-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Niestety...pogadanka...

Proszę Państwa, przykro mi to mówić, ale musimy liczyć się z tym, że komiksu Sacco di Roma na targach historycznych nie będzie. Pan, który obiecał mi dostarczenie minimum 100 egz. poprawionego albumu nie odbierał dziś ode mnie telefonu. Odebrał za to telefon od Tomka, ponieważ go nie skojarzył. Ja ciągle cierpliwie czekam. O godzinie 14.00 dopiero ktoś zabrał się za przeklejanie naszej rozkładówki we właściwe miejsce. Nie mam słów. Mimo wszystko zachęcam Państwa do przyjścia na targi, choćby po to, żeby zobaczyć jak Białostockie Zakłady Graficzne potrafią spieprzyć robotę. Jeden egzemplarz zepsutego komiksu będę miał przy sobie. Na pociechę zostawiam pogadankę 

 

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/11/gabriel-maciejewski-o-poziomie-publicystyki-politycznej-i-historycznej/tagi: targi  sacco di roma 

gabriel-maciejewski
27 listopada 2019 14:59
13     1609    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
tomciob @gabriel-maciejewski
27 listopada 2019 15:38

Takie "zepsute" egzemplarze w historycznych okolicznościach przyrody mogą nabrać dodatkowej wartości. Głowa do góry :) Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @gabriel-maciejewski
27 listopada 2019 15:53

cytat za gowork.pl:

Firma BZG to kołchoz pracowniczy, codziennością jest naciskanie na pracowników aby zostali dłużej w pracy, od razu na 12 godzin. Najlepiej cały tydzień (niektórzy nawet miesiąc). Bardzo często narzuca się odgórnie całemu wydziałowi pracę na dwie zmiany po 12 godz aby produkcja szła całą dobę. Oczywiście wynika to z tego, że jest za mało pracowników aby stworzyć trzy zmiany po 8 godz. A to jest efekt niskich płac. Minimalna krajowa to standard więc chętnych mało. Przychodzi 4 nowych - może jeden zostanie na dłużej niż okres trwania umowy zlecenia. Wcześniej dawali zlecenie na 3 miesiące ale że pracownik jest bezcenny to dają teraz na 1 miesiąc aby szybciej podpisać umowę o pracę na 2 lata. Po podpisaniu umowy trzeba się wyszkolić do obsługi jakiejś maszyny. Po kilku miesiącach szkolenia jest banalny egzamin polegający na zadaniu kilku pytań pracownikowi no i zostaje się maszynistą. Wymagają podpisania tzw "lojalki" na 1 rok od egzaminu w której deklarujemy się że nie odejdziemy z pracy - w przeciwnym razie zwrócimy koszty szkolenia. Po wyszkoleniu się dostajemy zazwyczaj podwyżkę maksymalnie 1zł brutto czyli około 120zł netto miesięcznie (wtedy mamy już 1750zł).
Metody nacisku na pracowników którzy nie chcą pracować po 12 godz to straszenie tzw "poleceniem służbowym" bądź tym że nie dostanie się urlopu o który i tak jest ciężko bo obłożenie pracą jest duże.
Nadgodziny w tygodniu są na umowie o pracę z dodatkiem +50%.
Soboty są na umowie zleceniu z dodatkiem +100%.
Noce (od 22 do 6) są z dodatkiem nocnym wynoszącym około 2,50zł za godzinę czyli 20zł za noc.
Często jest wymagane od pracownika aby np po skończeniu pracy o 22 następnego dnia przyjechał na 6 rano, 4 godziny snu wystarczy.
Nocna zmiana często zaczyna się od niedzieli wieczorem aby przepracować 6 nocy zamiast 5. Ostatnia z piątku na sobotę będzie już na zleceniu jako sobota.
Budynek od wewnątrz jest w stanie opłakanym, kto był ten widział, okna zabite dechami i płytami pilśniowymi uszczelnione pianką montażową - tak jest taniej. Zimą o 6 rano bywało od 2 do 5 stopni C. Ludzie pracowali w czapkach. Co jakiś czas coś gdzieś się podmaluje żeby lepiej wyglądało. Z dachu kapie na hali druku woda przy każdej ulewie.
Starsi pracownicy powoli odchodzą na emerytury a młodszych nie przybywa przez co ten zakład jest skazany na porażkę prowadząc taką politykę.
Wszystko co tu napisałem jest prawdą i nie jest przesadzone.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @deszcznocity 27 listopada 2019 15:53
27 listopada 2019 15:57

A inspektor pracy to znajomy dyrektora?

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
27 listopada 2019 16:26

Ja raz widzialem w internetach Jachire jak spiewala piosenke. Dziekuje za uwage i wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Alex de Tocqueville w "O demokracji w Ameryce" napisal takie zdanie - "tacy ludzie rzadza, jak ci co sa rzadzeni". Ktos ja przeciez dopisal do listy, wdal pieniadze na kampanie i ktos na nia zaglosowal. Widocznie lepszych Schetyna nie znalazl.

Nie wiem co trzeba byloby zrobic, ile pieniedzy wydac, jakich narzedzi uzyc, zeby tacy ludzie jak Jachira i ci co na nia glosowali, ale takze ci co sie na to oburzaja - stali sie klientami i kupowali u Ciebie ksiazki w wydawnictwie.

Tutaj zaden wysilek nie pomoze, zadna praca u podstaw. Juz predzej uwierze w to, ze praca wieznia w Oswiecimiu miala sens i tam byl jakis "etos pracy".

zaloguj się by móc komentować


deszcznocity @valser 27 listopada 2019 16:26
27 listopada 2019 18:02

„Nowa naukowa prawda nie triumfuje poprzez przekonywanie jej oponentów i sprawianie by zobaczyli światło, ale bardziej ponieważ jej oponenci w końcu umierają, a wyrasta nowe pokolenie, które jest z nią zapoznane.“ —  Max Planck 

zaloguj się by móc komentować

valser @deszcznocity 27 listopada 2019 18:02
27 listopada 2019 18:08

Jachira to jest wyrosle w niby wolnej Polsce pokolenie, duzo mlodsze niz to co my tu w wiekszosci prezentujemy. Niestety ona nie jest z niczym zapoznanai efekt jest taki, ze moj kaktus, a nawet lewy trampek ma wiecej szarych komorek niz ona. Szkoda czasu na te wyuczone matolstwo. Trzeba klientow szukac gdzie indziej.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @deszcznocity 27 listopada 2019 18:02
27 listopada 2019 18:35

Podobnie jest z fałszywymi teoryjkami,stąd tęczowopseudoekologiczne uderzenie w dzieci.

zaloguj się by móc komentować

chlor @deszcznocity 27 listopada 2019 15:53
27 listopada 2019 18:44

No ale z tego wynika, że ta drukarnia ma tyle zlecen że aż się nie wyrabia. Dziwne.

zaloguj się by móc komentować

rob0 @gabriel-maciejewski
27 listopada 2019 21:32

Kupuję ze źle wklejoną wkładką niech się tylko w sklepie pojawi

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

atelin @gabriel-maciejewski
28 listopada 2019 08:45

A może to nie była zwykła pomyłka?

zaloguj się by móc komentować

atelin @gabriel-maciejewski
28 listopada 2019 09:00

Po odsłuchaniu: gdyby Pan miał kiedyś znowu wyrażać swoje zdanie o Al Jachirze (czego nie życzę, ale jednak szykuje się nam cyrk i tego nie da się uniknąć) to proszę bez skrupułów mówić "poślica". Prof. Bralczyk potwierdził poprawność.

zaloguj się by móc komentować

beczka @valser 27 listopada 2019 18:08
28 listopada 2019 10:20

Luzie nie głosują już na kogoś, a przeciwko komuś i w ten sposób drastycznie spada jakość takiego wyboru, bo nie ważne kto, a ważne jak mocno wkurzy tym drugim.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować