Nawigator ukraiński - gawęda

Nagrywaliśmy wczoraj do późna różne materiały. Nie inaczej będzie jutro, bo robi się trochę krucho z czasem, a trzeba zwiększać sprzedaż. Jutro spotkanie z profesorem Grzegorzem Kucharczykiem, ale to nie koniec. Muszę nagrać coś o Dziejach górnictwa na Śląsku, które  nie mają na razie swojej pogadanki. Podobnie jest z książkami Wydawnictwa Diecezjalnego z Sandomierza. Bardzo chcę je promować, ale brakuje czasu. Muszę poświęcić dzisiejszy dzień na przygotowanie jutrzejszych nagrań. No, a tu proszę, wczorajsza gawęda o ukraińskim nawigatorze. A będą jeszcze dwie, w tym jedna z Rafałem

tagi: szkoła nawigatorów  polska  ukraina

29 czerwca 2018 13:22

betacool @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 17:33

"Czy morze może zabijać na lądzie?" jest opowieścią o próbie montażu nowych i próbie odwrócenia kierunku starych szlaków handlowych.

Te próby napotykają opór, który działa w wielu wymiarach.

Najpierw następuje wybór organizmu państwowego, który tym nowymi szlakami definitywnie nie powinien zarządzać, więc jest skazany na ostateczne rozwiązanie. A potem ciężkim próbom poddany jest organizm państwowy, który przejmuje masę upadłościową i stara nią aktywnie i efektywnie zarządzać. Od tego momentu, to na nim kumuluje się opór Materii, a towarzyszą temu dziwne śmierci, albo bitwy mające niewiarygodny przebieg. Słowem sprawy związane z dorzeczami i morzem zaczynają  wzniecać fale rozchodzące się na lądzie.

Szczegóły wielu z tych zdarzeń, które nie pojawiają się w dzisiejszych encyklopediach, poznajemy z korespondencji prowadzonej z Warszawy prze francuskiego dyplomatę.

Jest tam również wątek o inwestycjach Kołłątaja, a nawet o początkach fortuny familii  Zubowych.

Magazynier @gabriel-maciejewski
29 czerwca 2018 20:52

Świetne prezentacja. Piękne dzięki.

Magazynier @valser 29 czerwca 2018 22:00
30 czerwca 2018 20:03

Kupić ci? Wyślę, gdzie zechcesz.