-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Nowe książki na stronie

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/mayflower-opowiesc-o-poczatkach-ameryki/ 

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/rekonkwista-krucjaty-w-sredniowiecznej-hiszpanii-cen/

 

Przypominam też, że tom I Baśni socjalistycznej dostępny będzie w obniżonej cenie tylko do 31 październikatagi: rekonkwista  początki ameryki 

gabriel-maciejewski
4 października 2018 12:15
31     1880    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
karonista @gabriel-maciejewski
4 października 2018 13:06

Panie Gabrielu czy widział Pan już to wydanie?

http://www.historiaantykultury.pl/

od wczoraj dostępne. Od niedawna zachwycam się SN i Pana książkami więc nie wiem czy już było wyrażane i jakie zdanie na temat autora jw. Nie mniej w ramach wspólnoty celów, a takie w mojej ocenie są co do istoty, zachęcam i polecam uwadze ww publikację. Jest to w zasadzie zebranie i usystematyzowanie YT-bowej publicystyki autora, z wielu względów potrzebne w końcu w formie książkowej. Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

raven59 @gabriel-maciejewski
4 października 2018 13:25

Trzeba mieć niezłe ego przyrównując się do Konecznego!

zaloguj się by móc komentować

raven59 @karonista 4 października 2018 13:06
4 października 2018 13:27

Trzeba mieć niezłe ego przyrównując się do Konecznego!

 

Ps. Już myślałem, że ja nie mam problemów z wyborem klawisza "odpowiedz"

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gabriel-maciejewski
4 października 2018 14:29

Świetne pozycje! A link do wydawcy z ceną wyższą niż w KJ :)

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @karonista 4 października 2018 13:06
4 października 2018 14:57

Proszę przejrzeć, przeszukać SN w temacie Pana Karonia. Było tego trochę. I dobrze przeczytać dlaczego do wspólnoty tu raczej daleko... Nikt oczywiście nikomu niczego nie nakazuje ani nie zakazuje. To tylko moja dobra rada, zanim spotka się Pan ze zniecierpliwieniem gospodarza i pozostałych czytelników.

Jako że deklaruje Pan że jest tu od niedawna jeszcze jedna sugestia. Gospodarz bardzo źle znosi (czyt. nie toleruje) "dobrych rad" dotyczących prowadzonej przez siebie działalności wydawniczej. Zwłaszcza w doborze partnerów/produktów... Jeśli czegoś nie ma w rozkazie to znaczy że taka jest wola dowódcy :)

 

zaloguj się by móc komentować

karonista @OdysSynLaertesa 4 października 2018 14:57
4 października 2018 15:44

Dziękuję za miłosierne wskazówki, postaram się odrobić pracę domową. 

Zawsze przy takiej sytuacji,gdy rysują sie spolaryzowane stanowiska ale jednak ludzi o wspólnym korzeniu, i identyfikacji, nazwijmy to z rzymskokatolicką prawicą, wyobrażam sobie co by się stało gdyby tych wszystkich "wodzów", jak np. różni Gadowscy, Michalkiewicze, Przybyły, Karłowicze, Guz, Maciejewski, Karoń, Kucharczyk i na pewno jeszcze wielu, wielu innych, wsadzić/zamknąć w jednym pomieszczeniu, z "zachętą" - jak się nie dogadacie i nie wypracujecie wspólnie, zgodnej koncepcji, doktryny, sposobu jak wyjść z tego "gówna" w jakim żyjemy, to nie wyjdziecie, aż zdechniecie. I oczywiście bez urazy, że w jednym rzędzie ustawiłem osoby o nieporównywalnym dorobku, ale jak mniemam o tych samych intencjach: mam pomysł jak zrobić żeby było lepiej nie tylko mnie. Coś jak ława przysięgłych, która ma uzgodnić wyrok jednogłośnie albo wcale. Co musiało by się stać żeby wreszcie zapomnieli o swoich napoleonach po siwizną lub łysiną, żeby wspólnie ustalić co zrobić, żeby pasowało jak największej liczbie ludzi z poza tego pokoju. NIe tolerować "dobrych rad", choć absolutnie nie jest nią moje pytanie, potrafi każdy na swoim poletku. No i co z tego? Przecież jutro też się spotkamy w tym samym spożywczym po kajzerki i z powodu kogoś wodzostwa a mojego braku retrospekcji w SN mamy się patrzeć bokiem na siebie? To po co te wszystkie "przstrzenie" i ambicje? żeby doświadczać "zniecierpliwienia", albo grośby usunuęcia z SN, szybciej niż się tu pojawiłem? 

zaloguj się by móc komentować

betacool @karonista 4 października 2018 15:44
4 października 2018 16:02

Napisz  notkę o szczytnej idei prawicowego ekumenizmu - najlepiej bez skrywanej niedoświadczeniem kryptoreklamy i zobaczymy co się wydarzy. Oby to nie była ostatnia scena z "Pachnidła" Suskinda... 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @karonista 4 października 2018 15:44
4 października 2018 16:19

To nie jest zachęta tylko jakaś groźba. Karalne straszenie pozbawieniem wolności osobistej. 

Serio ? Budować dobrą przyszłość na takim fundamencie ? 

.

 

zaloguj się by móc komentować

karonista @betacool 4 października 2018 16:02
4 października 2018 16:44

Szanowny/a betacool, muszę rozczarować. Nie uważam wspomnianej idei za szczytną, nie znam sceny z przytoczonego dzieła, co może uwiarygodni moje niedoświadczenie. Nie wiem czy sugerowana jest mi reklama przywołanego autora i jego książki? Nie jest to moją intencją, sprzedaje się świetnie. Bardziej mi zależy aby jej treść trafiała do ludzi światłych i zaangażowanych, a nie tylko głodnych i bezsilnych. Niestety w wielu ośrodkach, wyznających wspólne korzenie prawicowo katolickie widać syndromy oblężonej twierdzy i co najgorsze te oblężone twierdze stosują te same środki rażenia tak na oblegających jaki do wołających z sąsiedniej twierdzy. A oblegający z ubawem po pachy napuszczają jeszcze jedną twierdzę na drugą. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @karonista 4 października 2018 15:44
4 października 2018 16:48

No cóż.

Ja naprawdę z dobrej woli dałem Panu pewne wskazówki, żeby uniknąć niepotrzebnych przepychanek i tłumaczenia kolejnej osobie o co chodzi. Aby uniknąć m.in. braku szacunku dla woli założyciela tego miejsca i wydawcy produktów które mówią same za siebie (bez wkładu Karonia czy kogokolwiek innego). Dlatego najpierw proponowałem lekturę, ale Pan puścił to mimo uszu i oczu, i postanowił się obrazić... Pan Karoń ma swoją przestrzeń, coryllus swoją. Dlaczego jest tak a nie inaczej zachęcam jeszcze raz do lektury... Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

karonista @Maryla-Sztajer 4 października 2018 16:19
4 października 2018 16:56

Szanowna,

"wyobrażam sobie co by się stało gdyby..." to taka figura retoryczna wyrażająca bezsilność, że musi się zdarzyć coś nieoczekiwanego i nadzieję, że może są jednak okoliczności, w których wszyscy "wodzowie" obniżą świadomie swoje "libido dominandi" i pochylą sie nad nędzą ludu a nie tylko nędzą swych twierdz (proszę bez prymitywnych skojarzeń). Fundamenty już są, strasznie zarosłe różnymi "libido", zarosłe różnymi subwersjami i zwrotami lingwistycznymi. Rosną w tych chwastach kolejne pokolenia, które chcą przywołać różni wodzowie, nie rozumiejąć że mówią innym językiem. Co nas połączy?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @karonista 4 października 2018 16:44
4 października 2018 16:59

Nikt tu nikogo nie napuszcza, ani nie straszy. Proszę nie dramatyzować, tylko odnaleźć i poczytać wpisy o co chodzi z Karoniem, a następnie jako "karonista" podjąć męską decyzję. Tylko na Boga proszę nikomu nie wmawiać że ktoś tu Pana napadł i pobił, bo nie chce się Panu przyjąć pewnych informacji do wiadomości, wśród których najważniejszy jest fakt że coryllus nie lubi jak mu się doradza w jego własnym interesie... Czy ma prawo? Proszę sobie samemu odpowiedzieć... Życzę owocnej lektury i pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @karonista 4 października 2018 16:56
4 października 2018 17:00

Jak to co? Pańskie libido rzecz jasna... Daj Pań spokój

zaloguj się by móc komentować

betacool @karonista 4 października 2018 16:44
4 października 2018 17:01

W Pachnidle producent perfumy doskonałej kończy rozszarpany przez tłum podekscytowany cudownym zapachem, co mu się z zupełnie innych powodów absolutnie należało.

Doceniając jednak szczytne idee, proponuję wrzucenie informacji o nowej książce Coryllusa o socjalizmie, na wszystkich prawicowych blogach jakie Pan zna. Odwagi i nie zniechęcania się po przypadkowych niepowodzeniech, zupełnie szczerze życzę.

 

 

zaloguj się by móc komentować

karonista @OdysSynLaertesa 4 października 2018 16:48
4 października 2018 18:01

No cóż, sugestię przyjąłem, czytanie archiwów zacząłem, niczyjej przestrzeni nie chcę naruszać ani obrażać się i kogoś też nie mam zamiaru. Dlaczego inne zdanie, nawet wynikające z braku wiedzy o przeszłości a może tym bardziej od razu jest stygmatyzowane jako antagonistyczne?  Powstrzymuję się od dalszych komentarzy, bo pytałem Gospodarza a widzę że gwardianie gotowi powstrzymać każdego "kto nie chodzi z Nami", jak rozumiem w telepatycznej łączności z pytanym. Dobrze poczytam co było powiedziane dotąd w temacie, choć już wiem/domyślam się że nijak to się ma do intencji mojego pytania.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @karonista 4 października 2018 16:44
4 października 2018 18:06

Czemu ma się znizac do "nędzy ludu" ,a coz to za retoryka , jakaś kolejna urawniłowka. Tu Pan populizmu nie spotka .Osobiście wolę jak nedza intelektualna doprowadzi do upadku  twierdze ,o ktorych Pan wspomniał ,bo one samoistnie padną,bo nie posiadają swojej doktryny.  SN jest dla wszystkich, to nie jest twierdza ,  tu panuje zauważalna hierarchia, o ktorej wspomniał OdysSynLaertesa. Jesli o mnie chodzi ,super ,ze Pan do nas zawitał. I faktycznie ,czasem warto obserwować, trochę poczytać o co w tym wszytkim chodzi i później z czymś wyskoczyć, oczywiście kazdy ma prawo błądzić. 

zaloguj się by móc komentować

karonista @betacool 4 października 2018 17:01
4 października 2018 18:15

Dziękuję za wyjaśnienie. Przecenia mnie Pan, nie jestem bywalcem prawicowych blogów. A moje pytanie do Gospodarza odważyłem się nieśmiało zadać, pod wpływem wyróżniających Gabriela Maciejewskiego, zajawek na YT o innych autorach, którzy wybrali inne wydawnictwo do ekspozycji swojej twórczości. Gdyby takich nie było, uznałbym to co zrobiłem za ordynarnie bezczelne. Poza tym istotą mojego pytania jest założenie że nie widzę antagonizmu pomiędzy wspólnotą treści jaką buduje Coryllus a treściami jakie próbuje przekazać Karoń w swojej książce. Dobrze doczytam co już w przeszłości było o aktywności Karonia na SN.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @karonista 4 października 2018 16:56
4 października 2018 18:25

Wie Pan, dla mnie twierdza i fundament to sprawy serio. Oczywiście rozumiem, że w tym komentarzu celowo użyte  :)

Była tu kiedyś wręcz awantura o Karonia. Nie klikałam na tamte teksty, ale Gospodarz  na pewno tak.

Żeby była zgoda w poruszonej  przez  Pana sprawie, to musi być chęć  szczera wszystkich osób. 

Przepraszam ale przemieszczam się. Zajrzę za jakiś czas jak będę mieć zasięg. Może warto przejrzeć  ofertę  księgarni?  Coś Pan znajdzie, kupi. Taki wkład w czynienie pojednania. Poznać ofertę drugiej strony. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Draniu 4 października 2018 18:06
4 października 2018 18:27

No właśnie. Hierarchia jest kluczem. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Draniu 4 października 2018 18:06
4 października 2018 18:27

No właśnie. Hierarchia jest kluczem. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @karonista 4 października 2018 18:15
4 października 2018 18:37

Dzięki za info o książce.

Wczoraj był pierwszy dzień zamówień w necie, a dziś już brak. Rozumiem więc, że  "treści jakie próbuje przekazać Karoń w swojej książce" zna Pan telepatycznie. Sprawne gawędziarstwo nie równa się dobra książka, więc opinie na kredyt- bo autor jest sympatyczny- nie mają sensu. To działa w obie strony oczywiście.

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
4 października 2018 19:35

Do Coryllusa: pierwszy link kieruje do innej księgarni (tak informacyjnie).

zaloguj się by móc komentować

onyx @OdysSynLaertesa 4 października 2018 14:57
4 października 2018 20:08

A to Peszek westchnął Balcerowicz Leszek ;) Gość od niedawna się zachwyca i co za pech nie zachwycał się kiedy o Karoniu było sporo wpisów. Teraz się zapozna ale najpierw zapoda reklamę do mistrza biznesu światowego żyjącego na garnuszku u rodziny. Ładna okładka, na bogato... ale na zdjęcie książki to to nie wygląda. Chyba że to ebook.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
4 października 2018 20:54

"Przypominam też, że cena pierwszego tomu będzie niższa tylko do momentu, w którym ukaże się tom drugi. Co zapewne stanie się w ciągu najbliższego miesiąca." - poprzednie info

 

Skoro tom I będzie w promocji do 31.10 to znaczy, że tom II wyjdzie jednak dopiero w listopadzie, czy po prostu promocja tomu I została przedłużona?

zaloguj się by móc komentować

karonista @raven59 4 października 2018 13:25
5 października 2018 00:46

Nie widzę w haśle na stronie promującej książkę porównania z Konecznym w sensie jakości treści - Koneczny vs Karoń. Raczej chodzi o wskazanie jaki czas minął od ostatniej rzetelnej twórczości, obejmującej całość historii kultury ludzkiej i zasygnalizowanie że autor współczesny ma podobny cel ale jednocześnie nie oznacza to konkurowania z Konecznym. Myślę że nawet bardziej jest to tylko sygnał do odbiorcy, który Konecznego zna i uważa za wartościowego, że ta praca chce iść w tym samym nurcie ale z uzupełnieniem i wiedzą + 100 lat później.

zaloguj się by móc komentować

karonista @Draniu 4 października 2018 18:06
5 października 2018 01:03

Szanowny,

"pochlać się nad nedzą ludu" to nie to samo co "zniżać się do nędzy ludu" i właśnie tak interpretując/przinaczając moje słowa dokonał Pan urówniłowki, jakże znamienne, że to słowo było Panu najbliższe. Ale skor przyznał Pan prawo do błędu każdemu to mam nadzieję, że i sobie. "Wolę jak nędza intelektualna doprowadzi do upadku" - to jest właśnie skrócona wersja "doktryny" dalekiej od nauki KK. Bo jak już załoga tej upadłej twierdzy zgłodnieje to jak ją Pan przekona żeby nie kradła i nie zabijała? Swoją racją i swoją doktryną ich Pan przekona, że mają odejść na śmietnik historii?, czy do kopalni uranu, do gazu czy do gułągu? Nie widzę abym swoim pytaniem naruszył jakąś hierarchię.

zaloguj się by móc komentować

karonista @onyx 4 października 2018 20:08
5 października 2018 01:12

Szanowny,

książka w ręku wygląda tak samo jak na zdjęciu na stronie, okłądka może budzić kilka skojarzeń, kwestia elastycznego umysłu. Do reszty złośliwych uwag się nie odniosę bo nie jest moim celem poniżanie Cie.

zaloguj się by móc komentować

karonista @dziad-kalwaryjski 4 października 2018 18:37
5 października 2018 01:37

Szanowny,

w pierwszy dzień zamówień można było również pojechać bezpośrednio do punktu dystrybucji w Centrum i nabyć osobiście, co też zrobiłem przewidując że przez e-sklep będzie dłużej a i dostępność może być ograniczona dość szybko co się okazało. Dlatego nie wypowiadam się na bazie moich zdolności parapsychicznych, choć nie mówię też że już przeczytałem całość. Nie mniej przy ogólnej wiedzy czego mogłem się spodziewać, treść uważam za cenną. Chyba główną zaletą książki jest to, że jest to książka a nie właśnie gawędziarstwo, do której to formy  odnosiła sie duża ilość uwag krytycznych. Tak na stronie jest informacja że "Pierwszy partia książki wyczerpała się w pierwszym dniu sprzedaży". Nie wiemy ile wynosiła pierwsza partia, zabukowana sprzadażą przez e-sklep, ale chyba już sam fakt może zdołować niektórych autorów.

zaloguj się by móc komentować

karonista @Maryla-Sztajer 4 października 2018 18:25
5 października 2018 01:49

Wreszcie jakiś pojednawczy głos, jest nadzieja. "awanturę o Karonia" prześledzę, choć chyba wiem czego się mogę spodziewać.

Z oferty Coryllusa ostatnio skorzystałem zakupując 3 pozycje i się nimi delektuję.

a na to larum gwardii coryllusowej spuszczam zasłonę cierpliwości i przychylnej życzliwości, pomimo przeciwnej jakości większości wypowiedzi, nie ich pytałem. Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski
5 października 2018 07:37

Z oferty Coryllusa ostatnio skorzystałem zakupując 3 pozycje i się nimi delektuję.

To ja pojednawczo zachęcam do bardziej rzeczowego wypowiedzenia się w sprawie nabytej trójki.

Bo wiesz - "delektowanie pozycji" to mi zalatuje bardziej lekturą Michaliny Wisłockiej.

zaloguj się by móc komentować

onyx @karonista 5 października 2018 01:12
5 października 2018 09:01

Tak, znalazłem filmik u Roli jak promują książkę. Uważam że ściemniasz udając że nie czytałeś tu wpisów o Karoniu których było sporo. Wtedy też jakiś karonista go bronił. A na poniżanie jestem odporny, spokojnie możesz dawać czadu.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować