-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Nowa pogadanka i nowa książka w sklepie

Tak się złożyło, że od kilku lat współpracuję z Ojcem Antonim Rachmajdą, który własnie wydał książkę o św. Janie od krzyża. Książka jest dostępna w naszym sklepie już od jakiegoś czasu, a oto pogadanka o niej. 

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/08/gabriel-maciejewski-jestes-wiekszy-niz-myslisz/

 

Druga książka, o której pogadankę dopiero nagram, zjawiła się w naszym sklepie w okolicznościach tajemniczych. Oto pewnego dnia zgłosił się jej autor z pytaniem, czy nie wygłosiłbym o niej pogadanki. Potem zaś listonosz przyniósł dwa opasłe tomy dziejów Radia "Wolna Europa". Ponieważ ja nic nie wiem o tej rozgłośni, ponad to, że jej byli pracownicy wygłaszają niesłychanie skrajne i nacechowane emocjami opinie o sobie nawzajem i miejscu swojej pracy, pomyślałem, że dobrze by było zamówić jakąś partię. Niewielką. No i mamy. Ciekaw jestem waszych opinii i dyskusji, bo coś tam już o autorze i książce w sieci jest. 

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/pieknoduchy-radiowcy-szpiedzy-tom-i-i-ii/tagi: św. jan od krzyża  radio wolna europa 

gabriel-maciejewski
22 sierpnia 2019 16:11
5     936    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
cbrengland @gabriel-maciejewski
22 sierpnia 2019 16:36

Nie, to już jest passe.

Ok w moim domu radio Wolna Europa, Glos Ameryki i stacja Tu Mówi Londyn, sekcja polska  Radia BBC to dla mnie był dzień powszedni.

Ale teraz, gdy już wiem, co to było i co jest naprawdę, mogę powiedzieć tylko dosadnie o tym wszystkim, fuck you.

zaloguj się by móc komentować

chlor @gabriel-maciejewski
22 sierpnia 2019 20:07

U mnie RWE to była podstawa informacji. Dziadek z ojcem wsłuchani w jazgot zagłuszarek. Kiedy się szło wieczorem ulicą to zewsząd leciał ten terkot przerywany chwilowo głosem jakiegoś spikera z wolnego świata. Radio kupowało się pod tym kątem - czy łapie 15 metrów na krótkich, czy może nawet 13 metrów, bo 49 to każde łapało, ale tam szczególnie zagłuszali. Dziesiątki lat propagandy Kuronia, Michnika i całej reszty zawodowej opozycji nie poszło w las.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @chlor 22 sierpnia 2019 20:07
22 sierpnia 2019 20:33

Przesada, michnikokuronizm lansowano w RWE po 1968 roku.

Do 1968 roku to była przyzwoita radiostacja . Czyli przez kilka lat słuchałem przyzwoitej, a potem miałem atrakcyjniejsze zainteresowania (hazard i alkohol).

zaloguj się by móc komentować

chlor @stanislaw-orda 22 sierpnia 2019 20:33
22 sierpnia 2019 20:37

Możliwe, że do 1968 było lepiej. Za mały byłem wówczas.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
23 sierpnia 2019 21:27

Trudno. Taką przykleili św. Janowi okładkę. Dobrze że nie gorszą. Ale książka O. Antoniego to jest coś, wydarzenie.

"Św. Jan od Krzyża, Drogas.155] Dusza, która wzdycha do godności lub innych urzędów, do swobody w swoich pożądaniach, ze strony Boga jest uważana i traktowana nie jak wolne dziecko, lecz jak nędzny niewolnik i jeniec, a to dlatego, że nie przyjęła Jego świętej nauki. “Kto jest większym pośród was, niech będzie jako mniejszy” (Łk 22,26Łk 9,48), a kto jest mniejszy, ten jest wielki. Nie może ona dojść do tej królewskiej wolności ducha, którą się zdobywa w boskim zjednoczeniu. Bo jakież jest towarzystwo niewoli z wolnością? Wolność nie może być udziałem serca poddanego stworzeniom, gdyż jest ono sercem niewolnika. Wolność może przebywać tylko w sercu wolnym, które jest sercem dziecka. Z tej to przyczyny zażądała Sara, by mąż jej Abraham oddalił niewolnicę i jej syna, gdyż nie może być dziedzicem syn niewolnicy ze synem wolnej (Rdz 21, 10)."

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować