, ale z poparciem PiS). No ale to daje 1 mandat, a brakuje jeszcze 3.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Draniu 14 października 2019 13:11
14 października 2019 16:14

jasne, w tych warunkach wewnętrzych i zewnętrznych bardzo duży

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Krzysiek 14 października 2019 12:37
14 października 2019 16:15

A pan Jaworski do senatu wszedł? Bo jeśli nie, to wolałbym panią Jaruzelską niż bubka z POKO.

To nie jest pokrzepienie serc, tylko jeszcze większe rozczarowanie.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @dziad-kalwaryjski 14 października 2019 15:56
14 października 2019 16:17

Byłem na spacerze i nic nie pomoże zaklinanie rzeczywistości. Wybory wygrał Gawełek, Jachira i ten bubek z PO co został senatorem z warszawskiego Mokotowa.

To jest przegrana PiS i tyle.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @gabriel-maciejewski
14 października 2019 16:31

I jeszcze jedno. Andrzej Duda nie ma w tej sytuacji pewnej II kadencji. Soros wystawi takiego kandydata, który będzie 3-razy lepszy od Adriana i nie będzie się kojarzył z nikim. Ale jak przyjdzie co do czego, to podpisze ustawę o dwóch tatusiach czy cofnięciu 500+ .

Słabo to widzę, a w ogóle to Karczewski pewnie pożegna się ze stanowiskiem.

I jeszcse jedno. Przewiduję wybory parlamentarne za 2 lata. Obym się mylił.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Krzysiek 14 października 2019 16:10
14 października 2019 16:33

Źle pan ocenia Schetynę. On wie że wygrał. Wczoraj przecież mówił o senacie.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Starybelf 14 października 2019 16:17
14 października 2019 16:34

Histeryzujesz i tyle..  Miller wyjaśnił jaka jest różnica między senatem ,a sejmem.. Senat bedzie jedynie zwlekal czasowo ze swoimi poprawkami.. Wydłuży się procedura.. A poprawki przy większości senackiej beda odrzucane przez sejm. Opozycja jak chce wygrać bedzie musiała wygrać w  przyszłym roku wybory prezydenckie,żeby zablokować calkowicie dzialania PiSu.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @valser 14 października 2019 15:21
14 października 2019 16:36

Drogi Panie, a o czym ja piszę? Toć tylko o tym, że KOPO wybory wygrało, choć niby przegrało. Nic nie pomoże zaklinanie rzeczywistości. Wróćcie na ziemię, lub oglądajcie H2 History z serialem "Starożytni kosmici".

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @Starybelf 14 października 2019 16:17
14 października 2019 16:38

?? A na jakiej podstawie twierdzisz, że  PIS nie chciał wygranych Jachir ? A kto robił jej największą reklamę jak nie Kurski ? Rynce łopadajo.

 

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @Draniu 14 października 2019 16:34
14 października 2019 16:40

Ale czas w niektórych przypadkach może mieć krytyczne znaczenie. Oczywiście to tylko teoria, bo wcale nie jest powiedziane, że tych 52 senatorów aż tak silnie się skonsoliduje.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Draniu 14 października 2019 16:34
14 października 2019 16:42

To zobaczymy, czy histeryzuję. Zobaczymy pierwsze posiedzenie senatu. Bez Karczewskiego, za to z vicemarszałkiem Gawełkiem. Można to sobie wyobrazić? Można.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @dziad-kalwaryjski 14 października 2019 16:38
14 października 2019 16:44

Może i chciał.... Tyle, że teraz będzie miał pucz w sejmie i g...wno w senacie, a i II kadencja Andrzeja Dudy jest niepewna.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @mithrandir 14 października 2019 16:40
14 października 2019 16:45

Oni już są skonsolidowani.

zaloguj się by móc komentować


MarcinD @Ongaku 14 października 2019 12:48
14 października 2019 16:50

No właśnie błąd, to nie jest kółko do pogadania sobie, tylko Szkoła Nawigatorów. Czyli taka akademia.

Mów tylko wtedy, gdy twoje słowa są głębsze i mądrzejsze niż twoje milczenie – św. Charbel

Na tym kończę.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Starybelf 14 października 2019 16:12
14 października 2019 16:52

Wystaczy jeszcze jeden mandat na rzecz PiS-u , żeby było fifty-fifty.
A fifty-fifty  wystarczy, żeby  opozycja nie mogla  niczego w Senacie "przegłosować". 
I jest akurat jeden do wzięcia z PSL-u  (Toruń).

zaloguj się by móc komentować

marianna @przemsa 14 października 2019 13:54
14 października 2019 16:56

Na Konfederację poszli głosować ci których PiS mierzi. Gdyby nie było Konfederacji najpewniej wcale by nie głosowali. Korwina nie włączam do Konfederacji.  Odpadnie po pierwszym, urządzonym cyrku w sejmie. Bez tego się nie obejdzie.

Szkoda tylko większości senackiej - PiS o ile nie wyłuska ze dwóch senatorów, będzie miał mocno pod górkę.

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @Starybelf 14 października 2019 16:45
14 października 2019 16:56

Na bardzo wysokim poziomie abstrakcji może i tak. Ale im dalej w las, tym więcej ich różni.

Jak przyjdzie do konkretów to sami dadzą się rozwalić. Mam przynajmniej taką nadzieję.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Starybelf 14 października 2019 16:42
14 października 2019 16:57

Ale Ty nie rozumiesz co Miller powiedział ,rozumiesz ? A co będzie ten kandydat Sorosa propagować , no co, i czym pozyska sobie ludzi ?  Sadzisz ,ze do tego czasu PiS bedzie siedział z założonymi rękoma i nic nie robił , nie uderzy z większą siłą w opozycję? 

 

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @stanislaw-orda 14 października 2019 16:52
14 października 2019 16:59

Z posralu? Toć to bardziej anty-PiS niż całe KOPO i Serdel razem wzięty.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Draniu 14 października 2019 13:20
14 października 2019 17:00

No właśnie nie będzie miał. 48 mandaty, a poprzednio 61. To może być problem przy ustawach, zaczną się konstytucyjne przepychania i kombinacje w procesie legislacji.

Przyznam, nie kumam tego. W większość miast był prosty wybór PiS vs PO. Dlaczego wynik jest inny niż w Sejmie? Czy ludzie głosowali na drugiej karcie inaczej? Może też tzw. niezależni odegrali tutaj swoją rolę.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Draniu 14 października 2019 16:57
14 października 2019 17:04

Mam pytanie - a czym to PiS ma uderzyć w opozycję? Banasiem? A może jakimś innym "wujkiem dobra rada" w postaci Sasina?

Soros wymusi na KOPO i Serdlu wystawienie niezależnego kandydata, takiego co modli się i chodzi do kościoła. Nie wiem kto to będzie, ale od listopada zacznie się lans.

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 14 października 2019 17:00
14 października 2019 17:06

Od 1944 toku kazde wybory to ustawka, a wyniki przedstawia sie jako "zaskakujace". 

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @MarcinD 14 października 2019 17:00
14 października 2019 17:06

Kolega liczy z Panią Lidią Staroń czy bez? Bo jeśli z Panią Staroń, to jest po herbacie i kolacji.

zaloguj się by móc komentować

marianna @valser 14 października 2019 14:04
14 października 2019 17:07

Gdyby mógł to by wrócił. Bywa, że nie zawsze możemy robić to co nam odpowiada.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Starybelf 14 października 2019 17:04
14 października 2019 17:09

I jeszcze dodam - może być Giertych, może być Kowal, a może Biernacki, a może jeszcze ktoś inny. Lista jest otwarta, a lans od listopada na pewno się zacznie.

zaloguj się by móc komentować


mithrandir @Starybelf 14 października 2019 17:11
14 października 2019 17:19

Niby tak...

Wyjaśnię to oględnie: oni z różnych rąk dziobią. A nawet jak ręka będzie jedna, to ciężko będzie im ustalić a potem utrzymać porządek dziobania. A bez tego konsolidacji nie będzie.

zaloguj się by móc komentować

Marymont @orjan 14 października 2019 15:37
14 października 2019 17:23

Nie rozumumiem tego wiśta wio. Niby do czego to się odnosi? I odwraca PAn kota ogonem. PAn w ogóle czytal do czego się odnosiłem?

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @mithrandir 14 października 2019 17:19
14 października 2019 17:24

Powiem tak. Jak Pan daje ptaszkom dziobać z ręki lewej i ręki prawej to jest inne dziobanie?

"Ciotka Zuzanna zna ten problem" - jak mówił fryzjer do J-23.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Starybelf 14 października 2019 17:04
14 października 2019 17:28

Jeden Banaś to jest nic przy bandzie PO i tu jest długa lista..  Dwa ,chodzi o sprawy ,o których jeszcze nie wiemy,a PiS gromadził materiały przez cztery lata i jeszcze ich nie ujawnił ..Szukasz dziury w całym i histeryzujesz..  Nie ma i nie bedzie idealnej partii, nigdy nie bedzie idealnej dużej organizacji bez  szkodników.. Tak jak nie ma firmy bez start, zawsze są,to jest tylko kwestia wielkości..

zaloguj się by móc komentować

Marymont @atelin 14 października 2019 13:26
14 października 2019 17:28

Otóż to. Teraz będą wyścigi imion, i zobaczymy, komu (jeżeli w ogóle) uda się zamienić "Jarosław! Jarosław!", na np. "Mateusz, MAteusz" lub "Antoni, Antoni". Bo Brudziński nie, Ziobro też nie da rady, Sasin z Suskim to w ogóle. Może Szydło się odwinie. Błaszczak pewnie powalczy. 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
14 października 2019 17:29

... albowiem przez cztery lata nie będziemy musieli słuchać i oglądać Schetyny

Gabriel, proszę, przecież facet nie umarł ☺

Ale piszę to na stacji benzynowej w drodze do Szkocji, potem może być różnie z kontaktem, bo ja się chcę "zaszyć w lesie".

Lewactwo jest i kwitnie. Trzeba sprowadzić je do parteru. Niełatwe zadanie ale właśnie dzisiaj, po wynikach ostatecznych wyborów, zaczęliśmy kurs na jego eliminację. Żagle w górę i płyniemy.

Jeżeli to przeczytasz, pozdrów serdecznie ode mnie prof.Grzegorza Kucharczyka. Ja chciałem być na tej ostatniej konferencji, właśnie dlatego, że prof.Kucharczyk tam będzie.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Starybelf 14 października 2019 16:31
14 października 2019 17:34

>>Przewiduję wybory parlamentarne za 2 lata. <<

Ewaryst przewidywał że PiS na jesieni odda władzę. Załóżcie klub  proroków.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Draniu 14 października 2019 17:28
14 października 2019 17:35

To nie chodzi o Banasia, tylko o zasadę. PiS powinien przejść na pozycje typu: mamy swoich złodziei, ale z wami (ludźmi) się dzielimy. A co dostaliście od KOPO czy Posralu?

Ale PiS przyjął postawę Eliotta Nessa, czyli zero tolerancji dla każdego złodzieja i kombinatora. Tak więc Banaś jest duuuuuuużo większym obciążeniem dla PiS niż Gawełek dla KOPO. Tu leży problem. Ludzie z PiS, którzy w urzędach objęli władzę, boją się kogokolwiek zwalniać i przyjmować "swoich", bo boją się Bejdy i Wąsika, że ci wyciągną im w każdej chwili nepotyzm lub kumoterstwo. Tu leży problem.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @DYNAQ 14 października 2019 17:34
14 października 2019 17:37

O którą jesień chodzi? ;)

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @MarcinD 14 października 2019 16:50
14 października 2019 17:46

Kto przerowadza egzaminy do akademi ?

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Starybelf 14 października 2019 17:35
14 października 2019 17:48

A jak tych ludzi bys zwalniał i za co, za światopogląd , czy  Ty kiedyś kogoś zwolniles z pracy ,kogoś kto pracuje na tzw. etacie , wiesz jakie ma prawa pracownik ?

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Draniu 14 października 2019 17:48
14 października 2019 17:53

Wiem jakie prawa ma pracownik, ale odnośnie zwalniania, to sposoby są, np. przenoszenie na inne stanowisko - nie decyzyjne. A za światopogląd zwalniać jak najbardziej należy. Coś na ten temat może powiedzieć np. Toyah, a i ja bym też coś powiedział.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 14 października 2019 15:21
14 października 2019 18:08

W wsród wyborców mieszkających w Warszawie to nawet krowa by wygrała z Panem Jarosławem. Zobacz na stronie PKW, poszukaj wilanowa w Warszawie i tam jest coś takiego jak miasteczko wilanów. Łatwo znajdziesz bo obok Świątynia Opatrzności. Wyszukaj jakąś ulicę i potem znajdz komisję z tej ulicy. Zdziwisz się. W Wilanowei frekwencja dobiła do prawie 90 procent. Widziałeś taką gdzieś w cywilizowanym kraju? I to nie jest fałszerstwo jak sądzę. Tam mieszkają specyficzne zwieri śmierdzące frankami. Ci co codziennie zasilają "Mordor" - nie wiem czy wiesz co to jest - ale jak nie wiesz to łatwo znajdziesz - mordor warszawa.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @marianna 14 października 2019 16:56
14 października 2019 18:11

Owszem, na Konfederację głosowali także ci, których PiS mierzi. Jednak nie wyłącznie, a już na pewno nie jest tak, że gdyby nie było Konfederacji, te +-6% wyborców zostałaby w domu. 

Semat jest przereklamowany. Tzn jego rola. I nie jest tak, że tam PiS ma 49%, a 51% PO. Po drugiej stronie jest mniej jednolicie.

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @bendix 14 października 2019 18:08
14 października 2019 18:11

hahah - super opis - Miasteczko Wilanów - tzw nowy Wilanów - ja pochodze ze tego starego.

mieli 90% wow  - az wierzyc się nie chce a mówią, ze to PIS ma zdyscyplinowany elektorat...

- tam lemingi zyją po naszemu :)

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Starybelf 14 października 2019 17:53
14 października 2019 18:21

A wygrałeś lub przegrałes w sądzie pracy sprawę w ramach zwolnienia za światopogląd ? Podaj mi przyklad sądowy..  Co do stanowisk, widzę używasz magicznych słów , przenieść .. :) na jakie stanowisko i co zrobisz z ta osobą ,ktora jest na tym innym stanowisku,tym niby nizszym, a może stworzysz nowe ?  Wiesz co, pisać to se mona bardzo duzo papier wszytko zmieści..  :) 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Starybelf 14 października 2019 16:59
14 października 2019 18:27

Sie okaże. Już nie tacy "ortodoksi" zmieniali opcje polityczne.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @przemsa 14 października 2019 13:54
14 października 2019 18:29

Nie mogę się z tym zgodzić. Analiza  wyników wyborów w poszczególnych  okręgach wyborczych, którą wczoraj wieczorem zaprezentowano w TVP Info  pokazuje, że tam, gdzie wyborcy są konserwatywni/patriotyczni/katoliccy - czyli na południu i na wschodzie - PiS dostał bardzo wysokie wyniki ale też i Konfederacja uciułała powyżej 5% a zwykle ok. 6,5-7,0.  Za to w takich  okręgach niskie  były wyniki PO czyli KO. Wyniki SLD i PSL pozostawały stabilne. I to zjawisko: wysoko dla PiS-nisko dla KO lub na odwrót powtarzała się we wszystkich okręgach wyborczych. 

Wybory dla PIS wygrali - rolnicy na wsi, którzy jako grupa zawodowa oddali najwięcej głosów na PiS  oraz wyborcy w wieku powyżej lat 50 i 60. Zastanawiam się, czy to nie "dobra inwestycja w partię, która ma Komisarza Wojciechowskiego":))) 

W grupie wiekowej do lat 30 - głosy rozłożyły się dość równomiernie: Konfederacja dostała aż 20% a PiS -25%.  To są trendy niezależne od bieżących kampanii. Młodzi NIE oglądają telewizji ale czerpią wiedzę i poglądy z i internetu. I nie są zainteresowani politykami, którzy tkwią w Sejmie od 30 lat.   Idzie nowe.

Uważam , że wyniki wyborów są bardzo dobre dla wszystkich: PIS może samodzielnie rządzić i nie musi się szarpać z jakimiś Jachirami, "opcja niemiecka " dostała po łapkach a stare/nowe komuchy jak Zandberg nie może latać po mieście i krzyczeć, że "reprezentuje większość społeczeństwa przeciwko dyktaturze PiS' a dzięki Konfederacji PiS może zawsze powiedzieć, że "jest umiarkowanym centrum" a nie żadną "faszyzującą narodową prawicą", jak chce ich zaszufladkować KO i SLD.  

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Starybelf 14 października 2019 17:04
14 października 2019 18:31

Soros to ma trzy ćwierci. Za pół roku czy  rok nikt juz o nim nie będzie pamiętał.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Ongaku 14 października 2019 18:11
14 października 2019 18:31

Pewnie każdy miał się stawić do pracy w korpo w poniedziałek z fotką swojej karty wyborczej.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Starybelf 14 października 2019 17:04
14 października 2019 18:32

Soros to ma trzy ćwierci. Za pół roku czy  rok nikt juz o nim nie będzie pamiętał.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Draniu 14 października 2019 18:21
14 października 2019 18:33

Ja przegrałem sprawę w sądzie po zwolnieniu za światopogląd. Byłem pracownikiem. Przenieść można, bo np. w budżetówce utworzono coś kole 20 tys. nowych etatów od 2015 r. Więc problemu nie ma.

Problem polega na tym, aby na stanowiskach decyzyjnych nie zasiadali ludzie o innych poglądach niż partia rządząca. Bo jak mają inne poglądy, to na ogół sabotują robotę (wystarczy spojrzeć na 500+ realizowane w Warszawie). A przecież 500+ mógłby rozdzielać wojewoda i po krzyku. Prawda?

A co z budynkami w Warszawie, których przejęcie zakwestionowała tzw. Komisja Reprywatyzacyjna? Przeszły pod egidę miasta.... Prawda? A miasto ich nie chce. Prawda? Więc dlaczego nie przejmie ich skarb państwa? Ach, zapomniałem.... Skarbu państwa nie ma, bo przecież ministerstwo zlikwidowano....

I tak można z wieloma sprawami. I co Pan na to?

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @stanislaw-orda 14 października 2019 18:32
14 października 2019 18:33

Soros tak, ale następca już nie.

Ciekawe? kto go zastąpi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Starybelf 14 października 2019 17:53
14 października 2019 18:35

Natomiast "w papierach" jest zawsze inny powód uzasadniający zwolnienie.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @stanislaw-orda 14 października 2019 18:28
14 października 2019 18:36

To szansa jest. 2 głosy. Tylko kogo "odteflonują".

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
14 października 2019 18:36

"... kiedy dowiedziałem się, że ugrali jedynie 43 procent, bardzo się zdenerwowałem..."

Ja tak samo, liczyłem na 67%(albo co najmniej 55%), to by załatwiło sprawę.

Miejmy nadzieję, że rzeczywiście nastąpi jakieś przetasowanie, które "spowoduje" całkowite zwycięstwo mimo tej "porażki".

Dobrze, że chociaż mają o 4 posłów więcej niż w poprzedniej kadencji, to zawsze coś.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Starybelf 14 października 2019 17:37
14 października 2019 18:36

wybierz sobie  dowolną

zaloguj się by móc komentować

Paris @maciej-kazimierz 14 października 2019 12:20
14 października 2019 18:37

Dokladnie tak...

... GOTOWIEC  rozsylany jest do roznych "redakcji" - gora 2-osobowych, do tego w prywatnych mieszkaniach - po calym swiecie...

... jak najbardziej - musza to  TYLKO  przetlumaczyc  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 14 października 2019 18:08
14 października 2019 18:40

Tu taki przykłąd z jednej komisji z tego miasteczka wilanów:

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/protokol/sejm/551547

W tej było 90,91%

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/protokol/sejm/551547

a tu całośc Wilanów:

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/frekwencja/Koniec/sejm/gm/146516

i średnia dla Wilanowa:

85,24%

Widział ktoś taki cud?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 14 października 2019 18:29
14 października 2019 18:43

Zasadniczo się zgadzam, zwłaszcza z puentą, ale jednak będę się upierał, ze część osób (strzelam, że +-3%), które zagłosowały na Konfederację, była gotowa zagłosować na PiS. Wiem, że to nic nie znaczy, ale sam znam takich trzech. 

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Kuldahrus 14 października 2019 18:36
14 października 2019 18:45

Liczyłem na 50% i 3 komitety w sejmie, podobnie jak tut. faworyt Ziemkiewicz.

Co do senatu liczyłem na 55 mandatów (+ - 1 odnośnie Pani Staroń).

zaloguj się by móc komentować

bendix @Starybelf 14 października 2019 18:33
14 października 2019 18:48

Synka ma. Może nawet nie jednego.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Starybelf 14 października 2019 17:35
14 października 2019 18:50

PiS i zero tolerancji? A gdzie? W prokuraturach/sądach/...? Wolne żarty.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @bendix 14 października 2019 18:40
14 października 2019 18:51

hahah - niesamowite. Jaka obywatelska postępowa dzielnica ale tam jest też tzw. zatoka czerwonych świń więc partyjne zdysyplinowanie starszego pololenia + walka z Pisowskim reżimem na nowym młodszym rocznikowo nowym Wilanowie robi robote :)

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @qwerty 14 października 2019 18:50
14 października 2019 18:55

PiS do poprzednich wyborów szedł m.in. pod hasłem uzdowienia sądów i co z tego zostało? A teraz nie mając większości w senacie coś naprawi?

To są dopiero wolne żarty.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @qwerty 14 października 2019 18:50
14 października 2019 18:57

I jeszcze jedno. Ciekawe jak PiS będzie uchwalał zrównoważony budżet w senacie. Chcę to zobaczyć. Z Gawełkiem w roli głównej, jako prowadzącym obrady....

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @stanislaw-orda 14 października 2019 18:36
14 października 2019 19:00

Może być zima? Biorę tegoroczną, jak PiS będzie uchwalał budżet w senacie.

zaloguj się by móc komentować


orjan @Marymont 14 października 2019 17:23
14 października 2019 19:11

Jeśli nie rozumiesz (Pan) popularnych odzywek należących do kodów kulturowych, to ... ja cię nie mogę!

Rzecz w tym, że do prymitywu należy chóralne, a także solowe sarkanie, że PiS jest taki, owaki, bo ... jest PiSem. To samo dotyczy przekonań, że PiS kłamie, kradnie i zdradza, a jeśli chwilowo nie, to na pewno zaraz zacznie, a tylko czeka na rozkaz "prezesa", bo... jest PiSem.

Tak się składa, że mamy obfity materiał dowodowy zamiarów i czynów PiS z ostatnich aż 4 lat. Jeśli zatem osądów w typie powyższym nie da się potwierdzić licznymi faktami, to są one niegodne uczciwego człowieka. Licznymi, bo skoro takie osądy dotyczą sporej grupy ludzi, w tym nawet sympatyków PiS, to wypadałoby wymagać czegoś więcej, niż wskazywanie domniemanych a pojedynczych wybryków.

Takie wybryki, gdyby się znalazły i nie były zadowalająco załatwione przez władze PiS, można naturalnie nawet wyolbrzymiać i przedstawiać jako zło wyrządzone Polsce i Polakom. Jednak przynajmniej wtedy wypadałoby zapytać, czy na przeciwnej szali jest jakieś dobro, które PiS zdążył im wyrządzić. To kwestia własnej równowagi u osądzających.

Jest taka anegdota, jak przekonać się, że ta oto znaleziona biała kulka, to perła? Należy, mianowicie, wrzucić ją do octu. Jeśli rozpuści się, to znaczy, że była to perła.

NB. To jest sposób pozbywania się perły, a nie skaz, które może miała, a może nie miała.

 

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Starybelf 14 października 2019 18:55
14 października 2019 19:15

A jak mu Ty pomogłeś. Przypomnij te linki, którymi tutaj wspierałeś PiS-owe próby uzdrowienia sądów.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @orjan 14 października 2019 19:15
14 października 2019 19:16

Jakie linki? Niech Pan mi przypomni, bo nie pamiętam.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Starybelf 14 października 2019 18:33
14 października 2019 19:22

Jak wkleisz uzasadnienie wyroku to uwierzę, ze za światopogląd polityczny wyleciales z roboty..  Co do decyzji w sprawie kamienic , proszę o źródła , dotyczące tego problemu .. A na koniec ,sądzisz ,ze ten problem skutecznie zostalby rozwiazany przez KO PO albo przez Lewicę.. ? Reprywatyzacja  kamienic przez oszustow została zahamowania, prawda ? 

Jasne ,lista jest długa, ale cztery lat to jest bardzo mało.. Zwroty przy inwestycji w nową firmę zaczynają się po dwuch trzech latach, nie będę wspominał o zyska,bo to zależy od branży..

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @DYNAQ 14 października 2019 17:34
14 października 2019 19:22

:) Ewaryst czeka i myśli. Wierzę w niego. Nie pęknie. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @jolanta-gancarz 14 października 2019 14:15
14 października 2019 19:24

Grubo ponad 50% dla PiS  ?!?!?!

O Panie,  przeciez to  nie bylo mozliwe i NIGDY  juz  nie bedzie... Pani Gancarz,  skad taka nadzieja  ???  Moze raczej to bylo takie tylko Pani pobozne zyczenie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Draniu 14 października 2019 14:23
14 października 2019 19:28

A dla mnie nie...

... mam nadzieje, ze obiad im smakowal i czas mile i po bozemu spedzili  !!!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Starybelf 14 października 2019 19:00
14 października 2019 19:32

Starybelf to zapewne Stary belfer z s24.

Ty i jeszcze kilku  zdesantowało się na "SN", aby tutaj  dawać odpór "pisowskiemu oszołomstwu" .

Zbyt szybko się demaskujecie.

zaloguj się by móc komentować

Marymont @orjan 14 października 2019 19:11
14 października 2019 19:37

I już widać, że Panu brak kultury i taktu. I to jest, według mnie, podstawowy miernik do rozeznania sytuacji i interlokutora. Ja jedynie postuluję o odrobinę obiektywizmu. Mój głos pojawił się tu wyłacznie z jednostronnej oceny Konfederacji (mocno krytycznej), przy zupełnym wybieleniu PiS. Tak też można, ale wartości poznawczej to taka dyskusja nie ma żadnej. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Marcin-K 14 października 2019 12:07
14 października 2019 19:45

Obstawiam, że wszystkie filmiki z YT o różnych freakach z Rosji słóżą do tego samego. Taki PR że to są goście z flaszką w kieszeni i nożem w zębach i nic tego nie zmieni. Tyle że to u nich dalekie od prawdy nie jest. Jeśli nie można z czymś walczyć to trzeba to przekręcić na swoją stronę.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marymont 14 października 2019 19:37
14 października 2019 20:11

Fakt nie ma żadnej wartości poznawczej.. Skoro Korwin juz zapowiada dwa kola poselskie, bo przeciąć nie jedno i nie kluby poselskie , przeciez Konfederacja nie ma tylu posłów .. Liczba poslow bedzie podobna lub ciut większą od poslow niezrzeszonych w ostatniej kadencji..Osobiście uważam,że tu nie ma o czym dyskutować.. I nie ma co poznawać :) 

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Draniu 14 października 2019 19:22
14 października 2019 20:22

Szanowny Panie.

Po co mam wklejać uzasadnienie wyroku z roku 2001? Sprawa wygasła, a ja nie posiadam już tych dokumentów, bo ok. 10 lat temu wyniosłem je na makulaturę.

Co do warszawskich kamienic i ich zwrotu. Do wszystkiego należy się dobrze przygotować. Np. uważam, że postępowanie komisji śledczej w sprawie Amber Gold było dobrze przygotowane, a Pani Małgorzata Wassermann profesjonalnie podeszła do tematu. Podobnie poseł Rzymkowski i poseł Krajewski. Widać było podczas posiedzeń zarówno znajomość dokumentów, jak i znastwo tematu oraz profesjonalizm.

Natomiast Komisja ds. reprywatyzacji warszawskich kamienic to było coś takiego, że w większości spraw prowadzący Jaki przekrzykiwał się z wezwanymi na komisję, coś tam mówił i w końcu zarządzał głosowanie, czy decyzję o oddaniu kamienicy anulować, a budynek przekazać na własność miasta.

A ja mam do takiego sposobu postępowania kilka wątpliwości.

1) Czy ta komisja ustaliła, czy w rzeczonych kamienicach znajdowały się mieszkania, wykupione przez lokatorów od miasta, które stanowiły własność tychże lokatorów. Bo jeśli tak, to na jakiej podstawie podnoszony był czynsz tymże osobom. I co z tzw. "świętym prawem własności"?

2) Czy komisja dysponowała dokumentami, na podstawie których pani K. i panowie M. i N. nabywali te nieruchomości? Dysponowała np. odpisami ksiąg wieczystych z czasów przedwojennych. Bo mogło być tak, że dom, o który toczą spór rodzina P. i pani Monika Jaruzelska, de facto należy do banku, który na wiosnę 1939 wszedł na hipotekę tegoż budynku. Ponoć, bo ja dokumentów nie widziałem, ale w sąd ponoć dokumenty zobaczył.

3) Skoro miasto odmawiało przejęcia kamienic, to może należało te kamienice przekazać do zarządu Skarbowi Państwa, przynajmniej do czasu rozwiązania konfliktu na linii komisja reprywatyzacyjna - miasto Warszawa.

To są tylko trzy proste zagadnienia, ale one wymagają odpowiedzi i to ze strony gremiów zarządczych PiS.

Cztery lata to za mało? Owszem, jeśli chodzi o inwestycje, ale jeśli chodzi o sprawy administracyjne, to jest to szmat czasu (oczywiście nie dla polskich sądów).

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Starybelf 14 października 2019 19:16
14 października 2019 20:24

Rowerowe do przerzutki

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @stanislaw-orda 14 października 2019 19:32
14 października 2019 20:31

Odpowiem tak.

Pod ksywką Stary belfer występowałem na forum Rebelya oraz na forum ExCathedra. Na saloonie24 występowałem pod ksywką TLMaxwell od chyba 2007 roku i po dwóch latach działalności zlikwidowałem wszystkie wpisy, gdy admini saloonu24 zakopali moją notkę o mumii Lenina.

Nigdy nie dawałem odporu "pisowskiemu oszołomstwu", bo w większości spraw popieram PiS, natomiast nie lubię, jak PiS wykazuje się amatorszczyzną i niechlujstwem. A tak moim zdaniem podszedł do wyborów do senatu. I stąd moje pretencje do tego ugrupowania.

Nadmieniam, że w obecnych wyborach głosowałem do sejmu na Pana Patryka Górskiego, a do senatu na Pana Lecha Jaworskiego (choć miałem do PiS pretencje o przyjęcie na listę tego "spadochroniarza".).

Mam nadzieję, że sprawę wyjaśniłem.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Starybelf 14 października 2019 17:04
14 października 2019 20:36

Tusk był z rodziną w Watykanie u Papieża niedawno. Chyba nie poleciał tam z powodu nagle doznanej pustki egzystencjalnej? I na tego co się modli i chodzi do kościoła zagłosują komuniści i tęczowi? Chciałbym zobaczyć taki slalom. Jeden z czarną teczką kiedyś był, te czasy chyba minęły. Czy za dwa lata PiS odda władzę to nie wiem ale Ewaryst twierdził, że oddadzą już teraz. A Konfederacja jeszcze tabliczek w Sejmie nie przykręciła a już gadają o podziale. Wybory to jedno a tasowanie po wyborach to drugie. Na razie nie jest źle choć optymizm przedwyborczy był dużo większy.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Marymont 14 października 2019 19:37
14 października 2019 20:39

No, brawo, brawo, rozeznał Pan interlokutora! Bez kalkulatora?

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 14 października 2019 17:06
14 października 2019 20:41

Na Twitterze jest taki gość, który pisze, że wszystko ustala Moskowia. Łącznie z przekopem Mierzei czy sprawami wojskowymi. Gdyby tak było to na wója im ta cała wojna? Ludzie by o polityce zapomnieli i sielanka dla kręcenia lodów.

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 14 października 2019 20:41
14 października 2019 20:48

System jest dziurawy. Handel glosami za flaszke to byl pare lat temu ogolny standard w wyborach samorzadowych. Komisje liczace glosy w nocy sa po to, zeby lepiej posciemnac. Wszystko tutaj da sie ustawic inaczej. Tak zeby bylo zabezpieczone i jednoczesnie transparentne.

W Szwajcarii taka glupota jak "cisza wyborcza" nie funkcjonuje, bo materialy do glosowania dostajesz poczta do domu i wysylasz list kiedy chcesz. Najpozniej na jeden dzien przed wyborami. Ale komisja woli jechac do Moskwy na szkolenia niz do SZwajcarii, bo inaczej wyniki bylyby dla nich zaskakujace.

DO tego caly walek pt. ordynacja wyborcza. Szkoda ciagnac dalej ten temat. To jest systemowa patologia, ktorej utrzymanie lezy w interesie partii ktora tworzy trzeciaerpe.

zaloguj się by móc komentować

onyx @pink-panther 14 października 2019 18:29
14 października 2019 20:49

Do tego prawie najwyższa frekwencja w historii daje masę danych do przerobienia, jest nad czym pracować. A jak posłowie zaczną wywijać to ludzie zobaczą kogo wybrali. Antypis nie dźwignął PO i dalej nie dźwignie. Będzie ciekawie.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Starybelf 14 października 2019 20:31
14 października 2019 20:50

Jaka jest różnica między ''starybelf''  a ''nauczyciel akademicki''?

zaloguj się by móc komentować

olekfara @pink-panther 14 października 2019 18:29
14 października 2019 20:57

"Uważam , że wyniki wyborów są bardzo dobre dla wszystkich: ..."

Właśnie, bardzo dobre dla wszystkich. Nie ma przy tych wyborach mowy o oszustwach wyborczych, kłopotach z oprogramowaniem, obiekcji wobec PKW, nie ten wygrywa wybory, kto ..., ustawkach, teoriach spiskowych itp. Wszyscy są zadowoleni. Wszyscy wygrali. Mam nieodparte wrażenie, że koryta zostały zabetonowane i zakonserwowane.  Może mało jest zdroworozsądkowych ludzi, ale jak wytłumaczyć  wejście do sejmu postkomunistów, głosowanie na KO, PSL, czyli na co. Na to co powiedzieli w niedzielę, czy w środę. Głosowałem na zwycięzców, ale czuję się kolejny raz ograny. A mówiąc o o oszustwach wyborczych, to dotarło do mnie, że one wcale nie muszą być przy urnach, czy liczeniu głosów. Te oszustwo tkwi w człowieku, który idzie głosować i głosuje wbrew sobie, wbrew własnemu interesowi i o tym on doskonale wie.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @gabriel-maciejewski
14 października 2019 21:00

 Pokaż Kotku co masz w środku....

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @DYNAQ 14 października 2019 20:50
14 października 2019 21:01

Pokaż Kotku co masz w środku....

zaloguj się by móc komentować

Marymont @orjan 14 października 2019 20:39
14 października 2019 21:07

Bez kalkulatora. Wystarczyło poczytać. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 14 października 2019 20:48
14 października 2019 21:28

 Że to jest ogólnie patologia to nikt się nie kłóci, pamiętam twój tekst o szparze w drzwiach, linkowałem go na TT i ludziom szczęki opadały. Ale żyjemy w PL i PiS z wielkim oporem systemu zaordynował przezroczyste jednolite urny a nie kosze do śmieci jak to bywało poprzednio. Nocne wałki to też już nie jest tak łatwo jak się wydaje, to się zmienia na plus ale wiadomo, że do opcji szwajcarskiej to jeszcze K2 trzeba zimą przejść.

zaloguj się by móc komentować

onyx @olekfara 14 października 2019 20:57
14 października 2019 21:33

I tu jest właśnie pies pogrzebany i dlatego Kurski prezes zaordynował końską dawkę propagandy. Część społeczeństwa jest od dawna uwarunkowana i koniem ciągnął to nie uciągnie.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Starybelf 14 października 2019 18:55
14 października 2019 21:42

"PiS do poprzednich wyborów szedł m.in. pod hasłem uzdowienia sądów i co z tego zostało?"

To jest praktycznie nie do przeprowadzenia - sądy mają za silne umocowanie w Brukseli i strukturach Mumii.

Oczywiście, można próbować pójść va banque i dokonać fundamentalnej zmiany polegającej na wybieraniu sędziów na 6-letnie kadencje w wyborach powszechnych. Jest to uzasadnienie na podstawie 2 i 4 artykułu naszej(?) Konstytucji. Polecam się zapoznać. Jedyna etap interpretacyjny to jest to czy system sądów jest władzą. Wszyscy zakrzykną, ależ Tak (brednie o trójpodziale - ale główny nurt i Mumia to głoszą). No więc jeżeli tak, to 2 i 4 artykuł stosują się także do władzy sądowniczej: musi być mandat demokratury. A to oznacza zawsze dwa elementy: wybieranie oraz kadencyjność.

Ale nawet gdybyś z takimi papierami wystąpił wprowadzając wybory sędziów w powiatach, to wszystkie możliwe poziomy struktur Mumii brukselskiej na czele z TSUE by uznały to za nielegalne, zamach na wolność, łamanie praworządności, łamanie wartości etc. Bo to by oznaczało, że faktycznie tracą wpływ na nasze sprawy.

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @gabriel-maciejewski
14 października 2019 21:50

Na poprawę humoru i rozluźnienie, próbka polityki naszych południowych sąsiadów:

https://www.youtube.com/watch?v=CexSgh-3cUs

https://www.youtube.com/watch?v=sOH5kAjzZJM

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @Stalagmit 14 października 2019 21:50
14 października 2019 21:56

Oni się tam umieją bawić:
 

 

zaloguj się by móc komentowaćparasolnikov @onyx 14 października 2019 22:02
14 października 2019 22:20

To akurat nie w czechach..

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 14 października 2019 21:28
14 października 2019 22:23

Opor materii jest taki, ze tego nikt powaznie nie potraktuje. Demokracja ma sens tylko w tym przypadku - kiedy jest bezposrednia. To znaczy, ze ludzie masowo decyduja o rozwiazaniach, ktore beda obowiazywac, a nie poprzez przedstawicieli i posrednikow.

DLa mnie jest jasne, ze ordynacja wyborcza, przepisy o progach i finansowaniu, sposobie wybierania poslow to jest patologia, na dodatek skutecznie zabetonowana. Dobor kadr z klucza towarzyskiego i rodzinnego.

Druga sprawa - to sposob organizacji wyborow, komisji, liczenia glosow jest sprzed 70 lat, zainstalowany przez bolszewikow.

Trzecia sprawa - to jest kompletne nie liczenie sie z ludzmi. Nawet jak wejdzie jakies przedstawicielstwo do sejmu, to i tak ma malo do powiedzenia i o podatkach, obecnosci wojsk na terytorium, czy wszelkich innych waznych sprawach decyduje sie po cichu bez kamer i publiki, a reszta jest co najwyzej z poslizgiem informowana.

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @valser 14 października 2019 22:23
14 października 2019 22:27

Komedia jak w to (demokracje) ludzie wierzą, jakie pokładają w politykach nadzieje, jak walczą ze sobą w internecie na forach FB TT etc - spalają sie w morzu emocji prowadzą prytwane kampanie i bitwy, przezucajhą się wdrukowanymi przez oficerów od propagandy hasłami - nic najczęściej nie rozumiejąc i na nic nie mając wpływu :)

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @marianna 14 października 2019 11:48
14 października 2019 23:01

nie wiem... może śpiewaniem antymiędzynarodówki ? ;-) albo kolęd bojowych ?

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gorylisko 14 października 2019 23:01
14 października 2019 23:17

nacjonaliści wszystkich krajów łączcie się :P

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 14 października 2019 22:23
14 października 2019 23:25

tak na szybko, zajrzałem do WiKi i podrzucam kilka liczb.

Etiopia:  ludność - 85 mln , parlament  -  dwie izby o liczbie deputowanych 112 i  547;  razem 659.

W przeliczeniu na ekwiwalent standardu polskiego, ich parlament powinien liczyć 1015 członków.

Peru: ludność - 29,5 mln, parlament jedna izba o liczbie deputowanych w ilosci 130. Wg standardu polskiego powinien ichni parlament liczyć 430 członków.

Korea Płd.: ludność - 48,5 mln, parlament  liczy 300 deputowanych, z tego 246 wybieranych wg metody okregów jednomandatowych, a 54 wg proporcjonalnych (w z całego kraju).  Wg "standardu polskiego" powinien liczyć 705 członków.

Argentyna:  ludność - 40,5 mln, parlament liczy 329 deputowanych. W przeliczeniu wg standardu polskiego powinien ich liczyć 590.

Iran: ludność 81,4 mln, parlament (jednoizbowy) liczy 290 deputowanych. W przeliczeniu jak wyzej powinien ich liczyć 1184.

I tak można pociągnąc dłużej.

No comment.

 

Pomijamokoliczność , iz  w moim przekonaniu Senat jest w polskim systemie władzy calkowicie zbędną instytucją

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 14 października 2019 23:25
14 października 2019 23:29

Trybunał Konstytucyjny również jest zbędą instytucją podobnie jak wszyscy rzecznicy spraw wszelakich.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 14 października 2019 23:29
14 października 2019 23:36

A oto wynurzenia  aktora Olgierda Łukasiewicza na temat ostatnich wyborów (podaję za onet.pl):

 "Uważam, że w dużym stopniu zawiodły samorządy. Marszałkowie, którzy rozdają pieniądze Unii Europejskiej, uznali, że jej niebieski znaczek wystarczy, by wszyscy wiedzieli, że to właśnie jedna z korzyści bycia w UE. A trzeba przeprowadzić akcję uświadamiającą, zorganizować "dzień europejski", piknik, przemówienia. Zbudować świadomość, że to, co otrzymujemy to dary od podatników z innych krajów. Teraz otrzymali oni wyraźny komunikat: połowa Polaków nie dostrzega związku z Unią Europejską. Pan Kaczyński chce budować, co ogłosił w programie PiS, związek państw, nazywany Europą Ojczyzn.

Edukacja i uświadamianie korzyści, jakie płyną z należenia do struktur europejskich powinno być jednym z głównych zadań na najbliższe lata. - Tym właśnie się zajmuję. Pojechałem do wsi Bończa pod Warką razem z panem Janem Truszczyńskim, głównym negocjatorem wejścia Polski do Unii. Napisał dla mnie broszurę pod tytułem "Do czego zobowiązała się Polska, wstępując do Unii Europejskiej". Nikt nie przeprowadził na ten temat edukacji. Zobowiązaliśmy się przede wszystkim do lojalności i do budowania integracji. To jest napisane w preambule do traktatu europejskiego, który podpisaliśmy - podkreślił.

Mam 73 lata, w zeszłym roku założyłem fundację My, Obywatele Unii Europejskiej. Czy dotrwam do tego momentu, gdy będzie można zbierać owoce jej pracy? Jeśli nie znajdę naśladowców tego, co robię, a odbyłem 77 spotkań w całym kraju, nic z tego nie będzie. Obudzić muszą się samorządy. Apeluję by - tak jak powstały orliki, a przed wojną domy ludowe z inicjatywy dawnego PSL i Aleksandra Świętochowskiego - organizować domu europejskie, zajmujące się edukacją .”

Aktorzy to są obcy z kosmosu.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 14 października 2019 23:29
14 października 2019 23:46

Dokladnie tak...

... ci deci rzecznicy spraw wszelakich powinni zginac i przepasc jak mary nieczyste  !!!

Jesli sie ktos wypowiada to bezposrednio, a nie przez te wszystkie dete mamely, szumnie zwane rzecznikami... jak chocby ostatnia "rzeczniczka"  PiS'u  "klubowiczka"  Czerwinska, co to ZAWSZE sterczala kolo samego JK na miesiecznicach smolenskich... ciekawa jestem czy toto wysterczalo sobie stolek w sejmie...

... bo taka "zasluzona" dla PiS'u, Polski... i Sakiewicza byla  !!!

zaloguj się by móc komentować


Ongaku @gabriel-maciejewski
14 października 2019 23:53

" Zbudować świadomość, że to, co otrzymujemy to dary od podatników z innych krajów. "

a z drugiej strony jestesmy kolonizatorami, nadzorcami niewolnikow, ciemiężcami Żydów, i traktujemy kobiety gorzej niz muzułmanie.

Dlaczego tych ludzi nie moza zamknąc do Tworek?

 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Ongaku 14 października 2019 23:53
15 października 2019 00:05

To jest po prostu nowa linia politycznego ataku. KOD się zużył, tęczowi też średnio chwycili. Teraz będzie ekologicznie i europejsko. Będą tak długo kombinować z nowymi narracjami aż któraś chwyci bardziej i zjednoczy elektorat. Pod zjednoczony ideowo elektorat wystruga się zjednoczoną formację i do ataku. Tusk na konia wsiędzie i z Brukseli przybędzie. Ale najpierw trzeba poskładać i policzyć głosy bo na razie jest sieczka.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Ongaku 14 października 2019 23:53
15 października 2019 00:06

zupełnie tak, jakbyśmy co miesiąc nie przesyłali do UE składki członkowskiej pochodzącej z zebranego podatku VAT.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @onyx 15 października 2019 00:05
15 października 2019 00:08

Może wystrugają z banana innego "Tuska", oryginał  to chyba już się zużył, nie chce mu się i woli być tam, gdzie nic nie musi robić, za nic nie odpowiadać a  kasa płynie. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @ewa-rembikowska 15 października 2019 00:08
15 października 2019 00:13

On nie dysponuje swoją własną osobą w 100%, nie jest wolnym człowiekiem. Już Gudzowaty mówił po co się płaci taką górę forsy. Tusk był ostatnio z rodziną w Watykanie u Papieża Franciszka. To nie jest człowiek, który robi takie gesty z potrzeby serca. Nikt inny nie ma szans w starciu z A. Dudą. Tak uważam i na razie nie widzę innych pomysłów.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/donald-tusk-z-rodzina-na-audiencji-u-papieza-franciszka/9d786w4#slajd-9

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @onyx 15 października 2019 00:13
15 października 2019 00:18

Jak na wybory przezydenckie,  to nieco za wcześnie ta wizyta. Za chwilę nikt nie będzie o niej pamiętać. O co innego musi tam iść.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewa-rembikowska 15 października 2019 00:18
15 października 2019 00:25

PAD reelekcja 90 %. Wyniki tych wyborów i poprzednich do PE moim zdaniem to zapewniają.

Nie dość, ze płacimy skladke to jestśmy prownicją po transformacji czyli montownią bez własnego przemysłu na duża skale i eksporetrem zasobów ludzkich z ciągle wygaszanym przemysłem wydobywczym (wiecznie nieopłacalnym w państwowych rękach) i rolnictwem.

Troche tam dostaliśmy na rozwój to tez prawda - i to nawet Tuski wynegocjowały - ale niestety to wszystko wraca do nich z 1 EUR - 90 eurocentów srednio.

Opanowi handel detaliczny, sektor bankowy etc.

Nawet 500+ jest z korzyścią dla zag kapitału...

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @stanislaw-orda 14 października 2019 23:36
15 października 2019 00:48

spoko...nie pamięta pan ;-) Albert...wychodzimy... ! ;-) no i wyszli... ;-)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 14 października 2019 23:36
15 października 2019 04:04

Obcych wyobrażamy sobie najczęściej jako formy życia wybitnie inteligentne, więc raczej nie. 

 

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @przemsa 15 października 2019 04:04
15 października 2019 06:16

Ale nauka dopuszcza także możliwość istnienia prymitywnych form żytna w kosmosie.

Mnie takie Łukasiewicze nie przeszkadzają. Przeraża mnie natomiast to, że są ludzie, którzy naprawdę w te brednie wierzą.

zaloguj się by móc komentować


marianna @stanislaw-orda 14 października 2019 23:25
15 października 2019 08:07

Najpierw należy wymienić całe prawodawstwo z konstytutą włącznie. Na to potrzeba w sejmie i senacie ok. 400 mądrych i uczciwych ludzi. Nie ma na to szans.Aby tak się stało potrzeba kilkunastu milionów mądrych wyborców. Skąd ich nabrać?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Ongaku 14 października 2019 23:53
15 października 2019 08:20

Bo w Tworkach leczy się psychozy, nie zaburzenia osobowości. A już głupoty nie leczy się nigdzie. 

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @mithrandir 15 października 2019 06:16
15 października 2019 08:22

I tym więcej ich jest, im wyżej są wykształceni i zamożniejsi. Może po prostu dobrobyt odbiera rozum?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marianna 15 października 2019 08:07
15 października 2019 08:39

potrzebna jest jeszcze krucjata edukacyjna i to od podstaw, ci ludzie gdzieś wyksztalcenie pobierają i ich działanie oddaje to czego się nauczyli [tak się zachowują jak żyją na codzień]; prawda jest brutalna: będzie gorzej dlatego, że przestrzeń publiczną opanowali czy też skutecznie opanowywują pospolici kretyni oraz zadaniowani figuranci; plan minimum: na każdym kroku żądanie respektowania prawdy i obowiązującego prawa, i to od każdego oraz wobec każdego; inaczej mówiąc musimy jako obywatele RP działać i żyć jak Państwo, którego otoczenie nie jest przyjazne

zaloguj się by móc komentować

marianna @qwerty 15 października 2019 08:39
15 października 2019 08:48

To praca na kilka pokoleń . Tego nie da się już odwrócić.

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
15 października 2019 08:49

Nic nam nie pozostaje jak liczyć na łut szczęscia. Toż głupi ma tylko szczęście!

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marianna 15 października 2019 08:48
15 października 2019 08:54

musimy sobie stawiać cele realne i osiągalne wręcz na codzień, i to wymaga trudu/pracy/... a o przyszłe pokolenia? czas pokaże

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 15 października 2019 04:04
15 października 2019 10:49

ja miałem raczej na myśli takich, jak ósmy pasazer statku kosmicznego "Nostromo".

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @mithrandir 15 października 2019 06:16
15 października 2019 10:51

to nie nauka, to nasze myslenie życzeniowe

zaloguj się by móc komentować

mithrandir @stanislaw-orda 15 października 2019 10:49
15 października 2019 11:40

To by znaczyło, że przypisuje im Pan ogromną siłę. Łącznie z wybiciem prawie całej załogi i zagładą całej misji.

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Grzeralts 15 października 2019 08:20
15 października 2019 11:48

Mysle ze zamykanie do psychoatryka ma długie tradycje i nie zawsze chodzi o leczenie chorody :)

Oczywiście z tym zamykaniem do Tworek to przenośnia... A Ci ludzie wcale nie są głupi - oni relizują plan i to nie za darmo...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @mithrandir 15 października 2019 11:40
15 października 2019 12:29

To była taka parabola. A potencjalnie są oni w stanie przegryźć komuś tętnice szyjną, argumentując, ze to  dla jego dobra.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @onyx 15 października 2019 00:13
15 października 2019 12:30

Odbierz Poczte na SN.

zaloguj się by móc komentować

Old-x @Ongaku 14 października 2019 11:08
20 października 2019 08:57

Jesteś nie analfabetą tylko durnym wykształciuchem.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować